JR 35097
71%
1919
Häme — Iitti
Lahden kansanopiston oppilaat,
JR 23108
69%
1936
Pohjois-Savo — Kuopio
Karhu, Lyyli
JR 27968
68%
1935
Kainuu — Ristijärvi
Koskelo, Katri
JR 75721
68%
1935
Pohjois-Pohjanmaa — Muhos
Similä, Lyyli
JR 31396
67%
1962
Etelä-Karjala — Ylämaa
Kälviäinen, Hilda
SKVR XIII3 9273.
66%
1887
Etelä-Karjala — Parikkala
Pajari, Matti
JR 26678
66%
1921
Häme — Vanaja
Koivumäki, Esteri
SKVR VI2 4407.
65%
1889
Etelä-Savo — Juva
Väätänen, A.
JR 31418
64%
1963
Etelä-Karjala — Ylämaa
Kälviäinen, Hilda
JR 22366
63%
1936
Etelä-Savo — Mäntyharju
Karhu, J.
JR 53290
62%
1935
Etelä-Pohjanmaa — Töysä
Peltonen, Erkki
SKVR XII1 2901.
62%
1913
Kainuu — Kuhmo
Engelberg, R. S.
SKVR VI2 4408.
61%
1899
Etelä-Savo — Juva
Kärkkäinen, V. J.
SKVR VI2 4416.
60%
1892
Etelä-Savo — Joroinen
Jurva, Hilma
SKVR VII4 loitsut 2517.
60%
1892
Pohjois-Karjala — Kaavi
Jurva, Hilma
JR 60752
59%
1935
Pohjois-Savo — Suonenjoki
Pulkkinen, Hannes
SKVR VI2 4395.
59%
1913
Etelä-Savo — Mäntyharju
Kantele, Toini
JR 60783
59%
1936
Pohjois-Savo — Pielavesi
Pulkkinen, Hannes
SKVR XIII3 9261.
58%
1934
Etelä-Karjala — Metsäpirtti
Haltsonen, Sulo
JR 61224
58%
1936
Pohjois-Savo — Tervo
Puranen, Anna
JR 81700
56%
1938
Etelä-Karjala — Jääski
Utriainen, Ida
SKVR VI2 4387.
55%
1888
Etelä-Savo — Lemi
Kouvo, Henrik
SKVR XIII3 9274.
55%
1923
Etelä-Karjala — Parikkala
Nurmiranta, Antti
SKVR XIII4 12983.
54%
1935
Etelä-Karjala — Jaakkima
Nenonen, Martti
SKVR VI2 4392.
53%
1913
Etelä-Savo — Mäntyharju
Kantele, Toini
SKVR VI2 4418.
53%
1933
Etelä-Savo — Heinävesi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
SKVR XII2 8648.
53%
1917
Kainuu — Pudasjärvi
Paulaharju, Samuli ja Jenny
SKVR IX4 466.
53%
1913
Keski-Suomi — Saarijärvi
Koskenjaakko, Anshelm
SKVR XIII3 9260.
53%
1934
Etelä-Karjala — Metsäpirtti
Haltsonen, Sulo
JR 15994
53%
1939
Etelä-Savo — Heinävesi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 08712
52%
1936
Pohjois-Karjala — Rääkkylä
Hirvonen, Iida
SKVR VI2 4396.
52%
1915
Etelä-Savo — Mäntyharju
Hotinen, Juho
SKVR XII2 5874.
52%
1915
Kainuu — Paltamo
Haataja, Heikki
SKVR VI2 4423.
51%
1888
Pohjois-Savo — Lapinlahti
Lilius, Lilli
JR 40512
51%
1935
Pohjois-Karjala — Nurmes
Lukkarinen, Toimi
SKVR VI2 4397.
51%
1890
Etelä-Savo — Hirvensalmi
Tanttu, A.
JR 78592
51%
1935
Pohjois-Karjala — Polvijärvi
Tanskanen, Reino
SKVR XII2 5881.
51%
1915
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XIII3 9270.
50%
1932
Etelä-Karjala — Räisälä
Tenhonen
SKVR VI2 4394.
50%
1913
Etelä-Savo — Mäntyharju
Kantele, Toini
SKVR XII2 8647.
50%
1917
Kainuu — Pudasjärvi
Paulaharju, Samuli ja Jenny
SKVR VI2 4386.
50%
1915
Etelä-Savo — Luumäki
Järvi, Hanna
SKVR VI2 4393.
50%
1913
Etelä-Savo — Mäntyharju
Kantele, Toini
SKVR VI2 4410.
49%
1899
Etelä-Savo — Juva
Pasanen, T.
JR 53924
49%
1935
Etelä-Savo — Heinävesi
Pennanen, Olavi
JR 61397
49%
1935
Pohjois-Pohjanmaa — Nivala
Putaala, Martti
SKVR VI2 4413.
49%
1884
Etelä-Savo — Joroinen
Kinnunen, A.
SKVR XII2 5880.
49%
1891
Kainuu — Pudasjärvi
Rautell, E. F.
JR 47796
48%
1936
Pohjois-Savo — Tervo
Oksman, Juho
SKVR VI2 4419.
48%
1921
Pohjois-Savo — Suonenjoki
Vehviläinen, Annikki
JR 70611
48%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 62895
48%
1952
Etelä-Savo — Virtasalmi
Pöyhönen, Martti
SKVR VI2 4412.
48%
1889
Etelä-Savo — Rantasalmi
Kuopion lyseon toverikunta
JR 85368
48%
1848
None
Lönnrot, Elias
SKVR VII4 loitsut 2522.
48%
1895
Pohjois-Karjala — Kiihtelysvaara
Rytkönen, Antti
JR 76833
48%
1937
Pohjois-Savo — Leppävirta
Sääski, Sylvi
JR 25228
47%
1936
Pohjois-Karjala — Säyneinen
Keinänen, Eino
SKVR XIII4 12976.
47%
1936
Etelä-Karjala — Kivennapa
Pulliainen, Liina
JR 07283
47%
1935
Häme — Hartola
Heino, Arvo
JR 76253
47%
1938
Pohjois-Karjala — Rääkkylä
Strömberg, Nelma
JR 01781
47%
1935
Kainuu — Suomussalmi
Alopaeus, Aulis
JR 53947
46%
1935
Etelä-Savo — Heinävesi
Pennanen, Olavi
SKVR VI2 4406.
46%
1889
Etelä-Savo — Juva
Fabritius, Elin
JR 07447
46%
1935
Häme — Joutsa
Heino, Arvo
JR 76931
46%
1938
Etelä-Savo — Rantasalmi
Sääski, Sylvi
SKVR VII4 loitsut 2515.
46%
1917
Pohjois-Karjala — Kuusjärvi
Kallio, V. J.
JR 54542
45%
1937
Etelä-Karjala — Muolaa
Pennanen, Olavi
JR 81169
45%
1937
Kainuu — Suomussalmi
Tuomas-Kettunen,, A. R.
JR 37808
44%
1936
Pohjois-Karjala — Liperi
Lappalainen, Lauri
SKVR VI2 4420.
44%
1933
Pohjois-Savo — Kuopio
Tuovinen, Viljo
JR 61485
43%
1936
Pohjois-Pohjanmaa — Paavola
Putaala, Martti
SKVR VI2 4422.
43%
1899
Pohjois-Savo — Pielavesi
Tikkanen, Fredrik
SKVR X2 3615.
43%
1917
Satakunta — Ruovesi
Luutonen, Ahto
JR 02151
43%
1959
Pohjois-Savo — Muuruvesi
Antikainen, Anja
JR 01831
43%
1935
Kainuu — Suomussalmi
Alopaeus, Aulis
SKVR VII4 loitsut 2519.
42%
1906
Pohjois-Karjala — Kaavi
Hyvärinen, E. J.
JR 61031
42%
1964
Etelä-Karjala — Kivennapa
Pulliainen, Liina
JR 76935
41%
1938
Etelä-Savo — Kangaslampi
Sääski, Sylvi
SKVR XIII3 9265.
41%
1935
Etelä-Karjala — Metsäpirtti
Laiho, Lauri
SKVR XIII3 9268.
41%
1904
Etelä-Karjala — Uusikirkko Vpl.
Paulaharju, Samuli ja Jenny
SKVR VI2 4391.
40%
1913
Etelä-Savo — Mäntyharju
Haronen, Ester
SKVR VI2 7339.
40%
1934
Pohjois-Savo — Vieremä
Rönkä, Hilda
SKVR IX3 426.
40%
1913
Häme — Luopioinen
Ragnell, Hanna
JR 62288
40%
1948
Etelä-Savo — Virtasalmi
Pöyhönen, Martti
JR 27568
39%
1936
Pohjois-Pohjanmaa — Ylikiiminki
Korhonen, Lyyli
JR 05577
39%
1915
Uusimaa — Vihti
Hakalehto, Mimmi
SKVR VI2 7336.
39%
1890
Etelä-Savo — Savitaipale
Alava, Vihtori
SKVR VI2 4417.
39%
1933
Etelä-Savo — Kangaslampi
Rytkönen, Ahti
SKVR XIV 2374.
39%
1937
Uusimaa — Kymi
Oksman, Juho
SKVR V2 2596.
39%
1894
Itä- ja Pohjois-Inkeri — Vuole
Alava, Vihtori
SKVR VII4 loitsut 2514.
38%
1828
Pohjois-Karjala — Kitee
Lönnrot, Elias
SKVR XII1 1419.
38%
1915
Pohjois-Pohjanmaa — Paavola
Jääskelä, Sakari
JR 62275
38%
1948
Etelä-Savo — Pieksämäki
Pöyhönen, Martti
SKVR X1 1629.
38%
1904
Satakunta — Tyrvää
Kullaa, E.
JR 61414
37%
1935
Pohjois-Pohjanmaa — Oulu
Putaala, Martti
JR 62284
37%
1948
Etelä-Savo — Virtasalmi
Pöyhönen, Martti
JR 27615
36%
1950
Pohjois-Savo — Tuusniemi
Korhonen, Sirkka
JR 85363
36%
1848
None
Lönnrot, Elias
SKVR XII2 5883.
36%
1915
Peräpohjola — Kittilä
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 27491
36%
1935
Pohjois-Pohjanmaa — Ylikiiminki
Korhonen, Lyyli
SKVR XIII4 12980.
36%
1936
Etelä-Karjala — Uusikirkko Vpl.
Eronen, Gunnar
SKVR XIII3 9264.
36%
1934
Etelä-Karjala — Metsäpirtti
Laiho, Lauri
SKVR XIII3 9266.
36%
1932
Etelä-Karjala — Sakkola
Karvonen
SKVR I4 2436.
36%
1918
Viena — Vuokkiniemi
Salminen, Väinö
SKVR XI 460.
36%
1932
Etelä-Pohjanmaa — Lestijärvi
Vuorela, Toivo
SKVR VII5 Metsäs. 245.
36%
1905
Metsäsuomalaisten alue — Nyskoga
Salminen, Väinö
SKVR VI2 7337.
35%
1934
Etelä-Savo — Ristiina
Kohvakka, Toini
SKVR VI2 4399.
35%
1933
Etelä-Savo — Anttola
Luukkonen, Kerttu
SKVR VII4 loitsut 2523.
34%
1895
Pohjois-Karjala — Kontiolahti
Rytkönen, Antti
SKVR I4 761.
34%
1911
Viena — Vuokkiniemi
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 22228
34%
1935
Varsinais-Suomi — Halikko
Kantola, Kaisa
SKVR XII1 1421.
34%
1915
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 53958
33%
1935
Etelä-Savo — Heinävesi
Pennanen, Olavi
JR 38818
33%
1939
Pohjois-Pohjanmaa — Pyhäjärvi Ol.
Lehto, Lemmikki
JR 22365
33%
1936
Etelä-Savo — Mäntyharju
Karhu, J.
SKVR VI2 4424.
33%
1924
Pohjois-Savo — Siilinjärvi
Heikkinen, Edith
JR 28405
32%
1963
Etelä-Savo — Kerimäki
Kosonen, Aino
SKVR IV3 4443.
32%
1893
Keski-Inkeri — Tyrö
Putkonen, Pekka
JR 60865
32%
1948
Etelä-Karjala — Kivennapa
Pulliainen, Liina
JR 60920
32%
1954
Etelä-Karjala — Kivennapa
Pulliainen, Liina
JR 38991
31%
1913
Varsinais-Suomi — Nousiainen
Leivo, Frans
SKVR XII1 1415.
31%
1884
Pohjois-Pohjanmaa — Kärsämäki
Keränen, E.
SKVR VII4 loitsut 2513.
31%
1885
Pohjois-Karjala — Juuka
Krohn, Kaarle
JR 40144
30%
1968
Kainuu — Pudasjärvi
Lohi, Veera
JR 62268
30%
1948
Etelä-Savo — Virtasalmi
Pöyhönen, Martti
JR 16399
30%
1943
None
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
SKVR XIV 2385.
30%
1918
Uusimaa — Pusula
Lindström, K. A. ja Mikkonen, Adam
JR 59365
30%
1963
Etelä-Karjala — Kaukola
Pessi, Anna
SKVR VI2 4404.
29%
1920
Etelä-Savo — Kangasniemi
Kuitunen, Oskari
JR 49895
29%
1955
Häme — Iitti
Paavolainen, Oma Martti
JR 49568
29%
1955
Satakunta — Ähtäri
Paavolainen, Oma Martti
JR 13790
29%
1939
Häme — Lahti
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
SKVR VI2 7338.
29%
1934
Etelä-Savo — Pieksämäki
Kohvakka, Toini
JR 24008
29%
1964
Keski-Inkeri — Hietamäki
Kaukonen, Toini-Inkeri
SKVR XII1 1422.
28%
1915
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 58665
28%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 49698
28%
1956
Etelä-Savo — Lappeenranta
Paavolainen, Oma Martti
SKVR XI 2614.
28%
1934
Etelä-Pohjanmaa — Perho
Linna, Eino, S.
JR 75722
28%
1935
Pohjois-Pohjanmaa — Muhos
Similä, Lyyli
SKVR VI2 4400.
28%
1933
Etelä-Savo — Anttola
Luukkonen, Kerttu
JR 49031
28%
1954
Pohjois-Pohjanmaa — Kalajoki
Paavolainen, Oma Martti
JR 64616
28%
1968
Peräpohjola — Ranua
Railonsala, Artturi
JR 49896
28%
1956
Etelä-Karjala — Jaakkima
Paavolainen, Oma Martti
SKVR XII1 1486.
28%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 58134
28%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII2 8259.
28%
1897
Pohjois-Pohjanmaa — Oulu
Kenttämaa, Matti
JR 49738
28%
1956
Etelä-Karjala — Ylämaa
Paavolainen, Oma Martti
JR 19161
28%
1937
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Suistamo
Jeskanen, Antrei
JR 16386
28%
1943
None
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 64617
28%
1968
Peräpohjola — Ranua
Railonsala, Artturi
JR 55822
27%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 58210
27%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR VI2 4401.
27%
1933
Etelä-Savo — Puumala
Luukkonen, Kerttu
SKVR XII1 1435.
27%
1915
Peräpohjola — Tornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 58056
27%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 58361
27%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 58552
27%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 66899
27%
1935
Etelä-Karjala — Räisälä
Räty, Tyyne
JR 58139
27%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 13789
27%
1939
Häme — Lahti
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 58183
27%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 1187.
27%
1915
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 1434.
27%
1916
Peräpohjola — Tornio
Tamelander, Sylvi
SKVR XII1 1474.
27%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 58645
27%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 58529
27%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 1471.
27%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 50812
27%
1908
Pohjois-Pohjanmaa — Muhos
Paulaharju, Lyyli
JR 44641
26%
1938
Pohjois-Savo — Iisalmi
Mykrä, Anni
JR 58321
26%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 58628
26%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR X1 1627.
26%
1903
Satakunta — Kokemäki
Santavirta, K. O.
SKVR XII1 1461.
26%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 1462.
26%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 49844
26%
1956
Etelä-Savo — Sulkava
Paavolainen, Oma Martti
SKVR XI 298.
26%
1924
Etelä-Pohjanmaa — Jalasjärvi
Vallinmäki, A. J.
JR 12226
26%
1933
Häme — Lahti
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 46111
26%
1915
Varsinais-Suomi — Uusikirkko Tl.
Numminen, Jalo
JR 65297
26%
1968
Peräpohjola — Simo
Railonsala, Artturi
SKVR XII1 1485.
26%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 58446
26%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 1416.
26%
1915
Pohjois-Pohjanmaa — Pyhäntä
Viio, Viljo
JR 21380
25%
1914
Varsinais-Suomi — Uskela
Kallio, Niilo
SKVR XII1 1442.
25%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XIII4 12978.
25%
1938
Etelä-Karjala — Uusikirkko Vpl.
Mannonen, Ulla
JR 22205
25%
1935
Varsinais-Suomi — Halikko; Varsinais-Suomi — Uskela
Kantola, Kaisa
JR 55368
25%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 58029
25%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 1476.
25%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 71281
25%
1909
Varsinais-Suomi — Uusikirkko Tl.
Saarimaa, Eemil
JR 61415
25%
1935
Pohjois-Pohjanmaa — Oulu
Putaala, Martti
SKVR XIII3 9277.
25%
1890
Etelä-Karjala — Virolahti
Alava, Vihtori
JR 55097
25%
1913
Varsinais-Suomi — Kuusjoki
Pennanen, S.
JR 10366
25%
1925
Häme — Kalvola
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 55402
25%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 55076
24%
1913
Varsinais-Suomi — Kuusjoki
Pennanen, S.
JR 64615
24%
1968
Peräpohjola — Ranua
Railonsala, Artturi
SKVR XII1 1532.
24%
1915
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 23232
24%
1936
Pohjois-Savo — Kuopio
Karhu, Lyyli
JR 55903
24%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 61410
24%
1935
Pohjois-Pohjanmaa — Oulu
Putaala, Martti
JR 11925
24%
1933
Satakunta — Rauma
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 73309
24%
1935
Etelä-Pohjanmaa — Laihia
Salokannel, Tyyne
JR 15230
24%
1939
Satakunta — Rauma
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
SKVR XII1 1447.
24%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 1182.
24%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 49184
24%
1955
Häme — Kalvola
Paavolainen, Oma Martti
SKVR XII1 1436.
24%
1915
Peräpohjola — Tornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 1433.
24%
1916
Peräpohjola — Tornio
Haggrén, Helmi
JR 10655
24%
1932
Pohjois-Pohjanmaa — Oulu
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15852
24%
1939
Pohjois-Pohjanmaa — Oulu
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 73027
23%
1935
Varsinais-Suomi — Uusikaupunki
Salokannel, Tyyne
SKVR XII1 1491.
23%
1915
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 1431 α.
23%
1933
Pohjois-Pohjanmaa — Yli-Ii
Tornion alakouluseminaari
JR 11947
23%
1933
Satakunta — Rauma
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13286
23%
1939
Peräpohjola — Rovaniemi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15227
23%
1939
Satakunta — Rauma
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
SKVR XII1 1499.
23%
1915
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 10564
23%
1932
Satakunta — Sahalahti
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15817
23%
1939
Satakunta — Sahalahti
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 49606
23%
1956
Uusimaa — Helsinki
Paavolainen, Oma Martti
JR 63418
23%
1939
Satakunta — Nokia
Railonsala, Artturi
JR 49581
23%
1956
Uusimaa — Helsinki
Paavolainen, Oma Martti
SKVR XII1 1523.
23%
1920
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 1533.
23%
1915
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 1178.
23%
1916
Peräpohjola — Tornio
Tamelander, Sylvi
JR 78503
23%
1917
Peräpohjola — Tornio
Tamelander, Sylvi
SKVR XII1 1456.
23%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 1503.
23%
1915
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 1432.
23%
1916
Peräpohjola — Tornio
Astrén, Ingrid
JR 61389
23%
1935
Etelä-Pohjanmaa — Kokkola
Putaala, Martti
SKVR XII1 1548.
23%
1920
Peräpohjola — Kemijärvi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 21073
23%
1909
Varsinais-Suomi — Uskela
Kallio, Ilmari
SKVR XI 299.
23%
1916
Etelä-Pohjanmaa — Kurikka
Vallinmäki, A. J.
SKVR XII1 1500.
23%
1915
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 47465
23%
1926
Satakunta — Viljakkala
Okkola, T. E.
JR 61417
23%
1935
Pohjois-Pohjanmaa — Oulu
Putaala, Martti
SKVR VI1 1991.
23%
1928
Etelä-Savo — Luumäki
Kivelä, Iida
JR 46451
23%
1922
Varsinais-Suomi — Uskela
Nyyrikki, Ella
JR 76640
23%
1940
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Suistamo
Suvi, Aleksis
SKVR XII1 1526.
23%
1915
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 35088
23%
1951
Kainuu — Kuusamo
Lahden kansanopiston oppilaat,
JR 46078
23%
1941
Etelä-Savo — Kangasniemi
Nousiainen, Oskari
JR 65630
23%
1968
Peräpohjola — Keminmaa
Railonsala, Artturi
SKVR XII1 1437.
23%
1915
Peräpohjola — Tornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 43642
23%
1913
Varsinais-Suomi — Uskela
Moision kansakoulu
JR 61408
23%
1935
Pohjois-Pohjanmaa — Oulu
Putaala, Martti
SKVR XII1 1506.
23%
1915
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 10489
23%
1932
Etelä-Savo — Mikkeli
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14030
23%
1939
Etelä-Savo — Mikkeli
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 58518
23%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 65318
23%
1968
Etelä-Karjala — Johannes
Railonsala, Artturi
JR 63479
22%
1939
Satakunta — Nokia
Railonsala, Artturi
SKVR XII1 1448.
22%
1920
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 58500
22%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 21438
22%
1914
Varsinais-Suomi — Uskela
Kallio, Niilo
JR 64772
22%
1968
Peräpohjola — Alatornio
Railonsala, Artturi
JR 49604
22%
1956
Uusimaa — Helsinki
Paavolainen, Oma Martti
JR 46519
22%
1967
Pohjois-Pohjanmaa — Rantsila
Näsänen, Aune
SKVR VII3 4624.
22%
1924
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Sortavala
Niittylahden kansanopisto
SKVR XII1 1529.
22%
1915
Peräpohjola — Ylitornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 61430
22%
1935
Pohjois-Pohjanmaa — Oulu
Putaala, Martti
SKVR XII1 1428.
22%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 1423.
22%
1915
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR VI1 2148.
22%
1926
Etelä-Savo — Juva
Okkola, T. E.
JR 49948
22%
1956
Uusimaa — Vihti
Paavolainen, Oma Martti
JR 49205
22%
1955
Satakunta — Keikyä
Paavolainen, Oma Martti
JR 11704
22%
1933
Satakunta — Karvia
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
SKVR XII1 1459.
22%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 33884
22%
1959
Satakunta — Punkalaidun
Kärki, Frans
SKVR XII1 1189.
22%
1915
Peräpohjola — Turtola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 39118
22%
1938
Varsinais-Suomi — Nousiainen
Leivo, Frans
JR 21180
22%
1910
Varsinais-Suomi — Kaarina
Kallio, Ilmari
JR 64114
22%
1968
Peräpohjola — Ranua
Railonsala, Artturi
JR 21466
22%
1914
Varsinais-Suomi — Uskela
Kallio, Niilo
JR 64020
21%
1962
Pohjois-Pohjanmaa — Nivala
Railonsala, Artturi
JR 59301
21%
1936
Peräpohjola — Tervola
Pesonen, Hilda
JR 82464
21%
1937
Pohjois-Karjala — Tohmajärvi
Vatanen, Esteri
SKVR XII1 1483.
21%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 63420
21%
1939
Satakunta — Nokia
Railonsala, Artturi
SKVR X1 1631.
21%
1888
Satakunta — Parkano
Tyyskä, J.
SKVR XI 930.
21%
1886
Etelä-Pohjanmaa — Lapua
Rosnell, J. M.
SKVR X1 1626.
21%
1924
Satakunta — Huittinen
Hirsikoski, Anna
JR 46152
21%
1967
Häme — Janakkala
Nuoranen, Liisa
SKVR XII1 1524.
21%
1920
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 64618
21%
1968
Peräpohjola — Ranua
Railonsala, Artturi
JR 55272
21%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 56279
21%
1919
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 1424.
21%
1920
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 55907
21%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 08960
21%
1936
Etelä-Savo — Kangasniemi
Hokkanen, Olga
JR 65292
21%
1968
Peräpohjola — Simo
Railonsala, Artturi
JR 65427
21%
1968
Peräpohjola — Keminmaa
Railonsala, Artturi
JR 28966
21%
1908
Häme — Korpilahti
Kotikoski, J. W.
SKVR XII1 1450.
21%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 46380
21%
1919
Uusimaa — Pusula
Nyholm, Anni
JR 80574
21%
1936
Etelä-Pohjanmaa — Kortesjärvi
Tuomaala, Väinö
JR 58378
21%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 61424
21%
1935
Pohjois-Pohjanmaa — Oulu
Putaala, Martti
JR 62799
21%
1952
Etelä-Savo — Mikkeli mlk
Pöyhönen, Martti
JR 22234
21%
1935
Varsinais-Suomi — Halikko
Kantola, Kaisa
SKVR VI1 1998.
21%
1925
Pohjois-Savo — Kuopio mlk
Lönnbohm, O. A. F.
JR 64295
21%
1968
Peräpohjola — Ranua
Railonsala, Artturi
SKVR XII1 1512.
21%
1920
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 32323
21%
1942
Etelä-Pohjanmaa — Jurva
Kärki, Frans
JR 72899
21%
1914
Etelä-Savo — Kangasniemi
Salo, Aukusti
JR 41063
21%
1936
Etelä-Savo — Punkaharju
Makkonen, Veikko
JR 75718
21%
1935
Pohjois-Pohjanmaa — Muhos
Similä, Lyyli
SKVR XII1 1431.
21%
1910
Pohjois-Pohjanmaa — Oulu
Merikallio, Lauri
JR 20917
21%
1913
Satakunta — Tampere
Kalliala, Lauri
JR 29822
21%
1962
Pohjois-Karjala — Polvijärvi
Kuikka, Inkeri
SKVR VI1 1993.
20%
1913
Etelä-Savo — Mäntyharju
Kantele, Toini
JR 65392
20%
1968
Peräpohjola — Keminmaa
Railonsala, Artturi
JR 58554
20%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 35085
20%
1930
Häme — Lahti
Lahden kansanopiston oppilaat,
JR 61531
20%
1936
Pohjois-Pohjanmaa — Siikajoki
Putaala, Martti
JR 21079
20%
1909
Varsinais-Suomi — Uskela
Kallio, Ilmari
JR 65294
20%
1968
Peräpohjola — Simo
Railonsala, Artturi
JR 38992
20%
1913
Varsinais-Suomi — Nousiainen
Leivo, Frans
SKVR XII1 1430.
20%
1922
Pohjois-Pohjanmaa — Kestilä
Hämeenaho, Ida
JR 55044
20%
1913
Varsinais-Suomi — Kuusjoki
Pennanen, S.
JR 11692
20%
1933
Satakunta — Karvia
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 64774
20%
1968
Peräpohjola — Alatornio
Railonsala, Artturi
JR 21641
20%
1909
Varsinais-Suomi — Uskela
Kallio, V. J.
JR 73390
20%
1938
Varsinais-Suomi — Uusikaupunki
Salokannel, Tyyne
JR 62076
20%
1949
Etelä-Karjala — Säkkijärvi
Pöyhönen, Martti
SKVR XII1 1463.
20%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 64142
20%
1968
Peräpohjola — Ranua
Railonsala, Artturi
SKVR VIII 5011.
20%
1921
Varsinais-Suomi — Kuusjoki
Nyyrikki, Ella
SKVR XII1 1496.
20%
1915
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 26585
20%
1913
Varsinais-Suomi — Rymättylä
Koisaari, Alli
SKVR XII1 1513.
20%
1920
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 1534.
20%
1915
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 66039
20%
1955
Etelä-Karjala — Virolahti
Rantanen, Saimi
SKVR XII1 1180.
20%
1915
Peräpohjola — Tornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 05974
20%
1936
Etelä-Pohjanmaa — Kauhajoki
Harju, Helmi
JR 49965
20%
1956
Etelä-Savo — Ristiina
Paavolainen, Oma Martti
JR 67577
20%
1932
Uusimaa — Hyvinkää
Renlund, T.
SKVR XII1 1497.
20%
1915
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR VIII 3969.
20%
1914
Varsinais-Suomi — Salo
Kallio, Niilo
SKVR XII1 1535.
20%
1915
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 55633
20%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 1475.
20%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 07212
20%
1935
Pohjois-Savo — Tervo
Heimonen, Anni
JR 50009
20%
1956
Uusimaa — Pusula
Paavolainen, Oma Martti
SKVR XII1 1522.
20%
1920
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 65426
20%
1968
Peräpohjola — Keminmaa
Railonsala, Artturi
SKVR XII1 1186.
20%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 16430
19%
1943
None
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 56222
19%
1919
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 75758
19%
1936
Pohjois-Pohjanmaa — Rantsila
Simojoki, Janne
SKVR XIV 2387.
19%
1915
Uusimaa — Pusula
Nyberg, Väinö ja Ylänne, Yrjö
JR 64113
19%
1968
Peräpohjola — Ranua
Railonsala, Artturi
JR 65595
19%
1968
Peräpohjola — Keminmaa
Railonsala, Artturi
SKVR XII1 1468.
19%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 73597
19%
1948
Satakunta — Huittinen
Sanakirjasäätiön välityksellä,
SKVR VI1 1994.
19%
1913
Etelä-Savo — Mäntyharju
Kantele, Toini
SKVR XII1 1484.
19%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 1501.
19%
1915
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 56225
19%
1919
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 58190
19%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 49335
19%
1955
Etelä-Savo — Mikkeli
Paavolainen, Oma Martti
JR 07205
19%
1935
Pohjois-Savo — Tervo
Heimonen, Anni
JR 49325
19%
1955
Etelä-Savo — Mikkeli
Paavolainen, Oma Martti
JR 28048
19%
1914
Varsinais-Suomi — Salo
Koskenpää, Martta
JR 06910
19%
1938
Pohjois-Pohjanmaa — Oulu
Heikkilä, Heimo
SKVR XIV 2376.
19%
1891
Uusimaa — Artjärvi
Anttila, Hj.
JR 82722
19%
1913
Varsinais-Suomi — Laitila
Vierumäki, J. V.
JR 61428
19%
1935
Pohjois-Pohjanmaa — Oulu
Putaala, Martti
SKVR X1 1623.
19%
1888
Satakunta — Merikarvia
Roslin, M. K.
JR 16385
19%
1943
Satakunta — Tyrvää
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 65293
19%
1968
Peräpohjola — Simo
Railonsala, Artturi
SKVR XII1 1179.
19%
1918
Peräpohjola — Tornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 58711
19%
1937
Uusimaa — Sippola
Permanto, Elvi
JR 58307
19%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 1504.
19%
1915
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 68116
19%
1935
Häme — Renko
Röök, Taimi
SKVR XII1 1445.
19%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XI 2612.
19%
1924
Etelä-Pohjanmaa — Perho
Linna, Eino, S.
JR 65296
19%
1968
Peräpohjola — Simo
Railonsala, Artturi
SKVR XII1 1181.
19%
1916
Peräpohjola — Tornio
Haggrén, Helmi
JR 61419
19%
1935
Pohjois-Pohjanmaa — Oulu
Putaala, Martti
SKVR XII1 1449.
19%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 72893
19%
1914
Etelä-Savo — Kangasniemi
Salo, Aukusti
JR 63480
19%
1939
Satakunta — Nokia
Railonsala, Artturi
JR 17038
19%
1959
Häme — Luhanka
Hänninen, Aino
SKVR XII1 1477.
19%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 49897
18%
1955
Etelä-Karjala — Uusikirkko Vpl.
Paavolainen, Oma Martti
SKVR XII1 1542.
18%
1916
Peräpohjola — Kemijärvi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 53333
18%
1936
Etelä-Pohjanmaa — Töysä
Peltonen, Erkki
JR 70018
18%
1932
Keski-Suomi — Pylkönmäki
Saarijärven yhteiskoulu
SKVR IX3 421.
18%
1914
Häme — Tuulos
Aaltonen, Esko
JR 51311
18%
1911
Pohjois-Pohjanmaa — Paavola
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 21356
18%
1914
Varsinais-Suomi — Salo
Kallio, Niilo
SKVR XII1 1467.
18%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR VI1 1992.
18%
1933
Etelä-Savo — Taipalsaari
Kohvakka, Toini
JR 49700
18%
1956
Etelä-Savo — Lappeenranta
Paavolainen, Oma Martti
SKVR X1 1632.
18%
1910
Satakunta — Tampere
Kallio, V. J.
JR 14808
18%
1939
Pohjois-Pohjanmaa — Oulu
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 21371
18%
1914
Varsinais-Suomi — Uskela
Kallio, Niilo
JR 65298
18%
1968
Peräpohjola — Simo
Railonsala, Artturi
JR 49637
18%
1956
Etelä-Karjala — Kivennapa
Paavolainen, Oma Martti
JR 25583
18%
1913
Varsinais-Suomi — Rymättylä
Ketolainen, Eemil
SKVR XII1 1519.
18%
1920
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 1505.
18%
1915
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 21071
18%
1909
Varsinais-Suomi — Uskela
Kallio, Ilmari
JR 72858
18%
1914
Häme — Hattula
Salo, Aukusti
JR 59795
18%
1937
Pohjois-Karjala — Joensuu
Pitkänen, Maria
SKVR VI1 1997.
18%
1933
Etelä-Savo — Heinävesi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 65629
18%
1968
Peräpohjola — Keminmaa
Railonsala, Artturi
JR 12227
18%
1933
Häme — Lahti
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 55304
18%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 1438.
18%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 65295
18%
1968
Peräpohjola — Simo
Railonsala, Artturi
SKVR XII1 1418.
18%
1891
Pohjois-Pohjanmaa — Vihanti
Rautell, E. F.
JR 13895
17%
1939
Etelä-Savo — Lemi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 32718
17%
1946
Etelä-Karjala — Sakkola
Kärki, Frans
SKVR XII1 1551.
17%
1915
Peräpohjola — Sodankylä
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XIV 1793.
17%
1916
Uusimaa — Kymi
Husu, Anni
JR 49638
17%
1956
Etelä-Karjala — Kivennapa
Paavolainen, Oma Martti
SKVR XII1 1425.
17%
1915
Peräpohjola — Turtola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 1184.
17%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 40065
17%
1964
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Impilahti
Lohi, Veera
SKVR XII1 1537.
17%
1921
Peräpohjola — Rovaniemi
Yliraudanjoki, Maija
SKVR XIII3 6849.
17%
1925
Etelä-Karjala — Kirvu
Haltsonen, Sulo
SKVR VI1 1999.
17%
1913
Pohjois-Savo — Kuopio
Kantele, Toini
SKVR XII1 1525.
17%
1920
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 1224.
17%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 41158
17%
1913
Varsinais-Suomi — Sauvo
Mannerhovi, N. V.
SKVR XII1 1426.
17%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XI 2613.
17%
1924
Etelä-Pohjanmaa — Perho
Linna, Eino, S.
SKVR XII1 1451.
17%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR X1 1629 α.
17%
1917
Satakunta — Karkku
Lutonen, Ahto
SKVR XIV 1797.
17%
1937
Uusimaa — Porvoo
Silvennoinen, Vieno
SKVR XII1 1492.
17%
1915
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XIV 1796.
16%
1937
Uusimaa — Porvoo
Silvennoinen, Vieno
SKVR XII1 1185.
16%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 08893
16%
1916
Varsinais-Suomi — Perniö
Höijer E. B.
SKVR XII1 1527.
16%
1915
Peräpohjola — Turtola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 1520.
16%
1920
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 1441.
16%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 43742
16%
1913
Varsinais-Suomi — Uskela
Moision kansakoulu
SKVR XII1 1517.
16%
1920
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 82855
16%
1939
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Salmi
Vipuveräjä, Pekka
JR 56634
16%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 55258
16%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 1541.
16%
1915
Peräpohjola — Kemijärvi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 1539.
16%
1915
Peräpohjola — Kemijärvi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 73956
16%
1953
Pohjois-Pohjanmaa — Kalajoki
Sauvula, Iivari
SKVR XII1 1510.
16%
1915
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XIV 1809.
16%
1915
Uusimaa — Sammatti
Nyberg, Väinö ja Ylänne, Yrjö
JR 55098
16%
1913
Varsinais-Suomi — Kuusjoki
Pennanen, S.
JR 49970
16%
1956
Häme — Kärkölä
Paavolainen, Oma Martti
JR 55886
16%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 1460.
16%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 21495
16%
1914
Varsinais-Suomi — Pertteli
Kallio, Niilo
JR 56926
16%
1932
Peräpohjola — Kemijärvi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 19369
16%
1935
Pohjois-Pohjanmaa — Vihanti
Junttila, M. A.
JR 49961
16%
1956
Pohjois-Savo — Iisalmi
Paavolainen, Oma Martti
SKVR XII1 1531.
16%
1915
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 14607
16%
1939
Etelä-Savo — Heinävesi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 76051
16%
1959
Häme — Somero
Saarinen, Helmi
SKVR XII1 1545.
16%
1915
Peräpohjola — Kemijärvi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 55086
16%
1913
Varsinais-Suomi — Kuusjoki
Pennanen, S.
SKVR XI 477.
16%
1907
Etelä-Pohjanmaa — Kurikka
Paulaharju, Lyyli
SKVR XII1 1482.
16%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 1509.
16%
1915
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 3496.
16%
1912
Pohjois-Pohjanmaa — Hailuoto
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 56963
16%
1932
Peräpohjola — Kemijärvi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 1530.
15%
1915
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 05842
15%
1934
Pohjois-Karjala — Tohmajärvi
Haltsonen, Sulo
JR 40566
15%
1935
Pohjois-Pohjanmaa — Kärsämäki
Luoma, Leander
JR 21080
15%
1909
Varsinais-Suomi — Uskela
Kallio, Ilmari
JR 50000
15%
1956
Häme — Kärkölä
Paavolainen, Oma Martti
JR 55348
15%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 70594
15%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
SKVR XII1 1488.
15%
1915
Peräpohjola — Tervola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 1544.
15%
1915
Peräpohjola — Kemijärvi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 71074
15%
1913
Varsinais-Suomi — Karuna
Saariluoma, Vilho
SKVR XII1 1429.
15%
1932
Kainuu — Kajaani
Haavio, Martti
JR 49696
15%
1956
Etelä-Savo — Lappeenranta
Paavolainen, Oma Martti
SKVR XII1 1521.
15%
1920
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 84409
15%
1911
Varsinais-Suomi — Lokalahti
Ärfors, Karin
JR 55608
15%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 55722
15%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 21499
15%
1914
Varsinais-Suomi — Pertteli
Kallio, Niilo
SKVR XII1 1458.
15%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 51312
15%
1911
Pohjois-Pohjanmaa — Paavola
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 68500
15%
1964
Pohjois-Savo — Kuopio
Rutanen, Terttu
SKVR XII1 1514.
15%
1920
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 44655
15%
1938
Pohjois-Savo — Iisalmi
Mykrä, Anni
JR 12323
15%
1933
Etelä-Savo — Joutseno
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 73995
15%
1963
Pohjois-Pohjanmaa — Kalajoki
Sauvula, Iivari
JR 54556
15%
1937
Etelä-Savo — Heinävesi
Pennanen, Olavi
SKVR XIV 1802.
15%
1932
Uusimaa — Nurmijärvi
Ollila, Reino
SKVR XII1 1489.
15%
1915
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 1508.
15%
1915
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 1546.
15%
1915
Peräpohjola — Kemijärvi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 66077
15%
1935
Etelä-Pohjanmaa — Nurmo
Ranta, Sylvi
JR 55088
15%
1913
Varsinais-Suomi — Kuusjoki
Pennanen, S.
SKVR XII1 1552.
15%
1915
Peräpohjola — Sodankylä
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XIV 1806.
15%
1932
Uusimaa — Vihti
Ollila, Reino
SKVR XII1 1540.
15%
1915
Peräpohjola — Kemijärvi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 1455.
15%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 49925
15%
1956
Häme — Hausjärvi
Paavolainen, Oma Martti
SKVR XII1 1538.
15%
1915
Peräpohjola — Kemijärvi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 71315
15%
1904
Varsinais-Suomi — Taivassalo
Saario, Jalmari
JR 71227
15%
1967
Varsinais-Suomi — Lieto
Saari, Marjariitta
SKVR XII1 1479.
15%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 56898
14%
1932
Peräpohjola — Kemijärvi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 1515.
14%
1920
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 1543.
14%
1915
Peräpohjola — Kemijärvi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 49981
14%
1956
Häme — Riihimäki
Paavolainen, Oma Martti
JR 00298
14%
1913
Häme — Tammela
Aaltonen, Esko
JR 54087
14%
1937
Etelä-Savo — Heinävesi
Pennanen, Olavi
SKVR X1 1625.
14%
1911
Satakunta — Alastaro
Vihervaara, Eemeli
JR 21084
14%
1909
Satakunta — Tampere
Kallio, Ilmari
SKVR XI 1138.
14%
1914
Etelä-Pohjanmaa — Alavus
Sievänen, Aura
SKVR XII1 1440.
14%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 1446.
14%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 82386
14%
1936
Etelä-Karjala — Kirvu
Varemo, Otto
JR 21186
14%
1910
Varsinais-Suomi — Kaarina
Kallio, Ilmari
SKVR XII1 1547.
14%
1915
Peräpohjola — Kemijärvi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 82793
14%
1938
Pohjois-Pohjanmaa — Nivala
Viljamaa, Leevi
SKVR XIV 1801.
14%
1932
Uusimaa — Tuusula
Renlund, T.
JR 19132
14%
1914
Varsinais-Suomi — Pertteli
Jansen, Alma
JR 79039
14%
1964
Pohjois-Karjala — Nurmes
Timonen, Senni
JR 61459
14%
1935
Pohjois-Pohjanmaa
Putaala, Martti
SKVR XII1 1490.
14%
1915
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 68211
14%
1936
Pohjois-Karjala — Kitee
Rouvinen, Yrjö
SKVR XII1 1454.
14%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 1518.
14%
1920
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 72837
14%
1914
Häme — Hattula
Salo, Aukusti
SKVR XII1 1443.
14%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 1495.
14%
1915
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 49936
14%
1956
Etelä-Karjala — Parikkala
Paavolainen, Oma Martti
JR 39917
14%
1937
Satakunta — Huittinen
Lintunen, Suoma
JR 70701
14%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 74898
14%
1936
Etelä-Savo — Savonlinna
Seppänen, Aleks.
JR 00291
14%
1913
Häme — Jokioinen
Aaltonen, Esko
SKVR XII1 1478.
14%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 1242.
14%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 1487.
14%
1915
Peräpohjola — Karunki
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR VI2 6948.
13%
1935
Pohjois-Savo — Kiuruvesi
Saastamoinen, Mauri
JR 21185
13%
1910
Varsinais-Suomi — Kaarina
Kallio, Ilmari
JR 49565
13%
1955
Satakunta — Ähtäri
Paavolainen, Oma Martti
SKVR XII1 1494.
13%
1915
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 00307
13%
1913
Häme — Somero
Aaltonen, Esko
JR 51538
13%
1930
Peräpohjola — Kolari
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 64771
13%
1968
Peräpohjola — Alatornio
Railonsala, Artturi
SKVR XII1 1457.
13%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 55436
13%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 72855
13%
1914
Häme — Hattula
Salo, Aukusti
SKVR XII1 1439.
13%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XIV 1805.
13%
1915
Uusimaa — Vihti
Hakalehto, Mimmi
JR 43728
13%
1913
Varsinais-Suomi — Uskela
Moision kansakoulu
JR 49904
13%
1956
Pohjois-Savo — Iisalmi
Paavolainen, Oma Martti
SKVR XII1 1185 α.
13%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 29874
13%
1957
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Suojärvi
Kuikka, Martta
SKVR XIII3 6862.
13%
1902
Etelä-Karjala — Uusikirkko Vpl.
Seppälä, Santeri
SKVR XV 401.
13%
1838
Pohjois-Karjala — Juuka
Lönnrot, Elias
SKVR XII1 1480.
13%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XIV 1808.
13%
1932
Uusimaa — Pusula
Renlund, T.
JR 40828
13%
1924
Satakunta — Ruovesi
Luutonen, Ahto
SKVR X1 1506.
13%
1917
Satakunta — Huittinen
Numminen, Jalo
E 54631
13%
0
None
Eisen, Matthias Johann
E 8° XIV 75 (210)
13%
1933
Läänemaa — Vigala
Eisen, Matthias Johann
JR 00289
13%
1913
Häme — Tammela
Aaltonen, Esko
JR 72781
13%
1914
Häme — Hattula
Salo, Aukusti
SKVR XII1 1502.
13%
1915
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 07040
13%
1926
Pohjois-Savo — Siilinjärvi
Heikkinen, Edith
SKVR XII1 1493.
13%
1915
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XIV 1853.
13%
1916
Uusimaa — Kymi
Husu, Anni
JR 81197
13%
1913
Varsinais-Suomi — Karuna
Tuominen, Bertel
JR 05370
13%
1936
Länsi-Inkeri — Narvusi
Haavio, Martti
JR 40633
13%
1962
Uusimaa — Pusula
Lusenius, Ida
JR 68501
13%
1964
Pohjois-Savo — Kuopio
Rutanen, Terttu
SKVR XIV 1807.
13%
1932
Uusimaa — Vihti
Ollila, Reino
JR 00265
13%
1912
Häme — Tammela
Aaltonen, Esko
SKVR XII1 1472.
13%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XIV 1798.
13%
1915
Uusimaa — Porvoo mlk
Velho, Osku
JR 58246
13%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 1507.
13%
1919
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR III2 2125.
12%
1892
Länsi-Inkeri — Narvusi
Alava, Vihtori
SKVR XII1 1511.
12%
1915
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XI 2617.
12%
1924
Etelä-Pohjanmaa — Perho
Linna, Eino, S.
JR 16512
12%
1943
Etelä-Karjala — Viipuri
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
SKVR X1 1624.
12%
1911
Satakunta — Alastaro
Vihervaara, Eemeli
JR 61399
12%
1935
Pohjois-Pohjanmaa — Nivala
Putaala, Martti
JR 72754
12%
1914
Häme — Hattula
Salo, Aukusti
JR 73161
12%
1935
Etelä-Pohjanmaa — Kauhava
Salokannel, Tyyne
JR 72767
12%
1914
Häme — Hattula
Salo, Aukusti
JR 72772
12%
1914
Häme — Hattula
Salo, Aukusti
JR 30728
12%
1958
Pohjois-Pohjanmaa — Oulu
Kuusi, Matti
JR 61229
12%
1936
Pohjois-Savo — Tervo
Puranen, Anna
JR 53332
12%
1936
Etelä-Pohjanmaa — Töysä
Peltonen, Erkki
JR 26175
12%
1913
Varsinais-Suomi — Kisko
Kivialho, Kaaperi
JR 74590
12%
1937
Etelä-Pohjanmaa — Laihia
Seppälä, Santeri
JR 30264
12%
1967
Pohjois-Savo — Kiuruvesi
Kumpulainen, Martta
JR 61423
12%
1935
Pohjois-Pohjanmaa — Oulu
Putaala, Martti
SKVR XIII4 12237.
12%
1935
Etelä-Karjala — Räisälä
Räty, Tyyne
JR 16251
12%
1943
Satakunta — Virrat
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 00266
12%
1913
Häme — Jokioinen
Aaltonen, Esko
JR 72791
12%
1914
Häme — Hattula
Salo, Aukusti
JR 72847
12%
1914
Häme — Hattula
Salo, Aukusti
JR 49993
12%
1956
Häme — Iitti
Paavolainen, Oma Martti
JR 59844
12%
1935
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Salmi
Pohjanvalo, Pekka
JR 69106
12%
1935
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Impilahti
Saarela, Niina
SKVR VIII 3971.
12%
1913
Varsinais-Suomi — Rymättylä
Koisaari, Alli
JR 55867
12%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 1452.
12%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR VI1 2149.
12%
1914
Pohjois-Savo — Maaninka
Toivonen, Yrjö
SKVR X1 1630.
12%
1912
Satakunta — Hämeenkyrö
Nyberg, Viivi
SKVR XIV 1800.
12%
1915
Uusimaa — Mäntsälä
Louhe, Lempi
JR 13201
12%
1938
Etelä-Pohjanmaa — Vaasa
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 72809
12%
1914
Häme — Hattula
Salo, Aukusti
JR 26149
12%
1914
Varsinais-Suomi — Kisko
Kivialho, Kaaperi
JR 49229
12%
1955
Etelä-Karjala — Koivisto
Paavolainen, Oma Martti
SKVR XII1 1549.
12%
1886
Peräpohjola — Kittilä
Andersson, G. A.
SKVR XI 2619.
11%
1924
Etelä-Pohjanmaa — Perho
Linna, Eino, S.
JR 00305
11%
1913
Häme — Tammela
Aaltonen, Esko
SKVR X1 1628.
11%
1913
Satakunta — Loimaa
Vihervaara, Eemeli
SKVR XII1 1465.
11%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 1346.
11%
1915
Pohjois-Pohjanmaa — Haapavesi
Puolitaival, MIlja
SKVR XII1 1473.
11%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 71249
11%
1909
Varsinais-Suomi — Mynämäki
Saarimaa, Eemil
JR 05684
11%
1959
Pohjois-Savo — Sonkajärvi
Halonen, Niilo
JR 33932
11%
1959
Satakunta — Tyrvää
Kärki, Frans
SKVR VI1 2508.
11%
1928
Etelä-Savo — Savitaipale
Okkola, T. E.
SKVR XII1 1228.
11%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR VI1 2146.
11%
1928
Etelä-Savo — Savitaipale
Okkola, T. E.
SKVR XI 2631.
11%
1924
Etelä-Pohjanmaa — Perho
Linna, Eino, S.
JR 43608
11%
1913
Varsinais-Suomi — Uskela
Moision kansakoulu
SKVR XII1 1427.
11%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 33509
11%
1952
Etelä-Karjala
Kärki, Frans
JR 70388
11%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
SKVR XII1 1466.
11%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 76453
11%
1952
Etelä-Karjala — Lavansaari
Suomalainen, Johannes
JR 76412
11%
1915
Etelä-Karjala — Lavansaari
Suomalainen, Johannes
SKVR XI 478.
11%
1914
Etelä-Pohjanmaa — Veteli
Salmela, Alfred
SKVR XII1 1536.
11%
1915
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 20719
11%
1941
Peräpohjola — Turtola
Kaakinen, Iikka
SKVR XII1 1516.
11%
1920
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
ERA II 207, 657/8 (19)
11%
1939
Pärnumaa — Häädemeeste
Mäesalu (Martinson), Marta
JR 06293
11%
1935
Keski-Suomi — Saarijärvi
Harju, Otto
SKVR XIV 1799.
11%
1932
Uusimaa — Mäntsälä
Kauppinen, Eino
JR 46166
11%
1936
Peräpohjola — Rovaniemi
Nuotio, Valo
JR 27612
11%
1950
Pohjois-Savo — Tuusniemi
Korhonen, Sirkka
JR 70066
11%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
SKVR XIII3 6845.
11%
1933
Etelä-Karjala — Kurkijoki
Haltsonen, Sulo
SKVR XII1 1498.
11%
1915
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XI 300.
10%
1924
Etelä-Pohjanmaa — Kauhava
Salokannel, Tyyne
JR 33439
10%
1951
Etelä-Karjala — Pyhäjärvi Vpl.
Kärki, Frans
JR 63396
10%
1938
Etelä-Pohjanmaa — Isojoki
Railonsala, Artturi
SKVR XII1 1464.
10%
1916
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 71041
10%
1912
Varsinais-Suomi — Muurla
Saariluoma, Vilho
SKVR XII1 1444.
10%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 01811
10%
1935
Kainuu — Suomussalmi
Alopaeus, Aulis
JR 40140
10%
1968
Peräpohjola — Karunki
Lohi, Veera
SKVR XIII3 6848.
10%
1935
Etelä-Karjala — Kirvu
Kirvun Tietävälän nuorisoseuran arkisto
JR 61048
10%
1964
Etelä-Karjala — Kivennapa
Pulliainen, Liina
SKVR XII1 1528.
10%
1915
Peräpohjola — Turtola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 1420.
10%
1916
Pohjois-Pohjanmaa — Kiiminki
Paulaharju, Aili
JR 20658
10%
1936
Pohjois-Pohjanmaa — Kalajoki
Kaakinen, Iikka
JR 61770
10%
1937
Pohjois-Karjala — Nurmes
Puumalainen, Martta
SKVR XI 479.
10%
1932
Etelä-Pohjanmaa — Kaustinen
Luukko, F. A.
JR 34963
10%
1936
Viena — Uhtua
Laiho, Aili
JR 67901
10%
1936
Etelä-Karjala — Saari
Rissanen, Tyyne
JR 21070
10%
1909
Varsinais-Suomi — Uskela
Kallio, Ilmari
SKVR XII1 1470.
10%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 37884
10%
1935
Pohjois-Karjala — Nurmes
Lasanen, Pekka
SKVR XII1 1225.
10%
1920
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XIV 1795.
10%
1937
Uusimaa — Porvoo
Silvennoinen, Vieno
JR 82949
10%
1963
Etelä-Karjala — Muolaa
Virolainen, Aatu
JR 18855
10%
1911
Varsinais-Suomi — Askainen
Jaatinen, Jalmari
SKVR XII1 1223.
10%
1913
Peräpohjola — Alatornio
Hannula, Uuno
SKVR XI 388.
10%
1852
Etelä-Pohjanmaa — Perho
Reinius, Th.
JR 67463
10%
1852
Etelä-Pohjanmaa — Perho
Reinius, Th.
SKVR II 1286.
10%
1895
Tveri — Tolmačču
Alava, Vihtori
JR 58597
10%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 04434
10%
1932
Aunus — Porajärvi
Haavio, Martti
SKVR XII1 1208.
10%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR VI2 4041.
10%
1885
Pohjois-Savo — Nilsiä
Krohn, Kaarle
JR 05367
10%
1936
Länsi-Inkeri — Narvusi
Haavio, Martti
JR 10046
10%
1964
Pohjois-Savo — Maaninka
Häiväläinen, Martta
JR 25525
10%
1909
Varsinais-Suomi — Koski Tl.
Kesälä, Eelis
JR 25946
10%
1897
Satakunta — Lempäälä
Kingelin, Adele