JR 57197
82%
1932
Peräpohjola — Muonio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 57173
79%
1932
Peräpohjola — Muonio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 57123
78%
1932
Peräpohjola — Muonio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 57158
74%
1932
Peräpohjola — Muonio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 57109
67%
1932
Peräpohjola — Muonio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII2 8343.
67%
1921
Peräpohjola — Muonio
Paulaharju, Samuli ja Jenny
SKVR XII1 2895.
66%
1915
Peräpohjola — Muonio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 2893.
66%
1915
Peräpohjola — Muonio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 2897.
63%
1915
Peräpohjola — Muonio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 57133
63%
1932
Peräpohjola — Muonio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 2896.
54%
1915
Peräpohjola — Muonio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 2892.
54%
1915
Peräpohjola — Kolari
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 57064
48%
1932
Peräpohjola — Kolari
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 2863.
41%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 2876.
37%
1915
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 2854.
36%
1891
Pohjois-Pohjanmaa — Pyhäjoki
Rautell, E. F.
SKVR XII1 2889.
36%
1915
Peräpohjola — Ylitornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 52402
36%
1938
Peräpohjola — Turtola
Paulaharju, Samuli ja Jenny
SKVR XII1 2873.
35%
1915
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 51325
34%
1911
Pohjois-Pohjanmaa — Paavola
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 28318
34%
1929
Peräpohjola — Savukoski
Koskinen, Lauri
JR 51509
32%
1930
Etelä-Pohjanmaa — Perho
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 58487
32%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII2 8344.
32%
1920
Peräpohjola — Sodankylä
Paulaharju, Samuli ja Jenny
SKVR XII1 2882.
32%
1920
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 20796
31%
1941
Pohjois-Pohjanmaa — Piippola
Kaakinen, Iikka
JR 03805
31%
1956
Etelä-Pohjanmaa — Lehtimäki
Etelä-Pohjanmaan Nuorisoseura
SKVR XII1 2885.
30%
1915
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 2886.
30%
1891
Peräpohjola — Simo
Rautell, E. F.
JR 52389
30%
1938
Pohjois-Pohjanmaa — Paavola
Paulaharju, Samuli ja Jenny
SKVR XII1 2869.
30%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 26670
29%
1937
Kainuu — Pudasjärvi
Koivukangas, Veikko
SKVR XII1 2877.
28%
1915
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 75764
28%
1936
Pohjois-Pohjanmaa — Rantsila
Simojoki, Janne
SKVR XII1 2881.
28%
1920
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 71881
27%
1913
Etelä-Pohjanmaa — Veteli
Salmela, Alfred
JR 10652
27%
1932
Pohjois-Pohjanmaa — Rantsila
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 18549
27%
1936
Etelä-Pohjanmaa — Kannus
Isokungas, Yrjö
SKVR XII1 2880.
26%
1920
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 2860.
26%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 12479
26%
1933
Satakunta — Kauvatsa
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13941
26%
1939
Satakunta — Kauvatsa
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15499
26%
1939
Satakunta — Kauvatsa
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 03829
25%
1957
Etelä-Pohjanmaa — Lappajärvi
Etelä-Pohjanmaan Nuorisoseura; Laitinen, Nikolai
SKVR XII1 2857.
25%
1915
Peräpohjola — Tornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 51508
24%
1930
Etelä-Pohjanmaa — Ylihärmä
Paulaharju, Samuli ja Jenny
SKVR XII1 2872.
24%
1915
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 57411
24%
1932
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 57350
24%
1932
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 2879.
24%
1915
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 46009
24%
1936
Pohjois-Savo — Kiuruvesi
Nivalainen, Juho
JR 50183
24%
1953
Pohjois-Pohjanmaa — Haapajärvi
Pahkala, Rauha
JR 15849
23%
1939
Pohjois-Pohjanmaa — Rantsila
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12392
23%
1933
Satakunta — Kauvatsa
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 00952
22%
1908
Etelä-Pohjanmaa — Kauhava
Alanen, Yrjö
JR 58624
22%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 57393
22%
1932
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 2861.
21%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 56757
21%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 55946
21%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 09026
21%
1921
Pohjois-Pohjanmaa — Kalajoki
Hongell, Aune
JR 55921
21%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 70976
21%
1929
Etelä-Pohjanmaa
Saari, Kustaa
JR 14798
21%
1939
Pohjois-Pohjanmaa — Sievi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
SKVR XII1 2890.
21%
1915
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 2870.
21%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 2874.
21%
1915
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 2883.
21%
1920
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 2888.
21%
1915
Peräpohjola — Turtola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 46215
21%
1910
Satakunta — Eurajoki
Nurmi, Frans
JR 58359
20%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 70970
20%
1929
Etelä-Pohjanmaa
Saari, Kustaa
JR 11369
20%
1932
Uusimaa — Helsinki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
SKVR XII1 2867.
19%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 67818
19%
1935
Etelä-Pohjanmaa — Lapua
Rintamäki, Elina
SKVR XII1 2868.
19%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 70958
19%
1929
Etelä-Pohjanmaa
Saari, Kustaa
JR 80537
19%
1936
Etelä-Pohjanmaa — Evijärvi
Tuomaala, Väinö
JR 40745
18%
1932
Etelä-Pohjanmaa — Kaustinen
Luukko, F. A.
JR 58266
18%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 73322
18%
1935
Etelä-Pohjanmaa — Kauhava
Salokannel, Tyyne
JR 78749
18%
1959
Pohjois-Pohjanmaa — Merijärvi
Tervonen, Viljo
JR 18057
18%
1924
Etelä-Pohjanmaa — Kauhava
Salokannel, Tyyne
JR 45631
17%
1916
Häme — Jämsä
Nieminen, Väinö
JR 26128
16%
1928
Etelä-Pohjanmaa — Veteli
Kivelä, Iida
JR 68158
16%
1888
Satakunta — Merikarvia
Roslin, M. K.