SKVR VI2 6667.
97%
1934
Pohjois-Savo — Sonkajärvi
Kaukonen, Väinö
SKVR VII2 3570.
97%
1895
Pohjois-Karjala — Kontiolahti
Rytkönen, Antti
SKVR VII2 3572.
97%
1914
Pohjois-Karjala — Polvijärvi
Varis, Aino
SKVR VII2 3573.
97%
1927
Pohjois-Karjala — Kaavi
Tiilikainen, P.
SKVR VII2 3581.
97%
1890
Pohjois-Karjala — Nurmes
Ollilainen, P.
SKVR VII2 3582.
97%
1914
Pohjois-Karjala — Nurmes
Laitinen, M.
SKVR VIII 1887.
97%
1911
Varsinais-Suomi — Pöytyä
Vihervaara, Eemeli
SKVR XII1 601.
97%
1921
Kainuu — Sotkamo
Niskanen, Hilma
SKVR XII1 602.
97%
1917
Kainuu — Kuhmo
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 23385
97%
1962
Pohjois-Karjala — Nurmes
Karjalainen, Elin
JR 40813
97%
1924
Satakunta — Ruovesi
Luutonen, Ahto
JR 48183
97%
1936
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Salmi
Orjatsalo, Aleksi
JR 60887
97%
1954
Etelä-Karjala — Kivennapa
Pulliainen, Liina
JR 63425
97%
1939
Satakunta — Nokia
Railonsala, Artturi
JR 64648
97%
1968
Peräpohjola — Alatornio
Railonsala, Artturi
JR 66907
97%
1936
Etelä-Karjala — Räisälä
Räty, Tyyne
JR 71019
97%
1920
Häme — Tuulos
Saarikivi, Signe
JR 76777
97%
1937
Pohjois-Savo — Leppävirta
Sääski, Sylvi
JR 78364
97%
1956
Etelä-Karjala — Valkjärvi
Sääski, Sylvi
JR 79605
97%
1962
Pohjois-Karjala — Kontiolahti
Toiviainen, Eino
JR 79879
97%
1936
Kainuu — Sotkamo
Tolonen, Kaisa
JR 81411
97%
1910
Pohjois-Karjala — Ilomantsi
Turunen, A.
SKVR VII2 3571.
96%
1909
Pohjois-Karjala — Kontiolahti
Lukkarinen, Juho
JR 26638
96%
1958
Etelä-Savo — Heinävesi
Koistinen, Liisa
JR 69839
96%
1932
Keski-Suomi — Pihtipudas
Saarijärven yhteiskoulu
JR 59731
96%
1937
Pohjois-Karjala — Ilomantsi
Pirttilahti, Johan
JR 54628
93%
1946
Etelä-Karjala — Kivennapa
Pennanen, Olavi
JR 38927
90%
1962
Kainuu — Säräisniemi
Leinonen, Erkki
JR 53737
90%
1935
Etelä-Savo — Heinävesi
Pennanen, Olavi
JR 53763
90%
1935
Etelä-Savo — Heinävesi
Pennanen, Olavi
SKVR VII2 3580.
89%
1912
Pohjois-Karjala — Valtimo
Nevalainen, Mandi
JR 48674
89%
1936
Etelä-Savo — Virtasalmi
Paajanen, Lyyli
JR 79471
89%
1939
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Harlu
Toiviainen, Eino
JR 61068
88%
1957
Etelä-Karjala — Kivennapa
Pulliainen, Liina
JR 68991
86%
1935
Pohjois-Karjala — Pielisjärvi
Saarelainen, J. V.
JR 40505
85%
1935
Pohjois-Karjala — Nurmes
Lukkarinen, Toimi
JR 76602
80%
1962
Pohjois-Savo — Varpaisjärvi
Suuntala, Martta
SKVR XIII2 5279.
80%
1935
Etelä-Karjala — Koivisto
Laiho, Lauri
SKVR VII2 3575.
77%
1895
Pohjois-Karjala — Kiihtelysvaara
Rytkönen, Antti
JR 61825
77%
1936
Pohjois-Savo — Varkaus
Puustinen, Otto
JR 77161
77%
1939
Etelä-Savo — Rantasalmi
Sääski, Sylvi
JR 83744
77%
1962
Etelä-Karjala — Rautu
Vuorela, Lilli
JR 54802
76%
1946
Etelä-Karjala — Kivennapa
Pennanen, Olavi
SKVR XIII4 11330.
76%
1938
Etelä-Karjala — Jaakkima
Tiilikainen, Maikki
JR 78946
76%
1938
Etelä-Karjala — Jaakkima
Tiilikainen, Maikki
JR 76888
76%
1938
Etelä-Savo — Kangaslampi
Sääski, Sylvi
JR 75223
74%
1955
Etelä-Karjala — Kivennapa
Seppänen, Hilma
JR 29594
72%
1885
Pohjois-Karjala — Nurmes
Krohn, Kaarle
SKVR VII2 3568 α.
70%
1877
Pohjois-Karjala — Liperi
Borenius, A. A.
JR 36178
70%
1938
Viena — Kontokki
Laiho, Lauri
JR 53612
69%
1935
Etelä-Savo — Heinävesi
Pennanen, Olavi
SKVR XII2 8215.
68%
1935
Pohjois-Pohjanmaa — Muhos
Lyttinen, Hilda
SKVR VIII 1888.
68%
1911
Varsinais-Suomi — Pöytyä
Vihervaara, Eemeli
SKVR VIII 2454.
68%
1909
Varsinais-Suomi — Uskela
Kallio, Ilmari
SKVR XII1 1079.
68%
1915
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 56730
68%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 57325
68%
1932
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 67099
68%
1966
Pohjois-Karjala — Liperi
Reijonen, Aino
SKVR VII2 3579.
67%
1909
Pohjois-Karjala — Juuka
Kokkonen, Heikki
JR 53684
67%
1935
Etelä-Savo — Heinävesi
Pennanen, Olavi
JR 79493
67%
1939
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Uukuniemi
Toiviainen, Eino
SKVR XII1 600.
67%
1915
Kainuu — Kajaani
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 32145
67%
1942
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Salmi
Kärki, Frans
JR 73918
66%
1957
Etelä-Karjala — Viipuri mlk
Sassi, Mirjam
JR 53845
65%
1935
Etelä-Savo — Heinävesi
Pennanen, Olavi
SKVR VII2 3577.
65%
1909
Pohjois-Karjala — Kiihtelysvaara
Niemi, A. R.
SKVR XIV 646.
64%
1939
Uusimaa — Artjärvi
Saarto, Maila
JR 32643
64%
1946
Etelä-Karjala — Metsäpirtti
Kärki, Frans
SKVR XII1 625.
63%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 07060
63%
1938
Kainuu — Kuhmo
Heikkinen, Eetu
JR 75039
63%
1954
Etelä-Karjala — Kivennapa
Seppänen, Hilma
SKVR VII2 3568.
62%
1890
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Suistamo
Sivori, E.
SKVR VII2 3585.
62%
1890
Pohjois-Karjala — Pielisjärvi
Sivori, E.
SKVR VIII 1883.
62%
1913
Varsinais-Suomi — Maaria
Isotalo, Paavo
SKVR VIII 1886.
62%
1908
Varsinais-Suomi — Pöytyä
Lehtisalo, T. V.
SKVR VIII 1889.
62%
1913
Varsinais-Suomi — Yläne
Rantasalo, Varma
SKVR IX1 1007.
62%
1913
Häme — Tammela
Vihervaara, Eemeli
SKVR IX1 1009.
62%
1913
Häme — Sääksmäki
Salo, Aukusti
SKVR IX1 1011.
62%
1914
Häme — Hattula
Salo, Aukusti
SKVR IX1 1013.
62%
1914
Häme — Hattula
Salo, Aukusti
SKVR IX1 1016.
62%
1913
Häme — Renko
Salo, Aukusti
SKVR IX1 1034.
62%
1913
Häme — Hauho
Salo, Aukusti
SKVR IX1 1035.
62%
1913
Häme — Hauho
Toivonen, K. K.
SKVR IX1 1037.
62%
1913
Häme — Luopioinen
Salo, Aukusti
SKVR X1 706 α.
62%
1931
Satakunta — Kihniö
Pohjankanervo, T.
SKVR XII1 604.
62%
1926
Pohjois-Pohjanmaa — Kestilä
Myllyoja, Antti
SKVR XII1 685.
62%
1932
Länsipohja — Korpilompolo
Paulaharju, Samuli ja Jenny
SKVR XII2 8214.
62%
1925
Peräpohjola — Inari
Paulaharju, Samuli ja Jenny
SKVR XII2 8219.
62%
1933
Länsipohja — Pajala
Paulaharju, Samuli ja Jenny
SKVR XIII2 5292.
62%
1933
Etelä-Karjala — Kurkijoki
Haltsonen, Sulo
SKVR XIII2 5301.
62%
1934
Etelä-Karjala — Vuoksenranta
Haltsonen, Sulo
JR 23560
62%
1952
Etelä-Karjala — Muolaa
Karppinen, Kyllikki
JR 25872
62%
1957
Itä- ja Pohjois-Inkeri — Lempaala
Kilpelä, Eeva
JR 00675
62%
1969
Varsinais-Suomi — Pertteli
Aitamäki, Kaarlo
JR 36478
62%
1937
Pohjois-Karjala — Tohmajärvi
Laine, Elli
JR 36493
62%
1937
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Ruskeala
Laine, Elli
JR 39171
62%
1936
Satakunta — Pomarkku
Lepistö, Eino
JR 51568
62%
1930
Etelä-Pohjanmaa — Ylihärmä
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 53702
62%
1935
Etelä-Savo — Heinävesi
Pennanen, Olavi
JR 53791
62%
1935
Etelä-Savo — Heinävesi
Pennanen, Olavi
JR 55120
62%
1910
Etelä-Pohjanmaa — Isokyrö
Penttala, Viljo
JR 60223
62%
1936
Satakunta — Pomarkku
Porin tyttölyseo
JR 64942
62%
1968
Peräpohjola — Karunki
Railonsala, Artturi
JR 65174
62%
1968
Peräpohjola — Simo
Railonsala, Artturi
JR 66762
62%
1965
Häme — Janakkala
Ratia, Mildred
JR 67570
62%
1932
Uusimaa — Hyvinkää
Renlund, T.
JR 67794
62%
1937
Kainuu — Posio
Rinne, Reino
JR 73814
62%
1963
Etelä-Karjala — Rautjärvi
Sanakirjasäätiön välityksellä,
JR 74577
62%
1937
Etelä-Pohjanmaa — Laihia
Seppälä, Santeri
JR 76786
62%
1937
Pohjois-Savo — Leppävirta
Sääski, Sylvi
JR 78124
62%
1956
Etelä-Karjala — Lumivaara
Sääski, Sylvi
JR 80104
62%
1935
Etelä-Pohjanmaa — Laihia
Torsti, E. H.
JR 82514
62%
1933
Pohjois-Karjala — Kitee
Vauhkonen, Pekka
SKVR XIII2 5299.
62%
1934
Etelä-Karjala — Vuoksenranta
Haltsonen, Sulo
JR 32727
62%
1946
Etelä-Karjala — Sakkola
Kärki, Frans
JR 62133
62%
1948
Etelä-Savo — Virtasalmi
Pöyhönen, Martti
JR 50557
61%
1954
Etelä-Savo — Juva
Paronen, Aili
JR 31153
61%
1937
Aunus — Repola
Kyöttinen, Pekka
SKVR XII1 649.
60%
1915
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR X1 708 α.
60%
1918
Satakunta — Tampere
Lindström, Olga
SKVR VIII 1881.
59%
1909
Varsinais-Suomi — Kuusjoki
Kallio, V. J.
SKVR VIII 1885.
59%
1913
Varsinais-Suomi — Marttila
Vihervaara, Eemeli
JR 25726
59%
1957
Etelä-Karjala — Sakkola
Kilpelä, Eeva
JR 28344
59%
1937
Uusimaa — Hyvinkää
Koskinen, Nanny
JR 25802
58%
1957
Etelä-Karjala — Muolaa
Kilpelä, Eeva
SKVR X1 708.
58%
1909
Satakunta — Tampere
Kallio, V. J.
JR 17447
58%
1957
Etelä-Karjala — Äyräpää
Hörkkä, Lempi
SKVR VIII 1890.
57%
1915
Varsinais-Suomi — Merimasku
Toivonen, Yrjö
SKVR XII1 680.
57%
1932
Länsipohja — Junosuvanto
Haltsonen, Sulo
JR 83193
57%
1945
Etelä-Karjala — Sakkola
Virolainen, Maria
SKVR XIV 653.
56%
1885
Uusimaa — Porvoo
Tuomala, J. E.
JR 59286
56%
1957
Itä- ja Pohjois-Inkeri — Miikkulainen
Pesonen, Eeva
JR 73818
56%
1961
Etelä-Karjala — Äyräpää
Sanakirjasäätiön välityksellä,
JR 37927
56%
1963
Etelä-Karjala — Kuolemajärvi
Lattu, Hilma
SKVR VI1 1194.
55%
1920
Etelä-Savo — Mäntyharju
Hotinen, Juho
JR 07721
55%
1965
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Impilahti
Helenius, Mirjam
JR 75022
54%
1954
Etelä-Karjala — Kivennapa
Seppänen, Hilma
JR 54374
54%
1937
Etelä-Karjala — Muolaa
Pennanen, Olavi
SKVR XIII2 5247.
54%
1912
Etelä-Karjala — Metsäpirtti
Koskivaara, Aleksanteri
SKVR XIII4 11321.
54%
1938
Etelä-Karjala — Koivisto
Mannonen, Ulla
JR 39937
54%
1935
Etelä-Karjala — Kaukola
Liukkonen, Väinö
SKVR XIII2 5253.
54%
1934
Etelä-Karjala — Metsäpirtti
Laiho, Lauri
SKVR VIII 1891.
54%
1914
Varsinais-Suomi — Rusko
Saariluoma, Vilho
SKVR VIII 1893.
54%
1910
Varsinais-Suomi — Uskela
Kallio, Ilmari
SKVR IX1 1015.
54%
1913
Häme — Hattula
Salo, Aukusti
SKVR IX1 1031.
54%
1914
Häme — Koski Hl
Aaltonen, Esko
SKVR IX1 1045.
54%
1914
Häme — Asikkala
Aaltonen, Esko
SKVR IX1 1046.
54%
1914
Häme — Hollola
Aaltonen, Esko
SKVR XII1 679.
54%
1932
Länsipohja — Junosuvanto
Haltsonen, Sulo
SKVR XII2 8224.
54%
1934
Ruija — Porsanki
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 26208
54%
1936
Pohjois-Pohjanmaa — Kalajoki
Kivioja, V. H.
JR 51569
54%
1930
Etelä-Pohjanmaa — Ylihärmä
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 57633
54%
1932
Peräpohjola — Turtola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 63927
54%
1957
Itä- ja Pohjois-Inkeri — Valkeasaari
Railonsala, Artturi
JR 60939
53%
1962
Etelä-Karjala — Kivennapa
Pulliainen, Liina
JR 27984
53%
1935
Kainuu — Ristijärvi
Koskelo, Katri
JR 19234
52%
1938
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Sortavala
Jormakka, Kaisu
JR 64649
52%
1968
Peräpohjola — Alatornio
Railonsala, Artturi
SKVR XII1 1078.
52%
1915
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 36501
52%
1937
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Sortavala mlk
Laine, Elli
JR 19990
51%
1938
Satakunta — Mouhijärvi
Järventausta, Eero
JR 77844
51%
1944
Keski-Inkeri — Skuoritsa
Sääski, Sylvi
JR 80465
51%
1936
Etelä-Pohjanmaa — Evijärvi
Tuomaala, Väinö
JR 72708
51%
1913
Satakunta — Eräjärvi
Salo, Aukusti
JR 83202
51%
1945
Etelä-Karjala — Sakkola
Virolainen, Maria
JR 64943
50%
1968
Peräpohjola — Karunki
Railonsala, Artturi
SKVR XIII2 5262.
50%
1934
Etelä-Karjala — Sakkola
Laiho, Lauri
JR 32655
50%
1947
Etelä-Karjala — Metsäpirtti
Kärki, Frans
JR 02361
50%
1963
Satakunta — Luvia
Auramo, Vilho
JR 08832
50%
1962
Pohjois-Karjala — Joensuu
Hirvonen, Olga
JR 38065
49%
1936
Satakunta — Orivesi
Lauttajärvi, Liina
SKVR X1 696.
49%
1914
Satakunta — Luvia
Salo, Aukusti
JR 54408
49%
1937
Etelä-Karjala — Muolaa
Pennanen, Olavi
JR 39184
48%
1936
Satakunta — Vampula
Lepistö, Eino
JR 39218
48%
1945
Satakunta — Vampula
Lepistö, Eino
JR 00680
48%
1969
Varsinais-Suomi — Pertteli
Aitamäki, Kaarlo
SKVR I3 1807.
47%
1904
Viena — Kontokki
Niemi, A. R.
SKVR VI1 1192.
47%
1933
Etelä-Savo — Savitaipale
Kohvakka, Toini
SKVR VI1 1198.
47%
1913
Etelä-Savo — Mäntyharju
Kantele, Toini
SKVR VI1 1199.
47%
1904
Etelä-Savo — Hirvensalmi
Lundqvist, Ingeborg
SKVR VI1 1204.
47%
1886
Etelä-Savo — Kerimäki
Kuopion lyseon toverikunta
SKVR VI2 6649.
47%
1890
Etelä-Savo — Luumäki
Alava, Vihtori
SKVR VI2 6668.
47%
1934
Pohjois-Savo — Sonkajärvi
Kaukonen, Väinö
SKVR VII2 3566.
47%
1913
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Uukuniemi
Tuokko, M.
SKVR VII2 3574.
47%
1895
Pohjois-Karjala — Kiihtelysvaara
Rytkönen, Antti
SKVR VII2 3586.
47%
1910
Laatokan Karjala (Raja-Karjala)
Kallio, Alma
SKVR VIII 1845.
47%
1912
Varsinais-Suomi — Muurla
Saariluoma, Vilho
SKVR VIII 1882.
47%
1914
Varsinais-Suomi — Piikkiö
Häyrinen, Kalle
SKVR VIII 1895.
47%
1909
Varsinais-Suomi — Kuusjoki
Kallio, V. J.
SKVR VIII 1896.
47%
1888
Varsinais-Suomi — Turku
Borenius, A. A.
SKVR VIII 1897.
47%
1914
Varsinais-Suomi — Paattinen
Saariluoma, Vilho
SKVR VIII 1898.
47%
1913
Varsinais-Suomi — Yläne
Rantasalo, Varma
SKVR VIII 1900.
47%
1913
Varsinais-Suomi — Yläne
Vahlberg, K.
SKVR VIII 1903.
47%
1914
Varsinais-Suomi — Vahto
Saariluoma, Vilho
SKVR VIII 2856.
47%
1909
Varsinais-Suomi — Kuusjoki
Kallio, V. J.
SKVR IX1 1006.
47%
1914
Häme
Hämäläis-Osakunta
SKVR IX1 1008.
47%
1913
Häme — Akaa
Salo, Aukusti
SKVR IX1 1010.
47%
1914
Häme — Hattula
Salo, Aukusti
SKVR IX1 1018.
47%
1914
Häme — Janakkala
Aaltonen, Esko
SKVR IX1 1022.
47%
1913
Häme — Hausjärvi
Sykäri, Hilma
SKVR IX1 1026.
47%
1914
Häme — Hausjärvi
Aaltonen, Esko
SKVR IX1 1027.
47%
1914
Häme — Kärkölä
Aaltonen, Esko
SKVR IX1 1029.
47%
1886
Häme — Koski Hl
Leino, A.
SKVR IX1 1033.
47%
1914
Häme — Hauho
Keskitalo, E.
SKVR IX1 1044.
47%
1914
Häme — Asikkala
Groundstroem, Kalervo
SKVR IX1 1048.
47%
1888
Häme — Orimattila
Jakobson, A. V.
SKVR IX1 1050.
47%
1913
Häme — Orimattila
Hardén, Arthur
SKVR IX1 1061.
47%
1888
Häme — Luhanka
Lilius, Lilli
SKVR IX1 1065.
47%
1913
Häme — Jämsä
Sinisalo, Anni
SKVR IX1 1067.
47%
1908
Häme — Korpilahti
Kotikoski, J. W.
SKVR IX1 1068.
47%
1913
Häme — Korpilahti
Kaukoranta, Toivo
SKVR IX1 1071.
47%
1914
Häme — Hattula
Salo, Aukusti
SKVR IX1 1072.
47%
1914
Häme — Hattula
Salo, Aukusti
SKVR IX1 1073.
47%
1913
Häme — Hattula
Salo, Aukusti
SKVR IX1 1074.
47%
1914
Häme — Loppi
Aaltonen, Esko
SKVR IX1 1076.
47%
1914
Häme — Koski Hl
Aaltonen, Esko
SKVR IX1 1078.
47%
1915
Häme — Luopioinen
Vallenius, Niilo
SKVR IX2 123.
47%
1913
Keski-Suomi — Uurainen
Koskenjaakko, Anshelm
SKVR IX2 126.
47%
1914
Keski-Suomi — Sumiainen
Häyrinen, Kalle
SKVR IX2 127.
47%
1913
Keski-Suomi — Konginkangas
Koskenjaakko, Anshelm
SKVR IX2 128.
47%
1913
Keski-Suomi — Konginkangas
Kaukoranta, Toivo
SKVR X1 696 α.
47%
1924
Satakunta — Ahlainen
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
SKVR X1 698.
47%
1889
Satakunta — Noormarkku
Ollinen, J. F.
SKVR X1 703.
47%
1924
Satakunta — Huittinen
Hirsikoski, Anna
SKVR X1 705.
47%
1913
Satakunta — Honkajoki
Kallio, V. J.
SKVR X1 708 β.
47%
1924
Satakunta — Ruovesi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
SKVR XI 80.
47%
1913
Etelä-Pohjanmaa — Isojoki
Kallio, V. J.
SKVR XI 86.
47%
1914
Etelä-Pohjanmaa — Veteli
Salmela, Alfred
SKVR XI 89.
47%
1921
Etelä-Pohjanmaa — Kälviä
Tikanoja, Eevi
SKVR XI 90.
47%
1887
Etelä-Pohjanmaa — Laihia
Kotkanen, Juho
SKVR XI 93.
47%
1900
Etelä-Pohjanmaa — Ylihärmä
Korpi, I.
SKVR XI 2528.
47%
1890
Etelä-Pohjanmaa — Ylihärmä
Takala, E. E.
SKVR XI 2529.
47%
1870
Etelä-Pohjanmaa — Veteli
Aspelin, J. R.
SKVR XII1 622.
47%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 640.
47%
1915
Peräpohjola — Simo
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 654.
47%
1915
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 676.
47%
1932
Länsipohja — Junosuvanto
Haltsonen, Sulo
SKVR XII1 677.
47%
1932
Länsipohja — Vittanki
Haltsonen, Sulo
SKVR XII1 681.
47%
1932
Länsipohja — Vittanki
Haltsonen, Sulo
SKVR XII1 684.
47%
1932
Länsipohja — Täräntö
Paulaharju, Samuli ja Jenny
SKVR XII1 686.
47%
1931
Ruija — Nordkapp
Paulaharju, Samuli ja Jenny
SKVR XII1 695.
47%
1915
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII2 8220.
47%
1933
Länsipohja — Jällivaara
Paulaharju, Samuli ja Jenny
SKVR XIII2 5268.
47%
1903
Etelä-Karjala — Uusikirkko Vpl.
Paulaharju, Samuli ja Jenny
SKVR XIII2 5280.
47%
1935
Etelä-Karjala — Koivisto
Laiho, Lauri
SKVR XIII2 5287.
47%
1911
Etelä-Karjala — Käkisalmi
Komonen, Antti
SKVR XIII2 5298.
47%
1935
Etelä-Karjala — Kirvu
Kirvun Tietävälän nuorisoseuran arkisto
SKVR XIII2 5319.
47%
1935
Etelä-Karjala — Seiskari
Laiho, Aili
SKVR XIII4 11313.
47%
1936
Etelä-Karjala — Kivennapa
Terijoen Yhteislyseon oppilaat
SKVR XIII4 11318.
47%
1938
Etelä-Karjala — Uusikirkko Vpl.
Mannonen, Ulla
SKVR XIII4 11331.
47%
1938
Etelä-Karjala — Kirvu
Kymäläinen, Ensio
SKVR XIII4 11336.
47%
1936
Etelä-Karjala — Suursaari
Laiho, Lauri
SKVR XIV 609.
47%
1920
Uusimaa — Vehkalahti
Vuorisalo, Katri
SKVR XIV 616.
47%
1937
Uusimaa — Sippola
Stenroth, Artur
SKVR XIV 641.
47%
1915
Uusimaa — Lapinjärvi
Salminen, Tyyne
SKVR XIV 644.
47%
1939
Uusimaa — Artjärvi
Saarto, Maila
SKVR XIV 650.
47%
1920
Uusimaa — Askola
Allén, Tyyne
SKVR XIV 652.
47%
1932
Uusimaa — Pukkila
Ollila, Reino
SKVR XIV 654.
47%
1915
Uusimaa — Porvoo mlk
Velho, Osku
SKVR XIV 661.
47%
1922
Uusimaa — Mäntsälä
Kivisoja, Helmi
SKVR XIV 668.
47%
1925
Uusimaa — Hyvinkää
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
SKVR XIV 669.
47%
1925
Uusimaa — Hyvinkää
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
SKVR XIV 670.
47%
1915
Uusimaa — Tuusula
Lindstedt, Armas
SKVR XIV 671.
47%
1915
Uusimaa — Tuusula
Lindstedt, Armas
SKVR XIV 672.
47%
1932
Uusimaa — Tuusula
Renlund, T.
SKVR XIV 674.
47%
1931
Uusimaa — Sammatti
Ruoppila, Veikko
JR 19408
47%
1936
Pohjois-Savo — Sonkajärvi
Juntunen, Liisa
JR 20585
47%
1962
Etelä-Pohjanmaa — Evijärvi
Järvinen, Matti
JR 21929
47%
1909
Etelä-Pohjanmaa — Soini
Kaltiala, J. P.
JR 23500
47%
1962
Etelä-Savo — Sulkava
Karppinen, Helmi
JR 23860
47%
1937
Etelä-Savo — Pertunmaa
Kaukonen, Katri
JR 24932
47%
1932
Uusimaa — Mäntsälä
Kauppinen, Eino
JR 25774
47%
1957
Etelä-Karjala — Muolaa
Kilpelä, Eeva
JR 25790
47%
1957
Etelä-Karjala — Muolaa
Kilpelä, Eeva
JR 25821
47%
1957
Etelä-Karjala — Muolaa
Kilpelä, Eeva
JR 26442
47%
1934
Etelä-Savo — Lappee
Kohvakka, Toini
JR 27716
47%
1935
Pohjois-Pohjanmaa — Raahe
Korpi, Henna
JR 00626
47%
1936
Pohjois-Savo — Vehmersalmi
Airaksinen, Emil
JR 00765
47%
1947
Satakunta — Honkajoki
Alanen, Viljo
JR 01001
47%
1889
Keski-Suomi — Saarijärvi
Alava, Vihtori
JR 04538
47%
1933
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Suistamo
Haavio, Martti
JR 05660
47%
1957
Häme — Asikkala
Halme, Wilhelmina
JR 06911
47%
1938
Pohjois-Pohjanmaa — Oulu
Heikkilä, Heimo
JR 07140
47%
1952
Etelä-Karjala — Räisälä
Heikkonen, Siviä
JR 09115
47%
1938
Etelä-Pohjanmaa — Soini
Hongisto, Tyyne
JR 09306
47%
1962
Häme — Orimattila
Huisko, Aino
JR 10227
47%
1925
Häme — Jämsä
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 10267
47%
1925
Häme — Valkeakoski
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 16394
47%
1943
None
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 16827
47%
1944
Uusimaa — Mäntsälä
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 17030
47%
1959
Häme — Luhanka
Hänninen, Aino
JR 29807
47%
1962
Pohjois-Karjala — Polvijärvi
Kuikka, Inkeri
JR 30533
47%
1936
Etelä-Karjala — Kanneljärvi
Kurppa, Aino
JR 32317
47%
1928
Satakunta — Vesilahti
Kärki, Frans
JR 32338
47%
1928
Etelä-Pohjanmaa — Laihia
Kärki, Frans
JR 32428
47%
1944
Keski-Inkeri — Skuoritsa
Kärki, Frans
JR 32474
47%
1936
Satakunta — Vesilahti
Kärki, Frans
JR 32578
47%
1946
Pohjois-Karjala — Pälkjärvi
Kärki, Frans
JR 32710
47%
1946
Etelä-Karjala — Sakkola
Kärki, Frans
JR 33459
47%
1952
Itä- ja Pohjois-Inkeri — Miikkulainen
Kärki, Frans
JR 34737
47%
1936
Satakunta — Merikarvia
Laiho, Aili
JR 35005
47%
1962
Keski-Suomi — Rautalampi
Laapotti, Anja
JR 35758
47%
1936
Satakunta — Merikarvia
Laiho, Lauri
JR 35760
47%
1936
Satakunta — Merikarvia
Laiho, Lauri
JR 39299
47%
1962
Etelä-Pohjanmaa — Lapua
Leppisalo, Eila
JR 39395
47%
1935
Etelä-Pohjanmaa — Isokyrö
Liimakka, Helmi
JR 39425
47%
1939
Keski-Suomi — Karstula
Liimatainen, Pauli
JR 39869
47%
1926
Etelä-Pohjanmaa — Perho
Linna, Eino, S.
JR 40556
47%
1935
Pohjois-Pohjanmaa — Kärsämäki
Luoma, Leander
JR 40814
47%
1924
Satakunta — Ruovesi
Luutonen, Ahto
JR 40945
47%
1954
Keski-Suomi — Viitasaari
Määttänen, Vieno
JR 43314
47%
1937
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Sortavala mlk
Moilanen, Matti
JR 44686
47%
1937
Satakunta — Siikainen
Myllymäki, Emilia
JR 44705
47%
1922
Häme — Orimattila
Myllyvirta, Aili
JR 45160
47%
1962
Etelä-Pohjanmaa — Lohtaja
Niemelä, Ahto
JR 45856
47%
1936
Pohjois-Savo — Pielavesi
Nissinen, Armas
JR 45910
47%
1937
Pohjois-Savo — Pielavesi
Nissinen, Armas
JR 46468
47%
1939
Pohjois-Pohjanmaa — Rantsila
Näsälä, Aune
JR 51571
47%
1930
Kainuu — Pudasjärvi
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 51585
47%
1930
Etelä-Pohjanmaa — Perho
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 52131
47%
1935
Länsipohja — Ruotsin Ylitornio
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 52135
47%
1935
Länsipohja — Jällivaara
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 52242
47%
1937
Länsipohja — Vittanki
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 52244
47%
1937
Länsipohja — Jukkasjärvi
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 53197
47%
1922
Häme — Orimattila
Peltola, Alli
JR 53269
47%
1932
Etelä-Pohjanmaa — Töysä
Peltonen, Erkki
JR 53753
47%
1935
Etelä-Savo — Heinävesi
Pennanen, Olavi
JR 55694
47%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 56138
47%
1915
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 57762
47%
1932
Peräpohjola — Turtola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 57817
47%
1932
Peräpohjola — Turtola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 57912
47%
1932
Peräpohjola — Sodankylä
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 59249
47%
1955
Itä- ja Pohjois-Inkeri — Toksova
Pesonen, Eeva
JR 59579
47%
1951
Etelä-Karjala — Kivennapa
Pimiä, Amalia
JR 59735
47%
1937
Pohjois-Karjala — Ilomantsi
Pirttilahti, Johan
JR 59836
47%
1938
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Suistamo
Plattonen, Niilo
JR 60265
47%
1938
Satakunta — Pori
Porin tyttölyseo
JR 61533
47%
1936
Pohjois-Pohjanmaa — Siikajoki
Putaala, Martti
JR 62114
47%
1948
Etelä-Savo — Virtasalmi
Pöyhönen, Martti
JR 62185
47%
1948
Etelä-Savo — Virtasalmi
Pöyhönen, Martti
JR 62902
47%
1952
Etelä-Savo — Hirvensalmi
Pöyhönen, Martti
JR 63368
47%
1938
Etelä-Pohjanmaa — Lapväärtti
Railonsala, Artturi
JR 63373
47%
1938
Etelä-Pohjanmaa — Lapväärtti
Railonsala, Artturi
JR 64016
47%
1962
Pohjois-Pohjanmaa — Nivala
Railonsala, Artturi
JR 64095
47%
1962
Etelä-Pohjanmaa — Teuva
Railonsala, Artturi
JR 64135
47%
1968
Peräpohjola — Ranua
Railonsala, Artturi
JR 64138
47%
1968
Peräpohjola — Ranua
Railonsala, Artturi
JR 64650
47%
1968
Peräpohjola — Alatornio
Railonsala, Artturi
JR 65339
47%
1968
Peräpohjola — Keminmaa
Railonsala, Artturi
JR 65754
47%
1962
Satakunta — Pihlajavesi
Raivio, Lempi
JR 65795
47%
1921
Häme — Janakkala
Ranki, Aune
JR 66017
47%
1955
Keski-Suomi — Saarijärvi
Rantanen, Saimi
JR 66834
47%
1967
Häme — Janakkala
Ratia, Mildred
JR 67550
47%
1932
Uusimaa — Hyvinkää
Renlund, T.
JR 67605
47%
1932
Uusimaa — Hyvinkää
Renlund, T.
JR 67889
47%
1936
Etelä-Karjala — Kanneljärvi
Rissanen, Tyyne
JR 69321
47%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 69355
47%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 69447
47%
1932
Keski-Suomi — Laukaa
Saarijärven yhteiskoulu
JR 69491
47%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 69646
47%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 69774
47%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 69779
47%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 69853
47%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 70030
47%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 70083
47%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 70305
47%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 70311
47%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 70322
47%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 70412
47%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 70586
47%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 75524
47%
1953
Keski-Suomi — Pihtipudas
Sevón, Hannes
JR 75605
47%
1953
Varsinais-Suomi — Lappi Tl.
Siltamäki, Markus
JR 75613
47%
1935
Etelä-Savo — Kerimäki
Silvennoinen, Heikki
JR 76737
47%
1922
Etelä-Karjala — Virolahti
Syrjänen, Rauha
JR 76747
47%
1937
Pohjois-Savo — Leppävirta
Sääski, Sylvi
JR 77057
47%
1939
Etelä-Savo — Sulkava
Sääski, Sylvi
JR 77863
47%
1944
Keski-Inkeri — Tuutari
Sääski, Sylvi
JR 78023
47%
1956
Etelä-Karjala — Lumivaara
Sääski, Sylvi
JR 78027
47%
1956
Etelä-Karjala — Lumivaara
Sääski, Sylvi
JR 78069
47%
1956
Etelä-Karjala — Lumivaara
Sääski, Sylvi
JR 78378
47%
1956
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Ruskeala
Sääski, Sylvi
JR 79623
47%
1962
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Uukuniemi
Toiviainen, Eino
JR 80453
47%
1936
Etelä-Pohjanmaa — Evijärvi
Tuomaala, Väinö
JR 80754
47%
1946
Etelä-Pohjanmaa — Töysä
Tuomaala, Väinö
JR 80889
47%
1949
Etelä-Pohjanmaa — Veteli
Tuomaala, Väinö
JR 83102
47%
1948
Keski-Inkeri — Hietamäki
Virolainen, Maria
JR 83130
47%
1948
Keski-Inkeri — Spankkova
Virolainen, Maria
JR 83157
47%
1948
Keski-Inkeri — Tyrö
Virolainen, Maria
JR 83164
47%
1945
Häme — Jämsä
Virolainen, Maria
JR 83769
47%
1946
Etelä-Karjala — Kivennapa
Vuorikoski, Terttu
JR 83930
47%
1935
Etelä-Savo — Hirvensalmi
Väänänen, Jorma
JR 84395
47%
1963
Etelä-Pohjanmaa — Kauhajoki
Äijö, Maija
JR 84434
47%
1962
Satakunta — Ruovesi
Ylämäkipää, Katri
SKVR IX1 1024.
46%
1914
Häme — Hausjärvi
Aaltonen, Esko
JR 19098
46%
1935
Pohjois-Savo — Suonenjoki
Jalkanen, Yrjö
JR 08404
46%
1962
Pohjois-Karjala — Nurmes
Hirvonen, Aino
JR 34734
46%
1936
Satakunta — Merikarvia
Laiho, Aili
JR 35878
46%
1936
Varsinais-Suomi — Uusikirkko Tl.
Laiho, Lauri
JR 53827
46%
1935
Etelä-Savo — Heinävesi
Pennanen, Olavi
JR 62815
46%
1952
Etelä-Savo — Mikkeli mlk
Pöyhönen, Martti
JR 78033
46%
1956
Etelä-Karjala — Lumivaara
Sääski, Sylvi
JR 80452
46%
1936
Etelä-Pohjanmaa — Evijärvi
Tuomaala, Väinö
JR 43036
46%
1936
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Sortavala mlk
Moilanen, Matti
JR 32834
46%
1948
Etelä-Karjala — Sakkola
Kärki, Frans
JR 31938
45%
1942
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Suistamo
Kärki, Frans
SKVR XII1 657.
45%
1915
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 69537
45%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 75211
45%
1955
Etelä-Karjala — Kivennapa
Seppänen, Hilma
SKVR XI 87.
45%
1932
Etelä-Pohjanmaa — Halsua
Vuorela, Toivo
SKVR X1 728.
45%
1904
Satakunta — Orivesi
Aronsson, T.
SKVR XI 84.
45%
1909
Etelä-Pohjanmaa — Lehtimäki
Murtomäki, Kalle
JR 27415
45%
1954
Keski-Suomi — Viitasaari
Korhonen, Elin
JR 00126
45%
1962
Etelä-Savo — Juva
Aalto, Gabriel
JR 55684
45%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 57363
45%
1932
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 57772
45%
1932
Peräpohjola — Turtola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 57809
45%
1932
Peräpohjola — Turtola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 75081
45%
1954
Etelä-Karjala — Kivennapa
Seppänen, Hilma
JR 83270
45%
1937
Etelä-Savo — Sulkava
Virta, Alma
JR 26329
44%
1957
Etelä-Karjala — Metsäpirtti
Klaus, Helena
JR 33776
44%
1958
Satakunta — Tottijärvi
Kärki, Frans
JR 07033
44%
1936
Pohjois-Savo — Vieremä
Heikkinen, Anna
SKVR VIII 1902.
44%
1909
Varsinais-Suomi — Vahto
Vihervaara, Eemeli
SKVR IX1 1069.
44%
1913
Häme — Korpilahti
Vihervaara, Eemeli
JR 17323
44%
1962
Pohjois-Karjala — Eno
Härkönen, Olavi
JR 37791
44%
1962
Etelä-Karjala — Koivisto
Lankinen, Emma
JR 38777
44%
1962
Etelä-Pohjanmaa — Vimpeli
Lehtimäki, Aleksi
SKVR X1 702.
44%
1930
Satakunta — Siikainen
Oksanen Katri
SKVR IX2 135.
44%
1913
Keski-Suomi — Saarijärvi
Salo, Aukusti
SKVR XIV 658.
44%
1915
Uusimaa — Porvoo mlk
Velho, Osku
SKVR XIV 649.
44%
1919
Uusimaa — Myrskylä
Salminen, Väinö
SKVR IX1 1070.
44%
1914
Häme — Hattula
Salo, Aukusti
SKVR XII1 609.
44%
1932
Kainuu — Puolanka
Hyttinen, Matti
JR 55209
44%
1963
Etelä-Pohjanmaa — Alavus
Perälä, Tauno
JR 59390
44%
1957
Etelä-Karjala — Kivennapa
Pessinen, Eeva
JR 59400
44%
1957
Etelä-Karjala — Kuolemajärvi
Pessinen, Eeva
SKVR XIV 667.
44%
1937
Uusimaa — Hyvinkää
Andelin, Vilho
JR 32494
44%
1945
Keski-Inkeri — Skuoritsa
Kärki, Frans
SKVR XIII2 5249.
43%
1934
Etelä-Karjala — Metsäpirtti
Haltsonen, Sulo
JR 06893
43%
1936
Satakunta — Hämeenkyrö
Heikkilä, Heimo
JR 54450
43%
1937
Etelä-Karjala — Muolaa
Pennanen, Olavi
JR 56915
43%
1932
Peräpohjola — Kemijärvi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 56923
43%
1932
Peräpohjola — Kemijärvi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 57742
43%
1932
Peräpohjola — Turtola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 73714
43%
1931
Kainuu — Puolanka
Sanakirjasäätiön välityksellä,
JR 57822
43%
1932
Peräpohjola — Turtola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 46552
43%
1962
Etelä-Pohjanmaa — Kaustinen
Ojala, Katri
JR 42950
43%
1936
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Salmi
Mikkonen, Mikko
SKVR XIII2 5282.
43%
1935
Etelä-Karjala — Koivisto
Mannonen, Ulla
JR 59747
43%
1937
Pohjois-Karjala — Ilomantsi
Pirttilahti, Johan
SKVR IX1 1012.
42%
1914
Häme — Hattula
Salo, Aukusti
SKVR IX1 1014.
42%
1914
Häme — Hattula
Salo, Aukusti
SKVR XII1 617.
42%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 620.
42%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 624.
42%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 628.
42%
1915
Peräpohjola — Karunki
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 636.
42%
1920
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 643.
42%
1915
Peräpohjola — Turtola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 652.
42%
1915
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 668.
42%
1920
Peräpohjola — Kittilä
Paulaharju, Samuli ja Jenny
SKVR XII1 697.
42%
1920
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XIII4 11326.
42%
1937
Etelä-Karjala — Heinjoki
Helaharju, Juho
SKVR XIV 675.
42%
1935
Uusimaa — Inkoo
Velho, Osku
JR 18463
42%
1962
Etelä-Karjala — Pyhäjärvi Vpl.
Inkinen, Kaisa
JR 55233
42%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 55425
42%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 55779
42%
1920
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 56509
42%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 56610
42%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 56683
42%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 56694
42%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 56698
42%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 57465
42%
1932
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 57651
42%
1932
Peräpohjola — Turtola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 57673
42%
1932
Peräpohjola — Turtola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 57739
42%
1932
Peräpohjola — Turtola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 57954
42%
1932
Peräpohjola — Sodankylä
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 27866
42%
1964
Etelä-Karjala — Muolaa
Kortemaa, Sylvi
JR 76491
42%
1963
Pohjois-Karjala — Rääkkylä
Suomalainen, Lyyli
JR 09240
42%
1936
Etelä-Pohjanmaa — Halsua
Hotakainen, Eino
JR 54773
42%
1946
Etelä-Karjala — Kivennapa
Pennanen, Olavi
JR 56667
42%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 35753
42%
1936
Satakunta — Noormarkku
Laiho, Lauri
SKVR XIII4 11315.
42%
1938
Etelä-Karjala — Kivennapa
Mannonen, Ulla
JR 56497
42%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 70555
42%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
SKVR VI1 1184.
41%
1891
Etelä-Savo — Savitaipale
Jäkälä, Juho
SKVR VI1 1187.
41%
1933
Etelä-Savo — Lappee
Kohvakka, Toini
SKVR VI1 1196.
41%
1913
Etelä-Savo — Mäntyharju
Kantele, Toini
SKVR VI1 1200.
41%
1877
Etelä-Savo — Ristiina
Koskimies, A. V.
SKVR VI1 1214.
41%
1933
Etelä-Savo — Pieksämäki
Kohvakka, Toini
SKVR VI1 1216.
41%
1921
Pohjois-Savo — Suonenjoki
Vehviläinen, Annikki
SKVR VI1 1217.
41%
1914
Pohjois-Savo — Kuopio
Tossavainen, M.
SKVR VI1 1222.
41%
1909
Pohjois-Savo — Kiuruvesi
Tikkanen, Eino
SKVR VI2 6651.
41%
1890
Etelä-Savo — Lemi
Alava, Vihtori
SKVR VI2 6654.
41%
1934
Etelä-Savo — Lappee
Kohvakka, Toini
SKVR VI2 6665 β.
41%
1935
Pohjois-Savo — Kiuruvesi
Nivalainen, Juho
SKVR VI2 6666.
41%
1932
Pohjois-Savo — Vieremä
Rytkönen, Ahti
SKVR IX1 1017.
41%
1911
Häme — Janakkala
Vaara, V. B.
SKVR IX1 1020.
41%
1911
Häme — Hausjärvi
Mikkola, Edv.
SKVR IX1 1028.
41%
1914
Häme — Kärkölä
Aaltonen, Esko
SKVR IX1 1032.
41%
1914
Häme — Koski Hl
Aaltonen, Esko
SKVR IX1 1036.
41%
1913
Häme — Luopioinen
Regnell, Hanna
SKVR IX1 1040.
41%
1913
Häme — Asikkala
Kantele, Toini
SKVR IX1 1042.
41%
1914
Häme — Asikkala
Aaltonen, Esko
SKVR IX1 1049.
41%
1906
Häme — Orimattila
Heporauta, F. A.
SKVR IX1 1053.
41%
1914
Häme — Iitti
Groundstroem, Kalervo
SKVR IX1 1054.
41%
1914
Häme — Iitti
Groundstroem, Kalervo
SKVR IX1 1058.
41%
1909
Häme — Hartola
Koskenjaakko, Anshelm
SKVR IX2 121.
41%
1913
Keski-Suomi — Petäjävesi
Koskenjaakko, Anshelm
SKVR IX2 122.
41%
1913
Keski-Suomi — Jyväskylä mlk
Kaukoranta, Toivo
SKVR IX2 125.
41%
1913
Keski-Suomi — Sumiainen
Kaukoranta, Toivo
SKVR IX2 132.
41%
1913
Keski-Suomi — Saarijärvi
Koskenjaakko, Anshelm
SKVR IX2 136.
41%
1913
Keski-Suomi — Viitasaari
Kaukoranta, Toivo
SKVR X1 700.
41%
1888
Satakunta — Merikarvia
Roslin, M. K.
SKVR XI 2524.
41%
1883
Etelä-Pohjanmaa — Laihia
Tarkkanen, Matti
SKVR XII1 599.
41%
1897
Pohjois-Pohjanmaa — Piippola
Meriläinen, Heikki
SKVR XII1 603.
41%
1921
Pohjois-Pohjanmaa — Kalajoki
Hongell, Aune
SKVR XII1 607.
41%
1892
Pohjois-Pohjanmaa — Revonlahti
Koskimies, A. V.
SKVR XII1 632.
41%
1915
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 637.
41%
1915
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 644.
41%
1921
Peräpohjola — Turtola
Paulaharju, Samuli ja Jenny
SKVR XII1 648.
41%
1916
Peräpohjola — Ylitornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 664.
41%
1915
Peräpohjola — Kolari
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 671.
41%
1920
Peräpohjola — Muonio
Paulaharju, Samuli ja Jenny
SKVR XII1 675.
41%
1932
Länsipohja — Kaaresuvanto
Haltsonen, Sulo
SKVR XII1 678.
41%
1932
Länsipohja — Vittanki
Haltsonen, Sulo
SKVR XII1 682.
41%
1932
Länsipohja — Vittanki
Haltsonen, Sulo
SKVR XII1 687.
41%
1884
Pohjois-Pohjanmaa — Pyhäjärvi Ol.
Krohn, Kaarle
SKVR XII2 8223.
41%
1934
Ruija — Porsanki
Paulaharju, Samuli ja Jenny
SKVR XIII2 5273.
41%
1911
Etelä-Karjala — Koivisto
Vaara, V. B.
SKVR XIII2 5295.
41%
1891
Etelä-Karjala — Rautjärvi
Sirén, Signe
SKVR XIII2 5296.
41%
1917
Etelä-Karjala — Kirvu
Suomalainen, Johannes
SKVR XIII2 5297.
41%
1935
Etelä-Karjala — Kirvu
Kirvun Tietävälän nuorisoseuran arkisto
SKVR XIII2 5312.
41%
1890
Etelä-Karjala — Viipuri mlk
Alava, Vihtori
SKVR XIII4 11323.
41%
1937
Etelä-Karjala — Koivisto
Mannonen, Ulla
SKVR XIII4 11335.
41%
1937
Etelä-Karjala — Virolahti
Korpela, Jaakko
SKVR XIII4 11337.
41%
1936
Etelä-Karjala — Suursaari
Laiho, Lauri
SKVR XIV 610.
41%
1920
Uusimaa — Vehkalahti
Vuorisalo, Katri
SKVR XIV 613.
41%
1893
Uusimaa — Sippola
Rytkönen, Antti
SKVR XIV 617.
41%
1935
Uusimaa — Kotka
Tirronen, Uuno
SKVR XIV 618.
41%
1935
Uusimaa — Kymi
Einola, Viktor
SKVR XIV 634.
41%
1906
Uusimaa — Elimäki
Heporauta, F. A.
SKVR XIV 640.
41%
1913
Uusimaa — Lapinjärvi
Salminen, Tyyne
SKVR XIV 642.
41%
1915
Uusimaa — Lapinjärvi
Salminen, Tyyne
SKVR XIV 655.
41%
1915
Uusimaa — Porvoo mlk
Velho, Osku
SKVR XIV 659.
41%
1915
Uusimaa — Porvoo mlk
Velho, Osku
SKVR XIV 663.
41%
1915
Uusimaa — Mäntsälä
Louhe, Lempi
JR 20721
41%
1941
Peräpohjola — Turtola
Kaakinen, Iikka
JR 20808
41%
1941
Pohjois-Pohjanmaa — Piippola
Kaakinen, Iikka
JR 22424
41%
1936
Etelä-Savo — Mäntyharju
Karhu, J.
JR 23737
41%
1936
Etelä-Savo — Taipalsaari
Kaukonen, Katri
JR 23856
41%
1937
Etelä-Savo — Pertunmaa
Kaukonen, Katri
JR 23866
41%
1937
Etelä-Savo — Hirvensalmi
Kaukonen, Katri
JR 06738
41%
1961
Etelä-Karjala — Kanneljärvi
Havia, Katri
JR 07038
41%
1923
Pohjois-Savo — Siilinjärvi
Heikkinen, Edith
JR 07408
41%
1935
Häme — Hartola
Heino, Arvo
JR 08309
41%
1935
Pohjois-Pohjanmaa — Pyhäjärvi Ol.
Hirvimäki, Aune
JR 10154
41%
1925
Keski-Suomi — Hankasalmi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 16011
41%
1943
Satakunta — Nokia
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 16706
41%
1944
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 16745
41%
1944
Uusimaa — Kymi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 28338
41%
1929
Peräpohjola — Savukoski
Koskinen, Lauri
JR 32401
41%
1935
Etelä-Pohjanmaa — Laihia
Kärki, Frans
JR 32411
41%
1935
Pohjois-Pohjanmaa — Pyhäjoki
Kärki, Frans
JR 32796
41%
1948
Keski-Inkeri — Skuoritsa
Kärki, Frans
JR 33556
41%
1953
Etelä-Pohjanmaa — Töysä
Kärki, Frans
JR 34871
41%
1936
Etelä-Karjala — Tytärsaari
Laiho, Aili
JR 37073
41%
1937
Pohjois-Savo — Kiuruvesi
Lämsä, Antti
JR 39657
41%
1935
Häme — Lahti
Lindsten, Juho
JR 40878
41%
1937
Etelä-Savo — Mikkeli
Lyytikäinen, Veikko
JR 41199
41%
1936
Pohjois-Pohjanmaa — Kestilä
Mannermaa, Ilmari
JR 51382
41%
1916
Peräpohjola — Rovaniemi
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 51570
41%
1930
Etelä-Pohjanmaa — Perho
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 51572
41%
1930
Etelä-Pohjanmaa — Perho
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 51573
41%
1930
Etelä-Pohjanmaa — Perho
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 51576
41%
1930
Ruija — Porsanki
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 52133
41%
1935
Länsipohja — Jällivaara
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 52243
41%
1937
Länsipohja — Pajala
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 54731
41%
1946
Etelä-Karjala — Kivennapa
Pennanen, Olavi
JR 54871
41%
1946
Etelä-Karjala — Kivennapa
Pennanen, Olavi
JR 56169
41%
1915
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 57068
41%
1932
Peräpohjola — Kolari
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 57079
41%
1932
Peräpohjola — Kolari
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 57083
41%
1932
Peräpohjola — Kolari
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 59738
41%
1937
Pohjois-Karjala — Ilomantsi
Pirttilahti, Johan
JR 61458
41%
1935
Pohjois-Pohjanmaa
Putaala, Martti
JR 61468
41%
1936
Pohjois-Pohjanmaa — Oulu
Putaala, Martti
JR 61560
41%
1936
Pohjois-Pohjanmaa — Oulu
Putaala, Martti
JR 61910
41%
1953
Pohjois-Karjala — Pielisjärvi
Pyykkö, Armi
JR 62504
41%
1950
Pohjois-Savo — Suonenjoki
Pöyhönen, Martti
JR 62809
41%
1952
Etelä-Savo — Mikkeli mlk
Pöyhönen, Martti
JR 62924
41%
1952
Etelä-Savo — Ristiina
Pöyhönen, Martti
JR 64021
41%
1962
Pohjois-Pohjanmaa — Nivala
Railonsala, Artturi
JR 64038
41%
1962
Kainuu — Paltamo
Railonsala, Artturi
JR 65333
41%
1968
Peräpohjola — Keminmaa
Railonsala, Artturi
JR 68978
41%
1935
Pohjois-Karjala — Pielisjärvi
Saarelainen, J. V.
JR 69288
41%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 69323
41%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 69385
41%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 69573
41%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 69629
41%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 69802
41%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 69854
41%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 69855
41%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 70343
41%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 70446
41%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 70636
41%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 70649
41%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 70706
41%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 70779
41%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 70790
41%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 70814
41%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 73717
41%
1951
Etelä-Karjala — Uusikirkko Vpl.
Sanakirjasäätiön välityksellä,
JR 76195
41%
1949
Etelä-Karjala — Seiskari
Stauffer, Kirsti
JR 77010
41%
1939
Etelä-Savo — Sulkava
Sääski, Sylvi
JR 77043
41%
1939
Etelä-Savo — Sulkava
Sääski, Sylvi
JR 79045
41%
1966
Etelä-Karjala — Kuolemajärvi
Timonen, Senni
JR 80733
41%
1945
Etelä-Pohjanmaa — Lapua
Tuomaala, Väinö
JR 80907
41%
1949
Etelä-Pohjanmaa — Veteli
Tuomaala, Väinö
JR 81045
41%
1946
Etelä-Pohjanmaa — Soini
Tuomaala, Väinö
JR 82600
41%
1956
Etelä-Karjala — Kirvu
Velling, Rauno
JR 83263
41%
1937
Etelä-Savo — Sulkava
Virta, Alma
JR 34544
41%
1963
Satakunta — Tyrvää
Kärki, Frans
JR 01974
41%
1957
Uusimaa — Hyvinkää
Andelin, Vilho
SKVR IX1 1030.
41%
1914
Häme — Koski Hl
Aaltonen, Esko
JR 09015
41%
1963
Häme — Heinola mlk
Holstila, Liisa
JR 50719
41%
1911
Häme — Iitti
Pasila, Niilo
SKVR XII1 641.
41%
1915
Peräpohjola — Turtola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 19109
41%
1935
Pohjois-Savo — Suonenjoki
Jalkanen, Yrjö
JR 25782
41%
1957
Etelä-Karjala — Muolaa
Kilpelä, Eeva
JR 34831
41%
1936
Etelä-Karjala — Suursaari
Laiho, Aili
JR 54852
41%
1946
Etelä-Karjala — Kivennapa
Pennanen, Olavi
SKVR VI2 6659.
41%
1890
Etelä-Savo — Joutseno
Alava, Vihtori
SKVR XIII2 5306.
41%
1890
Etelä-Karjala — Jääski
Alava, Vihtori
SKVR IX1 1038.
41%
1915
Häme — Padasjoki
Rapola, Martti
SKVR X1 706.
41%
1930
Satakunta — Karvia
Kaukamaa, L.
JR 59914
41%
1966
Etelä-Pohjanmaa — Alavus
Pohjasniemi, Väinö
SKVR XII1 632 α.
40%
1915
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 08262
40%
1937
Kainuu — Suomussalmi
Hiltunen, Jaakko
JR 70121
40%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
SKVR VII2 3576.
40%
1895
Pohjois-Karjala — Kiihtelysvaara
Rytkönen, Antti
SKVR XIII4 11334.
40%
1938
Etelä-Karjala — Säkkijärvi
Mannonen, Ulla
JR 05976
40%
1936
Etelä-Pohjanmaa — Kauhajoki
Harju, Helmi
JR 76062
40%
1936
Ruija — Omasvuono
Sommerseth, Anton J.
JR 31445
40%
1957
Itä- ja Pohjois-Inkeri — Valkeasaari
Kälviäinen, Matti
JR 56843
40%
1932
Peräpohjola — Kemijärvi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 02163
40%
1962
Uusimaa — Artjärvi
Arlin, Kaarlo
SKVR XIV 635.
40%
1903
Uusimaa — Elimäki
Kujala, Antti
JR 59748
40%
1937
Pohjois-Karjala — Ilomantsi
Pirttilahti, Johan
SKVR VI1 1582.
40%
1884
Etelä-Savo — Joroinen
Kinnunen, A.
SKVR XIV 647.
40%
1935
Uusimaa — Myrskylä
Koskinen, Anna
JR 42664
40%
1962
Satakunta — Pori
Meri, Kaisa
SKVR VI1 1183.
40%
1888
Etelä-Savo — Lemi
Kouvo, Henrik
JR 19698
40%
1938
Etelä-Pohjanmaa — Kauhava
Jussila, Matti
JR 23615
40%
1937
Kainuu — Suomussalmi; Peräpohjola — Salla
Karvonen, Aukusti
JR 17172
40%
1936
Pohjois-Karjala — Tohmajärvi
Härkönen, Edvard
JR 37917
40%
1935
Pohjois-Pohjanmaa — Raahe
Lassila, Hilma
JR 56870
40%
1932
Peräpohjola — Kemijärvi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 56880
40%
1932
Peräpohjola — Kemijärvi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 57880
40%
1932
Peräpohjola — Sodankylä
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 61587
40%
1936
Pohjois-Pohjanmaa — Haukipudas
Putaala, Martti
SKVR XIII2 5274.
39%
1935
Etelä-Karjala — Koivisto
Haltsonen, Sulo
SKVR XIII2 5275.
39%
1935
Etelä-Karjala — Koivisto
Haltsonen, Sulo
SKVR XIII2 5278.
39%
1935
Etelä-Karjala — Koivisto
Laiho, Lauri
SKVR XIII2 5300.
39%
1934
Etelä-Karjala — Vuoksenranta
Haltsonen, Sulo
SKVR XIII4 11316.
39%
1938
Etelä-Karjala — Kivennapa
Munne, Anna
JR 08249
39%
1932
Viena — Uhtua
Hilippälä, Huoti
JR 33108
39%
1950
Etelä-Karjala — Pyhäjärvi Vpl.
Kärki, Frans
JR 33110
39%
1950
Etelä-Karjala — Pyhäjärvi Vpl.
Kärki, Frans
JR 59801
39%
1938
Pohjois-Karjala — Joensuu
Pitkänen, Maria
SKVR XII1 645.
39%
1915
Peräpohjola — Ylitornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 35857
39%
1936
Varsinais-Suomi — Laitila
Laiho, Lauri
JR 83961
39%
1939
Pohjois-Karjala — Nurmes
Väänänen, Jorma
JR 41075
39%
1957
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Impilahti
Makkula, Aino
SKVR XIV 638.
39%
1938
Uusimaa — Lapinjärvi
Eteläsuomalainen osakunta
SKVR X1 701.
39%
1889
Satakunta — Merikarvia
Romppanen, Eevertti
SKVR X1 706 β.
39%
1889
Satakunta
Arho, A. O.
SKVR XI 2526.
39%
1883
Etelä-Pohjanmaa — Jurva
Tarkkanen, Matti
JR 59837
39%
1938
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Suistamo
Plattonen, Niilo
JR 70541
39%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
SKVR X1 710.
39%
1913
Satakunta — Virrat
Leander, M.
JR 23574
39%
1952
Etelä-Karjala — Vuoksela
Karppinen, Kyllikki
JR 62953
39%
1952
Etelä-Karjala — Rautu
Pöyhönen, Martti
JR 83298
39%
1964
Etelä-Karjala — Rautu
Virtanen, Leea
JR 56450
39%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 18671
38%
1962
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Impilahti
Jaatinen, Elsa
SKVR IX1 1003.
38%
1913
Häme — Pälkäne
Anttila, Eero
SKVR VIII 2455.
38%
1912
Varsinais-Suomi — Uskela
Kallio, Niilo
SKVR XII1 616.
38%
1914
Peräpohjola — Alatornio
Hannula, Uuno
SKVR XII1 629.
38%
1915
Peräpohjola — Tervola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 662.
38%
1915
Peräpohjola — Kemijärvi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 669.
38%
1920
Peräpohjola — Kittilä
Paulaharju, Samuli ja Jenny
SKVR XII1 674.
38%
1920
Peräpohjola — Sodankylä
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 39951
38%
1962
Peräpohjola — Alatornio
Lohi, Veera
JR 50441
38%
1964
Peräpohjola — Tervola
Palosaari, Selina
JR 52042
38%
1935
Ruija — Porsanki
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 56552
38%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 57435
38%
1932
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 57592
38%
1932
Peräpohjola — Tervola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 82741
38%
1962
Peräpohjola — Karunki
Viita, Armas
SKVR XIII4 11328.
38%
1937
Etelä-Karjala — Kaukola
Paavilainen, Simo
JR 43582
38%
1936
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Sortavala mlk
Moilanen, Toini
JR 63485
38%
1939
Satakunta — Nokia
Railonsala, Artturi
SKVR XII1 618.
38%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 621.
38%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 623.
38%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 626.
38%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 631.
38%
1915
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 633.
38%
1915
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 642.
38%
1915
Peräpohjola — Turtola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 647.
38%
1915
Peräpohjola — Ylitornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 55924
38%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 56096
38%
1915
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 56373
38%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 56400
38%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 56542
38%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 56632
38%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 56892
38%
1932
Peräpohjola — Kemijärvi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 665.
38%
1915
Peräpohjola — Kolari
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 61639
38%
1936
Pohjois-Pohjanmaa — Oulu
Putaala, Martti
SKVR VI1 1181.
37%
1922
Etelä-Savo — Luumäki
Puranen, Anni
SKVR VI1 1185.
37%
1889
Etelä-Savo — Lappee
Kemppi, A.
SKVR VI1 1186.
37%
1924
Etelä-Savo — Lappee
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
SKVR VI1 1190.
37%
1914
Etelä-Savo — Taipalsaari
Kotkanen, Väinö
SKVR VI1 1193.
37%
1913
Etelä-Savo — Mäntyharju
Haronen, Ester
SKVR VI1 1195.
37%
1913
Etelä-Savo — Mäntyharju
Kantele, Toini
SKVR VI1 1201.
37%
1890
Etelä-Savo — Ristiina
Tuomala, J. E.
SKVR VI1 1202.
37%
1933
Etelä-Savo — Puumala
Luukkonen, Kerttu
SKVR VI1 1213.
37%
1915
Etelä-Savo — Savonranta
Väisänen, A. O.
SKVR VI1 1218.
37%
1904
Pohjois-Savo — Pielavesi
Nousiainen, V.
SKVR VI2 6650.
37%
1890
Etelä-Savo — Lemi
Alava, Vihtori
SKVR VI2 6652.
37%
1934
Etelä-Savo — Lemi
Kohvakka, Toini
SKVR VI2 6653.
37%
1890
Etelä-Savo — Lappee
Alava, Vihtori
SKVR VI2 6658.
37%
1890
Etelä-Savo — Joutseno
Alava, Vihtori
SKVR VI2 6660.
37%
1890
Etelä-Savo — Savitaipale
Alava, Vihtori
SKVR VI2 6662.
37%
1934
Etelä-Savo — Ristiina
Kohvakka, Toini
SKVR VI2 6663.
37%
1934
Etelä-Savo — Ristiina
Kohvakka, Toini
SKVR VII2 3569.
37%
1895
Pohjois-Karjala — Kontiolahti
Rytkönen, Antti
SKVR VIII 1884.
37%
1892
Varsinais-Suomi — Marttila
Hildén, A.
SKVR IX1 1021.
37%
1914
Häme — Hausjärvi
Aaltonen, Esko
SKVR IX1 1041.
37%
1909
Häme — Asikkala
Koskenjaakko, Anshelm
SKVR IX1 1047.
37%
1914
Häme — Hollola
Aaltonen, Esko
SKVR IX1 1051.
37%
1892
Häme — Iitti
Hildén, A.
SKVR IX1 1066.
37%
1909
Häme — Jämsä
Kotikoski, J. W.
SKVR IX2 130.
37%
1893
Keski-Suomi — Saarijärvi
Liimatainen, A.
SKVR X1 699.
37%
1889
Satakunta — Noormarkku
Ollinen, J. F.
SKVR XI 79.
37%
1904
Etelä-Pohjanmaa — Isojoki
Munck, Edv.
SKVR XI 85.
37%
1928
Etelä-Pohjanmaa — Perho
Paulaharju, Samuli ja Jenny
SKVR XI 2527.
37%
1890
Etelä-Pohjanmaa — Ylihärmä
Takala, E. E.
SKVR XII1 615 α.
37%
1933
Pohjois-Pohjanmaa — Haukipudas
Paulaharju, Samuli ja Jenny
SKVR XII1 639.
37%
1914
Peräpohjola — Simo
Räsänen, Martti
SKVR XII1 666.
37%
1915
Peräpohjola — Muonio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 691.
37%
1924
Pohjois-Pohjanmaa — Piippola
Haanpää, Pentti
SKVR XIII2 5284.
37%
1909
Etelä-Karjala — Johannes
Paulaharju, Samuli ja Jenny
SKVR XIII2 5302.
37%
1934
Etelä-Karjala — Vuoksenranta
Haltsonen, Sulo
SKVR XIII2 5303.
37%
1934
Etelä-Karjala — Vuoksenranta
Haltsonen, Sulo
SKVR XIII2 5304.
37%
1934
Etelä-Karjala — Vuoksenranta
Haltsonen, Sulo
SKVR XIII2 5307.
37%
1934
Etelä-Karjala — Antrea
Haltsonen, Sulo
SKVR XIII2 5320.
37%
1910
Etelä-Karjala — Suursaari
Porkka, Laina
SKVR XIII4 11338.
37%
1936
Etelä-Karjala — Suursaari
Laiho, Lauri
SKVR XIII4 11339.
37%
1936
Etelä-Karjala — Tytärsaari
Laiho, Lauri
SKVR XIII4 11467.
37%
1936
Etelä-Karjala — Muolaa
Terijoen Yhteislyseon oppilaat
SKVR XIV 602.
37%
1936
Uusimaa — Haapasaari
Laiho, Aili
SKVR XIV 608.
37%
1910
Uusimaa — Vehkalahti
Uski, Anton
SKVR XIV 619.
37%
1916
Uusimaa — Kymi
Husu, Anni
SKVR XIV 651.
37%
1911
Uusimaa — Askola
Laurinmäki, H. J.
SKVR XIV 656.
37%
1915
Uusimaa — Porvoo mlk
Velho, Osku
SKVR XIV 657.
37%
1915
Uusimaa — Porvoo mlk
Velho, Osku
SKVR XIV 662.
37%
1915
Uusimaa — Mäntsälä
Louhe, Lempi
SKVR XIV 666.
37%
1938
Uusimaa — Hyvinkää
Andelin, Ida
JR 19342
37%
1935
Pohjois-Pohjanmaa — Vihanti
Junttila, M. A.
JR 23725
37%
1936
Etelä-Savo — Taipalsaari
Kaukonen, Katri
JR 23748
37%
1936
Etelä-Savo — Taipalsaari
Kaukonen, Katri
JR 23886
37%
1937
Etelä-Savo — Pertunmaa
Kaukonen, Katri
JR 23896
37%
1937
Etelä-Savo — Hirvensalmi
Kaukonen, Katri
JR 24662
37%
1944
Viena — Kontokki
Kaukonen, Väinö
JR 25469
37%
1965
Etelä-Karjala — Koivisto
Kerminen, Emil
JR 25756
37%
1957
Etelä-Karjala — Vuoksenranta
Kilpelä, Eeva
JR 26394
37%
1935
Etelä-Savo — Savitaipale
Kohonen, Eino
JR 26817
37%
1936
Pohjois-Savo — Sonkajärvi
Koljonen, Anni
JR 02340
37%
1962
Etelä-Karjala — Vahviala
Aspinen, Eemil
JR 03747
37%
1922
Keski-Suomi — Hankasalmi
Eskonen, Elsa
JR 04314
37%
1920
Keski-Suomi — Saarijärvi
Haapakoski, Elma
JR 06148
37%
1946
Keski-Suomi — Saarijärvi
Harju, Otto
JR 06861
37%
1936
Satakunta — Hämeenkyrö
Heikkilä, Heimo
JR 07443
37%
1935
Häme — Hartola
Heino, Arvo
JR 08595
37%
1962
Pohjois-Karjala — Ilomantsi
Hirvonen, Aune
JR 08655
37%
1970
Pohjois-Karjala — Rääkkylä
Hirvonen, Aune
JR 09458
37%
1922
Keski-Suomi — Vesanto
Huttunen, Alma
JR 29901
37%
1936
Etelä-Karjala — Kirvu
Kuisma, Helena
JR 32331
37%
1940
Etelä-Pohjanmaa — Ilmajoki
Kärki, Frans
JR 32586
37%
1934
Etelä-Pohjanmaa — Ilmajoki
Kärki, Frans
JR 32708
37%
1946
Etelä-Karjala — Sakkola
Kärki, Frans
JR 32830
37%
1948
Etelä-Karjala — Sakkola
Kärki, Frans
JR 33305
37%
1950
Etelä-Karjala — Muolaa
Kärki, Frans
JR 33607
37%
1957
Pohjois-Pohjanmaa — Vihanti
Kärki, Frans
JR 34854
37%
1936
Etelä-Karjala — Tytärsaari
Laiho, Aili
JR 34859
37%
1936
Etelä-Karjala — Tytärsaari
Laiho, Aili
JR 34869
37%
1936
Etelä-Karjala — Tytärsaari
Laiho, Aili
JR 40168
37%
1963
Etelä-Karjala — Koivisto
Lonka, Anni
JR 44607
37%
1936
Pohjois-Savo — Iisalmi
Mykrä, Anni
JR 45945
37%
1938
Kainuu — Pudasjärvi
Niva, Kalle
JR 45958
37%
1962
Kainuu — Pudasjärvi
Niva, Kalle
JR 46470
37%
1939
Pohjois-Pohjanmaa — Rantsila
Näsälä, Aune
JR 48718
37%
1953
Etelä-Savo — Lappee
Paarmo, Maire
JR 49658
37%
1956
Etelä-Savo — Lappeenranta
Paavolainen, Oma Martti
JR 49711
37%
1956
Etelä-Savo — Savitaipale
Paavolainen, Oma Martti
JR 49743
37%
1956
Kainuu — Kajaani
Paavolainen, Oma Martti
JR 51587
37%
1930
Pohjois-Pohjanmaa — Raahe
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 52362
37%
1937
Peräpohjola — Sodankylä
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 52591
37%
1949
Peräpohjola — Sodankylä
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 53321
37%
1936
Etelä-Pohjanmaa — Töysä
Peltonen, Erkki
JR 53417
37%
1938
Etelä-Pohjanmaa — Töysä
Peltonen, Erkki
JR 53799
37%
1935
Etelä-Savo — Heinävesi
Pennanen, Olavi
JR 57111
37%
1932
Peräpohjola — Muonio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 61192
37%
1936
Pohjois-Savo — Tervo
Puranen, Anna
JR 64137
37%
1968
Peräpohjola — Ranua
Railonsala, Artturi
JR 65953
37%
1953
Keski-Suomi — Viitasaari
Rantanen, Saimi
JR 67782
37%
1935
Etelä-Savo — Kerimäki
Rikkilä, Toivo
JR 69258
37%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 69467
37%
1932
Keski-Suomi — Rautalampi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 69517
37%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 69563
37%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 69688
37%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 69793
37%
1932
Keski-Suomi — Karstula
Saarijärven yhteiskoulu
JR 69902
37%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 69920
37%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 69962
37%
1932
Keski-Suomi — Karstula
Saarijärven yhteiskoulu
JR 69976
37%
1932
Keski-Suomi — Pylkönmäki
Saarijärven yhteiskoulu
JR 70282
37%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 70474
37%
1932
Keski-Suomi — Karstula
Saarijärven yhteiskoulu
JR 70501
37%
1932
Keski-Suomi — Kannonkoski
Saarijärven yhteiskoulu
JR 70510
37%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 70520
37%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 70741
37%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 70803
37%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 70861
37%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 73033
37%
1935
Varsinais-Suomi — Uusikaupunki
Salokannel, Tyyne
JR 73045
37%
1935
Varsinais-Suomi — Uusikaupunki
Salokannel, Tyyne
JR 76567
37%
1937
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Ruskeala
Suoninen, Marja
JR 77028
37%
1939
Etelä-Savo — Sulkava
Sääski, Sylvi
JR 79068
37%
1966
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Suojärvi
Timonen, Senni
JR 79809
37%
1922
Keski-Suomi — Saarijärvi
Toivonen, Yrjö
JR 83132
37%
1948
Keski-Inkeri — Spankkova
Virolainen, Maria
SKVR VIII 1905.
37%
1914
Varsinais-Suomi — Laitila
Sonkkila, Linda
SKVR XII1 663.
37%
1915
Peräpohjola — Kolari
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XIII2 5250.
37%
1934
Etelä-Karjala — Metsäpirtti
Haltsonen, Sulo
JR 55913
37%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 84507
37%
1962
Etelä-Karjala — Tytärsaari
Yrjönen, Teodor
JR 62463
37%
1950
Etelä-Savo — Virtasalmi
Pöyhönen, Martti
JR 31337
37%
1937
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Suistamo
Kähmi, Martta
SKVR IX1 1056.
37%
1913
Häme — Heinola
Kekkonen, V.
SKVR XIV 625.
37%
1915
Uusimaa — Anjala
Blomqvist, Erkki
JR 17413
37%
1914
Uusimaa — Kymi
Häyrinen, Kalle
SKVR XI 92.
36%
1924
Etelä-Pohjanmaa — Kauhava
Salokannel, Tyyne
JR 26348
36%
1957
Etelä-Karjala — Metsäpirtti
Klaus, Helena
JR 25059
36%
1831
None
Keckman, K. N.
SKVR XIII4 11303.
36%
1936
Etelä-Karjala — Rautu
Pennanen, Olavi
JR 36808
36%
1962
Pohjois-Pohjanmaa — Piippola
Laitila, Elina
JR 35849
36%
1936
Varsinais-Suomi — Laitila
Laiho, Lauri
SKVR VII2 3583.
36%
1828
Pohjois-Karjala — Pielisjärvi
Lönnrot, Elias
JR 45818
36%
1921
Kainuu — Sotkamo
Niskanen, Hilma
JR 37950
36%
1966
Etelä-Karjala — Kuolemajärvi
Lattu, Hilma
SKVR I3 1808.
36%
1911
Viena — Vuokkiniemi
Paulaharju, Samuli ja Jenny
SKVR XIII4 11325.
36%
1936
Etelä-Karjala — Koivisto
Mannonen, Ulla
SKVR XIII4 11333.
36%
1936
Etelä-Karjala — Vahviala
Rissanen, Tyyne
JR 27050
36%
1962
Kainuu — Sotkamo
Komulainen, Reeta
JR 48644
36%
1936
Etelä-Savo — Anttola
Paajanen, Elma
JR 56390
36%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 57134
36%
1932
Peräpohjola — Muonio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 61663
36%
1936
Pohjois-Pohjanmaa — Pulkkila
Putaala, Martti
JR 73752
36%
1960
Etelä-Karjala — Vahviala
Sanakirjasäätiön välityksellä,
JR 82469
36%
1937
Pohjois-Pohjanmaa — Nivala
Vauhkala, Juho
SKVR XI 83.
35%
1924
Etelä-Pohjanmaa — Töysä
Peltonen, Erkki
JR 73968
35%
1962
Pohjois-Pohjanmaa — Kalajoki
Sauvula, Iivari
SKVR VIII 1892.
35%
1909
Varsinais-Suomi — Laitila
Saarimaa, Eemil
SKVR VI1 1212.
35%
1899
Etelä-Savo — Juva
Pasanen, T.
SKVR XIII2 5272.
35%
1911
Etelä-Karjala — Koivisto
Vaara, V. B.
SKVR XIII2 5277.
35%
1935
Etelä-Karjala — Koivisto
Kansanen, Erkki
SKVR XIII2 5283.
35%
1935
Etelä-Karjala — Koivisto
Väänänen, Jorma
JR 42146
35%
1962
Etelä-Karjala — Uusikirkko Vpl.
Marjamaa, Ester
JR 48116
35%
1951
Etelä-Karjala — Rautu
Onttonen, Helena
JR 48487
35%
1959
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Suistamo
Oulasmaa, Siiri
JR 59259
35%
1962
Itä- ja Pohjois-Inkeri — Toksova
Pesonen, Eeva
JR 57500
35%
1932
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 79622
35%
1962
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Uukuniemi
Toiviainen, Eino
SKVR XI 81.
35%
1889
Etelä-Pohjanmaa — Teuva
Korpela, S.
SKVR XII1 627.
35%
1915
Peräpohjola — Karunki
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR IX1 1059.
35%
1912
Häme — Hartola
Vihervaara, Eemeli
JR 32382
35%
1943
Etelä-Karjala — Metsäpirtti
Kärki, Frans
JR 29920
35%
1957
Etelä-Karjala — Käkisalmi
Kuisma, Maria
JR 04970
35%
1935
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Suistamo
Haavio, Martti
JR 59376
34%
1957
Etelä-Karjala — Heinjoki
Pessinen, Eeva
JR 73788
34%
1963
Etelä-Savo — Puumala
Sanakirjasäätiön välityksellä,
JR 20724
34%
1941
Peräpohjola — Turtola
Kaakinen, Iikka
JR 33123
34%
1950
Etelä-Karjala — Pyhäjärvi Vpl.
Kärki, Frans
SKVR IX1 1075.
34%
1914
Häme — Loppi
Aaltonen, Esko
SKVR X1 697.
34%
1892
Satakunta — Noormarkku
Lindgren, Fredrik
SKVR XII1 670.
34%
1920
Peräpohjola — Kittilä
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 52368
34%
1937
Peräpohjola — Sodankylä
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 57003
34%
1932
Peräpohjola — Kemijärvi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 29296
34%
1884
Pohjois-Pohjanmaa — Pyhäjärvi Ol.
Krohn, Kaarle
JR 25106
34%
1831
None
Keckman, K. N.
SKVR XIII4 11320.
34%
1937
Etelä-Karjala — Koivisto
Mannonen, Ulla
SKVR VI1 1188.
34%
1933
Etelä-Savo — Lappee
Kohvakka, Toini
SKVR VI1 1189.
34%
1933
Etelä-Savo — Lemi
Kohvakka, Toini
SKVR VI2 6657.
34%
1890
Etelä-Savo — Joutseno
Alava, Vihtori
SKVR VI2 6661.
34%
1934
Etelä-Savo — Ristiina
Kohvakka, Toini
SKVR VI2 6665.
34%
1934
Etelä-Savo — Pieksämäki
Kohvakka, Toini
SKVR IX2 133.
34%
1913
Keski-Suomi — Saarijärvi
Koskenjaakko, Anshelm
SKVR IX2 134.
34%
1913
Keski-Suomi — Saarijärvi
Kaukoranta, Toivo
SKVR XII1 615.
34%
1916
Pohjois-Pohjanmaa — Kiiminki
Paulaharju, Aili
SKVR XII1 672.
34%
1890
Peräpohjola — Sodankylä
Koskimies, A. V.
SKVR XII1 694.
34%
1915
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 696.
34%
1919
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XIV 639.
34%
1915
Uusimaa — Lapinjärvi
Salminen, Tyyne
SKVR XIV 660.
34%
1915
Uusimaa — Porvoo mlk
Velho, Osku
JR 19482
34%
1962
Etelä-Karjala — Muolaa
Jussila, Hilma
JR 23711
34%
1936
Etelä-Savo — Taipalsaari
Kaukonen, Katri
JR 23743
34%
1936
Etelä-Savo — Taipalsaari
Kaukonen, Katri
JR 26119
34%
1928
Etelä-Pohjanmaa — Veteli
Kivelä, Iida
JR 10328
34%
1925
Häme — Orimattila
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 30603
34%
1962
Etelä-Savo — Joutseno
Kutila, Elsa
JR 37153
34%
1936
Pohjois-Pohjanmaa — Kestilä
Hautala, Sigrid
JR 46505
34%
1962
Pohjois-Pohjanmaa — Rantsila
Näsänen, Aune
JR 61194
34%
1936
Pohjois-Savo — Tervo
Puranen, Anna
JR 66040
34%
1955
Etelä-Karjala — Virolahti
Rantanen, Saimi
JR 69574
34%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 80457
34%
1936
Etelä-Pohjanmaa — Evijärvi
Tuomaala, Väinö
JR 80765
34%
1947
Etelä-Pohjanmaa — Alajärvi
Tuomaala, Väinö
JR 81795
34%
1911
Etelä-Karjala — Koivisto
Vaara, V. B.
JR 82366
34%
1936
Etelä-Karjala — Kirvu
Varemo, Otto
SKVR XII1 619.
34%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 635.
34%
1920
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 646.
34%
1915
Peräpohjola — Ylitornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 651.
34%
1915
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 673.
34%
1915
Peräpohjola — Sodankylä
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XIII2 5285.
34%
1909
Etelä-Karjala — Heinjoki
Sonkkila, Hilja
JR 57169
34%
1932
Peräpohjola — Muonio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 57181
34%
1932
Peräpohjola — Muonio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 57204
34%
1932
Peräpohjola — Muonio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 57285
34%
1932
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 57301
34%
1932
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 57308
34%
1932
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 57359
34%
1932
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 57380
34%
1932
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 57390
34%
1932
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 57423
34%
1932
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 57927
34%
1932
Peräpohjola — Sodankylä
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 27220
34%
1962
Etelä-Karjala — Uusikirkko Vpl.
Kontunen, Alma
JR 33061
34%
1950
Etelä-Karjala — Kirvu
Kärki, Frans
JR 44520
33%
1936
Pohjois-Karjala — Liperi
Mutanen, Aari
SKVR XIII4 11329.
33%
1936
Etelä-Karjala — Hiitola
Mannonen, Ulla
JR 09298
33%
1961
Kainuu — Taivalkoski
Huhtelin, Jenny
SKVR XIV 603.
33%
1936
Uusimaa — Haapasaari
Laiho, Aili
SKVR XIII4 11314.
33%
1938
Etelä-Karjala — Kivennapa
Mannonen, Ulla
JR 57890
33%
1932
Peräpohjola — Sodankylä
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 57145
33%
1932
Peräpohjola — Muonio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 35204
33%
1926
Häme — Jaala
Lahti, Erkki
JR 48058
33%
1936
Etelä-Karjala — Rautu
Onttonen, Helena
JR 57910
33%
1932
Peräpohjola — Sodankylä
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR V3 1008.
33%
1894
Itä- ja Pohjois-Inkeri — Lempaala
Neovius, A. D.
SKVR XII1 630.
33%
1909
Peräpohjola — Kemi
Paloheimo, Anni
JR 31514
33%
1906
Pohjois-Karjala — Polvijärvi
Kärki, Frans
SKVR IX1 1043.
33%
1913
Häme — Asikkala
Vanamo, Hilma
SKVR XII1 605.
33%
1915
Pohjois-Pohjanmaa — Pyhäjoki
Pisilä, Fanni
SKVR XIV 643.
33%
1937
Uusimaa — Artjärvi
Eerola, Edvard
JR 22440
33%
1936
Etelä-Savo — Mäntyharju
Karhu, J.
JR 24882
33%
1932
Häme — Jaala
Kauppinen, Eino
SKVR I4 2279.
33%
1915
Kainuu — Suomussalmi
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 62963
33%
1952
Etelä-Karjala — Rautu
Pöyhönen, Martti
JR 57265
33%
1932
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 28264
33%
1905
Etelä-Pohjanmaa — Veteli
Koskinen, A. R.
SKVR XII1 606.
32%
1915
Pohjois-Pohjanmaa — Paavola
Jääskelä, Sakari
JR 33813
32%
1959
Etelä-Karjala — Pyhäjärvi Vpl.
Kärki, Frans
SKVR VI1 1553.
32%
1913
Etelä-Savo — Mäntyharju
Lindeman, Olga
JR 69153
32%
1958
Pohjois-Savo — Pielavesi
Saarela, Olavi
JR 69171
32%
1958
Pohjois-Savo — Pielavesi
Saarela, Olavi
SKVR XII2 8221.
32%
1934
Ruija — Moseija
Paulaharju, Samuli ja Jenny
SKVR VI1 1182.
32%
1884
Etelä-Savo — Lemi
Kouvo, Henrik
JR 32660
32%
1947
Etelä-Karjala — Metsäpirtti
Kärki, Frans
JR 48730
32%
1954
Etelä-Savo — Luumäki
Paarmo, Maire
JR 53479
32%
1942
Pohjois-Karjala — Nurmes
Peltonen, Erkki
JR 54197
32%
1937
Etelä-Karjala — Äyräpää
Pennanen, Olavi
JR 60659
32%
1959
Etelä-Karjala — Johannes
Pukonen, Elsa
JR 57113
31%
1932
Peräpohjola — Muonio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR IV3 3879.
31%
1911
Keski-Inkeri — Moloskovitsa
Lukkarinen, Juho
SKVR VI1 1203.
31%
1933
Etelä-Savo — Puumala
Luukkonen, Kerttu
SKVR VI1 1207.
31%
1911
Etelä-Savo — Kangasniemi
Vallaskangas, Iida
SKVR VII2 3587.
31%
1910
Laatokan Karjala (Raja-Karjala)
Kallio, Alma
SKVR VIII 1879.
31%
1913
Varsinais-Suomi — Salo
Tamminen, Vappu
SKVR IX2 120.
31%
1850
Häme
Rudbäck ja Rothman
SKVR X1 704.
31%
1905
Satakunta — Kauvatsa
Santavirta, K. O.
SKVR XII1 610.
31%
1912
Pohjois-Pohjanmaa — Hailuoto
Paulaharju, Samuli ja Jenny
SKVR XII1 667.
31%
1921
Peräpohjola — Muonio
Paulaharju, Samuli ja Jenny
SKVR XII1 683.
31%
1932
Länsipohja — Täräntö
Tuovinen, Inkeri
SKVR XII1 690.
31%
1915
Pohjois-Pohjanmaa — Haapavesi
Puolitaival, MIlja
SKVR XII1 692.
31%
1891
Pohjois-Pohjanmaa — Pyhäjoki
Rautell, E. F.
SKVR XIII2 5256.
31%
9999
Etelä-Karjala — Rautu
Hahl, Hjalmar
SKVR XIII2 5269.
31%
1903
Etelä-Karjala — Uusikirkko Vpl.
Seppälä, Santeri
SKVR XIII2 5271.
31%
1929
Etelä-Karjala — Kanneljärvi
Määttänen, Rebekka
SKVR XIII2 5309.
31%
1890
Etelä-Karjala — Viipuri mlk
Alava, Vihtori
SKVR XIII2 5313.
31%
1890
Etelä-Karjala — Säkkijärvi
Alava, Vihtori
SKVR XIII2 5316.
31%
1890
Etelä-Karjala — Säkkijärvi
Alava, Vihtori
SKVR XIII4 11324.
31%
1937
Etelä-Karjala — Koivisto
Mannonen, Ulla
SKVR XIV 612.
31%
1937
Uusimaa — Sippola
Permanto, Elvi
JR 24247
31%
1943
Viena — Vuokkiniemi
Kaukonen, Väinö
JR 24899
31%
1932
Häme — Kärkölä
Kauppinen, Eino
JR 07225
31%
1935
Pohjois-Savo — Tervo
Heimonen, Anni
JR 07692
31%
1938
Satakunta — Pihlajavesi
Helakaltio, Aini
JR 09591
31%
1953
Etelä-Karjala — Kivennapa
Huurto, Pirkko
JR 33210
31%
1949
Etelä-Karjala — Valkjärvi
Kärki, Frans
JR 34991
31%
1962
Keski-Suomi — Hankasalmi
Laapotti, Anja
JR 36834
31%
1954
Etelä-Pohjanmaa — Lappajärvi
Etelä-Pohjanmaan Nuorisoseura; Laitinen, Nikolai
JR 39729
31%
1964
Pohjois-Pohjanmaa — Rantsila
Linna, Eino
JR 48716
31%
1953
Etelä-Savo — Lappee
Paarmo, Maire
JR 61191
31%
1936
Pohjois-Savo — Tervo
Puranen, Anna
JR 70139
31%
1932
Keski-Suomi — Karstula
Saarijärven yhteiskoulu
JR 73638
31%
1932
Häme — Valkeala
Sanakirjasäätiön välityksellä,
JR 74928
31%
1953
Etelä-Karjala — Terijoki
Seppänen, Anna
JR 74996
31%
1954
Etelä-Karjala — Kivennapa
Seppänen, Hilma
JR 79768
31%
1936
Etelä-Karjala — Uusikirkko Vpl.
Toivonen, Anton
SKVR VI2 6655.
31%
1934
Etelä-Savo — Lappee
Kohvakka, Toini
JR 33814
31%
1959
Etelä-Karjala — Pyhäjärvi Vpl.
Kärki, Frans
JR 54333
31%
1937
Etelä-Karjala — Muolaa
Pennanen, Olavi
JR 32663
31%
1947
Etelä-Karjala — Metsäpirtti
Kärki, Frans
JR 32714
31%
1946
Etelä-Karjala — Sakkola
Kärki, Frans
SKVR XII1 653.
31%
1915
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 57339
31%
1932
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 57946
31%
1932
Peräpohjola — Sodankylä
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 80164
31%
1957
Etelä-Karjala — Muolaa
Toukkari, Eemil
JR 02364
31%
1954
Pohjois-Pohjanmaa — Alavieska
Auranen, Helvi
JR 50499
31%
1936
Pohjois-Pohjanmaa — Ii
Palukka, Fiina
JR 73903
31%
1935
Pohjois-Pohjanmaa — Ylikiiminki
Saranen, Selma
JR 66088
31%
1935
Etelä-Pohjanmaa — Nurmo
Ranta, Sylvi
SKVR XIII4 11322.
31%
1936
Etelä-Karjala — Koivisto
Mannonen, Ulla
JR 48734
31%
1954
Etelä-Savo — Luumäki
Paarmo, Maire
JR 46504
30%
1962
Pohjois-Pohjanmaa — Rantsila
Näsänen, Aune
SKVR XIV 633.
30%
1906
Uusimaa — Elimäki
Heporauta, F. A.
JR 65817
30%
1961
Etelä-Karjala — Koivisto
Ranta, Helmi
SKVR XIV 665.
30%
1916
Uusimaa — Mäntsälä
Teräskivi, Einar
SKVR IX1 1064.
30%
1913
Häme — Kuorevesi
Mäkelä, A. E.
SKVR X1 780.
30%
1930
Satakunta — Karvia
Kaukamaa, L.
SKVR XI 91.
30%
1924
Etelä-Pohjanmaa — Kauhava
Salokannel, Tyyne
JR 05518
30%
1935
Etelä-Pohjanmaa — Ilmajoki
Hakala, Eino
JR 68256
30%
1962
Etelä-Pohjanmaa — Alavus
Ruismäki, Lempi
JR 32734
30%
1946
Etelä-Karjala — Sakkola
Kärki, Frans
SKVR XIII2 5254.
30%
1935
Etelä-Karjala — Metsäpirtti
Laiho, Lauri
JR 20967
30%
1910
Pohjois-Savo — Kuopio; Pohjois-Karjala — Joensuu; Pohjois-Karjala — Nurmes
Kallio, Alma
SKVR I4 2280.
30%
1915
Kainuu — Suomussalmi
Paulaharju, Samuli ja Jenny
SKVR XII1 661.
30%
1915
Peräpohjola — Kemijärvi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 48744
30%
1954
Etelä-Savo — Luumäki
Paarmo, Maire
JR 78994
30%
1954
Pohjois-Pohjanmaa — Ylivieska
Tikkala, Eeva
SKVR VIII 2974.
29%
1922
Varsinais-Suomi — Uskela
Nyyrikki, Ella
SKVR XIII2 5305.
29%
1934
Etelä-Karjala — Kirvu
Kykkänen, Anna
JR 79848
29%
1958
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Suistamo
Tolkki, Aarne
JR 32723
29%
1946
Pohjois-Savo — Leppävirta
Kärki, Frans
SKVR IX1 1060.
29%
1890
Häme — Hartola
Öfverling, J.
SKVR IX2 137.
29%
1887
Keski-Suomi — Rautalampi
Kuopion lyseon toverikunta
SKVR XII1 613.
29%
1916
Pohjois-Pohjanmaa — Kiiminki
Paulaharju, Aili
SKVR XII1 660.
29%
1920
Peräpohjola — Rovaniemi
Paulaharju, Samuli ja Jenny
SKVR XIV 611.
29%
1921
Uusimaa — Vehkalahti
Vuorisalo, Katri
SKVR XIV 620.
29%
1916
Uusimaa — Kymi
Husu, Anni
SKVR XIV 622.
29%
1937
Uusimaa — Kymi
Oksman, Juho
SKVR XIV 645.
29%
1939
Uusimaa — Artjärvi
Saarto, Maila
SKVR XIV 664.
29%
1915
Uusimaa — Mäntsälä
Louhe, Lempi
JR 32253
29%
1942
Etelä-Karjala — Metsäpirtti
Kärki, Frans
JR 33496
29%
1952
Etelä-Karjala — Pyhäjärvi Vpl.
Kärki, Frans
JR 35161
29%
1920
Uusimaa — Pukkila
Lahden kansanopiston oppilaat,
JR 63936
29%
1957
Etelä-Karjala — Johannes
Railonsala, Artturi
JR 70217
29%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
SKVR X1 704 α.
28%
1931
Satakunta — Ikaalinen
Alanen, Viljo
JR 73966
28%
1962
Pohjois-Pohjanmaa — Kalajoki
Sauvula, Iivari
SKVR XI 82.
28%
1924
Etelä-Pohjanmaa — Töysä
Peltonen, Erkki
JR 34729
28%
1936
Satakunta — Merikarvia
Laiho, Aili
JR 75291
28%
1959
Etelä-Karjala — Kivennapa
Seppänen, Hilma
SKVR XII1 638.
28%
1915
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XIII2 5248.
28%
1913
Etelä-Karjala — Metsäpirtti
Koskivaara, Aleksanteri
SKVR VII2 3584.
28%
1828
Pohjois-Karjala — Pielisjärvi
Lönnrot, Elias
JR 08654
28%
1970
Pohjois-Karjala — Rääkkylä
Hirvonen, Aune
JR 31086
28%
1962
Kainuu — Ristijärvi
Kuvaja, Helli
SKVR IX1 1063.
28%
1913
Häme — Kuorevesi
Mäkelä, A. E.
JR 71733
28%
1962
Etelä-Karjala — Johannes
Sairanen, Ida
JR 29912
27%
1960
Etelä-Karjala — Rautu
Kuisma, Maija-Liisa
SKVR XIV 630.
27%
1903
Uusimaa — Anjala
Tyyskä, J.
JR 24837
27%
1932
Häme — Iitti
Kauppinen, Eino
SKVR IX2 138.
27%
1904
Keski-Suomi — Rautalampi
Harlin, Otto
SKVR XII1 650.
27%
1915
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 19866
27%
1935
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Suistamo
Jänönen, Anna
SKVR VI2 6664.
27%
1935
Etelä-Savo — Kangasniemi
Hokkanen, Eino
SKVR VI2 6665 a.
27%
1935
Pohjois-Savo — Pielavesi
Pulkkinen, Eino
SKVR VI2 6828.
27%
1890
Etelä-Savo — Luumäki
Alava, Vihtori
SKVR X1 709.
27%
1907
Satakunta — Kihniö
Vegelius, Lyydia
SKVR X1 718.
27%
1910
Satakunta — Punkalaidun
Moisio, Hilja
SKVR XI 140.
27%
1880
Etelä-Pohjanmaa — Kauhava
Vaasan suomalaisen lyseon konventti
SKVR XII1 614.
27%
1916
Pohjois-Pohjanmaa — Kiiminki
Paulaharju, Aili
SKVR XII1 659.
27%
1915
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 688.
27%
1915
Pohjois-Pohjanmaa — Kärsämäki
Pyrrö, Jalmari
SKVR XIV 606.
27%
1893
Uusimaa — Vehkalahti
Rytkönen, Antti
SKVR XIV 631.
27%
1922
Uusimaa — Anjala
Vuorenpää, Kyllikki
JR 23334
27%
1936
Etelä-Savo — Heinävesi
Karhu, Lyyli
JR 07606
27%
1938
Pohjois-Pohjanmaa — Hailuoto
Heino, Ida
JR 34015
27%
1960
Etelä-Karjala — Pyhäjärvi Vpl.
Kärki, Frans
JR 68841
27%
1895
Uusimaa — Vehkalahti
Rytkönen, Antti
JR 68843
27%
1895
Uusimaa — Vehkalahti
Rytkönen, Antti
JR 78963
27%
1922
Keski-Suomi — Rautalampi
Tiitinen, Aili
JR 67057
26%
1962
Etelä-Karjala — Valkjärvi
Ravantti, Aino
SKVR XIII4 11304.
26%
1936
Etelä-Karjala — Rautu
Pennanen, Olavi
JR 34927
26%
1936
Itä- ja Pohjois-Inkeri — Miikkulainen
Laiho, Aili
JR 46307
26%
1937
Etelä-Savo — Taipalsaari
Nurmi, Toivo
SKVR XII1 655.
26%
1915
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XIII2 5270.
26%
1925
Etelä-Karjala — Uusikirkko Vpl.
Högström, Harald
JR 68259
26%
1962
Etelä-Pohjanmaa — Alavus
Ruismäki, Lempi
JR 61636
26%
1936
Kainuu — Pudasjärvi
Putaala, Martti
SKVR X1 707.
26%
1887
Satakunta — Lempäälä
Lindqvist, Aleksander
JR 18465
26%
1962
Etelä-Karjala — Pyhäjärvi Vpl.
Inkinen, Kaisa
JR 73716
26%
1951
Etelä-Karjala — Uusikirkko Vpl.
Sanakirjasäätiön välityksellä,
SKVR XIII2 5311.
26%
1890
Etelä-Karjala — Viipuri mlk
Alava, Vihtori
JR 83467
26%
1962
Etelä-Karjala — Vuoksenranta
Virtanen, Lilja
JR 74970
25%
1954
Etelä-Karjala — Kivennapa
Seppänen, Hilma
SKVR IX2 139.
25%
1895
Keski-Suomi — Vesanto
Fri, Iivari
JR 09858
25%
1941
Pohjois-Pohjanmaa — Merijärvi
Hyvärinen, Juho
JR 30505
25%
1936
Pohjois-Karjala — Kaavi
Kuronen, Jalmari
JR 67813
25%
1935
Etelä-Pohjanmaa — Lapua
Rintamäki, Elina
JR 18361
25%
1936
Satakunta — Orivesi
Iltanen, A. F.
SKVR XIV 623.
25%
1888
Uusimaa — Kymi
Tyyskä, J.
SKVR XIV 637.
25%
1889
Uusimaa — Elimäki
Tyyskä, J.
JR 09207
25%
1936
Pohjois-Savo — Nilsiä
Horttanainen, Erkki
JR 32352
25%
1943
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Suistamo
Kärki, Frans
SKVR XIII4 11299.
25%
1936
Etelä-Karjala — Rautu
Pennanen, Olavi
JR 33235
25%
1951
Etelä-Karjala — Metsäpirtti
Kärki, Frans
JR 73934
25%
1963
Pohjois-Pohjanmaa — Merijärvi
Saukko, Antti
SKVR XIV 607.
25%
1893
Uusimaa — Vehkalahti
Rytkönen, Antti
SKVR XIII4 11309.
25%
1936
Etelä-Karjala — Rautu
Pennanen, Olavi
SKVR VI1 1221.
25%
1885
Pohjois-Savo — Nilsiä
Krohn, Kaarle
SKVR IX1 1052.
25%
1887
Häme — Iitti
Puttila, T.
SKVR IX2 124.
25%
1910
Keski-Suomi — Sumiainen
Kaukoranta, Toivo
SKVR XI 88.
25%
1932
Etelä-Pohjanmaa — Kaustinen
Luukko, F. A.
SKVR XIII2 5314.
25%
1890
Etelä-Karjala — Säkkijärvi
Alava, Vihtori
JR 21600
25%
1909
Varsinais-Suomi — Uskela
Kallio, V. J.
SKVR VI1 1206.
25%
1913
Etelä-Savo — Kerimäki
Hänninen, Laina
SKVR VI1 1210.
25%
1920
Etelä-Savo — Kangasniemi
Kuitunen, Oskari
SKVR VI1 1211.
25%
1920
Etelä-Savo — Kangasniemi
Kuitunen, Oskari
SKVR XIII2 5281.
24%
1935
Etelä-Karjala — Koivisto
Mannonen, Ulla
JR 63426
24%
1939
Satakunta — Nokia
Railonsala, Artturi
SKVR XIII4 11327.
24%
1935
Etelä-Karjala — Räisälä
Räty, Tyyne
SKVR IX1 1039.
24%
1915
Häme — Padasjoki
Rapola, Martti
SKVR IX1 1062.
24%
1913
Häme — Kuorevesi
Mäkelä, A. E.
SKVR XII1 656.
24%
1915
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XIII4 11624.
24%
1938
Etelä-Karjala — Uusikirkko Vpl.
Mannonen, Ulla
SKVR XIII2 5265.
24%
1888
Etelä-Karjala — Valkjärvi
Borenius, A. A.
SKVR XIV 627.
24%
1888
Uusimaa — Anjala
Multala, M.
SKVR XIV 636.
24%
1920
Uusimaa — Elimäki
Lampinen, Lyydi
SKVR XIV 626.
23%
1893
Uusimaa — Anjala
Holstén, Edv.
SKVR XIV 632.
23%
1920
Uusimaa — Elimäki
Hildén, Siiri
SKVR XI 139.
23%
1886
Etelä-Pohjanmaa — Laihia
Etelä-Pohjanmaan Nuorisoseura
SKVR XIII2 5317.
23%
1850
Etelä-Karjala
Raussi, Eljas
SKVR XIV 673.
23%
1893
Uusimaa — Siuntio
Valve, J.
JR 26721
23%
1957
Etelä-Karjala — Uusikirkko Vpl.
Kokko, Aino
JR 32825
23%
1948
Etelä-Karjala — Sakkola
Kärki, Frans
JR 75152
23%
1954
Etelä-Karjala — Kivennapa
Seppänen, Hilma
SKVR V2 1771.
23%
1894
Itä- ja Pohjois-Inkeri — Lempaala
Alava, Vihtori
JR 10211
23%
1924
Häme — Jämsä
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
SKVR VI1 1219.
23%
1923
Pohjois-Savo — Maaninka
Rytkönen, Ahti
JR 06741
23%
1962
Etelä-Karjala — Kanneljärvi
Havia, Katri
JR 46555
22%
1962
Etelä-Pohjanmaa — Kaustinen
Ojala, Katri
SKVR XIII4 11608.
22%
1937
Etelä-Karjala — Koivisto
Mannonen, Ulla
SKVR XII2 8225.
22%
1934
Ruija — Porsanki
Paulaharju, Samuli ja Jenny
SKVR XII1 658.
22%
1915
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR VI1 1205.
22%
1913
Etelä-Savo — Kerimäki
Hänninen, Laina
SKVR VI1 1208.
22%
1921
Etelä-Savo — Kangasniemi
Kuitunen, Oskari
SKVR VI1 1220.
22%
1925
Pohjois-Savo — Maaninka
Rytkönen, Ahti
SKVR XII1 608.
22%
1927
Pohjois-Pohjanmaa — Utajärvi
Kemilä, J.
JR 83992
22%
1935
Kainuu — Kuusamo
Vähä-Muotia, Elma
JR 32762
22%
1947
Keski-Inkeri — Liissilä
Kärki, Frans
SKVR VII2 3416.
22%
1895
Pohjois-Karjala — Kiihtelysvaara
Rytkönen, Antti
SKVR IX1 1055.
22%
1914
Häme — Iitti
Alatalo, Helmi
SKVR IX1 1057.
22%
1887
Häme — Heinola mlk
Andersson, K. F.
SKVR XIV 604.
22%
1887
Uusimaa — Vehkalahti
Alava, Vihtori
SKVR XIV 628.
22%
1886
Uusimaa — Anjala
Tyyskä, J.
JR 24312
22%
1943
Viena — Vuokkiniemi
Kaukonen, Väinö
JR 32728
22%
1946
Etelä-Karjala — Sakkola
Kärki, Frans
JR 34019
22%
1960
Etelä-Karjala — Pyhäjärvi Vpl.
Kärki, Frans
JR 32839
22%
1948
Etelä-Karjala — Sakkola
Kärki, Frans
SKVR XIII4 11297.
21%
1936
Etelä-Karjala — Rautu
Pennanen, Olavi
SKVR XIV 899.
21%
1894
Uusimaa — Tuusula
Andersson, A. G.
SKVR XIII2 5251.
21%
1934
Etelä-Karjala — Metsäpirtti
Haltsonen, Sulo
JR 18113
21%
1962
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Suistamo
Ihatsu, Anna
JR 31821
21%
1942
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Suistamo
Kärki, Frans
JR 31921
21%
1942
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Suistamo
Kärki, Frans
SKVR XIV 624.
21%
1889
Uusimaa — Anjala
Alamäntylä, M.
SKVR XI 136.
20%
1903
Etelä-Pohjanmaa — Ilmajoki
Kaukola, F.
SKVR XII1 689.
20%
1915
Pohjois-Pohjanmaa — Ylivieska
Cajan, Arvi
SKVR XIII2 5294.
20%
1891
Etelä-Karjala — Rautjärvi
Lilius, Lilli
SKVR XIII4 11347.
20%
1938
Etelä-Karjala — Kivennapa
Munne, Anna
SKVR VI1 1223.
20%
1903
Pohjois-Savo — Iisalmi
Ruotsalainen, Ville
SKVR XIII2 5258.
20%
1934
Etelä-Karjala — Rautu
Laiho, Lauri
JR 20890
20%
1955
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Suistamo
Kairikko, Maija
JR 26237
20%
1952
Etelä-Karjala — Metsäpirtti
Klaus, Helena
SKVR IV3 3905.
20%
1911
Keski-Inkeri — Spankkova
Lukkarinen, Juho
SKVR VI1 1209.
20%
1923
Etelä-Savo — Kangasniemi
Kuitunen, Oskari
SKVR XII1 612.
20%
1930
Pohjois-Pohjanmaa — Hailuoto
Virkkunen, Aili
JR 32376
19%
1943
Etelä-Karjala — Metsäpirtti
Kärki, Frans
JR 33514
19%
1952
Etelä-Karjala — Sakkola
Kärki, Frans
JR 17762
19%
1931
Viena — Pistojärvi
Ievala, Iivari
SKVR XIV 648.
19%
1915
Uusimaa — Myrskylä
Salminen, Tyyne
JR 26239
19%
1962
Etelä-Karjala — Metsäpirtti
Klaus, Helena
SKVR XIII4 11310.
19%
1936
Etelä-Karjala — Rautu
Pennanen, Olavi
SKVR XIII2 5899 a.
18%
1934
Etelä-Karjala — Rautjärvi
Häyhä, Johannes
JR 68345
18%
1936
Etelä-Savo — Lemi
Ruoppila, Veikko
JR 01151
18%
1891
Etelä-Karjala — Sakkola; Itä- ja Pohjois-Inkeri — Lempaala
Alava, Vihtori
JR 06175
18%
1946
Keski-Suomi — Kinnula
Harju, Otto
JR 31961
18%
1942
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Suistamo
Kärki, Frans
JR 33105
18%
1950
Etelä-Karjala — Pyhäjärvi Vpl.
Kärki, Frans
JR 33115
18%
1950
Etelä-Karjala — Pyhäjärvi Vpl.
Kärki, Frans
JR 17688
18%
1931
Viena — Uhtua
Ievala, Iivari
JR 32926
18%
1949
Etelä-Karjala — Sakkola
Kärki, Frans
JR 72360
18%
1908
Etelä-Karjala — Rautu
Salminen, Väinö
SKVR XIII2 5267.
17%
1847
Etelä-Karjala — Uusikirkko Vpl.
Reinholm, H. A.
JR 33000
17%
1949
Etelä-Karjala — Sakkola
Kärki, Frans
JR 74850
17%
1935
Etelä-Savo — Savonlinna
Seppänen, Aleks.
SKVR VII2 3578.
17%
1885
Pohjois-Karjala — Ilomantsi
Kuopion lyseon toverikunta
SKVR VII2 3578 a.
17%
1885
Pohjois-Karjala — Ilomantsi
Kuopion Isänmaallinen Seura
SKVR XIII2 5315.
17%
1890
Etelä-Karjala — Säkkijärvi
Alava, Vihtori
JR 18987
17%
1890
Keski-Suomi — Kivijärvi
Jalkanen, K. J.
JR 32941
17%
1949
Etelä-Karjala — Sakkola
Kärki, Frans
JR 17931
17%
1931
Viena
Ievala, Iivari
JR 48339
17%
1953
Pohjois-Karjala — Valtimo
Oulasmaa, Siiri
JR 53295
16%
1935
Etelä-Pohjanmaa — Töysä
Peltonen, Erkki
SKVR XII1 611.
16%
1930
Pohjois-Pohjanmaa — Hailuoto
Virkkunen, Aili
JR 17506
16%
1930
Viena — Pistojärvi
Ievala, Iivari
JR 17581
16%
1931
Viena — Vuokkiniemi
Ievala, Iivari
JR 17801
16%
1931
Viena
Ievala, Iivari
JR 36603
16%
1960
Etelä-Karjala — Rautu
Laine, Ida
SKVR XIII2 5165.
16%
1935
Etelä-Karjala — Metsäpirtti
Laiho, Lauri
Kanteletar 2:175
16%
None
None
None
JR 25257
16%
1935
Kainuu — Suomussalmi
Kela, Janne
JR 33146
15%
1950
Etelä-Karjala — Pyhäjärvi Vpl.
Kärki, Frans
JR 66472
15%
1957
Etelä-Karjala — Räisälä
Räsänen, Matti
SKVR V2 1772.
15%
1908
Itä- ja Pohjois-Inkeri — Vuole
Salminen, Väinö
SKVR IX2 129.
15%
1859
Keski-Suomi — Saarijärvi
Taipale, Matti
JR 19245
15%
1957
Pohjois-Karjala — Ilomantsi
Jormanainen, Pekka
JR 82701
15%
1933
Etelä-Pohjanmaa — Veteli
Vetelin Isonkylän Nuorisoseura
JR 40061
15%
1964
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Impilahti
Lohi, Veera
JR 05647
15%
1954
Etelä-Karjala — Muolaa
Hallenberg, Ida
JR 32898
14%
1949
Etelä-Karjala — Metsäpirtti
Kärki, Frans
JR 32776
14%
1947
Etelä-Karjala — Metsäpirtti
Kärki, Frans
SKVR XIII2 5257.
14%
1934
Etelä-Karjala — Rautu
Haltsonen, Sulo
EÜS VI 552/3 (149)
13%
1909
Pärnumaa — Häädemeeste
Juhanson, E.; Martin, Artur
SKVR XIII2 3183.
13%
1935
Etelä-Karjala — Rautu
Kaukonen, Katri
SKVR VII2 3455.
13%
1888
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Sortavala
Hainari, O. A.
SKVR VII2 3456.
13%
1888
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Sortavala
Hainari, O. A.
H III 14, 764 (13)
13%
1891
Viljandimaa — Kolga-Jaani
Pihlak, Anton
JR 32725
13%
1946
Etelä-Karjala — Sakkola
Kärki, Frans
SKVR IV1 509.
13%
1853
Keski-Inkeri — Tyrö
Europaeus, D. E. D.
JR 06287
13%
1935
Keski-Suomi — Saarijärvi
Harju, Otto
JR 31914
12%
1942
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Suistamo
Kärki, Frans
JR 33445
12%
1951
Etelä-Karjala — Pyhäjärvi Vpl.
Kärki, Frans
JR 33452
12%
1951
Etelä-Karjala — Pyhäjärvi Vpl.
Kärki, Frans
JR 33518
11%
1952
Etelä-Karjala — Pyhäjärvi Vpl.
Kärki, Frans
JR 75515
11%
1953
Keski-Suomi — Pihtipudas
Sevón, Hannes
JR 55166
11%
1945
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Suistamo
Penttilä, Aarni
JR 74076
11%
1953
Etelä-Karjala — Pyhäjärvi Vpl.
Savolainen, Katri
JR 32509
11%
1945
Keski-Inkeri — Kupanitsa
Kärki, Frans
JR 33202
10%
1950
Etelä-Karjala — Sakkola
Kärki, Frans
JR 32377
10%
1943
Etelä-Karjala — Hiitola
Kärki, Frans
Kanteletar 2:192
10%
None
None
None
SKVR V3 1007.
10%
1891
Itä- ja Pohjois-Inkeri — Lempaala
Neovius, A. D.