SKVR XII1 1148.
56%
1930
Pohjois-Pohjanmaa — Hailuoto
Virkkunen, Aili
JR 34413
50%
1962
Satakunta — Tyrvää
Kärki, Frans
JR 70237
46%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 68910
45%
1962
Etelä-Karjala — Metsäpirtti
Ryyppö, Aulis
SKVR XII1 1163.
45%
1920
Peräpohjola — Kittilä
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 57941
45%
1932
Peräpohjola — Sodankylä
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 34399
44%
1962
Satakunta — Tyrvää
Kärki, Frans
JR 31074
43%
1962
Kainuu — Ristijärvi
Kuvaja, Helli
SKVR XII1 1144.
43%
1905
Pohjois-Pohjanmaa — Muhos
Hällfors, Lydia
SKVR XII1 1147.
43%
1930
Pohjois-Pohjanmaa — Hailuoto
Virkkunen, Aili
JR 75742
42%
1937
Pohjois-Pohjanmaa — Muhos
Similä, Lyyli
SKVR XII1 1167.
41%
1915
Peräpohjola — Sodankylä
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 1143.
40%
1891
Pohjois-Pohjanmaa — Liminka
Rautell, E. F.
JR 61596
40%
1936
Pohjois-Pohjanmaa — Haukipudas
Putaala, Martti
SKVR XIII4 11631.
40%
1937
Etelä-Karjala — Koivisto
Mannonen, Ulla
JR 46478
39%
1939
Pohjois-Pohjanmaa — Rantsila
Näsälä, Aune
JR 27954
38%
1937
Kainuu — Vuolijoki
Koskelo, Iivari
JR 54645
38%
1946
Etelä-Karjala — Kivennapa
Pennanen, Olavi
SKVR IX1 1692.
37%
1912
Häme — Hattula
Salo, Aukusti
JR 43307
37%
1937
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Sortavala mlk
Moilanen, Matti
JR 83174
37%
1945
Etelä-Karjala — Muolaa
Virolainen, Maria
JR 83206
37%
1945
Etelä-Karjala — Sakkola
Virolainen, Maria
JR 59581
37%
1951
Etelä-Karjala — Kivennapa
Pimiä, Amalia
SKVR XIII2 5879.
36%
1935
Etelä-Karjala — Koivisto
Mannonen, Ulla
SKVR XII1 1166.
36%
1920
Peräpohjola — Kittilä
Paulaharju, Samuli ja Jenny
SKVR XII1 1146.
36%
1912
Pohjois-Pohjanmaa — Hailuoto
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 27981
36%
1935
Kainuu — Ristijärvi
Koskelo, Katri
SKVR XIII2 5878.
35%
1935
Etelä-Karjala — Koivisto
Mannonen, Ulla
SKVR IX1 1691.
34%
1913
Häme — Tyrväntö
Salo, Aukusti
SKVR IX1 1700.
34%
1913
Häme — Kuorevesi
Mäkelä, A. E.
SKVR XIII4 11628.
34%
1938
Etelä-Karjala — Koivisto
Mannonen, Ulla
SKVR XIII4 11613.
34%
1936
Etelä-Karjala — Rautu
Pennanen, Olavi
JR 83152
34%
1948
Keski-Inkeri — Kolppana
Virolainen, Maria
JR 78123
34%
1956
Etelä-Karjala — Lumivaara
Sääski, Sylvi
JR 33132
34%
1950
Etelä-Karjala — Pyhäjärvi Vpl.
Kärki, Frans
SKVR IX1 1696.
34%
1913
Häme — Hauho
Salo, Aukusti
JR 56595
33%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 80317
33%
1967
Pohjois-Savo — Leppävirta
Tuiremo, Toini
SKVR XIII2 5538.
33%
1890
Etelä-Karjala — Viipuri mlk
Alava, Vihtori
JR 50785
33%
1970
Peräpohjola — Rovaniemi
Paulaharju, Ahti
JR 81803
33%
1967
Etelä-Karjala — Äyräpää
Vaari, Saima
JR 18464
33%
1962
Etelä-Karjala — Pyhäjärvi Vpl.
Inkinen, Kaisa
JR 26008
33%
1936
Pohjois-Pohjanmaa — Paavola
Kinnunen, Naimi
SKVR XIII4 11625.
32%
1937
Etelä-Karjala — Kuolemajärvi
Mannonen, Ulla
JR 32486
32%
1945
Keski-Inkeri — Venjoki
Kärki, Frans
SKVR XIII2 5884.
32%
1933
Etelä-Karjala — Kurkijoki
Laiho, Lauri
SKVR XII1 1154.
31%
1920
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 75225
31%
1955
Etelä-Karjala — Kivennapa
Seppänen, Hilma
JR 30277
31%
1962
Pohjois-Pohjanmaa — Ii
Kuninkaanniemi, Aino
JR 83196
31%
1945
Etelä-Karjala — Sakkola
Virolainen, Maria
SKVR V2 1828.
30%
1854
Itä- ja Pohjois-Inkeri — Lempaala
Ahlqvist, A. E.
SKVR IX1 1698.
30%
1913
Häme — Hauho
Salo, Aukusti
SKVR XII1 1169.
30%
1921
Peräpohjola — Enontekiö
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 32797
29%
1948
Keski-Inkeri — Skuoritsa
Kärki, Frans
JR 54397
29%
1937
Etelä-Karjala — Muolaa
Pennanen, Olavi
SKVR XII1 1153.
29%
1915
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XIII4 11624.
29%
1938
Etelä-Karjala — Uusikirkko Vpl.
Mannonen, Ulla
JR 38038
29%
1957
Etelä-Karjala — Metsäpirtti
Laurila, Maria
JR 17053
28%
1936
Kainuu — Kuusamo
Hänninen, Artturi
JR 49743
28%
1956
Kainuu — Kajaani
Paavolainen, Oma Martti
SKVR XII1 1162.
28%
1920
Peräpohjola — Kemijärvi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 53296
28%
1935
Etelä-Pohjanmaa — Töysä
Peltonen, Erkki
SKVR XII1 1141.
28%
1891
Pohjois-Pohjanmaa — Pyhäjoki
Rautell, E. F.
SKVR XII1 1168.
28%
1921
Peräpohjola — Enontekiö
Paulaharju, Samuli ja Jenny
SKVR XI 119.
28%
1924
Etelä-Pohjanmaa — Töysä
Peltonen, Erkki
SKVR XIII2 5853.
28%
1934
Etelä-Karjala — Metsäpirtti
Haltsonen, Sulo
SKVR XIII2 5882.
28%
1933
Etelä-Karjala — Kurkijoki
Haltsonen, Sulo
SKVR XII1 1149.
28%
1920
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR X1 1076.
27%
1919
Satakunta — Lavia
Kallio, Saima
SKVR IX1 1689.
27%
1913
Häme — Sääksmäki
Salo, Aukusti
SKVR IX1 1699.
27%
1913
Häme — Pälkäne
Leander, M.
JR 33527
27%
1952
Etelä-Karjala — Valkjärvi
Kärki, Frans
SKVR XII1 1142.
27%
1915
Kainuu — Paltamo
Haataja, Heikki
JR 26418
27%
1932
Satakunta — Hämeenkyrö
Kohtamäki, Ilmari
JR 54763
27%
1946
Etelä-Karjala — Kivennapa
Pennanen, Olavi
JR 83179
27%
1945
Etelä-Karjala — Sakkola
Virolainen, Maria
JR 54381
27%
1937
Etelä-Karjala — Muolaa
Pennanen, Olavi
SKVR XIII2 5857.
27%
1934
Etelä-Karjala — Metsäpirtti
Laiho, Lauri
SKVR XII1 1164.
26%
1920
Peräpohjola — Kittilä
Paulaharju, Samuli ja Jenny
SKVR XI 132.
26%
1932
Etelä-Pohjanmaa — Kaustinen
Luukko, F. A.
SKVR XIII4 11614.
26%
1936
Etelä-Karjala — Rautu
Pennanen, Olavi
JR 75203
26%
1955
Etelä-Karjala — Kivennapa
Seppänen, Hilma
JR 19193
26%
1935
Kainuu — Kuusamo
Jokela, Kaarlo
JR 42661
25%
1962
Satakunta — Pori
Meri, Kaisa
JR 78536
25%
1935
Etelä-Karjala — Hiitola
Tanninen, Antti
SKVR XIII4 11615.
25%
1936
Etelä-Karjala — Rautu
Pennanen, Olavi
JR 62966
25%
1952
Etelä-Karjala — Rautu
Pöyhönen, Martti
JR 59244
25%
1955
Itä- ja Pohjois-Inkeri — Toksova
Pesonen, Eeva
JR 59265
25%
1962
Itä- ja Pohjois-Inkeri — Toksova
Pesonen, Eeva
SKVR XII1 1139.
25%
1915
Kainuu — Kajaani
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 68884
25%
1961
Etelä-Karjala — Metsäpirtti
Ryyppö, Aulis
JR 56571
25%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR VIII 2541.
25%
1909
Varsinais-Suomi — Pöytyä
Vihervaara, Eemeli
SKVR XII1 1165.
25%
1920
Peräpohjola — Kittilä
Paulaharju, Samuli ja Jenny
SKVR XIII2 5546.
25%
1916
Etelä-Karjala — Lavansaari
Suomalainen, Johannes
SKVR XIII2 5883.
25%
1933
Etelä-Karjala — Kurkijoki
Haltsonen, Sulo
JR 27431
25%
1962
Keski-Suomi — Vesanto
Korhonen, Elsa
JR 01021
25%
1889
Etelä-Karjala — Virolahti
Alava, Vihtori
JR 76376
25%
1916
Etelä-Karjala — Lavansaari
Suomalainen, Johannes
JR 80756
25%
1946
Etelä-Pohjanmaa — Töysä
Tuomaala, Väinö
JR 36658
24%
1937
Satakunta — Mouhijärvi
Laitakari, Kaarle
JR 75588
24%
1920
Satakunta — Ylöjärvi
Sillanpää, Selma
JR 33501
24%
1952
Etelä-Karjala — Sakkola
Kärki, Frans
JR 47614
24%
1937
Pohjois-Karjala — Nurmes
Okkonen, Veera
JR 62453
24%
1950
Etelä-Savo — Virtasalmi
Pöyhönen, Martti
SKVR XIII2 5859.
24%
1934
Etelä-Karjala — Metsäpirtti
Laiho, Lauri
JR 61824
24%
1936
Pohjois-Savo — Varkaus
Puustinen, Otto
JR 26347
24%
1957
Etelä-Karjala — Metsäpirtti
Klaus, Helena
JR 07691
23%
1938
Satakunta — Pihlajavesi
Helakaltio, Aini
SKVR XIII2 5854.
23%
1934
Etelä-Karjala — Metsäpirtti
Haltsonen, Sulo
JR 75100
23%
1954
Etelä-Karjala — Kivennapa
Seppänen, Hilma
JR 09299
23%
1961
Kainuu — Taivalkoski
Huhtelin, Jenny
JR 74552
22%
1925
Etelä-Karjala — Uusikirkko Vpl.
Seppälä, Santeri
SKVR VII2 3473.
22%
1914
Pohjois-Karjala — Polvijärvi
Varis, Aino
JR 38019
22%
1962
Etelä-Karjala — Kanneljärvi
Launiainen, Ida
SKVR XIII4 11627.
22%
1937
Etelä-Karjala — Koivisto
Mannonen, Ulla
JR 32714
22%
1946
Etelä-Karjala — Sakkola
Kärki, Frans
JR 83743
22%
1962
Etelä-Karjala — Rautu
Vuorela, Lilli
SKVR IX2 143.
22%
1910
Keski-Suomi — Sumiainen
Kaukoranta, Toivo
SKVR VIII 2543.
22%
1909
Varsinais-Suomi — Pöytyä
Vihervaara, Eemeli
JR 33460
22%
1952
Itä- ja Pohjois-Inkeri — Miikkulainen
Kärki, Frans
SKVR XIII4 11618.
22%
1936
Etelä-Karjala — Rautu
Pennanen, Olavi
JR 33496
22%
1952
Etelä-Karjala — Pyhäjärvi Vpl.
Kärki, Frans
JR 33241
22%
1951
Etelä-Karjala — Metsäpirtti
Kärki, Frans
SKVR IX1 1684.
21%
1913
Häme — Jokioinen
Nikula, Suoma
SKVR XIII4 11616.
21%
1936
Etelä-Karjala — Rautu
Pennanen, Olavi
SKVR VIII 2592.
21%
1922
Varsinais-Suomi — Uskela
Nyyrikki, Ella
SKVR I4 2326.
21%
1918
Viena — Uhtua
Kemppainen, Eino
JR 60576
21%
1935
Etelä-Karjala — Uusikirkko Vpl.
Poutanen, Else
JR 36043
20%
1938
Länsi-Inkeri — Narvusi
Laiho, Lauri
JR 42664
20%
1962
Satakunta — Pori
Meri, Kaisa
SKVR V2 1824.
20%
1859
Itä- ja Pohjois-Inkeri — Toksova
Saxbäck, Fr. A.
JR 24557
20%
1944
Aunus — Kiimaisjärvi
Kaukonen, Väinö
JR 75107
20%
1954
Etelä-Karjala — Kivennapa
Seppänen, Hilma
SKVR XIII2 5880.
19%
1896
Etelä-Karjala — Räisälä
Väkiparta, Eero
JR 75265
19%
1959
Etelä-Karjala — Kivennapa
Seppänen, Hilma
SKVR XIII2 5852.
19%
1913
Etelä-Karjala — Metsäpirtti
Koskivaara, Aleksanteri
JR 66561
19%
1946
Pohjois-Savo — Tuusniemi
Räsänen, Otto
SKVR X1 1080 α.
19%
1909
Satakunta — Sahalahti
Suomalainen, Jaakko
JR 34017
19%
1960
Etelä-Karjala — Pyhäjärvi Vpl.
Kärki, Frans
JR 09857
19%
1941
Pohjois-Pohjanmaa — Merijärvi
Hyvärinen, Juho
SKVR XIII2 5858.
19%
1934
Etelä-Karjala — Metsäpirtti
Laiho, Lauri
SKVR X1 1080.
19%
1903
Satakunta — Sahalahti
Helin, Eevert
SKVR XIII4 11623.
19%
1938
Etelä-Karjala — Uusikirkko Vpl.
Mannonen, Ulla
SKVR XIII2 5866.
18%
1888
Etelä-Karjala — Sakkola
Neovius, A. D.
JR 76177
18%
1947
Etelä-Karjala — Seiskari
Stauffer, Kirsti
SKVR VI1 1378.
18%
1888
Etelä-Savo — Lemi
Kouvo, Henrik
JR 76589
18%
1957
Etelä-Karjala — Uusikirkko Vpl.
Susi, Sandra
SKVR V2 1830.
17%
1895
Itä- ja Pohjois-Inkeri — Vuole
Pajula, Fanny M.
SKVR XII1 1157.
17%
1915
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 32935
17%
1949
Etelä-Karjala — Sakkola
Kärki, Frans
JR 32964
17%
1949
Etelä-Karjala — Uusikirkko Vpl.
Kärki, Frans
JR 33514
17%
1952
Etelä-Karjala — Sakkola
Kärki, Frans
JR 36810
17%
1962
Pohjois-Pohjanmaa — Piippola
Laitila, Elina
JR 61563
17%
1936
Pohjois-Pohjanmaa — Oulu
Putaala, Martti
JR 57326
17%
1932
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 19516
17%
1936
Etelä-Pohjanmaa — Kauhava
Jussila, Matti
JR 33363
16%
1951
Etelä-Karjala — Sakkola
Kärki, Frans
SKVR XIII2 5860.
16%
1935
Etelä-Karjala — Metsäpirtti
Laiho, Lauri
SKVR XIII2 5498.
16%
1916
Etelä-Karjala — Kurkijoki
Sirén, Signe
SKVR XIII2 5881.
16%
1850
Etelä-Karjala — Kurkijoki
Saukko, Fr.
SKVR XIII4 11280.
16%
1938
Etelä-Karjala — Lavansaari
Suomalainen, Johannes
JR 24666
16%
1944
Viena — Kontokki
Kaukonen, Väinö
SKVR XIII4 11454.
16%
1935
Etelä-Karjala — Räisälä
Räty, Tyyne
JR 33438
16%
1951
Etelä-Karjala — Pyhäjärvi Vpl.
Kärki, Frans
JR 76174
16%
1947
Etelä-Karjala — Seiskari
Stauffer, Kirsti
JR 32762
15%
1947
Keski-Inkeri — Liissilä
Kärki, Frans
JR 07007
15%
1962
Häme — Pälkäne
Heikkilä, Kyllikki
SKVR XIII4 11612.
15%
1936
Etelä-Karjala — Rautu
Pennanen, Olavi
SKVR V2 1832.
14%
1914
Itä- ja Pohjois-Inkeri — Miikkulainen
Virolainen, Matti
SKVR XIII4 11617.
14%
1936
Etelä-Karjala — Rautu
Pennanen, Olavi
SKVR IV3 4089.
14%
1891
Keski-Inkeri — Koprina
Alava, Vihtori
SKVR VIII 2550.
14%
1913
Varsinais-Suomi — Pöytyä
Vihervaara, Eemeli
JR 48074
14%
1936
Etelä-Karjala — Rautu
Onttonen, Helena
JR 28087
13%
1941
Viena — Kiestinki
Koski, Huoti
SKVR VI1 1553.
13%
1913
Etelä-Savo — Mäntyharju
Lindeman, Olga
JR 33452
13%
1951
Etelä-Karjala — Pyhäjärvi Vpl.
Kärki, Frans
JR 53328
13%
1936
Etelä-Pohjanmaa — Töysä
Peltonen, Erkki
SKVR XIII2 5864.
13%
1854
Etelä-Karjala — Rautu
Ahlqvist, A. E.
SKVR IX1 1155.
13%
1915
Häme — Korpilahti
Kotikoski, J. W.
JR 46504
13%
1962
Pohjois-Pohjanmaa — Rantsila
Näsänen, Aune
JR 32734
12%
1946
Etelä-Karjala — Sakkola
Kärki, Frans
SKVR XIII4 11621.
12%
1923
Etelä-Karjala — Sakkola
Hakulinen, Lauri
JR 36603
12%
1960
Etelä-Karjala — Rautu
Laine, Ida
JR 32776
12%
1947
Etelä-Karjala — Metsäpirtti
Kärki, Frans
SKVR V2 1829.
12%
1916
Itä- ja Pohjois-Inkeri — Lempaala
Räikkönen, Eino
JR 18671
12%
1962
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Impilahti
Jaatinen, Elsa
SKVR IV3 3375.
11%
1907
Keski-Inkeri — Koprina
Salminen, Väinö
JR 60659
11%
1959
Etelä-Karjala — Johannes
Pukonen, Elsa
SKVR V2 1827.
11%
1854
Itä- ja Pohjois-Inkeri — Lempaala
Ahlqvist, A. E.
SKVR XIII2 5863.
11%
1854
Etelä-Karjala — Rautu
Ahlqvist, A. E.
SKVR XIII4 11314.
10%
1938
Etelä-Karjala — Kivennapa
Mannonen, Ulla
SKVR VII2 3458.
10%
1880
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Sortavala
Poutiainen, Paavo
SKVR V2 1831.
10%
1896
Itä- ja Pohjois-Inkeri — Vuole
Krohn, Kaarle
SKVR V2 1826.
10%
1894
Itä- ja Pohjois-Inkeri — Toksova
Pajula, Fanny M.