SKVR XII1 3226.
58%
1914
Pohjois-Pohjanmaa — Kalajoki
Kivioja, V. H.
JR 58115
54%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 55576
52%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 40754
51%
1932
Etelä-Pohjanmaa — Ullava
Luukko, F. A.
JR 55594
51%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 58544
49%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 51531
49%
1930
Etelä-Pohjanmaa — Perho
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 42868
48%
1912
Häme — Pälkäne
Mikkola, Edv.
JR 55733
48%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 58237
47%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 3242.
47%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 55613
47%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 55985
46%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 63256
46%
1936
Etelä-Pohjanmaa — Alavus
Railonsala, Artturi
JR 55756
46%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 55669
46%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 3239.
45%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 21267
45%
1910
Etelä-Pohjanmaa — Isojoki
Kallio, Niilo
JR 28425
45%
1922
Etelä-Pohjanmaa — Kortesjärvi
Kosonen, Lempi
JR 05414
45%
1917
Peräpohjola — Tornio
Haggrén, Helmi
JR 18550
45%
1936
Etelä-Pohjanmaa — Kannus
Isokungas, Yrjö
JR 58004
44%
1932
Peräpohjola — Ylitornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 3227.
44%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 55244
44%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 3235.
44%
1920
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 55911
44%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 64090
43%
1962
Etelä-Pohjanmaa — Teuva
Railonsala, Artturi
JR 55690
43%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 3229.
43%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 58443
43%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 27709
43%
1889
Etelä-Pohjanmaa — Teuva
Korpela, S.
JR 55656
43%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 58523
43%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 56030
42%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 56091
42%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 09028
42%
1921
Pohjois-Pohjanmaa — Kalajoki
Hongell, Aune
JR 57482
42%
1932
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 84497
42%
1889
Etelä-Pohjanmaa — Teuva
Yrjänäinen, P.
SKVR XII1 3241.
42%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 21274
42%
1910
Satakunta — Honkajoki
Kallio, Niilo
JR 27934
41%
1889
Etelä-Pohjanmaa — Isojoki
Kortesniemi, J. R.
SKVR XII2 8404.
41%
1920
Peräpohjola — Kittilä
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 58095
41%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 80254
41%
1948
Peräpohjola — Ylitornio
Tuira, Teuvo
JR 51530
40%
1930
Etelä-Pohjanmaa — Perho
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 21985
40%
1903
Satakunta — Lavia
Kamppi, Väinö
JR 55949
40%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 56875
40%
1932
Peräpohjola — Kemijärvi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 56886
40%
1932
Peräpohjola — Kemijärvi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 56860
40%
1932
Peräpohjola — Kemijärvi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 56865
40%
1932
Peräpohjola — Kemijärvi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 56783
40%
1932
Peräpohjola — Kemijärvi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 56825
40%
1932
Peräpohjola — Kemijärvi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 16885
39%
1944
Etelä-Pohjanmaa — Soini
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 58587
39%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 56781
39%
1932
Peräpohjola — Kemijärvi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 56972
39%
1932
Peräpohjola — Kemijärvi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 20963
39%
1913
Satakunta — Ähtäri
Kalliala, Lauri
JR 40726
39%
1932
Etelä-Pohjanmaa — Soini
Luukko, F. A.
SKVR XII1 3233.
39%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 57967
39%
1932
Peräpohjola — Sodankylä
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 64832
38%
1968
Peräpohjola — Alatornio
Railonsala, Artturi
SKVR XII1 3230.
38%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 55928
38%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 78795
38%
1959
Pohjois-Pohjanmaa — Merijärvi
Tervonen, Viljo
JR 57977
38%
1932
Peräpohjola — Sodankylä
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 11682
38%
1933
Kainuu — Kajaani
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 33564
37%
1954
Satakunta — Karkku
Kärki, Frans
JR 57997
37%
1932
Peräpohjola — Ylitornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 64833
37%
1968
Peräpohjola — Alatornio
Railonsala, Artturi
JR 11654
37%
1933
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13382
37%
1939
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
SKVR XII1 3237.
37%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 56846
37%
1932
Peräpohjola — Kemijärvi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 56894
37%
1932
Peräpohjola — Kemijärvi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 56960
37%
1932
Peräpohjola — Kemijärvi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 57280
37%
1932
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 58021
36%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 58298
36%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 56819
36%
1932
Peräpohjola — Kemijärvi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 56934
36%
1932
Peräpohjola — Kemijärvi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 58387
36%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 3243.
36%
1915
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 3238.
35%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 08184
35%
1921
Etelä-Pohjanmaa — Oravainen
Hietakangas, Anni
JR 50810
35%
1908
Pohjois-Pohjanmaa — Muhos
Paulaharju, Lyyli
JR 58453
35%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 3240.
35%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 55433
35%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 16032
35%
1943
Häme — Tuulos
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 56796
34%
1932
Peräpohjola — Kemijärvi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 58678
34%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 49170
34%
1955
Etelä-Karjala — Jaakkima
Paavolainen, Oma Martti
SKVR XII2 8401.
34%
1897
Pohjois-Pohjanmaa — Oulu
Kenttämaa, Matti
JR 32347
34%
1942
Etelä-Pohjanmaa — Jurva
Kärki, Frans
JR 55919
34%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 58270
33%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 51262
33%
1909
Etelä-Karjala — Koivisto
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 21922
33%
1909
Etelä-Pohjanmaa — Soini
Kaltiala, J. P.
JR 69408
33%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 15162
33%
1939
Kainuu — Kajaani
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 08901
33%
1935
Etelä-Karjala — Koivisto
Hoikkala, Gunilla
JR 26138
32%
1928
Etelä-Pohjanmaa — Veteli
Kivelä, Iida
JR 57991
31%
1932
Peräpohjola — Ylitornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 18069
31%
1924
Etelä-Pohjanmaa — Kauhava
Salokannel, Tyyne
JR 23943
31%
1937
Etelä-Savo — Hirvensalmi
Kaukonen, Katri
JR 10850
31%
1932
Häme — Tyrväntö
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14099
31%
1939
Häme — Tyrväntö
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13499
31%
1939
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 03785
30%
1956
Etelä-Pohjanmaa — Evijärvi
Etelä-Pohjanmaan Nuorisoseura
SKVR XII1 3247.
30%
1915
Peräpohjola — Turtola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 57368
30%
1932
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 57746
29%
1932
Peräpohjola — Turtola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 58481
29%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 11168
29%
1932
Satakunta — Virrat
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14642
29%
1939
Satakunta — Virrat
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 16412
29%
1943
Satakunta — Nokia
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 49068
29%
1955
Satakunta — Eurajoki
Paavolainen, Oma Martti
SKVR XII1 3246.
29%
1915
Peräpohjola — Turtola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 55825
29%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 44245
28%
1936
Pohjois-Karjala — Ilomantsi
Mononen, Pekka
JR 55792
28%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 03800
28%
1956
Etelä-Pohjanmaa — Lehtimäki
Etelä-Pohjanmaan Nuorisoseura
JR 11701
28%
1933
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
SKVR XII1 3245.
27%
1915
Peräpohjola — Turtola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 28835
27%
1964
Etelä-Karjala — Saari
Kosonen, Nelly
JR 64831
26%
1968
Peräpohjola — Alatornio
Railonsala, Artturi
JR 67822
26%
1935
Etelä-Pohjanmaa — Lapua
Rintamäki, Elina
JR 75690
26%
1937
Etelä-Savo — Savonlinna
Silvennoinen, Vieno
JR 67823
26%
1935
Etelä-Pohjanmaa — Lapua
Rintamäki, Elina
SKVR XII1 2371.
25%
1915
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 27733
19%
1900
Etelä-Pohjanmaa
Korpi, I.