JR 15893
73%
1939
Häme — Riihimäki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 22634
70%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 10699
69%
1932
Häme — Riihimäki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14182
68%
1939
Häme — Lahti
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 22889
68%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 10874
68%
1932
Satakunta — Rauma
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14915
68%
1939
Satakunta — Rauma
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 10572
68%
1932
Häme — Lahti
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 30956
67%
1945
Etelä-Karjala — Säkkijärvi; Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Salmi; Pohjois-Karjala — Kiihtelysvaara
Kuusisto, Inkeri
JR 11387
67%
1933
Häme — Asikkala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12754
67%
1933
Häme — Toijala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14593
67%
1939
Häme — Toijala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12597
67%
1933
Häme — Lahti
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14484
67%
1939
Häme — Asikkala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15189
66%
1939
Satakunta — Rauma
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 22616
66%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 16027
66%
1943
Häme — Tuulos
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11938
66%
1933
Satakunta — Rauma
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 10271
66%
1925
Häme — Iitti
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 10689
66%
1932
Uusimaa — Helsinki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12958
66%
1933
Satakunta — Tampere
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11668
66%
1933
Häme — Jämsä
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14353
66%
1939
Häme — Jämsä
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12308
65%
1933
Etelä-Savo — Joutseno
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13880
65%
1939
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15383
65%
1939
Häme — Lahti
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15944
65%
1939
Uusimaa — Kotka
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11870
65%
1933
Etelä-Karjala — Pyhäjärvi Vpl.
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 48936
65%
1894
Häme — Heinola mlk
Paavolainen, Oma Martti
JR 42054
64%
1931
Satakunta — Mänttä
Mäntän kansakoulun oppilaat
JR 11419
64%
1933
Häme — Forssa
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12636
64%
1933
Satakunta — Tampere
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14080
64%
1939
Uusimaa — Helsinki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14261
64%
1939
Häme — Forssa
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12520
64%
1933
Varsinais-Suomi — Uusikaupunki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14296
64%
1939
Varsinais-Suomi — Uusikaupunki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15665
64%
1939
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13655
63%
1939
Etelä-Karjala — Pyhäjärvi Vpl.
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 23210
63%
1936
Pohjois-Savo — Kuopio
Karhu, Lyyli
JR 11497
62%
1933
Uusimaa — Mäntsälä
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14370
62%
1939
Satakunta — Tampere
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 69555
62%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 22794
61%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 44834
61%
1936
Etelä-Karjala — Jaakkima
Nenonen, Martti
JR 14980
61%
1939
Uusimaa — Mäntsälä
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12756
61%
1933
Häme — Toijala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14591
61%
1939
Häme — Toijala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12519
61%
1933
Varsinais-Suomi — Uusikaupunki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 10956
61%
1932
Etelä-Karjala — Viipuri
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14459
61%
1939
Etelä-Karjala — Heinjoki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11956
60%
1933
Varsinais-Suomi — Perniö
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
SKVR IX1 2958.
60%
1914
Häme — Asikkala
Aaltonen, Esko
JR 12024
60%
1933
Häme — Tuulos
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 00167
60%
1935
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Sortavala
Aalto, Sanni
JR 15779
60%
1939
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11042
60%
1932
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15135
60%
1939
Häme — Vanaja
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 35142
60%
1935
Häme — Lahti
Lahden kansanopiston oppilaat,
JR 14295
60%
1939
Varsinais-Suomi — Uusikaupunki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11027
60%
1932
Uusimaa — Elimäki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 10448
60%
1932
Uusimaa — Helsinki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15266
60%
1939
Uusimaa — Lohja
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 23269
60%
1936
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, Lyyli
JR 12722
59%
1933
Häme — Hollola
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15073
59%
1939
Häme — Hollola
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 22668
59%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 10903
58%
1932
Uusimaa — Kotka
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 69892
58%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 12094
58%
1933
Uusimaa — Lohja
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 60351
58%
1938
Satakunta — Pori
Porin tyttölyseo
JR 12403
58%
1933
Etelä-Karjala — Miehikkälä
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11313
57%
1932
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
SKVR VI1 2301.
57%
1924
Etelä-Savo — Lappee
Kärävä, Aug.
JR 11729
57%
1933
Häme — Kuusankoski
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14773
57%
1939
Uusimaa — Elimäki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13638
57%
1939
Satakunta — Tampere
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14537
57%
1939
Uusimaa — Kymi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
SKVR VIII 4963.
57%
1924
Varsinais-Suomi — Uusikirkko Tl.
Vinter, Helmer
JR 12723
57%
1933
Häme — Hollola
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15074
57%
1939
Häme — Hollola
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 22817
57%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 28418
56%
1963
Häme — Sääksmäki
Kosonen, Aino
JR 12755
56%
1933
Häme — Toijala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11532
56%
1933
Häme — Vanaja
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 47249
56%
1926
Satakunta — Eurajoki
Okkola, T. E.
JR 12665
56%
1933
Uusimaa — Kymi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 46646
56%
1926
Satakunta — Keuruu
Okkola, T. E.
JR 69929
56%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 16376
56%
1943
Varsinais-Suomi — Kisko
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 70127
55%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 12848
55%
1933
Satakunta — Tampere
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13417
55%
1939
Satakunta — Tampere
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13672
55%
1939
Varsinais-Suomi — Perniö
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 09279
55%
1934
Satakunta — Ulvila
Huhtala, Hilkka
JR 12664
55%
1933
Uusimaa — Kotka
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14538
55%
1939
Uusimaa — Kotka
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14592
54%
1939
Häme — Toijala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14190
54%
1939
Uusimaa — Helsinki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 69764
54%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 15322
54%
1939
Häme — Tuulos
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 70407
54%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 13299
54%
1939
Häme — Forssa
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
SKVR VII3 4154.
54%
1924
Pohjois-Karjala — Tuupovaara
Niittylahden kansanopisto
JR 15545
54%
1939
Etelä-Karjala — Viipuri
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 39682
54%
1918
Satakunta — Tampere
Lindström, Olga
JR 72842
53%
1914
Häme — Hattula
Salo, Aukusti
JR 10552
53%
1932
Satakunta — Kangasala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11447
53%
1933
Etelä-Karjala — Heinjoki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 75625
53%
1935
Etelä-Savo — Kerimäki
Silvennoinen, Heikki
JR 45291
53%
1935
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Salmi
Niemi, Osmo
JR 22544
53%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 14555
53%
1939
Satakunta — Punkalaidun
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 47445
53%
1926
Etelä-Karjala — Johannes
Okkola, T. E.
JR 26134
52%
1928
Etelä-Pohjanmaa — Veteli
Kivelä, Iida
JR 10725
52%
1932
Varsinais-Suomi — Yläne
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14789
52%
1939
Varsinais-Suomi — Yläne
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
SKVR VIII 4961.
52%
1913
Varsinais-Suomi — Pöytyä
Vihervaara, Eemeli
JR 10778
52%
1932
Uusimaa — Helsinki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11054
52%
1932
Etelä-Karjala — Koivisto
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11329
52%
1932
Etelä-Pohjanmaa — Kauhajoki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15447
52%
1939
Häme — Tyrväntö
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 69242
51%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 15013
51%
1939
Häme — Kuusankoski
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13972
51%
1939
Etelä-Karjala — Miehikkälä
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 70836
51%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 12922
51%
1933
Häme — Tyrväntö
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 42394
51%
1904
Satakunta — Viljakkala
Mattila, Martti
JR 39649
50%
1915
Uusimaa — Tuusula
Lindstedt, Armas
JR 22799
50%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
SKVR VIII 4966.
50%
1924
Varsinais-Suomi — Uusikaupunki
Vinter, Helmer
JR 47562
50%
1926
Häme — Hattula
Okkola, T. E.
JR 69966
50%
1932
Keski-Suomi — Karstula
Saarijärven yhteiskoulu
JR 70070
50%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 12255
50%
1933
Satakunta — Kiikoinen
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15738
50%
1939
Etelä-Pohjanmaa — Kauhajoki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15756
50%
1939
Keski-Suomi — Saarijärvi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 46343
50%
1926
Etelä-Savo — Enonkoski
Nurmi, Toivo
JR 65979
50%
1953
Keski-Suomi — Saarijärvi
Rantanen, Saimi
JR 72937
49%
1935
Varsinais-Suomi — Uusikaupunki
Salokannel, Tyyne
JR 18404
49%
1934
Etelä-Karjala — Kurkijoki
Immonen, Katri
JR 22502
49%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 10527
49%
1932
Satakunta — Tyrvää
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11839
49%
1933
Satakunta — Punkalaidun
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 69677
49%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 13827
49%
1939
Satakunta — Kiikoinen
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 47013
49%
1926
Häme — Nastola
Okkola, T. E.
JR 15811
48%
1939
Satakunta — Kangasala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11287
48%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11248
48%
1932
Varsinais-Suomi — Vahto
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
SKVR IX1 2953.
48%
1914
Häme — Hattula
Salo, Aukusti
SKVR VIII 4965.
48%
1924
Varsinais-Suomi — Uusikaupunki
Vinter, Helmer
JR 14091
48%
1939
Satakunta — Tyrvää
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15703
48%
1939
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 10760
47%
1932
Satakunta — Pori
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14669
47%
1939
Satakunta — Pori
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
SKVR VI1 2309.
47%
1926
Etelä-Savo — Rantasalmi
Okkola, T. E.
SKVR VI1 2304.
47%
1919
Etelä-Savo — Sääminki
Rissanen, Santeri
SKVR VI1 2305.
47%
1926
Etelä-Savo — Haukivuori
Okkola, T. E.
JR 48659
47%
1936
Etelä-Savo — Mikkeli mlk
Paajanen, Elma
JR 22976
46%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 22643
46%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 63675
46%
1939
Satakunta — Nokia
Railonsala, Artturi
SKVR X1 1702.
46%
1926
Satakunta — Kokemäki
Kallio, Kaarlo
SKVR XI 429.
46%
1924
Etelä-Pohjanmaa — Laihia
Vallinmäki, A. J.
JR 10582
46%
1932
Uusimaa — Lohja
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14202
46%
1939
Uusimaa — Lohja
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 28278
46%
1935
Pohjois-Savo — Leppävirta
Koskinen, Hannes
JR 32387
46%
1943
Etelä-Karjala — Metsäpirtti
Kärki, Frans
JR 70148
46%
1932
Keski-Suomi — Karstula
Saarijärven yhteiskoulu
JR 75479
45%
1949
Etelä-Savo — Mikkeli
Seppänen, Olga
JR 06352
45%
1936
Keski-Suomi — Saarijärvi
Harju, Otto
JR 11272
45%
1932
Häme — Vanaja
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14822
45%
1939
Häme — Vanaja
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15791
44%
1939
Varsinais-Suomi — Vahto
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 70482
44%
1932
Keski-Suomi — Karstula
Saarijärven yhteiskoulu
JR 73206
44%
1935
Etelä-Pohjanmaa — Kauhava
Salokannel, Tyyne
JR 10493
44%
1932
Pohjois-Savo — Karttula
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
SKVR XIII4 12099.
44%
1938
Etelä-Karjala — Säkkijärvi
Mannonen, Ulla
SKVR IX1 2952.
44%
1914
Häme — Hattula
Salo, Aukusti
JR 70249
43%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 74812
42%
1938
Etelä-Savo — Savonlinna
Seppänen, Aleks.
JR 14115
42%
1939
Pohjois-Savo — Karttula
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 51609
42%
1930
Etelä-Pohjanmaa — Ylihärmä
Paulaharju, Samuli ja Jenny
SKVR VIII 3746.
42%
1913
Varsinais-Suomi — Kuusjoki
Pennanen, S.
JR 12166
42%
1933
Satakunta — Kokemäki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 34888
42%
1936
Etelä-Karjala — Tytärsaari
Laiho, Aili
JR 63676
41%
1939
Satakunta — Nokia
Railonsala, Artturi
JR 13720
41%
1939
Satakunta — Kokemäki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
SKVR IX1 2949.
40%
1913
Häme — Jokioinen
Vihervaara, Eemeli
JR 27657
40%
1936
Etelä-Karjala — Jaakkima
Kormano, Emilia
JR 51547
40%
1930
Etelä-Pohjanmaa — Perho
Paulaharju, Samuli ja Jenny
SKVR VI1 2318.
40%
1926
Pohjois-Savo — Kuopio
Okkola, T. E.
JR 11360
40%
1932
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15624
39%
1939
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 72930
39%
1935
Varsinais-Suomi — Uusikaupunki
Salokannel, Tyyne
SKVR IX2 318.
39%
1914
Keski-Suomi — Viitasaari
Salo, Aukusti
JR 42091
38%
1931
Satakunta — Mänttä
Mäntän kansakoulun oppilaat
JR 00263
38%
1912
Häme — Tammela
Aaltonen, Esko
SKVR VIII 4964.
38%
1924
Varsinais-Suomi — Uusikaupunki
Vinter, Helmer
JR 66889
38%
1935
Etelä-Karjala — Räisälä
Räty, Tyyne
JR 69105
38%
1935
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Impilahti
Saarela, Niina
JR 69452
37%
1932
Keski-Suomi — Laukaa
Saarijärven yhteiskoulu
JR 70112
37%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 63818
37%
1957
Satakunta — Nokia
Railonsala, Artturi
JR 69305
36%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 10424
36%
1932
Satakunta — Nokia
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14058
36%
1939
Satakunta — Nokia
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 23803
35%
1936
Etelä-Savo — Taipalsaari
Kaukonen, Katri
JR 64347
35%
1968
Peräpohjola — Ranua
Railonsala, Artturi
JR 11448
35%
1933
Etelä-Karjala — Heinjoki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14460
35%
1939
Etelä-Karjala — Heinjoki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 16674
34%
1944
Etelä-Savo — Savonlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 02592
34%
1938
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Uukuniemi
Berg, L. H.
SKVR VIII 4962.
34%
1924
Varsinais-Suomi — Uusikirkko Tl.
Vinter, Helmer
SKVR IX1 2955.
34%
1914
Häme — Hattula
Salo, Aukusti
SKVR IX1 2954.
33%
1914
Häme — Hattula
Salo, Aukusti
JR 23807
33%
1936
Etelä-Savo — Taipalsaari
Kaukonen, Katri
JR 49141
33%
1955
Häme — Iitti
Paavolainen, Oma Martti
JR 39312
32%
1962
Etelä-Pohjanmaa — Lapua
Leppisalo, Eila
SKVR XII1 1686.
32%
1915
Peräpohjola — Kemijärvi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 64419
32%
1968
Peräpohjola — Ranua
Railonsala, Artturi
JR 62722
32%
1950
Etelä-Savo — Mikkeli
Pöyhönen, Martti
JR 60240
31%
1936
Satakunta — Pomarkku
Porin tyttölyseo
SKVR VI1 2308.
31%
1933
Etelä-Savo — Juva
Luukkonen, Kerttu
JR 64345
31%
1968
Peräpohjola — Ranua
Railonsala, Artturi
JR 23321
30%
1936
Pohjois-Savo — Kuopio
Karhu, Lyyli
SKVR VI1 2554.
29%
1925
Pohjois-Savo — Maaninka
Rytkönen, Ahti
SKVR VI1 2316.
29%
1926
Etelä-Savo — Joroinen
Okkola, T. E.
JR 65261
29%
1968
Peräpohjola — Simo
Railonsala, Artturi
JR 69867
29%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 16255
29%
1943
Satakunta — Virrat
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 62372
29%
1948
Etelä-Karjala — Säkkijärvi
Pöyhönen, Martti
JR 20928
29%
1913
Satakunta — Tampere
Kalliala, Lauri
SKVR XIII4 12093.
29%
1935
Etelä-Karjala — Räisälä
Räty, Tyyne
JR 60466
28%
1935
Varsinais-Suomi — Lieto
Posti, F. H.
JR 16617
28%
1944
Etelä-Karjala — Johannes
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 22775
28%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 64917
28%
1968
Peräpohjola — Alatornio
Railonsala, Artturi
JR 11201
28%
1932
Varsinais-Suomi — Piikkiö
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 16627
28%
1944
Satakunta — Virrat
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
SKVR XII1 1662.
27%
1915
Peräpohjola — Simo
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 14804
27%
1939
Uusimaa — Helsinki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
SKVR XII1 1690.
27%
1915
Peräpohjola — Kemijärvi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR VII3 4044.
27%
1910
Laatokan Karjala (Raja-Karjala)
Kallio, Alma
JR 53785
27%
1935
Etelä-Savo — Heinävesi
Pennanen, Olavi
JR 69151
27%
1958
Etelä-Savo — Joroinen
Saarela, Olavi
SKVR XII1 1685.
27%
1915
Peräpohjola — Kemijärvi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 22744
27%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 49070
27%
1955
Satakunta — Eurajoki
Paavolainen, Oma Martti
SKVR XII1 1640.
26%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 64418
26%
1968
Peräpohjola — Ranua
Railonsala, Artturi
JR 64916
26%
1968
Peräpohjola — Alatornio
Railonsala, Artturi
JR 14232
26%
1939
Etelä-Savo — Savonlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
SKVR XI 342.
26%
1924
Etelä-Pohjanmaa — Kauhava
Vallinmäki, A. J.
JR 64270
26%
1968
Peräpohjola — Ranua
Railonsala, Artturi
JR 64269
26%
1968
Peräpohjola — Ranua
Railonsala, Artturi
JR 14088
26%
1939
Satakunta — Tyrvää
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 65465
25%
1968
Peräpohjola — Keminmaa
Railonsala, Artturi
JR 49991
25%
1956
Etelä-Karjala — Kivennapa
Paavolainen, Oma Martti
JR 64417
25%
1968
Peräpohjola — Ranua
Railonsala, Artturi
JR 10520
25%
1932
Satakunta — Tyrvää
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
SKVR XIII4 12097.
25%
1935
Etelä-Karjala — Viipuri
Myllynen, Eine
JR 64080
25%
1962
Peräpohjola — Tervola
Railonsala, Artturi
JR 70291
25%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 24066
25%
1964
Keski-Inkeri — Venjoki
Kaukonen, Toini-Inkeri
SKVR IX1 2956.
24%
1914
Häme — Hattula
Salo, Aukusti
JR 64267
24%
1968
Peräpohjola — Ranua
Railonsala, Artturi
JR 70009
24%
1932
Keski-Suomi — Pylkönmäki
Saarijärven yhteiskoulu
SKVR XIII2 6125.
24%
1890
Etelä-Karjala — Viipuri mlk
Alava, Vihtori
JR 80257
24%
1948
Peräpohjola — Ylitornio
Tuira, Teuvo
SKVR VI1 2675.
24%
1933
Etelä-Savo — Savonlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 49408
24%
1955
Satakunta — Rauma
Paavolainen, Oma Martti
JR 26198
24%
1962
Keski-Suomi — Vesanto
Kivi, Meri
JR 16141
24%
1943
Varsinais-Suomi — Turku
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 42055
24%
1931
Satakunta — Mänttä
Mäntän kansakoulun oppilaat
JR 61400
23%
1935
Pohjois-Pohjanmaa — Nivala
Putaala, Martti
JR 12809
23%
1933
Häme — Janakkala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
SKVR XIII4 12094.
23%
1936
Etelä-Karjala — Kaukola
Paavilainen, Simo
JR 60419
23%
1935
Varsinais-Suomi — Lieto
Posti, F. H.
SKVR IX1 2951.
23%
1911
Häme — Hattula
Tuomarila, Kalle
JR 60430
23%
1935
Varsinais-Suomi — Lieto
Posti, F. H.
SKVR XII1 1701.
23%
1911
Länsipohja — Hietaniemi
Seppälä, Santeri
JR 01072
22%
1890
Etelä-Savo — Luumäki
Alava, Vihtori
JR 49045
22%
1954
Kainuu — Kuhmo
Paavolainen, Oma Martti
JR 65051
22%
1968
Peräpohjola — Karunki
Railonsala, Artturi
JR 68690
22%
1929
Uusimaa — Anjala
Rytkönen, Ahti
JR 61003
22%
1962
Etelä-Karjala — Kivennapa
Pulliainen, Liina
JR 80869
22%
1948
Etelä-Pohjanmaa — Lapua
Tuomaala, Väinö
JR 13461
22%
1939
Häme — Janakkala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
SKVR XII1 1671.
22%
1915
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 82939
22%
1963
Etelä-Karjala — Muolaa
Virolainen, Aatu
SKVR XII1 1667.
22%
1921
Peräpohjola — Turtola
Paulaharju, Samuli ja Jenny
SKVR X1 1296.
21%
1913
Satakunta — Tampere
Kalliala, Lauri
JR 18540
21%
1936
Etelä-Pohjanmaa — Kannus
Isokungas, Yrjö
JR 74000
21%
1962
Keski-Suomi — Vesanto
Savinainen, Hilkka
SKVR XII1 1700.
21%
1920
Peräpohjola — Sodankylä
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 64346
21%
1968
Peräpohjola — Ranua
Railonsala, Artturi
JR 84356
20%
1965
Etelä-Pohjanmaa — Vöyri
Vöyrin seminaari
SKVR VIII 3893.
20%
1909
Varsinais-Suomi — Kuusjoki
Kallio, V. J.
JR 64421
20%
1968
Peräpohjola — Ranua
Railonsala, Artturi
SKVR X1 1296 α.
20%
1917
Satakunta — Ruovesi
Lutonen, Ahto
JR 49531
20%
1955
Etelä-Karjala — Viipuri mlk
Paavolainen, Oma Martti
SKVR VI2 7051.
20%
1890
Etelä-Savo — Luumäki
Alava, Vihtori
JR 15559
20%
1939
Varsinais-Suomi — Piikkiö
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 65484
20%
1968
Peräpohjola — Kemi
Railonsala, Artturi
JR 70712
20%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 23941
20%
1937
Etelä-Savo — Hirvensalmi
Kaukonen, Katri
SKVR VI2 7097.
19%
1934
Etelä-Savo — Lemi
Kohvakka, Toini
SKVR X1 744.
19%
1911
Satakunta — Alastaro
Vihervaara, Eemeli
SKVR VI1 2311.
19%
1884
Etelä-Savo — Joroinen
Kinnunen, A.
SKVR VI1 2300.
19%
1925
Etelä-Savo — Lappee
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
SKVR XIII4 12100.
19%
1936
Etelä-Karjala — Tytärsaari
Laiho, Lauri
JR 12797
19%
1933
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13468
19%
1939
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 69569
19%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
SKVR VIII 3894.
19%
1913
Varsinais-Suomi — Yläne
Vahlberg, K.
SKVR XII1 1617.
19%
1915
Pohjois-Pohjanmaa — Nivala
Cajan, Arvi
SKVR XII1 1684.
18%
1915
Peräpohjola — Kemijärvi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 1637.
18%
1915
Peräpohjola — Tornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 1668.
18%
1915
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR VI1 2319.
18%
1933
Pohjois-Savo — Muuruvesi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13541
18%
1939
Pohjois-Savo — Muuruvesi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
SKVR XII1 1696.
18%
1920
Peräpohjola — Kittilä
Paulaharju, Samuli ja Jenny
SKVR XII2 8263.
18%
1933
Länsipohja — Pajala
Paulaharju, Samuli ja Jenny
SKVR XII1 2053.
18%
1916
Kainuu — Hyrynsalmi
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 23207
18%
1936
Pohjois-Savo — Kuopio
Karhu, Lyyli
JR 47520
18%
1926
Pohjois-Pohjanmaa — Haapajärvi
Okkola, T. E.
SKVR XII1 1636.
18%
1916
Peräpohjola — Tornio
Astrén, Ingrid
SKVR XII1 1660.
18%
1920
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 51203
18%
1909
Etelä-Karjala — Käkisalmi
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 63647
18%
1939
Satakunta — Nokia
Railonsala, Artturi
JR 10449
18%
1932
Uusimaa — Helsinki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14718
18%
1939
Uusimaa — Helsinki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
SKVR XII1 1691.
18%
1915
Peräpohjola — Kemijärvi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 63633
18%
1939
Satakunta — Nokia
Railonsala, Artturi
SKVR XII1 1687.
17%
1915
Peräpohjola — Kemijärvi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XIII2 6126.
17%
1850
Etelä-Karjala
Raussi, Eljas
SKVR XII1 1664.
17%
1915
Peräpohjola — Turtola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR VII3 4041.
17%
1891
Pohjois-Karjala — Kitee
Lilius, Lilli
JR 65637
17%
1968
Peräpohjola — Keminmaa
Railonsala, Artturi
SKVR IX1 2950.
17%
1913
Häme — Tammela
Vihervaara, Eemeli
SKVR VI1 2317.
17%
1886
Etelä-Savo — Pieksämäki
Tepponen, H.
JR 12213
17%
1933
Häme — Lahti
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 20543
17%
1912
Etelä-Karjala — Heinjoki
Järvi, Hanna
JR 64420
17%
1968
Peräpohjola — Ranua
Railonsala, Artturi
JR 52142
16%
1935
Länsipohja — Jällivaara
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 23811
16%
1936
Etelä-Savo — Taipalsaari
Kaukonen, Katri
SKVR XII1 1638.
16%
1915
Peräpohjola — Tornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 1695.
16%
1921
Peräpohjola — Kolari
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 78262
16%
1956
Etelä-Karjala — Lumivaara
Sääski, Sylvi
SKVR XIII2 6123.
16%
1879
Etelä-Karjala — Kirvu
Lönnbohm, O. A. F.
SKVR XII1 1693.
16%
1920
Peräpohjola — Kemijärvi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XIII2 6113.
16%
1848
Etelä-Karjala — Sakkola
Reinholm, H. A.
JR 06343
16%
1936
Keski-Suomi — Saarijärvi
Harju, Otto
JR 10454
16%
1932
None
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14715
16%
1939
None
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15799
16%
1939
Varsinais-Suomi — Vahto
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
SKVR XII1 1670.
16%
1915
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 1688.
16%
1915
Peräpohjola — Kemijärvi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XIII2 6120.
15%
1934
Etelä-Karjala — Vuoksenranta
Haltsonen, Sulo
JR 19386
15%
1935
Pohjois-Pohjanmaa — Vihanti
Junttila, M. A.
JR 61597
15%
1936
Pohjois-Pohjanmaa — Haukipudas
Putaala, Martti
SKVR XII1 1646.
15%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR V2 1919.
15%
1859
Itä- ja Pohjois-Inkeri — Toksova
Saxbäck, Fr. A.
JR 22528
15%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
SKVR XIV 1262.
15%
1939
Uusimaa — Kymi
Oksman, Juho
JR 63982
15%
1957
Pohjois-Pohjanmaa — Tyrnävä
Railonsala, Artturi
SKVR XII1 1832.
15%
1915
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR IX1 2959.
15%
1914
Häme — Luhanka
Halonen, Helmi
SKVR XII1 1697.
15%
1915
Peräpohjola — Sodankylä
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 65331
15%
1968
Peräpohjola — Keminmaa
Railonsala, Artturi
JR 61646
14%
1936
Pohjois-Pohjanmaa — Oulu
Putaala, Martti
SKVR VI1 2495.
14%
1928
Pohjois-Savo — Muuruvesi
Okkola, T. E.
SKVR XII1 1675.
14%
1915
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 1656.
14%
1920
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR VI1 2315.
14%
1885
Etelä-Savo — Joroinen
Tirkkonen, Jussi
JR 70455
14%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
SKVR X1 1634 α.
14%
1931
Satakunta — Mänttä
Mäntän kansakoulun oppilaat
JR 61610
14%
1936
Kainuu — Pudasjärvi
Putaala, Martti
JR 06279
14%
1935
Keski-Suomi — Saarijärvi
Harju, Otto
SKVR XII1 1654.
14%
1920
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 70854
14%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 12995
14%
1933
Etelä-Pohjanmaa — Jalasjärvi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13594
14%
1939
Etelä-Pohjanmaa — Jalasjärvi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 64900
14%
1968
Peräpohjola — Alatornio
Railonsala, Artturi
JR 70466
14%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
SKVR XIII4 12091.
14%
1937
Etelä-Karjala — Koivisto
Mannonen, Ulla
SKVR XII1 1698.
14%
1915
Peräpohjola — Sodankylä
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 09290
14%
1961
Kainuu — Taivalkoski
Huhtelin, Jenny
SKVR XIII2 6580.
13%
1890
Etelä-Karjala — Säkkijärvi
Hultin, Th.
JR 02175
13%
1936
Kainuu — Pudasjärvi
Aroma, Anna
JR 73530
13%
1938
Pohjois-Pohjanmaa — Kalajoki
Sanakirjasäätiön välityksellä,
SKVR VI1 2314.
13%
1884
Etelä-Savo — Joroinen
Kinnunen, A.
JR 07635
13%
1957
Etelä-Karjala — Jaakkima
Heinonen, Olga
SKVR XII1 1618.
13%
1915
Pohjois-Pohjanmaa — Ylivieska
Cajan, Arvi
JR 68356
13%
1936
Etelä-Savo — Lemi
Ruoppila, Veikko
SKVR XII1 1639.
13%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR VI1 2295.
13%
1838
Etelä-Savo
Arwidsson, A. I.
SKVR VI1 2299.
13%
1924
Etelä-Savo — Lappee
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
SKVR VI1 2302.
13%
1891
Etelä-Savo — Ruokolahti
Sirén, Signe
SKVR XII1 2025.
13%
1926
Pohjois-Pohjanmaa — Merijärvi
Okkola, T. E.
SKVR XI 418.
13%
1932
Keski-Suomi — Kyyjärvi
Luukko, F. A.
JR 04323
13%
1920
Keski-Suomi — Saarijärvi
Haapakoski, Elma
JR 15859
13%
1939
Häme — Janakkala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
SKVR XII1 1694.
13%
1920
Peräpohjola — Kolari
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 1623.
13%
1932
Kainuu — Paltamo
Saarijärven yhteiskoulu
JR 43013
13%
1938
Kainuu — Puolanka
Moilanen, Katri
SKVR X1 1634 γ.
13%
1931
Satakunta — Mänttä
Mäntän kansakoulun oppilaat
SKVR XII1 1655.
13%
1915
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR X1 1634 β.
13%
1931
Satakunta — Mänttä
Mäntän kansakoulun oppilaat
JR 65262
13%
1968
Peräpohjola — Simo
Railonsala, Artturi
SKVR VI1 2321.
13%
1925
Pohjois-Savo — Kiuruvesi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 64023
12%
1962
Pohjois-Pohjanmaa — Nivala
Railonsala, Artturi
JR 65466
12%
1968
Peräpohjola — Keminmaa
Railonsala, Artturi
SKVR XII1 1699.
12%
1915
Peräpohjola — Sodankylä
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 63986
12%
1957
Pohjois-Pohjanmaa — Tyrnävä
Railonsala, Artturi
JR 70131
12%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
SKVR XII1 1689.
12%
1915
Peräpohjola — Kemijärvi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 48762
12%
1955
Etelä-Savo — Savitaipale
Paarmo, Maire
SKVR XII1 1679.
12%
1915
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 27477
12%
1935
Pohjois-Pohjanmaa — Ylikiiminki
Korhonen, Lyyli
SKVR XIII2 6494.
12%
1890
Etelä-Karjala — Säkkijärvi
Alava, Vihtori
SKVR XII1 1622.
12%
1915
Pohjois-Pohjanmaa — Kalajoki
Mäkelä, Matti
JR 61568
12%
1936
Pohjois-Pohjanmaa — Oulu
Putaala, Martti
JR 63985
12%
1957
Pohjois-Pohjanmaa — Tyrnävä
Railonsala, Artturi
SKVR XII1 1647.
12%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 80228
12%
1964
Etelä-Savo — Lappee
Tuhkanen, Tyyne
SKVR VII3 4042.
12%
1895
Pohjois-Karjala — Kontiolahti
Rytkönen, Antti
SKVR VI2 6458.
12%
1890
Etelä-Savo — Lemi
Alava, Vihtori
JR 47107
12%
1926
Etelä-Savo — Joroinen
Okkola, T. E.
JR 01044
12%
1890
Etelä-Savo — Lappee
Alava, Vihtori
SKVR XIII2 6124.
12%
1917
Etelä-Karjala — Kirvu
Suomalainen, Johannes
SKVR XIII2 6575.
12%
1890
Etelä-Karjala — Viipuri mlk
Alava, Vihtori
JR 61552
11%
1936
Pohjois-Pohjanmaa — Oulu
Putaala, Martti
SKVR XII1 1676.
11%
1915
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 26184
11%
1962
Pohjois-Pohjanmaa — Nivala
Kivilahti, Aune
JR 69878
11%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
SKVR XIII4 12090.
11%
1937
Etelä-Karjala — Koivisto
Mannonen, Ulla
SKVR VI2 7050.
11%
1934
Etelä-Savo — Heinävesi
Mäkipalo, Tauno
JR 15770
11%
1939
Häme — Luopioinen
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 47724
11%
1935
Pohjois-Savo — Karttula
Oksman, Juho
JR 63984
11%
1957
Pohjois-Pohjanmaa — Tyrnävä
Railonsala, Artturi
JR 71556
11%
1941
Uusimaa — Pyhäjärvi Ul
Saarto, Maila
JR 64052
11%
1962
Kainuu — Paltamo
Railonsala, Artturi
JR 84083
11%
1936
Kainuu — Kajaani
Väisänen, Leevi
SKVR XII1 1653.
11%
1915
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR VI1 2303.
11%
1920
Etelä-Savo — Savitaipale
Kohonen, Anni
SKVR XII1 1657.
11%
1920
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 1683.
11%
1921
Peräpohjola — Rovaniemi
Yliraudanjoki, Maija
SKVR VI1 2310.
11%
1884
Etelä-Savo — Joroinen
Kinnunen, A.
SKVR XII1 1678.
11%
1915
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 50498
11%
1936
Pohjois-Pohjanmaa — Sievi
Palukka, Fiina
JR 04394
11%
1921
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Suojärvi
Haavio, Martti
JR 47177
11%
1926
Satakunta — Harjavalta
Okkola, T. E.
SKVR XII1 1635.
11%
1910
Pohjois-Pohjanmaa — Ii
Hiivala, J.
SKVR X1 1634 δ.
11%
1931
Satakunta — Mänttä
Mäntän kansakoulun oppilaat
JR 46652
11%
1926
Satakunta — Keuruu
Okkola, T. E.
SKVR XII1 1626.
10%
1932
Kainuu — Puolanka
Hyttinen, Matti
JR 63983
10%
1957
Pohjois-Pohjanmaa — Tyrnävä
Railonsala, Artturi
SKVR I3 1864.
10%
1892
Viena — Uhtua
Rautell, E. F.
JR 52141
10%
1935
Länsipohja — Jällivaara
Paulaharju, Samuli ja Jenny
SKVR XIII2 6619.
10%
1850
Etelä-Karjala
Raussi, Eljas
JR 06912
10%
1938
Pohjois-Pohjanmaa — Oulu
Heikkilä, Heimo
JR 61662
10%
1936
Pohjois-Pohjanmaa — Pulkkila
Putaala, Martti
SKVR XII1 1650.
10%
1915
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 1627.
10%
1909
Pohjois-Pohjanmaa — Ylikiiminki
Merikallio, Lauri
SKVR XII1 1634.
10%
1933
Pohjois-Pohjanmaa — Haukipudas
Paulaharju, Samuli ja Jenny
SKVR XIII3 7453.
10%
1926
Etelä-Karjala — Sakkola
Okkola, T. E.
SKVR VI1 2313.
10%
1884
Etelä-Savo — Joroinen
Kinnunen, A.
JR 80244
10%
1948
Peräpohjola — Ylitornio
Tuira, Teuvo
JR 61540
10%
1936
Pohjois-Pohjanmaa — Ylivieska
Putaala, Martti
JR 79389
10%
1935
Etelä-Karjala — Virolahti
Toiviainen, Eino
SKVR XII1 1663.
10%
1915
Peräpohjola — Turtola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 1669.
10%
1915
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 63653
10%
1939
Satakunta — Nokia
Railonsala, Artturi
JR 73704
10%
1931
Kainuu — Puolanka
Sanakirjasäätiön välityksellä,
SKVR XIII2 6577.
10%
1909
Etelä-Karjala — Viipuri mlk
Sonkkila, Hilja
SKVR VI2 7052.
10%
1890
Etelä-Savo — Lappee
Alava, Vihtori
SKVR XII1 1658.
10%
1915
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 61501
10%
1936
Pohjois-Pohjanmaa — Oulu
Putaala, Martti