JR 56179
77%
1919
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 2449.
62%
1919
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 32858
61%
1948
Etelä-Karjala — Sakkola
Kärki, Frans
JR 56290
60%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 28976
57%
1938
Keski-Suomi — Kivijärvi
Kotilainen, Elsa
SKVR XII1 2444.
56%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 58327
55%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 65079
54%
1968
Peräpohjola — Karunki
Railonsala, Artturi
JR 57337
51%
1932
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 49529
50%
1955
Etelä-Karjala — Viipuri
Paavolainen, Oma Martti
JR 58622
49%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 58673
49%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 2447.
49%
1915
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 56242
49%
1919
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 57395
49%
1932
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 13477
48%
1939
Häme — Janakkala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
SKVR XII1 2448.
48%
1915
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 06342
47%
1936
Keski-Suomi — Saarijärvi
Harju, Otto
JR 14265
47%
1939
Häme — Forssa
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11415
47%
1933
Häme — Forssa
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 31480
45%
1924
Etelä-Savo — Lappee
Kärävä, Aug.
JR 57282
45%
1932
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 58274
45%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 64873
45%
1968
Peräpohjola — Alatornio
Railonsala, Artturi
JR 65093
45%
1968
Peräpohjola — Karunki
Railonsala, Artturi
JR 31458
44%
1924
Etelä-Savo — Lappee
Kärävä, Aug.
JR 58006
44%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 14013
44%
1939
Satakunta — Nakkila
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 57293
44%
1932
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 81732
43%
1926
Etelä-Karjala — Johannes
Uuraan yhteiskoulun toverikunta
SKVR XII1 2456.
43%
1891
Peräpohjola — Simo
Rautell, E. F.
JR 12811
43%
1933
Häme — Janakkala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 60256
43%
1936
Satakunta — Pomarkku
Porin tyttölyseo
SKVR XII1 2443.
42%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 78481
41%
1914
Varsinais-Suomi — Maaria
Tallgren, Jenny Maria
JR 46740
41%
1926
Häme — Renko
Okkola, T. E.
JR 56182
41%
1919
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 35082
41%
1935
Häme — Tammela
Lahden kansanopiston oppilaat,
JR 49064
41%
1955
Satakunta — Eurajoki
Paavolainen, Oma Martti
JR 12158
40%
1933
Satakunta — Kokemäki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12340
40%
1933
Satakunta — Kokemäki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12445
40%
1933
Satakunta — Kokemäki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13716
40%
1939
Satakunta — Kokemäki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13911
40%
1939
Satakunta — Kokemäki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15468
40%
1939
Satakunta — Kokemäki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 57982
40%
1932
Peräpohjola — Sodankylä
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 72971
40%
1935
Varsinais-Suomi — Uusikaupunki
Salokannel, Tyyne
JR 55889
40%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 64859
40%
1968
Peräpohjola — Alatornio
Railonsala, Artturi
JR 58107
40%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 2458.
40%
1915
Peräpohjola — Turtola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 57682
40%
1932
Peräpohjola — Turtola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 57388
38%
1932
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 15690
37%
1939
Satakunta — Pori
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari