SKVR XI 998.
42%
1846
Etelä-Pohjanmaa — Lappajärvi
Fellman, J.
SKVR VI2 4521.
42%
1898
Pohjois-Savo — Karttula
Matilainen, Taavi
SKVR IX4 513.
40%
1906
Keski-Suomi — Karstula
Paulaharju, Samuli ja Jenny
SKVR VI2 7478 ε.
39%
1935
Pohjois-Savo — Pielavesi
Pulkkinen, Hannes
SKVR XI 993.
36%
1885
Etelä-Pohjanmaa — Laihia
Tarkkanen, Matti
JR 06254
36%
1935
Keski-Suomi — Saarijärvi
Harju, Otto
SKVR XII2 6079.
36%
1883
Kainuu — Kuusamo
Laitinen, G.
JR 61638
36%
1936
Kainuu — Pudasjärvi
Putaala, Martti
JR 06130
35%
1938
Etelä-Pohjanmaa — Soini
Harju, Otto
JR 53368
34%
1936
Etelä-Pohjanmaa — Töysä
Peltonen, Erkki
SKVR IX3 513.
34%
1893
Häme — Sysmä
Jyväskylän lyseon konventti
SKVR VII4 loitsut 2630.
33%
1885
Pohjois-Karjala — Rautavaara
Krohn, Kaarle
SKVR VI2 4527.
32%
1885
Pohjois-Savo — Pielavesi
Krohn, Kaarle
JR 53931
32%
1935
Etelä-Savo — Pieksämäki
Pennanen, Olavi
SKVR XII2 5492.
32%
1898
Peräpohjola — Alatornio
Kuijala, Selma
SKVR XII2 6038.
32%
1884
Pohjois-Pohjanmaa — Reisjärvi
Krohn, Kaarle
JR 25410
31%
1936
Kainuu — Ristijärvi
Keränen, Selma
SKVR IX4 530.
31%
1890
Keski-Suomi — Pihtipudas
Gummerus, J. ja Ranni
SKVR XII2 6087.
31%
1922
Peräpohjola — Kolari
Paulaharju, Samuli ja Jenny
SKVR IX4 507.
30%
1888
Keski-Suomi — Laukaa
Nurmio, M.
SKVR XII2 6056.
30%
1891
Pohjois-Pohjanmaa — Paavola
Rautell, E. F.
SKVR XII2 6078.
30%
1891
Pohjois-Pohjanmaa — Kempele
Rautell, E. F.
SKVR XII2 6077.
30%
1891
Pohjois-Pohjanmaa — Kempele
Rautell, E. F.
SKVR X2 3690.
30%
1899
Satakunta — Keuruu
Vaissi, Emil
SKVR XI 990.
30%
1932
Etelä-Pohjanmaa — Soini
Luukko, F. A.
SKVR XI 986.
30%
1886
Etelä-Pohjanmaa — Ilmajoki
Risku, F. S.
SKVR VI2 4540.
29%
1815
Pohjois-Savo — Iisalmi
Arwidsson, A. I.
SKVR XII2 6090.
29%
1920
Peräpohjola — Kittilä
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 41248
29%
1936
Pohjois-Pohjanmaa — Kestilä
Mannermaa, Ilmari
SKVR XI 987.
29%
1886
Etelä-Pohjanmaa — Ilmajoki
Pirilä, S.
SKVR XII2 6074.
29%
1920
Pohjois-Pohjanmaa — Oulu
Paulaharju, Samuli ja Jenny
SKVR IX4 425 b.
29%
1889
Keski-Suomi — Hankasalmi
Festen, H. ja E.
SKVR VI2 4497.
28%
1913
Etelä-Savo — Mikkeli
Hänninen, Laina
SKVR XII2 6091.
28%
1920
Peräpohjola — Kittilä
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 67987
28%
1958
Kainuu — Säräisniemi
Roilas, Matias
SKVR XI 707.
28%
1886
Etelä-Pohjanmaa — Ilmajoki
Pirilä, S.
SKVR XII2 6049.
28%
1890
Kainuu — Sotkamo
Ollilainen, P.
JR 18953
28%
1884
Keski-Suomi — Rautalampi
Jalkanen, Juho
SKVR VII4 loitsut 2602.
28%
1910
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Suistamo
Valve, Antti
JR 65878
27%
1936
Etelä-Savo — Puumala
Rantalainen, Tuomas
SKVR IX4 534.
27%
1882
Keski-Suomi — Rautalampi
Tiitinen, Aukusti
SKVR VII5 Metsäs. 267.
27%
1885
Metsäsuomalaisten alue — Nyskoga
Krohn, Kaarle
SKVR IX3 515.
26%
1891
Häme — Längelmäki
Tunkelo, E. A.
SKVR IX4 537.
26%
1885
Keski-Suomi — Keitele
Krohn, Kaarle
SKVR VII4 loitsut 2624.
26%
1895
Pohjois-Karjala — Kiihtelysvaara
Rytkönen, Antti
SKVR VI2 4520.
26%
1921
Pohjois-Savo — Suonenjoki
Vehviläinen, Annikki
SKVR VI2 4546.
26%
1903
Pohjois-Savo — Iisalmi
Ruotsalainen, Ville
SKVR XII2 6054.
26%
1886
Pohjois-Pohjanmaa — Pulkkila
Lampinen, Olga
SKVR XII2 6051.
26%
1880
Kainuu — Sotkamo
Mustakallio, Jooseppi
SKVR XII2 8662.
26%
1917
Kainuu — Kuusamo
Paulaharju, Samuli ja Jenny
SKVR IX4 532.
26%
1893
Keski-Suomi — Pihtipudas
Pihtiputaan kirjallinen seura
SKVR VI2 7273.
25%
1934
Etelä-Savo — Heinävesi
Mäkipalo, Tauno
SKVR XII2 6039.
25%
1884
Pohjois-Pohjanmaa — Pyhäjärvi Ol.
Krohn, Kaarle
SKVR XII2 6041.
25%
1916
Pohjois-Pohjanmaa — Kärsämäki
Pirttisalo, Pasi
JR 75797
25%
1962
Pohjois-Karjala — Rääkkylä
Sinisaari, Meeri
SKVR XII2 6042.
25%
1884
Pohjois-Pohjanmaa — Ylivieska
Krohn, Kaarle
JR 30226
25%
1936
Pohjois-Karjala — Kontiolahti
Kukkonen, Rikhard
JR 42687
25%
1936
Pohjois-Karjala — Joensuu
Merikoski, Oskari
JR 26091
25%
1954
Kainuu — Puolanka
Kittelä, Tuovi
SKVR VI2 4529.
25%
1917
Pohjois-Savo — Pielavesi
Kokkonen, Aapeli
SKVR IX4 948.
24%
1913
Keski-Suomi — Saarijärvi
Kaukoranta, Toivo
SKVR XI 995.
24%
1911
Etelä-Pohjanmaa — Isokyrö
Penttala, Viljo
SKVR VI2 4512.
24%
1889
Etelä-Savo — Juva
Fabritius, Elin
SKVR VI2 4549.
24%
1885
Pohjois-Savo — Sonkajärvi
Krohn, Kaarle
SKVR IX4 533.
24%
1892
Keski-Suomi — Hankasalmi
Oksanen, J. G.
SKVR XII2 6064.
24%
1891
Pohjois-Pohjanmaa — Tyrnävä
Rautell, E. F.
SKVR VI2 5392.
24%
1886
Etelä-Savo — Rantasalmi
Kuopion lyseon toverikunta
SKVR VI2 4547.
24%
1923
Pohjois-Savo — Iisalmi
Heikkinen, Edith
SKVR XIII3 9356.
24%
1912
Etelä-Karjala — Miehikkälä
Aaltonen, Esko
SKVR XII2 6045.
24%
1884
Pohjois-Pohjanmaa — Pyhäntä
Krohn, Kaarle
SKVR XII2 7294.
23%
1883
Kainuu — Kuusamo
Laitinen, G.
SKVR XII2 6040.
23%
1884
Pohjois-Pohjanmaa — Pyhäjärvi Ol.
Krohn, Kaarle
SKVR VI2 7196.
23%
1898
Pohjois-Savo — Karttula
Matilainen, Taavi
SKVR IX4 511.
23%
1904
Keski-Suomi — Saarijärvi
Grönblad, Kaarlo
SKVR VI2 4502.
23%
1888
Etelä-Savo — Kangasniemi
Heideman, K. F. ja Palmroth, K. W.
SKVR XI 991.
23%
1932
Keski-Suomi — Kyyjärvi
Luukko, F. A.
SKVR VI2 4528.
23%
1903
Pohjois-Savo — Pielavesi
Tikkanen, Fredrik
SKVR IX4 506.
23%
1887
Keski-Suomi — Laukaa
Lilius, Lilli
SKVR VII4 loitsut 2618.
22%
1895
Pohjois-Karjala — Kontiolahti
Rytkönen, Antti
JR 69436
22%
1932
Keski-Suomi — Laukaa
Saarijärven yhteiskoulu
SKVR IX4 505.
22%
1851
Keski-Suomi — Petäjävesi
Regnell, K. V.
SKVR VI1 3697.
22%
1887
Etelä-Savo — Puumala
Savokarjalainen Osakunta
SKVR VII4 loitsut 2607.
22%
1920
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Suistamo
Salminen, Väinö
SKVR XII2 6073.
22%
1891
Kainuu — Suomussalmi
Niiranen, Lauri
SKVR XIII3 9363.
22%
1889
Etelä-Karjala — Kuolemajärvi
Saari, Oskari
SKVR XI 876.
21%
1902
Etelä-Pohjanmaa — Isokyrö
Matilainen, Taavi
SKVR XII2 6086.
21%
1854
Peräpohjola — Kemijärvi
Murman, J. V.
SKVR XII2 8657.
21%
1917
Pohjois-Pohjanmaa — Kiiminki
Paulaharju, Samuli ja Jenny
SKVR IX4 510.
21%
1913
Keski-Suomi — Saarijärvi
Koskenjaakko, Anshelm
SKVR XII2 4848.
21%
1920
Peräpohjola — Kittilä
Paulaharju, Samuli ja Jenny
SKVR XI 996.
21%
1890
Etelä-Pohjanmaa — Ylihärmä
Takala, E. E.
SKVR IX4 523.
21%
1885
Keski-Suomi — Viitasaari
Krohn, Kaarle
SKVR VII4 loitsut 2631.
21%
1891
Pohjois-Karjala — Nurmes
Nurmio, M.
SKVR XI 988.
21%
1903
Etelä-Pohjanmaa — Ilmajoki
Rasku, Antti
SKVR XII2 6082.
21%
1893
Peräpohjola — Simo
Qvickström, L.
SKVR XII2 6092.
20%
1920
Peräpohjola — Kittilä
Paulaharju, Samuli ja Jenny
SKVR XII2 6096.
20%
1881
Pohjois-Pohjanmaa
Meriläinen, Heikki
SKVR XI 717.
20%
1902
Etelä-Pohjanmaa — Isokyrö
Matilainen, Taavi
SKVR IX4 504.
20%
1850
Häme
Rudbäck ja Rothman
SKVR VI2 7238.
20%
1934
Pohjois-Savo — Pielavesi
Tiitinen, Martti
SKVR XII2 6967.
20%
1891
Pohjois-Pohjanmaa — Vihanti
Rautell, E. F.
SKVR VII4 loitsut 2615.
20%
1902
Pohjois-Karjala — Rääkkylä
Hyvärinen, Alex
JR 80373
20%
1934
Etelä-Savo; Pohjois-Savo; Pohjois-Karjala
Tuntematon kerääjä N
JR 39276
20%
1947
Etelä-Karjala — Käkisalmi
Leppänen, Paavo
SKVR VI1 3780.
20%
1885
Pohjois-Savo — Iisalmi
Snellman, Sofia
SKVR III3 4534.
20%
1910
Länsi-Inkeri — Narvusi
Lukkarinen, Juho
JR 30208
19%
1930
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Salmi
Kujala, Lauri
JR 27510
19%
1935
Pohjois-Pohjanmaa — Ylikiiminki
Korhonen, Lyyli
SKVR XI 999.
19%
1924
Etelä-Pohjanmaa — Perho
Linna, Eino, S.
SKVR IV3 4478.
19%
1906
Keski-Inkeri — Liissilä
Salminen, Väinö
SKVR XII2 7505.
19%
1883
Kainuu — Kuusamo
Laitinen, G.
SKVR VI2 4544.
18%
1885
Pohjois-Savo — Iisalmi
Ignatius, K.
JR 06666
18%
1939
Pohjois-Karjala — Valtimo
Hautala, Jouko
SKVR VII4 loitsut 2616.
18%
1892
Pohjois-Karjala — Kuusjärvi
Ollilainen, P.
JR 66586
18%
1956
Pohjois-Savo — Tuusniemi
Räsänen, Otto
SKVR VI2 4515.
18%
1898
Etelä-Savo — Rantasalmi
Ahonen, Severi
JR 45950
18%
1938
Kainuu — Pudasjärvi
Niva, Kalle
SKVR I4 818.
18%
1839
Viena — Kontokki
Castrén, M. A.
JR 26096
18%
1954
Kainuu — Puolanka
Kittelä, Tuovi
SKVR XII2 6053.
18%
1893
Kainuu — Kuhmo
Ikonen, P.
SKVR XI 989.
18%
1932
Etelä-Pohjanmaa — Kuortane
Vuorela, Toivo
JR 23552
18%
1950
Etelä-Karjala — Uusikirkko Vpl.
Karppinen, Kyllikki
JR 06540
18%
1939
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Suistamo
Hautala, Jouko
SKVR VI2 7351 a.
18%
1935
Pohjois-Savo — Karttula
Oksman, Juho
SKVR IX4 519.
18%
1884
Keski-Suomi — Kivijärvi
Krohn, Kaarle
SKVR V2 2613.
17%
1894
Itä- ja Pohjois-Inkeri — Vuole
Alava, Vihtori
SKVR VI2 4495.
17%
1891
Etelä-Savo — Mäntyharju
Kytö, A.
SKVR IX4 528.
17%
1885
Keski-Suomi — Pihtipudas
Krohn, Kaarle
SKVR XI 1178.
17%
1930
Etelä-Pohjanmaa — Veteli
Koskimies, A. V.
JR 71430
17%
1943
Aunus — Vieljärvi
Saarto, Maila
SKVR VI2 4493.
17%
1891
Etelä-Savo — Suomenniemi
Kytö, A.
JR 63067
17%
1936
Pohjois-Savo — Pielavesi
Raatikainen, Eelis
SKVR V2 2611.
17%
1894
Itä- ja Pohjois-Inkeri — Lempaala
Alava, Vihtori
SKVR IX4 650.
17%
1884
Keski-Suomi — Kivijärvi
Krohn, Kaarle
SKVR VI2 4534.
17%
1880
Pohjois-Savo — Lapinlahti
Räihä, Antti
SKVR XI 875.
17%
1888
Etelä-Pohjanmaa — Isokyrö
Vaasan suomalaisen lyseon konventti
JR 22064
17%
1936
Pohjois-Savo — Leppävirta
Kansanen, Eero
SKVR XIII3 9358.
17%
1934
Etelä-Karjala — Metsäpirtti
Laiho, Lauri
JR 79204
17%
1937
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Uukuniemi
Toiviainen, August
SKVR VI2 4519.
16%
1887
Pohjois-Savo — Suonenjoki
Langinen, Johan
SKVR XII2 7280.
16%
1891
Pohjois-Pohjanmaa — Merijärvi
Rautell, E. F.
JR 71780
16%
1950
Kainuu — Kuusamo
Sakki, Marja-Leena
SKVR VI2 5241.
16%
1886
Pohjois-Savo — Suonenjoki
Laitinen, G.
SKVR IX4 526.
16%
1885
Keski-Suomi — Pihtipudas
Krohn, Kaarle
SKVR VII4 loitsut 2632.
16%
1892
Pohjois-Karjala — Nurmes
Nurmio, M.
SKVR V3 1296.
16%
1894
Itä- ja Pohjois-Inkeri — Lempaala
Neovius, A. D.
SKVR VI2 4504.
16%
1884
Etelä-Savo — Haukivuori
Hynninen, O.
SKVR VI2 4530.
16%
1925
Pohjois-Savo — Pielavesi
Rytkönen, Ahti
SKVR XII2 6052.
16%
1881
Kainuu — Kuhmo
Meriläinen, Heikki
SKVR X1 2529.
16%
1891
Satakunta — Pori
Fager, F. A.
SKVR VI2 4494.
16%
1858
Etelä-Savo — Mäntyharju
Ahlman, F. F.
SKVR VI2 4498.
16%
1908
Etelä-Savo — Puumala
Heporauta, F. A.
SKVR XI 1226.
16%
1902
Etelä-Pohjanmaa — Lehtimäki
Vaissi, Emil
SKVR VI2 4548.
16%
1885
Pohjois-Savo — Sonkajärvi
Krohn, Kaarle
SKVR VII4 loitsut 2601.
16%
1847
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Suistamo
Polén, R.
SKVR IX4 512.
15%
1884
Keski-Suomi — Karstula
Krohn, Kaarle
SKVR V2 2612.
15%
1859
Itä- ja Pohjois-Inkeri — Vuole
Saxbäck, Fr. A.
JR 29166
15%
1884
Kainuu — Säräisniemi
Krohn, Kaarle
SKVR V2 2610.
15%
1917
Itä- ja Pohjois-Inkeri — Lempaala
Räikkönen, Eino
SKVR VI2 4500.
15%
1933
Etelä-Savo — Puumala
Luukkonen, Kerttu
SKVR VI2 4531.
15%
1895
Pohjois-Savo — Pielavesi
Räisänen, Juho
SKVR XII2 6061.
15%
1881
Kainuu — Paltamo
Meriläinen, Heikki
SKVR IX4 1329.
15%
1885
Keski-Suomi — Pihtipudas
Krohn, Kaarle
JR 39806
15%
1964
Pohjois-Pohjanmaa — Rantsila
Linna, Eino
SKVR XII2 6097.
14%
1891
Pohjois-Pohjanmaa
Astrén, Ingrid
JR 84097
14%
1958
Kainuu — Kajaani mlk
Väisänen, Matti
SKVR XIII3 9369.
14%
1923
Etelä-Karjala — Kirvu
Nurmiranta, Antti
SKVR XII2 7279.
14%
1884
Pohjois-Pohjanmaa — Pyhäjärvi Ol.
Krohn, Kaarle
JR 79446
14%
1937
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Uukuniemi
Toiviainen, Eino
SKVR VII4 loitsut 2634.
14%
1885
Pohjois-Karjala — Pielisjärvi
Krohn, Kaarle
JR 39332
14%
1927
Keski-Suomi — Konginkangas
Leskinen, Eino
SKVR XIII3 9370.
14%
1923
Etelä-Karjala — Kirvu
Nurmiranta, Antti
SKVR VII4 loitsut 2612.
14%
1885
Pohjois-Karjala — Kitee
Varonen, Matti
SKVR VI2 4516.
13%
1884
Etelä-Savo — Joroinen
Kinnunen, A.
SKVR IX4 658.
13%
1885
Keski-Suomi — Pihtipudas
Krohn, Kaarle
SKVR X2 3689.
13%
1910
Satakunta — Multia
Karhumäki, U.
JR 22334
13%
1936
Etelä-Savo — Mäntyharju
Karhu, J.
SKVR XII2 6047.
13%
1888
Kainuu — Sotkamo
Ollilainen, P.
SKVR III3 4529.
13%
1891
Länsi-Inkeri — Narvusi
Alava, Vihtori
SKVR VII4 loitsut 2620.
13%
1895
Pohjois-Karjala — Kontiolahti
Rytkönen, Antti
SKVR IX4 508.
13%
1896
Keski-Suomi — Laukaa
Räisänen, Juho
SKVR IX4 535.
13%
1888
Keski-Suomi — Rautalampi
Vallin, E. V.
SKVR XIII3 9357.
13%
1934
Etelä-Karjala — Metsäpirtti
Laiho, Lauri
JR 59852
13%
1935
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Salmi
Pohjanvalo, Pekka
SKVR XI 1481.
13%
1871
Etelä-Pohjanmaa — Isojoki
Aspelin, J. R.
SKVR IX4 527.
13%
1890
Keski-Suomi — Pihtipudas
Gummerus, J. ja Ranni
SKVR VII5 Metsäs. 268.
13%
1905
Metsäsuomalaisten alue — Östmark
Salminen, Väinö
SKVR XII2 5080.
13%
1883
Kainuu — Kuusamo
Laitinen, G.
SKVR XII2 6088.
13%
1886
Peräpohjola — Kittilä
Andersson, G. A.
SKVR VII5 Metsäs. 270.
12%
1905
Metsäsuomalaisten alue — Södra Finnskoga
Salminen, Väinö
SKVR XII2 6100.
12%
1932
Länsipohja — Korpilompolo
Paulaharju, Samuli ja Jenny
SKVR VII4 loitsut 2617.
12%
1911
Pohjois-Karjala — Kuusjärvi
Manninen, Ilmari
SKVR VI2 4532.
12%
1926
Pohjois-Savo — Maaninka
Rytkönen, Ahti
SKVR IX4 521.
12%
1886
Keski-Suomi — Viitasaari
Laitinen, G.
SKVR X2 3691 α.
12%
1930
Etelä-Pohjanmaa — Jalasjärvi
Alanen, Viljo
SKVR VII4 loitsut 2621.
12%
1885
Pohjois-Karjala — Kaavi
Krohn, Kaarle
SKVR IX4 522.
12%
1890
Keski-Suomi — Viitasaari
Moisio, Otto
JR 60072
12%
1936
Satakunta — Pori
Porin tyttölyseo
SKVR IV3 4477.
12%
1906
Keski-Inkeri — Liissilä
Salminen, Väinö
SKVR XI 877.
12%
1898
Etelä-Pohjanmaa — Lapua
Tervaskanto, Juha
SKVR XII2 6093.
12%
1920
Peräpohjola — Kittilä
Paulaharju, Samuli ja Jenny
SKVR I4 872.
12%
1887
Viena — Uhtua
Jalkanen, Juho
SKVR VII3 loitsut 965.
12%
1893
Pohjois-Karjala — Nurmes
Ikonen, P.
SKVR IX3 510.
11%
1909
Häme — Lammi
Korpinen, Paavo
SKVR VII4 loitsut 2137.
11%
1909
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Suistamo
Niemi, A. R.
JR 71426
11%
1943
Aunus — Vieljärvi
Saarto, Maila
SKVR I4 878.
11%
1888
Viena — Pistojärvi
Meriläinen, Heikki
KR 43:205
11%
1880
Uusimaa — Helsinki
Lönnrot, Elias
SKVR XII2 4827.
11%
1854
Peräpohjola — Rovaniemi
Murman, J. V.
JR 06827
11%
1916
Häme — Hauho
Heikel, Axel
SKVR X2 3328.
11%
1931
Satakunta — Parkano
Pohjankanervo, T.
SKVR X2 3688.
11%
1903
Satakunta — Eräjärvi
Tyyskä, J.
SKVR X2 3330.
11%
1931
Satakunta — Kihniö
Pohjankanervo, T.
SKVR VII4 loitsut 2625.
11%
1895
Pohjois-Karjala — Kiihtelysvaara
Rytkönen, Antti
SKVR X2 3389.
11%
1888
Satakunta — Parkano
Valldeman, A. J.
SKVR IX4 645.
11%
1884
Keski-Suomi — Karstula
Krohn, Kaarle
SKVR VII4 loitsut 2597.
10%
1884
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Sortavala
Basilier, Hj.
SKVR IX4 517.
10%
1884
Keski-Suomi — Kivijärvi
Krohn, Kaarle
SKVR VII5 Metsäs. 260.
10%
1817
Metsäsuomalaisten alue — Säfsnäs
Gottlund, K. A.
JR 35421
10%
1937
Länsi-Inkeri — Narvusi
Laiho, Aili
JR 72589
10%
1909
Aunus — Porajärvi
Salminen, Väinö
JR 30365
10%
1956
Pohjois-Savo — Maaninka
Kuopion Isänmaallinen Seura
SKVR V2 2609.
10%
1917
Itä- ja Pohjois-Inkeri — Lempaala
Räikkönen, Eino
SKVR XII2 6080.
10%
1904
Peräpohjola — Tervola
Salminen, Väinö
JR 84034
10%
1935
Kainuu — Kuusamo
Vähä-Muotia, Elma