SKVR XIII4 11617.
49%
1936
Etelä-Karjala — Rautu
Pennanen, Olavi
JR 48074
47%
1936
Etelä-Karjala — Rautu
Onttonen, Helena
JR 33496
44%
1952
Etelä-Karjala — Pyhäjärvi Vpl.
Kärki, Frans
JR 34015
43%
1960
Etelä-Karjala — Pyhäjärvi Vpl.
Kärki, Frans
JR 32762
40%
1947
Keski-Inkeri — Liissilä
Kärki, Frans
JR 33132
40%
1950
Etelä-Karjala — Pyhäjärvi Vpl.
Kärki, Frans
JR 32714
37%
1946
Etelä-Karjala — Sakkola
Kärki, Frans
JR 32253
37%
1942
Etelä-Karjala — Metsäpirtti
Kärki, Frans
JR 33163
37%
1950
Etelä-Karjala — Pyhäjärvi Vpl.
Kärki, Frans
JR 49743
37%
1956
Kainuu — Kajaani
Paavolainen, Oma Martti
SKVR XIII2 5864.
37%
1854
Etelä-Karjala — Rautu
Ahlqvist, A. E.
JR 74552
36%
1925
Etelä-Karjala — Uusikirkko Vpl.
Seppälä, Santeri
SKVR V2 1826.
36%
1894
Itä- ja Pohjois-Inkeri — Toksova
Pajula, Fanny M.
SKVR XIII4 11320.
35%
1937
Etelä-Karjala — Koivisto
Mannonen, Ulla
SKVR V3 1007.
34%
1891
Itä- ja Pohjois-Inkeri — Lempaala
Neovius, A. D.
SKVR IV3 3702.
34%
1907
Keski-Inkeri — Liissilä
Kärki, Frans
SKVR V2 1824.
34%
1859
Itä- ja Pohjois-Inkeri — Toksova
Saxbäck, Fr. A.
JR 33514
33%
1952
Etelä-Karjala — Sakkola
Kärki, Frans
JR 33146
32%
1950
Etelä-Karjala — Pyhäjärvi Vpl.
Kärki, Frans
JR 32734
32%
1946
Etelä-Karjala — Sakkola
Kärki, Frans
SKVR IV3 3879.
32%
1911
Keski-Inkeri — Moloskovitsa
Lukkarinen, Juho
SKVR V3 1026.
32%
1891
Itä- ja Pohjois-Inkeri — Lempaala
Neovius, A. D.
JR 33814
32%
1959
Etelä-Karjala — Pyhäjärvi Vpl.
Kärki, Frans
SKVR IV1 509.
32%
1853
Keski-Inkeri — Tyrö
Europaeus, D. E. D.
SKVR V2 1827.
32%
1854
Itä- ja Pohjois-Inkeri — Lempaala
Ahlqvist, A. E.
JR 36603
31%
1960
Etelä-Karjala — Rautu
Laine, Ida
JR 18671
31%
1962
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Impilahti
Jaatinen, Elsa
SKVR XIII2 5491.
31%
1934
Etelä-Karjala — Sakkola
Laiho, Lauri
SKVR XIII4 11623.
31%
1938
Etelä-Karjala — Uusikirkko Vpl.
Mannonen, Ulla
SKVR XIII4 11618.
31%
1936
Etelä-Karjala — Rautu
Pennanen, Olavi
JR 83179
31%
1945
Etelä-Karjala — Sakkola
Virolainen, Maria
SKVR XIII2 5319.
30%
1935
Etelä-Karjala — Seiskari
Laiho, Aili
JR 32710
30%
1946
Etelä-Karjala — Sakkola
Kärki, Frans
JR 33459
30%
1952
Itä- ja Pohjois-Inkeri — Miikkulainen
Kärki, Frans
JR 77863
30%
1944
Keski-Inkeri — Tuutari
Sääski, Sylvi
JR 78023
30%
1956
Etelä-Karjala — Lumivaara
Sääski, Sylvi
JR 78069
30%
1956
Etelä-Karjala — Lumivaara
Sääski, Sylvi
JR 83102
30%
1948
Keski-Inkeri — Hietamäki
Virolainen, Maria
JR 83769
30%
1946
Etelä-Karjala — Kivennapa
Vuorikoski, Terttu
JR 26347
30%
1957
Etelä-Karjala — Metsäpirtti
Klaus, Helena
JR 33202
30%
1950
Etelä-Karjala — Sakkola
Kärki, Frans
SKVR XIII4 11442.
30%
1936
Etelä-Karjala — Rautu
Pennanen, Olavi
JR 33083
30%
1950
Etelä-Karjala — Pyhäjärvi Vpl.
Kärki, Frans
SKVR XIII2 5481.
30%
1934
Etelä-Karjala — Metsäpirtti
Haltsonen, Sulo
SKVR XIII2 5268.
29%
1903
Etelä-Karjala — Uusikirkko Vpl.
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 25774
29%
1957
Etelä-Karjala — Muolaa
Kilpelä, Eeva
JR 25790
29%
1957
Etelä-Karjala — Muolaa
Kilpelä, Eeva
JR 25821
29%
1957
Etelä-Karjala — Muolaa
Kilpelä, Eeva
JR 30533
29%
1936
Etelä-Karjala — Kanneljärvi
Kurppa, Aino
JR 59249
29%
1955
Itä- ja Pohjois-Inkeri — Toksova
Pesonen, Eeva
JR 83157
29%
1948
Keski-Inkeri — Tyrö
Virolainen, Maria
SKVR IV3 4074.
29%
1891
Keski-Inkeri — Koprina
Alava, Vihtori
JR 33527
29%
1952
Etelä-Karjala — Valkjärvi
Kärki, Frans
SKVR XIII2 5494.
29%
1932
Etelä-Karjala — Pyhäjärvi Vpl.
Haltsonen, Sulo
SKVR XIII4 11318.
29%
1938
Etelä-Karjala — Uusikirkko Vpl.
Mannonen, Ulla
SKVR XIII2 5860.
29%
1935
Etelä-Karjala — Metsäpirtti
Laiho, Lauri
SKVR V2 1771.
29%
1894
Itä- ja Pohjois-Inkeri — Lempaala
Alava, Vihtori
SKVR IV3 3904.
29%
1911
Keski-Inkeri — Spankkova
Lukkarinen, Juho
JR 33365
29%
1951
Etelä-Karjala — Sakkola
Kärki, Frans
SKVR V2 1820.
29%
1908
Itä- ja Pohjois-Inkeri — Vuole
Salminen, Väinö
JR 32494
29%
1945
Keski-Inkeri — Skuoritsa
Kärki, Frans
JR 75265
28%
1959
Etelä-Karjala — Kivennapa
Seppänen, Hilma
JR 61295
28%
1962
Etelä-Karjala — Sakkola
Purontaa, Viljo
JR 59390
28%
1957
Etelä-Karjala — Kivennapa
Pessinen, Eeva
JR 79623
28%
1962
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Uukuniemi
Toiviainen, Eino
JR 83130
28%
1948
Keski-Inkeri — Spankkova
Virolainen, Maria
SKVR XIII2 5485.
28%
1935
Etelä-Karjala — Metsäpirtti
Laiho, Lauri
SKVR XIII4 11449.
28%
1936
Etelä-Karjala — Rautu
Pennanen, Olavi
JR 07140
28%
1952
Etelä-Karjala — Räisälä
Heikkonen, Siviä
SKVR XIII2 5287.
28%
1911
Etelä-Karjala — Käkisalmi
Komonen, Antti
JR 33241
28%
1951
Etelä-Karjala — Metsäpirtti
Kärki, Frans
SKVR XIII2 5489.
28%
1887
Etelä-Karjala — Sakkola
Neovius, A. D.
JR 32826
28%
1948
Etelä-Karjala — Sakkola
Kärki, Frans
JR 54450
28%
1937
Etelä-Karjala — Muolaa
Pennanen, Olavi
JR 33108
28%
1950
Etelä-Karjala — Pyhäjärvi Vpl.
Kärki, Frans
JR 75613
28%
1935
Etelä-Savo — Kerimäki
Silvennoinen, Heikki
JR 81795
28%
1911
Etelä-Karjala — Koivisto
Vaara, V. B.
JR 83196
28%
1945
Etelä-Karjala — Sakkola
Virolainen, Maria
JR 32668
28%
1947
Etelä-Karjala — Metsäpirtti
Kärki, Frans
JR 33445
28%
1951
Etelä-Karjala — Pyhäjärvi Vpl.
Kärki, Frans
JR 32578
27%
1946
Pohjois-Karjala — Pälkjärvi
Kärki, Frans
SKVR V2 1828.
27%
1854
Itä- ja Pohjois-Inkeri — Lempaala
Ahlqvist, A. E.
JR 83206
27%
1945
Etelä-Karjala — Sakkola
Virolainen, Maria
SKVR XIII2 5478.
27%
1934
Etelä-Karjala — Metsäpirtti
Haltsonen, Sulo
JR 32523
27%
1945
Keski-Inkeri — Venjoki
Kärki, Frans
SKVR XIII4 11313.
27%
1936
Etelä-Karjala — Kivennapa
Terijoen Yhteislyseon oppilaat
JR 40168
27%
1963
Etelä-Karjala — Koivisto
Lonka, Anni
JR 46504
27%
1962
Pohjois-Pohjanmaa — Rantsila
Näsänen, Aune
JR 59286
27%
1957
Itä- ja Pohjois-Inkeri — Miikkulainen
Pesonen, Eeva
JR 73818
27%
1961
Etelä-Karjala — Äyräpää
Sanakirjasäätiön välityksellä,
JR 83744
27%
1962
Etelä-Karjala — Rautu
Vuorela, Lilli
SKVR VI1 1204.
27%
1886
Etelä-Savo — Kerimäki
Kuopion lyseon toverikunta
JR 83298
27%
1964
Etelä-Karjala — Rautu
Virtanen, Leea
JR 33123
27%
1950
Etelä-Karjala — Pyhäjärvi Vpl.
Kärki, Frans
JR 83152
27%
1948
Keski-Inkeri — Kolppana
Virolainen, Maria
SKVR XIII2 5272.
27%
1911
Etelä-Karjala — Koivisto
Vaara, V. B.
SKVR XIII2 5501.
27%
1933
Etelä-Karjala — Kurkijoki
Haltsonen, Sulo
JR 32468
27%
1944
Etelä-Karjala — Metsäpirtti
Kärki, Frans
JR 57326
27%
1932
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XIII4 11622.
27%
1936
Etelä-Karjala — Valkjärvi
Mannonen, Ulla
JR 32486
27%
1945
Keski-Inkeri — Venjoki
Kärki, Frans
SKVR XIII4 11328.
26%
1937
Etelä-Karjala — Kaukola
Paavilainen, Simo
JR 42146
26%
1962
Etelä-Karjala — Uusikirkko Vpl.
Marjamaa, Ester
JR 77857
26%
1944
Keski-Inkeri — Ropsu
Sääski, Sylvi
SKVR V2 1830.
26%
1895
Itä- ja Pohjois-Inkeri — Vuole
Pajula, Fanny M.
JR 54374
26%
1937
Etelä-Karjala — Muolaa
Pennanen, Olavi
SKVR VII2 3574.
26%
1895
Pohjois-Karjala — Kiihtelysvaara
Rytkönen, Antti
JR 32839
26%
1948
Etelä-Karjala — Sakkola
Kärki, Frans
JR 33124
26%
1950
Etelä-Karjala — Pyhäjärvi Vpl.
Kärki, Frans
JR 60659
26%
1959
Etelä-Karjala — Johannes
Pukonen, Elsa
SKVR VI1 1553.
26%
1913
Etelä-Savo — Mäntyharju
Lindeman, Olga
SKVR XIII2 5269.
26%
1903
Etelä-Karjala — Uusikirkko Vpl.
Seppälä, Santeri
JR 32708
26%
1946
Etelä-Karjala — Sakkola
Kärki, Frans
JR 33518
26%
1952
Etelä-Karjala — Pyhäjärvi Vpl.
Kärki, Frans
SKVR IV2 1806.
26%
1877
Keski-Inkeri — Kaprio
Borenius, A. A.
SKVR XIII2 5250.
26%
1934
Etelä-Karjala — Metsäpirtti
Haltsonen, Sulo
SKVR XII1 1143.
26%
1891
Pohjois-Pohjanmaa — Liminka
Rautell, E. F.
JR 80164
26%
1957
Etelä-Karjala — Muolaa
Toukkari, Eemil
JR 32660
26%
1947
Etelä-Karjala — Metsäpirtti
Kärki, Frans
SKVR V2 1821.
26%
1908
Itä- ja Pohjois-Inkeri — Vuole
Salminen, Väinö
JR 32254
26%
1942
Etelä-Karjala — Metsäpirtti
Kärki, Frans
SKVR VII2 3575.
26%
1895
Pohjois-Karjala — Kiihtelysvaara
Rytkönen, Antti
SKVR XIII4 11627.
26%
1937
Etelä-Karjala — Koivisto
Mannonen, Ulla
JR 83109
26%
1948
Itä- ja Pohjois-Inkeri — Järvisaari
Virolainen, Maria
JR 54197
25%
1937
Etelä-Karjala — Äyräpää
Pennanen, Olavi
JR 83174
25%
1945
Etelä-Karjala — Muolaa
Virolainen, Maria
JR 60939
25%
1962
Etelä-Karjala — Kivennapa
Pulliainen, Liina
JR 79768
25%
1936
Etelä-Karjala — Uusikirkko Vpl.
Toivonen, Anton
SKVR III2 2213.
25%
1892
Länsi-Inkeri — Narvusi
Alava, Vihtori
SKVR XIII2 5492.
25%
1909
Etelä-Karjala — Pyhäjärvi Vpl.
Paulaharju, Samuli ja Jenny
SKVR VI1 1221.
25%
1885
Pohjois-Savo — Nilsiä
Krohn, Kaarle
JR 32428
25%
1944
Keski-Inkeri — Skuoritsa
Kärki, Frans
SKVR XIII4 11445.
25%
1936
Etelä-Karjala — Rautu
Pennanen, Olavi
SKVR XIII2 5271.
25%
1929
Etelä-Karjala — Kanneljärvi
Määttänen, Rebekka
SKVR XIII2 5866.
25%
1888
Etelä-Karjala — Sakkola
Neovius, A. D.
SKVR V3 1025.
25%
1891
Itä- ja Pohjois-Inkeri — Lempaala
Neovius, A. D.
SKVR XIII4 11624.
25%
1938
Etelä-Karjala — Uusikirkko Vpl.
Mannonen, Ulla
SKVR XII1 1144.
25%
1905
Pohjois-Pohjanmaa — Muhos
Hällfors, Lydia
SKVR XIII4 11303.
25%
1936
Etelä-Karjala — Rautu
Pennanen, Olavi
SKVR XIII2 5493.
25%
1932
Etelä-Karjala — Pyhäjärvi Vpl.
Koivusalo
JR 32535
25%
1945
Keski-Inkeri — Venjoki
Kärki, Frans
SKVR XII1 1157.
25%
1915
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 32926
25%
1949
Etelä-Karjala — Sakkola
Kärki, Frans
JR 62953
25%
1952
Etelä-Karjala — Rautu
Pöyhönen, Martti
JR 32797
25%
1948
Keski-Inkeri — Skuoritsa
Kärki, Frans
SKVR XIII4 11314.
25%
1938
Etelä-Karjala — Kivennapa
Mannonen, Ulla
JR 32723
24%
1946
Pohjois-Savo — Leppävirta
Kärki, Frans
JR 07606
24%
1938
Pohjois-Pohjanmaa — Hailuoto
Heino, Ida
JR 61083
24%
1957
Etelä-Karjala — Kivennapa
Pulliainen, Liina
SKVR XIII4 11631.
24%
1937
Etelä-Karjala — Koivisto
Mannonen, Ulla
JR 74928
24%
1953
Etelä-Karjala — Terijoki
Seppänen, Anna
JR 32935
24%
1949
Etelä-Karjala — Sakkola
Kärki, Frans
SKVR XIII2 5247.
24%
1912
Etelä-Karjala — Metsäpirtti
Koskivaara, Aleksanteri
JR 26008
24%
1936
Pohjois-Pohjanmaa — Paavola
Kinnunen, Naimi
JR 75291
24%
1959
Etelä-Karjala — Kivennapa
Seppänen, Hilma
JR 54645
24%
1946
Etelä-Karjala — Kivennapa
Pennanen, Olavi
SKVR XIII2 5253.
24%
1934
Etelä-Karjala — Metsäpirtti
Laiho, Lauri
JR 32643
24%
1946
Etelä-Karjala — Metsäpirtti
Kärki, Frans
JR 76589
24%
1957
Etelä-Karjala — Uusikirkko Vpl.
Susi, Sandra
SKVR XII1 614.
24%
1916
Pohjois-Pohjanmaa — Kiiminki
Paulaharju, Aili
SKVR XIII2 5290.
24%
1895
Etelä-Karjala — Hiitola
Heinonen, I. J.
SKVR XIII2 5262.
24%
1934
Etelä-Karjala — Sakkola
Laiho, Lauri
SKVR XIII2 5463.
24%
1887
Etelä-Karjala — Sakkola
Neovius, A. D.
JR 06738
24%
1961
Etelä-Karjala — Kanneljärvi
Havia, Katri
JR 78072
24%
1956
Etelä-Karjala — Lumivaara
Sääski, Sylvi
JR 48487
23%
1959
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Suistamo
Oulasmaa, Siiri
SKVR XIII2 5482.
23%
1934
Etelä-Karjala — Metsäpirtti
Laiho, Lauri
JR 26360
23%
1957
Etelä-Karjala — Metsäpirtti
Klaus, Helena
JR 09591
23%
1953
Etelä-Karjala — Kivennapa
Huurto, Pirkko
SKVR V3 1025 a.
23%
1891
Itä- ja Pohjois-Inkeri — Lempaala
Neovius, A. D.
SKVR XII1 613.
23%
1916
Pohjois-Pohjanmaa — Kiiminki
Paulaharju, Aili
JR 33168
23%
1950
Etelä-Karjala — Pyhäjärvi Vpl.
Kärki, Frans
SKVR XIII2 5282.
23%
1935
Etelä-Karjala — Koivisto
Mannonen, Ulla
JR 75225
23%
1955
Etelä-Karjala — Kivennapa
Seppänen, Hilma
SKVR XIII2 5465.
23%
1854
Etelä-Karjala — Pyhäjärvi Vpl.
Ahlqvist, A. E.
SKVR V2 1832.
23%
1914
Itä- ja Pohjois-Inkeri — Miikkulainen
Virolainen, Matti
JR 18463
23%
1962
Etelä-Karjala — Pyhäjärvi Vpl.
Inkinen, Kaisa
SKVR XIII4 11327.
23%
1935
Etelä-Karjala — Räisälä
Räty, Tyyne
JR 35942
23%
1938
Länsi-Inkeri — Narvusi
Laiho, Lauri
JR 30277
23%
1962
Pohjois-Pohjanmaa — Ii
Kuninkaanniemi, Aino
JR 74076
23%
1953
Etelä-Karjala — Pyhäjärvi Vpl.
Savolainen, Katri
SKVR XIII4 11304.
23%
1936
Etelä-Karjala — Rautu
Pennanen, Olavi
JR 34927
23%
1936
Itä- ja Pohjois-Inkeri — Miikkulainen
Laiho, Aili
JR 32429
23%
1944
Keski-Inkeri — Skuoritsa
Kärki, Frans
JR 73788
23%
1963
Etelä-Savo — Puumala
Sanakirjasäätiön välityksellä,
SKVR XIII2 5288.
23%
1935
Etelä-Karjala — Kaukola
Väänänen, Jorma
JR 18464
22%
1962
Etelä-Karjala — Pyhäjärvi Vpl.
Inkinen, Kaisa
JR 33374
22%
1950
Etelä-Karjala — Sakkola
Kärki, Frans
SKVR XIII4 11444.
22%
1936
Etelä-Karjala — Rautu
Pennanen, Olavi
JR 62963
22%
1952
Etelä-Karjala — Rautu
Pöyhönen, Martti
JR 33363
22%
1951
Etelä-Karjala — Sakkola
Kärki, Frans
SKVR V2 1825.
22%
1859
Itä- ja Pohjois-Inkeri — Toksova
Saxbäck, Fr. A.
JR 83467
22%
1962
Etelä-Karjala — Vuoksenranta
Virtanen, Lilja
JR 59259
22%
1962
Itä- ja Pohjois-Inkeri — Toksova
Pesonen, Eeva
JR 75152
22%
1954
Etelä-Karjala — Kivennapa
Seppänen, Hilma
SKVR XIII4 11447.
22%
1936
Etelä-Karjala — Rautu
Pennanen, Olavi
JR 59243
22%
1955
Itä- ja Pohjois-Inkeri — Toksova
Pesonen, Eeva
SKVR XIII2 5880.
22%
1896
Etelä-Karjala — Räisälä
Väkiparta, Eero
JR 32372
22%
1943
Etelä-Karjala — Metsäpirtti
Kärki, Frans
SKVR XIII4 11621.
22%
1923
Etelä-Karjala — Sakkola
Hakulinen, Lauri
JR 27981
22%
1935
Kainuu — Ristijärvi
Koskelo, Katri
JR 61824
22%
1936
Pohjois-Savo — Varkaus
Puustinen, Otto
JR 60576
22%
1935
Etelä-Karjala — Uusikirkko Vpl.
Poutanen, Else
JR 32377
22%
1943
Etelä-Karjala — Hiitola
Kärki, Frans
JR 32945
22%
1949
Etelä-Karjala — Sakkola
Kärki, Frans
SKVR XIII2 5487.
22%
1935
Etelä-Karjala — Rautu
Laiho, Lauri
JR 34017
22%
1960
Etelä-Karjala — Pyhäjärvi Vpl.
Kärki, Frans
JR 80317
22%
1967
Pohjois-Savo — Leppävirta
Tuiremo, Toini
SKVR XIII4 11441.
22%
1936
Etelä-Karjala — Rautu
Pennanen, Olavi
JR 73487
22%
1939
Etelä-Karjala — Rautjärvi
Salokannel, Tyyne
JR 74995
22%
1954
Etelä-Karjala — Kivennapa
Seppänen, Hilma
JR 34921
22%
1936
Itä- ja Pohjois-Inkeri — Miikkulainen
Laiho, Aili
JR 70121
22%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 33125
22%
1950
Etelä-Karjala — Pyhäjärvi Vpl.
Kärki, Frans
SKVR XIII2 5857.
22%
1934
Etelä-Karjala — Metsäpirtti
Laiho, Lauri
SKVR IV3 4089.
22%
1891
Keski-Inkeri — Koprina
Alava, Vihtori
SKVR XIII2 5265.
22%
1888
Etelä-Karjala — Valkjärvi
Borenius, A. A.
SKVR XIII2 5189.
22%
1934
Etelä-Karjala — Sakkola
Haltsonen, Sulo
SKVR XIII2 5882.
22%
1933
Etelä-Karjala — Kurkijoki
Haltsonen, Sulo
SKVR XIII2 5868.
22%
1921
Etelä-Karjala — Sakkola
Hakulinen, Lauri
SKVR XIII2 5899 a.
22%
1934
Etelä-Karjala — Rautjärvi
Häyhä, Johannes
JR 29913
22%
1960
Etelä-Karjala — Rautu
Kuisma, Maija-Liisa
JR 77845
22%
1944
Keski-Inkeri — Kupanitsa
Sääski, Sylvi
JR 25878
22%
1957
Keski-Inkeri — Skuoritsa
Kilpelä, Eeva
JR 83743
22%
1962
Etelä-Karjala — Rautu
Vuorela, Lilli
JR 32382
22%
1943
Etelä-Karjala — Metsäpirtti
Kärki, Frans
JR 33438
22%
1951
Etelä-Karjala — Pyhäjärvi Vpl.
Kärki, Frans
JR 46478
22%
1939
Pohjois-Pohjanmaa — Rantsila
Näsälä, Aune
JR 17053
22%
1936
Kainuu — Kuusamo
Hänninen, Artturi
JR 33089
22%
1950
Etelä-Karjala — Pyhäjärvi Vpl.
Kärki, Frans
JR 78324
21%
1956
Etelä-Karjala — Jaakkima
Sääski, Sylvi
JR 68890
21%
1961
Etelä-Karjala — Metsäpirtti
Ryyppö, Aulis
JR 78357
21%
1956
Etelä-Karjala — Metsäpirtti
Sääski, Sylvi
SKVR XII1 654.
21%
1915
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 32728
21%
1946
Etelä-Karjala — Sakkola
Kärki, Frans
JR 73903
21%
1935
Pohjois-Pohjanmaa — Ylikiiminki
Saranen, Selma
JR 33105
21%
1950
Etelä-Karjala — Pyhäjärvi Vpl.
Kärki, Frans
JR 68910
21%
1962
Etelä-Karjala — Metsäpirtti
Ryyppö, Aulis
JR 32964
21%
1949
Etelä-Karjala — Uusikirkko Vpl.
Kärki, Frans
JR 33305
21%
1950
Etelä-Karjala — Muolaa
Kärki, Frans
JR 24046
21%
1964
Keski-Inkeri — Venjoki
Kaukonen, Toini-Inkeri
JR 04970
21%
1935
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Suistamo
Haavio, Martti
JR 72360
21%
1908
Etelä-Karjala — Rautu
Salminen, Väinö
SKVR XIII4 11625.
21%
1937
Etelä-Karjala — Kuolemajärvi
Mannonen, Ulla
JR 18113
21%
1962
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Suistamo
Ihatsu, Anna
JR 61825
21%
1936
Pohjois-Savo — Varkaus
Puustinen, Otto
JR 32252
21%
1942
Etelä-Karjala — Metsäpirtti
Kärki, Frans
JR 83204
21%
1945
Etelä-Karjala — Sakkola
Virolainen, Maria
JR 83731
21%
1957
Itä- ja Pohjois-Inkeri — Vuole
Vuoljärvi, Pekka
JR 37789
21%
1962
Etelä-Karjala — Koivisto
Lankinen, Emma
JR 83195
21%
1945
Etelä-Karjala — Sakkola
Virolainen, Maria
JR 06741
21%
1962
Etelä-Karjala — Kanneljärvi
Havia, Katri
JR 75128
20%
1954
Etelä-Karjala — Kivennapa
Seppänen, Hilma
SKVR IV3 3295.
20%
1906
Keski-Inkeri — Liissilä
Salminen, Väinö
SKVR XIII2 5509.
20%
1911
Etelä-Karjala — Koivisto
Vaara, V. B.
JR 67042
20%
1957
Etelä-Karjala — Antrea; Etelä-Karjala — Valkjärvi
Ravantti, Aino
JR 68192
20%
1935
Etelä-Karjala — Parikkala
Rouhiainen, Anna
JR 32842
20%
1948
Etelä-Karjala — Sakkola
Kärki, Frans
JR 31350
20%
1937
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Suistamo
Kähmi, Martta
JR 42664
20%
1962
Satakunta — Pori
Meri, Kaisa
JR 59801
20%
1938
Pohjois-Karjala — Joensuu
Pitkänen, Maria
SKVR IV3 3324.
20%
1907
Keski-Inkeri — Koprina
Salminen, Väinö
SKVR XIII2 5854.
20%
1934
Etelä-Karjala — Metsäpirtti
Haltsonen, Sulo
JR 32511
20%
1945
Keski-Inkeri — Venjoki
Kärki, Frans
SKVR XII1 1139.
20%
1915
Kainuu — Kajaani
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 23574
20%
1952
Etelä-Karjala — Vuoksela
Karppinen, Kyllikki
JR 04538
20%
1933
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Suistamo
Haavio, Martti
JR 59836
20%
1938
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Suistamo
Plattonen, Niilo
SKVR XIII2 5479.
20%
1934
Etelä-Karjala — Metsäpirtti
Haltsonen, Sulo
SKVR XII1 1146.
20%
1912
Pohjois-Pohjanmaa — Hailuoto
Paulaharju, Samuli ja Jenny
SKVR XIII2 5263.
20%
1854
Etelä-Karjala — Pyhäjärvi Vpl.
Ahlqvist, A. E.
JR 26329
20%
1957
Etelä-Karjala — Metsäpirtti
Klaus, Helena
JR 35523
20%
1937
Länsi-Inkeri — Narvusi
Laiho, Aili
SKVR XIII4 11628.
20%
1938
Etelä-Karjala — Koivisto
Mannonen, Ulla
SKVR V3 1008.
20%
1894
Itä- ja Pohjois-Inkeri — Lempaala
Neovius, A. D.
JR 35666
20%
1942
Länsi-Inkeri — Narvusi
Laiho, Aili
JR 03614
20%
1936
Länsi-Inkeri — Narvusi
Enäjärvi-Haavio, Elsa
JR 83132
20%
1948
Keski-Inkeri — Spankkova
Virolainen, Maria
JR 43307
20%
1937
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Sortavala mlk
Moilanen, Matti
SKVR IX1 1692.
20%
1912
Häme — Hattula
Salo, Aukusti
JR 32941
20%
1949
Etelä-Karjala — Sakkola
Kärki, Frans
SKVR XI 2524.
20%
1883
Etelä-Pohjanmaa — Laihia
Tarkkanen, Matti
JR 24557
20%
1944
Aunus — Kiimaisjärvi
Kaukonen, Väinö
JR 80733
20%
1945
Etelä-Pohjanmaa — Lapua
Tuomaala, Väinö
JR 07137
20%
1952
Etelä-Karjala — Räisälä
Heikkonen, Siviä
SKVR V2 1818.
20%
1916
Itä- ja Pohjois-Inkeri — Lempaala
Räikkönen, Eino
SKVR XIII2 5859.
20%
1934
Etelä-Karjala — Metsäpirtti
Laiho, Lauri
SKVR XIII2 5477.
20%
1934
Etelä-Karjala — Metsäpirtti
Haltsonen, Sulo
KR 43:324
20%
1880
Uusimaa — Helsinki
Lönnrot, Elias
JR 69222
20%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
SKVR VI1 1223.
20%
1903
Pohjois-Savo — Iisalmi
Ruotsalainen, Ville
JR 76177
20%
1947
Etelä-Karjala — Seiskari
Stauffer, Kirsti
JR 83151
20%
1948
Keski-Inkeri — Kolppana
Virolainen, Maria
SKVR XIII4 11310.
20%
1936
Etelä-Karjala — Rautu
Pennanen, Olavi
JR 75100
20%
1954
Etelä-Karjala — Kivennapa
Seppänen, Hilma
JR 33210
20%
1949
Etelä-Karjala — Valkjärvi
Kärki, Frans
SKVR V2 1817.
19%
1854
Itä- ja Pohjois-Inkeri — Toksova
Slöör, Kaarlo
SKVR IX1 1017.
19%
1911
Häme — Janakkala
Vaara, V. B.
SKVR XII1 1162.
19%
1920
Peräpohjola — Kemijärvi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 01151
19%
1891
Etelä-Karjala — Sakkola; Itä- ja Pohjois-Inkeri — Lempaala
Alava, Vihtori
SKVR IV2 2245.
19%
1881
Keski-Inkeri — Kaprio
Porkka, Volmari
JR 33233
19%
1951
Etelä-Karjala — Metsäpirtti
Kärki, Frans
JR 81790
19%
1911
Etelä-Karjala — Koivisto
Vaara, V. B.
SKVR X1 710.
19%
1913
Satakunta — Virrat
Leander, M.
Kanteletar 2:175
19%
None
None
None
JR 33118
19%
1950
Etelä-Karjala — Pyhäjärvi Vpl.
Kärki, Frans
SKVR XIII4 11615.
19%
1936
Etelä-Karjala — Rautu
Pennanen, Olavi
SKVR XII1 1154.
19%
1920
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XIII4 11614.
19%
1936
Etelä-Karjala — Rautu
Pennanen, Olavi
JR 54408
19%
1937
Etelä-Karjala — Muolaa
Pennanen, Olavi
SKVR XIII2 5884.
19%
1933
Etelä-Karjala — Kurkijoki
Laiho, Lauri
SKVR XIII2 5869.
19%
1848
Etelä-Karjala — Pyhäjärvi Vpl.
Reinholm, H. A.
SKVR XIII2 5499.
19%
1933
Etelä-Karjala — Kurkijoki
Haltsonen, Sulo
JR 73716
19%
1951
Etelä-Karjala — Uusikirkko Vpl.
Sanakirjasäätiön välityksellä,
JR 09306
19%
1962
Häme — Orimattila
Huisko, Aino
JR 01146
19%
1891
Etelä-Karjala — Sakkola; Itä- ja Pohjois-Inkeri — Lempaala
Alava, Vihtori
JR 66472
19%
1957
Etelä-Karjala — Räisälä
Räsänen, Matti
JR 65819
19%
1961
Etelä-Karjala — Koivisto
Ranta, Helmi
JR 75211
19%
1955
Etelä-Karjala — Kivennapa
Seppänen, Hilma
SKVR XIII2 5886.
19%
1935
Etelä-Karjala — Seiskari
Laiho, Aili
SKVR XIII2 5466.
19%
1877
Etelä-Karjala — Pyhäjärvi Vpl.
Borenius, A. A.
SKVR XIII2 5515.
19%
1935
Etelä-Karjala — Seiskari
Haltsonen, Sulo
JR 61596
19%
1936
Pohjois-Pohjanmaa — Haukipudas
Putaala, Martti
SKVR I4 2326.
19%
1918
Viena — Uhtua
Kemppainen, Eino
SKVR XII1 1153.
19%
1915
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 32825
19%
1948
Etelä-Karjala — Sakkola
Kärki, Frans
JR 83158
19%
1948
Keski-Inkeri — Tyrö
Virolainen, Maria
SKVR XIII2 5254.
19%
1935
Etelä-Karjala — Metsäpirtti
Laiho, Lauri
JR 47614
19%
1937
Pohjois-Karjala — Nurmes
Okkonen, Veera
JR 78536
19%
1935
Etelä-Karjala — Hiitola
Tanninen, Antti
JR 32145
19%
1942
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Salmi
Kärki, Frans
JR 05737
19%
1930
Keski-Inkeri — Hietamäki
Haltsonen, Aatu
SKVR XI 119.
18%
1924
Etelä-Pohjanmaa — Töysä
Peltonen, Erkki
SKVR XIII2 5480.
18%
1934
Etelä-Karjala — Metsäpirtti
Haltsonen, Sulo
JR 32422
18%
1944
Keski-Inkeri — Venjoki
Kärki, Frans
SKVR IV3 3697.
18%
1907
Keski-Inkeri — Liissilä
Kärki, Frans
JR 17448
18%
1957
Itä- ja Pohjois-Inkeri — Vuole
Hörkkä, Lempi
JR 31337
18%
1937
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Suistamo
Kähmi, Martta
SKVR XIII2 5863.
18%
1854
Etelä-Karjala — Rautu
Ahlqvist, A. E.
SKVR XIII2 5476.
18%
1934
Etelä-Karjala — Metsäpirtti
Haltsonen, Sulo
JR 04967
18%
1935
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Suistamo
Haavio, Martti
JR 76174
18%
1947
Etelä-Karjala — Seiskari
Stauffer, Kirsti
SKVR XIII2 5546.
18%
1916
Etelä-Karjala — Lavansaari
Suomalainen, Johannes
SKVR XIII2 5483.
18%
1934
Etelä-Karjala — Metsäpirtti
Laiho, Lauri
SKVR IV3 3032.
18%
1901
Keski-Inkeri — Kupanitsa
Ruotsalainen, J. Fr.
JR 78123
18%
1956
Etelä-Karjala — Lumivaara
Sääski, Sylvi
JR 25726
18%
1957
Etelä-Karjala — Sakkola
Kilpelä, Eeva
JR 32798
18%
1948
Keski-Inkeri — Skuoritsa
Kärki, Frans
SKVR XIII4 11611.
18%
1936
Etelä-Karjala — Rautu
Pennanen, Olavi
JR 32315
18%
1928
Satakunta — Vesilahti
Kärki, Frans
JR 38038
18%
1957
Etelä-Karjala — Metsäpirtti
Laurila, Maria
JR 67059
18%
1962
Etelä-Karjala — Valkjärvi
Ravantti, Aino
JR 34926
18%
1936
Itä- ja Pohjois-Inkeri — Miikkulainen
Laiho, Aili
SKVR XIII2 5267.
18%
1847
Etelä-Karjala — Uusikirkko Vpl.
Reinholm, H. A.
SKVR XIII2 5873.
18%
1902
Etelä-Karjala — Uusikirkko Vpl.
Seppälä, Santeri
JR 56595
18%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 32376
18%
1943
Etelä-Karjala — Metsäpirtti
Kärki, Frans
SKVR XIII2 5872.
18%
1847
Etelä-Karjala — Uusikirkko Vpl.
Europaeus, D. E. D.
JR 18672
18%
1962
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Impilahti
Jaatinen, Elsa
SKVR V2 1822.
18%
1894
Itä- ja Pohjois-Inkeri — Rääpyvä
Pajula, Fanny M.
JR 05647
18%
1954
Etelä-Karjala — Muolaa
Hallenberg, Ida
SKVR IV1 32.
18%
1847
Keski-Inkeri — Venjoki
Europaeus, D. E. D.
SKVR XIII2 5881.
18%
1850
Etelä-Karjala — Kurkijoki
Saukko, Fr.
SKVR XIII2 5877.
18%
1935
Etelä-Karjala — Koivisto
Kansanen, Erkki
SKVR XII1 1168.
18%
1921
Peräpohjola — Enontekiö
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 75203
18%
1955
Etelä-Karjala — Kivennapa
Seppänen, Hilma
JR 54727
18%
1946
Etelä-Karjala — Kivennapa
Pennanen, Olavi
JR 76376
18%
1916
Etelä-Karjala — Lavansaari
Suomalainen, Johannes
SKVR XIII2 5248.
18%
1913
Etelä-Karjala — Metsäpirtti
Koskivaara, Aleksanteri
JR 75107
18%
1954
Etelä-Karjala — Kivennapa
Seppänen, Hilma
SKVR XIII4 11616.
18%
1936
Etelä-Karjala — Rautu
Pennanen, Olavi
SKVR V2 1823.
18%
1894
Itä- ja Pohjois-Inkeri — Toksova
Pajula, Fanny M.
JR 00680
18%
1969
Varsinais-Suomi — Pertteli
Aitamäki, Kaarlo
JR 29898
18%
1936
Etelä-Karjala — Kirvu
Kuisma, Helena
JR 05122
18%
1935
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Suistamo
Haavio, Martti
JR 76166
18%
1947
Etelä-Karjala — Seiskari
Stauffer, Kirsti
SKVR IV3 4088.
18%
1891
Keski-Inkeri — Koprina
Alava, Vihtori
JR 60936
18%
1962
Etelä-Karjala — Kivennapa
Pulliainen, Liina
JR 75139
17%
1954
Etelä-Karjala — Kivennapa
Seppänen, Hilma
SKVR XIII4 11299.
17%
1936
Etelä-Karjala — Rautu
Pennanen, Olavi
JR 75092
17%
1954
Etelä-Karjala — Kivennapa
Seppänen, Hilma
JR 33464
17%
1952
Itä- ja Pohjois-Inkeri — Miikkulainen
Kärki, Frans
JR 35528
17%
1937
Länsi-Inkeri — Narvusi
Laiho, Aili
JR 33476
17%
1952
Etelä-Karjala — Pyhäjärvi Vpl.
Kärki, Frans
SKVR XIII4 11381.
17%
1938
Etelä-Karjala — Kivennapa
Munne, Anna
JR 76330
17%
1933
Etelä-Karjala — Pyhäjärvi Vpl.
Summa, Pentti
JR 63426
17%
1939
Satakunta — Nokia
Railonsala, Artturi
JR 19193
17%
1935
Kainuu — Kuusamo
Jokela, Kaarlo
JR 75742
17%
1937
Pohjois-Pohjanmaa — Muhos
Similä, Lyyli
JR 59258
17%
1962
Itä- ja Pohjois-Inkeri — Toksova
Pesonen, Eeva
JR 83745
17%
1962
Etelä-Karjala — Rautu
Vuorela, Lilli
SKVR XIII4 11446.
17%
1936
Etelä-Karjala — Rautu
Pennanen, Olavi
SKVR XIII2 5852.
17%
1913
Etelä-Karjala — Metsäpirtti
Koskivaara, Aleksanteri
SKVR XIII2 5853.
17%
1934
Etelä-Karjala — Metsäpirtti
Haltsonen, Sulo
JR 72509
17%
1931
Länsi-Inkeri — Narvusi
Salminen, Väinö
SKVR XIII2 5286.
17%
1896
Etelä-Karjala — Räisälä
Väkiparta, Eero
SKVR IV3 3693.
17%
1907
Keski-Inkeri — Liissilä
Kärki, Frans
JR 33116
17%
1950
Etelä-Karjala — Pyhäjärvi Vpl.
Kärki, Frans
JR 78323
17%
1956
Etelä-Karjala — Jaakkima
Sääski, Sylvi
SKVR IX2 143.
17%
1910
Keski-Suomi — Sumiainen
Kaukoranta, Toivo
JR 69573
17%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 33102
17%
1950
Etelä-Karjala — Pyhäjärvi Vpl.
Kärki, Frans
SKVR XIII4 11454.
17%
1935
Etelä-Karjala — Räisälä
Räty, Tyyne
JR 32216
17%
1942
Etelä-Karjala — Metsäpirtti
Kärki, Frans
SKVR IX1 1689.
17%
1913
Häme — Sääksmäki
Salo, Aukusti
JR 32796
17%
1948
Keski-Inkeri — Skuoritsa
Kärki, Frans
JR 79848
17%
1958
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Suistamo
Tolkki, Aarne
JR 32725
17%
1946
Etelä-Karjala — Sakkola
Kärki, Frans
JR 32898
17%
1949
Etelä-Karjala — Metsäpirtti
Kärki, Frans
SKVR XIV 670.
17%
1915
Uusimaa — Tuusula
Lindstedt, Armas
JR 19516
17%
1936
Etelä-Pohjanmaa — Kauhava
Jussila, Matti
JR 05976
17%
1936
Etelä-Pohjanmaa — Kauhajoki
Harju, Helmi
JR 62949
17%
1952
Etelä-Karjala — Rautu
Pöyhönen, Martti
SKVR XI 2528.
17%
1890
Etelä-Pohjanmaa — Ylihärmä
Takala, E. E.
SKVR XIII4 11296.
17%
1936
Etelä-Karjala — Rautu
Pennanen, Olavi
JR 41567
17%
1937
Häme — Iitti
Mannonen, Ulla
JR 43036
17%
1936
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Sortavala mlk
Moilanen, Matti
JR 67062
17%
1962
Etelä-Karjala — Valkjärvi
Ravantti, Aino
SKVR VII4 loitsut 2291.
17%
1885
Pohjois-Karjala — Liperi
Krohn, Kaarle
JR 27954
17%
1937
Kainuu — Vuolijoki
Koskelo, Iivari
SKVR IV3 3696.
17%
1907
Keski-Inkeri — Liissilä
Kärki, Frans
SKVR VI1 1377.
17%
1933
Etelä-Savo — Luumäki
Kohvakka, Toini
SKVR XII1 1169.
17%
1921
Peräpohjola — Enontekiö
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 74986
17%
1954
Etelä-Karjala — Kivennapa
Seppänen, Hilma
SKVR XIII2 5373.
17%
1848
Etelä-Karjala — Sakkola
Reinholm, H. A.
JR 69921
17%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 83715
17%
1958
Itä- ja Pohjois-Inkeri — Vuole
Vuoljärvi, Pekka
JR 27984
17%
1935
Kainuu — Ristijärvi
Koskelo, Katri
SKVR III2 1832.
17%
1891
Länsi-Inkeri — Narvusi
Alava, Vihtori
SKVR XIII2 5856.
16%
1934
Etelä-Karjala — Metsäpirtti
Laiho, Lauri
JR 25728
16%
1957
Etelä-Karjala — Sakkola
Kilpelä, Eeva
SKVR XII1 951.
16%
1915
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 59244
16%
1955
Itä- ja Pohjois-Inkeri — Toksova
Pesonen, Eeva
JR 59265
16%
1962
Itä- ja Pohjois-Inkeri — Toksova
Pesonen, Eeva
JR 28087
16%
1941
Viena — Kiestinki
Koski, Huoti
JR 77161
16%
1939
Etelä-Savo — Rantasalmi
Sääski, Sylvi
SKVR IV3 3375.
16%
1907
Keski-Inkeri — Koprina
Salminen, Väinö
SKVR VII2 3567.
16%
1884
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Impilahti
Krohn, Kaarle
JR 74968
16%
1954
Etelä-Karjala — Kivennapa
Seppänen, Hilma
SKVR XIII2 5867.
16%
1889
Etelä-Karjala — Sakkola
Neovius, A. D.
JR 68884
16%
1961
Etelä-Karjala — Metsäpirtti
Ryyppö, Aulis
JR 24783
16%
1953
Etelä-Karjala — Kaukola
Kaunisto, Jenny Silja
JR 62966
16%
1952
Etelä-Karjala — Rautu
Pöyhönen, Martti
SKVR XIII2 5733.
16%
1896
Etelä-Karjala — Räisälä
Väkiparta, Eero
SKVR XIII3 7694.
16%
1915
Etelä-Karjala — Metsäpirtti
Hedlund, Hugo
JR 33501
16%
1952
Etelä-Karjala — Sakkola
Kärki, Frans
SKVR III3 3536.
16%
1909
Länsi-Inkeri — Soikkola
Lukkarinen, Juho
SKVR XII1 1142.
16%
1915
Kainuu — Paltamo
Haataja, Heikki
SKVR VII2 3568.
16%
1890
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Suistamo
Sivori, E.
SKVR VII2 3585.
16%
1890
Pohjois-Karjala — Pielisjärvi
Sivori, E.
SKVR VIII 1883.
16%
1913
Varsinais-Suomi — Maaria
Isotalo, Paavo
SKVR VIII 1886.
16%
1908
Varsinais-Suomi — Pöytyä
Lehtisalo, T. V.
SKVR VIII 1889.
16%
1913
Varsinais-Suomi — Yläne
Rantasalo, Varma
SKVR IX1 1007.
16%
1913
Häme — Tammela
Vihervaara, Eemeli
SKVR IX1 1009.
16%
1913
Häme — Sääksmäki
Salo, Aukusti
SKVR IX1 1011.
16%
1914
Häme — Hattula
Salo, Aukusti
SKVR IX1 1013.
16%
1914
Häme — Hattula
Salo, Aukusti
SKVR IX1 1016.
16%
1913
Häme — Renko
Salo, Aukusti
SKVR IX1 1034.
16%
1913
Häme — Hauho
Salo, Aukusti
SKVR IX1 1035.
16%
1913
Häme — Hauho
Toivonen, K. K.
SKVR IX1 1037.
16%
1913
Häme — Luopioinen
Salo, Aukusti
SKVR X1 706 α.
16%
1931
Satakunta — Kihniö
Pohjankanervo, T.
SKVR XII1 604.
16%
1926
Pohjois-Pohjanmaa — Kestilä
Myllyoja, Antti
SKVR XII1 685.
16%
1932
Länsipohja — Korpilompolo
Paulaharju, Samuli ja Jenny
SKVR XII2 8214.
16%
1925
Peräpohjola — Inari
Paulaharju, Samuli ja Jenny
SKVR XII2 8219.
16%
1933
Länsipohja — Pajala
Paulaharju, Samuli ja Jenny
SKVR XIII2 5292.
16%
1933
Etelä-Karjala — Kurkijoki
Haltsonen, Sulo
SKVR XIII2 5301.
16%
1934
Etelä-Karjala — Vuoksenranta
Haltsonen, Sulo
JR 23560
16%
1952
Etelä-Karjala — Muolaa
Karppinen, Kyllikki
JR 25872
16%
1957
Itä- ja Pohjois-Inkeri — Lempaala
Kilpelä, Eeva
JR 00675
16%
1969
Varsinais-Suomi — Pertteli
Aitamäki, Kaarlo
JR 07225
16%
1935
Pohjois-Savo — Tervo
Heimonen, Anni
JR 36478
16%
1937
Pohjois-Karjala — Tohmajärvi
Laine, Elli
JR 36493
16%
1937
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Ruskeala
Laine, Elli
JR 39171
16%
1936
Satakunta — Pomarkku
Lepistö, Eino
JR 51568
16%
1930
Etelä-Pohjanmaa — Ylihärmä
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 53702
16%
1935
Etelä-Savo — Heinävesi
Pennanen, Olavi
JR 53791
16%
1935
Etelä-Savo — Heinävesi
Pennanen, Olavi
JR 55120
16%
1910
Etelä-Pohjanmaa — Isokyrö
Penttala, Viljo
JR 60223
16%
1936
Satakunta — Pomarkku
Porin tyttölyseo
JR 64942
16%
1968
Peräpohjola — Karunki
Railonsala, Artturi
JR 65174
16%
1968
Peräpohjola — Simo
Railonsala, Artturi
JR 66762
16%
1965
Häme — Janakkala
Ratia, Mildred
JR 67570
16%
1932
Uusimaa — Hyvinkää
Renlund, T.
JR 67794
16%
1937
Kainuu — Posio
Rinne, Reino
JR 73814
16%
1963
Etelä-Karjala — Rautjärvi
Sanakirjasäätiön välityksellä,
JR 74577
16%
1937
Etelä-Pohjanmaa — Laihia
Seppälä, Santeri
JR 76786
16%
1937
Pohjois-Savo — Leppävirta
Sääski, Sylvi
JR 78124
16%
1956
Etelä-Karjala — Lumivaara
Sääski, Sylvi
JR 80104
16%
1935
Etelä-Pohjanmaa — Laihia
Torsti, E. H.
JR 82514
16%
1933
Pohjois-Karjala — Kitee
Vauhkonen, Pekka
SKVR III3 2997.
16%
1900
Länsi-Inkeri — Narvusi
Ruotsalainen, J. Fr.
JR 42661
16%
1962
Satakunta — Pori
Meri, Kaisa
JR 59582
16%
1951
Etelä-Karjala — Kivennapa
Pimiä, Amalia
JR 67083
16%
1964
Etelä-Karjala — Vuoksenranta
Ravantti, Aino
JR 34019
16%
1960
Etelä-Karjala — Pyhäjärvi Vpl.
Kärki, Frans
SKVR V2 1839.
16%
1877
Itä- ja Pohjois-Inkeri — Valkeasaari
Borenius, A. A.
JR 75047
16%
1954
Etelä-Karjala — Kivennapa
Seppänen, Hilma
SKVR XII1 1149.
16%
1920
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 39729
16%
1964
Pohjois-Pohjanmaa — Rantsila
Linna, Eino
JR 56923
16%
1932
Peräpohjola — Kemijärvi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 07691
16%
1938
Satakunta — Pihlajavesi
Helakaltio, Aini
SKVR XII1 1155.
16%
1915
Peräpohjola — Turtola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XIII2 5524.
16%
1933
Etelä-Karjala — Kurkijoki
Laiho, Lauri
JR 69388
16%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 09857
16%
1941
Pohjois-Pohjanmaa — Merijärvi
Hyvärinen, Juho
SKVR X1 696 α.
16%
1924
Satakunta — Ahlainen
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
SKVR XIII4 11630.
16%
1936
Etelä-Karjala — Koivisto
Mannonen, Ulla
SKVR XIV 669.
16%
1925
Uusimaa — Hyvinkää
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
SKVR III2 2136.
16%
1892
Länsi-Inkeri — Narvusi
Alava, Vihtori
JR 78378
16%
1956
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Ruskeala
Sääski, Sylvi
JR 83205
16%
1945
Etelä-Karjala — Sakkola
Virolainen, Maria
SKVR VI1 1379.
16%
1891
Etelä-Savo — Savitaipale
Jäkälä, Juho
SKVR XIII4 11297.
16%
1936
Etelä-Karjala — Rautu
Pennanen, Olavi
SKVR IX1 1698.
16%
1913
Häme — Hauho
Salo, Aukusti
JR 41759
16%
1938
Länsi-Inkeri — Soikkola
Mannonen, Ulla
JR 16983
16%
1965
Etelä-Karjala — Metsäpirtti
Hämäläinen, Manu
JR 33061
16%
1950
Etelä-Karjala — Kirvu
Kärki, Frans
SKVR XIII2 5484.
16%
1934
Etelä-Karjala — Metsäpirtti
Laiho, Lauri
JR 45967
16%
1962
Kainuu — Pudasjärvi
Niva, Kalle
JR 29807
16%
1962
Pohjois-Karjala — Polvijärvi
Kuikka, Inkeri
JR 78027
16%
1956
Etelä-Karjala — Lumivaara
Sääski, Sylvi
JR 78033
16%
1956
Etelä-Karjala — Lumivaara
Sääski, Sylvi
JR 79615
16%
1962
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Uukuniemi
Toiviainen, Eino
JR 59735
16%
1937
Pohjois-Karjala — Ilomantsi
Pirttilahti, Johan
JR 65339
16%
1968
Peräpohjola — Keminmaa
Railonsala, Artturi
SKVR XIII4 11613.
16%
1936
Etelä-Karjala — Rautu
Pennanen, Olavi
SKVR XIII4 11312.
16%
1935
Etelä-Karjala — Sakkola
Kinnari, Yrjö
SKVR XIII2 5299.
16%
1934
Etelä-Karjala — Vuoksenranta
Haltsonen, Sulo
JR 62133
16%
1948
Etelä-Savo — Virtasalmi
Pöyhönen, Martti
JR 83480
16%
1962
Etelä-Karjala — Vuoksenranta
Virtanen, Lilja
JR 83961
16%
1939
Pohjois-Karjala — Nurmes
Väänänen, Jorma
JR 75269
16%
1959
Etelä-Karjala — Kivennapa
Seppänen, Hilma
SKVR XIII4 11453.
16%
1938
Etelä-Karjala — Kuolemajärvi
Mannonen, Ulla
SKVR XIII2 5317.
16%
1850
Etelä-Karjala
Raussi, Eljas
JR 75104
16%
1954
Etelä-Karjala — Kivennapa
Seppänen, Hilma
JR 56571
16%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 62951
16%
1952
Etelä-Karjala — Rautu
Pöyhönen, Martti
JR 78064
16%
1956
Etelä-Karjala — Lumivaara
Sääski, Sylvi
SKVR VIII 1893.
16%
1910
Varsinais-Suomi — Uskela
Kallio, Ilmari
SKVR IX1 1015.
16%
1913
Häme — Hattula
Salo, Aukusti
SKVR IX1 1031.
16%
1914
Häme — Koski Hl
Aaltonen, Esko
SKVR IX1 1045.
16%
1914
Häme — Asikkala
Aaltonen, Esko
SKVR IX1 1046.
16%
1914
Häme — Hollola
Aaltonen, Esko
SKVR XII1 679.
16%
1932
Länsipohja — Junosuvanto
Haltsonen, Sulo
SKVR XII2 8224.
16%
1934
Ruija — Porsanki
Paulaharju, Samuli ja Jenny
SKVR XIII2 5289.
16%
1895
Etelä-Karjala — Hiitola
Heinonen, I. J.
SKVR XIII4 11458.
16%
1937
Etelä-Karjala — Koivisto
Mannonen, Ulla
SKVR XIV 657.
16%
1915
Uusimaa — Porvoo mlk
Velho, Osku
JR 26208
16%
1936
Pohjois-Pohjanmaa — Kalajoki
Kivioja, V. H.
JR 29594
16%
1885
Pohjois-Karjala — Nurmes
Krohn, Kaarle
JR 51569
16%
1930
Etelä-Pohjanmaa — Ylihärmä
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 57633
16%
1932
Peräpohjola — Turtola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 63927
16%
1957
Itä- ja Pohjois-Inkeri — Valkeasaari
Railonsala, Artturi
SKVR VIII 1885.
15%
1913
Varsinais-Suomi — Marttila
Vihervaara, Eemeli
SKVR XII1 1141.
15%
1891
Pohjois-Pohjanmaa — Pyhäjoki
Rautell, E. F.
SKVR IV3 4078.
15%
1891
Keski-Inkeri — Koprina
Alava, Vihtori
SKVR V2 1829.
15%
1916
Itä- ja Pohjois-Inkeri — Lempaala
Räikkönen, Eino
JR 10154
15%
1925
Keski-Suomi — Hankasalmi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 32579
15%
1946
Pohjois-Karjala — Pälkjärvi
Kärki, Frans
SKVR X1 708 α.
15%
1918
Satakunta — Tampere
Lindström, Olga
SKVR XIII4 11612.
15%
1936
Etelä-Karjala — Rautu
Pennanen, Olavi
JR 54742
15%
1946
Etelä-Karjala — Kivennapa
Pennanen, Olavi
JR 62453
15%
1950
Etelä-Savo — Virtasalmi
Pöyhönen, Martti
JR 73834
15%
1961
Keski-Inkeri — Spankkova
Sanakirjasäätiön välityksellä,
JR 70586
15%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
SKVR I3 1838.
15%
1892
Viena — Uhtua
Marttini, Iivana
SKVR XIV 653.
15%
1885
Uusimaa — Porvoo
Tuomala, J. E.
JR 73918
15%
1957
Etelä-Karjala — Viipuri mlk
Sassi, Mirjam
SKVR XIV 656.
15%
1915
Uusimaa — Porvoo mlk
Velho, Osku
SKVR XII1 657.
15%
1915
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XIII2 5381.
15%
1935
Etelä-Karjala — Koivisto
Kansanen, Erkki
JR 31938
15%
1942
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Suistamo
Kärki, Frans
JR 79045
15%
1966
Etelä-Karjala — Kuolemajärvi
Timonen, Senni
JR 66561
15%
1946
Pohjois-Savo — Tuusniemi
Räsänen, Otto
SKVR XIII4 11443.
15%
1936
Etelä-Karjala — Rautu
Pennanen, Olavi
JR 68880
15%
1961
Etelä-Karjala — Metsäpirtti
Ryyppö, Aulis
JR 28344
15%
1937
Uusimaa — Hyvinkää
Koskinen, Nanny
JR 41814
15%
1938
Länsi-Inkeri — Soikkola
Mannonen, Ulla
SKVR XIII4 11330.
15%
1938
Etelä-Karjala — Jaakkima
Tiilikainen, Maikki
JR 78946
15%
1938
Etelä-Karjala — Jaakkima
Tiilikainen, Maikki
JR 45520
15%
1938
Länsi-Inkeri — Narvusi
Niemi, Osmo
SKVR IX1 1696.
15%
1913
Häme — Hauho
Salo, Aukusti
JR 59738
15%
1937
Pohjois-Karjala — Ilomantsi
Pirttilahti, Johan
SKVR IX1 1021.
15%
1914
Häme — Hausjärvi
Aaltonen, Esko
JR 25802
15%
1957
Etelä-Karjala — Muolaa
Kilpelä, Eeva
JR 75259
15%
1959
Etelä-Karjala — Kivennapa
Seppänen, Hilma
JR 77846
15%
1944
Keski-Inkeri — Kupanitsa
Sääski, Sylvi
SKVR III1 1063.
15%
1881
Länsi-Inkeri — Narvusi
Porkka, Volmari
JR 32663
15%
1947
Etelä-Karjala — Metsäpirtti
Kärki, Frans
JR 35893
15%
1938
Länsi-Inkeri — Narvusi
Laiho, Lauri
JR 26239
15%
1962
Etelä-Karjala — Metsäpirtti
Klaus, Helena
JR 43314
15%
1937
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Sortavala mlk
Moilanen, Matti
SKVR XII1 1151.
15%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 19482
15%
1962
Etelä-Karjala — Muolaa
Jussila, Hilma
JR 66040
15%
1955
Etelä-Karjala — Virolahti
Rantanen, Saimi
JR 75123
15%
1954
Etelä-Karjala — Kivennapa
Seppänen, Hilma
SKVR XIII2 5260.
15%
1889
Etelä-Karjala — Sakkola
Neovius, A. D.
JR 59376
15%
1957
Etelä-Karjala — Heinjoki
Pessinen, Eeva
JR 83960
15%
1939
Pohjois-Karjala — Nurmes
Väänänen, Jorma
SKVR X1 708.
15%
1909
Satakunta — Tampere
Kallio, V. J.
JR 17447
15%
1957
Etelä-Karjala — Äyräpää
Hörkkä, Lempi
JR 68905
15%
1962
Etelä-Karjala — Metsäpirtti
Ryyppö, Aulis
JR 06148
15%
1946
Keski-Suomi — Saarijärvi
Harju, Otto
JR 33556
15%
1953
Etelä-Pohjanmaa — Töysä
Kärki, Frans
JR 79068
15%
1966
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Suojärvi
Timonen, Senni
SKVR VI1 1192.
15%
1933
Etelä-Savo — Savitaipale
Kohvakka, Toini
SKVR VI1 1198.
15%
1913
Etelä-Savo — Mäntyharju
Kantele, Toini
SKVR VI1 1199.
15%
1904
Etelä-Savo — Hirvensalmi
Lundqvist, Ingeborg
SKVR VI2 6649.
15%
1890
Etelä-Savo — Luumäki
Alava, Vihtori
SKVR VI2 6667.
15%
1934
Pohjois-Savo — Sonkajärvi
Kaukonen, Väinö
SKVR VI2 6668.
15%
1934
Pohjois-Savo — Sonkajärvi
Kaukonen, Väinö
SKVR VII2 3566.
15%
1913
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Uukuniemi
Tuokko, M.
SKVR VII2 3568 α.
15%
1877
Pohjois-Karjala — Liperi
Borenius, A. A.
SKVR VII2 3570.
15%
1895
Pohjois-Karjala — Kontiolahti
Rytkönen, Antti
SKVR VII2 3572.
15%
1914
Pohjois-Karjala — Polvijärvi
Varis, Aino
SKVR VII2 3573.
15%
1927
Pohjois-Karjala — Kaavi
Tiilikainen, P.
SKVR VII2 3579.
15%
1909
Pohjois-Karjala — Juuka
Kokkonen, Heikki
SKVR VII2 3580.
15%
1912
Pohjois-Karjala — Valtimo
Nevalainen, Mandi
SKVR VII2 3581.
15%
1890
Pohjois-Karjala — Nurmes
Ollilainen, P.
SKVR VII2 3582.
15%
1914
Pohjois-Karjala — Nurmes
Laitinen, M.
SKVR VII2 3586.
15%
1910
Laatokan Karjala (Raja-Karjala)
Kallio, Alma
SKVR VIII 1845.
15%
1912
Varsinais-Suomi — Muurla
Saariluoma, Vilho
SKVR VIII 1882.
15%
1914
Varsinais-Suomi — Piikkiö
Häyrinen, Kalle
SKVR VIII 1887.
15%
1911
Varsinais-Suomi — Pöytyä
Vihervaara, Eemeli
SKVR VIII 1895.
15%
1909
Varsinais-Suomi — Kuusjoki
Kallio, V. J.
SKVR VIII 1896.
15%
1888
Varsinais-Suomi — Turku
Borenius, A. A.
SKVR VIII 1897.
15%
1914
Varsinais-Suomi — Paattinen
Saariluoma, Vilho
SKVR VIII 1898.
15%
1913
Varsinais-Suomi — Yläne
Rantasalo, Varma
SKVR VIII 1900.
15%
1913
Varsinais-Suomi — Yläne
Vahlberg, K.
SKVR VIII 1903.
15%
1914
Varsinais-Suomi — Vahto
Saariluoma, Vilho
SKVR VIII 2856.
15%
1909
Varsinais-Suomi — Kuusjoki
Kallio, V. J.
SKVR IX1 1006.
15%
1914
Häme
Hämäläis-Osakunta
SKVR IX1 1008.
15%
1913
Häme — Akaa
Salo, Aukusti
SKVR IX1 1010.
15%
1914
Häme — Hattula
Salo, Aukusti
SKVR IX1 1018.
15%
1914
Häme — Janakkala
Aaltonen, Esko
SKVR IX1 1022.
15%
1913
Häme — Hausjärvi
Sykäri, Hilma
SKVR IX1 1026.
15%
1914
Häme — Hausjärvi
Aaltonen, Esko
SKVR IX1 1027.
15%
1914
Häme — Kärkölä
Aaltonen, Esko
SKVR IX1 1029.
15%
1886
Häme — Koski Hl
Leino, A.
SKVR IX1 1033.
15%
1914
Häme — Hauho
Keskitalo, E.
SKVR IX1 1044.
15%
1914
Häme — Asikkala
Groundstroem, Kalervo
SKVR IX1 1048.
15%
1888
Häme — Orimattila
Jakobson, A. V.
SKVR IX1 1050.
15%
1913
Häme — Orimattila
Hardén, Arthur
SKVR IX1 1061.
15%
1888
Häme — Luhanka
Lilius, Lilli
SKVR IX1 1065.
15%
1913
Häme — Jämsä
Sinisalo, Anni
SKVR IX1 1067.
15%
1908
Häme — Korpilahti
Kotikoski, J. W.
SKVR IX1 1068.
15%
1913
Häme — Korpilahti
Kaukoranta, Toivo
SKVR IX1 1071.
15%
1914
Häme — Hattula
Salo, Aukusti
SKVR IX1 1072.
15%
1914
Häme — Hattula
Salo, Aukusti
SKVR IX1 1073.
15%
1913
Häme — Hattula
Salo, Aukusti
SKVR IX1 1074.
15%
1914
Häme — Loppi
Aaltonen, Esko
SKVR IX1 1076.
15%
1914
Häme — Koski Hl
Aaltonen, Esko
SKVR IX1 1078.
15%
1915
Häme — Luopioinen
Vallenius, Niilo
SKVR IX2 123.
15%
1913
Keski-Suomi — Uurainen
Koskenjaakko, Anshelm
SKVR IX2 126.
15%
1914
Keski-Suomi — Sumiainen
Häyrinen, Kalle
SKVR IX2 127.
15%
1913
Keski-Suomi — Konginkangas
Koskenjaakko, Anshelm
SKVR IX2 128.
15%
1913
Keski-Suomi — Konginkangas
Kaukoranta, Toivo
SKVR X1 698.
15%
1889
Satakunta — Noormarkku
Ollinen, J. F.
SKVR X1 703.
15%
1924
Satakunta — Huittinen
Hirsikoski, Anna
SKVR X1 705.
15%
1913
Satakunta — Honkajoki
Kallio, V. J.
SKVR X1 708 β.
15%
1924
Satakunta — Ruovesi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
SKVR XI 80.
15%
1913
Etelä-Pohjanmaa — Isojoki
Kallio, V. J.
SKVR XI 86.
15%
1914
Etelä-Pohjanmaa — Veteli
Salmela, Alfred
SKVR XI 89.
15%
1921
Etelä-Pohjanmaa — Kälviä
Tikanoja, Eevi
SKVR XI 90.
15%
1887
Etelä-Pohjanmaa — Laihia
Kotkanen, Juho
SKVR XI 93.
15%
1900
Etelä-Pohjanmaa — Ylihärmä
Korpi, I.
SKVR XI 2529.
15%
1870
Etelä-Pohjanmaa — Veteli
Aspelin, J. R.
SKVR XII1 601.
15%
1921
Kainuu — Sotkamo
Niskanen, Hilma
SKVR XII1 602.
15%
1917
Kainuu — Kuhmo
Paulaharju, Samuli ja Jenny
SKVR XII1 622.
15%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 640.
15%
1915
Peräpohjola — Simo
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 676.
15%
1932
Länsipohja — Junosuvanto
Haltsonen, Sulo
SKVR XII1 677.
15%
1932
Länsipohja — Vittanki
Haltsonen, Sulo
SKVR XII1 681.
15%
1932
Länsipohja — Vittanki
Haltsonen, Sulo
SKVR XII1 684.
15%
1932
Länsipohja — Täräntö
Paulaharju, Samuli ja Jenny
SKVR XII1 686.
15%
1931
Ruija — Nordkapp
Paulaharju, Samuli ja Jenny
SKVR XII1 695.
15%
1915
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII2 8220.
15%
1933
Länsipohja — Jällivaara
Paulaharju, Samuli ja Jenny
SKVR XIII2 5280.
15%
1935
Etelä-Karjala — Koivisto
Laiho, Lauri
SKVR XIII2 5298.
15%
1935
Etelä-Karjala — Kirvu
Kirvun Tietävälän nuorisoseuran arkisto
SKVR XIII4 11331.
15%
1938
Etelä-Karjala — Kirvu
Kymäläinen, Ensio
SKVR XIII4 11336.
15%
1936
Etelä-Karjala — Suursaari
Laiho, Lauri
SKVR XIV 609.
15%
1920
Uusimaa — Vehkalahti
Vuorisalo, Katri
SKVR XIV 616.
15%
1937
Uusimaa — Sippola
Stenroth, Artur
SKVR XIV 641.
15%
1915
Uusimaa — Lapinjärvi
Salminen, Tyyne
SKVR XIV 644.
15%
1939
Uusimaa — Artjärvi
Saarto, Maila
SKVR XIV 650.
15%
1920
Uusimaa — Askola
Allén, Tyyne
SKVR XIV 652.
15%
1932
Uusimaa — Pukkila
Ollila, Reino
SKVR XIV 654.
15%
1915
Uusimaa — Porvoo mlk
Velho, Osku
SKVR XIV 661.
15%
1922
Uusimaa — Mäntsälä
Kivisoja, Helmi
SKVR XIV 668.
15%
1925
Uusimaa — Hyvinkää
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
SKVR XIV 671.
15%
1915
Uusimaa — Tuusula
Lindstedt, Armas
SKVR XIV 672.
15%
1932
Uusimaa — Tuusula
Renlund, T.
SKVR XIV 674.
15%
1931
Uusimaa — Sammatti
Ruoppila, Veikko
JR 19408
15%
1936
Pohjois-Savo — Sonkajärvi
Juntunen, Liisa
JR 20585
15%
1962
Etelä-Pohjanmaa — Evijärvi
Järvinen, Matti
JR 21929
15%
1909
Etelä-Pohjanmaa — Soini
Kaltiala, J. P.
JR 23385
15%
1962
Pohjois-Karjala — Nurmes
Karjalainen, Elin
JR 23500
15%
1962
Etelä-Savo — Sulkava
Karppinen, Helmi
JR 23860
15%
1937
Etelä-Savo — Pertunmaa
Kaukonen, Katri
JR 24932
15%
1932
Uusimaa — Mäntsälä
Kauppinen, Eino
JR 26442
15%
1934
Etelä-Savo — Lappee
Kohvakka, Toini
JR 27716
15%
1935
Pohjois-Pohjanmaa — Raahe
Korpi, Henna
JR 00626
15%
1936
Pohjois-Savo — Vehmersalmi
Airaksinen, Emil
JR 00765
15%
1947
Satakunta — Honkajoki
Alanen, Viljo
JR 01001
15%
1889
Keski-Suomi — Saarijärvi
Alava, Vihtori
JR 05660
15%
1957
Häme — Asikkala
Halme, Wilhelmina
JR 06911
15%
1938
Pohjois-Pohjanmaa — Oulu
Heikkilä, Heimo
JR 09115
15%
1938
Etelä-Pohjanmaa — Soini
Hongisto, Tyyne
JR 10227
15%
1925
Häme — Jämsä
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 10267
15%
1925
Häme — Valkeakoski
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 16394
15%
1943
None
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 16827
15%
1944
Uusimaa — Mäntsälä
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 17030
15%
1959
Häme — Luhanka
Hänninen, Aino
JR 32317
15%
1928
Satakunta — Vesilahti
Kärki, Frans
JR 32338
15%
1928
Etelä-Pohjanmaa — Laihia
Kärki, Frans
JR 32474
15%
1936
Satakunta — Vesilahti
Kärki, Frans
JR 34737
15%
1936
Satakunta — Merikarvia
Laiho, Aili
JR 35005
15%
1962
Keski-Suomi — Rautalampi
Laapotti, Anja
JR 35758
15%
1936
Satakunta — Merikarvia
Laiho, Lauri
JR 35760
15%
1936
Satakunta — Merikarvia
Laiho, Lauri
JR 37996
15%
1936
Etelä-Karjala — Jaakkima
Laukkanen, Ingrid
JR 38927
15%
1962
Kainuu — Säräisniemi
Leinonen, Erkki
JR 39299
15%
1962
Etelä-Pohjanmaa — Lapua
Leppisalo, Eila
JR 39395
15%
1935
Etelä-Pohjanmaa — Isokyrö
Liimakka, Helmi
JR 39425
15%
1939
Keski-Suomi — Karstula
Liimatainen, Pauli
JR 39869
15%
1926
Etelä-Pohjanmaa — Perho
Linna, Eino, S.
JR 40556
15%
1935
Pohjois-Pohjanmaa — Kärsämäki
Luoma, Leander
JR 40813
15%
1924
Satakunta — Ruovesi
Luutonen, Ahto
JR 40814
15%
1924
Satakunta — Ruovesi
Luutonen, Ahto
JR 40945
15%
1954
Keski-Suomi — Viitasaari
Määttänen, Vieno
JR 44686
15%
1937
Satakunta — Siikainen
Myllymäki, Emilia
JR 44705
15%
1922
Häme — Orimattila
Myllyvirta, Aili
JR 45160
15%
1962
Etelä-Pohjanmaa — Lohtaja
Niemelä, Ahto
JR 45856
15%
1936
Pohjois-Savo — Pielavesi
Nissinen, Armas
JR 45910
15%
1937
Pohjois-Savo — Pielavesi
Nissinen, Armas
JR 46468
15%
1939
Pohjois-Pohjanmaa — Rantsila
Näsälä, Aune
JR 48183
15%
1936
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Salmi
Orjatsalo, Aleksi
JR 50557
15%
1954
Etelä-Savo — Juva
Paronen, Aili
JR 51571
15%
1930
Kainuu — Pudasjärvi
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 51585
15%
1930
Etelä-Pohjanmaa — Perho
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 52131
15%
1935
Länsipohja — Ruotsin Ylitornio
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 52135
15%
1935
Länsipohja — Jällivaara
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 52242
15%
1937
Länsipohja — Vittanki
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 52244
15%
1937
Länsipohja — Jukkasjärvi
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 53197
15%
1922
Häme — Orimattila
Peltola, Alli
JR 53269
15%
1932
Etelä-Pohjanmaa — Töysä
Peltonen, Erkki
JR 53737
15%
1935
Etelä-Savo — Heinävesi
Pennanen, Olavi
JR 53753
15%
1935
Etelä-Savo — Heinävesi
Pennanen, Olavi
JR 53763
15%
1935
Etelä-Savo — Heinävesi
Pennanen, Olavi
JR 55694
15%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 56138
15%
1915
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 57762
15%
1932
Peräpohjola — Turtola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 57817
15%
1932
Peräpohjola — Turtola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 57912
15%
1932
Peräpohjola — Sodankylä
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 59579
15%
1951
Etelä-Karjala — Kivennapa
Pimiä, Amalia
JR 60265
15%
1938
Satakunta — Pori
Porin tyttölyseo
JR 60887
15%
1954
Etelä-Karjala — Kivennapa
Pulliainen, Liina
JR 61068
15%
1957
Etelä-Karjala — Kivennapa
Pulliainen, Liina
JR 61533
15%
1936
Pohjois-Pohjanmaa — Siikajoki
Putaala, Martti
JR 62114
15%
1948
Etelä-Savo — Virtasalmi
Pöyhönen, Martti
JR 62185
15%
1948
Etelä-Savo — Virtasalmi
Pöyhönen, Martti
JR 62902
15%
1952
Etelä-Savo — Hirvensalmi
Pöyhönen, Martti
JR 63368
15%
1938
Etelä-Pohjanmaa — Lapväärtti
Railonsala, Artturi
JR 63373
15%
1938
Etelä-Pohjanmaa — Lapväärtti
Railonsala, Artturi
JR 63425
15%
1939
Satakunta — Nokia
Railonsala, Artturi
JR 64016
15%
1962
Pohjois-Pohjanmaa — Nivala
Railonsala, Artturi
JR 64095
15%
1962
Etelä-Pohjanmaa — Teuva
Railonsala, Artturi
JR 64135
15%
1968
Peräpohjola — Ranua
Railonsala, Artturi
JR 64138
15%
1968
Peräpohjola — Ranua
Railonsala, Artturi
JR 64648
15%
1968
Peräpohjola — Alatornio
Railonsala, Artturi
JR 64650
15%
1968
Peräpohjola — Alatornio
Railonsala, Artturi
JR 65754
15%
1962
Satakunta — Pihlajavesi
Raivio, Lempi
JR 65795
15%
1921
Häme — Janakkala
Ranki, Aune
JR 66017
15%
1955
Keski-Suomi — Saarijärvi
Rantanen, Saimi
JR 66834
15%
1967
Häme — Janakkala
Ratia, Mildred
JR 66907
15%
1936
Etelä-Karjala — Räisälä
Räty, Tyyne
JR 67550
15%
1932
Uusimaa — Hyvinkää
Renlund, T.
JR 67605
15%
1932
Uusimaa — Hyvinkää
Renlund, T.
JR 67889
15%
1936
Etelä-Karjala — Kanneljärvi
Rissanen, Tyyne
JR 69321
15%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 69355
15%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 69447
15%
1932
Keski-Suomi — Laukaa
Saarijärven yhteiskoulu
JR 69491
15%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 69646
15%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 69774
15%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 69779
15%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 69853
15%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 70030
15%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 70083
15%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 70305
15%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 70311
15%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 70322
15%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 70412
15%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 71019
15%
1920
Häme — Tuulos
Saarikivi, Signe
JR 75524
15%
1953
Keski-Suomi — Pihtipudas
Sevón, Hannes
JR 75605
15%
1953
Varsinais-Suomi — Lappi Tl.
Siltamäki, Markus
JR 76602
15%
1962
Pohjois-Savo — Varpaisjärvi
Suuntala, Martta
JR 76737
15%
1922
Etelä-Karjala — Virolahti
Syrjänen, Rauha
JR 76747
15%
1937
Pohjois-Savo — Leppävirta
Sääski, Sylvi
JR 76777
15%
1937
Pohjois-Savo — Leppävirta
Sääski, Sylvi
JR 76888
15%
1938
Etelä-Savo — Kangaslampi
Sääski, Sylvi
JR 77057
15%
1939
Etelä-Savo — Sulkava
Sääski, Sylvi
JR 78364
15%
1956
Etelä-Karjala — Valkjärvi
Sääski, Sylvi
JR 79605
15%
1962
Pohjois-Karjala — Kontiolahti
Toiviainen, Eino
JR 79879
15%
1936
Kainuu — Sotkamo
Tolonen, Kaisa
JR 80453
15%
1936
Etelä-Pohjanmaa — Evijärvi
Tuomaala, Väinö
JR 80465
15%
1936
Etelä-Pohjanmaa — Evijärvi
Tuomaala, Väinö
JR 80754
15%
1946
Etelä-Pohjanmaa — Töysä
Tuomaala, Väinö
JR 80889
15%
1949
Etelä-Pohjanmaa — Veteli
Tuomaala, Väinö
JR 81411
15%
1910
Pohjois-Karjala — Ilomantsi
Turunen, A.
JR 83164
15%
1945
Häme — Jämsä
Virolainen, Maria
JR 83930
15%
1935
Etelä-Savo — Hirvensalmi
Väänänen, Jorma
JR 84395
15%
1963
Etelä-Pohjanmaa — Kauhajoki
Äijö, Maija
JR 84434
15%
1962
Satakunta — Ruovesi
Ylämäkipää, Katri
JR 32967
15%
1949
Etelä-Karjala — Uusikirkko Vpl.
Kärki, Frans
JR 54431
15%
1937
Etelä-Karjala — Muolaa
Pennanen, Olavi
JR 02364
15%
1954
Pohjois-Pohjanmaa — Alavieska
Auranen, Helvi
JR 50499
15%
1936
Pohjois-Pohjanmaa — Ii
Palukka, Fiina
JR 59748
15%
1937
Pohjois-Karjala — Ilomantsi
Pirttilahti, Johan
JR 83970
15%
1939
Pohjois-Karjala — Nurmes
Väänänen, Jorma
JR 23747
15%
1936
Etelä-Savo — Taipalsaari
Kaukonen, Katri
JR 83801
15%
1946
Etelä-Karjala — Kivennapa
Vuorikoski, Terttu
SKVR IX2 120.
15%
1850
Häme
Rudbäck ja Rothman
JR 07721
15%
1965
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Impilahti
Helenius, Mirjam
JR 59731
15%
1937
Pohjois-Karjala — Ilomantsi
Pirttilahti, Johan
SKVR XIII2 5528.
15%
1891
Etelä-Karjala — Rautjärvi
Lilius, Lilli
JR 37927
15%
1963
Etelä-Karjala — Kuolemajärvi
Lattu, Hilma
JR 61910
15%
1953
Pohjois-Karjala — Pielisjärvi
Pyykkö, Armi
JR 67795
15%
1937
Kainuu — Posio
Rinne, Reino
SKVR VIII 1890.
15%
1915
Varsinais-Suomi — Merimasku
Toivonen, Yrjö
SKVR XII1 680.
15%
1932
Länsipohja — Junosuvanto
Haltsonen, Sulo
JR 69467
15%
1932
Keski-Suomi — Rautalampi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 83193
15%
1945
Etelä-Karjala — Sakkola
Virolainen, Maria
SKVR IX1 1024.
15%
1914
Häme — Hausjärvi
Aaltonen, Esko
SKVR XIII2 5275.
15%
1935
Etelä-Karjala — Koivisto
Haltsonen, Sulo
JR 23886
15%
1937
Etelä-Savo — Pertunmaa
Kaukonen, Katri
JR 32834
15%
1948
Etelä-Karjala — Sakkola
Kärki, Frans
SKVR XIII2 5486.
15%
1935
Etelä-Karjala — Rautu
Kaukonen, Katri
JR 20430
15%
1938
Viena — Kontokki
Jyrinoja, Vasili
SKVR XIII2 5512.
15%
1935
Etelä-Karjala — Koivisto
Kansanen, Erkki
SKVR XIV 640.
15%
1913
Uusimaa — Lapinjärvi
Salminen, Tyyne
SKVR XIV 642.
15%
1915
Uusimaa — Lapinjärvi
Salminen, Tyyne
SKVR XIII2 5527.
15%
1891
Etelä-Karjala — Jaakkima
Lilius, Lilli
JR 64943
15%
1968
Peräpohjola — Karunki
Railonsala, Artturi
JR 32331
15%
1940
Etelä-Pohjanmaa — Ilmajoki
Kärki, Frans
JR 32586
15%
1934
Etelä-Pohjanmaa — Ilmajoki
Kärki, Frans
JR 61192
15%
1936
Pohjois-Savo — Tervo
Puranen, Anna
JR 64137
15%
1968
Peräpohjola — Ranua
Railonsala, Artturi
JR 73045
15%
1935
Varsinais-Suomi — Uusikaupunki
Salokannel, Tyyne
JR 25782
15%
1957
Etelä-Karjala — Muolaa
Kilpelä, Eeva
SKVR XIV 658.
15%
1915
Uusimaa — Porvoo mlk
Velho, Osku
JR 21114
15%
1909
Varsinais-Suomi — Uskela
Kallio, Ilmari
JR 31919
15%
1942
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Suistamo
Kärki, Frans
JR 42858
15%
1949
Etelä-Karjala — Uusikirkko Vpl.
Mikkola, Anna
JR 78407
15%
1938
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Suistamo
Särkkälä, Sylvi
SKVR VII2 3480.
15%
1885
Pohjois-Karjala — Pielisjärvi
Krohn, Kaarle
SKVR XIII2 5507.
14%
1929
Etelä-Karjala — Kanneljärvi
Määttänen, Rebekka
JR 70343
14%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 70446
14%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 37950
14%
1966
Etelä-Karjala — Kuolemajärvi
Lattu, Hilma
JR 60680
14%
1961
Etelä-Karjala — Uusikirkko Vpl.
Pukonen, Elsa
JR 69537
14%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
SKVR VII2 3571.
14%
1909
Pohjois-Karjala — Kontiolahti
Lukkarinen, Juho
JR 19098
14%
1935
Pohjois-Savo — Suonenjoki
Jalkanen, Yrjö
JR 26638
14%
1958
Etelä-Savo — Heinävesi
Koistinen, Liisa
JR 08404
14%
1962
Pohjois-Karjala — Nurmes
Hirvonen, Aino
JR 34734
14%
1936
Satakunta — Merikarvia
Laiho, Aili
JR 35878
14%
1936
Varsinais-Suomi — Uusikirkko Tl.
Laiho, Lauri
JR 53827
14%
1935
Etelä-Savo — Heinävesi
Pennanen, Olavi
JR 62815
14%
1952
Etelä-Savo — Mikkeli mlk
Pöyhönen, Martti
JR 69839
14%
1932
Keski-Suomi — Pihtipudas
Saarijärven yhteiskoulu
JR 80452
14%
1936
Etelä-Pohjanmaa — Evijärvi
Tuomaala, Väinö
SKVR XIII2 5313.
14%
1890
Etelä-Karjala — Säkkijärvi
Alava, Vihtori
SKVR XIII2 5316.
14%
1890
Etelä-Karjala — Säkkijärvi
Alava, Vihtori
JR 69688
14%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
SKVR XIII4 11335.
14%
1937
Etelä-Karjala — Virolahti
Korpela, Jaakko
JR 33460
14%
1952
Itä- ja Pohjois-Inkeri — Miikkulainen
Kärki, Frans
JR 69855
14%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 33033
14%
1950
Etelä-Karjala — Muolaa
Kärki, Frans
SKVR VI1 1184.
14%
1891
Etelä-Savo — Savitaipale
Jäkälä, Juho
SKVR VI1 1187.
14%
1933
Etelä-Savo — Lappee
Kohvakka, Toini
SKVR VI1 1196.
14%
1913
Etelä-Savo — Mäntyharju
Kantele, Toini
SKVR VI1 1200.
14%
1877
Etelä-Savo — Ristiina
Koskimies, A. V.
SKVR VI1 1214.
14%
1933
Etelä-Savo — Pieksämäki
Kohvakka, Toini
SKVR VI1 1216.
14%
1921
Pohjois-Savo — Suonenjoki
Vehviläinen, Annikki
SKVR VI1 1217.
14%
1914
Pohjois-Savo — Kuopio
Tossavainen, M.
SKVR VI1 1222.
14%
1909
Pohjois-Savo — Kiuruvesi
Tikkanen, Eino
SKVR VI2 6651.
14%
1890
Etelä-Savo — Lemi
Alava, Vihtori
SKVR VI2 6654.
14%
1934
Etelä-Savo — Lappee
Kohvakka, Toini
SKVR VI2 6665 β.
14%
1935
Pohjois-Savo — Kiuruvesi
Nivalainen, Juho
SKVR VI2 6666.
14%
1932
Pohjois-Savo — Vieremä
Rytkönen, Ahti
SKVR IX1 1020.
14%
1911
Häme — Hausjärvi
Mikkola, Edv.
SKVR IX1 1028.
14%
1914
Häme — Kärkölä
Aaltonen, Esko
SKVR IX1 1032.
14%
1914
Häme — Koski Hl
Aaltonen, Esko
SKVR IX1 1036.
14%
1913
Häme — Luopioinen
Regnell, Hanna
SKVR IX1 1040.
14%
1913
Häme — Asikkala
Kantele, Toini
SKVR IX1 1042.
14%
1914
Häme — Asikkala
Aaltonen, Esko
SKVR IX1 1049.
14%
1906
Häme — Orimattila
Heporauta, F. A.
SKVR IX1 1053.
14%
1914
Häme — Iitti
Groundstroem, Kalervo
SKVR IX1 1054.
14%
1914
Häme — Iitti
Groundstroem, Kalervo
SKVR IX1 1058.
14%
1909
Häme — Hartola
Koskenjaakko, Anshelm
SKVR IX2 121.
14%
1913
Keski-Suomi — Petäjävesi
Koskenjaakko, Anshelm
SKVR IX2 122.
14%
1913
Keski-Suomi — Jyväskylä mlk
Kaukoranta, Toivo
SKVR IX2 125.
14%
1913
Keski-Suomi — Sumiainen
Kaukoranta, Toivo
SKVR IX2 132.
14%
1913
Keski-Suomi — Saarijärvi
Koskenjaakko, Anshelm
SKVR IX2 136.
14%
1913
Keski-Suomi — Viitasaari
Kaukoranta, Toivo
SKVR X1 700.
14%
1888
Satakunta — Merikarvia
Roslin, M. K.
SKVR XII1 599.
14%
1897
Pohjois-Pohjanmaa — Piippola
Meriläinen, Heikki
SKVR XII1 603.
14%
1921
Pohjois-Pohjanmaa — Kalajoki
Hongell, Aune
SKVR XII1 607.
14%
1892
Pohjois-Pohjanmaa — Revonlahti
Koskimies, A. V.
SKVR XII1 632.
14%
1915
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 637.
14%
1915
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 644.
14%
1921
Peräpohjola — Turtola
Paulaharju, Samuli ja Jenny
SKVR XII1 648.
14%
1916
Peräpohjola — Ylitornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 664.
14%
1915
Peräpohjola — Kolari
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 671.
14%
1920
Peräpohjola — Muonio
Paulaharju, Samuli ja Jenny
SKVR XII1 675.
14%
1932
Länsipohja — Kaaresuvanto
Haltsonen, Sulo
SKVR XII1 678.
14%
1932
Länsipohja — Vittanki
Haltsonen, Sulo
SKVR XII1 682.
14%
1932
Länsipohja — Vittanki
Haltsonen, Sulo
SKVR XII1 687.
14%
1884
Pohjois-Pohjanmaa — Pyhäjärvi Ol.
Krohn, Kaarle
SKVR XII2 8223.
14%
1934
Ruija — Porsanki
Paulaharju, Samuli ja Jenny
SKVR XIII2 5273.
14%
1911
Etelä-Karjala — Koivisto
Vaara, V. B.
SKVR XIII2 5295.
14%
1891
Etelä-Karjala — Rautjärvi
Sirén, Signe
SKVR XIII2 5296.
14%
1917
Etelä-Karjala — Kirvu
Suomalainen, Johannes
SKVR XIII2 5297.
14%
1935
Etelä-Karjala — Kirvu
Kirvun Tietävälän nuorisoseuran arkisto
SKVR XIII2 5312.
14%
1890
Etelä-Karjala — Viipuri mlk
Alava, Vihtori
SKVR XIII4 11323.
14%
1937
Etelä-Karjala — Koivisto
Mannonen, Ulla
SKVR XIII4 11337.
14%
1936
Etelä-Karjala — Suursaari
Laiho, Lauri
SKVR XIV 610.
14%
1920
Uusimaa — Vehkalahti
Vuorisalo, Katri
SKVR XIV 613.
14%
1893
Uusimaa — Sippola
Rytkönen, Antti
SKVR XIV 617.
14%
1935
Uusimaa — Kotka
Tirronen, Uuno
SKVR XIV 618.
14%
1935
Uusimaa — Kymi
Einola, Viktor
SKVR XIV 634.
14%
1906
Uusimaa — Elimäki
Heporauta, F. A.
SKVR XIV 655.
14%
1915
Uusimaa — Porvoo mlk
Velho, Osku
SKVR XIV 659.
14%
1915
Uusimaa — Porvoo mlk
Velho, Osku
SKVR XIV 663.
14%
1915
Uusimaa — Mäntsälä
Louhe, Lempi
JR 20721
14%
1941
Peräpohjola — Turtola
Kaakinen, Iikka
JR 20808
14%
1941
Pohjois-Pohjanmaa — Piippola
Kaakinen, Iikka
JR 22424
14%
1936
Etelä-Savo — Mäntyharju
Karhu, J.
JR 23737
14%
1936
Etelä-Savo — Taipalsaari
Kaukonen, Katri
JR 23856
14%
1937
Etelä-Savo — Pertunmaa
Kaukonen, Katri
JR 23866
14%
1937
Etelä-Savo — Hirvensalmi
Kaukonen, Katri
JR 07038
14%
1923
Pohjois-Savo — Siilinjärvi
Heikkinen, Edith
JR 07408
14%
1935
Häme — Hartola
Heino, Arvo
JR 08309
14%
1935
Pohjois-Pohjanmaa — Pyhäjärvi Ol.
Hirvimäki, Aune
JR 08655
14%
1970
Pohjois-Karjala — Rääkkylä
Hirvonen, Aune
JR 16011
14%
1943
Satakunta — Nokia
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 16706
14%
1944
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 16745
14%
1944
Uusimaa — Kymi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 28338
14%
1929
Peräpohjola — Savukoski
Koskinen, Lauri
JR 32401
14%
1935
Etelä-Pohjanmaa — Laihia
Kärki, Frans
JR 32411
14%
1935
Pohjois-Pohjanmaa — Pyhäjoki
Kärki, Frans
JR 34871
14%
1936
Etelä-Karjala — Tytärsaari
Laiho, Aili
JR 37073
14%
1937
Pohjois-Savo — Kiuruvesi
Lämsä, Antti
JR 39657
14%
1935
Häme — Lahti
Lindsten, Juho
JR 40878
14%
1937
Etelä-Savo — Mikkeli
Lyytikäinen, Veikko
JR 41199
14%
1936
Pohjois-Pohjanmaa — Kestilä
Mannermaa, Ilmari
JR 51382
14%
1916
Peräpohjola — Rovaniemi
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 51570
14%
1930
Etelä-Pohjanmaa — Perho
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 51572
14%
1930
Etelä-Pohjanmaa — Perho
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 51573
14%
1930
Etelä-Pohjanmaa — Perho
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 51576
14%
1930
Ruija — Porsanki
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 52133
14%
1935
Länsipohja — Jällivaara
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 52243
14%
1937
Länsipohja — Pajala
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 54731
14%
1946
Etelä-Karjala — Kivennapa
Pennanen, Olavi
JR 54871
14%
1946
Etelä-Karjala — Kivennapa
Pennanen, Olavi
JR 56169
14%
1915
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 57068
14%
1932
Peräpohjola — Kolari
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 57079
14%
1932
Peräpohjola — Kolari
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 57083
14%
1932
Peräpohjola — Kolari
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 61458
14%
1935
Pohjois-Pohjanmaa
Putaala, Martti
JR 61468
14%
1936
Pohjois-Pohjanmaa — Oulu
Putaala, Martti
JR 61560
14%
1936
Pohjois-Pohjanmaa — Oulu
Putaala, Martti
JR 62504
14%
1950
Pohjois-Savo — Suonenjoki
Pöyhönen, Martti
JR 62809
14%
1952
Etelä-Savo — Mikkeli mlk
Pöyhönen, Martti
JR 62924
14%
1952
Etelä-Savo — Ristiina
Pöyhönen, Martti
JR 64021
14%
1962
Pohjois-Pohjanmaa — Nivala
Railonsala, Artturi
JR 64038
14%
1962
Kainuu — Paltamo
Railonsala, Artturi
JR 65333
14%
1968
Peräpohjola — Keminmaa
Railonsala, Artturi
JR 68978
14%
1935
Pohjois-Karjala — Pielisjärvi
Saarelainen, J. V.
JR 68991
14%
1935
Pohjois-Karjala — Pielisjärvi
Saarelainen, J. V.
JR 69288
14%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 69323
14%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 69385
14%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 69629
14%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 69802
14%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 69854
14%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 70636
14%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 70649
14%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 70706
14%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 70779
14%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 70790
14%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 70814
14%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 73717
14%
1951
Etelä-Karjala — Uusikirkko Vpl.
Sanakirjasäätiön välityksellä,
JR 76195
14%
1949
Etelä-Karjala — Seiskari
Stauffer, Kirsti
JR 77010
14%
1939
Etelä-Savo — Sulkava
Sääski, Sylvi
JR 77043
14%
1939
Etelä-Savo — Sulkava
Sääski, Sylvi
JR 80907
14%
1949
Etelä-Pohjanmaa — Veteli
Tuomaala, Väinö
JR 81045
14%
1946
Etelä-Pohjanmaa — Soini
Tuomaala, Väinö
JR 82600
14%
1956
Etelä-Karjala — Kirvu
Velling, Rauno
JR 83263
14%
1937
Etelä-Savo — Sulkava
Virta, Alma
SKVR IV1 1086.
14%
1859
Keski-Inkeri — Moloskovitsa
Törneroos ja Tallqvist
SKVR IX1 1686.
14%
1913
Häme — Tammela
Salo, Aukusti
SKVR XIV 649.
14%
1919
Uusimaa — Myrskylä
Salminen, Väinö
SKVR VIII 1902.
14%
1909
Varsinais-Suomi — Vahto
Vihervaara, Eemeli
SKVR IX1 1069.
14%
1913
Häme — Korpilahti
Vihervaara, Eemeli
SKVR XIII2 5279.
14%
1935
Etelä-Karjala — Koivisto
Laiho, Lauri
JR 17323
14%
1962
Pohjois-Karjala — Eno
Härkönen, Olavi
JR 32896
14%
1949
Etelä-Karjala — Metsäpirtti
Kärki, Frans
JR 37791
14%
1962
Etelä-Karjala — Koivisto
Lankinen, Emma
JR 38777
14%
1962
Etelä-Pohjanmaa — Vimpeli
Lehtimäki, Aleksi
SKVR VII2 3465.
14%
1891
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Soanlahti
Neovius, A. D.
SKVR VII2 3473.
14%
1914
Pohjois-Karjala — Polvijärvi
Varis, Aino
SKVR XI 87.
14%
1932
Etelä-Pohjanmaa — Halsua
Vuorela, Toivo
JR 09332
14%
1962
Etelä-Karjala — Viipuri mlk
Huotari, Miina
SKVR X1 728.
14%
1904
Satakunta — Orivesi
Aronsson, T.
SKVR XI 84.
14%
1909
Etelä-Pohjanmaa — Lehtimäki
Murtomäki, Kalle
JR 27415
14%
1954
Keski-Suomi — Viitasaari
Korhonen, Elin
JR 00126
14%
1962
Etelä-Savo — Juva
Aalto, Gabriel
JR 32730
14%
1946
Etelä-Karjala — Sakkola
Kärki, Frans
JR 55684
14%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 57363
14%
1932
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 57772
14%
1932
Peräpohjola — Turtola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 57809
14%
1932
Peräpohjola — Turtola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 75081
14%
1954
Etelä-Karjala — Kivennapa
Seppänen, Hilma
JR 83270
14%
1937
Etelä-Savo — Sulkava
Virta, Alma
JR 07033
14%
1936
Pohjois-Savo — Vieremä
Heikkinen, Anna
JR 27866
14%
1964
Etelä-Karjala — Muolaa
Kortemaa, Sylvi
JR 33104
14%
1950
Etelä-Karjala — Pyhäjärvi Vpl.
Kärki, Frans
SKVR VI1 1380.
14%
1933
Etelä-Savo — Lemi
Kohvakka, Toini
JR 59747
14%
1937
Pohjois-Karjala — Ilomantsi
Pirttilahti, Johan
SKVR III2 1831.
14%
1891
Länsi-Inkeri — Narvusi
Alava, Vihtori
SKVR VI2 6659.
14%
1890
Etelä-Savo — Joutseno
Alava, Vihtori
SKVR XIII2 5306.
14%
1890
Etelä-Karjala — Jääski
Alava, Vihtori
JR 50441
14%
1964
Peräpohjola — Tervola
Palosaari, Selina
SKVR XIII2 5259.
14%
1848
Etelä-Karjala — Sakkola
Reinholm, H. A.
SKVR XIII2 5498.
14%
1916
Etelä-Karjala — Kurkijoki
Sirén, Signe
JR 39184
14%
1936
Satakunta — Vampula
Lepistö, Eino
JR 39218
14%
1945
Satakunta — Vampula
Lepistö, Eino
SKVR XIII4 11325.
14%
1936
Etelä-Karjala — Koivisto
Mannonen, Ulla
SKVR XIII4 11451.
14%
1935
Etelä-Karjala — Sakkola
Kinnari, Yrjö
JR 33533
14%
1952
Etelä-Karjala — Lumivaara
Kärki, Frans
SKVR IX2 135.
14%
1913
Keski-Suomi — Saarijärvi
Salo, Aukusti
JR 31153
14%
1937
Aunus — Repola
Kyöttinen, Pekka
JR 33776
14%
1958
Satakunta — Tottijärvi
Kärki, Frans
JR 57822
14%
1932
Peräpohjola — Turtola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR IX1 1155.
14%
1915
Häme — Korpilahti
Kotikoski, J. W.
JR 54802
14%
1946
Etelä-Karjala — Kivennapa
Pennanen, Olavi
JR 66526
14%
1936
Pohjois-Savo — Tuusniemi
Räsänen, Otto
SKVR VI2 6661.
14%
1934
Etelä-Savo — Ristiina
Kohvakka, Toini
SKVR IX1 1047.
14%
1914
Häme — Hollola
Aaltonen, Esko
JR 10328
14%
1925
Häme — Orimattila
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
SKVR XIII4 11629.
14%
1937
Etelä-Karjala — Koivisto
Mannonen, Ulla
JR 31445
14%
1957
Itä- ja Pohjois-Inkeri — Valkeasaari
Kälviäinen, Matti
SKVR XIV 639.
14%
1915
Uusimaa — Lapinjärvi
Salminen, Tyyne
SKVR VI1 1218.
14%
1904
Pohjois-Savo — Pielavesi
Nousiainen, V.
SKVR IX1 1070.
14%
1914
Häme — Hattula
Salo, Aukusti
JR 55209
14%
1963
Etelä-Pohjanmaa — Alavus
Perälä, Tauno
JR 59400
14%
1957
Etelä-Karjala — Kuolemajärvi
Pessinen, Eeva
SKVR I3 1807.
14%
1904
Viena — Kontokki
Niemi, A. R.
SKVR VIII 1891.
14%
1914
Varsinais-Suomi — Rusko
Saariluoma, Vilho
SKVR IX2 134.
14%
1913
Keski-Suomi — Saarijärvi
Kaukoranta, Toivo
SKVR XIII2 5523.
14%
1933
Etelä-Karjala — Kurkijoki
Haltsonen, Sulo
SKVR XIV 662.
14%
1915
Uusimaa — Mäntsälä
Louhe, Lempi
SKVR XIV 667.
14%
1937
Uusimaa — Hyvinkää
Andelin, Vilho
JR 08595
14%
1962
Pohjois-Karjala — Ilomantsi
Hirvonen, Aune
JR 76062
14%
1936
Ruija — Omasvuono
Sommerseth, Anton J.
SKVR XIII4 11626.
14%
1937
Etelä-Karjala — Koivisto
Mannonen, Ulla
JR 53321
14%
1936
Etelä-Pohjanmaa — Töysä
Peltonen, Erkki
JR 19109
14%
1935
Pohjois-Savo — Suonenjoki
Jalkanen, Yrjö
JR 06861
14%
1936
Satakunta — Hämeenkyrö
Heikkilä, Heimo
JR 34831
14%
1936
Etelä-Karjala — Suursaari
Laiho, Aili
SKVR XIII2 5883.
14%
1933
Etelä-Karjala — Kurkijoki
Haltsonen, Sulo
SKVR XIII4 11461.
14%
1937
Etelä-Karjala — Koivisto
Mannonen, Ulla
JR 77850
14%
1944
Keski-Inkeri — Liissilä
Sääski, Sylvi
JR 39937
14%
1935
Etelä-Karjala — Kaukola
Liukkonen, Väinö
SKVR VII2 3588 α.
14%
1876
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Impilahti
Borenius, A. A.
JR 33079
14%
1950
Etelä-Karjala — Pyhäjärvi Vpl.
Kärki, Frans
SKVR VI1 1181.
14%
1922
Etelä-Savo — Luumäki
Puranen, Anni
SKVR VI1 1185.
14%
1889
Etelä-Savo — Lappee
Kemppi, A.
SKVR VI1 1186.
14%
1924
Etelä-Savo — Lappee
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
SKVR VI1 1190.
14%
1914
Etelä-Savo — Taipalsaari
Kotkanen, Väinö
SKVR VI1 1193.
14%
1913
Etelä-Savo — Mäntyharju
Haronen, Ester
SKVR VI1 1194.
14%
1920
Etelä-Savo — Mäntyharju
Hotinen, Juho
SKVR VI1 1195.
14%
1913
Etelä-Savo — Mäntyharju
Kantele, Toini
SKVR VI1 1201.
14%
1890
Etelä-Savo — Ristiina
Tuomala, J. E.
SKVR VI1 1202.
14%
1933
Etelä-Savo — Puumala
Luukkonen, Kerttu
SKVR VI1 1213.
14%
1915
Etelä-Savo — Savonranta
Väisänen, A. O.
SKVR VI2 6650.
14%
1890
Etelä-Savo — Lemi
Alava, Vihtori
SKVR VI2 6652.
14%
1934
Etelä-Savo — Lemi
Kohvakka, Toini
SKVR VI2 6653.
14%
1890
Etelä-Savo — Lappee
Alava, Vihtori
SKVR VI2 6658.
14%
1890
Etelä-Savo — Joutseno
Alava, Vihtori
SKVR VI2 6660.
14%
1890
Etelä-Savo — Savitaipale
Alava, Vihtori
SKVR VI2 6662.
14%
1934
Etelä-Savo — Ristiina
Kohvakka, Toini
SKVR VI2 6663.
14%
1934
Etelä-Savo — Ristiina
Kohvakka, Toini
SKVR VII2 3569.
14%
1895
Pohjois-Karjala — Kontiolahti
Rytkönen, Antti
SKVR VII2 3576.
14%
1895
Pohjois-Karjala — Kiihtelysvaara
Rytkönen, Antti
SKVR VIII 1884.
14%
1892
Varsinais-Suomi — Marttila
Hildén, A.
SKVR IX1 1041.
14%
1909
Häme — Asikkala
Koskenjaakko, Anshelm
SKVR IX1 1051.
14%
1892
Häme — Iitti
Hildén, A.
SKVR IX1 1066.
14%
1909
Häme — Jämsä
Kotikoski, J. W.
SKVR IX2 130.
14%
1893
Keski-Suomi — Saarijärvi
Liimatainen, A.
SKVR X1 699.
14%
1889
Satakunta — Noormarkku
Ollinen, J. F.
SKVR XI 79.
14%
1904
Etelä-Pohjanmaa — Isojoki
Munck, Edv.
SKVR XI 85.
14%
1928
Etelä-Pohjanmaa — Perho
Paulaharju, Samuli ja Jenny
SKVR XI 2527.
14%
1890
Etelä-Pohjanmaa — Ylihärmä
Takala, E. E.
SKVR XII1 615 α.
14%
1933
Pohjois-Pohjanmaa — Haukipudas
Paulaharju, Samuli ja Jenny
SKVR XII1 639.
14%
1914
Peräpohjola — Simo
Räsänen, Martti
SKVR XII1 649.
14%
1915
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 666.
14%
1915
Peräpohjola — Muonio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 691.
14%
1924
Pohjois-Pohjanmaa — Piippola
Haanpää, Pentti
SKVR XIII2 5284.
14%
1909
Etelä-Karjala — Johannes
Paulaharju, Samuli ja Jenny
SKVR XIII2 5302.
14%
1934
Etelä-Karjala — Vuoksenranta
Haltsonen, Sulo
SKVR XIII2 5303.
14%
1934
Etelä-Karjala — Vuoksenranta
Haltsonen, Sulo
SKVR XIII2 5304.
14%
1934
Etelä-Karjala — Vuoksenranta
Haltsonen, Sulo
SKVR XIII2 5307.
14%
1934
Etelä-Karjala — Antrea
Haltsonen, Sulo
SKVR XIII2 5320.
14%
1910
Etelä-Karjala — Suursaari
Porkka, Laina
SKVR XIII4 11338.
14%
1936
Etelä-Karjala — Suursaari
Laiho, Lauri
SKVR XIII4 11339.
14%
1936
Etelä-Karjala — Tytärsaari
Laiho, Lauri
SKVR XIII4 11467.
14%
1936
Etelä-Karjala — Muolaa
Terijoen Yhteislyseon oppilaat
SKVR XIV 602.
14%
1936
Uusimaa — Haapasaari
Laiho, Aili
SKVR XIV 608.
14%
1910
Uusimaa — Vehkalahti
Uski, Anton
SKVR XIV 619.
14%
1916
Uusimaa — Kymi
Husu, Anni
SKVR XIV 651.
14%
1911
Uusimaa — Askola
Laurinmäki, H. J.
SKVR XIV 666.
14%
1938
Uusimaa — Hyvinkää
Andelin, Ida
JR 19342
14%
1935
Pohjois-Pohjanmaa — Vihanti
Junttila, M. A.
JR 23725
14%
1936
Etelä-Savo — Taipalsaari
Kaukonen, Katri
JR 23748
14%
1936
Etelä-Savo — Taipalsaari
Kaukonen, Katri
JR 23896
14%
1937
Etelä-Savo — Hirvensalmi
Kaukonen, Katri
JR 24662
14%
1944
Viena — Kontokki
Kaukonen, Väinö
JR 25469
14%
1965
Etelä-Karjala — Koivisto
Kerminen, Emil
JR 25756
14%
1957
Etelä-Karjala — Vuoksenranta
Kilpelä, Eeva
JR 26394
14%
1935
Etelä-Savo — Savitaipale
Kohonen, Eino
JR 26817
14%
1936
Pohjois-Savo — Sonkajärvi
Koljonen, Anni
JR 02340
14%
1962
Etelä-Karjala — Vahviala
Aspinen, Eemil
JR 03747
14%
1922
Keski-Suomi — Hankasalmi
Eskonen, Elsa
JR 04314
14%
1920
Keski-Suomi — Saarijärvi
Haapakoski, Elma
JR 07443
14%
1935
Häme — Hartola
Heino, Arvo
JR 09458
14%
1922
Keski-Suomi — Vesanto
Huttunen, Alma
JR 29901
14%
1936
Etelä-Karjala — Kirvu
Kuisma, Helena
JR 32830
14%
1948
Etelä-Karjala — Sakkola
Kärki, Frans
JR 33607
14%
1957
Pohjois-Pohjanmaa — Vihanti
Kärki, Frans
JR 34854
14%
1936
Etelä-Karjala — Tytärsaari
Laiho, Aili
JR 34859
14%
1936
Etelä-Karjala — Tytärsaari
Laiho, Aili
JR 34869
14%
1936
Etelä-Karjala — Tytärsaari
Laiho, Aili
JR 44607
14%
1936
Pohjois-Savo — Iisalmi
Mykrä, Anni
JR 45945
14%
1938
Kainuu — Pudasjärvi
Niva, Kalle
JR 45958
14%
1962
Kainuu — Pudasjärvi
Niva, Kalle
JR 46470
14%
1939
Pohjois-Pohjanmaa — Rantsila
Näsälä, Aune
JR 48718
14%
1953
Etelä-Savo — Lappee
Paarmo, Maire
JR 49658
14%
1956
Etelä-Savo — Lappeenranta
Paavolainen, Oma Martti
JR 49711
14%
1956
Etelä-Savo — Savitaipale
Paavolainen, Oma Martti
JR 51587
14%
1930
Pohjois-Pohjanmaa — Raahe
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 52362
14%
1937
Peräpohjola — Sodankylä
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 52591
14%
1949
Peräpohjola — Sodankylä
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 53417
14%
1938
Etelä-Pohjanmaa — Töysä
Peltonen, Erkki
JR 53612
14%
1935
Etelä-Savo — Heinävesi
Pennanen, Olavi
JR 53799
14%
1935
Etelä-Savo — Heinävesi
Pennanen, Olavi
JR 57111
14%
1932
Peräpohjola — Muonio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 63485
14%
1939
Satakunta — Nokia
Railonsala, Artturi
JR 65953
14%
1953
Keski-Suomi — Viitasaari
Rantanen, Saimi
JR 67782
14%
1935
Etelä-Savo — Kerimäki
Rikkilä, Toivo
JR 69258
14%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 69517
14%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 69563
14%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 69793
14%
1932
Keski-Suomi — Karstula
Saarijärven yhteiskoulu
JR 69902
14%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 69920
14%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 69962
14%
1932
Keski-Suomi — Karstula
Saarijärven yhteiskoulu
JR 69976
14%
1932
Keski-Suomi — Pylkönmäki
Saarijärven yhteiskoulu
JR 70282
14%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 70474
14%
1932
Keski-Suomi — Karstula
Saarijärven yhteiskoulu
JR 70501
14%
1932
Keski-Suomi — Kannonkoski
Saarijärven yhteiskoulu
JR 70510
14%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 70520
14%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 70741
14%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 70803
14%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 70861
14%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 73033
14%
1935
Varsinais-Suomi — Uusikaupunki
Salokannel, Tyyne
JR 76567
14%
1937
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Ruskeala
Suoninen, Marja
JR 77028
14%
1939
Etelä-Savo — Sulkava
Sääski, Sylvi
JR 79809
14%
1922
Keski-Suomi — Saarijärvi
Toivonen, Yrjö
SKVR XIV 660.
14%
1915
Uusimaa — Porvoo mlk
Velho, Osku
JR 06893
14%
1936
Satakunta — Hämeenkyrö
Heikkilä, Heimo
JR 54628
14%
1946
Etelä-Karjala — Kivennapa
Pennanen, Olavi
JR 56915
14%
1932
Peräpohjola — Kemijärvi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 57742
14%
1932
Peräpohjola — Turtola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 75022
14%
1954
Etelä-Karjala — Kivennapa
Seppänen, Hilma
JR 75223
14%
1955
Etelä-Karjala — Kivennapa
Seppänen, Hilma
JR 24040
14%
1964
Keski-Inkeri — Venjoki
Kaukonen, Toini-Inkeri
JR 83184
14%
1945
Etelä-Karjala — Sakkola
Virolainen, Maria
SKVR XIII2 5876.
14%
1935
Etelä-Karjala — Koivisto
Haltsonen, Sulo
SKVR VII2 3457.
14%
1891
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Sortavala
Lilius, Lilli
SKVR XIII2 5274.
14%
1935
Etelä-Karjala — Koivisto
Haltsonen, Sulo
SKVR XIII2 5278.
14%
1935
Etelä-Karjala — Koivisto
Laiho, Lauri
JR 37966
14%
1935
Etelä-Karjala — Räisälä
Laukkanen, Anna
SKVR VI1 1183.
14%
1888
Etelä-Savo — Lemi
Kouvo, Henrik
JR 19698
14%
1938
Etelä-Pohjanmaa — Kauhava
Jussila, Matti
JR 23615
14%
1937
Kainuu — Suomussalmi; Peräpohjola — Salla
Karvonen, Aukusti
JR 17172
14%
1936
Pohjois-Karjala — Tohmajärvi
Härkönen, Edvard
JR 37917
14%
1935
Pohjois-Pohjanmaa — Raahe
Lassila, Hilma
JR 56870
14%
1932
Peräpohjola — Kemijärvi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 56880
14%
1932
Peräpohjola — Kemijärvi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 57880
14%
1932
Peräpohjola — Sodankylä
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 61587
14%
1936
Pohjois-Pohjanmaa — Haukipudas
Putaala, Martti
JR 56583
14%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XIII4 11460.
14%
1935
Etelä-Karjala — Koivisto
Hoikkala, Gunilla
JR 61639
14%
1936
Pohjois-Pohjanmaa — Oulu
Putaala, Martti
SKVR XII1 1164.
14%
1920
Peräpohjola — Kittilä
Paulaharju, Samuli ja Jenny
SKVR XIII2 5557.
14%
1930
Etelä-Karjala — Koivisto
Parkki, Kristiina
JR 31074
14%
1962
Kainuu — Ristijärvi
Kuvaja, Helli
JR 44378
14%
1936
Etelä-Karjala — Kaukola
Munukka, Pietari
JR 84507
14%
1962
Etelä-Karjala — Tytärsaari
Yrjönen, Teodor
SKVR IX1 1030.
14%
1914
Häme — Koski Hl
Aaltonen, Esko
JR 19234
14%
1938
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Sortavala
Jormakka, Kaisu
JR 09015
14%
1963
Häme — Heinola mlk
Holstila, Liisa
JR 50719
14%
1911
Häme — Iitti
Pasila, Niilo
SKVR V2 1772.
14%
1908
Itä- ja Pohjois-Inkeri — Vuole
Salminen, Väinö
SKVR XII1 623.
14%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 73638
14%
1932
Häme — Valkeala
Sanakirjasäätiön välityksellä,
SKVR XIII2 5309.
14%
1890
Etelä-Karjala — Viipuri mlk
Alava, Vihtori
JR 71774
14%
1950
Kainuu — Kuusamo
Sakki, Marja-Leena
SKVR XII1 617.
14%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 620.
14%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 624.
14%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 625.
14%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 628.
14%
1915
Peräpohjola — Karunki
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 636.
14%
1920
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 643.
14%
1915
Peräpohjola — Turtola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 652.
14%
1915
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 668.
14%
1920
Peräpohjola — Kittilä
Paulaharju, Samuli ja Jenny
SKVR XII1 697.
14%
1920
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XIII4 11324.
14%
1937
Etelä-Karjala — Koivisto
Mannonen, Ulla
SKVR XIII4 11326.
14%
1937
Etelä-Karjala — Heinjoki
Helaharju, Juho
SKVR XIII4 11457.
14%
1937
Etelä-Karjala — Kuolemajärvi
Mannonen, Ulla
SKVR XIV 675.
14%
1935
Uusimaa — Inkoo
Velho, Osku
JR 55233
14%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 55425
14%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 55779
14%
1920
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 56509
14%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 56610
14%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 56683
14%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 56694
14%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 56698
14%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 57465
14%
1932
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 57651
14%
1932
Peräpohjola — Turtola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 57673
14%
1932
Peräpohjola — Turtola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 57739
14%
1932
Peräpohjola — Turtola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 57954
14%
1932
Peräpohjola — Sodankylä
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XIV 638.
14%
1938
Uusimaa — Lapinjärvi
Eteläsuomalainen osakunta
SKVR X1 702.
14%
1930
Satakunta — Siikainen
Oksanen Katri
JR 01889
14%
1935
Kainuu — Suomussalmi
Alopaeus, Aulis
JR 35914
14%
1938
Länsi-Inkeri — Narvusi
Laiho, Lauri
JR 36501
14%
1937
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Sortavala mlk
Laine, Elli
JR 78629
14%
1954
Etelä-Savo — Kerimäki
Tarvajärvi, Selma
SKVR V2 1831.
13%
1896
Itä- ja Pohjois-Inkeri — Vuole
Krohn, Kaarle
SKVR X1 1080 α.
13%
1909
Satakunta — Sahalahti
Suomalainen, Jaakko
JR 07692
13%
1938
Satakunta — Pihlajavesi
Helakaltio, Aini
JR 56843
13%
1932
Peräpohjola — Kemijärvi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 77830
13%
1944
Keski-Inkeri — Ropsu
Sääski, Sylvi
SKVR VI1 1378.
13%
1888
Etelä-Savo — Lemi
Kouvo, Henrik
JR 35534
13%
1937
Länsi-Inkeri — Narvusi
Laiho, Aili
JR 70541
13%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
SKVR IX2 195.
13%
1885
Keski-Suomi — Pihtipudas
Krohn, Kaarle
SKVR X1 1078.
13%
1892
Satakunta — Vesilahti
Helsingin Suomalainen normaalilyseon toverikunta
JR 05864
13%
1932
Länsi-Inkeri — Narvusi
Haltsonen, Sulo
JR 69574
13%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 36834
13%
1954
Etelä-Pohjanmaa — Lappajärvi
Etelä-Pohjanmaan Nuorisoseura; Laitinen, Nikolai
SKVR X1 701.
13%
1889
Satakunta — Merikarvia
Romppanen, Eevertti
SKVR X1 706 β.
13%
1889
Satakunta
Arho, A. O.
SKVR XI 2526.
13%
1883
Etelä-Pohjanmaa — Jurva
Tarkkanen, Matti
JR 38065
13%
1936
Satakunta — Orivesi
Lauttajärvi, Liina
JR 70555
13%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 19990
13%
1938
Satakunta — Mouhijärvi
Järventausta, Eero
JR 40162
13%
1958
Etelä-Karjala — Koivisto
Lonka, Anni
JR 54773
13%
1946
Etelä-Karjala — Kivennapa
Pennanen, Olavi
JR 69424
13%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 77844
13%
1944
Keski-Inkeri — Skuoritsa
Sääski, Sylvi
SKVR XIII2 5511.
13%
1935
Etelä-Karjala — Koivisto
Haltsonen, Sulo
SKVR IX1 1699.
13%
1913
Häme — Pälkäne
Leander, M.
SKVR XIII2 5500.
13%
1933
Etelä-Karjala — Kurkijoki
Haltsonen, Sulo
JR 35753
13%
1936
Satakunta — Noormarkku
Laiho, Lauri
JR 56667
13%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 62463
13%
1950
Etelä-Savo — Virtasalmi
Pöyhönen, Martti
JR 69153
13%
1958
Pohjois-Savo — Pielavesi
Saarela, Olavi
JR 69171
13%
1958
Pohjois-Savo — Pielavesi
Saarela, Olavi
JR 32722
13%
1946
Etelä-Karjala — Sakkola
Kärki, Frans
SKVR VI1 1188.
13%
1933
Etelä-Savo — Lappee
Kohvakka, Toini
SKVR VI1 1189.
13%
1933
Etelä-Savo — Lemi
Kohvakka, Toini
SKVR VI2 6657.
13%
1890
Etelä-Savo — Joutseno
Alava, Vihtori
SKVR VI2 6665.
13%
1934
Etelä-Savo — Pieksämäki
Kohvakka, Toini
SKVR IX2 133.
13%
1913
Keski-Suomi — Saarijärvi
Koskenjaakko, Anshelm
SKVR X1 709.
13%
1907
Satakunta — Kihniö
Vegelius, Lyydia
SKVR XII1 600.
13%
1915
Kainuu — Kajaani
Paulaharju, Samuli ja Jenny
SKVR XII1 615.
13%
1916
Pohjois-Pohjanmaa — Kiiminki
Paulaharju, Aili
SKVR XII1 672.
13%
1890
Peräpohjola — Sodankylä
Koskimies, A. V.
SKVR XII1 694.
13%
1915
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 696.
13%
1919
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII2 8215.
13%
1935
Pohjois-Pohjanmaa — Muhos
Lyttinen, Hilda
JR 23711
13%
1936
Etelä-Savo — Taipalsaari
Kaukonen, Katri
JR 23743
13%
1936
Etelä-Savo — Taipalsaari
Kaukonen, Katri
JR 26119
13%
1928
Etelä-Pohjanmaa — Veteli
Kivelä, Iida
JR 30603
13%
1962
Etelä-Savo — Joutseno
Kutila, Elsa
JR 37153
13%
1936
Pohjois-Pohjanmaa — Kestilä
Hautala, Sigrid
JR 46505
13%
1962
Pohjois-Pohjanmaa — Rantsila
Näsänen, Aune
JR 53845
13%
1935
Etelä-Savo — Heinävesi
Pennanen, Olavi
JR 61194
13%
1936
Pohjois-Savo — Tervo
Puranen, Anna
JR 80457
13%
1936
Etelä-Pohjanmaa — Evijärvi
Tuomaala, Väinö
JR 80765
13%
1947
Etelä-Pohjanmaa — Alajärvi
Tuomaala, Väinö
JR 82366
13%
1936
Etelä-Karjala — Kirvu
Varemo, Otto
SKVR IX1 1690.
13%
1913
Häme — Sääksmäki
Salo, Aukusti
SKVR XII1 1165.
13%
1920
Peräpohjola — Kittilä
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 09299
13%
1961
Kainuu — Taivalkoski
Huhtelin, Jenny
JR 68843
13%
1895
Uusimaa — Vehkalahti
Rytkönen, Antti
JR 21290
13%
1910
Varsinais-Suomi — Uskela
Kallio, Niilo
JR 24782
13%
1953
Etelä-Karjala — Kaukola
Kaunisto, Jenny Silja
SKVR XII1 616.
13%
1914
Peräpohjola — Alatornio
Hannula, Uuno
SKVR XII1 629.
13%
1915
Peräpohjola — Tervola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 662.
13%
1915
Peräpohjola — Kemijärvi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 669.
13%
1920
Peräpohjola — Kittilä
Paulaharju, Samuli ja Jenny
SKVR XII1 674.
13%
1920
Peräpohjola — Sodankylä
Paulaharju, Samuli ja Jenny
SKVR XIII2 5300.
13%
1934
Etelä-Karjala — Vuoksenranta
Haltsonen, Sulo
JR 39951
13%
1962
Peräpohjola — Alatornio
Lohi, Veera
JR 40946
13%
1954
Keski-Suomi — Viitasaari
Määttänen, Vieno
JR 52042
13%
1935
Ruija — Porsanki
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 56552
13%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 57435
13%
1932
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 57592
13%
1932
Peräpohjola — Tervola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 82741
13%
1962
Peräpohjola — Karunki
Viita, Armas
JR 83202
13%
1945
Etelä-Karjala — Sakkola
Virolainen, Maria
SKVR IV3 3304.
13%
1906
Keski-Inkeri — Liissilä
Salminen, Väinö
SKVR VI1 1212.
13%
1899
Etelä-Savo — Juva
Pasanen, T.
SKVR VII2 3456.
13%
1888
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Sortavala
Hainari, O. A.
SKVR XIII2 5277.
13%
1935
Etelä-Karjala — Koivisto
Kansanen, Erkki
SKVR XIII2 5283.
13%
1935
Etelä-Karjala — Koivisto
Väänänen, Jorma
JR 01974
13%
1957
Uusimaa — Hyvinkää
Andelin, Vilho
JR 41075
13%
1957
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Impilahti
Makkula, Aino
JR 74915
13%
1953
Etelä-Karjala — Terijoki
Seppänen, Anna
SKVR XIII4 11333.
13%
1936
Etelä-Karjala — Vahviala
Rissanen, Tyyne
JR 27050
13%
1962
Kainuu — Sotkamo
Komulainen, Reeta
JR 48644
13%
1936
Etelä-Savo — Anttola
Paajanen, Elma
JR 56390
13%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 57134
13%
1932
Peräpohjola — Muonio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 61663
13%
1936
Pohjois-Pohjanmaa — Pulkkila
Putaala, Martti
JR 73752
13%
1960
Etelä-Karjala — Vahviala
Sanakirjasäätiön välityksellä,
JR 82469
13%
1937
Pohjois-Pohjanmaa — Nivala
Vauhkala, Juho
SKVR XII1 1156.
13%
1921
Peräpohjola — Turtola
Paulaharju, Samuli ja Jenny
SKVR XIII2 5264.
13%
1932
Etelä-Karjala — Pyhäjärvi Vpl.
Haltsonen, Sulo
JR 29296
13%
1884
Pohjois-Pohjanmaa — Pyhäjärvi Ol.
Krohn, Kaarle
SKVR XIII4 11322.
13%
1936
Etelä-Karjala — Koivisto
Mannonen, Ulla
SKVR XIV 635.
13%
1903
Uusimaa — Elimäki
Kujala, Antti
JR 34544
13%
1963
Satakunta — Tyrvää
Kärki, Frans
JR 77858
13%
1944
Länsi-Inkeri — Soikkola
Sääski, Sylvi
JR 26348
13%
1957
Etelä-Karjala — Metsäpirtti
Klaus, Helena
JR 54371
13%
1937
Etelä-Karjala — Muolaa
Pennanen, Olavi
JR 02361
13%
1963
Satakunta — Luvia
Auramo, Vilho
SKVR VII2 3459.
13%
1876
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Impilahti
Borenius, A. A.
SKVR XII1 641.
13%
1915
Peräpohjola — Turtola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XIII2 5513.
13%
1935
Etelä-Karjala — Koivisto
Laiho, Lauri
JR 09298
13%
1961
Kainuu — Taivalkoski
Huhtelin, Jenny
JR 32521
13%
1945
Keski-Inkeri — Venjoki
Kärki, Frans
SKVR IX1 1056.
13%
1913
Häme — Heinola
Kekkonen, V.
SKVR XIV 625.
13%
1915
Uusimaa — Anjala
Blomqvist, Erkki
JR 17413
13%
1914
Uusimaa — Kymi
Häyrinen, Kalle
SKVR XIII4 11315.
13%
1938
Etelä-Karjala — Kivennapa
Mannonen, Ulla
JR 56497
13%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 690.
13%
1915
Pohjois-Pohjanmaa — Haapavesi
Puolitaival, MIlja
SKVR VII2 3455.
13%
1888
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Sortavala
Hainari, O. A.
JR 05323
13%
1936
Länsi-Inkeri — Narvusi
Haavio, Martti
JR 56450
13%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 618.
13%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 621.
13%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 626.
13%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 631.
13%
1915
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 633.
13%
1915
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 642.
13%
1915
Peräpohjola — Turtola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 647.
13%
1915
Peräpohjola — Ylitornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 32528
13%
1945
Keski-Inkeri — Venjoki
Kärki, Frans
JR 55924
13%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 56096
13%
1915
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 56373
13%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 56400
13%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 56542
13%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 56632
13%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 56892
13%
1932
Peräpohjola — Kemijärvi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR VII2 3593.
13%
1908
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Korpiselkä
Mikkonen, Ida
SKVR XIII2 5314.
13%
1890
Etelä-Karjala — Säkkijärvi
Alava, Vihtori
JR 83803
13%
1946
Etelä-Karjala — Kivennapa
Vuorikoski, Terttu
JR 63936
13%
1957
Etelä-Karjala — Johannes
Railonsala, Artturi
SKVR XIII4 11307.
13%
1936
Etelä-Karjala — Rautu
Pennanen, Olavi
JR 68907
13%
1962
Etelä-Karjala — Metsäpirtti
Ryyppö, Aulis
SKVR IX1 1125.
13%
1911
Häme — Janakkala
Vaara, V. B.
JR 34928
13%
1936
Itä- ja Pohjois-Inkeri — Miikkulainen
Laiho, Aili
SKVR XIII2 5376.
13%
1902
Etelä-Karjala — Uusikirkko Vpl.
Paulaharju, Samuli ja Jenny
SKVR XIII2 5377.
13%
1903
Etelä-Karjala — Uusikirkko Vpl.
Paulaharju, Samuli ja Jenny
SKVR XI 81.
13%
1889
Etelä-Pohjanmaa — Teuva
Korpela, S.
SKVR XII1 627.
13%
1915
Peräpohjola — Karunki
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 55913
13%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR X1 696.
13%
1914
Satakunta — Luvia
Salo, Aukusti
SKVR IV3 3997.
13%
1916
Keski-Inkeri — Kaprio
Tynni, Kaapre
SKVR VII2 3458.
13%
1880
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Sortavala
Poutiainen, Paavo
SKVR VIII 1905.
13%
1914
Varsinais-Suomi — Laitila
Sonkkila, Linda
SKVR XIII2 5187.
13%
1921
Etelä-Karjala — Rautu
Haavio, Martti
JR 60573
13%
1935
Etelä-Karjala — Uusikirkko Vpl.
Poutanen, Else
SKVR VI1 1203.
13%
1933
Etelä-Savo — Puumala
Luukkonen, Kerttu
SKVR VI1 1207.
13%
1911
Etelä-Savo — Kangasniemi
Vallaskangas, Iida
SKVR VII2 3587.
13%
1910
Laatokan Karjala (Raja-Karjala)
Kallio, Alma
SKVR VIII 1879.
13%
1913
Varsinais-Suomi — Salo
Tamminen, Vappu
SKVR IX2 154.
13%
1889
Keski-Suomi — Hankasalmi
Festen, H. ja E.
SKVR X1 704.
13%
1905
Satakunta — Kauvatsa
Santavirta, K. O.
SKVR XII1 610.
13%
1912
Pohjois-Pohjanmaa — Hailuoto
Paulaharju, Samuli ja Jenny
SKVR XII1 667.
13%
1921
Peräpohjola — Muonio
Paulaharju, Samuli ja Jenny
SKVR XII1 692.
13%
1891
Pohjois-Pohjanmaa — Pyhäjoki
Rautell, E. F.
SKVR XIII2 5256.
13%
9999
Etelä-Karjala — Rautu
Hahl, Hjalmar
SKVR XIV 612.
13%
1937
Uusimaa — Sippola
Permanto, Elvi
SKVR XIV 646.
13%
1939
Uusimaa — Artjärvi
Saarto, Maila
JR 24247
13%
1943
Viena — Vuokkiniemi
Kaukonen, Väinö
JR 24899
13%
1932
Häme — Kärkölä
Kauppinen, Eino
JR 31514
13%
1906
Pohjois-Karjala — Polvijärvi
Kärki, Frans
JR 34991
13%
1962
Keski-Suomi — Hankasalmi
Laapotti, Anja
JR 48716
13%
1953
Etelä-Savo — Lappee
Paarmo, Maire
JR 61191
13%
1936
Pohjois-Savo — Tervo
Puranen, Anna
JR 70139
13%
1932
Keski-Suomi — Karstula
Saarijärven yhteiskoulu
JR 74996
13%
1954
Etelä-Karjala — Kivennapa
Seppänen, Hilma
JR 78063
13%
1956
Etelä-Karjala — Lumivaara
Sääski, Sylvi
SKVR XIII2 5490.
13%
1934
Etelä-Karjala — Sakkola
Haltsonen, Sulo
JR 60686
13%
1961
Etelä-Karjala — Uusikirkko Vpl.
Pukonen, Elsa
SKVR XIV 664.
13%
1915
Uusimaa — Mäntsälä
Louhe, Lempi
JR 35161
13%
1920
Uusimaa — Pukkila
Lahden kansanopiston oppilaat,
SKVR X1 697.
13%
1892
Satakunta — Noormarkku
Lindgren, Fredrik
SKVR XIV 607.
13%
1893
Uusimaa — Vehkalahti
Rytkönen, Antti
SKVR XII1 665.
13%
1915
Peräpohjola — Kolari
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XIII4 11319.
13%
1937
Etelä-Karjala — Koivisto
Mannonen, Ulla
JR 59914
13%
1966
Etelä-Pohjanmaa — Alavus
Pohjasniemi, Väinö
JR 62967
13%
1952
Etelä-Karjala — Rautu
Pöyhönen, Martti
SKVR IX1 1063.
13%
1913
Häme — Kuorevesi
Mäkelä, A. E.
JR 05866
13%
1932
Länsi-Inkeri — Narvusi
Haltsonen, Sulo
JR 48674
13%
1936
Etelä-Savo — Virtasalmi
Paajanen, Lyyli
SKVR IX1 1075.
13%
1914
Häme — Loppi
Aaltonen, Esko
SKVR XII1 670.
13%
1920
Peräpohjola — Kittilä
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 52368
13%
1937
Peräpohjola — Sodankylä
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 57003
13%
1932
Peräpohjola — Kemijärvi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XIV 647.
13%
1935
Uusimaa — Myrskylä
Koskinen, Anna
SKVR XIV 606.
13%
1893
Uusimaa — Vehkalahti
Rytkönen, Antti
SKVR XIV 631.
13%
1922
Uusimaa — Anjala
Vuorenpää, Kyllikki
JR 68841
13%
1895
Uusimaa — Vehkalahti
Rytkönen, Antti
SKVR VI1 1182.
13%
1884
Etelä-Savo — Lemi
Kouvo, Henrik
SKVR VI2 6664.
13%
1935
Etelä-Savo — Kangasniemi
Hokkanen, Eino
SKVR XII1 663.
13%
1915
Peräpohjola — Kolari
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XIV 611.
13%
1921
Uusimaa — Vehkalahti
Vuorisalo, Katri
JR 33415
13%
1951
Keski-Inkeri — Tuutari
Kärki, Frans
SKVR XIII2 5544.
13%
1890
Etelä-Karjala — Viipuri mlk
Alava, Vihtori
JR 08249
13%
1932
Viena — Uhtua
Hilippälä, Huoti
JR 33452
13%
1951
Etelä-Karjala — Pyhäjärvi Vpl.
Kärki, Frans
JR 54763
13%
1946
Etelä-Karjala — Kivennapa
Pennanen, Olavi
SKVR IX1 1043.
13%
1913
Häme — Asikkala
Vanamo, Hilma
SKVR XIII2 5526.
13%
1933
Etelä-Karjala — Jaakkima
Pakkanen, Jussi
SKVR XIV 643.
13%
1937
Uusimaa — Artjärvi
Eerola, Edvard
JR 22440
13%
1936
Etelä-Savo — Mäntyharju
Karhu, J.
JR 24882
13%
1932
Häme — Jaala
Kauppinen, Eino
JR 83027
13%
1946
Länsi-Inkeri — Soikkola
Virolainen, Maria
JR 05947
13%
1961
Etelä-Karjala — Koivisto
Harilainen, Anton
JR 54378
13%
1937
Etelä-Karjala — Muolaa
Pennanen, Olavi
SKVR VII2 3518.*
13%
1884
Pohjois-Karjala — Ilomantsi
Krohn, Kaarle
SKVR VI2 6665 a.
13%
1935
Pohjois-Savo — Pielavesi
Pulkkinen, Eino
SKVR XII1 619.
13%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 635.
13%
1920
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 646.
13%
1915
Peräpohjola — Ylitornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 651.
13%
1915
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 673.
13%
1915
Peräpohjola — Sodankylä
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 1148.
13%
1930
Pohjois-Pohjanmaa — Hailuoto
Virkkunen, Aili
SKVR XIII2 5285.
13%
1909
Etelä-Karjala — Heinjoki
Sonkkila, Hilja
SKVR XIV 645.
13%
1939
Uusimaa — Artjärvi
Saarto, Maila
JR 35857
13%
1936
Varsinais-Suomi — Laitila
Laiho, Lauri
JR 36142
13%
1938
Itä- ja Pohjois-Inkeri — Lempaala
Laiho, Lauri
JR 57169
13%
1932
Peräpohjola — Muonio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 57181
13%
1932
Peräpohjola — Muonio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 57204
13%
1932
Peräpohjola — Muonio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 57285
13%
1932
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 57301
13%
1932
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 57308
13%
1932
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 57359
13%
1932
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 57380
13%
1932
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 57390
13%
1932
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 57423
13%
1932
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 57927
13%
1932
Peräpohjola — Sodankylä
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 28264
13%
1905
Etelä-Pohjanmaa — Veteli
Koskinen, A. R.
SKVR XIII4 11316.
13%
1938
Etelä-Karjala — Kivennapa
Munne, Anna
JR 33110
13%
1950
Etelä-Karjala — Pyhäjärvi Vpl.
Kärki, Frans
JR 75039
13%
1954
Etelä-Karjala — Kivennapa
Seppänen, Hilma
JR 79471
13%
1939
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Harlu
Toiviainen, Eino
SKVR IX2 139.
12%
1895
Keski-Suomi — Vesanto
Fri, Iivari
SKVR XII1 645.
12%
1915
Peräpohjola — Ylitornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 48734
12%
1954
Etelä-Savo — Luumäki
Paarmo, Maire
JR 83040
12%
1946
Länsi-Inkeri — Soikkola
Virolainen, Maria
SKVR XIV 673.
12%
1893
Uusimaa — Siuntio
Valve, J.
SKVR XIV 630.
12%
1903
Uusimaa — Anjala
Tyyskä, J.
JR 71993
12%
1930
Länsi-Inkeri — Narvusi
Salminen, Kaarina
SKVR XIII2 5862.
12%
1935
Etelä-Karjala — Metsäpirtti
Laiho, Lauri
SKVR IX2 137.
12%
1887
Keski-Suomi — Rautalampi
Kuopion lyseon toverikunta
SKVR XII1 660.
12%
1920
Peräpohjola — Rovaniemi
Paulaharju, Samuli ja Jenny
SKVR XIII4 11450.
12%
1938
Etelä-Karjala — Sakkola
Kinnari, Yrjö
SKVR XIV 620.
12%
1916
Uusimaa — Kymi
Husu, Anni
SKVR XIV 622.
12%
1937
Uusimaa — Kymi
Oksman, Juho
JR 02163
12%
1962
Uusimaa — Artjärvi
Arlin, Kaarlo
JR 45818
12%
1921
Kainuu — Sotkamo
Niskanen, Hilma
JR 70217
12%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
SKVR I4 2279.
12%
1915
Kainuu — Suomussalmi
Paulaharju, Samuli ja Jenny
SKVR XIII2 5537.
12%
1890
Etelä-Karjala — Viipuri mlk
Alava, Vihtori
JR 57145
12%
1932
Peräpohjola — Muonio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 78139
12%
1956
Etelä-Karjala — Lumivaara
Sääski, Sylvi
SKVR XIII2 5532.
12%
1934
Etelä-Karjala — Vuoksenranta
Haltsonen, Sulo
JR 32944
12%
1949
Etelä-Karjala — Sakkola
Kärki, Frans
SKVR XII1 661.
12%
1915
Peräpohjola — Kemijärvi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR VII2 3479.
12%
1885
Pohjois-Karjala — Juuka
Krohn, Kaarle
SKVR IX1 1052.
12%
1887
Häme — Iitti
Puttila, T.
SKVR XI 83.
12%
1924
Etelä-Pohjanmaa — Töysä
Peltonen, Erkki
SKVR XIII2 5305.
12%
1934
Etelä-Karjala — Kirvu
Kykkänen, Anna
JR 35001
12%
1962
Etelä-Karjala — Jaakkima
Laapotti, Anja
JR 78994
12%
1954
Pohjois-Pohjanmaa — Ylivieska
Tikkala, Eeva
JR 07060
12%
1938
Kainuu — Kuhmo
Heikkinen, Eetu
JR 31390
12%
1962
Etelä-Karjala — Ylämaa
Kälviäinen, Hilda
JR 57500
12%
1932
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 35943
12%
1938
Länsi-Inkeri — Narvusi
Laiho, Lauri
SKVR VI1 1412.
12%
1932
Etelä-Savo — Juva
Juvas, Maija
SKVR XIII2 5871.
12%
1932
Etelä-Karjala — Pyhäjärvi Vpl.
Haltsonen, Sulo
JR 09587
12%
1953
Etelä-Karjala — Kivennapa
Huurto, Pirkko
JR 28820
12%
1962
Etelä-Savo — Kerimäki
Kosonen, Nelly
SKVR XII1 605.
12%
1915
Pohjois-Pohjanmaa — Pyhäjoki
Pisilä, Fanni
SKVR XIV 623.
12%
1888
Uusimaa — Kymi
Tyyskä, J.
JR 57265
12%
1932
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 41753
12%
1938
Länsi-Inkeri — Soikkola
Mannonen, Ulla
JR 54801
12%
1946
Etelä-Karjala — Kivennapa
Pennanen, Olavi
JR 65817
12%
1961
Etelä-Karjala — Koivisto
Ranta, Helmi
JR 71753
12%
1948
Etelä-Karjala — Saari
Sairanen, Pentti
JR 23334
12%
1936
Etelä-Savo — Heinävesi
Karhu, Lyyli
JR 54702
12%
1946
Etelä-Karjala — Kivennapa
Pennanen, Olavi
SKVR XII1 653.
12%
1915
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 57339
12%
1932
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 57946
12%
1932
Peräpohjola — Sodankylä
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XIII2 5878.
12%
1935
Etelä-Karjala — Koivisto
Mannonen, Ulla
JR 77848
12%
1944
Keski-Inkeri — Kupanitsa
Sääski, Sylvi
SKVR XII1 606.
12%
1915
Pohjois-Pohjanmaa — Paavola
Jääskelä, Sakari
JR 20724
12%
1941
Peräpohjola — Turtola
Kaakinen, Iikka
SKVR XIII2 5858.
12%
1934
Etelä-Karjala — Metsäpirtti
Laiho, Lauri
SKVR XIV 637.
12%
1889
Uusimaa — Elimäki
Tyyskä, J.
JR 08654
12%
1970
Pohjois-Karjala — Rääkkylä
Hirvonen, Aune
JR 77859
12%
1944
Keski-Inkeri — Tuutari
Sääski, Sylvi
SKVR XIII2 5510.
12%
1935
Etelä-Karjala — Koivisto
Haltsonen, Sulo
SKVR XIII4 11440.
12%
1938
Etelä-Karjala — Kivennapa
Mannonen, Ulla
SKVR VI2 6828.
12%
1890
Etelä-Savo — Luumäki
Alava, Vihtori
SKVR X1 718.
12%
1910
Satakunta — Punkalaidun
Moisio, Hilja
SKVR XI 140.
12%
1880
Etelä-Pohjanmaa — Kauhava
Vaasan suomalaisen lyseon konventti
SKVR XII1 688.
12%
1915
Pohjois-Pohjanmaa — Kärsämäki
Pyrrö, Jalmari
JR 78963
12%
1922
Keski-Suomi — Rautalampi
Tiitinen, Aili
JR 05882
12%
1936
Kainuu — Taivalkoski
Hanhela, Hj.
SKVR XIV 603.
12%
1936
Uusimaa — Haapasaari
Laiho, Aili
SKVR XIII2 5475.
12%
1913
Etelä-Karjala — Metsäpirtti
Koskimies, A. V.
JR 54848
12%
1946
Etelä-Karjala — Kivennapa
Pennanen, Olavi
JR 20967
12%
1910
Pohjois-Savo — Kuopio; Pohjois-Karjala — Joensuu; Pohjois-Karjala — Nurmes
Kallio, Alma
JR 35204
12%
1926
Häme — Jaala
Lahti, Erkki
SKVR I4 2280.
12%
1915
Kainuu — Suomussalmi
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 77851
12%
1944
Keski-Inkeri — Ropsu
Sääski, Sylvi
SKVR I3 1808.
12%
1911
Viena — Vuokkiniemi
Paulaharju, Samuli ja Jenny
KR 38:17
12%
1829
Uusimaa — Helsinki
Lönnrot, Elias
JR 24837
12%
1932
Häme — Iitti
Kauppinen, Eino
SKVR IX2 138.
12%
1904
Keski-Suomi — Rautalampi
Harlin, Otto
SKVR XIII2 5865.
12%
1848
Etelä-Karjala — Sakkola
Reinholm, H. A.
SKVR XI 92.
12%
1924
Etelä-Pohjanmaa — Kauhava
Salokannel, Tyyne
JR 43582
12%
1936
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Sortavala mlk
Moilanen, Toini
JR 55166
12%
1945
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Suistamo
Penttilä, Aarni
JR 34407
12%
1962
Satakunta — Tyrvää
Kärki, Frans
SKVR XIV 648.
12%
1915
Uusimaa — Myrskylä
Salminen, Tyyne
SKVR XIII2 5529.
12%
1934
Etelä-Karjala — Vuoksenranta
Haltsonen, Sulo
SKVR XIV 636.
12%
1920
Uusimaa — Elimäki
Lampinen, Lyydi
SKVR XIII2 5249.
12%
1934
Etelä-Karjala — Metsäpirtti
Haltsonen, Sulo
SKVR VI1 1560.
12%
1891
Pohjois-Savo — Iisalmi
Kauppis-Heikki
SKVR XIII2 5505.
12%
1934
Etelä-Karjala — Kirvu
Kykkänen, Anna
SKVR XIV 633.
12%
1906
Uusimaa — Elimäki
Heporauta, F. A.
SKVR X1 707.
12%
1887
Satakunta — Lempäälä
Lindqvist, Aleksander
JR 75015
12%
1954
Etelä-Karjala — Kivennapa
Seppänen, Hilma
JR 77853
12%
1944
Keski-Inkeri — Ropsu
Sääski, Sylvi
JR 25879
12%
1957
Keski-Inkeri — Skuoritsa
Kilpelä, Eeva
SKVR XIII2 5258.
12%
1934
Etelä-Karjala — Rautu
Laiho, Lauri
SKVR XIII4 11334.
12%
1938
Etelä-Karjala — Säkkijärvi
Mannonen, Ulla
SKVR XIII2 5375.
12%
1887
Etelä-Karjala — Sakkola
Neovius, A. D.
SKVR XIV 626.
12%
1893
Uusimaa — Anjala
Holstén, Edv.
SKVR XIV 604.
12%
1887
Uusimaa — Vehkalahti
Alava, Vihtori
JR 57890
12%
1932
Peräpohjola — Sodankylä
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR IX2 124.
12%
1910
Keski-Suomi — Sumiainen
Kaukoranta, Toivo
SKVR XI 88.
12%
1932
Etelä-Pohjanmaa — Kaustinen
Luukko, F. A.
SKVR X1 1080.
12%
1903
Satakunta — Sahalahti
Helin, Eevert
SKVR XIII4 11321.
12%
1938
Etelä-Karjala — Koivisto
Mannonen, Ulla
SKVR V2 1770.
12%
1894
Itä- ja Pohjois-Inkeri — Keltto
Alava, Vihtori
SKVR XIII4 11329.
12%
1936
Etelä-Karjala — Hiitola
Mannonen, Ulla
JR 57113
12%
1932
Peräpohjola — Muonio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR VII4 loitsut 2234.
12%
1896
Pohjois-Karjala — Kitee
Pennanen, Matti
SKVR XIV 632.
12%
1920
Uusimaa — Elimäki
Hildén, Siiri
JR 31349
12%
1937
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Suistamo
Kähmi, Martta
JR 54333
11%
1937
Etelä-Karjala — Muolaa
Pennanen, Olavi
JR 61563
11%
1936
Pohjois-Pohjanmaa — Oulu
Putaala, Martti
JR 32352
11%
1943
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Suistamo
Kärki, Frans
SKVR XIV 665.
11%
1916
Uusimaa — Mäntsälä
Teräskivi, Einar
JR 48730
11%
1954
Etelä-Savo — Luumäki
Paarmo, Maire
JR 57910
11%
1932
Peräpohjola — Sodankylä
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR IX1 1059.
11%
1912
Häme — Hartola
Vihervaara, Eemeli
SKVR XII1 1145.
11%
1892
Kainuu — Suomussalmi
Tunkelo, E. A.
JR 09875
11%
1936
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Sortavala
Hyvärinen, Juho
SKVR XIV 627.
11%
1888
Uusimaa — Anjala
Multala, M.
JR 09858
11%
1941
Pohjois-Pohjanmaa — Merijärvi
Hyvärinen, Juho
JR 67813
11%
1935
Etelä-Pohjanmaa — Lapua
Rintamäki, Elina
SKVR VIII 1892.
11%
1909
Varsinais-Suomi — Laitila
Saarimaa, Eemil
SKVR V2 1819.
11%
1908
Itä- ja Pohjois-Inkeri — Vuole
Salminen, Väinö
SKVR XIII2 3183.
11%
1935
Etelä-Karjala — Rautu
Kaukonen, Katri
SKVR XIII4 11455.
11%
1937
Etelä-Karjala — Kanneljärvi
Kurppa, Aino
JR 35849
11%
1936
Varsinais-Suomi — Laitila
Laiho, Lauri
SKVR IX1 1697.
11%
1913
Häme — Hauho
Salo, Aukusti
JR 31161
11%
1937
Aunus — Repola
Kyöttinen, Pekka
JR 55167
11%
1945
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Suistamo
Penttilä, Aarni
JR 76323
11%
1933
Etelä-Karjala — Pyhäjärvi Vpl.
Summa, Pentti
SKVR XIII2 5382.
11%
1909
Etelä-Karjala — Johannes
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 71733
11%
1962
Etelä-Karjala — Johannes
Sairanen, Ida
JR 25766
11%
1957
Etelä-Karjala — Muolaa
Kilpelä, Eeva
JR 05324
11%
1936
Länsi-Inkeri — Narvusi
Haavio, Martti
JR 31914
11%
1942
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Suistamo
Kärki, Frans
JR 75776
11%
1953
Viena — Vuokkiniemi
Laiho, Aili
JR 79632
11%
1962
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Uukuniemi
Toiviainen, Eino
SKVR IX1 1003.
11%
1913
Häme — Pälkäne
Anttila, Eero
SKVR XII1 655.
11%
1915
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 75212
11%
1955
Etelä-Karjala — Kivennapa
Seppänen, Hilma
SKVR XI 139.
11%
1886
Etelä-Pohjanmaa — Laihia
Etelä-Pohjanmaan Nuorisoseura
JR 26721
11%
1957
Etelä-Karjala — Uusikirkko Vpl.
Kokko, Aino
SKVR VI2 6655.
11%
1934
Etelä-Savo — Lappee
Kohvakka, Toini
SKVR XIII4 11305.
11%
1936
Etelä-Karjala — Rautu
Pennanen, Olavi
SKVR XIII2 5281.
11%
1935
Etelä-Karjala — Koivisto
Mannonen, Ulla
SKVR I3 1831.
11%
1915
Viena — Oulanka
Väisänen, A. O.
JR 69495
11%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 72708
11%
1913
Satakunta — Eräjärvi
Salo, Aukusti
SKVR XIII4 11317.
11%
1938
Etelä-Karjala — Kivennapa
Munne, Anna
JR 24666
11%
1944
Viena — Kontokki
Kaukonen, Väinö
SKVR VII2 3589.
11%
1884
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Impilahti
Krohn, Kaarle
SKVR XII1 630.
11%
1909
Peräpohjola — Kemi
Paloheimo, Anni
JR 32727
11%
1946
Etelä-Karjala — Sakkola
Kärki, Frans
JR 38929
11%
1962
Kainuu — Säräisniemi
Leinonen, Erkki
JR 38039
11%
1957
Etelä-Karjala — Metsäpirtti
Laurila, Maria
JR 72044
11%
1931
Länsi-Inkeri — Narvusi
Salminen, Kaarina
SKVR XII1 683.
11%
1932
Länsipohja — Täräntö
Tuovinen, Inkeri
SKVR XII1 689.
11%
1915
Pohjois-Pohjanmaa — Ylivieska
Cajan, Arvi
SKVR III3 2918.
11%
1900
Länsi-Inkeri — Narvusi
Ruotsalainen, J. Fr.
JR 79537
11%
1953
Etelä-Savo — Kerimäki
Toiviainen, Eino
JR 27178
11%
1954
Etelä-Karjala — Uusikirkko Vpl.
Kontunen, Alma
JR 77052
11%
1939
Etelä-Savo — Sulkava
Sääski, Sylvi
SKVR VI1 1219.
11%
1923
Pohjois-Savo — Maaninka
Rytkönen, Ahti
JR 75292
11%
1959
Etelä-Karjala — Kivennapa
Seppänen, Hilma
JR 74075
11%
1953
Etelä-Karjala — Pyhäjärvi Vpl.
Savolainen, Katri
SKVR XIII2 5522.
11%
1933
Etelä-Karjala — Kurkijoki
Haltsonen, Sulo
SKVR VIII 2974.
11%
1922
Varsinais-Suomi — Uskela
Nyyrikki, Ella
SKVR XIII2 5495.
11%
1935
Etelä-Karjala — Pyhäjärvi Vpl.
Kaukonen, Katri
JR 45576
11%
1936
Etelä-Karjala — Säkkijärvi
Nieminen, Aino
JR 84633
11%
1828
Pohjois-Karjala — Ilomantsi
Lönnrot, Elias
JR 24312
11%
1943
Viena — Vuokkiniemi
Kaukonen, Väinö
JR 18458
11%
1962
Etelä-Karjala — Pyhäjärvi Vpl.
Inkinen, Kaisa
JR 09207
11%
1936
Pohjois-Savo — Nilsiä
Horttanainen, Erkki
SKVR XII1 656.
11%
1915
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XIII2 5246.
11%
1912
Etelä-Karjala — Metsäpirtti
Koskivaara, Aleksanteri
SKVR XIII2 5885.
11%
1886
Etelä-Karjala — Parikkala
Helsingin Suomalaisen Alkeisopiston konventti
JR 67057
11%
1962
Etelä-Karjala — Valkjärvi
Ravantti, Aino
JR 33813
11%
1959
Etelä-Karjala — Pyhäjärvi Vpl.
Kärki, Frans
JR 32569
11%
1944
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Uukuniemi
Kärki, Frans
SKVR XIV 624.
11%
1889
Uusimaa — Anjala
Alamäntylä, M.
JR 26237
11%
1952
Etelä-Karjala — Metsäpirtti
Klaus, Helena
SKVR XIV 628.
11%
1886
Uusimaa — Anjala
Tyyskä, J.
JR 09240
11%
1936
Etelä-Pohjanmaa — Halsua
Hotakainen, Eino
SKVR XIII2 5496.
11%
1935
Etelä-Karjala — Valkjärvi
Haltsonen, Sulo
JR 54852
11%
1946
Etelä-Karjala — Kivennapa
Pennanen, Olavi
SKVR IX1 1038.
11%
1915
Häme — Padasjoki
Rapola, Martti
SKVR X1 706.
11%
1930
Satakunta — Karvia
Kaukamaa, L.
SKVR XIII4 11311.
11%
1938
Etelä-Karjala — Sakkola
Kinnari, Yrjö
JR 71727
11%
1962
Etelä-Karjala — Johannes
Sairanen, Ida
JR 77828
11%
1944
Keski-Inkeri — Hietamäki
Sääski, Sylvi
JR 35536
11%
1937
Länsi-Inkeri — Narvusi
Laiho, Aili
SKVR XIII2 5293.
11%
1935
Etelä-Karjala — Kurkijoki
Kaukonen, Katri
JR 06746
11%
1962
Etelä-Karjala — Kanneljärvi
Havia, Katri
JR 31343
11%
1937
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Suistamo
Kähmi, Martta
JR 18987
11%
1890
Keski-Suomi — Kivijärvi
Jalkanen, K. J.
SKVR VIII 2549.
11%
1913
Varsinais-Suomi — Pöytyä
Vihervaara, Eemeli
JR 32509
11%
1945
Keski-Inkeri — Kupanitsa
Kärki, Frans
SKVR XI 136.
11%
1903
Etelä-Pohjanmaa — Ilmajoki
Kaukola, F.
SKVR XIII2 5294.
11%
1891
Etelä-Karjala — Rautjärvi
Lilius, Lilli
JR 46552
11%
1962
Etelä-Pohjanmaa — Kaustinen
Ojala, Katri
SKVR IX1 1055.
11%
1914
Häme — Iitti
Alatalo, Helmi
SKVR IX1 1057.
11%
1887
Häme — Heinola mlk
Andersson, K. F.
JR 05518
11%
1935
Etelä-Pohjanmaa — Ilmajoki
Hakala, Eino
JR 54867
11%
1946
Etelä-Karjala — Kivennapa
Pennanen, Olavi
SKVR X1 704 α.
11%
1931
Satakunta — Ikaalinen
Alanen, Viljo
SKVR XII2 8221.
11%
1934
Ruija — Moseija
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 06267
11%
1935
Keski-Suomi — Saarijärvi
Harju, Otto
SKVR IX1 1685.
11%
1913
Häme — Jokioinen
Vihervaara, Eemeli
SKVR XI 132.
11%
1932
Etelä-Pohjanmaa — Kaustinen
Luukko, F. A.
SKVR IX1 1695.
11%
1911
Häme — Hauho
Salo, Aukusti
SKVR XII1 1163.
11%
1920
Peräpohjola — Kittilä
Paulaharju, Samuli ja Jenny
SKVR XIII4 11309.
10%
1936
Etelä-Karjala — Rautu
Pennanen, Olavi
JR 32209
10%
1942
Etelä-Karjala — Metsäpirtti
Kärki, Frans
JR 45518
10%
1938
Länsi-Inkeri — Narvusi
Niemi, Osmo
SKVR XIII4 11386.
10%
1937
Etelä-Karjala — Koivisto
Mannonen, Ulla
JR 35670
10%
1942
Länsi-Inkeri — Narvusi
Laiho, Aili
JR 83037
10%
1946
Länsi-Inkeri — Soikkola
Virolainen, Maria
SKVR XII1 659.
10%
1915
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR I4 2321.
10%
1915
Kainuu — Suomussalmi
Paulaharju, Samuli ja Jenny
SKVR VIII 1888.
10%
1911
Varsinais-Suomi — Pöytyä
Vihervaara, Eemeli
SKVR VIII 2454.
10%
1909
Varsinais-Suomi — Uskela
Kallio, Ilmari
SKVR XII1 1079.
10%
1915
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 07007
10%
1962
Häme — Pälkäne
Heikkilä, Kyllikki
JR 56730
10%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 57325
10%
1932
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 67099
10%
1966
Pohjois-Karjala — Liperi
Reijonen, Aino
SKVR V1 1000.
10%
1854
Itä- ja Pohjois-Inkeri — Lempaala
Slöör, Kaarlo
SKVR V3 1024.
10%
1887
Itä- ja Pohjois-Inkeri — Lempaala
Neovius, A. D.
SKVR XIII4 11385.
10%
1938
Etelä-Karjala — Koivisto
Mannonen, Ulla
JR 02559
10%
1937
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Suistamo
Beloff, Maija
JR 40505
10%
1935
Pohjois-Karjala — Nurmes
Lukkarinen, Toimi
SKVR V2 1781.
10%
1895
Itä- ja Pohjois-Inkeri — Vuole
Pajula, Fanny M.
JR 33000
10%
1949
Etelä-Karjala — Sakkola
Kärki, Frans
JR 25475
10%
1965
Etelä-Karjala — Koivisto
Kerminen, Emil
SKVR VI1 1555 α.
10%
1913
Etelä-Savo — Kerimäki
Hänninen, Laina
JR 02351
10%
1962
Etelä-Karjala — Vahviala
Aspinen, Eemil
SKVR X1 726.
10%
1905
Satakunta — Pirkkala
Virtanen, Väinö
SKVR XIII2 5379.
10%
1927
Etelä-Karjala — Kanneljärvi
Kurppa, Aino
JR 43697
10%
1913
Varsinais-Suomi — Uskela
Moision kansakoulu
SKVR XIII2 5861.
10%
1935
Etelä-Karjala — Metsäpirtti
Laiho, Lauri
SKVR XIII4 11462.
10%
1935
Etelä-Karjala — Kirvu
Parkki, Sanelma
JR 36178
10%
1938
Viena — Kontokki
Laiho, Lauri
SKVR XIII4 11632.
10%
1937
Etelä-Karjala — Koivisto
Mannonen, Ulla
JR 46555
10%
1962
Etelä-Pohjanmaa — Kaustinen
Ojala, Katri
SKVR XIII2 5530.
10%
1934
Etelä-Karjala — Vuoksenranta
Haltsonen, Sulo
JR 78906
10%
1935
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Impilahti
Tiensuu, Sanni
SKVR XII1 1152.
10%
1915
Peräpohjola — Tervola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 73968
10%
1962
Pohjois-Pohjanmaa — Kalajoki
Sauvula, Iivari
SKVR IX1 1062.
10%
1913
Häme — Kuorevesi
Mäkelä, A. E.
SKVR XIII2 5855.
10%
1934
Etelä-Karjala — Metsäpirtti
Haltsonen, Sulo
JR 19866
10%
1935
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Suistamo
Jänönen, Anna
SKVR IX1 1060.
10%
1890
Häme — Hartola
Öfverling, J.
JR 06175
10%
1946
Keski-Suomi — Kinnula
Harju, Otto
JR 31961
10%
1942
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Suistamo
Kärki, Frans
SKVR XIV 899.
10%
1894
Uusimaa — Tuusula
Andersson, A. G.
JR 83770
10%
1946
Etelä-Karjala — Kivennapa
Vuorikoski, Terttu
JR 66088
10%
1935
Etelä-Pohjanmaa — Nurmo
Ranta, Sylvi
SKVR XII1 1167.
10%
1915
Peräpohjola — Sodankylä
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 76337
10%
1933
Etelä-Karjala — Pyhäjärvi Vpl.
Summa, Pentti
SKVR XIII2 5067.
10%
1935
Etelä-Karjala — Koivisto
Mannonen, Ulla
SKVR IX1 1064.
10%
1913
Häme — Kuorevesi
Mäkelä, A. E.
SKVR X1 780.
10%
1930
Satakunta — Karvia
Kaukamaa, L.
SKVR XI 91.
10%
1924
Etelä-Pohjanmaa — Kauhava
Salokannel, Tyyne
JR 53684
10%
1935
Etelä-Savo — Heinävesi
Pennanen, Olavi
JR 68256
10%
1962
Etelä-Pohjanmaa — Alavus
Ruismäki, Lempi
JR 19480
10%
1962
Etelä-Karjala — Muolaa
Jussila, Hilma
SKVR III3 3212.
10%
1906
Länsi-Inkeri — Narvusi
Salminen, Väinö
SKVR XIII2 5311.
10%
1890
Etelä-Karjala — Viipuri mlk
Alava, Vihtori
JR 64649
10%
1968
Peräpohjola — Alatornio
Railonsala, Artturi
SKVR I4 2290.
10%
1915
Kainuu — Suomussalmi
Paulaharju, Samuli ja Jenny
SKVR XIII2 5502.
10%
1933
Etelä-Karjala — Kurkijoki
Laiho, Lauri
SKVR VIII 2541.
10%
1909
Varsinais-Suomi — Pöytyä
Vihervaara, Eemeli
SKVR XIII2 5714.
10%
1923
Etelä-Karjala — Kirvu
Nurmiranta, Antti
JR 37969
10%
1935
Etelä-Karjala — Räisälä
Laukkanen, Anna
JR 46307
10%
1937
Etelä-Savo — Taipalsaari
Nurmi, Toivo
JR 48488
10%
1959
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Suistamo
Oulasmaa, Siiri
JR 54687
10%
1946
Etelä-Karjala — Kivennapa
Pennanen, Olavi
JR 54406
10%
1937
Etelä-Karjala — Muolaa
Pennanen, Olavi
SKVR XIII2 5378.
10%
1903
Etelä-Karjala — Uusikirkko Vpl.
Seppälä, Santeri
JR 24665
10%
1944
Viena — Kontokki
Kaukonen, Väinö
SKVR I3 1853.
10%
1836
Viena — Uhtua
Cajan, J. Fr.
SKVR IX1 1012.
10%
1914
Häme — Hattula
Salo, Aukusti
SKVR IX1 1014.
10%
1914
Häme — Hattula
Salo, Aukusti
JR 36043
10%
1938
Länsi-Inkeri — Narvusi
Laiho, Lauri
SKVR XIII1 1303.
10%
1847
Etelä-Karjala — Kuolemajärvi
Europaeus, D. E. D.
SKVR XII1 650.
10%
1915
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 1166.
10%
1920
Peräpohjola — Kittilä
Paulaharju, Samuli ja Jenny
SKVR XIII2 5870.
10%
1932
Etelä-Karjala — Pyhäjärvi Vpl.
Haltsonen, Sulo