JR 32885
73%
1949
Etelä-Karjala — Kurkijoki
Kärki, Frans
SKVR VII3 4090.
68%
1924
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Ruskeala
Niittylahden kansanopisto
JR 18413
67%
1966
Etelä-Karjala — Kurkijoki
Immonen, Toivo
JR 78265
66%
1956
Etelä-Karjala — Lumivaara
Sääski, Sylvi
JR 18391
66%
1934
Etelä-Karjala — Kurkijoki
Immonen, Katri
JR 33497
63%
1952
Etelä-Karjala — Pyhäjärvi Vpl.
Kärki, Frans
JR 49117
62%
1955
Uusimaa — Helsinki
Paavolainen, Oma Martti
JR 73148
62%
1935
Varsinais-Suomi — Uusikaupunki
Salokannel, Tyyne
JR 49171
61%
1955
Etelä-Karjala — Jaakkima
Paavolainen, Oma Martti
JR 49247
59%
1955
Etelä-Pohjanmaa — Kristiinankaupunki
Paavolainen, Oma Martti
JR 14268
58%
1939
Häme — Forssa
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11412
57%
1933
Häme — Forssa
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11607
57%
1933
Etelä-Savo — Heinävesi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 49459
55%
1955
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Sortavala
Paavolainen, Oma Martti
JR 56747
54%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 14613
54%
1939
Etelä-Savo — Heinävesi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 47507
54%
1926
Etelä-Karjala — Parikkala
Okkola, T. E.
JR 16112
51%
1943
Uusimaa — Helsinki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 18415
51%
1966
Etelä-Karjala — Kurkijoki
Immonen, Toivo
JR 56369
43%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 56502
42%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 2442.
42%
1915
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 51191
42%
1909
Etelä-Karjala — Kurkijoki
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 67852
42%
1921
Etelä-Savo — Sääminki
Rissanen, Santeri
JR 56506
40%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 75643
40%
1937
Uusimaa — Porvoo
Silvennoinen, Vieno
JR 33422
40%
1951
Satakunta — Karkku
Kärki, Frans
JR 18408
36%
1934
Etelä-Karjala — Kurkijoki
Immonen, Katri
JR 15928
33%
1939
Varsinais-Suomi — Turku
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12592
32%
1933
Uusimaa — Lapinjärvi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15374
32%
1939
Uusimaa — Lapinjärvi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 10712
30%
1932
Varsinais-Suomi — Turku
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 75644
28%
1937
Uusimaa — Porvoo
Silvennoinen, Vieno
JR 51204
27%
1909
Etelä-Karjala — Käkisalmi
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 16511
26%
1943
Varsinais-Suomi — Aura
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 10977
26%
1932
Satakunta — Teisko
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari