JR 16255
32%
1943
Satakunta — Virrat
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 09279
29%
1934
Satakunta — Ulvila
Huhtala, Hilkka
JR 69677
29%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 12755
28%
1933
Häme — Toijala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11956
28%
1933
Varsinais-Suomi — Perniö
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 23210
28%
1936
Pohjois-Savo — Kuopio
Karhu, Lyyli
SKVR XII1 1662.
28%
1915
Peräpohjola — Simo
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 14555
27%
1939
Satakunta — Punkalaidun
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 70836
27%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 14592
27%
1939
Häme — Toijala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
SKVR IX1 2949.
27%
1913
Häme — Jokioinen
Vihervaara, Eemeli
SKVR IX1 2953.
27%
1914
Häme — Hattula
Salo, Aukusti
JR 26134
27%
1928
Etelä-Pohjanmaa — Veteli
Kivelä, Iida
JR 12024
27%
1933
Häme — Tuulos
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15665
27%
1939
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 69555
27%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 32387
27%
1943
Etelä-Karjala — Metsäpirtti
Kärki, Frans
SKVR XII1 1700.
27%
1920
Peräpohjola — Sodankylä
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 10271
26%
1925
Häme — Iitti
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 69892
26%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 10527
26%
1932
Satakunta — Tyrvää
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11839
26%
1933
Satakunta — Punkalaidun
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
SKVR VI1 2300.
26%
1925
Etelä-Savo — Lappee
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12723
26%
1933
Häme — Hollola
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15074
26%
1939
Häme — Hollola
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15322
26%
1939
Häme — Tuulos
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 69929
26%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 70148
26%
1932
Keski-Suomi — Karstula
Saarijärven yhteiskoulu
JR 16674
26%
1944
Etelä-Savo — Savonlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13672
26%
1939
Varsinais-Suomi — Perniö
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 16027
26%
1943
Häme — Tuulos
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11248
25%
1932
Varsinais-Suomi — Vahto
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11054
25%
1932
Etelä-Karjala — Koivisto
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14091
25%
1939
Satakunta — Tyrvää
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11313
25%
1932
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 46646
25%
1926
Satakunta — Keuruu
Okkola, T. E.
JR 15791
25%
1939
Varsinais-Suomi — Vahto
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
SKVR VIII 4961.
25%
1913
Varsinais-Suomi — Pöytyä
Vihervaara, Eemeli
JR 14459
24%
1939
Etelä-Karjala — Heinjoki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11447
24%
1933
Etelä-Karjala — Heinjoki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 47445
24%
1926
Etelä-Karjala — Johannes
Okkola, T. E.
SKVR IX1 2951.
24%
1911
Häme — Hattula
Tuomarila, Kalle
JR 10903
24%
1932
Uusimaa — Kotka
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 66889
24%
1935
Etelä-Karjala — Räisälä
Räty, Tyyne
JR 11042
24%
1932
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
SKVR XII1 2050.
24%
1926
Pohjois-Pohjanmaa — Liminka
Okkola, T. E.
JR 80869
24%
1948
Etelä-Pohjanmaa — Lapua
Tuomaala, Väinö
JR 28418
24%
1963
Häme — Sääksmäki
Kosonen, Aino
JR 11532
24%
1933
Häme — Vanaja
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15135
24%
1939
Häme — Vanaja
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 10552
24%
1932
Satakunta — Kangasala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 30956
24%
1945
Etelä-Karjala — Säkkijärvi; Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Salmi; Pohjois-Karjala — Kiihtelysvaara
Kuusisto, Inkeri
JR 60419
24%
1935
Varsinais-Suomi — Lieto
Posti, F. H.
JR 64080
24%
1962
Peräpohjola — Tervola
Railonsala, Artturi
SKVR X1 1702.
23%
1926
Satakunta — Kokemäki
Kallio, Kaarlo
SKVR XII1 1640.
23%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 70712
23%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
SKVR XII1 2025.
23%
1926
Pohjois-Pohjanmaa — Merijärvi
Okkola, T. E.
JR 10493
23%
1932
Pohjois-Savo — Karttula
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
SKVR X1 1296.
23%
1913
Satakunta — Tampere
Kalliala, Lauri
JR 15779
23%
1939
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
SKVR VI1 2304.
23%
1919
Etelä-Savo — Sääminki
Rissanen, Santeri
SKVR XII2 8263.
23%
1933
Länsipohja — Pajala
Paulaharju, Samuli ja Jenny
SKVR XII1 1671.
23%
1915
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 69242
22%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 27657
22%
1936
Etelä-Karjala — Jaakkima
Kormano, Emilia
JR 42394
22%
1904
Satakunta — Viljakkala
Mattila, Martti
JR 46343
22%
1926
Etelä-Savo — Enonkoski
Nurmi, Toivo
JR 22668
22%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 11287
22%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14115
22%
1939
Pohjois-Savo — Karttula
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
SKVR XII1 1685.
21%
1915
Peräpohjola — Kemijärvi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XIII2 6125.
21%
1890
Etelä-Karjala — Viipuri mlk
Alava, Vihtori
JR 72937
21%
1935
Varsinais-Suomi — Uusikaupunki
Salokannel, Tyyne
SKVR XII1 2070.
21%
1926
Pohjois-Pohjanmaa — Haukipudas
Okkola, T. E.
SKVR VIII 3893.
21%
1909
Varsinais-Suomi — Kuusjoki
Kallio, V. J.
JR 28278
21%
1935
Pohjois-Savo — Leppävirta
Koskinen, Hannes
SKVR XIII4 12097.
21%
1935
Etelä-Karjala — Viipuri
Myllynen, Eine
JR 70127
21%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 70854
21%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 13299
21%
1939
Häme — Forssa
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 69764
21%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
SKVR X1 1296 α.
21%
1917
Satakunta — Ruovesi
Lutonen, Ahto
JR 11938
21%
1933
Satakunta — Rauma
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15189
21%
1939
Satakunta — Rauma
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 48936
21%
1894
Häme — Heinola mlk
Paavolainen, Oma Martti
JR 15811
21%
1939
Satakunta — Kangasala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
SKVR XII1 1617.
21%
1915
Pohjois-Pohjanmaa — Nivala
Cajan, Arvi
JR 11419
21%
1933
Häme — Forssa
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12166
21%
1933
Satakunta — Kokemäki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13720
21%
1939
Satakunta — Kokemäki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14261
21%
1939
Häme — Forssa
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 51547
20%
1930
Etelä-Pohjanmaa — Perho
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 00263
20%
1912
Häme — Tammela
Aaltonen, Esko
SKVR IX1 2958.
20%
1914
Häme — Asikkala
Aaltonen, Esko
SKVR VI1 2316.
20%
1926
Etelä-Savo — Joroinen
Okkola, T. E.
JR 12519
20%
1933
Varsinais-Suomi — Uusikaupunki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
SKVR XIII2 6120.
20%
1934
Etelä-Karjala — Vuoksenranta
Haltsonen, Sulo
JR 11729
20%
1933
Häme — Kuusankoski
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15013
20%
1939
Häme — Kuusankoski
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15447
20%
1939
Häme — Tyrväntö
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
SKVR VIII 4966.
20%
1924
Varsinais-Suomi — Uusikaupunki
Vinter, Helmer
SKVR IX2 318.
20%
1914
Keski-Suomi — Viitasaari
Salo, Aukusti
SKVR XII1 1684.
20%
1915
Peräpohjola — Kemijärvi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 52141
20%
1935
Länsipohja — Jällivaara
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 12094
20%
1933
Uusimaa — Lohja
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15266
20%
1939
Uusimaa — Lohja
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 22544
20%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 12403
20%
1933
Etelä-Karjala — Miehikkälä
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
SKVR XII1 1690.
20%
1915
Peräpohjola — Kemijärvi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR IX1 2952.
20%
1914
Häme — Hattula
Salo, Aukusti
JR 10725
20%
1932
Varsinais-Suomi — Yläne
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14789
20%
1939
Varsinais-Suomi — Yläne
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
SKVR XII1 1691.
20%
1915
Peräpohjola — Kemijärvi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 14190
20%
1939
Uusimaa — Helsinki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15756
20%
1939
Keski-Suomi — Saarijärvi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 72930
20%
1935
Varsinais-Suomi — Uusikaupunki
Salokannel, Tyyne
JR 47013
20%
1926
Häme — Nastola
Okkola, T. E.
SKVR XII1 2033.
20%
1928
Pohjois-Pohjanmaa — Saloinen
Okkola, T. E.
JR 14295
20%
1939
Varsinais-Suomi — Uusikaupunki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
SKVR VI1 2303.
20%
1920
Etelä-Savo — Savitaipale
Kohonen, Anni
SKVR XII1 2077.
20%
1926
Kainuu — Kuusamo
Okkola, T. E.
JR 11387
20%
1933
Häme — Asikkala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14484
20%
1939
Häme — Asikkala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
SKVR XII1 1667.
20%
1921
Peräpohjola — Turtola
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 44834
20%
1936
Etelä-Karjala — Jaakkima
Nenonen, Martti
JR 12848
20%
1933
Satakunta — Tampere
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13417
20%
1939
Satakunta — Tampere
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
SKVR VII3 4154.
20%
1924
Pohjois-Karjala — Tuupovaara
Niittylahden kansanopisto
SKVR XII1 1668.
20%
1915
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 12922
20%
1933
Häme — Tyrväntö
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 73206
20%
1935
Etelä-Pohjanmaa — Kauhava
Salokannel, Tyyne
JR 10572
20%
1932
Häme — Lahti
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 10874
20%
1932
Satakunta — Rauma
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11668
20%
1933
Häme — Jämsä
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14182
20%
1939
Häme — Lahti
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14353
20%
1939
Häme — Jämsä
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14915
20%
1939
Satakunta — Rauma
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12722
19%
1933
Häme — Hollola
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15073
19%
1939
Häme — Hollola
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 26184
19%
1962
Pohjois-Pohjanmaa — Nivala
Kivilahti, Aune
JR 10699
19%
1932
Häme — Riihimäki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12597
19%
1933
Häme — Lahti
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12308
19%
1933
Etelä-Savo — Joutseno
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13880
19%
1939
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
SKVR VIII 4963.
19%
1924
Varsinais-Suomi — Uusikirkko Tl.
Vinter, Helmer
SKVR IX1 2954.
19%
1914
Häme — Hattula
Salo, Aukusti
JR 72842
19%
1914
Häme — Hattula
Salo, Aukusti
SKVR XII1 1695.
19%
1921
Peräpohjola — Kolari
Paulaharju, Samuli ja Jenny
SKVR VI1 2301.
19%
1924
Etelä-Savo — Lappee
Kärävä, Aug.
JR 12754
19%
1933
Häme — Toijala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12756
19%
1933
Häme — Toijala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14591
19%
1939
Häme — Toijala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14593
19%
1939
Häme — Toijala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 63676
19%
1939
Satakunta — Nokia
Railonsala, Artturi
SKVR XI 342.
19%
1924
Etelä-Pohjanmaa — Kauhava
Vallinmäki, A. J.
JR 12520
19%
1933
Varsinais-Suomi — Uusikaupunki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14296
19%
1939
Varsinais-Suomi — Uusikaupunki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 10778
19%
1932
Uusimaa — Helsinki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 10956
19%
1932
Etelä-Karjala — Viipuri
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12636
19%
1933
Satakunta — Tampere
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15944
19%
1939
Uusimaa — Kotka
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14370
19%
1939
Satakunta — Tampere
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
SKVR XII1 1686.
19%
1915
Peräpohjola — Kemijärvi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 39649
18%
1915
Uusimaa — Tuusula
Lindstedt, Armas
SKVR VI1 2321.
18%
1925
Pohjois-Savo — Kiuruvesi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12958
18%
1933
Satakunta — Tampere
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15893
18%
1939
Häme — Riihimäki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11448
18%
1933
Etelä-Karjala — Heinjoki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14460
18%
1939
Etelä-Karjala — Heinjoki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11027
18%
1932
Uusimaa — Elimäki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14773
18%
1939
Uusimaa — Elimäki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15383
18%
1939
Häme — Lahti
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
SKVR XII1 2039.
18%
1926
Pohjois-Pohjanmaa — Temmes
Okkola, T. E.
JR 75625
18%
1935
Etelä-Savo — Kerimäki
Silvennoinen, Heikki
JR 14822
18%
1939
Häme — Vanaja
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 47562
18%
1926
Häme — Hattula
Okkola, T. E.
SKVR XII1 1701.
18%
1911
Länsipohja — Hietaniemi
Seppälä, Santeri
JR 10448
18%
1932
Uusimaa — Helsinki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 66555
18%
1946
Pohjois-Savo — Tuusniemi
Räsänen, Otto
JR 69966
18%
1932
Keski-Suomi — Karstula
Saarijärven yhteiskoulu
SKVR XII1 1670.
18%
1915
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 61568
18%
1936
Pohjois-Pohjanmaa — Oulu
Putaala, Martti
JR 16376
18%
1943
Varsinais-Suomi — Kisko
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 35142
18%
1935
Häme — Lahti
Lahden kansanopiston oppilaat,
JR 63984
18%
1957
Pohjois-Pohjanmaa — Tyrnävä
Railonsala, Artturi
SKVR XIII4 12093.
18%
1935
Etelä-Karjala — Räisälä
Räty, Tyyne
JR 00167
18%
1935
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Sortavala
Aalto, Sanni
SKVR XII1 1660.
18%
1920
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 10689
18%
1932
Uusimaa — Helsinki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
SKVR XII1 2071.
18%
1926
Pohjois-Pohjanmaa — Haukipudas
Okkola, T. E.
SKVR XII1 2028.
17%
1926
Pohjois-Pohjanmaa — Pulkkila
Okkola, T. E.
SKVR XII1 1669.
17%
1915
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 1618.
17%
1915
Pohjois-Pohjanmaa — Ylivieska
Cajan, Arvi
SKVR IX1 2955.
17%
1914
Häme — Hattula
Salo, Aukusti
JR 11360
17%
1932
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
SKVR VIII 3894.
17%
1913
Varsinais-Suomi — Yläne
Vahlberg, K.
JR 60351
17%
1938
Satakunta — Pori
Porin tyttölyseo
JR 70249
17%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 15545
17%
1939
Etelä-Karjala — Viipuri
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 65979
17%
1953
Keski-Suomi — Saarijärvi
Rantanen, Saimi
SKVR VII3 4042.
17%
1895
Pohjois-Karjala — Kontiolahti
Rytkönen, Antti
SKVR XII1 1664.
17%
1915
Peräpohjola — Turtola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 2024.
17%
1926
Pohjois-Pohjanmaa — Merijärvi
Okkola, T. E.
SKVR XII1 1694.
17%
1920
Peräpohjola — Kolari
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XI 2643.
17%
1924
Etelä-Pohjanmaa — Perho
Linna, Eino, S.
JR 15624
17%
1939
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 45291
17%
1935
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Salmi
Niemi, Osmo
JR 42054
17%
1931
Satakunta — Mänttä
Mäntän kansakoulun oppilaat
JR 63675
17%
1939
Satakunta — Nokia
Railonsala, Artturi
JR 06352
17%
1936
Keski-Suomi — Saarijärvi
Harju, Otto
JR 11272
17%
1932
Häme — Vanaja
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
SKVR XII1 1688.
17%
1915
Peräpohjola — Kemijärvi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 11870
16%
1933
Etelä-Karjala — Pyhäjärvi Vpl.
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
SKVR VII3 4044.
16%
1910
Laatokan Karjala (Raja-Karjala)
Kallio, Alma
JR 49141
16%
1955
Häme — Iitti
Paavolainen, Oma Martti
JR 13655
16%
1939
Etelä-Karjala — Pyhäjärvi Vpl.
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 65331
16%
1968
Peräpohjola — Keminmaa
Railonsala, Artturi
JR 24066
16%
1964
Keski-Inkeri — Venjoki
Kaukonen, Toini-Inkeri
JR 13638
16%
1939
Satakunta — Tampere
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 01072
16%
1890
Etelä-Savo — Luumäki
Alava, Vihtori
SKVR XI 429.
16%
1924
Etelä-Pohjanmaa — Laihia
Vallinmäki, A. J.
JR 47249
16%
1926
Satakunta — Eurajoki
Okkola, T. E.
JR 18540
16%
1936
Etelä-Pohjanmaa — Kannus
Isokungas, Yrjö
SKVR VIII 4964.
16%
1924
Varsinais-Suomi — Uusikaupunki
Vinter, Helmer
SKVR XII1 2016.
16%
1928
Pohjois-Pohjanmaa — Ylivieska
Okkola, T. E.
SKVR XIII2 6126.
16%
1850
Etelä-Karjala
Raussi, Eljas
JR 14080
16%
1939
Uusimaa — Helsinki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 60430
16%
1935
Varsinais-Suomi — Lieto
Posti, F. H.
SKVR VI1 2313.
16%
1884
Etelä-Savo — Joroinen
Kinnunen, A.
JR 12665
16%
1933
Uusimaa — Kymi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
SKVR XII1 1687.
16%
1915
Peräpohjola — Kemijärvi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 61400
16%
1935
Pohjois-Pohjanmaa — Nivala
Putaala, Martti
JR 80244
16%
1948
Peräpohjola — Ylitornio
Tuira, Teuvo
SKVR XII1 1633.
16%
1916
Pohjois-Pohjanmaa — Kiiminki
Paulaharju, Aili
JR 61646
16%
1936
Pohjois-Pohjanmaa — Oulu
Putaala, Martti
SKVR XII1 1636.
16%
1916
Peräpohjola — Tornio
Astrén, Ingrid
JR 50498
16%
1936
Pohjois-Pohjanmaa — Sievi
Palukka, Fiina
JR 70291
16%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 70112
15%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
SKVR VI1 2302.
15%
1891
Etelä-Savo — Ruokolahti
Sirén, Signe
SKVR XII1 2029.
15%
1891
Pohjois-Pohjanmaa — Pyhäjoki
Rautell, E. F.
SKVR XIII4 12094.
15%
1936
Etelä-Karjala — Kaukola
Paavilainen, Simo
JR 53785
15%
1935
Etelä-Savo — Heinävesi
Pennanen, Olavi
JR 06279
15%
1935
Keski-Suomi — Saarijärvi
Harju, Otto
JR 14537
15%
1939
Uusimaa — Kymi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 43013
15%
1938
Kainuu — Puolanka
Moilanen, Katri
SKVR XIII2 6123.
15%
1879
Etelä-Karjala — Kirvu
Lönnbohm, O. A. F.
SKVR XII1 2061.
15%
1925
Pohjois-Pohjanmaa — Kiiminki
Okkola, T. E.
JR 78992
15%
1954
Pohjois-Pohjanmaa — Ylivieska
Tikkala, Eeva
SKVR VI1 2309.
15%
1926
Etelä-Savo — Rantasalmi
Okkola, T. E.
JR 23207
15%
1936
Pohjois-Savo — Kuopio
Karhu, Lyyli
SKVR VIII 2403.
15%
1914
Varsinais-Suomi — Yläne
Hänninen, Laina
JR 27541
15%
1935
Pohjois-Pohjanmaa — Ylikiiminki
Korhonen, Lyyli
JR 47496
15%
1926
Pohjois-Pohjanmaa — Kuivaniemi
Okkola, T. E.
JR 22502
15%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
SKVR XII1 1637.
15%
1915
Peräpohjola — Tornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 2063.
15%
1925
Pohjois-Pohjanmaa — Kiiminki
Okkola, T. E.
SKVR XII1 2037.
15%
1926
Pohjois-Pohjanmaa — Paavola
Okkola, T. E.
JR 22976
15%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
SKVR XII1 1697.
15%
1915
Peräpohjola — Sodankylä
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 52142
15%
1935
Länsipohja — Jällivaara
Paulaharju, Samuli ja Jenny
SKVR XII1 2040.
14%
1926
Pohjois-Pohjanmaa — Temmes
Okkola, T. E.
SKVR VII3 4041.
14%
1891
Pohjois-Karjala — Kitee
Lilius, Lilli
SKVR XII1 2036.
14%
1926
Pohjois-Pohjanmaa — Paavola
Okkola, T. E.
JR 61610
14%
1936
Kainuu — Pudasjärvi
Putaala, Martti
SKVR XII1 1650.
14%
1915
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR VI1 2318.
14%
1926
Pohjois-Savo — Kuopio
Okkola, T. E.
SKVR VI2 7051.
14%
1890
Etelä-Savo — Luumäki
Alava, Vihtori
SKVR XII1 1673.
14%
1915
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR VI1 2305.
14%
1926
Etelä-Savo — Haukivuori
Okkola, T. E.
JR 64900
14%
1968
Peräpohjola — Alatornio
Railonsala, Artturi
SKVR XII1 1655.
14%
1915
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 2083.
14%
1926
Peräpohjola — Ylitornio
Okkola, T. E.
JR 70482
14%
1932
Keski-Suomi — Karstula
Saarijärven yhteiskoulu
JR 23321
14%
1936
Pohjois-Savo — Kuopio
Karhu, Lyyli
SKVR XII1 1663.
14%
1915
Peräpohjola — Turtola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 2080.
14%
1915
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 22817
14%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 75479
14%
1949
Etelä-Savo — Mikkeli
Seppänen, Olga
SKVR XII1 2026.
14%
1926
Pohjois-Pohjanmaa — Merijärvi
Okkola, T. E.
JR 06912
14%
1938
Pohjois-Pohjanmaa — Oulu
Heikkilä, Heimo
JR 11497
14%
1933
Uusimaa — Mäntsälä
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14980
14%
1939
Uusimaa — Mäntsälä
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 73530
14%
1938
Pohjois-Pohjanmaa — Kalajoki
Sanakirjasäätiön välityksellä,
SKVR XII1 1832.
14%
1915
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 2065.
14%
1926
Pohjois-Pohjanmaa — Ylikiiminki
Okkola, T. E.
JR 22889
14%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
SKVR XIII2 6124.
14%
1917
Etelä-Karjala — Kirvu
Suomalainen, Johannes
JR 23269
14%
1936
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, Lyyli
JR 46915
14%
1926
Etelä-Pohjanmaa — Lappajärvi
Okkola, T. E.
SKVR XII1 1699.
13%
1915
Peräpohjola — Sodankylä
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 2014.
13%
1926
Pohjois-Pohjanmaa — Reisjärvi
Okkola, T. E.
JR 12664
13%
1933
Uusimaa — Kotka
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14538
13%
1939
Uusimaa — Kotka
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 63982
13%
1957
Pohjois-Pohjanmaa — Tyrnävä
Railonsala, Artturi
SKVR XII1 2062.
13%
1925
Pohjois-Pohjanmaa — Kiiminki
Okkola, T. E.
JR 22616
13%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
SKVR XII1 1676.
13%
1915
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR X1 1634 δ.
13%
1931
Satakunta — Mänttä
Mäntän kansakoulun oppilaat
JR 64023
13%
1962
Pohjois-Pohjanmaa — Nivala
Railonsala, Artturi
SKVR XII1 1653.
13%
1915
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR X1 744.
13%
1911
Satakunta — Alastaro
Vihervaara, Eemeli
SKVR XII1 1656.
13%
1920
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 2023.
13%
1926
Pohjois-Pohjanmaa — Rautio
Okkola, T. E.
JR 23807
13%
1936
Etelä-Savo — Taipalsaari
Kaukonen, Katri
JR 60662
13%
1959
Etelä-Karjala — Johannes
Pukonen, Elsa
JR 22799
13%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 61662
13%
1936
Pohjois-Pohjanmaa — Pulkkila
Putaala, Martti
JR 63985
13%
1957
Pohjois-Pohjanmaa — Tyrnävä
Railonsala, Artturi
JR 70407
13%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 69569
13%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 01044
13%
1890
Etelä-Savo — Lappee
Alava, Vihtori
SKVR XII1 2038.
13%
1926
Pohjois-Pohjanmaa — Paavola
Okkola, T. E.
JR 22634
13%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
SKVR XII1 1652.
13%
1920
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 1622.
13%
1915
Pohjois-Pohjanmaa — Kalajoki
Mäkelä, Matti
JR 64917
13%
1968
Peräpohjola — Alatornio
Railonsala, Artturi
SKVR XII1 2046.
13%
1926
Pohjois-Pohjanmaa — Lumijoki
Okkola, T. E.
JR 79952
13%
1954
Kainuu — Puolanka
Tolonen, V. R.
JR 47313
13%
1926
Etelä-Karjala — Parikkala
Okkola, T. E.
SKVR XII1 1627.
13%
1909
Pohjois-Pohjanmaa — Ylikiiminki
Merikallio, Lauri
JR 84083
13%
1936
Kainuu — Kajaani
Väisänen, Leevi
JR 69867
13%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 74812
13%
1938
Etelä-Savo — Savonlinna
Seppänen, Aleks.
SKVR VI1 2495.
13%
1928
Pohjois-Savo — Muuruvesi
Okkola, T. E.
SKVR VI1 2299.
12%
1924
Etelä-Savo — Lappee
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
SKVR VI2 6458.
12%
1890
Etelä-Savo — Lemi
Alava, Vihtori
JR 07635
12%
1957
Etelä-Karjala — Jaakkima
Heinonen, Olga
JR 63983
12%
1957
Pohjois-Pohjanmaa — Tyrnävä
Railonsala, Artturi
JR 64052
12%
1962
Kainuu — Paltamo
Railonsala, Artturi
JR 13972
12%
1939
Etelä-Karjala — Miehikkälä
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
SKVR VI1 2315.
12%
1885
Etelä-Savo — Joroinen
Tirkkonen, Jussi
JR 51609
12%
1930
Etelä-Pohjanmaa — Ylihärmä
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 61540
12%
1936
Pohjois-Pohjanmaa — Ylivieska
Putaala, Martti
SKVR XII1 2031.
12%
1926
Pohjois-Pohjanmaa — Saloinen
Okkola, T. E.
JR 09290
12%
1961
Kainuu — Taivalkoski
Huhtelin, Jenny
JR 68356
12%
1936
Etelä-Savo — Lemi
Ruoppila, Veikko
SKVR XII1 1693.
12%
1920
Peräpohjola — Kemijärvi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 1696.
12%
1920
Peräpohjola — Kittilä
Paulaharju, Samuli ja Jenny
SKVR XII1 1638.
12%
1915
Peräpohjola — Tornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 64267
12%
1968
Peräpohjola — Ranua
Railonsala, Artturi
SKVR VI1 2314.
12%
1884
Etelä-Savo — Joroinen
Kinnunen, A.
SKVR VI1 2296.
12%
1915
Etelä-Savo — Luumäki
Järvi, Hanna
JR 48659
12%
1936
Etelä-Savo — Mikkeli mlk
Paajanen, Elma
JR 50186
12%
1953
Pohjois-Pohjanmaa — Haapajärvi
Pahkala, Rauha
SKVR VI1 2297.
12%
1933
Etelä-Savo — Luumäki
Kohvakka, Toini
JR 22794
12%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 46930
12%
1926
Pohjois-Savo — Kuopio
Okkola, T. E.
JR 46652
12%
1926
Satakunta — Keuruu
Okkola, T. E.
SKVR VI1 2311.
12%
1884
Etelä-Savo — Joroinen
Kinnunen, A.
JR 12255
12%
1933
Satakunta — Kiikoinen
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13827
12%
1939
Satakunta — Kiikoinen
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 61494
12%
1936
Pohjois-Pohjanmaa — Oulujoki
Putaala, Martti
JR 61501
12%
1936
Pohjois-Pohjanmaa — Oulu
Putaala, Martti
SKVR IX1 2956.
12%
1914
Häme — Hattula
Salo, Aukusti
JR 11329
12%
1932
Etelä-Pohjanmaa — Kauhajoki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 47724
12%
1935
Pohjois-Savo — Karttula
Oksman, Juho
SKVR XII1 2022.
12%
1926
Pohjois-Pohjanmaa — Kalajoki
Okkola, T. E.
SKVR XII1 1675.
12%
1915
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 1654.
11%
1920
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 2042.
11%
1926
Kainuu — Säräisniemi
Okkola, T. E.
SKVR XII1 1678.
11%
1915
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR VI1 2298.
11%
1888
Etelä-Savo — Lemi
Kouvo, Henrik
SKVR XII1 1644.
11%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 1647.
11%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR VIII 4965.
11%
1924
Varsinais-Suomi — Uusikaupunki
Vinter, Helmer
SKVR XIII2 6113.
11%
1848
Etelä-Karjala — Sakkola
Reinholm, H. A.
JR 63986
11%
1957
Pohjois-Pohjanmaa — Tyrnävä
Railonsala, Artturi
JR 69305
11%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
SKVR XII1 2059.
11%
1916
Pohjois-Pohjanmaa — Kiiminki
Paulaharju, Aili
SKVR XII1 1646.
11%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 1626.
11%
1932
Kainuu — Puolanka
Hyttinen, Matti
SKVR XII1 1657.
11%
1920
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 2053.
11%
1916
Kainuu — Hyrynsalmi
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 15738
11%
1939
Etelä-Pohjanmaa — Kauhajoki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
SKVR XII1 2018.
11%
1926
Pohjois-Pohjanmaa — Haapavesi
Okkola, T. E.
SKVR XII1 1623.
11%
1932
Kainuu — Paltamo
Saarijärven yhteiskoulu
SKVR XII1 1698.
11%
1915
Peräpohjola — Sodankylä
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 1666.
11%
1921
Peräpohjola — Turtola
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 60240
11%
1936
Satakunta — Pomarkku
Porin tyttölyseo
SKVR VIII 3746.
11%
1913
Varsinais-Suomi — Kuusjoki
Pennanen, S.
JR 27486
11%
1935
Pohjois-Pohjanmaa — Ylikiiminki
Korhonen, Lyyli
SKVR VI1 2317.
11%
1886
Etelä-Savo — Pieksämäki
Tepponen, H.
SKVR XII1 1625.
11%
1909
Pohjois-Pohjanmaa — Utajärvi
Korhonen, Arvi
SKVR XII1 2052.
11%
1926
Kainuu — Puolanka
Okkola, T. E.
JR 20543
11%
1912
Etelä-Karjala — Heinjoki
Järvi, Hanna
JR 14202
11%
1939
Uusimaa — Lohja
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 73098
11%
1935
Varsinais-Suomi — Uusikaupunki
Salokannel, Tyyne
JR 39582
11%
1937
Pohjois-Savo — Iisalmi
Lindman, Yrjö
SKVR XII2 8240.
11%
1935
Pohjois-Pohjanmaa — Muhos
Lyttinen, Hilda
JR 22744
11%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 51203
11%
1909
Etelä-Karjala — Käkisalmi
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 02175
11%
1936
Kainuu — Pudasjärvi
Aroma, Anna
JR 61463
11%
1935
Pohjois-Pohjanmaa — Oulu
Putaala, Martti
SKVR XII1 2032.
11%
1928
Pohjois-Pohjanmaa — Saloinen
Okkola, T. E.
SKVR XIV 1262.
11%
1939
Uusimaa — Kymi
Oksman, Juho
JR 42055
11%
1931
Satakunta — Mänttä
Mäntän kansakoulun oppilaat
JR 73704
11%
1931
Kainuu — Puolanka
Sanakirjasäätiön välityksellä,
SKVR XII1 2043.
11%
1928
Kainuu — Ristijärvi
Okkola, T. E.
JR 70268
11%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
SKVR XIII3 7452.
11%
1926
Etelä-Karjala — Sakkola
Okkola, T. E.
JR 61552
11%
1936
Pohjois-Pohjanmaa — Oulu
Putaala, Martti
SKVR XIII2 6494.
11%
1890
Etelä-Karjala — Säkkijärvi
Alava, Vihtori
SKVR XIII2 6619.
11%
1850
Etelä-Karjala
Raussi, Eljas
SKVR XII1 2027.
11%
1926
Pohjois-Pohjanmaa — Pulkkila
Okkola, T. E.
SKVR XII1 1651.
11%
1920
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XIII2 5841.
11%
1910
Etelä-Karjala — Tytärsaari
Porkka, Laina
SKVR XII1 1659.
10%
1920
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 61597
10%
1936
Pohjois-Pohjanmaa — Haukipudas
Putaala, Martti
SKVR XII1 1649.
10%
1909
Peräpohjola — Kemi
Paloheimo, Anni
SKVR XII1 2073.
10%
1926
Pohjois-Pohjanmaa — Yli-Ii
Okkola, T. E.
JR 18404
10%
1934
Etelä-Karjala — Kurkijoki
Immonen, Katri
SKVR XII1 1665.
10%
1915
Peräpohjola — Turtola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR VI2 7097.
10%
1934
Etelä-Savo — Lemi
Kohvakka, Toini
SKVR XIII4 12099.
10%
1938
Etelä-Karjala — Säkkijärvi
Mannonen, Ulla
SKVR VII2 3448.
10%
1891
Pohjois-Karjala — Nurmes
Nurmio, M.
JR 71931
10%
1953
Kainuu — Puolanka
Salminen, Aarne
JR 47170
10%
1926
Pohjois-Karjala — Pielisjärvi
Okkola, T. E.
SKVR XII1 2086.
10%
1928
Peräpohjola — Kolari
Okkola, T. E.
JR 70455
10%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 80047
10%
1933
Pohjois-Pohjanmaa — Yli-Ii
Tornion alakouluseminaari
SKVR XIII4 12091.
10%
1937
Etelä-Karjala — Koivisto
Mannonen, Ulla
SKVR IX1 2959.
10%
1914
Häme — Luhanka
Halonen, Helmi
SKVR XII1 1635.
10%
1910
Pohjois-Pohjanmaa — Ii
Hiivala, J.
JR 63987
10%
1957
Pohjois-Pohjanmaa — Tyrnävä
Railonsala, Artturi
JR 71917
10%
1953
Kainuu — Puolanka
Salminen, Aarne
SKVR XIII2 6119.
10%
1912
Etelä-Karjala — Heinjoki
Järvi, Hanna
JR 64591
10%
1968
Peräpohjola — Ranua
Railonsala, Artturi
JR 70361
10%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
SKVR VI1 2310.
10%
1884
Etelä-Savo — Joroinen
Kinnunen, A.
JR 02592
10%
1938
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Uukuniemi
Berg, L. H.
SKVR XIII3 7474.
10%
1926
Etelä-Karjala — Räisälä
Okkola, T. E.
JR 46932
10%
1926
Pohjois-Savo — Tuusniemi
Okkola, T. E.
SKVR I4 2320.
10%
1918
Viena — Uhtua
Kemppainen, Eino
JR 80228
10%
1964
Etelä-Savo — Lappee
Tuhkanen, Tyyne
SKVR XII1 1680.
10%
1915
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 2078.
10%
1926
Peräpohjola — Alatornio
Okkola, T. E.
SKVR XII1 2081.
10%
1928
Peräpohjola — Ranua
Okkola, T. E.
SKVR XII1 1683.
10%
1921
Peräpohjola — Rovaniemi
Yliraudanjoki, Maija
JR 14804
10%
1939
Uusimaa — Helsinki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 16627
10%
1944
Satakunta — Virrat
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 71919
10%
1953
Kainuu — Puolanka
Salminen, Aarne
JR 49660
10%
1956
Etelä-Savo — Lappeenranta
Paavolainen, Oma Martti
JR 75701
10%
1935
Pohjois-Pohjanmaa — Muhos
Similä, Lyyli
JR 10582
10%
1932
Uusimaa — Lohja
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
SKVR XIII2 6577.
10%
1909
Etelä-Karjala — Viipuri mlk
Sonkkila, Hilja
SKVR XIII2 6580.
10%
1890
Etelä-Karjala — Säkkijärvi
Hultin, Th.
JR 10394
10%
1927
Varsinais-Suomi — Uskela
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
SKVR X1 1633.
10%
1920
Satakunta — Noormarkku
Österlund, Anni
SKVR VII3 4362.
10%
1914
Pohjois-Karjala — Polvijärvi
Varis, Aino
SKVR XIII3 6952.
10%
1890
Etelä-Karjala — Viipuri mlk
Jahnukainen, J.
SKVR XIII4 11758.
10%
1937
Etelä-Karjala — Rautu
Eerikäinen, Alma
JR 18900
10%
1964
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Harlu
Jaatinen, Maija
JR 23941
10%
1937
Etelä-Savo — Hirvensalmi
Kaukonen, Katri
JR 16042
10%
1943
Pohjois-Karjala — Värtsilä
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 40578
10%
1935
Pohjois-Pohjanmaa — Kärsämäki
Luoma, Leander
JR 48955
10%
1954
Uusimaa — Helsinki
Paavolainen, Oma Martti
JR 49552
10%
1955
Satakunta — Ylöjärvi
Paavolainen, Oma Martti
JR 65580
10%
1968
Peräpohjola — Keminmaa
Railonsala, Artturi
JR 66642
10%
1935
Pohjois-Savo — Tuusniemi
Räsänen, Otto