SKVR IX1 3296.
76%
1913
Häme — Tammela
Aaltonen, Esko
SKVR IX1 3351.
70%
1913
Häme — Luopioinen
Regnell, Hanna
SKVR IX1 3293.
70%
1912
Häme — Tammela
Aaltonen, Esko
SKVR X1 371.
67%
1905
Satakunta — Pirkkala
Virtanen, Väinö
SKVR X1 352.
67%
1904
Satakunta — Kokemäki
Lempainen, Frans
SKVR XII1 3317.
66%
1915
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR X1 353.
66%
1921
Satakunta — Kokemäki
Kujonpää, Lyyli
SKVR XII1 3304.
65%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 56304
65%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 3322.
64%
1915
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR IX1 3285.
64%
1913
Häme — Somero
Vihervaara, Eemeli
SKVR X1 355.
64%
1905
Satakunta — Kiikka
Oksa, Vilho
JR 55333
64%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR IX1 3359.
64%
1908
Häme — Korpilahti
Kotikoski, J. W.
JR 55673
64%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR X1 344.
63%
1890
Satakunta — Ulvila
Tuomi, Tuomas
JR 55555
63%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR X1 372.
63%
1905
Satakunta — Pirkkala
Virtanen, Väinö
JR 55327
63%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 55564
63%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR IX1 3290.
63%
1913
Häme — Jokioinen
Vihervaara, Eemeli
JR 33901
62%
1959
Satakunta — Tyrvää
Kärki, Frans
SKVR XII1 3329.
62%
1921
Peräpohjola — Muonio
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 55415
62%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR X1 358.
62%
1902
Satakunta — Tyrvää
Kallio, Väinö
JR 07435
62%
1935
Häme — Joutsa
Heino, Arvo
SKVR XII1 3316.
62%
1915
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 55624
62%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 60234
62%
1936
Satakunta — Pori mlk
Porin tyttölyseo
SKVR IX1 3302.
61%
1913
Häme — Tammela
Vihervaara, Eemeli
JR 56284
61%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR X1 370.
61%
1889
Satakunta — Pirkkala
Starck, Anni
JR 76156
61%
1889
Satakunta — Pirkkala
Starck, Anni
JR 56273
61%
1919
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 55724
60%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR X1 374.
60%
1883
Satakunta — Kuhmalahti
Lindroos, J.
SKVR X1 361.
60%
1912
Satakunta — Tyrvää
Pakula, Vihtori
JR 12382
60%
1933
Satakunta — Kauvatsa
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15526
60%
1939
Satakunta — Kauvatsa
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15979
60%
1939
Satakunta — Kauvatsa
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
SKVR VIII 5110.
59%
1916
Varsinais-Suomi — Pöytyä
Vihervaara, Eemeli
SKVR X1 349.
59%
1889
Satakunta — Merikarvia
Romppanen, Eevertti
JR 55884
59%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 32314
59%
1928
Satakunta — Vesilahti
Kärki, Frans
SKVR XII1 3300.
58%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 3312.
58%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 36788
58%
1936
Satakunta — Mouhijärvi
Laitakari, Kaarle
SKVR X1 351.
58%
1888
Satakunta — Huittinen
Vakkila, K. F.
SKVR X1 363.
58%
1893
Satakunta — Mouhijärvi
Laine, T. V.
JR 23469
58%
1954
Häme — Tammela
Karke, Ida
SKVR X1 354.
58%
1920
Satakunta — Kokemäki
Kujonpää, Lyyli
JR 32993
57%
1949
Satakunta — Tyrvää
Kärki, Frans
SKVR XII1 3303.
57%
1920
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 63541
57%
1939
Satakunta — Nokia
Railonsala, Artturi
JR 55546
57%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 58209
57%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR IX1 3297.
56%
1913
Häme — Tammela
Aaltonen, Esko
JR 64751
56%
1968
Peräpohjola — Alatornio
Railonsala, Artturi
JR 55357
56%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR IX1 3292.
56%
1909
Häme — Tammela
Vihervaara, Eemeli
SKVR IX1 3286.
56%
1913
Häme — Somero
Vihervaara, Eemeli
JR 64752
56%
1968
Peräpohjola — Alatornio
Railonsala, Artturi
SKVR XI 296.
56%
1889
Etelä-Pohjanmaa — Teuva
Korpela, S.
SKVR VIII 4138.
56%
1909
Varsinais-Suomi — Pöytyä
Vihervaara, Eemeli
SKVR X1 357.
56%
1909
Satakunta — Tyrvää
Vihervaara, Eemeli
SKVR X1 343.
56%
1852
Satakunta — Eura
Kahari, K. E.
SKVR XII1 3295.
56%
1915
Peräpohjola — Tornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR X1 364.
55%
1922
Satakunta — Suoniemi
Färm, Katri
SKVR XII1 3297.
55%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 33002
55%
1949
Satakunta — Vesilahti
Kärki, Frans
JR 63492
55%
1939
Satakunta — Nokia
Railonsala, Artturi
JR 55894
55%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 11477
55%
1933
Satakunta — Huittinen
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 55838
55%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 20667
55%
1937
Pohjois-Pohjanmaa — Ii
Kaakinen, Iikka
SKVR XII1 3301.
55%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 16584
55%
1944
Satakunta — Kauvatsa
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
SKVR X1 375.
55%
1903
Satakunta — Orivesi
Jokinen, Nestor
JR 15981
55%
1939
Satakunta — Huittinen
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 26680
54%
1921
Häme — Vanaja
Koivumäki, Esteri
SKVR VI1 2152.
54%
1933
Etelä-Savo — Lemi
Kohvakka, Toini
SKVR X1 356.
54%
1904
Satakunta — Tyrvää
Katajaranta, Kalle
JR 33045
54%
1950
Satakunta — Tyrvää
Kärki, Frans
SKVR X1 347.
54%
1892
Satakunta — Noormarkku
Lindgren, Fredrik
JR 06862
54%
1936
Satakunta — Hämeenkyrö
Heikkilä, Heimo
SKVR XII1 3306.
53%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 58330
53%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 3314.
53%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR IX1 3322.
53%
1913
Häme — Hattula
Salo, Aukusti
JR 58619
53%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR X1 365.
53%
1912
Satakunta — Lavia
Nurmi, Frans
JR 55591
53%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 58564
53%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 55657
52%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 36790
52%
1936
Satakunta — Mouhijärvi
Laitakari, Kaarle
JR 55937
52%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 25549
52%
1935
Satakunta — Kiikka
Kesti, Hilkka
JR 11156
52%
1932
Etelä-Karjala — Jaakkima
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 33618
52%
1956
Etelä-Karjala — Valkjärvi
Kärki, Frans
SKVR XII1 3318.
52%
1915
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 3299.
52%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 3296.
51%
1916
Peräpohjola — Tornio
Tamelander, Sylvi
JR 36789
51%
1936
Satakunta — Mouhijärvi
Laitakari, Kaarle
SKVR X1 366.
50%
1913
Satakunta — Suodenniemi
Mattila, Martti
JR 58013
50%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR X1 373.
50%
1902
Satakunta — Kangasala
Kallio, Väinö
SKVR IX1 3355.
50%
1914
Häme — Nastola
Groundstroem, Kalervo
SKVR XII1 3313.
50%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR IX1 3304.
49%
1914
Häme — Humppila
Knuutila, Viljo V.
JR 40860
49%
1935
Satakunta — Ruovesi
Luutonen, Ahto
SKVR XII1 3310.
49%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 53485
49%
1942
Pohjois-Karjala — Nurmes
Peltonen, Erkki
SKVR XII1 3319.
49%
1920
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 55427
49%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR IX1 3331.
48%
1914
Häme — Loppi
Aaltonen, Esko
SKVR XII1 3308.
48%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 14865
48%
1939
Etelä-Karjala — Jaakkima
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
SKVR XII1 3302.
47%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 63540
47%
1939
Satakunta — Nokia
Railonsala, Artturi
SKVR X1 367.
47%
1890
Satakunta — Kankaanpää
Laiho, Antto
SKVR XII1 3309.
47%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR IX1 3300.
46%
1910
Häme — Tammela
Vihervaara, Eemeli
JR 48355
46%
1953
Pohjois-Karjala — Valtimo
Oulasmaa, Siiri
JR 33977
46%
1959
Satakunta — Punkalaidun
Kärki, Frans
JR 55250
46%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 55863
46%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR IX1 3299.
46%
1913
Häme — Tammela
Vihervaara, Eemeli
JR 10653
46%
1932
Pohjois-Pohjanmaa — Oulu
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15850
46%
1939
Pohjois-Pohjanmaa — Oulu
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 56921
46%
1932
Peräpohjola — Kemijärvi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 56050
45%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR IX1 3333.
45%
1914
Häme — Loppi
Aaltonen, Esko
JR 39602
45%
1937
Pohjois-Savo — Iisalmi
Lindman, Yrjö
SKVR IX1 3287.
45%
1913
Häme — Jokioinen
Nikula, Suoma
JR 58311
45%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 28825
45%
1962
Satakunta — Pomarkku
Kosonen, Nelly
SKVR VII3 3815.
45%
1914
Pohjois-Karjala — Nurmes
Laitinen, M.
JR 56838
44%
1932
Peräpohjola — Kemijärvi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 39906
44%
1937
Satakunta — Huittinen
Lintunen, Suoma
SKVR IX1 3349.
44%
1913
Häme — Pälkäne
Leander, M.
JR 07414
44%
1935
Häme — Loppi
Heino, Arvo
SKVR XII1 3315.
44%
1915
Peräpohjola — Tervola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR X1 360.
44%
1904
Satakunta — Tyrvää
Kullaa, E.
JR 56949
43%
1932
Peräpohjola — Kemijärvi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 3307.
43%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 3292.
43%
1915
Pohjois-Pohjanmaa — Kalajoki
Mäkelä, Matti
SKVR XII1 3328.
42%
1915
Peräpohjola — Kemijärvi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 56479
42%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 80864
41%
1948
Etelä-Pohjanmaa — Lapua
Tuomaala, Väinö
JR 58094
41%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR X1 375 α.
41%
1925
Satakunta — Ruovesi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 56912
41%
1932
Peräpohjola — Kemijärvi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 38876
41%
1922
Häme — Riihimäki
Lehtonen, Lempi
JR 57281
41%
1932
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR IX1 3289.
41%
1913
Häme — Jokioinen
Vihervaara, Eemeli
JR 57903
41%
1932
Peräpohjola — Sodankylä
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 69214
40%
1920
Häme — Hattula
Saarento, Iina
SKVR XIII2 5902.
40%
1935
Etelä-Karjala — Koivisto
Mannonen, Ulla
JR 55902
40%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 35083
39%
1930
Häme — Lahti
Lahden kansanopiston oppilaat,
JR 64747
39%
1968
Peräpohjola — Alatornio
Railonsala, Artturi
JR 63543
39%
1939
Satakunta — Nokia
Railonsala, Artturi
SKVR X1 369.
39%
1925
Satakunta — Ulvila
Jussila, K. V.
SKVR VIII 4137.
39%
1914
Varsinais-Suomi — Rusko
Saariluoma, Vilho
SKVR XII1 3298.
39%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 3335.
39%
1915
Peräpohjola — Sodankylä
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 3305.
39%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XIII4 11654.
38%
1937
Etelä-Karjala — Saari
Naukkarinen, Eino
JR 44499
38%
1954
Pohjois-Pohjanmaa — Oulu
Mustonen, Kerttu
SKVR XII1 3326.
38%
1915
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR X1 346.
37%
1904
Satakunta — Noormarkku
Koskilahti, Valfr.
JR 58407
37%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 55984
37%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 75577
37%
1936
Häme — Humppila
Sillanpää, Hilda
JR 57931
37%
1932
Peräpohjola — Sodankylä
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR X1 372 α.
36%
1921
Satakunta — Lempäälä
Helin, Olga
JR 33057
36%
1950
Satakunta — Viljakkala
Kärki, Frans
JR 56389
36%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 3325.
36%
1915
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR IX1 3332.
36%
1914
Häme — Loppi
Aaltonen, Esko
JR 57318
36%
1932
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR VII3 3813.
36%
1906
Pohjois-Karjala — Kontiolahti
Hyvärinen, E. J.
JR 33952
35%
1959
Satakunta — Alastaro
Kärki, Frans
JR 05896
35%
1936
Satakunta — Viljakkala
Hanhijoki, Helmi
JR 56989
35%
1932
Peräpohjola — Kemijärvi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 57305
35%
1932
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 63542
35%
1939
Satakunta — Nokia
Railonsala, Artturi
JR 55609
35%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 57737
35%
1932
Peräpohjola — Turtola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 3330.
34%
1915
Peräpohjola — Sodankylä
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 3324.
34%
1915
Peräpohjola — Turtola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 63416
34%
1939
Satakunta — Nokia
Railonsala, Artturi
SKVR IX1 3311.
34%
1913
Häme — Tyrväntö
Salo, Aukusti
JR 12485
34%
1933
Satakunta — Kauvatsa
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 35865
34%
1936
Varsinais-Suomi — Uusikirkko Tl.
Laiho, Lauri
JR 53334
33%
1936
Etelä-Pohjanmaa — Töysä
Peltonen, Erkki
SKVR XII2 8408.
33%
1921
Peräpohjola — Turtola
Paulaharju, Samuli ja Jenny
SKVR X1 368.
33%
1924
Satakunta — Honkajoki
Hirsikoski, Anna
SKVR XII1 3331.
32%
1915
Peräpohjola — Sodankylä
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 07011
32%
1962
Häme — Pälkäne
Heikkilä, Kyllikki
JR 56847
32%
1932
Peräpohjola — Kemijärvi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR IX1 3316.
32%
1914
Häme — Hattula
Salo, Aukusti
JR 78764
32%
1959
Pohjois-Pohjanmaa — Merijärvi
Tervonen, Viljo
JR 57716
32%
1932
Peräpohjola — Turtola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XI 297.
32%
1889
Etelä-Pohjanmaa — Teuva
Korpela, S.
SKVR X1 1887.
31%
1888
Satakunta — Kangasala
Lilius, Lilli
JR 46425
31%
1900
Häme — Hämeenlinna
Nyman, E.
SKVR X1 359.
31%
1903
Satakunta — Tyrvää
Kullaa, E.
SKVR XII1 3323.
31%
1915
Peräpohjola — Turtola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 07532
31%
1936
Häme — Janakkala
Heino, Arvo
JR 57923
31%
1932
Peräpohjola — Sodankylä
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 3333.
31%
1915
Peräpohjola — Sodankylä
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR IX1 3337.
31%
1914
Häme — Hausjärvi
Aaltonen, Esko
SKVR X1 348.
30%
1889
Satakunta — Noormarkku
Ollinen, J. F.
JR 57730
30%
1932
Peräpohjola — Turtola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 56455
30%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 3334.
29%
1915
Peräpohjola — Sodankylä
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 57774
29%
1932
Peräpohjola — Turtola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 57966
29%
1932
Peräpohjola — Sodankylä
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 57779
29%
1932
Peräpohjola — Turtola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XIV 1008.
29%
1932
Uusimaa — Pusula
Renlund, T.
JR 50471
29%
1964
Peräpohjola — Tervola
Palosaari, Selina
SKVR XIV 1003.
28%
1903
Uusimaa — Pyhäjärvi Ul
Hemmi, K.
JR 56824
28%
1932
Peräpohjola — Kemijärvi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XIII4 11140.
28%
1937
Etelä-Karjala — Säkkijärvi
Mannonen, Ulla
JR 57627
28%
1932
Peräpohjola — Turtola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 3327.
27%
1915
Peräpohjola — Kemijärvi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR IX1 3357.
27%
1891
Häme — Längelmäki
Tunkelo, E. A.
SKVR XII1 3320.
27%
1920
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 06906
26%
1938
Pohjois-Pohjanmaa — Oulu
Heikkilä, Heimo
JR 10249
26%
1925
Häme — Sääksmäki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
SKVR XII1 2716.
26%
1915
Peräpohjola — Kemijärvi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR X1 362.
26%
1912
Satakunta — Tyrvää
Pakula, Vihtori
JR 57975
25%
1932
Peräpohjola — Sodankylä
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR IX1 3334.
25%
1914
Häme — Loppi
Aaltonen, Esko
SKVR XII1 3311.
25%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR X1 350.
25%
1911
Satakunta — Alastaro
Vihervaara, Eemeli
JR 57952
24%
1932
Peräpohjola — Sodankylä
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 10187
24%
1925
Häme — Pälkäne
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 58256
23%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XIV 999.
23%
1932
Uusimaa — Vihti
Ollila, Reino
SKVR XII1 3332.
23%
1915
Peräpohjola — Sodankylä
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR VIII 4139.
22%
1909
Varsinais-Suomi — Pöytyä
Vihervaara, Eemeli
SKVR VI1 2669.
22%
1913
Etelä-Savo — Mäntyharju
Kantele, Toini
SKVR XII1 3321.
21%
1920
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 80245
21%
1948
Peräpohjola — Ylitornio
Tuira, Teuvo
SKVR IX1 3330.
20%
1913
Häme — Janakkala
Salo, Aukusti
JR 16485
20%
1943
Pohjois-Pohjanmaa — Kalajoki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 82212
20%
1920
Häme — Sääksmäki
Valmu, Aune
JR 39989
20%
1962
Pohjois-Pohjanmaa — Oulunsalo
Lohi, Veera
SKVR IX1 3294.
19%
1913
Häme — Tammela
Vihervaara, Eemeli
SKVR XIV 997.
18%
1932
Uusimaa — Vihti
Enäjärvi-Haavio, Elsa
SKVR XII1 3293.
18%
1916
Pohjois-Pohjanmaa — Kiiminki
Paulaharju, Aili
JR 57771
18%
1932
Peräpohjola — Turtola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 39668
17%
1937
Satakunta — Eräjärvi
Lindström, Laina
SKVR XIV 1285.
17%
1913
Uusimaa — Nurmijärvi
Kantele, Toini
SKVR XIV 2233.
17%
1888
Uusimaa — Vihti
Österberg, Mathilda
SKVR IX1 3338.
16%
1914
Häme — Kärkölä
Aaltonen, Esko
JR 23323
16%
1936
Pohjois-Savo — Kuopio
Karhu, Lyyli
JR 58368
16%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII2 8406.
16%
1915
Pohjois-Pohjanmaa — Kalajoki
Mäkelä, Matti
SKVR XIV 987.
15%
1920
Uusimaa — Porvoo mlk
Aronen, Matilda
SKVR IX1 2547.
14%
1910
Häme — Ypäjä
Salonen, S.
JR 04118
11%
1937
Häme — Pälkäne
Franssila, Juho