JR 33514
45%
1952
Etelä-Karjala — Sakkola
Kärki, Frans
JR 32717
45%
1946
Etelä-Karjala — Sakkola
Kärki, Frans
JR 32821
42%
1948
Etelä-Karjala — Sakkola
Kärki, Frans
JR 33496
41%
1952
Etelä-Karjala — Pyhäjärvi Vpl.
Kärki, Frans
JR 33527
41%
1952
Etelä-Karjala — Valkjärvi
Kärki, Frans
JR 34919
41%
1936
Itä- ja Pohjois-Inkeri — Miikkulainen
Laiho, Aili
JR 33461
40%
1952
Itä- ja Pohjois-Inkeri — Miikkulainen
Kärki, Frans
JR 32870
40%
1948
Etelä-Karjala — Sakkola
Kärki, Frans
SKVR XIII1 1525.
39%
1935
Etelä-Karjala — Koivisto
Väänänen, Jorma
SKVR V1 570.
39%
1854
Itä- ja Pohjois-Inkeri — Toksova
Slöör, Kaarlo
JR 62965
38%
1952
Etelä-Karjala — Rautu
Pöyhönen, Martti
JR 32219
38%
1942
Etelä-Karjala — Metsäpirtti
Kärki, Frans
JR 26315
38%
1957
Etelä-Karjala — Metsäpirtti
Klaus, Helena
JR 33516
38%
1952
Etelä-Karjala — Pyhäjärvi Vpl.
Kärki, Frans
SKVR XIII1 773.
38%
1890
Etelä-Karjala — Säkkijärvi
Alava, Vihtori
JR 32776
37%
1947
Etelä-Karjala — Metsäpirtti
Kärki, Frans
SKVR XIII4 10430.
37%
1935
Etelä-Karjala — Koivisto
Hoikkala, Gunilla
JR 33813
37%
1959
Etelä-Karjala — Pyhäjärvi Vpl.
Kärki, Frans
JR 32675
36%
1947
Etelä-Karjala — Metsäpirtti
Kärki, Frans
SKVR XIII4 11314.
36%
1938
Etelä-Karjala — Kivennapa
Mannonen, Ulla
JR 49743
36%
1956
Kainuu — Kajaani
Paavolainen, Oma Martti
SKVR III3 3961.
36%
1858
Länsi-Inkeri — Narvusi
Länkelä, Jaako
JR 32734
35%
1946
Etelä-Karjala — Sakkola
Kärki, Frans
JR 36603
35%
1960
Etelä-Karjala — Rautu
Laine, Ida
SKVR XIII4 10429.
35%
1936
Etelä-Karjala — Rautu
Pennanen, Olavi
JR 33288
35%
1950
Etelä-Karjala — Muolaa
Kärki, Frans
JR 61068
35%
1957
Etelä-Karjala — Kivennapa
Pulliainen, Liina
SKVR XIII1 748.
35%
1888
Etelä-Karjala — Sakkola
Neovius, A. D.
JR 29920
35%
1957
Etelä-Karjala — Käkisalmi
Kuisma, Maria
SKVR XIII4 10433.
35%
1935
Etelä-Karjala — Seiskari
Laiho, Aili
JR 33137
34%
1950
Etelä-Karjala — Pyhäjärvi Vpl.
Kärki, Frans
SKVR XIII1 758.
34%
1932
Etelä-Karjala — Koivisto
Hoikkala
SKVR XIII4 11617.
34%
1936
Etelä-Karjala — Rautu
Pennanen, Olavi
SKVR XIII1 756.
34%
1903
Etelä-Karjala — Uusikirkko Vpl.
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 01150
34%
1891
Etelä-Karjala — Sakkola; Itä- ja Pohjois-Inkeri — Lempaala
Alava, Vihtori
JR 61823
34%
1936
Pohjois-Savo — Varkaus
Puustinen, Otto
SKVR V1 571.
34%
1894
Itä- ja Pohjois-Inkeri — Toksova
Pajula, Fanny M.
JR 33078
34%
1950
Etelä-Karjala — Pyhäjärvi Vpl.
Kärki, Frans
JR 18671
34%
1962
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Impilahti
Jaatinen, Elsa
JR 60659
33%
1959
Etelä-Karjala — Johannes
Pukonen, Elsa
JR 33528
33%
1952
Etelä-Karjala — Lumivaara
Kärki, Frans
SKVR V1 575.
33%
1859
Itä- ja Pohjois-Inkeri — Vuole
Saxbäck, Fr. A.
JR 48074
33%
1936
Etelä-Karjala — Rautu
Onttonen, Helena
JR 60951
33%
1962
Etelä-Karjala — Kivennapa
Pulliainen, Liina
JR 32382
33%
1943
Etelä-Karjala — Metsäpirtti
Kärki, Frans
SKVR XIII1 749.
33%
1888
Etelä-Karjala — Sakkola
Neovius, A. D.
SKVR VI2 6448.
33%
1890
Etelä-Savo — Joutseno
Alava, Vihtori
SKVR VI2 6441.
33%
1890
Etelä-Savo — Luumäki
Alava, Vihtori
SKVR XIII2 5279.
32%
1935
Etelä-Karjala — Koivisto
Laiho, Lauri
SKVR XIII2 5165.
32%
1935
Etelä-Karjala — Metsäpirtti
Laiho, Lauri
SKVR XIII4 10427.
32%
1936
Etelä-Karjala — Rautu
Pennanen, Olavi
SKVR VI2 6667.
32%
1934
Pohjois-Savo — Sonkajärvi
Kaukonen, Väinö
SKVR VII2 3570.
32%
1895
Pohjois-Karjala — Kontiolahti
Rytkönen, Antti
SKVR VII2 3572.
32%
1914
Pohjois-Karjala — Polvijärvi
Varis, Aino
SKVR VII2 3573.
32%
1927
Pohjois-Karjala — Kaavi
Tiilikainen, P.
SKVR VII2 3581.
32%
1890
Pohjois-Karjala — Nurmes
Ollilainen, P.
SKVR VII2 3582.
32%
1914
Pohjois-Karjala — Nurmes
Laitinen, M.
SKVR VIII 1887.
32%
1911
Varsinais-Suomi — Pöytyä
Vihervaara, Eemeli
SKVR XII1 601.
32%
1921
Kainuu — Sotkamo
Niskanen, Hilma
SKVR XII1 602.
32%
1917
Kainuu — Kuhmo
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 23385
32%
1962
Pohjois-Karjala — Nurmes
Karjalainen, Elin
JR 40813
32%
1924
Satakunta — Ruovesi
Luutonen, Ahto
JR 48183
32%
1936
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Salmi
Orjatsalo, Aleksi
JR 60887
32%
1954
Etelä-Karjala — Kivennapa
Pulliainen, Liina
JR 63425
32%
1939
Satakunta — Nokia
Railonsala, Artturi
JR 64648
32%
1968
Peräpohjola — Alatornio
Railonsala, Artturi
JR 66907
32%
1936
Etelä-Karjala — Räisälä
Räty, Tyyne
JR 71019
32%
1920
Häme — Tuulos
Saarikivi, Signe
JR 76777
32%
1937
Pohjois-Savo — Leppävirta
Sääski, Sylvi
JR 78364
32%
1956
Etelä-Karjala — Valkjärvi
Sääski, Sylvi
JR 79605
32%
1962
Pohjois-Karjala — Kontiolahti
Toiviainen, Eino
JR 79879
32%
1936
Kainuu — Sotkamo
Tolonen, Kaisa
JR 81411
32%
1910
Pohjois-Karjala — Ilomantsi
Turunen, A.
JR 75115
32%
1954
Etelä-Karjala — Kivennapa
Seppänen, Hilma
JR 59731
32%
1937
Pohjois-Karjala — Ilomantsi
Pirttilahti, Johan
SKVR XIII2 5289.
32%
1895
Etelä-Karjala — Hiitola
Heinonen, I. J.
SKVR XIII1 759.
32%
1911
Etelä-Karjala — Heinjoki
Järvi, Hanna
SKVR VII1 746.
31%
1908
Pohjois-Karjala — Rääkkylä
Puustinen, Väinö
SKVR XIII1 774.
31%
1890
Etelä-Karjala — Säkkijärvi
Alava, Vihtori
SKVR III1 1102.
31%
1881
Länsi-Inkeri — Narvusi
Porkka, Volmari
SKVR XIII1 767.
31%
1890
Etelä-Karjala — Viipuri mlk
Alava, Vihtori
SKVR VII2 3571.
31%
1909
Pohjois-Karjala — Kontiolahti
Lukkarinen, Juho
SKVR XIII1 768.
31%
1890
Etelä-Karjala — Viipuri mlk
Alava, Vihtori
SKVR XIII2 5168.
31%
1934
Etelä-Karjala — Sakkola
Haltsonen, Sulo
JR 26638
31%
1958
Etelä-Savo — Heinävesi
Koistinen, Liisa
JR 69839
31%
1932
Keski-Suomi — Pihtipudas
Saarijärven yhteiskoulu
SKVR VI1 1553.
31%
1913
Etelä-Savo — Mäntyharju
Lindeman, Olga
JR 32145
31%
1942
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Salmi
Kärki, Frans
JR 09675
31%
1967
Etelä-Karjala — Säkkijärvi
Hyppänen, Lyyli
JR 66526
31%
1936
Pohjois-Savo — Tuusniemi
Räsänen, Otto
SKVR VI2 6447.
31%
1890
Etelä-Savo — Joutseno
Alava, Vihtori
SKVR XIII4 11330.
31%
1938
Etelä-Karjala — Jaakkima
Tiilikainen, Maikki
JR 78946
31%
1938
Etelä-Karjala — Jaakkima
Tiilikainen, Maikki
JR 33159
31%
1950
Etelä-Karjala — Pyhäjärvi Vpl.
Kärki, Frans
SKVR V1 577.
31%
1908
Itä- ja Pohjois-Inkeri — Miikkulainen
Salminen, Väinö
JR 68991
30%
1935
Pohjois-Karjala — Pielisjärvi
Saarelainen, J. V.
JR 77161
30%
1939
Etelä-Savo — Rantasalmi
Sääski, Sylvi
JR 33235
30%
1951
Etelä-Karjala — Metsäpirtti
Kärki, Frans
SKVR XIII1 751.
30%
1854
Etelä-Karjala — Pyhäjärvi Vpl.
Ahlqvist, A. E.
JR 54628
30%
1946
Etelä-Karjala — Kivennapa
Pennanen, Olavi
SKVR XIII1 752.
30%
1932
Etelä-Karjala — Pyhäjärvi Vpl.
Haltsonen, Sulo
JR 54802
30%
1946
Etelä-Karjala — Kivennapa
Pennanen, Olavi
JR 75223
30%
1955
Etelä-Karjala — Kivennapa
Seppänen, Hilma
SKVR XIII1 769.
30%
1890
Etelä-Karjala — Viipuri mlk
Alava, Vihtori
JR 76602
30%
1962
Pohjois-Savo — Varpaisjärvi
Suuntala, Martta
JR 75152
30%
1954
Etelä-Karjala — Kivennapa
Seppänen, Hilma
JR 33452
29%
1951
Etelä-Karjala — Pyhäjärvi Vpl.
Kärki, Frans
SKVR V1 573.
29%
1854
Itä- ja Pohjois-Inkeri — Lempaala
Ahlqvist, A. E.
JR 01248
29%
1894
Itä- ja Pohjois-Inkeri — Keltto
Alava, Vihtori
SKVR XIII1 766.
29%
1890
Etelä-Karjala — Viipuri mlk
Alava, Vihtori
JR 33105
29%
1950
Etelä-Karjala — Pyhäjärvi Vpl.
Kärki, Frans
JR 46504
29%
1962
Pohjois-Pohjanmaa — Rantsila
Näsänen, Aune
SKVR V1 576.
29%
1894
Itä- ja Pohjois-Inkeri — Vuole
Alava, Vihtori
JR 38927
29%
1962
Kainuu — Säräisniemi
Leinonen, Erkki
JR 53737
29%
1935
Etelä-Savo — Heinävesi
Pennanen, Olavi
JR 53763
29%
1935
Etelä-Savo — Heinävesi
Pennanen, Olavi
SKVR VII2 3575.
29%
1895
Pohjois-Karjala — Kiihtelysvaara
Rytkönen, Antti
JR 61825
29%
1936
Pohjois-Savo — Varkaus
Puustinen, Otto
JR 83744
29%
1962
Etelä-Karjala — Rautu
Vuorela, Lilli
SKVR V3 99.
29%
1891
Itä- ja Pohjois-Inkeri — Lempaala
Neovius, A. D.
SKVR XIII4 11624.
29%
1938
Etelä-Karjala — Uusikirkko Vpl.
Mannonen, Ulla
SKVR VII2 3580.
29%
1912
Pohjois-Karjala — Valtimo
Nevalainen, Mandi
JR 32725
29%
1946
Etelä-Karjala — Sakkola
Kärki, Frans
JR 29912
29%
1960
Etelä-Karjala — Rautu
Kuisma, Maija-Liisa
SKVR XIII4 11631.
29%
1937
Etelä-Karjala — Koivisto
Mannonen, Ulla
JR 35926
29%
1938
Länsi-Inkeri — Narvusi
Laiho, Lauri
JR 61076
29%
1957
Etelä-Karjala — Kivennapa
Pulliainen, Liina
JR 83149
29%
1948
Keski-Inkeri — Kolppana
Virolainen, Maria
JR 48674
29%
1936
Etelä-Savo — Virtasalmi
Paajanen, Lyyli
SKVR V1 572.
28%
1894
Itä- ja Pohjois-Inkeri — Toksova
Pajula, Fanny M.
SKVR XIII1 757.
28%
1926
Etelä-Karjala — Uusikirkko Vpl.
Högström, Harald
JR 54234
28%
1937
Etelä-Karjala — Muolaa
Pennanen, Olavi
SKVR XIII4 10426.
28%
1936
Etelä-Karjala — Rautu
Pennanen, Olavi
JR 36178
28%
1938
Viena — Kontokki
Laiho, Lauri
SKVR III2 2240.
28%
1892
Länsi-Inkeri — Narvusi
Alava, Vihtori
SKVR V2 1762.
28%
1908
Itä- ja Pohjois-Inkeri — Vuole
Salminen, Väinö
JR 31153
28%
1937
Aunus — Repola
Kyöttinen, Pekka
SKVR VI1 238.
28%
1915
Etelä-Savo — Savonranta
Väisänen, A. O.
SKVR VI2 6443.
28%
1890
Etelä-Savo — Luumäki
Alava, Vihtori
JR 32653
28%
1947
Etelä-Karjala — Metsäpirtti
Kärki, Frans
SKVR IV3 3913.
28%
1914
Keski-Inkeri — Hietamäki
Iho, Aapo
SKVR XIII1 747.
28%
1888
Etelä-Karjala — Sakkola
Neovius, A. D.
SKVR XII1 600.
28%
1915
Kainuu — Kajaani
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 32767
28%
1947
Etelä-Karjala — Metsäpirtti
Kärki, Frans
JR 79471
27%
1939
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Harlu
Toiviainen, Eino
JR 32762
27%
1947
Keski-Inkeri — Liissilä
Kärki, Frans
SKVR XIII1 743.
27%
1889
Etelä-Karjala — Metsäpirtti
Neovius, A. D.
SKVR XII2 8215.
27%
1935
Pohjois-Pohjanmaa — Muhos
Lyttinen, Hilda
JR 25726
27%
1957
Etelä-Karjala — Sakkola
Kilpelä, Eeva
SKVR V3 1026.
27%
1891
Itä- ja Pohjois-Inkeri — Lempaala
Neovius, A. D.
JR 60939
27%
1962
Etelä-Karjala — Kivennapa
Pulliainen, Liina
SKVR XIII4 10425.
27%
1935
Etelä-Karjala — Rautu
Laiho, Lauri
SKVR XIII4 11320.
27%
1937
Etelä-Karjala — Koivisto
Mannonen, Ulla
JR 73918
27%
1957
Etelä-Karjala — Viipuri mlk
Sassi, Mirjam
SKVR XIII2 5262.
27%
1934
Etelä-Karjala — Sakkola
Laiho, Lauri
SKVR XIV 646.
27%
1939
Uusimaa — Artjärvi
Saarto, Maila
JR 32643
27%
1946
Etelä-Karjala — Metsäpirtti
Kärki, Frans
JR 05010
27%
1935
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Suistamo
Haavio, Martti
SKVR V1 574.
26%
1894
Itä- ja Pohjois-Inkeri — Lempaala
Alava, Vihtori
JR 75265
26%
1959
Etelä-Karjala — Kivennapa
Seppänen, Hilma
JR 53612
26%
1935
Etelä-Savo — Heinävesi
Pennanen, Olavi
JR 59286
26%
1957
Itä- ja Pohjois-Inkeri — Miikkulainen
Pesonen, Eeva
JR 73818
26%
1961
Etelä-Karjala — Äyräpää
Sanakirjasäätiön välityksellä,
JR 32723
26%
1946
Pohjois-Savo — Leppävirta
Kärki, Frans
JR 34019
26%
1960
Etelä-Karjala — Pyhäjärvi Vpl.
Kärki, Frans
SKVR V3 1007.
26%
1891
Itä- ja Pohjois-Inkeri — Lempaala
Neovius, A. D.
JR 75294
26%
1959
Etelä-Karjala — Kivennapa
Seppänen, Hilma
JR 03606
26%
1936
Länsi-Inkeri — Narvusi
Enäjärvi-Haavio, Elsa
SKVR VIII 1888.
26%
1911
Varsinais-Suomi — Pöytyä
Vihervaara, Eemeli
SKVR VIII 2454.
26%
1909
Varsinais-Suomi — Uskela
Kallio, Ilmari
SKVR XII1 1079.
26%
1915
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 56730
26%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 57325
26%
1932
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 67099
26%
1966
Pohjois-Karjala — Liperi
Reijonen, Aino
JR 07060
26%
1938
Kainuu — Kuhmo
Heikkinen, Eetu
SKVR XIII4 10432.
26%
1935
Etelä-Karjala — Lavansaari
Laiho, Aili
JR 48487
26%
1959
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Suistamo
Oulasmaa, Siiri
SKVR V2 1763.
26%
1894
Itä- ja Pohjois-Inkeri — Lempaala
Alava, Vihtori
JR 53845
26%
1935
Etelä-Savo — Heinävesi
Pennanen, Olavi
SKVR XIII1 754.
26%
1888
Etelä-Karjala — Valkjärvi
Borenius, A. A.
SKVR XIII4 11625.
26%
1937
Etelä-Karjala — Kuolemajärvi
Mannonen, Ulla
SKVR III2 2181.
26%
1892
Länsi-Inkeri — Narvusi
Alava, Vihtori
SKVR V2 1828.
25%
1854
Itä- ja Pohjois-Inkeri — Lempaala
Ahlqvist, A. E.
SKVR XIII4 11618.
25%
1936
Etelä-Karjala — Rautu
Pennanen, Olavi
SKVR XIII1 762.
25%
1856
Etelä-Karjala — Jaakkima
Europaeus, Charlotte
JR 32727
25%
1946
Etelä-Karjala — Sakkola
Kärki, Frans
SKVR XIII4 10431.
25%
1935
Etelä-Karjala — Räisälä
Räty, Tyyne
JR 32866
25%
1948
Etelä-Karjala — Rautu
Kärki, Frans
JR 54374
25%
1937
Etelä-Karjala — Muolaa
Pennanen, Olavi
JR 33202
25%
1950
Etelä-Karjala — Sakkola
Kärki, Frans
JR 73637
25%
1932
Häme — Valkeala
Sanakirjasäätiön välityksellä,
JR 31938
25%
1942
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Suistamo
Kärki, Frans
SKVR IV2 1644.
25%
1856
Keski-Inkeri — Venjoki
Stråhlman, K.
SKVR VI2 6446.
25%
1890
Etelä-Savo — Joutseno
Alava, Vihtori
SKVR VII2 3568 α.
25%
1877
Pohjois-Karjala — Liperi
Borenius, A. A.
SKVR XIII1 755.
25%
1888
Etelä-Karjala — Valkjärvi
Borenius, A. A.
SKVR XII1 613.
25%
1916
Pohjois-Pohjanmaa — Kiiminki
Paulaharju, Aili
JR 42664
25%
1962
Satakunta — Pori
Meri, Kaisa
SKVR VIII 1881.
24%
1909
Varsinais-Suomi — Kuusjoki
Kallio, V. J.
SKVR IV1 43.
24%
1847
Keski-Inkeri — Venjoki
Europaeus, D. E. D.
JR 60576
24%
1935
Etelä-Karjala — Uusikirkko Vpl.
Poutanen, Else
JR 75039
24%
1954
Etelä-Karjala — Kivennapa
Seppänen, Hilma
JR 74552
24%
1925
Etelä-Karjala — Uusikirkko Vpl.
Seppälä, Santeri
JR 32830
24%
1948
Etelä-Karjala — Sakkola
Kärki, Frans
JR 33460
24%
1952
Itä- ja Pohjois-Inkeri — Miikkulainen
Kärki, Frans
SKVR XI 2524.
24%
1883
Etelä-Pohjanmaa — Laihia
Tarkkanen, Matti
SKVR XIII2 5884.
24%
1933
Etelä-Karjala — Kurkijoki
Laiho, Lauri
JR 26505
24%
1937
Länsi-Inkeri — Narvusi
Koilo, Toivo
JR 80733
24%
1945
Etelä-Pohjanmaa — Lapua
Tuomaala, Väinö
SKVR XII1 614.
24%
1916
Pohjois-Pohjanmaa — Kiiminki
Paulaharju, Aili
SKVR XIII1 760.
24%
1912
Etelä-Karjala — Heinjoki
Järvi, Hanna
SKVR XIII1 744.
24%
1913
Etelä-Karjala — Metsäpirtti
Koskivaara, Aleksanteri
JR 40505
24%
1935
Pohjois-Karjala — Nurmes
Lukkarinen, Toimi
JR 62068
24%
1949
Etelä-Savo — Virtasalmi
Pöyhönen, Martti
JR 62053
24%
1949
Etelä-Savo — Virtasalmi
Pöyhönen, Martti
JR 29594
24%
1885
Pohjois-Karjala — Nurmes
Krohn, Kaarle
SKVR XIII1 765.
24%
1890
Etelä-Karjala — Viipuri mlk
Alava, Vihtori
SKVR XIII2 5253.
24%
1934
Etelä-Karjala — Metsäpirtti
Laiho, Lauri
SKVR XIII2 5247.
24%
1912
Etelä-Karjala — Metsäpirtti
Koskivaara, Aleksanteri
SKVR XIII4 11321.
24%
1938
Etelä-Karjala — Koivisto
Mannonen, Ulla
SKVR XIII4 10423.
24%
1935
Etelä-Karjala — Metsäpirtti
Laiho, Lauri
JR 06738
24%
1961
Etelä-Karjala — Kanneljärvi
Havia, Katri
JR 76888
24%
1938
Etelä-Savo — Kangaslampi
Sääski, Sylvi
SKVR XII1 1143.
24%
1891
Pohjois-Pohjanmaa — Liminka
Rautell, E. F.
SKVR XIII1 764.
24%
1916
Etelä-Karjala — Jääski
Vartiainen, Elsa
SKVR XIII2 5477.
24%
1934
Etelä-Karjala — Metsäpirtti
Haltsonen, Sulo
SKVR XIII2 5899 a.
23%
1934
Etelä-Karjala — Rautjärvi
Häyhä, Johannes
SKVR XIII1 742.
23%
1888
Etelä-Karjala — Metsäpirtti
Neovius, A. D.
JR 83196
23%
1945
Etelä-Karjala — Sakkola
Virolainen, Maria
JR 06513
23%
1939
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Suistamo
Hautala, Jouko
SKVR XIII1 770.
23%
1890
Etelä-Karjala — Viipuri mlk
Alava, Vihtori
SKVR XIV 653.
23%
1885
Uusimaa — Porvoo
Tuomala, J. E.
JR 83206
23%
1945
Etelä-Karjala — Sakkola
Virolainen, Maria
JR 33132
23%
1950
Etelä-Karjala — Pyhäjärvi Vpl.
Kärki, Frans
JR 54360
23%
1937
Etelä-Karjala — Muolaa
Pennanen, Olavi
SKVR V2 1826.
23%
1894
Itä- ja Pohjois-Inkeri — Toksova
Pajula, Fanny M.
JR 83174
23%
1945
Etelä-Karjala — Muolaa
Virolainen, Maria
SKVR III2 1779.
23%
1891
Länsi-Inkeri — Narvusi
Alava, Vihtori
SKVR XIII1 745.
23%
1890
Etelä-Karjala — Rautu
Neovius, A. D.
SKVR XIII2 5854.
23%
1934
Etelä-Karjala — Metsäpirtti
Haltsonen, Sulo
SKVR XIII4 11454.
23%
1935
Etelä-Karjala — Räisälä
Räty, Tyyne
SKVR III2 1879.
23%
1891
Länsi-Inkeri — Narvusi
Alava, Vihtori
SKVR XII1 1078.
23%
1915
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XIII2 5172.
23%
1909
Etelä-Karjala — Heinjoki
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 32655
23%
1947
Etelä-Karjala — Metsäpirtti
Kärki, Frans
JR 64649
23%
1968
Peräpohjola — Alatornio
Railonsala, Artturi
JR 60874
23%
1954
Etelä-Karjala — Kivennapa
Pulliainen, Liina
JR 75125
23%
1954
Etelä-Karjala — Kivennapa
Seppänen, Hilma
SKVR XIV 61.
23%
1939
Uusimaa — Kymi
Oksman, Juho
SKVR XIII4 10428.
23%
1936
Etelä-Karjala — Rautu
Pennanen, Olavi
SKVR VI1 1221.
23%
1885
Pohjois-Savo — Nilsiä
Krohn, Kaarle
SKVR XIII4 11334.
23%
1938
Etelä-Karjala — Säkkijärvi
Mannonen, Ulla
SKVR XII1 1144.
22%
1905
Pohjois-Pohjanmaa — Muhos
Hällfors, Lydia
SKVR VI2 6449.
22%
1915
Etelä-Savo — Savonranta
Väisänen, A. O.
JR 83152
22%
1948
Keski-Inkeri — Kolppana
Virolainen, Maria
SKVR XII1 649.
22%
1915
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 34407
22%
1962
Satakunta — Tyrvää
Kärki, Frans
SKVR XIII2 5877.
22%
1935
Etelä-Karjala — Koivisto
Kansanen, Erkki
SKVR XII1 1148.
22%
1930
Pohjois-Pohjanmaa — Hailuoto
Virkkunen, Aili
SKVR XIII1 771.
22%
1890
Etelä-Karjala — Säkkijärvi
Alava, Vihtori
JR 75203
22%
1955
Etelä-Karjala — Kivennapa
Seppänen, Hilma
SKVR VII2 3579.
22%
1909
Pohjois-Karjala — Juuka
Kokkonen, Heikki
JR 26008
22%
1936
Pohjois-Pohjanmaa — Paavola
Kinnunen, Naimi
JR 54645
22%
1946
Etelä-Karjala — Kivennapa
Pennanen, Olavi
JR 09306
22%
1962
Häme — Orimattila
Huisko, Aino
JR 46552
22%
1962
Etelä-Pohjanmaa — Kaustinen
Ojala, Katri
SKVR XIII4 11627.
22%
1937
Etelä-Karjala — Koivisto
Mannonen, Ulla
JR 26329
22%
1957
Etelä-Karjala — Metsäpirtti
Klaus, Helena
JR 07606
22%
1938
Pohjois-Pohjanmaa — Hailuoto
Heino, Ida
JR 33083
21%
1950
Etelä-Karjala — Pyhäjärvi Vpl.
Kärki, Frans
SKVR XIII1 772.
21%
1890
Etelä-Karjala — Säkkijärvi
Alava, Vihtori
JR 54408
21%
1937
Etelä-Karjala — Muolaa
Pennanen, Olavi
SKVR XIII1 746.
21%
1888
Etelä-Karjala — Sakkola
Borenius, A. A.
SKVR IV3 3032.
21%
1901
Keski-Inkeri — Kupanitsa
Ruotsalainen, J. Fr.
SKVR III1 282.
21%
1858
Länsi-Inkeri — Soikkola
Länkelä, Jaako
JR 32468
21%
1944
Etelä-Karjala — Metsäpirtti
Kärki, Frans
JR 59259
21%
1962
Itä- ja Pohjois-Inkeri — Toksova
Pesonen, Eeva
SKVR VI1 1194.
21%
1920
Etelä-Savo — Mäntyharju
Hotinen, Juho
SKVR XIII2 5873.
21%
1902
Etelä-Karjala — Uusikirkko Vpl.
Seppälä, Santeri
SKVR XII1 131.
21%
1915
Peräpohjola — Turtola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XIII2 5878.
21%
1935
Etelä-Karjala — Koivisto
Mannonen, Ulla
SKVR V2 1771.
21%
1894
Itä- ja Pohjois-Inkeri — Lempaala
Alava, Vihtori
SKVR XIII4 11248.
21%
1936
Etelä-Karjala — Rautu
Pennanen, Olavi
SKVR XIII2 5881.
21%
1850
Etelä-Karjala — Kurkijoki
Saukko, Fr.
JR 75022
21%
1954
Etelä-Karjala — Kivennapa
Seppänen, Hilma
JR 54191
21%
1937
Etelä-Karjala — Äyräpää
Pennanen, Olavi
JR 53684
21%
1935
Etelä-Savo — Heinävesi
Pennanen, Olavi
JR 30277
21%
1962
Pohjois-Pohjanmaa — Ii
Kuninkaanniemi, Aino
SKVR XIII4 11445.
21%
1936
Etelä-Karjala — Rautu
Pennanen, Olavi
JR 32535
21%
1945
Keski-Inkeri — Venjoki
Kärki, Frans
JR 18464
21%
1962
Etelä-Karjala — Pyhäjärvi Vpl.
Inkinen, Kaisa
SKVR IV1 1365.
21%
1861
Keski-Inkeri — Serepetta
Groundström, Oskar
JR 33501
21%
1952
Etelä-Karjala — Sakkola
Kärki, Frans
JR 54465
21%
1937
Etelä-Karjala — Muolaa
Pennanen, Olavi
JR 75225
20%
1955
Etelä-Karjala — Kivennapa
Seppänen, Hilma
SKVR XII1 1163.
20%
1920
Peräpohjola — Kittilä
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 03607
20%
1936
Länsi-Inkeri — Narvusi
Enäjärvi-Haavio, Elsa
Kanteletar 2:175
20%
None
None
None
SKVR XIII2 5491.
20%
1934
Etelä-Karjala — Sakkola
Laiho, Lauri
JR 75104
20%
1954
Etelä-Karjala — Kivennapa
Seppänen, Hilma
SKVR VII2 3576.
20%
1895
Pohjois-Karjala — Kiihtelysvaara
Rytkönen, Antti
JR 05976
20%
1936
Etelä-Pohjanmaa — Kauhajoki
Harju, Helmi
JR 34015
20%
1960
Etelä-Karjala — Pyhäjärvi Vpl.
Kärki, Frans
JR 54851
20%
1946
Etelä-Karjala — Kivennapa
Pennanen, Olavi
JR 32372
20%
1943
Etelä-Karjala — Metsäpirtti
Kärki, Frans
JR 32797
20%
1948
Keski-Inkeri — Skuoritsa
Kärki, Frans
JR 33146
20%
1950
Etelä-Karjala — Pyhäjärvi Vpl.
Kärki, Frans
SKVR XIII2 5493.
20%
1932
Etelä-Karjala — Pyhäjärvi Vpl.
Koivusalo
JR 61295
20%
1962
Etelä-Karjala — Sakkola
Purontaa, Viljo
SKVR XII1 625.
20%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 64943
20%
1968
Peräpohjola — Karunki
Railonsala, Artturi
SKVR IV1 1410.
20%
1861
Keski-Inkeri — Serepetta
Groundström, Oskar
SKVR V2 1786.
20%
1917
Itä- ja Pohjois-Inkeri — Lempaala
Räikkönen, Eino
JR 74076
20%
1953
Etelä-Karjala — Pyhäjärvi Vpl.
Savolainen, Katri
SKVR XII1 1167.
20%
1915
Peräpohjola — Sodankylä
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 23886
20%
1937
Etelä-Savo — Pertunmaa
Kaukonen, Katri
SKVR XIII2 5282.
20%
1935
Etelä-Karjala — Koivisto
Mannonen, Ulla
JR 33445
20%
1951
Etelä-Karjala — Pyhäjärvi Vpl.
Kärki, Frans
JR 54808
20%
1946
Etelä-Karjala — Kivennapa
Pennanen, Olavi
SKVR XIII4 11444.
20%
1936
Etelä-Karjala — Rautu
Pennanen, Olavi
JR 50557
20%
1954
Etelä-Savo — Juva
Paronen, Aili
JR 72708
20%
1913
Satakunta — Eräjärvi
Salo, Aukusti
JR 26347
20%
1957
Etelä-Karjala — Metsäpirtti
Klaus, Helena
SKVR XII1 654.
20%
1915
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XIII2 5882.
20%
1933
Etelä-Karjala — Kurkijoki
Haltsonen, Sulo
SKVR VI2 6444.
20%
1890
Etelä-Savo — Lappee
Alava, Vihtori
JR 46478
20%
1939
Pohjois-Pohjanmaa — Rantsila
Näsälä, Aune
JR 76177
20%
1947
Etelä-Karjala — Seiskari
Stauffer, Kirsti
JR 53579
20%
1935
Etelä-Savo — Heinävesi
Pennanen, Olavi
SKVR XIII2 5478.
20%
1934
Etelä-Karjala — Metsäpirtti
Haltsonen, Sulo
JR 24042
19%
1964
Keski-Inkeri — Venjoki
Kaukonen, Toini-Inkeri
JR 32474
19%
1936
Satakunta — Vesilahti
Kärki, Frans
JR 73715
19%
1951
Etelä-Karjala — Uusikirkko Vpl.
Sanakirjasäätiön välityksellä,
SKVR V3 1008.
19%
1894
Itä- ja Pohjois-Inkeri — Lempaala
Neovius, A. D.
SKVR IV3 3375.
19%
1907
Keski-Inkeri — Koprina
Salminen, Väinö
JR 18113
19%
1962
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Suistamo
Ihatsu, Anna
SKVR XIII4 11611.
19%
1936
Etelä-Karjala — Rautu
Pennanen, Olavi
JR 27981
19%
1935
Kainuu — Ristijärvi
Koskelo, Katri
SKVR VI2 6442.
19%
1890
Etelä-Savo — Luumäki
Alava, Vihtori
JR 27984
19%
1935
Kainuu — Ristijärvi
Koskelo, Katri
JR 61824
19%
1936
Pohjois-Savo — Varkaus
Puustinen, Otto
JR 54375
19%
1937
Etelä-Karjala — Muolaa
Pennanen, Olavi
JR 68910
19%
1962
Etelä-Karjala — Metsäpirtti
Ryyppö, Aulis
JR 80317
19%
1967
Pohjois-Savo — Leppävirta
Tuiremo, Toini
SKVR XIII2 5494.
19%
1932
Etelä-Karjala — Pyhäjärvi Vpl.
Haltsonen, Sulo
JR 57941
19%
1932
Peräpohjola — Sodankylä
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XIII2 5853.
19%
1934
Etelä-Karjala — Metsäpirtti
Haltsonen, Sulo
JR 73788
19%
1963
Etelä-Savo — Puumala
Sanakirjasäätiön välityksellä,
SKVR XIII2 5879.
19%
1935
Etelä-Karjala — Koivisto
Mannonen, Ulla
JR 17053
19%
1936
Kainuu — Kuusamo
Hänninen, Artturi
SKVR IV3 3879.
19%
1911
Keski-Inkeri — Moloskovitsa
Lukkarinen, Juho
SKVR XIII4 11615.
19%
1936
Etelä-Karjala — Rautu
Pennanen, Olavi
JR 33163
19%
1950
Etelä-Karjala — Pyhäjärvi Vpl.
Kärki, Frans
JR 42950
19%
1936
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Salmi
Mikkonen, Mikko
SKVR VII2 3568.
19%
1890
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Suistamo
Sivori, E.
SKVR VII2 3585.
19%
1890
Pohjois-Karjala — Pielisjärvi
Sivori, E.
SKVR VIII 1883.
19%
1913
Varsinais-Suomi — Maaria
Isotalo, Paavo
SKVR VIII 1886.
19%
1908
Varsinais-Suomi — Pöytyä
Lehtisalo, T. V.
SKVR VIII 1889.
19%
1913
Varsinais-Suomi — Yläne
Rantasalo, Varma
SKVR IX1 1007.
19%
1913
Häme — Tammela
Vihervaara, Eemeli
SKVR IX1 1009.
19%
1913
Häme — Sääksmäki
Salo, Aukusti
SKVR IX1 1011.
19%
1914
Häme — Hattula
Salo, Aukusti
SKVR IX1 1013.
19%
1914
Häme — Hattula
Salo, Aukusti
SKVR IX1 1016.
19%
1913
Häme — Renko
Salo, Aukusti
SKVR IX1 1034.
19%
1913
Häme — Hauho
Salo, Aukusti
SKVR IX1 1035.
19%
1913
Häme — Hauho
Toivonen, K. K.
SKVR IX1 1037.
19%
1913
Häme — Luopioinen
Salo, Aukusti
SKVR X1 706 α.
19%
1931
Satakunta — Kihniö
Pohjankanervo, T.
SKVR XII1 604.
19%
1926
Pohjois-Pohjanmaa — Kestilä
Myllyoja, Antti
SKVR XII1 685.
19%
1932
Länsipohja — Korpilompolo
Paulaharju, Samuli ja Jenny
SKVR XII2 8214.
19%
1925
Peräpohjola — Inari
Paulaharju, Samuli ja Jenny
SKVR XII2 8219.
19%
1933
Länsipohja — Pajala
Paulaharju, Samuli ja Jenny
SKVR XIII2 5292.
19%
1933
Etelä-Karjala — Kurkijoki
Haltsonen, Sulo
SKVR XIII2 5301.
19%
1934
Etelä-Karjala — Vuoksenranta
Haltsonen, Sulo
JR 23560
19%
1952
Etelä-Karjala — Muolaa
Karppinen, Kyllikki
JR 25872
19%
1957
Itä- ja Pohjois-Inkeri — Lempaala
Kilpelä, Eeva
JR 00675
19%
1969
Varsinais-Suomi — Pertteli
Aitamäki, Kaarlo
JR 36478
19%
1937
Pohjois-Karjala — Tohmajärvi
Laine, Elli
JR 36493
19%
1937
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Ruskeala
Laine, Elli
JR 39171
19%
1936
Satakunta — Pomarkku
Lepistö, Eino
JR 51568
19%
1930
Etelä-Pohjanmaa — Ylihärmä
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 53702
19%
1935
Etelä-Savo — Heinävesi
Pennanen, Olavi
JR 53791
19%
1935
Etelä-Savo — Heinävesi
Pennanen, Olavi
JR 55120
19%
1910
Etelä-Pohjanmaa — Isokyrö
Penttala, Viljo
JR 60223
19%
1936
Satakunta — Pomarkku
Porin tyttölyseo
JR 64942
19%
1968
Peräpohjola — Karunki
Railonsala, Artturi
JR 65174
19%
1968
Peräpohjola — Simo
Railonsala, Artturi
JR 66762
19%
1965
Häme — Janakkala
Ratia, Mildred
JR 67570
19%
1932
Uusimaa — Hyvinkää
Renlund, T.
JR 67794
19%
1937
Kainuu — Posio
Rinne, Reino
JR 73814
19%
1963
Etelä-Karjala — Rautjärvi
Sanakirjasäätiön välityksellä,
JR 74577
19%
1937
Etelä-Pohjanmaa — Laihia
Seppälä, Santeri
JR 76786
19%
1937
Pohjois-Savo — Leppävirta
Sääski, Sylvi
JR 78124
19%
1956
Etelä-Karjala — Lumivaara
Sääski, Sylvi
JR 80104
19%
1935
Etelä-Pohjanmaa — Laihia
Torsti, E. H.
JR 82514
19%
1933
Pohjois-Karjala — Kitee
Vauhkonen, Pekka
SKVR XIII2 5857.
19%
1934
Etelä-Karjala — Metsäpirtti
Laiho, Lauri
JR 33814
19%
1959
Etelä-Karjala — Pyhäjärvi Vpl.
Kärki, Frans
SKVR XIII2 5298.
19%
1935
Etelä-Karjala — Kirvu
Kirvun Tietävälän nuorisoseuran arkisto
SKVR XIII4 11331.
19%
1938
Etelä-Karjala — Kirvu
Kymäläinen, Ensio
JR 64138
19%
1968
Peräpohjola — Ranua
Railonsala, Artturi
SKVR XIII4 11628.
19%
1938
Etelä-Karjala — Koivisto
Mannonen, Ulla
SKVR XIII2 5249.
18%
1934
Etelä-Karjala — Metsäpirtti
Haltsonen, Sulo
SKVR XII1 657.
18%
1915
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 01057
18%
1890
Etelä-Savo — Lemi
Alava, Vihtori
SKVR XIII4 11629.
18%
1937
Etelä-Karjala — Koivisto
Mannonen, Ulla
SKVR XIII4 11614.
18%
1936
Etelä-Karjala — Rautu
Pennanen, Olavi
SKVR XII1 1149.
18%
1920
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 32663
18%
1947
Etelä-Karjala — Metsäpirtti
Kärki, Frans
JR 32935
18%
1949
Etelä-Karjala — Sakkola
Kärki, Frans
JR 27220
18%
1962
Etelä-Karjala — Uusikirkko Vpl.
Kontunen, Alma
JR 54623
18%
1946
Etelä-Karjala — Kivennapa
Pennanen, Olavi
JR 79493
18%
1939
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Uukuniemi
Toiviainen, Eino
SKVR III3 2774.
18%
1900
Länsi-Inkeri — Narvusi
Ruotsalainen, J. Fr.
SKVR XI 90.
18%
1887
Etelä-Pohjanmaa — Laihia
Kotkanen, Juho
JR 32338
18%
1928
Etelä-Pohjanmaa — Laihia
Kärki, Frans
JR 80754
18%
1946
Etelä-Pohjanmaa — Töysä
Tuomaala, Väinö
JR 76174
18%
1947
Etelä-Karjala — Seiskari
Stauffer, Kirsti
SKVR III1 1084.
18%
1881
Länsi-Inkeri — Narvusi
Porkka, Volmari
JR 31445
18%
1957
Itä- ja Pohjois-Inkeri — Valkeasaari
Kälviäinen, Matti
JR 34831
18%
1936
Etelä-Karjala — Suursaari
Laiho, Aili
JR 54769
18%
1946
Etelä-Karjala — Kivennapa
Pennanen, Olavi
SKVR XIII2 5189.
18%
1934
Etelä-Karjala — Sakkola
Haltsonen, Sulo
JR 32964
18%
1949
Etelä-Karjala — Uusikirkko Vpl.
Kärki, Frans
JR 23747
18%
1936
Etelä-Savo — Taipalsaari
Kaukonen, Katri
JR 21929
18%
1909
Etelä-Pohjanmaa — Soini
Kaltiala, J. P.
JR 25802
18%
1957
Etelä-Karjala — Muolaa
Kilpelä, Eeva
JR 32429
18%
1944
Keski-Inkeri — Skuoritsa
Kärki, Frans
JR 63373
18%
1938
Etelä-Pohjanmaa — Lapväärtti
Railonsala, Artturi
SKVR XIII2 5299.
18%
1934
Etelä-Karjala — Vuoksenranta
Haltsonen, Sulo
JR 62133
18%
1948
Etelä-Savo — Virtasalmi
Pöyhönen, Martti
SKVR XIII2 5886.
18%
1935
Etelä-Karjala — Seiskari
Laiho, Aili
JR 59747
18%
1937
Pohjois-Karjala — Ilomantsi
Pirttilahti, Johan
JR 83179
18%
1945
Etelä-Karjala — Sakkola
Virolainen, Maria
SKVR XIV 671.
18%
1915
Uusimaa — Tuusula
Lindstedt, Armas
JR 65754
18%
1962
Satakunta — Pihlajavesi
Raivio, Lempi
JR 67550
18%
1932
Uusimaa — Hyvinkää
Renlund, T.
JR 75605
18%
1953
Varsinais-Suomi — Lappi Tl.
Siltamäki, Markus
SKVR VIII 1885.
18%
1913
Varsinais-Suomi — Marttila
Vihervaara, Eemeli
JR 59244
18%
1955
Itä- ja Pohjois-Inkeri — Toksova
Pesonen, Eeva
JR 59265
18%
1962
Itä- ja Pohjois-Inkeri — Toksova
Pesonen, Eeva
SKVR XIII4 11447.
18%
1936
Etelä-Karjala — Rautu
Pennanen, Olavi
JR 56923
18%
1932
Peräpohjola — Kemijärvi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR VIII 1893.
18%
1910
Varsinais-Suomi — Uskela
Kallio, Ilmari
SKVR IX1 1015.
18%
1913
Häme — Hattula
Salo, Aukusti
SKVR IX1 1031.
18%
1914
Häme — Koski Hl
Aaltonen, Esko
SKVR IX1 1045.
18%
1914
Häme — Asikkala
Aaltonen, Esko
SKVR IX1 1046.
18%
1914
Häme — Hollola
Aaltonen, Esko
SKVR XII1 679.
18%
1932
Länsipohja — Junosuvanto
Haltsonen, Sulo
SKVR XII2 8224.
18%
1934
Ruija — Porsanki
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 26208
18%
1936
Pohjois-Pohjanmaa — Kalajoki
Kivioja, V. H.
JR 51569
18%
1930
Etelä-Pohjanmaa — Ylihärmä
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 57633
18%
1932
Peräpohjola — Turtola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 63927
18%
1957
Itä- ja Pohjois-Inkeri — Valkeasaari
Railonsala, Artturi
JR 38065
18%
1936
Satakunta — Orivesi
Lauttajärvi, Liina
SKVR XI 87.
18%
1932
Etelä-Pohjanmaa — Halsua
Vuorela, Toivo
SKVR XIII1 2626.
18%
1855
Etelä-Karjala — Hiitola
Merón, A.
JR 39395
18%
1935
Etelä-Pohjanmaa — Isokyrö
Liimakka, Helmi
JR 77850
18%
1944
Keski-Inkeri — Liissilä
Sääski, Sylvi
JR 27866
18%
1964
Etelä-Karjala — Muolaa
Kortemaa, Sylvi
SKVR XII1 1166.
18%
1920
Peräpohjola — Kittilä
Paulaharju, Samuli ja Jenny
SKVR IX1 1017.
18%
1911
Häme — Janakkala
Vaara, V. B.
SKVR IX1 1692.
18%
1912
Häme — Hattula
Salo, Aukusti
JR 32216
18%
1942
Etelä-Karjala — Metsäpirtti
Kärki, Frans
JR 62966
18%
1952
Etelä-Karjala — Rautu
Pöyhönen, Martti
SKVR XIII4 11336.
18%
1936
Etelä-Karjala — Suursaari
Laiho, Lauri
JR 39299
18%
1962
Etelä-Pohjanmaa — Lapua
Leppisalo, Eila
SKVR VI1 1223.
18%
1903
Pohjois-Savo — Iisalmi
Ruotsalainen, Ville
SKVR XI 2527.
18%
1890
Etelä-Pohjanmaa — Ylihärmä
Takala, E. E.
JR 73903
18%
1935
Pohjois-Pohjanmaa — Ylikiiminki
Saranen, Selma
SKVR X1 708 α.
18%
1918
Satakunta — Tampere
Lindström, Olga
SKVR XIII4 11338.
18%
1936
Etelä-Karjala — Suursaari
Laiho, Lauri
JR 32486
18%
1945
Keski-Inkeri — Venjoki
Kärki, Frans
SKVR X1 698.
17%
1889
Satakunta — Noormarkku
Ollinen, J. F.
JR 00680
17%
1969
Varsinais-Suomi — Pertteli
Aitamäki, Kaarlo
SKVR IV3 4089.
17%
1891
Keski-Inkeri — Koprina
Alava, Vihtori
JR 33556
17%
1953
Etelä-Pohjanmaa — Töysä
Kärki, Frans
JR 25059
17%
1831
None
Keckman, K. N.
SKVR VI1 1379.
17%
1891
Etelä-Savo — Savitaipale
Jäkälä, Juho
JR 54371
17%
1937
Etelä-Karjala — Muolaa
Pennanen, Olavi
SKVR XIII2 5484.
17%
1934
Etelä-Karjala — Metsäpirtti
Laiho, Lauri
JR 63485
17%
1939
Satakunta — Nokia
Railonsala, Artturi
JR 33518
17%
1952
Etelä-Karjala — Pyhäjärvi Vpl.
Kärki, Frans
JR 28344
17%
1937
Uusimaa — Hyvinkää
Koskinen, Nanny
JR 83961
17%
1939
Pohjois-Karjala — Nurmes
Väänänen, Jorma
SKVR XIII1 763.
17%
1932
Etelä-Karjala — Rautjärvi
Hyrkäs
SKVR XIII2 5874.
17%
1935
Etelä-Karjala — Koivisto
Haltsonen, Sulo
SKVR XIII2 5861.
17%
1935
Etelä-Karjala — Metsäpirtti
Laiho, Lauri
JR 54381
17%
1937
Etelä-Karjala — Muolaa
Pennanen, Olavi
JR 83195
17%
1945
Etelä-Karjala — Sakkola
Virolainen, Maria
SKVR IX1 1018.
17%
1914
Häme — Janakkala
Aaltonen, Esko
SKVR IX2 123.
17%
1913
Keski-Suomi — Uurainen
Koskenjaakko, Anshelm
SKVR IX2 127.
17%
1913
Keski-Suomi — Konginkangas
Koskenjaakko, Anshelm
SKVR X1 703.
17%
1924
Satakunta — Huittinen
Hirsikoski, Anna
SKVR XI 86.
17%
1914
Etelä-Pohjanmaa — Veteli
Salmela, Alfred
SKVR XI 2529.
17%
1870
Etelä-Pohjanmaa — Veteli
Aspelin, J. R.
JR 54397
17%
1937
Etelä-Karjala — Muolaa
Pennanen, Olavi
JR 69491
17%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 59837
17%
1938
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Suistamo
Plattonen, Niilo
JR 33363
17%
1951
Etelä-Karjala — Sakkola
Kärki, Frans
JR 83132
17%
1948
Keski-Inkeri — Spankkova
Virolainen, Maria
JR 80452
17%
1936
Etelä-Pohjanmaa — Evijärvi
Tuomaala, Väinö
SKVR XIII2 5864.
17%
1854
Etelä-Karjala — Rautu
Ahlqvist, A. E.
JR 07721
17%
1965
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Impilahti
Helenius, Mirjam
SKVR IX2 120.
17%
1850
Häme
Rudbäck ja Rothman
SKVR VII2 3583.
17%
1828
Pohjois-Karjala — Pielisjärvi
Lönnrot, Elias
SKVR X1 696 α.
17%
1924
Satakunta — Ahlainen
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
SKVR XIV 669.
17%
1925
Uusimaa — Hyvinkää
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 07134
17%
1952
Etelä-Karjala — Räisälä
Heikkonen, Siviä
JR 35758
17%
1936
Satakunta — Merikarvia
Laiho, Lauri
JR 44686
17%
1937
Satakunta — Siikainen
Myllymäki, Emilia
JR 60265
17%
1938
Satakunta — Pori
Porin tyttölyseo
JR 63368
17%
1938
Etelä-Pohjanmaa — Lapväärtti
Railonsala, Artturi
JR 64095
17%
1962
Etelä-Pohjanmaa — Teuva
Railonsala, Artturi
SKVR VI1 1192.
17%
1933
Etelä-Savo — Savitaipale
Kohvakka, Toini
SKVR VI1 1198.
17%
1913
Etelä-Savo — Mäntyharju
Kantele, Toini
SKVR VI1 1199.
17%
1904
Etelä-Savo — Hirvensalmi
Lundqvist, Ingeborg
SKVR VI1 1204.
17%
1886
Etelä-Savo — Kerimäki
Kuopion lyseon toverikunta
SKVR VI2 6649.
17%
1890
Etelä-Savo — Luumäki
Alava, Vihtori
SKVR VI2 6668.
17%
1934
Pohjois-Savo — Sonkajärvi
Kaukonen, Väinö
SKVR VII2 3566.
17%
1913
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Uukuniemi
Tuokko, M.
SKVR VII2 3574.
17%
1895
Pohjois-Karjala — Kiihtelysvaara
Rytkönen, Antti
SKVR VII2 3586.
17%
1910
Laatokan Karjala (Raja-Karjala)
Kallio, Alma
SKVR VIII 1845.
17%
1912
Varsinais-Suomi — Muurla
Saariluoma, Vilho
SKVR VIII 1882.
17%
1914
Varsinais-Suomi — Piikkiö
Häyrinen, Kalle
SKVR VIII 1895.
17%
1909
Varsinais-Suomi — Kuusjoki
Kallio, V. J.
SKVR VIII 1896.
17%
1888
Varsinais-Suomi — Turku
Borenius, A. A.
SKVR VIII 1897.
17%
1914
Varsinais-Suomi — Paattinen
Saariluoma, Vilho
SKVR VIII 1898.
17%
1913
Varsinais-Suomi — Yläne
Rantasalo, Varma
SKVR VIII 1900.
17%
1913
Varsinais-Suomi — Yläne
Vahlberg, K.
SKVR VIII 1903.
17%
1914
Varsinais-Suomi — Vahto
Saariluoma, Vilho
SKVR VIII 2856.
17%
1909
Varsinais-Suomi — Kuusjoki
Kallio, V. J.
SKVR IX1 1006.
17%
1914
Häme
Hämäläis-Osakunta
SKVR IX1 1008.
17%
1913
Häme — Akaa
Salo, Aukusti
SKVR IX1 1010.
17%
1914
Häme — Hattula
Salo, Aukusti
SKVR IX1 1022.
17%
1913
Häme — Hausjärvi
Sykäri, Hilma
SKVR IX1 1026.
17%
1914
Häme — Hausjärvi
Aaltonen, Esko
SKVR IX1 1027.
17%
1914
Häme — Kärkölä
Aaltonen, Esko
SKVR IX1 1029.
17%
1886
Häme — Koski Hl
Leino, A.
SKVR IX1 1033.
17%
1914
Häme — Hauho
Keskitalo, E.
SKVR IX1 1044.
17%
1914
Häme — Asikkala
Groundstroem, Kalervo
SKVR IX1 1048.
17%
1888
Häme — Orimattila
Jakobson, A. V.
SKVR IX1 1050.
17%
1913
Häme — Orimattila
Hardén, Arthur
SKVR IX1 1061.
17%
1888
Häme — Luhanka
Lilius, Lilli
SKVR IX1 1065.
17%
1913
Häme — Jämsä
Sinisalo, Anni
SKVR IX1 1067.
17%
1908
Häme — Korpilahti
Kotikoski, J. W.
SKVR IX1 1068.
17%
1913
Häme — Korpilahti
Kaukoranta, Toivo
SKVR IX1 1071.
17%
1914
Häme — Hattula
Salo, Aukusti
SKVR IX1 1072.
17%
1914
Häme — Hattula
Salo, Aukusti
SKVR IX1 1073.
17%
1913
Häme — Hattula
Salo, Aukusti
SKVR IX1 1074.
17%
1914
Häme — Loppi
Aaltonen, Esko
SKVR IX1 1076.
17%
1914
Häme — Koski Hl
Aaltonen, Esko
SKVR IX1 1078.
17%
1915
Häme — Luopioinen
Vallenius, Niilo
SKVR IX2 126.
17%
1914
Keski-Suomi — Sumiainen
Häyrinen, Kalle
SKVR IX2 128.
17%
1913
Keski-Suomi — Konginkangas
Kaukoranta, Toivo
SKVR X1 705.
17%
1913
Satakunta — Honkajoki
Kallio, V. J.
SKVR X1 708 β.
17%
1924
Satakunta — Ruovesi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
SKVR XI 80.
17%
1913
Etelä-Pohjanmaa — Isojoki
Kallio, V. J.
SKVR XI 89.
17%
1921
Etelä-Pohjanmaa — Kälviä
Tikanoja, Eevi
SKVR XI 93.
17%
1900
Etelä-Pohjanmaa — Ylihärmä
Korpi, I.
SKVR XI 2528.
17%
1890
Etelä-Pohjanmaa — Ylihärmä
Takala, E. E.
SKVR XII1 622.
17%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 640.
17%
1915
Peräpohjola — Simo
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 676.
17%
1932
Länsipohja — Junosuvanto
Haltsonen, Sulo
SKVR XII1 677.
17%
1932
Länsipohja — Vittanki
Haltsonen, Sulo
SKVR XII1 681.
17%
1932
Länsipohja — Vittanki
Haltsonen, Sulo
SKVR XII1 684.
17%
1932
Länsipohja — Täräntö
Paulaharju, Samuli ja Jenny
SKVR XII1 686.
17%
1931
Ruija — Nordkapp
Paulaharju, Samuli ja Jenny
SKVR XII1 695.
17%
1915
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII2 8220.
17%
1933
Länsipohja — Jällivaara
Paulaharju, Samuli ja Jenny
SKVR XIII2 5268.
17%
1903
Etelä-Karjala — Uusikirkko Vpl.
Paulaharju, Samuli ja Jenny
SKVR XIII2 5280.
17%
1935
Etelä-Karjala — Koivisto
Laiho, Lauri
SKVR XIII2 5287.
17%
1911
Etelä-Karjala — Käkisalmi
Komonen, Antti
SKVR XIII2 5319.
17%
1935
Etelä-Karjala — Seiskari
Laiho, Aili
SKVR XIII4 11313.
17%
1936
Etelä-Karjala — Kivennapa
Terijoen Yhteislyseon oppilaat
SKVR XIII4 11318.
17%
1938
Etelä-Karjala — Uusikirkko Vpl.
Mannonen, Ulla
SKVR XIV 609.
17%
1920
Uusimaa — Vehkalahti
Vuorisalo, Katri
SKVR XIV 616.
17%
1937
Uusimaa — Sippola
Stenroth, Artur
SKVR XIV 641.
17%
1915
Uusimaa — Lapinjärvi
Salminen, Tyyne
SKVR XIV 644.
17%
1939
Uusimaa — Artjärvi
Saarto, Maila
SKVR XIV 650.
17%
1920
Uusimaa — Askola
Allén, Tyyne
SKVR XIV 652.
17%
1932
Uusimaa — Pukkila
Ollila, Reino
SKVR XIV 654.
17%
1915
Uusimaa — Porvoo mlk
Velho, Osku
SKVR XIV 661.
17%
1922
Uusimaa — Mäntsälä
Kivisoja, Helmi
SKVR XIV 668.
17%
1925
Uusimaa — Hyvinkää
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
SKVR XIV 670.
17%
1915
Uusimaa — Tuusula
Lindstedt, Armas
SKVR XIV 672.
17%
1932
Uusimaa — Tuusula
Renlund, T.
SKVR XIV 674.
17%
1931
Uusimaa — Sammatti
Ruoppila, Veikko
JR 19408
17%
1936
Pohjois-Savo — Sonkajärvi
Juntunen, Liisa
JR 20585
17%
1962
Etelä-Pohjanmaa — Evijärvi
Järvinen, Matti
JR 23500
17%
1962
Etelä-Savo — Sulkava
Karppinen, Helmi
JR 23860
17%
1937
Etelä-Savo — Pertunmaa
Kaukonen, Katri
JR 24932
17%
1932
Uusimaa — Mäntsälä
Kauppinen, Eino
JR 25774
17%
1957
Etelä-Karjala — Muolaa
Kilpelä, Eeva
JR 25790
17%
1957
Etelä-Karjala — Muolaa
Kilpelä, Eeva
JR 25821
17%
1957
Etelä-Karjala — Muolaa
Kilpelä, Eeva
JR 26442
17%
1934
Etelä-Savo — Lappee
Kohvakka, Toini
JR 27716
17%
1935
Pohjois-Pohjanmaa — Raahe
Korpi, Henna
JR 00626
17%
1936
Pohjois-Savo — Vehmersalmi
Airaksinen, Emil
JR 00765
17%
1947
Satakunta — Honkajoki
Alanen, Viljo
JR 01001
17%
1889
Keski-Suomi — Saarijärvi
Alava, Vihtori
JR 04538
17%
1933
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Suistamo
Haavio, Martti
JR 05660
17%
1957
Häme — Asikkala
Halme, Wilhelmina
JR 06911
17%
1938
Pohjois-Pohjanmaa — Oulu
Heikkilä, Heimo
JR 07140
17%
1952
Etelä-Karjala — Räisälä
Heikkonen, Siviä
JR 09115
17%
1938
Etelä-Pohjanmaa — Soini
Hongisto, Tyyne
JR 10227
17%
1925
Häme — Jämsä
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 10267
17%
1925
Häme — Valkeakoski
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 16394
17%
1943
None
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 16827
17%
1944
Uusimaa — Mäntsälä
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 17030
17%
1959
Häme — Luhanka
Hänninen, Aino
JR 29807
17%
1962
Pohjois-Karjala — Polvijärvi
Kuikka, Inkeri
JR 30533
17%
1936
Etelä-Karjala — Kanneljärvi
Kurppa, Aino
JR 32317
17%
1928
Satakunta — Vesilahti
Kärki, Frans
JR 32428
17%
1944
Keski-Inkeri — Skuoritsa
Kärki, Frans
JR 32578
17%
1946
Pohjois-Karjala — Pälkjärvi
Kärki, Frans
JR 32710
17%
1946
Etelä-Karjala — Sakkola
Kärki, Frans
JR 33459
17%
1952
Itä- ja Pohjois-Inkeri — Miikkulainen
Kärki, Frans
JR 34737
17%
1936
Satakunta — Merikarvia
Laiho, Aili
JR 35005
17%
1962
Keski-Suomi — Rautalampi
Laapotti, Anja
JR 35760
17%
1936
Satakunta — Merikarvia
Laiho, Lauri
JR 39425
17%
1939
Keski-Suomi — Karstula
Liimatainen, Pauli
JR 39869
17%
1926
Etelä-Pohjanmaa — Perho
Linna, Eino, S.
JR 40556
17%
1935
Pohjois-Pohjanmaa — Kärsämäki
Luoma, Leander
JR 40814
17%
1924
Satakunta — Ruovesi
Luutonen, Ahto
JR 40945
17%
1954
Keski-Suomi — Viitasaari
Määttänen, Vieno
JR 43314
17%
1937
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Sortavala mlk
Moilanen, Matti
JR 44705
17%
1922
Häme — Orimattila
Myllyvirta, Aili
JR 45160
17%
1962
Etelä-Pohjanmaa — Lohtaja
Niemelä, Ahto
JR 45856
17%
1936
Pohjois-Savo — Pielavesi
Nissinen, Armas
JR 45910
17%
1937
Pohjois-Savo — Pielavesi
Nissinen, Armas
JR 46468
17%
1939
Pohjois-Pohjanmaa — Rantsila
Näsälä, Aune
JR 51571
17%
1930
Kainuu — Pudasjärvi
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 51585
17%
1930
Etelä-Pohjanmaa — Perho
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 52131
17%
1935
Länsipohja — Ruotsin Ylitornio
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 52135
17%
1935
Länsipohja — Jällivaara
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 52242
17%
1937
Länsipohja — Vittanki
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 52244
17%
1937
Länsipohja — Jukkasjärvi
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 53197
17%
1922
Häme — Orimattila
Peltola, Alli
JR 53269
17%
1932
Etelä-Pohjanmaa — Töysä
Peltonen, Erkki
JR 53753
17%
1935
Etelä-Savo — Heinävesi
Pennanen, Olavi
JR 55694
17%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 56138
17%
1915
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 57762
17%
1932
Peräpohjola — Turtola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 57817
17%
1932
Peräpohjola — Turtola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 57912
17%
1932
Peräpohjola — Sodankylä
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 59249
17%
1955
Itä- ja Pohjois-Inkeri — Toksova
Pesonen, Eeva
JR 59579
17%
1951
Etelä-Karjala — Kivennapa
Pimiä, Amalia
JR 59735
17%
1937
Pohjois-Karjala — Ilomantsi
Pirttilahti, Johan
JR 59836
17%
1938
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Suistamo
Plattonen, Niilo
JR 61533
17%
1936
Pohjois-Pohjanmaa — Siikajoki
Putaala, Martti
JR 62114
17%
1948
Etelä-Savo — Virtasalmi
Pöyhönen, Martti
JR 62185
17%
1948
Etelä-Savo — Virtasalmi
Pöyhönen, Martti
JR 62902
17%
1952
Etelä-Savo — Hirvensalmi
Pöyhönen, Martti
JR 64016
17%
1962
Pohjois-Pohjanmaa — Nivala
Railonsala, Artturi
JR 64135
17%
1968
Peräpohjola — Ranua
Railonsala, Artturi
JR 64650
17%
1968
Peräpohjola — Alatornio
Railonsala, Artturi
JR 65339
17%
1968
Peräpohjola — Keminmaa
Railonsala, Artturi
JR 65795
17%
1921
Häme — Janakkala
Ranki, Aune
JR 66017
17%
1955
Keski-Suomi — Saarijärvi
Rantanen, Saimi
JR 66834
17%
1967
Häme — Janakkala
Ratia, Mildred
JR 67605
17%
1932
Uusimaa — Hyvinkää
Renlund, T.
JR 67889
17%
1936
Etelä-Karjala — Kanneljärvi
Rissanen, Tyyne
JR 69321
17%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 69355
17%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 69447
17%
1932
Keski-Suomi — Laukaa
Saarijärven yhteiskoulu
JR 69646
17%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 69774
17%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 69779
17%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 69853
17%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 70030
17%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 70083
17%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 70305
17%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 70311
17%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 70322
17%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 70412
17%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 70586
17%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 75524
17%
1953
Keski-Suomi — Pihtipudas
Sevón, Hannes
JR 75613
17%
1935
Etelä-Savo — Kerimäki
Silvennoinen, Heikki
JR 76737
17%
1922
Etelä-Karjala — Virolahti
Syrjänen, Rauha
JR 76747
17%
1937
Pohjois-Savo — Leppävirta
Sääski, Sylvi
JR 77057
17%
1939
Etelä-Savo — Sulkava
Sääski, Sylvi
JR 77863
17%
1944
Keski-Inkeri — Tuutari
Sääski, Sylvi
JR 78023
17%
1956
Etelä-Karjala — Lumivaara
Sääski, Sylvi
JR 78027
17%
1956
Etelä-Karjala — Lumivaara
Sääski, Sylvi
JR 78069
17%
1956
Etelä-Karjala — Lumivaara
Sääski, Sylvi
JR 78378
17%
1956
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Ruskeala
Sääski, Sylvi
JR 79623
17%
1962
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Uukuniemi
Toiviainen, Eino
JR 80453
17%
1936
Etelä-Pohjanmaa — Evijärvi
Tuomaala, Väinö
JR 80465
17%
1936
Etelä-Pohjanmaa — Evijärvi
Tuomaala, Väinö
JR 80889
17%
1949
Etelä-Pohjanmaa — Veteli
Tuomaala, Väinö
JR 83102
17%
1948
Keski-Inkeri — Hietamäki
Virolainen, Maria
JR 83130
17%
1948
Keski-Inkeri — Spankkova
Virolainen, Maria
JR 83157
17%
1948
Keski-Inkeri — Tyrö
Virolainen, Maria
JR 83164
17%
1945
Häme — Jämsä
Virolainen, Maria
JR 83769
17%
1946
Etelä-Karjala — Kivennapa
Vuorikoski, Terttu
JR 83930
17%
1935
Etelä-Savo — Hirvensalmi
Väänänen, Jorma
JR 84395
17%
1963
Etelä-Pohjanmaa — Kauhajoki
Äijö, Maija
JR 84434
17%
1962
Satakunta — Ruovesi
Ylämäkipää, Katri
JR 54763
17%
1946
Etelä-Karjala — Kivennapa
Pennanen, Olavi
JR 83205
17%
1945
Etelä-Karjala — Sakkola
Virolainen, Maria
SKVR XIII2 5317.
17%
1850
Etelä-Karjala
Raussi, Eljas
SKVR XIII2 5277.
17%
1935
Etelä-Karjala — Koivisto
Kansanen, Erkki
SKVR XII1 1139.
17%
1915
Kainuu — Kajaani
Paulaharju, Samuli ja Jenny
SKVR III2 2306.
17%
1892
Länsi-Inkeri — Soikkola
Alava, Vihtori
JR 37950
17%
1966
Etelä-Karjala — Kuolemajärvi
Lattu, Hilma
SKVR XIII2 5859.
17%
1934
Etelä-Karjala — Metsäpirtti
Laiho, Lauri
JR 57326
17%
1932
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 79847
17%
1958
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Suistamo
Tolkki, Aarne
JR 37927
17%
1963
Etelä-Karjala — Kuolemajärvi
Lattu, Hilma
SKVR IX1 1024.
17%
1914
Häme — Hausjärvi
Aaltonen, Esko
SKVR XII1 1146.
17%
1912
Pohjois-Pohjanmaa — Hailuoto
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 32834
17%
1948
Etelä-Karjala — Sakkola
Kärki, Frans
SKVR X1 708.
17%
1909
Satakunta — Tampere
Kallio, V. J.
SKVR XII1 132.
17%
1920
Peräpohjola — Kittilä
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 17447
17%
1957
Etelä-Karjala — Äyräpää
Hörkkä, Lempi
JR 02364
17%
1954
Pohjois-Pohjanmaa — Alavieska
Auranen, Helvi
JR 50499
17%
1936
Pohjois-Pohjanmaa — Ii
Palukka, Fiina
SKVR XIII4 11613.
17%
1936
Etelä-Karjala — Rautu
Pennanen, Olavi
JR 59748
17%
1937
Pohjois-Karjala — Ilomantsi
Pirttilahti, Johan
JR 78536
17%
1935
Etelä-Karjala — Hiitola
Tanninen, Antti
JR 34871
17%
1936
Etelä-Karjala — Tytärsaari
Laiho, Aili
SKVR XIII2 5481.
17%
1934
Etelä-Karjala — Metsäpirtti
Haltsonen, Sulo
SKVR XIII2 5300.
16%
1934
Etelä-Karjala — Vuoksenranta
Haltsonen, Sulo
SKVR XII1 1164.
16%
1920
Peräpohjola — Kittilä
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 75100
16%
1954
Etelä-Karjala — Kivennapa
Seppänen, Hilma
SKVR XII1 1147.
16%
1930
Pohjois-Pohjanmaa — Hailuoto
Virkkunen, Aili
SKVR XIII4 11323.
16%
1937
Etelä-Karjala — Koivisto
Mannonen, Ulla
SKVR VIII 1890.
16%
1915
Varsinais-Suomi — Merimasku
Toivonen, Yrjö
SKVR XII1 680.
16%
1932
Länsipohja — Junosuvanto
Haltsonen, Sulo
SKVR XIII2 5883.
16%
1933
Etelä-Karjala — Kurkijoki
Haltsonen, Sulo
JR 69688
16%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 83193
16%
1945
Etelä-Karjala — Sakkola
Virolainen, Maria
SKVR XIV 667.
16%
1937
Uusimaa — Hyvinkää
Andelin, Vilho
JR 25106
16%
1831
None
Keckman, K. N.
SKVR XIII4 11249.
16%
1937
Etelä-Karjala — Rautu
Eerikäinen, Alma
SKVR XIII4 11339.
16%
1936
Etelä-Karjala — Tytärsaari
Laiho, Lauri
JR 34859
16%
1936
Etelä-Karjala — Tytärsaari
Laiho, Aili
JR 34869
16%
1936
Etelä-Karjala — Tytärsaari
Laiho, Aili
JR 70121
16%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 19098
16%
1935
Pohjois-Savo — Suonenjoki
Jalkanen, Yrjö
JR 08404
16%
1962
Pohjois-Karjala — Nurmes
Hirvonen, Aino
JR 34734
16%
1936
Satakunta — Merikarvia
Laiho, Aili
JR 35878
16%
1936
Varsinais-Suomi — Uusikirkko Tl.
Laiho, Lauri
JR 43307
16%
1937
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Sortavala mlk
Moilanen, Matti
JR 53827
16%
1935
Etelä-Savo — Heinävesi
Pennanen, Olavi
JR 62815
16%
1952
Etelä-Savo — Mikkeli mlk
Pöyhönen, Martti
JR 78033
16%
1956
Etelä-Karjala — Lumivaara
Sääski, Sylvi
JR 38777
16%
1962
Etelä-Pohjanmaa — Vimpeli
Lehtimäki, Aleksi
JR 80907
16%
1949
Etelä-Pohjanmaa — Veteli
Tuomaala, Väinö
JR 33365
16%
1951
Etelä-Karjala — Sakkola
Kärki, Frans
SKVR VI1 1222.
16%
1909
Pohjois-Savo — Kiuruvesi
Tikkanen, Eino
SKVR IX1 1054.
16%
1914
Häme — Iitti
Groundstroem, Kalervo
SKVR IX2 121.
16%
1913
Keski-Suomi — Petäjävesi
Koskenjaakko, Anshelm
SKVR IX2 132.
16%
1913
Keski-Suomi — Saarijärvi
Koskenjaakko, Anshelm
SKVR IX2 136.
16%
1913
Keski-Suomi — Viitasaari
Kaukoranta, Toivo
JR 23737
16%
1936
Etelä-Savo — Taipalsaari
Kaukonen, Katri
JR 70343
16%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 70446
16%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 55209
16%
1963
Etelä-Pohjanmaa — Alavus
Perälä, Tauno
SKVR VI1 1216.
16%
1921
Pohjois-Savo — Suonenjoki
Vehviläinen, Annikki
JR 07733
16%
1954
Viena — Uhtua
Helistö, Paavo
SKVR XIII4 11260.
16%
1937
Etelä-Karjala — Heinjoki
Helaharju, Juho
SKVR XIII4 10424.
16%
9999
Etelä-Karjala — Rautu
Hahl, Hjalmar
SKVR X1 1078.
16%
1892
Satakunta — Vesilahti
Helsingin Suomalainen normaalilyseon toverikunta
JR 33061
16%
1950
Etelä-Karjala — Kirvu
Kärki, Frans
SKVR V2 1825.
16%
1859
Itä- ja Pohjois-Inkeri — Toksova
Saxbäck, Fr. A.
SKVR XIV 649.
16%
1919
Uusimaa — Myrskylä
Salminen, Väinö
JR 69222
16%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
SKVR VIII 1902.
16%
1909
Varsinais-Suomi — Vahto
Vihervaara, Eemeli
SKVR IX1 1069.
16%
1913
Häme — Korpilahti
Vihervaara, Eemeli
SKVR X1 700.
16%
1888
Satakunta — Merikarvia
Roslin, M. K.
JR 17323
16%
1962
Pohjois-Karjala — Eno
Härkönen, Olavi
JR 37791
16%
1962
Etelä-Karjala — Koivisto
Lankinen, Emma
JR 61910
16%
1953
Pohjois-Karjala — Pielisjärvi
Pyykkö, Armi
SKVR VI1 1184.
16%
1891
Etelä-Savo — Savitaipale
Jäkälä, Juho
SKVR VI1 1187.
16%
1933
Etelä-Savo — Lappee
Kohvakka, Toini
SKVR VI1 1196.
16%
1913
Etelä-Savo — Mäntyharju
Kantele, Toini
SKVR VI1 1200.
16%
1877
Etelä-Savo — Ristiina
Koskimies, A. V.
SKVR VI1 1214.
16%
1933
Etelä-Savo — Pieksämäki
Kohvakka, Toini
SKVR VI1 1217.
16%
1914
Pohjois-Savo — Kuopio
Tossavainen, M.
SKVR VI2 6651.
16%
1890
Etelä-Savo — Lemi
Alava, Vihtori
SKVR VI2 6654.
16%
1934
Etelä-Savo — Lappee
Kohvakka, Toini
SKVR VI2 6665 β.
16%
1935
Pohjois-Savo — Kiuruvesi
Nivalainen, Juho
SKVR VI2 6666.
16%
1932
Pohjois-Savo — Vieremä
Rytkönen, Ahti
SKVR IX1 1020.
16%
1911
Häme — Hausjärvi
Mikkola, Edv.
SKVR IX1 1028.
16%
1914
Häme — Kärkölä
Aaltonen, Esko
SKVR IX1 1032.
16%
1914
Häme — Koski Hl
Aaltonen, Esko
SKVR IX1 1036.
16%
1913
Häme — Luopioinen
Regnell, Hanna
SKVR IX1 1040.
16%
1913
Häme — Asikkala
Kantele, Toini
SKVR IX1 1042.
16%
1914
Häme — Asikkala
Aaltonen, Esko
SKVR IX1 1049.
16%
1906
Häme — Orimattila
Heporauta, F. A.
SKVR IX1 1053.
16%
1914
Häme — Iitti
Groundstroem, Kalervo
SKVR IX1 1058.
16%
1909
Häme — Hartola
Koskenjaakko, Anshelm
SKVR IX2 122.
16%
1913
Keski-Suomi — Jyväskylä mlk
Kaukoranta, Toivo
SKVR IX2 125.
16%
1913
Keski-Suomi — Sumiainen
Kaukoranta, Toivo
SKVR XII1 599.
16%
1897
Pohjois-Pohjanmaa — Piippola
Meriläinen, Heikki
SKVR XII1 603.
16%
1921
Pohjois-Pohjanmaa — Kalajoki
Hongell, Aune
SKVR XII1 607.
16%
1892
Pohjois-Pohjanmaa — Revonlahti
Koskimies, A. V.
SKVR XII1 632.
16%
1915
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 637.
16%
1915
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 644.
16%
1921
Peräpohjola — Turtola
Paulaharju, Samuli ja Jenny
SKVR XII1 648.
16%
1916
Peräpohjola — Ylitornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 664.
16%
1915
Peräpohjola — Kolari
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 671.
16%
1920
Peräpohjola — Muonio
Paulaharju, Samuli ja Jenny
SKVR XII1 675.
16%
1932
Länsipohja — Kaaresuvanto
Haltsonen, Sulo
SKVR XII1 678.
16%
1932
Länsipohja — Vittanki
Haltsonen, Sulo
SKVR XII1 682.
16%
1932
Länsipohja — Vittanki
Haltsonen, Sulo
SKVR XII1 687.
16%
1884
Pohjois-Pohjanmaa — Pyhäjärvi Ol.
Krohn, Kaarle
SKVR XII2 8223.
16%
1934
Ruija — Porsanki
Paulaharju, Samuli ja Jenny
SKVR XIII2 5273.
16%
1911
Etelä-Karjala — Koivisto
Vaara, V. B.
SKVR XIII2 5295.
16%
1891
Etelä-Karjala — Rautjärvi
Sirén, Signe
SKVR XIII2 5296.
16%
1917
Etelä-Karjala — Kirvu
Suomalainen, Johannes
SKVR XIII2 5297.
16%
1935
Etelä-Karjala — Kirvu
Kirvun Tietävälän nuorisoseuran arkisto
SKVR XIII2 5312.
16%
1890
Etelä-Karjala — Viipuri mlk
Alava, Vihtori
SKVR XIII4 11335.
16%
1937
Etelä-Karjala — Virolahti
Korpela, Jaakko
SKVR XIII4 11337.
16%
1936
Etelä-Karjala — Suursaari
Laiho, Lauri
SKVR XIV 610.
16%
1920
Uusimaa — Vehkalahti
Vuorisalo, Katri
SKVR XIV 613.
16%
1893
Uusimaa — Sippola
Rytkönen, Antti
SKVR XIV 617.
16%
1935
Uusimaa — Kotka
Tirronen, Uuno
SKVR XIV 618.
16%
1935
Uusimaa — Kymi
Einola, Viktor
SKVR XIV 634.
16%
1906
Uusimaa — Elimäki
Heporauta, F. A.
SKVR XIV 640.
16%
1913
Uusimaa — Lapinjärvi
Salminen, Tyyne
SKVR XIV 642.
16%
1915
Uusimaa — Lapinjärvi
Salminen, Tyyne
SKVR XIV 655.
16%
1915
Uusimaa — Porvoo mlk
Velho, Osku
SKVR XIV 659.
16%
1915
Uusimaa — Porvoo mlk
Velho, Osku
SKVR XIV 663.
16%
1915
Uusimaa — Mäntsälä
Louhe, Lempi
JR 20721
16%
1941
Peräpohjola — Turtola
Kaakinen, Iikka
JR 20808
16%
1941
Pohjois-Pohjanmaa — Piippola
Kaakinen, Iikka
JR 22424
16%
1936
Etelä-Savo — Mäntyharju
Karhu, J.
JR 23856
16%
1937
Etelä-Savo — Pertunmaa
Kaukonen, Katri
JR 23866
16%
1937
Etelä-Savo — Hirvensalmi
Kaukonen, Katri
JR 07038
16%
1923
Pohjois-Savo — Siilinjärvi
Heikkinen, Edith
JR 07408
16%
1935
Häme — Hartola
Heino, Arvo
JR 08309
16%
1935
Pohjois-Pohjanmaa — Pyhäjärvi Ol.
Hirvimäki, Aune
JR 10154
16%
1925
Keski-Suomi — Hankasalmi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 16011
16%
1943
Satakunta — Nokia
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 16706
16%
1944
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 16745
16%
1944
Uusimaa — Kymi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 28338
16%
1929
Peräpohjola — Savukoski
Koskinen, Lauri
JR 32401
16%
1935
Etelä-Pohjanmaa — Laihia
Kärki, Frans
JR 32411
16%
1935
Pohjois-Pohjanmaa — Pyhäjoki
Kärki, Frans
JR 32796
16%
1948
Keski-Inkeri — Skuoritsa
Kärki, Frans
JR 37073
16%
1937
Pohjois-Savo — Kiuruvesi
Lämsä, Antti
JR 39657
16%
1935
Häme — Lahti
Lindsten, Juho
JR 40878
16%
1937
Etelä-Savo — Mikkeli
Lyytikäinen, Veikko
JR 41199
16%
1936
Pohjois-Pohjanmaa — Kestilä
Mannermaa, Ilmari
JR 51382
16%
1916
Peräpohjola — Rovaniemi
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 51570
16%
1930
Etelä-Pohjanmaa — Perho
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 51572
16%
1930
Etelä-Pohjanmaa — Perho
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 51573
16%
1930
Etelä-Pohjanmaa — Perho
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 51576
16%
1930
Ruija — Porsanki
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 52133
16%
1935
Länsipohja — Jällivaara
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 52243
16%
1937
Länsipohja — Pajala
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 54731
16%
1946
Etelä-Karjala — Kivennapa
Pennanen, Olavi
JR 54871
16%
1946
Etelä-Karjala — Kivennapa
Pennanen, Olavi
JR 56169
16%
1915
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 57068
16%
1932
Peräpohjola — Kolari
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 57079
16%
1932
Peräpohjola — Kolari
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 57083
16%
1932
Peräpohjola — Kolari
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 59738
16%
1937
Pohjois-Karjala — Ilomantsi
Pirttilahti, Johan
JR 61458
16%
1935
Pohjois-Pohjanmaa
Putaala, Martti
JR 61468
16%
1936
Pohjois-Pohjanmaa — Oulu
Putaala, Martti
JR 61560
16%
1936
Pohjois-Pohjanmaa — Oulu
Putaala, Martti
JR 62504
16%
1950
Pohjois-Savo — Suonenjoki
Pöyhönen, Martti
JR 62809
16%
1952
Etelä-Savo — Mikkeli mlk
Pöyhönen, Martti
JR 62924
16%
1952
Etelä-Savo — Ristiina
Pöyhönen, Martti
JR 64021
16%
1962
Pohjois-Pohjanmaa — Nivala
Railonsala, Artturi
JR 64038
16%
1962
Kainuu — Paltamo
Railonsala, Artturi
JR 65333
16%
1968
Peräpohjola — Keminmaa
Railonsala, Artturi
JR 68978
16%
1935
Pohjois-Karjala — Pielisjärvi
Saarelainen, J. V.
JR 69288
16%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 69323
16%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 69385
16%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 69573
16%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 69629
16%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 69802
16%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 69854
16%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 69855
16%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 70636
16%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 70649
16%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 70706
16%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 70779
16%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 70790
16%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 70814
16%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 73717
16%
1951
Etelä-Karjala — Uusikirkko Vpl.
Sanakirjasäätiön välityksellä,
JR 76195
16%
1949
Etelä-Karjala — Seiskari
Stauffer, Kirsti
JR 77010
16%
1939
Etelä-Savo — Sulkava
Sääski, Sylvi
JR 77043
16%
1939
Etelä-Savo — Sulkava
Sääski, Sylvi
JR 79045
16%
1966
Etelä-Karjala — Kuolemajärvi
Timonen, Senni
JR 81045
16%
1946
Etelä-Pohjanmaa — Soini
Tuomaala, Väinö
JR 82600
16%
1956
Etelä-Karjala — Kirvu
Velling, Rauno
JR 83263
16%
1937
Etelä-Savo — Sulkava
Virta, Alma
JR 84507
16%
1962
Etelä-Karjala — Tytärsaari
Yrjönen, Teodor
SKVR XIII1 753.
16%
1932
Etelä-Karjala — Pyhäjärvi Vpl.
Kitunen
JR 69537
16%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 05737
16%
1930
Keski-Inkeri — Hietamäki
Haltsonen, Aatu
SKVR XIII2 5320.
16%
1910
Etelä-Karjala — Suursaari
Porkka, Laina
SKVR XIV 602.
16%
1936
Uusimaa — Haapasaari
Laiho, Aili
JR 73821
16%
1961
Etelä-Karjala — Äyräpää
Sanakirjasäätiön välityksellä,
SKVR XII1 1156.
16%
1921
Peräpohjola — Turtola
Paulaharju, Samuli ja Jenny
SKVR XIII2 5501.
16%
1933
Etelä-Karjala — Kurkijoki
Haltsonen, Sulo
JR 18353
16%
1963
Pohjois-Savo — Muuruvesi
Ilppola, Hilkka-Maija
JR 32253
16%
1942
Etelä-Karjala — Metsäpirtti
Kärki, Frans
JR 38038
16%
1957
Etelä-Karjala — Metsäpirtti
Laurila, Maria
JR 62967
16%
1952
Etelä-Karjala — Rautu
Pöyhönen, Martti
SKVR XIII2 5487.
16%
1935
Etelä-Karjala — Rautu
Laiho, Lauri
SKVR XI 119.
16%
1924
Etelä-Pohjanmaa — Töysä
Peltonen, Erkki
SKVR XIII2 5313.
16%
1890
Etelä-Karjala — Säkkijärvi
Alava, Vihtori
KR 43:324
16%
1880
Uusimaa — Helsinki
Lönnrot, Elias
SKVR IX2 135.
16%
1913
Keski-Suomi — Saarijärvi
Salo, Aukusti
SKVR XIV 658.
16%
1915
Uusimaa — Porvoo mlk
Velho, Osku
JR 33776
16%
1958
Satakunta — Tottijärvi
Kärki, Frans
JR 57822
16%
1932
Peräpohjola — Turtola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR VI2 6659.
16%
1890
Etelä-Savo — Joutseno
Alava, Vihtori
SKVR XIII2 5306.
16%
1890
Etelä-Karjala — Jääski
Alava, Vihtori
SKVR VII2 3577.
16%
1909
Pohjois-Karjala — Kiihtelysvaara
Niemi, A. R.
SKVR XII1 1162.
16%
1920
Peräpohjola — Kemijärvi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 16983
16%
1965
Etelä-Karjala — Metsäpirtti
Hämäläinen, Manu
SKVR I3 1807.
16%
1904
Viena — Kontokki
Niemi, A. R.
SKVR X1 728.
16%
1904
Satakunta — Orivesi
Aronsson, T.
SKVR XI 84.
16%
1909
Etelä-Pohjanmaa — Lehtimäki
Murtomäki, Kalle
JR 27415
16%
1954
Keski-Suomi — Viitasaari
Korhonen, Elin
JR 00126
16%
1962
Etelä-Savo — Juva
Aalto, Gabriel
JR 55684
16%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 57363
16%
1932
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 57772
16%
1932
Peräpohjola — Turtola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 57809
16%
1932
Peräpohjola — Turtola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 75081
16%
1954
Etelä-Karjala — Kivennapa
Seppänen, Hilma
JR 83270
16%
1937
Etelä-Savo — Sulkava
Virta, Alma
JR 70237
16%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 54689
16%
1946
Etelä-Karjala — Kivennapa
Pennanen, Olavi
SKVR XII1 1157.
16%
1915
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 33438
16%
1951
Etelä-Karjala — Pyhäjärvi Vpl.
Kärki, Frans
JR 75107
16%
1954
Etelä-Karjala — Kivennapa
Seppänen, Hilma
SKVR XII1 1153.
16%
1915
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XIII4 11616.
16%
1936
Etelä-Karjala — Rautu
Pennanen, Olavi
JR 48116
16%
1951
Etelä-Karjala — Rautu
Onttonen, Helena
JR 19342
16%
1935
Pohjois-Pohjanmaa — Vihanti
Junttila, M. A.
JR 32315
16%
1928
Satakunta — Vesilahti
Kärki, Frans
SKVR XII1 1154.
16%
1920
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 76062
16%
1936
Ruija — Omasvuono
Sommerseth, Anton J.
SKVR XIII2 5863.
16%
1854
Etelä-Karjala — Rautu
Ahlqvist, A. E.
JR 79622
16%
1962
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Uukuniemi
Toiviainen, Eino
JR 59376
16%
1957
Etelä-Karjala — Heinjoki
Pessinen, Eeva
SKVR XIII2 5307.
16%
1934
Etelä-Karjala — Antrea
Haltsonen, Sulo
JR 19109
16%
1935
Pohjois-Savo — Suonenjoki
Jalkanen, Yrjö
JR 25782
16%
1957
Etelä-Karjala — Muolaa
Kilpelä, Eeva
JR 70803
16%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
SKVR XII1 1142.
16%
1915
Kainuu — Paltamo
Haataja, Heikki
JR 39184
16%
1936
Satakunta — Vampula
Lepistö, Eino
JR 39218
16%
1945
Satakunta — Vampula
Lepistö, Eino
JR 47614
16%
1937
Pohjois-Karjala — Nurmes
Okkonen, Veera
JR 07033
16%
1936
Pohjois-Savo — Vieremä
Heikkinen, Anna
JR 75211
16%
1955
Etelä-Karjala — Kivennapa
Seppänen, Hilma
SKVR XIII2 5872.
16%
1847
Etelä-Karjala — Uusikirkko Vpl.
Europaeus, D. E. D.
SKVR XI 79.
15%
1904
Etelä-Pohjanmaa — Isojoki
Munck, Edv.
SKVR XIII2 5885.
15%
1886
Etelä-Karjala — Parikkala
Helsingin Suomalaisen Alkeisopiston konventti
SKVR VI1 1181.
15%
1922
Etelä-Savo — Luumäki
Puranen, Anni
SKVR VI1 1185.
15%
1889
Etelä-Savo — Lappee
Kemppi, A.
SKVR VI1 1186.
15%
1924
Etelä-Savo — Lappee
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
SKVR VI1 1190.
15%
1914
Etelä-Savo — Taipalsaari
Kotkanen, Väinö
SKVR VI1 1193.
15%
1913
Etelä-Savo — Mäntyharju
Haronen, Ester
SKVR VI1 1195.
15%
1913
Etelä-Savo — Mäntyharju
Kantele, Toini
SKVR VI1 1201.
15%
1890
Etelä-Savo — Ristiina
Tuomala, J. E.
SKVR VI1 1202.
15%
1933
Etelä-Savo — Puumala
Luukkonen, Kerttu
SKVR VI1 1213.
15%
1915
Etelä-Savo — Savonranta
Väisänen, A. O.
SKVR VI1 1218.
15%
1904
Pohjois-Savo — Pielavesi
Nousiainen, V.
SKVR VI2 6650.
15%
1890
Etelä-Savo — Lemi
Alava, Vihtori
SKVR VI2 6652.
15%
1934
Etelä-Savo — Lemi
Kohvakka, Toini
SKVR VI2 6653.
15%
1890
Etelä-Savo — Lappee
Alava, Vihtori
SKVR VI2 6658.
15%
1890
Etelä-Savo — Joutseno
Alava, Vihtori
SKVR VI2 6660.
15%
1890
Etelä-Savo — Savitaipale
Alava, Vihtori
SKVR VI2 6662.
15%
1934
Etelä-Savo — Ristiina
Kohvakka, Toini
SKVR VI2 6663.
15%
1934
Etelä-Savo — Ristiina
Kohvakka, Toini
SKVR VII2 3569.
15%
1895
Pohjois-Karjala — Kontiolahti
Rytkönen, Antti
SKVR VIII 1884.
15%
1892
Varsinais-Suomi — Marttila
Hildén, A.
SKVR IX1 1021.
15%
1914
Häme — Hausjärvi
Aaltonen, Esko
SKVR IX1 1041.
15%
1909
Häme — Asikkala
Koskenjaakko, Anshelm
SKVR IX1 1047.
15%
1914
Häme — Hollola
Aaltonen, Esko
SKVR IX1 1051.
15%
1892
Häme — Iitti
Hildén, A.
SKVR IX1 1066.
15%
1909
Häme — Jämsä
Kotikoski, J. W.
SKVR IX2 130.
15%
1893
Keski-Suomi — Saarijärvi
Liimatainen, A.
SKVR X1 699.
15%
1889
Satakunta — Noormarkku
Ollinen, J. F.
SKVR XI 85.
15%
1928
Etelä-Pohjanmaa — Perho
Paulaharju, Samuli ja Jenny
SKVR XII1 615 α.
15%
1933
Pohjois-Pohjanmaa — Haukipudas
Paulaharju, Samuli ja Jenny
SKVR XII1 639.
15%
1914
Peräpohjola — Simo
Räsänen, Martti
SKVR XII1 666.
15%
1915
Peräpohjola — Muonio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 691.
15%
1924
Pohjois-Pohjanmaa — Piippola
Haanpää, Pentti
SKVR XIII2 5284.
15%
1909
Etelä-Karjala — Johannes
Paulaharju, Samuli ja Jenny
SKVR XIII2 5302.
15%
1934
Etelä-Karjala — Vuoksenranta
Haltsonen, Sulo
SKVR XIII2 5303.
15%
1934
Etelä-Karjala — Vuoksenranta
Haltsonen, Sulo
SKVR XIII2 5304.
15%
1934
Etelä-Karjala — Vuoksenranta
Haltsonen, Sulo
SKVR XIII4 11467.
15%
1936
Etelä-Karjala — Muolaa
Terijoen Yhteislyseon oppilaat
SKVR XIV 608.
15%
1910
Uusimaa — Vehkalahti
Uski, Anton
SKVR XIV 619.
15%
1916
Uusimaa — Kymi
Husu, Anni
SKVR XIV 651.
15%
1911
Uusimaa — Askola
Laurinmäki, H. J.
SKVR XIV 656.
15%
1915
Uusimaa — Porvoo mlk
Velho, Osku
SKVR XIV 657.
15%
1915
Uusimaa — Porvoo mlk
Velho, Osku
SKVR XIV 662.
15%
1915
Uusimaa — Mäntsälä
Louhe, Lempi
SKVR XIV 666.
15%
1938
Uusimaa — Hyvinkää
Andelin, Ida
JR 23725
15%
1936
Etelä-Savo — Taipalsaari
Kaukonen, Katri
JR 23748
15%
1936
Etelä-Savo — Taipalsaari
Kaukonen, Katri
JR 23896
15%
1937
Etelä-Savo — Hirvensalmi
Kaukonen, Katri
JR 24662
15%
1944
Viena — Kontokki
Kaukonen, Väinö
JR 25469
15%
1965
Etelä-Karjala — Koivisto
Kerminen, Emil
JR 25756
15%
1957
Etelä-Karjala — Vuoksenranta
Kilpelä, Eeva
JR 26394
15%
1935
Etelä-Savo — Savitaipale
Kohonen, Eino
JR 26817
15%
1936
Pohjois-Savo — Sonkajärvi
Koljonen, Anni
JR 02340
15%
1962
Etelä-Karjala — Vahviala
Aspinen, Eemil
JR 03747
15%
1922
Keski-Suomi — Hankasalmi
Eskonen, Elsa
JR 04314
15%
1920
Keski-Suomi — Saarijärvi
Haapakoski, Elma
JR 06148
15%
1946
Keski-Suomi — Saarijärvi
Harju, Otto
JR 06861
15%
1936
Satakunta — Hämeenkyrö
Heikkilä, Heimo
JR 07443
15%
1935
Häme — Hartola
Heino, Arvo
JR 08595
15%
1962
Pohjois-Karjala — Ilomantsi
Hirvonen, Aune
JR 08655
15%
1970
Pohjois-Karjala — Rääkkylä
Hirvonen, Aune
JR 09458
15%
1922
Keski-Suomi — Vesanto
Huttunen, Alma
JR 29901
15%
1936
Etelä-Karjala — Kirvu
Kuisma, Helena
JR 32331
15%
1940
Etelä-Pohjanmaa — Ilmajoki
Kärki, Frans
JR 32586
15%
1934
Etelä-Pohjanmaa — Ilmajoki
Kärki, Frans
JR 32708
15%
1946
Etelä-Karjala — Sakkola
Kärki, Frans
JR 33305
15%
1950
Etelä-Karjala — Muolaa
Kärki, Frans
JR 33607
15%
1957
Pohjois-Pohjanmaa — Vihanti
Kärki, Frans
JR 34854
15%
1936
Etelä-Karjala — Tytärsaari
Laiho, Aili
JR 40168
15%
1963
Etelä-Karjala — Koivisto
Lonka, Anni
JR 44607
15%
1936
Pohjois-Savo — Iisalmi
Mykrä, Anni
JR 45945
15%
1938
Kainuu — Pudasjärvi
Niva, Kalle
JR 45958
15%
1962
Kainuu — Pudasjärvi
Niva, Kalle
JR 46470
15%
1939
Pohjois-Pohjanmaa — Rantsila
Näsälä, Aune
JR 48718
15%
1953
Etelä-Savo — Lappee
Paarmo, Maire
JR 49658
15%
1956
Etelä-Savo — Lappeenranta
Paavolainen, Oma Martti
JR 49711
15%
1956
Etelä-Savo — Savitaipale
Paavolainen, Oma Martti
JR 51587
15%
1930
Pohjois-Pohjanmaa — Raahe
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 52362
15%
1937
Peräpohjola — Sodankylä
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 52591
15%
1949
Peräpohjola — Sodankylä
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 53321
15%
1936
Etelä-Pohjanmaa — Töysä
Peltonen, Erkki
JR 53417
15%
1938
Etelä-Pohjanmaa — Töysä
Peltonen, Erkki
JR 53799
15%
1935
Etelä-Savo — Heinävesi
Pennanen, Olavi
JR 57111
15%
1932
Peräpohjola — Muonio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 61192
15%
1936
Pohjois-Savo — Tervo
Puranen, Anna
JR 64137
15%
1968
Peräpohjola — Ranua
Railonsala, Artturi
JR 65953
15%
1953
Keski-Suomi — Viitasaari
Rantanen, Saimi
JR 67782
15%
1935
Etelä-Savo — Kerimäki
Rikkilä, Toivo
JR 69258
15%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 69467
15%
1932
Keski-Suomi — Rautalampi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 69517
15%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 69563
15%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 69793
15%
1932
Keski-Suomi — Karstula
Saarijärven yhteiskoulu
JR 69902
15%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 69920
15%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 69962
15%
1932
Keski-Suomi — Karstula
Saarijärven yhteiskoulu
JR 69976
15%
1932
Keski-Suomi — Pylkönmäki
Saarijärven yhteiskoulu
JR 70282
15%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 70474
15%
1932
Keski-Suomi — Karstula
Saarijärven yhteiskoulu
JR 70501
15%
1932
Keski-Suomi — Kannonkoski
Saarijärven yhteiskoulu
JR 70510
15%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 70520
15%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 70741
15%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 70861
15%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 73033
15%
1935
Varsinais-Suomi — Uusikaupunki
Salokannel, Tyyne
JR 73045
15%
1935
Varsinais-Suomi — Uusikaupunki
Salokannel, Tyyne
JR 76567
15%
1937
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Ruskeala
Suoninen, Marja
JR 77028
15%
1939
Etelä-Savo — Sulkava
Sääski, Sylvi
JR 79068
15%
1966
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Suojärvi
Timonen, Senni
JR 79809
15%
1922
Keski-Suomi — Saarijärvi
Toivonen, Yrjö
JR 83731
15%
1957
Itä- ja Pohjois-Inkeri — Vuole
Vuoljärvi, Pekka
SKVR XIII2 5274.
15%
1935
Etelä-Karjala — Koivisto
Haltsonen, Sulo
SKVR XIII2 5275.
15%
1935
Etelä-Karjala — Koivisto
Haltsonen, Sulo
SKVR XIII2 5278.
15%
1935
Etelä-Karjala — Koivisto
Laiho, Lauri
SKVR I3 1838.
15%
1892
Viena — Uhtua
Marttini, Iivana
JR 31161
15%
1937
Aunus — Repola
Kyöttinen, Pekka
SKVR IX1 1030.
15%
1914
Häme — Koski Hl
Aaltonen, Esko
JR 09015
15%
1963
Häme — Heinola mlk
Holstila, Liisa
JR 50719
15%
1911
Häme — Iitti
Pasila, Niilo
JR 31337
15%
1937
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Suistamo
Kähmi, Martta
JR 77828
15%
1944
Keski-Inkeri — Hietamäki
Sääski, Sylvi
JR 39729
15%
1964
Pohjois-Pohjanmaa — Rantsila
Linna, Eino
SKVR IX1 1070.
15%
1914
Häme — Hattula
Salo, Aukusti
JR 39937
15%
1935
Etelä-Karjala — Kaukola
Liukkonen, Väinö
JR 55166
15%
1945
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Suistamo
Penttilä, Aarni
JR 59390
15%
1957
Etelä-Karjala — Kivennapa
Pessinen, Eeva
JR 59400
15%
1957
Etelä-Karjala — Kuolemajärvi
Pessinen, Eeva
JR 34413
15%
1962
Satakunta — Tyrvää
Kärki, Frans
JR 61639
15%
1936
Pohjois-Pohjanmaa — Oulu
Putaala, Martti
JR 32422
15%
1944
Keski-Inkeri — Venjoki
Kärki, Frans
JR 74995
15%
1954
Etelä-Karjala — Kivennapa
Seppänen, Hilma
SKVR XIII2 5485.
15%
1935
Etelä-Karjala — Metsäpirtti
Laiho, Lauri
SKVR XII1 1165.
15%
1920
Peräpohjola — Kittilä
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 68880
15%
1961
Etelä-Karjala — Metsäpirtti
Ryyppö, Aulis
JR 83109
15%
1948
Itä- ja Pohjois-Inkeri — Järvisaari
Virolainen, Maria
SKVR XIII2 5866.
15%
1888
Etelä-Karjala — Sakkola
Neovius, A. D.
JR 01974
15%
1957
Uusimaa — Hyvinkää
Andelin, Vilho
JR 06893
15%
1936
Satakunta — Hämeenkyrö
Heikkilä, Heimo
JR 75742
15%
1937
Pohjois-Pohjanmaa — Muhos
Similä, Lyyli
SKVR XIV 638.
15%
1938
Uusimaa — Lapinjärvi
Eteläsuomalainen osakunta
SKVR V2 1824.
15%
1859
Itä- ja Pohjois-Inkeri — Toksova
Saxbäck, Fr. A.
SKVR X1 702.
15%
1930
Satakunta — Siikainen
Oksanen Katri
JR 32494
15%
1945
Keski-Inkeri — Skuoritsa
Kärki, Frans
SKVR VI1 1183.
15%
1888
Etelä-Savo — Lemi
Kouvo, Henrik
JR 19698
15%
1938
Etelä-Pohjanmaa — Kauhava
Jussila, Matti
JR 23615
15%
1937
Kainuu — Suomussalmi; Peräpohjola — Salla
Karvonen, Aukusti
JR 17172
15%
1936
Pohjois-Karjala — Tohmajärvi
Härkönen, Edvard
JR 37917
15%
1935
Pohjois-Pohjanmaa — Raahe
Lassila, Hilma
JR 56870
15%
1932
Peräpohjola — Kemijärvi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 56880
15%
1932
Peräpohjola — Kemijärvi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 57880
15%
1932
Peräpohjola — Sodankylä
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 61587
15%
1936
Pohjois-Pohjanmaa — Haukipudas
Putaala, Martti
JR 32826
15%
1948
Etelä-Karjala — Sakkola
Kärki, Frans
JR 18463
15%
1962
Etelä-Karjala — Pyhäjärvi Vpl.
Inkinen, Kaisa
JR 61596
15%
1936
Pohjois-Pohjanmaa — Haukipudas
Putaala, Martti
JR 56915
15%
1932
Peräpohjola — Kemijärvi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 57742
15%
1932
Peräpohjola — Turtola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 68890
15%
1961
Etelä-Karjala — Metsäpirtti
Ryyppö, Aulis
JR 68905
15%
1962
Etelä-Karjala — Metsäpirtti
Ryyppö, Aulis
SKVR V2 1829.
15%
1916
Itä- ja Pohjois-Inkeri — Lempaala
Räikkönen, Eino
SKVR III3 3895.
15%
1858
Länsi-Inkeri — Narvusi
Länkelä, Jaako
SKVR XIII4 11449.
15%
1936
Etelä-Karjala — Rautu
Pennanen, Olavi
JR 27954
15%
1937
Kainuu — Vuolijoki
Koskelo, Iivari
SKVR I4 2196.
15%
1918
Viena — Uhtua
Kemppainen, Eino
JR 04967
15%
1935
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Suistamo
Haavio, Martti
JR 43036
15%
1936
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Sortavala mlk
Moilanen, Matti
SKVR VI1 1188.
15%
1933
Etelä-Savo — Lappee
Kohvakka, Toini
SKVR VI2 6657.
15%
1890
Etelä-Savo — Joutseno
Alava, Vihtori
SKVR VI2 6665.
15%
1934
Etelä-Savo — Pieksämäki
Kohvakka, Toini
SKVR XIV 639.
15%
1915
Uusimaa — Lapinjärvi
Salminen, Tyyne
JR 69574
15%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 80457
15%
1936
Etelä-Pohjanmaa — Evijärvi
Tuomaala, Väinö
JR 56843
15%
1932
Peräpohjola — Kemijärvi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR VIII 1891.
15%
1914
Varsinais-Suomi — Rusko
Saariluoma, Vilho
JR 62463
15%
1950
Etelä-Savo — Virtasalmi
Pöyhönen, Martti
SKVR V2 1830.
15%
1895
Itä- ja Pohjois-Inkeri — Vuole
Pajula, Fanny M.
JR 45818
15%
1921
Kainuu — Sotkamo
Niskanen, Hilma
JR 70541
15%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 78994
15%
1954
Pohjois-Pohjanmaa — Ylivieska
Tikkala, Eeva
SKVR XII1 617.
15%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 620.
15%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 624.
15%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 628.
15%
1915
Peräpohjola — Karunki
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 636.
15%
1920
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 643.
15%
1915
Peräpohjola — Turtola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 652.
15%
1915
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 668.
15%
1920
Peräpohjola — Kittilä
Paulaharju, Samuli ja Jenny
SKVR XII1 697.
15%
1920
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XIII4 11326.
15%
1937
Etelä-Karjala — Heinjoki
Helaharju, Juho
SKVR XIV 675.
15%
1935
Uusimaa — Inkoo
Velho, Osku
JR 55233
15%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 55425
15%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 55779
15%
1920
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 56509
15%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 56610
15%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 56683
15%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 56694
15%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 56698
15%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 57465
15%
1932
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 57651
15%
1932
Peräpohjola — Turtola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 57673
15%
1932
Peräpohjola — Turtola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 57739
15%
1932
Peräpohjola — Turtola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 57954
15%
1932
Peräpohjola — Sodankylä
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 56595
15%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR X1 710.
15%
1913
Satakunta — Virrat
Leander, M.
SKVR VI1 1189.
15%
1933
Etelä-Savo — Lemi
Kohvakka, Toini
SKVR VI2 6661.
15%
1934
Etelä-Savo — Ristiina
Kohvakka, Toini
SKVR IX2 133.
15%
1913
Keski-Suomi — Saarijärvi
Koskenjaakko, Anshelm
SKVR IX2 134.
15%
1913
Keski-Suomi — Saarijärvi
Kaukoranta, Toivo
SKVR XII1 615.
15%
1916
Pohjois-Pohjanmaa — Kiiminki
Paulaharju, Aili
SKVR XII1 672.
15%
1890
Peräpohjola — Sodankylä
Koskimies, A. V.
SKVR XII1 694.
15%
1915
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 696.
15%
1919
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XIV 660.
15%
1915
Uusimaa — Porvoo mlk
Velho, Osku
JR 19482
15%
1962
Etelä-Karjala — Muolaa
Jussila, Hilma
JR 23711
15%
1936
Etelä-Savo — Taipalsaari
Kaukonen, Katri
JR 23743
15%
1936
Etelä-Savo — Taipalsaari
Kaukonen, Katri
JR 26119
15%
1928
Etelä-Pohjanmaa — Veteli
Kivelä, Iida
JR 10328
15%
1925
Häme — Orimattila
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 30603
15%
1962
Etelä-Savo — Joutseno
Kutila, Elsa
JR 37153
15%
1936
Pohjois-Pohjanmaa — Kestilä
Hautala, Sigrid
JR 46505
15%
1962
Pohjois-Pohjanmaa — Rantsila
Näsänen, Aune
JR 61194
15%
1936
Pohjois-Savo — Tervo
Puranen, Anna
JR 66040
15%
1955
Etelä-Karjala — Virolahti
Rantanen, Saimi
JR 80765
15%
1947
Etelä-Pohjanmaa — Alajärvi
Tuomaala, Väinö
JR 81795
15%
1911
Etelä-Karjala — Koivisto
Vaara, V. B.
JR 82366
15%
1936
Etelä-Karjala — Kirvu
Varemo, Otto
SKVR VII2 3584.
15%
1828
Pohjois-Karjala — Pielisjärvi
Lönnrot, Elias
SKVR XII1 1141.
15%
1891
Pohjois-Pohjanmaa — Pyhäjoki
Rautell, E. F.
JR 54398
15%
1937
Etelä-Karjala — Muolaa
Pennanen, Olavi
SKVR XIII2 5272.
15%
1911
Etelä-Karjala — Koivisto
Vaara, V. B.
SKVR VI1 1212.
15%
1899
Etelä-Savo — Juva
Pasanen, T.
SKVR XIII2 5283.
15%
1935
Etelä-Karjala — Koivisto
Väänänen, Jorma
JR 42146
15%
1962
Etelä-Karjala — Uusikirkko Vpl.
Marjamaa, Ester
JR 19193
15%
1935
Kainuu — Kuusamo
Jokela, Kaarlo
JR 54450
15%
1937
Etelä-Karjala — Muolaa
Pennanen, Olavi
SKVR IX2 143.
15%
1910
Keski-Suomi — Sumiainen
Kaukoranta, Toivo
SKVR XIII2 5161.
15%
1934
Etelä-Karjala — Metsäpirtti
Laiho, Lauri
SKVR XIII4 11441.
15%
1936
Etelä-Karjala — Rautu
Pennanen, Olavi
JR 19866
15%
1935
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Suistamo
Jänönen, Anna
SKVR IX1 1056.
15%
1913
Häme — Heinola
Kekkonen, V.
SKVR XIV 625.
15%
1915
Uusimaa — Anjala
Blomqvist, Erkki
JR 17413
15%
1914
Uusimaa — Kymi
Häyrinen, Kalle
SKVR XIII4 11442.
15%
1936
Etelä-Karjala — Rautu
Pennanen, Olavi
JR 33241
15%
1951
Etelä-Karjala — Metsäpirtti
Kärki, Frans
SKVR IV1 886.
15%
1859
Keski-Inkeri — Kaprio
Törneroos, A.
JR 70555
15%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
SKVR IV3 3324.
15%
1907
Keski-Inkeri — Koprina
Salminen, Väinö
SKVR X1 701.
15%
1889
Satakunta — Merikarvia
Romppanen, Eevertti
SKVR X1 706 β.
15%
1889
Satakunta
Arho, A. O.
JR 35753
15%
1936
Satakunta — Noormarkku
Laiho, Lauri
SKVR XI 2526.
15%
1883
Etelä-Pohjanmaa — Jurva
Tarkkanen, Matti
JR 29296
15%
1884
Pohjois-Pohjanmaa — Pyhäjärvi Ol.
Krohn, Kaarle
JR 33118
15%
1950
Etelä-Karjala — Pyhäjärvi Vpl.
Kärki, Frans
SKVR XIII4 11621.
15%
1923
Etelä-Karjala — Sakkola
Hakulinen, Lauri
JR 24557
15%
1944
Aunus — Kiimaisjärvi
Kaukonen, Väinö
JR 56667
15%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR I4 2326.
15%
1918
Viena — Uhtua
Kemppainen, Eino
JR 41075
15%
1957
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Impilahti
Makkula, Aino
JR 24247
15%
1943
Viena — Vuokkiniemi
Kaukonen, Väinö
JR 09298
15%
1961
Kainuu — Taivalkoski
Huhtelin, Jenny
SKVR IX1 1052.
15%
1887
Häme — Iitti
Puttila, T.
SKVR X1 1076.
15%
1919
Satakunta — Lavia
Kallio, Saima
SKVR XII1 623.
15%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XIII4 11325.
15%
1936
Etelä-Karjala — Koivisto
Mannonen, Ulla
SKVR XIII4 11333.
15%
1936
Etelä-Karjala — Vahviala
Rissanen, Tyyne
JR 27050
15%
1962
Kainuu — Sotkamo
Komulainen, Reeta
JR 48644
15%
1936
Etelä-Savo — Anttola
Paajanen, Elma
JR 56390
15%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 57134
15%
1932
Peräpohjola — Muonio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 61663
15%
1936
Pohjois-Pohjanmaa — Pulkkila
Putaala, Martti
JR 73752
15%
1960
Etelä-Karjala — Vahviala
Sanakirjasäätiön välityksellä,
JR 82469
15%
1937
Pohjois-Pohjanmaa — Nivala
Vauhkala, Juho
JR 69153
14%
1958
Pohjois-Savo — Pielavesi
Saarela, Olavi
JR 69171
14%
1958
Pohjois-Savo — Pielavesi
Saarela, Olavi
SKVR XIII2 5169.
14%
1932
Etelä-Karjala — Pyhäjärvi Vpl.
Koivusalo
SKVR XIII2 5852.
14%
1913
Etelä-Karjala — Metsäpirtti
Koskivaara, Aleksanteri
JR 36834
14%
1954
Etelä-Pohjanmaa — Lappajärvi
Etelä-Pohjanmaan Nuorisoseura; Laitinen, Nikolai
JR 06741
14%
1962
Etelä-Karjala — Kanneljärvi
Havia, Katri
JR 70681
14%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
SKVR XII1 616.
14%
1914
Peräpohjola — Alatornio
Hannula, Uuno
SKVR XII1 629.
14%
1915
Peräpohjola — Tervola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 662.
14%
1915
Peräpohjola — Kemijärvi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 669.
14%
1920
Peräpohjola — Kittilä
Paulaharju, Samuli ja Jenny
SKVR XII1 674.
14%
1920
Peräpohjola — Sodankylä
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 39951
14%
1962
Peräpohjola — Alatornio
Lohi, Veera
JR 50441
14%
1964
Peräpohjola — Tervola
Palosaari, Selina
JR 52042
14%
1935
Ruija — Porsanki
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 56552
14%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 57435
14%
1932
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 57592
14%
1932
Peräpohjola — Tervola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 82741
14%
1962
Peräpohjola — Karunki
Viita, Armas
SKVR XIII4 11623.
14%
1938
Etelä-Karjala — Uusikirkko Vpl.
Mannonen, Ulla
JR 07225
14%
1935
Pohjois-Savo — Tervo
Heimonen, Anni
JR 08832
14%
1962
Pohjois-Karjala — Joensuu
Hirvonen, Olga
JR 70139
14%
1932
Keski-Suomi — Karstula
Saarijärven yhteiskoulu
JR 34544
14%
1963
Satakunta — Tyrvää
Kärki, Frans
SKVR VI1 84.
14%
1837
Etelä-Savo — Kerimäki
Lönnrot, Elias
SKVR VI1 1378.
14%
1888
Etelä-Savo — Lemi
Kouvo, Henrik
SKVR IX2 138.
14%
1904
Keski-Suomi — Rautalampi
Harlin, Otto
SKVR VIII 1905.
14%
1914
Varsinais-Suomi — Laitila
Sonkkila, Linda
SKVR XIII4 11315.
14%
1938
Etelä-Karjala — Kivennapa
Mannonen, Ulla
SKVR XIV 635.
14%
1903
Uusimaa — Elimäki
Kujala, Antti
JR 56497
14%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XIII2 5498.
14%
1916
Etelä-Karjala — Kurkijoki
Sirén, Signe
SKVR XIII4 11626.
14%
1937
Etelä-Karjala — Koivisto
Mannonen, Ulla
JR 02163
14%
1962
Uusimaa — Artjärvi
Arlin, Kaarlo
SKVR VI1 1203.
14%
1933
Etelä-Savo — Puumala
Luukkonen, Kerttu
SKVR VI1 1207.
14%
1911
Etelä-Savo — Kangasniemi
Vallaskangas, Iida
SKVR VII2 3587.
14%
1910
Laatokan Karjala (Raja-Karjala)
Kallio, Alma
SKVR VIII 1879.
14%
1913
Varsinais-Suomi — Salo
Tamminen, Vappu
SKVR X1 704.
14%
1905
Satakunta — Kauvatsa
Santavirta, K. O.
SKVR XII1 610.
14%
1912
Pohjois-Pohjanmaa — Hailuoto
Paulaharju, Samuli ja Jenny
SKVR XII1 667.
14%
1921
Peräpohjola — Muonio
Paulaharju, Samuli ja Jenny
SKVR XII1 690.
14%
1915
Pohjois-Pohjanmaa — Haapavesi
Puolitaival, MIlja
SKVR XII1 692.
14%
1891
Pohjois-Pohjanmaa — Pyhäjoki
Rautell, E. F.
SKVR XIII2 5256.
14%
9999
Etelä-Karjala — Rautu
Hahl, Hjalmar
SKVR XIII2 5269.
14%
1903
Etelä-Karjala — Uusikirkko Vpl.
Seppälä, Santeri
SKVR XIII2 5271.
14%
1929
Etelä-Karjala — Kanneljärvi
Määttänen, Rebekka
SKVR XIII2 5309.
14%
1890
Etelä-Karjala — Viipuri mlk
Alava, Vihtori
SKVR XIII2 5316.
14%
1890
Etelä-Karjala — Säkkijärvi
Alava, Vihtori
SKVR XIII4 11324.
14%
1937
Etelä-Karjala — Koivisto
Mannonen, Ulla
SKVR XIV 612.
14%
1937
Uusimaa — Sippola
Permanto, Elvi
JR 24899
14%
1932
Häme — Kärkölä
Kauppinen, Eino
JR 07692
14%
1938
Satakunta — Pihlajavesi
Helakaltio, Aini
JR 09591
14%
1953
Etelä-Karjala — Kivennapa
Huurto, Pirkko
JR 31514
14%
1906
Pohjois-Karjala — Polvijärvi
Kärki, Frans
JR 33210
14%
1949
Etelä-Karjala — Valkjärvi
Kärki, Frans
JR 34991
14%
1962
Keski-Suomi — Hankasalmi
Laapotti, Anja
JR 48716
14%
1953
Etelä-Savo — Lappee
Paarmo, Maire
JR 61191
14%
1936
Pohjois-Savo — Tervo
Puranen, Anna
JR 73638
14%
1932
Häme — Valkeala
Sanakirjasäätiön välityksellä,
JR 74928
14%
1953
Etelä-Karjala — Terijoki
Seppänen, Anna
JR 74996
14%
1954
Etelä-Karjala — Kivennapa
Seppänen, Hilma
JR 76491
14%
1963
Pohjois-Karjala — Rääkkylä
Suomalainen, Lyyli
JR 79768
14%
1936
Etelä-Karjala — Uusikirkko Vpl.
Toivonen, Anton
SKVR X1 709.
14%
1907
Satakunta — Kihniö
Vegelius, Lyydia
JR 56450
14%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 618.
14%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 621.
14%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 626.
14%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 631.
14%
1915
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 633.
14%
1915
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 642.
14%
1915
Peräpohjola — Turtola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 647.
14%
1915
Peräpohjola — Ylitornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 04970
14%
1935
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Suistamo
Haavio, Martti
JR 55924
14%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 56096
14%
1915
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 56373
14%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 56400
14%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 56542
14%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 56632
14%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 56892
14%
1932
Peräpohjola — Kemijärvi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XI 81.
14%
1889
Etelä-Pohjanmaa — Teuva
Korpela, S.
SKVR XII1 663.
14%
1915
Peräpohjola — Kolari
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR V2 1820.
14%
1908
Itä- ja Pohjois-Inkeri — Vuole
Salminen, Väinö
JR 02361
14%
1963
Satakunta — Luvia
Auramo, Vilho
JR 69388
14%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 32926
14%
1949
Etelä-Karjala — Sakkola
Kärki, Frans
SKVR VI2 6664.
14%
1935
Etelä-Savo — Kangasniemi
Hokkanen, Eino
SKVR VIII 2455.
14%
1912
Varsinais-Suomi — Uskela
Kallio, Niilo
JR 35161
14%
1920
Uusimaa — Pukkila
Lahden kansanopiston oppilaat,
JR 59914
14%
1966
Etelä-Pohjanmaa — Alavus
Pohjasniemi, Väinö
JR 08654
14%
1970
Pohjois-Karjala — Rääkkylä
Hirvonen, Aune
SKVR XII1 641.
14%
1915
Peräpohjola — Turtola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XIV 647.
14%
1935
Uusimaa — Myrskylä
Koskinen, Anna
SKVR XIV 673.
14%
1893
Uusimaa — Siuntio
Valve, J.
JR 34017
14%
1960
Etelä-Karjala — Pyhäjärvi Vpl.
Kärki, Frans
SKVR VII2 3473.
14%
1914
Pohjois-Karjala — Polvijärvi
Varis, Aino
SKVR VI2 6665 a.
14%
1935
Pohjois-Savo — Pielavesi
Pulkkinen, Eino
SKVR XIII4 11316.
14%
1938
Etelä-Karjala — Kivennapa
Munne, Anna
SKVR IX1 1043.
14%
1913
Häme — Asikkala
Vanamo, Hilma
SKVR X1 697.
14%
1892
Satakunta — Noormarkku
Lindgren, Fredrik
SKVR XIV 643.
14%
1937
Uusimaa — Artjärvi
Eerola, Edvard
JR 22440
14%
1936
Etelä-Savo — Mäntyharju
Karhu, J.
JR 24882
14%
1932
Häme — Jaala
Kauppinen, Eino
JR 54773
14%
1946
Etelä-Karjala — Kivennapa
Pennanen, Olavi
JR 55913
14%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 627.
14%
1915
Peräpohjola — Karunki
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XIII2 5479.
14%
1934
Etelä-Karjala — Metsäpirtti
Haltsonen, Sulo
JR 69921
14%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 77857
14%
1944
Keski-Inkeri — Ropsu
Sääski, Sylvi
SKVR X1 696.
14%
1914
Satakunta — Luvia
Salo, Aukusti
SKVR VI1 1182.
14%
1884
Etelä-Savo — Lemi
Kouvo, Henrik
SKVR XII1 659.
14%
1915
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 78123
14%
1956
Etelä-Karjala — Lumivaara
Sääski, Sylvi
SKVR IX1 1689.
14%
1913
Häme — Sääksmäki
Salo, Aukusti
SKVR XII1 665.
14%
1915
Peräpohjola — Kolari
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 33124
14%
1950
Etelä-Karjala — Pyhäjärvi Vpl.
Kärki, Frans
SKVR I4 2279.
14%
1915
Kainuu — Suomussalmi
Paulaharju, Samuli ja Jenny
SKVR I4 2280.
14%
1915
Kainuu — Suomussalmi
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 36501
14%
1937
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Sortavala mlk
Laine, Elli
SKVR IX1 1075.
14%
1914
Häme — Loppi
Aaltonen, Esko
SKVR XII1 670.
14%
1920
Peräpohjola — Kittilä
Paulaharju, Samuli ja Jenny
SKVR XII1 1168.
14%
1921
Peräpohjola — Enontekiö
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 52368
14%
1937
Peräpohjola — Sodankylä
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 57003
14%
1932
Peräpohjola — Kemijärvi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR IX2 139.
14%
1895
Keski-Suomi — Vesanto
Fri, Iivari
JR 19234
14%
1938
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Sortavala
Jormakka, Kaisu
JR 32523
14%
1945
Keski-Inkeri — Venjoki
Kärki, Frans
SKVR XII1 661.
14%
1915
Peräpohjola — Kemijärvi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XIII4 11322.
14%
1936
Etelä-Karjala — Koivisto
Mannonen, Ulla
JR 48734
14%
1954
Etelä-Savo — Luumäki
Paarmo, Maire
JR 28264
14%
1905
Etelä-Pohjanmaa — Veteli
Koskinen, A. R.
SKVR XII1 688.
14%
1915
Pohjois-Pohjanmaa — Kärsämäki
Pyrrö, Jalmari
SKVR XIV 664.
14%
1915
Uusimaa — Mäntsälä
Louhe, Lempi
SKVR IX2 137.
14%
1887
Keski-Suomi — Rautalampi
Kuopion lyseon toverikunta
SKVR XII1 660.
14%
1920
Peräpohjola — Rovaniemi
Paulaharju, Samuli ja Jenny
SKVR XIV 611.
14%
1921
Uusimaa — Vehkalahti
Vuorisalo, Katri
SKVR XIV 620.
14%
1916
Uusimaa — Kymi
Husu, Anni
SKVR XIV 622.
14%
1937
Uusimaa — Kymi
Oksman, Juho
SKVR XIV 645.
14%
1939
Uusimaa — Artjärvi
Saarto, Maila
JR 63936
14%
1957
Etelä-Karjala — Johannes
Railonsala, Artturi
JR 70217
14%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
SKVR IV3 4074.
14%
1891
Keski-Inkeri — Koprina
Alava, Vihtori
JR 08249
14%
1932
Viena — Uhtua
Hilippälä, Huoti
JR 34928
14%
1936
Itä- ja Pohjois-Inkeri — Miikkulainen
Laiho, Aili
SKVR V2 1827.
14%
1854
Itä- ja Pohjois-Inkeri — Lempaala
Ahlqvist, A. E.
JR 35857
14%
1936
Varsinais-Suomi — Laitila
Laiho, Lauri
JR 05518
14%
1935
Etelä-Pohjanmaa — Ilmajoki
Hakala, Eino
JR 79848
14%
1958
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Suistamo
Tolkki, Aarne
SKVR I2 1110.
14%
1834
Viena — Vuokkiniemi
Lönnrot, Elias
JR 20430
14%
1938
Viena — Kontokki
Jyrinoja, Vasili
JR 57145
14%
1932
Peräpohjola — Muonio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XIII2 5305.
14%
1934
Etelä-Karjala — Kirvu
Kykkänen, Anna
JR 79765
14%
1936
Etelä-Karjala — Uusikirkko Vpl.
Toivonen, Anton
SKVR XI 92.
14%
1924
Etelä-Pohjanmaa — Kauhava
Salokannel, Tyyne
SKVR XII1 619.
14%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 635.
14%
1920
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 646.
14%
1915
Peräpohjola — Ylitornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 651.
14%
1915
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 673.
14%
1915
Peräpohjola — Sodankylä
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XIII2 5285.
14%
1909
Etelä-Karjala — Heinjoki
Sonkkila, Hilja
JR 57169
14%
1932
Peräpohjola — Muonio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 57181
14%
1932
Peräpohjola — Muonio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 57204
14%
1932
Peräpohjola — Muonio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 57285
14%
1932
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 57301
14%
1932
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 57308
14%
1932
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 57359
14%
1932
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 57380
14%
1932
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 57390
14%
1932
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 57423
14%
1932
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 57927
14%
1932
Peräpohjola — Sodankylä
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR V3 1025 a.
14%
1891
Itä- ja Pohjois-Inkeri — Lempaala
Neovius, A. D.
SKVR XII1 605.
14%
1915
Pohjois-Pohjanmaa — Pyhäjoki
Pisilä, Fanni
SKVR VI1 1582.
13%
1884
Etelä-Savo — Joroinen
Kinnunen, A.
JR 20724
13%
1941
Peräpohjola — Turtola
Kaakinen, Iikka
JR 33415
13%
1951
Keski-Inkeri — Tuutari
Kärki, Frans
JR 77853
13%
1944
Keski-Inkeri — Ropsu
Sääski, Sylvi
JR 23334
13%
1936
Etelä-Savo — Heinävesi
Karhu, Lyyli
JR 24666
13%
1944
Viena — Kontokki
Kaukonen, Väinö
JR 54197
13%
1937
Etelä-Karjala — Äyräpää
Pennanen, Olavi
JR 19990
13%
1938
Satakunta — Mouhijärvi
Järventausta, Eero
JR 07691
13%
1938
Satakunta — Pihlajavesi
Helakaltio, Aini
JR 77844
13%
1944
Keski-Inkeri — Skuoritsa
Sääski, Sylvi
SKVR VI1 1380.
13%
1933
Etelä-Savo — Lemi
Kohvakka, Toini
JR 32154
13%
1942
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Salmi
Kärki, Frans
JR 35204
13%
1926
Häme — Jaala
Lahti, Erkki
JR 26239
13%
1962
Etelä-Karjala — Metsäpirtti
Klaus, Helena
JR 71993
13%
1930
Länsi-Inkeri — Narvusi
Salminen, Kaarina
SKVR I3 1808.
13%
1911
Viena — Vuokkiniemi
Paulaharju, Samuli ja Jenny
SKVR VII2 3464.
13%
1895
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Suistamo
Relander, O.
SKVR XII1 630.
13%
1909
Peräpohjola — Kemi
Paloheimo, Anni
SKVR XIII2 5867.
13%
1889
Etelä-Karjala — Sakkola
Neovius, A. D.
SKVR XIII2 5880.
13%
1896
Etelä-Karjala — Räisälä
Väkiparta, Eero
JR 57500
13%
1932
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 35395
13%
1937
Länsi-Inkeri — Narvusi
Laiho, Aili
JR 65817
13%
1961
Etelä-Karjala — Koivisto
Ranta, Helmi
JR 77830
13%
1944
Keski-Inkeri — Ropsu
Sääski, Sylvi
JR 83202
13%
1945
Etelä-Karjala — Sakkola
Virolainen, Maria
JR 32511
13%
1945
Keski-Inkeri — Venjoki
Kärki, Frans
JR 32722
13%
1946
Etelä-Karjala — Sakkola
Kärki, Frans
SKVR IX1 1686.
13%
1913
Häme — Tammela
Salo, Aukusti
SKVR XIII2 5163.
13%
1935
Etelä-Karjala — Metsäpirtti
Laiho, Lauri
SKVR VI2 6828.
13%
1890
Etelä-Savo — Luumäki
Alava, Vihtori
SKVR X1 718.
13%
1910
Satakunta — Punkalaidun
Moisio, Hilja
SKVR XI 140.
13%
1880
Etelä-Pohjanmaa — Kauhava
Vaasan suomalaisen lyseon konventti
SKVR XIV 606.
13%
1893
Uusimaa — Vehkalahti
Rytkönen, Antti
SKVR XIV 631.
13%
1922
Uusimaa — Anjala
Vuorenpää, Kyllikki
JR 68841
13%
1895
Uusimaa — Vehkalahti
Rytkönen, Antti
JR 68843
13%
1895
Uusimaa — Vehkalahti
Rytkönen, Antti
JR 78963
13%
1922
Keski-Suomi — Rautalampi
Tiitinen, Aili
JR 32825
13%
1948
Etelä-Karjala — Sakkola
Kärki, Frans
SKVR IV3 3697.
13%
1907
Keski-Inkeri — Liissilä
Kärki, Frans
SKVR XIII2 5465.
13%
1854
Etelä-Karjala — Pyhäjärvi Vpl.
Ahlqvist, A. E.
SKVR IX1 1012.
13%
1914
Häme — Hattula
Salo, Aukusti
SKVR IX1 1014.
13%
1914
Häme — Hattula
Salo, Aukusti
SKVR X1 707.
13%
1887
Satakunta — Lempäälä
Lindqvist, Aleksander
SKVR XII1 653.
13%
1915
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XIII2 5254.
13%
1935
Etelä-Karjala — Metsäpirtti
Laiho, Lauri
JR 32352
13%
1943
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Suistamo
Kärki, Frans
JR 57339
13%
1932
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 57946
13%
1932
Peräpohjola — Sodankylä
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 80164
13%
1957
Etelä-Karjala — Muolaa
Toukkari, Eemil
SKVR XIII2 5164.
13%
1935
Etelä-Karjala — Metsäpirtti
Laiho, Lauri
SKVR IX1 1696.
13%
1913
Häme — Hauho
Salo, Aukusti
SKVR V2 1832.
13%
1914
Itä- ja Pohjois-Inkeri — Miikkulainen
Virolainen, Matti
SKVR XI 91.
13%
1924
Etelä-Pohjanmaa — Kauhava
Salokannel, Tyyne
JR 17448
13%
1957
Itä- ja Pohjois-Inkeri — Vuole
Hörkkä, Lempi
SKVR XIV 603.
13%
1936
Uusimaa — Haapasaari
Laiho, Aili
SKVR XIV 630.
13%
1903
Uusimaa — Anjala
Tyyskä, J.
JR 24837
13%
1932
Häme — Iitti
Kauppinen, Eino
JR 32254
13%
1942
Etelä-Karjala — Metsäpirtti
Kärki, Frans
SKVR XIII4 11329.
13%
1936
Etelä-Karjala — Hiitola
Mannonen, Ulla
JR 33374
13%
1950
Etelä-Karjala — Sakkola
Kärki, Frans
SKVR IX1 1038.
13%
1915
Häme — Padasjoki
Rapola, Martti
SKVR X1 706.
13%
1930
Satakunta — Karvia
Kaukamaa, L.
JR 57265
13%
1932
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 20967
13%
1910
Pohjois-Savo — Kuopio; Pohjois-Karjala — Joensuu; Pohjois-Karjala — Nurmes
Kallio, Alma
JR 34921
13%
1936
Itä- ja Pohjois-Inkeri — Miikkulainen
Laiho, Aili
JR 79387
13%
1935
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Uukuniemi
Toiviainen, Eino
JR 62453
13%
1950
Etelä-Savo — Virtasalmi
Pöyhönen, Martti
SKVR XIII2 5248.
13%
1913
Etelä-Karjala — Metsäpirtti
Koskivaara, Aleksanteri
JR 68256
13%
1962
Etelä-Pohjanmaa — Alavus
Ruismäki, Lempi
SKVR XIII2 5281.
13%
1935
Etelä-Karjala — Koivisto
Mannonen, Ulla
SKVR IX1 1698.
13%
1913
Häme — Hauho
Salo, Aukusti
SKVR XIII2 5502.
13%
1933
Etelä-Karjala — Kurkijoki
Laiho, Lauri
JR 32660
13%
1947
Etelä-Karjala — Metsäpirtti
Kärki, Frans
JR 48730
13%
1954
Etelä-Savo — Luumäki
Paarmo, Maire
JR 09857
13%
1941
Pohjois-Pohjanmaa — Merijärvi
Hyvärinen, Juho
SKVR IX2 124.
13%
1910
Keski-Suomi — Sumiainen
Kaukoranta, Toivo
SKVR XI 88.
13%
1932
Etelä-Pohjanmaa — Kaustinen
Luukko, F. A.
SKVR XIII2 5314.
13%
1890
Etelä-Karjala — Säkkijärvi
Alava, Vihtori
JR 45967
13%
1962
Kainuu — Pudasjärvi
Niva, Kalle
JR 59243
13%
1955
Itä- ja Pohjois-Inkeri — Toksova
Pesonen, Eeva
JR 28304
13%
1935
Pohjois-Savo — Leppävirta
Koskinen, Hannes
SKVR IX1 1059.
13%
1912
Häme — Hartola
Vihervaara, Eemeli
SKVR XIV 665.
13%
1916
Uusimaa — Mäntsälä
Teräskivi, Einar
JR 56583
13%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XIV 607.
13%
1893
Uusimaa — Vehkalahti
Rytkönen, Antti
SKVR III3 4232.
13%
1858
Länsi-Inkeri — Soikkola
Länkelä, Jaako
JR 57890
13%
1932
Peräpohjola — Sodankylä
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 645.
13%
1915
Peräpohjola — Ylitornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 29913
13%
1960
Etelä-Karjala — Rautu
Kuisma, Maija-Liisa
SKVR XII1 606.
13%
1915
Pohjois-Pohjanmaa — Paavola
Jääskelä, Sakari
JR 32737
13%
1946
Etelä-Karjala — Sakkola
Kärki, Frans
SKVR V3 1024.
13%
1887
Itä- ja Pohjois-Inkeri — Lempaala
Neovius, A. D.
JR 23574
13%
1952
Etelä-Karjala — Vuoksela
Karppinen, Kyllikki
JR 62953
13%
1952
Etelä-Karjala — Rautu
Pöyhönen, Martti
JR 83298
13%
1964
Etelä-Karjala — Rautu
Virtanen, Leea
SKVR VI2 6655.
13%
1934
Etelä-Savo — Lappee
Kohvakka, Toini
JR 75291
13%
1959
Etelä-Karjala — Kivennapa
Seppänen, Hilma
SKVR XIII2 5250.
12%
1934
Etelä-Karjala — Metsäpirtti
Haltsonen, Sulo
JR 31693
12%
1940
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Suistamo
Kärki, Frans
SKVR XIV 633.
12%
1906
Uusimaa — Elimäki
Heporauta, F. A.
JR 33108
12%
1950
Etelä-Karjala — Pyhäjärvi Vpl.
Kärki, Frans
JR 33110
12%
1950
Etelä-Karjala — Pyhäjärvi Vpl.
Kärki, Frans
JR 59801
12%
1938
Pohjois-Karjala — Joensuu
Pitkänen, Maria
SKVR XIII1 761.
12%
1896
Etelä-Karjala — Räisälä
Väkiparta, Eero
SKVR IX2 154.
12%
1889
Keski-Suomi — Hankasalmi
Festen, H. ja E.
SKVR XIII4 11612.
12%
1936
Etelä-Karjala — Rautu
Pennanen, Olavi
SKVR XIV 623.
12%
1888
Uusimaa — Kymi
Tyyskä, J.
SKVR XIV 637.
12%
1889
Uusimaa — Elimäki
Tyyskä, J.
JR 26360
12%
1957
Etelä-Karjala — Metsäpirtti
Klaus, Helena
SKVR XIII2 5858.
12%
1934
Etelä-Karjala — Metsäpirtti
Laiho, Lauri
JR 73968
12%
1962
Pohjois-Pohjanmaa — Kalajoki
Sauvula, Iivari
SKVR III1 635.
12%
1881
Länsi-Inkeri — Narvusi
Porkka, Volmari
JR 38019
12%
1962
Etelä-Karjala — Kanneljärvi
Launiainen, Ida
SKVR XII1 683.
12%
1932
Länsipohja — Täräntö
Tuovinen, Inkeri
JR 09858
12%
1941
Pohjois-Pohjanmaa — Merijärvi
Hyvärinen, Juho
JR 67813
12%
1935
Etelä-Pohjanmaa — Lapua
Rintamäki, Elina
JR 23650
12%
1935
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Suistamo
Kaukonen, Katri
SKVR XII1 609.
12%
1932
Kainuu — Puolanka
Hyttinen, Matti
SKVR XII1 1169.
12%
1921
Peräpohjola — Enontekiö
Paulaharju, Samuli ja Jenny
SKVR IX1 1063.
12%
1913
Häme — Kuorevesi
Mäkelä, A. E.
JR 35849
12%
1936
Varsinais-Suomi — Laitila
Laiho, Lauri
JR 59581
12%
1951
Etelä-Karjala — Kivennapa
Pimiä, Amalia
JR 63426
12%
1939
Satakunta — Nokia
Railonsala, Artturi
JR 71733
12%
1962
Etelä-Karjala — Johannes
Sairanen, Ida
JR 83783
12%
1946
Etelä-Karjala — Kivennapa
Vuorikoski, Terttu
SKVR XI 139.
12%
1886
Etelä-Pohjanmaa — Laihia
Etelä-Pohjanmaan Nuorisoseura
SKVR XIV 648.
12%
1915
Uusimaa — Myrskylä
Salminen, Tyyne
JR 26721
12%
1957
Etelä-Karjala — Uusikirkko Vpl.
Kokko, Aino
JR 68884
12%
1961
Etelä-Karjala — Metsäpirtti
Ryyppö, Aulis
SKVR XIII4 11309.
12%
1936
Etelä-Karjala — Rautu
Pennanen, Olavi
SKVR VII4 loitsut 2291.
12%
1885
Pohjois-Karjala — Liperi
Krohn, Kaarle
JR 26348
12%
1957
Etelä-Karjala — Metsäpirtti
Klaus, Helena
JR 32521
12%
1945
Keski-Inkeri — Venjoki
Kärki, Frans
JR 32967
12%
1949
Etelä-Karjala — Uusikirkko Vpl.
Kärki, Frans
JR 57113
12%
1932
Peräpohjola — Muonio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 31074
12%
1962
Kainuu — Ristijärvi
Kuvaja, Helli
SKVR IX1 1155.
12%
1915
Häme — Korpilahti
Kotikoski, J. W.
SKVR XI 83.
12%
1924
Etelä-Pohjanmaa — Töysä
Peltonen, Erkki
JR 09240
12%
1936
Etelä-Pohjanmaa — Halsua
Hotakainen, Eino
SKVR XIII4 11303.
12%
1936
Etelä-Karjala — Rautu
Pennanen, Olavi
JR 24312
12%
1943
Viena — Vuokkiniemi
Kaukonen, Väinö
JR 09299
12%
1961
Kainuu — Taivalkoski
Huhtelin, Jenny
JR 36808
12%
1962
Pohjois-Pohjanmaa — Piippola
Laitila, Elina
JR 73714
12%
1931
Kainuu — Puolanka
Sanakirjasäätiön välityksellä,
JR 76589
12%
1957
Etelä-Karjala — Uusikirkko Vpl.
Susi, Sandra
JR 18465
12%
1962
Etelä-Karjala — Pyhäjärvi Vpl.
Inkinen, Kaisa
JR 73716
12%
1951
Etelä-Karjala — Uusikirkko Vpl.
Sanakirjasäätiön välityksellä,
SKVR IX1 1687.
12%
1913
Häme — Tammela
Vihervaara, Eemeli
SKVR V3 1025.
12%
1891
Itä- ja Pohjois-Inkeri — Lempaala
Neovius, A. D.
SKVR VI1 241.
12%
1889
Pohjois-Savo — Nilsiä
Neovius, A. D.
SKVR XIII1 750.
12%
1889
Etelä-Karjala — Sakkola
Neovius, A. D.
SKVR XII1 655.
12%
1915
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 33125
12%
1950
Etelä-Karjala — Pyhäjärvi Vpl.
Kärki, Frans
JR 09207
12%
1936
Pohjois-Savo — Nilsiä
Horttanainen, Erkki
SKVR XIV 626.
12%
1893
Uusimaa — Anjala
Holstén, Edv.
SKVR XIV 632.
12%
1920
Uusimaa — Elimäki
Hildén, Siiri
SKVR XIII2 5860.
12%
1935
Etelä-Karjala — Metsäpirtti
Laiho, Lauri
SKVR XIII4 11328.
12%
1937
Etelä-Karjala — Kaukola
Paavilainen, Simo
JR 33123
12%
1950
Etelä-Karjala — Pyhäjärvi Vpl.
Kärki, Frans
JR 42661
12%
1962
Satakunta — Pori
Meri, Kaisa
JR 56571
12%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR VIII 1892.
12%
1909
Varsinais-Suomi — Laitila
Saarimaa, Eemil
SKVR XIII2 5869.
12%
1848
Etelä-Karjala — Pyhäjärvi Vpl.
Reinholm, H. A.
JR 31350
12%
1937
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Suistamo
Kähmi, Martta
JR 66444
12%
1935
Pohjois-Savo — Tuusniemi
Räsänen, Elli
SKVR XIV 604.
12%
1887
Uusimaa — Vehkalahti
Alava, Vihtori
JR 24046
12%
1964
Keski-Inkeri — Venjoki
Kaukonen, Toini-Inkeri
JR 32728
12%
1946
Etelä-Karjala — Sakkola
Kärki, Frans
JR 75588
12%
1920
Satakunta — Ylöjärvi
Sillanpää, Selma
JR 19516
12%
1936
Etelä-Pohjanmaa — Kauhava
Jussila, Matti
JR 53479
12%
1942
Pohjois-Karjala — Nurmes
Peltonen, Erkki
SKVR XII2 8221.
12%
1934
Ruija — Moseija
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 54303
12%
1937
Etelä-Karjala — Muolaa
Pennanen, Olavi
SKVR XIII2 5868.
12%
1921
Etelä-Karjala — Sakkola
Hakulinen, Lauri
SKVR IX1 1691.
12%
1913
Häme — Tyrväntö
Salo, Aukusti
SKVR IX1 1700.
12%
1913
Häme — Kuorevesi
Mäkelä, A. E.
SKVR XIII2 5938.
12%
1932
Etelä-Karjala — Pyhäjärvi Vpl.
Haltsonen, Sulo
SKVR XIII2 5489.
12%
1887
Etelä-Karjala — Sakkola
Neovius, A. D.
SKVR XIII4 11299.
12%
1936
Etelä-Karjala — Rautu
Pennanen, Olavi
SKVR XIII4 11608.
12%
1937
Etelä-Karjala — Koivisto
Mannonen, Ulla
SKVR I3 1831.
12%
1915
Viena — Oulanka
Väisänen, A. O.
SKVR IX1 1064.
12%
1913
Häme — Kuorevesi
Mäkelä, A. E.
SKVR X1 780.
12%
1930
Satakunta — Karvia
Kaukamaa, L.
SKVR XIII2 5270.
12%
1925
Etelä-Karjala — Uusikirkko Vpl.
Högström, Harald
SKVR IV3 3702.
12%
1907
Keski-Inkeri — Liissilä
Kärki, Frans
JR 83743
12%
1962
Etelä-Karjala — Rautu
Vuorela, Lilli
SKVR XIV 627.
12%
1888
Uusimaa — Anjala
Multala, M.
SKVR XIV 636.
12%
1920
Uusimaa — Elimäki
Lampinen, Lyydi
JR 48058
12%
1936
Etelä-Karjala — Rautu
Onttonen, Helena
SKVR XII1 656.
12%
1915
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 689.
12%
1915
Pohjois-Pohjanmaa — Ylivieska
Cajan, Arvi
JR 54333
12%
1937
Etelä-Karjala — Muolaa
Pennanen, Olavi
JR 43582
12%
1936
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Sortavala mlk
Moilanen, Toini
SKVR IX1 1055.
12%
1914
Häme — Iitti
Alatalo, Helmi
SKVR IX1 1057.
12%
1887
Häme — Heinola mlk
Andersson, K. F.
SKVR XIV 628.
12%
1886
Uusimaa — Anjala
Tyyskä, J.
JR 20445
12%
1939
Viena — Vuokkiniemi
Jyrinoja, Vasili
JR 38013
12%
1962
Etelä-Karjala — Kanneljärvi
Launiainen, Ida
SKVR IV1 1052.
12%
1859
Keski-Inkeri — Moloskovitsa
Törneroos ja Tallqvist
SKVR XIII2 5505.
12%
1934
Etelä-Karjala — Kirvu
Kykkänen, Anna
SKVR VI1 1219.
12%
1923
Pohjois-Savo — Maaninka
Rytkönen, Ahti
SKVR VII2 3518.*
11%
1884
Pohjois-Karjala — Ilomantsi
Krohn, Kaarle
JR 32941
11%
1949
Etelä-Karjala — Sakkola
Kärki, Frans
JR 53296
11%
1935
Etelä-Pohjanmaa — Töysä
Peltonen, Erkki
JR 66088
11%
1935
Etelä-Pohjanmaa — Nurmo
Ranta, Sylvi
SKVR XI 136.
11%
1903
Etelä-Pohjanmaa — Ilmajoki
Kaukola, F.
SKVR XII1 632 α.
11%
1915
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XIII2 5294.
11%
1891
Etelä-Karjala — Rautjärvi
Lilius, Lilli
JR 80756
11%
1946
Etelä-Pohjanmaa — Töysä
Tuomaala, Väinö
JR 66561
11%
1946
Pohjois-Savo — Tuusniemi
Räsänen, Otto
JR 54431
11%
1937
Etelä-Karjala — Muolaa
Pennanen, Olavi
JR 36658
11%
1937
Satakunta — Mouhijärvi
Laitakari, Kaarle
SKVR I4 2191.
11%
1918
Viena — Vuokkiniemi
Salminen, Väinö
SKVR V2 1831.
11%
1896
Itä- ja Pohjois-Inkeri — Vuole
Krohn, Kaarle
SKVR VII2 3589.
11%
1884
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Impilahti
Krohn, Kaarle
JR 57910
11%
1932
Peräpohjola — Sodankylä
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR IX1 1684.
11%
1913
Häme — Jokioinen
Nikula, Suoma
JR 34729
11%
1936
Satakunta — Merikarvia
Laiho, Aili
SKVR XI 82.
11%
1924
Etelä-Pohjanmaa — Töysä
Peltonen, Erkki
SKVR VI2 6740.
11%
1890
Etelä-Savo — Savitaipale
Alava, Vihtori
JR 67057
11%
1962
Etelä-Karjala — Valkjärvi
Ravantti, Aino
SKVR IX1 1060.
11%
1890
Häme — Hartola
Öfverling, J.
SKVR IX1 1690.
11%
1913
Häme — Sääksmäki
Salo, Aukusti
SKVR XIII4 11297.
11%
1936
Etelä-Karjala — Rautu
Pennanen, Olavi
SKVR XIII2 5267.
11%
1847
Etelä-Karjala — Uusikirkko Vpl.
Reinholm, H. A.
JR 59264
11%
1962
Itä- ja Pohjois-Inkeri — Toksova
Pesonen, Eeva
JR 59580
11%
1951
Etelä-Karjala — Kivennapa
Pimiä, Amalia
JR 74970
11%
1954
Etelä-Karjala — Kivennapa
Seppänen, Hilma
SKVR IV3 3295.
11%
1906
Keski-Inkeri — Liissilä
Salminen, Väinö
JR 32798
11%
1948
Keski-Inkeri — Skuoritsa
Kärki, Frans
SKVR VII2 3458.
11%
1880
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Sortavala
Poutiainen, Paavo
JR 06177
11%
1946
Keski-Suomi — Kinnula
Harju, Otto
JR 32252
11%
1942
Etelä-Karjala — Metsäpirtti
Kärki, Frans
JR 20890
11%
1955
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Suistamo
Kairikko, Maija
SKVR IX1 1685.
11%
1913
Häme — Jokioinen
Vihervaara, Eemeli
SKVR XIII2 5538.
11%
1890
Etelä-Karjala — Viipuri mlk
Alava, Vihtori
SKVR XII1 650.
11%
1915
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XIII2 5232.
11%
1932
Etelä-Karjala — Pyhäjärvi Vpl.
Kitunen
JR 36043
11%
1938
Länsi-Inkeri — Narvusi
Laiho, Lauri
SKVR VII2 3480.
11%
1885
Pohjois-Karjala — Pielisjärvi
Krohn, Kaarle
JR 81803
11%
1967
Etelä-Karjala — Äyräpää
Vaari, Saima
JR 38929
11%
1962
Kainuu — Säräisniemi
Leinonen, Erkki
JR 36176
11%
1938
Viena — Kontokki
Laiho, Lauri
JR 78045
11%
1956
Etelä-Karjala — Lumivaara
Sääski, Sylvi
SKVR X1 1072.
11%
1852
Satakunta — Eura
Kahari, K. E.
JR 34926
11%
1936
Itä- ja Pohjois-Inkeri — Miikkulainen
Laiho, Aili
SKVR IV1 32.
11%
1847
Keski-Inkeri — Venjoki
Europaeus, D. E. D.
SKVR IX1 1003.
11%
1913
Häme — Pälkäne
Anttila, Eero
JR 06175
11%
1946
Keski-Suomi — Kinnula
Harju, Otto
SKVR XIV 624.
11%
1889
Uusimaa — Anjala
Alamäntylä, M.
SKVR XIII4 11622.
11%
1936
Etelä-Karjala — Valkjärvi
Mannonen, Ulla
JR 62949
11%
1952
Etelä-Karjala — Rautu
Pöyhönen, Martti
JR 61563
11%
1936
Pohjois-Pohjanmaa — Oulu
Putaala, Martti
JR 67055
11%
1962
Etelä-Karjala — Valkjärvi
Ravantti, Aino
SKVR IX1 1039.
11%
1915
Häme — Padasjoki
Rapola, Martti
JR 35942
11%
1938
Länsi-Inkeri — Narvusi
Laiho, Lauri
JR 18987
11%
1890
Keski-Suomi — Kivijärvi
Jalkanen, K. J.
SKVR XIII2 5311.
11%
1890
Etelä-Karjala — Viipuri mlk
Alava, Vihtori
SKVR XIII4 11630.
11%
1936
Etelä-Karjala — Koivisto
Mannonen, Ulla
JR 54852
11%
1946
Etelä-Karjala — Kivennapa
Pennanen, Olavi
JR 61636
11%
1936
Kainuu — Pudasjärvi
Putaala, Martti
JR 26237
11%
1952
Etelä-Karjala — Metsäpirtti
Klaus, Helena
SKVR IX1 1120.
11%
1912
Häme — Tammela
Aaltonen, Esko
JR 59258
11%
1962
Itä- ja Pohjois-Inkeri — Toksova
Pesonen, Eeva
SKVR I3 1853.
11%
1836
Viena — Uhtua
Cajan, J. Fr.
SKVR XIV 899.
11%
1894
Uusimaa — Tuusula
Andersson, A. G.
SKVR VII2 3416.
11%
1895
Pohjois-Karjala — Kiihtelysvaara
Rytkönen, Antti
SKVR VIII 2974.
10%
1922
Varsinais-Suomi — Uskela
Nyyrikki, Ella
JR 33000
10%
1949
Etelä-Karjala — Sakkola
Kärki, Frans
JR 83960
10%
1939
Pohjois-Karjala — Nurmes
Väänänen, Jorma
SKVR X1 1080 α.
10%
1909
Satakunta — Sahalahti
Suomalainen, Jaakko
JR 28095
10%
1949
Viena — Kontokki
Koski, Huoti
JR 02559
10%
1937
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Suistamo
Beloff, Maija
SKVR XIII2 5876.
10%
1935
Etelä-Karjala — Koivisto
Haltsonen, Sulo
SKVR III1 1085.
10%
1881
Länsi-Inkeri — Narvusi
Porkka, Volmari
SKVR VII2 3578.
10%
1885
Pohjois-Karjala — Ilomantsi
Kuopion lyseon toverikunta
SKVR VII2 3578 a.
10%
1885
Pohjois-Karjala — Ilomantsi
Kuopion Isänmaallinen Seura
JR 67795
10%
1937
Kainuu — Posio
Rinne, Reino
SKVR IX1 1062.
10%
1913
Häme — Kuorevesi
Mäkelä, A. E.
JR 36810
10%
1962
Pohjois-Pohjanmaa — Piippola
Laitila, Elina
JR 32376
10%
1943
Etelä-Karjala — Metsäpirtti
Kärki, Frans
JR 83715
10%
1958
Itä- ja Pohjois-Inkeri — Vuole
Vuoljärvi, Pekka
JR 27178
10%
1954
Etelä-Karjala — Uusikirkko Vpl.
Kontunen, Alma
JR 46555
10%
1962
Etelä-Pohjanmaa — Kaustinen
Ojala, Katri
SKVR X1 704 α.
10%
1931
Satakunta — Ikaalinen
Alanen, Viljo
SKVR X1 1075.
10%
1903
Satakunta — Tyrvää
Kullaa, E.
JR 32839
10%
1948
Etelä-Karjala — Sakkola
Kärki, Frans
SKVR III3 2997.
10%
1900
Länsi-Inkeri — Narvusi
Ruotsalainen, J. Fr.
JR 43697
10%
1913
Varsinais-Suomi — Uskela
Moision kansakoulu
JR 78407
10%
1938
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Suistamo
Särkkälä, Sylvi
JR 05122
10%
1935
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Suistamo
Haavio, Martti
SKVR VIII 2592.
10%
1922
Varsinais-Suomi — Uskela
Nyyrikki, Ella
JR 32304
10%
1928
Satakunta — Vesilahti
Kärki, Frans
SKVR VII2 1065.
10%
1909
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Suistamo
Niemi, A. R.
SKVR XIII2 5265.
10%
1888
Etelä-Karjala — Valkjärvi
Borenius, A. A.
SKVR IV3 3696.
10%
1907
Keski-Inkeri — Liissilä
Kärki, Frans
JR 76330
10%
1933
Etelä-Karjala — Pyhäjärvi Vpl.
Summa, Pentti
SKVR I3 1854.
10%
1888
Viena — Kiestinki
Meriläinen, Heikki
SKVR III1 514.
10%
1861
Länsi-Inkeri — Soikkola
Groundström, Oskar
JR 33104
10%
1950
Etelä-Karjala — Pyhäjärvi Vpl.
Kärki, Frans
JR 75016
10%
1954
Etelä-Karjala — Kivennapa
Seppänen, Hilma
JR 10211
10%
1924
Häme — Jämsä
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 47646
10%
1924
Häme — Jaala
Oksanen, Aino
JR 74850
10%
1935
Etelä-Savo — Savonlinna
Seppänen, Aleks.
SKVR VIII 2541.
10%
1909
Varsinais-Suomi — Pöytyä
Vihervaara, Eemeli
SKVR XIII2 5546.
10%
1916
Etelä-Karjala — Lavansaari
Suomalainen, Johannes
JR 01021
10%
1889
Etelä-Karjala — Virolahti
Alava, Vihtori
JR 62951
10%
1952
Etelä-Karjala — Rautu
Pöyhönen, Martti
JR 76376
10%
1916
Etelä-Karjala — Lavansaari
Suomalainen, Johannes
SKVR XIV 629.
10%
1903
Uusimaa — Anjala
Tyyskä, J.
JR 62963
10%
1952
Etelä-Karjala — Rautu
Pöyhönen, Martti
SKVR I4 2293.
10%
1918
Viena — Uhtua
Salminen, Väinö
SKVR IX2 129.
10%
1859
Keski-Suomi — Saarijärvi
Taipale, Matti
SKVR XII1 1155.
10%
1915
Peräpohjola — Turtola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XIII2 3183.
10%
1935
Etelä-Karjala — Rautu
Kaukonen, Katri
SKVR XIII4 11327.
10%
1935
Etelä-Karjala — Räisälä
Räty, Tyyne
SKVR XIII4 11304.
10%
1936
Etelä-Karjala — Rautu
Pennanen, Olavi
JR 34927
10%
1936
Itä- ja Pohjois-Inkeri — Miikkulainen
Laiho, Aili
SKVR VI1 1206.
10%
1913
Etelä-Savo — Kerimäki
Hänninen, Laina
SKVR VI1 1210.
10%
1920
Etelä-Savo — Kangasniemi
Kuitunen, Oskari
SKVR VI1 1211.
10%
1920
Etelä-Savo — Kangasniemi
Kuitunen, Oskari
JR 08262
10%
1937
Kainuu — Suomussalmi
Hiltunen, Jaakko
SKVR VI2 4718.
10%
1912
Etelä-Savo — Rantasalmi
Taskinen, S. V.
SKVR IV1 509.
10%
1853
Keski-Inkeri — Tyrö
Europaeus, D. E. D.
SKVR VI1 1555 α.
10%
1913
Etelä-Savo — Kerimäki
Hänninen, Laina
JR 33211
10%
1950
Satakunta — Eura
Kärki, Frans
JR 69424
10%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
SKVR XII1 1161.
10%
1915
Peräpohjola — Kemijärvi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XIII4 11250.
10%
1936
Etelä-Karjala — Rautu
Pennanen, Olavi
SKVR IX1 1699.
10%
1913
Häme — Pälkäne
Leander, M.
JR 32896
10%
1949
Etelä-Karjala — Metsäpirtti
Kärki, Frans
JR 33116
10%
1950
Etelä-Karjala — Pyhäjärvi Vpl.
Kärki, Frans
SKVR XII1 1152.
10%
1915
Peräpohjola — Tervola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XIII2 5862.
10%
1935
Etelä-Karjala — Metsäpirtti
Laiho, Lauri
JR 23576
10%
1952
Etelä-Karjala — Vuoksela
Karppinen, Kyllikki
JR 30505
10%
1936
Pohjois-Karjala — Kaavi
Kuronen, Jalmari
JR 71774
10%
1950
Kainuu — Kuusamo
Sakki, Marja-Leena
JR 03615
10%
1936
Länsi-Inkeri — Narvusi
Enäjärvi-Haavio, Elsa
SKVR I2 1130.
10%
1892
Viena — Pistojärvi
Marttini, Iivana
SKVR VI1 1384.
10%
1914
Etelä-Savo — Taipalsaari
Kotkanen, Väinö
JR 17762
10%
1931
Viena — Pistojärvi
Ievala, Iivari
SKVR VI1 1205.
10%
1913
Etelä-Savo — Kerimäki
Hänninen, Laina
SKVR XIII2 5466.
10%
1877
Etelä-Karjala — Pyhäjärvi Vpl.
Borenius, A. A.
JR 50785
10%
1970
Peräpohjola — Rovaniemi
Paulaharju, Ahti