SKVR XIII2 5688.
41%
1909
Etelä-Karjala — Käkisalmi
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 33415
40%
1951
Keski-Inkeri — Tuutari
Kärki, Frans
JR 33126
40%
1950
Etelä-Karjala — Pyhäjärvi Vpl.
Kärki, Frans
JR 32728
38%
1946
Etelä-Karjala — Sakkola
Kärki, Frans
JR 68905
38%
1962
Etelä-Karjala — Metsäpirtti
Ryyppö, Aulis
JR 32655
36%
1947
Etelä-Karjala — Metsäpirtti
Kärki, Frans
JR 61068
36%
1957
Etelä-Karjala — Kivennapa
Pulliainen, Liina
JR 33199
36%
1950
Satakunta — Hämeenkyrö
Kärki, Frans
JR 79471
35%
1939
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Harlu
Toiviainen, Eino
JR 32224
35%
1942
Etelä-Karjala — Metsäpirtti
Kärki, Frans
SKVR XIII2 5690.
35%
1935
Etelä-Karjala — Hiitola
Kaukonen, Katri
SKVR XIII2 5671.
35%
1935
Etelä-Karjala — Pyhäjärvi Vpl.
Kaukonen, Katri
JR 32669
34%
1947
Etelä-Karjala — Metsäpirtti
Kärki, Frans
JR 07138
34%
1952
Etelä-Karjala — Räisälä
Heikkonen, Siviä
JR 32381
34%
1943
Etelä-Karjala — Metsäpirtti
Kärki, Frans
JR 62952
34%
1952
Etelä-Karjala — Rautu
Pöyhönen, Martti
JR 31938
34%
1942
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Suistamo
Kärki, Frans
JR 32145
34%
1942
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Salmi
Kärki, Frans
SKVR XIII2 5279.
33%
1935
Etelä-Karjala — Koivisto
Laiho, Lauri
JR 54661
33%
1946
Etelä-Karjala — Kivennapa
Pennanen, Olavi
SKVR XIII2 5695.
33%
1886
Etelä-Karjala — Parikkala
Helsingin Suomalaisen Alkeisopiston konventti
SKVR XIII2 5676.
33%
1903
Etelä-Karjala — Uusikirkko Vpl.
Paulaharju, Samuli ja Jenny
SKVR VII2 3571.
32%
1909
Pohjois-Karjala — Kontiolahti
Lukkarinen, Juho
JR 26638
32%
1958
Etelä-Savo — Heinävesi
Koistinen, Liisa
JR 69839
32%
1932
Keski-Suomi — Pihtipudas
Saarijärven yhteiskoulu
JR 54628
32%
1946
Etelä-Karjala — Kivennapa
Pennanen, Olavi
JR 32727
32%
1946
Etelä-Karjala — Sakkola
Kärki, Frans
JR 54802
32%
1946
Etelä-Karjala — Kivennapa
Pennanen, Olavi
JR 75223
32%
1955
Etelä-Karjala — Kivennapa
Seppänen, Hilma
JR 48674
32%
1936
Etelä-Savo — Virtasalmi
Paajanen, Lyyli
JR 32382
32%
1943
Etelä-Karjala — Metsäpirtti
Kärki, Frans
JR 68890
32%
1961
Etelä-Karjala — Metsäpirtti
Ryyppö, Aulis
JR 75039
32%
1954
Etelä-Karjala — Kivennapa
Seppänen, Hilma
SKVR XIII2 5249.
32%
1934
Etelä-Karjala — Metsäpirtti
Haltsonen, Sulo
SKVR VI2 6667.
32%
1934
Pohjois-Savo — Sonkajärvi
Kaukonen, Väinö
SKVR VII2 3570.
32%
1895
Pohjois-Karjala — Kontiolahti
Rytkönen, Antti
SKVR VII2 3572.
32%
1914
Pohjois-Karjala — Polvijärvi
Varis, Aino
SKVR VII2 3573.
32%
1927
Pohjois-Karjala — Kaavi
Tiilikainen, P.
SKVR VII2 3581.
32%
1890
Pohjois-Karjala — Nurmes
Ollilainen, P.
SKVR VII2 3582.
32%
1914
Pohjois-Karjala — Nurmes
Laitinen, M.
SKVR VIII 1887.
32%
1911
Varsinais-Suomi — Pöytyä
Vihervaara, Eemeli
SKVR XII1 601.
32%
1921
Kainuu — Sotkamo
Niskanen, Hilma
SKVR XII1 602.
32%
1917
Kainuu — Kuhmo
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 23385
32%
1962
Pohjois-Karjala — Nurmes
Karjalainen, Elin
JR 40813
32%
1924
Satakunta — Ruovesi
Luutonen, Ahto
JR 48183
32%
1936
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Salmi
Orjatsalo, Aleksi
JR 60887
32%
1954
Etelä-Karjala — Kivennapa
Pulliainen, Liina
JR 63425
32%
1939
Satakunta — Nokia
Railonsala, Artturi
JR 64648
32%
1968
Peräpohjola — Alatornio
Railonsala, Artturi
JR 66907
32%
1936
Etelä-Karjala — Räisälä
Räty, Tyyne
JR 71019
32%
1920
Häme — Tuulos
Saarikivi, Signe
JR 76777
32%
1937
Pohjois-Savo — Leppävirta
Sääski, Sylvi
JR 78364
32%
1956
Etelä-Karjala — Valkjärvi
Sääski, Sylvi
JR 79605
32%
1962
Pohjois-Karjala — Kontiolahti
Toiviainen, Eino
JR 79879
32%
1936
Kainuu — Sotkamo
Tolonen, Kaisa
JR 81411
32%
1910
Pohjois-Karjala — Ilomantsi
Turunen, A.
JR 66526
31%
1936
Pohjois-Savo — Tuusniemi
Räsänen, Otto
JR 59731
31%
1937
Pohjois-Karjala — Ilomantsi
Pirttilahti, Johan
JR 75206
31%
1955
Etelä-Karjala — Kivennapa
Seppänen, Hilma
SKVR XIII2 5710.
30%
1935
Etelä-Karjala — Seiskari
Laiho, Aili
SKVR XIII4 11330.
30%
1938
Etelä-Karjala — Jaakkima
Tiilikainen, Maikki
JR 78946
30%
1938
Etelä-Karjala — Jaakkima
Tiilikainen, Maikki
SKVR XIII2 5247.
30%
1912
Etelä-Karjala — Metsäpirtti
Koskivaara, Aleksanteri
SKVR XIII4 11321.
30%
1938
Etelä-Karjala — Koivisto
Mannonen, Ulla
JR 33088
30%
1950
Etelä-Karjala — Pyhäjärvi Vpl.
Kärki, Frans
JR 83109
30%
1948
Itä- ja Pohjois-Inkeri — Järvisaari
Virolainen, Maria
JR 75158
30%
1954
Etelä-Karjala — Kivennapa
Seppänen, Hilma
JR 68991
30%
1935
Pohjois-Karjala — Pielisjärvi
Saarelainen, J. V.
SKVR V2 1790.
30%
1847
Itä- ja Pohjois-Inkeri — Toksova
Europaeus, D. E. D.
JR 29920
30%
1957
Etelä-Karjala — Käkisalmi
Kuisma, Maria
JR 32252
30%
1942
Etelä-Karjala — Metsäpirtti
Kärki, Frans
SKVR XIII2 5253.
29%
1934
Etelä-Karjala — Metsäpirtti
Laiho, Lauri
JR 48116
29%
1951
Etelä-Karjala — Rautu
Onttonen, Helena
JR 25464
29%
1964
Etelä-Karjala — Rautjärvi
Kerminen, Emil
SKVR XIII4 11524.
29%
1936
Etelä-Karjala — Räisälä
Räty, Tyyne
JR 32926
29%
1949
Etelä-Karjala — Sakkola
Kärki, Frans
JR 36178
29%
1938
Viena — Kontokki
Laiho, Lauri
JR 76602
29%
1962
Pohjois-Savo — Varpaisjärvi
Suuntala, Martta
JR 32225
28%
1940
Etelä-Karjala — Metsäpirtti
Kärki, Frans
SKVR VII2 3575.
28%
1895
Pohjois-Karjala — Kiihtelysvaara
Rytkönen, Antti
SKVR XIII2 5687.
28%
1896
Etelä-Karjala — Räisälä
Väkiparta, Eero
JR 61825
28%
1936
Pohjois-Savo — Varkaus
Puustinen, Otto
JR 77161
28%
1939
Etelä-Savo — Rantasalmi
Sääski, Sylvi
JR 83744
28%
1962
Etelä-Karjala — Rautu
Vuorela, Lilli
JR 32422
28%
1944
Keski-Inkeri — Venjoki
Kärki, Frans
JR 38927
28%
1962
Kainuu — Säräisniemi
Leinonen, Erkki
JR 53737
28%
1935
Etelä-Savo — Heinävesi
Pennanen, Olavi
JR 53763
28%
1935
Etelä-Savo — Heinävesi
Pennanen, Olavi
JR 69494
28%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
SKVR VII2 3580.
28%
1912
Pohjois-Karjala — Valtimo
Nevalainen, Mandi
JR 69564
28%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 79493
28%
1939
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Uukuniemi
Toiviainen, Eino
JR 70117
28%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 70773
28%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
SKVR V2 1792.
27%
1895
Itä- ja Pohjois-Inkeri — Toksova
Pajula, Fanny M.
SKVR IV3 3702.
27%
1907
Keski-Inkeri — Liissilä
Kärki, Frans
SKVR XIII2 5654.
27%
1854
Etelä-Karjala — Rautu
Ahlqvist, A. E.
JR 32713
27%
1946
Etelä-Karjala — Sakkola
Kärki, Frans
SKVR V2 1795 a.
27%
1917
Itä- ja Pohjois-Inkeri — Lempaala
Räikkönen, Eino
JR 32429
27%
1944
Keski-Inkeri — Skuoritsa
Kärki, Frans
SKVR XIII2 5501.
27%
1933
Etelä-Karjala — Kurkijoki
Haltsonen, Sulo
SKVR IX2 188.
27%
1913
Keski-Suomi — Petäjävesi
Koskenjaakko, Anshelm
JR 69353
27%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 31153
27%
1937
Aunus — Repola
Kyöttinen, Pekka
JR 77857
27%
1944
Keski-Inkeri — Ropsu
Sääski, Sylvi
JR 26360
27%
1957
Etelä-Karjala — Metsäpirtti
Klaus, Helena
SKVR XIII2 5655.
27%
1935
Etelä-Karjala — Rautu
Kaukonen, Katri
SKVR XII1 600.
26%
1915
Kainuu — Kajaani
Paulaharju, Samuli ja Jenny
SKVR IX1 1579.
26%
1913
Häme — Tammela
Vihervaara, Eemeli
JR 68880
26%
1961
Etelä-Karjala — Metsäpirtti
Ryyppö, Aulis
SKVR VII2 3800.
26%
1913
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Uukuniemi
Tuokko, M.
JR 16593
26%
1944
Etelä-Karjala — Metsäpirtti
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 07060
26%
1938
Kainuu — Kuhmo
Heikkinen, Eetu
JR 60939
26%
1962
Etelä-Karjala — Kivennapa
Pulliainen, Liina
SKVR XII2 8215.
26%
1935
Pohjois-Pohjanmaa — Muhos
Lyttinen, Hilda
JR 32758
26%
1947
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Uukuniemi
Kärki, Frans
SKVR XIII2 5698.
26%
1934
Etelä-Karjala — Kirvu
Kykkänen, Anna
JR 25726
26%
1957
Etelä-Karjala — Sakkola
Kilpelä, Eeva
JR 70506
26%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 54374
26%
1937
Etelä-Karjala — Muolaa
Pennanen, Olavi
SKVR VIII 1888.
26%
1911
Varsinais-Suomi — Pöytyä
Vihervaara, Eemeli
SKVR VIII 2454.
26%
1909
Varsinais-Suomi — Uskela
Kallio, Ilmari
SKVR XII1 1079.
26%
1915
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XIII2 5262.
26%
1934
Etelä-Karjala — Sakkola
Laiho, Lauri
JR 56730
26%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 57325
26%
1932
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 67099
26%
1966
Pohjois-Karjala — Liperi
Reijonen, Aino
SKVR XIV 646.
26%
1939
Uusimaa — Artjärvi
Saarto, Maila
JR 32643
26%
1946
Etelä-Karjala — Metsäpirtti
Kärki, Frans
JR 73918
25%
1957
Etelä-Karjala — Viipuri mlk
Sassi, Mirjam
JR 48058
25%
1936
Etelä-Karjala — Rautu
Onttonen, Helena
JR 69462
25%
1932
Keski-Suomi — Laukaa
Saarijärven yhteiskoulu
JR 33518
25%
1952
Etelä-Karjala — Pyhäjärvi Vpl.
Kärki, Frans
SKVR XIII2 5672.
25%
1935
Etelä-Karjala — Pyhäjärvi Vpl.
Kaukonen, Katri
SKVR XIII2 5706.
25%
1850
Etelä-Karjala
Raussi, Eljas
JR 69857
25%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 75056
25%
1954
Etelä-Karjala — Kivennapa
Seppänen, Hilma
JR 70232
25%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 40505
25%
1935
Pohjois-Karjala — Nurmes
Lukkarinen, Toimi
JR 70561
25%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 26329
25%
1957
Etelä-Karjala — Metsäpirtti
Klaus, Helena
SKVR V2 1791.
25%
1854
Itä- ja Pohjois-Inkeri — Toksova
Slöör, Kaarlo
JR 53620
25%
1935
Etelä-Savo — Heinävesi
Pennanen, Olavi
SKVR XIII2 5656.
25%
1935
Etelä-Karjala — Rautu
Laiho, Lauri
JR 69329
25%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 53612
25%
1935
Etelä-Savo — Heinävesi
Pennanen, Olavi
JR 59286
25%
1957
Itä- ja Pohjois-Inkeri — Miikkulainen
Pesonen, Eeva
JR 73818
25%
1961
Etelä-Karjala — Äyräpää
Sanakirjasäätiön välityksellä,
JR 05794
25%
1930
Viena — Uhtua
Haltsonen, Aatu
JR 70136
25%
1932
Keski-Suomi — Karstula
Saarijärven yhteiskoulu
SKVR XIII2 5692.
24%
1933
Etelä-Karjala — Kurkijoki
Immonen, Katri
SKVR XIII4 11526.
24%
1936
Etelä-Karjala — Vahviala
Rissanen, Tyyne
JR 29912
24%
1960
Etelä-Karjala — Rautu
Kuisma, Maija-Liisa
JR 69963
24%
1932
Keski-Suomi — Karstula
Saarijärven yhteiskoulu
JR 43507
24%
1936
Etelä-Karjala — Jaakkima
Moilanen, Toini
JR 33235
24%
1951
Etelä-Karjala — Metsäpirtti
Kärki, Frans
SKVR IX1 1605.
24%
1895
Häme — Jaala
Rytkönen, Antti
SKVR VI1 1525.
24%
1909
Etelä-Savo — Savitaipale
Kotikoski, J. W.
JR 70345
24%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
SKVR V3 1008.
24%
1894
Itä- ja Pohjois-Inkeri — Lempaala
Neovius, A. D.
JR 83205
24%
1945
Etelä-Karjala — Sakkola
Virolainen, Maria
SKVR IX1 1585.
24%
1913
Häme — Tyrväntö
Salo, Aukusti
SKVR XIV 836.
24%
1886
Uusimaa — Anjala
Tyyskä, J.
SKVR IX1 1576.
24%
1875
Häme — Tammela
Borenius, A. A.
SKVR IX1 1590.
24%
1913
Häme — Hauho
Salo, Aukusti
SKVR X1 999.
24%
1874
Satakunta — Kangasala
Borenius, A. A.
JR 34029
24%
1960
Satakunta — Vesilahti
Kärki, Frans
JR 68909
24%
1962
Etelä-Karjala — Metsäpirtti
Ryyppö, Aulis
SKVR VI1 1526.
24%
1913
Etelä-Savo — Mäntyharju
Kantele, Toini
JR 82127
24%
1937
Etelä-Savo — Kangasniemi
Vallaskangas, Iida
JR 53845
24%
1935
Etelä-Savo — Heinävesi
Pennanen, Olavi
JR 70452
24%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 69709
24%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
SKVR IX1 1614.
24%
1914
Häme — Luhanka
Halonen, Helmi
SKVR XIII2 5375.
24%
1887
Etelä-Karjala — Sakkola
Neovius, A. D.
SKVR IX2 191.
23%
1913
Keski-Suomi — Saarijärvi
Salo, Aukusti
SKVR XIII2 5696.
23%
1891
Etelä-Karjala — Rautjärvi
Lilius, Lilli
JR 27221
23%
1962
Etelä-Karjala — Uusikirkko Vpl.
Kontunen, Alma
SKVR IX1 1596.
23%
1913
Häme — Asikkala
Kantele, Toini
SKVR IX1 1609.
23%
1914
Häme — Sysmä
Groundstroem, Kalervo
JR 53684
23%
1935
Etelä-Savo — Heinävesi
Pennanen, Olavi
JR 80166
23%
1957
Etelä-Karjala — Muolaa
Toukkari, Eemil
JR 32254
23%
1942
Etelä-Karjala — Metsäpirtti
Kärki, Frans
SKVR IX1 1597.
23%
1914
Häme — Asikkala
Aaltonen, Esko
SKVR XIII2 5491.
23%
1934
Etelä-Karjala — Sakkola
Laiho, Lauri
SKVR XIII4 11518.
23%
1938
Etelä-Karjala — Kuolemajärvi
Mannonen, Ulla
SKVR IV3 4078.
23%
1891
Keski-Inkeri — Koprina
Alava, Vihtori
SKVR XIII2 5684.
23%
1935
Etelä-Karjala — Koivisto
Väänänen, Jorma
SKVR XIII2 5557.
23%
1930
Etelä-Karjala — Koivisto
Parkki, Kristiina
JR 33813
23%
1959
Etelä-Karjala — Pyhäjärvi Vpl.
Kärki, Frans
SKVR IX1 1606.
23%
1913
Häme — Heinola
Vanamo, Hilma
SKVR IX2 189.
23%
1913
Keski-Suomi — Saarijärvi
Koskenjaakko, Anshelm
SKVR XIII2 5707.
23%
1890
Etelä-Karjala — Virolahti
Alava, Vihtori
SKVR XIII2 5694.
23%
1935
Etelä-Karjala — Kurkijoki
Kaukonen, Katri
SKVR IV3 3696.
23%
1907
Keski-Inkeri — Liissilä
Kärki, Frans
JR 33501
23%
1952
Etelä-Karjala — Sakkola
Kärki, Frans
SKVR IX1 1584.
23%
1913
Häme — Tyrväntö
Salo, Aukusti
JR 41532
23%
1937
Etelä-Karjala — Koivisto
Mannonen, Ulla
JR 69470
23%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 53190
22%
1922
Häme — Orimattila
Peltola, Alli
SKVR VII2 3568 α.
22%
1877
Pohjois-Karjala — Liperi
Borenius, A. A.
SKVR XIII2 5667.
22%
1934
Etelä-Karjala — Sakkola
Haltsonen, Sulo
JR 32468
22%
1944
Etelä-Karjala — Metsäpirtti
Kärki, Frans
SKVR XIII4 10844.
22%
1936
Etelä-Karjala — Rautu
Pennanen, Olavi
SKVR XIII4 11514.
22%
1936
Etelä-Karjala — Rautu
Pennanen, Olavi
SKVR VIII 1881.
22%
1909
Varsinais-Suomi — Kuusjoki
Kallio, V. J.
JR 44651
22%
1938
Pohjois-Savo — Iisalmi
Mykrä, Anni
SKVR IX1 1607.
22%
1913
Häme — Heinola
Kekkonen, V.
SKVR XIII2 5657.
22%
1935
Etelä-Karjala — Rautu
Laiho, Lauri
JR 33058
22%
1950
Etelä-Karjala — Antrea
Kärki, Frans
SKVR VI1 1528.
22%
1913
Etelä-Savo — Mäntyharju
Lindeman, Olga
SKVR VI2 6795.
22%
1890
Etelä-Savo — Lemi
Alava, Vihtori
SKVR IX1 1592.
22%
1913
Häme — Pälkäne
Leander, M.
JR 59837
22%
1938
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Suistamo
Plattonen, Niilo
JR 32179
22%
1942
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Salmi
Kärki, Frans
SKVR V2 1788.
22%
1894
Itä- ja Pohjois-Inkeri — Keltto
Alava, Vihtori
SKVR IX2 190.
22%
1913
Keski-Suomi — Saarijärvi
Kaukoranta, Toivo
SKVR VI1 1531.
22%
1887
Etelä-Savo — Sulkava
Savokarjalainen Osakunta
SKVR XII1 1078.
22%
1915
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XIII4 11334.
22%
1938
Etelä-Karjala — Säkkijärvi
Mannonen, Ulla
JR 32511
22%
1945
Keski-Inkeri — Venjoki
Kärki, Frans
SKVR IX1 1616.
22%
1890
Häme — Längelmäki
Tunkelo, E. A.
SKVR XIII4 11515.
22%
1936
Etelä-Karjala — Rautu
Pennanen, Olavi
JR 23727
22%
1936
Etelä-Savo — Taipalsaari
Kaukonen, Katri
JR 83281
22%
1937
Etelä-Savo — Sulkava
Virta, Alma
SKVR IX1 1595.
22%
1909
Häme — Asikkala
Koskenjaakko, Anshelm
SKVR XIII2 5708.
22%
1935
Etelä-Karjala — Seiskari
Haltsonen, Sulo
SKVR XIII4 11462.
22%
1935
Etelä-Karjala — Kirvu
Parkki, Sanelma
JR 77830
22%
1944
Keski-Inkeri — Ropsu
Sääski, Sylvi
JR 09822
22%
1938
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Sortavala
Hyvärinen, Juho
JR 54806
22%
1946
Etelä-Karjala — Kivennapa
Pennanen, Olavi
SKVR IV3 3324.
22%
1907
Keski-Inkeri — Koprina
Salminen, Väinö
SKVR XIII2 5705.
22%
1890
Etelä-Karjala — Viipuri mlk
Alava, Vihtori
SKVR IX1 1581.
22%
1913
Häme — Kalvola
Salo, Aukusti
SKVR IX1 1582.
22%
1913
Häme — Kalvola
Salo, Aukusti
SKVR IX1 1586.
22%
1913
Häme — Hattula
Salo, Aukusti
SKVR IX1 1587.
22%
1913
Häme — Hattula
Salo, Aukusti
SKVR IX1 1588.
22%
1914
Häme — Janakkala
Aaltonen, Esko
JR 43036
22%
1936
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Sortavala mlk
Moilanen, Matti
JR 80377
22%
1934
Etelä-Savo; Pohjois-Savo; Pohjois-Karjala
Tuntematon kerääjä N
SKVR XIII4 11525.
22%
1935
Etelä-Karjala — Räisälä
Räty, Tyyne
JR 06282
22%
1935
Keski-Suomi — Saarijärvi
Harju, Otto
JR 69576
22%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
SKVR IX1 1589.
21%
1914
Häme — Lammi
Aaltonen, Esko
SKVR IX1 1591.
21%
1913
Häme — Hauho
Salo, Aukusti
JR 43306
21%
1937
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Sortavala mlk
Moilanen, Matti
JR 71015
21%
1920
Häme — Tuulos
Saarikivi, Signe
JR 70750
21%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
SKVR VII2 3577.
21%
1909
Pohjois-Karjala — Kiihtelysvaara
Niemi, A. R.
SKVR VI1 1524.
21%
1891
Etelä-Savo — Savitaipale
Jäkälä, Juho
SKVR IX1 1612.
21%
1914
Häme — Hartola
Groundstroem, Kalervo
JR 69307
21%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 60664
21%
1959
Etelä-Karjala — Johannes
Pukonen, Elsa
JR 53638
21%
1935
Etelä-Savo — Heinävesi
Pennanen, Olavi
SKVR XIII2 5685.
21%
1935
Etelä-Karjala — Koivisto
Väänänen, Jorma
JR 79764
21%
1936
Etelä-Karjala — Uusikirkko Vpl.
Toivonen, Anton
SKVR XII1 649.
21%
1915
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR VII2 3807.
21%
1908
Pohjois-Karjala — Kesälahti
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 10216
21%
1924
Häme — Jämsä
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 76888
21%
1938
Etelä-Savo — Kangaslampi
Sääski, Sylvi
JR 06738
21%
1961
Etelä-Karjala — Kanneljärvi
Havia, Katri
SKVR VI1 1533.
21%
1913
Etelä-Savo — Kerimäki
Hänninen, Laina
SKVR XIV 653.
21%
1885
Uusimaa — Porvoo
Tuomala, J. E.
JR 23969
21%
1940
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Suistamo
Kaukonen, Toini-Inkeri
JR 29594
21%
1885
Pohjois-Karjala — Nurmes
Krohn, Kaarle
JR 75022
21%
1954
Etelä-Karjala — Kivennapa
Seppänen, Hilma
JR 54408
21%
1937
Etelä-Karjala — Muolaa
Pennanen, Olavi
JR 23871
21%
1937
Etelä-Savo — Rantasalmi
Kaukonen, Katri
SKVR XIII4 11617.
21%
1936
Etelä-Karjala — Rautu
Pennanen, Olavi
JR 33083
21%
1950
Etelä-Karjala — Pyhäjärvi Vpl.
Kärki, Frans
SKVR IX1 1608.
21%
1914
Häme — Heinola mlk
Groundstroem, Kalervo
JR 32528
21%
1945
Keski-Inkeri — Venjoki
Kärki, Frans
JR 23853
21%
1937
Etelä-Savo — Pertunmaa
Kaukonen, Katri
JR 32240
21%
1941
Etelä-Karjala — Metsäpirtti
Kärki, Frans
JR 32241
21%
1941
Etelä-Karjala — Metsäpirtti
Kärki, Frans
JR 48487
21%
1959
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Suistamo
Oulasmaa, Siiri
SKVR IX1 1603.
21%
1914
Häme — Iitti
Groundstroem, Kalervo
SKVR IX1 1577.
21%
1913
Häme — Tammela
Vihervaara, Eemeli
JR 22445
21%
1936
Etelä-Savo — Mäntyharju
Karhu, J.
JR 81684
21%
1938
Etelä-Karjala — Jääski
Utriainen, Ida
JR 77845
21%
1944
Keski-Inkeri — Kupanitsa
Sääski, Sylvi
SKVR XIII4 11305.
21%
1936
Etelä-Karjala — Rautu
Pennanen, Olavi
SKVR XIII4 11522.
21%
1936
Etelä-Karjala — Koivisto
Mannonen, Ulla
JR 00641
21%
1957
Etelä-Karjala — Johannes
Airikka, Lauri
SKVR V2 1821.
21%
1908
Itä- ja Pohjois-Inkeri — Vuole
Salminen, Väinö
SKVR VI2 6794.
21%
1890
Etelä-Savo — Luumäki
Alava, Vihtori
JR 32372
21%
1943
Etelä-Karjala — Metsäpirtti
Kärki, Frans
JR 77850
21%
1944
Keski-Inkeri — Liissilä
Sääski, Sylvi
SKVR XIII2 5700.
21%
1890
Etelä-Karjala — Jääski
Alava, Vihtori
JR 59243
20%
1955
Itä- ja Pohjois-Inkeri — Toksova
Pesonen, Eeva
SKVR XII1 625.
20%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 34865
20%
1936
Etelä-Karjala — Tytärsaari
Laiho, Aili
JR 02578
20%
1938
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Uukuniemi
Berg, L. H.
JR 79622
20%
1962
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Uukuniemi
Toiviainen, Eino
SKVR XIII2 5485.
20%
1935
Etelä-Karjala — Metsäpirtti
Laiho, Lauri
SKVR IX1 1617.
20%
1913
Häme — Kuorevesi
Mäkelä, A. E.
SKVR IX1 1615.
20%
1888
Häme — Luhanka
Lilius, Lilli
SKVR XIII2 5704.
20%
1890
Etelä-Karjala — Viipuri mlk
Alava, Vihtori
JR 33514
20%
1952
Etelä-Karjala — Sakkola
Kärki, Frans
SKVR IX1 1572.
20%
1913
Häme — Somero
Vihervaara, Eemeli
SKVR IX1 1610.
20%
1913
Häme — Sysmä
Vanamo, Hilma
JR 75112
20%
1954
Etelä-Karjala — Kivennapa
Seppänen, Hilma
JR 75380
20%
1961
Etelä-Karjala — Kivennapa
Seppänen, Hilma
JR 61083
20%
1957
Etelä-Karjala — Kivennapa
Pulliainen, Liina
JR 79632
20%
1962
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Uukuniemi
Toiviainen, Eino
SKVR XIII2 5699.
20%
1890
Etelä-Karjala — Jääski
Alava, Vihtori
JR 54416
20%
1937
Etelä-Karjala — Muolaa
Pennanen, Olavi
JR 63785
20%
1957
Etelä-Karjala — Viipuri
Railonsala, Artturi
JR 16983
20%
1965
Etelä-Karjala — Metsäpirtti
Hämäläinen, Manu
JR 68907
20%
1962
Etelä-Karjala — Metsäpirtti
Ryyppö, Aulis
SKVR XIII2 5653.
20%
1935
Etelä-Karjala — Metsäpirtti
Laiho, Lauri
JR 33112
20%
1950
Etelä-Karjala — Pyhäjärvi Vpl.
Kärki, Frans
SKVR XIV 840.
20%
1915
Uusimaa — Tuusula
Lindstedt, Armas
JR 83195
20%
1945
Etelä-Karjala — Sakkola
Virolainen, Maria
JR 53768
20%
1935
Etelä-Savo — Heinävesi
Pennanen, Olavi
JR 61295
20%
1962
Etelä-Karjala — Sakkola
Purontaa, Viljo
SKVR XIV 835.
20%
1915
Uusimaa — Kymi
Husu, Anni
JR 77188
20%
1939
Etelä-Savo — Rantasalmi
Sääski, Sylvi
SKVR XIII4 11513.
20%
1936
Etelä-Karjala — Rautu
Pennanen, Olavi
JR 07442
20%
1935
Häme — Hartola
Heino, Arvo
JR 29913
20%
1960
Etelä-Karjala — Rautu
Kuisma, Maija-Liisa
JR 33104
20%
1950
Etelä-Karjala — Pyhäjärvi Vpl.
Kärki, Frans
SKVR XIII4 11442.
20%
1936
Etelä-Karjala — Rautu
Pennanen, Olavi
SKVR XIII2 5478.
20%
1934
Etelä-Karjala — Metsäpirtti
Haltsonen, Sulo
JR 34921
20%
1936
Itä- ja Pohjois-Inkeri — Miikkulainen
Laiho, Aili
JR 79537
20%
1953
Etelä-Savo — Kerimäki
Toiviainen, Eino
SKVR XIII2 5482.
20%
1934
Etelä-Karjala — Metsäpirtti
Laiho, Lauri
SKVR VI1 1530.
20%
1933
Etelä-Savo — Puumala
Luukkonen, Kerttu
JR 46552
20%
1962
Etelä-Pohjanmaa — Kaustinen
Ojala, Katri
JR 63011
20%
1952
Etelä-Karjala — Vuoksenranta
Pöyhönen, Martti
SKVR VI1 1535.
20%
1818
Etelä-Savo — Juva
Gottlund, K. A.
SKVR IX1 1601.
20%
1914
Häme — Asikkala
Vanamo, Hilma
SKVR XIII4 11444.
20%
1936
Etelä-Karjala — Rautu
Pennanen, Olavi
SKVR XIII4 11314.
20%
1938
Etelä-Karjala — Kivennapa
Mannonen, Ulla
JR 81789
20%
1911
Etelä-Karjala — Koivisto
Vaara, V. B.
JR 24040
20%
1964
Keski-Inkeri — Venjoki
Kaukonen, Toini-Inkeri
JR 24385
20%
1943
Viena — Vuokkiniemi
Kaukonen, Väinö
SKVR VI2 6798.
20%
1890
Etelä-Savo — Joutseno
Alava, Vihtori
JR 64649
20%
1968
Peräpohjola — Alatornio
Railonsala, Artturi
SKVR V2 1818.
20%
1916
Itä- ja Pohjois-Inkeri — Lempaala
Räikkönen, Eino
SKVR XIII2 5702.
20%
1934
Etelä-Karjala — Antrea
Haltsonen, Sulo
SKVR XIII2 5652.
20%
1934
Etelä-Karjala — Metsäpirtti
Laiho, Lauri
SKVR IX1 1574.
20%
1910
Häme — Jokioinen
Vihervaara, Eemeli
SKVR IX1 1575.
20%
1913
Häme — Jokioinen
Vihervaara, Eemeli
JR 04967
20%
1935
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Suistamo
Haavio, Martti
SKVR XIII4 11516.
20%
1938
Etelä-Karjala — Kivennapa
Mannonen, Ulla
JR 32725
19%
1946
Etelä-Karjala — Sakkola
Kärki, Frans
SKVR VI1 1532.
19%
1891
Etelä-Savo — Kerimäki
Sirén, Signe
SKVR XIII2 5680.
19%
1935
Etelä-Karjala — Koivisto
Kansanen, Erkki
JR 08764
19%
1961
Häme — Jämsä
Hirvonen, Maire
JR 32523
19%
1945
Keski-Inkeri — Venjoki
Kärki, Frans
SKVR V2 1800.
19%
1908
Itä- ja Pohjois-Inkeri — Vuole
Salminen, Väinö
SKVR XIII2 5697.
19%
1917
Etelä-Karjala — Kirvu
Suomalainen, Johannes
JR 33814
19%
1959
Etelä-Karjala — Pyhäjärvi Vpl.
Kärki, Frans
JR 78139
19%
1956
Etelä-Karjala — Lumivaara
Sääski, Sylvi
JR 60659
19%
1959
Etelä-Karjala — Johannes
Pukonen, Elsa
JR 37790
19%
1962
Etelä-Karjala — Koivisto
Lankinen, Emma
JR 68882
19%
1961
Etelä-Karjala — Metsäpirtti
Ryyppö, Aulis
SKVR XIII4 11519.
19%
1937
Etelä-Karjala — Koivisto
Mannonen, Ulla
SKVR XIII2 5493.
19%
1932
Etelä-Karjala — Pyhäjärvi Vpl.
Koivusalo
SKVR XV 181.
19%
1786
None
Ganander, Christfrid
SKVR XIII2 5677.
19%
1911
Etelä-Karjala — Koivisto
Vaara, V. B.
JR 23864
19%
1937
Etelä-Savo — Hirvensalmi
Kaukonen, Katri
JR 23875
19%
1937
Etelä-Savo — Pertunmaa
Kaukonen, Katri
SKVR XIII2 5714.
19%
1923
Etelä-Karjala — Kirvu
Nurmiranta, Antti
JR 27220
19%
1962
Etelä-Karjala — Uusikirkko Vpl.
Kontunen, Alma
JR 48490
19%
1959
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Suistamo
Oulasmaa, Siiri
SKVR XIII2 5662.
19%
1887
Etelä-Karjala — Sakkola
Neovius, A. D.
JR 32734
19%
1946
Etelä-Karjala — Sakkola
Kärki, Frans
SKVR XIII2 5678.
19%
1911
Etelä-Karjala — Koivisto
Vaara, V. B.
JR 45572
19%
1936
Etelä-Karjala — Säkkijärvi
Nieminen, Aino
SKVR XIII2 5683.
19%
1935
Etelä-Karjala — Koivisto
Mannonen, Ulla
JR 08247
19%
1932
Viena — Uhtua
Hilippälä, Huoti
JR 42950
19%
1936
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Salmi
Mikkonen, Mikko
JR 74850
19%
1935
Etelä-Savo — Savonlinna
Seppänen, Aleks.
SKVR IX1 1578.
19%
1913
Häme — Tammela
Vihervaara, Eemeli
JR 09882
19%
1936
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Sortavala
Hyvärinen, Juho
SKVR VII2 3579.
19%
1909
Pohjois-Karjala — Juuka
Kokkonen, Heikki
SKVR VI2 6796.
19%
1890
Etelä-Savo — Lappee
Alava, Vihtori
JR 19234
19%
1938
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Sortavala
Jormakka, Kaisu
SKVR VI1 1527.
19%
1913
Etelä-Savo — Mäntyharju
Kantele, Toini
SKVR XIII2 5703.
19%
1890
Etelä-Karjala — Viipuri mlk
Alava, Vihtori
SKVR IV3 3295.
19%
1906
Keski-Inkeri — Liissilä
Salminen, Väinö
JR 08832
19%
1962
Pohjois-Karjala — Joensuu
Hirvonen, Olga
SKVR XIII4 12000.
19%
1938
Etelä-Karjala — Kirvu
Kymäläinen, Ensio
SKVR IX1 1573.
19%
1913
Häme — Somero
Vihervaara, Eemeli
SKVR XIII2 5525.
19%
1935
Etelä-Karjala — Kurkijoki
Kaukonen, Katri
SKVR XIV 838.
19%
1915
Uusimaa — Myrskylä
Salminen, Tyyne
SKVR XIII2 5682.
19%
1935
Etelä-Karjala — Koivisto
Laiho, Lauri
JR 23707
19%
1936
Etelä-Savo — Savitaipale
Kaukonen, Katri
SKVR XIV 834.
19%
1935
Uusimaa — Kotka
Tirronen, Uuno
JR 32247
19%
1942
Etelä-Karjala — Metsäpirtti
Kärki, Frans
JR 53745
19%
1935
Etelä-Savo — Heinävesi
Pennanen, Olavi
SKVR XIII2 5521.
19%
1912
Etelä-Karjala — Heinjoki
Järvi, Hanna
SKVR XIII2 5524.
19%
1933
Etelä-Karjala — Kurkijoki
Laiho, Lauri
JR 80170
19%
1957
Etelä-Karjala — Muolaa
Toukkari, Eemil
SKVR V2 1212.
19%
1859
Itä- ja Pohjois-Inkeri — Vuole
Saxbäck, Fr. A.
JR 34927
19%
1936
Itä- ja Pohjois-Inkeri — Miikkulainen
Laiho, Aili
JR 59259
19%
1962
Itä- ja Pohjois-Inkeri — Toksova
Pesonen, Eeva
JR 69387
19%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 76491
19%
1963
Pohjois-Karjala — Rääkkylä
Suomalainen, Lyyli
SKVR XIII2 5689.
19%
1850
Etelä-Karjala — Hiitola
Saukko, Fr.
SKVR IX1 1580.
18%
1913
Häme — Sääksmäki
Salo, Aukusti
SKVR IX1 1583.
18%
1914
Häme — Kalvola
Lehtonen, K. F.
SKVR VI2 6800.
18%
1890
Etelä-Savo — Savitaipale
Alava, Vihtori
SKVR IX1 1611.
18%
1914
Häme — Sysmä
Groundstroem, Kalervo
SKVR VIII 2455.
18%
1912
Varsinais-Suomi — Uskela
Kallio, Niilo
SKVR IX1 1598.
18%
1913
Häme — Asikkala
Vanamo, Hilma
JR 33365
18%
1951
Etelä-Karjala — Sakkola
Kärki, Frans
JR 33374
18%
1950
Etelä-Karjala — Sakkola
Kärki, Frans
SKVR VII2 3799.
18%
1891
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Sortavala mlk
Sirén, Signe
JR 32722
18%
1946
Etelä-Karjala — Sakkola
Kärki, Frans
JR 18671
18%
1962
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Impilahti
Jaatinen, Elsa
SKVR XIV 837.
18%
1938
Uusimaa — Lapinjärvi
Eteläsuomalainen osakunta
JR 32521
18%
1945
Keski-Inkeri — Venjoki
Kärki, Frans
JR 32714
18%
1946
Etelä-Karjala — Sakkola
Kärki, Frans
JR 63786
18%
1957
Etelä-Karjala — Johannes
Railonsala, Artturi
JR 79615
18%
1962
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Uukuniemi
Toiviainen, Eino
JR 03614
18%
1936
Länsi-Inkeri — Narvusi
Enäjärvi-Haavio, Elsa
SKVR VI1 1194.
18%
1920
Etelä-Savo — Mäntyharju
Hotinen, Juho
JR 72708
18%
1913
Satakunta — Eräjärvi
Salo, Aukusti
SKVR VIII 2237.
18%
1909
Varsinais-Suomi — Kuusjoki
Kallio, V. J.
JR 33163
18%
1950
Etelä-Karjala — Pyhäjärvi Vpl.
Kärki, Frans
JR 78629
18%
1954
Etelä-Savo — Kerimäki
Tarvajärvi, Selma
JR 77851
18%
1944
Keski-Inkeri — Ropsu
Sääski, Sylvi
JR 62967
18%
1952
Etelä-Karjala — Rautu
Pöyhönen, Martti
JR 62963
18%
1952
Etelä-Karjala — Rautu
Pöyhönen, Martti
JR 77174
18%
1939
Etelä-Savo — Rantasalmi
Sääski, Sylvi
JR 32579
18%
1946
Pohjois-Karjala — Pälkjärvi
Kärki, Frans
JR 71391
18%
1939
Häme — Orimattila
Saarto, Maila
JR 48074
18%
1936
Etelä-Karjala — Rautu
Onttonen, Helena
JR 62904
18%
1952
Etelä-Savo — Hirvensalmi
Pöyhönen, Martti
JR 36501
18%
1937
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Sortavala mlk
Laine, Elli
SKVR XIII4 11443.
18%
1936
Etelä-Karjala — Rautu
Pennanen, Olavi
JR 48430
18%
1954
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Sortavala mlk
Oulasmaa, Siiri
SKVR XIII2 5659.
18%
1848
Etelä-Karjala — Sakkola
Reinholm, H. A.
SKVR IX1 1244.
18%
1914
Häme — Loppi
Aaltonen, Esko
SKVR XIII2 5701.
18%
1916
Etelä-Karjala — Jääski
Vartiainen, Elsa
JR 24819
18%
1932
Häme — Iitti
Kauppinen, Eino
JR 74995
18%
1954
Etelä-Karjala — Kivennapa
Seppänen, Hilma
JR 33094
18%
1950
Etelä-Karjala — Pyhäjärvi Vpl.
Kärki, Frans
JR 79498
18%
1939
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Uukuniemi
Toiviainen, Eino
SKVR IX1 1602.
18%
1914
Häme — Asikkala
Groundstroem, Kalervo
JR 27236
18%
1962
Etelä-Karjala — Uusikirkko Vpl.
Kontunen, Alma
JR 33124
18%
1950
Etelä-Karjala — Pyhäjärvi Vpl.
Kärki, Frans
JR 53721
18%
1935
Etelä-Savo — Heinävesi
Pennanen, Olavi
JR 68702
18%
1929
Etelä-Savo — Joroinen
Rytkönen, Ahti
SKVR VII2 3576.
18%
1895
Pohjois-Karjala — Kiihtelysvaara
Rytkönen, Antti
SKVR XIII2 5711.
18%
1913
Etelä-Karjala — Lavansaari
Porkka, Laina
SKVR XIII4 11521.
18%
1936
Etelä-Karjala — Koivisto
Mannonen, Ulla
SKVR XIII4 11304.
18%
1936
Etelä-Karjala — Rautu
Pennanen, Olavi
JR 53674
18%
1935
Etelä-Savo — Heinävesi
Pennanen, Olavi
JR 41569
18%
1937
Itä- ja Pohjois-Inkeri — Valkeasaari
Mannonen, Ulla
JR 24046
18%
1964
Keski-Inkeri — Venjoki
Kaukonen, Toini-Inkeri
JR 43501
18%
1936
Etelä-Karjala — Jaakkima
Moilanen, Toini
JR 83480
18%
1962
Etelä-Karjala — Vuoksenranta
Virtanen, Lilja
SKVR I4 2291.
18%
1915
Kainuu — Suomussalmi
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 53734
18%
1935
Etelä-Savo — Heinävesi
Pennanen, Olavi
JR 75212
18%
1955
Etelä-Karjala — Kivennapa
Seppänen, Hilma
JR 34017
18%
1960
Etelä-Karjala — Pyhäjärvi Vpl.
Kärki, Frans
JR 32327
18%
1906
Satakunta — Lempäälä
Kärki, Frans
JR 77848
18%
1944
Keski-Inkeri — Kupanitsa
Sääski, Sylvi
SKVR X1 1002.
17%
1913
Satakunta — Virrat
Leander, M.
JR 83202
17%
1945
Etelä-Karjala — Sakkola
Virolainen, Maria
SKVR XIII4 11523.
17%
1937
Etelä-Karjala — Koivisto
Mannonen, Ulla
JR 32842
17%
1948
Etelä-Karjala — Sakkola
Kärki, Frans
JR 34015
17%
1960
Etelä-Karjala — Pyhäjärvi Vpl.
Kärki, Frans
SKVR XIV 833.
17%
1910
Uusimaa — Vehkalahti
Uski, Anton
SKVR VI2 6802.
17%
1934
Etelä-Savo — Heinävesi
Mäkipalo, Tauno
SKVR X1 997.
17%
1912
Satakunta — Tyrvää
Pakula, Vihtori
JR 70704
17%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 70869
17%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
SKVR XIII2 5681.
17%
1935
Etelä-Karjala — Koivisto
Laiho, Lauri
JR 17448
17%
1957
Itä- ja Pohjois-Inkeri — Vuole
Hörkkä, Lempi
SKVR VI1 1415.
17%
1915
Etelä-Savo — Savonranta
Väisänen, A. O.
JR 73788
17%
1963
Etelä-Savo — Puumala
Sanakirjasäätiön välityksellä,
SKVR VIII 2236.
17%
1913
Varsinais-Suomi — Suomusjärvi
Saariluoma, Vilho
JR 53867
17%
1935
Etelä-Savo — Heinävesi
Pennanen, Olavi
JR 66345
17%
1913
Häme — Somero
Rantasalo, Varma
JR 72355
17%
1908
Etelä-Karjala — Rautu
Salminen, Väinö
SKVR XIII4 11520.
17%
1938
Etelä-Karjala — Koivisto
Mannonen, Ulla
JR 62920
17%
1952
Etelä-Savo — Ristiina
Pöyhönen, Martti
SKVR XIII2 5542.
17%
1890
Etelä-Karjala — Viipuri mlk
Alava, Vihtori
JR 54801
17%
1946
Etelä-Karjala — Kivennapa
Pennanen, Olavi
JR 28422
17%
1935
Etelä-Savo — Punkaharju
Kosonen, Alina
SKVR V2 1820.
17%
1908
Itä- ja Pohjois-Inkeri — Vuole
Salminen, Väinö
SKVR VI1 1384.
17%
1914
Etelä-Savo — Taipalsaari
Kotkanen, Väinö
SKVR V2 1796.
17%
1895
Itä- ja Pohjois-Inkeri — Vuole
Pajula, Fanny M.
SKVR XIII2 5477.
17%
1934
Etelä-Karjala — Metsäpirtti
Haltsonen, Sulo
JR 19990
17%
1938
Satakunta — Mouhijärvi
Järventausta, Eero
JR 77844
17%
1944
Keski-Inkeri — Skuoritsa
Sääski, Sylvi
SKVR IV3 4075.
17%
1891
Keski-Inkeri — Koprina
Alava, Vihtori
SKVR XIII4 11445.
17%
1936
Etelä-Karjala — Rautu
Pennanen, Olavi
SKVR V3 1025.
17%
1891
Itä- ja Pohjois-Inkeri — Lempaala
Neovius, A. D.
SKVR X1 1000.
17%
1903
Satakunta — Sahalahti
Helin, Eevert
SKVR XIII2 5520.
17%
1934
Etelä-Karjala — Sakkola
Haltsonen, Sulo
JR 44309
17%
1956
Pohjois-Karjala — Kesälahti
Mujunen, Kyllikki
SKVR XIII2 5544.
17%
1890
Etelä-Karjala — Viipuri mlk
Alava, Vihtori
SKVR VI1 1553.
17%
1913
Etelä-Savo — Mäntyharju
Lindeman, Olga
SKVR IX1 1599.
17%
1913
Häme — Asikkala
Vanamo, Hilma
SKVR XIII4 11512.
17%
1936
Etelä-Karjala — Rautu
Pennanen, Olavi
SKVR XIII2 5664.
17%
1887
Etelä-Karjala — Sakkola
Neovius, A. D.
JR 54264
17%
1937
Etelä-Karjala — Muolaa
Pennanen, Olavi
JR 05122
17%
1935
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Suistamo
Haavio, Martti
SKVR XIII2 5248.
17%
1913
Etelä-Karjala — Metsäpirtti
Koskivaara, Aleksanteri
JR 28820
17%
1962
Etelä-Savo — Kerimäki
Kosonen, Nelly
SKVR VI1 1582.
17%
1884
Etelä-Savo — Joroinen
Kinnunen, A.
JR 23852
17%
1937
Etelä-Savo — Pertunmaa
Kaukonen, Katri
JR 42664
17%
1962
Satakunta — Pori
Meri, Kaisa
SKVR XIII2 5505.
17%
1934
Etelä-Karjala — Kirvu
Kykkänen, Anna
SKVR XIII2 5534.
17%
1890
Etelä-Karjala — Jääski
Alava, Vihtori
SKVR XIII2 5673.
17%
1935
Etelä-Karjala — Valkjärvi
Haltsonen, Sulo
JR 37996
17%
1936
Etelä-Karjala — Jaakkima
Laukkanen, Ingrid
SKVR XIII4 11303.
17%
1936
Etelä-Karjala — Rautu
Pennanen, Olavi
SKVR XIII4 11316.
17%
1938
Etelä-Karjala — Kivennapa
Munne, Anna
JR 33108
17%
1950
Etelä-Karjala — Pyhäjärvi Vpl.
Kärki, Frans
JR 33110
17%
1950
Etelä-Karjala — Pyhäjärvi Vpl.
Kärki, Frans
JR 59801
17%
1938
Pohjois-Karjala — Joensuu
Pitkänen, Maria
SKVR XIII2 5528.
16%
1891
Etelä-Karjala — Rautjärvi
Lilius, Lilli
JR 59258
16%
1962
Itä- ja Pohjois-Inkeri — Toksova
Pesonen, Eeva
SKVR V3 1023.
16%
1891
Itä- ja Pohjois-Inkeri — Lempaala
Neovius, A. D.
SKVR VII2 3583.
16%
1828
Pohjois-Karjala — Pielisjärvi
Lönnrot, Elias
SKVR XIII2 3183.
16%
1935
Etelä-Karjala — Rautu
Kaukonen, Katri
JR 64943
16%
1968
Peräpohjola — Karunki
Railonsala, Artturi
SKVR XIII2 5497.
16%
1848
Etelä-Karjala — Heinjoki
Reinholm, H. A.
SKVR XI 2549.
16%
1884
Etelä-Pohjanmaa — Jurva
Tarkkanen, Matti
JR 43201
16%
1936
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Sortavala mlk
Moilanen, Matti
SKVR VI2 6799.
16%
1890
Etelä-Savo — Joutseno
Alava, Vihtori
SKVR XIII4 11608.
16%
1937
Etelä-Karjala — Koivisto
Mannonen, Ulla
JR 78063
16%
1956
Etelä-Karjala — Lumivaara
Sääski, Sylvi
JR 25059
16%
1831
None
Keckman, K. N.
JR 75047
16%
1954
Etelä-Karjala — Kivennapa
Seppänen, Hilma
SKVR XIII2 5535.
16%
1890
Etelä-Karjala — Jääski
Alava, Vihtori
JR 05976
16%
1936
Etelä-Pohjanmaa — Kauhajoki
Harju, Helmi
SKVR I4 2290.
16%
1915
Kainuu — Suomussalmi
Paulaharju, Samuli ja Jenny
SKVR XIII2 5479.
16%
1934
Etelä-Karjala — Metsäpirtti
Haltsonen, Sulo
JR 36808
16%
1962
Pohjois-Pohjanmaa — Piippola
Laitila, Elina
JR 38065
16%
1936
Satakunta — Orivesi
Lauttajärvi, Liina
JR 50557
16%
1954
Etelä-Savo — Juva
Paronen, Aili
JR 32569
16%
1944
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Uukuniemi
Kärki, Frans
SKVR XII1 680.
16%
1932
Länsipohja — Junosuvanto
Haltsonen, Sulo
JR 83193
16%
1945
Etelä-Karjala — Sakkola
Virolainen, Maria
JR 74970
16%
1954
Etelä-Karjala — Kivennapa
Seppänen, Hilma
JR 69897
16%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 41055
16%
1936
Etelä-Savo — Punkaharju
Makkonen, Veikko
JR 27984
16%
1935
Kainuu — Ristijärvi
Koskelo, Katri
JR 33202
16%
1950
Etelä-Karjala — Sakkola
Kärki, Frans
SKVR XIII4 11320.
16%
1937
Etelä-Karjala — Koivisto
Mannonen, Ulla
JR 74986
16%
1954
Etelä-Karjala — Kivennapa
Seppänen, Hilma
JR 36603
16%
1960
Etelä-Karjala — Rautu
Laine, Ida
SKVR XIII2 5250.
16%
1934
Etelä-Karjala — Metsäpirtti
Haltsonen, Sulo
JR 32535
16%
1945
Keski-Inkeri — Venjoki
Kärki, Frans
JR 77143
16%
1939
Etelä-Savo — Rantasalmi
Sääski, Sylvi
SKVR XIII4 11624.
16%
1938
Etelä-Karjala — Uusikirkko Vpl.
Mannonen, Ulla
SKVR XIII4 11309.
16%
1936
Etelä-Karjala — Rautu
Pennanen, Olavi
SKVR XIII4 11299.
16%
1936
Etelä-Karjala — Rautu
Pennanen, Olavi
JR 23574
16%
1952
Etelä-Karjala — Vuoksela
Karppinen, Kyllikki
JR 62953
16%
1952
Etelä-Karjala — Rautu
Pöyhönen, Martti
JR 83298
16%
1964
Etelä-Karjala — Rautu
Virtanen, Leea
SKVR XIII2 5481.
16%
1934
Etelä-Karjala — Metsäpirtti
Haltsonen, Sulo
JR 18465
16%
1962
Etelä-Karjala — Pyhäjärvi Vpl.
Inkinen, Kaisa
JR 73716
16%
1951
Etelä-Karjala — Uusikirkko Vpl.
Sanakirjasäätiön välityksellä,
JR 85654
16%
1845
Pohjois-Pohjanmaa; Viena
Lönnrot, Elias
SKVR XIII4 11310.
16%
1936
Etelä-Karjala — Rautu
Pennanen, Olavi
SKVR XIII2 5679.
16%
1935
Etelä-Karjala — Koivisto
Haltsonen, Sulo
SKVR XIII4 11297.
16%
1936
Etelä-Karjala — Rautu
Pennanen, Olavi
SKVR XIV 841.
16%
1932
Uusimaa — Vihti
Enäjärvi-Haavio, Elsa
SKVR XII1 654.
16%
1915
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 43582
16%
1936
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Sortavala mlk
Moilanen, Toini
SKVR XIII2 5232.
16%
1932
Etelä-Karjala — Pyhäjärvi Vpl.
Kitunen
JR 77859
16%
1944
Keski-Inkeri — Tuutari
Sääski, Sylvi
JR 46504
15%
1962
Pohjois-Pohjanmaa — Rantsila
Näsänen, Aune
JR 82363
15%
1936
Etelä-Karjala — Kirvu
Varemo, Otto
SKVR XIII2 5546.
15%
1916
Etelä-Karjala — Lavansaari
Suomalainen, Johannes
JR 76376
15%
1916
Etelä-Karjala — Lavansaari
Suomalainen, Johannes
SKVR X1 708.
15%
1909
Satakunta — Tampere
Kallio, V. J.
JR 17447
15%
1957
Etelä-Karjala — Äyräpää
Hörkkä, Lempi
JR 32798
15%
1948
Keski-Inkeri — Skuoritsa
Kärki, Frans
JR 47643
15%
1924
Häme — Jaala
Oksanen, Aino
SKVR XIII4 11328.
15%
1937
Etelä-Karjala — Kaukola
Paavilainen, Simo
SKVR X1 998.
15%
1879
Satakunta — Vesilahti
Borenius, A. A.
SKVR XIII2 5693.
15%
1935
Etelä-Karjala — Kurkijoki
Kaukonen, Katri
SKVR VI2 6681.
15%
1890
Etelä-Savo — Lappee
Alava, Vihtori
SKVR VI2 6683.
15%
1890
Etelä-Savo — Lappee
Alava, Vihtori
JR 01151
15%
1891
Etelä-Karjala — Sakkola; Itä- ja Pohjois-Inkeri — Lempaala
Alava, Vihtori
SKVR IX1 1220.
15%
1889
Häme — Vanaja
Neovius, A. D.
SKVR XIV 751.
15%
1889
Uusimaa — Porvoo
Neovius, A. D.
SKVR VI1 1386.
15%
1914
Etelä-Savo — Taipalsaari
Kotkanen, Väinö
JR 36179
15%
1938
Viena — Kontokki
Laiho, Lauri
JR 25106
15%
1831
None
Keckman, K. N.
JR 77853
15%
1944
Keski-Inkeri — Ropsu
Sääski, Sylvi
JR 54405
15%
1937
Etelä-Karjala — Muolaa
Pennanen, Olavi
SKVR XIII2 5666.
15%
1925
Etelä-Karjala — Sakkola
Hakulinen, Lauri
JR 54852
15%
1946
Etelä-Karjala — Kivennapa
Pennanen, Olavi
JR 32776
15%
1947
Etelä-Karjala — Metsäpirtti
Kärki, Frans
JR 31514
15%
1906
Pohjois-Karjala — Polvijärvi
Kärki, Frans
JR 38013
15%
1962
Etelä-Karjala — Kanneljärvi
Launiainen, Ida
SKVR X1 1001.
15%
1853
Satakunta — Sahalahti
Kahari, K. E.
JR 32826
15%
1948
Etelä-Karjala — Sakkola
Kärki, Frans
SKVR VIII 2238.
15%
1913
Varsinais-Suomi — Pöytyä
Vihervaara, Eemeli
SKVR V3 1025 a.
15%
1891
Itä- ja Pohjois-Inkeri — Lempaala
Neovius, A. D.
JR 59582
15%
1951
Etelä-Karjala — Kivennapa
Pimiä, Amalia
SKVR XIII2 5540.
15%
1890
Etelä-Karjala — Viipuri mlk
Alava, Vihtori
JR 20430
15%
1938
Viena — Kontokki
Jyrinoja, Vasili
JR 39184
15%
1936
Satakunta — Vampula
Lepistö, Eino
JR 33123
15%
1950
Etelä-Karjala — Pyhäjärvi Vpl.
Kärki, Frans
JR 54392
15%
1937
Etelä-Karjala — Muolaa
Pennanen, Olavi
SKVR V2 1794.
15%
1877
Itä- ja Pohjois-Inkeri — Lempaala
Borenius, A. A.
SKVR IX1 1613.
15%
1914
Häme — Joutsa
Groundstroem, Kalervo
SKVR XIII4 11449.
15%
1936
Etelä-Karjala — Rautu
Pennanen, Olavi
JR 75211
15%
1955
Etelä-Karjala — Kivennapa
Seppänen, Hilma
JR 26348
15%
1957
Etelä-Karjala — Metsäpirtti
Klaus, Helena
SKVR XIII2 5299.
15%
1934
Etelä-Karjala — Vuoksenranta
Haltsonen, Sulo
JR 62133
15%
1948
Etelä-Savo — Virtasalmi
Pöyhönen, Martti
SKVR IV3 4089.
15%
1891
Keski-Inkeri — Koprina
Alava, Vihtori
SKVR XII1 657.
15%
1915
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 31445
15%
1957
Itä- ja Pohjois-Inkeri — Valkeasaari
Kälviäinen, Matti
JR 39937
15%
1935
Etelä-Karjala — Kaukola
Liukkonen, Väinö
JR 77828
15%
1944
Keski-Inkeri — Hietamäki
Sääski, Sylvi
JR 54773
15%
1946
Etelä-Karjala — Kivennapa
Pennanen, Olavi
SKVR XIII2 5530.
15%
1934
Etelä-Karjala — Vuoksenranta
Haltsonen, Sulo
JR 59264
15%
1962
Itä- ja Pohjois-Inkeri — Toksova
Pesonen, Eeva
JR 59580
15%
1951
Etelä-Karjala — Kivennapa
Pimiä, Amalia
JR 37927
15%
1963
Etelä-Karjala — Kuolemajärvi
Lattu, Hilma
JR 78547
15%
1935
Etelä-Karjala — Hiitola
Tanninen, Antti
SKVR XIII4 11315.
15%
1938
Etelä-Karjala — Kivennapa
Mannonen, Ulla
JR 56497
15%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XIII2 5496.
15%
1935
Etelä-Karjala — Valkjärvi
Haltsonen, Sulo
SKVR X1 708 α.
15%
1918
Satakunta — Tampere
Lindström, Olga
SKVR XIII2 5499.
15%
1933
Etelä-Karjala — Kurkijoki
Haltsonen, Sulo
SKVR VI2 4754.
15%
1887
Etelä-Savo — Rantasalmi
Vesterlund, Veikko
SKVR XIII2 5504.
15%
1934
Etelä-Karjala — Vuoksenranta
Haltsonen, Sulo
SKVR XIII4 11467.
15%
1936
Etelä-Karjala — Muolaa
Terijoen Yhteislyseon oppilaat
JR 30610
15%
1962
Etelä-Savo — Joutseno
Kutila, Elsa
JR 30651
15%
1935
Etelä-Savo — Joutseno
Kutila, Elsa
SKVR VI2 6684.
15%
1890
Etelä-Savo — Lappee
Alava, Vihtori
SKVR XI 121.
15%
1909
Etelä-Pohjanmaa — Lehtimäki
Murtomäki, Kalle
JR 32839
15%
1948
Etelä-Karjala — Sakkola
Kärki, Frans
JR 61263
15%
1937
Pohjois-Savo — Tervo
Puranen, Kauko
SKVR V2 1231.
15%
1894
Itä- ja Pohjois-Inkeri — Vuole
Pajula, Fanny M.
SKVR X1 780.
15%
1930
Satakunta — Karvia
Kaukamaa, L.
JR 01154
14%
1891
Etelä-Karjala — Sakkola; Itä- ja Pohjois-Inkeri — Lempaala
Alava, Vihtori
JR 59376
14%
1957
Etelä-Karjala — Heinjoki
Pessinen, Eeva
JR 25802
14%
1957
Etelä-Karjala — Muolaa
Kilpelä, Eeva
SKVR VI2 6797.
14%
1934
Etelä-Savo — Lappee
Kohvakka, Toini
SKVR XIII4 11453.
14%
1938
Etelä-Karjala — Kuolemajärvi
Mannonen, Ulla
SKVR XIII2 5531.
14%
1934
Etelä-Karjala — Vuoksenranta
Haltsonen, Sulo
SKVR VI1 1389.
14%
1913
Etelä-Savo — Mäntyharju
Kantele, Toini
SKVR XIII2 5665.
14%
1921
Etelä-Karjala — Sakkola
Hakulinen, Lauri
JR 24665
14%
1944
Viena — Kontokki
Kaukonen, Väinö
JR 19480
14%
1962
Etelä-Karjala — Muolaa
Jussila, Hilma
SKVR VIII 1890.
14%
1915
Varsinais-Suomi — Merimasku
Toivonen, Yrjö
SKVR XIII4 11441.
14%
1936
Etelä-Karjala — Rautu
Pennanen, Olavi
SKVR XIII4 11447.
14%
1936
Etelä-Karjala — Rautu
Pennanen, Olavi
JR 28344
14%
1937
Uusimaa — Hyvinkää
Koskinen, Nanny
JR 69423
14%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 83467
14%
1962
Etelä-Karjala — Vuoksenranta
Virtanen, Lilja
JR 29898
14%
1936
Etelä-Karjala — Kirvu
Kuisma, Helena
JR 67059
14%
1962
Etelä-Karjala — Valkjärvi
Ravantti, Aino
SKVR IX1 1125.
14%
1911
Häme — Janakkala
Vaara, V. B.
SKVR I4 2310.
14%
1918
Viena — Vuokkiniemi
Salminen, Väinö
SKVR VI1 1522.
14%
1933
Etelä-Savo — Luumäki
Kohvakka, Toini
SKVR XIII4 11511.
14%
1936
Etelä-Karjala — Rautu
Pennanen, Olavi
SKVR IV3 3697.
14%
1907
Keski-Inkeri — Liissilä
Kärki, Frans
SKVR VII2 3568.
14%
1890
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Suistamo
Sivori, E.
SKVR VII2 3585.
14%
1890
Pohjois-Karjala — Pielisjärvi
Sivori, E.
SKVR VIII 1883.
14%
1913
Varsinais-Suomi — Maaria
Isotalo, Paavo
SKVR VIII 1886.
14%
1908
Varsinais-Suomi — Pöytyä
Lehtisalo, T. V.
SKVR VIII 1889.
14%
1913
Varsinais-Suomi — Yläne
Rantasalo, Varma
SKVR IX1 1007.
14%
1913
Häme — Tammela
Vihervaara, Eemeli
SKVR IX1 1009.
14%
1913
Häme — Sääksmäki
Salo, Aukusti
SKVR IX1 1011.
14%
1914
Häme — Hattula
Salo, Aukusti
SKVR IX1 1013.
14%
1914
Häme — Hattula
Salo, Aukusti
SKVR IX1 1016.
14%
1913
Häme — Renko
Salo, Aukusti
SKVR IX1 1034.
14%
1913
Häme — Hauho
Salo, Aukusti
SKVR IX1 1035.
14%
1913
Häme — Hauho
Toivonen, K. K.
SKVR IX1 1037.
14%
1913
Häme — Luopioinen
Salo, Aukusti
SKVR X1 706 α.
14%
1931
Satakunta — Kihniö
Pohjankanervo, T.
SKVR XII1 604.
14%
1926
Pohjois-Pohjanmaa — Kestilä
Myllyoja, Antti
SKVR XII1 685.
14%
1932
Länsipohja — Korpilompolo
Paulaharju, Samuli ja Jenny
SKVR XII2 8214.
14%
1925
Peräpohjola — Inari
Paulaharju, Samuli ja Jenny
SKVR XII2 8219.
14%
1933
Länsipohja — Pajala
Paulaharju, Samuli ja Jenny
SKVR XIII2 5292.
14%
1933
Etelä-Karjala — Kurkijoki
Haltsonen, Sulo
SKVR XIII2 5301.
14%
1934
Etelä-Karjala — Vuoksenranta
Haltsonen, Sulo
JR 23560
14%
1952
Etelä-Karjala — Muolaa
Karppinen, Kyllikki
JR 25872
14%
1957
Itä- ja Pohjois-Inkeri — Lempaala
Kilpelä, Eeva
JR 00675
14%
1969
Varsinais-Suomi — Pertteli
Aitamäki, Kaarlo
JR 36478
14%
1937
Pohjois-Karjala — Tohmajärvi
Laine, Elli
JR 36493
14%
1937
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Ruskeala
Laine, Elli
JR 39171
14%
1936
Satakunta — Pomarkku
Lepistö, Eino
JR 51568
14%
1930
Etelä-Pohjanmaa — Ylihärmä
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 53702
14%
1935
Etelä-Savo — Heinävesi
Pennanen, Olavi
JR 53791
14%
1935
Etelä-Savo — Heinävesi
Pennanen, Olavi
JR 55120
14%
1910
Etelä-Pohjanmaa — Isokyrö
Penttala, Viljo
JR 60223
14%
1936
Satakunta — Pomarkku
Porin tyttölyseo
JR 64942
14%
1968
Peräpohjola — Karunki
Railonsala, Artturi
JR 65174
14%
1968
Peräpohjola — Simo
Railonsala, Artturi
JR 66762
14%
1965
Häme — Janakkala
Ratia, Mildred
JR 67570
14%
1932
Uusimaa — Hyvinkää
Renlund, T.
JR 67794
14%
1937
Kainuu — Posio
Rinne, Reino
JR 73814
14%
1963
Etelä-Karjala — Rautjärvi
Sanakirjasäätiön välityksellä,
JR 74577
14%
1937
Etelä-Pohjanmaa — Laihia
Seppälä, Santeri
JR 76786
14%
1937
Pohjois-Savo — Leppävirta
Sääski, Sylvi
JR 78124
14%
1956
Etelä-Karjala — Lumivaara
Sääski, Sylvi
JR 80104
14%
1935
Etelä-Pohjanmaa — Laihia
Torsti, E. H.
JR 82514
14%
1933
Pohjois-Karjala — Kitee
Vauhkonen, Pekka
JR 59747
14%
1937
Pohjois-Karjala — Ilomantsi
Pirttilahti, Johan
SKVR VI1 1416.
14%
1915
Etelä-Savo — Savonranta
Väisänen, A. O.
JR 54333
14%
1937
Etelä-Karjala — Muolaa
Pennanen, Olavi
SKVR X1 710.
14%
1913
Satakunta — Virrat
Leander, M.
JR 79054
14%
1966
Pohjois-Savo — Leppävirta
Timonen, Senni
JR 68337
14%
1936
Etelä-Savo — Lemi
Ruoppila, Veikko
SKVR XII1 617.
14%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 620.
14%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 624.
14%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 628.
14%
1915
Peräpohjola — Karunki
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 636.
14%
1920
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 643.
14%
1915
Peräpohjola — Turtola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 652.
14%
1915
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 668.
14%
1920
Peräpohjola — Kittilä
Paulaharju, Samuli ja Jenny
SKVR XII1 697.
14%
1920
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XIII4 11326.
14%
1937
Etelä-Karjala — Heinjoki
Helaharju, Juho
SKVR XIV 675.
14%
1935
Uusimaa — Inkoo
Velho, Osku
JR 18463
14%
1962
Etelä-Karjala — Pyhäjärvi Vpl.
Inkinen, Kaisa
JR 55233
14%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 55425
14%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 55779
14%
1920
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 56509
14%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 56610
14%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 56683
14%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 56694
14%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 56698
14%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 57465
14%
1932
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 57651
14%
1932
Peräpohjola — Turtola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 57673
14%
1932
Peräpohjola — Turtola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 57739
14%
1932
Peräpohjola — Turtola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 57954
14%
1932
Peräpohjola — Sodankylä
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR VI1 1382.
14%
1924
Etelä-Savo — Lappee
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 26239
14%
1962
Etelä-Karjala — Metsäpirtti
Klaus, Helena
JR 77114
14%
1939
Etelä-Savo — Rantasalmi
Sääski, Sylvi
JR 77140
14%
1939
Etelä-Savo — Rantasalmi
Sääski, Sylvi
JR 77192
14%
1939
Etelä-Savo — Rantasalmi
Sääski, Sylvi
SKVR VI1 1399.
14%
1913
Etelä-Savo — Kerimäki
Hänninen, Laina
JR 54353
14%
1937
Etelä-Karjala — Muolaa
Pennanen, Olavi
JR 37950
14%
1966
Etelä-Karjala — Kuolemajärvi
Lattu, Hilma
SKVR V2 1817.
14%
1854
Itä- ja Pohjois-Inkeri — Toksova
Slöör, Kaarlo
JR 25766
14%
1957
Etelä-Karjala — Muolaa
Kilpelä, Eeva
SKVR VI2 6687.
14%
1890
Etelä-Savo — Joutseno
Alava, Vihtori
SKVR XIII2 5476.
14%
1934
Etelä-Karjala — Metsäpirtti
Haltsonen, Sulo
JR 36142
14%
1938
Itä- ja Pohjois-Inkeri — Lempaala
Laiho, Lauri
SKVR VI2 6738.
14%
1890
Etelä-Savo — Joutseno
Alava, Vihtori
JR 27866
14%
1964
Etelä-Karjala — Muolaa
Kortemaa, Sylvi
JR 72360
14%
1908
Etelä-Karjala — Rautu
Salminen, Väinö
SKVR XIII2 5572.
14%
1934
Etelä-Karjala — Vuoksenranta
Summa, Pentti
JR 76345
14%
1934
Etelä-Karjala — Vuoksenranta
Summa, Pentti
SKVR XIV 839.
14%
1937
Uusimaa — Porvoo
Silvennoinen, Vieno
SKVR VI1 1397.
14%
1933
Etelä-Savo — Puumala
Luukkonen, Kerttu
JR 54450
14%
1937
Etelä-Karjala — Muolaa
Pennanen, Olavi
JR 56667
14%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 54432
14%
1937
Etelä-Karjala — Muolaa
Pennanen, Olavi
SKVR IV1 206.
14%
1848
Keski-Inkeri — Inkere
Europaeus, D. E. D.
JR 37932
14%
1963
Etelä-Karjala — Kuolemajärvi
Lattu, Hilma
JR 62949
14%
1952
Etelä-Karjala — Rautu
Pöyhönen, Martti
SKVR XII1 645.
14%
1915
Peräpohjola — Ylitornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 42357
14%
1937
Etelä-Savo — Ristiina
Matilainen, Martti
JR 83731
14%
1957
Itä- ja Pohjois-Inkeri — Vuole
Vuoljärvi, Pekka
SKVR XIII2 5502.
14%
1933
Etelä-Karjala — Kurkijoki
Laiho, Lauri
JR 02364
14%
1954
Pohjois-Pohjanmaa — Alavieska
Auranen, Helvi
JR 50499
14%
1936
Pohjois-Pohjanmaa — Ii
Palukka, Fiina
SKVR XIII2 5251.
14%
1934
Etelä-Karjala — Metsäpirtti
Haltsonen, Sulo
JR 18113
14%
1962
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Suistamo
Ihatsu, Anna
JR 32216
14%
1942
Etelä-Karjala — Metsäpirtti
Kärki, Frans
SKVR VI1 1534.
14%
1922
Etelä-Savo — Kangasniemi
Kuitunen, Oskari
SKVR IX1 1132.
14%
1914
Häme — Loppi
Aaltonen, Esko
SKVR XIII2 5529.
14%
1934
Etelä-Karjala — Vuoksenranta
Haltsonen, Sulo
SKVR XIII2 5532.
14%
1934
Etelä-Karjala — Vuoksenranta
Haltsonen, Sulo
SKVR V2 1223.
14%
1859
Itä- ja Pohjois-Inkeri — Vuole
Saxbäck, Fr. A.
JR 06893
14%
1936
Satakunta — Hämeenkyrö
Heikkilä, Heimo
JR 56915
14%
1932
Peräpohjola — Kemijärvi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 56923
14%
1932
Peräpohjola — Kemijärvi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 57742
14%
1932
Peräpohjola — Turtola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 83961
14%
1939
Pohjois-Karjala — Nurmes
Väänänen, Jorma
JR 57910
14%
1932
Peräpohjola — Sodankylä
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 32317
14%
1928
Satakunta — Vesilahti
Kärki, Frans
JR 76631
14%
1940
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Suistamo
Suvi, Aleksis
JR 83970
14%
1939
Pohjois-Karjala — Nurmes
Väänänen, Jorma
SKVR XIII2 3187.
13%
9999
Etelä-Karjala — Sakkola
Kansallismuseon kansatieteellinen osasto
SKVR X1 996.
13%
1903
Satakunta — Tyrvää
Ahlstedt, M. F.
SKVR XIII2 5484.
13%
1934
Etelä-Karjala — Metsäpirtti
Laiho, Lauri
JR 39218
13%
1945
Satakunta — Vampula
Lepistö, Eino
SKVR VII2 3584.
13%
1828
Pohjois-Karjala — Pielisjärvi
Lönnrot, Elias
SKVR XII1 665.
13%
1915
Peräpohjola — Kolari
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR V2 1771.
13%
1894
Itä- ja Pohjois-Inkeri — Lempaala
Alava, Vihtori
SKVR IX1 1012.
13%
1914
Häme — Hattula
Salo, Aukusti
SKVR IX1 1014.
13%
1914
Häme — Hattula
Salo, Aukusti
JR 30505
13%
1936
Pohjois-Karjala — Kaavi
Kuronen, Jalmari
JR 44769
13%
1924
Häme — Koskenpää
Myrsky, Vilho
JR 69989
13%
1932
Keski-Suomi — Pylkönmäki
Saarijärven yhteiskoulu
JR 75092
13%
1954
Etelä-Karjala — Kivennapa
Seppänen, Hilma
JR 32509
13%
1945
Keski-Inkeri — Kupanitsa
Kärki, Frans
JR 38020
13%
1962
Etelä-Karjala — Kanneljärvi
Launiainen, Ida
JR 60675
13%
1961
Etelä-Karjala — Muolaa
Pukonen, Elsa
SKVR XII1 618.
13%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 621.
13%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 623.
13%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 626.
13%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 631.
13%
1915
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 633.
13%
1915
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 642.
13%
1915
Peräpohjola — Turtola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 647.
13%
1915
Peräpohjola — Ylitornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 55924
13%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 56096
13%
1915
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 56373
13%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 56400
13%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 56542
13%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 56632
13%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 56892
13%
1932
Peräpohjola — Kemijärvi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR VIII 1893.
13%
1910
Varsinais-Suomi — Uskela
Kallio, Ilmari
SKVR IX1 1015.
13%
1913
Häme — Hattula
Salo, Aukusti
SKVR IX1 1031.
13%
1914
Häme — Koski Hl
Aaltonen, Esko
SKVR IX1 1045.
13%
1914
Häme — Asikkala
Aaltonen, Esko
SKVR IX1 1046.
13%
1914
Häme — Hollola
Aaltonen, Esko
SKVR XII1 679.
13%
1932
Länsipohja — Junosuvanto
Haltsonen, Sulo
SKVR XII2 8224.
13%
1934
Ruija — Porsanki
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 26208
13%
1936
Pohjois-Pohjanmaa — Kalajoki
Kivioja, V. H.
JR 51569
13%
1930
Etelä-Pohjanmaa — Ylihärmä
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 57633
13%
1932
Peräpohjola — Turtola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 63927
13%
1957
Itä- ja Pohjois-Inkeri — Valkeasaari
Railonsala, Artturi
SKVR VII2 3806.
13%
1908
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Korpiselkä
Mikkonen, Ida
SKVR XIII2 5543.
13%
1890
Etelä-Karjala — Viipuri mlk
Alava, Vihtori
JR 67055
13%
1962
Etelä-Karjala — Valkjärvi
Ravantti, Aino
JR 83132
13%
1948
Keski-Inkeri — Spankkova
Virolainen, Maria
SKVR XI 140.
13%
1880
Etelä-Pohjanmaa — Kauhava
Vaasan suomalaisen lyseon konventti
SKVR XIII2 5282.
13%
1935
Etelä-Karjala — Koivisto
Mannonen, Ulla
JR 00680
13%
1969
Varsinais-Suomi — Pertteli
Aitamäki, Kaarlo
JR 34019
13%
1960
Etelä-Karjala — Pyhäjärvi Vpl.
Kärki, Frans
JR 59390
13%
1957
Etelä-Karjala — Kivennapa
Pessinen, Eeva
JR 59400
13%
1957
Etelä-Karjala — Kuolemajärvi
Pessinen, Eeva
SKVR XIII2 5545.
13%
1909
Etelä-Karjala — Viipuri mlk
Sonkkila, Hilja
SKVR VII2 3416.
13%
1895
Pohjois-Karjala — Kiihtelysvaara
Rytkönen, Antti
SKVR XII1 1010.
13%
1905
Pohjois-Pohjanmaa — Muhos
Hällfors, Lydia
JR 19866
13%
1935
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Suistamo
Jänönen, Anna
SKVR V2 1795.
13%
1877
Itä- ja Pohjois-Inkeri — Lempaala
Borenius, A. A.
JR 19098
13%
1935
Pohjois-Savo — Suonenjoki
Jalkanen, Yrjö
JR 25938
13%
1954
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Sortavala
Kinanen, Hilja
JR 08404
13%
1962
Pohjois-Karjala — Nurmes
Hirvonen, Aino
JR 34734
13%
1936
Satakunta — Merikarvia
Laiho, Aili
JR 35878
13%
1936
Varsinais-Suomi — Uusikirkko Tl.
Laiho, Lauri
JR 53827
13%
1935
Etelä-Savo — Heinävesi
Pennanen, Olavi
JR 62815
13%
1952
Etelä-Savo — Mikkeli mlk
Pöyhönen, Martti
JR 78033
13%
1956
Etelä-Karjala — Lumivaara
Sääski, Sylvi
JR 80452
13%
1936
Etelä-Pohjanmaa — Evijärvi
Tuomaala, Väinö
JR 37969
13%
1935
Etelä-Karjala — Räisälä
Laukkanen, Anna
SKVR VIII 1891.
13%
1914
Varsinais-Suomi — Rusko
Saariluoma, Vilho
JR 75269
13%
1959
Etelä-Karjala — Kivennapa
Seppänen, Hilma
SKVR VI1 1381.
13%
1889
Etelä-Savo — Lappee
Kemppi, A.
JR 07721
13%
1965
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Impilahti
Helenius, Mirjam
SKVR XIII2 5686.
13%
1912
Etelä-Karjala — Heinjoki
Järvi, Hanna
JR 32494
13%
1945
Keski-Inkeri — Skuoritsa
Kärki, Frans
JR 25728
13%
1957
Etelä-Karjala — Sakkola
Kilpelä, Eeva
JR 76323
13%
1933
Etelä-Karjala — Pyhäjärvi Vpl.
Summa, Pentti
SKVR XIII2 5258.
13%
1934
Etelä-Karjala — Rautu
Laiho, Lauri
SKVR X1 728.
13%
1904
Satakunta — Orivesi
Aronsson, T.
SKVR XI 84.
13%
1909
Etelä-Pohjanmaa — Lehtimäki
Murtomäki, Kalle
JR 27415
13%
1954
Keski-Suomi — Viitasaari
Korhonen, Elin
JR 00126
13%
1962
Etelä-Savo — Juva
Aalto, Gabriel
JR 55684
13%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 57363
13%
1932
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 57772
13%
1932
Peräpohjola — Turtola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 57809
13%
1932
Peräpohjola — Turtola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 75081
13%
1954
Etelä-Karjala — Kivennapa
Seppänen, Hilma
JR 83270
13%
1937
Etelä-Savo — Sulkava
Virta, Alma
SKVR IX1 1114.
13%
1913
Häme — Somero
Vihervaara, Eemeli
SKVR XIII2 5523.
13%
1933
Etelä-Karjala — Kurkijoki
Haltsonen, Sulo
JR 35666
13%
1942
Länsi-Inkeri — Narvusi
Laiho, Aili
JR 34995
13%
1962
Keski-Suomi — Hankasalmi
Laapotti, Anja
JR 53686
13%
1935
Etelä-Savo — Heinävesi
Pennanen, Olavi
JR 76775
13%
1937
Pohjois-Savo — Leppävirta
Sääski, Sylvi
JR 76917
13%
1938
Etelä-Savo — Kangaslampi
Sääski, Sylvi
JR 08249
13%
1932
Viena — Uhtua
Hilippälä, Huoti
SKVR XIII2 5526.
13%
1933
Etelä-Karjala — Jaakkima
Pakkanen, Jussi
SKVR XIII2 5270.
13%
1925
Etelä-Karjala — Uusikirkko Vpl.
Högström, Harald
SKVR XIII2 5490.
13%
1934
Etelä-Karjala — Sakkola
Haltsonen, Sulo
SKVR XIV 899.
13%
1894
Uusimaa — Tuusula
Andersson, A. G.
SKVR XII1 616.
13%
1914
Peräpohjola — Alatornio
Hannula, Uuno
SKVR XII1 629.
13%
1915
Peräpohjola — Tervola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 662.
13%
1915
Peräpohjola — Kemijärvi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 669.
13%
1920
Peräpohjola — Kittilä
Paulaharju, Samuli ja Jenny
SKVR XII1 674.
13%
1920
Peräpohjola — Sodankylä
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 39951
13%
1962
Peräpohjola — Alatornio
Lohi, Veera
JR 50441
13%
1964
Peräpohjola — Tervola
Palosaari, Selina
JR 52042
13%
1935
Ruija — Porsanki
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 56552
13%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 57435
13%
1932
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 57592
13%
1932
Peräpohjola — Tervola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 82741
13%
1962
Peräpohjola — Karunki
Viita, Armas
SKVR XIII2 5660.
13%
1848
Etelä-Karjala — Sakkola
Reinholm, H. A.
SKVR V2 1823.
13%
1894
Itä- ja Pohjois-Inkeri — Toksova
Pajula, Fanny M.
JR 41075
13%
1957
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Impilahti
Makkula, Aino
JR 78357
13%
1956
Etelä-Karjala — Metsäpirtti
Sääski, Sylvi
SKVR XIII2 5265.
13%
1888
Etelä-Karjala — Valkjärvi
Borenius, A. A.
JR 07033
13%
1936
Pohjois-Savo — Vieremä
Heikkinen, Anna
SKVR XII1 659.
13%
1915
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 75016
13%
1954
Etelä-Karjala — Kivennapa
Seppänen, Hilma
SKVR X1 657.
13%
1852
Satakunta — Ylöjärvi
Paldani, P. A.
SKVR XII1 641.
13%
1915
Peräpohjola — Turtola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 33061
13%
1950
Etelä-Karjala — Kirvu
Kärki, Frans
JR 75776
13%
1953
Viena — Vuokkiniemi
Laiho, Aili
JR 40370
13%
1909
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Suistamo
Lukkarinen, Juho
JR 56450
13%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XIII2 5541.
12%
1890
Etelä-Karjala — Viipuri mlk
Alava, Vihtori
SKVR XII1 619.
12%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 635.
12%
1920
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 646.
12%
1915
Peräpohjola — Ylitornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 651.
12%
1915
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 673.
12%
1915
Peräpohjola — Sodankylä
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XIII2 5285.
12%
1909
Etelä-Karjala — Heinjoki
Sonkkila, Hilja
SKVR XIII2 5500.
12%
1933
Etelä-Karjala — Kurkijoki
Haltsonen, Sulo
JR 57169
12%
1932
Peräpohjola — Muonio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 57181
12%
1932
Peräpohjola — Muonio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 57204
12%
1932
Peräpohjola — Muonio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 57265
12%
1932
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 57285
12%
1932
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 57301
12%
1932
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 57308
12%
1932
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 57359
12%
1932
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 57380
12%
1932
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 57390
12%
1932
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 57423
12%
1932
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 57927
12%
1932
Peräpohjola — Sodankylä
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 67057
12%
1962
Etelä-Karjala — Valkjärvi
Ravantti, Aino
JR 46315
12%
1931
Etelä-Savo — Sääminki
Nurmi, Toivo
SKVR IV3 3904.
12%
1911
Keski-Inkeri — Spankkova
Lukkarinen, Juho
SKVR XIII2 5492.
12%
1909
Etelä-Karjala — Pyhäjärvi Vpl.
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 59748
12%
1937
Pohjois-Karjala — Ilomantsi
Pirttilahti, Johan
JR 55913
12%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR IV2 2599.
12%
1894
Keski-Inkeri — Spankkova
Granholm
SKVR VI2 6801.
12%
1934
Etelä-Savo — Heinävesi
Mäkipalo, Tauno
JR 37791
12%
1962
Etelä-Karjala — Koivisto
Lankinen, Emma
JR 38777
12%
1962
Etelä-Pohjanmaa — Vimpeli
Lehtimäki, Aleksi
JR 23965
12%
1940
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Suistamo
Kaukonen, Toini-Inkeri
SKVR VI1 1192.
12%
1933
Etelä-Savo — Savitaipale
Kohvakka, Toini
SKVR VI1 1198.
12%
1913
Etelä-Savo — Mäntyharju
Kantele, Toini
SKVR VI1 1199.
12%
1904
Etelä-Savo — Hirvensalmi
Lundqvist, Ingeborg
SKVR VI1 1204.
12%
1886
Etelä-Savo — Kerimäki
Kuopion lyseon toverikunta
SKVR VI2 6649.
12%
1890
Etelä-Savo — Luumäki
Alava, Vihtori
SKVR VI2 6668.
12%
1934
Pohjois-Savo — Sonkajärvi
Kaukonen, Väinö
SKVR VII2 3566.
12%
1913
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Uukuniemi
Tuokko, M.
SKVR VII2 3574.
12%
1895
Pohjois-Karjala — Kiihtelysvaara
Rytkönen, Antti
SKVR VII2 3586.
12%
1910
Laatokan Karjala (Raja-Karjala)
Kallio, Alma
SKVR VIII 1845.
12%
1912
Varsinais-Suomi — Muurla
Saariluoma, Vilho
SKVR VIII 1882.
12%
1914
Varsinais-Suomi — Piikkiö
Häyrinen, Kalle
SKVR VIII 1895.
12%
1909
Varsinais-Suomi — Kuusjoki
Kallio, V. J.
SKVR VIII 1896.
12%
1888
Varsinais-Suomi — Turku
Borenius, A. A.
SKVR VIII 1897.
12%
1914
Varsinais-Suomi — Paattinen
Saariluoma, Vilho
SKVR VIII 1898.
12%
1913
Varsinais-Suomi — Yläne
Rantasalo, Varma
SKVR VIII 1900.
12%
1913
Varsinais-Suomi — Yläne
Vahlberg, K.
SKVR VIII 1903.
12%
1914
Varsinais-Suomi — Vahto
Saariluoma, Vilho
SKVR VIII 2856.
12%
1909
Varsinais-Suomi — Kuusjoki
Kallio, V. J.
SKVR IX1 1006.
12%
1914
Häme
Hämäläis-Osakunta
SKVR IX1 1008.
12%
1913
Häme — Akaa
Salo, Aukusti
SKVR IX1 1010.
12%
1914
Häme — Hattula
Salo, Aukusti
SKVR IX1 1018.
12%
1914
Häme — Janakkala
Aaltonen, Esko
SKVR IX1 1022.
12%
1913
Häme — Hausjärvi
Sykäri, Hilma
SKVR IX1 1026.
12%
1914
Häme — Hausjärvi
Aaltonen, Esko
SKVR IX1 1027.
12%
1914
Häme — Kärkölä
Aaltonen, Esko
SKVR IX1 1029.
12%
1886
Häme — Koski Hl
Leino, A.
SKVR IX1 1033.
12%
1914
Häme — Hauho
Keskitalo, E.
SKVR IX1 1044.
12%
1914
Häme — Asikkala
Groundstroem, Kalervo
SKVR IX1 1048.
12%
1888
Häme — Orimattila
Jakobson, A. V.
SKVR IX1 1050.
12%
1913
Häme — Orimattila
Hardén, Arthur
SKVR IX1 1061.
12%
1888
Häme — Luhanka
Lilius, Lilli
SKVR IX1 1065.
12%
1913
Häme — Jämsä
Sinisalo, Anni
SKVR IX1 1067.
12%
1908
Häme — Korpilahti
Kotikoski, J. W.
SKVR IX1 1068.
12%
1913
Häme — Korpilahti
Kaukoranta, Toivo
SKVR IX1 1071.
12%
1914
Häme — Hattula
Salo, Aukusti
SKVR IX1 1072.
12%
1914
Häme — Hattula
Salo, Aukusti
SKVR IX1 1073.
12%
1913
Häme — Hattula
Salo, Aukusti
SKVR IX1 1074.
12%
1914
Häme — Loppi
Aaltonen, Esko
SKVR IX1 1076.
12%
1914
Häme — Koski Hl
Aaltonen, Esko
SKVR IX1 1078.
12%
1915
Häme — Luopioinen
Vallenius, Niilo
SKVR IX2 123.
12%
1913
Keski-Suomi — Uurainen
Koskenjaakko, Anshelm
SKVR IX2 126.
12%
1914
Keski-Suomi — Sumiainen
Häyrinen, Kalle
SKVR IX2 127.
12%
1913
Keski-Suomi — Konginkangas
Koskenjaakko, Anshelm
SKVR IX2 128.
12%
1913
Keski-Suomi — Konginkangas
Kaukoranta, Toivo
SKVR X1 696 α.
12%
1924
Satakunta — Ahlainen
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
SKVR X1 698.
12%
1889
Satakunta — Noormarkku
Ollinen, J. F.
SKVR X1 703.
12%
1924
Satakunta — Huittinen
Hirsikoski, Anna
SKVR X1 705.
12%
1913
Satakunta — Honkajoki
Kallio, V. J.
SKVR X1 708 β.
12%
1924
Satakunta — Ruovesi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
SKVR XI 80.
12%
1913
Etelä-Pohjanmaa — Isojoki
Kallio, V. J.
SKVR XI 86.
12%
1914
Etelä-Pohjanmaa — Veteli
Salmela, Alfred
SKVR XI 89.
12%
1921
Etelä-Pohjanmaa — Kälviä
Tikanoja, Eevi
SKVR XI 90.
12%
1887
Etelä-Pohjanmaa — Laihia
Kotkanen, Juho
SKVR XI 93.
12%
1900
Etelä-Pohjanmaa — Ylihärmä
Korpi, I.
SKVR XI 2528.
12%
1890
Etelä-Pohjanmaa — Ylihärmä
Takala, E. E.
SKVR XI 2529.
12%
1870
Etelä-Pohjanmaa — Veteli
Aspelin, J. R.
SKVR XII1 622.
12%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 640.
12%
1915
Peräpohjola — Simo
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 676.
12%
1932
Länsipohja — Junosuvanto
Haltsonen, Sulo
SKVR XII1 677.
12%
1932
Länsipohja — Vittanki
Haltsonen, Sulo
SKVR XII1 681.
12%
1932
Länsipohja — Vittanki
Haltsonen, Sulo
SKVR XII1 684.
12%
1932
Länsipohja — Täräntö
Paulaharju, Samuli ja Jenny
SKVR XII1 686.
12%
1931
Ruija — Nordkapp
Paulaharju, Samuli ja Jenny
SKVR XII1 695.
12%
1915
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII2 8220.
12%
1933
Länsipohja — Jällivaara
Paulaharju, Samuli ja Jenny
SKVR XIII2 5268.
12%
1903
Etelä-Karjala — Uusikirkko Vpl.
Paulaharju, Samuli ja Jenny
SKVR XIII2 5280.
12%
1935
Etelä-Karjala — Koivisto
Laiho, Lauri
SKVR XIII2 5287.
12%
1911
Etelä-Karjala — Käkisalmi
Komonen, Antti
SKVR XIII2 5298.
12%
1935
Etelä-Karjala — Kirvu
Kirvun Tietävälän nuorisoseuran arkisto
SKVR XIII2 5319.
12%
1935
Etelä-Karjala — Seiskari
Laiho, Aili
SKVR XIII4 11313.
12%
1936
Etelä-Karjala — Kivennapa
Terijoen Yhteislyseon oppilaat
SKVR XIII4 11318.
12%
1938
Etelä-Karjala — Uusikirkko Vpl.
Mannonen, Ulla
SKVR XIII4 11331.
12%
1938
Etelä-Karjala — Kirvu
Kymäläinen, Ensio
SKVR XIII4 11336.
12%
1936
Etelä-Karjala — Suursaari
Laiho, Lauri
SKVR XIV 609.
12%
1920
Uusimaa — Vehkalahti
Vuorisalo, Katri
SKVR XIV 616.
12%
1937
Uusimaa — Sippola
Stenroth, Artur
SKVR XIV 641.
12%
1915
Uusimaa — Lapinjärvi
Salminen, Tyyne
SKVR XIV 644.
12%
1939
Uusimaa — Artjärvi
Saarto, Maila
SKVR XIV 650.
12%
1920
Uusimaa — Askola
Allén, Tyyne
SKVR XIV 652.
12%
1932
Uusimaa — Pukkila
Ollila, Reino
SKVR XIV 654.
12%
1915
Uusimaa — Porvoo mlk
Velho, Osku
SKVR XIV 661.
12%
1922
Uusimaa — Mäntsälä
Kivisoja, Helmi
SKVR XIV 668.
12%
1925
Uusimaa — Hyvinkää
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
SKVR XIV 669.
12%
1925
Uusimaa — Hyvinkää
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
SKVR XIV 670.
12%
1915
Uusimaa — Tuusula
Lindstedt, Armas
SKVR XIV 671.
12%
1915
Uusimaa — Tuusula
Lindstedt, Armas
SKVR XIV 672.
12%
1932
Uusimaa — Tuusula
Renlund, T.
SKVR XIV 674.
12%
1931
Uusimaa — Sammatti
Ruoppila, Veikko
JR 19408
12%
1936
Pohjois-Savo — Sonkajärvi
Juntunen, Liisa
JR 20585
12%
1962
Etelä-Pohjanmaa — Evijärvi
Järvinen, Matti
JR 21929
12%
1909
Etelä-Pohjanmaa — Soini
Kaltiala, J. P.
JR 23500
12%
1962
Etelä-Savo — Sulkava
Karppinen, Helmi
JR 23860
12%
1937
Etelä-Savo — Pertunmaa
Kaukonen, Katri
JR 24932
12%
1932
Uusimaa — Mäntsälä
Kauppinen, Eino
JR 25774
12%
1957
Etelä-Karjala — Muolaa
Kilpelä, Eeva
JR 25790
12%
1957
Etelä-Karjala — Muolaa
Kilpelä, Eeva
JR 25821
12%
1957
Etelä-Karjala — Muolaa
Kilpelä, Eeva
JR 26442
12%
1934
Etelä-Savo — Lappee
Kohvakka, Toini
JR 27716
12%
1935
Pohjois-Pohjanmaa — Raahe
Korpi, Henna
JR 00626
12%
1936
Pohjois-Savo — Vehmersalmi
Airaksinen, Emil
JR 00765
12%
1947
Satakunta — Honkajoki
Alanen, Viljo
JR 01001
12%
1889
Keski-Suomi — Saarijärvi
Alava, Vihtori
JR 04538
12%
1933
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Suistamo
Haavio, Martti
JR 05660
12%
1957
Häme — Asikkala
Halme, Wilhelmina
JR 06911
12%
1938
Pohjois-Pohjanmaa — Oulu
Heikkilä, Heimo
JR 07140
12%
1952
Etelä-Karjala — Räisälä
Heikkonen, Siviä
JR 09115
12%
1938
Etelä-Pohjanmaa — Soini
Hongisto, Tyyne
JR 09306
12%
1962
Häme — Orimattila
Huisko, Aino
JR 10227
12%
1925
Häme — Jämsä
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 10267
12%
1925
Häme — Valkeakoski
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 16394
12%
1943
None
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 16827
12%
1944
Uusimaa — Mäntsälä
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 17030
12%
1959
Häme — Luhanka
Hänninen, Aino
JR 29807
12%
1962
Pohjois-Karjala — Polvijärvi
Kuikka, Inkeri
JR 30533
12%
1936
Etelä-Karjala — Kanneljärvi
Kurppa, Aino
JR 32338
12%
1928
Etelä-Pohjanmaa — Laihia
Kärki, Frans
JR 32428
12%
1944
Keski-Inkeri — Skuoritsa
Kärki, Frans
JR 32474
12%
1936
Satakunta — Vesilahti
Kärki, Frans
JR 32578
12%
1946
Pohjois-Karjala — Pälkjärvi
Kärki, Frans
JR 32710
12%
1946
Etelä-Karjala — Sakkola
Kärki, Frans
JR 33459
12%
1952
Itä- ja Pohjois-Inkeri — Miikkulainen
Kärki, Frans
JR 34737
12%
1936
Satakunta — Merikarvia
Laiho, Aili
JR 35005
12%
1962
Keski-Suomi — Rautalampi
Laapotti, Anja
JR 35758
12%
1936
Satakunta — Merikarvia
Laiho, Lauri
JR 35760
12%
1936
Satakunta — Merikarvia
Laiho, Lauri
JR 39299
12%
1962
Etelä-Pohjanmaa — Lapua
Leppisalo, Eila
JR 39395
12%
1935
Etelä-Pohjanmaa — Isokyrö
Liimakka, Helmi
JR 39425
12%
1939
Keski-Suomi — Karstula
Liimatainen, Pauli
JR 39869
12%
1926
Etelä-Pohjanmaa — Perho
Linna, Eino, S.
JR 40556
12%
1935
Pohjois-Pohjanmaa — Kärsämäki
Luoma, Leander
JR 40814
12%
1924
Satakunta — Ruovesi
Luutonen, Ahto
JR 40945
12%
1954
Keski-Suomi — Viitasaari
Määttänen, Vieno
JR 43314
12%
1937
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Sortavala mlk
Moilanen, Matti
JR 44686
12%
1937
Satakunta — Siikainen
Myllymäki, Emilia
JR 44705
12%
1922
Häme — Orimattila
Myllyvirta, Aili
JR 45160
12%
1962
Etelä-Pohjanmaa — Lohtaja
Niemelä, Ahto
JR 45856
12%
1936
Pohjois-Savo — Pielavesi
Nissinen, Armas
JR 45910
12%
1937
Pohjois-Savo — Pielavesi
Nissinen, Armas
JR 46468
12%
1939
Pohjois-Pohjanmaa — Rantsila
Näsälä, Aune
JR 51571
12%
1930
Kainuu — Pudasjärvi
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 51585
12%
1930
Etelä-Pohjanmaa — Perho
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 52131
12%
1935
Länsipohja — Ruotsin Ylitornio
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 52135
12%
1935
Länsipohja — Jällivaara
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 52242
12%
1937
Länsipohja — Vittanki
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 52244
12%
1937
Länsipohja — Jukkasjärvi
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 53197
12%
1922
Häme — Orimattila
Peltola, Alli
JR 53269
12%
1932
Etelä-Pohjanmaa — Töysä
Peltonen, Erkki
JR 53753
12%
1935
Etelä-Savo — Heinävesi
Pennanen, Olavi
JR 55694
12%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 56138
12%
1915
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 57762
12%
1932
Peräpohjola — Turtola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 57817
12%
1932
Peräpohjola — Turtola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 57912
12%
1932
Peräpohjola — Sodankylä
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 59249
12%
1955
Itä- ja Pohjois-Inkeri — Toksova
Pesonen, Eeva
JR 59579
12%
1951
Etelä-Karjala — Kivennapa
Pimiä, Amalia
JR 59735
12%
1937
Pohjois-Karjala — Ilomantsi
Pirttilahti, Johan
JR 59836
12%
1938
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Suistamo
Plattonen, Niilo
JR 60265
12%
1938
Satakunta — Pori
Porin tyttölyseo
JR 61533
12%
1936
Pohjois-Pohjanmaa — Siikajoki
Putaala, Martti
JR 62114
12%
1948
Etelä-Savo — Virtasalmi
Pöyhönen, Martti
JR 62185
12%
1948
Etelä-Savo — Virtasalmi
Pöyhönen, Martti
JR 62902
12%
1952
Etelä-Savo — Hirvensalmi
Pöyhönen, Martti
JR 63368
12%
1938
Etelä-Pohjanmaa — Lapväärtti
Railonsala, Artturi
JR 63373
12%
1938
Etelä-Pohjanmaa — Lapväärtti
Railonsala, Artturi
JR 64016
12%
1962
Pohjois-Pohjanmaa — Nivala
Railonsala, Artturi
JR 64095
12%
1962
Etelä-Pohjanmaa — Teuva
Railonsala, Artturi
JR 64135
12%
1968
Peräpohjola — Ranua
Railonsala, Artturi
JR 64138
12%
1968
Peräpohjola — Ranua
Railonsala, Artturi
JR 64650
12%
1968
Peräpohjola — Alatornio
Railonsala, Artturi
JR 65339
12%
1968
Peräpohjola — Keminmaa
Railonsala, Artturi
JR 65754
12%
1962
Satakunta — Pihlajavesi
Raivio, Lempi
JR 65795
12%
1921
Häme — Janakkala
Ranki, Aune
JR 66017
12%
1955
Keski-Suomi — Saarijärvi
Rantanen, Saimi
JR 66834
12%
1967
Häme — Janakkala
Ratia, Mildred
JR 67550
12%
1932
Uusimaa — Hyvinkää
Renlund, T.
JR 67605
12%
1932
Uusimaa — Hyvinkää
Renlund, T.
JR 67889
12%
1936
Etelä-Karjala — Kanneljärvi
Rissanen, Tyyne
JR 69321
12%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 69355
12%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 69447
12%
1932
Keski-Suomi — Laukaa
Saarijärven yhteiskoulu
JR 69491
12%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 69537
12%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 69646
12%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 69774
12%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 69779
12%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 69853
12%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 70030
12%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 70083
12%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 70305
12%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 70311
12%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 70322
12%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 70412
12%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 70586
12%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 75524
12%
1953
Keski-Suomi — Pihtipudas
Sevón, Hannes
JR 75605
12%
1953
Varsinais-Suomi — Lappi Tl.
Siltamäki, Markus
JR 75613
12%
1935
Etelä-Savo — Kerimäki
Silvennoinen, Heikki
JR 76737
12%
1922
Etelä-Karjala — Virolahti
Syrjänen, Rauha
JR 76747
12%
1937
Pohjois-Savo — Leppävirta
Sääski, Sylvi
JR 77057
12%
1939
Etelä-Savo — Sulkava
Sääski, Sylvi
JR 77863
12%
1944
Keski-Inkeri — Tuutari
Sääski, Sylvi
JR 78023
12%
1956
Etelä-Karjala — Lumivaara
Sääski, Sylvi
JR 78027
12%
1956
Etelä-Karjala — Lumivaara
Sääski, Sylvi
JR 78069
12%
1956
Etelä-Karjala — Lumivaara
Sääski, Sylvi
JR 78378
12%
1956
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Ruskeala
Sääski, Sylvi
JR 79623
12%
1962
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Uukuniemi
Toiviainen, Eino
JR 80453
12%
1936
Etelä-Pohjanmaa — Evijärvi
Tuomaala, Väinö
JR 80465
12%
1936
Etelä-Pohjanmaa — Evijärvi
Tuomaala, Väinö
JR 80754
12%
1946
Etelä-Pohjanmaa — Töysä
Tuomaala, Väinö
JR 80889
12%
1949
Etelä-Pohjanmaa — Veteli
Tuomaala, Väinö
JR 83102
12%
1948
Keski-Inkeri — Hietamäki
Virolainen, Maria
JR 83130
12%
1948
Keski-Inkeri — Spankkova
Virolainen, Maria
JR 83157
12%
1948
Keski-Inkeri — Tyrö
Virolainen, Maria
JR 83164
12%
1945
Häme — Jämsä
Virolainen, Maria
JR 83769
12%
1946
Etelä-Karjala — Kivennapa
Vuorikoski, Terttu
JR 83930
12%
1935
Etelä-Savo — Hirvensalmi
Väänänen, Jorma
JR 84395
12%
1963
Etelä-Pohjanmaa — Kauhajoki
Äijö, Maija
JR 84434
12%
1962
Satakunta — Ruovesi
Ylämäkipää, Katri
JR 77053
12%
1939
Etelä-Savo — Sulkava
Sääski, Sylvi
JR 28100
12%
1949
Viena — Kontokki
Koski, Huoti
SKVR XII1 630.
12%
1909
Peräpohjola — Kemi
Paloheimo, Anni
JR 24213
12%
1943
Viena — Vuokkiniemi
Kaukonen, Väinö
JR 41059
12%
1936
Etelä-Savo — Punkaharju
Makkonen, Veikko
SKVR VI1 1537.
12%
1915
Etelä-Savo — Savonranta
Väisänen, A. O.
SKVR VII2 3691.
12%
1909
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Suistamo
Lukkarinen, Juho
JR 19109
12%
1935
Pohjois-Savo — Suonenjoki
Jalkanen, Yrjö
JR 25782
12%
1957
Etelä-Karjala — Muolaa
Kilpelä, Eeva
JR 34831
12%
1936
Etelä-Karjala — Suursaari
Laiho, Aili
JR 38869
12%
1938
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Impilahti
Lehtonen, Konsta
SKVR XIII2 5165.
12%
1935
Etelä-Karjala — Metsäpirtti
Laiho, Lauri
JR 02163
12%
1962
Uusimaa — Artjärvi
Arlin, Kaarlo
JR 75114
12%
1954
Etelä-Karjala — Kivennapa
Seppänen, Hilma
JR 23902
12%
1937
Etelä-Savo — Rantasalmi
Kaukonen, Katri
JR 70121
12%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 18672
12%
1962
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Impilahti
Jaatinen, Elsa
JR 60744
12%
1954
Pohjois-Karjala — Kiihtelysvaara
Pulkkinen, Elli
SKVR IX1 1024.
12%
1914
Häme — Hausjärvi
Aaltonen, Esko
JR 24048
12%
1964
Keski-Inkeri — Venjoki
Kaukonen, Toini-Inkeri
JR 70555
12%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
SKVR VI1 1183.
12%
1888
Etelä-Savo — Lemi
Kouvo, Henrik
JR 19698
12%
1938
Etelä-Pohjanmaa — Kauhava
Jussila, Matti
JR 23615
12%
1937
Kainuu — Suomussalmi; Peräpohjola — Salla
Karvonen, Aukusti
JR 17172
12%
1936
Pohjois-Karjala — Tohmajärvi
Härkönen, Edvard
JR 37917
12%
1935
Pohjois-Pohjanmaa — Raahe
Lassila, Hilma
JR 56870
12%
1932
Peräpohjola — Kemijärvi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 56880
12%
1932
Peräpohjola — Kemijärvi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 57880
12%
1932
Peräpohjola — Sodankylä
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 61587
12%
1936
Pohjois-Pohjanmaa — Haukipudas
Putaala, Martti
SKVR IX1 1075.
12%
1914
Häme — Loppi
Aaltonen, Esko
SKVR XII1 670.
12%
1920
Peräpohjola — Kittilä
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 52368
12%
1937
Peräpohjola — Sodankylä
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 57003
12%
1932
Peräpohjola — Kemijärvi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XIII2 5527.
12%
1891
Etelä-Karjala — Jaakkima
Lilius, Lilli
JR 73914
12%
1957
Etelä-Karjala — Viipuri mlk
Sassi, Mirjam
SKVR V2 1826.
12%
1894
Itä- ja Pohjois-Inkeri — Toksova
Pajula, Fanny M.
SKVR XIII2 5675.
12%
1847
Etelä-Karjala — Uusikirkko Vpl.
Reinholm, H. A.
JR 33445
12%
1951
Etelä-Karjala — Pyhäjärvi Vpl.
Kärki, Frans
SKVR XIII4 11446.
12%
1936
Etelä-Karjala — Rautu
Pennanen, Olavi
SKVR VIII 1905.
12%
1914
Varsinais-Suomi — Laitila
Sonkkila, Linda
SKVR XIV 647.
12%
1935
Uusimaa — Myrskylä
Koskinen, Anna
SKVR XIII2 5483.
12%
1934
Etelä-Karjala — Metsäpirtti
Laiho, Lauri
SKVR XIV 649.
12%
1919
Uusimaa — Myrskylä
Salminen, Väinö
JR 35023
12%
1937
Pohjois-Karjala — Kontiolahti
Laatikainen, Antti
SKVR XIII4 11573.
12%
1935
Etelä-Karjala — Kivennapa
Huuhtanen, Matti
JR 56843
12%
1932
Peräpohjola — Kemijärvi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR IX1 1017.
12%
1911
Häme — Janakkala
Vaara, V. B.
SKVR XIV 635.
12%
1903
Uusimaa — Elimäki
Kujala, Antti
SKVR V2 1794 a.
12%
1917
Itä- ja Pohjois-Inkeri — Lempaala
Räikkönen, Eino
JR 38039
12%
1957
Etelä-Karjala — Metsäpirtti
Laurila, Maria
SKVR V2 1799.
12%
1908
Itä- ja Pohjois-Inkeri — Vuole
Salminen, Väinö
JR 02805
12%
1877
Itä- ja Pohjois-Inkeri — Lempaala
Borenius, A. A.
SKVR VI2 6686.
12%
1890
Etelä-Savo — Lemi
Alava, Vihtori
SKVR XIII2 5537.
12%
1890
Etelä-Karjala — Viipuri mlk
Alava, Vihtori
JR 32834
12%
1948
Etelä-Karjala — Sakkola
Kärki, Frans
JR 32376
12%
1943
Etelä-Karjala — Metsäpirtti
Kärki, Frans
SKVR XII1 653.
12%
1915
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 57339
12%
1932
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 57946
12%
1932
Peräpohjola — Sodankylä
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 59914
12%
1966
Etelä-Pohjanmaa — Alavus
Pohjasniemi, Väinö
JR 80164
12%
1957
Etelä-Karjala — Muolaa
Toukkari, Eemil
SKVR XIV 603.
12%
1936
Uusimaa — Haapasaari
Laiho, Aili
JR 62488
12%
1950
Etelä-Savo — Virtasalmi
Pöyhönen, Martti
JR 83203
12%
1945
Etelä-Karjala — Sakkola
Virolainen, Maria
JR 33614
12%
1957
Etelä-Karjala — Sakkola
Kärki, Frans
JR 75257
12%
1959
Etelä-Karjala — Kivennapa
Seppänen, Hilma
JR 75268
12%
1959
Etelä-Karjala — Kivennapa
Seppänen, Hilma
SKVR XIII2 5374.
12%
1877
Etelä-Karjala — Sakkola
Borenius, A. A.
JR 83184
12%
1945
Etelä-Karjala — Sakkola
Virolainen, Maria
SKVR XIII2 5311.
12%
1890
Etelä-Karjala — Viipuri mlk
Alava, Vihtori
JR 57500
12%
1932
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XIII2 5274.
12%
1935
Etelä-Karjala — Koivisto
Haltsonen, Sulo
SKVR XIII2 5275.
12%
1935
Etelä-Karjala — Koivisto
Haltsonen, Sulo
SKVR XIII2 5278.
12%
1935
Etelä-Karjala — Koivisto
Laiho, Lauri
JR 53479
12%
1942
Pohjois-Karjala — Nurmes
Peltonen, Erkki
JR 53700
12%
1935
Etelä-Savo — Heinävesi
Pennanen, Olavi
SKVR IX1 1117.
12%
1913
Häme — Tammela
Aaltonen, Esko
SKVR XII1 606.
12%
1915
Pohjois-Pohjanmaa — Paavola
Jääskelä, Sakari
SKVR XII1 627.
12%
1915
Peräpohjola — Karunki
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 01974
12%
1957
Uusimaa — Hyvinkää
Andelin, Vilho
SKVR VI1 1184.
12%
1891
Etelä-Savo — Savitaipale
Jäkälä, Juho
SKVR VI1 1187.
12%
1933
Etelä-Savo — Lappee
Kohvakka, Toini
SKVR VI1 1196.
12%
1913
Etelä-Savo — Mäntyharju
Kantele, Toini
SKVR VI1 1200.
12%
1877
Etelä-Savo — Ristiina
Koskimies, A. V.
SKVR VI1 1214.
12%
1933
Etelä-Savo — Pieksämäki
Kohvakka, Toini
SKVR VI1 1216.
12%
1921
Pohjois-Savo — Suonenjoki
Vehviläinen, Annikki
SKVR VI1 1217.
12%
1914
Pohjois-Savo — Kuopio
Tossavainen, M.
SKVR VI1 1222.
12%
1909
Pohjois-Savo — Kiuruvesi
Tikkanen, Eino
SKVR VI2 6651.
12%
1890
Etelä-Savo — Lemi
Alava, Vihtori
SKVR VI2 6654.
12%
1934
Etelä-Savo — Lappee
Kohvakka, Toini
SKVR VI2 6665 β.
12%
1935
Pohjois-Savo — Kiuruvesi
Nivalainen, Juho
SKVR VI2 6666.
12%
1932
Pohjois-Savo — Vieremä
Rytkönen, Ahti
SKVR IX1 1020.
12%
1911
Häme — Hausjärvi
Mikkola, Edv.
SKVR IX1 1028.
12%
1914
Häme — Kärkölä
Aaltonen, Esko
SKVR IX1 1032.
12%
1914
Häme — Koski Hl
Aaltonen, Esko
SKVR IX1 1036.
12%
1913
Häme — Luopioinen
Regnell, Hanna
SKVR IX1 1040.
12%
1913
Häme — Asikkala
Kantele, Toini
SKVR IX1 1042.
12%
1914
Häme — Asikkala
Aaltonen, Esko
SKVR IX1 1049.
12%
1906
Häme — Orimattila
Heporauta, F. A.
SKVR IX1 1053.
12%
1914
Häme — Iitti
Groundstroem, Kalervo
SKVR IX1 1054.
12%
1914
Häme — Iitti
Groundstroem, Kalervo
SKVR IX1 1058.
12%
1909
Häme — Hartola
Koskenjaakko, Anshelm
SKVR IX2 121.
12%
1913
Keski-Suomi — Petäjävesi
Koskenjaakko, Anshelm
SKVR IX2 122.
12%
1913
Keski-Suomi — Jyväskylä mlk
Kaukoranta, Toivo
SKVR IX2 125.
12%
1913
Keski-Suomi — Sumiainen
Kaukoranta, Toivo
SKVR IX2 132.
12%
1913
Keski-Suomi — Saarijärvi
Koskenjaakko, Anshelm
SKVR IX2 136.
12%
1913
Keski-Suomi — Viitasaari
Kaukoranta, Toivo
SKVR X1 700.
12%
1888
Satakunta — Merikarvia
Roslin, M. K.
SKVR XI 2524.
12%
1883
Etelä-Pohjanmaa — Laihia
Tarkkanen, Matti
SKVR XII1 599.
12%
1897
Pohjois-Pohjanmaa — Piippola
Meriläinen, Heikki
SKVR XII1 603.
12%
1921
Pohjois-Pohjanmaa — Kalajoki
Hongell, Aune
SKVR XII1 607.
12%
1892
Pohjois-Pohjanmaa — Revonlahti
Koskimies, A. V.
SKVR XII1 632.
12%
1915
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 637.
12%
1915
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 644.
12%
1921
Peräpohjola — Turtola
Paulaharju, Samuli ja Jenny
SKVR XII1 648.
12%
1916
Peräpohjola — Ylitornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 664.
12%
1915
Peräpohjola — Kolari
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 671.
12%
1920
Peräpohjola — Muonio
Paulaharju, Samuli ja Jenny
SKVR XII1 675.
12%
1932
Länsipohja — Kaaresuvanto
Haltsonen, Sulo
SKVR XII1 678.
12%
1932
Länsipohja — Vittanki
Haltsonen, Sulo
SKVR XII1 682.
12%
1932
Länsipohja — Vittanki
Haltsonen, Sulo
SKVR XII1 687.
12%
1884
Pohjois-Pohjanmaa — Pyhäjärvi Ol.
Krohn, Kaarle
SKVR XII2 8223.
12%
1934
Ruija — Porsanki
Paulaharju, Samuli ja Jenny
SKVR XIII2 5273.
12%
1911
Etelä-Karjala — Koivisto
Vaara, V. B.
SKVR XIII2 5295.
12%
1891
Etelä-Karjala — Rautjärvi
Sirén, Signe
SKVR XIII2 5296.
12%
1917
Etelä-Karjala — Kirvu
Suomalainen, Johannes
SKVR XIII2 5297.
12%
1935
Etelä-Karjala — Kirvu
Kirvun Tietävälän nuorisoseuran arkisto
SKVR XIII2 5312.
12%
1890
Etelä-Karjala — Viipuri mlk
Alava, Vihtori
SKVR XIII4 11323.
12%
1937
Etelä-Karjala — Koivisto
Mannonen, Ulla
SKVR XIII4 11335.
12%
1937
Etelä-Karjala — Virolahti
Korpela, Jaakko
SKVR XIII4 11337.
12%
1936
Etelä-Karjala — Suursaari
Laiho, Lauri
SKVR XIV 610.
12%
1920
Uusimaa — Vehkalahti
Vuorisalo, Katri
SKVR XIV 613.
12%
1893
Uusimaa — Sippola
Rytkönen, Antti
SKVR XIV 617.
12%
1935
Uusimaa — Kotka
Tirronen, Uuno
SKVR XIV 618.
12%
1935
Uusimaa — Kymi
Einola, Viktor
SKVR XIV 634.
12%
1906
Uusimaa — Elimäki
Heporauta, F. A.
SKVR XIV 640.
12%
1913
Uusimaa — Lapinjärvi
Salminen, Tyyne
SKVR XIV 642.
12%
1915
Uusimaa — Lapinjärvi
Salminen, Tyyne
SKVR XIV 655.
12%
1915
Uusimaa — Porvoo mlk
Velho, Osku
SKVR XIV 659.
12%
1915
Uusimaa — Porvoo mlk
Velho, Osku
SKVR XIV 663.
12%
1915
Uusimaa — Mäntsälä
Louhe, Lempi
JR 20721
12%
1941
Peräpohjola — Turtola
Kaakinen, Iikka
JR 20808
12%
1941
Pohjois-Pohjanmaa — Piippola
Kaakinen, Iikka
JR 22424
12%
1936
Etelä-Savo — Mäntyharju
Karhu, J.
JR 23737
12%
1936
Etelä-Savo — Taipalsaari
Kaukonen, Katri
JR 23856
12%
1937
Etelä-Savo — Pertunmaa
Kaukonen, Katri
JR 23866
12%
1937
Etelä-Savo — Hirvensalmi
Kaukonen, Katri
JR 07038
12%
1923
Pohjois-Savo — Siilinjärvi
Heikkinen, Edith
JR 07408
12%
1935
Häme — Hartola
Heino, Arvo
JR 08309
12%
1935
Pohjois-Pohjanmaa — Pyhäjärvi Ol.
Hirvimäki, Aune
JR 10154
12%
1925
Keski-Suomi — Hankasalmi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 16011
12%
1943
Satakunta — Nokia
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 16706
12%
1944
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 16745
12%
1944
Uusimaa — Kymi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 28338
12%
1929
Peräpohjola — Savukoski
Koskinen, Lauri
JR 32401
12%
1935
Etelä-Pohjanmaa — Laihia
Kärki, Frans
JR 32411
12%
1935
Pohjois-Pohjanmaa — Pyhäjoki
Kärki, Frans
JR 32796
12%
1948
Keski-Inkeri — Skuoritsa
Kärki, Frans
JR 33556
12%
1953
Etelä-Pohjanmaa — Töysä
Kärki, Frans
JR 34871
12%
1936
Etelä-Karjala — Tytärsaari
Laiho, Aili
JR 37073
12%
1937
Pohjois-Savo — Kiuruvesi
Lämsä, Antti
JR 39657
12%
1935
Häme — Lahti
Lindsten, Juho
JR 40878
12%
1937
Etelä-Savo — Mikkeli
Lyytikäinen, Veikko
JR 41199
12%
1936
Pohjois-Pohjanmaa — Kestilä
Mannermaa, Ilmari
JR 51382
12%
1916
Peräpohjola — Rovaniemi
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 51570
12%
1930
Etelä-Pohjanmaa — Perho
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 51572
12%
1930
Etelä-Pohjanmaa — Perho
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 51573
12%
1930
Etelä-Pohjanmaa — Perho
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 51576
12%
1930
Ruija — Porsanki
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 52133
12%
1935
Länsipohja — Jällivaara
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 52243
12%
1937
Länsipohja — Pajala
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 54731
12%
1946
Etelä-Karjala — Kivennapa
Pennanen, Olavi
JR 54871
12%
1946
Etelä-Karjala — Kivennapa
Pennanen, Olavi
JR 56169
12%
1915
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 57068
12%
1932
Peräpohjola — Kolari
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 57079
12%
1932
Peräpohjola — Kolari
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 57083
12%
1932
Peräpohjola — Kolari
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 59738
12%
1937
Pohjois-Karjala — Ilomantsi
Pirttilahti, Johan
JR 61458
12%
1935
Pohjois-Pohjanmaa
Putaala, Martti
JR 61468
12%
1936
Pohjois-Pohjanmaa — Oulu
Putaala, Martti
JR 61560
12%
1936
Pohjois-Pohjanmaa — Oulu
Putaala, Martti
JR 61910
12%
1953
Pohjois-Karjala — Pielisjärvi
Pyykkö, Armi
JR 62504
12%
1950
Pohjois-Savo — Suonenjoki
Pöyhönen, Martti
JR 62809
12%
1952
Etelä-Savo — Mikkeli mlk
Pöyhönen, Martti
JR 62924
12%
1952
Etelä-Savo — Ristiina
Pöyhönen, Martti
JR 64021
12%
1962
Pohjois-Pohjanmaa — Nivala
Railonsala, Artturi
JR 64038
12%
1962
Kainuu — Paltamo
Railonsala, Artturi
JR 65333
12%
1968
Peräpohjola — Keminmaa
Railonsala, Artturi
JR 68978
12%
1935
Pohjois-Karjala — Pielisjärvi
Saarelainen, J. V.
JR 69288
12%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 69323
12%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 69385
12%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 69573
12%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 69629
12%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 69802
12%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 69854
12%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 69855
12%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 70343
12%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 70446
12%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 70636
12%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 70649
12%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 70706
12%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 70779
12%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 70790
12%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 70814
12%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 73717
12%
1951
Etelä-Karjala — Uusikirkko Vpl.
Sanakirjasäätiön välityksellä,
JR 75265
12%
1959
Etelä-Karjala — Kivennapa
Seppänen, Hilma
JR 76195
12%
1949
Etelä-Karjala — Seiskari
Stauffer, Kirsti
JR 77010
12%
1939
Etelä-Savo — Sulkava
Sääski, Sylvi
JR 77043
12%
1939
Etelä-Savo — Sulkava
Sääski, Sylvi
JR 79045
12%
1966
Etelä-Karjala — Kuolemajärvi
Timonen, Senni
JR 80733
12%
1945
Etelä-Pohjanmaa — Lapua
Tuomaala, Väinö
JR 80907
12%
1949
Etelä-Pohjanmaa — Veteli
Tuomaala, Väinö
JR 81045
12%
1946
Etelä-Pohjanmaa — Soini
Tuomaala, Väinö
JR 82600
12%
1956
Etelä-Karjala — Kirvu
Velling, Rauno
JR 83263
12%
1937
Etelä-Savo — Sulkava
Virta, Alma
SKVR IX1 1070.
12%
1914
Häme — Hattula
Salo, Aukusti
JR 71727
12%
1962
Etelä-Karjala — Johannes
Sairanen, Ida
JR 25879
12%
1957
Keski-Inkeri — Skuoritsa
Kilpelä, Eeva
JR 62463
12%
1950
Etelä-Savo — Virtasalmi
Pöyhönen, Martti
JR 70541
12%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
SKVR XIV 658.
12%
1915
Uusimaa — Porvoo mlk
Velho, Osku
SKVR V2 1220.
12%
1897
Itä- ja Pohjois-Inkeri — Vuole
Suomalainen, T.
JR 31347
12%
1937
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Suistamo
Kähmi, Martta
SKVR XIII2 5487.
12%
1935
Etelä-Karjala — Rautu
Laiho, Lauri
SKVR V2 1839.
12%
1877
Itä- ja Pohjois-Inkeri — Valkeasaari
Borenius, A. A.
SKVR VII2 3804.
12%
1916
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Suistamo
Väisänen, A. O.
JR 35857
11%
1936
Varsinais-Suomi — Laitila
Laiho, Lauri
JR 54390
11%
1937
Etelä-Karjala — Muolaa
Pennanen, Olavi
SKVR XIII4 11307.
11%
1936
Etelä-Karjala — Rautu
Pennanen, Olavi
JR 20890
11%
1955
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Suistamo
Kairikko, Maija
SKVR XIII2 5189.
11%
1934
Etelä-Karjala — Sakkola
Haltsonen, Sulo
SKVR XIII4 11325.
11%
1936
Etelä-Karjala — Koivisto
Mannonen, Ulla
JR 27050
11%
1962
Kainuu — Sotkamo
Komulainen, Reeta
JR 31349
11%
1937
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Suistamo
Kähmi, Martta
JR 48644
11%
1936
Etelä-Savo — Anttola
Paajanen, Elma
JR 56390
11%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 57134
11%
1932
Peräpohjola — Muonio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 61663
11%
1936
Pohjois-Pohjanmaa — Pulkkila
Putaala, Martti
JR 73752
11%
1960
Etelä-Karjala — Vahviala
Sanakirjasäätiön välityksellä,
JR 82469
11%
1937
Pohjois-Pohjanmaa — Nivala
Vauhkala, Juho
SKVR XIII2 5650.
11%
1889
Etelä-Karjala — Metsäpirtti
Neovius, A. D.
SKVR VIII 2974.
11%
1922
Varsinais-Suomi — Uskela
Nyyrikki, Ella
SKVR XI 83.
11%
1924
Etelä-Pohjanmaa — Töysä
Peltonen, Erkki
JR 35942
11%
1938
Länsi-Inkeri — Narvusi
Laiho, Lauri
JR 39545
11%
1957
Etelä-Karjala — Muolaa
Linde, Hilja
SKVR X1 1079.
11%
1874
Satakunta — Tottijärvi
Borenius, A. A.
SKVR IX1 1030.
11%
1914
Häme — Koski Hl
Aaltonen, Esko
JR 09015
11%
1963
Häme — Heinola mlk
Holstila, Liisa
JR 33776
11%
1958
Satakunta — Tottijärvi
Kärki, Frans
JR 34544
11%
1963
Satakunta — Tyrvää
Kärki, Frans
JR 50719
11%
1911
Häme — Iitti
Pasila, Niilo
JR 57822
11%
1932
Peräpohjola — Turtola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XIII2 2860.
11%
1848
Etelä-Karjala — Sakkola
Reinholm, H. A.
SKVR XIII2 5254.
11%
1935
Etelä-Karjala — Metsäpirtti
Laiho, Lauri
SKVR IV3 3905.
11%
1911
Keski-Inkeri — Spankkova
Lukkarinen, Juho
SKVR XIII2 3177.
11%
1935
Etelä-Karjala — Metsäpirtti
Laiho, Lauri
JR 75291
11%
1959
Etelä-Karjala — Kivennapa
Seppänen, Hilma
SKVR XIII2 5495.
11%
1935
Etelä-Karjala — Pyhäjärvi Vpl.
Kaukonen, Katri
JR 48114
11%
1951
Etelä-Karjala — Rautu
Onttonen, Helena
SKVR VI2 6659.
11%
1890
Etelä-Savo — Joutseno
Alava, Vihtori
SKVR XIII2 5306.
11%
1890
Etelä-Karjala — Jääski
Alava, Vihtori
JR 32377
11%
1943
Etelä-Karjala — Hiitola
Kärki, Frans
JR 04983
11%
1935
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Suistamo
Haavio, Martti
JR 33233
11%
1951
Etelä-Karjala — Metsäpirtti
Kärki, Frans
JR 54197
11%
1937
Etelä-Karjala — Äyräpää
Pennanen, Olavi
SKVR VI1 1212.
11%
1899
Etelä-Savo — Juva
Pasanen, T.
SKVR XIII2 5272.
11%
1911
Etelä-Karjala — Koivisto
Vaara, V. B.
SKVR XIII2 5277.
11%
1935
Etelä-Karjala — Koivisto
Kansanen, Erkki
SKVR XIII2 5283.
11%
1935
Etelä-Karjala — Koivisto
Väänänen, Jorma
JR 42146
11%
1962
Etelä-Karjala — Uusikirkko Vpl.
Marjamaa, Ester
SKVR VI1 1181.
11%
1922
Etelä-Savo — Luumäki
Puranen, Anni
SKVR VI1 1185.
11%
1889
Etelä-Savo — Lappee
Kemppi, A.
SKVR VI1 1186.
11%
1924
Etelä-Savo — Lappee
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
SKVR VI1 1190.
11%
1914
Etelä-Savo — Taipalsaari
Kotkanen, Väinö
SKVR VI1 1193.
11%
1913
Etelä-Savo — Mäntyharju
Haronen, Ester
SKVR VI1 1195.
11%
1913
Etelä-Savo — Mäntyharju
Kantele, Toini
SKVR VI1 1201.
11%
1890
Etelä-Savo — Ristiina
Tuomala, J. E.
SKVR VI1 1202.
11%
1933
Etelä-Savo — Puumala
Luukkonen, Kerttu
SKVR VI1 1213.
11%
1915
Etelä-Savo — Savonranta
Väisänen, A. O.
SKVR VI1 1218.
11%
1904
Pohjois-Savo — Pielavesi
Nousiainen, V.
SKVR VI2 6650.
11%
1890
Etelä-Savo — Lemi
Alava, Vihtori
SKVR VI2 6652.
11%
1934
Etelä-Savo — Lemi
Kohvakka, Toini
SKVR VI2 6653.
11%
1890
Etelä-Savo — Lappee
Alava, Vihtori
SKVR VI2 6658.
11%
1890
Etelä-Savo — Joutseno
Alava, Vihtori
SKVR VI2 6660.
11%
1890
Etelä-Savo — Savitaipale
Alava, Vihtori
SKVR VI2 6662.
11%
1934
Etelä-Savo — Ristiina
Kohvakka, Toini
SKVR VI2 6663.
11%
1934
Etelä-Savo — Ristiina
Kohvakka, Toini
SKVR VII2 3569.
11%
1895
Pohjois-Karjala — Kontiolahti
Rytkönen, Antti
SKVR VIII 1884.
11%
1892
Varsinais-Suomi — Marttila
Hildén, A.
SKVR IX1 1021.
11%
1914
Häme — Hausjärvi
Aaltonen, Esko
SKVR IX1 1041.
11%
1909
Häme — Asikkala
Koskenjaakko, Anshelm
SKVR IX1 1047.
11%
1914
Häme — Hollola
Aaltonen, Esko
SKVR IX1 1051.
11%
1892
Häme — Iitti
Hildén, A.
SKVR IX1 1066.
11%
1909
Häme — Jämsä
Kotikoski, J. W.
SKVR IX2 130.
11%
1893
Keski-Suomi — Saarijärvi
Liimatainen, A.
SKVR X1 699.
11%
1889
Satakunta — Noormarkku
Ollinen, J. F.
SKVR XI 79.
11%
1904
Etelä-Pohjanmaa — Isojoki
Munck, Edv.
SKVR XI 85.
11%
1928
Etelä-Pohjanmaa — Perho
Paulaharju, Samuli ja Jenny
SKVR XI 2527.
11%
1890
Etelä-Pohjanmaa — Ylihärmä
Takala, E. E.
SKVR XII1 615 α.
11%
1933
Pohjois-Pohjanmaa — Haukipudas
Paulaharju, Samuli ja Jenny
SKVR XII1 639.
11%
1914
Peräpohjola — Simo
Räsänen, Martti
SKVR XII1 666.
11%
1915
Peräpohjola — Muonio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 691.
11%
1924
Pohjois-Pohjanmaa — Piippola
Haanpää, Pentti
SKVR XIII2 5284.
11%
1909
Etelä-Karjala — Johannes
Paulaharju, Samuli ja Jenny
SKVR XIII2 5302.
11%
1934
Etelä-Karjala — Vuoksenranta
Haltsonen, Sulo
SKVR XIII2 5303.
11%
1934
Etelä-Karjala — Vuoksenranta
Haltsonen, Sulo
SKVR XIII2 5304.
11%
1934
Etelä-Karjala — Vuoksenranta
Haltsonen, Sulo
SKVR XIII2 5307.
11%
1934
Etelä-Karjala — Antrea
Haltsonen, Sulo
SKVR XIII2 5320.
11%
1910
Etelä-Karjala — Suursaari
Porkka, Laina
SKVR XIII4 11338.
11%
1936
Etelä-Karjala — Suursaari
Laiho, Lauri
SKVR XIII4 11339.
11%
1936
Etelä-Karjala — Tytärsaari
Laiho, Lauri
SKVR XIV 602.
11%
1936
Uusimaa — Haapasaari
Laiho, Aili
SKVR XIV 608.
11%
1910
Uusimaa — Vehkalahti
Uski, Anton
SKVR XIV 619.
11%
1916
Uusimaa — Kymi
Husu, Anni
SKVR XIV 651.
11%
1911
Uusimaa — Askola
Laurinmäki, H. J.
SKVR XIV 656.
11%
1915
Uusimaa — Porvoo mlk
Velho, Osku
SKVR XIV 657.
11%
1915
Uusimaa — Porvoo mlk
Velho, Osku
SKVR XIV 662.
11%
1915
Uusimaa — Mäntsälä
Louhe, Lempi
SKVR XIV 666.
11%
1938
Uusimaa — Hyvinkää
Andelin, Ida
JR 19342
11%
1935
Pohjois-Pohjanmaa — Vihanti
Junttila, M. A.
JR 23725
11%
1936
Etelä-Savo — Taipalsaari
Kaukonen, Katri
JR 23748
11%
1936
Etelä-Savo — Taipalsaari
Kaukonen, Katri
JR 23886
11%
1937
Etelä-Savo — Pertunmaa
Kaukonen, Katri
JR 23896
11%
1937
Etelä-Savo — Hirvensalmi
Kaukonen, Katri
JR 24662
11%
1944
Viena — Kontokki
Kaukonen, Väinö
JR 25469
11%
1965
Etelä-Karjala — Koivisto
Kerminen, Emil
JR 25756
11%
1957
Etelä-Karjala — Vuoksenranta
Kilpelä, Eeva
JR 26394
11%
1935
Etelä-Savo — Savitaipale
Kohonen, Eino
JR 26817
11%
1936
Pohjois-Savo — Sonkajärvi
Koljonen, Anni
JR 02340
11%
1962
Etelä-Karjala — Vahviala
Aspinen, Eemil
JR 03747
11%
1922
Keski-Suomi — Hankasalmi
Eskonen, Elsa
JR 04314
11%
1920
Keski-Suomi — Saarijärvi
Haapakoski, Elma
JR 06148
11%
1946
Keski-Suomi — Saarijärvi
Harju, Otto
JR 06861
11%
1936
Satakunta — Hämeenkyrö
Heikkilä, Heimo
JR 07443
11%
1935
Häme — Hartola
Heino, Arvo
JR 08595
11%
1962
Pohjois-Karjala — Ilomantsi
Hirvonen, Aune
JR 08655
11%
1970
Pohjois-Karjala — Rääkkylä
Hirvonen, Aune
JR 09458
11%
1922
Keski-Suomi — Vesanto
Huttunen, Alma
JR 29901
11%
1936
Etelä-Karjala — Kirvu
Kuisma, Helena
JR 32331
11%
1940
Etelä-Pohjanmaa — Ilmajoki
Kärki, Frans
JR 32586
11%
1934
Etelä-Pohjanmaa — Ilmajoki
Kärki, Frans
JR 32708
11%
1946
Etelä-Karjala — Sakkola
Kärki, Frans
JR 32830
11%
1948
Etelä-Karjala — Sakkola
Kärki, Frans
JR 33305
11%
1950
Etelä-Karjala — Muolaa
Kärki, Frans
JR 33607
11%
1957
Pohjois-Pohjanmaa — Vihanti
Kärki, Frans
JR 34854
11%
1936
Etelä-Karjala — Tytärsaari
Laiho, Aili
JR 34859
11%
1936
Etelä-Karjala — Tytärsaari
Laiho, Aili
JR 34869
11%
1936
Etelä-Karjala — Tytärsaari
Laiho, Aili
JR 40168
11%
1963
Etelä-Karjala — Koivisto
Lonka, Anni
JR 44607
11%
1936
Pohjois-Savo — Iisalmi
Mykrä, Anni
JR 45945
11%
1938
Kainuu — Pudasjärvi
Niva, Kalle
JR 45958
11%
1962
Kainuu — Pudasjärvi
Niva, Kalle
JR 46470
11%
1939
Pohjois-Pohjanmaa — Rantsila
Näsälä, Aune
JR 48718
11%
1953
Etelä-Savo — Lappee
Paarmo, Maire
JR 49658
11%
1956
Etelä-Savo — Lappeenranta
Paavolainen, Oma Martti
JR 49711
11%
1956
Etelä-Savo — Savitaipale
Paavolainen, Oma Martti
JR 49743
11%
1956
Kainuu — Kajaani
Paavolainen, Oma Martti
JR 51587
11%
1930
Pohjois-Pohjanmaa — Raahe
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 52362
11%
1937
Peräpohjola — Sodankylä
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 52591
11%
1949
Peräpohjola — Sodankylä
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 53321
11%
1936
Etelä-Pohjanmaa — Töysä
Peltonen, Erkki
JR 53417
11%
1938
Etelä-Pohjanmaa — Töysä
Peltonen, Erkki
JR 53799
11%
1935
Etelä-Savo — Heinävesi
Pennanen, Olavi
JR 57111
11%
1932
Peräpohjola — Muonio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 61192
11%
1936
Pohjois-Savo — Tervo
Puranen, Anna
JR 63485
11%
1939
Satakunta — Nokia
Railonsala, Artturi
JR 64137
11%
1968
Peräpohjola — Ranua
Railonsala, Artturi
JR 65953
11%
1953
Keski-Suomi — Viitasaari
Rantanen, Saimi
JR 67782
11%
1935
Etelä-Savo — Kerimäki
Rikkilä, Toivo
JR 69258
11%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 69467
11%
1932
Keski-Suomi — Rautalampi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 69517
11%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 69563
11%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 69688
11%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 69793
11%
1932
Keski-Suomi — Karstula
Saarijärven yhteiskoulu
JR 69902
11%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 69920
11%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 69962
11%
1932
Keski-Suomi — Karstula
Saarijärven yhteiskoulu
JR 69976
11%
1932
Keski-Suomi — Pylkönmäki
Saarijärven yhteiskoulu
JR 70282
11%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 70474
11%
1932
Keski-Suomi — Karstula
Saarijärven yhteiskoulu
JR 70501
11%
1932
Keski-Suomi — Kannonkoski
Saarijärven yhteiskoulu
JR 70510
11%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 70520
11%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 70741
11%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 70803
11%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 70861
11%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 73033
11%
1935
Varsinais-Suomi — Uusikaupunki
Salokannel, Tyyne
JR 73045
11%
1935
Varsinais-Suomi — Uusikaupunki
Salokannel, Tyyne
JR 76567
11%
1937
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Ruskeala
Suoninen, Marja
JR 77028
11%
1939
Etelä-Savo — Sulkava
Sääski, Sylvi
JR 79068
11%
1966
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Suojärvi
Timonen, Senni
JR 79809
11%
1922
Keski-Suomi — Saarijärvi
Toivonen, Yrjö
SKVR XI 82.
11%
1924
Etelä-Pohjanmaa — Töysä
Peltonen, Erkki
JR 34729
11%
1936
Satakunta — Merikarvia
Laiho, Aili
SKVR X1 701.
11%
1889
Satakunta — Merikarvia
Romppanen, Eevertti
SKVR X1 706 β.
11%
1889
Satakunta
Arho, A. O.
SKVR XI 2526.
11%
1883
Etelä-Pohjanmaa — Jurva
Tarkkanen, Matti
SKVR IV3 3812.
11%
1907
Keski-Inkeri — Koprina
Patomäki, K. A.
SKVR XIII2 6362.
11%
1923
Etelä-Karjala — Metsäpirtti
Pärssinen, Helmi
SKVR V2 1752.
11%
1908
Itä- ja Pohjois-Inkeri — Vuole
Salminen, Väinö
SKVR X1 702.
11%
1930
Satakunta — Siikainen
Oksanen Katri
JR 26721
11%
1957
Etelä-Karjala — Uusikirkko Vpl.
Kokko, Aino
JR 76062
11%
1936
Ruija — Omasvuono
Sommerseth, Anton J.
JR 48730
11%
1954
Etelä-Savo — Luumäki
Paarmo, Maire
JR 65817
11%
1961
Etelä-Karjala — Koivisto
Ranta, Helmi
SKVR VI1 1182.
11%
1884
Etelä-Savo — Lemi
Kouvo, Henrik
JR 09298
11%
1961
Kainuu — Taivalkoski
Huhtelin, Jenny
JR 61639
11%
1936
Pohjois-Pohjanmaa — Oulu
Putaala, Martti
SKVR VII2 3602.
11%
1913
Pohjois-Karjala — Ilomantsi
Salminen, Väinö
SKVR XIII4 11347.
11%
1938
Etelä-Karjala — Kivennapa
Munne, Anna
JR 57113
11%
1932
Peräpohjola — Muonio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 82513
11%
1933
Pohjois-Karjala — Kitee
Vauhkonen, Pekka
SKVR X1 704 α.
11%
1931
Satakunta — Ikaalinen
Alanen, Viljo
SKVR XIII4 11333.
11%
1936
Etelä-Karjala — Vahviala
Rissanen, Tyyne
JR 31337
11%
1937
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Suistamo
Kähmi, Martta
JR 84507
11%
1962
Etelä-Karjala — Tytärsaari
Yrjönen, Teodor
JR 57890
11%
1932
Peräpohjola — Sodankylä
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR I4 2321.
11%
1915
Kainuu — Suomussalmi
Paulaharju, Samuli ja Jenny
SKVR X1 697.
11%
1892
Satakunta — Noormarkku
Lindgren, Fredrik
SKVR IX1 1056.
11%
1913
Häme — Heinola
Kekkonen, V.
SKVR XIV 625.
11%
1915
Uusimaa — Anjala
Blomqvist, Erkki
JR 17413
11%
1914
Uusimaa — Kymi
Häyrinen, Kalle
SKVR XII1 655.
11%
1915
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 28264
11%
1905
Etelä-Pohjanmaa — Veteli
Koskinen, A. R.
JR 33476
11%
1952
Etelä-Karjala — Pyhäjärvi Vpl.
Kärki, Frans
JR 33105
11%
1950
Etelä-Karjala — Pyhäjärvi Vpl.
Kärki, Frans
SKVR XIII4 11466.
11%
1936
Etelä-Karjala — Muolaa
Terijoen Yhteislyseon oppilaat
SKVR XIV 633.
11%
1906
Uusimaa — Elimäki
Heporauta, F. A.
SKVR XIII2 5257.
11%
1934
Etelä-Karjala — Rautu
Haltsonen, Sulo
JR 27238
11%
1962
Etelä-Karjala — Uusikirkko Vpl.
Kontunen, Alma
JR 32253
10%
1942
Etelä-Karjala — Metsäpirtti
Kärki, Frans
SKVR VI1 1188.
10%
1933
Etelä-Savo — Lappee
Kohvakka, Toini
SKVR VI1 1189.
10%
1933
Etelä-Savo — Lemi
Kohvakka, Toini
SKVR VI2 6657.
10%
1890
Etelä-Savo — Joutseno
Alava, Vihtori
SKVR VI2 6661.
10%
1934
Etelä-Savo — Ristiina
Kohvakka, Toini
SKVR VI2 6665.
10%
1934
Etelä-Savo — Pieksämäki
Kohvakka, Toini
SKVR IX2 133.
10%
1913
Keski-Suomi — Saarijärvi
Koskenjaakko, Anshelm
SKVR IX2 134.
10%
1913
Keski-Suomi — Saarijärvi
Kaukoranta, Toivo
SKVR XII1 615.
10%
1916
Pohjois-Pohjanmaa — Kiiminki
Paulaharju, Aili
SKVR XII1 672.
10%
1890
Peräpohjola — Sodankylä
Koskimies, A. V.
SKVR XII1 694.
10%
1915
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 696.
10%
1919
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XIII4 11322.
10%
1936
Etelä-Karjala — Koivisto
Mannonen, Ulla
SKVR XIV 639.
10%
1915
Uusimaa — Lapinjärvi
Salminen, Tyyne
SKVR XIV 660.
10%
1915
Uusimaa — Porvoo mlk
Velho, Osku
JR 19482
10%
1962
Etelä-Karjala — Muolaa
Jussila, Hilma
JR 23711
10%
1936
Etelä-Savo — Taipalsaari
Kaukonen, Katri
JR 23743
10%
1936
Etelä-Savo — Taipalsaari
Kaukonen, Katri
JR 26119
10%
1928
Etelä-Pohjanmaa — Veteli
Kivelä, Iida
JR 10328
10%
1925
Häme — Orimattila
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 30603
10%
1962
Etelä-Savo — Joutseno
Kutila, Elsa
JR 37153
10%
1936
Pohjois-Pohjanmaa — Kestilä
Hautala, Sigrid
JR 46505
10%
1962
Pohjois-Pohjanmaa — Rantsila
Näsänen, Aune
JR 48734
10%
1954
Etelä-Savo — Luumäki
Paarmo, Maire
JR 61194
10%
1936
Pohjois-Savo — Tervo
Puranen, Anna
JR 66040
10%
1955
Etelä-Karjala — Virolahti
Rantanen, Saimi
JR 69574
10%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 80457
10%
1936
Etelä-Pohjanmaa — Evijärvi
Tuomaala, Väinö
JR 80765
10%
1947
Etelä-Pohjanmaa — Alajärvi
Tuomaala, Väinö
JR 81795
10%
1911
Etelä-Karjala — Koivisto
Vaara, V. B.
JR 82366
10%
1936
Etelä-Karjala — Kirvu
Varemo, Otto
SKVR XIII2 5899 a.
10%
1934
Etelä-Karjala — Rautjärvi
Häyhä, Johannes
SKVR XIII2 5515.
10%
1935
Etelä-Karjala — Seiskari
Haltsonen, Sulo
SKVR VI2 6655.
10%
1934
Etelä-Savo — Lappee
Kohvakka, Toini
SKVR XI 81.
10%
1889
Etelä-Pohjanmaa — Teuva
Korpela, S.
JR 37789
10%
1962
Etelä-Karjala — Koivisto
Lankinen, Emma
SKVR XIII2 5498.
10%
1916
Etelä-Karjala — Kurkijoki
Sirén, Signe
SKVR XIII4 11454.
10%
1935
Etelä-Karjala — Räisälä
Räty, Tyyne
JR 46555
10%
1962
Etelä-Pohjanmaa — Kaustinen
Ojala, Katri
SKVR XIII4 11517.
10%
1937
Etelä-Karjala — Kuolemajärvi
Mannonen, Ulla
JR 29296
10%
1884
Pohjois-Pohjanmaa — Pyhäjärvi Ol.
Krohn, Kaarle
JR 69153
10%
1958
Pohjois-Savo — Pielavesi
Saarela, Olavi
JR 69171
10%
1958
Pohjois-Savo — Pielavesi
Saarela, Olavi
SKVR XIII2 3178.
10%
1935
Etelä-Karjala — Metsäpirtti
Laiho, Lauri
JR 32660
10%
1947
Etelä-Karjala — Metsäpirtti
Kärki, Frans
SKVR XII1 656.
10%
1915
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR IV3 3462.
10%
1904
Keski-Inkeri — Koprina
Kupri, A.
JR 31961
10%
1942
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Suistamo
Kärki, Frans
JR 33115
10%
1950
Etelä-Karjala — Pyhäjärvi Vpl.
Kärki, Frans
JR 45520
10%
1938
Länsi-Inkeri — Narvusi
Niemi, Osmo
SKVR IX1 1043.
10%
1913
Häme — Asikkala
Vanamo, Hilma
SKVR XIV 643.
10%
1937
Uusimaa — Artjärvi
Eerola, Edvard
JR 22440
10%
1936
Etelä-Savo — Mäntyharju
Karhu, J.
JR 24882
10%
1932
Häme — Jaala
Kauppinen, Eino
SKVR IV2 1631.
10%
1856
Keski-Inkeri — Venjoki
Stråhlman, K.
SKVR XIII2 5510.
10%
1935
Etelä-Karjala — Koivisto
Haltsonen, Sulo
JR 40061
10%
1964
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Impilahti
Lohi, Veera
SKVR V2 1287.
10%
1859
Itä- ja Pohjois-Inkeri — Vuole
Saxbäck, Fr. A.
SKVR XIII2 5305.
10%
1934
Etelä-Karjala — Kirvu
Kykkänen, Anna
JR 79848
10%
1958
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Suistamo
Tolkki, Aarne
JR 71733
10%
1962
Etelä-Karjala — Johannes
Sairanen, Ida
SKVR IV3 3879.
10%
1911
Keski-Inkeri — Moloskovitsa
Lukkarinen, Juho
SKVR VI1 1203.
10%
1933
Etelä-Savo — Puumala
Luukkonen, Kerttu
SKVR VI1 1207.
10%
1911
Etelä-Savo — Kangasniemi
Vallaskangas, Iida
SKVR VII2 3587.
10%
1910
Laatokan Karjala (Raja-Karjala)
Kallio, Alma
SKVR VIII 1879.
10%
1913
Varsinais-Suomi — Salo
Tamminen, Vappu
SKVR IX2 120.
10%
1850
Häme
Rudbäck ja Rothman
SKVR X1 704.
10%
1905
Satakunta — Kauvatsa
Santavirta, K. O.
SKVR XII1 610.
10%
1912
Pohjois-Pohjanmaa — Hailuoto
Paulaharju, Samuli ja Jenny
SKVR XII1 667.
10%
1921
Peräpohjola — Muonio
Paulaharju, Samuli ja Jenny
SKVR XII1 690.
10%
1915
Pohjois-Pohjanmaa — Haapavesi
Puolitaival, MIlja
SKVR XII1 692.
10%
1891
Pohjois-Pohjanmaa — Pyhäjoki
Rautell, E. F.
SKVR XIII2 5256.
10%
9999
Etelä-Karjala — Rautu
Hahl, Hjalmar
SKVR XIII2 5269.
10%
1903
Etelä-Karjala — Uusikirkko Vpl.
Seppälä, Santeri
SKVR XIII2 5271.
10%
1929
Etelä-Karjala — Kanneljärvi
Määttänen, Rebekka
SKVR XIII2 5309.
10%
1890
Etelä-Karjala — Viipuri mlk
Alava, Vihtori
SKVR XIII2 5313.
10%
1890
Etelä-Karjala — Säkkijärvi
Alava, Vihtori
SKVR XIII2 5316.
10%
1890
Etelä-Karjala — Säkkijärvi
Alava, Vihtori
SKVR XIII4 11324.
10%
1937
Etelä-Karjala — Koivisto
Mannonen, Ulla
SKVR XIV 612.
10%
1937
Uusimaa — Sippola
Permanto, Elvi
JR 24247
10%
1943
Viena — Vuokkiniemi
Kaukonen, Väinö
JR 24899
10%
1932
Häme — Kärkölä
Kauppinen, Eino
JR 07225
10%
1935
Pohjois-Savo — Tervo
Heimonen, Anni
JR 07692
10%
1938
Satakunta — Pihlajavesi
Helakaltio, Aini
JR 09591
10%
1953
Etelä-Karjala — Kivennapa
Huurto, Pirkko
JR 33210
10%
1949
Etelä-Karjala — Valkjärvi
Kärki, Frans
JR 34991
10%
1962
Keski-Suomi — Hankasalmi
Laapotti, Anja
JR 36834
10%
1954
Etelä-Pohjanmaa — Lappajärvi
Etelä-Pohjanmaan Nuorisoseura; Laitinen, Nikolai
JR 39729
10%
1964
Pohjois-Pohjanmaa — Rantsila
Linna, Eino
JR 48716
10%
1953
Etelä-Savo — Lappee
Paarmo, Maire
JR 61191
10%
1936
Pohjois-Savo — Tervo
Puranen, Anna
JR 70139
10%
1932
Keski-Suomi — Karstula
Saarijärven yhteiskoulu
JR 73638
10%
1932
Häme — Valkeala
Sanakirjasäätiön välityksellä,
JR 74928
10%
1953
Etelä-Karjala — Terijoki
Seppänen, Anna
JR 74996
10%
1954
Etelä-Karjala — Kivennapa
Seppänen, Hilma
JR 79768
10%
1936
Etelä-Karjala — Uusikirkko Vpl.
Toivonen, Anton
SKVR XIV 648.
10%
1915
Uusimaa — Myrskylä
Salminen, Tyyne
SKVR XIII2 5480.
10%
1934
Etelä-Karjala — Metsäpirtti
Haltsonen, Sulo
JR 05240
10%
1936
Länsi-Inkeri — Narvusi
Haavio, Martti
SKVR V2 1798.
10%
1908
Itä- ja Pohjois-Inkeri — Vuole
Salminen, Väinö
JR 74076
10%
1953
Etelä-Karjala — Pyhäjärvi Vpl.
Savolainen, Katri
SKVR IX1 1063.
10%
1913
Häme — Kuorevesi
Mäkelä, A. E.
SKVR XIII2 5513.
10%
1935
Etelä-Karjala — Koivisto
Laiho, Lauri
SKVR V3 1026.
10%
1891
Itä- ja Pohjois-Inkeri — Lempaala
Neovius, A. D.
JR 38037
10%
1957
Etelä-Karjala — Metsäpirtti
Laurila, Maria
JR 37966
10%
1935
Etelä-Karjala — Räisälä
Laukkanen, Anna
SKVR IV3 3304.
10%
1906
Keski-Inkeri — Liissilä
Salminen, Väinö
JR 20967
10%
1910
Pohjois-Savo — Kuopio; Pohjois-Karjala — Joensuu; Pohjois-Karjala — Nurmes
Kallio, Alma
SKVR V2 1822.
10%
1894
Itä- ja Pohjois-Inkeri — Rääpyvä
Pajula, Fanny M.
JR 32723
10%
1946
Pohjois-Savo — Leppävirta
Kärki, Frans