SKVR XIII2 6585.
41%
1936
Etelä-Karjala — Rautu
Väänänen, Jorma
SKVR XIII2 6584.
41%
1880
Etelä-Karjala — Rautu
Tuntematon
SKVR V2 1902.
40%
1854
Itä- ja Pohjois-Inkeri — Lempaala
Slöör, Kaarlo
SKVR V2 1901.
40%
1854
Itä- ja Pohjois-Inkeri — Lempaala
Ahlqvist, A. E.
SKVR XIII4 12101.
40%
1936
Etelä-Karjala — Rautu
Pennanen, Olavi
JR 63051
39%
1952
Etelä-Karjala — Rautu
Pöyhönen, Martti
SKVR V2 1913.
38%
1859
Itä- ja Pohjois-Inkeri — Vuole
Saxbäck, Fr. A.
SKVR V2 1911.
38%
1894
Itä- ja Pohjois-Inkeri — Vuole
Pajula, Fanny M.
SKVR V3 1012.
37%
1887
Itä- ja Pohjois-Inkeri — Lempaala
Neovius, A. D.
SKVR XIII2 6590.
36%
1887
Etelä-Karjala — Sakkola
Neovius, A. D.
SKVR V2 1905.
36%
1917
Itä- ja Pohjois-Inkeri — Lempaala
Räikkönen, Eino
SKVR V2 1903.
36%
1894
Itä- ja Pohjois-Inkeri — Lempaala
Pajula, Fanny M.
SKVR V2 1897.
34%
1847
Itä- ja Pohjois-Inkeri — Toksova
Europaeus, D. E. D.
SKVR XIII2 6589.
34%
1854
Etelä-Karjala — Sakkola
Slöör, Kaarlo
SKVR V2 1900.
33%
1894
Itä- ja Pohjois-Inkeri — Toksova
Pajula, Fanny M.
SKVR V2 1914.
33%
1908
Itä- ja Pohjois-Inkeri — Vuole
Salminen, Väinö
SKVR XIII2 6583.
33%
1854
Etelä-Karjala — Metsäpirtti
Slöör, Kaarlo
SKVR XIII2 6597.
32%
1854
Etelä-Karjala — Pyhäjärvi Vpl.
Ahlqvist, A. E.
SKVR V3 1013.
32%
1877
Itä- ja Pohjois-Inkeri — Lempaala
Borenius, A. A.
SKVR V2 1908.
32%
1894
Itä- ja Pohjois-Inkeri — Lempaala
Alava, Vihtori
SKVR XIII4 12103.
32%
1935
Etelä-Karjala — Rautu
Laiho, Lauri
SKVR V2 1910.
31%
1908
Itä- ja Pohjois-Inkeri — Vuole
Salminen, Väinö
JR 67390
30%
1847
Etelä-Karjala — Sakkola
Reinholm, H. A.
SKVR XIII2 6586.
30%
1848
Etelä-Karjala — Sakkola
Reinholm, H. A.
SKVR XIII2 6591.
30%
1887
Etelä-Karjala — Sakkola
Neovius, A. D.
SKVR XIII4 12104.
29%
1936
Etelä-Karjala — Rautu
Pennanen, Olavi
JR 05743
29%
1930
Keski-Inkeri
Haltsonen, Aatu
JR 75256
29%
1959
Etelä-Karjala — Kivennapa
Seppänen, Hilma
SKVR V2 1898.
28%
1847
Itä- ja Pohjois-Inkeri — Toksova
Reinholm, H. A.
SKVR V2 1906.
28%
1916
Itä- ja Pohjois-Inkeri — Lempaala
Räikkönen, Eino
SKVR XIII2 6588.
28%
1849
Etelä-Karjala — Sakkola
Reinholm, H. A.
JR 54664
26%
1946
Etelä-Karjala — Kivennapa
Pennanen, Olavi
SKVR V2 1899.
26%
1894
Itä- ja Pohjois-Inkeri — Toksova
Alava, Vihtori
SKVR V2 1907.
25%
1894
Itä- ja Pohjois-Inkeri — Lempaala
Alava, Vihtori
SKVR VI1 2101.
23%
1884
Etelä-Savo — Sulkava
Helsingin Suomalaisen Alkeisopiston konventti
SKVR V2 1912.
23%
1859
Itä- ja Pohjois-Inkeri — Vuole
Saxbäck, Fr. A.
SKVR XIII2 6606.
23%
1847
Etelä-Karjala — Kuolemajärvi
Europaeus, D. E. D.
SKVR IV1 1218.
22%
1859
Keski-Inkeri — Moloskovitsa
Törneroos ja Tallqvist
SKVR V1 307.
22%
1894
Itä- ja Pohjois-Inkeri — Toksova
Pajula, Fanny M.
SKVR VI1 2110.
22%
1884
Etelä-Savo — Joroinen
Kinnunen, A.
SKVR XIII2 6599.
22%
1888
Etelä-Karjala — Pyhäjärvi Vpl.
Neovius, A. D.
JR 48830
21%
1957
Etelä-Karjala — Kivennapa
Paasonen, Aino
SKVR V2 1904.
21%
1917
Itä- ja Pohjois-Inkeri — Lempaala
Räikkönen, Eino
SKVR VII3 4048.
21%
1847
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Impilahti
Sirelius, Z.
SKVR IV3 3811.
21%
1907
Keski-Inkeri — Koprina
Patomäki, K. A.
SKVR IV2 2407.
21%
1893
Keski-Inkeri — Spankkova
Saarinen, Eliel
SKVR I3 1947.
21%
1888
Viena — Pistojärvi
Meriläinen, Heikki
JR 60683
21%
1961
Etelä-Karjala — Uusikirkko Vpl.
Pukonen, Elsa
SKVR IV3 3796.
21%
1907
Keski-Inkeri — Koprina
Patomäki, K. A.
SKVR V3 1012 a.
21%
1887
Itä- ja Pohjois-Inkeri — Lempaala
Neovius, A. D.
SKVR IV2 1535.
20%
1856
Keski-Inkeri — Skuoritsa
Stråhlman, K.
SKVR IV3 4093.
20%
1891
Keski-Inkeri — Koprina
Alava, Vihtori
SKVR VI1 2099.
20%
1887
Etelä-Savo — Puumala
Juutilainen, A. V.
JR 68801
20%
1895
Pohjois-Karjala — Kiihtelysvaara
Rytkönen, Antti
SKVR VI1 2113.
20%
1884
Etelä-Savo — Joroinen
Kinnunen, A.
SKVR V2 1896.
19%
1847
Itä- ja Pohjois-Inkeri — Toksova
Europaeus, D. E. D.
SKVR XIII2 6620.
19%
1890
Etelä-Karjala — Virolahti
Alava, Vihtori
SKVR IX2 297.
19%
1904
Keski-Suomi — Rautalampi
Harlin, Otto
SKVR IX1 2342.
19%
1915
Häme — Korpilahti
Kotikoski, J. W.
SKVR VI1 2132.
19%
1909
Pohjois-Savo — Kiuruvesi
Tikkanen, Eino
SKVR XII1 1362.
19%
1909
Pohjois-Pohjanmaa — Utajärvi
Korhonen, Arvi
SKVR VI1 2091.
19%
1886
Etelä-Savo — Mäntyharju
Hotinen, Juho
JR 47751
19%
1936
Pohjois-Savo — Karttula
Oksman, Juho
SKVR IX1 2343.
19%
1909
Häme — Korpilahti
Kotikoski, J. W.
SKVR XIII2 6617.
19%
1890
Etelä-Karjala — Säkkijärvi
Alava, Vihtori
JR 61547
19%
1936
Pohjois-Pohjanmaa — Ylivieska
Putaala, Martti
SKVR XIII2 6609.
19%
1850
Etelä-Karjala — Kurkijoki
Saukko, Fr.
JR 69322
18%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 38775
18%
1962
Etelä-Pohjanmaa — Vimpeli
Lehtimäki, Aleksi
SKVR XII2 8255.
18%
1935
Pohjois-Pohjanmaa — Muhos
Lyttinen, Hilda
SKVR VI1 2090.
18%
1848
Etelä-Savo — Savitaipale
Europaeus, Charlotte
JR 67005
18%
1935
Kainuu — Sotkamo
Rautiainen, Matti
SKVR XIII2 6596.
18%
1854
Etelä-Karjala — Pyhäjärvi Vpl.
Ahlqvist, A. E.
JR 38819
18%
1939
Pohjois-Pohjanmaa — Pyhäjärvi Ol.
Lehto, Lemmikki
SKVR VI1 2112.
18%
1884
Etelä-Savo — Joroinen
Kinnunen, A.
SKVR XIII2 6618.
18%
1890
Etelä-Karjala — Säkkijärvi
Hultin, Th.
SKVR IX1 2340.
17%
1888
Häme — Joutsa
Lilius, Lilli
SKVR XIII2 6587.
17%
1849
Etelä-Karjala — Sakkola
Reinholm, H. A.
SKVR XII1 1357.
17%
1896
Kainuu — Paltamo
Lönnbohm, O. A. F.
SKVR XII1 1376.
17%
1909
Pohjois-Pohjanmaa — Haukipudas
Merikallio, Lauri
SKVR V2 1909.
17%
1894
Itä- ja Pohjois-Inkeri — Lempaala
Alava, Vihtori
SKVR VII3 4059.
17%
1846
Pohjois-Karjala — Ilomantsi
Ahlqvist, A. E.
SKVR XIII2 6604.
17%
1847
Etelä-Karjala — Uusikirkko Vpl.
Europaeus, D. E. D.
SKVR VI1 2135.
17%
1885
Pohjois-Savo — Sonkajärvi
Ruotsalainen, L.
JR 45050
17%
1892
Pohjois-Pohjanmaa — Oulu
Neovius, A. D.
SKVR VII3 4065.
17%
1903
Pohjois-Karjala — Nurmes
Engelberg, R. S.
SKVR IX1 2331.
17%
1914
Häme — Tuulos
Aaltonen, Esko
SKVR VI1 2114.
17%
1885
Etelä-Savo — Joroinen
Tirkkonen, Jussi
SKVR VI1 2104.
17%
1815
Etelä-Savo — Juva
Gottlund, K. A.
SKVR VI1 2095.
17%
1887
Etelä-Savo — Hirvensalmi
Tanttu, A.
SKVR XII1 1356.
16%
1915
Pohjois-Pohjanmaa — Paavola
Jääskelä, Sakari
SKVR VI1 2096.
16%
1892
Etelä-Savo — Hirvensalmi
Hyyryläinen, O.
SKVR VI1 2107.
16%
1887
Etelä-Savo — Rantasalmi
Vesterlund, A.
JR 21225
16%
1938
Etelä-Pohjanmaa — Himanka
Kalliomaa, Onni
JR 27493
16%
1935
Pohjois-Pohjanmaa — Ylikiiminki
Korhonen, Lyyli
JR 35192
16%
1951
Häme — Lahti
Lahden kansanopiston oppilaat,
SKVR IX2 293.
16%
1889
Keski-Suomi — Hankasalmi
Festen, H. ja E.
SKVR IV2 1716.
16%
1856
Keski-Inkeri — Tyrö
Stråhlman, K.
SKVR XIII2 6608.
16%
1837
Etelä-Karjala
Lönnrot, Elias
JR 61160
16%
1961
Pohjois-Pohjanmaa — Rantsila
Punkeri, Elsa
SKVR XII1 1377.
15%
1933
Pohjois-Pohjanmaa — Haukipudas
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 29290
15%
1884
Pohjois-Pohjanmaa — Pyhäjärvi Ol.
Krohn, Kaarle
JR 46465
15%
1922
Varsinais-Suomi — Uskela
Nyyrikki, Ella
SKVR XII1 1397.
15%
1920
Peräpohjola — Kittilä
Paulaharju, Samuli ja Jenny
SKVR XIV 1605.
15%
1937
Uusimaa — Kymi
Oksman, Juho
SKVR XII1 1350.
15%
1897
Pohjois-Pohjanmaa — Piippola
Meriläinen, Heikki
SKVR XIII2 6598.
15%
1887
Etelä-Karjala — Pyhäjärvi Vpl.
Neovius, A. D.
SKVR VI1 2088.
15%
1888
Etelä-Savo — Lemi
Kouvo, Henrik
SKVR I3 1948.
15%
1889
Viena — Kontokki
Meriläinen, Heikki
SKVR XII1 1385.
15%
1920
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR VII3 4060.
15%
1845
Pohjois-Karjala — Ilomantsi
Europaeus, D. E. D.
SKVR VII5 Metsäs. 32.
15%
1865
Metsäsuomalaisten alue — Nyskoga
Skogman, David.
SKVR IX1 2339.
15%
1891
Häme — Hartola
Öfverling, J.
SKVR VI1 2097.
15%
1904
Etelä-Savo — Hirvensalmi
Lundqvist, Ingeborg
SKVR XII1 1354.
15%
1884
Pohjois-Pohjanmaa — Kestilä
Krohn, Kaarle
SKVR XI 257.
15%
1924
Etelä-Pohjanmaa — Kauhava
Vallinmäki, A. J.
SKVR XI 259.
15%
1888
Etelä-Pohjanmaa — Lappajärvi
Saari, Kustaa
SKVR VII3 4064.
15%
1909
Pohjois-Karjala — Juuka
Kokkonen, Heikki
JR 29194
15%
1884
Pohjois-Pohjanmaa — Kestilä
Krohn, Kaarle
SKVR IX2 283.
14%
1893
Keski-Suomi — Saarijärvi
Liimatainen, A.
JR 78427
14%
1900
Etelä-Pohjanmaa — Lappajärvi
Nyström, Liisi
JR 17124
14%
1921
Keski-Suomi — Rautalampi
Hänninen, Laina
JR 76789
14%
1937
Pohjois-Savo — Leppävirta
Sääski, Sylvi
JR 61451
14%
1935
Pohjois-Pohjanmaa
Putaala, Martti
SKVR VII3 4063.
14%
1912
Pohjois-Karjala — Juuka
Kokkonen, Heikki
SKVR VI1 2127.
14%
1888
Pohjois-Savo — Lapinlahti
Lilius, Lilli
SKVR VI1 2108.
14%
1915
Etelä-Savo — Savonranta
Väisänen, A. O.
SKVR XII1 1375.
14%
1916
Pohjois-Pohjanmaa — Kiiminki
Paulaharju, Aili
SKVR XII1 1341.
14%
1884
Pohjois-Pohjanmaa — Sievi
Krohn, Kaarle
SKVR II 609.
14%
1884
Aunus — Porajärvi
Krohn, Kaarle
SKVR VI1 2098.
14%
1887
Etelä-Savo — Puumala
Juutilainen, A. V.
SKVR IX2 296.
14%
1891
Keski-Suomi — Rautalampi
Sirén, Signe
JR 29115
14%
1884
Pohjois-Pohjanmaa — Kärsämäki
Krohn, Kaarle
JR 68807
14%
1895
Pohjois-Karjala — Kiihtelysvaara
Rytkönen, Antti
JR 80895
14%
1949
Etelä-Pohjanmaa — Veteli
Tuomaala, Väinö
SKVR VI2 liite III 29.
14%
1819
Etelä-Savo
Schröter, Hans Rudolf von
SKVR IV3 3508.
14%
1904
Keski-Inkeri — Koprina
Kupri, A.
JR 46648
14%
1926
Satakunta — Keuruu
Okkola, T. E.
JR 24691
14%
1944
Viena — Kontokki
Kaukonen, Väinö
SKVR XII2 8256.
14%
1935
Kainuu — Pudasjärvi
Koivukangas, Taneli
SKVR XII1 1351.
14%
1924
Pohjois-Pohjanmaa — Piippola
Haanpää, Pentti
SKVR VI2 liite II 7.
14%
1821
Etelä-Savo
Gottlund, K. A.
SKVR XII1 1386.
14%
1920
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 1347.
14%
1884
Pohjois-Pohjanmaa — Piippola
Keränen, E.
SKVR IX1 2338.
14%
1890
Häme — Hartola
Rakolainen, A. H.
SKVR V3 1014.
13%
1891
Itä- ja Pohjois-Inkeri — Lempaala
Neovius, A. D.
SKVR XII1 1355.
13%
1891
Pohjois-Pohjanmaa — Pyhäjoki
Rautell, E. F.
SKVR IX1 2341.
13%
1896
Satakunta — Kuhmalahti
Äijälä, Emilia
SKVR X1 1573.
13%
1896
Satakunta — Sahalahti
Äijälä, Emilia
JR 59491
13%
1935
Kainuu — Pudasjärvi
Pihlaja, Maria
SKVR VI1 2106.
13%
1899
Etelä-Savo — Juva
Pasanen, T.
JR 62108
13%
1948
Etelä-Savo — Virtasalmi
Pöyhönen, Martti
JR 62519
13%
1950
Etelä-Savo — Virtasalmi
Pöyhönen, Martti
JR 01912
13%
1935
Kainuu — Suomussalmi
Alopaeus, Aulis
SKVR VII3 4054.
13%
1839
Pohjois-Karjala — Liperi
Lönnrot, Elias
SKVR XII1 1373.
13%
1930
Pohjois-Pohjanmaa — Hailuoto
Virkkunen, Aili
JR 85588
13%
1845
Pohjois-Pohjanmaa; Viena
Lönnrot, Elias
SKVR XI 255.
13%
1924
Etelä-Pohjanmaa — Lapua
Vallinmäki, A. J.
SKVR VI1 2122.
13%
1914
Pohjois-Savo — Kuopio
Tossavainen, M.
SKVR XII1 1360.
13%
1926
Pohjois-Pohjanmaa — Revonlahti
Koskimies, A. V.
JR 60793
12%
1937
Pohjois-Savo — Pielavesi
Pulkkinen, Hannes
JR 61933
12%
1936
Kainuu — Kuusamo
Päiväniemi, Sylvi
SKVR XI 248.
12%
1932
Etelä-Pohjanmaa — Soini
Vuorela, Toivo
SKVR VII2 1352.
12%
1847
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Impilahti
Sirelius, Z.
SKVR XI 261.
12%
1888
Etelä-Pohjanmaa — Evijärvi
Saari, Kustaa
SKVR VI1 2094.
12%
1913
Etelä-Savo — Mäntyharju
Kantele, Toini
SKVR XII1 1374.
12%
1923
Pohjois-Pohjanmaa — Oulujoki
Keränen, E.
JR 39340
12%
1935
Pohjois-Savo — Kiuruvesi
Leskinen, Lauri
SKVR XIII2 6610.
12%
1891
Etelä-Karjala — Kurkijoki
Lilius, Lilli
SKVR X1 1583.
12%
1904
Satakunta — Virrat
Sirén, Teodor
SKVR VI1 2109.
12%
1884
Etelä-Savo — Joroinen
Kinnunen, A.
SKVR XI 233.
12%
1889
Etelä-Pohjanmaa — Teuva
Korpela, S.
SKVR X1 1563.
12%
1852
Satakunta — Karvia
Paldani, P. A.
SKVR VI1 2124.
12%
1926
Pohjois-Savo — Pielavesi
Okkola, T. E.
JR 64015
12%
1962
Pohjois-Pohjanmaa — Nivala
Railonsala, Artturi
SKVR IV2 1569.
12%
1856
Keski-Inkeri — Skuoritsa
Stråhlman, K.
JR 77156
12%
1939
Etelä-Savo — Rantasalmi
Sääski, Sylvi
JR 50496
12%
1936
Pohjois-Pohjanmaa — Sievi
Palukka, Fiina
JR 62191
12%
1948
Etelä-Savo — Virtasalmi
Pöyhönen, Martti
SKVR XIII2 6602.
12%
1932
Etelä-Karjala — Pyhäjärvi Vpl.
Haltsonen, Sulo
SKVR VI1 2092.
12%
1913
Etelä-Savo — Mäntyharju
Haronen, Ester
SKVR IX2 284.
12%
1913
Keski-Suomi — Saarijärvi
Koskenjaakko, Anshelm
SKVR XII1 1399.
12%
1920
Peräpohjola — Kittilä
Paulaharju, Samuli ja Jenny
SKVR XI 264.
12%
1913
Etelä-Pohjanmaa — Veteli
Kotiseuden toimitus
JR 84082
12%
1936
Kainuu — Kajaani; Kainuu — Puolanka
Väisänen, Leevi
SKVR XIII4 12665.
12%
1936
Etelä-Karjala — Rautu
Pennanen, Olavi
SKVR VI2 6992.
12%
1934
Etelä-Savo — Pieksämäki
Kohvakka, Toini
JR 37877
12%
1935
Pohjois-Karjala — Nurmes
Lasanen, Pekka
JR 61447
12%
1935
Pohjois-Pohjanmaa — Oulu
Putaala, Martti
SKVR VI1 2130.
12%
1909
Pohjois-Savo — Kiuruvesi
Tikkanen, Eino
SKVR XIII2 6622.
11%
1932
Etelä-Karjala — Virolahti
Korpela
SKVR X1 1578.
11%
1853
Satakunta — Eräjärvi
Hahnsson, J. A.
SKVR IX1 2337.
11%
1888
Häme — Hartola
Lilius, Lilli
SKVR VI1 2126.
11%
1885
Pohjois-Savo — Nilsiä
Krohn, Kaarle
SKVR VI1 2120.
11%
1921
Pohjois-Savo — Suonenjoki
Vehviläinen, Annikki
SKVR XI 238.
11%
1888
Etelä-Pohjanmaa — Peräseinäjoki
Lahtinen, Elina
SKVR XIII2 6592.
11%
1887
Etelä-Karjala — Sakkola
Neovius, A. D.
SKVR XII1 1340.
11%
1884
Pohjois-Pohjanmaa — Sievi
Krohn, Kaarle
SKVR VI1 2133.
11%
1927
Pohjois-Savo — Iisalmi
Rytkönen, Ahti
SKVR XII1 1345.
11%
1923
Pohjois-Pohjanmaa — Kärsämäki
Syrjälä, Hannes
SKVR XII1 1390.
11%
1921
Peräpohjola — Rovaniemi
Yliraudanjoki, Maija
SKVR XII1 1402.
11%
1927
Peräpohjola — Inari
Hakosalo, Anna-Liisa
SKVR XII1 1372.
11%
1880
Pohjois-Pohjanmaa — Hailuoto
Virkkunen, Aili
SKVR VI1 2102.
11%
1912
Etelä-Savo — Kangasniemi
Nousiainen, Oskari
JR 80729
11%
1945
Etelä-Pohjanmaa — Lapua
Tuomaala, Väinö
SKVR VI1 2121.
11%
1910
Pohjois-Savo — Kuopio
Hoffrén, J.
JR 41208
11%
1936
Pohjois-Pohjanmaa — Kestilä
Mannermaa, Ilmari
SKVR XIII2 6619.
11%
1850
Etelä-Karjala
Raussi, Eljas
SKVR X1 1566.
11%
1930
Satakunta
Räisä, K.
SKVR VII3 4066.
11%
1903
Pohjois-Karjala — Nurmes
Engelberg, R. S.
SKVR VII2 1159.
11%
1839
Pohjois-Karjala — Liperi
Lönnrot, Elias
JR 61217
11%
1936
Pohjois-Savo — Tervo
Puranen, Anna
SKVR XII1 1343.
11%
1884
Pohjois-Pohjanmaa — Kärsämäki
Keränen, E.
SKVR I3 1946.
11%
1836
Viena — Uhtua
Cajan, J. Fr.
SKVR XII1 1363.
11%
1909
Pohjois-Pohjanmaa — Utajärvi
Korhonen, Arvi
SKVR XII1 1361.
11%
1913
Pohjois-Pohjanmaa — Muhos
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 68806
11%
1895
Pohjois-Karjala — Kontiolahti
Rytkönen, Antti
SKVR VI1 2123.
11%
1903
Pohjois-Savo — Pielavesi
Nousiainen, V.
JR 01502
11%
1890
Etelä-Savo — Joroinen
Alava, Vihtori
JR 09288
11%
1961
Kainuu — Taivalkoski
Huhtelin, Jenny
SKVR XI 239.
11%
1888
Etelä-Pohjanmaa — Peräseinäjoki
Lahtinen, Elina
SKVR XII1 1404.
11%
1932
Länsipohja — Täräntö
Tuovinen, Inkeri
SKVR XI 265.
11%
9999
Etelä-Pohjanmaa — Lohtaja
Reinholm, H. A.
JR 22496
10%
1936
Pohjois-Karjala — Nurmes
Karhu, J.
JR 32403
10%
1935
Etelä-Pohjanmaa — Laihia
Kärki, Frans
SKVR VI2 4843.
10%
1889
Etelä-Savo — Juva
Fabritius, Elin
JR 15985
10%
1939
Etelä-Savo — Heinävesi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 37887
10%
1935
Pohjois-Karjala — Nurmes
Lasanen, Pekka
SKVR X1 1579.
10%
1931
Satakunta — Kuru
Pohjankanervo, T.
SKVR VII3 4061.
10%
1885
Pohjois-Karjala — Tuupovaara
Krohn, Kaarle
JR 46751
10%
1926
Häme — Renko
Okkola, T. E.
SKVR VI1 2111.
10%
1884
Etelä-Savo — Joroinen
Kinnunen, A.
SKVR VI1 2119.
10%
1933
Etelä-Savo — Heinävesi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 81385
10%
1909
Pohjois-Karjala — Eno
Turunen, A.
SKVR XIII1 1062.
10%
1922
Etelä-Karjala — Kaukola
Paavilainen, Ida
SKVR X1 1565.
10%
1930
Satakunta
Alanen, Viljo
SKVR XII2 8257.
10%
1911
Pohjois-Pohjanmaa
Andersson, G. A.
SKVR VII3 4049.
10%
1884
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Impilahti
Krohn, Kaarle
JR 18980
10%
1890
Keski-Suomi — Kivijärvi
Jalkanen, K. J.
SKVR VI1 2134.
10%
1903
Pohjois-Savo — Iisalmi
Ruotsalainen, Ville
SKVR X1 1546.
10%
1853
Satakunta — Punkalaidun
Hahnsson, J. A.
SKVR XII1 1368.
10%
1892
Kainuu — Suomussalmi
Tunkelo, E. A.
SKVR X1 1555.
10%
1905
Satakunta — Tyrvää
Ahlstedt, M. F.
JR 53451
10%
1942
Pohjois-Karjala — Nurmes
Peltonen, Erkki
SKVR XIV 1599.
10%
1911
Uusimaa — Vehkalahti
Uski, Anton
SKVR VII3 4055.
10%
1895
Pohjois-Karjala — Kontiolahti
Rytkönen, Antti
JR 19187
10%
1935
Kainuu — Kuusamo
Jokela, Kaarlo
SKVR XI 2594.
10%
1918
Etelä-Pohjanmaa — Ilmajoki
Teppo, Hannes
JR 07167
10%
1935
Pohjois-Savo — Tervo
Heimonen, Anni
SKVR XIV 1609.
10%
1903
Uusimaa — Anjala
Mattila, Tuomas
SKVR VI1 2115.
10%
1885
Etelä-Savo — Joroinen
Tirkkonen, Jussi
SKVR XII1 1382.
10%
1913
Peräpohjola — Alatornio
Hannula, Uuno
JR 66461
10%
1907
Pohjois-Savo — Tuusniemi
Räsänen, Martti
SKVR VI1 2100.
10%
1858
Etelä-Savo — Sulkava
Lavonius, Vilhelm
SKVR XII1 1394.
10%
1886
Peräpohjola — Kittilä
Andersson, G. A.
SKVR IV2 2735.
10%
1901
Keski-Inkeri — Moloskovitsa
Ruotsalainen, J. Fr.
SKVR VI2 6985.
10%
1890
Etelä-Savo — Lappee
Alava, Vihtori
SKVR XI 242.
10%
1904
Etelä-Pohjanmaa — Kuortane
Vesala, W.
SKVR XII1 178.
10%
1915
Kainuu — Suomussalmi
Paulaharju, Samuli ja Jenny
SKVR XI 235.
10%
1885
Etelä-Pohjanmaa — Jurva
Tarkkanen, Matti
SKVR XI 2597.
10%
1914
Etelä-Pohjanmaa — Laihia
Heikkilä, Jaakko
JR 46429
10%
1900
Etelä-Pohjanmaa — Lappajärvi
Nyström, Lisi
SKVR XII1 1370.
10%
1909
Kainuu — Suomussalmi
Engelberg, R. S.