JR 57154
99%
1932
Peräpohjola — Muonio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 57159
97%
1932
Peräpohjola — Muonio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 57106
95%
1932
Peräpohjola — Muonio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 57142
93%
1932
Peräpohjola — Muonio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 57128
90%
1932
Peräpohjola — Muonio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 57196
78%
1932
Peräpohjola — Muonio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 2486.
69%
1915
Peräpohjola — Muonio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 2485.
51%
1915
Peräpohjola — Kemijärvi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 63637
51%
1939
Satakunta — Nokia
Railonsala, Artturi
JR 62688
51%
1950
Uusimaa — Kotka
Pöyhönen, Martti
SKVR XII1 2473.
49%
1915
Peräpohjola — Tervola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 75763
47%
1936
Pohjois-Pohjanmaa — Rantsila
Simojoki, Janne
SKVR XII1 2483.
44%
1915
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 2474.
40%
1915
Peräpohjola — Tervola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR VI1 2555.
40%
1907
Etelä-Savo — Puumala
Heporauta, F. A.
JR 66895
40%
1935
Etelä-Karjala — Räisälä
Räty, Tyyne
JR 19170
36%
1935
Kainuu — Kuusamo
Jokela, Kaarlo
JR 49665
36%
1956
Etelä-Savo — Lappeenranta
Paavolainen, Oma Martti
JR 08867
36%
1910
Pohjois-Savo — Kuopio
Hoffrén, J.
JR 16286
36%
1943
Etelä-Karjala — Jaakkima
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 16637
36%
1944
Satakunta — Virrat
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 49661
36%
1956
Etelä-Savo — Lappeenranta
Paavolainen, Oma Martti
JR 49305
35%
1955
Satakunta — Merikarvia
Paavolainen, Oma Martti
JR 27531
35%
1935
Pohjois-Pohjanmaa — Ylikiiminki
Korhonen, Lyyli
SKVR XII1 2484.
34%
1915
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 2471.
33%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 63873
33%
1957
Kainuu — Kuhmo
Railonsala, Artturi
JR 22915
32%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 03808
32%
1956
Etelä-Pohjanmaa — Lehtimäki
Etelä-Pohjanmaan Nuorisoseura
JR 08992
32%
1962
Häme — Heinola mlk
Holstila, Liisa
JR 44414
32%
1955
Pohjois-Savo — Siilinjärvi
Muraja, Paulo
JR 49044
32%
1954
Pohjois-Pohjanmaa — Kalajoki
Paavolainen, Oma Martti
JR 49167
32%
1955
Etelä-Pohjanmaa — Isojoki
Paavolainen, Oma Martti
JR 49439
32%
1955
Satakunta — Siikainen
Paavolainen, Oma Martti
JR 62712
32%
1950
Etelä-Savo — Mikkeli
Pöyhönen, Martti
JR 65968
32%
1953
Keski-Suomi — Saarijärvi
Rantanen, Saimi
JR 51206
32%
1909
Etelä-Karjala — Käkisalmi
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 49280
32%
1955
Etelä-Pohjanmaa — Lapväärtti
Paavolainen, Oma Martti
JR 63874
32%
1957
Kainuu — Kuhmo
Railonsala, Artturi
SKVR XII1 2469.
30%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 2482.
30%
1920
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 63912
29%
1957
Kainuu — Sotkamo
Railonsala, Artturi
JR 64454
29%
1968
Peräpohjola — Ranua
Railonsala, Artturi
JR 64455
29%
1968
Peräpohjola — Ranua
Railonsala, Artturi
JR 49073
26%
1955
Satakunta — Eurajoki
Paavolainen, Oma Martti
JR 59307
26%
1936
Peräpohjola — Tervola
Pesonen, Hilda
JR 62398
25%
1948
Etelä-Savo — Virtasalmi
Pöyhönen, Martti
JR 42370
25%
1897
Pohjois-Savo — Karttula
Matilainen, Taavi
SKVR XII1 2476.
23%
1915
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 49680
22%
1956
Etelä-Savo — Lappeenranta
Paavolainen, Oma Martti
JR 49858
22%
1956
Häme — Ypäjä
Paavolainen, Oma Martti
JR 50075
21%
1956
Etelä-Savo — Ruokolahti
Paavolainen, Oma Martti
JR 69152
21%
1958
Etelä-Savo — Joroinen
Saarela, Olavi
SKVR XII1 2477.
20%
1915
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 49431
19%
1955
Satakunta — Ruovesi
Paavolainen, Oma Martti
SKVR XII1 2277.
17%
1926
Pohjois-Pohjanmaa — Temmes
Okkola, T. E.