SKVR IX3 727.
35%
1913
Häme — Jokioinen
Aaltonen, Esko
SKVR IX3 730.
31%
1910
Häme — Tammela
Lassila, Anna
SKVR VIII 340.
31%
1892
Varsinais-Suomi — Marttila
Hildén, A.
SKVR IX3 732.
30%
1903
Häme — Tammela
Degerström, Aksel
SKVR IX3 733.
30%
1909
Häme — Tammela
Hirsjärvi, Väinö
SKVR XIV 2123.
28%
1910
Uusimaa — Nummi
Kallio, V. J.
SKVR X2 3620 γ.
28%
1892
Varsinais-Suomi — Yläne
Laine, M.
JR 07706
27%
1964
Häme — Kalvola
Helenius, Leena
SKVR IX3 1279.
27%
1913
Häme — Tyrväntö
Salo, Aukusti
JR 35267
27%
1935
Häme — Humppila
Lahti, Vihtori
SKVR IX3 746.
27%
1914
Häme — Loppi
Aaltonen, Esko
SKVR IX3 737.
26%
1903
Häme — Urjala
Degerström, Aksel
SKVR XIV 2122.
25%
1906
Uusimaa — Nummi
Haarala, Anna
SKVR IX3 736.
25%
1913
Häme — Humppila
Vihervaara, Eemeli
SKVR VIII 334.
25%
1892
Varsinais-Suomi — Marttila
Hildén, A.
SKVR IX3 731.
25%
1913
Häme — Tammela
Vihervaara, Eemeli
SKVR VI2 4557.
25%
1886
Etelä-Savo — Mäntyharju
Hotinen, Juho
SKVR IX3 362.
24%
1903
Häme — Lammi
Alho, K. E.
JR 01674
24%
1903
Häme — Lammi
Alho, K. E.
SKVR XIII3 8570.
24%
1889
Etelä-Karjala — Uusikirkko Vpl.
Saari, Oskari
SKVR IX3 747.
23%
1914
Häme — Loppi
Aaltonen, Esko
SKVR XI 1521.
23%
1891
Etelä-Pohjanmaa — Laihia
Kotkanen, Juho
SKVR IX3 775.
23%
1910
Häme — Kuhmoinen
Laine, M.
JR 35268
23%
1935
Häme — Humppila
Lahti, Vihtori
SKVR IX3 725.
23%
1913
Häme — Somero
Vihervaara, Eemeli
SKVR XI 1496.
22%
1904
Etelä-Pohjanmaa — Teuva
Yrjänäinen, P.
SKVR XI 1510.
22%
1891
Etelä-Pohjanmaa — Ilmajoki
Sallmén, H. A.
SKVR XII2 5947.
22%
9999
Pohjois-Pohjanmaa
Tuntematon
SKVR X2 3639.
22%
1912
Satakunta — Hämeenkyrö
Nyberg, Viivi
JR 25632
22%
1956
Häme — Somero
Kilpelä, Eeva
SKVR X2 3675.
22%
1903
Satakunta — Eräjärvi
Tyyskä, J.
SKVR IX3 756.
21%
1885
Häme — Asikkala
Helsingin Suomalaisen Alkeisopiston konventti
SKVR XI 1483.
21%
1889
Etelä-Pohjanmaa — Isojoki
Arho, A. O.
SKVR IX3 774.
21%
1891
Häme — Luhanka
Vaasan suomalaisen lyseon konventti
SKVR X1 2420.
20%
1930
Satakunta — Ikaalinen
Alanen, Viljo
SKVR IX3 722.
20%
1910
Häme — Somerniemi
Åberg, K.
JR 06820
20%
1916
Häme — Hauho
Heikel, Axel
SKVR IX3 750.
20%
1914
Häme — Hausjärvi
Aaltonen, Esko
SKVR IX3 768.
20%
1902
Häme — Iitti
Kojonen, R.
SKVR V3 1314.
20%
1894
Itä- ja Pohjois-Inkeri — Lempaala
Neovius, A. D.
SKVR IX3 761.
20%
1913
Häme — Orimattila
Hardén, Arthur
SKVR IX3 775 a.
20%
1915
Häme — Kuhmoinen
Laine, M.
SKVR XI 1523.
20%
1893
Etelä-Pohjanmaa — Laihia
Tarkkanen, Uuno
SKVR IX3 753.
19%
1914
Häme — Tuulos
Roos, T. I.
SKVR XI 1517.
19%
1888
Etelä-Pohjanmaa — Laihia
Brandt, Herman
SKVR XI 1501.
19%
1907
Etelä-Pohjanmaa — Kurikka
Paulaharju, Samuli ja Jenny
SKVR IX3 748.
19%
1914
Häme — Loppi
Aaltonen, Esko
SKVR X2 3665.
19%
1930
Satakunta — Karvia
Kaukamaa, L.
SKVR IX3 743.
19%
1890
Häme — Vanaja
Kallio, Kustavi
SKVR IX3 778.
19%
1892
Häme — Kuhmoinen
Jyväskylän lyseon konventti
SKVR XII1 4176.
19%
1888
Pohjois-Pohjanmaa — Pulkkila
Meriläinen, Heikki
SKVR IX3 762.
19%
1906
Häme — Orimattila
Heporauta, F. A.
SKVR XIV 2115.
19%
1906
Uusimaa — Elimäki
Heporauta, F. A.
SKVR XIV 2116.
18%
1938
Uusimaa — Lapinjärvi
Eteläsuomalainen osakunta
SKVR IX3 767.
18%
1888
Häme — Iitti
Uino, K. E.
SKVR XIV 2124.
18%
1936
Uusimaa — Nummi
Malin, Helga
SKVR IX3 726.
18%
1913
Häme — Jokioinen
Nikula, Suoma
SKVR IX3 769.
18%
1902
Häme — Heinola mlk
Kauppi, Juho
SKVR XI 1491.
18%
1889
Etelä-Pohjanmaa — Teuva
Korpela, S.
JR 35059
18%
1951
Häme — Jaala
Lahden kansanopiston oppilaat,
SKVR IX3 757.
18%
1888
Häme — Asikkala
Vallin, E. V.
JR 21230
18%
1910
Etelä-Pohjanmaa — Isojoki
Kallio, Niilo
JR 00880
18%
1948
Satakunta — Jämijärvi
Alanen, Viljo
JR 73887
18%
1936
Etelä-Karjala — Koivisto
Santamo, Väinö
JR 20876
17%
1935
Pohjois-Savo — Lapinlahti
Kainulainen, Samuli
SKVR X2 3635.
17%
1853
Satakunta — Mouhijärvi
Järvinen, Nestor
SKVR IX3 728.
17%
1910
Häme — Tammela
Vihervaara, Eemeli
SKVR IX3 724.
17%
1913
Häme — Somero
Vihervaara, Eemeli
SKVR IX3 1280.
17%
1913
Häme — Hattula
Salo, Aukusti
SKVR IX3 759.
17%
1914
Häme — Asikkala
Groundstroem, Kalervo
SKVR XI 1497.
17%
1885
Etelä-Pohjanmaa — Jurva
Tarkkanen, Matti
SKVR XIV 2118.
17%
1939
Uusimaa — Artjärvi
Saarto, Maila
SKVR IX4 868.
17%
1888
Keski-Suomi — Jyväskylä mlk
Nurmio, M.
SKVR VIII 335.
16%
1892
Varsinais-Suomi — Marttila
Hildén, A.
SKVR XIV 2225.
16%
1736
Uusimaa — Tuusula
Neovius, A. D.
SKVR IX3 740.
16%
1913
Häme — Hattula
Salo, Aukusti
SKVR XIII3 8574.
16%
1907
Etelä-Karjala — Uusikirkko Vpl.
Paulaharju, Samuli ja Jenny
SKVR XI 1499.
16%
1889
Etelä-Pohjanmaa — Jalasjärvi
Brandt, Herman
SKVR XIII4 13044.
16%
1936
Etelä-Karjala — Koivisto
Mannonen, Ulla
SKVR XIII3 8569.
16%
1902
Etelä-Karjala — Uusikirkko Vpl.
Seppälä, Santeri
SKVR XI 1752.
15%
1858
Etelä-Pohjanmaa — Lappajärvi
Fellman, J.
SKVR VI2 4559.
15%
1891
Etelä-Savo — Mäntyharju
Kytö, A.
SKVR XI 1515.
15%
1887
Etelä-Pohjanmaa — Laihia
Kotkanen, Juho
SKVR IX3 735.
15%
1914
Häme — Humppila
Knuutila, Viljo V.
SKVR IX3 784.
15%
1915
Häme — Korpilahti
Kotikoski, J. W.
SKVR XIV 2114.
15%
1893
Uusimaa — Anjala
Holstén, Edv.
SKVR XI 1498.
15%
1889
Etelä-Pohjanmaa — Jalasjärvi
Brandt, Herman
SKVR IX3 744.
15%
1903
Häme — Renko
Domander, L. S.
JR 00864
15%
1948
Satakunta — Jämijärvi
Alanen, Viljo
SKVR IX3 782<REFNR>1</REFNR>.
15%
1908
Häme — Korpilahti
Kotikoski, J. W.
SKVR X2 3649.
15%
1897
Satakunta — Ikaalinen
Soutio, K. J.
JR 02522
15%
1829
Pohjois-Savo — Iisalmi
Becker, R. von
SKVR IX3 808.
15%
1896
Satakunta — Sahalahti
Äijälä, Emilia
SKVR X1 2221.
15%
1896
Satakunta — Sahalahti
Äijälä, Emilia
SKVR IX3 766.
15%
1886
Häme — Iitti
Puttila, T.
SKVR IX3 771.
15%
1888
Häme — Sysmä
Lilius, Lilli
SKVR V3 1316.
15%
1891
Itä- ja Pohjois-Inkeri — Lempaala
Neovius, A. D.
SKVR X2 3645.
15%
1852
Satakunta — Ikaalinen
Paldani, P. A.
SKVR V3 1317.
15%
1891
Itä- ja Pohjois-Inkeri — Lempaala
Neovius, A. D.
SKVR IX3 765.
15%
1888
Häme — Nastola
Silfvenius, J.
JR 00829
15%
1948
Satakunta — Jämijärvi
Alanen, Viljo
SKVR X2 3679.
15%
1913
Satakunta — Virrat
Sievänen, Aura
SKVR XI 1489.
14%
1913
Etelä-Pohjanmaa — Isojoki
Kallio, V. J.
JR 26679
14%
1921
Häme — Vanaja
Koivumäki, Esteri
SKVR IX3 729.
14%
1913
Häme — Tammela
Vihervaara, Eemeli
SKVR III3 4320.
14%
1891
Länsi-Inkeri — Narvusi
Alava, Vihtori
SKVR IX3 781<REFNR>1</REFNR>.
14%
1908
Häme — Korpilahti
Kotikoski, J. W.
SKVR IX3 783.
14%
1915
Häme — Korpilahti
Kotikoski, J. W.
JR 45299
14%
1936
Häme — Asikkala
Niemi, Osmo
SKVR IX3 776.
14%
1891
Häme — Kuhmoinen
Jyväskylän lyseon konventti
SKVR XII1 4172.
14%
1800
Pohjois-Pohjanmaa — Alavieska
Topelius, Zacharias
JR 16927
14%
1947
Satakunta — Multia
Hämeen Museo
JR 06819
14%
1916
Häme — Hauho
Heikel, Axel
SKVR X2 3652.
14%
1931
Satakunta — Ikaalinen
Alanen, Viljo
SKVR III3 4566.
14%
1891
Länsi-Inkeri — Narvusi
Alava, Vihtori
SKVR XI 1751.
14%
1846
Etelä-Pohjanmaa — Lappajärvi
Fellman, J.
SKVR VIII 339.
14%
1892
Varsinais-Suomi — Marttila
Hildén, A.
SKVR XII2 5902.
14%
1886
Pohjois-Pohjanmaa — Pulkkila
Lampinen, Olga
SKVR XII2 5948.
14%
9999
Pohjois-Pohjanmaa
Tuntematon
JR 00823
14%
1948
Satakunta — Jämijärvi
Alanen, Viljo
SKVR X2 3670.
14%
1907
Satakunta — Parkano
Kallioniemi, Anton
SKVR IX3 752.
13%
1914
Häme — Tuulos
Aaltonen, Esko
SKVR IX4 787.
13%
1882
Keski-Suomi — Rautalampi
Tiitinen, Aukusti
JR 00950
13%
1948
Satakunta — Jämijärvi
Alanen, Viljo
SKVR X2 3654.
13%
1931
Satakunta — Viljakkala
Salava, Anna-Kaarina
SKVR X2 3674.
13%
9999
Satakunta — Sahalahti
Reinholm, H. A.
SKVR V2 2494.
13%
1917
Itä- ja Pohjois-Inkeri — Lempaala
Räikkönen, Eino
SKVR X2 3667.
13%
1930
Satakunta — Parkano
Alanen, Viljo
SKVR IX3 1278.
13%
1888
Häme — Tammela
Palenius, K. V.
JR 00889
13%
1948
Satakunta — Jämijärvi
Alanen, Viljo
SKVR III3 4311.
13%
1858
Länsi-Inkeri — Narvusi
Länkelä, Jaako
SKVR XI 1490.
13%
1889
Etelä-Pohjanmaa — Teuva
Korpela, S.
SKVR XI 1509.
13%
1891
Etelä-Pohjanmaa — Ilmajoki
Sallmén, H. A.
SKVR VIII 342.
13%
1887
Varsinais-Suomi — Kiikala
Pettersson, K. V.
SKVR XIII3 8559.
13%
1889
Etelä-Karjala — Rautu
Neovius, A. D.
SKVR X2 3672.
13%
1853
Satakunta — Sahalahti
Järvinen, Nestor
SKVR X2 3650.
12%
1931
Satakunta — Ikaalinen
Alanen, Viljo
SKVR III3 4308.
12%
1891
Länsi-Inkeri — Narvusi
Alava, Vihtori
JR 01466
12%
1901
Itä- ja Pohjois-Inkeri — Lempaala
Alava, Vihtori
SKVR VI2 4561.
12%
1890
Etelä-Savo — Hirvensalmi
Tanttu, A.
SKVR XI 1361.
12%
1889
Etelä-Pohjanmaa — Teuva
Korpela, S.
SKVR X2 3666.
12%
1894
Satakunta — Parkano
Lehto, J. W.
JR 76594
12%
1957
Etelä-Karjala — Uusikirkko Vpl.
Susi, Sandra
SKVR XIII3 8607.
12%
1935
Etelä-Karjala — Lavansaari
Laiho, Lauri
JR 60181
12%
1936
Satakunta — Kankaanpää
Porin tyttölyseo
SKVR VI2 4580.
12%
1871
Etelä-Savo
Gottlund, K. A.
SKVR VI1 3416.
12%
1818
Pohjois-Savo — Kuopio
Gottlund, K. A.
SKVR IX3 777.
12%
1892
Häme — Kuhmoinen
Jyväskylän lyseon konventti
SKVR XIII4 12753.
12%
1936
Etelä-Karjala — Uusikirkko Vpl.
Eronen, Gunnar
SKVR X2 3628.
12%
1930
Satakunta — Siikainen
Helomaa, Kyllikki
SKVR I4 1701.
12%
1839
Viena — Kontokki
Castrén, M. A.
SKVR X2 3647.
12%
1921
Satakunta — Ikaalinen
Räystölä, Anna
JR 10268
12%
1925
Häme — Iitti
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
SKVR VI2 4566.
12%
1899
Etelä-Savo — Puumala
Kärkkäinen, V. J.
SKVR XI 1503.
12%
1886
Etelä-Pohjanmaa — Ilmajoki
Pirilä, S.
SKVR VI2 4558.
12%
1891
Etelä-Savo — Mäntyharju
Kytö, A.
SKVR XI 1528.
12%
1890
Etelä-Pohjanmaa — Ylihärmä
Takala, E. E.
JR 21229
12%
1910
Etelä-Pohjanmaa — Isojoki
Kallio, Niilo
SKVR XIII3 8605.
12%
1890
Etelä-Karjala — Säkkijärvi
Alava, Vihtori
SKVR VI2 4427.
11%
1816
Etelä-Savo — Juva
Gottlund, K. A.
SKVR X2 3640.
11%
1890
Satakunta — Kankaanpää
Ollinen, J. F.
SKVR XI 1513.
11%
1885
Etelä-Pohjanmaa — Laihia
Tarkkanen, Matti
JR 32594
11%
1946
Keski-Inkeri — Kupanitsa
Kärki, Frans
SKVR X2 3638.
11%
1904
Satakunta — Hämeenkyrö
Heikkilä, Jalmari
SKVR X2 3679 α.
11%
1930
Etelä-Pohjanmaa — Jalasjärvi
Alanen, Viljo
SKVR XIII3 8592.
11%
1850
Etelä-Karjala — Jaakkima
Saukko, Fr.
JR 19000
11%
1890
Keski-Suomi — Kivijärvi
Jalkanen, K. J.
JR 26414
11%
1932
Länsi-Inkeri — Narvusi
Kohtamäki, Ilmari
SKVR III3 4562.
11%
1891
Länsi-Inkeri — Narvusi
Alava, Vihtori
SKVR XIII3 8579.
11%
1850
Etelä-Karjala — Räisälä
Saukko, Fr.
SKVR IV3 4255.
11%
1901
Keski-Inkeri — Moloskovitsa
Ruotsalainen, J. Fr.
SKVR XIII3 8568.
11%
1847
Etelä-Karjala — Uusikirkko Vpl.
Reinholm, H. A.
SKVR IV3 4273.
11%
1916
Keski-Inkeri — Tuutari
Räikkönen, Eino
SKVR XI 1504.
11%
1886
Etelä-Pohjanmaa — Ilmajoki
Pirilä, S.
SKVR XI 1512.
10%
1927
Etelä-Pohjanmaa — Mustasaari
Forsblom, Valter W.
JR 77702
10%
1944
Keski-Inkeri — Kupanitsa
Sääski, Sylvi
SKVR IX4 392.
10%
1850
Häme
Rudbäck ja Rothman
SKVR XI 1480.
10%
1871
Etelä-Pohjanmaa — Isojoki
Aspelin, J. R.
JR 74549
10%
1911
Etelä-Pohjanmaa — Laihia
Seppälä, Santeri
SKVR XII2 5898.
10%
1800
Kainuu — Kuhmo
Topelius, Zacharias
SKVR XIII3 8554.
10%
1934
Etelä-Karjala — Metsäpirtti
Laiho, Lauri
SKVR IV3 4267.
10%
1905
Keski-Inkeri — Koprina
Kupri, A.
SKVR VII4 loitsut 2551.
10%
1885
Pohjois-Karjala — Kitee
Varonen, Matti
SKVR IX3 779.
10%
1896
Satakunta — Sahalahti
Äijälä, Emilia
SKVR VI2 4588.
10%
1889
Etelä-Savo — Juva
Fabritius, Elin
SKVR XII2 5905.
10%
1916
Pohjois-Pohjanmaa — Liminka
Seppälä, Santeri
SKVR XI 1505.
10%
1886
Etelä-Pohjanmaa — Ilmajoki
Pirilä, S.
SKVR XII1 4561.
10%
1852
Pohjois-Pohjanmaa
Pettersson, O.
SKVR III3 4484.
10%
1891
Länsi-Inkeri — Narvusi
Alava, Vihtori
SKVR IX4 759.
10%
1851
Keski-Suomi — Petäjävesi
Regnell, K. V.
SKVR V2 2491.
10%
1894
Itä- ja Pohjois-Inkeri — Toksova
Pajula, Fanny M.
SKVR IV3 4571.
10%
1879
Keski-Inkeri — Venjoki
Laitinen, Henrik
JR 25628
10%
1932
Etelä-Pohjanmaa — Isokyrö
Killinen, Kustaa
SKVR X1 2216.
10%
1888
Satakunta — Parkano
Valldeman, A. J.