JR 32664
45%
1947
Etelä-Karjala — Metsäpirtti
Kärki, Frans
SKVR V2 1814.
43%
1917
Itä- ja Pohjois-Inkeri — Lempaala
Räikkönen, Eino
SKVR XIII2 5743.
41%
1912
Etelä-Karjala — Metsäpirtti
Koskivaara, Aleksanteri
SKVR XIII2 5760.
40%
1935
Etelä-Karjala — Rautu
Kaukonen, Katri
JR 83194
40%
1945
Etelä-Karjala — Sakkola
Virolainen, Maria
JR 32643
39%
1946
Etelä-Karjala — Metsäpirtti
Kärki, Frans
SKVR V2 1813.
38%
1917
Itä- ja Pohjois-Inkeri — Lempaala
Räikkönen, Eino
JR 32804
38%
1948
Itä- ja Pohjois-Inkeri — Lempaala
Kärki, Frans
SKVR XIII4 11547.
38%
1936
Etelä-Karjala — Rautu
Pennanen, Olavi
SKVR XIII4 11552.
37%
1936
Etelä-Karjala — Rautu
Pennanen, Olavi
JR 60935
37%
1962
Etelä-Karjala — Kivennapa
Pulliainen, Liina
JR 75300
37%
1959
Etelä-Karjala — Kivennapa
Seppänen, Hilma
SKVR XIII2 5747.
37%
1934
Etelä-Karjala — Metsäpirtti
Laiho, Lauri
JR 60934
37%
1962
Etelä-Karjala — Kivennapa
Pulliainen, Liina
SKVR XIII4 11559.
36%
1936
Etelä-Karjala — Terijoki
Terijoen Yhteislyseon oppilaat
JR 36606
36%
1960
Etelä-Karjala — Rautu
Laine, Ida
SKVR V2 1811.
35%
1917
Itä- ja Pohjois-Inkeri — Lempaala
Räikkönen, Eino
SKVR XIII4 11548.
35%
1936
Etelä-Karjala — Rautu
Pennanen, Olavi
JR 62958
35%
1952
Etelä-Karjala — Rautu
Pöyhönen, Martti
JR 68912
35%
1962
Etelä-Karjala — Metsäpirtti
Ryyppö, Aulis
SKVR XIII2 5768.
35%
1909
Etelä-Karjala — Pyhäjärvi Vpl.
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 75295
35%
1959
Etelä-Karjala — Kivennapa
Seppänen, Hilma
JR 59590
35%
1951
Etelä-Karjala — Kivennapa
Pimiä, Amalia
JR 75202
34%
1955
Etelä-Karjala — Kivennapa
Seppänen, Hilma
JR 49909
34%
1956
Etelä-Karjala — Kivennapa
Paavolainen, Oma Martti
JR 33108
34%
1950
Etelä-Karjala — Pyhäjärvi Vpl.
Kärki, Frans
JR 74977
34%
1954
Etelä-Karjala — Kivennapa
Seppänen, Hilma
SKVR IV3 3889.
34%
1911
Keski-Inkeri — Moloskovitsa
Lukkarinen, Juho
SKVR XIII2 5754.
34%
1934
Etelä-Karjala — Rautu
Laiho, Lauri
JR 83298
34%
1964
Etelä-Karjala — Rautu
Virtanen, Leea
JR 33158
33%
1950
Etelä-Karjala — Pyhäjärvi Vpl.
Kärki, Frans
JR 33611
33%
1957
Etelä-Karjala — Metsäpirtti
Kärki, Frans
JR 33123
33%
1950
Etelä-Karjala — Pyhäjärvi Vpl.
Kärki, Frans
JR 33455
33%
1951
Etelä-Karjala — Viipuri
Kärki, Frans
SKVR XIII2 5758.
33%
1935
Etelä-Karjala — Rautu
Laiho, Lauri
JR 32806
33%
1948
Itä- ja Pohjois-Inkeri — Lempaala
Kärki, Frans
JR 83689
33%
1955
Etelä-Karjala — Hiitola
Voutilainen, Anna
SKVR V2 1807.
33%
1847
Itä- ja Pohjois-Inkeri — Lempaala
Reinholm, H. A.
JR 62945
32%
1952
Etelä-Karjala — Rautu
Pöyhönen, Martti
JR 32777
32%
1947
Etelä-Karjala — Metsäpirtti
Kärki, Frans
SKVR XIII4 11328.
32%
1937
Etelä-Karjala — Kaukola
Paavilainen, Simo
JR 53037
32%
1936
Etelä-Karjala — Rautu
Pekkanen, Topi
JR 32677
32%
1947
Etelä-Karjala — Metsäpirtti
Kärki, Frans
JR 34920
32%
1936
Itä- ja Pohjois-Inkeri — Miikkulainen
Laiho, Aili
JR 54691
32%
1946
Etelä-Karjala — Kivennapa
Pennanen, Olavi
SKVR XIII2 5319.
32%
1935
Etelä-Karjala — Seiskari
Laiho, Aili
JR 32710
32%
1946
Etelä-Karjala — Sakkola
Kärki, Frans
JR 33459
32%
1952
Itä- ja Pohjois-Inkeri — Miikkulainen
Kärki, Frans
JR 77863
32%
1944
Keski-Inkeri — Tuutari
Sääski, Sylvi
JR 78023
32%
1956
Etelä-Karjala — Lumivaara
Sääski, Sylvi
JR 78069
32%
1956
Etelä-Karjala — Lumivaara
Sääski, Sylvi
JR 83102
32%
1948
Keski-Inkeri — Hietamäki
Virolainen, Maria
JR 83769
32%
1946
Etelä-Karjala — Kivennapa
Vuorikoski, Terttu
SKVR XIII4 11557.
32%
1935
Etelä-Karjala — Kivennapa
Huuhtanen, Matti
SKVR XIII2 5761.
31%
1935
Etelä-Karjala — Rautu
Kaukonen, Katri
SKVR IV3 3033.
31%
1901
Keski-Inkeri — Kupanitsa
Ruotsalainen, J. Fr.
JR 32442
31%
1944
Keski-Inkeri — Venjoki
Kärki, Frans
JR 54807
31%
1946
Etelä-Karjala — Kivennapa
Pennanen, Olavi
JR 59390
31%
1957
Etelä-Karjala — Kivennapa
Pessinen, Eeva
SKVR XIII2 5752.
31%
1935
Etelä-Karjala — Rautu
Eerikäinen, Alma
JR 32673
31%
1947
Etelä-Karjala — Metsäpirtti
Kärki, Frans
SKVR XIII4 11558.
31%
1936
Etelä-Karjala — Kivennapa
Terijoen Yhteislyseon oppilaat
JR 32843
31%
1948
Etelä-Karjala — Sakkola
Kärki, Frans
JR 54197
31%
1937
Etelä-Karjala — Äyräpää
Pennanen, Olavi
JR 62953
31%
1952
Etelä-Karjala — Rautu
Pöyhönen, Martti
JR 16595
31%
1944
Etelä-Karjala — Metsäpirtti
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
SKVR XIII2 5268.
31%
1903
Etelä-Karjala — Uusikirkko Vpl.
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 25774
31%
1957
Etelä-Karjala — Muolaa
Kilpelä, Eeva
JR 25790
31%
1957
Etelä-Karjala — Muolaa
Kilpelä, Eeva
JR 25821
31%
1957
Etelä-Karjala — Muolaa
Kilpelä, Eeva
JR 30533
31%
1936
Etelä-Karjala — Kanneljärvi
Kurppa, Aino
JR 59249
31%
1955
Itä- ja Pohjois-Inkeri — Toksova
Pesonen, Eeva
JR 83157
31%
1948
Keski-Inkeri — Tyrö
Virolainen, Maria
JR 32494
30%
1945
Keski-Inkeri — Skuoritsa
Kärki, Frans
JR 54450
30%
1937
Etelä-Karjala — Muolaa
Pennanen, Olavi
SKVR V2 1815.
30%
1894
Itä- ja Pohjois-Inkeri — Vuole
Pajula, Fanny M.
SKVR XIII2 5763.
30%
1934
Etelä-Karjala — Sakkola
Haltsonen, Sulo
SKVR XIII4 11318.
30%
1938
Etelä-Karjala — Uusikirkko Vpl.
Mannonen, Ulla
SKVR V2 1812.
30%
1917
Itä- ja Pohjois-Inkeri — Lempaala
Räikkönen, Eino
JR 74974
30%
1954
Etelä-Karjala — Kivennapa
Seppänen, Hilma
JR 32470
30%
1944
Etelä-Karjala — Metsäpirtti
Kärki, Frans
JR 33317
30%
1950
Etelä-Karjala — Muolaa
Kärki, Frans
JR 32965
30%
1949
Etelä-Karjala — Uusikirkko Vpl.
Kärki, Frans
JR 54614
30%
1946
Etelä-Karjala — Kivennapa
Pennanen, Olavi
JR 16986
30%
1965
Etelä-Karjala — Metsäpirtti
Hämäläinen, Manu
JR 75613
30%
1935
Etelä-Savo — Kerimäki
Silvennoinen, Heikki
JR 80167
30%
1957
Etelä-Karjala — Muolaa
Toukkari, Eemil
JR 32851
30%
1948
Etelä-Karjala — Sakkola
Kärki, Frans
JR 33515
30%
1952
Etelä-Karjala — Pyhäjärvi Vpl.
Kärki, Frans
JR 62963
30%
1952
Etelä-Karjala — Rautu
Pöyhönen, Martti
JR 24806
30%
1953
Etelä-Karjala — Terijoki
Kaunisto, Jenny Silja
SKVR XIII4 11313.
29%
1936
Etelä-Karjala — Kivennapa
Terijoen Yhteislyseon oppilaat
JR 32512
29%
1945
Itä- ja Pohjois-Inkeri — Vuole
Kärki, Frans
SKVR XIII2 5253.
29%
1934
Etelä-Karjala — Metsäpirtti
Laiho, Lauri
JR 32578
29%
1946
Pohjois-Karjala — Pälkjärvi
Kärki, Frans
JR 76036
29%
1957
Itä- ja Pohjois-Inkeri — Lempaala
Sokka, Katri
JR 79623
29%
1962
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Uukuniemi
Toiviainen, Eino
JR 32678
29%
1947
Etelä-Karjala — Metsäpirtti
Kärki, Frans
JR 83130
29%
1948
Keski-Inkeri — Spankkova
Virolainen, Maria
SKVR XIII2 5766.
29%
1934
Etelä-Karjala — Sakkola
Laiho, Lauri
JR 01171
29%
1891
Etelä-Karjala — Sakkola; Itä- ja Pohjois-Inkeri — Lempaala
Alava, Vihtori
JR 34016
29%
1960
Etelä-Karjala — Pyhäjärvi Vpl.
Kärki, Frans
JR 07140
29%
1952
Etelä-Karjala — Räisälä
Heikkonen, Siviä
JR 75029
29%
1954
Etelä-Karjala — Kivennapa
Seppänen, Hilma
SKVR XIII2 5287.
29%
1911
Etelä-Karjala — Käkisalmi
Komonen, Antti
SKVR XIII2 5247.
29%
1912
Etelä-Karjala — Metsäpirtti
Koskivaara, Aleksanteri
JR 83811
29%
1946
Etelä-Karjala — Kivennapa
Vuorikoski, Terttu
JR 80164
29%
1957
Etelä-Karjala — Muolaa
Toukkari, Eemil
SKVR V2 1802.
29%
1894
Itä- ja Pohjois-Inkeri — Keltto
Alava, Vihtori
SKVR XIII4 11565.
29%
1937
Etelä-Karjala — Koivisto
Mannonen, Ulla
JR 33096
29%
1950
Etelä-Karjala — Pyhäjärvi Vpl.
Kärki, Frans
JR 32640
29%
1947
Etelä-Karjala — Metsäpirtti
Kärki, Frans
SKVR VI1 1204.
29%
1886
Etelä-Savo — Kerimäki
Kuopion lyseon toverikunta
JR 54433
29%
1937
Etelä-Karjala — Muolaa
Pennanen, Olavi
SKVR XIII2 5250.
29%
1934
Etelä-Karjala — Metsäpirtti
Haltsonen, Sulo
JR 75009
28%
1954
Etelä-Karjala — Kivennapa
Seppänen, Hilma
JR 32737
28%
1946
Etelä-Karjala — Sakkola
Kärki, Frans
JR 54374
28%
1937
Etelä-Karjala — Muolaa
Pennanen, Olavi
JR 83805
28%
1946
Etelä-Karjala — Kivennapa
Vuorikoski, Terttu
JR 24035
28%
1964
Keski-Inkeri — Tyrö
Kaukonen, Toini-Inkeri
JR 33202
28%
1950
Etelä-Karjala — Sakkola
Kärki, Frans
SKVR XIII2 5749.
28%
1935
Etelä-Karjala — Metsäpirtti
Laiho, Lauri
JR 23574
28%
1952
Etelä-Karjala — Vuoksela
Karppinen, Kyllikki
JR 32530
28%
1945
Keski-Inkeri — Venjoki
Kärki, Frans
JR 32543
28%
1945
Etelä-Karjala — Metsäpirtti
Kärki, Frans
JR 40168
28%
1963
Etelä-Karjala — Koivisto
Lonka, Anni
JR 59286
28%
1957
Itä- ja Pohjois-Inkeri — Miikkulainen
Pesonen, Eeva
JR 48108
28%
1951
Etelä-Karjala — Rautu
Onttonen, Helena
JR 81795
28%
1911
Etelä-Karjala — Koivisto
Vaara, V. B.
JR 73818
28%
1961
Etelä-Karjala — Äyräpää
Sanakirjasäätiön välityksellä,
JR 83744
28%
1962
Etelä-Karjala — Rautu
Vuorela, Lilli
JR 59801
28%
1938
Pohjois-Karjala — Joensuu
Pitkänen, Maria
SKVR XIII4 11546.
27%
1936
Etelä-Karjala — Rautu
Pennanen, Olavi
JR 54624
27%
1946
Etelä-Karjala — Kivennapa
Pennanen, Olavi
SKVR XIII2 5272.
27%
1911
Etelä-Karjala — Koivisto
Vaara, V. B.
JR 04970
27%
1935
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Suistamo
Haavio, Martti
SKVR XIII4 11556.
27%
1938
Etelä-Karjala — Kivennapa
Mannonen, Ulla
JR 42146
27%
1962
Etelä-Karjala — Uusikirkko Vpl.
Marjamaa, Ester
SKVR V2 1810.
27%
1917
Itä- ja Pohjois-Inkeri — Lempaala
Räikkönen, Eino
SKVR IV3 3355.
27%
1907
Keski-Inkeri — Koprina
Salminen, Väinö
JR 33308
27%
1950
Etelä-Karjala — Muolaa
Kärki, Frans
SKVR IV3 3925.
27%
1914
Keski-Inkeri — Liissilä
Lorvi, J.
JR 61082
27%
1957
Etelä-Karjala — Kivennapa
Pulliainen, Liina
SKVR VII2 3574.
27%
1895
Pohjois-Karjala — Kiihtelysvaara
Rytkönen, Antti
SKVR XIII4 11303.
27%
1936
Etelä-Karjala — Rautu
Pennanen, Olavi
SKVR XIII2 5269.
27%
1903
Etelä-Karjala — Uusikirkko Vpl.
Seppälä, Santeri
JR 68879
27%
1961
Etelä-Karjala — Metsäpirtti
Ryyppö, Aulis
JR 68192
26%
1935
Etelä-Karjala — Parikkala
Rouhiainen, Anna
JR 32708
26%
1946
Etelä-Karjala — Sakkola
Kärki, Frans
JR 54913
26%
1946
Etelä-Karjala — Kivennapa
Pennanen, Olavi
JR 32660
26%
1947
Etelä-Karjala — Metsäpirtti
Kärki, Frans
JR 83119
26%
1948
Keski-Inkeri — Skuoritsa
Virolainen, Maria
JR 54390
26%
1937
Etelä-Karjala — Muolaa
Pennanen, Olavi
SKVR V2 1805.
26%
1859
Itä- ja Pohjois-Inkeri — Toksova
Saxbäck, Fr. A.
JR 33364
26%
1951
Etelä-Karjala — Sakkola
Kärki, Frans
SKVR XIII2 5751.
26%
1935
Etelä-Karjala — Metsäpirtti
Laiho, Lauri
JR 75291
26%
1959
Etelä-Karjala — Kivennapa
Seppänen, Hilma
SKVR VII2 3575.
26%
1895
Pohjois-Karjala — Kiihtelysvaara
Rytkönen, Antti
SKVR IV3 3314.
26%
1907
Keski-Inkeri — Koprina
Salminen, Väinö
SKVR XIII2 5265.
26%
1888
Etelä-Karjala — Valkjärvi
Borenius, A. A.
JR 60939
26%
1962
Etelä-Karjala — Kivennapa
Pulliainen, Liina
JR 79768
26%
1936
Etelä-Karjala — Uusikirkko Vpl.
Toivonen, Anton
JR 18463
26%
1962
Etelä-Karjala — Pyhäjärvi Vpl.
Inkinen, Kaisa
JR 33496
26%
1952
Etelä-Karjala — Pyhäjärvi Vpl.
Kärki, Frans
SKVR XIII2 5271.
25%
1929
Etelä-Karjala — Kanneljärvi
Määttänen, Rebekka
SKVR XIII2 5796.
25%
1891
Etelä-Karjala — Kurkijoki
Lilius, Lilli
SKVR XIII2 5746.
25%
1934
Etelä-Karjala — Metsäpirtti
Laiho, Lauri
JR 78357
25%
1956
Etelä-Karjala — Metsäpirtti
Sääski, Sylvi
SKVR XIII2 5670.
25%
1932
Etelä-Karjala — Pyhäjärvi Vpl.
Haltsonen, Sulo
SKVR XIII2 5778.
25%
1903
Etelä-Karjala — Uusikirkko Vpl.
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 32428
25%
1944
Keski-Inkeri — Skuoritsa
Kärki, Frans
SKVR XIII2 5779.
25%
1903
Etelä-Karjala — Uusikirkko Vpl.
Paulaharju, Samuli ja Jenny
SKVR XIII2 5745.
25%
1934
Etelä-Karjala — Metsäpirtti
Haltsonen, Sulo
SKVR XIII2 5780.
25%
1902
Etelä-Karjala — Uusikirkko Vpl.
Seppälä, Santeri
SKVR XIII2 5791.
25%
1909
Etelä-Karjala — Heinjoki
Paulaharju, Samuli ja Jenny
SKVR V3 1008.
25%
1894
Itä- ja Pohjois-Inkeri — Lempaala
Neovius, A. D.
SKVR XIII4 11553.
25%
1936
Etelä-Karjala — Rautu
Väänänen, Jorma
SKVR IV3 3879.
25%
1911
Keski-Inkeri — Moloskovitsa
Lukkarinen, Juho
JR 32945
25%
1949
Etelä-Karjala — Sakkola
Kärki, Frans
SKVR XIII4 11561.
24%
1937
Etelä-Karjala — Uusikirkko Vpl.
Poutanen, Else
SKVR XIII2 5777.
24%
1902
Etelä-Karjala — Uusikirkko Vpl.
Paulaharju, Samuli ja Jenny
SKVR XIII2 5775.
24%
1847
Etelä-Karjala — Uusikirkko Vpl.
Europaeus, D. E. D.
JR 41466
24%
1936
Itä- ja Pohjois-Inkeri — Valkeasaari
Mannonen, Ulla
JR 33286
24%
1950
Etelä-Karjala — Muolaa
Kärki, Frans
SKVR XIII2 5800.
24%
1935
Etelä-Karjala — Kurkijoki
Kaukonen, Katri
SKVR XIII4 11560.
24%
1935
Etelä-Karjala — Terijoki
Pelkonen, E.
JR 74928
24%
1953
Etelä-Karjala — Terijoki
Seppänen, Anna
JR 83467
24%
1962
Etelä-Karjala — Vuoksenranta
Virtanen, Lilja
SKVR XIII2 5755.
24%
1934
Etelä-Karjala — Rautu
Laiho, Lauri
JR 34927
24%
1936
Itä- ja Pohjois-Inkeri — Miikkulainen
Laiho, Aili
SKVR XIII2 5784.
24%
1935
Etelä-Karjala — Uusikirkko Vpl.
Uudenkirkon Vammeljoen Nuorisoseuran arkisto
JR 32727
24%
1946
Etelä-Karjala — Sakkola
Kärki, Frans
JR 32253
24%
1942
Etelä-Karjala — Metsäpirtti
Kärki, Frans
JR 32666
24%
1947
Etelä-Karjala — Metsäpirtti
Kärki, Frans
SKVR XIII4 11964.
24%
1936
Etelä-Karjala — Rautu
Pennanen, Olavi
SKVR XIII2 5750.
24%
1935
Etelä-Karjala — Metsäpirtti
Laiho, Lauri
JR 10332
24%
1925
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 24045
24%
1964
Keski-Inkeri — Venjoki
Kaukonen, Toini-Inkeri
JR 32798
24%
1948
Keski-Inkeri — Skuoritsa
Kärki, Frans
JR 23537
23%
1950
Etelä-Karjala — Uusikirkko Vpl.
Karppinen, Kyllikki
SKVR IV1 802.
23%
1859
Keski-Inkeri — Kupanitsa
Törneroos, A.
SKVR XIII2 5262.
23%
1934
Etelä-Karjala — Sakkola
Laiho, Lauri
JR 54256
23%
1937
Etelä-Karjala — Muolaa
Pennanen, Olavi
SKVR XIII4 11304.
23%
1936
Etelä-Karjala — Rautu
Pennanen, Olavi
SKVR XIII2 5795.
23%
1837
Etelä-Karjala
Lönnrot, Elias
JR 33112
23%
1950
Etelä-Karjala — Pyhäjärvi Vpl.
Kärki, Frans
JR 83132
23%
1948
Keski-Inkeri — Spankkova
Virolainen, Maria
JR 83714
23%
1958
Itä- ja Pohjois-Inkeri — Vuole
Vuoljärvi, Pekka
SKVR XIII2 5772.
23%
1932
Etelä-Karjala — Pyhäjärvi Vpl.
Kitunen
JR 78072
23%
1956
Etelä-Karjala — Lumivaara
Sääski, Sylvi
JR 75109
23%
1954
Etelä-Karjala — Kivennapa
Seppänen, Hilma
JR 06738
23%
1961
Etelä-Karjala — Kanneljärvi
Havia, Katri
JR 09591
23%
1953
Etelä-Karjala — Kivennapa
Huurto, Pirkko
SKVR XIII4 11555.
23%
1938
Etelä-Karjala — Valkjärvi
Mannonen, Ulla
SKVR XIII2 5767.
23%
1854
Etelä-Karjala — Pyhäjärvi Vpl.
Ahlqvist, A. E.
JR 32926
23%
1949
Etelä-Karjala — Sakkola
Kärki, Frans
SKVR XIII2 5762.
23%
1925
Etelä-Karjala — Sakkola
Hakulinen, Lauri
JR 01151
23%
1891
Etelä-Karjala — Sakkola; Itä- ja Pohjois-Inkeri — Lempaala
Alava, Vihtori
SKVR XIII2 5786.
23%
1925
Etelä-Karjala — Uusikirkko Vpl.
Högström, Harald
JR 33305
23%
1950
Etelä-Karjala — Muolaa
Kärki, Frans
JR 54187
23%
1937
Etelä-Karjala — Äyräpää
Pennanen, Olavi
SKVR XIII2 5748.
23%
1935
Etelä-Karjala — Metsäpirtti
Laiho, Lauri
SKVR XIII4 11564.
23%
1936
Etelä-Karjala — Koivisto
Mannonen, Ulla
JR 34015
22%
1960
Etelä-Karjala — Pyhäjärvi Vpl.
Kärki, Frans
JR 32145
22%
1942
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Salmi
Kärki, Frans
JR 04538
22%
1933
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Suistamo
Haavio, Martti
SKVR XIII2 5288.
22%
1935
Etelä-Karjala — Kaukola
Väänänen, Jorma
JR 73819
22%
1961
Etelä-Karjala — Äyräpää
Sanakirjasäätiön välityksellä,
JR 33104
22%
1950
Etelä-Karjala — Pyhäjärvi Vpl.
Kärki, Frans
JR 74978
22%
1954
Etelä-Karjala — Kivennapa
Seppänen, Hilma
JR 75152
22%
1954
Etelä-Karjala — Kivennapa
Seppänen, Hilma
JR 59836
22%
1938
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Suistamo
Plattonen, Niilo
JR 59259
22%
1962
Itä- ja Pohjois-Inkeri — Toksova
Pesonen, Eeva
JR 61825
22%
1936
Pohjois-Savo — Varkaus
Puustinen, Otto
JR 25727
22%
1957
Etelä-Karjala — Sakkola
Kilpelä, Eeva
SKVR IV2 2360.
22%
1893
Keski-Inkeri — Kupanitsa
Saarinen, Eliel
JR 54592
22%
1946
Etelä-Karjala — Kivennapa
Pennanen, Olavi
JR 33146
22%
1950
Etelä-Karjala — Pyhäjärvi Vpl.
Kärki, Frans
JR 66472
22%
1957
Etelä-Karjala — Räisälä
Räsänen, Matti
JR 32762
21%
1947
Keski-Inkeri — Liissilä
Kärki, Frans
JR 32376
21%
1943
Etelä-Karjala — Metsäpirtti
Kärki, Frans
SKVR V3 869.
21%
1891
Itä- ja Pohjois-Inkeri — Lempaala
Neovius, A. D.
JR 81630
21%
1860
Keski-Inkeri — Moloskovitsa
Törneroos ja Tallqvist
JR 48811
21%
1957
Etelä-Karjala — Kivennapa
Paasonen, Aino
JR 38012
21%
1962
Etelä-Karjala — Kanneljärvi
Launiainen, Ida
JR 25878
21%
1957
Keski-Inkeri — Skuoritsa
Kilpelä, Eeva
JR 68891
21%
1961
Etelä-Karjala — Metsäpirtti
Ryyppö, Aulis
JR 33210
21%
1949
Etelä-Karjala — Valkjärvi
Kärki, Frans
JR 01352
21%
1894
Itä- ja Pohjois-Inkeri — Miikkulainen
Alava, Vihtori
JR 01146
21%
1891
Etelä-Karjala — Sakkola; Itä- ja Pohjois-Inkeri — Lempaala
Alava, Vihtori
JR 26329
21%
1957
Etelä-Karjala — Metsäpirtti
Klaus, Helena
SKVR XIII2 5765.
21%
1934
Etelä-Karjala — Sakkola
Haltsonen, Sulo
SKVR XIII2 5774.
21%
1933
Etelä-Karjala — Terijoki
Kajanto, Antero
JR 54762
21%
1946
Etelä-Karjala — Kivennapa
Pennanen, Olavi
SKVR XIII4 11566.
21%
1935
Etelä-Karjala — Räisälä
Räty, Tyyne
JR 75031
21%
1954
Etelä-Karjala — Kivennapa
Seppänen, Hilma
JR 32728
21%
1946
Etelä-Karjala — Sakkola
Kärki, Frans
SKVR V2 1809.
21%
1917
Itä- ja Pohjois-Inkeri — Lempaala
Räikkönen, Eino
JR 73837
21%
1961
Keski-Inkeri — Spankkova
Sanakirjasäätiön välityksellä,
SKVR XIII2 5787.
21%
1927
Etelä-Karjala — Kanneljärvi
Kurppa, Aino
SKVR XIII2 5233.
21%
1926
Etelä-Karjala — Uusikirkko Vpl.
Högström, Harald
JR 36501
21%
1937
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Sortavala mlk
Laine, Elli
SKVR XIII2 5788.
21%
1935
Etelä-Karjala — Kanneljärvi
Montonen, Kaisu
JR 36603
21%
1960
Etelä-Karjala — Rautu
Laine, Ida
JR 44266
21%
1935
Etelä-Karjala — Kanneljärvi
Montonen, Kaisu
JR 78324
21%
1956
Etelä-Karjala — Jaakkima
Sääski, Sylvi
SKVR IV3 3701.
21%
1907
Keski-Inkeri — Liissilä
Kärki, Frans
JR 33140
21%
1950
Etelä-Karjala — Pyhäjärvi Vpl.
Kärki, Frans
JR 73716
20%
1951
Etelä-Karjala — Uusikirkko Vpl.
Sanakirjasäätiön välityksellä,
SKVR XIII4 11327.
20%
1935
Etelä-Karjala — Räisälä
Räty, Tyyne
JR 72360
20%
1908
Etelä-Karjala — Rautu
Salminen, Väinö
JR 83151
20%
1948
Keski-Inkeri — Kolppana
Virolainen, Maria
SKVR XIII2 5789.
20%
1847
Etelä-Karjala — Kuolemajärvi
Europaeus, D. E. D.
SKVR IV3 3914.
20%
1914
Keski-Inkeri — Hietamäki
Iho, Aapo
SKVR XIII4 11310.
20%
1936
Etelä-Karjala — Rautu
Pennanen, Olavi
JR 54741
20%
1946
Etelä-Karjala — Kivennapa
Pennanen, Olavi
SKVR XIII2 5785.
20%
1935
Etelä-Karjala — Uusikirkko Vpl.
Uudenkirkon Vammeljoen Nuorisoseuran arkisto
JR 66061
20%
1957
Etelä-Karjala — Uusikirkko Vpl.
Rantanen, Saimi
JR 67043
20%
1957
Etelä-Karjala — Antrea; Etelä-Karjala — Valkjärvi
Ravantti, Aino
JR 23536
20%
1950
Etelä-Karjala — Uusikirkko Vpl.
Karppinen, Kyllikki
SKVR XIII2 5781.
20%
1903
Etelä-Karjala — Uusikirkko Vpl.
Seppälä, Santeri
SKVR V2 1806.
20%
1895
Itä- ja Pohjois-Inkeri — Toksova
Pajula, Fanny M.
SKVR XIII2 5759.
20%
1935
Etelä-Karjala — Rautu
Laiho, Lauri
JR 67280
20%
1851
Etelä-Karjala — Heinjoki
Reinholm, H. A.
SKVR XIII2 5782.
20%
1903
Etelä-Karjala — Uusikirkko Vpl.
Seppälä, Santeri
JR 19234
20%
1938
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Sortavala
Jormakka, Kaisu
SKVR XIII2 5776.
20%
1847
Etelä-Karjala — Uusikirkko Vpl.
Reinholm, H. A.
JR 31337
20%
1937
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Suistamo
Kähmi, Martta
JR 54408
20%
1937
Etelä-Karjala — Muolaa
Pennanen, Olavi
JR 79848
20%
1958
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Suistamo
Tolkki, Aarne
SKVR VII2 3567.
20%
1884
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Impilahti
Krohn, Kaarle
JR 06741
20%
1962
Etelä-Karjala — Kanneljärvi
Havia, Katri
JR 67065
20%
1962
Etelä-Karjala — Valkjärvi
Ravantti, Aino
JR 19990
20%
1938
Satakunta — Mouhijärvi
Järventausta, Eero
JR 77844
20%
1944
Keski-Inkeri — Skuoritsa
Sääski, Sylvi
JR 83204
19%
1945
Etelä-Karjala — Sakkola
Virolainen, Maria
SKVR XIII2 5794.
19%
1909
Etelä-Karjala — Räisälä
Paulaharju, Samuli ja Jenny
SKVR XIII2 5803.
19%
1934
Etelä-Karjala — Kirvu
Kykkänen, Anna
JR 83202
19%
1945
Etelä-Karjala — Sakkola
Virolainen, Maria
SKVR XIII2 5783.
19%
1935
Etelä-Karjala — Uusikirkko Vpl.
Mannonen, Ulla
JR 78323
19%
1956
Etelä-Karjala — Jaakkima
Sääski, Sylvi
SKVR XIII2 5733.
19%
1896
Etelä-Karjala — Räisälä
Väkiparta, Eero
SKVR XIII2 5753.
19%
1934
Etelä-Karjala — Rautu
Laiho, Lauri
SKVR V2 1803.
19%
1894
Itä- ja Pohjois-Inkeri — Rääpyvä
Pajula, Fanny M.
SKVR XIII4 11550.
19%
1936
Etelä-Karjala — Rautu
Pennanen, Olavi
SKVR XIII2 5263.
19%
1854
Etelä-Karjala — Pyhäjärvi Vpl.
Ahlqvist, A. E.
JR 43036
19%
1936
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Sortavala mlk
Moilanen, Matti
JR 74968
19%
1954
Etelä-Karjala — Kivennapa
Seppänen, Hilma
JR 73788
19%
1963
Etelä-Savo — Puumala
Sanakirjasäätiön välityksellä,
SKVR XIII2 5248.
19%
1913
Etelä-Karjala — Metsäpirtti
Koskivaara, Aleksanteri
JR 41807
19%
1938
Länsi-Inkeri — Soikkola
Mannonen, Ulla
JR 32941
19%
1949
Etelä-Karjala — Sakkola
Kärki, Frans
SKVR XIII4 11562.
19%
1938
Etelä-Karjala — Uusikirkko Vpl.
Mannonen, Ulla
JR 54742
19%
1946
Etelä-Karjala — Kivennapa
Pennanen, Olavi
SKVR XIII2 5260.
19%
1889
Etelä-Karjala — Sakkola
Neovius, A. D.
SKVR XIII4 11299.
19%
1936
Etelä-Karjala — Rautu
Pennanen, Olavi
SKVR V2 1771.
18%
1894
Itä- ja Pohjois-Inkeri — Lempaala
Alava, Vihtori
SKVR XIII2 5282.
18%
1935
Etelä-Karjala — Koivisto
Mannonen, Ulla
SKVR XIII4 11312.
18%
1935
Etelä-Karjala — Sakkola
Kinnari, Yrjö
SKVR XIII4 10729.
18%
1937
Etelä-Karjala — Kanneljärvi
Kurppa, Aino
JR 79781
18%
1936
Etelä-Karjala — Uusikirkko Vpl.
Toivonen, Anton
SKVR XIII4 11316.
18%
1938
Etelä-Karjala — Kivennapa
Munne, Anna
SKVR XIII2 5254.
18%
1935
Etelä-Karjala — Metsäpirtti
Laiho, Lauri
JR 63426
18%
1939
Satakunta — Nokia
Railonsala, Artturi
JR 31938
18%
1942
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Suistamo
Kärki, Frans
SKVR XIII2 5790.
18%
1932
Etelä-Karjala — Kuolemajärvi
Hilska
JR 20585
18%
1962
Etelä-Pohjanmaa — Evijärvi
Järvinen, Matti
SKVR XIII4 11554.
18%
1937
Etelä-Karjala — Pyhäjärvi Vpl.
Orpana, Veikko
SKVR III2 2213.
18%
1892
Länsi-Inkeri — Narvusi
Alava, Vihtori
SKVR X1 708.
18%
1909
Satakunta — Tampere
Kallio, V. J.
JR 17447
18%
1957
Etelä-Karjala — Äyräpää
Hörkkä, Lempi
JR 33110
18%
1950
Etelä-Karjala — Pyhäjärvi Vpl.
Kärki, Frans
JR 75039
18%
1954
Etelä-Karjala — Kivennapa
Seppänen, Hilma
SKVR XIII2 5259.
18%
1848
Etelä-Karjala — Sakkola
Reinholm, H. A.
SKVR IV3 3463.
18%
1904
Keski-Inkeri — Koprina
Kupri, A.
SKVR XIII4 11549.
18%
1936
Etelä-Karjala — Rautu
Pennanen, Olavi
SKVR XII1 680.
18%
1932
Länsipohja — Junosuvanto
Haltsonen, Sulo
JR 83193
18%
1945
Etelä-Karjala — Sakkola
Virolainen, Maria
SKVR XIII2 5234.
18%
1935
Etelä-Karjala — Uusikirkko Vpl.
Uudenkirkon Vammeljoen Nuorisoseuran arkisto
SKVR VI1 1199.
18%
1904
Etelä-Savo — Hirvensalmi
Lundqvist, Ingeborg
JR 33079
18%
1950
Etelä-Karjala — Pyhäjärvi Vpl.
Kärki, Frans
JR 32528
18%
1945
Keski-Inkeri — Venjoki
Kärki, Frans
JR 63931
18%
1957
Itä- ja Pohjois-Inkeri — Valkeasaari
Railonsala, Artturi
JR 32825
18%
1948
Etelä-Karjala — Sakkola
Kärki, Frans
JR 79471
18%
1939
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Harlu
Toiviainen, Eino
SKVR XIII2 5744.
18%
1914
Etelä-Karjala — Metsäpirtti
Koskivaara, Aleksanteri
SKVR XIII2 5798.
17%
1893
Etelä-Karjala — Kurkijoki
Tereska, Jaakko
JR 54773
17%
1946
Etelä-Karjala — Kivennapa
Pennanen, Olavi
JR 41757
17%
1938
Länsi-Inkeri — Soikkola
Mannonen, Ulla
SKVR IV3 4074.
17%
1891
Keski-Inkeri — Koprina
Alava, Vihtori
SKVR IV2 1731.
17%
1856
Keski-Inkeri — Venjoki
Stråhlman, K.
SKVR VIII 1890.
17%
1915
Varsinais-Suomi — Merimasku
Toivonen, Yrjö
SKVR XIII2 5267.
17%
1847
Etelä-Karjala — Uusikirkko Vpl.
Reinholm, H. A.
SKVR VII2 3568.
17%
1890
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Suistamo
Sivori, E.
SKVR VII2 3585.
17%
1890
Pohjois-Karjala — Pielisjärvi
Sivori, E.
SKVR VIII 1883.
17%
1913
Varsinais-Suomi — Maaria
Isotalo, Paavo
SKVR VIII 1886.
17%
1908
Varsinais-Suomi — Pöytyä
Lehtisalo, T. V.
SKVR VIII 1889.
17%
1913
Varsinais-Suomi — Yläne
Rantasalo, Varma
SKVR IX1 1007.
17%
1913
Häme — Tammela
Vihervaara, Eemeli
SKVR IX1 1009.
17%
1913
Häme — Sääksmäki
Salo, Aukusti
SKVR IX1 1011.
17%
1914
Häme — Hattula
Salo, Aukusti
SKVR IX1 1013.
17%
1914
Häme — Hattula
Salo, Aukusti
SKVR IX1 1016.
17%
1913
Häme — Renko
Salo, Aukusti
SKVR IX1 1034.
17%
1913
Häme — Hauho
Salo, Aukusti
SKVR IX1 1035.
17%
1913
Häme — Hauho
Toivonen, K. K.
SKVR IX1 1037.
17%
1913
Häme — Luopioinen
Salo, Aukusti
SKVR X1 706 α.
17%
1931
Satakunta — Kihniö
Pohjankanervo, T.
SKVR XII1 604.
17%
1926
Pohjois-Pohjanmaa — Kestilä
Myllyoja, Antti
SKVR XII1 685.
17%
1932
Länsipohja — Korpilompolo
Paulaharju, Samuli ja Jenny
SKVR XII2 8214.
17%
1925
Peräpohjola — Inari
Paulaharju, Samuli ja Jenny
SKVR XII2 8219.
17%
1933
Länsipohja — Pajala
Paulaharju, Samuli ja Jenny
SKVR XIII2 5292.
17%
1933
Etelä-Karjala — Kurkijoki
Haltsonen, Sulo
SKVR XIII2 5301.
17%
1934
Etelä-Karjala — Vuoksenranta
Haltsonen, Sulo
JR 23560
17%
1952
Etelä-Karjala — Muolaa
Karppinen, Kyllikki
JR 25872
17%
1957
Itä- ja Pohjois-Inkeri — Lempaala
Kilpelä, Eeva
JR 00675
17%
1969
Varsinais-Suomi — Pertteli
Aitamäki, Kaarlo
JR 36478
17%
1937
Pohjois-Karjala — Tohmajärvi
Laine, Elli
JR 36493
17%
1937
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Ruskeala
Laine, Elli
JR 39171
17%
1936
Satakunta — Pomarkku
Lepistö, Eino
JR 51568
17%
1930
Etelä-Pohjanmaa — Ylihärmä
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 53702
17%
1935
Etelä-Savo — Heinävesi
Pennanen, Olavi
JR 53791
17%
1935
Etelä-Savo — Heinävesi
Pennanen, Olavi
JR 55120
17%
1910
Etelä-Pohjanmaa — Isokyrö
Penttala, Viljo
JR 60223
17%
1936
Satakunta — Pomarkku
Porin tyttölyseo
JR 62902
17%
1952
Etelä-Savo — Hirvensalmi
Pöyhönen, Martti
JR 64942
17%
1968
Peräpohjola — Karunki
Railonsala, Artturi
JR 65174
17%
1968
Peräpohjola — Simo
Railonsala, Artturi
JR 66762
17%
1965
Häme — Janakkala
Ratia, Mildred
JR 67570
17%
1932
Uusimaa — Hyvinkää
Renlund, T.
JR 67794
17%
1937
Kainuu — Posio
Rinne, Reino
JR 73814
17%
1963
Etelä-Karjala — Rautjärvi
Sanakirjasäätiön välityksellä,
JR 74577
17%
1937
Etelä-Pohjanmaa — Laihia
Seppälä, Santeri
JR 76786
17%
1937
Pohjois-Savo — Leppävirta
Sääski, Sylvi
JR 78124
17%
1956
Etelä-Karjala — Lumivaara
Sääski, Sylvi
JR 80104
17%
1935
Etelä-Pohjanmaa — Laihia
Torsti, E. H.
JR 82514
17%
1933
Pohjois-Karjala — Kitee
Vauhkonen, Pekka
SKVR XIII2 5249.
17%
1934
Etelä-Karjala — Metsäpirtti
Haltsonen, Sulo
JR 54852
17%
1946
Etelä-Karjala — Kivennapa
Pennanen, Olavi
JR 31349
17%
1937
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Suistamo
Kähmi, Martta
JR 26344
17%
1957
Etelä-Karjala — Metsäpirtti
Klaus, Helena
JR 43582
17%
1936
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Sortavala mlk
Moilanen, Toini
JR 54730
17%
1946
Etelä-Karjala — Kivennapa
Pennanen, Olavi
SKVR XIII2 5792.
17%
1912
Etelä-Karjala — Heinjoki
Järvi, Hanna
SKVR V2 1839.
17%
1877
Itä- ja Pohjois-Inkeri — Valkeasaari
Borenius, A. A.
SKVR VII2 3586.
17%
1910
Laatokan Karjala (Raja-Karjala)
Kallio, Alma
SKVR IV3 4088.
17%
1891
Keski-Inkeri — Koprina
Alava, Vihtori
SKVR X1 708 α.
17%
1918
Satakunta — Tampere
Lindström, Olga
JR 33814
17%
1959
Etelä-Karjala — Pyhäjärvi Vpl.
Kärki, Frans
JR 54333
17%
1937
Etelä-Karjala — Muolaa
Pennanen, Olavi
JR 64138
17%
1968
Peräpohjola — Ranua
Railonsala, Artturi
JR 34019
17%
1960
Etelä-Karjala — Pyhäjärvi Vpl.
Kärki, Frans
JR 39184
17%
1936
Satakunta — Vampula
Lepistö, Eino
JR 32776
17%
1947
Etelä-Karjala — Metsäpirtti
Kärki, Frans
JR 16538
17%
1943
Häme — Lammi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
SKVR V2 1808.
17%
1847
Itä- ja Pohjois-Inkeri — Lempaala
Reinholm, H. A.
JR 28344
17%
1937
Uusimaa — Hyvinkää
Koskinen, Nanny
JR 39937
17%
1935
Etelä-Karjala — Kaukola
Liukkonen, Väinö
JR 25802
17%
1957
Etelä-Karjala — Muolaa
Kilpelä, Eeva
SKVR XIII2 5299.
17%
1934
Etelä-Karjala — Vuoksenranta
Haltsonen, Sulo
SKVR XIII4 11297.
17%
1936
Etelä-Karjala — Rautu
Pennanen, Olavi
SKVR XIII4 11567.
17%
1937
Etelä-Karjala — Kaukola
Paavilainen, Simo
JR 62133
17%
1948
Etelä-Savo — Virtasalmi
Pöyhönen, Martti
SKVR XII1 645.
17%
1915
Peräpohjola — Ylitornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XIII2 5799.
17%
1933
Etelä-Karjala — Kurkijoki
Immonen, Katri
JR 02163
17%
1962
Uusimaa — Artjärvi
Arlin, Kaarlo
SKVR XIII2 2873.
16%
1932
Etelä-Karjala — Pyhäjärvi Vpl.
Haltsonen, Sulo
JR 33527
16%
1952
Etelä-Karjala — Valkjärvi
Kärki, Frans
JR 54802
16%
1946
Etelä-Karjala — Kivennapa
Pennanen, Olavi
JR 31965
16%
1942
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Suistamo
Kärki, Frans
SKVR VIII 1891.
16%
1914
Varsinais-Suomi — Rusko
Saariluoma, Vilho
SKVR XIII4 11321.
16%
1938
Etelä-Karjala — Koivisto
Mannonen, Ulla
JR 32651
16%
1946
Etelä-Karjala — Metsäpirtti
Kärki, Frans
SKVR VIII 1885.
16%
1913
Varsinais-Suomi — Marttila
Vihervaara, Eemeli
JR 39218
16%
1945
Satakunta — Vampula
Lepistö, Eino
JR 78064
16%
1956
Etelä-Karjala — Lumivaara
Sääski, Sylvi
SKVR VIII 1893.
16%
1910
Varsinais-Suomi — Uskela
Kallio, Ilmari
SKVR IX1 1015.
16%
1913
Häme — Hattula
Salo, Aukusti
SKVR IX1 1031.
16%
1914
Häme — Koski Hl
Aaltonen, Esko
SKVR IX1 1045.
16%
1914
Häme — Asikkala
Aaltonen, Esko
SKVR IX1 1046.
16%
1914
Häme — Hollola
Aaltonen, Esko
SKVR XII1 679.
16%
1932
Länsipohja — Junosuvanto
Haltsonen, Sulo
SKVR XII2 8224.
16%
1934
Ruija — Porsanki
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 26208
16%
1936
Pohjois-Pohjanmaa — Kalajoki
Kivioja, V. H.
JR 29594
16%
1885
Pohjois-Karjala — Nurmes
Krohn, Kaarle
JR 51569
16%
1930
Etelä-Pohjanmaa — Ylihärmä
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 57633
16%
1932
Peräpohjola — Turtola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 63927
16%
1957
Itä- ja Pohjois-Inkeri — Valkeasaari
Railonsala, Artturi
JR 06893
16%
1936
Satakunta — Hämeenkyrö
Heikkilä, Heimo
JR 56915
16%
1932
Peräpohjola — Kemijärvi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 56923
16%
1932
Peräpohjola — Kemijärvi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 57742
16%
1932
Peräpohjola — Turtola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 75022
16%
1954
Etelä-Karjala — Kivennapa
Seppänen, Hilma
JR 05647
16%
1954
Etelä-Karjala — Muolaa
Hallenberg, Ida
SKVR IV2 2751.
16%
1901
Keski-Inkeri — Moloskovitsa
Ruotsalainen, J. Fr.
SKVR XIII4 11296.
16%
1936
Etelä-Karjala — Rautu
Pennanen, Olavi
JR 22424
16%
1936
Etelä-Savo — Mäntyharju
Karhu, J.
JR 23856
16%
1937
Etelä-Savo — Pertunmaa
Kaukonen, Katri
JR 62924
16%
1952
Etelä-Savo — Ristiina
Pöyhönen, Martti
JR 43314
16%
1937
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Sortavala mlk
Moilanen, Matti
SKVR XIII2 5764.
16%
1934
Etelä-Karjala — Sakkola
Haltsonen, Sulo
JR 37927
16%
1963
Etelä-Karjala — Kuolemajärvi
Lattu, Hilma
JR 10154
16%
1925
Keski-Suomi — Hankasalmi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 73918
16%
1957
Etelä-Karjala — Viipuri mlk
Sassi, Mirjam
SKVR XII1 617.
16%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 620.
16%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 624.
16%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 625.
16%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 628.
16%
1915
Peräpohjola — Karunki
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 636.
16%
1920
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 643.
16%
1915
Peräpohjola — Turtola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 652.
16%
1915
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 668.
16%
1920
Peräpohjola — Kittilä
Paulaharju, Samuli ja Jenny
SKVR XII1 697.
16%
1920
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XIII4 11326.
16%
1937
Etelä-Karjala — Heinjoki
Helaharju, Juho
SKVR XIV 675.
16%
1935
Uusimaa — Inkoo
Velho, Osku
JR 55233
16%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 55425
16%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 55779
16%
1920
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 56509
16%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 56610
16%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 56683
16%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 56694
16%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 56698
16%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 57465
16%
1932
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 57651
16%
1932
Peräpohjola — Turtola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 57673
16%
1932
Peräpohjola — Turtola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 57739
16%
1932
Peräpohjola — Turtola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 57954
16%
1932
Peräpohjola — Sodankylä
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 59400
16%
1957
Etelä-Karjala — Kuolemajärvi
Pessinen, Eeva
JR 75211
16%
1955
Etelä-Karjala — Kivennapa
Seppänen, Hilma
SKVR V3 1007.
16%
1891
Itä- ja Pohjois-Inkeri — Lempaala
Neovius, A. D.
SKVR IV2 1806.
16%
1877
Keski-Inkeri — Kaprio
Borenius, A. A.
SKVR VI2 6651.
16%
1890
Etelä-Savo — Lemi
Alava, Vihtori
JR 18469
16%
1962
Etelä-Karjala — Pyhäjärvi Vpl.
Inkinen, Kaisa
SKVR XIII4 11330.
16%
1938
Etelä-Karjala — Jaakkima
Tiilikainen, Maikki
JR 78946
16%
1938
Etelä-Karjala — Jaakkima
Tiilikainen, Maikki
JR 54628
16%
1946
Etelä-Karjala — Kivennapa
Pennanen, Olavi
JR 56667
16%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 75223
16%
1955
Etelä-Karjala — Kivennapa
Seppänen, Hilma
JR 07033
16%
1936
Pohjois-Savo — Vieremä
Heikkinen, Anna
SKVR IX1 1020.
16%
1911
Häme — Hausjärvi
Mikkola, Edv.
SKVR XI 2528.
16%
1890
Etelä-Pohjanmaa — Ylihärmä
Takala, E. E.
JR 26239
16%
1962
Etelä-Karjala — Metsäpirtti
Klaus, Helena
SKVR XIII2 5258.
16%
1934
Etelä-Karjala — Rautu
Laiho, Lauri
JR 01001
16%
1889
Keski-Suomi — Saarijärvi
Alava, Vihtori
JR 39299
16%
1962
Etelä-Pohjanmaa — Lapua
Leppisalo, Eila
JR 32317
16%
1928
Satakunta — Vesilahti
Kärki, Frans
SKVR XIII4 11336.
16%
1936
Etelä-Karjala — Suursaari
Laiho, Lauri
JR 32839
16%
1948
Etelä-Karjala — Sakkola
Kärki, Frans
JR 60941
16%
1962
Etelä-Karjala — Kivennapa
Pulliainen, Liina
JR 32474
16%
1936
Satakunta — Vesilahti
Kärki, Frans
SKVR VI1 1192.
15%
1933
Etelä-Savo — Savitaipale
Kohvakka, Toini
SKVR VI1 1198.
15%
1913
Etelä-Savo — Mäntyharju
Kantele, Toini
SKVR VI2 6649.
15%
1890
Etelä-Savo — Luumäki
Alava, Vihtori
SKVR VI2 6667.
15%
1934
Pohjois-Savo — Sonkajärvi
Kaukonen, Väinö
SKVR VI2 6668.
15%
1934
Pohjois-Savo — Sonkajärvi
Kaukonen, Väinö
SKVR VII2 3566.
15%
1913
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Uukuniemi
Tuokko, M.
SKVR VII2 3568 α.
15%
1877
Pohjois-Karjala — Liperi
Borenius, A. A.
SKVR VII2 3570.
15%
1895
Pohjois-Karjala — Kontiolahti
Rytkönen, Antti
SKVR VII2 3572.
15%
1914
Pohjois-Karjala — Polvijärvi
Varis, Aino
SKVR VII2 3573.
15%
1927
Pohjois-Karjala — Kaavi
Tiilikainen, P.
SKVR VII2 3579.
15%
1909
Pohjois-Karjala — Juuka
Kokkonen, Heikki
SKVR VII2 3580.
15%
1912
Pohjois-Karjala — Valtimo
Nevalainen, Mandi
SKVR VII2 3581.
15%
1890
Pohjois-Karjala — Nurmes
Ollilainen, P.
SKVR VII2 3582.
15%
1914
Pohjois-Karjala — Nurmes
Laitinen, M.
SKVR VIII 1845.
15%
1912
Varsinais-Suomi — Muurla
Saariluoma, Vilho
SKVR VIII 1882.
15%
1914
Varsinais-Suomi — Piikkiö
Häyrinen, Kalle
SKVR VIII 1887.
15%
1911
Varsinais-Suomi — Pöytyä
Vihervaara, Eemeli
SKVR VIII 1895.
15%
1909
Varsinais-Suomi — Kuusjoki
Kallio, V. J.
SKVR VIII 1896.
15%
1888
Varsinais-Suomi — Turku
Borenius, A. A.
SKVR VIII 1897.
15%
1914
Varsinais-Suomi — Paattinen
Saariluoma, Vilho
SKVR VIII 1898.
15%
1913
Varsinais-Suomi — Yläne
Rantasalo, Varma
SKVR VIII 1900.
15%
1913
Varsinais-Suomi — Yläne
Vahlberg, K.
SKVR VIII 1903.
15%
1914
Varsinais-Suomi — Vahto
Saariluoma, Vilho
SKVR VIII 2856.
15%
1909
Varsinais-Suomi — Kuusjoki
Kallio, V. J.
SKVR IX1 1006.
15%
1914
Häme
Hämäläis-Osakunta
SKVR IX1 1008.
15%
1913
Häme — Akaa
Salo, Aukusti
SKVR IX1 1010.
15%
1914
Häme — Hattula
Salo, Aukusti
SKVR IX1 1018.
15%
1914
Häme — Janakkala
Aaltonen, Esko
SKVR IX1 1022.
15%
1913
Häme — Hausjärvi
Sykäri, Hilma
SKVR IX1 1026.
15%
1914
Häme — Hausjärvi
Aaltonen, Esko
SKVR IX1 1027.
15%
1914
Häme — Kärkölä
Aaltonen, Esko
SKVR IX1 1029.
15%
1886
Häme — Koski Hl
Leino, A.
SKVR IX1 1033.
15%
1914
Häme — Hauho
Keskitalo, E.
SKVR IX1 1044.
15%
1914
Häme — Asikkala
Groundstroem, Kalervo
SKVR IX1 1048.
15%
1888
Häme — Orimattila
Jakobson, A. V.
SKVR IX1 1050.
15%
1913
Häme — Orimattila
Hardén, Arthur
SKVR IX1 1061.
15%
1888
Häme — Luhanka
Lilius, Lilli
SKVR IX1 1065.
15%
1913
Häme — Jämsä
Sinisalo, Anni
SKVR IX1 1067.
15%
1908
Häme — Korpilahti
Kotikoski, J. W.
SKVR IX1 1068.
15%
1913
Häme — Korpilahti
Kaukoranta, Toivo
SKVR IX1 1071.
15%
1914
Häme — Hattula
Salo, Aukusti
SKVR IX1 1072.
15%
1914
Häme — Hattula
Salo, Aukusti
SKVR IX1 1073.
15%
1913
Häme — Hattula
Salo, Aukusti
SKVR IX1 1074.
15%
1914
Häme — Loppi
Aaltonen, Esko
SKVR IX1 1076.
15%
1914
Häme — Koski Hl
Aaltonen, Esko
SKVR IX1 1078.
15%
1915
Häme — Luopioinen
Vallenius, Niilo
SKVR IX2 123.
15%
1913
Keski-Suomi — Uurainen
Koskenjaakko, Anshelm
SKVR IX2 126.
15%
1914
Keski-Suomi — Sumiainen
Häyrinen, Kalle
SKVR IX2 127.
15%
1913
Keski-Suomi — Konginkangas
Koskenjaakko, Anshelm
SKVR IX2 128.
15%
1913
Keski-Suomi — Konginkangas
Kaukoranta, Toivo
SKVR X1 696 α.
15%
1924
Satakunta — Ahlainen
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
SKVR X1 698.
15%
1889
Satakunta — Noormarkku
Ollinen, J. F.
SKVR X1 703.
15%
1924
Satakunta — Huittinen
Hirsikoski, Anna
SKVR X1 705.
15%
1913
Satakunta — Honkajoki
Kallio, V. J.
SKVR X1 708 β.
15%
1924
Satakunta — Ruovesi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
SKVR X1 710.
15%
1913
Satakunta — Virrat
Leander, M.
SKVR XI 80.
15%
1913
Etelä-Pohjanmaa — Isojoki
Kallio, V. J.
SKVR XI 86.
15%
1914
Etelä-Pohjanmaa — Veteli
Salmela, Alfred
SKVR XI 89.
15%
1921
Etelä-Pohjanmaa — Kälviä
Tikanoja, Eevi
SKVR XI 90.
15%
1887
Etelä-Pohjanmaa — Laihia
Kotkanen, Juho
SKVR XI 93.
15%
1900
Etelä-Pohjanmaa — Ylihärmä
Korpi, I.
SKVR XI 2529.
15%
1870
Etelä-Pohjanmaa — Veteli
Aspelin, J. R.
SKVR XII1 601.
15%
1921
Kainuu — Sotkamo
Niskanen, Hilma
SKVR XII1 602.
15%
1917
Kainuu — Kuhmo
Paulaharju, Samuli ja Jenny
SKVR XII1 622.
15%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 640.
15%
1915
Peräpohjola — Simo
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 654.
15%
1915
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 676.
15%
1932
Länsipohja — Junosuvanto
Haltsonen, Sulo
SKVR XII1 677.
15%
1932
Länsipohja — Vittanki
Haltsonen, Sulo
SKVR XII1 681.
15%
1932
Länsipohja — Vittanki
Haltsonen, Sulo
SKVR XII1 684.
15%
1932
Länsipohja — Täräntö
Paulaharju, Samuli ja Jenny
SKVR XII1 686.
15%
1931
Ruija — Nordkapp
Paulaharju, Samuli ja Jenny
SKVR XII1 695.
15%
1915
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII2 8220.
15%
1933
Länsipohja — Jällivaara
Paulaharju, Samuli ja Jenny
SKVR XIII2 5280.
15%
1935
Etelä-Karjala — Koivisto
Laiho, Lauri
SKVR XIII2 5298.
15%
1935
Etelä-Karjala — Kirvu
Kirvun Tietävälän nuorisoseuran arkisto
SKVR XIII4 11331.
15%
1938
Etelä-Karjala — Kirvu
Kymäläinen, Ensio
SKVR XIV 609.
15%
1920
Uusimaa — Vehkalahti
Vuorisalo, Katri
SKVR XIV 616.
15%
1937
Uusimaa — Sippola
Stenroth, Artur
SKVR XIV 641.
15%
1915
Uusimaa — Lapinjärvi
Salminen, Tyyne
SKVR XIV 644.
15%
1939
Uusimaa — Artjärvi
Saarto, Maila
SKVR XIV 650.
15%
1920
Uusimaa — Askola
Allén, Tyyne
SKVR XIV 652.
15%
1932
Uusimaa — Pukkila
Ollila, Reino
SKVR XIV 654.
15%
1915
Uusimaa — Porvoo mlk
Velho, Osku
SKVR XIV 661.
15%
1922
Uusimaa — Mäntsälä
Kivisoja, Helmi
SKVR XIV 668.
15%
1925
Uusimaa — Hyvinkää
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
SKVR XIV 669.
15%
1925
Uusimaa — Hyvinkää
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
SKVR XIV 670.
15%
1915
Uusimaa — Tuusula
Lindstedt, Armas
SKVR XIV 671.
15%
1915
Uusimaa — Tuusula
Lindstedt, Armas
SKVR XIV 672.
15%
1932
Uusimaa — Tuusula
Renlund, T.
SKVR XIV 674.
15%
1931
Uusimaa — Sammatti
Ruoppila, Veikko
JR 19408
15%
1936
Pohjois-Savo — Sonkajärvi
Juntunen, Liisa
JR 21929
15%
1909
Etelä-Pohjanmaa — Soini
Kaltiala, J. P.
JR 23385
15%
1962
Pohjois-Karjala — Nurmes
Karjalainen, Elin
JR 23500
15%
1962
Etelä-Savo — Sulkava
Karppinen, Helmi
JR 23860
15%
1937
Etelä-Savo — Pertunmaa
Kaukonen, Katri
JR 24932
15%
1932
Uusimaa — Mäntsälä
Kauppinen, Eino
JR 26442
15%
1934
Etelä-Savo — Lappee
Kohvakka, Toini
JR 27716
15%
1935
Pohjois-Pohjanmaa — Raahe
Korpi, Henna
JR 00626
15%
1936
Pohjois-Savo — Vehmersalmi
Airaksinen, Emil
JR 00680
15%
1969
Varsinais-Suomi — Pertteli
Aitamäki, Kaarlo
JR 00765
15%
1947
Satakunta — Honkajoki
Alanen, Viljo
JR 05660
15%
1957
Häme — Asikkala
Halme, Wilhelmina
JR 06911
15%
1938
Pohjois-Pohjanmaa — Oulu
Heikkilä, Heimo
JR 09115
15%
1938
Etelä-Pohjanmaa — Soini
Hongisto, Tyyne
JR 09306
15%
1962
Häme — Orimattila
Huisko, Aino
JR 10227
15%
1925
Häme — Jämsä
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 10267
15%
1925
Häme — Valkeakoski
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 16394
15%
1943
None
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 16827
15%
1944
Uusimaa — Mäntsälä
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 17030
15%
1959
Häme — Luhanka
Hänninen, Aino
JR 29807
15%
1962
Pohjois-Karjala — Polvijärvi
Kuikka, Inkeri
JR 32338
15%
1928
Etelä-Pohjanmaa — Laihia
Kärki, Frans
JR 34737
15%
1936
Satakunta — Merikarvia
Laiho, Aili
JR 35005
15%
1962
Keski-Suomi — Rautalampi
Laapotti, Anja
JR 35758
15%
1936
Satakunta — Merikarvia
Laiho, Lauri
JR 35760
15%
1936
Satakunta — Merikarvia
Laiho, Lauri
JR 38927
15%
1962
Kainuu — Säräisniemi
Leinonen, Erkki
JR 39395
15%
1935
Etelä-Pohjanmaa — Isokyrö
Liimakka, Helmi
JR 39425
15%
1939
Keski-Suomi — Karstula
Liimatainen, Pauli
JR 39869
15%
1926
Etelä-Pohjanmaa — Perho
Linna, Eino, S.
JR 40556
15%
1935
Pohjois-Pohjanmaa — Kärsämäki
Luoma, Leander
JR 40813
15%
1924
Satakunta — Ruovesi
Luutonen, Ahto
JR 40814
15%
1924
Satakunta — Ruovesi
Luutonen, Ahto
JR 40945
15%
1954
Keski-Suomi — Viitasaari
Määttänen, Vieno
JR 44686
15%
1937
Satakunta — Siikainen
Myllymäki, Emilia
JR 44705
15%
1922
Häme — Orimattila
Myllyvirta, Aili
JR 45160
15%
1962
Etelä-Pohjanmaa — Lohtaja
Niemelä, Ahto
JR 45856
15%
1936
Pohjois-Savo — Pielavesi
Nissinen, Armas
JR 45910
15%
1937
Pohjois-Savo — Pielavesi
Nissinen, Armas
JR 46468
15%
1939
Pohjois-Pohjanmaa — Rantsila
Näsälä, Aune
JR 48183
15%
1936
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Salmi
Orjatsalo, Aleksi
JR 50557
15%
1954
Etelä-Savo — Juva
Paronen, Aili
JR 51571
15%
1930
Kainuu — Pudasjärvi
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 51585
15%
1930
Etelä-Pohjanmaa — Perho
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 52131
15%
1935
Länsipohja — Ruotsin Ylitornio
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 52135
15%
1935
Länsipohja — Jällivaara
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 52242
15%
1937
Länsipohja — Vittanki
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 52244
15%
1937
Länsipohja — Jukkasjärvi
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 53197
15%
1922
Häme — Orimattila
Peltola, Alli
JR 53269
15%
1932
Etelä-Pohjanmaa — Töysä
Peltonen, Erkki
JR 53737
15%
1935
Etelä-Savo — Heinävesi
Pennanen, Olavi
JR 53753
15%
1935
Etelä-Savo — Heinävesi
Pennanen, Olavi
JR 53763
15%
1935
Etelä-Savo — Heinävesi
Pennanen, Olavi
JR 55694
15%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 56138
15%
1915
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 57762
15%
1932
Peräpohjola — Turtola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 57817
15%
1932
Peräpohjola — Turtola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 57912
15%
1932
Peräpohjola — Sodankylä
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 59579
15%
1951
Etelä-Karjala — Kivennapa
Pimiä, Amalia
JR 59735
15%
1937
Pohjois-Karjala — Ilomantsi
Pirttilahti, Johan
JR 60265
15%
1938
Satakunta — Pori
Porin tyttölyseo
JR 60887
15%
1954
Etelä-Karjala — Kivennapa
Pulliainen, Liina
JR 61068
15%
1957
Etelä-Karjala — Kivennapa
Pulliainen, Liina
JR 61533
15%
1936
Pohjois-Pohjanmaa — Siikajoki
Putaala, Martti
JR 62114
15%
1948
Etelä-Savo — Virtasalmi
Pöyhönen, Martti
JR 62185
15%
1948
Etelä-Savo — Virtasalmi
Pöyhönen, Martti
JR 63368
15%
1938
Etelä-Pohjanmaa — Lapväärtti
Railonsala, Artturi
JR 63373
15%
1938
Etelä-Pohjanmaa — Lapväärtti
Railonsala, Artturi
JR 63425
15%
1939
Satakunta — Nokia
Railonsala, Artturi
JR 64016
15%
1962
Pohjois-Pohjanmaa — Nivala
Railonsala, Artturi
JR 64095
15%
1962
Etelä-Pohjanmaa — Teuva
Railonsala, Artturi
JR 64135
15%
1968
Peräpohjola — Ranua
Railonsala, Artturi
JR 64648
15%
1968
Peräpohjola — Alatornio
Railonsala, Artturi
JR 64650
15%
1968
Peräpohjola — Alatornio
Railonsala, Artturi
JR 65339
15%
1968
Peräpohjola — Keminmaa
Railonsala, Artturi
JR 65754
15%
1962
Satakunta — Pihlajavesi
Raivio, Lempi
JR 65795
15%
1921
Häme — Janakkala
Ranki, Aune
JR 66017
15%
1955
Keski-Suomi — Saarijärvi
Rantanen, Saimi
JR 66834
15%
1967
Häme — Janakkala
Ratia, Mildred
JR 66907
15%
1936
Etelä-Karjala — Räisälä
Räty, Tyyne
JR 67550
15%
1932
Uusimaa — Hyvinkää
Renlund, T.
JR 67605
15%
1932
Uusimaa — Hyvinkää
Renlund, T.
JR 67889
15%
1936
Etelä-Karjala — Kanneljärvi
Rissanen, Tyyne
JR 69321
15%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 69355
15%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 69447
15%
1932
Keski-Suomi — Laukaa
Saarijärven yhteiskoulu
JR 69491
15%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 69537
15%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 69646
15%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 69774
15%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 69779
15%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 69853
15%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 70030
15%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 70083
15%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 70305
15%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 70311
15%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 70322
15%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 70412
15%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 70586
15%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 71019
15%
1920
Häme — Tuulos
Saarikivi, Signe
JR 75524
15%
1953
Keski-Suomi — Pihtipudas
Sevón, Hannes
JR 75605
15%
1953
Varsinais-Suomi — Lappi Tl.
Siltamäki, Markus
JR 76602
15%
1962
Pohjois-Savo — Varpaisjärvi
Suuntala, Martta
JR 76737
15%
1922
Etelä-Karjala — Virolahti
Syrjänen, Rauha
JR 76747
15%
1937
Pohjois-Savo — Leppävirta
Sääski, Sylvi
JR 76777
15%
1937
Pohjois-Savo — Leppävirta
Sääski, Sylvi
JR 76888
15%
1938
Etelä-Savo — Kangaslampi
Sääski, Sylvi
JR 77057
15%
1939
Etelä-Savo — Sulkava
Sääski, Sylvi
JR 78027
15%
1956
Etelä-Karjala — Lumivaara
Sääski, Sylvi
JR 78364
15%
1956
Etelä-Karjala — Valkjärvi
Sääski, Sylvi
JR 78378
15%
1956
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Ruskeala
Sääski, Sylvi
JR 79605
15%
1962
Pohjois-Karjala — Kontiolahti
Toiviainen, Eino
JR 79879
15%
1936
Kainuu — Sotkamo
Tolonen, Kaisa
JR 80453
15%
1936
Etelä-Pohjanmaa — Evijärvi
Tuomaala, Väinö
JR 80465
15%
1936
Etelä-Pohjanmaa — Evijärvi
Tuomaala, Väinö
JR 80754
15%
1946
Etelä-Pohjanmaa — Töysä
Tuomaala, Väinö
JR 80889
15%
1949
Etelä-Pohjanmaa — Veteli
Tuomaala, Väinö
JR 81411
15%
1910
Pohjois-Karjala — Ilomantsi
Turunen, A.
JR 83164
15%
1945
Häme — Jämsä
Virolainen, Maria
JR 83930
15%
1935
Etelä-Savo — Hirvensalmi
Väänänen, Jorma
JR 84395
15%
1963
Etelä-Pohjanmaa — Kauhajoki
Äijö, Maija
JR 84434
15%
1962
Satakunta — Ruovesi
Ylämäkipää, Katri
SKVR V2 1801.
15%
1859
Itä- ja Pohjois-Inkeri — Markkova
Saxbäck, Fr. A.
SKVR XII1 616.
15%
1914
Peräpohjola — Alatornio
Hannula, Uuno
SKVR XII1 629.
15%
1915
Peräpohjola — Tervola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 662.
15%
1915
Peräpohjola — Kemijärvi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 669.
15%
1920
Peräpohjola — Kittilä
Paulaharju, Samuli ja Jenny
SKVR XII1 674.
15%
1920
Peräpohjola — Sodankylä
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 39951
15%
1962
Peräpohjola — Alatornio
Lohi, Veera
JR 50441
15%
1964
Peräpohjola — Tervola
Palosaari, Selina
JR 52042
15%
1935
Ruija — Porsanki
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 56552
15%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 57435
15%
1932
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 57592
15%
1932
Peräpohjola — Tervola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 69793
15%
1932
Keski-Suomi — Karstula
Saarijärven yhteiskoulu
JR 70520
15%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 82741
15%
1962
Peräpohjola — Karunki
Viita, Armas
SKVR VI1 1193.
15%
1913
Etelä-Savo — Mäntyharju
Haronen, Ester
SKVR VI1 1194.
15%
1920
Etelä-Savo — Mäntyharju
Hotinen, Juho
SKVR VI1 1195.
15%
1913
Etelä-Savo — Mäntyharju
Kantele, Toini
SKVR XIII4 11320.
15%
1937
Etelä-Karjala — Koivisto
Mannonen, Ulla
SKVR XIII4 11315.
15%
1938
Etelä-Karjala — Kivennapa
Mannonen, Ulla
JR 07721
15%
1965
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Impilahti
Helenius, Mirjam
JR 34018
15%
1960
Etelä-Karjala — Pyhäjärvi Vpl.
Kärki, Frans
JR 56497
15%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 37966
15%
1935
Etelä-Karjala — Räisälä
Laukkanen, Anna
JR 59731
15%
1937
Pohjois-Karjala — Ilomantsi
Pirttilahti, Johan
SKVR IV3 3090.
15%
1893
Keski-Inkeri — Tyrö
Haltsonen, Aatu
JR 57910
15%
1932
Peräpohjola — Sodankylä
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 83801
15%
1946
Etelä-Karjala — Kivennapa
Vuorikoski, Terttu
SKVR IX1 1003.
15%
1913
Häme — Pälkäne
Anttila, Eero
JR 18468
15%
1962
Etelä-Karjala — Pyhäjärvi Vpl.
Inkinen, Kaisa
JR 56450
15%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 73834
15%
1961
Keski-Inkeri — Spankkova
Sanakirjasäätiön välityksellä,
SKVR X1 728.
15%
1904
Satakunta — Orivesi
Aronsson, T.
SKVR XI 84.
15%
1909
Etelä-Pohjanmaa — Lehtimäki
Murtomäki, Kalle
SKVR XII1 618.
15%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 621.
15%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 623.
15%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 626.
15%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 631.
15%
1915
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 633.
15%
1915
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 642.
15%
1915
Peräpohjola — Turtola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 647.
15%
1915
Peräpohjola — Ylitornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 27415
15%
1954
Keski-Suomi — Viitasaari
Korhonen, Elin
JR 00126
15%
1962
Etelä-Savo — Juva
Aalto, Gabriel
JR 55684
15%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 55924
15%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 56096
15%
1915
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 56373
15%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 56400
15%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 56542
15%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 56632
15%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 56892
15%
1932
Peräpohjola — Kemijärvi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 57363
15%
1932
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 57772
15%
1932
Peräpohjola — Turtola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 57809
15%
1932
Peräpohjola — Turtola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 75081
15%
1954
Etelä-Karjala — Kivennapa
Seppänen, Hilma
JR 83270
15%
1937
Etelä-Savo — Sulkava
Virta, Alma
SKVR IX1 1024.
15%
1914
Häme — Hausjärvi
Aaltonen, Esko
JR 32834
15%
1948
Etelä-Karjala — Sakkola
Kärki, Frans
JR 53036
15%
1936
Etelä-Karjala — Rautu
Pekkanen, Topi
JR 53321
15%
1936
Etelä-Pohjanmaa — Töysä
Peltonen, Erkki
JR 64943
15%
1968
Peräpohjola — Karunki
Railonsala, Artturi
SKVR XI 2527.
15%
1890
Etelä-Pohjanmaa — Ylihärmä
Takala, E. E.
JR 06725
15%
1961
Etelä-Karjala — Kanneljärvi
Havia, Katri
JR 55913
15%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XI 83.
15%
1924
Etelä-Pohjanmaa — Töysä
Peltonen, Erkki
SKVR XII1 641.
15%
1915
Peräpohjola — Turtola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XIII4 11311.
15%
1938
Etelä-Karjala — Sakkola
Kinnari, Yrjö
JR 69517
15%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
SKVR IX1 1070.
15%
1914
Häme — Hattula
Salo, Aukusti
SKVR XII1 659.
15%
1915
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XIV 667.
15%
1937
Uusimaa — Hyvinkää
Andelin, Vilho
JR 24899
15%
1932
Häme — Kärkölä
Kauppinen, Eino
JR 33033
15%
1950
Etelä-Karjala — Muolaa
Kärki, Frans
JR 80452
15%
1936
Etelä-Pohjanmaa — Evijärvi
Tuomaala, Väinö
Kanteletar 2:183
15%
None
None
None
SKVR XI 78.
15%
1924
Etelä-Pohjanmaa — Töysä
Peltonen, Erkki
SKVR XII1 657.
15%
1915
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 665.
15%
1915
Peräpohjola — Kolari
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR VII2 3571.
15%
1909
Pohjois-Karjala — Kontiolahti
Lukkarinen, Juho
JR 19098
15%
1935
Pohjois-Savo — Suonenjoki
Jalkanen, Yrjö
JR 26638
15%
1958
Etelä-Savo — Heinävesi
Koistinen, Liisa
JR 08404
15%
1962
Pohjois-Karjala — Nurmes
Hirvonen, Aino
JR 34734
15%
1936
Satakunta — Merikarvia
Laiho, Aili
JR 35878
15%
1936
Varsinais-Suomi — Uusikirkko Tl.
Laiho, Lauri
JR 53827
15%
1935
Etelä-Savo — Heinävesi
Pennanen, Olavi
JR 62815
15%
1952
Etelä-Savo — Mikkeli mlk
Pöyhönen, Martti
JR 69839
15%
1932
Keski-Suomi — Pihtipudas
Saarijärven yhteiskoulu
JR 78033
15%
1956
Etelä-Karjala — Lumivaara
Sääski, Sylvi
JR 54456
15%
1937
Etelä-Karjala — Muolaa
Pennanen, Olavi
JR 80907
15%
1949
Etelä-Pohjanmaa — Veteli
Tuomaala, Väinö
JR 69573
15%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
SKVR XIII4 11337.
15%
1936
Etelä-Karjala — Suursaari
Laiho, Lauri
SKVR XIV 613.
15%
1893
Uusimaa — Sippola
Rytkönen, Antti
SKVR XIV 618.
15%
1935
Uusimaa — Kymi
Einola, Viktor
SKVR XIV 659.
15%
1915
Uusimaa — Porvoo mlk
Velho, Osku
JR 27866
15%
1964
Etelä-Karjala — Muolaa
Kortemaa, Sylvi
JR 67057
15%
1962
Etelä-Karjala — Valkjärvi
Ravantti, Aino
JR 39324
15%
1966
Etelä-Karjala — Uusikirkko Vpl.
Leskinen, Adolfiina
SKVR IX1 1075.
15%
1914
Häme — Loppi
Aaltonen, Esko
SKVR XII1 670.
15%
1920
Peräpohjola — Kittilä
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 52368
15%
1937
Peräpohjola — Sodankylä
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 57003
15%
1932
Peräpohjola — Kemijärvi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR VI1 1184.
15%
1891
Etelä-Savo — Savitaipale
Jäkälä, Juho
SKVR VI1 1187.
15%
1933
Etelä-Savo — Lappee
Kohvakka, Toini
SKVR VI1 1196.
15%
1913
Etelä-Savo — Mäntyharju
Kantele, Toini
SKVR VI1 1200.
15%
1877
Etelä-Savo — Ristiina
Koskimies, A. V.
SKVR VI1 1214.
15%
1933
Etelä-Savo — Pieksämäki
Kohvakka, Toini
SKVR VI1 1216.
15%
1921
Pohjois-Savo — Suonenjoki
Vehviläinen, Annikki
SKVR VI1 1217.
15%
1914
Pohjois-Savo — Kuopio
Tossavainen, M.
SKVR VI1 1222.
15%
1909
Pohjois-Savo — Kiuruvesi
Tikkanen, Eino
SKVR VI2 6654.
15%
1934
Etelä-Savo — Lappee
Kohvakka, Toini
SKVR VI2 6665 β.
15%
1935
Pohjois-Savo — Kiuruvesi
Nivalainen, Juho
SKVR VI2 6666.
15%
1932
Pohjois-Savo — Vieremä
Rytkönen, Ahti
SKVR IX1 1017.
15%
1911
Häme — Janakkala
Vaara, V. B.
SKVR IX1 1028.
15%
1914
Häme — Kärkölä
Aaltonen, Esko
SKVR IX1 1032.
15%
1914
Häme — Koski Hl
Aaltonen, Esko
SKVR IX1 1036.
15%
1913
Häme — Luopioinen
Regnell, Hanna
SKVR IX1 1040.
15%
1913
Häme — Asikkala
Kantele, Toini
SKVR IX1 1042.
15%
1914
Häme — Asikkala
Aaltonen, Esko
SKVR IX1 1049.
15%
1906
Häme — Orimattila
Heporauta, F. A.
SKVR IX1 1053.
15%
1914
Häme — Iitti
Groundstroem, Kalervo
SKVR IX1 1054.
15%
1914
Häme — Iitti
Groundstroem, Kalervo
SKVR IX1 1058.
15%
1909
Häme — Hartola
Koskenjaakko, Anshelm
SKVR IX2 121.
15%
1913
Keski-Suomi — Petäjävesi
Koskenjaakko, Anshelm
SKVR IX2 122.
15%
1913
Keski-Suomi — Jyväskylä mlk
Kaukoranta, Toivo
SKVR IX2 125.
15%
1913
Keski-Suomi — Sumiainen
Kaukoranta, Toivo
SKVR IX2 132.
15%
1913
Keski-Suomi — Saarijärvi
Koskenjaakko, Anshelm
SKVR IX2 136.
15%
1913
Keski-Suomi — Viitasaari
Kaukoranta, Toivo
SKVR X1 700.
15%
1888
Satakunta — Merikarvia
Roslin, M. K.
SKVR XI 2524.
15%
1883
Etelä-Pohjanmaa — Laihia
Tarkkanen, Matti
SKVR XII1 599.
15%
1897
Pohjois-Pohjanmaa — Piippola
Meriläinen, Heikki
SKVR XII1 603.
15%
1921
Pohjois-Pohjanmaa — Kalajoki
Hongell, Aune
SKVR XII1 607.
15%
1892
Pohjois-Pohjanmaa — Revonlahti
Koskimies, A. V.
SKVR XII1 632.
15%
1915
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 637.
15%
1915
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 644.
15%
1921
Peräpohjola — Turtola
Paulaharju, Samuli ja Jenny
SKVR XII1 648.
15%
1916
Peräpohjola — Ylitornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 664.
15%
1915
Peräpohjola — Kolari
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 671.
15%
1920
Peräpohjola — Muonio
Paulaharju, Samuli ja Jenny
SKVR XII1 675.
15%
1932
Länsipohja — Kaaresuvanto
Haltsonen, Sulo
SKVR XII1 678.
15%
1932
Länsipohja — Vittanki
Haltsonen, Sulo
SKVR XII1 682.
15%
1932
Länsipohja — Vittanki
Haltsonen, Sulo
SKVR XII1 687.
15%
1884
Pohjois-Pohjanmaa — Pyhäjärvi Ol.
Krohn, Kaarle
SKVR XII2 8223.
15%
1934
Ruija — Porsanki
Paulaharju, Samuli ja Jenny
SKVR XIII2 5273.
15%
1911
Etelä-Karjala — Koivisto
Vaara, V. B.
SKVR XIII2 5295.
15%
1891
Etelä-Karjala — Rautjärvi
Sirén, Signe
SKVR XIII2 5296.
15%
1917
Etelä-Karjala — Kirvu
Suomalainen, Johannes
SKVR XIII2 5297.
15%
1935
Etelä-Karjala — Kirvu
Kirvun Tietävälän nuorisoseuran arkisto
SKVR XIII2 5312.
15%
1890
Etelä-Karjala — Viipuri mlk
Alava, Vihtori
SKVR XIII4 11323.
15%
1937
Etelä-Karjala — Koivisto
Mannonen, Ulla
SKVR XIII4 11335.
15%
1937
Etelä-Karjala — Virolahti
Korpela, Jaakko
SKVR XIV 610.
15%
1920
Uusimaa — Vehkalahti
Vuorisalo, Katri
SKVR XIV 617.
15%
1935
Uusimaa — Kotka
Tirronen, Uuno
SKVR XIV 634.
15%
1906
Uusimaa — Elimäki
Heporauta, F. A.
SKVR XIV 640.
15%
1913
Uusimaa — Lapinjärvi
Salminen, Tyyne
SKVR XIV 642.
15%
1915
Uusimaa — Lapinjärvi
Salminen, Tyyne
SKVR XIV 655.
15%
1915
Uusimaa — Porvoo mlk
Velho, Osku
SKVR XIV 663.
15%
1915
Uusimaa — Mäntsälä
Louhe, Lempi
JR 20721
15%
1941
Peräpohjola — Turtola
Kaakinen, Iikka
JR 20808
15%
1941
Pohjois-Pohjanmaa — Piippola
Kaakinen, Iikka
JR 23737
15%
1936
Etelä-Savo — Taipalsaari
Kaukonen, Katri
JR 23866
15%
1937
Etelä-Savo — Hirvensalmi
Kaukonen, Katri
JR 07038
15%
1923
Pohjois-Savo — Siilinjärvi
Heikkinen, Edith
JR 07408
15%
1935
Häme — Hartola
Heino, Arvo
JR 08309
15%
1935
Pohjois-Pohjanmaa — Pyhäjärvi Ol.
Hirvimäki, Aune
JR 16011
15%
1943
Satakunta — Nokia
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 16706
15%
1944
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 16745
15%
1944
Uusimaa — Kymi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 28338
15%
1929
Peräpohjola — Savukoski
Koskinen, Lauri
JR 32401
15%
1935
Etelä-Pohjanmaa — Laihia
Kärki, Frans
JR 32411
15%
1935
Pohjois-Pohjanmaa — Pyhäjoki
Kärki, Frans
JR 32796
15%
1948
Keski-Inkeri — Skuoritsa
Kärki, Frans
JR 33556
15%
1953
Etelä-Pohjanmaa — Töysä
Kärki, Frans
JR 34871
15%
1936
Etelä-Karjala — Tytärsaari
Laiho, Aili
JR 37073
15%
1937
Pohjois-Savo — Kiuruvesi
Lämsä, Antti
JR 39657
15%
1935
Häme — Lahti
Lindsten, Juho
JR 40878
15%
1937
Etelä-Savo — Mikkeli
Lyytikäinen, Veikko
JR 41199
15%
1936
Pohjois-Pohjanmaa — Kestilä
Mannermaa, Ilmari
JR 51382
15%
1916
Peräpohjola — Rovaniemi
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 51570
15%
1930
Etelä-Pohjanmaa — Perho
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 51572
15%
1930
Etelä-Pohjanmaa — Perho
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 51573
15%
1930
Etelä-Pohjanmaa — Perho
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 51576
15%
1930
Ruija — Porsanki
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 52133
15%
1935
Länsipohja — Jällivaara
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 52243
15%
1937
Länsipohja — Pajala
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 54731
15%
1946
Etelä-Karjala — Kivennapa
Pennanen, Olavi
JR 54871
15%
1946
Etelä-Karjala — Kivennapa
Pennanen, Olavi
JR 56169
15%
1915
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 57068
15%
1932
Peräpohjola — Kolari
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 57079
15%
1932
Peräpohjola — Kolari
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 57083
15%
1932
Peräpohjola — Kolari
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 59738
15%
1937
Pohjois-Karjala — Ilomantsi
Pirttilahti, Johan
JR 61458
15%
1935
Pohjois-Pohjanmaa
Putaala, Martti
JR 61468
15%
1936
Pohjois-Pohjanmaa — Oulu
Putaala, Martti
JR 61560
15%
1936
Pohjois-Pohjanmaa — Oulu
Putaala, Martti
JR 61910
15%
1953
Pohjois-Karjala — Pielisjärvi
Pyykkö, Armi
JR 62504
15%
1950
Pohjois-Savo — Suonenjoki
Pöyhönen, Martti
JR 62809
15%
1952
Etelä-Savo — Mikkeli mlk
Pöyhönen, Martti
JR 64021
15%
1962
Pohjois-Pohjanmaa — Nivala
Railonsala, Artturi
JR 64038
15%
1962
Kainuu — Paltamo
Railonsala, Artturi
JR 65333
15%
1968
Peräpohjola — Keminmaa
Railonsala, Artturi
JR 68978
15%
1935
Pohjois-Karjala — Pielisjärvi
Saarelainen, J. V.
JR 68991
15%
1935
Pohjois-Karjala — Pielisjärvi
Saarelainen, J. V.
JR 69288
15%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 69323
15%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 69385
15%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 69629
15%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 69802
15%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 69854
15%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 69855
15%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 70343
15%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 70446
15%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 70636
15%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 70649
15%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 70706
15%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 70779
15%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 70790
15%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 70814
15%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 73717
15%
1951
Etelä-Karjala — Uusikirkko Vpl.
Sanakirjasäätiön välityksellä,
JR 76195
15%
1949
Etelä-Karjala — Seiskari
Stauffer, Kirsti
JR 77010
15%
1939
Etelä-Savo — Sulkava
Sääski, Sylvi
JR 77043
15%
1939
Etelä-Savo — Sulkava
Sääski, Sylvi
JR 79045
15%
1966
Etelä-Karjala — Kuolemajärvi
Timonen, Senni
JR 80733
15%
1945
Etelä-Pohjanmaa — Lapua
Tuomaala, Väinö
JR 81045
15%
1946
Etelä-Pohjanmaa — Soini
Tuomaala, Väinö
JR 82600
15%
1956
Etelä-Karjala — Kirvu
Velling, Rauno
JR 83263
15%
1937
Etelä-Savo — Sulkava
Virta, Alma
SKVR XIV 649.
15%
1919
Uusimaa — Myrskylä
Salminen, Väinö
SKVR XIII2 5494.
15%
1932
Etelä-Karjala — Pyhäjärvi Vpl.
Haltsonen, Sulo
JR 35857
15%
1936
Varsinais-Suomi — Laitila
Laiho, Lauri
JR 03747
15%
1922
Keski-Suomi — Hankasalmi
Eskonen, Elsa
JR 48487
15%
1959
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Suistamo
Oulasmaa, Siiri
SKVR V2 1772.
15%
1908
Itä- ja Pohjois-Inkeri — Vuole
Salminen, Väinö
SKVR VIII 1902.
15%
1909
Varsinais-Suomi — Vahto
Vihervaara, Eemeli
SKVR IX1 1069.
15%
1913
Häme — Korpilahti
Vihervaara, Eemeli
SKVR XIII2 5279.
15%
1935
Etelä-Karjala — Koivisto
Laiho, Lauri
JR 01974
15%
1957
Uusimaa — Hyvinkää
Andelin, Vilho
JR 17323
15%
1962
Pohjois-Karjala — Eno
Härkönen, Olavi
JR 37791
15%
1962
Etelä-Karjala — Koivisto
Lankinen, Emma
JR 38777
15%
1962
Etelä-Pohjanmaa — Vimpeli
Lehtimäki, Aleksi
SKVR XIII4 11339.
15%
1936
Etelä-Karjala — Tytärsaari
Laiho, Lauri
SKVR III2 1831.
15%
1891
Länsi-Inkeri — Narvusi
Alava, Vihtori
JR 02361
15%
1963
Satakunta — Luvia
Auramo, Vilho
SKVR VIII 1879.
15%
1913
Varsinais-Suomi — Salo
Tamminen, Vappu
SKVR IV1 509.
15%
1853
Keski-Inkeri — Tyrö
Europaeus, D. E. D.
SKVR XII1 619.
15%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 635.
15%
1920
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 646.
15%
1915
Peräpohjola — Ylitornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 651.
15%
1915
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 673.
15%
1915
Peräpohjola — Sodankylä
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XIII2 5285.
15%
1909
Etelä-Karjala — Heinjoki
Sonkkila, Hilja
JR 57169
15%
1932
Peräpohjola — Muonio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 57181
15%
1932
Peräpohjola — Muonio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 57204
15%
1932
Peräpohjola — Muonio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 57265
15%
1932
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 57285
15%
1932
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 57301
15%
1932
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 57308
15%
1932
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 57359
15%
1932
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 57380
15%
1932
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 57390
15%
1932
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 57423
15%
1932
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 57927
15%
1932
Peräpohjola — Sodankylä
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR IX2 135.
15%
1913
Keski-Suomi — Saarijärvi
Salo, Aukusti
SKVR XII1 627.
15%
1915
Peräpohjola — Karunki
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR VI1 1183.
15%
1888
Etelä-Savo — Lemi
Kouvo, Henrik
JR 19698
15%
1938
Etelä-Pohjanmaa — Kauhava
Jussila, Matti
JR 23615
15%
1937
Kainuu — Suomussalmi; Peräpohjola — Salla
Karvonen, Aukusti
JR 17172
15%
1936
Pohjois-Karjala — Tohmajärvi
Härkönen, Edvard
JR 37917
15%
1935
Pohjois-Pohjanmaa — Raahe
Lassila, Hilma
JR 56870
15%
1932
Peräpohjola — Kemijärvi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 56880
15%
1932
Peräpohjola — Kemijärvi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 57880
15%
1932
Peräpohjola — Sodankylä
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 61587
15%
1936
Pohjois-Pohjanmaa — Haukipudas
Putaala, Martti
SKVR VI2 6659.
15%
1890
Etelä-Savo — Joutseno
Alava, Vihtori
SKVR XIII2 5306.
15%
1890
Etelä-Karjala — Jääski
Alava, Vihtori
SKVR X1 697.
15%
1892
Satakunta — Noormarkku
Lindgren, Fredrik
JR 55209
15%
1963
Etelä-Pohjanmaa — Alavus
Perälä, Tauno
SKVR XIV 658.
14%
1915
Uusimaa — Porvoo mlk
Velho, Osku
JR 33776
14%
1958
Satakunta — Tottijärvi
Kärki, Frans
JR 34544
14%
1963
Satakunta — Tyrvää
Kärki, Frans
JR 39471
14%
1891
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Sortavala
Lilius, Lilli
JR 57822
14%
1932
Peräpohjola — Turtola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 31153
14%
1937
Aunus — Repola
Kyöttinen, Pekka
JR 66526
14%
1936
Pohjois-Savo — Tuusniemi
Räsänen, Otto
SKVR X1 696.
14%
1914
Satakunta — Luvia
Salo, Aukusti
SKVR XIII2 5091.
14%
1935
Etelä-Karjala — Rautu
Kaukonen, Katri
SKVR XIV 635.
14%
1903
Uusimaa — Elimäki
Kujala, Antti
SKVR I3 1807.
14%
1904
Viena — Kontokki
Niemi, A. R.
SKVR X1 701.
14%
1889
Satakunta — Merikarvia
Romppanen, Eevertti
JR 35753
14%
1936
Satakunta — Noormarkku
Laiho, Lauri
JR 56843
14%
1932
Peräpohjola — Kemijärvi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR X1 706 β.
14%
1889
Satakunta
Arho, A. O.
SKVR XI 2526.
14%
1883
Etelä-Pohjanmaa — Jurva
Tarkkanen, Matti
JR 34831
14%
1936
Etelä-Karjala — Suursaari
Laiho, Aili
JR 70541
14%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 57500
14%
1932
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 76062
14%
1936
Ruija — Omasvuono
Sommerseth, Anton J.
SKVR VI2 6650.
14%
1890
Etelä-Savo — Lemi
Alava, Vihtori
SKVR XIII4 11307.
14%
1936
Etelä-Karjala — Rautu
Pennanen, Olavi
JR 19109
14%
1935
Pohjois-Savo — Suonenjoki
Jalkanen, Yrjö
JR 25782
14%
1957
Etelä-Karjala — Muolaa
Kilpelä, Eeva
JR 26255
14%
1962
Etelä-Karjala — Metsäpirtti
Klaus, Helena
JR 61194
14%
1936
Pohjois-Savo — Tervo
Puranen, Anna
SKVR XIII2 5289.
14%
1895
Etelä-Karjala — Hiitola
Heinonen, I. J.
SKVR V2 1770.
14%
1894
Itä- ja Pohjois-Inkeri — Keltto
Alava, Vihtori
SKVR VIII 2974.
14%
1922
Varsinais-Suomi — Uskela
Nyyrikki, Ella
SKVR XIII2 5231.
14%
1932
Etelä-Karjala — Pyhäjärvi Vpl.
Haltsonen, Sulo
SKVR XIII2 5320.
14%
1910
Etelä-Karjala — Suursaari
Porkka, Laina
SKVR XIV 602.
14%
1936
Uusimaa — Haapasaari
Laiho, Aili
JR 23896
14%
1937
Etelä-Savo — Hirvensalmi
Kaukonen, Katri
SKVR VI1 1181.
14%
1922
Etelä-Savo — Luumäki
Puranen, Anni
SKVR VI1 1185.
14%
1889
Etelä-Savo — Lappee
Kemppi, A.
SKVR VI1 1186.
14%
1924
Etelä-Savo — Lappee
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
SKVR VI1 1190.
14%
1914
Etelä-Savo — Taipalsaari
Kotkanen, Väinö
SKVR VI1 1201.
14%
1890
Etelä-Savo — Ristiina
Tuomala, J. E.
SKVR VI1 1202.
14%
1933
Etelä-Savo — Puumala
Luukkonen, Kerttu
SKVR VI1 1213.
14%
1915
Etelä-Savo — Savonranta
Väisänen, A. O.
SKVR VI1 1218.
14%
1904
Pohjois-Savo — Pielavesi
Nousiainen, V.
SKVR VI2 6652.
14%
1934
Etelä-Savo — Lemi
Kohvakka, Toini
SKVR VI2 6653.
14%
1890
Etelä-Savo — Lappee
Alava, Vihtori
SKVR VI2 6658.
14%
1890
Etelä-Savo — Joutseno
Alava, Vihtori
SKVR VI2 6660.
14%
1890
Etelä-Savo — Savitaipale
Alava, Vihtori
SKVR VI2 6662.
14%
1934
Etelä-Savo — Ristiina
Kohvakka, Toini
SKVR VI2 6663.
14%
1934
Etelä-Savo — Ristiina
Kohvakka, Toini
SKVR VII2 3569.
14%
1895
Pohjois-Karjala — Kontiolahti
Rytkönen, Antti
SKVR VIII 1884.
14%
1892
Varsinais-Suomi — Marttila
Hildén, A.
SKVR IX1 1021.
14%
1914
Häme — Hausjärvi
Aaltonen, Esko
SKVR IX1 1041.
14%
1909
Häme — Asikkala
Koskenjaakko, Anshelm
SKVR IX1 1047.
14%
1914
Häme — Hollola
Aaltonen, Esko
SKVR IX1 1051.
14%
1892
Häme — Iitti
Hildén, A.
SKVR IX1 1066.
14%
1909
Häme — Jämsä
Kotikoski, J. W.
SKVR IX2 130.
14%
1893
Keski-Suomi — Saarijärvi
Liimatainen, A.
SKVR X1 699.
14%
1889
Satakunta — Noormarkku
Ollinen, J. F.
SKVR XI 79.
14%
1904
Etelä-Pohjanmaa — Isojoki
Munck, Edv.
SKVR XI 85.
14%
1928
Etelä-Pohjanmaa — Perho
Paulaharju, Samuli ja Jenny
SKVR XII1 606.
14%
1915
Pohjois-Pohjanmaa — Paavola
Jääskelä, Sakari
SKVR XII1 615 α.
14%
1933
Pohjois-Pohjanmaa — Haukipudas
Paulaharju, Samuli ja Jenny
SKVR XII1 639.
14%
1914
Peräpohjola — Simo
Räsänen, Martti
SKVR XII1 649.
14%
1915
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 666.
14%
1915
Peräpohjola — Muonio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 691.
14%
1924
Pohjois-Pohjanmaa — Piippola
Haanpää, Pentti
SKVR XIII2 5284.
14%
1909
Etelä-Karjala — Johannes
Paulaharju, Samuli ja Jenny
SKVR XIII2 5302.
14%
1934
Etelä-Karjala — Vuoksenranta
Haltsonen, Sulo
SKVR XIII2 5303.
14%
1934
Etelä-Karjala — Vuoksenranta
Haltsonen, Sulo
SKVR XIII2 5304.
14%
1934
Etelä-Karjala — Vuoksenranta
Haltsonen, Sulo
SKVR XIII2 5307.
14%
1934
Etelä-Karjala — Antrea
Haltsonen, Sulo
SKVR XIII4 11338.
14%
1936
Etelä-Karjala — Suursaari
Laiho, Lauri
SKVR XIII4 11467.
14%
1936
Etelä-Karjala — Muolaa
Terijoen Yhteislyseon oppilaat
SKVR XIV 608.
14%
1910
Uusimaa — Vehkalahti
Uski, Anton
SKVR XIV 619.
14%
1916
Uusimaa — Kymi
Husu, Anni
SKVR XIV 651.
14%
1911
Uusimaa — Askola
Laurinmäki, H. J.
SKVR XIV 653.
14%
1885
Uusimaa — Porvoo
Tuomala, J. E.
SKVR XIV 656.
14%
1915
Uusimaa — Porvoo mlk
Velho, Osku
SKVR XIV 657.
14%
1915
Uusimaa — Porvoo mlk
Velho, Osku
SKVR XIV 662.
14%
1915
Uusimaa — Mäntsälä
Louhe, Lempi
SKVR XIV 666.
14%
1938
Uusimaa — Hyvinkää
Andelin, Ida
JR 19342
14%
1935
Pohjois-Pohjanmaa — Vihanti
Junttila, M. A.
JR 23725
14%
1936
Etelä-Savo — Taipalsaari
Kaukonen, Katri
JR 23748
14%
1936
Etelä-Savo — Taipalsaari
Kaukonen, Katri
JR 23886
14%
1937
Etelä-Savo — Pertunmaa
Kaukonen, Katri
JR 24662
14%
1944
Viena — Kontokki
Kaukonen, Väinö
JR 25469
14%
1965
Etelä-Karjala — Koivisto
Kerminen, Emil
JR 25726
14%
1957
Etelä-Karjala — Sakkola
Kilpelä, Eeva
JR 25756
14%
1957
Etelä-Karjala — Vuoksenranta
Kilpelä, Eeva
JR 26394
14%
1935
Etelä-Savo — Savitaipale
Kohonen, Eino
JR 26817
14%
1936
Pohjois-Savo — Sonkajärvi
Koljonen, Anni
JR 02340
14%
1962
Etelä-Karjala — Vahviala
Aspinen, Eemil
JR 04314
14%
1920
Keski-Suomi — Saarijärvi
Haapakoski, Elma
JR 06148
14%
1946
Keski-Suomi — Saarijärvi
Harju, Otto
JR 06861
14%
1936
Satakunta — Hämeenkyrö
Heikkilä, Heimo
JR 07443
14%
1935
Häme — Hartola
Heino, Arvo
JR 08595
14%
1962
Pohjois-Karjala — Ilomantsi
Hirvonen, Aune
JR 08655
14%
1970
Pohjois-Karjala — Rääkkylä
Hirvonen, Aune
JR 09458
14%
1922
Keski-Suomi — Vesanto
Huttunen, Alma
JR 29901
14%
1936
Etelä-Karjala — Kirvu
Kuisma, Helena
JR 32331
14%
1940
Etelä-Pohjanmaa — Ilmajoki
Kärki, Frans
JR 32586
14%
1934
Etelä-Pohjanmaa — Ilmajoki
Kärki, Frans
JR 32830
14%
1948
Etelä-Karjala — Sakkola
Kärki, Frans
JR 33607
14%
1957
Pohjois-Pohjanmaa — Vihanti
Kärki, Frans
JR 34854
14%
1936
Etelä-Karjala — Tytärsaari
Laiho, Aili
JR 34859
14%
1936
Etelä-Karjala — Tytärsaari
Laiho, Aili
JR 34869
14%
1936
Etelä-Karjala — Tytärsaari
Laiho, Aili
JR 44607
14%
1936
Pohjois-Savo — Iisalmi
Mykrä, Anni
JR 45945
14%
1938
Kainuu — Pudasjärvi
Niva, Kalle
JR 45958
14%
1962
Kainuu — Pudasjärvi
Niva, Kalle
JR 46470
14%
1939
Pohjois-Pohjanmaa — Rantsila
Näsälä, Aune
JR 48718
14%
1953
Etelä-Savo — Lappee
Paarmo, Maire
JR 49658
14%
1956
Etelä-Savo — Lappeenranta
Paavolainen, Oma Martti
JR 49711
14%
1956
Etelä-Savo — Savitaipale
Paavolainen, Oma Martti
JR 49743
14%
1956
Kainuu — Kajaani
Paavolainen, Oma Martti
JR 51587
14%
1930
Pohjois-Pohjanmaa — Raahe
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 52362
14%
1937
Peräpohjola — Sodankylä
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 52591
14%
1949
Peräpohjola — Sodankylä
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 53417
14%
1938
Etelä-Pohjanmaa — Töysä
Peltonen, Erkki
JR 53612
14%
1935
Etelä-Savo — Heinävesi
Pennanen, Olavi
JR 53799
14%
1935
Etelä-Savo — Heinävesi
Pennanen, Olavi
JR 57111
14%
1932
Peräpohjola — Muonio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 59747
14%
1937
Pohjois-Karjala — Ilomantsi
Pirttilahti, Johan
JR 59748
14%
1937
Pohjois-Karjala — Ilomantsi
Pirttilahti, Johan
JR 61192
14%
1936
Pohjois-Savo — Tervo
Puranen, Anna
JR 63485
14%
1939
Satakunta — Nokia
Railonsala, Artturi
JR 64137
14%
1968
Peräpohjola — Ranua
Railonsala, Artturi
JR 65953
14%
1953
Keski-Suomi — Viitasaari
Rantanen, Saimi
JR 67782
14%
1935
Etelä-Savo — Kerimäki
Rikkilä, Toivo
JR 69258
14%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 69467
14%
1932
Keski-Suomi — Rautalampi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 69563
14%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 69688
14%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 69902
14%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 69920
14%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 69962
14%
1932
Keski-Suomi — Karstula
Saarijärven yhteiskoulu
JR 69976
14%
1932
Keski-Suomi — Pylkönmäki
Saarijärven yhteiskoulu
JR 70121
14%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 70282
14%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 70474
14%
1932
Keski-Suomi — Karstula
Saarijärven yhteiskoulu
JR 70501
14%
1932
Keski-Suomi — Kannonkoski
Saarijärven yhteiskoulu
JR 70510
14%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 70741
14%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 70803
14%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 70861
14%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 73033
14%
1935
Varsinais-Suomi — Uusikaupunki
Salokannel, Tyyne
JR 73045
14%
1935
Varsinais-Suomi — Uusikaupunki
Salokannel, Tyyne
JR 76567
14%
1937
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Ruskeala
Suoninen, Marja
JR 77028
14%
1939
Etelä-Savo — Sulkava
Sääski, Sylvi
JR 77161
14%
1939
Etelä-Savo — Rantasalmi
Sääski, Sylvi
JR 79068
14%
1966
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Suojärvi
Timonen, Senni
JR 79809
14%
1922
Keski-Suomi — Saarijärvi
Toivonen, Yrjö
SKVR XIV 660.
14%
1915
Uusimaa — Porvoo mlk
Velho, Osku
SKVR VIII 1905.
14%
1914
Varsinais-Suomi — Laitila
Sonkkila, Linda
SKVR XIV 638.
14%
1938
Uusimaa — Lapinjärvi
Eteläsuomalainen osakunta
SKVR XIII2 5274.
14%
1935
Etelä-Karjala — Koivisto
Haltsonen, Sulo
SKVR XIII2 5275.
14%
1935
Etelä-Karjala — Koivisto
Haltsonen, Sulo
SKVR XIII2 5278.
14%
1935
Etelä-Karjala — Koivisto
Laiho, Lauri
SKVR XIV 603.
14%
1936
Uusimaa — Haapasaari
Laiho, Aili
SKVR VI2 6661.
14%
1934
Etelä-Savo — Ristiina
Kohvakka, Toini
JR 41075
14%
1957
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Impilahti
Makkula, Aino
SKVR XIV 646.
14%
1939
Uusimaa — Artjärvi
Saarto, Maila
SKVR XII1 653.
14%
1915
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 57339
14%
1932
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 57946
14%
1932
Peräpohjola — Sodankylä
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 32723
14%
1946
Pohjois-Savo — Leppävirta
Kärki, Frans
JR 61639
14%
1936
Pohjois-Pohjanmaa — Oulu
Putaala, Martti
SKVR IX1 1030.
14%
1914
Häme — Koski Hl
Aaltonen, Esko
SKVR XIII4 11325.
14%
1936
Etelä-Karjala — Koivisto
Mannonen, Ulla
SKVR XIII4 11333.
14%
1936
Etelä-Karjala — Vahviala
Rissanen, Tyyne
JR 27050
14%
1962
Kainuu — Sotkamo
Komulainen, Reeta
JR 09015
14%
1963
Häme — Heinola mlk
Holstila, Liisa
JR 32209
14%
1942
Etelä-Karjala — Metsäpirtti
Kärki, Frans
JR 48644
14%
1936
Etelä-Savo — Anttola
Paajanen, Elma
JR 50719
14%
1911
Häme — Iitti
Pasila, Niilo
JR 56390
14%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 57134
14%
1932
Peräpohjola — Muonio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 61663
14%
1936
Pohjois-Pohjanmaa — Pulkkila
Putaala, Martti
JR 73752
14%
1960
Etelä-Karjala — Vahviala
Sanakirjasäätiön välityksellä,
JR 82469
14%
1937
Pohjois-Pohjanmaa — Nivala
Vauhkala, Juho
JR 84507
14%
1962
Etelä-Karjala — Tytärsaari
Yrjönen, Teodor
JR 33533
14%
1952
Etelä-Karjala — Lumivaara
Kärki, Frans
SKVR IV3 3905.
14%
1911
Keski-Inkeri — Spankkova
Lukkarinen, Juho
SKVR X1 702.
14%
1930
Satakunta — Siikainen
Oksanen Katri
SKVR V2 2441.
14%
1859
Itä- ja Pohjois-Inkeri — Vuole
Saxbäck, Fr. A.
JR 74113
14%
1859
Itä- ja Pohjois-Inkeri
Saxbäck, Fr. A.
JR 09298
14%
1961
Kainuu — Taivalkoski
Huhtelin, Jenny
JR 55166
14%
1945
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Suistamo
Penttilä, Aarni
JR 07606
14%
1938
Pohjois-Pohjanmaa — Hailuoto
Heino, Ida
SKVR XI 81.
14%
1889
Etelä-Pohjanmaa — Teuva
Korpela, S.
JR 81797
14%
1962
Etelä-Karjala — Muolaa
Vaari, Saima
JR 61191
14%
1936
Pohjois-Savo — Tervo
Puranen, Anna
JR 61301
14%
1962
Etelä-Karjala — Sakkola
Purontaa, Viljo
JR 57890
14%
1932
Peräpohjola — Sodankylä
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 59376
14%
1957
Etelä-Karjala — Heinjoki
Pessinen, Eeva
JR 62463
14%
1950
Etelä-Savo — Virtasalmi
Pöyhönen, Martti
SKVR XIII2 5757.
14%
1935
Etelä-Karjala — Rautu
Laiho, Lauri
SKVR VIII 1892.
14%
1909
Varsinais-Suomi — Laitila
Saarimaa, Eemil
SKVR VI1 1188.
14%
1933
Etelä-Savo — Lappee
Kohvakka, Toini
SKVR VI1 1189.
14%
1933
Etelä-Savo — Lemi
Kohvakka, Toini
SKVR VI2 6657.
14%
1890
Etelä-Savo — Joutseno
Alava, Vihtori
SKVR VI2 6665.
14%
1934
Etelä-Savo — Pieksämäki
Kohvakka, Toini
SKVR IX2 133.
14%
1913
Keski-Suomi — Saarijärvi
Koskenjaakko, Anshelm
SKVR IX2 134.
14%
1913
Keski-Suomi — Saarijärvi
Kaukoranta, Toivo
SKVR XII1 600.
14%
1915
Kainuu — Kajaani
Paulaharju, Samuli ja Jenny
SKVR XII1 615.
14%
1916
Pohjois-Pohjanmaa — Kiiminki
Paulaharju, Aili
SKVR XII1 672.
14%
1890
Peräpohjola — Sodankylä
Koskimies, A. V.
SKVR XII1 694.
14%
1915
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 696.
14%
1919
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII2 8215.
14%
1935
Pohjois-Pohjanmaa — Muhos
Lyttinen, Hilda
SKVR XIV 639.
14%
1915
Uusimaa — Lapinjärvi
Salminen, Tyyne
JR 19482
14%
1962
Etelä-Karjala — Muolaa
Jussila, Hilma
JR 23711
14%
1936
Etelä-Savo — Taipalsaari
Kaukonen, Katri
JR 23743
14%
1936
Etelä-Savo — Taipalsaari
Kaukonen, Katri
JR 26119
14%
1928
Etelä-Pohjanmaa — Veteli
Kivelä, Iida
JR 10328
14%
1925
Häme — Orimattila
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 30603
14%
1962
Etelä-Savo — Joutseno
Kutila, Elsa
JR 37153
14%
1936
Pohjois-Pohjanmaa — Kestilä
Hautala, Sigrid
JR 46505
14%
1962
Pohjois-Pohjanmaa — Rantsila
Näsänen, Aune
JR 53845
14%
1935
Etelä-Savo — Heinävesi
Pennanen, Olavi
JR 66040
14%
1955
Etelä-Karjala — Virolahti
Rantanen, Saimi
JR 69574
14%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 80457
14%
1936
Etelä-Pohjanmaa — Evijärvi
Tuomaala, Väinö
JR 80765
14%
1947
Etelä-Pohjanmaa — Alajärvi
Tuomaala, Väinö
JR 82366
14%
1936
Etelä-Karjala — Kirvu
Varemo, Otto
JR 59914
13%
1966
Etelä-Pohjanmaa — Alavus
Pohjasniemi, Väinö
SKVR X1 704 α.
13%
1931
Satakunta — Ikaalinen
Alanen, Viljo
SKVR XIV 647.
13%
1935
Uusimaa — Myrskylä
Koskinen, Anna
SKVR VI1 1212.
13%
1899
Etelä-Savo — Juva
Pasanen, T.
SKVR XIII2 5277.
13%
1935
Etelä-Karjala — Koivisto
Kansanen, Erkki
SKVR XIII2 5283.
13%
1935
Etelä-Karjala — Koivisto
Väänänen, Jorma
JR 29296
13%
1884
Pohjois-Pohjanmaa — Pyhäjärvi Ol.
Krohn, Kaarle
JR 35849
13%
1936
Varsinais-Suomi — Laitila
Laiho, Lauri
SKVR VI1 1182.
13%
1884
Etelä-Savo — Lemi
Kouvo, Henrik
SKVR IV3 3693.
13%
1907
Keski-Inkeri — Liissilä
Kärki, Frans
JR 46555
13%
1962
Etelä-Pohjanmaa — Kaustinen
Ojala, Katri
SKVR XIII4 11309.
13%
1936
Etelä-Karjala — Rautu
Pennanen, Olavi
SKVR IX1 1056.
13%
1913
Häme — Heinola
Kekkonen, V.
SKVR XIV 625.
13%
1915
Uusimaa — Anjala
Blomqvist, Erkki
JR 17413
13%
1914
Uusimaa — Kymi
Häyrinen, Kalle
JR 26738
13%
1938
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Ruskeala
Kokko, Toivo
SKVR XIII2 5793.
13%
1896
Etelä-Karjala — Räisälä
Väkiparta, Eero
JR 32523
13%
1945
Keski-Inkeri — Venjoki
Kärki, Frans
JR 34928
13%
1936
Itä- ja Pohjois-Inkeri — Miikkulainen
Laiho, Aili
SKVR I3 1867.
13%
1911
Viena — Vuokkiniemi
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 57113
13%
1932
Peräpohjola — Muonio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 38065
13%
1936
Satakunta — Orivesi
Lauttajärvi, Liina
JR 70555
13%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
SKVR XI 87.
13%
1932
Etelä-Pohjanmaa — Halsua
Vuorela, Toivo
JR 05976
13%
1936
Etelä-Pohjanmaa — Kauhajoki
Harju, Helmi
SKVR XIV 633.
13%
1906
Uusimaa — Elimäki
Heporauta, F. A.
JR 28264
13%
1905
Etelä-Pohjanmaa — Veteli
Koskinen, A. R.
JR 74970
13%
1954
Etelä-Karjala — Kivennapa
Seppänen, Hilma
SKVR XIII2 5316.
13%
1890
Etelä-Karjala — Säkkijärvi
Alava, Vihtori
SKVR XIII4 11319.
13%
1937
Etelä-Karjala — Koivisto
Mannonen, Ulla
JR 57145
13%
1932
Peräpohjola — Muonio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR VI1 1203.
13%
1933
Etelä-Savo — Puumala
Luukkonen, Kerttu
SKVR VI1 1207.
13%
1911
Etelä-Savo — Kangasniemi
Vallaskangas, Iida
SKVR VII2 3587.
13%
1910
Laatokan Karjala (Raja-Karjala)
Kallio, Alma
SKVR IX2 120.
13%
1850
Häme
Rudbäck ja Rothman
SKVR X1 704.
13%
1905
Satakunta — Kauvatsa
Santavirta, K. O.
SKVR XII1 610.
13%
1912
Pohjois-Pohjanmaa — Hailuoto
Paulaharju, Samuli ja Jenny
SKVR XII1 667.
13%
1921
Peräpohjola — Muonio
Paulaharju, Samuli ja Jenny
SKVR XII1 690.
13%
1915
Pohjois-Pohjanmaa — Haapavesi
Puolitaival, MIlja
SKVR XII1 692.
13%
1891
Pohjois-Pohjanmaa — Pyhäjoki
Rautell, E. F.
SKVR XIII2 5256.
13%
9999
Etelä-Karjala — Rautu
Hahl, Hjalmar
SKVR XIII2 5309.
13%
1890
Etelä-Karjala — Viipuri mlk
Alava, Vihtori
SKVR XIII2 5313.
13%
1890
Etelä-Karjala — Säkkijärvi
Alava, Vihtori
SKVR XIII4 11324.
13%
1937
Etelä-Karjala — Koivisto
Mannonen, Ulla
SKVR XIV 612.
13%
1937
Uusimaa — Sippola
Permanto, Elvi
JR 24247
13%
1943
Viena — Vuokkiniemi
Kaukonen, Väinö
JR 07225
13%
1935
Pohjois-Savo — Tervo
Heimonen, Anni
JR 07692
13%
1938
Satakunta — Pihlajavesi
Helakaltio, Aini
JR 27984
13%
1935
Kainuu — Ristijärvi
Koskelo, Katri
JR 31445
13%
1957
Itä- ja Pohjois-Inkeri — Valkeasaari
Kälviäinen, Matti
JR 31514
13%
1906
Pohjois-Karjala — Polvijärvi
Kärki, Frans
JR 34991
13%
1962
Keski-Suomi — Hankasalmi
Laapotti, Anja
JR 36834
13%
1954
Etelä-Pohjanmaa — Lappajärvi
Etelä-Pohjanmaan Nuorisoseura; Laitinen, Nikolai
JR 39729
13%
1964
Pohjois-Pohjanmaa — Rantsila
Linna, Eino
JR 48716
13%
1953
Etelä-Savo — Lappee
Paarmo, Maire
JR 69153
13%
1958
Pohjois-Savo — Pielavesi
Saarela, Olavi
JR 69171
13%
1958
Pohjois-Savo — Pielavesi
Saarela, Olavi
JR 70139
13%
1932
Keski-Suomi — Karstula
Saarijärven yhteiskoulu
JR 73638
13%
1932
Häme — Valkeala
Sanakirjasäätiön välityksellä,
JR 74996
13%
1954
Etelä-Karjala — Kivennapa
Seppänen, Hilma
JR 23334
13%
1936
Etelä-Savo — Heinävesi
Karhu, Lyyli
JR 26348
13%
1957
Etelä-Karjala — Metsäpirtti
Klaus, Helena
JR 33061
13%
1950
Etelä-Karjala — Kirvu
Kärki, Frans
JR 48674
13%
1936
Etelä-Savo — Virtasalmi
Paajanen, Lyyli
SKVR XIII2 5293.
13%
1935
Etelä-Karjala — Kurkijoki
Kaukonen, Katri
SKVR IV3 3904.
13%
1911
Keski-Inkeri — Spankkova
Lukkarinen, Juho
SKVR XII1 655.
13%
1915
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 33115
13%
1950
Etelä-Karjala — Pyhäjärvi Vpl.
Kärki, Frans
SKVR VI2 6694.
13%
1890
Etelä-Savo — Lappee
Alava, Vihtori
JR 09876
13%
1936
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Sortavala
Hyvärinen, Juho
SKVR XIV 645.
13%
1939
Uusimaa — Artjärvi
Saarto, Maila
JR 07060
13%
1938
Kainuu — Kuhmo
Heikkinen, Eetu
SKVR XII1 663.
13%
1915
Peräpohjola — Kolari
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XIII2 5264.
13%
1932
Etelä-Karjala — Pyhäjärvi Vpl.
Haltsonen, Sulo
JR 32734
13%
1946
Etelä-Karjala — Sakkola
Kärki, Frans
JR 32964
13%
1949
Etelä-Karjala — Uusikirkko Vpl.
Kärki, Frans
SKVR XIII2 3183.
13%
1935
Etelä-Karjala — Rautu
Kaukonen, Katri
SKVR IX1 1043.
13%
1913
Häme — Asikkala
Vanamo, Hilma
SKVR XIII2 5251.
13%
1934
Etelä-Karjala — Metsäpirtti
Haltsonen, Sulo
SKVR XIV 643.
13%
1937
Uusimaa — Artjärvi
Eerola, Edvard
JR 22440
13%
1936
Etelä-Savo — Mäntyharju
Karhu, J.
JR 24882
13%
1932
Häme — Jaala
Kauppinen, Eino
SKVR V3 1022.
13%
1877
Itä- ja Pohjois-Inkeri — Lempaala
Borenius, A. A.
JR 65817
13%
1961
Etelä-Karjala — Koivisto
Ranta, Helmi
SKVR V3 869 a.
13%
1891
Itä- ja Pohjois-Inkeri — Lempaala
Neovius, A. D.
JR 32944
13%
1949
Etelä-Karjala — Sakkola
Kärki, Frans
SKVR VII2 3576.
13%
1895
Pohjois-Karjala — Kiihtelysvaara
Rytkönen, Antti
SKVR XII1 630.
13%
1909
Peräpohjola — Kemi
Paloheimo, Anni
SKVR XII1 638.
13%
1915
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 33363
13%
1951
Etelä-Karjala — Sakkola
Kärki, Frans
JR 09858
12%
1941
Pohjois-Pohjanmaa — Merijärvi
Hyvärinen, Juho
JR 43109
12%
1936
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Sortavala mlk
Moilanen, Matti
SKVR XIV 620.
12%
1916
Uusimaa — Kymi
Husu, Anni
SKVR XIV 622.
12%
1937
Uusimaa — Kymi
Oksman, Juho
SKVR XIII4 11322.
12%
1936
Etelä-Karjala — Koivisto
Mannonen, Ulla
JR 48734
12%
1954
Etelä-Savo — Luumäki
Paarmo, Maire
JR 31961
12%
1942
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Suistamo
Kärki, Frans
SKVR IX2 137.
12%
1887
Keski-Suomi — Rautalampi
Kuopion lyseon toverikunta
SKVR XII1 613.
12%
1916
Pohjois-Pohjanmaa — Kiiminki
Paulaharju, Aili
SKVR XII1 660.
12%
1920
Peräpohjola — Rovaniemi
Paulaharju, Samuli ja Jenny
SKVR XIV 611.
12%
1921
Uusimaa — Vehkalahti
Vuorisalo, Katri
SKVR XIV 664.
12%
1915
Uusimaa — Mäntsälä
Louhe, Lempi
JR 33105
12%
1950
Etelä-Karjala — Pyhäjärvi Vpl.
Kärki, Frans
JR 35161
12%
1920
Uusimaa — Pukkila
Lahden kansanopiston oppilaat,
JR 63936
12%
1957
Etelä-Karjala — Johannes
Railonsala, Artturi
JR 70217
12%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 83961
12%
1939
Pohjois-Karjala — Nurmes
Väänänen, Jorma
SKVR I4 2279.
12%
1915
Kainuu — Suomussalmi
Paulaharju, Samuli ja Jenny
SKVR XII1 656.
12%
1915
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XIII4 11305.
12%
1936
Etelä-Karjala — Rautu
Pennanen, Olavi
SKVR XIII2 5305.
12%
1934
Etelä-Karjala — Kirvu
Kykkänen, Anna
JR 37950
12%
1966
Etelä-Karjala — Kuolemajärvi
Lattu, Hilma
JR 07133
12%
1952
Etelä-Karjala — Räisälä
Heikkonen, Siviä
JR 31914
12%
1942
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Suistamo
Kärki, Frans
JR 43128
12%
1936
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Sortavala mlk
Moilanen, Matti
JR 20967
12%
1910
Pohjois-Savo — Kuopio; Pohjois-Karjala — Joensuu; Pohjois-Karjala — Nurmes
Kallio, Alma
JR 33813
12%
1959
Etelä-Karjala — Pyhäjärvi Vpl.
Kärki, Frans
JR 32655
12%
1947
Etelä-Karjala — Metsäpirtti
Kärki, Frans
SKVR XIV 606.
12%
1893
Uusimaa — Vehkalahti
Rytkönen, Antti
JR 68841
12%
1895
Uusimaa — Vehkalahti
Rytkönen, Antti
SKVR XII1 605.
12%
1915
Pohjois-Pohjanmaa — Pyhäjoki
Pisilä, Fanni
JR 78303
12%
1956
Etelä-Karjala — Lumivaara
Sääski, Sylvi
SKVR VI1 1219.
12%
1923
Pohjois-Savo — Maaninka
Rytkönen, Ahti
JR 08249
12%
1932
Viena — Uhtua
Hilippälä, Huoti
SKVR IV1 467.
12%
1853
Keski-Inkeri — Tyrö
Europaeus, D. E. D.
SKVR XIII2 5651.
12%
1923
Etelä-Karjala — Metsäpirtti
Pärssinen, Helmi
JR 32352
12%
1943
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Suistamo
Kärki, Frans
JR 20724
12%
1941
Peräpohjola — Turtola
Kaakinen, Iikka
JR 24837
12%
1932
Häme — Iitti
Kauppinen, Eino
SKVR XIII2 5773.
12%
1932
Etelä-Karjala — Pyhäjärvi Vpl.
Kukko
SKVR XIV 631.
12%
1922
Uusimaa — Anjala
Vuorenpää, Kyllikki
JR 32459
12%
1944
Keski-Inkeri — Tuutari
Kärki, Frans
JR 78963
12%
1922
Keski-Suomi — Rautalampi
Tiitinen, Aili
SKVR VI2 6664.
12%
1935
Etelä-Savo — Kangasniemi
Hokkanen, Eino
SKVR VI2 6665 a.
12%
1935
Pohjois-Savo — Pielavesi
Pulkkinen, Eino
SKVR VI2 6828.
12%
1890
Etelä-Savo — Luumäki
Alava, Vihtori
SKVR X1 709.
12%
1907
Satakunta — Kihniö
Vegelius, Lyydia
SKVR X1 718.
12%
1910
Satakunta — Punkalaidun
Moisio, Hilja
SKVR XI 140.
12%
1880
Etelä-Pohjanmaa — Kauhava
Vaasan suomalaisen lyseon konventti
SKVR XII1 614.
12%
1916
Pohjois-Pohjanmaa — Kiiminki
Paulaharju, Aili
SKVR XII1 688.
12%
1915
Pohjois-Pohjanmaa — Kärsämäki
Pyrrö, Jalmari
SKVR XIII2 5300.
12%
1934
Etelä-Karjala — Vuoksenranta
Haltsonen, Sulo
JR 32488
12%
1945
Keski-Inkeri — Venjoki
Kärki, Frans
JR 68843
12%
1895
Uusimaa — Vehkalahti
Rytkönen, Antti
SKVR XIII2 5290.
12%
1895
Etelä-Karjala — Hiitola
Heinonen, I. J.
SKVR IX1 1059.
12%
1912
Häme — Hartola
Vihervaara, Eemeli
SKVR XIII4 10730.
12%
1937
Etelä-Karjala — Räisälä
Laukkanen, Anna
JR 35204
12%
1926
Häme — Jaala
Lahti, Erkki
SKVR I4 2280.
12%
1915
Kainuu — Suomussalmi
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 33514
12%
1952
Etelä-Karjala — Sakkola
Kärki, Frans
JR 46307
12%
1937
Etelä-Savo — Taipalsaari
Nurmi, Toivo
SKVR I3 1808.
12%
1911
Viena — Vuokkiniemi
Paulaharju, Samuli ja Jenny
SKVR XIII2 5246.
12%
1912
Etelä-Karjala — Metsäpirtti
Koskivaara, Aleksanteri
SKVR XI 92.
12%
1924
Etelä-Pohjanmaa — Kauhava
Salokannel, Tyyne
JR 79493
12%
1939
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Uukuniemi
Toiviainen, Eino
JR 67813
12%
1935
Etelä-Pohjanmaa — Lapua
Rintamäki, Elina
SKVR VIII 2455.
12%
1912
Varsinais-Suomi — Uskela
Kallio, Niilo
SKVR V2 1827.
12%
1854
Itä- ja Pohjois-Inkeri — Lempaala
Ahlqvist, A. E.
SKVR XIII4 11568.
12%
1935
Etelä-Karjala — Kaukola
Häkli, Maria
JR 71733
12%
1962
Etelä-Karjala — Johannes
Sairanen, Ida
SKVR VII2 3455.
12%
1888
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Sortavala
Hainari, O. A.
JR 73903
12%
1935
Pohjois-Pohjanmaa — Ylikiiminki
Saranen, Selma
SKVR X1 707.
12%
1887
Satakunta — Lempäälä
Lindqvist, Aleksander
JR 26237
12%
1952
Etelä-Karjala — Metsäpirtti
Klaus, Helena
SKVR XIV 630.
12%
1903
Uusimaa — Anjala
Tyyskä, J.
SKVR IX1 1055.
12%
1914
Häme — Iitti
Alatalo, Helmi
SKVR IX2 124.
12%
1910
Keski-Suomi — Sumiainen
Kaukoranta, Toivo
JR 45818
12%
1921
Kainuu — Sotkamo
Niskanen, Hilma
SKVR VI1 1221.
11%
1885
Pohjois-Savo — Nilsiä
Krohn, Kaarle
SKVR IX1 1052.
11%
1887
Häme — Iitti
Puttila, T.
SKVR XI 88.
11%
1932
Etelä-Pohjanmaa — Kaustinen
Luukko, F. A.
SKVR XIII2 5314.
11%
1890
Etelä-Karjala — Säkkijärvi
Alava, Vihtori
SKVR XIV 636.
11%
1920
Uusimaa — Elimäki
Lampinen, Lyydi
SKVR XIII4 11329.
11%
1936
Etelä-Karjala — Hiitola
Mannonen, Ulla
SKVR IX2 139.
11%
1895
Keski-Suomi — Vesanto
Fri, Iivari
SKVR XIV 607.
11%
1893
Uusimaa — Vehkalahti
Rytkönen, Antti
JR 48730
11%
1954
Etelä-Savo — Luumäki
Paarmo, Maire
SKVR XIII2 5232.
11%
1932
Etelä-Karjala — Pyhäjärvi Vpl.
Kitunen
JR 02364
11%
1954
Pohjois-Pohjanmaa — Alavieska
Auranen, Helvi
JR 50499
11%
1936
Pohjois-Pohjanmaa — Ii
Palukka, Fiina
SKVR XIII2 5311.
11%
1890
Etelä-Karjala — Viipuri mlk
Alava, Vihtori
JR 35943
11%
1938
Länsi-Inkeri — Narvusi
Laiho, Lauri
JR 32382
11%
1943
Etelä-Karjala — Metsäpirtti
Kärki, Frans
SKVR XIV 623.
11%
1888
Uusimaa — Kymi
Tyyskä, J.
SKVR XIV 637.
11%
1889
Uusimaa — Elimäki
Tyyskä, J.
JR 34729
11%
1936
Satakunta — Merikarvia
Laiho, Aili
SKVR XI 139.
11%
1886
Etelä-Pohjanmaa — Laihia
Etelä-Pohjanmaan Nuorisoseura
SKVR XIII2 5317.
11%
1850
Etelä-Karjala
Raussi, Eljas
SKVR XIV 673.
11%
1893
Uusimaa — Siuntio
Valve, J.
JR 26721
11%
1957
Etelä-Karjala — Uusikirkko Vpl.
Kokko, Aino
SKVR XIII2 5281.
11%
1935
Etelä-Karjala — Koivisto
Mannonen, Ulla
SKVR VI2 6655.
11%
1934
Etelä-Savo — Lappee
Kohvakka, Toini
SKVR III3 2918.
11%
1900
Länsi-Inkeri — Narvusi
Ruotsalainen, J. Fr.
SKVR IX1 1012.
11%
1914
Häme — Hattula
Salo, Aukusti
SKVR IX1 1014.
11%
1914
Häme — Hattula
Salo, Aukusti
SKVR XIV 665.
11%
1916
Uusimaa — Mäntsälä
Teräskivi, Einar
SKVR IX1 1063.
11%
1913
Häme — Kuorevesi
Mäkelä, A. E.
JR 78994
11%
1954
Pohjois-Pohjanmaa — Ylivieska
Tikkala, Eeva
SKVR XIV 627.
11%
1888
Uusimaa — Anjala
Multala, M.
JR 06739
11%
1961
Etelä-Karjala — Kanneljärvi
Havia, Katri
SKVR XIV 899.
11%
1894
Uusimaa — Tuusula
Andersson, A. G.
SKVR IX1 1038.
11%
1915
Häme — Padasjoki
Rapola, Martti
SKVR X1 706.
11%
1930
Satakunta — Karvia
Kaukamaa, L.
SKVR XIII2 5286.
11%
1896
Etelä-Karjala — Räisälä
Väkiparta, Eero
SKVR XII1 683.
11%
1932
Länsipohja — Täräntö
Tuovinen, Inkeri
JR 08654
11%
1970
Pohjois-Karjala — Rääkkylä
Hirvonen, Aune
SKVR XIV 604.
11%
1887
Uusimaa — Vehkalahti
Alava, Vihtori
SKVR XIV 626.
11%
1893
Uusimaa — Anjala
Holstén, Edv.
SKVR XIV 632.
11%
1920
Uusimaa — Elimäki
Hildén, Siiri
JR 24312
11%
1943
Viena — Vuokkiniemi
Kaukonen, Väinö
JR 09207
11%
1936
Pohjois-Savo — Nilsiä
Horttanainen, Erkki
SKVR XIII2 5291.
11%
1933
Etelä-Karjala — Kurkijoki
Haltsonen, Sulo
JR 35670
11%
1942
Länsi-Inkeri — Narvusi
Laiho, Aili
SKVR XIV 624.
11%
1889
Uusimaa — Anjala
Alamäntylä, M.
SKVR IX2 138.
11%
1904
Keski-Suomi — Rautalampi
Harlin, Otto
SKVR VI1 1197.
10%
1913
Etelä-Savo — Mäntyharju
Kantele, Toini
JR 09240
10%
1936
Etelä-Pohjanmaa — Halsua
Hotakainen, Eino
SKVR XII1 661.
10%
1915
Peräpohjola — Kemijärvi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XIII4 11314.
10%
1938
Etelä-Karjala — Kivennapa
Mannonen, Ulla
SKVR XI 136.
10%
1903
Etelä-Pohjanmaa — Ilmajoki
Kaukola, F.
SKVR XII1 689.
10%
1915
Pohjois-Pohjanmaa — Ylivieska
Cajan, Arvi
SKVR XIII2 5294.
10%
1891
Etelä-Karjala — Rautjärvi
Lilius, Lilli
JR 46552
10%
1962
Etelä-Pohjanmaa — Kaustinen
Ojala, Katri
SKVR XIV 628.
10%
1886
Uusimaa — Anjala
Tyyskä, J.
JR 38039
10%
1957
Etelä-Karjala — Metsäpirtti
Laurila, Maria
SKVR VII2 3618.
10%
1846
Pohjois-Karjala — Ilomantsi
Ahlqvist, A. E.
SKVR IX1 1057.
10%
1887
Häme — Heinola mlk
Andersson, K. F.
SKVR V1 1000.
10%
1854
Itä- ja Pohjois-Inkeri — Lempaala
Slöör, Kaarlo
JR 48058
10%
1936
Etelä-Karjala — Rautu
Onttonen, Helena
SKVR XII2 8221.
10%
1934
Ruija — Moseija
Paulaharju, Samuli ja Jenny
SKVR XIII4 11347.
10%
1938
Etelä-Karjala — Kivennapa
Munne, Anna
JR 76176
10%
1947
Etelä-Karjala — Seiskari
Stauffer, Kirsti
JR 46247
10%
1891
Pohjois-Karjala — Nurmes
Nurmio, M.
JR 60659
10%
1959
Etelä-Karjala — Johannes
Pukonen, Elsa
JR 66088
10%
1935
Etelä-Pohjanmaa — Nurmo
Ranta, Sylvi
JR 72708
10%
1913
Satakunta — Eräjärvi
Salo, Aukusti
JR 32240
10%
1941
Etelä-Karjala — Metsäpirtti
Kärki, Frans
JR 64649
10%
1968
Peräpohjola — Alatornio
Railonsala, Artturi
JR 53479
10%
1942
Pohjois-Karjala — Nurmes
Peltonen, Erkki
JR 53684
10%
1935
Etelä-Savo — Heinävesi
Pennanen, Olavi
SKVR XIII2 5230.
10%
1934
Etelä-Karjala — Rautu
Laiho, Lauri
JR 27220
10%
1962
Etelä-Karjala — Uusikirkko Vpl.
Kontunen, Alma
JR 32241
10%
1941
Etelä-Karjala — Metsäpirtti
Kärki, Frans
JR 40505
10%
1935
Pohjois-Karjala — Nurmes
Lukkarinen, Toimi
SKVR VI1 1223.
10%
1903
Pohjois-Savo — Iisalmi
Ruotsalainen, Ville
SKVR XIII2 5255.
10%
9999
Etelä-Karjala — Rautu
Hahl, Hjalmar
SKVR IX1 1064.
10%
1913
Häme — Kuorevesi
Mäkelä, A. E.
SKVR X1 780.
10%
1930
Satakunta — Karvia
Kaukamaa, L.
SKVR XI 91.
10%
1924
Etelä-Pohjanmaa — Kauhava
Salokannel, Tyyne
JR 05518
10%
1935
Etelä-Pohjanmaa — Ilmajoki
Hakala, Eino
JR 68256
10%
1962
Etelä-Pohjanmaa — Alavus
Ruismäki, Lempi
SKVR IV3 3997.
10%
1916
Keski-Inkeri — Kaprio
Tynni, Kaapre
SKVR IX1 1060.
10%
1890
Häme — Hartola
Öfverling, J.
SKVR XII1 650.
10%
1915
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR III3 3816.
10%
1858
Länsi-Inkeri — Narvusi
Länkelä, Jaako
SKVR VII2 3578.
10%
1885
Pohjois-Karjala — Ilomantsi
Kuopion lyseon toverikunta
JR 18671
10%
1962
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Impilahti
Jaatinen, Elsa
JR 06175
10%
1946
Keski-Suomi — Kinnula
Harju, Otto
SKVR III3 3212.
10%
1906
Länsi-Inkeri — Narvusi
Salminen, Väinö
SKVR VII2 3578 a.
10%
1885
Pohjois-Karjala — Ilomantsi
Kuopion Isänmaallinen Seura
JR 19866
10%
1935
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Suistamo
Jänönen, Anna