JR 33496
38%
1952
Etelä-Karjala — Pyhäjärvi Vpl.
Kärki, Frans
JR 32762
36%
1947
Keski-Inkeri — Liissilä
Kärki, Frans
JR 33112
33%
1950
Etelä-Karjala — Pyhäjärvi Vpl.
Kärki, Frans
JR 33104
32%
1950
Etelä-Karjala — Pyhäjärvi Vpl.
Kärki, Frans
JR 33146
32%
1950
Etelä-Karjala — Pyhäjärvi Vpl.
Kärki, Frans
JR 32725
32%
1946
Etelä-Karjala — Sakkola
Kärki, Frans
SKVR XIII2 5289.
32%
1895
Etelä-Karjala — Hiitola
Heinonen, I. J.
JR 49743
32%
1956
Kainuu — Kajaani
Paavolainen, Oma Martti
JR 75152
31%
1954
Etelä-Karjala — Kivennapa
Seppänen, Hilma
JR 32776
30%
1947
Etelä-Karjala — Metsäpirtti
Kärki, Frans
JR 32734
29%
1946
Etelä-Karjala — Sakkola
Kärki, Frans
JR 32898
28%
1949
Etelä-Karjala — Metsäpirtti
Kärki, Frans
JR 33288
28%
1950
Etelä-Karjala — Muolaa
Kärki, Frans
JR 33096
28%
1950
Etelä-Karjala — Pyhäjärvi Vpl.
Kärki, Frans
JR 33527
28%
1952
Etelä-Karjala — Valkjärvi
Kärki, Frans
JR 34919
27%
1936
Itä- ja Pohjois-Inkeri — Miikkulainen
Laiho, Aili
JR 32821
27%
1948
Etelä-Karjala — Sakkola
Kärki, Frans
JR 33078
27%
1950
Etelä-Karjala — Pyhäjärvi Vpl.
Kärki, Frans
JR 33461
27%
1952
Itä- ja Pohjois-Inkeri — Miikkulainen
Kärki, Frans
SKVR VII1 746.
26%
1908
Pohjois-Karjala — Rääkkylä
Puustinen, Väinö
JR 32717
26%
1946
Etelä-Karjala — Sakkola
Kärki, Frans
JR 33137
26%
1950
Etelä-Karjala — Pyhäjärvi Vpl.
Kärki, Frans
JR 33108
26%
1950
Etelä-Karjala — Pyhäjärvi Vpl.
Kärki, Frans
JR 34019
26%
1960
Etelä-Karjala — Pyhäjärvi Vpl.
Kärki, Frans
SKVR XIII1 1525.
25%
1935
Etelä-Karjala — Koivisto
Väänänen, Jorma
JR 36603
25%
1960
Etelä-Karjala — Rautu
Laine, Ida
JR 83298
25%
1964
Etelä-Karjala — Rautu
Virtanen, Leea
JR 33123
25%
1950
Etelä-Karjala — Pyhäjärvi Vpl.
Kärki, Frans
JR 33528
25%
1952
Etelä-Karjala — Lumivaara
Kärki, Frans
JR 33813
25%
1959
Etelä-Karjala — Pyhäjärvi Vpl.
Kärki, Frans
JR 83206
25%
1945
Etelä-Karjala — Sakkola
Virolainen, Maria
JR 33105
25%
1950
Etelä-Karjala — Pyhäjärvi Vpl.
Kärki, Frans
JR 32714
25%
1946
Etelä-Karjala — Sakkola
Kärki, Frans
JR 33452
25%
1951
Etelä-Karjala — Pyhäjärvi Vpl.
Kärki, Frans
SKVR XIII4 11320.
25%
1937
Etelä-Karjala — Koivisto
Mannonen, Ulla
JR 60951
25%
1962
Etelä-Karjala — Kivennapa
Pulliainen, Liina
SKVR XIII4 11328.
24%
1937
Etelä-Karjala — Kaukola
Paavilainen, Simo
JR 61823
24%
1936
Pohjois-Savo — Varkaus
Puustinen, Otto
JR 33516
24%
1952
Etelä-Karjala — Pyhäjärvi Vpl.
Kärki, Frans
SKVR IV3 4074.
24%
1891
Keski-Inkeri — Koprina
Alava, Vihtori
JR 33199
24%
1950
Satakunta — Hämeenkyrö
Kärki, Frans
SKVR XIII2 5319.
24%
1935
Etelä-Karjala — Seiskari
Laiho, Aili
JR 32710
24%
1946
Etelä-Karjala — Sakkola
Kärki, Frans
JR 33459
24%
1952
Itä- ja Pohjois-Inkeri — Miikkulainen
Kärki, Frans
JR 77863
24%
1944
Keski-Inkeri — Tuutari
Sääski, Sylvi
JR 78023
24%
1956
Etelä-Karjala — Lumivaara
Sääski, Sylvi
JR 78069
24%
1956
Etelä-Karjala — Lumivaara
Sääski, Sylvi
JR 83102
24%
1948
Keski-Inkeri — Hietamäki
Virolainen, Maria
JR 83769
24%
1946
Etelä-Karjala — Kivennapa
Vuorikoski, Terttu
SKVR XIII1 759.
24%
1911
Etelä-Karjala — Heinjoki
Järvi, Hanna
JR 62965
24%
1952
Etelä-Karjala — Rautu
Pöyhönen, Martti
JR 33514
24%
1952
Etelä-Karjala — Sakkola
Kärki, Frans
JR 59390
24%
1957
Etelä-Karjala — Kivennapa
Pessinen, Eeva
JR 83174
24%
1945
Etelä-Karjala — Muolaa
Virolainen, Maria
JR 33159
23%
1950
Etelä-Karjala — Pyhäjärvi Vpl.
Kärki, Frans
SKVR XIII2 5755.
23%
1934
Etelä-Karjala — Rautu
Laiho, Lauri
JR 62953
23%
1952
Etelä-Karjala — Rautu
Pöyhönen, Martti
JR 54645
23%
1946
Etelä-Karjala — Kivennapa
Pennanen, Olavi
SKVR V2 1828.
23%
1854
Itä- ja Pohjois-Inkeri — Lempaala
Ahlqvist, A. E.
JR 83196
23%
1945
Etelä-Karjala — Sakkola
Virolainen, Maria
SKVR XIII1 748.
23%
1888
Etelä-Karjala — Sakkola
Neovius, A. D.
SKVR XIII1 756.
23%
1903
Etelä-Karjala — Uusikirkko Vpl.
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 33126
23%
1950
Etelä-Karjala — Pyhäjärvi Vpl.
Kärki, Frans
JR 26315
23%
1957
Etelä-Karjala — Metsäpirtti
Klaus, Helena
SKVR XIII2 5268.
23%
1903
Etelä-Karjala — Uusikirkko Vpl.
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 25774
23%
1957
Etelä-Karjala — Muolaa
Kilpelä, Eeva
JR 25790
23%
1957
Etelä-Karjala — Muolaa
Kilpelä, Eeva
JR 25821
23%
1957
Etelä-Karjala — Muolaa
Kilpelä, Eeva
JR 30533
23%
1936
Etelä-Karjala — Kanneljärvi
Kurppa, Aino
JR 59249
23%
1955
Itä- ja Pohjois-Inkeri — Toksova
Pesonen, Eeva
JR 83157
23%
1948
Keski-Inkeri — Tyrö
Virolainen, Maria
JR 32494
23%
1945
Keski-Inkeri — Skuoritsa
Kärki, Frans
JR 54450
23%
1937
Etelä-Karjala — Muolaa
Pennanen, Olavi
SKVR V3 1007.
23%
1891
Itä- ja Pohjois-Inkeri — Lempaala
Neovius, A. D.
JR 18671
23%
1962
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Impilahti
Jaatinen, Elsa
SKVR XIII4 11318.
23%
1938
Etelä-Karjala — Uusikirkko Vpl.
Mannonen, Ulla
SKVR XIII4 11624.
23%
1938
Etelä-Karjala — Uusikirkko Vpl.
Mannonen, Ulla
SKVR XIII1 768.
23%
1890
Etelä-Karjala — Viipuri mlk
Alava, Vihtori
SKVR XIII4 10430.
23%
1935
Etelä-Karjala — Koivisto
Hoikkala, Gunilla
SKVR VI2 6441.
23%
1890
Etelä-Savo — Luumäki
Alava, Vihtori
SKVR XIII2 5253.
23%
1934
Etelä-Karjala — Metsäpirtti
Laiho, Lauri
SKVR XIII1 767.
23%
1890
Etelä-Karjala — Viipuri mlk
Alava, Vihtori
JR 33132
23%
1950
Etelä-Karjala — Pyhäjärvi Vpl.
Kärki, Frans
SKVR XIII1 758.
23%
1932
Etelä-Karjala — Koivisto
Hoikkala
JR 83152
23%
1948
Keski-Inkeri — Kolppana
Virolainen, Maria
SKVR XIII2 5247.
23%
1912
Etelä-Karjala — Metsäpirtti
Koskivaara, Aleksanteri
SKVR XIII4 11618.
22%
1936
Etelä-Karjala — Rautu
Pennanen, Olavi
SKVR V1 571.
22%
1894
Itä- ja Pohjois-Inkeri — Toksova
Pajula, Fanny M.
JR 61076
22%
1957
Etelä-Karjala — Kivennapa
Pulliainen, Liina
SKVR VI2 6448.
22%
1890
Etelä-Savo — Joutseno
Alava, Vihtori
JR 79623
22%
1962
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Uukuniemi
Toiviainen, Eino
JR 83130
22%
1948
Keski-Inkeri — Spankkova
Virolainen, Maria
SKVR XIII2 5857.
22%
1934
Etelä-Karjala — Metsäpirtti
Laiho, Lauri
JR 32224
22%
1942
Etelä-Karjala — Metsäpirtti
Kärki, Frans
SKVR XIII1 774.
22%
1890
Etelä-Karjala — Säkkijärvi
Alava, Vihtori
JR 07140
22%
1952
Etelä-Karjala — Räisälä
Heikkonen, Siviä
JR 01248
22%
1894
Itä- ja Pohjois-Inkeri — Keltto
Alava, Vihtori
SKVR XIII2 5287.
22%
1911
Etelä-Karjala — Käkisalmi
Komonen, Antti
JR 34928
22%
1936
Itä- ja Pohjois-Inkeri — Miikkulainen
Laiho, Aili
JR 80164
22%
1957
Etelä-Karjala — Muolaa
Toukkari, Eemil
JR 54374
22%
1937
Etelä-Karjala — Muolaa
Pennanen, Olavi
JR 32486
22%
1945
Keski-Inkeri — Venjoki
Kärki, Frans
JR 32675
22%
1947
Etelä-Karjala — Metsäpirtti
Kärki, Frans
JR 54390
22%
1937
Etelä-Karjala — Muolaa
Pennanen, Olavi
JR 42146
22%
1962
Etelä-Karjala — Uusikirkko Vpl.
Marjamaa, Ester
JR 32797
22%
1948
Keski-Inkeri — Skuoritsa
Kärki, Frans
JR 75613
22%
1935
Etelä-Savo — Kerimäki
Silvennoinen, Heikki
SKVR XIII2 5250.
22%
1934
Etelä-Karjala — Metsäpirtti
Haltsonen, Sulo
JR 81795
22%
1911
Etelä-Karjala — Koivisto
Vaara, V. B.
JR 32870
22%
1948
Etelä-Karjala — Sakkola
Kärki, Frans
JR 54234
22%
1937
Etelä-Karjala — Muolaa
Pennanen, Olavi
JR 40168
22%
1963
Etelä-Karjala — Koivisto
Lonka, Anni
JR 59286
22%
1957
Itä- ja Pohjois-Inkeri — Miikkulainen
Pesonen, Eeva
SKVR III3 3961.
22%
1858
Länsi-Inkeri — Narvusi
Länkelä, Jaako
SKVR XIII1 773.
22%
1890
Etelä-Karjala — Säkkijärvi
Alava, Vihtori
JR 32578
22%
1946
Pohjois-Karjala — Pälkjärvi
Kärki, Frans
JR 33140
22%
1950
Etelä-Karjala — Pyhäjärvi Vpl.
Kärki, Frans
SKVR V1 570.
22%
1854
Itä- ja Pohjois-Inkeri — Toksova
Slöör, Kaarlo
JR 73818
22%
1961
Etelä-Karjala — Äyräpää
Sanakirjasäätiön välityksellä,
JR 83744
22%
1962
Etelä-Karjala — Rautu
Vuorela, Lilli
SKVR IV3 3879.
22%
1911
Keski-Inkeri — Moloskovitsa
Lukkarinen, Juho
SKVR XIII4 10433.
22%
1935
Etelä-Karjala — Seiskari
Laiho, Aili
SKVR V1 575.
22%
1859
Itä- ja Pohjois-Inkeri — Vuole
Saxbäck, Fr. A.
JR 62963
21%
1952
Etelä-Karjala — Rautu
Pöyhönen, Martti
JR 61824
21%
1936
Pohjois-Savo — Varkaus
Puustinen, Otto
JR 54197
21%
1937
Etelä-Karjala — Äyräpää
Pennanen, Olavi
SKVR XIII4 11313.
21%
1936
Etelä-Karjala — Kivennapa
Terijoen Yhteislyseon oppilaat
SKVR XIII1 749.
21%
1888
Etelä-Karjala — Sakkola
Neovius, A. D.
SKVR XIII2 5690.
21%
1935
Etelä-Karjala — Hiitola
Kaukonen, Katri
SKVR XIII2 5272.
21%
1911
Etelä-Karjala — Koivisto
Vaara, V. B.
SKVR XIII2 5269.
21%
1903
Etelä-Karjala — Uusikirkko Vpl.
Seppälä, Santeri
JR 32666
21%
1947
Etelä-Karjala — Metsäpirtti
Kärki, Frans
SKVR VI1 1204.
21%
1886
Etelä-Savo — Kerimäki
Kuopion lyseon toverikunta
SKVR VI2 6443.
21%
1890
Etelä-Savo — Luumäki
Alava, Vihtori
SKVR XIII1 769.
21%
1890
Etelä-Karjala — Viipuri mlk
Alava, Vihtori
JR 83179
21%
1945
Etelä-Karjala — Sakkola
Virolainen, Maria
SKVR VI1 1221.
21%
1885
Pohjois-Savo — Nilsiä
Krohn, Kaarle
JR 32964
21%
1949
Etelä-Karjala — Uusikirkko Vpl.
Kärki, Frans
JR 07138
21%
1952
Etelä-Karjala — Räisälä
Heikkonen, Siviä
JR 18464
21%
1962
Etelä-Karjala — Pyhäjärvi Vpl.
Inkinen, Kaisa
SKVR XIII2 5854.
21%
1934
Etelä-Karjala — Metsäpirtti
Haltsonen, Sulo
JR 32253
21%
1942
Etelä-Karjala — Metsäpirtti
Kärki, Frans
JR 60576
21%
1935
Etelä-Karjala — Uusikirkko Vpl.
Poutanen, Else
SKVR VI2 6447.
21%
1890
Etelä-Savo — Joutseno
Alava, Vihtori
JR 32708
21%
1946
Etelä-Karjala — Sakkola
Kärki, Frans
SKVR XIII1 766.
21%
1890
Etelä-Karjala — Viipuri mlk
Alava, Vihtori
SKVR XIII2 5265.
21%
1888
Etelä-Karjala — Valkjärvi
Borenius, A. A.
SKVR VII2 3574.
21%
1895
Pohjois-Karjala — Kiihtelysvaara
Rytkönen, Antti
JR 27981
21%
1935
Kainuu — Ristijärvi
Koskelo, Katri
JR 75291
21%
1959
Etelä-Karjala — Kivennapa
Seppänen, Hilma
SKVR XIII2 5859.
21%
1934
Etelä-Karjala — Metsäpirtti
Laiho, Lauri
JR 80317
21%
1967
Pohjois-Savo — Leppävirta
Tuiremo, Toini
SKVR VI1 1553.
20%
1913
Etelä-Savo — Mäntyharju
Lindeman, Olga
JR 32660
20%
1947
Etelä-Karjala — Metsäpirtti
Kärki, Frans
SKVR XIII4 11314.
20%
1938
Etelä-Karjala — Kivennapa
Mannonen, Ulla
SKVR XIII4 11552.
20%
1936
Etelä-Karjala — Rautu
Pennanen, Olavi
SKVR XIII4 11303.
20%
1936
Etelä-Karjala — Rautu
Pennanen, Olavi
JR 60939
20%
1962
Etelä-Karjala — Kivennapa
Pulliainen, Liina
JR 79768
20%
1936
Etelä-Karjala — Uusikirkko Vpl.
Toivonen, Anton
JR 29920
20%
1957
Etelä-Karjala — Käkisalmi
Kuisma, Maria
SKVR VII2 3575.
20%
1895
Pohjois-Karjala — Kiihtelysvaara
Rytkönen, Antti
SKVR XIII2 5882.
20%
1933
Etelä-Karjala — Kurkijoki
Haltsonen, Sulo
JR 26347
20%
1957
Etelä-Karjala — Metsäpirtti
Klaus, Helena
SKVR XIII2 5271.
20%
1929
Etelä-Karjala — Kanneljärvi
Määttänen, Rebekka
SKVR IV1 43.
20%
1847
Keski-Inkeri — Venjoki
Europaeus, D. E. D.
JR 75265
20%
1959
Etelä-Karjala — Kivennapa
Seppänen, Hilma
SKVR XIII2 5688.
20%
1909
Etelä-Karjala — Käkisalmi
Paulaharju, Samuli ja Jenny
SKVR XIII4 11557.
20%
1935
Etelä-Karjala — Kivennapa
Huuhtanen, Matti
JR 33118
20%
1950
Etelä-Karjala — Pyhäjärvi Vpl.
Kärki, Frans
JR 46478
20%
1939
Pohjois-Pohjanmaa — Rantsila
Näsälä, Aune
JR 17053
20%
1936
Kainuu — Kuusamo
Hänninen, Artturi
SKVR XII1 1144.
20%
1905
Pohjois-Pohjanmaa — Muhos
Hällfors, Lydia
SKVR VI1 238.
20%
1915
Etelä-Savo — Savonranta
Väisänen, A. O.
JR 32219
20%
1942
Etelä-Karjala — Metsäpirtti
Kärki, Frans
JR 32669
20%
1947
Etelä-Karjala — Metsäpirtti
Kärki, Frans
JR 32851
20%
1948
Etelä-Karjala — Sakkola
Kärki, Frans
SKVR XIII2 5695.
20%
1886
Etelä-Karjala — Parikkala
Helsingin Suomalaisen Alkeisopiston konventti
SKVR IV2 1806.
20%
1877
Keski-Inkeri — Kaprio
Borenius, A. A.
JR 74552
20%
1925
Etelä-Karjala — Uusikirkko Vpl.
Seppälä, Santeri
SKVR XIII1 757.
20%
1926
Etelä-Karjala — Uusikirkko Vpl.
Högström, Harald
SKVR XIII2 5262.
20%
1934
Etelä-Karjala — Sakkola
Laiho, Lauri
SKVR XIII2 5760.
20%
1935
Etelä-Karjala — Rautu
Kaukonen, Katri
JR 33364
20%
1951
Etelä-Karjala — Sakkola
Kärki, Frans
SKVR XIII1 751.
20%
1854
Etelä-Karjala — Pyhäjärvi Vpl.
Ahlqvist, A. E.
JR 26008
20%
1936
Pohjois-Pohjanmaa — Paavola
Kinnunen, Naimi
JR 32428
20%
1944
Keski-Inkeri — Skuoritsa
Kärki, Frans
JR 33515
20%
1952
Etelä-Karjala — Pyhäjärvi Vpl.
Kärki, Frans
JR 75225
20%
1955
Etelä-Karjala — Kivennapa
Seppänen, Hilma
SKVR XIII2 5759.
20%
1935
Etelä-Karjala — Rautu
Laiho, Lauri
JR 32723
20%
1946
Pohjois-Savo — Leppävirta
Kärki, Frans
JR 75115
20%
1954
Etelä-Karjala — Kivennapa
Seppänen, Hilma
SKVR XIII4 11565.
20%
1937
Etelä-Karjala — Koivisto
Mannonen, Ulla
JR 78357
20%
1956
Etelä-Karjala — Metsäpirtti
Sääski, Sylvi
SKVR XIII4 11547.
20%
1936
Etelä-Karjala — Rautu
Pennanen, Olavi
SKVR XIII2 5168.
20%
1934
Etelä-Karjala — Sakkola
Haltsonen, Sulo
SKVR XIII4 11625.
20%
1937
Etelä-Karjala — Kuolemajärvi
Mannonen, Ulla
JR 23574
20%
1952
Etelä-Karjala — Vuoksela
Karppinen, Kyllikki
JR 33438
19%
1951
Etelä-Karjala — Pyhäjärvi Vpl.
Kärki, Frans
JR 74928
19%
1953
Etelä-Karjala — Terijoki
Seppänen, Anna
JR 32935
19%
1949
Etelä-Karjala — Sakkola
Kärki, Frans
JR 62053
19%
1949
Etelä-Savo — Virtasalmi
Pöyhönen, Martti
SKVR XIII4 11559.
19%
1936
Etelä-Karjala — Terijoki
Terijoen Yhteislyseon oppilaat
SKVR XIII2 5671.
19%
1935
Etelä-Karjala — Pyhäjärvi Vpl.
Kaukonen, Katri
JR 83149
19%
1948
Keski-Inkeri — Kolppana
Virolainen, Maria
JR 32804
19%
1948
Itä- ja Pohjois-Inkeri — Lempaala
Kärki, Frans
SKVR XII1 614.
19%
1916
Pohjois-Pohjanmaa — Kiiminki
Paulaharju, Aili
JR 07606
19%
1938
Pohjois-Pohjanmaa — Hailuoto
Heino, Ida
JR 61082
19%
1957
Etelä-Karjala — Kivennapa
Pulliainen, Liina
SKVR IV3 3913.
19%
1914
Keski-Inkeri — Hietamäki
Iho, Aapo
JR 59259
19%
1962
Itä- ja Pohjois-Inkeri — Toksova
Pesonen, Eeva
JR 32945
19%
1949
Etelä-Karjala — Sakkola
Kärki, Frans
JR 33088
19%
1950
Etelä-Karjala — Pyhäjärvi Vpl.
Kärki, Frans
JR 59801
19%
1938
Pohjois-Karjala — Joensuu
Pitkänen, Maria
JR 06738
19%
1961
Etelä-Karjala — Kanneljärvi
Havia, Katri
JR 32643
19%
1946
Etelä-Karjala — Metsäpirtti
Kärki, Frans
JR 48074
19%
1936
Etelä-Karjala — Rautu
Onttonen, Helena
SKVR XIII2 5676.
19%
1903
Etelä-Karjala — Uusikirkko Vpl.
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 60935
19%
1962
Etelä-Karjala — Kivennapa
Pulliainen, Liina
SKVR XIII1 760.
19%
1912
Etelä-Karjala — Heinjoki
Järvi, Hanna
JR 33241
19%
1951
Etelä-Karjala — Metsäpirtti
Kärki, Frans
JR 68891
19%
1961
Etelä-Karjala — Metsäpirtti
Ryyppö, Aulis
SKVR XII1 1143.
19%
1891
Pohjois-Pohjanmaa — Liminka
Rautell, E. F.
SKVR XIII2 5877.
19%
1935
Etelä-Karjala — Koivisto
Kansanen, Erkki
SKVR XIII4 11617.
19%
1936
Etelä-Karjala — Rautu
Pennanen, Olavi
SKVR XII1 1146.
19%
1912
Pohjois-Pohjanmaa — Hailuoto
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 60659
19%
1959
Etelä-Karjala — Johannes
Pukonen, Elsa
JR 75203
19%
1955
Etelä-Karjala — Kivennapa
Seppänen, Hilma
SKVR XII1 613.
19%
1916
Pohjois-Pohjanmaa — Kiiminki
Paulaharju, Aili
JR 30277
19%
1962
Pohjois-Pohjanmaa — Ii
Kuninkaanniemi, Aino
JR 34015
19%
1960
Etelä-Karjala — Pyhäjärvi Vpl.
Kärki, Frans
JR 09591
19%
1953
Etelä-Karjala — Kivennapa
Huurto, Pirkko
JR 33235
19%
1951
Etelä-Karjala — Metsäpirtti
Kärki, Frans
JR 01150
19%
1891
Etelä-Karjala — Sakkola; Itä- ja Pohjois-Inkeri — Lempaala
Alava, Vihtori
JR 83467
19%
1962
Etelä-Karjala — Vuoksenranta
Virtanen, Lilja
SKVR XIII4 10429.
19%
1936
Etelä-Karjala — Rautu
Pennanen, Olavi
JR 34927
19%
1936
Itä- ja Pohjois-Inkeri — Miikkulainen
Laiho, Aili
JR 43307
19%
1937
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Sortavala mlk
Moilanen, Matti
JR 68910
19%
1962
Etelä-Karjala — Metsäpirtti
Ryyppö, Aulis
JR 62068
19%
1949
Etelä-Savo — Virtasalmi
Pöyhönen, Martti
SKVR XIII2 5687.
19%
1896
Etelä-Karjala — Räisälä
Väkiparta, Eero
JR 31445
19%
1957
Itä- ja Pohjois-Inkeri — Valkeasaari
Kälviäinen, Matti
JR 42664
19%
1962
Satakunta — Pori
Meri, Kaisa
SKVR XIII2 5758.
19%
1935
Etelä-Karjala — Rautu
Laiho, Lauri
JR 76177
19%
1947
Etelä-Karjala — Seiskari
Stauffer, Kirsti
JR 75202
19%
1955
Etelä-Karjala — Kivennapa
Seppänen, Hilma
SKVR V2 1824.
18%
1859
Itä- ja Pohjois-Inkeri — Toksova
Saxbäck, Fr. A.
SKVR XIII1 752.
18%
1932
Etelä-Karjala — Pyhäjärvi Vpl.
Haltsonen, Sulo
JR 75100
18%
1954
Etelä-Karjala — Kivennapa
Seppänen, Hilma
JR 01151
18%
1891
Etelä-Karjala — Sakkola; Itä- ja Pohjois-Inkeri — Lempaala
Alava, Vihtori
SKVR XIII2 5172.
18%
1909
Etelä-Karjala — Heinjoki
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 46504
18%
1962
Pohjois-Pohjanmaa — Rantsila
Näsänen, Aune
JR 09675
18%
1967
Etelä-Karjala — Säkkijärvi
Hyppänen, Lyyli
JR 19193
18%
1935
Kainuu — Kuusamo
Jokela, Kaarlo
SKVR V2 1790.
18%
1847
Itä- ja Pohjois-Inkeri — Toksova
Europaeus, D. E. D.
SKVR XIII4 11304.
18%
1936
Etelä-Karjala — Rautu
Pennanen, Olavi
JR 66472
18%
1957
Etelä-Karjala — Räisälä
Räsänen, Matti
SKVR XIII4 11615.
18%
1936
Etelä-Karjala — Rautu
Pennanen, Olavi
SKVR XIII4 11614.
18%
1936
Etelä-Karjala — Rautu
Pennanen, Olavi
SKVR IV2 1644.
18%
1856
Keski-Inkeri — Venjoki
Stråhlman, K.
SKVR XIII2 5884.
18%
1933
Etelä-Karjala — Kurkijoki
Laiho, Lauri
SKVR XIII2 5654.
18%
1854
Etelä-Karjala — Rautu
Ahlqvist, A. E.
SKVR XIII4 10431.
18%
1935
Etelä-Karjala — Räisälä
Räty, Tyyne
JR 27954
18%
1937
Kainuu — Vuolijoki
Koskelo, Iivari
SKVR V1 572.
18%
1894
Itä- ja Pohjois-Inkeri — Toksova
Pajula, Fanny M.
SKVR XIII4 11616.
18%
1936
Etelä-Karjala — Rautu
Pennanen, Olavi
JR 78072
18%
1956
Etelä-Karjala — Lumivaara
Sääski, Sylvi
SKVR XIII2 5886.
18%
1935
Etelä-Karjala — Seiskari
Laiho, Aili
JR 18463
18%
1962
Etelä-Karjala — Pyhäjärvi Vpl.
Inkinen, Kaisa
SKVR V3 1008.
18%
1894
Itä- ja Pohjois-Inkeri — Lempaala
Neovius, A. D.
SKVR III1 1102.
18%
1881
Länsi-Inkeri — Narvusi
Porkka, Volmari
JR 35926
18%
1938
Länsi-Inkeri — Narvusi
Laiho, Lauri
SKVR I4 2326.
18%
1918
Viena — Uhtua
Kemppainen, Eino
SKVR XIII4 11631.
18%
1937
Etelä-Karjala — Koivisto
Mannonen, Ulla
SKVR V1 576.
18%
1894
Itä- ja Pohjois-Inkeri — Vuole
Alava, Vihtori
JR 33415
18%
1951
Keski-Inkeri — Tuutari
Kärki, Frans
JR 61596
18%
1936
Pohjois-Pohjanmaa — Haukipudas
Putaala, Martti
SKVR XIII1 764.
18%
1916
Etelä-Karjala — Jääski
Vartiainen, Elsa
JR 57326
18%
1932
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 78536
18%
1935
Etelä-Karjala — Hiitola
Tanninen, Antti
JR 32376
18%
1943
Etelä-Karjala — Metsäpirtti
Kärki, Frans
SKVR V2 1803.
18%
1894
Itä- ja Pohjois-Inkeri — Rääpyvä
Pajula, Fanny M.
JR 47614
18%
1937
Pohjois-Karjala — Nurmes
Okkonen, Veera
JR 29912
18%
1960
Etelä-Karjala — Rautu
Kuisma, Maija-Liisa
JR 75300
18%
1959
Etelä-Karjala — Kivennapa
Seppänen, Hilma
JR 76174
18%
1947
Etelä-Karjala — Seiskari
Stauffer, Kirsti
SKVR XIII4 11627.
18%
1937
Etelä-Karjala — Koivisto
Mannonen, Ulla
JR 74977
18%
1954
Etelä-Karjala — Kivennapa
Seppänen, Hilma
JR 32830
18%
1948
Etelä-Karjala — Sakkola
Kärki, Frans
JR 32673
17%
1947
Etelä-Karjala — Metsäpirtti
Kärki, Frans
JR 69388
17%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 32664
17%
1947
Etelä-Karjala — Metsäpirtti
Kärki, Frans
JR 32728
17%
1946
Etelä-Karjala — Sakkola
Kärki, Frans
SKVR XIV 61.
17%
1939
Uusimaa — Kymi
Oksman, Juho
JR 16593
17%
1944
Etelä-Karjala — Metsäpirtti
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
SKVR XIII2 5288.
17%
1935
Etelä-Karjala — Kaukola
Väänänen, Jorma
JR 32225
17%
1940
Etelä-Karjala — Metsäpirtti
Kärki, Frans
JR 45967
17%
1962
Kainuu — Pudasjärvi
Niva, Kalle
SKVR V1 577.
17%
1908
Itä- ja Pohjois-Inkeri — Miikkulainen
Salminen, Väinö
SKVR XIII4 10426.
17%
1936
Etelä-Karjala — Rautu
Pennanen, Olavi
SKVR XIII1 762.
17%
1856
Etelä-Karjala — Jaakkima
Europaeus, Charlotte
SKVR XIII1 745.
17%
1890
Etelä-Karjala — Rautu
Neovius, A. D.
JR 24557
17%
1944
Aunus — Kiimaisjärvi
Kaukonen, Väinö
JR 06741
17%
1962
Etelä-Karjala — Kanneljärvi
Havia, Katri
JR 56595
17%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XIII2 5872.
17%
1847
Etelä-Karjala — Uusikirkko Vpl.
Europaeus, D. E. D.
SKVR III2 2213.
17%
1892
Länsi-Inkeri — Narvusi
Alava, Vihtori
JR 83714
17%
1958
Itä- ja Pohjois-Inkeri — Vuole
Vuoljärvi, Pekka
SKVR XII1 1157.
17%
1915
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XIII4 11310.
17%
1936
Etelä-Karjala — Rautu
Pennanen, Olavi
JR 59590
17%
1951
Etelä-Karjala — Kivennapa
Pimiä, Amalia
JR 68192
17%
1935
Etelä-Karjala — Parikkala
Rouhiainen, Anna
JR 75206
17%
1955
Etelä-Karjala — Kivennapa
Seppänen, Hilma
JR 76036
17%
1957
Itä- ja Pohjois-Inkeri — Lempaala
Sokka, Katri
SKVR XIII1 755.
17%
1888
Etelä-Karjala — Valkjärvi
Borenius, A. A.
JR 75158
17%
1954
Etelä-Karjala — Kivennapa
Seppänen, Hilma
SKVR XIII2 5873.
17%
1902
Etelä-Karjala — Uusikirkko Vpl.
Seppälä, Santeri
JR 33455
17%
1951
Etelä-Karjala — Viipuri
Kärki, Frans
SKVR XIII2 5267.
17%
1847
Etelä-Karjala — Uusikirkko Vpl.
Reinholm, H. A.
SKVR XIII2 5667.
17%
1934
Etelä-Karjala — Sakkola
Haltsonen, Sulo
JR 01146
17%
1891
Etelä-Karjala — Sakkola; Itä- ja Pohjois-Inkeri — Lempaala
Alava, Vihtori
SKVR VI2 6446.
17%
1890
Etelä-Savo — Joutseno
Alava, Vihtori
JR 33286
17%
1950
Etelä-Karjala — Muolaa
Kärki, Frans
JR 62952
17%
1952
Etelä-Karjala — Rautu
Pöyhönen, Martti
SKVR V2 1814.
17%
1917
Itä- ja Pohjois-Inkeri — Lempaala
Räikkönen, Eino
JR 26329
17%
1957
Etelä-Karjala — Metsäpirtti
Klaus, Helena
SKVR XIII2 5852.
17%
1913
Etelä-Karjala — Metsäpirtti
Koskivaara, Aleksanteri
SKVR XIII2 5655.
17%
1935
Etelä-Karjala — Rautu
Kaukonen, Katri
JR 72360
17%
1908
Etelä-Karjala — Rautu
Salminen, Väinö
JR 75107
17%
1954
Etelä-Karjala — Kivennapa
Seppänen, Hilma
SKVR XIII2 5768.
17%
1909
Etelä-Karjala — Pyhäjärvi Vpl.
Paulaharju, Samuli ja Jenny
SKVR XIII2 5899 a.
17%
1934
Etelä-Karjala — Rautjärvi
Häyhä, Johannes
JR 54592
17%
1946
Etelä-Karjala — Kivennapa
Pennanen, Olavi
JR 75009
17%
1954
Etelä-Karjala — Kivennapa
Seppänen, Hilma
SKVR V2 1830.
17%
1895
Itä- ja Pohjois-Inkeri — Vuole
Pajula, Fanny M.
SKVR XIII2 5880.
17%
1896
Etelä-Karjala — Räisälä
Väkiparta, Eero
SKVR V2 1792.
17%
1895
Itä- ja Pohjois-Inkeri — Toksova
Pajula, Fanny M.
SKVR XIII4 11327.
17%
1935
Etelä-Karjala — Räisälä
Räty, Tyyne
JR 25878
17%
1957
Keski-Inkeri — Skuoritsa
Kilpelä, Eeva
JR 32825
17%
1948
Etelä-Karjala — Sakkola
Kärki, Frans
SKVR IV1 1365.
17%
1861
Keski-Inkeri — Serepetta
Groundström, Oskar
SKVR IV3 3463.
17%
1904
Keski-Inkeri — Koprina
Kupri, A.
SKVR XIII4 10427.
17%
1936
Etelä-Karjala — Rautu
Pennanen, Olavi
JR 54256
17%
1937
Etelä-Karjala — Muolaa
Pennanen, Olavi
JR 54661
17%
1946
Etelä-Karjala — Kivennapa
Pennanen, Olavi
SKVR XII1 1139.
16%
1915
Kainuu — Kajaani
Paulaharju, Samuli ja Jenny
SKVR V2 1795 a.
16%
1917
Itä- ja Pohjois-Inkeri — Lempaala
Räikkönen, Eino
JR 05010
16%
1935
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Suistamo
Haavio, Martti
JR 54360
16%
1937
Etelä-Karjala — Muolaa
Pennanen, Olavi
SKVR III2 2181.
16%
1892
Länsi-Inkeri — Narvusi
Alava, Vihtori
SKVR XIII2 5803.
16%
1934
Etelä-Karjala — Kirvu
Kykkänen, Anna
SKVR V2 1832.
16%
1914
Itä- ja Pohjois-Inkeri — Miikkulainen
Virolainen, Matti
SKVR VI2 6449.
16%
1915
Etelä-Savo — Savonranta
Väisänen, A. O.
SKVR V2 1807.
16%
1847
Itä- ja Pohjois-Inkeri — Lempaala
Reinholm, H. A.
SKVR IX2 143.
16%
1910
Keski-Suomi — Sumiainen
Kaukoranta, Toivo
SKVR XIII2 5853.
16%
1934
Etelä-Karjala — Metsäpirtti
Haltsonen, Sulo
JR 01352
16%
1894
Itä- ja Pohjois-Inkeri — Miikkulainen
Alava, Vihtori
JR 54191
16%
1937
Etelä-Karjala — Äyräpää
Pennanen, Olavi
JR 25464
16%
1964
Etelä-Karjala — Rautjärvi
Kerminen, Emil
JR 33317
16%
1950
Etelä-Karjala — Muolaa
Kärki, Frans
JR 32758
16%
1947
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Uukuniemi
Kärki, Frans
JR 32926
16%
1949
Etelä-Karjala — Sakkola
Kärki, Frans
JR 83151
16%
1948
Keski-Inkeri — Kolppana
Virolainen, Maria
JR 33305
16%
1950
Etelä-Karjala — Muolaa
Kärki, Frans
SKVR XIII4 11566.
16%
1935
Etelä-Karjala — Räisälä
Räty, Tyyne
JR 32941
16%
1949
Etelä-Karjala — Sakkola
Kärki, Frans
JR 78324
16%
1956
Etelä-Karjala — Jaakkima
Sääski, Sylvi
JR 73716
16%
1951
Etelä-Karjala — Uusikirkko Vpl.
Sanakirjasäätiön välityksellä,
SKVR XIII2 5864.
16%
1854
Etelä-Karjala — Rautu
Ahlqvist, A. E.
JR 75294
16%
1959
Etelä-Karjala — Kivennapa
Seppänen, Hilma
SKVR XIII1 770.
16%
1890
Etelä-Karjala — Viipuri mlk
Alava, Vihtori
SKVR XIII2 5798.
16%
1893
Etelä-Karjala — Kurkijoki
Tereska, Jaakko
SKVR XIII4 11621.
16%
1923
Etelä-Karjala — Sakkola
Hakulinen, Lauri
JR 61825
16%
1936
Pohjois-Savo — Varkaus
Puustinen, Otto
JR 62945
16%
1952
Etelä-Karjala — Rautu
Pöyhönen, Martti
JR 73788
16%
1963
Etelä-Savo — Puumala
Sanakirjasäätiön välityksellä,
SKVR XIII1 765.
16%
1890
Etelä-Karjala — Viipuri mlk
Alava, Vihtori
SKVR XIII2 5767.
16%
1854
Etelä-Karjala — Pyhäjärvi Vpl.
Ahlqvist, A. E.
JR 76589
16%
1957
Etelä-Karjala — Uusikirkko Vpl.
Susi, Sandra
JR 33363
16%
1951
Etelä-Karjala — Sakkola
Kärki, Frans
JR 04970
16%
1935
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Suistamo
Haavio, Martti
SKVR XIII1 743.
16%
1889
Etelä-Karjala — Metsäpirtti
Neovius, A. D.
JR 32512
16%
1945
Itä- ja Pohjois-Inkeri — Vuole
Kärki, Frans
SKVR XIII1 771.
16%
1890
Etelä-Karjala — Säkkijärvi
Alava, Vihtori
SKVR III2 2240.
16%
1892
Länsi-Inkeri — Narvusi
Alava, Vihtori
SKVR IV3 3701.
16%
1907
Keski-Inkeri — Liissilä
Kärki, Frans
SKVR XIII2 5651.
16%
1923
Etelä-Karjala — Metsäpirtti
Pärssinen, Helmi
JR 32767
16%
1947
Etelä-Karjala — Metsäpirtti
Kärki, Frans
SKVR XII1 1169.
16%
1921
Peräpohjola — Enontekiö
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 54465
16%
1937
Etelä-Karjala — Muolaa
Pennanen, Olavi
JR 75056
16%
1954
Etelä-Karjala — Kivennapa
Seppänen, Hilma
SKVR XIII4 11628.
16%
1938
Etelä-Karjala — Koivisto
Mannonen, Ulla
SKVR XII1 1154.
16%
1920
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 32663
16%
1947
Etelä-Karjala — Metsäpirtti
Kärki, Frans
JR 74968
16%
1954
Etelä-Karjala — Kivennapa
Seppänen, Hilma
SKVR IV3 3375.
16%
1907
Keski-Inkeri — Koprina
Salminen, Väinö
JR 32678
16%
1947
Etelä-Karjala — Metsäpirtti
Kärki, Frans
JR 54408
16%
1937
Etelä-Karjala — Muolaa
Pennanen, Olavi
JR 59244
16%
1955
Itä- ja Pohjois-Inkeri — Toksova
Pesonen, Eeva
JR 59265
16%
1962
Itä- ja Pohjois-Inkeri — Toksova
Pesonen, Eeva
SKVR IV1 1410.
16%
1861
Keski-Inkeri — Serepetta
Groundström, Oskar
SKVR XII1 1162.
16%
1920
Peräpohjola — Kemijärvi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 19516
16%
1936
Etelä-Pohjanmaa — Kauhava
Jussila, Matti
SKVR XIII4 11613.
16%
1936
Etelä-Karjala — Rautu
Pennanen, Olavi
SKVR VI1 1380.
16%
1933
Etelä-Savo — Lemi
Kohvakka, Toini
SKVR XIII2 5733.
16%
1896
Etelä-Karjala — Räisälä
Väkiparta, Eero
JR 33501
16%
1952
Etelä-Karjala — Sakkola
Kärki, Frans
JR 83132
16%
1948
Keski-Inkeri — Spankkova
Virolainen, Maria
SKVR IX1 1692.
16%
1912
Häme — Hattula
Salo, Aukusti
JR 32806
16%
1948
Itä- ja Pohjois-Inkeri — Lempaala
Kärki, Frans
SKVR XIII4 11611.
16%
1936
Etelä-Karjala — Rautu
Pennanen, Olavi
JR 32315
16%
1928
Satakunta — Vesilahti
Kärki, Frans
JR 75029
16%
1954
Etelä-Karjala — Kivennapa
Seppänen, Hilma
JR 83743
16%
1962
Etelä-Karjala — Rautu
Vuorela, Lilli
JR 69921
16%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 75125
16%
1954
Etelä-Karjala — Kivennapa
Seppänen, Hilma
SKVR XIII4 11248.
16%
1936
Etelä-Karjala — Rautu
Pennanen, Olavi
JR 60874
16%
1954
Etelä-Karjala — Kivennapa
Pulliainen, Liina
JR 32145
16%
1942
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Salmi
Kärki, Frans
JR 68879
16%
1961
Etelä-Karjala — Metsäpirtti
Ryyppö, Aulis
JR 32967
16%
1949
Etelä-Karjala — Uusikirkko Vpl.
Kärki, Frans
JR 54851
16%
1946
Etelä-Karjala — Kivennapa
Pennanen, Olavi
JR 34016
16%
1960
Etelä-Karjala — Pyhäjärvi Vpl.
Kärki, Frans
SKVR XII1 1142.
16%
1915
Kainuu — Paltamo
Haataja, Heikki
JR 54808
16%
1946
Etelä-Karjala — Kivennapa
Pennanen, Olavi
JR 83204
16%
1945
Etelä-Karjala — Sakkola
Virolainen, Maria
SKVR XIII2 5867.
16%
1889
Etelä-Karjala — Sakkola
Neovius, A. D.
JR 75742
16%
1937
Pohjois-Pohjanmaa — Muhos
Similä, Lyyli
SKVR XIII2 5263.
16%
1854
Etelä-Karjala — Pyhäjärvi Vpl.
Ahlqvist, A. E.
JR 33308
16%
1950
Etelä-Karjala — Muolaa
Kärki, Frans
JR 78323
15%
1956
Etelä-Karjala — Jaakkima
Sääski, Sylvi
JR 33611
15%
1957
Etelä-Karjala — Metsäpirtti
Kärki, Frans
SKVR XIII4 11554.
15%
1937
Etelä-Karjala — Pyhäjärvi Vpl.
Orpana, Veikko
JR 32470
15%
1944
Etelä-Karjala — Metsäpirtti
Kärki, Frans
SKVR XIII1 772.
15%
1890
Etelä-Karjala — Säkkijärvi
Alava, Vihtori
SKVR IV3 3032.
15%
1901
Keski-Inkeri — Kupanitsa
Ruotsalainen, J. Fr.
SKVR XIII1 754.
15%
1888
Etelä-Karjala — Valkjärvi
Borenius, A. A.
JR 73903
15%
1935
Pohjois-Pohjanmaa — Ylikiiminki
Saranen, Selma
JR 42661
15%
1962
Satakunta — Pori
Meri, Kaisa
SKVR XIII2 5672.
15%
1935
Etelä-Karjala — Pyhäjärvi Vpl.
Kaukonen, Katri
SKVR XIII2 5860.
15%
1935
Etelä-Karjala — Metsäpirtti
Laiho, Lauri
JR 62966
15%
1952
Etelä-Karjala — Rautu
Pöyhönen, Martti
SKVR XIII2 5876.
15%
1935
Etelä-Karjala — Koivisto
Haltsonen, Sulo
SKVR V2 1771.
15%
1894
Itä- ja Pohjois-Inkeri — Lempaala
Alava, Vihtori
SKVR V2 1791.
15%
1854
Itä- ja Pohjois-Inkeri — Toksova
Slöör, Kaarlo
JR 55166
15%
1945
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Suistamo
Penttilä, Aarni
SKVR XII1 1153.
15%
1915
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XIII2 5881.
15%
1850
Etelä-Karjala — Kurkijoki
Saukko, Fr.
JR 32866
15%
1948
Etelä-Karjala — Rautu
Kärki, Frans
JR 67043
15%
1957
Etelä-Karjala — Antrea; Etelä-Karjala — Valkjärvi
Ravantti, Aino
SKVR VI1 1379.
15%
1891
Etelä-Savo — Savitaipale
Jäkälä, Juho
JR 33210
15%
1949
Etelä-Karjala — Valkjärvi
Kärki, Frans
JR 32381
15%
1943
Etelä-Karjala — Metsäpirtti
Kärki, Frans
JR 04538
15%
1933
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Suistamo
Haavio, Martti
JR 59836
15%
1938
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Suistamo
Plattonen, Niilo
SKVR XIII4 11312.
15%
1935
Etelä-Karjala — Sakkola
Kinnari, Yrjö
SKVR XIII2 5670.
15%
1932
Etelä-Karjala — Pyhäjärvi Vpl.
Haltsonen, Sulo
JR 32677
15%
1947
Etelä-Karjala — Metsäpirtti
Kärki, Frans
JR 54433
15%
1937
Etelä-Karjala — Muolaa
Pennanen, Olavi
SKVR XI 2524.
15%
1883
Etelä-Pohjanmaa — Laihia
Tarkkanen, Matti
JR 67795
15%
1937
Kainuu — Posio
Rinne, Reino
SKVR V2 1825.
15%
1859
Itä- ja Pohjois-Inkeri — Toksova
Saxbäck, Fr. A.
SKVR XIII2 5248.
15%
1913
Etelä-Karjala — Metsäpirtti
Koskivaara, Aleksanteri
SKVR XII1 1149.
15%
1920
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 33116
15%
1950
Etelä-Karjala — Pyhäjärvi Vpl.
Kärki, Frans
JR 80733
15%
1945
Etelä-Pohjanmaa — Lapua
Tuomaala, Väinö
SKVR XIII2 5091.
15%
1935
Etelä-Karjala — Rautu
Kaukonen, Katri
JR 24045
15%
1964
Keski-Inkeri — Venjoki
Kaukonen, Toini-Inkeri
SKVR XIII2 5282.
15%
1935
Etelä-Karjala — Koivisto
Mannonen, Ulla
SKVR XIII4 11299.
15%
1936
Etelä-Karjala — Rautu
Pennanen, Olavi
JR 33445
15%
1951
Etelä-Karjala — Pyhäjärvi Vpl.
Kärki, Frans
SKVR IX1 1696.
15%
1913
Häme — Hauho
Salo, Aukusti
SKVR IV1 509.
15%
1853
Keski-Inkeri — Tyrö
Europaeus, D. E. D.
SKVR V2 1762.
15%
1908
Itä- ja Pohjois-Inkeri — Vuole
Salminen, Väinö
SKVR XIII4 11612.
15%
1936
Etelä-Karjala — Rautu
Pennanen, Olavi
JR 83689
15%
1955
Etelä-Karjala — Hiitola
Voutilainen, Anna
SKVR XIII4 11623.
15%
1938
Etelä-Karjala — Uusikirkko Vpl.
Mannonen, Ulla
SKVR IV3 3697.
15%
1907
Keski-Inkeri — Liissilä
Kärki, Frans
SKVR XIII2 5866.
15%
1888
Etelä-Karjala — Sakkola
Neovius, A. D.
SKVR XI 119.
15%
1924
Etelä-Pohjanmaa — Töysä
Peltonen, Erkki
JR 32653
15%
1947
Etelä-Karjala — Metsäpirtti
Kärki, Frans
JR 67065
15%
1962
Etelä-Karjala — Valkjärvi
Ravantti, Aino
JR 26239
15%
1962
Etelä-Karjala — Metsäpirtti
Klaus, Helena
SKVR I3 1838.
15%
1892
Viena — Uhtua
Marttini, Iivana
SKVR XIII4 11518.
15%
1938
Etelä-Karjala — Kuolemajärvi
Mannonen, Ulla
SKVR XIII2 5260.
15%
1889
Etelä-Karjala — Sakkola
Neovius, A. D.
JR 32640
15%
1947
Etelä-Karjala — Metsäpirtti
Kärki, Frans
SKVR IV3 3355.
15%
1907
Keski-Inkeri — Koprina
Salminen, Väinö
SKVR V1 573.
15%
1854
Itä- ja Pohjois-Inkeri — Lempaala
Ahlqvist, A. E.
JR 31938
15%
1942
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Suistamo
Kärki, Frans
SKVR XIII2 5165.
15%
1935
Etelä-Karjala — Metsäpirtti
Laiho, Lauri
JR 76330
15%
1933
Etelä-Karjala — Pyhäjärvi Vpl.
Summa, Pentti
SKVR XIII2 5656.
15%
1935
Etelä-Karjala — Rautu
Laiho, Lauri
JR 18113
15%
1962
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Suistamo
Ihatsu, Anna
JR 34920
15%
1936
Itä- ja Pohjois-Inkeri — Miikkulainen
Laiho, Aili
SKVR XIII4 11546.
15%
1936
Etelä-Karjala — Rautu
Pennanen, Olavi
SKVR V3 99.
15%
1891
Itä- ja Pohjois-Inkeri — Lempaala
Neovius, A. D.
SKVR XIII4 11558.
15%
1936
Etelä-Karjala — Kivennapa
Terijoen Yhteislyseon oppilaat
JR 66561
15%
1946
Pohjois-Savo — Tuusniemi
Räsänen, Otto
JR 74974
15%
1954
Etelä-Karjala — Kivennapa
Seppänen, Hilma
JR 62453
15%
1950
Etelä-Savo — Virtasalmi
Pöyhönen, Martti
SKVR V3 1026.
15%
1891
Itä- ja Pohjois-Inkeri — Lempaala
Neovius, A. D.
SKVR VII2 3567.
15%
1884
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Impilahti
Krohn, Kaarle
SKVR V2 1805.
15%
1859
Itä- ja Pohjois-Inkeri — Toksova
Saxbäck, Fr. A.
JR 32252
15%
1942
Etelä-Karjala — Metsäpirtti
Kärki, Frans
SKVR XII1 1168.
15%
1921
Peräpohjola — Enontekiö
Paulaharju, Samuli ja Jenny
SKVR VI2 6444.
14%
1890
Etelä-Savo — Lappee
Alava, Vihtori
JR 06513
14%
1939
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Suistamo
Hautala, Jouko
JR 31350
14%
1937
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Suistamo
Kähmi, Martta
SKVR V2 1827.
14%
1854
Itä- ja Pohjois-Inkeri — Lempaala
Ahlqvist, A. E.
SKVR XIII2 5657.
14%
1935
Etelä-Karjala — Rautu
Laiho, Lauri
JR 54691
14%
1946
Etelä-Karjala — Kivennapa
Pennanen, Olavi
SKVR V2 1788.
14%
1894
Itä- ja Pohjois-Inkeri — Keltto
Alava, Vihtori
JR 49909
14%
1956
Etelä-Karjala — Kivennapa
Paavolainen, Oma Martti
JR 54375
14%
1937
Etelä-Karjala — Muolaa
Pennanen, Olavi
SKVR V2 1809.
14%
1917
Itä- ja Pohjois-Inkeri — Lempaala
Räikkönen, Eino
JR 32530
14%
1945
Keski-Inkeri — Venjoki
Kärki, Frans
JR 68912
14%
1962
Etelä-Karjala — Metsäpirtti
Ryyppö, Aulis
JR 23747
14%
1936
Etelä-Savo — Taipalsaari
Kaukonen, Katri
JR 73715
14%
1951
Etelä-Karjala — Uusikirkko Vpl.
Sanakirjasäätiön välityksellä,
JR 32372
14%
1943
Etelä-Karjala — Metsäpirtti
Kärki, Frans
JR 53579
14%
1935
Etelä-Savo — Heinävesi
Pennanen, Olavi
SKVR V1 574.
14%
1894
Itä- ja Pohjois-Inkeri — Lempaala
Alava, Vihtori
SKVR VI1 1533.
14%
1913
Etelä-Savo — Kerimäki
Hänninen, Laina
JR 69222
14%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
SKVR III1 282.
14%
1858
Länsi-Inkeri — Soikkola
Länkelä, Jaako
SKVR XIII2 5254.
14%
1935
Etelä-Karjala — Metsäpirtti
Laiho, Lauri
SKVR V2 1763.
14%
1894
Itä- ja Pohjois-Inkeri — Lempaala
Alava, Vihtori
SKVR XIII4 10844.
14%
1936
Etelä-Karjala — Rautu
Pennanen, Olavi
JR 09306
14%
1962
Häme — Orimattila
Huisko, Aino
JR 41466
14%
1936
Itä- ja Pohjois-Inkeri — Valkeasaari
Mannonen, Ulla
JR 75104
14%
1954
Etelä-Karjala — Kivennapa
Seppänen, Hilma
JR 83119
14%
1948
Keski-Inkeri — Skuoritsa
Virolainen, Maria
SKVR VI2 6442.
14%
1890
Etelä-Savo — Luumäki
Alava, Vihtori
JR 54371
14%
1937
Etelä-Karjala — Muolaa
Pennanen, Olavi
JR 61303
14%
1962
Etelä-Karjala — Sakkola
Purontaa, Viljo
SKVR V2 1839.
14%
1877
Itä- ja Pohjois-Inkeri — Valkeasaari
Borenius, A. A.
SKVR XIII2 5883.
14%
1933
Etelä-Karjala — Kurkijoki
Haltsonen, Sulo
SKVR XIII4 11454.
14%
1935
Etelä-Karjala — Räisälä
Räty, Tyyne
JR 31337
14%
1937
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Suistamo
Kähmi, Martta
JR 05647
14%
1954
Etelä-Karjala — Muolaa
Hallenberg, Ida
SKVR XIII1 763.
14%
1932
Etelä-Karjala — Rautjärvi
Hyrkäs
SKVR XIII2 5764.
14%
1934
Etelä-Karjala — Sakkola
Haltsonen, Sulo
SKVR XIII4 11568.
14%
1935
Etelä-Karjala — Kaukola
Häkli, Maria
JR 68884
14%
1961
Etelä-Karjala — Metsäpirtti
Ryyppö, Aulis
JR 78407
14%
1938
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Suistamo
Särkkälä, Sylvi
JR 33158
14%
1950
Etelä-Karjala — Pyhäjärvi Vpl.
Kärki, Frans
JR 78123
14%
1956
Etelä-Karjala — Lumivaara
Sääski, Sylvi
SKVR V2 1812.
14%
1917
Itä- ja Pohjois-Inkeri — Lempaala
Räikkönen, Eino
JR 83960
14%
1939
Pohjois-Karjala — Nurmes
Väänänen, Jorma
SKVR IV3 3033.
14%
1901
Keski-Inkeri — Kupanitsa
Ruotsalainen, J. Fr.
JR 32777
14%
1947
Etelä-Karjala — Metsäpirtti
Kärki, Frans
SKVR VI1 1412.
14%
1932
Etelä-Savo — Juva
Juvas, Maija
SKVR IX1 1698.
14%
1913
Häme — Hauho
Salo, Aukusti
SKVR XII1 131.
14%
1915
Peräpohjola — Turtola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 83805
14%
1946
Etelä-Karjala — Kivennapa
Vuorikoski, Terttu
JR 05882
14%
1936
Kainuu — Taivalkoski
Hanhela, Hj.
JR 32737
14%
1946
Etelä-Karjala — Sakkola
Kärki, Frans
SKVR XIII4 11524.
14%
1936
Etelä-Karjala — Räisälä
Räty, Tyyne
JR 32896
14%
1949
Etelä-Karjala — Metsäpirtti
Kärki, Frans
SKVR XIII2 5744.
14%
1914
Etelä-Karjala — Metsäpirtti
Koskivaara, Aleksanteri
JR 34926
14%
1936
Itä- ja Pohjois-Inkeri — Miikkulainen
Laiho, Aili
JR 09332
14%
1962
Etelä-Karjala — Viipuri mlk
Huotari, Miina
JR 32442
14%
1944
Keski-Inkeri — Venjoki
Kärki, Frans
SKVR III3 3895.
14%
1858
Länsi-Inkeri — Narvusi
Länkelä, Jaako
JR 36501
14%
1937
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Sortavala mlk
Laine, Elli
SKVR VII2 3473.
14%
1914
Pohjois-Karjala — Polvijärvi
Varis, Aino
SKVR XIII2 5465.
14%
1854
Etelä-Karjala — Pyhäjärvi Vpl.
Ahlqvist, A. E.
SKVR V2 1796.
14%
1895
Itä- ja Pohjois-Inkeri — Vuole
Pajula, Fanny M.
SKVR XIII2 5765.
14%
1934
Etelä-Karjala — Sakkola
Haltsonen, Sulo
SKVR IV1 32.
14%
1847
Keski-Inkeri — Venjoki
Europaeus, D. E. D.
SKVR V2 1829.
14%
1916
Itä- ja Pohjois-Inkeri — Lempaala
Räikkönen, Eino
SKVR XIII4 11297.
14%
1936
Etelä-Karjala — Rautu
Pennanen, Olavi
JR 63426
14%
1939
Satakunta — Nokia
Railonsala, Artturi
JR 24035
14%
1964
Keski-Inkeri — Tyrö
Kaukonen, Toini-Inkeri
JR 60934
14%
1962
Etelä-Karjala — Kivennapa
Pulliainen, Liina
SKVR XIII2 5785.
14%
1935
Etelä-Karjala — Uusikirkko Vpl.
Uudenkirkon Vammeljoen Nuorisoseuran arkisto
SKVR V2 1811.
14%
1917
Itä- ja Pohjois-Inkeri — Lempaala
Räikkönen, Eino
JR 34018
14%
1960
Etelä-Karjala — Pyhäjärvi Vpl.
Kärki, Frans
JR 16595
14%
1944
Etelä-Karjala — Metsäpirtti
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 25727
14%
1957
Etelä-Karjala — Sakkola
Kilpelä, Eeva
SKVR X1 1079.
14%
1874
Satakunta — Tottijärvi
Borenius, A. A.
SKVR XIII1 742.
14%
1888
Etelä-Karjala — Metsäpirtti
Neovius, A. D.
SKVR XIII2 5869.
14%
1848
Etelä-Karjala — Pyhäjärvi Vpl.
Reinholm, H. A.
JR 07133
14%
1952
Etelä-Karjala — Räisälä
Heikkonen, Siviä
JR 03606
13%
1936
Länsi-Inkeri — Narvusi
Enäjärvi-Haavio, Elsa
SKVR XIII4 10425.
13%
1935
Etelä-Karjala — Rautu
Laiho, Lauri
SKVR XIII4 11626.
13%
1937
Etelä-Karjala — Koivisto
Mannonen, Ulla
SKVR IV3 4088.
13%
1891
Keski-Inkeri — Koprina
Alava, Vihtori
SKVR XIII2 5714.
13%
1923
Etelä-Karjala — Kirvu
Nurmiranta, Antti
SKVR XIII4 11560.
13%
1935
Etelä-Karjala — Terijoki
Pelkonen, E.
JR 36606
13%
1960
Etelä-Karjala — Rautu
Laine, Ida
JR 32843
13%
1948
Etelä-Karjala — Sakkola
Kärki, Frans
SKVR XIII2 5653.
13%
1935
Etelä-Karjala — Metsäpirtti
Laiho, Lauri
SKVR XIII2 5754.
13%
1934
Etelä-Karjala — Rautu
Laiho, Lauri
JR 62951
13%
1952
Etelä-Karjala — Rautu
Pöyhönen, Martti
SKVR V2 1800.
13%
1908
Itä- ja Pohjois-Inkeri — Vuole
Salminen, Väinö
SKVR VII2 3457.
13%
1891
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Sortavala
Lilius, Lilli
SKVR XIII4 11630.
13%
1936
Etelä-Karjala — Koivisto
Mannonen, Ulla
SKVR IV3 3889.
13%
1911
Keski-Inkeri — Moloskovitsa
Lukkarinen, Juho
SKVR IV3 3925.
13%
1914
Keski-Inkeri — Liissilä
Lorvi, J.
JR 19234
13%
1938
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Sortavala
Jormakka, Kaisu
JR 28087
13%
1941
Viena — Kiestinki
Koski, Huoti
JR 54623
13%
1946
Etelä-Karjala — Kivennapa
Pennanen, Olavi
SKVR V2 1815.
13%
1894
Itä- ja Pohjois-Inkeri — Vuole
Pajula, Fanny M.
SKVR XIII2 5706.
13%
1850
Etelä-Karjala
Raussi, Eljas
KR 43:324
13%
1880
Uusimaa — Helsinki
Lönnrot, Elias
SKVR XIII4 10428.
13%
1936
Etelä-Karjala — Rautu
Pennanen, Olavi
SKVR XIII4 11296.
13%
1936
Etelä-Karjala — Rautu
Pennanen, Olavi
JR 53037
13%
1936
Etelä-Karjala — Rautu
Pekkanen, Topi
Kanteletar 2:175
13%
None
None
None
JR 32528
13%
1945
Keski-Inkeri — Venjoki
Kärki, Frans
SKVR XII1 1141.
13%
1891
Pohjois-Pohjanmaa — Pyhäjoki
Rautell, E. F.
SKVR VI1 84.
13%
1837
Etelä-Savo — Kerimäki
Lönnrot, Elias
SKVR XIII2 5775.
13%
1847
Etelä-Karjala — Uusikirkko Vpl.
Europaeus, D. E. D.
JR 54769
13%
1946
Etelä-Karjala — Kivennapa
Pennanen, Olavi
JR 71774
13%
1950
Kainuu — Kuusamo
Sakki, Marja-Leena
SKVR XIII2 5794.
13%
1909
Etelä-Karjala — Räisälä
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 43036
13%
1936
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Sortavala mlk
Moilanen, Matti
JR 56923
13%
1932
Peräpohjola — Kemijärvi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR V2 1813.
13%
1917
Itä- ja Pohjois-Inkeri — Lempaala
Räikkönen, Eino
SKVR VI1 1378.
13%
1888
Etelä-Savo — Lemi
Kouvo, Henrik
SKVR V2 1806.
13%
1895
Itä- ja Pohjois-Inkeri — Toksova
Pajula, Fanny M.
JR 54742
13%
1946
Etelä-Karjala — Kivennapa
Pennanen, Olavi
SKVR IV1 886.
13%
1859
Keski-Inkeri — Kaprio
Törneroos, A.
SKVR V2 1212.
13%
1859
Itä- ja Pohjois-Inkeri — Vuole
Saxbäck, Fr. A.
JR 19990
13%
1938
Satakunta — Mouhijärvi
Järventausta, Eero
JR 77844
13%
1944
Keski-Inkeri — Skuoritsa
Sääski, Sylvi
JR 33460
13%
1952
Itä- ja Pohjois-Inkeri — Miikkulainen
Kärki, Frans
SKVR VII2 3458.
13%
1880
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Sortavala
Poutiainen, Paavo
SKVR IX2 195.
13%
1885
Keski-Suomi — Pihtipudas
Krohn, Kaarle
SKVR XII1 1164.
13%
1920
Peräpohjola — Kittilä
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 54431
13%
1937
Etelä-Karjala — Muolaa
Pennanen, Olavi
JR 05794
13%
1930
Viena — Uhtua
Haltsonen, Aatu
JR 54807
13%
1946
Etelä-Karjala — Kivennapa
Pennanen, Olavi
JR 09857
13%
1941
Pohjois-Pohjanmaa — Merijärvi
Hyvärinen, Juho
JR 73821
13%
1961
Etelä-Karjala — Äyräpää
Sanakirjasäätiön välityksellä,
SKVR VII2 3807.
13%
1908
Pohjois-Karjala — Kesälahti
Paulaharju, Samuli ja Jenny
SKVR XIII2 5466.
13%
1877
Etelä-Karjala — Pyhäjärvi Vpl.
Borenius, A. A.
JR 07691
13%
1938
Satakunta — Pihlajavesi
Helakaltio, Aini
JR 83202
13%
1945
Etelä-Karjala — Sakkola
Virolainen, Maria
SKVR IX1 1689.
13%
1913
Häme — Sääksmäki
Salo, Aukusti
SKVR IX1 1585.
13%
1913
Häme — Tyrväntö
Salo, Aukusti
SKVR XIII4 11514.
13%
1936
Etelä-Karjala — Rautu
Pennanen, Olavi
JR 16986
13%
1965
Etelä-Karjala — Metsäpirtti
Hämäläinen, Manu
SKVR XIII2 5259.
13%
1848
Etelä-Karjala — Sakkola
Reinholm, H. A.
SKVR XIII2 5782.
13%
1903
Etelä-Karjala — Uusikirkko Vpl.
Seppälä, Santeri
SKVR XII1 1156.
13%
1921
Peräpohjola — Turtola
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 26505
13%
1937
Länsi-Inkeri — Narvusi
Koilo, Toivo
JR 37966
13%
1935
Etelä-Karjala — Räisälä
Laukkanen, Anna
JR 40946
13%
1954
Keski-Suomi — Viitasaari
Määttänen, Vieno
JR 73834
13%
1961
Keski-Inkeri — Spankkova
Sanakirjasäätiön välityksellä,
JR 79848
13%
1958
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Suistamo
Tolkki, Aarne
SKVR IV3 3314.
13%
1907
Keski-Inkeri — Koprina
Salminen, Väinö
SKVR IX1 1576.
13%
1875
Häme — Tammela
Borenius, A. A.
SKVR IX1 1590.
13%
1913
Häme — Hauho
Salo, Aukusti
SKVR X1 999.
13%
1874
Satakunta — Kangasala
Borenius, A. A.
JR 34029
13%
1960
Satakunta — Vesilahti
Kärki, Frans
JR 53036
13%
1936
Etelä-Karjala — Rautu
Pekkanen, Topi
JR 68909
13%
1962
Etelä-Karjala — Metsäpirtti
Ryyppö, Aulis
JR 54763
13%
1946
Etelä-Karjala — Kivennapa
Pennanen, Olavi
SKVR V2 1802.
13%
1894
Itä- ja Pohjois-Inkeri — Keltto
Alava, Vihtori
SKVR IX1 1616.
13%
1890
Häme — Längelmäki
Tunkelo, E. A.
SKVR XIII4 11522.
13%
1936
Etelä-Karjala — Koivisto
Mannonen, Ulla
JR 70773
13%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
SKVR XIII4 11548.
13%
1936
Etelä-Karjala — Rautu
Pennanen, Olavi
SKVR XIII2 5498.
13%
1916
Etelä-Karjala — Kurkijoki
Sirén, Signe
SKVR XIII1 746.
13%
1888
Etelä-Karjala — Sakkola
Borenius, A. A.
SKVR XIII1 747.
13%
1888
Etelä-Karjala — Sakkola
Neovius, A. D.
JR 33058
13%
1950
Etelä-Karjala — Antrea
Kärki, Frans
JR 83801
13%
1946
Etelä-Karjala — Kivennapa
Vuorikoski, Terttu
SKVR XIII2 5749.
13%
1935
Etelä-Karjala — Metsäpirtti
Laiho, Lauri
SKVR IX1 1605.
13%
1895
Häme — Jaala
Rytkönen, Antti
SKVR XIII2 5804.
13%
1934
Etelä-Karjala — Kirvu
Tomminen, Väinö
SKVR XIII2 3183.
13%
1935
Etelä-Karjala — Rautu
Kaukonen, Katri
SKVR XIII2 5375.
13%
1887
Etelä-Karjala — Sakkola
Neovius, A. D.
SKVR XIII4 11260.
13%
1937
Etelä-Karjala — Heinjoki
Helaharju, Juho
JR 83194
13%
1945
Etelä-Karjala — Sakkola
Virolainen, Maria
SKVR V2 1826.
13%
1894
Itä- ja Pohjois-Inkeri — Toksova
Pajula, Fanny M.
JR 73637
13%
1932
Häme — Valkeala
Sanakirjasäätiön välityksellä,
JR 33125
13%
1950
Etelä-Karjala — Pyhäjärvi Vpl.
Kärki, Frans
JR 27221
13%
1962
Etelä-Karjala — Uusikirkko Vpl.
Kontunen, Alma
SKVR VI2 6694.
13%
1890
Etelä-Savo — Lappee
Alava, Vihtori
SKVR XIII2 5743.
13%
1912
Etelä-Karjala — Metsäpirtti
Koskivaara, Aleksanteri
JR 01171
13%
1891
Etelä-Karjala — Sakkola; Itä- ja Pohjois-Inkeri — Lempaala
Alava, Vihtori
JR 33518
13%
1952
Etelä-Karjala — Pyhäjärvi Vpl.
Kärki, Frans
SKVR XIII4 11316.
13%
1938
Etelä-Karjala — Kivennapa
Munne, Anna
JR 54456
13%
1937
Etelä-Karjala — Muolaa
Pennanen, Olavi
JR 29900
13%
1936
Etelä-Karjala — Kirvu
Kuisma, Helena
JR 33089
13%
1950
Etelä-Karjala — Pyhäjärvi Vpl.
Kärki, Frans
JR 33310
13%
1950
Etelä-Karjala — Muolaa
Kärki, Frans
SKVR IX1 1584.
12%
1913
Häme — Tyrväntö
Salo, Aukusti
SKVR IX1 1155.
12%
1915
Häme — Korpilahti
Kotikoski, J. W.
SKVR XIII2 5189.
12%
1934
Etelä-Karjala — Sakkola
Haltsonen, Sulo
JR 32798
12%
1948
Keski-Inkeri — Skuoritsa
Kärki, Frans
JR 54730
12%
1946
Etelä-Karjala — Kivennapa
Pennanen, Olavi
JR 33033
12%
1950
Etelä-Karjala — Muolaa
Kärki, Frans
JR 33079
12%
1950
Etelä-Karjala — Pyhäjärvi Vpl.
Kärki, Frans
JR 33110
12%
1950
Etelä-Karjala — Pyhäjärvi Vpl.
Kärki, Frans
JR 75039
12%
1954
Etelä-Karjala — Kivennapa
Seppänen, Hilma
JR 70232
12%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
SKVR XIII2 5793.
12%
1896
Etelä-Karjala — Räisälä
Väkiparta, Eero
SKVR XIV 670.
12%
1915
Uusimaa — Tuusula
Lindstedt, Armas
SKVR XI 2528.
12%
1890
Etelä-Pohjanmaa — Ylihärmä
Takala, E. E.
SKVR VIII 2974.
12%
1922
Varsinais-Suomi — Uskela
Nyyrikki, Ella
JR 01057
12%
1890
Etelä-Savo — Lemi
Alava, Vihtori
SKVR XIII4 10432.
12%
1935
Etelä-Karjala — Lavansaari
Laiho, Aili
SKVR XIII2 5786.
12%
1925
Etelä-Karjala — Uusikirkko Vpl.
Högström, Harald
SKVR XIII4 11249.
12%
1937
Etelä-Karjala — Rautu
Eerikäinen, Alma
JR 54689
12%
1946
Etelä-Karjala — Kivennapa
Pennanen, Olavi
JR 43582
12%
1936
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Sortavala mlk
Moilanen, Toini
SKVR XIII1 2626.
12%
1855
Etelä-Karjala — Hiitola
Merón, A.
SKVR XIII2 5692.
12%
1933
Etelä-Karjala — Kurkijoki
Immonen, Katri
JR 32474
12%
1936
Satakunta — Vesilahti
Kärki, Frans
SKVR IV1 802.
12%
1859
Keski-Inkeri — Kupanitsa
Törneroos, A.
SKVR XIII2 5868.
12%
1921
Etelä-Karjala — Sakkola
Hakulinen, Lauri
JR 31349
12%
1937
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Suistamo
Kähmi, Martta
JR 79471
12%
1939
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Harlu
Toiviainen, Eino
SKVR XIII2 5194.
12%
1935
Etelä-Karjala — Pyhäjärvi Vpl.
Kaukonen, Katri
SKVR XIII2 5662.
12%
1887
Etelä-Karjala — Sakkola
Neovius, A. D.
JR 53190
12%
1922
Häme — Orimattila
Peltola, Alli
JR 67280
12%
1851
Etelä-Karjala — Heinjoki
Reinholm, H. A.
JR 62958
12%
1952
Etelä-Karjala — Rautu
Pöyhönen, Martti
JR 80166
12%
1957
Etelä-Karjala — Muolaa
Toukkari, Eemil
SKVR XIII2 5195.
12%
1902
Etelä-Karjala — Uusikirkko Vpl.
Seppälä, Santeri
JR 41532
12%
1937
Etelä-Karjala — Koivisto
Mannonen, Ulla
SKVR X1 708.
12%
1909
Satakunta — Tampere
Kallio, V. J.
JR 17447
12%
1957
Etelä-Karjala — Äyräpää
Hörkkä, Lempi
JR 54773
12%
1946
Etelä-Karjala — Kivennapa
Pennanen, Olavi
SKVR X1 1080 α.
12%
1909
Satakunta — Sahalahti
Suomalainen, Jaakko
SKVR XIII2 5249.
12%
1934
Etelä-Karjala — Metsäpirtti
Haltsonen, Sulo
SKVR XIII2 5747.
12%
1934
Etelä-Karjala — Metsäpirtti
Laiho, Lauri
SKVR III2 1831.
12%
1891
Länsi-Inkeri — Narvusi
Alava, Vihtori
JR 53620
12%
1935
Etelä-Savo — Heinävesi
Pennanen, Olavi
JR 33814
12%
1959
Etelä-Karjala — Pyhäjärvi Vpl.
Kärki, Frans
JR 54333
12%
1937
Etelä-Karjala — Muolaa
Pennanen, Olavi
SKVR IV2 2751.
12%
1901
Keski-Inkeri — Moloskovitsa
Ruotsalainen, J. Fr.
JR 54614
12%
1946
Etelä-Karjala — Kivennapa
Pennanen, Olavi
JR 83811
12%
1946
Etelä-Karjala — Kivennapa
Vuorikoski, Terttu
JR 39324
12%
1966
Etelä-Karjala — Uusikirkko Vpl.
Leskinen, Adolfiina
JR 48487
12%
1959
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Suistamo
Oulasmaa, Siiri
SKVR XIII2 5745.
12%
1934
Etelä-Karjala — Metsäpirtti
Haltsonen, Sulo
JR 78547
12%
1935
Etelä-Karjala — Hiitola
Tanninen, Antti
SKVR IX1 1592.
12%
1913
Häme — Pälkäne
Leander, M.
JR 82357
12%
1936
Etelä-Karjala — Kirvu
Varemo, Otto
JR 72355
12%
1908
Etelä-Karjala — Rautu
Salminen, Väinö
SKVR VI2 6663.
12%
1934
Etelä-Savo — Ristiina
Kohvakka, Toini
SKVR XII1 680.
12%
1932
Länsipohja — Junosuvanto
Haltsonen, Sulo
JR 16538
12%
1943
Häme — Lammi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 43507
12%
1936
Etelä-Karjala — Jaakkima
Moilanen, Toini
JR 54913
12%
1946
Etelä-Karjala — Kivennapa
Pennanen, Olavi
JR 83193
12%
1945
Etelä-Karjala — Sakkola
Virolainen, Maria
JR 57742
12%
1932
Peräpohjola — Turtola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XIII4 11964.
12%
1936
Etelä-Karjala — Rautu
Pennanen, Olavi
SKVR XIII2 5750.
12%
1935
Etelä-Karjala — Metsäpirtti
Laiho, Lauri
SKVR XIV 836.
12%
1886
Uusimaa — Anjala
Tyyskä, J.
JR 51159
12%
1909
Etelä-Karjala — Johannes
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 57435
12%
1932
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 1155.
12%
1915
Peräpohjola — Turtola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 78378
12%
1956
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Ruskeala
Sääski, Sylvi
SKVR IV3 3693.
12%
1907
Keski-Inkeri — Liissilä
Kärki, Frans
JR 32254
12%
1942
Etelä-Karjala — Metsäpirtti
Kärki, Frans
SKVR XIV 556.
12%
1893
Uusimaa — Sippola
Rytkönen, Antti
JR 32839
12%
1948
Etelä-Karjala — Sakkola
Kärki, Frans
JR 25716
12%
1957
Etelä-Karjala — Kaukola
Kilpelä, Eeva
JR 16455
12%
1943
Etelä-Karjala — Ylämaa
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
SKVR XIII2 5858.
12%
1934
Etelä-Karjala — Metsäpirtti
Laiho, Lauri
JR 33533
12%
1952
Etelä-Karjala — Lumivaara
Kärki, Frans
JR 67083
12%
1964
Etelä-Karjala — Vuoksenranta
Ravantti, Aino
JR 32179
12%
1942
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Salmi
Kärki, Frans
SKVR XIII2 5196.
12%
1903
Etelä-Karjala — Uusikirkko Vpl.
Paulaharju, Samuli ja Jenny
SKVR V2 1770.
12%
1894
Itä- ja Pohjois-Inkeri — Keltto
Alava, Vihtori
SKVR IX1 1581.
12%
1913
Häme — Kalvola
Salo, Aukusti
SKVR IX1 1582.
12%
1913
Häme — Kalvola
Salo, Aukusti
SKVR IX1 1586.
12%
1913
Häme — Hattula
Salo, Aukusti
SKVR IX1 1587.
12%
1913
Häme — Hattula
Salo, Aukusti
SKVR IX1 1588.
12%
1914
Häme — Janakkala
Aaltonen, Esko
SKVR XIII4 11321.
12%
1938
Etelä-Karjala — Koivisto
Mannonen, Ulla
SKVR XIII2 5774.
12%
1933
Etelä-Karjala — Terijoki
Kajanto, Antero
SKVR XI 78.
12%
1924
Etelä-Pohjanmaa — Töysä
Peltonen, Erkki
SKVR XIII4 11629.
12%
1937
Etelä-Karjala — Koivisto
Mannonen, Ulla
SKVR IX2 189.
12%
1913
Keski-Suomi — Saarijärvi
Koskenjaakko, Anshelm
JR 35943
12%
1938
Länsi-Inkeri — Narvusi
Laiho, Lauri
SKVR III3 2918.
12%
1900
Länsi-Inkeri — Narvusi
Ruotsalainen, J. Fr.
SKVR IX1 1697.
12%
1913
Häme — Hauho
Salo, Aukusti
SKVR X1 1078.
12%
1892
Satakunta — Vesilahti
Helsingin Suomalainen normaalilyseon toverikunta
JR 69564
12%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 70117
12%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
SKVR XIII4 11556.
12%
1938
Etelä-Karjala — Kivennapa
Mannonen, Ulla
SKVR XIII2 5800.
12%
1935
Etelä-Karjala — Kurkijoki
Kaukonen, Katri
SKVR XIII4 10423.
12%
1935
Etelä-Karjala — Metsäpirtti
Laiho, Lauri
JR 38039
12%
1957
Etelä-Karjala — Metsäpirtti
Laurila, Maria
SKVR IX1 1607.
12%
1913
Häme — Heinola
Kekkonen, V.
SKVR IX1 1614.
12%
1914
Häme — Luhanka
Halonen, Helmi
SKVR IV3 4089.
12%
1891
Keski-Inkeri — Koprina
Alava, Vihtori
SKVR IX1 1589.
12%
1914
Häme — Lammi
Aaltonen, Esko
SKVR IX1 1591.
12%
1913
Häme — Hauho
Salo, Aukusti
JR 43306
12%
1937
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Sortavala mlk
Moilanen, Matti
JR 71015
12%
1920
Häme — Tuulos
Saarikivi, Signe
SKVR XIII4 11526.
12%
1936
Etelä-Karjala — Vahviala
Rissanen, Tyyne
SKVR VIII 1890.
12%
1915
Varsinais-Suomi — Merimasku
Toivonen, Yrjö
JR 54741
12%
1946
Etelä-Karjala — Kivennapa
Pennanen, Olavi
JR 32247
12%
1942
Etelä-Karjala — Metsäpirtti
Kärki, Frans
SKVR IX1 1699.
12%
1913
Häme — Pälkäne
Leander, M.
SKVR VII2 3568.
11%
1890
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Suistamo
Sivori, E.
SKVR VII2 3585.
11%
1890
Pohjois-Karjala — Pielisjärvi
Sivori, E.
SKVR VIII 1883.
11%
1913
Varsinais-Suomi — Maaria
Isotalo, Paavo
SKVR VIII 1886.
11%
1908
Varsinais-Suomi — Pöytyä
Lehtisalo, T. V.
SKVR VIII 1889.
11%
1913
Varsinais-Suomi — Yläne
Rantasalo, Varma
SKVR IX1 1007.
11%
1913
Häme — Tammela
Vihervaara, Eemeli
SKVR IX1 1009.
11%
1913
Häme — Sääksmäki
Salo, Aukusti
SKVR IX1 1011.
11%
1914
Häme — Hattula
Salo, Aukusti
SKVR IX1 1013.
11%
1914
Häme — Hattula
Salo, Aukusti
SKVR IX1 1016.
11%
1913
Häme — Renko
Salo, Aukusti
SKVR IX1 1034.
11%
1913
Häme — Hauho
Salo, Aukusti
SKVR IX1 1035.
11%
1913
Häme — Hauho
Toivonen, K. K.
SKVR IX1 1037.
11%
1913
Häme — Luopioinen
Salo, Aukusti
SKVR X1 706 α.
11%
1931
Satakunta — Kihniö
Pohjankanervo, T.
SKVR XII1 604.
11%
1926
Pohjois-Pohjanmaa — Kestilä
Myllyoja, Antti
SKVR XII1 685.
11%
1932
Länsipohja — Korpilompolo
Paulaharju, Samuli ja Jenny
SKVR XII2 8214.
11%
1925
Peräpohjola — Inari
Paulaharju, Samuli ja Jenny
SKVR XII2 8219.
11%
1933
Länsipohja — Pajala
Paulaharju, Samuli ja Jenny
SKVR XIII2 5292.
11%
1933
Etelä-Karjala — Kurkijoki
Haltsonen, Sulo
SKVR XIII2 5301.
11%
1934
Etelä-Karjala — Vuoksenranta
Haltsonen, Sulo
SKVR XIII2 5795.
11%
1837
Etelä-Karjala
Lönnrot, Elias
JR 23560
11%
1952
Etelä-Karjala — Muolaa
Karppinen, Kyllikki
JR 24213
11%
1943
Viena — Vuokkiniemi
Kaukonen, Väinö
JR 25872
11%
1957
Itä- ja Pohjois-Inkeri — Lempaala
Kilpelä, Eeva
JR 00675
11%
1969
Varsinais-Suomi — Pertteli
Aitamäki, Kaarlo
JR 36478
11%
1937
Pohjois-Karjala — Tohmajärvi
Laine, Elli
JR 36493
11%
1937
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Ruskeala
Laine, Elli
JR 39171
11%
1936
Satakunta — Pomarkku
Lepistö, Eino
JR 51568
11%
1930
Etelä-Pohjanmaa — Ylihärmä
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 53702
11%
1935
Etelä-Savo — Heinävesi
Pennanen, Olavi
JR 53791
11%
1935
Etelä-Savo — Heinävesi
Pennanen, Olavi
JR 55120
11%
1910
Etelä-Pohjanmaa — Isokyrö
Penttala, Viljo
JR 60223
11%
1936
Satakunta — Pomarkku
Porin tyttölyseo
JR 64942
11%
1968
Peräpohjola — Karunki
Railonsala, Artturi
JR 65174
11%
1968
Peräpohjola — Simo
Railonsala, Artturi
JR 66762
11%
1965
Häme — Janakkala
Ratia, Mildred
JR 67570
11%
1932
Uusimaa — Hyvinkää
Renlund, T.
JR 67794
11%
1937
Kainuu — Posio
Rinne, Reino
JR 73814
11%
1963
Etelä-Karjala — Rautjärvi
Sanakirjasäätiön välityksellä,
JR 74577
11%
1937
Etelä-Pohjanmaa — Laihia
Seppälä, Santeri
JR 76786
11%
1937
Pohjois-Savo — Leppävirta
Sääski, Sylvi
JR 78124
11%
1956
Etelä-Karjala — Lumivaara
Sääski, Sylvi
JR 80104
11%
1935
Etelä-Pohjanmaa — Laihia
Torsti, E. H.
JR 82514
11%
1933
Pohjois-Karjala — Kitee
Vauhkonen, Pekka
SKVR VI1 1147.
11%
1891
Etelä-Savo — Ruokolahti
Sirén, Signe
SKVR IX1 1577.
11%
1913
Häme — Tammela
Vihervaara, Eemeli
SKVR XIII2 5871.
11%
1932
Etelä-Karjala — Pyhäjärvi Vpl.
Haltsonen, Sulo
SKVR XIII4 11622.
11%
1936
Etelä-Karjala — Valkjärvi
Mannonen, Ulla
JR 54852
11%
1946
Etelä-Karjala — Kivennapa
Pennanen, Olavi
SKVR VII2 3480.
11%
1885
Pohjois-Karjala — Pielisjärvi
Krohn, Kaarle
SKVR XIII2 5161.
11%
1934
Etelä-Karjala — Metsäpirtti
Laiho, Lauri
JR 23969
11%
1940
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Suistamo
Kaukonen, Toini-Inkeri
SKVR IV3 3904.
11%
1911
Keski-Inkeri — Spankkova
Lukkarinen, Juho
JR 39184
11%
1936
Satakunta — Vampula
Lepistö, Eino
SKVR IX1 1686.
11%
1913
Häme — Tammela
Salo, Aukusti
SKVR XIII2 5698.
11%
1934
Etelä-Karjala — Kirvu
Kykkänen, Anna
SKVR XII1 645.
11%
1915
Peräpohjola — Ylitornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR IX1 1690.
11%
1913
Häme — Sääksmäki
Salo, Aukusti
JR 69424
11%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 79764
11%
1936
Etelä-Karjala — Uusikirkko Vpl.
Toivonen, Anton
JR 59747
11%
1937
Pohjois-Karjala — Ilomantsi
Pirttilahti, Johan
SKVR VI1 1526.
11%
1913
Etelä-Savo — Mäntyharju
Kantele, Toini
SKVR XII1 652.
11%
1915
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 82127
11%
1937
Etelä-Savo — Kangasniemi
Vallaskangas, Iida
JR 20428
11%
1938
Viena — Kontokki
Jyrinoja, Vasili
SKVR XIII2 5788.
11%
1935
Etelä-Karjala — Kanneljärvi
Montonen, Kaisu
JR 44266
11%
1935
Etelä-Karjala — Kanneljärvi
Montonen, Kaisu
SKVR I2 1110.
11%
1834
Viena — Vuokkiniemi
Lönnrot, Elias
SKVR VI2 6668.
11%
1934
Pohjois-Savo — Sonkajärvi
Kaukonen, Väinö
SKVR XII2 8220.
11%
1933
Länsipohja — Jällivaara
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 79045
11%
1966
Etelä-Karjala — Kuolemajärvi
Timonen, Senni
SKVR XIII2 5708.
11%
1935
Etelä-Karjala — Seiskari
Haltsonen, Sulo
JR 54187
11%
1937
Etelä-Karjala — Äyräpää
Pennanen, Olavi
JR 10154
11%
1925
Keski-Suomi — Hankasalmi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
SKVR VI1 1223.
11%
1903
Pohjois-Savo — Iisalmi
Ruotsalainen, Ville
SKVR X1 708 α.
11%
1918
Satakunta — Tampere
Lindström, Olga
JR 83185
11%
1945
Etelä-Karjala — Sakkola
Virolainen, Maria
SKVR IX1 1609.
11%
1914
Häme — Sysmä
Groundstroem, Kalervo
SKVR XIII2 5317.
11%
1850
Etelä-Karjala
Raussi, Eljas
SKVR XIII2 5762.
11%
1925
Etelä-Karjala — Sakkola
Hakulinen, Lauri
JR 71735
11%
1962
Etelä-Karjala — Koivisto
Sairanen, Ida
SKVR XII1 617.
11%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 624.
11%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 55779
11%
1920
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 57673
11%
1932
Peräpohjola — Turtola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR V2 1772.
11%
1908
Itä- ja Pohjois-Inkeri — Vuole
Salminen, Väinö
JR 30612
11%
1962
Etelä-Savo — Joutseno
Kutila, Elsa
JR 35670
11%
1942
Länsi-Inkeri — Narvusi
Laiho, Aili
JR 32523
11%
1945
Keski-Inkeri — Venjoki
Kärki, Frans
SKVR XIV 553.
11%
1910
Uusimaa — Vehkalahti
Uski, Anton
SKVR IX1 1597.
11%
1914
Häme — Asikkala
Aaltonen, Esko
JR 32727
11%
1946
Etelä-Karjala — Sakkola
Kärki, Frans
SKVR XIII2 5699.
11%
1890
Etelä-Karjala — Jääski
Alava, Vihtori
SKVR IV3 3914.
11%
1914
Keski-Inkeri — Hietamäki
Iho, Aapo
SKVR XIII4 11567.
11%
1937
Etelä-Karjala — Kaukola
Paavilainen, Simo
JR 06893
11%
1936
Satakunta — Hämeenkyrö
Heikkilä, Heimo
JR 56915
11%
1932
Peräpohjola — Kemijärvi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 75022
11%
1954
Etelä-Karjala — Kivennapa
Seppänen, Hilma
SKVR XIII2 5198.
11%
1925
Etelä-Karjala — Uusikirkko Vpl.
Högström, Harald
SKVR IX1 1601.
11%
1914
Häme — Asikkala
Vanamo, Hilma
JR 32535
11%
1945
Keski-Inkeri — Venjoki
Kärki, Frans
JR 70452
11%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
SKVR XIII2 5751.
11%
1935
Etelä-Karjala — Metsäpirtti
Laiho, Lauri
JR 81797
11%
1962
Etelä-Karjala — Muolaa
Vaari, Saima
JR 57363
11%
1932
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 69494
11%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
SKVR XII1 643.
11%
1915
Peräpohjola — Turtola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XIII2 5856.
11%
1934
Etelä-Karjala — Metsäpirtti
Laiho, Lauri
JR 56683
11%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 57739
11%
1932
Peräpohjola — Turtola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 83270
11%
1937
Etelä-Savo — Sulkava
Virta, Alma
JR 38929
11%
1962
Kainuu — Säräisniemi
Leinonen, Erkki
SKVR V2 1822.
11%
1894
Itä- ja Pohjois-Inkeri — Rääpyvä
Pajula, Fanny M.
JR 83156
11%
1948
Keski-Inkeri — Tyrö
Virolainen, Maria
JR 69706
11%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 28344
11%
1937
Uusimaa — Hyvinkää
Koskinen, Nanny
SKVR XIV 840.
11%
1915
Uusimaa — Tuusula
Lindstedt, Armas
JR 39937
11%
1935
Etelä-Karjala — Kaukola
Liukkonen, Väinö
SKVR IX1 1695.
11%
1911
Häme — Hauho
Salo, Aukusti
JR 39218
11%
1945
Satakunta — Vampula
Lepistö, Eino
JR 78064
11%
1956
Etelä-Karjala — Lumivaara
Sääski, Sylvi
SKVR VI1 1555 α.
11%
1913
Etelä-Savo — Kerimäki
Hänninen, Laina
SKVR IX1 1574.
11%
1910
Häme — Jokioinen
Vihervaara, Eemeli
SKVR IX1 1575.
11%
1913
Häme — Jokioinen
Vihervaara, Eemeli
SKVR XIII2 5748.
11%
1935
Etelä-Karjala — Metsäpirtti
Laiho, Lauri
JR 25802
11%
1957
Etelä-Karjala — Muolaa
Kilpelä, Eeva
SKVR VIII 1893.
11%
1910
Varsinais-Suomi — Uskela
Kallio, Ilmari
SKVR IX1 1015.
11%
1913
Häme — Hattula
Salo, Aukusti
SKVR IX1 1031.
11%
1914
Häme — Koski Hl
Aaltonen, Esko
SKVR IX1 1045.
11%
1914
Häme — Asikkala
Aaltonen, Esko
SKVR IX1 1046.
11%
1914
Häme — Hollola
Aaltonen, Esko
SKVR XII1 679.
11%
1932
Länsipohja — Junosuvanto
Haltsonen, Sulo
SKVR XII2 8224.
11%
1934
Ruija — Porsanki
Paulaharju, Samuli ja Jenny
SKVR XIII4 11319.
11%
1937
Etelä-Karjala — Koivisto
Mannonen, Ulla
JR 26208
11%
1936
Pohjois-Pohjanmaa — Kalajoki
Kivioja, V. H.
JR 29594
11%
1885
Pohjois-Karjala — Nurmes
Krohn, Kaarle
JR 51569
11%
1930
Etelä-Pohjanmaa — Ylihärmä
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 57633
11%
1932
Peräpohjola — Turtola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 63927
11%
1957
Itä- ja Pohjois-Inkeri — Valkeasaari
Railonsala, Artturi
JR 73918
11%
1957
Etelä-Karjala — Viipuri mlk
Sassi, Mirjam
SKVR VI1 1531.
11%
1887
Etelä-Savo — Sulkava
Savokarjalainen Osakunta
JR 54802
11%
1946
Etelä-Karjala — Kivennapa
Pennanen, Olavi
JR 38038
11%
1957
Etelä-Karjala — Metsäpirtti
Laurila, Maria
JR 69527
11%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 57592
11%
1932
Peräpohjola — Tervola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR VIII 1896.
11%
1888
Varsinais-Suomi — Turku
Borenius, A. A.
SKVR IX1 1615.
11%
1888
Häme — Luhanka
Lilius, Lilli
SKVR XII1 620.
11%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 625.
11%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 628.
11%
1915
Peräpohjola — Karunki
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 636.
11%
1920
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 668.
11%
1920
Peräpohjola — Kittilä
Paulaharju, Samuli ja Jenny
SKVR XII1 697.
11%
1920
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XIII2 5299.
11%
1934
Etelä-Karjala — Vuoksenranta
Haltsonen, Sulo
SKVR XIII4 11326.
11%
1937
Etelä-Karjala — Heinjoki
Helaharju, Juho
SKVR XIV 675.
11%
1935
Uusimaa — Inkoo
Velho, Osku
JR 55233
11%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 55425
11%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 56509
11%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 56610
11%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 56694
11%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 56698
11%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 57465
11%
1932
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 57651
11%
1932
Peräpohjola — Turtola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 57954
11%
1932
Peräpohjola — Sodankylä
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 62133
11%
1948
Etelä-Savo — Virtasalmi
Pöyhönen, Martti
JR 75211
11%
1955
Etelä-Karjala — Kivennapa
Seppänen, Hilma
JR 77052
11%
1939
Etelä-Savo — Sulkava
Sääski, Sylvi
JR 59400
11%
1957
Etelä-Karjala — Kuolemajärvi
Pessinen, Eeva
JR 81789
11%
1911
Etelä-Karjala — Koivisto
Vaara, V. B.
JR 18353
11%
1963
Pohjois-Savo — Muuruvesi
Ilppola, Hilkka-Maija
JR 56450
11%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR VII4 loitsut 2291.
11%
1885
Pohjois-Karjala — Liperi
Krohn, Kaarle
JR 56667
11%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XIII2 5258.
11%
1934
Etelä-Karjala — Rautu
Laiho, Lauri
SKVR XIII2 5784.
11%
1935
Etelä-Karjala — Uusikirkko Vpl.
Uudenkirkon Vammeljoen Nuorisoseuran arkisto
SKVR XIII2 5572.
11%
1934
Etelä-Karjala — Vuoksenranta
Summa, Pentti
SKVR XIII4 11276.
11%
1935
Etelä-Karjala — Terijoki
Pelkonen, E.
JR 34865
11%
1936
Etelä-Karjala — Tytärsaari
Laiho, Aili
JR 76345
11%
1934
Etelä-Karjala — Vuoksenranta
Summa, Pentti
SKVR V2 1786.
11%
1917
Itä- ja Pohjois-Inkeri — Lempaala
Räikkönen, Eino
SKVR VI2 6794.
11%
1890
Etelä-Savo — Luumäki
Alava, Vihtori
SKVR IX1 1595.
11%
1909
Häme — Asikkala
Koskenjaakko, Anshelm
SKVR XIII2 5652.
11%
1934
Etelä-Karjala — Metsäpirtti
Laiho, Lauri
SKVR IX1 1611.
11%
1914
Häme — Sysmä
Groundstroem, Kalervo
SKVR XIII4 11330.
11%
1938
Etelä-Karjala — Jaakkima
Tiilikainen, Maikki
JR 78946
11%
1938
Etelä-Karjala — Jaakkima
Tiilikainen, Maikki
SKVR VIII 1891.
11%
1914
Varsinais-Suomi — Rusko
Saariluoma, Vilho
SKVR XII1 132.
11%
1920
Peräpohjola — Kittilä
Paulaharju, Samuli ja Jenny
SKVR XII1 644.
11%
1921
Peräpohjola — Turtola
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 51576
11%
1930
Ruija — Porsanki
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 82741
11%
1962
Peräpohjola — Karunki
Viita, Armas
JR 56583
11%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 75295
11%
1959
Etelä-Karjala — Kivennapa
Seppänen, Hilma
JR 44812
11%
1943
Viena — Vuokkiniemi
Naukkarinen, Olga
SKVR XIII2 5664.
11%
1887
Etelä-Karjala — Sakkola
Neovius, A. D.
SKVR IX1 1076.
11%
1914
Häme — Koski Hl
Aaltonen, Esko
SKVR XII1 623.
11%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 640.
11%
1915
Peräpohjola — Simo
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 77161
11%
1939
Etelä-Savo — Rantasalmi
Sääski, Sylvi
JR 54702
11%
1946
Etelä-Karjala — Kivennapa
Pennanen, Olavi
SKVR VIII 1885.
11%
1913
Varsinais-Suomi — Marttila
Vihervaara, Eemeli
SKVR XII1 618.
11%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 647.
11%
1915
Peräpohjola — Ylitornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XIII2 5293.
11%
1935
Etelä-Karjala — Kurkijoki
Kaukonen, Katri
SKVR XIII4 11311.
11%
1938
Etelä-Karjala — Sakkola
Kinnari, Yrjö
JR 56373
11%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR IX1 1572.
11%
1913
Häme — Somero
Vihervaara, Eemeli
SKVR IX1 1606.
11%
1913
Häme — Heinola
Vanamo, Hilma
JR 32543
11%
1945
Etelä-Karjala — Metsäpirtti
Kärki, Frans
JR 79781
11%
1936
Etelä-Karjala — Uusikirkko Vpl.
Toivonen, Anton
SKVR XIII4 11279.
11%
1937
Etelä-Karjala — Räisälä
Räty, Tyyne
JR 32373
11%
1943
Etelä-Karjala — Metsäpirtti
Kärki, Frans
JR 79847
11%
1958
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Suistamo
Tolkki, Aarne
JR 54628
11%
1946
Etelä-Karjala — Kivennapa
Pennanen, Olavi
JR 70681
11%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 75223
11%
1955
Etelä-Karjala — Kivennapa
Seppänen, Hilma
SKVR I3 1867.
11%
1911
Viena — Vuokkiniemi
Paulaharju, Samuli ja Jenny
SKVR XIII2 5763.
11%
1934
Etelä-Karjala — Sakkola
Haltsonen, Sulo
JR 07033
11%
1936
Pohjois-Savo — Vieremä
Heikkinen, Anna
SKVR XII1 1145.
11%
1892
Kainuu — Suomussalmi
Tunkelo, E. A.
JR 54849
11%
1946
Etelä-Karjala — Kivennapa
Pennanen, Olavi
SKVR IX2 154.
11%
1889
Keski-Suomi — Hankasalmi
Festen, H. ja E.
SKVR X1 710.
11%
1913
Satakunta — Virrat
Leander, M.
JR 50441
11%
1964
Peräpohjola — Tervola
Palosaari, Selina
JR 59735
11%
1937
Pohjois-Karjala — Ilomantsi
Pirttilahti, Johan
JR 62185
11%
1948
Etelä-Savo — Virtasalmi
Pöyhönen, Martti
JR 65339
11%
1968
Peräpohjola — Keminmaa
Railonsala, Artturi
JR 67042
11%
1957
Etelä-Karjala — Antrea; Etelä-Karjala — Valkjärvi
Ravantti, Aino
JR 70669
11%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
SKVR XII1 616.
11%
1914
Peräpohjola — Alatornio
Hannula, Uuno
SKVR XII1 629.
11%
1915
Peräpohjola — Tervola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 651.
11%
1915
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 662.
11%
1915
Peräpohjola — Kemijärvi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 669.
11%
1920
Peräpohjola — Kittilä
Paulaharju, Samuli ja Jenny
SKVR XII1 674.
11%
1920
Peräpohjola — Sodankylä
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 24385
11%
1943
Viena — Vuokkiniemi
Kaukonen, Väinö
JR 25776
11%
1957
Etelä-Karjala — Muolaa
Kilpelä, Eeva
JR 27236
11%
1962
Etelä-Karjala — Uusikirkko Vpl.
Kontunen, Alma
JR 32965
11%
1949
Etelä-Karjala — Uusikirkko Vpl.
Kärki, Frans
JR 39951
11%
1962
Peräpohjola — Alatornio
Lohi, Veera
JR 52042
11%
1935
Ruija — Porsanki
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 56552
11%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 57265
11%
1932
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 70030
11%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
SKVR XIII2 5684.
11%
1935
Etelä-Karjala — Koivisto
Väänänen, Jorma
SKVR VI2 6666.
11%
1932
Pohjois-Savo — Vieremä
Rytkönen, Ahti
SKVR XII1 682.
11%
1932
Länsipohja — Vittanki
Haltsonen, Sulo
SKVR XII1 684.
11%
1932
Länsipohja — Täräntö
Paulaharju, Samuli ja Jenny
SKVR XIII2 5275.
11%
1935
Etelä-Karjala — Koivisto
Haltsonen, Sulo
SKVR XIII2 5659.
11%
1848
Etelä-Karjala — Sakkola
Reinholm, H. A.
JR 18468
11%
1962
Etelä-Karjala — Pyhäjärvi Vpl.
Inkinen, Kaisa
JR 25787
11%
1957
Etelä-Karjala — Muolaa
Kilpelä, Eeva
JR 54398
11%
1937
Etelä-Karjala — Muolaa
Pennanen, Olavi
SKVR XII1 642.
11%
1915
Peräpohjola — Turtola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 27238
11%
1962
Etelä-Karjala — Uusikirkko Vpl.
Kontunen, Alma
JR 56892
11%
1932
Peräpohjola — Kemijärvi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR IX1 1583.
11%
1914
Häme — Kalvola
Lehtonen, K. F.
JR 31676
11%
1940
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Suistamo
Kärki, Frans
SKVR XIII4 11515.
11%
1936
Etelä-Karjala — Rautu
Pennanen, Olavi
JR 53768
11%
1935
Etelä-Savo — Heinävesi
Pennanen, Olavi
SKVR VII4 loitsut 2234.
11%
1896
Pohjois-Karjala — Kitee
Pennanen, Matti
JR 67057
11%
1962
Etelä-Karjala — Valkjärvi
Ravantti, Aino
SKVR XIII4 11564.
11%
1936
Etelä-Karjala — Koivisto
Mannonen, Ulla
JR 70145
11%
1932
Keski-Suomi — Karstula
Saarijärven yhteiskoulu
SKVR IX1 1578.
11%
1913
Häme — Tammela
Vihervaara, Eemeli
SKVR IX2 188.
11%
1913
Keski-Suomi — Petäjävesi
Koskenjaakko, Anshelm
SKVR XIII4 11275.
11%
1936
Etelä-Karjala — Kivennapa
Terijoen Yhteislyseon oppilaat
JR 09882
11%
1936
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Sortavala
Hyvärinen, Juho
JR 32317
11%
1928
Satakunta — Vesilahti
Kärki, Frans
JR 37927
11%
1963
Etelä-Karjala — Kuolemajärvi
Lattu, Hilma
JR 69307
11%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 69353
11%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 70561
11%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
SKVR XV 181.
11%
1786
None
Ganander, Christfrid
JR 80453
11%
1936
Etelä-Pohjanmaa — Evijärvi
Tuomaala, Väinö
SKVR IX1 1610.
11%
1913
Häme — Sysmä
Vanamo, Hilma
SKVR VI1 1525.
11%
1909
Etelä-Savo — Savitaipale
Kotikoski, J. W.
JR 57910
11%
1932
Peräpohjola — Sodankylä
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 57003
11%
1932
Peräpohjola — Kemijärvi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 70586
11%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
SKVR VI1 1192.
11%
1933
Etelä-Savo — Savitaipale
Kohvakka, Toini
SKVR VI1 1198.
11%
1913
Etelä-Savo — Mäntyharju
Kantele, Toini
SKVR VI1 1199.
11%
1904
Etelä-Savo — Hirvensalmi
Lundqvist, Ingeborg
SKVR VI2 6649.
11%
1890
Etelä-Savo — Luumäki
Alava, Vihtori
SKVR VI2 6667.
11%
1934
Pohjois-Savo — Sonkajärvi
Kaukonen, Väinö
SKVR VII2 3566.
11%
1913
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Uukuniemi
Tuokko, M.
SKVR VII2 3568 α.
11%
1877
Pohjois-Karjala — Liperi
Borenius, A. A.
SKVR VII2 3570.
11%
1895
Pohjois-Karjala — Kontiolahti
Rytkönen, Antti
SKVR VII2 3572.
11%
1914
Pohjois-Karjala — Polvijärvi
Varis, Aino
SKVR VII2 3573.
11%
1927
Pohjois-Karjala — Kaavi
Tiilikainen, P.
SKVR VII2 3579.
11%
1909
Pohjois-Karjala — Juuka
Kokkonen, Heikki
SKVR VII2 3580.
11%
1912
Pohjois-Karjala — Valtimo
Nevalainen, Mandi
SKVR VII2 3581.
11%
1890
Pohjois-Karjala — Nurmes
Ollilainen, P.
SKVR VII2 3582.
11%
1914
Pohjois-Karjala — Nurmes
Laitinen, M.
SKVR VII2 3586.
11%
1910
Laatokan Karjala (Raja-Karjala)
Kallio, Alma
SKVR VIII 1845.
11%
1912
Varsinais-Suomi — Muurla
Saariluoma, Vilho
SKVR VIII 1882.
11%
1914
Varsinais-Suomi — Piikkiö
Häyrinen, Kalle
SKVR VIII 1887.
11%
1911
Varsinais-Suomi — Pöytyä
Vihervaara, Eemeli
SKVR VIII 1895.
11%
1909
Varsinais-Suomi — Kuusjoki
Kallio, V. J.
SKVR VIII 1897.
11%
1914
Varsinais-Suomi — Paattinen
Saariluoma, Vilho
SKVR VIII 1898.
11%
1913
Varsinais-Suomi — Yläne
Rantasalo, Varma
SKVR VIII 1900.
11%
1913
Varsinais-Suomi — Yläne
Vahlberg, K.
SKVR VIII 1903.
11%
1914
Varsinais-Suomi — Vahto
Saariluoma, Vilho
SKVR VIII 2856.
11%
1909
Varsinais-Suomi — Kuusjoki
Kallio, V. J.
SKVR IX1 1006.
11%
1914
Häme
Hämäläis-Osakunta
SKVR IX1 1008.
11%
1913
Häme — Akaa
Salo, Aukusti
SKVR IX1 1010.
11%
1914
Häme — Hattula
Salo, Aukusti
SKVR IX1 1018.
11%
1914
Häme — Janakkala
Aaltonen, Esko
SKVR IX1 1022.
11%
1913
Häme — Hausjärvi
Sykäri, Hilma
SKVR IX1 1026.
11%
1914
Häme — Hausjärvi
Aaltonen, Esko
SKVR IX1 1027.
11%
1914
Häme — Kärkölä
Aaltonen, Esko
SKVR IX1 1029.
11%
1886
Häme — Koski Hl
Leino, A.
SKVR IX1 1033.
11%
1914
Häme — Hauho
Keskitalo, E.
SKVR IX1 1044.
11%
1914
Häme — Asikkala
Groundstroem, Kalervo
SKVR IX1 1048.
11%
1888
Häme — Orimattila
Jakobson, A. V.
SKVR IX1 1050.
11%
1913
Häme — Orimattila
Hardén, Arthur
SKVR IX1 1061.
11%
1888
Häme — Luhanka
Lilius, Lilli
SKVR IX1 1065.
11%
1913
Häme — Jämsä
Sinisalo, Anni
SKVR IX1 1067.
11%
1908
Häme — Korpilahti
Kotikoski, J. W.
SKVR IX1 1068.
11%
1913
Häme — Korpilahti
Kaukoranta, Toivo
SKVR IX1 1071.
11%
1914
Häme — Hattula
Salo, Aukusti
SKVR IX1 1072.
11%
1914
Häme — Hattula
Salo, Aukusti
SKVR IX1 1073.
11%
1913
Häme — Hattula
Salo, Aukusti
SKVR IX1 1074.
11%
1914
Häme — Loppi
Aaltonen, Esko
SKVR IX1 1078.
11%
1915
Häme — Luopioinen
Vallenius, Niilo
SKVR IX2 123.
11%
1913
Keski-Suomi — Uurainen
Koskenjaakko, Anshelm
SKVR IX2 126.
11%
1914
Keski-Suomi — Sumiainen
Häyrinen, Kalle
SKVR IX2 127.
11%
1913
Keski-Suomi — Konginkangas
Koskenjaakko, Anshelm
SKVR IX2 128.
11%
1913
Keski-Suomi — Konginkangas
Kaukoranta, Toivo
SKVR X1 696 α.
11%
1924
Satakunta — Ahlainen
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
SKVR X1 698.
11%
1889
Satakunta — Noormarkku
Ollinen, J. F.
SKVR X1 703.
11%
1924
Satakunta — Huittinen
Hirsikoski, Anna
SKVR X1 705.
11%
1913
Satakunta — Honkajoki
Kallio, V. J.
SKVR X1 708 β.
11%
1924
Satakunta — Ruovesi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
SKVR XI 80.
11%
1913
Etelä-Pohjanmaa — Isojoki
Kallio, V. J.
SKVR XI 86.
11%
1914
Etelä-Pohjanmaa — Veteli
Salmela, Alfred
SKVR XI 89.
11%
1921
Etelä-Pohjanmaa — Kälviä
Tikanoja, Eevi
SKVR XI 90.
11%
1887
Etelä-Pohjanmaa — Laihia
Kotkanen, Juho
SKVR XI 93.
11%
1900
Etelä-Pohjanmaa — Ylihärmä
Korpi, I.
SKVR XI 2529.
11%
1870
Etelä-Pohjanmaa — Veteli
Aspelin, J. R.
SKVR XII1 601.
11%
1921
Kainuu — Sotkamo
Niskanen, Hilma
SKVR XII1 602.
11%
1917
Kainuu — Kuhmo
Paulaharju, Samuli ja Jenny
SKVR XII1 622.
11%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 654.
11%
1915
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 676.
11%
1932
Länsipohja — Junosuvanto
Haltsonen, Sulo
SKVR XII1 677.
11%
1932
Länsipohja — Vittanki
Haltsonen, Sulo
SKVR XII1 681.
11%
1932
Länsipohja — Vittanki
Haltsonen, Sulo
SKVR XII1 686.
11%
1931
Ruija — Nordkapp
Paulaharju, Samuli ja Jenny
SKVR XII1 695.
11%
1915
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XIII2 5280.
11%
1935
Etelä-Karjala — Koivisto
Laiho, Lauri
SKVR XIII2 5298.
11%
1935
Etelä-Karjala — Kirvu
Kirvun Tietävälän nuorisoseuran arkisto
SKVR XIII4 11331.
11%
1938
Etelä-Karjala — Kirvu
Kymäläinen, Ensio
SKVR XIII4 11336.
11%
1936
Etelä-Karjala — Suursaari
Laiho, Lauri
SKVR XIV 609.
11%
1920
Uusimaa — Vehkalahti
Vuorisalo, Katri
SKVR XIV 616.
11%
1937
Uusimaa — Sippola
Stenroth, Artur
SKVR XIV 641.
11%
1915
Uusimaa — Lapinjärvi
Salminen, Tyyne
SKVR XIV 644.
11%
1939
Uusimaa — Artjärvi
Saarto, Maila
SKVR XIV 650.
11%
1920
Uusimaa — Askola
Allén, Tyyne
SKVR XIV 652.
11%
1932
Uusimaa — Pukkila
Ollila, Reino
SKVR XIV 654.
11%
1915
Uusimaa — Porvoo mlk
Velho, Osku
SKVR XIV 661.
11%
1922
Uusimaa — Mäntsälä
Kivisoja, Helmi
SKVR XIV 668.
11%
1925
Uusimaa — Hyvinkää
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
SKVR XIV 669.
11%
1925
Uusimaa — Hyvinkää
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
SKVR XIV 671.
11%
1915
Uusimaa — Tuusula
Lindstedt, Armas
SKVR XIV 672.
11%
1932
Uusimaa — Tuusula
Renlund, T.
SKVR XIV 674.
11%
1931
Uusimaa — Sammatti
Ruoppila, Veikko
JR 19408
11%
1936
Pohjois-Savo — Sonkajärvi
Juntunen, Liisa
JR 20585
11%
1962
Etelä-Pohjanmaa — Evijärvi
Järvinen, Matti
JR 21929
11%
1909
Etelä-Pohjanmaa — Soini
Kaltiala, J. P.
JR 23385
11%
1962
Pohjois-Karjala — Nurmes
Karjalainen, Elin
JR 23500
11%
1962
Etelä-Savo — Sulkava
Karppinen, Helmi
JR 23860
11%
1937
Etelä-Savo — Pertunmaa
Kaukonen, Katri
JR 24932
11%
1932
Uusimaa — Mäntsälä
Kauppinen, Eino
JR 26442
11%
1934
Etelä-Savo — Lappee
Kohvakka, Toini
JR 27716
11%
1935
Pohjois-Pohjanmaa — Raahe
Korpi, Henna
JR 00626
11%
1936
Pohjois-Savo — Vehmersalmi
Airaksinen, Emil
JR 00680
11%
1969
Varsinais-Suomi — Pertteli
Aitamäki, Kaarlo
JR 00765
11%
1947
Satakunta — Honkajoki
Alanen, Viljo
JR 01001
11%
1889
Keski-Suomi — Saarijärvi
Alava, Vihtori
JR 05660
11%
1957
Häme — Asikkala
Halme, Wilhelmina
JR 06911
11%
1938
Pohjois-Pohjanmaa — Oulu
Heikkilä, Heimo
JR 09115
11%
1938
Etelä-Pohjanmaa — Soini
Hongisto, Tyyne
JR 10227
11%
1925
Häme — Jämsä
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 10267
11%
1925
Häme — Valkeakoski
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 16394
11%
1943
None
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 16827
11%
1944
Uusimaa — Mäntsälä
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 17030
11%
1959
Häme — Luhanka
Hänninen, Aino
JR 29807
11%
1962
Pohjois-Karjala — Polvijärvi
Kuikka, Inkeri
JR 32338
11%
1928
Etelä-Pohjanmaa — Laihia
Kärki, Frans
JR 34737
11%
1936
Satakunta — Merikarvia
Laiho, Aili
JR 35005
11%
1962
Keski-Suomi — Rautalampi
Laapotti, Anja
JR 35758
11%
1936
Satakunta — Merikarvia
Laiho, Lauri
JR 35760
11%
1936
Satakunta — Merikarvia
Laiho, Lauri
JR 38927
11%
1962
Kainuu — Säräisniemi
Leinonen, Erkki
JR 39299
11%
1962
Etelä-Pohjanmaa — Lapua
Leppisalo, Eila
JR 39395
11%
1935
Etelä-Pohjanmaa — Isokyrö
Liimakka, Helmi
JR 39425
11%
1939
Keski-Suomi — Karstula
Liimatainen, Pauli
JR 39869
11%
1926
Etelä-Pohjanmaa — Perho
Linna, Eino, S.
JR 40556
11%
1935
Pohjois-Pohjanmaa — Kärsämäki
Luoma, Leander
JR 40813
11%
1924
Satakunta — Ruovesi
Luutonen, Ahto
JR 40814
11%
1924
Satakunta — Ruovesi
Luutonen, Ahto
JR 40945
11%
1954
Keski-Suomi — Viitasaari
Määttänen, Vieno
JR 43314
11%
1937
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Sortavala mlk
Moilanen, Matti
JR 44686
11%
1937
Satakunta — Siikainen
Myllymäki, Emilia
JR 44705
11%
1922
Häme — Orimattila
Myllyvirta, Aili
JR 45160
11%
1962
Etelä-Pohjanmaa — Lohtaja
Niemelä, Ahto
JR 45856
11%
1936
Pohjois-Savo — Pielavesi
Nissinen, Armas
JR 45910
11%
1937
Pohjois-Savo — Pielavesi
Nissinen, Armas
JR 46468
11%
1939
Pohjois-Pohjanmaa — Rantsila
Näsälä, Aune
JR 48183
11%
1936
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Salmi
Orjatsalo, Aleksi
JR 50557
11%
1954
Etelä-Savo — Juva
Paronen, Aili
JR 51571
11%
1930
Kainuu — Pudasjärvi
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 51585
11%
1930
Etelä-Pohjanmaa — Perho
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 52131
11%
1935
Länsipohja — Ruotsin Ylitornio
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 52135
11%
1935
Länsipohja — Jällivaara
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 52242
11%
1937
Länsipohja — Vittanki
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 52244
11%
1937
Länsipohja — Jukkasjärvi
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 53197
11%
1922
Häme — Orimattila
Peltola, Alli
JR 53269
11%
1932
Etelä-Pohjanmaa — Töysä
Peltonen, Erkki
JR 53737
11%
1935
Etelä-Savo — Heinävesi
Pennanen, Olavi
JR 53753
11%
1935
Etelä-Savo — Heinävesi
Pennanen, Olavi
JR 53763
11%
1935
Etelä-Savo — Heinävesi
Pennanen, Olavi
JR 54416
11%
1937
Etelä-Karjala — Muolaa
Pennanen, Olavi
JR 55694
11%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 56138
11%
1915
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 57762
11%
1932
Peräpohjola — Turtola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 57817
11%
1932
Peräpohjola — Turtola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 57912
11%
1932
Peräpohjola — Sodankylä
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 59579
11%
1951
Etelä-Karjala — Kivennapa
Pimiä, Amalia
JR 60265
11%
1938
Satakunta — Pori
Porin tyttölyseo
JR 60887
11%
1954
Etelä-Karjala — Kivennapa
Pulliainen, Liina
JR 61068
11%
1957
Etelä-Karjala — Kivennapa
Pulliainen, Liina
JR 61533
11%
1936
Pohjois-Pohjanmaa — Siikajoki
Putaala, Martti
JR 62114
11%
1948
Etelä-Savo — Virtasalmi
Pöyhönen, Martti
JR 62902
11%
1952
Etelä-Savo — Hirvensalmi
Pöyhönen, Martti
JR 63368
11%
1938
Etelä-Pohjanmaa — Lapväärtti
Railonsala, Artturi
JR 63373
11%
1938
Etelä-Pohjanmaa — Lapväärtti
Railonsala, Artturi
JR 63425
11%
1939
Satakunta — Nokia
Railonsala, Artturi
JR 64016
11%
1962
Pohjois-Pohjanmaa — Nivala
Railonsala, Artturi
JR 64095
11%
1962
Etelä-Pohjanmaa — Teuva
Railonsala, Artturi
JR 64135
11%
1968
Peräpohjola — Ranua
Railonsala, Artturi
JR 64138
11%
1968
Peräpohjola — Ranua
Railonsala, Artturi
JR 64648
11%
1968
Peräpohjola — Alatornio
Railonsala, Artturi
JR 64650
11%
1968
Peräpohjola — Alatornio
Railonsala, Artturi
JR 65754
11%
1962
Satakunta — Pihlajavesi
Raivio, Lempi
JR 65795
11%
1921
Häme — Janakkala
Ranki, Aune
JR 66017
11%
1955
Keski-Suomi — Saarijärvi
Rantanen, Saimi
JR 66834
11%
1967
Häme — Janakkala
Ratia, Mildred
JR 66907
11%
1936
Etelä-Karjala — Räisälä
Räty, Tyyne
JR 67550
11%
1932
Uusimaa — Hyvinkää
Renlund, T.
JR 67605
11%
1932
Uusimaa — Hyvinkää
Renlund, T.
JR 67889
11%
1936
Etelä-Karjala — Kanneljärvi
Rissanen, Tyyne
JR 69321
11%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 69355
11%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 69447
11%
1932
Keski-Suomi — Laukaa
Saarijärven yhteiskoulu
JR 69491
11%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 69537
11%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 69646
11%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 69774
11%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 69779
11%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 69853
11%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 70083
11%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 70305
11%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 70311
11%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 70322
11%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 70412
11%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 71019
11%
1920
Häme — Tuulos
Saarikivi, Signe
JR 75524
11%
1953
Keski-Suomi — Pihtipudas
Sevón, Hannes
JR 75605
11%
1953
Varsinais-Suomi — Lappi Tl.
Siltamäki, Markus
JR 76602
11%
1962
Pohjois-Savo — Varpaisjärvi
Suuntala, Martta
JR 76737
11%
1922
Etelä-Karjala — Virolahti
Syrjänen, Rauha
JR 76747
11%
1937
Pohjois-Savo — Leppävirta
Sääski, Sylvi
JR 76777
11%
1937
Pohjois-Savo — Leppävirta
Sääski, Sylvi
JR 76888
11%
1938
Etelä-Savo — Kangaslampi
Sääski, Sylvi
JR 77057
11%
1939
Etelä-Savo — Sulkava
Sääski, Sylvi
JR 78027
11%
1956
Etelä-Karjala — Lumivaara
Sääski, Sylvi
JR 78364
11%
1956
Etelä-Karjala — Valkjärvi
Sääski, Sylvi
JR 79605
11%
1962
Pohjois-Karjala — Kontiolahti
Toiviainen, Eino
JR 79879
11%
1936
Kainuu — Sotkamo
Tolonen, Kaisa
JR 80465
11%
1936
Etelä-Pohjanmaa — Evijärvi
Tuomaala, Väinö
JR 80754
11%
1946
Etelä-Pohjanmaa — Töysä
Tuomaala, Väinö
JR 80889
11%
1949
Etelä-Pohjanmaa — Veteli
Tuomaala, Väinö
JR 81411
11%
1910
Pohjois-Karjala — Ilomantsi
Turunen, A.
JR 83164
11%
1945
Häme — Jämsä
Virolainen, Maria
JR 83930
11%
1935
Etelä-Savo — Hirvensalmi
Väänänen, Jorma
JR 84395
11%
1963
Etelä-Pohjanmaa — Kauhajoki
Äijö, Maija
JR 84434
11%
1962
Satakunta — Ruovesi
Ylämäkipää, Katri
JR 23871
11%
1937
Etelä-Savo — Rantasalmi
Kaukonen, Katri
SKVR XIII2 5204.
11%
1890
Etelä-Karjala — Jääski
Alava, Vihtori
SKVR XIII2 5246.
11%
1912
Etelä-Karjala — Metsäpirtti
Koskivaara, Aleksanteri
JR 24042
11%
1964
Keski-Inkeri — Venjoki
Kaukonen, Toini-Inkeri
JR 32944
11%
1949
Etelä-Karjala — Sakkola
Kärki, Frans
SKVR XII1 621.
11%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 626.
11%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 631.
11%
1915
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 633.
11%
1915
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 55924
11%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 56096
11%
1915
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 56400
11%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 56542
11%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 56632
11%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR VII2 3800.
11%
1913
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Uukuniemi
Tuokko, M.
JR 32327
11%
1906
Satakunta — Lempäälä
Kärki, Frans
JR 57181
11%
1932
Peräpohjola — Muonio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 57204
11%
1932
Peräpohjola — Muonio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 665.
11%
1915
Peräpohjola — Kolari
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 22445
11%
1936
Etelä-Savo — Mäntyharju
Karhu, J.
JR 07134
11%
1952
Etelä-Karjala — Räisälä
Heikkonen, Siviä
JR 60884
11%
1954
Etelä-Karjala — Kivennapa
Pulliainen, Liina
JR 23615
11%
1937
Kainuu — Suomussalmi; Peräpohjola — Salla
Karvonen, Aukusti
JR 05122
11%
1935
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Suistamo
Haavio, Martti
SKVR IX2 190.
11%
1913
Keski-Suomi — Saarijärvi
Kaukoranta, Toivo
SKVR XIII4 11315.
11%
1938
Etelä-Karjala — Kivennapa
Mannonen, Ulla
JR 56497
11%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XI 132.
11%
1932
Etelä-Pohjanmaa — Kaustinen
Luukko, F. A.
SKVR XIII2 5264.
11%
1932
Etelä-Karjala — Pyhäjärvi Vpl.
Haltsonen, Sulo
JR 10216
11%
1924
Häme — Jämsä
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
SKVR XIII4 11562.
11%
1938
Etelä-Karjala — Uusikirkko Vpl.
Mannonen, Ulla
JR 75031
11%
1954
Etelä-Karjala — Kivennapa
Seppänen, Hilma
JR 23727
11%
1936
Etelä-Savo — Taipalsaari
Kaukonen, Katri
SKVR XIII2 5463.
11%
1887
Etelä-Karjala — Sakkola
Neovius, A. D.
JR 70343
11%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 70446
11%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
SKVR XII1 641.
11%
1915
Peräpohjola — Turtola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR IX1 1603.
11%
1914
Häme — Iitti
Groundstroem, Kalervo
JR 59731
11%
1937
Pohjois-Karjala — Ilomantsi
Pirttilahti, Johan
SKVR XII1 657.
11%
1915
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 55913
11%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XI 83.
11%
1924
Etelä-Pohjanmaa — Töysä
Peltonen, Erkki
SKVR XII1 632.
11%
1915
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 664.
11%
1915
Peräpohjola — Kolari
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 56169
11%
1915
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 61458
11%
1935
Pohjois-Pohjanmaa
Putaala, Martti
SKVR XII1 646.
11%
1915
Peräpohjola — Ylitornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 07442
11%
1935
Häme — Hartola
Heino, Arvo
JR 54460
11%
1937
Etelä-Karjala — Muolaa
Pennanen, Olavi
SKVR XIII4 11553.
11%
1936
Etelä-Karjala — Rautu
Väänänen, Jorma
JR 70506
11%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
SKVR X1 728.
11%
1904
Satakunta — Orivesi
Aronsson, T.
SKVR XI 84.
11%
1909
Etelä-Pohjanmaa — Lehtimäki
Murtomäki, Kalle
SKVR XIV 561.
11%
1916
Uusimaa — Kymi
Husu, Anni
JR 27415
11%
1954
Keski-Suomi — Viitasaari
Korhonen, Elin
JR 00126
11%
1962
Etelä-Savo — Juva
Aalto, Gabriel
JR 55684
11%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 57772
11%
1932
Peräpohjola — Turtola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 57809
11%
1932
Peräpohjola — Turtola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 75081
11%
1954
Etelä-Karjala — Kivennapa
Seppänen, Hilma
SKVR IX1 1598.
11%
1913
Häme — Asikkala
Vanamo, Hilma
JR 07225
11%
1935
Pohjois-Savo — Tervo
Heimonen, Anni
SKVR VII2 3576.
11%
1895
Pohjois-Karjala — Kiihtelysvaara
Rytkönen, Antti
SKVR IX1 1024.
11%
1914
Häme — Hausjärvi
Aaltonen, Esko
SKVR XIII2 5290.
11%
1895
Etelä-Karjala — Hiitola
Heinonen, I. J.
SKVR XIII2 5494.
11%
1932
Etelä-Karjala — Pyhäjärvi Vpl.
Haltsonen, Sulo
JR 44782
11%
1924
Häme — Koskenpää
Myrsky, Vilho
SKVR X1 657.
11%
1852
Satakunta — Ylöjärvi
Paldani, P. A.
JR 32834
11%
1948
Etelä-Karjala — Sakkola
Kärki, Frans
JR 77188
11%
1939
Etelä-Savo — Rantasalmi
Sääski, Sylvi
SKVR XIII1 744.
11%
1913
Etelä-Karjala — Metsäpirtti
Koskivaara, Aleksanteri
SKVR XIII2 5792.
11%
1912
Etelä-Karjala — Heinjoki
Järvi, Hanna
SKVR X1 1000.
11%
1903
Satakunta — Sahalahti
Helin, Eevert
JR 61301
11%
1962
Etelä-Karjala — Sakkola
Purontaa, Viljo
SKVR XIII2 5710.
10%
1935
Etelä-Karjala — Seiskari
Laiho, Aili
SKVR X1 997.
10%
1912
Satakunta — Tyrvää
Pakula, Vihtori
SKVR XIII2 5863.
10%
1854
Etelä-Karjala — Rautu
Ahlqvist, A. E.
SKVR IX1 1075.
10%
1914
Häme — Loppi
Aaltonen, Esko
SKVR XII1 670.
10%
1920
Peräpohjola — Kittilä
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 23537
10%
1950
Etelä-Karjala — Uusikirkko Vpl.
Karppinen, Kyllikki
JR 52368
10%
1937
Peräpohjola — Sodankylä
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 70780
10%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
SKVR IX1 1596.
10%
1913
Häme — Asikkala
Kantele, Toini
SKVR XIII2 3187.
10%
9999
Etelä-Karjala — Sakkola
Kansallismuseon kansatieteellinen osasto
JR 61194
10%
1936
Pohjois-Savo — Tervo
Puranen, Anna
SKVR IV3 3090.
10%
1893
Keski-Inkeri — Tyrö
Haltsonen, Aatu
JR 25675
10%
1957
Etelä-Karjala — Kanneljärvi
Kilpelä, Eeva
JR 69288
10%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 69385
10%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 69629
10%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 69855
10%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 70706
10%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 70790
10%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 70814
10%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
SKVR VI2 6642.
10%
1890
Etelä-Savo — Lappee
Alava, Vihtori
SKVR XIII2 5207.
10%
1890
Etelä-Karjala — Säkkijärvi
Alava, Vihtori
SKVR XIII2 5773.
10%
1932
Etelä-Karjala — Pyhäjärvi Vpl.
Kukko
SKVR XIII2 5783.
10%
1935
Etelä-Karjala — Uusikirkko Vpl.
Mannonen, Ulla
JR 84512
10%
1962
Etelä-Karjala — Tytärsaari
Yrjönen, Teodor
JR 33094
10%
1950
Etelä-Karjala — Pyhäjärvi Vpl.
Kärki, Frans
JR 45945
10%
1938
Kainuu — Pudasjärvi
Niva, Kalle
JR 54868
10%
1946
Etelä-Karjala — Kivennapa
Pennanen, Olavi
SKVR IV1 1052.
10%
1859
Keski-Inkeri — Moloskovitsa
Törneroos ja Tallqvist
SKVR XIII2 5781.
10%
1903
Etelä-Karjala — Uusikirkko Vpl.
Seppälä, Santeri
SKVR VII2 3479.
10%
1885
Pohjois-Karjala — Juuka
Krohn, Kaarle
SKVR XIII2 5791.
10%
1909
Etelä-Karjala — Heinjoki
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 20721
10%
1941
Peräpohjola — Turtola
Kaakinen, Iikka
JR 51382
10%
1916
Peräpohjola — Rovaniemi
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 52133
10%
1935
Länsipohja — Jällivaara
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 73816
10%
1963
Etelä-Karjala — Rautjärvi
Sanakirjasäätiön välityksellä,
JR 57169
10%
1932
Peräpohjola — Muonio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 69286
10%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
SKVR IX1 1244.
10%
1914
Häme — Loppi
Aaltonen, Esko
JR 56571
10%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 68882
10%
1961
Etelä-Karjala — Metsäpirtti
Ryyppö, Aulis
JR 32668
10%
1947
Etelä-Karjala — Metsäpirtti
Kärki, Frans
JR 54455
10%
1937
Etelä-Karjala — Muolaa
Pennanen, Olavi
SKVR IX1 1003.
10%
1913
Häme — Pälkäne
Anttila, Eero
SKVR V1 1000.
10%
1854
Itä- ja Pohjois-Inkeri — Lempaala
Slöör, Kaarlo
SKVR IX2 191.
10%
1913
Keski-Suomi — Saarijärvi
Salo, Aukusti
SKVR XIII2 5776.
10%
1847
Etelä-Karjala — Uusikirkko Vpl.
Reinholm, H. A.
JR 07733
10%
1954
Viena — Uhtua
Helistö, Paavo
JR 69329
10%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 69462
10%
1932
Keski-Suomi — Laukaa
Saarijärven yhteiskoulu
JR 69709
10%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 69857
10%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 70136
10%
1932
Keski-Suomi — Karstula
Saarijärven yhteiskoulu
SKVR XIV 554.
10%
1911
Uusimaa — Vehkalahti
Uski, Anton
JR 19100
10%
1935
Pohjois-Savo — Suonenjoki
Jalkanen, Yrjö
JR 64943
10%
1968
Peräpohjola — Karunki
Railonsala, Artturi
JR 22106
10%
1913
Etelä-Savo — Mäntyharju
Kantele, Toini
SKVR XIII2 5780.
10%
1902
Etelä-Karjala — Uusikirkko Vpl.
Seppälä, Santeri
SKVR IX1 1070.
10%
1914
Häme — Hattula
Salo, Aukusti
JR 24899
10%
1932
Häme — Kärkölä
Kauppinen, Eino
JR 33607
10%
1957
Pohjois-Pohjanmaa — Vihanti
Kärki, Frans
SKVR VI1 1184.
10%
1891
Etelä-Savo — Savitaipale
Jäkälä, Juho
SKVR VI1 1187.
10%
1933
Etelä-Savo — Lappee
Kohvakka, Toini
SKVR VI1 1196.
10%
1913
Etelä-Savo — Mäntyharju
Kantele, Toini
SKVR VI1 1200.
10%
1877
Etelä-Savo — Ristiina
Koskimies, A. V.
SKVR VI1 1214.
10%
1933
Etelä-Savo — Pieksämäki
Kohvakka, Toini
SKVR VI1 1216.
10%
1921
Pohjois-Savo — Suonenjoki
Vehviläinen, Annikki
SKVR VI1 1217.
10%
1914
Pohjois-Savo — Kuopio
Tossavainen, M.
SKVR VI1 1222.
10%
1909
Pohjois-Savo — Kiuruvesi
Tikkanen, Eino
SKVR VI2 6651.
10%
1890
Etelä-Savo — Lemi
Alava, Vihtori
SKVR VI2 6654.
10%
1934
Etelä-Savo — Lappee
Kohvakka, Toini
SKVR VI2 6665 β.
10%
1935
Pohjois-Savo — Kiuruvesi
Nivalainen, Juho
SKVR IX1 1017.
10%
1911
Häme — Janakkala
Vaara, V. B.
SKVR IX1 1020.
10%
1911
Häme — Hausjärvi
Mikkola, Edv.
SKVR IX1 1028.
10%
1914
Häme — Kärkölä
Aaltonen, Esko
SKVR IX1 1032.
10%
1914
Häme — Koski Hl
Aaltonen, Esko
SKVR IX1 1036.
10%
1913
Häme — Luopioinen
Regnell, Hanna
SKVR IX1 1040.
10%
1913
Häme — Asikkala
Kantele, Toini
SKVR IX1 1042.
10%
1914
Häme — Asikkala
Aaltonen, Esko
SKVR IX1 1049.
10%
1906
Häme — Orimattila
Heporauta, F. A.
SKVR IX1 1053.
10%
1914
Häme — Iitti
Groundstroem, Kalervo
SKVR IX1 1054.
10%
1914
Häme — Iitti
Groundstroem, Kalervo
SKVR IX1 1058.
10%
1909
Häme — Hartola
Koskenjaakko, Anshelm
SKVR IX2 121.
10%
1913
Keski-Suomi — Petäjävesi
Koskenjaakko, Anshelm
SKVR IX2 122.
10%
1913
Keski-Suomi — Jyväskylä mlk
Kaukoranta, Toivo
SKVR IX2 125.
10%
1913
Keski-Suomi — Sumiainen
Kaukoranta, Toivo
SKVR IX2 132.
10%
1913
Keski-Suomi — Saarijärvi
Koskenjaakko, Anshelm
SKVR IX2 136.
10%
1913
Keski-Suomi — Viitasaari
Kaukoranta, Toivo
SKVR X1 700.
10%
1888
Satakunta — Merikarvia
Roslin, M. K.
SKVR XII1 599.
10%
1897
Pohjois-Pohjanmaa — Piippola
Meriläinen, Heikki
SKVR XII1 603.
10%
1921
Pohjois-Pohjanmaa — Kalajoki
Hongell, Aune
SKVR XII1 607.
10%
1892
Pohjois-Pohjanmaa — Revonlahti
Koskimies, A. V.
SKVR XII1 619.
10%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 635.
10%
1920
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 637.
10%
1915
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 648.
10%
1916
Peräpohjola — Ylitornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 671.
10%
1920
Peräpohjola — Muonio
Paulaharju, Samuli ja Jenny
SKVR XII1 673.
10%
1915
Peräpohjola — Sodankylä
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 675.
10%
1932
Länsipohja — Kaaresuvanto
Haltsonen, Sulo
SKVR XII1 678.
10%
1932
Länsipohja — Vittanki
Haltsonen, Sulo
SKVR XII1 687.
10%
1884
Pohjois-Pohjanmaa — Pyhäjärvi Ol.
Krohn, Kaarle
SKVR XII2 8223.
10%
1934
Ruija — Porsanki
Paulaharju, Samuli ja Jenny
SKVR XIII2 5273.
10%
1911
Etelä-Karjala — Koivisto
Vaara, V. B.
SKVR XIII2 5285.
10%
1909
Etelä-Karjala — Heinjoki
Sonkkila, Hilja
SKVR XIII2 5295.
10%
1891
Etelä-Karjala — Rautjärvi
Sirén, Signe
SKVR XIII2 5296.
10%
1917
Etelä-Karjala — Kirvu
Suomalainen, Johannes
SKVR XIII2 5297.
10%
1935
Etelä-Karjala — Kirvu
Kirvun Tietävälän nuorisoseuran arkisto
SKVR XIII2 5312.
10%
1890
Etelä-Karjala — Viipuri mlk
Alava, Vihtori
SKVR XIII4 11323.
10%
1937
Etelä-Karjala — Koivisto
Mannonen, Ulla
SKVR XIII4 11335.
10%
1937
Etelä-Karjala — Virolahti
Korpela, Jaakko
SKVR XIII4 11337.
10%
1936
Etelä-Karjala — Suursaari
Laiho, Lauri
SKVR XIV 559.
10%
1935
Uusimaa — Kymi
Einola, Viktor
SKVR XIV 610.
10%
1920
Uusimaa — Vehkalahti
Vuorisalo, Katri
SKVR XIV 613.
10%
1893
Uusimaa — Sippola
Rytkönen, Antti
SKVR XIV 617.
10%
1935
Uusimaa — Kotka
Tirronen, Uuno
SKVR XIV 618.
10%
1935
Uusimaa — Kymi
Einola, Viktor
SKVR XIV 634.
10%
1906
Uusimaa — Elimäki
Heporauta, F. A.
SKVR XIV 640.
10%
1913
Uusimaa — Lapinjärvi
Salminen, Tyyne
SKVR XIV 642.
10%
1915
Uusimaa — Lapinjärvi
Salminen, Tyyne
SKVR XIV 655.
10%
1915
Uusimaa — Porvoo mlk
Velho, Osku
SKVR XIV 659.
10%
1915
Uusimaa — Porvoo mlk
Velho, Osku
SKVR XIV 663.
10%
1915
Uusimaa — Mäntsälä
Louhe, Lempi
JR 20808
10%
1941
Pohjois-Pohjanmaa — Piippola
Kaakinen, Iikka
JR 21290
10%
1910
Varsinais-Suomi — Uskela
Kallio, Niilo
JR 22424
10%
1936
Etelä-Savo — Mäntyharju
Karhu, J.
JR 23737
10%
1936
Etelä-Savo — Taipalsaari
Kaukonen, Katri
JR 23856
10%
1937
Etelä-Savo — Pertunmaa
Kaukonen, Katri
JR 23866
10%
1937
Etelä-Savo — Hirvensalmi
Kaukonen, Katri
JR 07038
10%
1923
Pohjois-Savo — Siilinjärvi
Heikkinen, Edith
JR 07408
10%
1935
Häme — Hartola
Heino, Arvo
JR 08309
10%
1935
Pohjois-Pohjanmaa — Pyhäjärvi Ol.
Hirvimäki, Aune
JR 16011
10%
1943
Satakunta — Nokia
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 16706
10%
1944
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 16745
10%
1944
Uusimaa — Kymi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 28338
10%
1929
Peräpohjola — Savukoski
Koskinen, Lauri
JR 32401
10%
1935
Etelä-Pohjanmaa — Laihia
Kärki, Frans
JR 32411
10%
1935
Pohjois-Pohjanmaa — Pyhäjoki
Kärki, Frans
JR 32796
10%
1948
Keski-Inkeri — Skuoritsa
Kärki, Frans
JR 33556
10%
1953
Etelä-Pohjanmaa — Töysä
Kärki, Frans
JR 34871
10%
1936
Etelä-Karjala — Tytärsaari
Laiho, Aili
JR 37073
10%
1937
Pohjois-Savo — Kiuruvesi
Lämsä, Antti
JR 39657
10%
1935
Häme — Lahti
Lindsten, Juho
JR 40878
10%
1937
Etelä-Savo — Mikkeli
Lyytikäinen, Veikko
JR 41199
10%
1936
Pohjois-Pohjanmaa — Kestilä
Mannermaa, Ilmari
JR 51570
10%
1930
Etelä-Pohjanmaa — Perho
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 51572
10%
1930
Etelä-Pohjanmaa — Perho
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 51573
10%
1930
Etelä-Pohjanmaa — Perho
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 52243
10%
1937
Länsipohja — Pajala
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 54731
10%
1946
Etelä-Karjala — Kivennapa
Pennanen, Olavi
JR 54871
10%
1946
Etelä-Karjala — Kivennapa
Pennanen, Olavi
JR 57068
10%
1932
Peräpohjola — Kolari
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 57079
10%
1932
Peräpohjola — Kolari
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 57083
10%
1932
Peräpohjola — Kolari
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 57285
10%
1932
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 57301
10%
1932
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 57308
10%
1932
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 57359
10%
1932
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 57380
10%
1932
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 57390
10%
1932
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 57423
10%
1932
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 57927
10%
1932
Peräpohjola — Sodankylä
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 59738
10%
1937
Pohjois-Karjala — Ilomantsi
Pirttilahti, Johan
JR 61468
10%
1936
Pohjois-Pohjanmaa — Oulu
Putaala, Martti
JR 61560
10%
1936
Pohjois-Pohjanmaa — Oulu
Putaala, Martti
JR 61910
10%
1953
Pohjois-Karjala — Pielisjärvi
Pyykkö, Armi
JR 62504
10%
1950
Pohjois-Savo — Suonenjoki
Pöyhönen, Martti
JR 62809
10%
1952
Etelä-Savo — Mikkeli mlk
Pöyhönen, Martti
JR 62924
10%
1952
Etelä-Savo — Ristiina
Pöyhönen, Martti
JR 64021
10%
1962
Pohjois-Pohjanmaa — Nivala
Railonsala, Artturi
JR 64038
10%
1962
Kainuu — Paltamo
Railonsala, Artturi
JR 65333
10%
1968
Peräpohjola — Keminmaa
Railonsala, Artturi
JR 68978
10%
1935
Pohjois-Karjala — Pielisjärvi
Saarelainen, J. V.
JR 68991
10%
1935
Pohjois-Karjala — Pielisjärvi
Saarelainen, J. V.
JR 69323
10%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 69573
10%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 69802
10%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 69854
10%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 70636
10%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 70649
10%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 70779
10%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 73717
10%
1951
Etelä-Karjala — Uusikirkko Vpl.
Sanakirjasäätiön välityksellä,
JR 74076
10%
1953
Etelä-Karjala — Pyhäjärvi Vpl.
Savolainen, Katri
JR 76195
10%
1949
Etelä-Karjala — Seiskari
Stauffer, Kirsti
JR 77010
10%
1939
Etelä-Savo — Sulkava
Sääski, Sylvi
JR 77043
10%
1939
Etelä-Savo — Sulkava
Sääski, Sylvi
JR 80907
10%
1949
Etelä-Pohjanmaa — Veteli
Tuomaala, Väinö
JR 81045
10%
1946
Etelä-Pohjanmaa — Soini
Tuomaala, Väinö
JR 82600
10%
1956
Etelä-Karjala — Kirvu
Velling, Rauno
JR 83263
10%
1937
Etelä-Savo — Sulkava
Virta, Alma
SKVR XII1 627.
10%
1915
Peräpohjola — Karunki
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XIV 667.
10%
1937
Uusimaa — Hyvinkää
Andelin, Vilho
SKVR VIII 2237.
10%
1909
Varsinais-Suomi — Kuusjoki
Kallio, V. J.
SKVR XIV 835.
10%
1915
Uusimaa — Kymi
Husu, Anni
JR 63785
10%
1957
Etelä-Karjala — Viipuri
Railonsala, Artturi
SKVR III2 1879.
10%
1891
Länsi-Inkeri — Narvusi
Alava, Vihtori
SKVR XIII2 5683.
10%
1935
Etelä-Karjala — Koivisto
Mannonen, Ulla
JR 07721
10%
1965
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Impilahti
Helenius, Mirjam
JR 31074
10%
1962
Kainuu — Ristijärvi
Kuvaja, Helli
JR 69563
10%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 54624
10%
1946
Etelä-Karjala — Kivennapa
Pennanen, Olavi
SKVR VII2 3571.
10%
1909
Pohjois-Karjala — Kontiolahti
Lukkarinen, Juho
SKVR XIII2 5208.
10%
1917
Etelä-Karjala — Lavansaari
Suomalainen, Johannes
JR 19098
10%
1935
Pohjois-Savo — Suonenjoki
Jalkanen, Yrjö
JR 25730
10%
1957
Etelä-Karjala — Sakkola
Kilpelä, Eeva
JR 26638
10%
1958
Etelä-Savo — Heinävesi
Koistinen, Liisa
JR 08404
10%
1962
Pohjois-Karjala — Nurmes
Hirvonen, Aino
JR 34734
10%
1936
Satakunta — Merikarvia
Laiho, Aili
JR 35878
10%
1936
Varsinais-Suomi — Uusikirkko Tl.
Laiho, Lauri
JR 53827
10%
1935
Etelä-Savo — Heinävesi
Pennanen, Olavi
JR 62815
10%
1952
Etelä-Savo — Mikkeli mlk
Pöyhönen, Martti
JR 69839
10%
1932
Keski-Suomi — Pihtipudas
Saarijärven yhteiskoulu
JR 78033
10%
1956
Etelä-Karjala — Lumivaara
Sääski, Sylvi
JR 80452
10%
1936
Etelä-Pohjanmaa — Evijärvi
Tuomaala, Väinö
SKVR XIII2 5202.
10%
1934
Etelä-Karjala — Vuoksenranta
Haltsonen, Sulo
SKVR XIV 639.
10%
1915
Uusimaa — Lapinjärvi
Salminen, Tyyne
JR 60959
10%
1962
Etelä-Karjala — Kivennapa
Pulliainen, Liina
JR 61061
10%
1957
Etelä-Karjala — Kivennapa
Pulliainen, Liina
SKVR VI1 1194.
10%
1920
Etelä-Savo — Mäntyharju
Hotinen, Juho
SKVR XIII2 5752.
10%
1935
Etelä-Karjala — Rautu
Eerikäinen, Alma
JR 44651
10%
1938
Pohjois-Savo — Iisalmi
Mykrä, Anni
JR 78906
10%
1935
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Impilahti
Tiensuu, Sanni
SKVR XIII2 5673.
10%
1935
Etelä-Karjala — Valkjärvi
Haltsonen, Sulo
JR 31153
10%
1937
Aunus — Repola
Kyöttinen, Pekka
Kanteletar 2:183
10%
None
None
None
SKVR V2 1801.
10%
1859
Itä- ja Pohjois-Inkeri — Markkova
Saxbäck, Fr. A.
SKVR X1 1080.
10%
1903
Satakunta — Sahalahti
Helin, Eevert
SKVR XII1 666.
10%
1915
Peräpohjola — Muonio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 51587
10%
1930
Pohjois-Pohjanmaa — Raahe
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 76062
10%
1936
Ruija — Omasvuono
Sommerseth, Anton J.
JR 83961
10%
1939
Pohjois-Karjala — Nurmes
Väänänen, Jorma
SKVR XIII4 11307.
10%
1936
Etelä-Karjala — Rautu
Pennanen, Olavi
JR 09299
10%
1961
Kainuu — Taivalkoski
Huhtelin, Jenny
SKVR IV2 2360.
10%
1893
Keski-Inkeri — Kupanitsa
Saarinen, Eliel
SKVR IX1 1612.
10%
1914
Häme — Hartola
Groundstroem, Kalervo
JR 08247
10%
1932
Viena — Uhtua
Hilippälä, Huoti
SKVR XIII2 5205.
10%
1890
Etelä-Karjala — Jääski
Alava, Vihtori
JR 33115
10%
1950
Etelä-Karjala — Pyhäjärvi Vpl.
Kärki, Frans
JR 68202
10%
1936
Pohjois-Karjala — Kitee
Rouvinen, Yrjö
SKVR VI1 1183.
10%
1888
Etelä-Savo — Lemi
Kouvo, Henrik
JR 19698
10%
1938
Etelä-Pohjanmaa — Kauhava
Jussila, Matti
JR 04967
10%
1935
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Suistamo
Haavio, Martti
JR 17172
10%
1936
Pohjois-Karjala — Tohmajärvi
Härkönen, Edvard
JR 37917
10%
1935
Pohjois-Pohjanmaa — Raahe
Lassila, Hilma
JR 56870
10%
1932
Peräpohjola — Kemijärvi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 56880
10%
1932
Peräpohjola — Kemijärvi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 57880
10%
1932
Peräpohjola — Sodankylä
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 61587
10%
1936
Pohjois-Pohjanmaa — Haukipudas
Putaala, Martti
SKVR XIV 649.
10%
1919
Uusimaa — Myrskylä
Salminen, Väinö
JR 35857
10%
1936
Varsinais-Suomi — Laitila
Laiho, Lauri
SKVR VI2 6659.
10%
1890
Etelä-Savo — Joutseno
Alava, Vihtori
SKVR XIII2 5306.
10%
1890
Etelä-Karjala — Jääski
Alava, Vihtori
JR 54381
10%
1937
Etelä-Karjala — Muolaa
Pennanen, Olavi
JR 61191
10%
1936
Pohjois-Savo — Tervo
Puranen, Anna
SKVR VIII 1902.
10%
1909
Varsinais-Suomi — Vahto
Vihervaara, Eemeli
SKVR IX1 1069.
10%
1913
Häme — Korpilahti
Vihervaara, Eemeli
SKVR XIII2 5279.
10%
1935
Etelä-Karjala — Koivisto
Laiho, Lauri
SKVR XIII4 11512.
10%
1936
Etelä-Karjala — Rautu
Pennanen, Olavi
JR 17323
10%
1962
Pohjois-Karjala — Eno
Härkönen, Olavi
JR 37791
10%
1962
Etelä-Karjala — Koivisto
Lankinen, Emma
JR 38777
10%
1962
Etelä-Pohjanmaa — Vimpeli
Lehtimäki, Aleksi
SKVR IX1 1602.
10%
1914
Häme — Asikkala
Groundstroem, Kalervo
JR 01974
10%
1957
Uusimaa — Hyvinkää
Andelin, Vilho
JR 70541
10%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
SKVR IX2 130.
10%
1893
Keski-Suomi — Saarijärvi
Liimatainen, A.
JR 25469
10%
1965
Etelä-Karjala — Koivisto
Kerminen, Emil
JR 04314
10%
1920
Keski-Suomi — Saarijärvi
Haapakoski, Elma
JR 65953
10%
1953
Keski-Suomi — Viitasaari
Rantanen, Saimi
JR 67062
10%
1962
Etelä-Karjala — Valkjärvi
Ravantti, Aino
JR 69258
10%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 70282
10%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 70474
10%
1932
Keski-Suomi — Karstula
Saarijärven yhteiskoulu
JR 70501
10%
1932
Keski-Suomi — Kannonkoski
Saarijärven yhteiskoulu
JR 70741
10%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 39729
10%
1964
Pohjois-Pohjanmaa — Rantsila
Linna, Eino
JR 54610
10%
1946
Etelä-Karjala — Kivennapa
Pennanen, Olavi
JR 60664
10%
1959
Etelä-Karjala — Johannes
Pukonen, Elsa
SKVR XII1 653.
10%
1915
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XIII2 5677.
10%
1911
Etelä-Karjala — Koivisto
Vaara, V. B.
JR 54806
10%
1946
Etelä-Karjala — Kivennapa
Pennanen, Olavi
JR 57339
10%
1932
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR III2 1779.
10%
1891
Länsi-Inkeri — Narvusi
Alava, Vihtori
JR 57500
10%
1932
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 57822
10%
1932
Peräpohjola — Turtola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 69963
10%
1932
Keski-Suomi — Karstula
Saarijärven yhteiskoulu
JR 69962
10%
1932
Keski-Suomi — Karstula
Saarijärven yhteiskoulu
JR 70803
10%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 21114
10%
1909
Varsinais-Suomi — Uskela
Kallio, Ilmari
JR 54762
10%
1946
Etelä-Karjala — Kivennapa
Pennanen, Olavi
JR 19109
10%
1935
Pohjois-Savo — Suonenjoki
Jalkanen, Yrjö
SKVR XIII4 10424.
10%
9999
Etelä-Karjala — Rautu
Hahl, Hjalmar
SKVR IX1 1579.
10%
1913
Häme — Tammela
Vihervaara, Eemeli
JR 75074
10%
1954
Etelä-Karjala — Kivennapa
Seppänen, Hilma
JR 28304
10%
1935
Pohjois-Savo — Leppävirta
Koskinen, Hannes
SKVR IV1 1086.
10%
1859
Keski-Inkeri — Moloskovitsa
Törneroos ja Tallqvist
JR 19108
10%
1935
Pohjois-Savo — Suonenjoki
Jalkanen, Yrjö
SKVR IV3 3905.
10%
1911
Keski-Inkeri — Spankkova
Lukkarinen, Juho
SKVR XII1 1165.
10%
1920
Peräpohjola — Kittilä
Paulaharju, Samuli ja Jenny
SKVR XIII4 11250.
10%
1936
Etelä-Karjala — Rautu
Pennanen, Olavi
JR 56843
10%
1932
Peräpohjola — Kemijärvi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 1151.
10%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XIII2 5702.
10%
1934
Etelä-Karjala — Antrea
Haltsonen, Sulo
SKVR XIII4 11519.
10%
1937
Etelä-Karjala — Koivisto
Mannonen, Ulla
JR 33083
10%
1950
Etelä-Karjala — Pyhäjärvi Vpl.
Kärki, Frans
JR 57111
10%
1932
Peräpohjola — Muonio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR IX1 1021.
10%
1914
Häme — Hausjärvi
Aaltonen, Esko
JR 44309
10%
1956
Pohjois-Karjala — Kesälahti
Mujunen, Kyllikki
JR 55209
10%
1963
Etelä-Pohjanmaa — Alavus
Perälä, Tauno
JR 57946
10%
1932
Peräpohjola — Sodankylä
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 79809
10%
1922
Keski-Suomi — Saarijärvi
Toivonen, Yrjö
SKVR VI1 1181.
10%
1922
Etelä-Savo — Luumäki
Puranen, Anni
SKVR VI1 1185.
10%
1889
Etelä-Savo — Lappee
Kemppi, A.
SKVR VI1 1186.
10%
1924
Etelä-Savo — Lappee
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
SKVR VI1 1190.
10%
1914
Etelä-Savo — Taipalsaari
Kotkanen, Väinö
SKVR VI1 1193.
10%
1913
Etelä-Savo — Mäntyharju
Haronen, Ester
SKVR VI1 1195.
10%
1913
Etelä-Savo — Mäntyharju
Kantele, Toini
SKVR VI1 1201.
10%
1890
Etelä-Savo — Ristiina
Tuomala, J. E.
SKVR VI1 1202.
10%
1933
Etelä-Savo — Puumala
Luukkonen, Kerttu
SKVR VI1 1213.
10%
1915
Etelä-Savo — Savonranta
Väisänen, A. O.
SKVR VI1 1218.
10%
1904
Pohjois-Savo — Pielavesi
Nousiainen, V.
SKVR VI2 6650.
10%
1890
Etelä-Savo — Lemi
Alava, Vihtori
SKVR VI2 6652.
10%
1934
Etelä-Savo — Lemi
Kohvakka, Toini
SKVR VI2 6653.
10%
1890
Etelä-Savo — Lappee
Alava, Vihtori
SKVR VI2 6658.
10%
1890
Etelä-Savo — Joutseno
Alava, Vihtori
SKVR VI2 6660.
10%
1890
Etelä-Savo — Savitaipale
Alava, Vihtori
SKVR VI2 6662.
10%
1934
Etelä-Savo — Ristiina
Kohvakka, Toini
SKVR VII2 3569.
10%
1895
Pohjois-Karjala — Kontiolahti
Rytkönen, Antti
SKVR VIII 1884.
10%
1892
Varsinais-Suomi — Marttila
Hildén, A.
SKVR IX1 1041.
10%
1909
Häme — Asikkala
Koskenjaakko, Anshelm
SKVR IX1 1047.
10%
1914
Häme — Hollola
Aaltonen, Esko
SKVR IX1 1051.
10%
1892
Häme — Iitti
Hildén, A.
SKVR IX1 1066.
10%
1909
Häme — Jämsä
Kotikoski, J. W.
SKVR X1 699.
10%
1889
Satakunta — Noormarkku
Ollinen, J. F.
SKVR X1 701.
10%
1889
Satakunta — Merikarvia
Romppanen, Eevertti
SKVR X1 706 β.
10%
1889
Satakunta
Arho, A. O.
SKVR XI 79.
10%
1904
Etelä-Pohjanmaa — Isojoki
Munck, Edv.
SKVR XI 85.
10%
1928
Etelä-Pohjanmaa — Perho
Paulaharju, Samuli ja Jenny
SKVR XI 2526.
10%
1883
Etelä-Pohjanmaa — Jurva
Tarkkanen, Matti
SKVR XI 2527.
10%
1890
Etelä-Pohjanmaa — Ylihärmä
Takala, E. E.
SKVR XII1 606.
10%
1915
Pohjois-Pohjanmaa — Paavola
Jääskelä, Sakari
SKVR XII1 615 α.
10%
1933
Pohjois-Pohjanmaa — Haukipudas
Paulaharju, Samuli ja Jenny
SKVR XII1 639.
10%
1914
Peräpohjola — Simo
Räsänen, Martti
SKVR XII1 649.
10%
1915
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 691.
10%
1924
Pohjois-Pohjanmaa — Piippola
Haanpää, Pentti
SKVR XIII2 5284.
10%
1909
Etelä-Karjala — Johannes
Paulaharju, Samuli ja Jenny
SKVR XIII2 5302.
10%
1934
Etelä-Karjala — Vuoksenranta
Haltsonen, Sulo
SKVR XIII2 5303.
10%
1934
Etelä-Karjala — Vuoksenranta
Haltsonen, Sulo
SKVR XIII2 5304.
10%
1934
Etelä-Karjala — Vuoksenranta
Haltsonen, Sulo
SKVR XIII2 5307.
10%
1934
Etelä-Karjala — Antrea
Haltsonen, Sulo
SKVR XIII2 5320.
10%
1910
Etelä-Karjala — Suursaari
Porkka, Laina
SKVR XIII4 11338.
10%
1936
Etelä-Karjala — Suursaari
Laiho, Lauri
SKVR XIII4 11339.
10%
1936
Etelä-Karjala — Tytärsaari
Laiho, Lauri
SKVR XIII4 11467.
10%
1936
Etelä-Karjala — Muolaa
Terijoen Yhteislyseon oppilaat
SKVR XIV 602.
10%
1936
Uusimaa — Haapasaari
Laiho, Aili
SKVR XIV 608.
10%
1910
Uusimaa — Vehkalahti
Uski, Anton
SKVR XIV 619.
10%
1916
Uusimaa — Kymi
Husu, Anni
SKVR XIV 651.
10%
1911
Uusimaa — Askola
Laurinmäki, H. J.
SKVR XIV 653.
10%
1885
Uusimaa — Porvoo
Tuomala, J. E.
SKVR XIV 656.
10%
1915
Uusimaa — Porvoo mlk
Velho, Osku
SKVR XIV 657.
10%
1915
Uusimaa — Porvoo mlk
Velho, Osku
SKVR XIV 662.
10%
1915
Uusimaa — Mäntsälä
Louhe, Lempi
SKVR XIV 666.
10%
1938
Uusimaa — Hyvinkää
Andelin, Ida
JR 19342
10%
1935
Pohjois-Pohjanmaa — Vihanti
Junttila, M. A.
JR 23725
10%
1936
Etelä-Savo — Taipalsaari
Kaukonen, Katri
JR 23748
10%
1936
Etelä-Savo — Taipalsaari
Kaukonen, Katri
JR 23886
10%
1937
Etelä-Savo — Pertunmaa
Kaukonen, Katri
JR 23896
10%
1937
Etelä-Savo — Hirvensalmi
Kaukonen, Katri
JR 24662
10%
1944
Viena — Kontokki
Kaukonen, Väinö
JR 25726
10%
1957
Etelä-Karjala — Sakkola
Kilpelä, Eeva
JR 25756
10%
1957
Etelä-Karjala — Vuoksenranta
Kilpelä, Eeva
JR 26394
10%
1935
Etelä-Savo — Savitaipale
Kohonen, Eino
JR 26817
10%
1936
Pohjois-Savo — Sonkajärvi
Koljonen, Anni
JR 27866
10%
1964
Etelä-Karjala — Muolaa
Kortemaa, Sylvi
JR 02340
10%
1962
Etelä-Karjala — Vahviala
Aspinen, Eemil
JR 03747
10%
1922
Keski-Suomi — Hankasalmi
Eskonen, Elsa
JR 06148
10%
1946
Keski-Suomi — Saarijärvi
Harju, Otto
JR 06861
10%
1936
Satakunta — Hämeenkyrö
Heikkilä, Heimo
JR 07443
10%
1935
Häme — Hartola
Heino, Arvo
JR 08595
10%
1962
Pohjois-Karjala — Ilomantsi
Hirvonen, Aune
JR 08655
10%
1970
Pohjois-Karjala — Rääkkylä
Hirvonen, Aune
JR 09458
10%
1922
Keski-Suomi — Vesanto
Huttunen, Alma
JR 29901
10%
1936
Etelä-Karjala — Kirvu
Kuisma, Helena
JR 32331
10%
1940
Etelä-Pohjanmaa — Ilmajoki
Kärki, Frans
JR 32586
10%
1934
Etelä-Pohjanmaa — Ilmajoki
Kärki, Frans
JR 34854
10%
1936
Etelä-Karjala — Tytärsaari
Laiho, Aili
JR 34859
10%
1936
Etelä-Karjala — Tytärsaari
Laiho, Aili
JR 34869
10%
1936
Etelä-Karjala — Tytärsaari
Laiho, Aili
JR 44607
10%
1936
Pohjois-Savo — Iisalmi
Mykrä, Anni
JR 45958
10%
1962
Kainuu — Pudasjärvi
Niva, Kalle
JR 46470
10%
1939
Pohjois-Pohjanmaa — Rantsila
Näsälä, Aune
JR 48718
10%
1953
Etelä-Savo — Lappee
Paarmo, Maire
JR 49658
10%
1956
Etelä-Savo — Lappeenranta
Paavolainen, Oma Martti
JR 49711
10%
1956
Etelä-Savo — Savitaipale
Paavolainen, Oma Martti
JR 52362
10%
1937
Peräpohjola — Sodankylä
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 52591
10%
1949
Peräpohjola — Sodankylä
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 53321
10%
1936
Etelä-Pohjanmaa — Töysä
Peltonen, Erkki
JR 53417
10%
1938
Etelä-Pohjanmaa — Töysä
Peltonen, Erkki
JR 53612
10%
1935
Etelä-Savo — Heinävesi
Pennanen, Olavi
JR 53638
10%
1935
Etelä-Savo — Heinävesi
Pennanen, Olavi
JR 53799
10%
1935
Etelä-Savo — Heinävesi
Pennanen, Olavi
JR 59748
10%
1937
Pohjois-Karjala — Ilomantsi
Pirttilahti, Johan
JR 61192
10%
1936
Pohjois-Savo — Tervo
Puranen, Anna
JR 63485
10%
1939
Satakunta — Nokia
Railonsala, Artturi
JR 64137
10%
1968
Peräpohjola — Ranua
Railonsala, Artturi
JR 67782
10%
1935
Etelä-Savo — Kerimäki
Rikkilä, Toivo
JR 69467
10%
1932
Keski-Suomi — Rautalampi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 69517
10%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 69688
10%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 69793
10%
1932
Keski-Suomi — Karstula
Saarijärven yhteiskoulu
JR 69902
10%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 69920
10%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 69976
10%
1932
Keski-Suomi — Pylkönmäki
Saarijärven yhteiskoulu
JR 70121
10%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 70510
10%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 70520
10%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 70861
10%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 73033
10%
1935
Varsinais-Suomi — Uusikaupunki
Salokannel, Tyyne
JR 73045
10%
1935
Varsinais-Suomi — Uusikaupunki
Salokannel, Tyyne
JR 76567
10%
1937
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Ruskeala
Suoninen, Marja
JR 77028
10%
1939
Etelä-Savo — Sulkava
Sääski, Sylvi
JR 79068
10%
1966
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Suojärvi
Timonen, Senni
SKVR XIII2 5186.
10%
1934
Etelä-Karjala — Metsäpirtti
Laiho, Lauri
SKVR XIII4 11449.
10%
1936
Etelä-Karjala — Rautu
Pennanen, Olavi
SKVR XIV 834.
10%
1935
Uusimaa — Kotka
Tirronen, Uuno
JR 59617
10%
1952
Etelä-Karjala — Kivennapa
Pimiä, Amalia
JR 75033
10%
1954
Etelä-Karjala — Kivennapa
Seppänen, Hilma
SKVR IX1 1573.
10%
1913
Häme — Somero
Vihervaara, Eemeli
SKVR IX2 135.
10%
1913
Keski-Suomi — Saarijärvi
Salo, Aukusti
SKVR XIII2 5772.
10%
1932
Etelä-Karjala — Pyhäjärvi Vpl.
Kitunen
SKVR XIV 658.
10%
1915
Uusimaa — Porvoo mlk
Velho, Osku
JR 33776
10%
1958
Satakunta — Tottijärvi
Kärki, Frans
JR 34544
10%
1963
Satakunta — Tyrvää
Kärki, Frans
SKVR III3 2774.
10%
1900
Länsi-Inkeri — Narvusi
Ruotsalainen, J. Fr.
SKVR VI2 6798.
10%
1890
Etelä-Savo — Joutseno
Alava, Vihtori
SKVR X1 998.
10%
1879
Satakunta — Vesilahti
Borenius, A. A.
SKVR XIII2 5680.
10%
1935
Etelä-Karjala — Koivisto
Kansanen, Erkki
JR 70345
10%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 73819
10%
1961
Etelä-Karjala — Äyräpää
Sanakirjasäätiön välityksellä,
SKVR XIII2 5878.
10%
1935
Etelä-Karjala — Koivisto
Mannonen, Ulla
JR 66526
10%
1936
Pohjois-Savo — Tuusniemi
Räsänen, Otto
JR 32209
10%
1942
Etelä-Karjala — Metsäpirtti
Kärki, Frans
JR 56390
10%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 48108
10%
1951
Etelä-Karjala — Rautu
Onttonen, Helena
JR 69574
10%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 74978
10%
1954
Etelä-Karjala — Kivennapa
Seppänen, Hilma
SKVR VIII 1905.
10%
1914
Varsinais-Suomi — Laitila
Sonkkila, Linda
SKVR VI2 6740.
10%
1890
Etelä-Savo — Savitaipale
Alava, Vihtori
SKVR XIV 635.
10%
1903
Uusimaa — Elimäki
Kujala, Antti
JR 25782
10%
1957
Etelä-Karjala — Muolaa
Kilpelä, Eeva
JR 34831
10%
1936
Etelä-Karjala — Suursaari
Laiho, Aili
JR 75109
10%
1954
Etelä-Karjala — Kivennapa
Seppänen, Hilma
SKVR X1 707.
10%
1887
Satakunta — Lempäälä
Lindqvist, Aleksander
JR 68330
10%
1936
Etelä-Savo — Lemi
Ruoppila, Veikko
JR 57113
10%
1932
Peräpohjola — Muonio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 79387
10%
1935
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Uukuniemi
Toiviainen, Eino
JR 60670
10%
1960
Etelä-Karjala — Uusikirkko Vpl.
Pukonen, Elsa
SKVR IX1 1580.
10%
1913
Häme — Sääksmäki
Salo, Aukusti
SKVR XIII2 5203.
10%
1934
Etelä-Karjala — Kirvu
Kykkänen, Anna
JR 54726
10%
1946
Etelä-Karjala — Kivennapa
Pennanen, Olavi
SKVR XII1 694.
10%
1915
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII2 8215.
10%
1935
Pohjois-Pohjanmaa — Muhos
Lyttinen, Hilda
SKVR VII2 3589.
10%
1884
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Impilahti
Krohn, Kaarle
JR 35753
10%
1936
Satakunta — Noormarkku
Laiho, Lauri
SKVR IX1 1608.
10%
1914
Häme — Heinola mlk
Groundstroem, Kalervo
SKVR VI1 1530.
10%
1933
Etelä-Savo — Puumala
Luukkonen, Kerttu
SKVR XIII2 5885.
10%
1886
Etelä-Karjala — Parikkala
Helsingin Suomalaisen Alkeisopiston konventti
SKVR V2 1794.
10%
1877
Itä- ja Pohjois-Inkeri — Lempaala
Borenius, A. A.
SKVR VIII 2236.
10%
1913
Varsinais-Suomi — Suomusjärvi
Saariluoma, Vilho
SKVR XIII2 5696.
10%
1891
Etelä-Karjala — Rautjärvi
Lilius, Lilli
JR 61639
10%
1936
Pohjois-Pohjanmaa — Oulu
Putaala, Martti
JR 66345
10%
1913
Häme — Somero
Rantasalo, Varma
SKVR XIII4 11325.
10%
1936
Etelä-Karjala — Koivisto
Mannonen, Ulla
SKVR XIII4 11333.
10%
1936
Etelä-Karjala — Vahviala
Rissanen, Tyyne
JR 23334
10%
1936
Etelä-Savo — Heinävesi
Karhu, Lyyli
JR 27050
10%
1962
Kainuu — Sotkamo
Komulainen, Reeta
JR 09298
10%
1961
Kainuu — Taivalkoski
Huhtelin, Jenny
JR 48644
10%
1936
Etelä-Savo — Anttola
Paajanen, Elma
JR 57134
10%
1932
Peräpohjola — Muonio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 61663
10%
1936
Pohjois-Pohjanmaa — Pulkkila
Putaala, Martti
JR 73752
10%
1960
Etelä-Karjala — Vahviala
Sanakirjasäätiön välityksellä,
JR 82469
10%
1937
Pohjois-Pohjanmaa — Nivala
Vauhkala, Juho
SKVR IX2 120.
10%
1850
Häme
Rudbäck ja Rothman
JR 43501
10%
1936
Etelä-Karjala — Jaakkima
Moilanen, Toini
JR 59376
10%
1957
Etelä-Karjala — Heinjoki
Pessinen, Eeva
JR 69495
10%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
SKVR VI2 6800.
10%
1890
Etelä-Savo — Savitaipale
Alava, Vihtori
SKVR XIII4 11274.
10%
1936
Etelä-Karjala — Rautu
Pennanen, Olavi
JR 84507
10%
1962
Etelä-Karjala — Tytärsaari
Yrjönen, Teodor
JR 24666
10%
1944
Viena — Kontokki
Kaukonen, Väinö
JR 31161
10%
1937
Aunus — Repola
Kyöttinen, Pekka
JR 46555
10%
1962
Etelä-Pohjanmaa — Kaustinen
Ojala, Katri
SKVR X1 1001.
10%
1853
Satakunta — Sahalahti
Kahari, K. E.
JR 48716
10%
1953
Etelä-Savo — Lappee
Paarmo, Maire
SKVR XIII2 5274.
10%
1935
Etelä-Karjala — Koivisto
Haltsonen, Sulo
SKVR XIII2 5278.
10%
1935
Etelä-Karjala — Koivisto
Laiho, Lauri
SKVR VI1 1410.
10%
1922
Etelä-Savo — Kangasniemi
Kuitunen, Oskari
JR 02361
10%
1963
Satakunta — Luvia
Auramo, Vilho
SKVR XII1 615.
10%
1916
Pohjois-Pohjanmaa — Kiiminki
Paulaharju, Aili
SKVR XIII2 5694.
10%
1935
Etelä-Karjala — Kurkijoki
Kaukonen, Katri
JR 46505
10%
1962
Pohjois-Pohjanmaa — Rantsila
Näsänen, Aune
JR 41075
10%
1957
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Impilahti
Makkula, Aino
SKVR IX2 134.
10%
1913
Keski-Suomi — Saarijärvi
Kaukoranta, Toivo
JR 73632
10%
1932
Häme — Valkeala
Sanakirjasäätiön välityksellä,
SKVR XIV 603.
10%
1936
Uusimaa — Haapasaari
Laiho, Aili
SKVR XIV 562.
10%
1916
Uusimaa — Kymi
Husu, Anni
SKVR XII1 610.
10%
1912
Pohjois-Pohjanmaa — Hailuoto
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 69470
10%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
SKVR I3 1807.
10%
1904
Viena — Kontokki
Niemi, A. R.
SKVR XIII2 5206.
10%
1890
Etelä-Karjala — Viipuri mlk
Alava, Vihtori
JR 28422
10%
1935
Etelä-Savo — Punkaharju
Kosonen, Alina
SKVR XIII2 5761.
10%
1935
Etelä-Karjala — Rautu
Kaukonen, Katri
SKVR IX2 273.
10%
1889
Keski-Suomi — Hankasalmi
Festen, H. ja E.
JR 82586
10%
1956
Etelä-Karjala — Kirvu
Velling, Rauno
SKVR XII1 692.
10%
1891
Pohjois-Pohjanmaa — Pyhäjoki
Rautell, E. F.
JR 37790
10%
1962
Etelä-Karjala — Koivisto
Lankinen, Emma
SKVR X1 1002.
10%
1913
Satakunta — Virrat
Leander, M.
SKVR XIII4 11280.
10%
1938
Etelä-Karjala — Lavansaari
Suomalainen, Johannes
JR 19482
10%
1962
Etelä-Karjala — Muolaa
Jussila, Hilma
JR 66040
10%
1955
Etelä-Karjala — Virolahti
Rantanen, Saimi
SKVR XIII2 5187.
10%
1921
Etelä-Karjala — Rautu
Haavio, Martti
SKVR XIII2 5681.
10%
1935
Etelä-Karjala — Koivisto
Laiho, Lauri
SKVR XIII2 5766.
10%
1934
Etelä-Karjala — Sakkola
Laiho, Lauri
JR 71391
10%
1939
Häme — Orimattila
Saarto, Maila
SKVR VI1 1188.
10%
1933
Etelä-Savo — Lappee
Kohvakka, Toini
SKVR VI1 1189.
10%
1933
Etelä-Savo — Lemi
Kohvakka, Toini
SKVR VI2 6657.
10%
1890
Etelä-Savo — Joutseno
Alava, Vihtori
SKVR VI2 6661.
10%
1934
Etelä-Savo — Ristiina
Kohvakka, Toini
SKVR VI2 6665.
10%
1934
Etelä-Savo — Pieksämäki
Kohvakka, Toini
SKVR IX2 133.
10%
1913
Keski-Suomi — Saarijärvi
Koskenjaakko, Anshelm
SKVR XII1 600.
10%
1915
Kainuu — Kajaani
Paulaharju, Samuli ja Jenny
SKVR XII1 672.
10%
1890
Peräpohjola — Sodankylä
Koskimies, A. V.
SKVR XII1 696.
10%
1919
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XIV 660.
10%
1915
Uusimaa — Porvoo mlk
Velho, Osku
JR 23711
10%
1936
Etelä-Savo — Taipalsaari
Kaukonen, Katri
JR 23743
10%
1936
Etelä-Savo — Taipalsaari
Kaukonen, Katri
JR 26119
10%
1928
Etelä-Pohjanmaa — Veteli
Kivelä, Iida
JR 09858
10%
1941
Pohjois-Pohjanmaa — Merijärvi
Hyvärinen, Juho
JR 10328
10%
1925
Häme — Orimattila
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 30603
10%
1962
Etelä-Savo — Joutseno
Kutila, Elsa
JR 37153
10%
1936
Pohjois-Pohjanmaa — Kestilä
Hautala, Sigrid
JR 53845
10%
1935
Etelä-Savo — Heinävesi
Pennanen, Olavi
JR 75112
10%
1954
Etelä-Karjala — Kivennapa
Seppänen, Hilma
JR 75380
10%
1961
Etelä-Karjala — Kivennapa
Seppänen, Hilma
JR 80457
10%
1936
Etelä-Pohjanmaa — Evijärvi
Tuomaala, Väinö
JR 80765
10%
1947
Etelä-Pohjanmaa — Alajärvi
Tuomaala, Väinö
JR 82366
10%
1936
Etelä-Karjala — Kirvu
Varemo, Otto
JR 70139
10%
1932
Keski-Suomi — Karstula
Saarijärven yhteiskoulu
SKVR XI 81.
10%
1889
Etelä-Pohjanmaa — Teuva
Korpela, S.
SKVR XII1 1140.
10%
1913
Kainuu — Kuhmo
Hänninen, Laina
JR 24806
10%
1953
Etelä-Karjala — Terijoki
Kaunisto, Jenny Silja
SKVR V2 1794 a.
10%
1917
Itä- ja Pohjois-Inkeri — Lempaala
Räikkönen, Eino
SKVR XIV 638.
10%
1938
Uusimaa — Lapinjärvi
Eteläsuomalainen osakunta
SKVR X1 702.
10%
1930
Satakunta — Siikainen
Oksanen Katri
JR 05976
10%
1936
Etelä-Pohjanmaa — Kauhajoki
Harju, Helmi
JR 43109
10%
1936
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Sortavala mlk
Moilanen, Matti
SKVR VII2 3465.
10%
1891
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Soanlahti
Neovius, A. D.
SKVR X1 696.
10%
1914
Satakunta — Luvia
Salo, Aukusti
SKVR XII1 1163.
10%
1920
Peräpohjola — Kittilä
Paulaharju, Samuli ja Jenny
SKVR XIII2 5277.
10%
1935
Etelä-Karjala — Koivisto
Kansanen, Erkki
SKVR XIV 837.
10%
1938
Uusimaa — Lapinjärvi
Eteläsuomalainen osakunta
JR 24819
10%
1932
Häme — Iitti
Kauppinen, Eino
JR 32488
10%
1945
Keski-Inkeri — Venjoki
Kärki, Frans
JR 62463
10%
1950
Etelä-Savo — Virtasalmi
Pöyhönen, Martti
SKVR VI1 1524.
10%
1891
Etelä-Savo — Savitaipale
Jäkälä, Juho
JR 00641
10%
1957
Etelä-Karjala — Johannes
Airikka, Lauri
SKVR VI2 6796.
10%
1890
Etelä-Savo — Lappee
Alava, Vihtori
SKVR X1 718.
10%
1910
Satakunta — Punkalaidun
Moisio, Hilja
SKVR IX1 1030.
10%
1914
Häme — Koski Hl
Aaltonen, Esko
JR 09015
10%
1963
Häme — Heinola mlk
Holstila, Liisa
JR 31961
10%
1942
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Suistamo
Kärki, Frans
JR 50719
10%
1911
Häme — Iitti
Pasila, Niilo
SKVR XIV 563.
10%
1886
Uusimaa — Anjala
Tyyskä, J.
JR 22423
10%
1936
Etelä-Savo — Mäntyharju
Karhu, J.
SKVR VII2 3413.
10%
1910
Laatokan Karjala (Raja-Karjala)
Kallio, Alma
SKVR XIII2 5665.
10%
1921
Etelä-Karjala — Sakkola
Hakulinen, Lauri
SKVR III1 1084.
10%
1881
Länsi-Inkeri — Narvusi
Porkka, Volmari
JR 83774
10%
1946
Etelä-Karjala — Kivennapa
Vuorikoski, Terttu
JR 53721
10%
1935
Etelä-Savo — Heinävesi
Pennanen, Olavi
JR 68702
10%
1929
Etelä-Savo — Joroinen
Rytkönen, Ahti
JR 29296
10%
1884
Pohjois-Pohjanmaa — Pyhäjärvi Ol.
Krohn, Kaarle
SKVR VI1 1182.
10%
1884
Etelä-Savo — Lemi
Kouvo, Henrik
JR 63786
10%
1957
Etelä-Karjala — Johannes
Railonsala, Artturi
SKVR X1 704 α.
10%
1931
Satakunta — Ikaalinen
Alanen, Viljo
JR 53867
10%
1935
Etelä-Savo — Heinävesi
Pennanen, Olavi
SKVR V2 1808.
10%
1847
Itä- ja Pohjois-Inkeri — Lempaala
Reinholm, H. A.
SKVR XI 2549.
10%
1884
Etelä-Pohjanmaa — Jurva
Tarkkanen, Matti
JR 06282
10%
1935
Keski-Suomi — Saarijärvi
Harju, Otto
JR 69576
10%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
SKVR X1 697.
10%
1892
Satakunta — Noormarkku
Lindgren, Fredrik
SKVR X1 709.
10%
1907
Satakunta — Kihniö
Vegelius, Lyydia
SKVR XIII2 5199.
10%
1935
Etelä-Karjala — Uusikirkko Vpl.
Mannonen, Ulla
SKVR XIII4 11324.
10%
1937
Etelä-Karjala — Koivisto
Mannonen, Ulla
SKVR XIV 841.
10%
1932
Uusimaa — Vihti
Enäjärvi-Haavio, Elsa
JR 25866
10%
1957
Itä- ja Pohjois-Inkeri — Järvisaari
Kilpelä, Eeva