JR 47810
69%
1937
Pohjois-Savo — Karttula
Oksman, Juho
JR 40470
67%
1900
Pohjois-Karjala — Kontiolahti
Lukkarinen, Juho
SKVR VI1 2009.
66%
1913
Etelä-Savo — Mäntyharju
Kantele, Toini
SKVR IX1 535.
66%
1914
Häme — Koski Hl
Aaltonen, Esko
JR 69856
65%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
SKVR XIII2 6451 a.
64%
1854
Etelä-Karjala — Rautu
Slöör, Kaarlo
JR 63834
64%
1957
Satakunta — Mouhijärvi
Railonsala, Artturi
JR 62520
63%
1950
Etelä-Savo — Virtasalmi
Pöyhönen, Martti
JR 69903
62%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 40404
62%
1905
Pohjois-Karjala — Kontiolahti
Lukkarinen, Juho
SKVR XIII4 12061.
60%
1936
Etelä-Karjala — Rautu
Onttonen, Helena
SKVR XIV 1477.
60%
1935
Uusimaa — Pukkila
Heino, Arvo
SKVR IX1 483.
60%
1913
Häme — Tammela
Vihervaara, Eemeli
JR 61541
59%
1936
Pohjois-Pohjanmaa — Ylivieska
Putaala, Martti
SKVR IX1 485.
59%
1909
Häme — Tammela
Vihervaara, Eemeli
SKVR IX1 477.
58%
1909
Häme — Tammela
Vihervaara, Eemeli
SKVR X1 1379.
58%
1917
Satakunta — Kiikka
Numminen, Jalo
SKVR VI2 6957.
57%
1934
Etelä-Savo — Ruokolahti
Kohvakka, Toini
JR 46041
57%
1936
Pohjois-Savo — Kiuruvesi
Nivalainen, Juho
SKVR VII3 3979.
57%
1914
Pohjois-Karjala — Nurmes
Laitinen, M.
JR 69371
57%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 64036
56%
1962
Kainuu — Paltamo
Railonsala, Artturi
JR 62794
56%
1952
Etelä-Savo — Mikkeli mlk
Pöyhönen, Martti
JR 64022
56%
1962
Pohjois-Pohjanmaa — Nivala
Railonsala, Artturi
SKVR IX1 533.
55%
1914
Häme — Hausjärvi
Aaltonen, Esko
JR 07384
55%
1935
Häme — Hartola
Heino, Arvo
JR 70394
54%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 16341
54%
1943
Satakunta — Kuhmalahti
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 38931
53%
1962
Kainuu — Säräisniemi
Leinonen, Erkki
JR 75829
53%
1962
Etelä-Pohjanmaa — Lapua
Sipilä, Sofia
SKVR XIV 1472.
53%
1916
Uusimaa — Kymi
Husu, Anni
SKVR IX1 484.
53%
1913
Häme — Tammela
Vihervaara, Eemeli
SKVR IX1 557.
52%
1913
Häme — Heinola
Kekkonen, V.
SKVR IX2 55.
52%
1913
Keski-Suomi — Saarijärvi
Koskenjaakko, Anshelm
SKVR IX1 542.
52%
1913
Häme — Hauho
Toivonen, K. K.
SKVR XIII2 6473.
52%
1935
Etelä-Karjala — Koivisto
Mannonen, Ulla
JR 69282
51%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 24918
51%
1932
Uusimaa — Mäntsälä
Kauppinen, Eino
SKVR IX1 534.
51%
1914
Häme — Koski Hl
Aaltonen, Esko
SKVR VI1 2012.
50%
1913
Etelä-Savo — Mäntyharju
Kantele, Toini
SKVR IX1 505.
50%
1913
Häme — Hattula
Salo, Aukusti
JR 24956
49%
1954
Häme — Heinola
Kautovaara, Tapio
SKVR IX1 527.
49%
1914
Häme — Loppi
Aaltonen, Esko
SKVR XIII2 6451.
49%
1854
Etelä-Karjala — Rautu
Slöör, Kaarlo
SKVR X1 1383.
49%
1909
Satakunta — Tyrvää
Vihervaara, Eemeli
JR 26420
49%
1932
Satakunta — Hämeenkyrö
Kohtamäki, Ilmari
JR 63339
49%
1938
Satakunta — Nokia
Railonsala, Artturi
SKVR XIII4 12068.
49%
1936
Etelä-Karjala — Koivisto
Mannonen, Ulla
JR 69271
49%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 66841
48%
1851
Itä- ja Pohjois-Inkeri
Räty, A.
SKVR XIV 1478.
48%
1915
Uusimaa — Mäntsälä
Louhe, Lempi
SKVR XIII2 6455.
48%
1854
Etelä-Karjala — Pyhäjärvi Vpl.
Ahlqvist, A. E.
JR 35518
48%
1937
Länsi-Inkeri — Narvusi
Laiho, Aili
SKVR XIII2 6466.
48%
1903
Etelä-Karjala — Uusikirkko Vpl.
Seppälä, Santeri
SKVR XIV 1476.
48%
1939
Uusimaa — Artjärvi
Saarto, Maila
JR 01627
48%
1956
Etelä-Karjala — Hiitola
Alhava, Marja
JR 62931
48%
1952
Keski-Suomi — Konnevesi
Pöyhönen, Martti
JR 24792
48%
1953
Keski-Inkeri — Moloskovitsa
Kaunisto, Jenny Silja
JR 70539
47%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
SKVR XIV 1490.
47%
1932
Uusimaa — Vihti
Ollila, Reino
SKVR XII1 1200.
47%
1932
Länsipohja — Vittanki
Tuovinen, Inkeri
SKVR IX2 56.
47%
1913
Keski-Suomi — Saarijärvi
Kaukoranta, Toivo
SKVR XIII2 6450.
47%
1854
Etelä-Karjala — Rautu
Ahlqvist, A. E.
JR 06730
47%
1961
Etelä-Karjala — Kanneljärvi
Havia, Katri
JR 02937
47%
1880
Uusimaa — Nummi
Borenius, A. A.
SKVR XIV 1485.
47%
1932
Uusimaa — Vihti
Enäjärvi-Haavio, Elsa
JR 80897
46%
1949
Etelä-Pohjanmaa — Veteli
Tuomaala, Väinö
JR 52140
46%
1935
Länsipohja — Jällivaara
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 31769
45%
1942
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Suistamo
Kärki, Frans
SKVR XIV 1468.
45%
1893
Uusimaa — Sippola
Tyyskä, J.
SKVR IX1 518.
45%
1914
Häme — Janakkala
Aaltonen, Esko
JR 72869
44%
1914
Etelä-Savo — Kangasniemi
Salo, Aukusti
JR 06368
44%
1947
Peräpohjola — Tornio
Harmas, Hertta
JR 77877
44%
1944
Keski-Inkeri — Inkere
Sääski, Sylvi
SKVR V2 1846.
44%
1854
Itä- ja Pohjois-Inkeri — Lempaala
Ahlqvist, A. E.
SKVR IX1 478.
44%
1913
Häme — Tammela
Aaltonen, Esko
SKVR XIII2 6467.
44%
1903
Etelä-Karjala — Uusikirkko Vpl.
Paulaharju, Samuli ja Jenny
SKVR XIII4 12065.
44%
1937
Etelä-Karjala — Kuolemajärvi
Mannonen, Ulla
JR 69639
43%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
SKVR X1 1371.
43%
1911
Satakunta — Alastaro
Vihervaara, Eemeli
JR 31840
43%
1942
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Suistamo
Kärki, Frans
JR 73993
43%
1963
Pohjois-Pohjanmaa — Kalajoki
Sauvula, Iivari
JR 02941
43%
1875
Häme — Tammela
Borenius, A. A.
JR 42366
42%
1937
Etelä-Savo — Ristiina
Matilainen, Martti
JR 36650
42%
1937
Satakunta — Mouhijärvi
Laitakari, Kaarle
JR 59251
42%
1955
Itä- ja Pohjois-Inkeri — Toksova
Pesonen, Eeva
SKVR XIII4 12066.
42%
1938
Etelä-Karjala — Kuolemajärvi
Mannonen, Ulla
SKVR IV1 851.
42%
1859
Keski-Inkeri — Kaprio
Törneroos, A.
SKVR XII1 1198.
42%
1920
Peräpohjola — Sodankylä
Paulaharju, Samuli ja Jenny
SKVR VII3 3974.
41%
1879
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Salmi
Vartijainen, J. V.
SKVR XIII4 12070.
41%
1936
Etelä-Karjala — Tytärsaari
Laiho, Lauri
JR 69575
41%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 33553
41%
1953
Etelä-Pohjanmaa — Töysä
Kärki, Frans
SKVR VIII 3215.
41%
1913
Varsinais-Suomi — Marttila
Vihervaara, Eemeli
JR 07385
41%
1935
Häme — Hartola
Heino, Arvo
JR 69725
41%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
SKVR XIII2 6471.
41%
1847
Etelä-Karjala — Kuolemajärvi
Europaeus, D. E. D.
SKVR IX1 489.
40%
1907
Häme — Urjala
Perho, Aino
JR 50753
40%
1915
Keski-Inkeri — Koprina
Patomäki, K. A.
JR 63493
40%
1939
Satakunta — Nokia
Railonsala, Artturi
SKVR V2 1851.
40%
1859
Itä- ja Pohjois-Inkeri — Vuole
Saxbäck, Fr. A.
SKVR IX2 54.
40%
1913
Keski-Suomi — Petäjävesi
Koskenjaakko, Anshelm
JR 21520
39%
1914
Varsinais-Suomi — Angelniemi
Kallio, Niilo
JR 36004
39%
1938
Länsi-Inkeri — Narvusi
Laiho, Lauri
SKVR XIII2 6490.
39%
1870
Etelä-Karjala — Viipuri mlk
Alava, Vihtori
SKVR IV3 3626.
39%
1907
Keski-Inkeri — Liissilä
Kärki, Frans
SKVR X1 1395.
39%
1889
Satakunta — Pirkkala
Starck, Anni
JR 07491
39%
1936
Häme — Renko
Heino, Arvo
JR 62476
39%
1950
Etelä-Savo — Virtasalmi
Pöyhönen, Martti
SKVR IX1 538.
39%
1913
Häme — Hauho
Salo, Aukusti
SKVR IX1 553.
39%
1914
Häme — Asikkala
Aaltonen, Esko
SKVR IX1 556.
39%
1887
Häme — Iitti
Puttila, T.
JR 24836
39%
1932
Häme — Iitti
Kauppinen, Eino
SKVR VI1 2008.
38%
1913
Etelä-Savo — Mäntyharju
Haronen, Ester
SKVR IX1 502.
38%
1912
Häme — Hattula
Salo, Aukusti
JR 32681
38%
1946
Etelä-Karjala — Metsäpirtti
Kärki, Frans
SKVR IX1 555.
38%
1906
Häme — Orimattila
Heporauta, F. A.
JR 45065
38%
1887
Etelä-Karjala — Sakkola
Neovius, A. D.
SKVR XII1 1190.
38%
1915
Pohjois-Pohjanmaa — Haapavesi
Puolitaival, MIlja
SKVR XIII2 6491.
37%
1890
Etelä-Karjala — Viipuri mlk
Alava, Vihtori
SKVR IX1 473.
37%
1913
Häme — Tammela
Vihervaara, Eemeli
SKVR V2 1844.
37%
1902
Itä- ja Pohjois-Inkeri
Valmari, Ari
SKVR XIII2 6462.
37%
1927
Etelä-Karjala — Kivennapa
Ruuttu, Maria
SKVR IX1 510.
37%
1912
Häme — Hattula
Salo, Aukusti
JR 67140
37%
1947
Etelä-Karjala — Uusikirkko Vpl.
Reinholm, H. A.
SKVR VI1 2015.
37%
1933
Etelä-Savo — Juva
Luukkonen, Kerttu
SKVR XIII2 6500.
37%
1935
Etelä-Karjala — Lavansaari
Laiho, Aili
JR 44801
36%
1966
Keski-Suomi — Sumiainen
Myyryläinen, Ida
JR 77882
36%
1944
Keski-Inkeri — Tyrö
Sääski, Sylvi
SKVR XIV 1475.
36%
1906
Uusimaa — Elimäki
Heporauta, F. A.
JR 03468
36%
1937
Kainuu — Sotkamo
Ellilä, Eila
SKVR XIII2 6463.
36%
1847
Etelä-Karjala — Uusikirkko Vpl.
Reinholm, H. A.
JR 46417
36%
1900
Häme — Hämeenlinna
Nyman, E.
SKVR IX1 528.
36%
1914
Häme — Loppi
Aaltonen, Esko
JR 48816
36%
1957
Etelä-Karjala — Kivennapa
Paasonen, Aino
JR 67585
35%
1932
Uusimaa — Hyvinkää
Renlund, T.
JR 80468
35%
1936
Etelä-Pohjanmaa — Evijärvi
Tuomaala, Väinö
JR 76702
35%
1956
Uusimaa — Hyvinkää
Sykäri, Hilma
SKVR XIV 1473.
35%
1888
Uusimaa — Anjala
Multala, M.
SKVR XIII2 6454.
35%
1854
Etelä-Karjala — Pyhäjärvi Vpl.
Ahlqvist, A. E.
JR 72507
35%
1931
Länsi-Inkeri — Narvusi
Salminen, Väinö
SKVR VII3 3977.
35%
1847
Pohjois-Karjala — Kitee
Sirelius, Z.
SKVR IX1 531.
35%
1913
Häme — Hausjärvi
Sykäri, Hilma
SKVR XIII2 6496.
34%
1913
Etelä-Karjala — Säkkijärvi
Teräs, Jalmari
SKVR IX1 486.
34%
1913
Häme — Tammela
Vihervaara, Eemeli
JR 33224
34%
1951
Etelä-Karjala — Metsäpirtti
Kärki, Frans
JR 01655
34%
1956
Etelä-Karjala — Hiitola
Alhava, Marja
SKVR VIII 3228.
34%
1914
Varsinais-Suomi — Yläne
Hänninen, Laina
SKVR X1 1392 α.
34%
1921
Satakunta — Lempäälä
Helin, Olga
SKVR IX1 509.
34%
1913
Häme — Hattula
Salo, Aukusti
SKVR V2 1850.
33%
1894
Itä- ja Pohjois-Inkeri — Vuole
Alava, Vihtori
SKVR IX1 550.
33%
1913
Häme — Luopioinen
Vallenius, Niilo
SKVR X1 1382.
33%
1903
Satakunta — Tyrvää
Ahlstedt, M. F.
JR 34934
33%
1936
Itä- ja Pohjois-Inkeri — Miikkulainen
Laiho, Aili
SKVR IX1 530.
33%
1914
Häme — Loppi
Aaltonen, Esko
SKVR V2 1852.
33%
1894
Itä- ja Pohjois-Inkeri — Miikkulainen
Alava, Vihtori
SKVR X1 1380.
33%
1912
Satakunta — Tyrvää
Pakula, Vihtori
SKVR IX1 501.
33%
1913
Häme — Hattula
Salo, Aukusti
SKVR V3 995.
33%
1892
Itä- ja Pohjois-Inkeri — Lempaala
Neovius, A. D.
SKVR XIII2 6483.
32%
1890
Etelä-Karjala — Viipuri mlk
Alava, Vihtori
SKVR XIII2 6464.
32%
1902
Etelä-Karjala — Uusikirkko Vpl.
Seppälä, Santeri
SKVR XIII2 6481.
32%
1890
Etelä-Karjala — Viipuri mlk
Alava, Vihtori
SKVR IV2 1732.
32%
1856
Keski-Inkeri — Venjoki
Stråhlman, K.
SKVR XIII2 6465.
32%
1902
Etelä-Karjala — Uusikirkko Vpl.
Seppälä, Santeri
SKVR XIII2 6472.
32%
1935
Etelä-Karjala — Koivisto
Kansanen, Erkki
SKVR XIII2 6470.
31%
1927
Etelä-Karjala — Kanneljärvi
Kurppa, Aino
SKVR XIII4 12067.
31%
1936
Etelä-Karjala — Kanneljärvi
Kurppa, Aino
JR 05039
31%
1935
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Suistamo
Haavio, Martti
SKVR IX1 493.
31%
1913
Häme — Sääksmäki
Salo, Aukusti
SKVR IV3 3064.
31%
1901
Keski-Inkeri — Moloskovitsa
Ruotsalainen, J. Fr.
SKVR XIII4 12063.
31%
1936
Etelä-Karjala — Rautu
Pennanen, Olavi
SKVR VIII 3204.
31%
1913
Varsinais-Suomi — Halikko
Kallio, V. J.
SKVR XIV 1469.
31%
1862
Uusimaa — Kymi
Godenhjelm, B. F.
JR 77881
31%
1944
Keski-Inkeri — Ropsu
Sääski, Sylvi
JR 32206
31%
1942
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Salmi
Kärki, Frans
SKVR V2 1853.
31%
1894
Itä- ja Pohjois-Inkeri — Miikkulainen
Alava, Vihtori
SKVR IX1 500.
31%
1913
Häme — Tyrväntö
Salo, Aukusti
SKVR X1 1374.
31%
1903
Satakunta — Harjavalta
Ruusunen, Nikolaus
SKVR IX1 465.
30%
1910
Häme — Ypäjä
Salonen, S.
SKVR IX1 554.
30%
1914
Häme — Hollola
Aaltonen, Esko
SKVR IX1 498.
30%
1913
Häme — Tyrväntö
Salo, Aukusti
SKVR IX1 508.
30%
1913
Häme — Hattula
Salo, Aukusti
SKVR V2 1843.
30%
1847
Itä- ja Pohjois-Inkeri — Lempaala
Reinholm, H. A.
SKVR IX1 476.
30%
1909
Häme — Tammela
Vihervaara, Eemeli
SKVR VIII 3225.
30%
1913
Varsinais-Suomi — Yläne
Rantasalo, Varma
SKVR X1 1403.
30%
1906
Satakunta — Eräjärvi
Tyyskä, Eino
SKVR XIII2 6474.
30%
1848
Etelä-Karjala — Heinjoki
Reinholm, H. A.
SKVR V2 1849.
30%
1894
Itä- ja Pohjois-Inkeri — Vuole
Alava, Vihtori
SKVR V2 1842.
30%
1894
Itä- ja Pohjois-Inkeri — Toksova
Pajula, Fanny M.
SKVR IX1 468.
30%
1910
Häme — Jokioinen
Vihervaara, Eemeli
SKVR IX1 470.
30%
1913
Häme — Tammela
Vihervaara, Eemeli
SKVR X1 1375.
30%
1903
Satakunta — Harjavalta
Ruusunen, Nikolaus
SKVR VII3 3976.
30%
1909
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Korpiselkä
Niemi, A. R.
JR 44467
30%
1939
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Ruskeala
Mustajärvi, Anna
SKVR XIII2 6480.
30%
1890
Etelä-Karjala — Viipuri mlk
Alava, Vihtori
SKVR XIII4 12060.
30%
1936
Etelä-Karjala — Rautu
Pennanen, Olavi
JR 70254
29%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
SKVR VIII 3217.
29%
1909
Varsinais-Suomi — Pöytyä
Vihervaara, Eemeli
SKVR X1 1393.
29%
1904
Satakunta — Tottijärvi
Rekola, Jukka
JR 43485
29%
1936
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Sortavala mlk
Moilanen, Toini
SKVR XIII2 6493.
29%
1890
Etelä-Karjala — Säkkijärvi
Alava, Vihtori
SKVR VIII 3224.
29%
1913
Varsinais-Suomi — Yläne
Rantasalo, Varma
JR 25281
29%
1936
Kainuu — Säräisniemi
Kemppainen, A. M.
SKVR XIII2 6448.
29%
1887
Etelä-Karjala — Metsäpirtti
Borenius, A. A.
SKVR XI 303.
29%
1888
Etelä-Pohjanmaa — Evijärvi
Saari, Kustaa
SKVR IX1 544.
29%
1913
Häme — Hauho
Salo, Aukusti
JR 73533
28%
1938
Satakunta — Kuru
Sanakirjasäätiön välityksellä,
SKVR IX1 524.
28%
1914
Häme — Loppi
Aaltonen, Esko
SKVR XIII4 12062.
28%
1936
Etelä-Karjala — Rautu
Pennanen, Olavi
SKVR XI 2616.
28%
1883
Etelä-Pohjanmaa — Laihia
Tarkkanen, Matti
SKVR IV1 88.
28%
1847
Keski-Inkeri — Venjoki
Europaeus, D. E. D.
SKVR VI2 6955.
28%
1890
Etelä-Savo — Lappee
Alava, Vihtori
JR 32641
28%
1947
Etelä-Karjala — Metsäpirtti
Kärki, Frans
JR 32672
28%
1947
Etelä-Karjala — Metsäpirtti
Kärki, Frans
SKVR VI1 2020.
28%
1883
Etelä-Savo — Jäppilä
Kinnunen, A.
JR 54370
28%
1937
Etelä-Karjala — Muolaa
Pennanen, Olavi
SKVR V2 1847.
28%
1894
Itä- ja Pohjois-Inkeri — Lempaala
Alava, Vihtori
JR 36833
28%
1954
Etelä-Pohjanmaa — Lappajärvi
Etelä-Pohjanmaan Nuorisoseura; Laitinen, Nikolai
JR 63767
28%
1957
Satakunta — Nokia
Railonsala, Artturi
SKVR XIII2 6475.
27%
1850
Etelä-Karjala — Räisälä
Saukko, Fr.
SKVR X1 1394.
27%
1913
Satakunta — Lempäälä
Leander, M.
SKVR XIII2 6476.
27%
1933
Etelä-Karjala — Kurkijoki
Haltsonen, Sulo
JR 65332
27%
1968
Peräpohjola — Keminmaa
Railonsala, Artturi
JR 09130
27%
1936
Satakunta — Lempäälä
Haavisto, Elsa
SKVR XIV 1471.
27%
1916
Uusimaa — Kymi
Husu, Anni
JR 70459
27%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
SKVR IX1 511.
27%
1913
Häme — Hattula
Salo, Aukusti
SKVR IX1 469.
27%
1909
Häme — Jokioinen
Vihervaara, Eemeli
SKVR VI1 2006.
27%
1848
Etelä-Savo — Savitaipale
Europaeus, Charlotte
SKVR XIII2 6494.
26%
1890
Etelä-Karjala — Säkkijärvi
Alava, Vihtori
SKVR VI1 2013.
26%
1914
Etelä-Savo — Ristiina
Toivonen, Yrjö
SKVR IX1 548.[[<REFNR>1</REFNR>]]
26%
1914
Häme — Pälkäne
Keskitalo, E.
SKVR IX1 495.
26%
1913
Häme — Sääksmäki
Rapola, Martti
SKVR IX1 499.
26%
1913
Häme — Tyrväntö
Salo, Aukusti
JR 55096
26%
1913
Varsinais-Suomi — Kuusjoki
Pennanen, S.
SKVR VI1 2005.
26%
1914
Etelä-Savo — Taipalsaari
Kotkanen, Väinö
SKVR VI1 2010.
26%
1913
Etelä-Savo — Mäntyharju
Kantele, Toini
SKVR XIII2 6495.
26%
1890
Etelä-Karjala — Säkkijärvi
Alava, Vihtori
SKVR III1 1115.
26%
1881
Länsi-Inkeri — Narvusi
Porkka, Volmari
SKVR X1 1392.
26%
1892
Satakunta — Vesilahti
Helsingin Suomalainen normaalilyseon toverikunta
JR 17127
26%
1921
Keski-Suomi — Rautalampi
Hänninen, Laina
JR 26277
25%
1967
Etelä-Karjala — Metsäpirtti
Klaus, Helena
SKVR IX1 552.
25%
1915
Häme — Padasjoki
Rapola, Martti
SKVR IV3 3409.
25%
1907
Keski-Inkeri — Koprina
Salminen, Väinö
SKVR X1 1396.
25%
1905
Satakunta — Pirkkala
Virtanen, Väinö
SKVR X1 1402.
25%
1909
Satakunta — Eräjärvi
Tyyskä, Eino
SKVR XIV 1466.
25%
1893
Uusimaa — Sippola
Rytkönen, Antti
JR 34873
25%
1936
Etelä-Karjala — Tytärsaari
Laiho, Aili
SKVR III1 17.
25%
1853
Länsi-Inkeri — Narvusi
Europaeus, D. E. D.
SKVR IX1 559.
25%
1891
Häme — Kuorevesi
Tunkelo, E. A.
SKVR V2 1845.
25%
1847
Itä- ja Pohjois-Inkeri — Lempaala
Reinholm, H. A.
SKVR IX1 496.
25%
1913
Häme — Tyrväntö
Salo, Aukusti
SKVR XIII4 12069.
25%
1935
Etelä-Karjala — Räisälä
Räty, Tyyne
JR 59980
25%
1933
Satakunta — Ulvila
Porin tyttölyseo
SKVR IX1 504.
25%
1914
Häme — Hattula
Salo, Aukusti
SKVR IX1 480.
25%
1913
Häme — Tammela
Aaltonen, Esko
SKVR X1 1405.
25%
1915
Satakunta — Virrat
Sievänen, Aura
JR 41207
25%
1936
Pohjois-Pohjanmaa — Kestilä
Mannermaa, Ilmari
SKVR IX1 536.
25%
1895
Häme — Lammi
Rytkönen, Antti
SKVR XIII2 6469.
25%
1925
Etelä-Karjala — Uusikirkko Vpl.
Högström, Harald
SKVR IX1 539.
25%
1914
Häme — Hauho
Aaltonen, Esko
SKVR VII3 3978.
25%
1895
Pohjois-Karjala — Kiihtelysvaara
Rytkönen, Antti
SKVR V2 1841.
24%
1894
Itä- ja Pohjois-Inkeri — Toksova
Pajula, Fanny M.
SKVR III3 2621.
24%
1900
Länsi-Inkeri — Narvusi
Ruotsalainen, J. Fr.
SKVR IX1 546.
24%
1913
Häme — Hauho
Salo, Aukusti
JR 01256
24%
1894
Itä- ja Pohjois-Inkeri — Keltto
Alava, Vihtori
SKVR IX1 519.
24%
1914
Häme — Janakkala
Aaltonen, Esko
SKVR XIV 1494.
24%
1932
Uusimaa — Pusula
Renlund, T.
SKVR V2 1848.
24%
1859
Itä- ja Pohjois-Inkeri — Vuole
Saxbäck, Fr. A.
JR 62121
24%
1948
Etelä-Savo — Virtasalmi
Pöyhönen, Martti
SKVR XIV 1479.
24%
1916
Uusimaa — Mäntsälä
Teräskivi, Einar
JR 68359
24%
1936
Etelä-Savo — Lemi
Ruoppila, Veikko
SKVR VII3 3975.
24%
1847
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Soanlahti
Sirelius, Z.
SKVR IX1 549.
24%
1913
Häme — Luopioinen
Regnell, Hanna
JR 16591
24%
1944
Satakunta — Kauvatsa
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
SKVR XII1 1194.
24%
1916
Pohjois-Pohjanmaa — Kiiminki
Paulaharju, Aili
JR 13323
24%
1939
Varsinais-Suomi — Salo
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 07728
24%
1904
Satakunta — Sahalahti
Helin, Eevert
SKVR VI2 6958.
24%
1890
Etelä-Savo — Savitaipale
Alava, Vihtori
SKVR IX1 497.
24%
1913
Häme — Tyrväntö
Salo, Aukusti
JR 54368
24%
1937
Etelä-Karjala — Muolaa
Pennanen, Olavi
SKVR XIII2 6486.
23%
1890
Etelä-Karjala — Viipuri mlk
Alava, Vihtori
JR 48819
23%
1957
Etelä-Karjala — Kivennapa
Paasonen, Aino
SKVR IX1 474.
23%
1913
Häme — Tammela
Vihervaara, Eemeli
SKVR III2 2354.
23%
1897
Länsi-Inkeri — Narvusi
Alava, Vihtori
SKVR X1 1399.
23%
1903
Satakunta — Sahalahti
Helin, Eevert
SKVR IX1 482.
23%
1913
Häme — Tammela
Aaltonen, Esko
SKVR IV1 208.
23%
1848
Keski-Inkeri — Inkere
Europaeus, D. E. D.
SKVR X1 1391.
23%
1930
Satakunta — Parkano
Alanen, Viljo
SKVR XIII2 6498.
23%
1850
Etelä-Karjala
Raussi, Eljas
JR 25460
23%
1963
Etelä-Karjala — Rautjärvi
Kerminen, Emil
SKVR IX1 512.
23%
1913
Häme — Hattula
Salo, Aukusti
SKVR III3 3867.
23%
1858
Länsi-Inkeri — Narvusi
Länkelä, Jaako
SKVR IX1 479.
23%
1913
Häme — Tammela
Aaltonen, Esko
SKVR X1 1401.
23%
1904
Satakunta — Eräjärvi
Tyyskä, Eino
SKVR III3 2770.
23%
1900
Länsi-Inkeri — Narvusi
Ruotsalainen, J. Fr.
JR 26712
23%
1935
Häme — Tammela
Kokkinen, Olga
SKVR VI2 6949.
23%
1890
Etelä-Savo — Luumäki
Alava, Vihtori
JR 84390
23%
1967
Satakunta — Karkku
Äärinen, Petteri
SKVR IX1 471.
22%
1912
Häme — Tammela
Aaltonen, Esko
SKVR XIII2 6484.
22%
1890
Etelä-Karjala — Viipuri mlk
Alava, Vihtori
SKVR VIII 3223.
22%
1913
Varsinais-Suomi — Pöytyä
Vihervaara, Eemeli
SKVR X1 1361.
22%
1889
Satakunta — Noormarkku
Ollinen, J. F.
SKVR XIV 1474.
22%
1886
Uusimaa — Anjala
Tyyskä, J.
SKVR X1 1400.
22%
1913
Satakunta — Kuhmalahti
Salo, Aukusti
SKVR IV3 4065.
22%
1891
Keski-Inkeri — Kaprio
Alava, Vihtori
SKVR VIII 3219.
22%
1909
Varsinais-Suomi — Pöytyä
Vihervaara, Eemeli
JR 36729
22%
1936
Satakunta — Mouhijärvi
Laitakari, Kaarle
JR 54365
22%
1937
Etelä-Karjala — Muolaa
Pennanen, Olavi
SKVR IX1 461.
22%
1913
Häme — Somero
Vihervaara, Eemeli
SKVR IX1 490.
22%
9999
Häme — Sääksmäki
Reinholm, H. A.
SKVR IX1 543.
22%
1913
Häme — Hauho
Salo, Aukusti
SKVR XIV 1465.
22%
1893
Uusimaa — Vehkalahti
Rytkönen, Antti
SKVR X1 1384.
22%
1912
Satakunta — Hämeenkyrö
Nyberg, Viivi
SKVR IX1 526.
22%
1914
Häme — Loppi
Aaltonen, Esko
SKVR IX1 513.
22%
1913
Häme — Hattula
Salo, Aukusti
JR 09074
22%
1936
Satakunta — Vampula
Hongisto, Paavo
SKVR IX1 481.
21%
1913
Häme — Tammela
Aaltonen, Esko
SKVR IV3 3410.
21%
1907
Keski-Inkeri — Koprina
Salminen, Väinö
JR 25370
21%
1935
Kainuu — Säräisniemi
Kemppainen, Iivari
SKVR XIII2 6487.
21%
1890
Etelä-Karjala — Viipuri mlk
Alava, Vihtori
SKVR XIII2 6458.
21%
1932
Etelä-Karjala — Pyhäjärvi Vpl.
Haltsonen, Sulo
SKVR IX1 507.
21%
1913
Häme — Hattula
Salo, Aukusti
SKVR I3 1894.
21%
1837
Viena — Kontokki
Lönnrot, Elias
SKVR X1 1367.
21%
1913
Satakunta — Loimaa
Vihervaara, Eemeli
Kanteletar 1:196
21%
None
None
None
SKVR X1 1378.
21%
1921
Satakunta — Kokemäki
Kujonpää, Lyyli
SKVR VI1 2004.
21%
1891
Etelä-Savo — Lemi
Jäkälä, Juho
SKVR VI2 6950.
21%
1890
Etelä-Savo — Lemi
Alava, Vihtori
SKVR III2 2173.
21%
1892
Länsi-Inkeri — Narvusi
Alava, Vihtori
SKVR X1 1373.
21%
1909
Satakunta — Punkalaidun
Kotikoski, J. W.
JR 77878
20%
1944
Keski-Inkeri — Kupanitsa
Sääski, Sylvi
SKVR X1 1369.
20%
1911
Satakunta — Alastaro
Vihervaara, Eemeli
SKVR XIV 1467.
20%
1893
Uusimaa — Sippola
Rytkönen, Antti
JR 01913
20%
1935
Kainuu — Suomussalmi
Alopaeus, Aulis
SKVR VI1 2007.
20%
1890
Etelä-Savo — Mäntyharju
Rakolainen, A. H.
SKVR X1 1372.
20%
1917
Satakunta — Huittinen
Saarelainen, Kalle
SKVR XIII2 6452.
20%
1935
Etelä-Karjala — Rautu
Laiho, Lauri
SKVR XIII2 6477.
20%
1886
Etelä-Karjala — Parikkala
Helsingin Suomalaisen Alkeisopiston konventti
JR 84509
20%
1962
Etelä-Karjala — Tytärsaari
Yrjönen, Teodor
SKVR X1 1360.
20%
1890
Satakunta — Pori
Sandholm, W.
SKVR VIII 3227.
19%
1914
Varsinais-Suomi — Yläne
Hänninen, Laina
SKVR IX1 547.
19%
1913
Häme — Hauho
Salo, Aukusti
SKVR XIII2 6460.
19%
1932
Etelä-Karjala — Pyhäjärvi Vpl.
Haltsonen, Sulo
SKVR VI2 6953.
19%
1890
Etelä-Savo — Lappee
Alava, Vihtori
SKVR X1 1397.
19%
1852
Satakunta — Ylöjärvi
Paldani, P. A.
JR 44072
19%
1913
Varsinais-Suomi — Uskela
Moision kansakoulu
SKVR X1 1365.
19%
1911
Satakunta — Oripää
Vihervaara, Eemeli
SKVR VI1 2021.
19%
1888
Pohjois-Savo — Lapinlahti
Lilius, Lilli
SKVR IX1 494.
19%
1913
Häme — Sääksmäki
Rapola, Martti
SKVR XIII2 6453.
19%
1923
Etelä-Karjala — Sakkola
Hakulinen, Lauri
JR 83039
19%
1946
Länsi-Inkeri — Soikkola
Virolainen, Maria
SKVR X1 1404.
19%
1913
Satakunta — Virrat
Leander, M.
SKVR XIII4 12064.
19%
1923
Etelä-Karjala — Sakkola
Hakulinen, Lauri
SKVR X1 1377.
19%
1904
Satakunta — Kokemäki
Lempainen, Frans
SKVR IX1 517.
19%
1914
Häme — Janakkala
Aaltonen, Esko
SKVR XIV 1470.
19%
1916
Uusimaa — Kymi
Husu, Anni
SKVR XIII2 6482.
19%
1890
Etelä-Karjala — Viipuri mlk
Alava, Vihtori
SKVR IX1 522.
19%
1914
Häme — Loppi
Aaltonen, Esko
JR 63358
19%
1938
Etelä-Pohjanmaa — Lapväärtti
Railonsala, Artturi
SKVR VI1 2000.
19%
1889
Etelä-Savo — Lemi
Kouvo, Henrik
SKVR IX1 464.
18%
1913
Häme — Somero
Vihervaara, Eemeli
SKVR XIV 1487.
18%
1915
Uusimaa — Vihti
Hakalehto, Mimmi
SKVR VIII 4896.
18%
1916
Varsinais-Suomi — Pöytyä
Vihervaara, Eemeli
SKVR IX1 516.
18%
1913
Häme — Vanaja
Salo, Aukusti
SKVR XIII2 6479.
18%
1890
Etelä-Karjala — Jääski
Alava, Vihtori
SKVR VI1 2016.
18%
1884
Etelä-Savo — Joroinen
Kinnunen, A.
SKVR VIII 3175.
18%
1913
Varsinais-Suomi — Perniö
Saariluoma, Vilho
SKVR VIII 3213.
18%
1914
Varsinais-Suomi — Paattinen
Saariluoma, Vilho
SKVR IX1 520.
18%
1913
Häme — Janakkala
Salo, Aukusti
SKVR III1 575.
18%
1861
Länsi-Inkeri — Soikkola
Groundström, Oskar
SKVR I3 1898.
18%
1837
Viena
Lönnrot, Elias
JR 17756
18%
1931
Viena — Pistojärvi
Ievala, Iivari
SKVR XIV 1492.
18%
1903
Uusimaa — Pyhäjärvi Ul
Hemmi, K.
SKVR XI 301.
18%
1889
Etelä-Pohjanmaa — Teuva
Korpela, S.
SKVR IX1 537.
18%
1914
Häme — Lammi
Aaltonen, Esko
JR 17809
18%
1931
Viena
Ievala, Iivari
SKVR IX1 514.
17%
1913
Häme — Hattula
Salo, Aukusti
SKVR XI 2615.
17%
1888
Etelä-Pohjanmaa — Jalasjärvi
Brandt, Herman
SKVR VI2 6952.
17%
1890
Etelä-Savo — Lemi
Alava, Vihtori
JR 23753
17%
1936
Etelä-Savo — Taipalsaari
Kaukonen, Katri
JR 70091
17%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
SKVR III3 3773.
17%
1858
Länsi-Inkeri — Narvusi
Länkelä, Jaako
SKVR IX1 459.
17%
1913
Häme — Somero
Tamminen, Vappu
SKVR VII5 Metsäs. 29.
17%
1821
Metsäsuomalaisten alue — Gräsmark
Gottlund, K. A.
SKVR X1 1398.
17%
1874
Satakunta — Kangasala
Borenius, A. A.
SKVR IX1 488.
17%
1913
Häme — Humppila
Vihervaara, Eemeli
JR 35859
17%
1936
Varsinais-Suomi — Laitila
Laiho, Lauri
SKVR VIII 3188.
17%
1913
Varsinais-Suomi — Uskela
Moision kansakoulu
JR 16210
17%
1943
Häme — Kalvola
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
SKVR VIII 4893.
17%
1913
Varsinais-Suomi — Salo
Halikon Toijalan kansakoulu
SKVR VIII 3181.
17%
1920
Varsinais-Suomi — Sauvo
Tuominen, Bertel
JR 77883
17%
1944
Keski-Inkeri — Tyrö
Sääski, Sylvi
JR 17577
16%
1931
Viena — Vuokkiniemi
Ievala, Iivari
SKVR VI1 2001.
16%
1933
Etelä-Savo — Lemi
Kohvakka, Toini
SKVR XII1 1196.
16%
1920
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR IX1 558.
16%
1908
Häme — Längelmäki
Tyyskä, J.
JR 17488
16%
1930
Viena — Uhtua
Ievala, Iivari
SKVR VIII 3222.
16%
1912
Varsinais-Suomi — Pöytyä
Vihervaara, Eemeli
SKVR VIII 3192.
16%
1913
Varsinais-Suomi — Uskela
Saarni, Sofia
SKVR IX1 487.
16%
1914
Häme — Humppila
Knuutila, Viljo V.
SKVR IX1 503.
16%
1914
Häme — Hattula
Salo, Aukusti
JR 77879
16%
1944
Keski-Inkeri — Kupanitsa
Sääski, Sylvi
JR 80837
16%
1946
Etelä-Pohjanmaa — Jurva
Tuomaala, Väinö
SKVR VI2 6951.
15%
1890
Etelä-Savo — Lemi
Alava, Vihtori
SKVR VIII 3190.
15%
1913
Varsinais-Suomi — Uskela
Moision kansakoulu
SKVR X1 1370.
15%
1911
Satakunta — Alastaro
Vihervaara, Eemeli
SKVR XIV 1481.
15%
1936
Uusimaa — Vihti
Halén, Vilho
JR 69422
15%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
SKVR XIV 1483.
15%
1937
Uusimaa — Vihti
Ekström, Fanni
SKVR XIII2 6456.
15%
1877
Etelä-Karjala — Pyhäjärvi Vpl.
Borenius, A. A.
SKVR X1 1388.
15%
1930
Satakunta — Karvia
Kaukamaa, L.
JR 39121
15%
1938
Varsinais-Suomi — Nousiainen
Leivo, Frans
SKVR VI2 6419.
15%
1890
Etelä-Savo — Joutseno
Alava, Vihtori
SKVR X1 1368.
15%
1911
Satakunta — Alastaro
Vihervaara, Eemeli
SKVR VI1 247.
15%
1858
Etelä-Savo — Sulkava
Lavonius, Vilhelm
SKVR VI1 2017.
15%
1884
Etelä-Savo — Joroinen
Kinnunen, A.
SKVR X1 1376.
15%
1903
Satakunta — Kokemäki
Santavirta, K. O.
JR 63360
14%
1938
Etelä-Pohjanmaa — Lapväärtti
Railonsala, Artturi
SKVR III3 3323.
14%
1906
Länsi-Inkeri — Narvusi
Salminen, Väinö
SKVR VIII 3214.
14%
1892
Varsinais-Suomi — Marttila
Hildén, A.
SKVR IX1 475.
14%
1913
Häme — Tammela
Vihervaara, Eemeli
JR 35870
14%
1936
Varsinais-Suomi — Uusikirkko Tl.
Laiho, Lauri
JR 71918
14%
1953
Kainuu — Puolanka
Salminen, Aarne
JR 34798
14%
1936
Varsinais-Suomi — Pyhämaa
Laiho, Aili
SKVR XIII2 6461.
14%
1932
Etelä-Karjala — Pyhäjärvi Vpl.
Haltsonen, Sulo
SKVR I3 1892.
14%
1845
Viena — Kontokki
Europaeus, D. E. D.
SKVR III2 1955.
14%
1891
Länsi-Inkeri — Soikkola
Alava, Vihtori
SKVR X1 1386.
14%
1924
Satakunta — Honkajoki
Hirsikoski, Anna
JR 00868
14%
1948
Satakunta — Kankaanpää
Alanen, Viljo
SKVR X1 1363.
13%
1930
Satakunta — Siikainen
Lindqvist, Terttu
JR 34874
13%
1936
Etelä-Karjala — Tytärsaari
Laiho, Aili
SKVR XIII2 6489.
13%
1890
Etelä-Karjala — Viipuri mlk
Alava, Vihtori
JR 17920
13%
1931
Viena
Ievala, Iivari
SKVR VIII 3220.
13%
1913
Varsinais-Suomi — Pöytyä
Vihervaara, Eemeli
JR 39391
13%
1868
Varsinais-Suomi — Merimasku
Lignell, K. M.
SKVR VI1 2003.
13%
1933
Etelä-Savo — Lemi
Kohvakka, Toini
SKVR VIII 3218.
13%
1909
Varsinais-Suomi — Pöytyä
Vihervaara, Eemeli
SKVR VI2 6954.
13%
1890
Etelä-Savo — Lappee
Alava, Vihtori
SKVR VI2 6418.
13%
1890
Etelä-Savo — Joutseno
Alava, Vihtori
JR 17982
13%
1932
Viena
Ievala, Iivari
SKVR IX1 467.
13%
1913
Häme — Jokioinen
Aaltonen, Esko
SKVR VIII 3202.
13%
1909
Varsinais-Suomi — Halikko
Petersen, Anna
JR 35860
13%
1936
Varsinais-Suomi — Laitila
Laiho, Lauri
SKVR VI1 2002.
13%
1933
Etelä-Savo — Lemi
Kohvakka, Toini
SKVR IX1 523.
13%
1914
Häme — Loppi
Aaltonen, Esko
JR 29074
13%
1884
Kainuu — Suomussalmi
Krohn, Kaarle
JR 68357
13%
1936
Etelä-Savo — Lemi
Ruoppila, Veikko
JR 48613
13%
1962
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Suistamo
Oulasmaa, Siiri
SKVR IX1 463.
12%
1913
Häme — Somero
Vihervaara, Eemeli
JR 69386
12%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
SKVR IX1 521.
12%
1914
Häme — Loppi
Aaltonen, Esko
SKVR VIII 3239.
12%
1913
Varsinais-Suomi — Taivassalo
Hänninen, Laina
SKVR IX1 472.
12%
1913
Häme — Tammela
Salo, Aukusti
SKVR IX1 462.
12%
1913
Häme — Somero
Vihervaara, Eemeli
SKVR XII1 1197.
12%
1920
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR IX1 515.
12%
1913
Häme — Hämeenlinna
Salo, Aukusti
SKVR XI 302.
12%
1909
Etelä-Pohjanmaa — Lehtimäki
Murtomäki, Kalle
SKVR IX1 491.
12%
1913
Häme — Sääksmäki
Rapola, Martti
JR 44052
12%
1913
Varsinais-Suomi — Uskela
Moision kansakoulu
SKVR XIII2 6478.
12%
1932
Etelä-Karjala — Parikkala
Soikkeli
SKVR VIII 3233.
12%
1911
Varsinais-Suomi — Askainen
Jaatinen, Jalmari
SKVR IX1 492.
12%
1913
Häme — Sääksmäki
Salo, Aukusti
SKVR XIII2 6499.
12%
1850
Etelä-Karjala
Raussi, Eljas
SKVR VIII 3209.
11%
1914
Varsinais-Suomi — Piikkiö
Kallio, Niilo
SKVR IX1 466.
11%
1909
Häme — Jokioinen
Vihervaara, Eemeli
SKVR XIV 1491.
11%
1932
Uusimaa — Vihti
Ollila, Reino
SKVR IX1 545.
11%
1913
Häme — Hauho
Salo, Aukusti
JR 85917
11%
1883
Länsi-Inkeri — Narvusi
Porkka, Volmari
JR 62138
11%
1948
Etelä-Savo — Virtasalmi
Pöyhönen, Martti
SKVR VII5 Metsäs. 28.
11%
1817
Metsäsuomalaisten alue — Alfta
Gottlund, K. A.
SKVR X1 1364.
11%
1930
Satakunta — Siikainen
Lindqvist, Terttu
JR 26544
11%
1937
Länsi-Inkeri — Narvusi
Koilo, Toivo
JR 66751
11%
1965
Häme — Janakkala
Ratia, Mildred
SKVR IX1 529.
11%
1914
Häme — Loppi
Aaltonen, Esko
JR 26842
11%
1962
Keski-Suomi — Keitele
Koljonen, Maija
SKVR XIV 1480.
11%
1915
Uusimaa — Tuusula
Lindstedt, Armas
SKVR VIII 3230.
11%
1913
Varsinais-Suomi — Rymättylä
Koisaari, Alli
JR 04420
11%
1932
Aunus — Porajärvi
Haavio, Martti
SKVR VIII 3199.
11%
1914
Varsinais-Suomi — Muurla
Saariluoma, Vilho
SKVR X1 1385.
11%
1902
Satakunta — Jämijärvi
Välisalo, V. R.
SKVR VIII 3248.
11%
1920
Varsinais-Suomi — Uusikaupunki
Vinter, Helmer
SKVR VI1 2018.
11%
1884
Etelä-Savo — Joroinen
Kinnunen, A.
JR 25932
11%
1954
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Sortavala
Kinanen, Hilja
SKVR IX1 460.
10%
1913
Häme — Somero
Vihervaara, Eemeli
SKVR VIII 4891.
10%
1915
Varsinais-Suomi — Perniö
Höijer E. B.
SKVR XII1 1191.
10%
9999
Kainuu — Paltamo
Lönnbohm, O. A. F.
SKVR IX1 540.
10%
1913
Häme — Hauho
Salo, Aukusti
SKVR VIII 3186.
10%
1912
Varsinais-Suomi — Uskela
Kallio, V. J.
SKVR VIII 3253.
10%
1913
Varsinais-Suomi — Pyhäranta
Laaksonen, Salli
SKVR VIII 3244.
10%
1913
Varsinais-Suomi — Vehmaa
Hänninen, Laina
SKVR XIII2 6485.
10%
1890
Etelä-Karjala — Viipuri mlk
Alava, Vihtori
SKVR VI2 6729 γ.
10%
1935
Pohjois-Savo — Pielavesi
Pulkkinen, Eino
SKVR VIII 3251.
10%
1914
Varsinais-Suomi — Laitila
Sonkkila, Linda
SKVR VIII 3229.
10%
1913
Varsinais-Suomi — Rymättylä
Koisaari, Alli
SKVR IX1 541.
10%
1913
Häme — Hauho
Salo, Aukusti
JR 71318
10%
1937
Varsinais-Suomi — Taivassalo
Saario, Jalmari
SKVR IV1 424.
10%
1848
Keski-Inkeri — Venjoki
Europaeus, D. E. D.
SKVR IX1 457.
10%
1910
Häme — Somerniemi
Vihervaara, Eemeli
SKVR X1 1381.
10%
1912
Satakunta — Tyrvää
Pakula, Vihtori
SKVR IX1 525.
10%
1914
Häme — Loppi
Aaltonen, Esko
SKVR X1 1389.
10%
1930
Satakunta — Karvia
Kaukamaa, L.
SKVR XIII2 6492.
10%
1890
Etelä-Karjala — Viipuri mlk
Alava, Vihtori
SKVR XIV 1484.
10%
1932
Uusimaa — Vihti
Enäjärvi-Haavio, Elsa
SKVR XIII2 6488.
10%
1890
Etelä-Karjala — Viipuri mlk
Alava, Vihtori
SKVR VIII 3212.
10%
1914
Varsinais-Suomi — Maaria
Tallgren, Jenny Maria
SKVR X1 1366.
10%
1914
Satakunta — Loimaa
Tallgren, Jenny Maria