JR 10974
94%
1932
Satakunta — Teisko
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15580
94%
1939
Satakunta — Teisko
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14169
92%
1939
Keski-Suomi — Vesanto
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 35148
92%
1935
Häme — Orimattila
Lahden kansanopiston oppilaat,
JR 16721
92%
1944
Satakunta — Kiikka
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15787
90%
1939
Varsinais-Suomi — Vahto
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 35143
89%
1935
Häme — Lahti
Lahden kansanopiston oppilaat,
JR 14180
89%
1939
Uusimaa — Lohja
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 36669
89%
1938
Varsinais-Suomi — Maaria
Laitakari, Kaarle
JR 49824
89%
1956
Pohjois-Savo — Riistavesi
Paavolainen, Oma Martti
JR 14271
89%
1939
Häme — Forssa
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15145
88%
1939
Häme — Hattula
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15065
88%
1939
Häme — Hollola
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15005
87%
1939
Häme — Kuusankoski
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 45830
86%
1937
Pohjois-Savo — Pielavesi
Niskanen, Lauri
JR 15548
86%
1939
Varsinais-Suomi — Paimio
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14954
85%
1939
Häme — Pälkäne
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12588
85%
1933
Häme — Lahti
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15371
85%
1939
Häme — Lahti
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14545
84%
1939
Uusimaa — Kymi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 37183
83%
1936
Pohjois-Pohjanmaa — Kestilä
Hautala, Sigrid
JR 46699
83%
1926
Häme — Hattula
Okkola, T. E.
JR 78501
83%
1916
Peräpohjola — Tornio
Tamelander, Sylvi
JR 12587
83%
1933
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15064
82%
1939
Häme — Orimattila
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12972
82%
1933
Häme — Loppi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15249
82%
1939
Uusimaa — Helsinki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 18133
81%
1935
Etelä-Pohjanmaa — Veteli
Iho, Aapo
JR 18878
81%
1964
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Harlu
Jaatinen, Maija
JR 10239
80%
1925
Häme — Jämsä
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 10843
80%
1932
Uusimaa — Mäntsälä
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13355
80%
1939
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14106
80%
1939
Uusimaa — Mäntsälä
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15143
80%
1939
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15546
80%
1939
Varsinais-Suomi — Paimio
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 84452
79%
1962
Satakunta — Ruovesi
Ylämäkipää, Katri
JR 15955
79%
1939
Uusimaa — Kerava
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14851
79%
1939
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Sortavala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
SKVR X1 1786.
78%
1904
Satakunta — Rauma
Roosblom, V.
JR 28974
78%
1938
Keski-Suomi — Kivijärvi
Kotilainen, Elsa
JR 16092
78%
1943
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 10757
77%
1932
Satakunta — Pori
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11613
77%
1933
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 49142
77%
1955
Häme — Iitti
Paavolainen, Oma Martti
JR 63669
77%
1939
Satakunta — Nokia
Railonsala, Artturi
JR 35194
77%
1951
Häme — Lahti
Lahden kansanopiston oppilaat,
JR 16221
77%
1943
Varsinais-Suomi — Turku
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 72764
77%
1914
Häme — Hattula
Salo, Aukusti
JR 00176
77%
1935
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Sortavala
Aalto, Sanni
JR 12066
77%
1933
Uusimaa — Hyvinkää
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12882
77%
1933
Häme — Riihimäki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 67850
76%
1921
Etelä-Savo — Sääminki
Rissanen, Santeri
JR 12900
76%
1933
Satakunta — Nokia
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14605
76%
1939
Satakunta — Nokia
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 51548
76%
1930
Etelä-Pohjanmaa — Perho
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 51549
76%
1930
Etelä-Pohjanmaa — Ylihärmä
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 55653
76%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 10551
76%
1932
Satakunta — Sahalahti
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 10541
76%
1932
Keski-Suomi — Vesanto
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 07705
76%
1964
Häme — Kalvola
Helenius, Leena
JR 27453
75%
1936
Pohjois-Karjala — Nurmes
Korhonen, Heikki
JR 13550
75%
1939
Varsinais-Suomi — Turku
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 70622
75%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 11867
75%
1933
Etelä-Karjala — Pyhäjärvi Vpl.
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14891
75%
1939
Uusimaa — Helsinki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 16364
75%
1943
None
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13008
75%
1933
Satakunta — Kangasala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 72797
75%
1914
Häme — Hattula
Salo, Aukusti
JR 11104
75%
1932
Uusimaa — Kerava
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11034
75%
1932
Häme — Urjala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 46155
75%
1967
Häme — Janakkala
Nuoranen, Liisa
JR 11257
75%
1932
Uusimaa — Helsinki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 48965
75%
1954
Uusimaa — Helsinki
Paavolainen, Oma Martti
JR 15866
75%
1939
Varsinais-Suomi — Parainen
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 80563
75%
1936
Etelä-Pohjanmaa — Evijärvi
Tuomaala, Väinö
JR 13337
74%
1939
Häme — Riihimäki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14889
74%
1939
Uusimaa — Helsinki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 55866
74%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 10819
74%
1932
Varsinais-Suomi — Parainen
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 76418
74%
1917
Etelä-Karjala — Kirvu
Suomalainen, Johannes
SKVR XII1 2630.
74%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 15812
74%
1939
Satakunta — Sahalahti
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 72696
74%
1912
Häme — Hattula
Salo, Aukusti
JR 13652
74%
1939
Etelä-Karjala — Pyhäjärvi Vpl.
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 63667
74%
1939
Satakunta — Nokia
Railonsala, Artturi
JR 10698
74%
1932
Häme — Riihimäki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15892
74%
1939
Häme — Riihimäki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 50108
74%
1956
Häme — Kuusankoski
Paavolainen, Oma Martti
JR 12154
73%
1933
Satakunta — Kokemäki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 72743
73%
1914
Häme — Hattula
Salo, Aukusti
JR 15465
73%
1939
Satakunta — Kiikoinen
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11244
73%
1932
Varsinais-Suomi — Vahto
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14275
73%
1939
Satakunta — Nakkila
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15854
73%
1939
Häme — Loppi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 56250
73%
1919
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 63671
73%
1939
Satakunta — Nokia
Railonsala, Artturi
JR 11259
73%
1932
Uusimaa — Helsinki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
SKVR XII2 8323.
73%
1920
Peräpohjola — Kittilä
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 55556
72%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 55938
72%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 14709
72%
1939
Satakunta — Pori
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15918
72%
1939
Varsinais-Suomi — Turku
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14111
72%
1939
Häme — Lahti
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 10579
72%
1932
Uusimaa — Lohja
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11486
72%
1933
Uusimaa — Mäntsälä
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14968
72%
1939
Uusimaa — Mäntsälä
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 59642
72%
1952
Etelä-Karjala — Kivennapa
Pimiä, Amalia
JR 15464
72%
1939
Satakunta — Kauvatsa
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15786
72%
1939
Häme — Urjala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 49240
72%
1955
Häme — Kouvola
Paavolainen, Oma Martti
JR 49976
72%
1956
Etelä-Karjala — Parikkala
Paavolainen, Oma Martti
JR 69608
72%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 06158
72%
1946
Keski-Suomi — Saarijärvi
Harju, Otto
JR 15146
71%
1939
Kainuu — Kajaani
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 69247
71%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 70672
71%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 10467
71%
1932
Häme — Kuusankoski
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 55676
71%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 15748
71%
1939
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11322
71%
1932
Häme — Hausjärvi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15707
71%
1939
Häme — Hausjärvi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15906
71%
1939
Häme — Asikkala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12014
71%
1933
Häme — Tuulos
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 10367
71%
1925
Häme — Kalvola
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 63816
71%
1957
Etelä-Pohjanmaa — Laihia
Railonsala, Artturi
JR 12242
70%
1933
Satakunta — Kiikoinen
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12442
70%
1933
Satakunta — Kiikoinen
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14666
70%
1939
Satakunta — Pori
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
SKVR XII1 2645.
70%
1919
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 12203
70%
1933
Häme — Lahti
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13759
70%
1939
Häme — Lahti
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 47471
70%
1926
Satakunta — Viljakkala
Okkola, T. E.
JR 11968
70%
1933
Varsinais-Suomi — Turku
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 10445
70%
1932
Satakunta — Pori
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 56292
70%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 16163
70%
1943
Varsinais-Suomi — Turku
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 27371
70%
1937
Pohjois-Karjala — Liperi
Korhola, Tommi
JR 13297
70%
1939
Häme — Forssa
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 74888
70%
1936
Etelä-Savo — Sääminki
Seppänen, Aleks.
JR 73563
70%
1939
Etelä-Karjala — Parikkala
Sanakirjasäätiön välityksellä,
JR 10326
70%
1925
Häme — Orimattila
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 16428
70%
1943
None
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 55811
69%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 13551
69%
1939
Varsinais-Suomi — Turku
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
SKVR XII1 2627.
69%
1920
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 15417
69%
1939
Häme — Somerniemi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 70086
69%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 55568
69%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 55856
69%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 13534
69%
1939
Uusimaa — Mäntsälä
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12157
69%
1933
Satakunta — Kokemäki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13708
69%
1939
Satakunta — Kokemäki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 64473
69%
1968
Peräpohjola — Ranua
Railonsala, Artturi
JR 69910
69%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 16646
69%
1944
Satakunta — Huittinen
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 68532
69%
1922
Häme — Hausjärvi
Ruusuvuori, Anna-Liisa
SKVR XII1 2641.
69%
1915
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 72806
68%
1914
Häme — Hattula
Salo, Aukusti
JR 10830
68%
1932
Häme — Asikkala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
SKVR VII3 4119.
68%
1924
Pohjois-Karjala — Rääkkylä
Niittylahden kansanopisto
JR 64905
68%
1968
Peräpohjola — Alatornio
Railonsala, Artturi
JR 11811
68%
1933
Satakunta — Nakkila
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15369
68%
1939
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 51309
68%
1911
Pohjois-Pohjanmaa — Paavola
Paulaharju, Samuli ja Jenny
SKVR XII1 2671.
68%
1915
Peräpohjola — Sodankylä
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 25579
68%
1913
Varsinais-Suomi — Rymättylä
Ketolainen, Eemil
JR 48923
68%
1954
Häme — Heinola mlk
Paavolainen, Oma Martti
JR 53274
68%
1935
Etelä-Pohjanmaa — Töysä
Peltonen, Erkki
SKVR X1 1803 β.
67%
1918
Satakunta — Tampere
Lindström, Olga
JR 15463
67%
1939
Satakunta — Kauvatsa
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
SKVR XII1 2662.
67%
1915
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII2 8321.
67%
1915
Pohjois-Pohjanmaa — Kalajoki
Mäkelä, Matti
JR 56285
67%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 62397
67%
1948
Etelä-Savo — Virtasalmi
Pöyhönen, Martti
JR 11658
67%
1933
Häme — Jämsä
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14363
67%
1939
Häme — Jämsä
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13620
67%
1939
Häme — Loppi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 10513
67%
1932
Pohjois-Karjala — Rääkkylä
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14050
67%
1939
Pohjois-Karjala — Rääkkylä
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 72850
67%
1914
Häme — Hattula
Salo, Aukusti
JR 12336
67%
1933
Satakunta — Kauvatsa
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 55658
67%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 56353
67%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 64456
66%
1968
Peräpohjola — Ranua
Railonsala, Artturi
JR 11190
66%
1932
Varsinais-Suomi — Paimio
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
SKVR XII1 2626.
66%
1920
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 13553
66%
1939
Varsinais-Suomi — Turku
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 43721
66%
1913
Varsinais-Suomi — Uskela
Moision kansakoulu
JR 11813
66%
1933
Satakunta — Nakkila
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14273
66%
1939
Satakunta — Nakkila
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 48994
66%
1954
Etelä-Karjala — Kivennapa
Paavolainen, Oma Martti
JR 55513
66%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 14035
66%
1939
Häme — Kuusankoski
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12299
66%
1933
Etelä-Savo — Joutseno
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12714
66%
1933
Häme — Hollola
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14583
66%
1939
Häme — Toijala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 81120
66%
1912
Häme — Hattula
Tuomarila, Kalle
JR 10709
66%
1932
Varsinais-Suomi — Turku
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 57313
66%
1932
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 13554
66%
1939
Varsinais-Suomi — Turku
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 70376
66%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 14688
66%
1939
Uusimaa — Hyvinkää
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 55901
65%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 12585
65%
1933
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 03546
65%
1932
Uusimaa — Helsinki
Enäjärvi-Haavio, Elsa
JR 15569
65%
1939
Häme — Riihimäki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14548
65%
1939
Satakunta — Punkalaidun
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
SKVR XII1 2665.
65%
1915
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 11022
65%
1932
Uusimaa — Elimäki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
SKVR XII1 2637.
65%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 14270
65%
1939
Häme — Forssa
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15714
65%
1939
Etelä-Karjala — Viipuri
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12512
65%
1933
Varsinais-Suomi — Taivassalo
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 19901
65%
1965
Etelä-Pohjanmaa — Kaustinen
Järvelä, Lyydia
JR 11522
65%
1933
Häme — Hattula
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12713
65%
1933
Häme — Orimattila
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 69766
65%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 10430
64%
1932
Satakunta — Pori
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14015
64%
1939
Satakunta — Pori
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14361
64%
1939
Häme — Jämsä
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 56853
64%
1932
Peräpohjola — Kemijärvi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 11969
64%
1933
Varsinais-Suomi — Turku
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 64476
64%
1968
Peräpohjola — Ranua
Railonsala, Artturi
SKVR XII2 8325.
64%
1920
Peräpohjola — Kittilä
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 10592
64%
1932
Häme — Kuhmoinen
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 10915
64%
1932
Satakunta — Pori
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 72819
64%
1914
Häme — Hattula
Salo, Aukusti
JR 73059
64%
1935
Varsinais-Suomi — Uusikaupunki
Salokannel, Tyyne
JR 15833
64%
1939
Pohjois-Pohjanmaa — Oulu
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14769
64%
1939
Uusimaa — Elimäki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 69930
64%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 80251
64%
1948
Peräpohjola — Ylitornio
Tuira, Teuvo
JR 47929
64%
1932
Uusimaa — Vihti
Ollila, Reino
JR 57431
64%
1932
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 71275
63%
1910
Varsinais-Suomi — Merimasku
Saarimaa, Eemil
JR 56917
63%
1932
Peräpohjola — Kemijärvi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 10999
63%
1932
Uusimaa — Hyvinkää
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 67482
63%
1904
Satakunta — Tottijärvi
Rekola, Jukka
JR 46645
63%
1926
Satakunta — Keuruu
Okkola, T. E.
JR 57374
63%
1932
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 12988
63%
1933
Etelä-Pohjanmaa — Jalasjärvi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13587
63%
1939
Etelä-Pohjanmaa — Jalasjärvi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 66902
63%
1935
Etelä-Karjala — Räisälä
Räty, Tyyne
JR 11071
63%
1932
Häme — Riihimäki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 57397
63%
1932
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 57288
63%
1932
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 2640.
63%
1915
Peräpohjola — Tervola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 14689
63%
1939
Uusimaa — Hyvinkää
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14690
63%
1939
Uusimaa — Hyvinkää
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 55945
63%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 11000
63%
1932
Uusimaa — Hyvinkää
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12108
63%
1933
Häme — Pälkäne
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 49153
63%
1955
Satakunta — Ikaalinen
Paavolainen, Oma Martti
JR 16664
62%
1944
Satakunta — Huittinen
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 70189
62%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 14122
62%
1939
Pohjois-Savo — Karttula
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13635
62%
1939
Satakunta — Tampere
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15629
62%
1939
Satakunta — Vesilahti
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15655
62%
1939
Satakunta — Kangasala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12513
62%
1933
Varsinais-Suomi — Uusikaupunki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 49187
62%
1955
Etelä-Savo — Kangasniemi
Paavolainen, Oma Martti
JR 10871
62%
1932
Satakunta — Rauma
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 16444
62%
1943
None
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 48983
62%
1954
Häme — Humppila
Paavolainen, Oma Martti
JR 78751
62%
1959
Pohjois-Pohjanmaa — Merijärvi
Tervonen, Viljo
JR 12630
62%
1933
Satakunta — Tampere
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11523
62%
1933
Häme — Hattula
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
SKVR XII1 2654.
62%
1920
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 47041
62%
1926
Etelä-Savo — Lappee
Okkola, T. E.
JR 60255
62%
1936
Satakunta — Pomarkku
Porin tyttölyseo
JR 13814
62%
1939
Satakunta — Kiikoinen
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
SKVR XII1 2631.
62%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 20994
62%
1909
Varsinais-Suomi — Uskela
Kallio, Ilmari
JR 21952
62%
1913
Etelä-Savo — Enonkoski
Kaltiala, J. P.
JR 13404
62%
1939
Satakunta — Messukylä
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 22522
62%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 56799
61%
1932
Peräpohjola — Kemijärvi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 10636
61%
1932
Pohjois-Pohjanmaa — Oulu
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11460
61%
1933
Uusimaa — Helsinki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
SKVR XII1 2634.
61%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 2642.
61%
1915
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 47933
61%
1932
Uusimaa — Vihti
Ollila, Reino
JR 57351
61%
1932
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 56313
61%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 56322
61%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 64477
61%
1968
Peräpohjola — Ranua
Railonsala, Artturi
JR 21414
61%
1914
Varsinais-Suomi — Salo
Kallio, Niilo
JR 11971
61%
1933
Varsinais-Suomi — Turku
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 55774
61%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 2661.
61%
1915
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 70059
61%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 10910
61%
1932
Uusimaa — Kotka
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 10940
61%
1932
Etelä-Karjala — Viipuri mlk
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
SKVR XII2 8326.
61%
1920
Peräpohjola — Kittilä
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 11937
61%
1933
Satakunta — Rauma
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15179
61%
1939
Satakunta — Rauma
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 70616
61%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 10958
61%
1932
Etelä-Karjala — Viipuri
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11721
61%
1933
Häme — Kuusankoski
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 55861
61%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 22801
60%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 11324
60%
1932
Etelä-Pohjanmaa — Kauhajoki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15004
60%
1939
Häme — Kuusankoski
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11972
60%
1933
Varsinais-Suomi — Turku
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 44826
60%
1936
Etelä-Karjala — Jaakkima
Nenonen, Martti
JR 82787
60%
1920
Uusimaa — Tuusula
Vikström, Rauha
JR 57322
60%
1932
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR X1 1815.
60%
1931
Satakunta — Mänttä
Mäntän kansakoulun oppilaat
JR 10423
60%
1932
Satakunta — Nokia
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11268
60%
1932
Häme — Vanaja
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11304
60%
1932
Satakunta — Kangasala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12127
60%
1933
Satakunta — Vesilahti
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12746
60%
1933
Häme — Toijala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12955
60%
1933
Satakunta — Tampere
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14057
60%
1939
Satakunta — Nokia
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14814
60%
1939
Häme — Vanaja
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
SKVR XII1 2625.
60%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 14826
60%
1939
Uusimaa — Pukkila
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15730
60%
1939
Etelä-Pohjanmaa — Kauhajoki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 10492
60%
1932
Pohjois-Savo — Karttula
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 47486
60%
1926
Pohjois-Savo — Kuopio mlk
Okkola, T. E.
JR 11660
60%
1933
Häme — Jämsä
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 57233
60%
1932
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 65105
60%
1968
Peräpohjola — Karunki
Railonsala, Artturi
JR 57416
60%
1932
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 11118
60%
1932
Satakunta — Vesilahti
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 49508
60%
1955
Varsinais-Suomi — Vehmaa
Paavolainen, Oma Martti
JR 18533
60%
1956
Häme — Asikkala
Iso-Heikkilä, Raili
JR 12067
60%
1933
Uusimaa — Hyvinkää
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 49264
60%
1955
Etelä-Karjala — Käkisalmi
Paavolainen, Oma Martti
JR 22500
60%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 11343
59%
1932
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12837
59%
1933
Satakunta — Messukylä
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15607
59%
1939
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 10483
59%
1932
Etelä-Savo — Mikkeli
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
SKVR XII1 2674.
59%
1915
Peräpohjola — Turtola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 39650
59%
1915
Uusimaa — Tuusula
Lindstedt, Armas
JR 55262
59%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 65520
59%
1968
Peräpohjola — Keminmaa
Railonsala, Artturi
JR 16158
59%
1943
Häme — Hausjärvi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 77260
59%
1939
Etelä-Savo — Rantasalmi
Sääski, Sylvi
JR 49837
59%
1956
Peräpohjola — Salla
Paavolainen, Oma Martti
JR 81753
59%
1921
Varsinais-Suomi — Pertteli
Vaahtera, Aino
JR 15688
59%
1939
Satakunta — Pori
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 27360
59%
1937
None
Korhola, Tommi
JR 49415
59%
1955
Satakunta — Rauma
Paavolainen, Oma Martti
JR 11409
59%
1933
Häme — Forssa
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15309
59%
1939
Häme — Tuulos
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 55820
59%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 55876
59%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 55499
59%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 55628
59%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 12973
59%
1933
Häme — Loppi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13621
59%
1939
Häme — Loppi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 57306
59%
1932
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 11659
58%
1933
Häme — Jämsä
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14362
58%
1939
Häme — Jämsä
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
SKVR XII1 2653.
58%
1920
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 57445
58%
1932
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR X1 1803 α.
58%
1924
Satakunta — Tampere
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
SKVR XII1 2621.
58%
1933
Kainuu — Kajaani
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11812
58%
1933
Satakunta — Nakkila
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14274
58%
1939
Satakunta — Nakkila
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13501
58%
1939
Satakunta — Kangasala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14739
58%
1939
Varsinais-Suomi — Paattinen
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11084
58%
1932
Uusimaa — Pukkila
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 64459
58%
1968
Peräpohjola — Ranua
Railonsala, Artturi
JR 55240
58%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 65106
58%
1968
Peräpohjola — Karunki
Railonsala, Artturi
JR 63670
58%
1939
Satakunta — Nokia
Railonsala, Artturi
JR 20936
58%
1913
Satakunta — Tampere; Satakunta — Kuhmalahti; Satakunta — Lempäälä; Häme — Akaa
Kalliala, Lauri
SKVR VII3 4383.
57%
1924
Pohjois-Karjala — Kontiolahti
Niittylahden kansanopisto
JR 12155
57%
1933
Satakunta — Kokemäki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13711
57%
1939
Satakunta — Kokemäki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 56776
57%
1932
Peräpohjola — Kemijärvi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 26195
57%
1962
Satakunta — Multia
Kivi, Meri
JR 10939
57%
1932
Etelä-Karjala — Viipuri mlk
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 57278
57%
1932
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 27728
57%
1935
Pohjois-Pohjanmaa — Raahe
Korpi, Henna
JR 63666
57%
1939
Satakunta — Nokia
Railonsala, Artturi
SKVR XII1 2660.
57%
1915
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 14221
57%
1939
Satakunta — Kuru
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14955
57%
1939
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 56361
57%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 22704
57%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
SKVR XII1 2621 α.
57%
1933
Kainuu — Kajaani
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13403
57%
1939
Satakunta — Messukylä
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15063
57%
1939
Häme — Hollola
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 50080
57%
1956
Etelä-Savo — Ristiina
Paavolainen, Oma Martti
JR 26060
57%
1935
Etelä-Karjala — Kirvu
Kirvun Tietävälän nuorisoseuran arkisto
JR 18224
57%
1961
Etelä-Karjala — Kaukola
Iivonen, Pekka
JR 10855
57%
1932
Satakunta — Tampere
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11280
57%
1932
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12646
57%
1933
Satakunta — Kuru
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14895
57%
1939
Satakunta — Tampere
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 83863
57%
1922
Uusimaa — Helsinki
Vuorio, Toini
JR 26438
57%
1933
Etelä-Savo — Taipalsaari
Kohvakka, Toini
SKVR XII1 2632.
57%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 11188
57%
1932
Varsinais-Suomi — Paimio
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14286
56%
1939
Varsinais-Suomi — Taivassalo
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15933
56%
1939
Uusimaa — Kotka
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
SKVR XII1 2672.
56%
1915
Peräpohjola — Sodankylä
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 57221
56%
1932
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 10509
56%
1932
Häme — Hollola
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15825
56%
1939
Häme — Hollola
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 57440
56%
1932
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 21434
56%
1914
Varsinais-Suomi — Uskela
Kallio, Niilo
JR 11720
56%
1933
Häme — Kuusankoski
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12086
56%
1933
Uusimaa — Lohja
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13401
56%
1939
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15713
56%
1939
Etelä-Savo — Joroinen
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 68475
56%
1921
Häme — Lammi
Ruotsinsalo, Martta
JR 21151
56%
1910
Varsinais-Suomi — Uskela
Kallio, Ilmari
JR 49804
56%
1956
Häme — Iitti
Paavolainen, Oma Martti
JR 14364
56%
1939
Satakunta — Tampere
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 49891
56%
1955
Pohjois-Savo — Iisalmi mlk
Paavolainen, Oma Martti
JR 83395
56%
1967
Pohjois-Savo — Kuopio
Virtanen, Leea
SKVR XII1 2666.
56%
1915
Peräpohjola — Kemijärvi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 70534
56%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 16375
56%
1943
Varsinais-Suomi — Kisko
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 78799
56%
1959
Pohjois-Pohjanmaa — Merijärvi
Tervonen, Viljo
JR 11376
56%
1933
Häme — Asikkala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11634
56%
1933
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14473
56%
1939
Häme — Asikkala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14815
56%
1939
Häme — Vanaja
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14827
56%
1939
Uusimaa — Mäntsälä
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 57364
56%
1932
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 10988
56%
1932
Häme — Loppi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 72777
55%
1914
Häme — Hattula
Salo, Aukusti
JR 57542
55%
1932
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 78721
55%
1959
Pohjois-Pohjanmaa — Merijärvi
Tervonen, Viljo
JR 83881
55%
1921
Uusimaa — Vehkalahti
Vuorisalo, Katri
JR 12657
55%
1933
Uusimaa — Kymi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15279
55%
1939
Uusimaa — Hyvinkää
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 09276
55%
1934
Satakunta — Ulvila
Huhtala, Hilkka
JR 10679
55%
1932
Varsinais-Suomi — Paattinen
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 49871
55%
1956
Etelä-Savo — Ruokolahti
Paavolainen, Oma Martti
JR 65461
55%
1968
Peräpohjola — Keminmaa
Railonsala, Artturi
SKVR XII1 2675.
55%
1915
Peräpohjola — Turtola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 14912
55%
1939
Satakunta — Rauma
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 16024
55%
1943
Häme — Tuulos
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 35077
55%
1951
Pohjois-Pohjanmaa — Ylikiiminki
Lahden kansanopiston oppilaat,
SKVR XII1 2655.
55%
1920
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 14381
55%
1939
Satakunta — Nakkila
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 70163
55%
1932
Keski-Suomi — Karstula
Saarijärven yhteiskoulu
SKVR XII1 2644.
55%
1915
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 12156
55%
1933
Satakunta — Kokemäki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13709
55%
1939
Satakunta — Kokemäki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 16191
55%
1943
Häme — Nastola
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 58721
55%
1937
Uusimaa — Sippola
Permanto, Elvi
JR 65455
55%
1968
Peräpohjola — Keminmaa
Railonsala, Artturi
JR 72845
55%
1914
Häme — Hattula
Salo, Aukusti
JR 12836
55%
1933
Satakunta — Messukylä
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 22734
54%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
SKVR X1 1810.
54%
1917
Satakunta — Ruovesi
Lutonen, Ahto
JR 21318
54%
1910
Varsinais-Suomi — Uskela
Kallio, Niilo
JR 13802
54%
1939
Satakunta — Keikyä
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 44000
54%
1913
Varsinais-Suomi — Uskela
Moision kansakoulu
JR 47028
54%
1926
Häme — Kuusankoski
Okkola, T. E.
JR 68013
54%
1957
Pohjois-Karjala — Ilomantsi
Romppanen, Pekka
SKVR XII1 2663.
54%
1915
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 34000
54%
1960
Häme — Sääksmäki
Kärki, Frans
JR 12337
54%
1933
Satakunta — Kauvatsa
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11706
54%
1933
Satakunta — Keikyä
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 06894
54%
1936
Satakunta — Hämeenkyrö
Heikkilä, Heimo
JR 12441
54%
1933
Satakunta — Kauvatsa
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 70722
54%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 13710
54%
1939
Satakunta — Kokemäki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14187
54%
1939
Uusimaa — Helsinki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 46186
54%
1936
Peräpohjola — Rovaniemi
Nuotio, Valo
SKVR X1 1801.
54%
1922
Satakunta — Suoniemi
Färm, Katri
JR 11970
54%
1933
Varsinais-Suomi — Turku
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13552
54%
1939
Varsinais-Suomi — Turku
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12561
53%
1933
Häme — Somerniemi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13707
53%
1939
Satakunta — Kiikka
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15547
53%
1939
Varsinais-Suomi — Paimio
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 81819
53%
1914
Varsinais-Suomi — Yläne
Vahlberg, K.
JR 13666
53%
1939
Varsinais-Suomi — Perniö
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11085
53%
1932
Uusimaa — Mäntsälä
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11258
53%
1932
Uusimaa — Helsinki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 16127
53%
1943
Varsinais-Suomi — Turku
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 16326
53%
1943
Varsinais-Suomi — Turku
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
SKVR XII1 2629.
53%
1920
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 56873
53%
1932
Peräpohjola — Kemijärvi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 12107
53%
1933
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15144
53%
1939
Häme — Hattula
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 34551
53%
1963
Satakunta — Tyrvää
Kärki, Frans
JR 46632
53%
1926
Keski-Suomi — Karstula
Okkola, T. E.
JR 14890
53%
1939
Uusimaa — Helsinki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 21377
53%
1914
Varsinais-Suomi — Uskela
Kallio, Niilo
JR 14957
53%
1939
Satakunta — Vesilahti
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 56909
53%
1932
Peräpohjola — Kemijärvi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 19466
53%
1936
Pohjois-Savo — Sonkajärvi
Juntunen, Liisa
JR 14089
53%
1939
Satakunta — Tyrvää
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 56965
53%
1932
Peräpohjola — Kemijärvi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 57384
53%
1932
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII2 8322.
53%
1921
Peräpohjola — Turtola
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 14025
53%
1939
Etelä-Savo — Mikkeli
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 73129
53%
1935
Varsinais-Suomi — Uusikaupunki
Salokannel, Tyyne
JR 52387
52%
1938
Etelä-Pohjanmaa — Perho
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 22376
52%
1936
Etelä-Savo — Mäntyharju
Karhu, J.
JR 22172
52%
1913
Etelä-Savo — Mäntyharju
Kantele, Toini
JR 11269
52%
1932
Häme — Vanaja
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11575
52%
1933
Pohjois-Savo — Muuruvesi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12747
52%
1933
Häme — Toijala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14584
52%
1939
Häme — Toijala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 62695
52%
1950
Uusimaa — Kotka
Pöyhönen, Martti
JR 18405
52%
1934
Etelä-Karjala — Kurkijoki
Immonen, Katri
SKVR XII1 2659.
52%
1915
Peräpohjola — Simo
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 10957
52%
1932
Etelä-Savo — Joroinen
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
SKVR XII1 2667.
52%
1915
Peräpohjola — Kemijärvi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 12440
52%
1933
Satakunta — Kauvatsa
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15729
52%
1939
Etelä-Pohjanmaa — Kauhajoki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 00095
52%
1962
Satakunta — Tampere
Aalto, Anna-Liisa
JR 11574
52%
1933
Uusimaa — Mäntsälä
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 50120
52%
1956
Etelä-Savo — Ruokolahti
Paavolainen, Oma Martti
JR 57478
52%
1932
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 57495
52%
1932
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR VII3 4118.
51%
1924
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Sortavala
Niittylahden kansanopisto
JR 22698
51%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 49846
51%
1956
Häme — Sääksmäki
Paavolainen, Oma Martti
JR 27462
51%
1966
Pohjois-Karjala — Rääkkylä
Korhonen, Hilkka
JR 12929
51%
1933
Satakunta — Kiikka
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 70484
51%
1932
Keski-Suomi — Karstula
Saarijärven yhteiskoulu
JR 20636
51%
1936
Pohjois-Karjala — Säyneinen
Kaakinen, Iikka
JR 10521
51%
1932
Satakunta — Tyrvää
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 10530
51%
1932
Häme — Lahti
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11949
51%
1933
Varsinais-Suomi — Perniö
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15298
51%
1939
Etelä-Pohjanmaa — Ylistaro
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 72776
51%
1914
Keski-Suomi — Viitasaari
Salo, Aukusti
JR 10773
51%
1932
Uusimaa — Helsinki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15440
51%
1939
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 52353
51%
1937
Peräpohjola — Sodankylä
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 55888
51%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 15258
51%
1939
Uusimaa — Lohja
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 55084
51%
1913
Varsinais-Suomi — Kuusjoki
Pennanen, S.
JR 56902
50%
1932
Peräpohjola — Kemijärvi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 12807
50%
1933
Häme — Janakkala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 61005
50%
1962
Etelä-Karjala — Kivennapa
Pulliainen, Liina
JR 10798
50%
1932
Varsinais-Suomi — Laitila
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
SKVR XII1 2668.
50%
1920
Peräpohjola — Kemijärvi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 26054
50%
1935
Etelä-Karjala — Kirvu
Kirvun Tietävälän nuorisoseuran arkisto
JR 11830
50%
1933
Satakunta — Punkalaidun
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 65978
50%
1953
Keski-Suomi — Saarijärvi
Rantanen, Saimi
JR 64901
50%
1968
Peräpohjola — Alatornio
Railonsala, Artturi
JR 66806
50%
1966
Häme — Janakkala
Ratia, Mildred
JR 35162
50%
1951
Keski-Suomi — Pylkönmäki
Lahden kansanopiston oppilaat,
JR 22787
50%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 10468
50%
1932
Häme — Riihimäki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14036
50%
1939
Häme — Riihimäki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15278
50%
1939
Uusimaa — Hyvinkää
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
SKVR X1 1816.
50%
1931
Satakunta — Mänttä
Mäntän kansakoulun oppilaat
JR 16226
50%
1943
None
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 83859
50%
1922
Uusimaa — Helsinki
Vuorio, Toini
JR 11410
50%
1933
Häme — Forssa
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12915
50%
1933
Häme — Tyrväntö
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 61119
50%
1957
Etelä-Karjala — Kivennapa
Pulliainen, Liina
JR 65062
50%
1968
Peräpohjola — Karunki
Railonsala, Artturi
JR 56887
49%
1932
Peräpohjola — Kemijärvi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 60483
49%
1935
Varsinais-Suomi — Lieto
Posti, F. H.
SKVR XII1 2670.
49%
1915
Peräpohjola — Sodankylä
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 57521
49%
1932
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 11072
49%
1932
Häme — Riihimäki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 50117
49%
1956
Uusimaa — Pusula
Paavolainen, Oma Martti
JR 56219
49%
1919
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 48970
49%
1954
Uusimaa — Helsinki
Paavolainen, Oma Martti
JR 49115
49%
1955
Uusimaa — Helsinki
Paavolainen, Oma Martti
JR 57832
49%
1932
Peräpohjola — Turtola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 15416
49%
1939
Häme — Janakkala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 69556
49%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 10406
49%
1927
Etelä-Savo — Haukivuori
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 20625
49%
1936
Kainuu — Säräisniemi
Kaakinen, Iikka
JR 44144
49%
1913
Varsinais-Suomi — Uskela
Moision kansakoulu
SKVR X1 1812.
49%
1931
Satakunta — Mänttä
Mäntän kansakoulun oppilaat
SKVR XII1 2633.
49%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 06404
49%
1954
Pohjois-Karjala — Ilomantsi
Hassinen, Hanna
JR 50081
49%
1956
Etelä-Savo — Ristiina
Paavolainen, Oma Martti
JR 70430
49%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 49882
49%
1955
Etelä-Karjala — Heinjoki
Paavolainen, Oma Martti
JR 12004
49%
1933
Etelä-Pohjanmaa — Ylistaro
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 62714
49%
1950
Etelä-Savo — Mikkeli
Pöyhönen, Martti
JR 22965
49%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 49385
49%
1955
Satakunta — Pori
Paavolainen, Oma Martti
JR 49547
49%
1955
Etelä-Karjala — Virolahti
Paavolainen, Oma Martti
JR 56681
49%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 69659
49%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 08994
49%
1962
Häme — Heinola mlk
Holstila, Liisa
SKVR XII1 2657.
48%
1915
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 2673.
48%
1915
Peräpohjola — Sodankylä
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 56200
48%
1919
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 2635.
48%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 46442
48%
1922
Varsinais-Suomi — Uskela
Nyyrikki, Ella
JR 63323
48%
1937
Etelä-Pohjanmaa — Alavus
Railonsala, Artturi
JR 43929
48%
1913
Varsinais-Suomi — Uskela
Moision kansakoulu
JR 64902
48%
1968
Peräpohjola — Alatornio
Railonsala, Artturi
JR 70716
48%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
SKVR X1 1814.
48%
1931
Satakunta — Mänttä
Mäntän kansakoulun oppilaat
JR 65376
48%
1968
Peräpohjola — Keminmaa
Railonsala, Artturi
JR 33488
48%
1951
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Sortavala
Kärki, Frans
JR 47439
48%
1926
Pohjois-Pohjanmaa — Pyhäjoki
Okkola, T. E.
JR 22779
48%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 13470
48%
1939
Häme — Janakkala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 69952
48%
1932
Keski-Suomi — Karstula
Saarijärven yhteiskoulu
JR 50036
48%
1956
Etelä-Karjala — Kivennapa
Paavolainen, Oma Martti
JR 23191
48%
1936
Pohjois-Savo — Kuopio
Karhu, Lyyli
JR 12698
48%
1933
Häme — Janakkala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 39305
48%
1962
Etelä-Pohjanmaa — Lapua
Leppisalo, Eila
JR 49019
48%
1954
Etelä-Pohjanmaa — Kokkola
Paavolainen, Oma Martti
JR 64480
48%
1968
Peräpohjola — Ranua
Railonsala, Artturi
SKVR XII1 2664.
47%
1915
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 63668
47%
1939
Satakunta — Nokia
Railonsala, Artturi
SKVR X1 1796.
47%
1926
Satakunta — Kokemäki
Kallio, Kaarlo
JR 72977
47%
1935
Varsinais-Suomi — Uusikaupunki
Salokannel, Tyyne
JR 57570
47%
1932
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 14441
47%
1939
Häme — Janakkala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 61251
47%
1922
Etelä-Savo — Luumäki
Puranen, Hilda
JR 20997
47%
1909
Varsinais-Suomi — Uskela
Kallio, Ilmari
JR 21328
47%
1910
Varsinais-Suomi — Uskela
Kallio, Niilo
JR 11189
47%
1932
Varsinais-Suomi — Paimio
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13451
47%
1939
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
SKVR XII1 2669.
47%
1915
Peräpohjola — Sodankylä
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 64906
47%
1968
Peräpohjola — Alatornio
Railonsala, Artturi
JR 14287
47%
1939
Varsinais-Suomi — Uusikaupunki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 40301
47%
1915
Uusimaa — Mäntsälä
Louhe, Lempi
JR 64815
47%
1968
Peräpohjola — Alatornio
Railonsala, Artturi
JR 14446
47%
1939
Etelä-Karjala — Rautu
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12394
46%
1933
Etelä-Karjala — Miehikkälä
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 16641
46%
1944
Satakunta — Virrat
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
SKVR XIII4 12490.
46%
1935
Etelä-Karjala — Kurkijoki
Kyytinen, Pekka
JR 14160
46%
1939
Häme — Kuhmoinen
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 65107
46%
1968
Peräpohjola — Karunki
Railonsala, Artturi
JR 14161
46%
1939
Satakunta — Orivesi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 21395
46%
1914
Varsinais-Suomi — Uskela
Kallio, Niilo
SKVR XII1 2636.
46%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 49998
46%
1956
Etelä-Savo — Ruokolahti
Paavolainen, Oma Martti
JR 73000
46%
1935
Varsinais-Suomi — Uusikaupunki
Salokannel, Tyyne
JR 10591
46%
1932
Satakunta — Orivesi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15310
46%
1939
Häme — Janakkala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
SKVR X1 1791 α.
46%
1924
Satakunta — Ahlainen
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 64904
46%
1968
Peräpohjola — Alatornio
Railonsala, Artturi
JR 00036
46%
1962
Uusimaa — Helsingin pitäjä
Aalto, Anna-Liisa
JR 68613
46%
1925
Pohjois-Savo — Maaninka
Rytkönen, Ahti
JR 09426
46%
1916
Uusimaa — Kymi
Husu, Anni
JR 70849
46%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 49338
46%
1955
Etelä-Savo — Mikkeli
Paavolainen, Oma Martti
JR 80275
46%
1967
Pohjois-Savo — Leppävirta
Tuiremo, Toini
JR 13533
46%
1939
Pohjois-Savo — Muuruvesi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13871
46%
1939
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12916
45%
1933
Häme — Tyrväntö
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15441
45%
1939
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 16409
45%
1943
Satakunta — Nokia
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 22629
45%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 48849
45%
1922
Etelä-Karjala — Kaukola
Paavilainen, Ida
JR 84485
45%
1921
Peräpohjola — Rovaniemi
Yliraudanjoki, Maija
JR 28305
45%
1935
Pohjois-Savo — Leppävirta
Koskinen, Hannes
JR 15856
45%
1939
Häme — Janakkala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14758
45%
1939
Häme — Lahti
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 06339
45%
1936
Keski-Suomi — Saarijärvi
Harju, Otto
SKVR XII1 2155.
45%
1926
Pohjois-Pohjanmaa — Temmes
Okkola, T. E.
JR 12798
45%
1933
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 22564
45%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
SKVR XII1 2676.
45%
1915
Peräpohjola — Turtola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 47472
45%
1926
Satakunta — Viljakkala
Okkola, T. E.
JR 10191
45%
1925
Häme — Pälkäne
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11487
45%
1933
Uusimaa — Mäntsälä
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14969
45%
1939
Uusimaa — Mäntsälä
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 69294
45%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 15813
45%
1939
Satakunta — Sahalahti
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12562
45%
1933
Häme — Janakkala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 73280
45%
1935
Etelä-Pohjanmaa — Kauhava
Salokannel, Tyyne
SKVR XII1 2648.
45%
1920
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 2649.
44%
1920
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 18530
44%
1956
Häme — Asikkala
Iso-Heikkilä, Raili
JR 11633
44%
1933
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
SKVR XII1 2622 α.
44%
1915
Peräpohjola — Tornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 57564
44%
1932
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII2 8324.
44%
1920
Peräpohjola — Kittilä
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 49429
44%
1955
Etelä-Savo — Ruokolahti
Paavolainen, Oma Martti
JR 12699
44%
1933
Etelä-Karjala — Rautu
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 16640
44%
1944
Satakunta — Virrat
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12335
44%
1933
Satakunta — Kokemäki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 49471
44%
1955
Etelä-Savo — Taipalsaari
Paavolainen, Oma Martti
SKVR XII1 2628.
44%
1920
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 11777
44%
1933
Satakunta — Nakkila
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12298
44%
1933
Etelä-Savo — Lemi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11589
43%
1933
Etelä-Savo — Heinävesi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14641
43%
1939
Etelä-Savo — Heinävesi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 06939
43%
1938
Pohjois-Pohjanmaa — Oulu
Heikkilä, Heimo
JR 13402
43%
1939
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 49012
43%
1954
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Korpiselkä
Paavolainen, Oma Martti
JR 47185
43%
1926
Satakunta — Harjavalta
Okkola, T. E.
JR 57815
43%
1932
Peräpohjola — Turtola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 11160
43%
1932
Satakunta — Tampere
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14691
43%
1939
Satakunta — Tampere
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 57736
43%
1932
Peräpohjola — Turtola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 14455
43%
1939
Etelä-Karjala — Heinjoki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
SKVR XII1 3057.
43%
1915
Peräpohjola — Sodankylä
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 00089
43%
1962
Uusimaa — Helsingin pitäjä
Aalto, Anna-Liisa
JR 64474
43%
1968
Peräpohjola — Ranua
Railonsala, Artturi
JR 64475
43%
1968
Peräpohjola — Ranua
Railonsala, Artturi
JR 73211
43%
1935
Etelä-Pohjanmaa — Kauhava
Salokannel, Tyyne
JR 18071
43%
1924
Etelä-Pohjanmaa — Kauhava
Salokannel, Tyyne
JR 47458
43%
1926
Etelä-Karjala — Terijoki
Okkola, T. E.
JR 70765
43%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 14546
43%
1939
Satakunta — Punkalaidun
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 61235
43%
1936
Pohjois-Savo — Tervo
Puranen, Anna
JR 16201
43%
1943
Satakunta — Rauma
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 49026
42%
1954
Pohjois-Pohjanmaa — Kalajoki
Paavolainen, Oma Martti
JR 14380
42%
1939
Satakunta — Nakkila
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 16250
42%
1943
Satakunta — Virrat
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 58372
42%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 58197
42%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 15147
42%
1939
Kainuu — Kajaani
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12586
42%
1933
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 18060
42%
1924
Etelä-Pohjanmaa — Kauhava
Salokannel, Tyyne
JR 22256
42%
1935
Varsinais-Suomi — Halikko
Kantola, Kaisa
JR 49287
41%
1955
Pohjois-Savo — Leppävirta
Paavolainen, Oma Martti
JR 22582
41%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 49457
41%
1955
Etelä-Pohjanmaa — Siipyy
Paavolainen, Oma Martti
SKVR VII3 4420. [[p.o. 4120]]
41%
1924
Pohjois-Karjala — Kiihtelysvaara
Niittylahden kansanopisto
JR 60356
41%
1938
Satakunta — Pori
Porin tyttölyseo
JR 14873
41%
1939
Etelä-Karjala — Viipuri
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 65974
41%
1953
Keski-Suomi — Saarijärvi
Rantanen, Saimi
JR 46852
40%
1926
Keski-Suomi — Jyväskylä
Okkola, T. E.
JR 58559
40%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 61915
40%
1953
Pohjois-Karjala — Pielisjärvi
Pyykkö, Armi
JR 14382
40%
1939
Satakunta — Nakkila
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 57768
40%
1932
Peräpohjola — Turtola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 22745
40%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 11776
40%
1933
Satakunta — Nakkila
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 71854
40%
1961
Etelä-Savo — Heinävesi
Sallinen, Eeva-Liisa
SKVR X2 3280.
39%
1930
Satakunta — Siikainen
Helomaa, Kyllikki
JR 49879
39%
1955
Etelä-Karjala — Terijoki
Paavolainen, Oma Martti
JR 63943
39%
1957
Etelä-Karjala — Uusikirkko Vpl.
Railonsala, Artturi
JR 73464
39%
1939
Häme — Kärkölä
Salokannel, Tyyne
JR 10989
39%
1932
Häme — Janakkala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11444
39%
1933
Etelä-Karjala — Heinjoki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 64907
39%
1968
Peräpohjola — Alatornio
Railonsala, Artturi
JR 64903
39%
1968
Peräpohjola — Alatornio
Railonsala, Artturi
SKVR XII1 2652.
39%
1920
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 09441
39%
1916
Uusimaa — Kymi
Husu, Anni
SKVR XII1 2678.
39%
1915
Peräpohjola — Turtola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 13908
39%
1939
Satakunta — Kauvatsa
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
SKVR XII1 2658.
39%
1915
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 58582
38%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 11230
38%
1932
Etelä-Karjala — Viipuri
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13907
38%
1939
Satakunta — Kauvatsa
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 43786
38%
1913
Varsinais-Suomi — Uskela
Moision kansakoulu
JR 64479
38%
1968
Peräpohjola — Ranua
Railonsala, Artturi
JR 64472
38%
1968
Peräpohjola — Ranua
Railonsala, Artturi
JR 13276
38%
1939
Etelä-Savo — Haukivuori
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 23809
38%
1936
Etelä-Savo — Taipalsaari
Kaukonen, Katri
JR 72824
38%
1914
Häme — Hattula
Salo, Aukusti
JR 12712
37%
1933
Häme — Hollola
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 80074
37%
1933
Etelä-Pohjanmaa — Ylistaro
Tornion alakouluseminaari
JR 26202
37%
1962
Keski-Suomi — Vesanto
Kivi, Meri
JR 48978
37%
1954
Uusimaa — Helsinki
Paavolainen, Oma Martti
JR 13964
37%
1939
Etelä-Karjala — Miehikkälä
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14064
37%
1939
Varsinais-Suomi — Laitila
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 43758
37%
1913
Varsinais-Suomi — Uskela
Moision kansakoulu
JR 10570
37%
1932
Häme — Lahti
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
SKVR X1 1809.
37%
1913
Satakunta — Ruovesi
Lutonen, Ahto
JR 20996
37%
1909
Varsinais-Suomi — Uskela
Kallio, Ilmari
JR 73002
36%
1935
Varsinais-Suomi — Uusikaupunki
Salokannel, Tyyne
JR 44096
36%
1913
Varsinais-Suomi — Uskela
Moision kansakoulu
JR 55590
36%
1925
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 73092
36%
1935
Varsinais-Suomi — Uusikaupunki
Salokannel, Tyyne
SKVR XII1 3249.
36%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 13813
36%
1939
Satakunta — Kiikoinen
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14456
36%
1939
Etelä-Karjala — Heinjoki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11375
36%
1933
Häme — Asikkala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14472
36%
1939
Häme — Asikkala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 49686
36%
1956
Etelä-Savo — Lappeenranta
Paavolainen, Oma Martti
JR 10823
36%
1932
Varsinais-Suomi — Parainen
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13588
36%
1939
Etelä-Pohjanmaa — Jalasjärvi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14263
36%
1939
Häme — Forssa
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15070
36%
1939
Häme — Hollola
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15134
36%
1939
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11134
36%
1932
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Sortavala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 67906
36%
1936
Etelä-Karjala — Saari
Rissanen, Tyyne
JR 64445
35%
1968
Peräpohjola — Ranua
Railonsala, Artturi
JR 21353
35%
1914
Varsinais-Suomi — Salo
Kallio, Niilo
JR 10710
35%
1932
Varsinais-Suomi — Turku
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15370
35%
1939
Häme — Lahti
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 17408
35%
1914
Varsinais-Suomi — Piikkiö
Häyrinen, Kalle
JR 69738
35%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 19385
35%
1935
Pohjois-Pohjanmaa — Vihanti
Junttila, M. A.
JR 47517
35%
1926
Varsinais-Suomi — Kemiö
Okkola, T. E.
JR 14850
35%
1939
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Sortavala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12015
35%
1933
Häme — Janakkala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15677
35%
1939
Etelä-Karjala — Koivisto
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 47878
35%
1939
Uusimaa — Kymi
Oksman, Juho
JR 16417
34%
1943
None
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11521
34%
1933
Häme — Hattula
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 49313
34%
1955
Satakunta — Merikarvia
Paavolainen, Oma Martti
JR 64478
34%
1968
Peräpohjola — Ranua
Railonsala, Artturi
JR 49683
34%
1956
Etelä-Savo — Lappeenranta
Paavolainen, Oma Martti
JR 72989
34%
1935
Varsinais-Suomi — Uusikaupunki
Salokannel, Tyyne
JR 47741
34%
1935
Pohjois-Savo — Karttula
Oksman, Juho
JR 11325
34%
1932
Etelä-Pohjanmaa — Kauhajoki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 73091
34%
1935
Varsinais-Suomi — Uusikaupunki
Salokannel, Tyyne
JR 22592
34%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 04107
34%
1921
Varsinais-Suomi — Kuusisto
Fingerroos, Ellen
JR 52396
34%
1938
Peräpohjola — Turtola
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 75477
34%
1949
Etelä-Savo — Mikkeli
Seppänen, Olga
JR 32197
33%
1942
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Salmi
Kärki, Frans
JR 11060
33%
1932
Etelä-Karjala — Koivisto
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13870
33%
1939
Etelä-Savo — Lemi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 68618
33%
1925
Pohjois-Savo — Maaninka
Rytkönen, Ahti
JR 20995
33%
1909
Varsinais-Suomi — Uskela
Kallio, Ilmari
SKVR VII3 4469.
33%
1909
Pohjois-Karjala — Juuka
Kokkonen, Heikki
JR 15136
33%
1939
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
SKVR XII1 2646.
33%
1920
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 49813
33%
1956
Kainuu — Kajaani
Paavolainen, Oma Martti
JR 78767
32%
1959
Pohjois-Pohjanmaa — Merijärvi
Tervonen, Viljo
JR 23009
32%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 10550
32%
1932
Satakunta — Sahalahti
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 66355
32%
1913
Varsinais-Suomi — Yläne
Rantasalo, Varma
JR 21365
32%
1914
Varsinais-Suomi — Uskela
Kallio, Niilo
JR 58302
32%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 49689
32%
1956
Etelä-Savo — Lappeenranta
Paavolainen, Oma Martti
JR 42793
32%
1913
Varsinais-Suomi — Mietoinen
Merilä, Olga
SKVR XII1 2638.
32%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 20677
31%
1937
Peräpohjola — Tervola
Kaakinen, Iikka
JR 63815
31%
1957
Satakunta — Nokia
Railonsala, Artturi
JR 28124
31%
1949
Viena
Koski, Huoti
JR 21452
31%
1914
Varsinais-Suomi — Uskela
Kallio, Niilo
JR 57756
31%
1932
Peräpohjola — Turtola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 44040
31%
1913
Varsinais-Suomi — Uskela
Moision kansakoulu
JR 12241
31%
1933
Satakunta — Kiikoinen
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 44104
31%
1913
Varsinais-Suomi — Uskela
Moision kansakoulu
JR 05799
31%
1930
Viena — Uhtua
Haltsonen, Aatu
JR 83324
31%
1967
Satakunta — Vesilahti
Virtanen, Leea
JR 40825
30%
1924
Satakunta — Ruovesi
Luutonen, Ahto
JR 57705
30%
1932
Peräpohjola — Turtola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 57722
30%
1932
Peräpohjola — Turtola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 11778
30%
1933
Satakunta — Nakkila
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 65454
30%
1968
Peräpohjola — Keminmaa
Railonsala, Artturi
JR 43534
30%
1936
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Sortavala mlk
Moilanen, Toini
JR 14034
29%
1939
Häme — Riihimäki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 22872
29%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
E 73813 (15)
29%
1927
Virumaa — Väike-Maarja
Klaas, Elise
ERA II 57, 401 (1)
29%
1932
välismaa; Võrumaa — Võru l.
Ariste (Berg), Paul
ERA II 172, 171 (12)
29%
1939
Järvamaa — Ambla
Heinamägi, Harald
SKVR XII1 2622.
29%
1915
Peräpohjola — Tornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 49831
29%
1956
Etelä-Savo — Lauritsala
Paavolainen, Oma Martti
JR 08880
29%
1916
Varsinais-Suomi — Perniö
Höijer E. B.
JR 73235
29%
1935
Etelä-Pohjanmaa — Laihia
Salokannel, Tyyne
JR 43639
28%
1913
Varsinais-Suomi — Uskela
Moision kansakoulu
JR 49119
28%
1955
Uusimaa — Helsinki
Paavolainen, Oma Martti
JR 44065
28%
1913
Varsinais-Suomi — Uskela
Moision kansakoulu
JR 57693
28%
1932
Peräpohjola — Turtola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 43958
28%
1913
Varsinais-Suomi — Uskela
Moision kansakoulu
JR 56700
28%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 2643.
28%
1915
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
ERA II 183, 511 (96)
28%
0
Järvamaa — Järva-Madise
Lunts, Julius
JR 17423
28%
1924
Varsinais-Suomi — Piikkiö
Häyrinen, Kalle
JR 07652
28%
1921
Etelä-Pohjanmaa — Isokyrö
Heiska, Aili
JR 28315
28%
1929
Peräpohjola — Savukoski
Koskinen, Lauri
JR 68073
28%
1934
Pohjois-Savo
Rönkä, Hilda
JR 12987
28%
1933
Etelä-Pohjanmaa — Jalasjärvi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13586
28%
1939
Etelä-Pohjanmaa — Jalasjärvi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 81842
27%
1966
Etelä-Karjala — Viipuri
Vaittinen, Alina
SKVR XII1 2624.
27%
1915
Peräpohjola — Tornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR X1 1811.
27%
1931
Satakunta — Mänttä
Mäntän kansakoulun oppilaat
JR 43863
27%
1913
Varsinais-Suomi — Uskela
Moision kansakoulu
JR 60425
27%
1935
Varsinais-Suomi — Lieto
Posti, F. H.
SKVR XII1 2623.
27%
1915
Peräpohjola — Tornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 58267
27%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 58230
27%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 81119
27%
1912
Häme — Hattula
Tuomarila, Kalle
JR 05998
26%
1965
Peräpohjola — Kittilä
Harju, Johan K.
SKVR XII1 2651.
26%
1915
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 43976
26%
1913
Varsinais-Suomi — Uskela
Moision kansakoulu
JR 72955
26%
1935
Varsinais-Suomi — Uusikaupunki
Salokannel, Tyyne
SKVR XII1 2650.
26%
1915
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 2656.
25%
1920
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 47242
25%
1926
Satakunta — Alastaro
Okkola, T. E.
JR 12590
25%
1933
Uusimaa — Lapinjärvi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15372
25%
1939
Uusimaa — Lapinjärvi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 47192
25%
1926
Satakunta — Harjavalta
Okkola, T. E.
JR 73784
25%
1960
Etelä-Karjala — Pyhäjärvi Vpl.
Sanakirjasäätiön välityksellä,
JR 13906
24%
1939
Satakunta — Kokemäki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
SKVR XII1 2677.
24%
1915
Peräpohjola — Turtola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 64892
24%
1968
Peräpohjola — Alatornio
Railonsala, Artturi
JR 63646
24%
1939
Satakunta — Nokia
Railonsala, Artturi
JR 64364
24%
1968
Peräpohjola — Ranua
Railonsala, Artturi
JR 80114
24%
1935
Etelä-Pohjanmaa — Laihia
Torsti, E. H.
JR 65973
24%
1953
Keski-Suomi — Saarijärvi
Rantanen, Saimi
JR 11831
23%
1933
Satakunta — Punkalaidun
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 58548
23%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 2639.
23%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 15924
22%
1939
Varsinais-Suomi — Turku
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 23800
22%
1936
Etelä-Savo — Taipalsaari
Kaukonen, Katri
JR 64552
22%
1968
Peräpohjola — Ranua
Railonsala, Artturi
SKVR XII1 2647.
21%
1920
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 64556
21%
1968
Peräpohjola — Ranua
Railonsala, Artturi
JR 73025
21%
1935
Varsinais-Suomi — Uusikaupunki
Salokannel, Tyyne
JR 65474
20%
1968
Peräpohjola — Keminmaa
Railonsala, Artturi
JR 73281
20%
1935
Etelä-Pohjanmaa — Kauhava
Salokannel, Tyyne
JR 11832
19%
1933
Satakunta — Punkalaidun
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11066
19%
1932
Satakunta — Juupajoki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15653
19%
1939
Satakunta — Juupajoki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 55807
19%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 63674
19%
1939
Satakunta — Nokia
Railonsala, Artturi
JR 65124
19%
1968
Peräpohjola — Karunki
Railonsala, Artturi
JR 65125
19%
1968
Peräpohjola — Karunki
Railonsala, Artturi
JR 65477
19%
1968
Peräpohjola — Keminmaa
Railonsala, Artturi
SKVR X1 2024 α.
18%
1918
Satakunta — Tampere
Lindström, Olga
JR 15567
18%
1939
Varsinais-Suomi — Paimio
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 47188
18%
1926
Satakunta — Harjavalta
Okkola, T. E.
JR 10559
17%
1932
Satakunta — Kangasala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 47341
17%
1926
Etelä-Pohjanmaa — Jalasjärvi
Okkola, T. E.
JR 63652
15%
1939
Satakunta — Nokia
Railonsala, Artturi
JR 41009
15%
1927
Satakunta — Noormarkku
Mäkinen, Elma
JR 47107
11%
1926
Etelä-Savo — Joroinen
Okkola, T. E.
JR 64880
11%
1968
Peräpohjola — Alatornio
Railonsala, Artturi
JR 64885
11%
1968
Peräpohjola — Alatornio
Railonsala, Artturi