SKVR VII2 3568.
100%
1890
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Suistamo
Sivori, E.
SKVR VII2 3585.
100%
1890
Pohjois-Karjala — Pielisjärvi
Sivori, E.
SKVR VIII 1883.
100%
1913
Varsinais-Suomi — Maaria
Isotalo, Paavo
SKVR VIII 1886.
100%
1908
Varsinais-Suomi — Pöytyä
Lehtisalo, T. V.
SKVR VIII 1889.
100%
1913
Varsinais-Suomi — Yläne
Rantasalo, Varma
SKVR IX1 1007.
100%
1913
Häme — Tammela
Vihervaara, Eemeli
SKVR IX1 1009.
100%
1913
Häme — Sääksmäki
Salo, Aukusti
SKVR IX1 1011.
100%
1914
Häme — Hattula
Salo, Aukusti
SKVR IX1 1013.
100%
1914
Häme — Hattula
Salo, Aukusti
SKVR IX1 1016.
100%
1913
Häme — Renko
Salo, Aukusti
SKVR IX1 1034.
100%
1913
Häme — Hauho
Salo, Aukusti
SKVR IX1 1035.
100%
1913
Häme — Hauho
Toivonen, K. K.
SKVR IX1 1037.
100%
1913
Häme — Luopioinen
Salo, Aukusti
SKVR X1 706 α.
100%
1931
Satakunta — Kihniö
Pohjankanervo, T.
SKVR XII1 604.
100%
1926
Pohjois-Pohjanmaa — Kestilä
Myllyoja, Antti
SKVR XII1 685.
100%
1932
Länsipohja — Korpilompolo
Paulaharju, Samuli ja Jenny
SKVR XII2 8214.
100%
1925
Peräpohjola — Inari
Paulaharju, Samuli ja Jenny
SKVR XII2 8219.
100%
1933
Länsipohja — Pajala
Paulaharju, Samuli ja Jenny
SKVR XIII2 5292.
100%
1933
Etelä-Karjala — Kurkijoki
Haltsonen, Sulo
SKVR XIII2 5301.
100%
1934
Etelä-Karjala — Vuoksenranta
Haltsonen, Sulo
JR 23560
100%
1952
Etelä-Karjala — Muolaa
Karppinen, Kyllikki
JR 25872
100%
1957
Itä- ja Pohjois-Inkeri — Lempaala
Kilpelä, Eeva
JR 00675
100%
1969
Varsinais-Suomi — Pertteli
Aitamäki, Kaarlo
JR 36478
100%
1937
Pohjois-Karjala — Tohmajärvi
Laine, Elli
JR 36493
100%
1937
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Ruskeala
Laine, Elli
JR 39171
100%
1936
Satakunta — Pomarkku
Lepistö, Eino
JR 51568
100%
1930
Etelä-Pohjanmaa — Ylihärmä
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 53702
100%
1935
Etelä-Savo — Heinävesi
Pennanen, Olavi
JR 53791
100%
1935
Etelä-Savo — Heinävesi
Pennanen, Olavi
JR 55120
100%
1910
Etelä-Pohjanmaa — Isokyrö
Penttala, Viljo
JR 60223
100%
1936
Satakunta — Pomarkku
Porin tyttölyseo
JR 64942
100%
1968
Peräpohjola — Karunki
Railonsala, Artturi
JR 65174
100%
1968
Peräpohjola — Simo
Railonsala, Artturi
JR 66762
100%
1965
Häme — Janakkala
Ratia, Mildred
JR 67794
100%
1937
Kainuu — Posio
Rinne, Reino
JR 73814
100%
1963
Etelä-Karjala — Rautjärvi
Sanakirjasäätiön välityksellä,
JR 74577
100%
1937
Etelä-Pohjanmaa — Laihia
Seppälä, Santeri
JR 76786
100%
1937
Pohjois-Savo — Leppävirta
Sääski, Sylvi
JR 78124
100%
1956
Etelä-Karjala — Lumivaara
Sääski, Sylvi
JR 80104
100%
1935
Etelä-Pohjanmaa — Laihia
Torsti, E. H.
JR 82514
100%
1933
Pohjois-Karjala — Kitee
Vauhkonen, Pekka
SKVR XIII2 5299.
96%
1934
Etelä-Karjala — Vuoksenranta
Haltsonen, Sulo
JR 62133
96%
1948
Etelä-Savo — Virtasalmi
Pöyhönen, Martti
SKVR VIII 1885.
95%
1913
Varsinais-Suomi — Marttila
Vihervaara, Eemeli
SKVR X1 708 α.
95%
1918
Satakunta — Tampere
Lindström, Olga
JR 28344
94%
1937
Uusimaa — Hyvinkää
Koskinen, Nanny
JR 25802
93%
1957
Etelä-Karjala — Muolaa
Kilpelä, Eeva
SKVR X1 708.
92%
1909
Satakunta — Tampere
Kallio, V. J.
JR 17447
92%
1957
Etelä-Karjala — Äyräpää
Hörkkä, Lempi
JR 07721
91%
1965
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Impilahti
Helenius, Mirjam
JR 37927
91%
1963
Etelä-Karjala — Kuolemajärvi
Lattu, Hilma
SKVR VIII 1890.
91%
1915
Varsinais-Suomi — Merimasku
Toivonen, Yrjö
SKVR XII1 680.
91%
1932
Länsipohja — Junosuvanto
Haltsonen, Sulo
JR 83193
91%
1945
Etelä-Karjala — Sakkola
Virolainen, Maria
SKVR VIII 1891.
86%
1914
Varsinais-Suomi — Rusko
Saariluoma, Vilho
JR 39937
85%
1935
Etelä-Karjala — Kaukola
Liukkonen, Väinö
JR 19234
84%
1938
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Sortavala
Jormakka, Kaisu
JR 36501
83%
1937
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Sortavala mlk
Laine, Elli
JR 19990
83%
1938
Satakunta — Mouhijärvi
Järventausta, Eero
JR 77844
83%
1944
Keski-Inkeri — Skuoritsa
Sääski, Sylvi
JR 83202
82%
1945
Etelä-Karjala — Sakkola
Virolainen, Maria
JR 02361
81%
1963
Satakunta — Luvia
Auramo, Vilho
SKVR X1 696.
80%
1914
Satakunta — Luvia
Salo, Aukusti
SKVR VIII 1893.
79%
1910
Varsinais-Suomi — Uskela
Kallio, Ilmari
SKVR IX1 1015.
79%
1913
Häme — Hattula
Salo, Aukusti
SKVR IX1 1031.
79%
1914
Häme — Koski Hl
Aaltonen, Esko
SKVR IX1 1045.
79%
1914
Häme — Asikkala
Aaltonen, Esko
SKVR IX1 1046.
79%
1914
Häme — Hollola
Aaltonen, Esko
SKVR XII1 679.
79%
1932
Länsipohja — Junosuvanto
Haltsonen, Sulo
SKVR XII2 8224.
79%
1934
Ruija — Porsanki
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 26208
79%
1936
Pohjois-Pohjanmaa — Kalajoki
Kivioja, V. H.
JR 29594
79%
1885
Pohjois-Karjala — Nurmes
Krohn, Kaarle
JR 51569
79%
1930
Etelä-Pohjanmaa — Ylihärmä
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 57633
79%
1932
Peräpohjola — Turtola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 63927
79%
1957
Itä- ja Pohjois-Inkeri — Valkeasaari
Railonsala, Artturi
JR 39184
72%
1936
Satakunta — Vampula
Lepistö, Eino
JR 39218
72%
1945
Satakunta — Vampula
Lepistö, Eino
SKVR I3 1807.
72%
1904
Viena — Kontokki
Niemi, A. R.
JR 54852
67%
1946
Etelä-Karjala — Kivennapa
Pennanen, Olavi
SKVR IX1 1038.
67%
1915
Häme — Padasjoki
Rapola, Martti
SKVR X1 706.
67%
1930
Satakunta — Karvia
Kaukamaa, L.
SKVR VI1 1192.
66%
1933
Etelä-Savo — Savitaipale
Kohvakka, Toini
SKVR VI1 1198.
66%
1913
Etelä-Savo — Mäntyharju
Kantele, Toini
SKVR VI1 1199.
66%
1904
Etelä-Savo — Hirvensalmi
Lundqvist, Ingeborg
SKVR VI1 1204.
66%
1886
Etelä-Savo — Kerimäki
Kuopion lyseon toverikunta
SKVR VI2 6649.
66%
1890
Etelä-Savo — Luumäki
Alava, Vihtori
SKVR VI2 6667.
66%
1934
Pohjois-Savo — Sonkajärvi
Kaukonen, Väinö
SKVR VI2 6668.
66%
1934
Pohjois-Savo — Sonkajärvi
Kaukonen, Väinö
SKVR VII2 3566.
66%
1913
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Uukuniemi
Tuokko, M.
SKVR VII2 3568 α.
66%
1877
Pohjois-Karjala — Liperi
Borenius, A. A.
SKVR VII2 3570.
66%
1895
Pohjois-Karjala — Kontiolahti
Rytkönen, Antti
SKVR VII2 3572.
66%
1914
Pohjois-Karjala — Polvijärvi
Varis, Aino
SKVR VII2 3573.
66%
1927
Pohjois-Karjala — Kaavi
Tiilikainen, P.
SKVR VII2 3574.
66%
1895
Pohjois-Karjala — Kiihtelysvaara
Rytkönen, Antti
SKVR VII2 3579.
66%
1909
Pohjois-Karjala — Juuka
Kokkonen, Heikki
SKVR VII2 3580.
66%
1912
Pohjois-Karjala — Valtimo
Nevalainen, Mandi
SKVR VII2 3581.
66%
1890
Pohjois-Karjala — Nurmes
Ollilainen, P.
SKVR VII2 3582.
66%
1914
Pohjois-Karjala — Nurmes
Laitinen, M.
SKVR VII2 3586.
66%
1910
Laatokan Karjala (Raja-Karjala)
Kallio, Alma
SKVR VIII 1845.
66%
1912
Varsinais-Suomi — Muurla
Saariluoma, Vilho
SKVR VIII 1882.
66%
1914
Varsinais-Suomi — Piikkiö
Häyrinen, Kalle
SKVR VIII 1887.
66%
1911
Varsinais-Suomi — Pöytyä
Vihervaara, Eemeli
SKVR VIII 1895.
66%
1909
Varsinais-Suomi — Kuusjoki
Kallio, V. J.
SKVR VIII 1896.
66%
1888
Varsinais-Suomi — Turku
Borenius, A. A.
SKVR VIII 1897.
66%
1914
Varsinais-Suomi — Paattinen
Saariluoma, Vilho
SKVR VIII 1898.
66%
1913
Varsinais-Suomi — Yläne
Rantasalo, Varma
SKVR VIII 1900.
66%
1913
Varsinais-Suomi — Yläne
Vahlberg, K.
SKVR VIII 1903.
66%
1914
Varsinais-Suomi — Vahto
Saariluoma, Vilho
SKVR VIII 2856.
66%
1909
Varsinais-Suomi — Kuusjoki
Kallio, V. J.
SKVR IX1 1006.
66%
1914
Häme
Hämäläis-Osakunta
SKVR IX1 1008.
66%
1913
Häme — Akaa
Salo, Aukusti
SKVR IX1 1010.
66%
1914
Häme — Hattula
Salo, Aukusti
SKVR IX1 1018.
66%
1914
Häme — Janakkala
Aaltonen, Esko
SKVR IX1 1022.
66%
1913
Häme — Hausjärvi
Sykäri, Hilma
SKVR IX1 1026.
66%
1914
Häme — Hausjärvi
Aaltonen, Esko
SKVR IX1 1027.
66%
1914
Häme — Kärkölä
Aaltonen, Esko
SKVR IX1 1029.
66%
1886
Häme — Koski Hl
Leino, A.
SKVR IX1 1033.
66%
1914
Häme — Hauho
Keskitalo, E.
SKVR IX1 1044.
66%
1914
Häme — Asikkala
Groundstroem, Kalervo
SKVR IX1 1048.
66%
1888
Häme — Orimattila
Jakobson, A. V.
SKVR IX1 1050.
66%
1913
Häme — Orimattila
Hardén, Arthur
SKVR IX1 1061.
66%
1888
Häme — Luhanka
Lilius, Lilli
SKVR IX1 1065.
66%
1913
Häme — Jämsä
Sinisalo, Anni
SKVR IX1 1067.
66%
1908
Häme — Korpilahti
Kotikoski, J. W.
SKVR IX1 1068.
66%
1913
Häme — Korpilahti
Kaukoranta, Toivo
SKVR IX1 1071.
66%
1914
Häme — Hattula
Salo, Aukusti
SKVR IX1 1072.
66%
1914
Häme — Hattula
Salo, Aukusti
SKVR IX1 1073.
66%
1913
Häme — Hattula
Salo, Aukusti
SKVR IX1 1074.
66%
1914
Häme — Loppi
Aaltonen, Esko
SKVR IX1 1076.
66%
1914
Häme — Koski Hl
Aaltonen, Esko
SKVR IX1 1078.
66%
1915
Häme — Luopioinen
Vallenius, Niilo
SKVR IX2 123.
66%
1913
Keski-Suomi — Uurainen
Koskenjaakko, Anshelm
SKVR IX2 126.
66%
1914
Keski-Suomi — Sumiainen
Häyrinen, Kalle
SKVR IX2 127.
66%
1913
Keski-Suomi — Konginkangas
Koskenjaakko, Anshelm
SKVR IX2 128.
66%
1913
Keski-Suomi — Konginkangas
Kaukoranta, Toivo
SKVR X1 696 α.
66%
1924
Satakunta — Ahlainen
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
SKVR X1 698.
66%
1889
Satakunta — Noormarkku
Ollinen, J. F.
SKVR X1 703.
66%
1924
Satakunta — Huittinen
Hirsikoski, Anna
SKVR X1 705.
66%
1913
Satakunta — Honkajoki
Kallio, V. J.
SKVR X1 708 β.
66%
1924
Satakunta — Ruovesi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
SKVR XI 80.
66%
1913
Etelä-Pohjanmaa — Isojoki
Kallio, V. J.
SKVR XI 86.
66%
1914
Etelä-Pohjanmaa — Veteli
Salmela, Alfred
SKVR XI 89.
66%
1921
Etelä-Pohjanmaa — Kälviä
Tikanoja, Eevi
SKVR XI 90.
66%
1887
Etelä-Pohjanmaa — Laihia
Kotkanen, Juho
SKVR XI 93.
66%
1900
Etelä-Pohjanmaa — Ylihärmä
Korpi, I.
SKVR XI 2528.
66%
1890
Etelä-Pohjanmaa — Ylihärmä
Takala, E. E.
SKVR XI 2529.
66%
1870
Etelä-Pohjanmaa — Veteli
Aspelin, J. R.
SKVR XII1 601.
66%
1921
Kainuu — Sotkamo
Niskanen, Hilma
SKVR XII1 602.
66%
1917
Kainuu — Kuhmo
Paulaharju, Samuli ja Jenny
SKVR XII1 622.
66%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 640.
66%
1915
Peräpohjola — Simo
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 654.
66%
1915
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 676.
66%
1932
Länsipohja — Junosuvanto
Haltsonen, Sulo
SKVR XII1 677.
66%
1932
Länsipohja — Vittanki
Haltsonen, Sulo
SKVR XII1 681.
66%
1932
Länsipohja — Vittanki
Haltsonen, Sulo
SKVR XII1 684.
66%
1932
Länsipohja — Täräntö
Paulaharju, Samuli ja Jenny
SKVR XII1 686.
66%
1931
Ruija — Nordkapp
Paulaharju, Samuli ja Jenny
SKVR XII1 695.
66%
1915
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII2 8220.
66%
1933
Länsipohja — Jällivaara
Paulaharju, Samuli ja Jenny
SKVR XIII2 5268.
66%
1903
Etelä-Karjala — Uusikirkko Vpl.
Paulaharju, Samuli ja Jenny
SKVR XIII2 5280.
66%
1935
Etelä-Karjala — Koivisto
Laiho, Lauri
SKVR XIII2 5287.
66%
1911
Etelä-Karjala — Käkisalmi
Komonen, Antti
SKVR XIII2 5298.
66%
1935
Etelä-Karjala — Kirvu
Kirvun Tietävälän nuorisoseuran arkisto
SKVR XIII2 5319.
66%
1935
Etelä-Karjala — Seiskari
Laiho, Aili
SKVR XIII4 11313.
66%
1936
Etelä-Karjala — Kivennapa
Terijoen Yhteislyseon oppilaat
SKVR XIII4 11318.
66%
1938
Etelä-Karjala — Uusikirkko Vpl.
Mannonen, Ulla
SKVR XIII4 11330.
66%
1938
Etelä-Karjala — Jaakkima
Tiilikainen, Maikki
SKVR XIII4 11331.
66%
1938
Etelä-Karjala — Kirvu
Kymäläinen, Ensio
SKVR XIII4 11336.
66%
1936
Etelä-Karjala — Suursaari
Laiho, Lauri
SKVR XIV 609.
66%
1920
Uusimaa — Vehkalahti
Vuorisalo, Katri
SKVR XIV 616.
66%
1937
Uusimaa — Sippola
Stenroth, Artur
SKVR XIV 641.
66%
1915
Uusimaa — Lapinjärvi
Salminen, Tyyne
SKVR XIV 644.
66%
1939
Uusimaa — Artjärvi
Saarto, Maila
SKVR XIV 650.
66%
1920
Uusimaa — Askola
Allén, Tyyne
SKVR XIV 652.
66%
1932
Uusimaa — Pukkila
Ollila, Reino
SKVR XIV 654.
66%
1915
Uusimaa — Porvoo mlk
Velho, Osku
SKVR XIV 661.
66%
1922
Uusimaa — Mäntsälä
Kivisoja, Helmi
SKVR XIV 668.
66%
1925
Uusimaa — Hyvinkää
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
SKVR XIV 669.
66%
1925
Uusimaa — Hyvinkää
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
SKVR XIV 670.
66%
1915
Uusimaa — Tuusula
Lindstedt, Armas
SKVR XIV 671.
66%
1915
Uusimaa — Tuusula
Lindstedt, Armas
SKVR XIV 672.
66%
1932
Uusimaa — Tuusula
Renlund, T.
SKVR XIV 674.
66%
1931
Uusimaa — Sammatti
Ruoppila, Veikko
JR 19408
66%
1936
Pohjois-Savo — Sonkajärvi
Juntunen, Liisa
JR 20585
66%
1962
Etelä-Pohjanmaa — Evijärvi
Järvinen, Matti
JR 21929
66%
1909
Etelä-Pohjanmaa — Soini
Kaltiala, J. P.
JR 23385
66%
1962
Pohjois-Karjala — Nurmes
Karjalainen, Elin
JR 23500
66%
1962
Etelä-Savo — Sulkava
Karppinen, Helmi
JR 23860
66%
1937
Etelä-Savo — Pertunmaa
Kaukonen, Katri
JR 24932
66%
1932
Uusimaa — Mäntsälä
Kauppinen, Eino
JR 25774
66%
1957
Etelä-Karjala — Muolaa
Kilpelä, Eeva
JR 25790
66%
1957
Etelä-Karjala — Muolaa
Kilpelä, Eeva
JR 25821
66%
1957
Etelä-Karjala — Muolaa
Kilpelä, Eeva
JR 26442
66%
1934
Etelä-Savo — Lappee
Kohvakka, Toini
JR 27716
66%
1935
Pohjois-Pohjanmaa — Raahe
Korpi, Henna
JR 00626
66%
1936
Pohjois-Savo — Vehmersalmi
Airaksinen, Emil
JR 00680
66%
1969
Varsinais-Suomi — Pertteli
Aitamäki, Kaarlo
JR 00765
66%
1947
Satakunta — Honkajoki
Alanen, Viljo
JR 01001
66%
1889
Keski-Suomi — Saarijärvi
Alava, Vihtori
JR 04538
66%
1933
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Suistamo
Haavio, Martti
JR 05660
66%
1957
Häme — Asikkala
Halme, Wilhelmina
JR 06911
66%
1938
Pohjois-Pohjanmaa — Oulu
Heikkilä, Heimo
JR 07140
66%
1952
Etelä-Karjala — Räisälä
Heikkonen, Siviä
JR 09115
66%
1938
Etelä-Pohjanmaa — Soini
Hongisto, Tyyne
JR 09306
66%
1962
Häme — Orimattila
Huisko, Aino
JR 10227
66%
1925
Häme — Jämsä
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 10267
66%
1925
Häme — Valkeakoski
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 16394
66%
1943
None
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 16827
66%
1944
Uusimaa — Mäntsälä
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 17030
66%
1959
Häme — Luhanka
Hänninen, Aino
JR 29807
66%
1962
Pohjois-Karjala — Polvijärvi
Kuikka, Inkeri
JR 30533
66%
1936
Etelä-Karjala — Kanneljärvi
Kurppa, Aino
JR 32317
66%
1928
Satakunta — Vesilahti
Kärki, Frans
JR 32338
66%
1928
Etelä-Pohjanmaa — Laihia
Kärki, Frans
JR 32428
66%
1944
Keski-Inkeri — Skuoritsa
Kärki, Frans
JR 32474
66%
1936
Satakunta — Vesilahti
Kärki, Frans
JR 32578
66%
1946
Pohjois-Karjala — Pälkjärvi
Kärki, Frans
JR 32710
66%
1946
Etelä-Karjala — Sakkola
Kärki, Frans
JR 33459
66%
1952
Itä- ja Pohjois-Inkeri — Miikkulainen
Kärki, Frans
JR 34737
66%
1936
Satakunta — Merikarvia
Laiho, Aili
JR 35005
66%
1962
Keski-Suomi — Rautalampi
Laapotti, Anja
JR 35758
66%
1936
Satakunta — Merikarvia
Laiho, Lauri
JR 35760
66%
1936
Satakunta — Merikarvia
Laiho, Lauri
JR 38927
66%
1962
Kainuu — Säräisniemi
Leinonen, Erkki
JR 39299
66%
1962
Etelä-Pohjanmaa — Lapua
Leppisalo, Eila
JR 39395
66%
1935
Etelä-Pohjanmaa — Isokyrö
Liimakka, Helmi
JR 39425
66%
1939
Keski-Suomi — Karstula
Liimatainen, Pauli
JR 39869
66%
1926
Etelä-Pohjanmaa — Perho
Linna, Eino, S.
JR 40556
66%
1935
Pohjois-Pohjanmaa — Kärsämäki
Luoma, Leander
JR 40813
66%
1924
Satakunta — Ruovesi
Luutonen, Ahto
JR 40814
66%
1924
Satakunta — Ruovesi
Luutonen, Ahto
JR 40945
66%
1954
Keski-Suomi — Viitasaari
Määttänen, Vieno
JR 43314
66%
1937
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Sortavala mlk
Moilanen, Matti
JR 44686
66%
1937
Satakunta — Siikainen
Myllymäki, Emilia
JR 44705
66%
1922
Häme — Orimattila
Myllyvirta, Aili
JR 45160
66%
1962
Etelä-Pohjanmaa — Lohtaja
Niemelä, Ahto
JR 45856
66%
1936
Pohjois-Savo — Pielavesi
Nissinen, Armas
JR 45910
66%
1937
Pohjois-Savo — Pielavesi
Nissinen, Armas
JR 46468
66%
1939
Pohjois-Pohjanmaa — Rantsila
Näsälä, Aune
JR 48183
66%
1936
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Salmi
Orjatsalo, Aleksi
JR 50557
66%
1954
Etelä-Savo — Juva
Paronen, Aili
JR 51571
66%
1930
Kainuu — Pudasjärvi
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 51585
66%
1930
Etelä-Pohjanmaa — Perho
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 52131
66%
1935
Länsipohja — Ruotsin Ylitornio
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 52135
66%
1935
Länsipohja — Jällivaara
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 52242
66%
1937
Länsipohja — Vittanki
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 52244
66%
1937
Länsipohja — Jukkasjärvi
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 53197
66%
1922
Häme — Orimattila
Peltola, Alli
JR 53269
66%
1932
Etelä-Pohjanmaa — Töysä
Peltonen, Erkki
JR 53737
66%
1935
Etelä-Savo — Heinävesi
Pennanen, Olavi
JR 53753
66%
1935
Etelä-Savo — Heinävesi
Pennanen, Olavi
JR 53763
66%
1935
Etelä-Savo — Heinävesi
Pennanen, Olavi
JR 55694
66%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 56138
66%
1915
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 57762
66%
1932
Peräpohjola — Turtola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 57817
66%
1932
Peräpohjola — Turtola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 57912
66%
1932
Peräpohjola — Sodankylä
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 59249
66%
1955
Itä- ja Pohjois-Inkeri — Toksova
Pesonen, Eeva
JR 59579
66%
1951
Etelä-Karjala — Kivennapa
Pimiä, Amalia
JR 59735
66%
1937
Pohjois-Karjala — Ilomantsi
Pirttilahti, Johan
JR 59836
66%
1938
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Suistamo
Plattonen, Niilo
JR 60265
66%
1938
Satakunta — Pori
Porin tyttölyseo
JR 60887
66%
1954
Etelä-Karjala — Kivennapa
Pulliainen, Liina
JR 61068
66%
1957
Etelä-Karjala — Kivennapa
Pulliainen, Liina
JR 61533
66%
1936
Pohjois-Pohjanmaa — Siikajoki
Putaala, Martti
JR 62114
66%
1948
Etelä-Savo — Virtasalmi
Pöyhönen, Martti
JR 62185
66%
1948
Etelä-Savo — Virtasalmi
Pöyhönen, Martti
JR 62902
66%
1952
Etelä-Savo — Hirvensalmi
Pöyhönen, Martti
JR 63368
66%
1938
Etelä-Pohjanmaa — Lapväärtti
Railonsala, Artturi
JR 63373
66%
1938
Etelä-Pohjanmaa — Lapväärtti
Railonsala, Artturi
JR 63425
66%
1939
Satakunta — Nokia
Railonsala, Artturi
JR 64016
66%
1962
Pohjois-Pohjanmaa — Nivala
Railonsala, Artturi
JR 64095
66%
1962
Etelä-Pohjanmaa — Teuva
Railonsala, Artturi
JR 64135
66%
1968
Peräpohjola — Ranua
Railonsala, Artturi
JR 64138
66%
1968
Peräpohjola — Ranua
Railonsala, Artturi
JR 64648
66%
1968
Peräpohjola — Alatornio
Railonsala, Artturi
JR 64650
66%
1968
Peräpohjola — Alatornio
Railonsala, Artturi
JR 65339
66%
1968
Peräpohjola — Keminmaa
Railonsala, Artturi
JR 65754
66%
1962
Satakunta — Pihlajavesi
Raivio, Lempi
JR 65795
66%
1921
Häme — Janakkala
Ranki, Aune
JR 66017
66%
1955
Keski-Suomi — Saarijärvi
Rantanen, Saimi
JR 66834
66%
1967
Häme — Janakkala
Ratia, Mildred
JR 66907
66%
1936
Etelä-Karjala — Räisälä
Räty, Tyyne
JR 67550
66%
1932
Uusimaa — Hyvinkää
Renlund, T.
JR 67605
66%
1932
Uusimaa — Hyvinkää
Renlund, T.
JR 67889
66%
1936
Etelä-Karjala — Kanneljärvi
Rissanen, Tyyne
JR 69321
66%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 69355
66%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 69447
66%
1932
Keski-Suomi — Laukaa
Saarijärven yhteiskoulu
JR 69491
66%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 69646
66%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 69774
66%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 69779
66%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 69853
66%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 70030
66%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 70083
66%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 70305
66%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 70311
66%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 70322
66%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 70412
66%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 70586
66%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 71019
66%
1920
Häme — Tuulos
Saarikivi, Signe
JR 73918
66%
1957
Etelä-Karjala — Viipuri mlk
Sassi, Mirjam
JR 75524
66%
1953
Keski-Suomi — Pihtipudas
Sevón, Hannes
JR 75605
66%
1953
Varsinais-Suomi — Lappi Tl.
Siltamäki, Markus
JR 75613
66%
1935
Etelä-Savo — Kerimäki
Silvennoinen, Heikki
JR 76602
66%
1962
Pohjois-Savo — Varpaisjärvi
Suuntala, Martta
JR 76737
66%
1922
Etelä-Karjala — Virolahti
Syrjänen, Rauha
JR 76747
66%
1937
Pohjois-Savo — Leppävirta
Sääski, Sylvi
JR 76777
66%
1937
Pohjois-Savo — Leppävirta
Sääski, Sylvi
JR 76888
66%
1938
Etelä-Savo — Kangaslampi
Sääski, Sylvi
JR 77057
66%
1939
Etelä-Savo — Sulkava
Sääski, Sylvi
JR 77863
66%
1944
Keski-Inkeri — Tuutari
Sääski, Sylvi
JR 78023
66%
1956
Etelä-Karjala — Lumivaara
Sääski, Sylvi
JR 78027
66%
1956
Etelä-Karjala — Lumivaara
Sääski, Sylvi
JR 78069
66%
1956
Etelä-Karjala — Lumivaara
Sääski, Sylvi
JR 78364
66%
1956
Etelä-Karjala — Valkjärvi
Sääski, Sylvi
JR 78378
66%
1956
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Ruskeala
Sääski, Sylvi
JR 78946
66%
1938
Etelä-Karjala — Jaakkima
Tiilikainen, Maikki
JR 79605
66%
1962
Pohjois-Karjala — Kontiolahti
Toiviainen, Eino
JR 79623
66%
1962
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Uukuniemi
Toiviainen, Eino
JR 79879
66%
1936
Kainuu — Sotkamo
Tolonen, Kaisa
JR 80453
66%
1936
Etelä-Pohjanmaa — Evijärvi
Tuomaala, Väinö
JR 80465
66%
1936
Etelä-Pohjanmaa — Evijärvi
Tuomaala, Väinö
JR 80754
66%
1946
Etelä-Pohjanmaa — Töysä
Tuomaala, Väinö
JR 80889
66%
1949
Etelä-Pohjanmaa — Veteli
Tuomaala, Väinö
JR 81411
66%
1910
Pohjois-Karjala — Ilomantsi
Turunen, A.
JR 83102
66%
1948
Keski-Inkeri — Hietamäki
Virolainen, Maria
JR 83130
66%
1948
Keski-Inkeri — Spankkova
Virolainen, Maria
JR 83157
66%
1948
Keski-Inkeri — Tyrö
Virolainen, Maria
JR 83164
66%
1945
Häme — Jämsä
Virolainen, Maria
JR 83769
66%
1946
Etelä-Karjala — Kivennapa
Vuorikoski, Terttu
JR 83930
66%
1935
Etelä-Savo — Hirvensalmi
Väänänen, Jorma
JR 84395
66%
1963
Etelä-Pohjanmaa — Kauhajoki
Äijö, Maija
JR 84434
66%
1962
Satakunta — Ruovesi
Ylämäkipää, Katri
JR 59731
66%
1937
Pohjois-Karjala — Ilomantsi
Pirttilahti, Johan
SKVR IX1 1024.
65%
1914
Häme — Hausjärvi
Aaltonen, Esko
JR 32834
65%
1948
Etelä-Karjala — Sakkola
Kärki, Frans
JR 69537
64%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
SKVR VII2 3571.
64%
1909
Pohjois-Karjala — Kontiolahti
Lukkarinen, Juho
JR 19098
64%
1935
Pohjois-Savo — Suonenjoki
Jalkanen, Yrjö
JR 26638
64%
1958
Etelä-Savo — Heinävesi
Koistinen, Liisa
JR 08404
64%
1962
Pohjois-Karjala — Nurmes
Hirvonen, Aino
JR 34734
64%
1936
Satakunta — Merikarvia
Laiho, Aili
JR 35878
64%
1936
Varsinais-Suomi — Uusikirkko Tl.
Laiho, Lauri
JR 53827
64%
1935
Etelä-Savo — Heinävesi
Pennanen, Olavi
JR 62815
64%
1952
Etelä-Savo — Mikkeli mlk
Pöyhönen, Martti
JR 69839
64%
1932
Keski-Suomi — Pihtipudas
Saarijärven yhteiskoulu
JR 78033
64%
1956
Etelä-Karjala — Lumivaara
Sääski, Sylvi
JR 80452
64%
1936
Etelä-Pohjanmaa — Evijärvi
Tuomaala, Väinö
SKVR XIV 649.
64%
1919
Uusimaa — Myrskylä
Salminen, Väinö
SKVR VIII 1902.
63%
1909
Varsinais-Suomi — Vahto
Vihervaara, Eemeli
SKVR IX1 1069.
63%
1913
Häme — Korpilahti
Vihervaara, Eemeli
SKVR XIII2 5279.
63%
1935
Etelä-Karjala — Koivisto
Laiho, Lauri
JR 17323
63%
1962
Pohjois-Karjala — Eno
Härkönen, Olavi
JR 37791
63%
1962
Etelä-Karjala — Koivisto
Lankinen, Emma
JR 38777
63%
1962
Etelä-Pohjanmaa — Vimpeli
Lehtimäki, Aleksi
SKVR XI 87.
63%
1932
Etelä-Pohjanmaa — Halsua
Vuorela, Toivo
SKVR X1 728.
63%
1904
Satakunta — Orivesi
Aronsson, T.
SKVR XI 84.
63%
1909
Etelä-Pohjanmaa — Lehtimäki
Murtomäki, Kalle
JR 27415
63%
1954
Keski-Suomi — Viitasaari
Korhonen, Elin
JR 00126
63%
1962
Etelä-Savo — Juva
Aalto, Gabriel
JR 55684
63%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 57363
63%
1932
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 57772
63%
1932
Peräpohjola — Turtola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 57809
63%
1932
Peräpohjola — Turtola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 75081
63%
1954
Etelä-Karjala — Kivennapa
Seppänen, Hilma
JR 83270
63%
1937
Etelä-Savo — Sulkava
Virta, Alma
JR 07033
63%
1936
Pohjois-Savo — Vieremä
Heikkinen, Anna
JR 32494
63%
1945
Keski-Inkeri — Skuoritsa
Kärki, Frans
SKVR IX2 135.
63%
1913
Keski-Suomi — Saarijärvi
Salo, Aukusti
SKVR XIV 658.
63%
1915
Uusimaa — Porvoo mlk
Velho, Osku
JR 33776
63%
1958
Satakunta — Tottijärvi
Kärki, Frans
JR 57822
63%
1932
Peräpohjola — Turtola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 66526
62%
1936
Pohjois-Savo — Tuusniemi
Räsänen, Otto
SKVR IX1 1070.
62%
1914
Häme — Hattula
Salo, Aukusti
JR 55209
62%
1963
Etelä-Pohjanmaa — Alavus
Perälä, Tauno
JR 59390
62%
1957
Etelä-Karjala — Kivennapa
Pessinen, Eeva
JR 59400
62%
1957
Etelä-Karjala — Kuolemajärvi
Pessinen, Eeva
SKVR XIV 667.
62%
1937
Uusimaa — Hyvinkää
Andelin, Vilho
JR 06893
61%
1936
Satakunta — Hämeenkyrö
Heikkilä, Heimo
JR 54628
61%
1946
Etelä-Karjala — Kivennapa
Pennanen, Olavi
JR 54802
61%
1946
Etelä-Karjala — Kivennapa
Pennanen, Olavi
JR 56915
61%
1932
Peräpohjola — Kemijärvi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 56923
61%
1932
Peräpohjola — Kemijärvi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 57742
61%
1932
Peräpohjola — Turtola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 75022
61%
1954
Etelä-Karjala — Kivennapa
Seppänen, Hilma
JR 75223
61%
1955
Etelä-Karjala — Kivennapa
Seppänen, Hilma
SKVR IX1 1030.
61%
1914
Häme — Koski Hl
Aaltonen, Esko
JR 09015
61%
1963
Häme — Heinola mlk
Holstila, Liisa
JR 50719
61%
1911
Häme — Iitti
Pasila, Niilo
SKVR XII1 617.
60%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 620.
60%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 624.
60%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 625.
60%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 628.
60%
1915
Peräpohjola — Karunki
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 636.
60%
1920
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 643.
60%
1915
Peräpohjola — Turtola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 652.
60%
1915
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 668.
60%
1920
Peräpohjola — Kittilä
Paulaharju, Samuli ja Jenny
SKVR XII1 697.
60%
1920
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XIII4 11326.
60%
1937
Etelä-Karjala — Heinjoki
Helaharju, Juho
SKVR XIV 675.
60%
1935
Uusimaa — Inkoo
Velho, Osku
JR 18463
60%
1962
Etelä-Karjala — Pyhäjärvi Vpl.
Inkinen, Kaisa
JR 55233
60%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 55425
60%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 55779
60%
1920
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 56509
60%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 56610
60%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 56683
60%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 56694
60%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 56698
60%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 57465
60%
1932
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 57651
60%
1932
Peräpohjola — Turtola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 57673
60%
1932
Peräpohjola — Turtola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 57739
60%
1932
Peräpohjola — Turtola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 57954
60%
1932
Peräpohjola — Sodankylä
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 75211
60%
1955
Etelä-Karjala — Kivennapa
Seppänen, Hilma
JR 54450
60%
1937
Etelä-Karjala — Muolaa
Pennanen, Olavi
JR 54773
60%
1946
Etelä-Karjala — Kivennapa
Pennanen, Olavi
JR 35753
59%
1936
Satakunta — Noormarkku
Laiho, Lauri
JR 56667
59%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 01974
59%
1957
Uusimaa — Hyvinkää
Andelin, Vilho
SKVR XIV 635.
59%
1903
Uusimaa — Elimäki
Kujala, Antti
JR 34544
59%
1963
Satakunta — Tyrvää
Kärki, Frans
SKVR IX1 1003.
58%
1913
Häme — Pälkäne
Anttila, Eero
SKVR XII1 641.
58%
1915
Peräpohjola — Turtola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XIII4 11315.
58%
1938
Etelä-Karjala — Kivennapa
Mannonen, Ulla
JR 56497
58%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 38065
58%
1936
Satakunta — Orivesi
Lauttajärvi, Liina
JR 70555
58%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 59914
57%
1966
Etelä-Pohjanmaa — Alavus
Pohjasniemi, Väinö
SKVR XIV 647.
57%
1935
Uusimaa — Myrskylä
Koskinen, Anna
SKVR VI1 1184.
57%
1891
Etelä-Savo — Savitaipale
Jäkälä, Juho
SKVR VI1 1187.
57%
1933
Etelä-Savo — Lappee
Kohvakka, Toini
SKVR VI1 1196.
57%
1913
Etelä-Savo — Mäntyharju
Kantele, Toini
SKVR VI1 1200.
57%
1877
Etelä-Savo — Ristiina
Koskimies, A. V.
SKVR VI1 1214.
57%
1933
Etelä-Savo — Pieksämäki
Kohvakka, Toini
SKVR VI1 1216.
57%
1921
Pohjois-Savo — Suonenjoki
Vehviläinen, Annikki
SKVR VI1 1217.
57%
1914
Pohjois-Savo — Kuopio
Tossavainen, M.
SKVR VI1 1222.
57%
1909
Pohjois-Savo — Kiuruvesi
Tikkanen, Eino
SKVR VI2 6651.
57%
1890
Etelä-Savo — Lemi
Alava, Vihtori
SKVR VI2 6654.
57%
1934
Etelä-Savo — Lappee
Kohvakka, Toini
SKVR VI2 6665 β.
57%
1935
Pohjois-Savo — Kiuruvesi
Nivalainen, Juho
SKVR VI2 6666.
57%
1932
Pohjois-Savo — Vieremä
Rytkönen, Ahti
SKVR IX1 1017.
57%
1911
Häme — Janakkala
Vaara, V. B.
SKVR IX1 1020.
57%
1911
Häme — Hausjärvi
Mikkola, Edv.
SKVR IX1 1028.
57%
1914
Häme — Kärkölä
Aaltonen, Esko
SKVR IX1 1032.
57%
1914
Häme — Koski Hl
Aaltonen, Esko
SKVR IX1 1036.
57%
1913
Häme — Luopioinen
Regnell, Hanna
SKVR IX1 1040.
57%
1913
Häme — Asikkala
Kantele, Toini
SKVR IX1 1042.
57%
1914
Häme — Asikkala
Aaltonen, Esko
SKVR IX1 1049.
57%
1906
Häme — Orimattila
Heporauta, F. A.
SKVR IX1 1053.
57%
1914
Häme — Iitti
Groundstroem, Kalervo
SKVR IX1 1054.
57%
1914
Häme — Iitti
Groundstroem, Kalervo
SKVR IX1 1058.
57%
1909
Häme — Hartola
Koskenjaakko, Anshelm
SKVR IX2 121.
57%
1913
Keski-Suomi — Petäjävesi
Koskenjaakko, Anshelm
SKVR IX2 122.
57%
1913
Keski-Suomi — Jyväskylä mlk
Kaukoranta, Toivo
SKVR IX2 125.
57%
1913
Keski-Suomi — Sumiainen
Kaukoranta, Toivo
SKVR IX2 132.
57%
1913
Keski-Suomi — Saarijärvi
Koskenjaakko, Anshelm
SKVR IX2 136.
57%
1913
Keski-Suomi — Viitasaari
Kaukoranta, Toivo
SKVR X1 700.
57%
1888
Satakunta — Merikarvia
Roslin, M. K.
SKVR XI 2524.
57%
1883
Etelä-Pohjanmaa — Laihia
Tarkkanen, Matti
SKVR XII1 599.
57%
1897
Pohjois-Pohjanmaa — Piippola
Meriläinen, Heikki
SKVR XII1 603.
57%
1921
Pohjois-Pohjanmaa — Kalajoki
Hongell, Aune
SKVR XII1 607.
57%
1892
Pohjois-Pohjanmaa — Revonlahti
Koskimies, A. V.
SKVR XII1 632.
57%
1915
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 637.
57%
1915
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 644.
57%
1921
Peräpohjola — Turtola
Paulaharju, Samuli ja Jenny
SKVR XII1 648.
57%
1916
Peräpohjola — Ylitornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 664.
57%
1915
Peräpohjola — Kolari
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 671.
57%
1920
Peräpohjola — Muonio
Paulaharju, Samuli ja Jenny
SKVR XII1 675.
57%
1932
Länsipohja — Kaaresuvanto
Haltsonen, Sulo
SKVR XII1 678.
57%
1932
Länsipohja — Vittanki
Haltsonen, Sulo
SKVR XII1 682.
57%
1932
Länsipohja — Vittanki
Haltsonen, Sulo
SKVR XII1 687.
57%
1884
Pohjois-Pohjanmaa — Pyhäjärvi Ol.
Krohn, Kaarle
SKVR XII2 8223.
57%
1934
Ruija — Porsanki
Paulaharju, Samuli ja Jenny
SKVR XIII2 5273.
57%
1911
Etelä-Karjala — Koivisto
Vaara, V. B.
SKVR XIII2 5295.
57%
1891
Etelä-Karjala — Rautjärvi
Sirén, Signe
SKVR XIII2 5296.
57%
1917
Etelä-Karjala — Kirvu
Suomalainen, Johannes
SKVR XIII2 5297.
57%
1935
Etelä-Karjala — Kirvu
Kirvun Tietävälän nuorisoseuran arkisto
SKVR XIII2 5312.
57%
1890
Etelä-Karjala — Viipuri mlk
Alava, Vihtori
SKVR XIII4 11323.
57%
1937
Etelä-Karjala — Koivisto
Mannonen, Ulla
SKVR XIII4 11335.
57%
1937
Etelä-Karjala — Virolahti
Korpela, Jaakko
SKVR XIII4 11337.
57%
1936
Etelä-Karjala — Suursaari
Laiho, Lauri
SKVR XIV 610.
57%
1920
Uusimaa — Vehkalahti
Vuorisalo, Katri
SKVR XIV 613.
57%
1893
Uusimaa — Sippola
Rytkönen, Antti
SKVR XIV 617.
57%
1935
Uusimaa — Kotka
Tirronen, Uuno
SKVR XIV 618.
57%
1935
Uusimaa — Kymi
Einola, Viktor
SKVR XIV 634.
57%
1906
Uusimaa — Elimäki
Heporauta, F. A.
SKVR XIV 640.
57%
1913
Uusimaa — Lapinjärvi
Salminen, Tyyne
SKVR XIV 642.
57%
1915
Uusimaa — Lapinjärvi
Salminen, Tyyne
SKVR XIV 655.
57%
1915
Uusimaa — Porvoo mlk
Velho, Osku
SKVR XIV 659.
57%
1915
Uusimaa — Porvoo mlk
Velho, Osku
SKVR XIV 663.
57%
1915
Uusimaa — Mäntsälä
Louhe, Lempi
JR 20721
57%
1941
Peräpohjola — Turtola
Kaakinen, Iikka
JR 20808
57%
1941
Pohjois-Pohjanmaa — Piippola
Kaakinen, Iikka
JR 22424
57%
1936
Etelä-Savo — Mäntyharju
Karhu, J.
JR 23737
57%
1936
Etelä-Savo — Taipalsaari
Kaukonen, Katri
JR 23856
57%
1937
Etelä-Savo — Pertunmaa
Kaukonen, Katri
JR 23866
57%
1937
Etelä-Savo — Hirvensalmi
Kaukonen, Katri
JR 07038
57%
1923
Pohjois-Savo — Siilinjärvi
Heikkinen, Edith
JR 07408
57%
1935
Häme — Hartola
Heino, Arvo
JR 08309
57%
1935
Pohjois-Pohjanmaa — Pyhäjärvi Ol.
Hirvimäki, Aune
JR 10154
57%
1925
Keski-Suomi — Hankasalmi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 16011
57%
1943
Satakunta — Nokia
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 16706
57%
1944
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 16745
57%
1944
Uusimaa — Kymi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 28338
57%
1929
Peräpohjola — Savukoski
Koskinen, Lauri
JR 32401
57%
1935
Etelä-Pohjanmaa — Laihia
Kärki, Frans
JR 32411
57%
1935
Pohjois-Pohjanmaa — Pyhäjoki
Kärki, Frans
JR 32796
57%
1948
Keski-Inkeri — Skuoritsa
Kärki, Frans
JR 33556
57%
1953
Etelä-Pohjanmaa — Töysä
Kärki, Frans
JR 34871
57%
1936
Etelä-Karjala — Tytärsaari
Laiho, Aili
JR 37073
57%
1937
Pohjois-Savo — Kiuruvesi
Lämsä, Antti
JR 39657
57%
1935
Häme — Lahti
Lindsten, Juho
JR 40878
57%
1937
Etelä-Savo — Mikkeli
Lyytikäinen, Veikko
JR 41199
57%
1936
Pohjois-Pohjanmaa — Kestilä
Mannermaa, Ilmari
JR 51382
57%
1916
Peräpohjola — Rovaniemi
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 51570
57%
1930
Etelä-Pohjanmaa — Perho
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 51572
57%
1930
Etelä-Pohjanmaa — Perho
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 51573
57%
1930
Etelä-Pohjanmaa — Perho
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 51576
57%
1930
Ruija — Porsanki
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 52133
57%
1935
Länsipohja — Jällivaara
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 52243
57%
1937
Länsipohja — Pajala
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 54731
57%
1946
Etelä-Karjala — Kivennapa
Pennanen, Olavi
JR 54871
57%
1946
Etelä-Karjala — Kivennapa
Pennanen, Olavi
JR 56169
57%
1915
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 57068
57%
1932
Peräpohjola — Kolari
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 57079
57%
1932
Peräpohjola — Kolari
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 57083
57%
1932
Peräpohjola — Kolari
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 59738
57%
1937
Pohjois-Karjala — Ilomantsi
Pirttilahti, Johan
JR 61458
57%
1935
Pohjois-Pohjanmaa
Putaala, Martti
JR 61468
57%
1936
Pohjois-Pohjanmaa — Oulu
Putaala, Martti
JR 61560
57%
1936
Pohjois-Pohjanmaa — Oulu
Putaala, Martti
JR 61910
57%
1953
Pohjois-Karjala — Pielisjärvi
Pyykkö, Armi
JR 62504
57%
1950
Pohjois-Savo — Suonenjoki
Pöyhönen, Martti
JR 62809
57%
1952
Etelä-Savo — Mikkeli mlk
Pöyhönen, Martti
JR 62924
57%
1952
Etelä-Savo — Ristiina
Pöyhönen, Martti
JR 64021
57%
1962
Pohjois-Pohjanmaa — Nivala
Railonsala, Artturi
JR 64038
57%
1962
Kainuu — Paltamo
Railonsala, Artturi
JR 64943
57%
1968
Peräpohjola — Karunki
Railonsala, Artturi
JR 65333
57%
1968
Peräpohjola — Keminmaa
Railonsala, Artturi
JR 68978
57%
1935
Pohjois-Karjala — Pielisjärvi
Saarelainen, J. V.
JR 68991
57%
1935
Pohjois-Karjala — Pielisjärvi
Saarelainen, J. V.
JR 69288
57%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 69323
57%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 69385
57%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 69573
57%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 69629
57%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 69802
57%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 69854
57%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 69855
57%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 70343
57%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 70446
57%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 70636
57%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 70649
57%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 70706
57%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 70779
57%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 70790
57%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 70814
57%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 73717
57%
1951
Etelä-Karjala — Uusikirkko Vpl.
Sanakirjasäätiön välityksellä,
JR 76195
57%
1949
Etelä-Karjala — Seiskari
Stauffer, Kirsti
JR 77010
57%
1939
Etelä-Savo — Sulkava
Sääski, Sylvi
JR 77043
57%
1939
Etelä-Savo — Sulkava
Sääski, Sylvi
JR 79045
57%
1966
Etelä-Karjala — Kuolemajärvi
Timonen, Senni
JR 80733
57%
1945
Etelä-Pohjanmaa — Lapua
Tuomaala, Väinö
JR 80907
57%
1949
Etelä-Pohjanmaa — Veteli
Tuomaala, Väinö
JR 81045
57%
1946
Etelä-Pohjanmaa — Soini
Tuomaala, Väinö
JR 82600
57%
1956
Etelä-Karjala — Kirvu
Velling, Rauno
JR 83263
57%
1937
Etelä-Savo — Sulkava
Virta, Alma
JR 09240
56%
1936
Etelä-Pohjanmaa — Halsua
Hotakainen, Eino
JR 35857
56%
1936
Varsinais-Suomi — Laitila
Laiho, Lauri
SKVR VI2 6659.
56%
1890
Etelä-Savo — Joutseno
Alava, Vihtori
SKVR XIII2 5306.
56%
1890
Etelä-Karjala — Jääski
Alava, Vihtori
SKVR XIII4 11316.
56%
1938
Etelä-Karjala — Kivennapa
Munne, Anna
JR 33108
56%
1950
Etelä-Karjala — Pyhäjärvi Vpl.
Kärki, Frans
JR 33110
56%
1950
Etelä-Karjala — Pyhäjärvi Vpl.
Kärki, Frans
JR 59801
56%
1938
Pohjois-Karjala — Joensuu
Pitkänen, Maria
JR 75039
56%
1954
Etelä-Karjala — Kivennapa
Seppänen, Hilma
JR 79471
56%
1939
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Harlu
Toiviainen, Eino
SKVR XII1 645.
56%
1915
Peräpohjola — Ylitornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 23574
56%
1952
Etelä-Karjala — Vuoksela
Karppinen, Kyllikki
JR 62953
56%
1952
Etelä-Karjala — Rautu
Pöyhönen, Martti
JR 83298
56%
1964
Etelä-Karjala — Rautu
Virtanen, Leea
JR 02163
55%
1962
Uusimaa — Artjärvi
Arlin, Kaarlo
JR 76062
55%
1936
Ruija — Omasvuono
Sommerseth, Anton J.
JR 48674
55%
1936
Etelä-Savo — Virtasalmi
Paajanen, Lyyli
JR 19109
55%
1935
Pohjois-Savo — Suonenjoki
Jalkanen, Yrjö
JR 25782
55%
1957
Etelä-Karjala — Muolaa
Kilpelä, Eeva
JR 34831
55%
1936
Etelä-Karjala — Suursaari
Laiho, Aili
SKVR XIII4 11328.
54%
1937
Etelä-Karjala — Kaukola
Paavilainen, Simo
SKVR XIII2 5274.
54%
1935
Etelä-Karjala — Koivisto
Haltsonen, Sulo
SKVR XIII2 5275.
54%
1935
Etelä-Karjala — Koivisto
Haltsonen, Sulo
SKVR XIII2 5278.
54%
1935
Etelä-Karjala — Koivisto
Laiho, Lauri
JR 08249
54%
1932
Viena — Uhtua
Hilippälä, Huoti
SKVR VI1 1183.
54%
1888
Etelä-Savo — Lemi
Kouvo, Henrik
JR 19698
54%
1938
Etelä-Pohjanmaa — Kauhava
Jussila, Matti
JR 23615
54%
1937
Kainuu — Suomussalmi; Peräpohjola — Salla
Karvonen, Aukusti
JR 17172
54%
1936
Pohjois-Karjala — Tohmajärvi
Härkönen, Edvard
JR 37917
54%
1935
Pohjois-Pohjanmaa — Raahe
Lassila, Hilma
JR 56870
54%
1932
Peräpohjola — Kemijärvi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 56880
54%
1932
Peräpohjola — Kemijärvi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 57880
54%
1932
Peräpohjola — Sodankylä
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 61587
54%
1936
Pohjois-Pohjanmaa — Haukipudas
Putaala, Martti
JR 40505
54%
1935
Pohjois-Karjala — Nurmes
Lukkarinen, Toimi
SKVR XIV 638.
54%
1938
Uusimaa — Lapinjärvi
Eteläsuomalainen osakunta
SKVR X1 702.
54%
1930
Satakunta — Siikainen
Oksanen Katri
JR 56843
53%
1932
Peräpohjola — Kemijärvi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 70541
53%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
SKVR X1 701.
53%
1889
Satakunta — Merikarvia
Romppanen, Eevertti
SKVR X1 706 β.
53%
1889
Satakunta
Arho, A. O.
SKVR XI 2526.
53%
1883
Etelä-Pohjanmaa — Jurva
Tarkkanen, Matti
SKVR XI 92.
53%
1924
Etelä-Pohjanmaa — Kauhava
Salokannel, Tyyne
JR 43582
53%
1936
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Sortavala mlk
Moilanen, Toini
SKVR XIII2 5300.
52%
1934
Etelä-Karjala — Vuoksenranta
Haltsonen, Sulo
SKVR XII1 616.
52%
1914
Peräpohjola — Alatornio
Hannula, Uuno
SKVR XII1 629.
52%
1915
Peräpohjola — Tervola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 662.
52%
1915
Peräpohjola — Kemijärvi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 669.
52%
1920
Peräpohjola — Kittilä
Paulaharju, Samuli ja Jenny
SKVR XII1 674.
52%
1920
Peräpohjola — Sodankylä
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 39951
52%
1962
Peräpohjola — Alatornio
Lohi, Veera
JR 50441
52%
1964
Peräpohjola — Tervola
Palosaari, Selina
JR 52042
52%
1935
Ruija — Porsanki
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 56552
52%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 57435
52%
1932
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 57592
52%
1932
Peräpohjola — Tervola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 82741
52%
1962
Peräpohjola — Karunki
Viita, Armas
JR 41075
52%
1957
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Impilahti
Makkula, Aino
SKVR XIV 629.
52%
1903
Uusimaa — Anjala
Tyyskä, J.
JR 43036
52%
1936
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Sortavala mlk
Moilanen, Matti
SKVR IX1 1056.
52%
1913
Häme — Heinola
Kekkonen, V.
SKVR XIV 625.
52%
1915
Uusimaa — Anjala
Blomqvist, Erkki
JR 17413
52%
1914
Uusimaa — Kymi
Häyrinen, Kalle
JR 56450
52%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XIII2 5250.
52%
1934
Etelä-Karjala — Metsäpirtti
Haltsonen, Sulo
SKVR XII1 618.
52%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 621.
52%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 623.
52%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 626.
52%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 631.
52%
1915
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 633.
52%
1915
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 642.
52%
1915
Peräpohjola — Turtola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 647.
52%
1915
Peräpohjola — Ylitornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 55924
52%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 56096
52%
1915
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 56373
52%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 56400
52%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 56542
52%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 56632
52%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 56892
52%
1932
Peräpohjola — Kemijärvi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR IX1 1059.
51%
1912
Häme — Hartola
Vihervaara, Eemeli
SKVR VIII 1892.
51%
1909
Varsinais-Suomi — Laitila
Saarimaa, Eemil
JR 55913
51%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR VIII 1905.
51%
1914
Varsinais-Suomi — Laitila
Sonkkila, Linda
SKVR X1 710.
51%
1913
Satakunta — Virrat
Leander, M.
JR 35849
51%
1936
Varsinais-Suomi — Laitila
Laiho, Lauri
SKVR XII1 665.
51%
1915
Peräpohjola — Kolari
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XIII4 11303.
50%
1936
Etelä-Karjala — Rautu
Pennanen, Olavi
JR 04970
50%
1935
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Suistamo
Haavio, Martti
SKVR XII1 663.
50%
1915
Peräpohjola — Kolari
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR VI1 1181.
50%
1922
Etelä-Savo — Luumäki
Puranen, Anni
SKVR VI1 1185.
50%
1889
Etelä-Savo — Lappee
Kemppi, A.
SKVR VI1 1186.
50%
1924
Etelä-Savo — Lappee
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
SKVR VI1 1190.
50%
1914
Etelä-Savo — Taipalsaari
Kotkanen, Väinö
SKVR VI1 1193.
50%
1913
Etelä-Savo — Mäntyharju
Haronen, Ester
SKVR VI1 1194.
50%
1920
Etelä-Savo — Mäntyharju
Hotinen, Juho
SKVR VI1 1195.
50%
1913
Etelä-Savo — Mäntyharju
Kantele, Toini
SKVR VI1 1201.
50%
1890
Etelä-Savo — Ristiina
Tuomala, J. E.
SKVR VI1 1202.
50%
1933
Etelä-Savo — Puumala
Luukkonen, Kerttu
SKVR VI1 1213.
50%
1915
Etelä-Savo — Savonranta
Väisänen, A. O.
SKVR VI1 1218.
50%
1904
Pohjois-Savo — Pielavesi
Nousiainen, V.
SKVR VI2 6650.
50%
1890
Etelä-Savo — Lemi
Alava, Vihtori
SKVR VI2 6652.
50%
1934
Etelä-Savo — Lemi
Kohvakka, Toini
SKVR VI2 6653.
50%
1890
Etelä-Savo — Lappee
Alava, Vihtori
SKVR VI2 6658.
50%
1890
Etelä-Savo — Joutseno
Alava, Vihtori
SKVR VI2 6660.
50%
1890
Etelä-Savo — Savitaipale
Alava, Vihtori
SKVR VI2 6662.
50%
1934
Etelä-Savo — Ristiina
Kohvakka, Toini
SKVR VI2 6663.
50%
1934
Etelä-Savo — Ristiina
Kohvakka, Toini
SKVR VII2 3569.
50%
1895
Pohjois-Karjala — Kontiolahti
Rytkönen, Antti
SKVR VII2 3575.
50%
1895
Pohjois-Karjala — Kiihtelysvaara
Rytkönen, Antti
SKVR VIII 1884.
50%
1892
Varsinais-Suomi — Marttila
Hildén, A.
SKVR IX1 1021.
50%
1914
Häme — Hausjärvi
Aaltonen, Esko
SKVR IX1 1041.
50%
1909
Häme — Asikkala
Koskenjaakko, Anshelm
SKVR IX1 1047.
50%
1914
Häme — Hollola
Aaltonen, Esko
SKVR IX1 1051.
50%
1892
Häme — Iitti
Hildén, A.
SKVR IX1 1066.
50%
1909
Häme — Jämsä
Kotikoski, J. W.
SKVR IX2 130.
50%
1893
Keski-Suomi — Saarijärvi
Liimatainen, A.
SKVR X1 699.
50%
1889
Satakunta — Noormarkku
Ollinen, J. F.
SKVR XI 79.
50%
1904
Etelä-Pohjanmaa — Isojoki
Munck, Edv.
SKVR XI 85.
50%
1928
Etelä-Pohjanmaa — Perho
Paulaharju, Samuli ja Jenny
SKVR XI 2527.
50%
1890
Etelä-Pohjanmaa — Ylihärmä
Takala, E. E.
SKVR XII1 615 α.
50%
1933
Pohjois-Pohjanmaa — Haukipudas
Paulaharju, Samuli ja Jenny
SKVR XII1 639.
50%
1914
Peräpohjola — Simo
Räsänen, Martti
SKVR XII1 649.
50%
1915
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 657.
50%
1915
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 666.
50%
1915
Peräpohjola — Muonio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 691.
50%
1924
Pohjois-Pohjanmaa — Piippola
Haanpää, Pentti
SKVR XIII2 5284.
50%
1909
Etelä-Karjala — Johannes
Paulaharju, Samuli ja Jenny
SKVR XIII2 5302.
50%
1934
Etelä-Karjala — Vuoksenranta
Haltsonen, Sulo
SKVR XIII2 5303.
50%
1934
Etelä-Karjala — Vuoksenranta
Haltsonen, Sulo
SKVR XIII2 5304.
50%
1934
Etelä-Karjala — Vuoksenranta
Haltsonen, Sulo
SKVR XIII2 5307.
50%
1934
Etelä-Karjala — Antrea
Haltsonen, Sulo
SKVR XIII2 5320.
50%
1910
Etelä-Karjala — Suursaari
Porkka, Laina
SKVR XIII4 11338.
50%
1936
Etelä-Karjala — Suursaari
Laiho, Lauri
SKVR XIII4 11339.
50%
1936
Etelä-Karjala — Tytärsaari
Laiho, Lauri
SKVR XIII4 11467.
50%
1936
Etelä-Karjala — Muolaa
Terijoen Yhteislyseon oppilaat
SKVR XIV 602.
50%
1936
Uusimaa — Haapasaari
Laiho, Aili
SKVR XIV 608.
50%
1910
Uusimaa — Vehkalahti
Uski, Anton
SKVR XIV 619.
50%
1916
Uusimaa — Kymi
Husu, Anni
SKVR XIV 651.
50%
1911
Uusimaa — Askola
Laurinmäki, H. J.
SKVR XIV 653.
50%
1885
Uusimaa — Porvoo
Tuomala, J. E.
SKVR XIV 656.
50%
1915
Uusimaa — Porvoo mlk
Velho, Osku
SKVR XIV 657.
50%
1915
Uusimaa — Porvoo mlk
Velho, Osku
SKVR XIV 662.
50%
1915
Uusimaa — Mäntsälä
Louhe, Lempi
SKVR XIV 666.
50%
1938
Uusimaa — Hyvinkää
Andelin, Ida
JR 19342
50%
1935
Pohjois-Pohjanmaa — Vihanti
Junttila, M. A.
JR 23725
50%
1936
Etelä-Savo — Taipalsaari
Kaukonen, Katri
JR 23748
50%
1936
Etelä-Savo — Taipalsaari
Kaukonen, Katri
JR 23886
50%
1937
Etelä-Savo — Pertunmaa
Kaukonen, Katri
JR 23896
50%
1937
Etelä-Savo — Hirvensalmi
Kaukonen, Katri
JR 24662
50%
1944
Viena — Kontokki
Kaukonen, Väinö
JR 25469
50%
1965
Etelä-Karjala — Koivisto
Kerminen, Emil
JR 25726
50%
1957
Etelä-Karjala — Sakkola
Kilpelä, Eeva
JR 25756
50%
1957
Etelä-Karjala — Vuoksenranta
Kilpelä, Eeva
JR 26394
50%
1935
Etelä-Savo — Savitaipale
Kohonen, Eino
JR 26817
50%
1936
Pohjois-Savo — Sonkajärvi
Koljonen, Anni
JR 27866
50%
1964
Etelä-Karjala — Muolaa
Kortemaa, Sylvi
JR 02340
50%
1962
Etelä-Karjala — Vahviala
Aspinen, Eemil
JR 03747
50%
1922
Keski-Suomi — Hankasalmi
Eskonen, Elsa
JR 04314
50%
1920
Keski-Suomi — Saarijärvi
Haapakoski, Elma
JR 06148
50%
1946
Keski-Suomi — Saarijärvi
Harju, Otto
JR 06861
50%
1936
Satakunta — Hämeenkyrö
Heikkilä, Heimo
JR 07443
50%
1935
Häme — Hartola
Heino, Arvo
JR 08595
50%
1962
Pohjois-Karjala — Ilomantsi
Hirvonen, Aune
JR 08655
50%
1970
Pohjois-Karjala — Rääkkylä
Hirvonen, Aune
JR 09458
50%
1922
Keski-Suomi — Vesanto
Huttunen, Alma
JR 29901
50%
1936
Etelä-Karjala — Kirvu
Kuisma, Helena
JR 31153
50%
1937
Aunus — Repola
Kyöttinen, Pekka
JR 32331
50%
1940
Etelä-Pohjanmaa — Ilmajoki
Kärki, Frans
JR 32586
50%
1934
Etelä-Pohjanmaa — Ilmajoki
Kärki, Frans
JR 32708
50%
1946
Etelä-Karjala — Sakkola
Kärki, Frans
JR 32830
50%
1948
Etelä-Karjala — Sakkola
Kärki, Frans
JR 33305
50%
1950
Etelä-Karjala — Muolaa
Kärki, Frans
JR 33607
50%
1957
Pohjois-Pohjanmaa — Vihanti
Kärki, Frans
JR 34854
50%
1936
Etelä-Karjala — Tytärsaari
Laiho, Aili
JR 34859
50%
1936
Etelä-Karjala — Tytärsaari
Laiho, Aili
JR 34869
50%
1936
Etelä-Karjala — Tytärsaari
Laiho, Aili
JR 40168
50%
1963
Etelä-Karjala — Koivisto
Lonka, Anni
JR 44607
50%
1936
Pohjois-Savo — Iisalmi
Mykrä, Anni
JR 45945
50%
1938
Kainuu — Pudasjärvi
Niva, Kalle
JR 45958
50%
1962
Kainuu — Pudasjärvi
Niva, Kalle
JR 46470
50%
1939
Pohjois-Pohjanmaa — Rantsila
Näsälä, Aune
JR 48718
50%
1953
Etelä-Savo — Lappee
Paarmo, Maire
JR 49658
50%
1956
Etelä-Savo — Lappeenranta
Paavolainen, Oma Martti
JR 49711
50%
1956
Etelä-Savo — Savitaipale
Paavolainen, Oma Martti
JR 49743
50%
1956
Kainuu — Kajaani
Paavolainen, Oma Martti
JR 51587
50%
1930
Pohjois-Pohjanmaa — Raahe
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 52362
50%
1937
Peräpohjola — Sodankylä
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 52591
50%
1949
Peräpohjola — Sodankylä
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 53321
50%
1936
Etelä-Pohjanmaa — Töysä
Peltonen, Erkki
JR 53417
50%
1938
Etelä-Pohjanmaa — Töysä
Peltonen, Erkki
JR 53612
50%
1935
Etelä-Savo — Heinävesi
Pennanen, Olavi
JR 53799
50%
1935
Etelä-Savo — Heinävesi
Pennanen, Olavi
JR 57111
50%
1932
Peräpohjola — Muonio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 59286
50%
1957
Itä- ja Pohjois-Inkeri — Miikkulainen
Pesonen, Eeva
JR 59747
50%
1937
Pohjois-Karjala — Ilomantsi
Pirttilahti, Johan
JR 59748
50%
1937
Pohjois-Karjala — Ilomantsi
Pirttilahti, Johan
JR 61192
50%
1936
Pohjois-Savo — Tervo
Puranen, Anna
JR 61825
50%
1936
Pohjois-Savo — Varkaus
Puustinen, Otto
JR 63485
50%
1939
Satakunta — Nokia
Railonsala, Artturi
JR 64137
50%
1968
Peräpohjola — Ranua
Railonsala, Artturi
JR 65953
50%
1953
Keski-Suomi — Viitasaari
Rantanen, Saimi
JR 67782
50%
1935
Etelä-Savo — Kerimäki
Rikkilä, Toivo
JR 69258
50%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 69467
50%
1932
Keski-Suomi — Rautalampi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 69517
50%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 69563
50%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 69688
50%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 69793
50%
1932
Keski-Suomi — Karstula
Saarijärven yhteiskoulu
JR 69902
50%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 69920
50%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 69962
50%
1932
Keski-Suomi — Karstula
Saarijärven yhteiskoulu
JR 69976
50%
1932
Keski-Suomi — Pylkönmäki
Saarijärven yhteiskoulu
JR 70121
50%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 70282
50%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 70474
50%
1932
Keski-Suomi — Karstula
Saarijärven yhteiskoulu
JR 70501
50%
1932
Keski-Suomi — Kannonkoski
Saarijärven yhteiskoulu
JR 70510
50%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 70520
50%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 70741
50%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 70803
50%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 70861
50%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 73033
50%
1935
Varsinais-Suomi — Uusikaupunki
Salokannel, Tyyne
JR 73045
50%
1935
Varsinais-Suomi — Uusikaupunki
Salokannel, Tyyne
JR 73818
50%
1961
Etelä-Karjala — Äyräpää
Sanakirjasäätiön välityksellä,
JR 76567
50%
1937
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Ruskeala
Suoninen, Marja
JR 77028
50%
1939
Etelä-Savo — Sulkava
Sääski, Sylvi
JR 77161
50%
1939
Etelä-Savo — Rantasalmi
Sääski, Sylvi
JR 79068
50%
1966
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Suojärvi
Timonen, Senni
JR 79809
50%
1922
Keski-Suomi — Saarijärvi
Toivonen, Yrjö
JR 83744
50%
1962
Etelä-Karjala — Rautu
Vuorela, Lilli
JR 45818
49%
1921
Kainuu — Sotkamo
Niskanen, Hilma
JR 61639
49%
1936
Pohjois-Pohjanmaa — Oulu
Putaala, Martti
SKVR XI 83.
49%
1924
Etelä-Pohjanmaa — Töysä
Peltonen, Erkki
JR 84507
49%
1962
Etelä-Karjala — Tytärsaari
Yrjönen, Teodor
JR 31337
49%
1937
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Suistamo
Kähmi, Martta
JR 57500
49%
1932
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 72708
48%
1913
Satakunta — Eräjärvi
Salo, Aukusti
JR 62463
48%
1950
Etelä-Savo — Virtasalmi
Pöyhönen, Martti
JR 20724
48%
1941
Peräpohjola — Turtola
Kaakinen, Iikka
SKVR XIV 603.
48%
1936
Uusimaa — Haapasaari
Laiho, Aili
SKVR XII2 8221.
48%
1934
Ruija — Moseija
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 35204
48%
1926
Häme — Jaala
Lahti, Erkki
JR 33123
47%
1950
Etelä-Karjala — Pyhäjärvi Vpl.
Kärki, Frans
SKVR VI1 1212.
47%
1899
Etelä-Savo — Juva
Pasanen, T.
SKVR XIII2 5272.
47%
1911
Etelä-Karjala — Koivisto
Vaara, V. B.
SKVR XIII2 5277.
47%
1935
Etelä-Karjala — Koivisto
Kansanen, Erkki
SKVR XIII2 5283.
47%
1935
Etelä-Karjala — Koivisto
Väänänen, Jorma
JR 42146
47%
1962
Etelä-Karjala — Uusikirkko Vpl.
Marjamaa, Ester
SKVR I3 1808.
47%
1911
Viena — Vuokkiniemi
Paulaharju, Samuli ja Jenny
SKVR XIII2 5282.
47%
1935
Etelä-Karjala — Koivisto
Mannonen, Ulla
SKVR XIII4 11325.
47%
1936
Etelä-Karjala — Koivisto
Mannonen, Ulla
SKVR XIII4 11333.
47%
1936
Etelä-Karjala — Vahviala
Rissanen, Tyyne
JR 27050
47%
1962
Kainuu — Sotkamo
Komulainen, Reeta
JR 48644
47%
1936
Etelä-Savo — Anttola
Paajanen, Elma
JR 56390
47%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 57134
47%
1932
Peräpohjola — Muonio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 61663
47%
1936
Pohjois-Pohjanmaa — Pulkkila
Putaala, Martti
JR 73752
47%
1960
Etelä-Karjala — Vahviala
Sanakirjasäätiön välityksellä,
JR 82469
47%
1937
Pohjois-Pohjanmaa — Nivala
Vauhkala, Juho
SKVR XI 81.
46%
1889
Etelä-Pohjanmaa — Teuva
Korpela, S.
SKVR XII1 627.
46%
1915
Peräpohjola — Karunki
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 54374
46%
1937
Etelä-Karjala — Muolaa
Pennanen, Olavi
JR 54408
46%
1937
Etelä-Karjala — Muolaa
Pennanen, Olavi
JR 57890
46%
1932
Peräpohjola — Sodankylä
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XIII4 11329.
46%
1936
Etelä-Karjala — Hiitola
Mannonen, Ulla
JR 62963
46%
1952
Etelä-Karjala — Rautu
Pöyhönen, Martti
SKVR X1 697.
46%
1892
Satakunta — Noormarkku
Lindgren, Fredrik
SKVR IX1 1075.
46%
1914
Häme — Loppi
Aaltonen, Esko
SKVR XII1 670.
46%
1920
Peräpohjola — Kittilä
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 52368
46%
1937
Peräpohjola — Sodankylä
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 57003
46%
1932
Peräpohjola — Kemijärvi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 36178
46%
1938
Viena — Kontokki
Laiho, Lauri
JR 57910
46%
1932
Peräpohjola — Sodankylä
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR IX1 1043.
45%
1913
Häme — Asikkala
Vanamo, Hilma
SKVR XIV 643.
45%
1937
Uusimaa — Artjärvi
Eerola, Edvard
JR 22440
45%
1936
Etelä-Savo — Mäntyharju
Karhu, J.
JR 24882
45%
1932
Häme — Jaala
Kauppinen, Eino
SKVR XII1 619.
45%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 635.
45%
1920
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 646.
45%
1915
Peräpohjola — Ylitornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 651.
45%
1915
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 673.
45%
1915
Peräpohjola — Sodankylä
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XIII2 5285.
45%
1909
Etelä-Karjala — Heinjoki
Sonkkila, Hilja
JR 32145
45%
1942
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Salmi
Kärki, Frans
JR 57169
45%
1932
Peräpohjola — Muonio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 57181
45%
1932
Peräpohjola — Muonio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 57204
45%
1932
Peräpohjola — Muonio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 57285
45%
1932
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 57301
45%
1932
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 57308
45%
1932
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 57359
45%
1932
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 57380
45%
1932
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 57390
45%
1932
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 57423
45%
1932
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 57927
45%
1932
Peräpohjola — Sodankylä
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR IX1 1064.
45%
1913
Häme — Kuorevesi
Mäkelä, A. E.
SKVR X1 780.
45%
1930
Satakunta — Karvia
Kaukamaa, L.
SKVR XI 91.
45%
1924
Etelä-Pohjanmaa — Kauhava
Salokannel, Tyyne
JR 05518
45%
1935
Etelä-Pohjanmaa — Ilmajoki
Hakala, Eino
JR 53684
45%
1935
Etelä-Savo — Heinävesi
Pennanen, Olavi
JR 68256
45%
1962
Etelä-Pohjanmaa — Alavus
Ruismäki, Lempi
SKVR I4 2279.
45%
1915
Kainuu — Suomussalmi
Paulaharju, Samuli ja Jenny
SKVR XII1 630.
45%
1909
Peräpohjola — Kemi
Paloheimo, Anni
JR 57145
45%
1932
Peräpohjola — Muonio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 683.
44%
1932
Länsipohja — Täräntö
Tuovinen, Inkeri
SKVR VI1 1188.
44%
1933
Etelä-Savo — Lappee
Kohvakka, Toini
SKVR VI1 1189.
44%
1933
Etelä-Savo — Lemi
Kohvakka, Toini
SKVR VI2 6657.
44%
1890
Etelä-Savo — Joutseno
Alava, Vihtori
SKVR VI2 6661.
44%
1934
Etelä-Savo — Ristiina
Kohvakka, Toini
SKVR VI2 6665.
44%
1934
Etelä-Savo — Pieksämäki
Kohvakka, Toini
SKVR IX2 133.
44%
1913
Keski-Suomi — Saarijärvi
Koskenjaakko, Anshelm
SKVR IX2 134.
44%
1913
Keski-Suomi — Saarijärvi
Kaukoranta, Toivo
SKVR XII1 600.
44%
1915
Kainuu — Kajaani
Paulaharju, Samuli ja Jenny
SKVR XII1 615.
44%
1916
Pohjois-Pohjanmaa — Kiiminki
Paulaharju, Aili
SKVR XII1 672.
44%
1890
Peräpohjola — Sodankylä
Koskimies, A. V.
SKVR XII1 694.
44%
1915
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 696.
44%
1919
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII2 8215.
44%
1935
Pohjois-Pohjanmaa — Muhos
Lyttinen, Hilda
SKVR XIV 639.
44%
1915
Uusimaa — Lapinjärvi
Salminen, Tyyne
SKVR XIV 660.
44%
1915
Uusimaa — Porvoo mlk
Velho, Osku
JR 19482
44%
1962
Etelä-Karjala — Muolaa
Jussila, Hilma
JR 23711
44%
1936
Etelä-Savo — Taipalsaari
Kaukonen, Katri
JR 23743
44%
1936
Etelä-Savo — Taipalsaari
Kaukonen, Katri
JR 26119
44%
1928
Etelä-Pohjanmaa — Veteli
Kivelä, Iida
JR 10328
44%
1925
Häme — Orimattila
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 30603
44%
1962
Etelä-Savo — Joutseno
Kutila, Elsa
JR 37153
44%
1936
Pohjois-Pohjanmaa — Kestilä
Hautala, Sigrid
JR 46505
44%
1962
Pohjois-Pohjanmaa — Rantsila
Näsänen, Aune
JR 53845
44%
1935
Etelä-Savo — Heinävesi
Pennanen, Olavi
JR 61194
44%
1936
Pohjois-Savo — Tervo
Puranen, Anna
JR 66040
44%
1955
Etelä-Karjala — Virolahti
Rantanen, Saimi
JR 69574
44%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 80457
44%
1936
Etelä-Pohjanmaa — Evijärvi
Tuomaala, Väinö
JR 80765
44%
1947
Etelä-Pohjanmaa — Alajärvi
Tuomaala, Väinö
JR 81795
44%
1911
Etelä-Karjala — Koivisto
Vaara, V. B.
JR 82366
44%
1936
Etelä-Karjala — Kirvu
Varemo, Otto
SKVR XII1 605.
44%
1915
Pohjois-Pohjanmaa — Pyhäjoki
Pisilä, Fanni
JR 57265
44%
1932
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 606.
43%
1915
Pohjois-Pohjanmaa — Paavola
Jääskelä, Sakari
JR 29296
43%
1884
Pohjois-Pohjanmaa — Pyhäjärvi Ol.
Krohn, Kaarle
JR 09298
43%
1961
Kainuu — Taivalkoski
Huhtelin, Jenny
JR 66088
43%
1935
Etelä-Pohjanmaa — Nurmo
Ranta, Sylvi
SKVR XII1 638.
42%
1915
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XIV 633.
42%
1906
Uusimaa — Elimäki
Heporauta, F. A.
SKVR VI1 1182.
42%
1884
Etelä-Savo — Lemi
Kouvo, Henrik
SKVR XIII2 5247.
42%
1912
Etelä-Karjala — Metsäpirtti
Koskivaara, Aleksanteri
SKVR XIII4 11321.
42%
1938
Etelä-Karjala — Koivisto
Mannonen, Ulla
JR 57113
42%
1932
Peräpohjola — Muonio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XIII2 5253.
41%
1934
Etelä-Karjala — Metsäpirtti
Laiho, Lauri
JR 33814
41%
1959
Etelä-Karjala — Pyhäjärvi Vpl.
Kärki, Frans
JR 54333
41%
1937
Etelä-Karjala — Muolaa
Pennanen, Olavi
JR 28264
41%
1905
Etelä-Pohjanmaa — Veteli
Koskinen, A. R.
JR 48730
41%
1954
Etelä-Savo — Luumäki
Paarmo, Maire
JR 32660
41%
1947
Etelä-Karjala — Metsäpirtti
Kärki, Frans
JR 54197
41%
1937
Etelä-Karjala — Äyräpää
Pennanen, Olavi
SKVR VI2 6655.
41%
1934
Etelä-Savo — Lappee
Kohvakka, Toini
SKVR XIV 665.
41%
1916
Uusimaa — Mäntsälä
Teräskivi, Einar
SKVR VIII 2455.
41%
1912
Varsinais-Suomi — Uskela
Kallio, Niilo
JR 73968
40%
1962
Pohjois-Pohjanmaa — Kalajoki
Sauvula, Iivari
JR 26348
40%
1957
Etelä-Karjala — Metsäpirtti
Klaus, Helena
SKVR IX1 1060.
40%
1890
Häme — Hartola
Öfverling, J.
JR 65817
40%
1961
Etelä-Karjala — Koivisto
Ranta, Helmi
SKVR XII1 653.
40%
1915
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 57339
40%
1932
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 57946
40%
1932
Peräpohjola — Sodankylä
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 80164
40%
1957
Etelä-Karjala — Muolaa
Toukkari, Eemil
SKVR I4 2280.
40%
1915
Kainuu — Suomussalmi
Paulaharju, Samuli ja Jenny
SKVR VIII 2974.
40%
1922
Varsinais-Suomi — Uskela
Nyyrikki, Ella
SKVR IV3 3879.
39%
1911
Keski-Inkeri — Moloskovitsa
Lukkarinen, Juho
SKVR VI1 1203.
39%
1933
Etelä-Savo — Puumala
Luukkonen, Kerttu
SKVR VI1 1207.
39%
1911
Etelä-Savo — Kangasniemi
Vallaskangas, Iida
SKVR VII2 3587.
39%
1910
Laatokan Karjala (Raja-Karjala)
Kallio, Alma
SKVR VIII 1879.
39%
1913
Varsinais-Suomi — Salo
Tamminen, Vappu
SKVR IX2 120.
39%
1850
Häme
Rudbäck ja Rothman
SKVR X1 704.
39%
1905
Satakunta — Kauvatsa
Santavirta, K. O.
SKVR XII1 610.
39%
1912
Pohjois-Pohjanmaa — Hailuoto
Paulaharju, Samuli ja Jenny
SKVR XII1 667.
39%
1921
Peräpohjola — Muonio
Paulaharju, Samuli ja Jenny
SKVR XII1 690.
39%
1915
Pohjois-Pohjanmaa — Haapavesi
Puolitaival, MIlja
SKVR XII1 692.
39%
1891
Pohjois-Pohjanmaa — Pyhäjoki
Rautell, E. F.
SKVR XIII2 5256.
39%
9999
Etelä-Karjala — Rautu
Hahl, Hjalmar
SKVR XIII2 5269.
39%
1903
Etelä-Karjala — Uusikirkko Vpl.
Seppälä, Santeri
SKVR XIII2 5271.
39%
1929
Etelä-Karjala — Kanneljärvi
Määttänen, Rebekka
SKVR XIII2 5309.
39%
1890
Etelä-Karjala — Viipuri mlk
Alava, Vihtori
SKVR XIII2 5313.
39%
1890
Etelä-Karjala — Säkkijärvi
Alava, Vihtori
SKVR XIII2 5316.
39%
1890
Etelä-Karjala — Säkkijärvi
Alava, Vihtori
SKVR XIII4 11324.
39%
1937
Etelä-Karjala — Koivisto
Mannonen, Ulla
SKVR XIV 612.
39%
1937
Uusimaa — Sippola
Permanto, Elvi
SKVR XIV 646.
39%
1939
Uusimaa — Artjärvi
Saarto, Maila
JR 24247
39%
1943
Viena — Vuokkiniemi
Kaukonen, Väinö
JR 24899
39%
1932
Häme — Kärkölä
Kauppinen, Eino
JR 07225
39%
1935
Pohjois-Savo — Tervo
Heimonen, Anni
JR 07692
39%
1938
Satakunta — Pihlajavesi
Helakaltio, Aini
JR 09591
39%
1953
Etelä-Karjala — Kivennapa
Huurto, Pirkko
JR 27984
39%
1935
Kainuu — Ristijärvi
Koskelo, Katri
JR 31445
39%
1957
Itä- ja Pohjois-Inkeri — Valkeasaari
Kälviäinen, Matti
JR 31514
39%
1906
Pohjois-Karjala — Polvijärvi
Kärki, Frans
JR 32643
39%
1946
Etelä-Karjala — Metsäpirtti
Kärki, Frans
JR 33210
39%
1949
Etelä-Karjala — Valkjärvi
Kärki, Frans
JR 34991
39%
1962
Keski-Suomi — Hankasalmi
Laapotti, Anja
JR 36834
39%
1954
Etelä-Pohjanmaa — Lappajärvi
Etelä-Pohjanmaan Nuorisoseura; Laitinen, Nikolai
JR 39729
39%
1964
Pohjois-Pohjanmaa — Rantsila
Linna, Eino
JR 48716
39%
1953
Etelä-Savo — Lappee
Paarmo, Maire
JR 60939
39%
1962
Etelä-Karjala — Kivennapa
Pulliainen, Liina
JR 61191
39%
1936
Pohjois-Savo — Tervo
Puranen, Anna
JR 69153
39%
1958
Pohjois-Savo — Pielavesi
Saarela, Olavi
JR 69171
39%
1958
Pohjois-Savo — Pielavesi
Saarela, Olavi
JR 70139
39%
1932
Keski-Suomi — Karstula
Saarijärven yhteiskoulu
JR 73638
39%
1932
Häme — Valkeala
Sanakirjasäätiön välityksellä,
JR 74928
39%
1953
Etelä-Karjala — Terijoki
Seppänen, Anna
JR 74996
39%
1954
Etelä-Karjala — Kivennapa
Seppänen, Hilma
JR 79768
39%
1936
Etelä-Karjala — Uusikirkko Vpl.
Toivonen, Anton
JR 83132
39%
1948
Keski-Inkeri — Spankkova
Virolainen, Maria
JR 20967
39%
1910
Pohjois-Savo — Kuopio; Pohjois-Karjala — Joensuu; Pohjois-Karjala — Nurmes
Kallio, Alma
SKVR X1 704 α.
38%
1931
Satakunta — Ikaalinen
Alanen, Viljo
SKVR XIII4 11322.
38%
1936
Etelä-Karjala — Koivisto
Mannonen, Ulla
JR 48734
38%
1954
Etelä-Savo — Luumäki
Paarmo, Maire
SKVR XIII2 5305.
38%
1934
Etelä-Karjala — Kirvu
Kykkänen, Anna
JR 37950
38%
1966
Etelä-Karjala — Kuolemajärvi
Lattu, Hilma
JR 79848
38%
1958
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Suistamo
Tolkki, Aarne
SKVR VI1 1206.
38%
1913
Etelä-Savo — Kerimäki
Hänninen, Laina
SKVR VI1 1210.
38%
1920
Etelä-Savo — Kangasniemi
Kuitunen, Oskari
SKVR VI1 1211.
38%
1920
Etelä-Savo — Kangasniemi
Kuitunen, Oskari
JR 78994
38%
1954
Pohjois-Pohjanmaa — Ylivieska
Tikkala, Eeva
JR 07060
38%
1938
Kainuu — Kuhmo
Heikkinen, Eetu
JR 32723
37%
1946
Pohjois-Savo — Leppävirta
Kärki, Frans
SKVR XIII4 11304.
37%
1936
Etelä-Karjala — Rautu
Pennanen, Olavi
JR 34927
37%
1936
Itä- ja Pohjois-Inkeri — Miikkulainen
Laiho, Aili
JR 32727
37%
1946
Etelä-Karjala — Sakkola
Kärki, Frans
JR 59376
37%
1957
Etelä-Karjala — Heinjoki
Pessinen, Eeva
JR 73903
36%
1935
Pohjois-Pohjanmaa — Ylikiiminki
Saranen, Selma
SKVR VIII 1888.
36%
1911
Varsinais-Suomi — Pöytyä
Vihervaara, Eemeli
SKVR VIII 2454.
36%
1909
Varsinais-Suomi — Uskela
Kallio, Ilmari
SKVR XII1 1079.
36%
1915
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XIV 630.
36%
1903
Uusimaa — Anjala
Tyyskä, J.
JR 24837
36%
1932
Häme — Iitti
Kauppinen, Eino
JR 56730
36%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 57325
36%
1932
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 67099
36%
1966
Pohjois-Karjala — Liperi
Reijonen, Aino
JR 75291
36%
1959
Etelä-Karjala — Kivennapa
Seppänen, Hilma
JR 83467
36%
1962
Etelä-Karjala — Vuoksenranta
Virtanen, Lilja
SKVR IX2 137.
36%
1887
Keski-Suomi — Rautalampi
Kuopion lyseon toverikunta
SKVR XII1 613.
36%
1916
Pohjois-Pohjanmaa — Kiiminki
Paulaharju, Aili
SKVR XII1 660.
36%
1920
Peräpohjola — Rovaniemi
Paulaharju, Samuli ja Jenny
SKVR XIII2 5262.
36%
1934
Etelä-Karjala — Sakkola
Laiho, Lauri
SKVR XIV 611.
36%
1921
Uusimaa — Vehkalahti
Vuorisalo, Katri
SKVR XIV 620.
36%
1916
Uusimaa — Kymi
Husu, Anni
SKVR XIV 622.
36%
1937
Uusimaa — Kymi
Oksman, Juho
SKVR XIV 645.
36%
1939
Uusimaa — Artjärvi
Saarto, Maila
SKVR XIV 664.
36%
1915
Uusimaa — Mäntsälä
Louhe, Lempi
JR 05976
36%
1936
Etelä-Pohjanmaa — Kauhajoki
Harju, Helmi
JR 32253
36%
1942
Etelä-Karjala — Metsäpirtti
Kärki, Frans
JR 33061
36%
1950
Etelä-Karjala — Kirvu
Kärki, Frans
JR 33496
36%
1952
Etelä-Karjala — Pyhäjärvi Vpl.
Kärki, Frans
JR 35161
36%
1920
Uusimaa — Pukkila
Lahden kansanopiston oppilaat,
JR 63936
36%
1957
Etelä-Karjala — Johannes
Railonsala, Artturi
JR 70217
36%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 83961
36%
1939
Pohjois-Karjala — Nurmes
Väänänen, Jorma
SKVR XII1 609.
36%
1932
Kainuu — Puolanka
Hyttinen, Matti
JR 46307
35%
1937
Etelä-Savo — Taipalsaari
Nurmi, Toivo
JR 71733
35%
1962
Etelä-Karjala — Johannes
Sairanen, Ida
JR 08654
35%
1970
Pohjois-Karjala — Rääkkylä
Hirvonen, Aune
JR 73714
35%
1931
Kainuu — Puolanka
Sanakirjasäätiön välityksellä,
SKVR IX1 1063.
35%
1913
Häme — Kuorevesi
Mäkelä, A. E.
JR 79493
34%
1939
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Uukuniemi
Toiviainen, Eino
SKVR IX2 138.
34%
1904
Keski-Suomi — Rautalampi
Harlin, Otto
JR 47646
34%
1924
Häme — Jaala
Oksanen, Aino
SKVR XIII2 5270.
34%
1925
Etelä-Karjala — Uusikirkko Vpl.
Högström, Harald
JR 67057
34%
1962
Etelä-Karjala — Valkjärvi
Ravantti, Aino
SKVR IX1 1039.
33%
1915
Häme — Padasjoki
Rapola, Martti
SKVR XIII2 5311.
33%
1890
Etelä-Karjala — Viipuri mlk
Alava, Vihtori
SKVR VI2 6664.
33%
1935
Etelä-Savo — Kangasniemi
Hokkanen, Eino
SKVR VI2 6665 a.
33%
1935
Pohjois-Savo — Pielavesi
Pulkkinen, Eino
SKVR VI2 6828.
33%
1890
Etelä-Savo — Luumäki
Alava, Vihtori
SKVR X1 709.
33%
1907
Satakunta — Kihniö
Vegelius, Lyydia
SKVR X1 718.
33%
1910
Satakunta — Punkalaidun
Moisio, Hilja
SKVR XI 140.
33%
1880
Etelä-Pohjanmaa — Kauhava
Vaasan suomalaisen lyseon konventti
SKVR XII1 614.
33%
1916
Pohjois-Pohjanmaa — Kiiminki
Paulaharju, Aili
SKVR XII1 688.
33%
1915
Pohjois-Pohjanmaa — Kärsämäki
Pyrrö, Jalmari
SKVR XIV 606.
33%
1893
Uusimaa — Vehkalahti
Rytkönen, Antti
SKVR XIV 631.
33%
1922
Uusimaa — Anjala
Vuorenpää, Kyllikki
JR 23334
33%
1936
Etelä-Savo — Heinävesi
Karhu, Lyyli
JR 06738
33%
1961
Etelä-Karjala — Kanneljärvi
Havia, Katri
JR 07606
33%
1938
Pohjois-Pohjanmaa — Hailuoto
Heino, Ida
JR 34015
33%
1960
Etelä-Karjala — Pyhäjärvi Vpl.
Kärki, Frans
JR 68841
33%
1895
Uusimaa — Vehkalahti
Rytkönen, Antti
JR 68843
33%
1895
Uusimaa — Vehkalahti
Rytkönen, Antti
JR 78963
33%
1922
Keski-Suomi — Rautalampi
Tiitinen, Aili
SKVR XIV 623.
33%
1888
Uusimaa — Kymi
Tyyskä, J.
SKVR XIV 637.
33%
1889
Uusimaa — Elimäki
Tyyskä, J.
SKVR X1 707.
33%
1887
Satakunta — Lempäälä
Lindqvist, Aleksander
SKVR XII1 655.
33%
1915
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR VI1 1205.
32%
1913
Etelä-Savo — Kerimäki
Hänninen, Laina
SKVR VI1 1208.
32%
1921
Etelä-Savo — Kangasniemi
Kuitunen, Oskari
SKVR VI1 1220.
32%
1925
Pohjois-Savo — Maaninka
Rytkönen, Ahti
SKVR XII1 608.
32%
1927
Pohjois-Pohjanmaa — Utajärvi
Kemilä, J.
SKVR IX1 1062.
32%
1913
Häme — Kuorevesi
Mäkelä, A. E.
SKVR VIII 1881.
32%
1909
Varsinais-Suomi — Kuusjoki
Kallio, V. J.
JR 09207
32%
1936
Pohjois-Savo — Nilsiä
Horttanainen, Erkki
SKVR XIII2 5254.
32%
1935
Etelä-Karjala — Metsäpirtti
Laiho, Lauri
SKVR XIV 607.
32%
1893
Uusimaa — Vehkalahti
Rytkönen, Antti
JR 32352
31%
1943
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Suistamo
Kärki, Frans
SKVR IX2 139.
31%
1895
Keski-Suomi — Vesanto
Fri, Iivari
JR 09858
31%
1941
Pohjois-Pohjanmaa — Merijärvi
Hyvärinen, Juho
JR 67813
31%
1935
Etelä-Pohjanmaa — Lapua
Rintamäki, Elina
SKVR XIV 627.
31%
1888
Uusimaa — Anjala
Multala, M.
SKVR XIV 636.
31%
1920
Uusimaa — Elimäki
Lampinen, Lyydi
JR 10211
31%
1924
Häme — Jämsä
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 64649
31%
1968
Peräpohjola — Alatornio
Railonsala, Artturi
SKVR XIII2 5249.
30%
1934
Etelä-Karjala — Metsäpirtti
Haltsonen, Sulo
SKVR VI1 1221.
30%
1885
Pohjois-Savo — Nilsiä
Krohn, Kaarle
SKVR VII2 3576.
30%
1895
Pohjois-Karjala — Kiihtelysvaara
Rytkönen, Antti
SKVR IX1 1052.
30%
1887
Häme — Iitti
Puttila, T.
SKVR IX2 124.
30%
1910
Keski-Suomi — Sumiainen
Kaukoranta, Toivo
SKVR XI 88.
30%
1932
Etelä-Pohjanmaa — Kaustinen
Luukko, F. A.
SKVR XIII2 5314.
30%
1890
Etelä-Karjala — Säkkijärvi
Alava, Vihtori
SKVR XIII4 11320.
30%
1937
Etelä-Karjala — Koivisto
Mannonen, Ulla
SKVR XIII2 5265.
30%
1888
Etelä-Karjala — Valkjärvi
Borenius, A. A.
SKVR XIV 626.
30%
1893
Uusimaa — Anjala
Holstén, Edv.
SKVR XIV 632.
30%
1920
Uusimaa — Elimäki
Hildén, Siiri
SKVR XII1 656.
30%
1915
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XIII2 5281.
29%
1935
Etelä-Karjala — Koivisto
Mannonen, Ulla
JR 63426
29%
1939
Satakunta — Nokia
Railonsala, Artturi
SKVR XIII4 11305.
29%
1936
Etelä-Karjala — Rautu
Pennanen, Olavi
SKVR XIII4 11347.
28%
1938
Etelä-Karjala — Kivennapa
Munne, Anna
SKVR VI1 1219.
28%
1923
Pohjois-Savo — Maaninka
Rytkönen, Ahti
SKVR VI1 1209.
28%
1923
Etelä-Savo — Kangasniemi
Kuitunen, Oskari
SKVR XII1 612.
28%
1930
Pohjois-Pohjanmaa — Hailuoto
Virkkunen, Aili
SKVR XI 139.
28%
1886
Etelä-Pohjanmaa — Laihia
Etelä-Pohjanmaan Nuorisoseura
SKVR XIII2 5317.
28%
1850
Etelä-Karjala
Raussi, Eljas
SKVR XIV 673.
28%
1893
Uusimaa — Siuntio
Valve, J.
JR 26721
28%
1957
Etelä-Karjala — Uusikirkko Vpl.
Kokko, Aino
JR 32825
28%
1948
Etelä-Karjala — Sakkola
Kärki, Frans
JR 59259
28%
1962
Itä- ja Pohjois-Inkeri — Toksova
Pesonen, Eeva
JR 75152
28%
1954
Etelä-Karjala — Kivennapa
Seppänen, Hilma
JR 46555
28%
1962
Etelä-Pohjanmaa — Kaustinen
Ojala, Katri
SKVR IX1 1055.
28%
1914
Häme — Iitti
Alatalo, Helmi
SKVR IX1 1057.
28%
1887
Häme — Heinola mlk
Andersson, K. F.
SKVR XIV 628.
28%
1886
Uusimaa — Anjala
Tyyskä, J.
JR 31938
28%
1942
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Suistamo
Kärki, Frans
SKVR XIV 899.
28%
1894
Uusimaa — Tuusula
Andersson, A. G.
JR 18361
28%
1936
Satakunta — Orivesi
Iltanen, A. F.
JR 32655
28%
1947
Etelä-Karjala — Metsäpirtti
Kärki, Frans
JR 26329
27%
1957
Etelä-Karjala — Metsäpirtti
Klaus, Helena
JR 06741
27%
1962
Etelä-Karjala — Kanneljärvi
Havia, Katri
SKVR XIII2 5251.
27%
1934
Etelä-Karjala — Metsäpirtti
Haltsonen, Sulo
JR 32839
27%
1948
Etelä-Karjala — Sakkola
Kärki, Frans
JR 32762
27%
1947
Keski-Inkeri — Liissilä
Kärki, Frans
JR 27220
27%
1962
Etelä-Karjala — Uusikirkko Vpl.
Kontunen, Alma
SKVR XIV 624.
26%
1889
Uusimaa — Anjala
Alamäntylä, M.
SKVR XII1 1078.
26%
1915
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XIV 604.
26%
1887
Uusimaa — Vehkalahti
Alava, Vihtori
JR 24312
26%
1943
Viena — Vuokkiniemi
Kaukonen, Väinö
JR 02364
26%
1954
Pohjois-Pohjanmaa — Alavieska
Auranen, Helvi
JR 32728
26%
1946
Etelä-Karjala — Sakkola
Kärki, Frans
JR 50499
26%
1936
Pohjois-Pohjanmaa — Ii
Palukka, Fiina
SKVR XII1 659.
26%
1915
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 31821
26%
1942
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Suistamo
Kärki, Frans
JR 31921
26%
1942
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Suistamo
Kärki, Frans
SKVR IV3 3905.
26%
1911
Keski-Inkeri — Spankkova
Lukkarinen, Juho
SKVR XIII4 11334.
25%
1938
Etelä-Karjala — Säkkijärvi
Mannonen, Ulla
SKVR XIII4 11310.
25%
1936
Etelä-Karjala — Rautu
Pennanen, Olavi
SKVR XI 136.
25%
1903
Etelä-Pohjanmaa — Ilmajoki
Kaukola, F.
SKVR XII1 689.
25%
1915
Pohjois-Pohjanmaa — Ylivieska
Cajan, Arvi
SKVR XIII2 5294.
25%
1891
Etelä-Karjala — Rautjärvi
Lilius, Lilli
JR 46552
25%
1962
Etelä-Pohjanmaa — Kaustinen
Ojala, Katri
JR 01151
24%
1891
Etelä-Karjala — Sakkola; Itä- ja Pohjois-Inkeri — Lempaala
Alava, Vihtori
JR 26237
24%
1952
Etelä-Karjala — Metsäpirtti
Klaus, Helena
JR 33813
24%
1959
Etelä-Karjala — Pyhäjärvi Vpl.
Kärki, Frans
JR 68345
24%
1936
Etelä-Savo — Lemi
Ruoppila, Veikko
JR 42950
24%
1936
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Salmi
Mikkonen, Mikko
JR 48487
23%
1959
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Suistamo
Oulasmaa, Siiri
JR 31961
23%
1942
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Suistamo
Kärki, Frans
SKVR V3 1008.
23%
1894
Itä- ja Pohjois-Inkeri — Lempaala
Neovius, A. D.
SKVR XII1 611.
22%
1930
Pohjois-Pohjanmaa — Hailuoto
Virkkunen, Aili
JR 61636
22%
1936
Kainuu — Pudasjärvi
Putaala, Martti
SKVR XIII4 11314.
22%
1938
Etelä-Karjala — Kivennapa
Mannonen, Ulla
JR 33105
22%
1950
Etelä-Karjala — Pyhäjärvi Vpl.
Kärki, Frans
JR 32926
22%
1949
Etelä-Karjala — Sakkola
Kärki, Frans
JR 33115
22%
1950
Etelä-Karjala — Pyhäjärvi Vpl.
Kärki, Frans
JR 18671
22%
1962
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Impilahti
Jaatinen, Elsa
JR 06175
22%
1946
Keski-Suomi — Kinnula
Harju, Otto
SKVR VII2 3578.
22%
1885
Pohjois-Karjala — Ilomantsi
Kuopion lyseon toverikunta
SKVR VII2 3578 a.
22%
1885
Pohjois-Karjala — Ilomantsi
Kuopion Isänmaallinen Seura
JR 53295
21%
1935
Etelä-Pohjanmaa — Töysä
Peltonen, Erkki
SKVR XIII2 5315.
21%
1890
Etelä-Karjala — Säkkijärvi
Alava, Vihtori
JR 60659
21%
1959
Etelä-Karjala — Johannes
Pukonen, Elsa
JR 19866
21%
1935
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Suistamo
Jänönen, Anna
SKVR XIII2 5267.
21%
1847
Etelä-Karjala — Uusikirkko Vpl.
Reinholm, H. A.
JR 33000
21%
1949
Etelä-Karjala — Sakkola
Kärki, Frans
JR 74850
20%
1935
Etelä-Savo — Savonlinna
Seppänen, Aleks.
JR 72360
20%
1908
Etelä-Karjala — Rautu
Salminen, Väinö
SKVR VI1 1223.
20%
1903
Pohjois-Savo — Iisalmi
Ruotsalainen, Ville
JR 18987
20%
1890
Keski-Suomi — Kivijärvi
Jalkanen, K. J.
JR 34019
20%
1960
Etelä-Karjala — Pyhäjärvi Vpl.
Kärki, Frans
JR 32941
19%
1949
Etelä-Karjala — Sakkola
Kärki, Frans
JR 73788
19%
1963
Etelä-Savo — Puumala
Sanakirjasäätiön välityksellä,
JR 32376
19%
1943
Etelä-Karjala — Metsäpirtti
Kärki, Frans
SKVR V2 1772.
19%
1908
Itä- ja Pohjois-Inkeri — Vuole
Salminen, Väinö
JR 32714
19%
1946
Etelä-Karjala — Sakkola
Kärki, Frans
JR 32734
19%
1946
Etelä-Karjala — Sakkola
Kärki, Frans
JR 32382
18%
1943
Etelä-Karjala — Metsäpirtti
Kärki, Frans
JR 33146
18%
1950
Etelä-Karjala — Pyhäjärvi Vpl.
Kärki, Frans
JR 66472
18%
1957
Etelä-Karjala — Räisälä
Räsänen, Matti
JR 25059
18%
1831
None
Keckman, K. N.
SKVR V2 1771.
18%
1894
Itä- ja Pohjois-Inkeri — Lempaala
Alava, Vihtori
SKVR IX2 129.
18%
1859
Keski-Suomi — Saarijärvi
Taipale, Matti
SKVR VII2 3583.
17%
1828
Pohjois-Karjala — Pielisjärvi
Lönnrot, Elias
JR 25106
17%
1831
None
Keckman, K. N.
JR 32898
17%
1949
Etelä-Karjala — Metsäpirtti
Kärki, Frans
JR 19245
17%
1957
Pohjois-Karjala — Ilomantsi
Jormanainen, Pekka
SKVR XIII2 5257.
17%
1934
Etelä-Karjala — Rautu
Haltsonen, Sulo
JR 32776
16%
1947
Etelä-Karjala — Metsäpirtti
Kärki, Frans
SKVR XIV 648.
16%
1915
Uusimaa — Myrskylä
Salminen, Tyyne
JR 32240
15%
1941
Etelä-Karjala — Metsäpirtti
Kärki, Frans
JR 32241
15%
1941
Etelä-Karjala — Metsäpirtti
Kärki, Frans
JR 31914
15%
1942
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Suistamo
Kärki, Frans
SKVR VI1 1553.
14%
1913
Etelä-Savo — Mäntyharju
Lindeman, Olga
SKVR IV1 509.
14%
1853
Keski-Inkeri — Tyrö
Europaeus, D. E. D.
JR 06287
14%
1935
Keski-Suomi — Saarijärvi
Harju, Otto
JR 46504
14%
1962
Pohjois-Pohjanmaa — Rantsila
Näsänen, Aune
JR 32663
14%
1947
Etelä-Karjala — Metsäpirtti
Kärki, Frans
JR 05647
14%
1954
Etelä-Karjala — Muolaa
Hallenberg, Ida
JR 33452
14%
1951
Etelä-Karjala — Pyhäjärvi Vpl.
Kärki, Frans
JR 55166
13%
1945
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Suistamo
Penttilä, Aarni
JR 75515
13%
1953
Keski-Suomi — Pihtipudas
Sevón, Hannes
SKVR VII2 3584.
13%
1828
Pohjois-Karjala — Pielisjärvi
Lönnrot, Elias
JR 33202
11%
1950
Etelä-Karjala — Sakkola
Kärki, Frans
SKVR V3 1007.
11%
1891
Itä- ja Pohjois-Inkeri — Lempaala
Neovius, A. D.
JR 38039
11%
1957
Etelä-Karjala — Metsäpirtti
Laurila, Maria
JR 25257
11%
1935
Kainuu — Suomussalmi
Kela, Janne
SKVR I4 2281.
10%
1918
Viena — Vuokkiniemi
Kemppainen, Eino
SKVR XIII2 5899 a.
10%
1934
Etelä-Karjala — Rautjärvi
Häyhä, Johannes
JR 32354
10%
1943
Viena — Vuokkiniemi
Kärki, Frans