JR 61068
59%
1957
Etelä-Karjala — Kivennapa
Pulliainen, Liina
JR 79471
55%
1939
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Harlu
Toiviainen, Eino
SKVR XIII2 5279.
55%
1935
Etelä-Karjala — Koivisto
Laiho, Lauri
SKVR XIII2 5249.
54%
1934
Etelä-Karjala — Metsäpirtti
Haltsonen, Sulo
JR 54802
53%
1946
Etelä-Karjala — Kivennapa
Pennanen, Olavi
JR 75223
53%
1955
Etelä-Karjala — Kivennapa
Seppänen, Hilma
SKVR VII2 3571.
53%
1909
Pohjois-Karjala — Kontiolahti
Lukkarinen, Juho
JR 26638
53%
1958
Etelä-Savo — Heinävesi
Koistinen, Liisa
JR 69839
53%
1932
Keski-Suomi — Pihtipudas
Saarijärven yhteiskoulu
JR 54628
53%
1946
Etelä-Karjala — Kivennapa
Pennanen, Olavi
SKVR VI2 6667.
52%
1934
Pohjois-Savo — Sonkajärvi
Kaukonen, Väinö
SKVR VII2 3570.
52%
1895
Pohjois-Karjala — Kontiolahti
Rytkönen, Antti
SKVR VII2 3572.
52%
1914
Pohjois-Karjala — Polvijärvi
Varis, Aino
SKVR VII2 3573.
52%
1927
Pohjois-Karjala — Kaavi
Tiilikainen, P.
SKVR VII2 3581.
52%
1890
Pohjois-Karjala — Nurmes
Ollilainen, P.
SKVR VII2 3582.
52%
1914
Pohjois-Karjala — Nurmes
Laitinen, M.
SKVR VIII 1887.
52%
1911
Varsinais-Suomi — Pöytyä
Vihervaara, Eemeli
SKVR XII1 601.
52%
1921
Kainuu — Sotkamo
Niskanen, Hilma
SKVR XII1 602.
52%
1917
Kainuu — Kuhmo
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 23385
52%
1962
Pohjois-Karjala — Nurmes
Karjalainen, Elin
JR 40813
52%
1924
Satakunta — Ruovesi
Luutonen, Ahto
JR 48183
52%
1936
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Salmi
Orjatsalo, Aleksi
JR 60887
52%
1954
Etelä-Karjala — Kivennapa
Pulliainen, Liina
JR 63425
52%
1939
Satakunta — Nokia
Railonsala, Artturi
JR 64648
52%
1968
Peräpohjola — Alatornio
Railonsala, Artturi
JR 66907
52%
1936
Etelä-Karjala — Räisälä
Räty, Tyyne
JR 71019
52%
1920
Häme — Tuulos
Saarikivi, Signe
JR 76777
52%
1937
Pohjois-Savo — Leppävirta
Sääski, Sylvi
JR 78364
52%
1956
Etelä-Karjala — Valkjärvi
Sääski, Sylvi
JR 79605
52%
1962
Pohjois-Karjala — Kontiolahti
Toiviainen, Eino
JR 79879
52%
1936
Kainuu — Sotkamo
Tolonen, Kaisa
JR 81411
52%
1910
Pohjois-Karjala — Ilomantsi
Turunen, A.
JR 48674
51%
1936
Etelä-Savo — Virtasalmi
Paajanen, Lyyli
JR 32145
51%
1942
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Salmi
Kärki, Frans
JR 75039
51%
1954
Etelä-Karjala — Kivennapa
Seppänen, Hilma
JR 66526
50%
1936
Pohjois-Savo — Tuusniemi
Räsänen, Otto
JR 59731
50%
1937
Pohjois-Karjala — Ilomantsi
Pirttilahti, Johan
SKVR XIII4 11330.
49%
1938
Etelä-Karjala — Jaakkima
Tiilikainen, Maikki
JR 78946
49%
1938
Etelä-Karjala — Jaakkima
Tiilikainen, Maikki
JR 68991
47%
1935
Pohjois-Karjala — Pielisjärvi
Saarelainen, J. V.
JR 76602
47%
1962
Pohjois-Savo — Varpaisjärvi
Suuntala, Martta
JR 32727
46%
1946
Etelä-Karjala — Sakkola
Kärki, Frans
SKVR XIII2 5253.
46%
1934
Etelä-Karjala — Metsäpirtti
Laiho, Lauri
JR 38927
46%
1962
Kainuu — Säräisniemi
Leinonen, Erkki
JR 53737
46%
1935
Etelä-Savo — Heinävesi
Pennanen, Olavi
JR 53763
46%
1935
Etelä-Savo — Heinävesi
Pennanen, Olavi
SKVR VII2 3580.
45%
1912
Pohjois-Karjala — Valtimo
Nevalainen, Mandi
SKVR XIII2 5247.
44%
1912
Etelä-Karjala — Metsäpirtti
Koskivaara, Aleksanteri
SKVR XIII4 11321.
44%
1938
Etelä-Karjala — Koivisto
Mannonen, Ulla
JR 36178
44%
1938
Viena — Kontokki
Laiho, Lauri
JR 48116
44%
1951
Etelä-Karjala — Rautu
Onttonen, Helena
SKVR VII2 3575.
43%
1895
Pohjois-Karjala — Kiihtelysvaara
Rytkönen, Antti
JR 61825
43%
1936
Pohjois-Savo — Varkaus
Puustinen, Otto
JR 77161
43%
1939
Etelä-Savo — Rantasalmi
Sääski, Sylvi
JR 83744
43%
1962
Etelä-Karjala — Rautu
Vuorela, Lilli
JR 32382
43%
1943
Etelä-Karjala — Metsäpirtti
Kärki, Frans
JR 79493
42%
1939
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Uukuniemi
Toiviainen, Eino
JR 48058
42%
1936
Etelä-Karjala — Rautu
Onttonen, Helena
JR 73918
42%
1957
Etelä-Karjala — Viipuri mlk
Sassi, Mirjam
JR 40505
42%
1935
Pohjois-Karjala — Nurmes
Lukkarinen, Toimi
JR 29920
41%
1957
Etelä-Karjala — Käkisalmi
Kuisma, Maria
JR 31153
41%
1937
Aunus — Repola
Kyöttinen, Pekka
JR 31938
40%
1942
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Suistamo
Kärki, Frans
JR 54374
40%
1937
Etelä-Karjala — Muolaa
Pennanen, Olavi
SKVR VIII 1888.
39%
1911
Varsinais-Suomi — Pöytyä
Vihervaara, Eemeli
SKVR VIII 2454.
39%
1909
Varsinais-Suomi — Uskela
Kallio, Ilmari
SKVR XII1 1079.
39%
1915
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 25726
39%
1957
Etelä-Karjala — Sakkola
Kilpelä, Eeva
JR 56730
39%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 57325
39%
1932
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 67099
39%
1966
Pohjois-Karjala — Liperi
Reijonen, Aino
SKVR XII1 600.
39%
1915
Kainuu — Kajaani
Paulaharju, Samuli ja Jenny
SKVR XII2 8215.
38%
1935
Pohjois-Pohjanmaa — Muhos
Lyttinen, Hilda
JR 59286
38%
1957
Itä- ja Pohjois-Inkeri — Miikkulainen
Pesonen, Eeva
JR 73818
38%
1961
Etelä-Karjala — Äyräpää
Sanakirjasäätiön välityksellä,
JR 60939
38%
1962
Etelä-Karjala — Kivennapa
Pulliainen, Liina
JR 53612
38%
1935
Etelä-Savo — Heinävesi
Pennanen, Olavi
JR 53684
37%
1935
Etelä-Savo — Heinävesi
Pennanen, Olavi
SKVR VII2 3577.
37%
1909
Pohjois-Karjala — Kiihtelysvaara
Niemi, A. R.
SKVR VII2 3568 α.
37%
1877
Pohjois-Karjala — Liperi
Borenius, A. A.
JR 26329
37%
1957
Etelä-Karjala — Metsäpirtti
Klaus, Helena
JR 75022
37%
1954
Etelä-Karjala — Kivennapa
Seppänen, Hilma
SKVR XIV 646.
37%
1939
Uusimaa — Artjärvi
Saarto, Maila
JR 32643
37%
1946
Etelä-Karjala — Metsäpirtti
Kärki, Frans
JR 29912
37%
1960
Etelä-Karjala — Rautu
Kuisma, Maija-Liisa
JR 07060
36%
1938
Kainuu — Kuhmo
Heikkinen, Eetu
JR 32663
36%
1947
Etelä-Karjala — Metsäpirtti
Kärki, Frans
SKVR XIII2 5262.
36%
1934
Etelä-Karjala — Sakkola
Laiho, Lauri
JR 36501
36%
1937
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Sortavala mlk
Laine, Elli
JR 43036
35%
1936
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Sortavala mlk
Moilanen, Matti
JR 29594
35%
1885
Pohjois-Karjala — Nurmes
Krohn, Kaarle
JR 59837
35%
1938
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Suistamo
Plattonen, Niilo
JR 76888
35%
1938
Etelä-Savo — Kangaslampi
Sääski, Sylvi
JR 53845
35%
1935
Etelä-Savo — Heinävesi
Pennanen, Olavi
SKVR XII1 625.
35%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 62963
34%
1952
Etelä-Karjala — Rautu
Pöyhönen, Martti
SKVR VIII 1881.
34%
1909
Varsinais-Suomi — Kuusjoki
Kallio, V. J.
JR 19234
34%
1938
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Sortavala
Jormakka, Kaisu
JR 33813
34%
1959
Etelä-Karjala — Pyhäjärvi Vpl.
Kärki, Frans
JR 54408
33%
1937
Etelä-Karjala — Muolaa
Pennanen, Olavi
SKVR VII2 3579.
33%
1909
Pohjois-Karjala — Juuka
Kokkonen, Heikki
JR 19990
32%
1938
Satakunta — Mouhijärvi
Järventausta, Eero
JR 77844
32%
1944
Keski-Inkeri — Skuoritsa
Sääski, Sylvi
JR 79622
32%
1962
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Uukuniemi
Toiviainen, Eino
JR 83202
32%
1945
Etelä-Karjala — Sakkola
Virolainen, Maria
SKVR XIV 653.
32%
1885
Uusimaa — Porvoo
Tuomala, J. E.
SKVR XII1 649.
32%
1915
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 33235
31%
1951
Etelä-Karjala — Metsäpirtti
Kärki, Frans
SKVR XII1 1078.
31%
1915
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XIII4 11305.
31%
1936
Etelä-Karjala — Rautu
Pennanen, Olavi
JR 72708
31%
1913
Satakunta — Eräjärvi
Salo, Aukusti
SKVR XIII2 5554.
31%
1935
Etelä-Karjala — Metsäpirtti
Laiho, Lauri
JR 54852
30%
1946
Etelä-Karjala — Kivennapa
Pennanen, Olavi
SKVR V3 1008.
30%
1894
Itä- ja Pohjois-Inkeri — Lempaala
Neovius, A. D.
SKVR X1 708.
30%
1909
Satakunta — Tampere
Kallio, V. J.
JR 17447
30%
1957
Etelä-Karjala — Äyräpää
Hörkkä, Lempi
SKVR XIII4 11334.
30%
1938
Etelä-Karjala — Säkkijärvi
Mannonen, Ulla
SKVR XIII2 5250.
30%
1934
Etelä-Karjala — Metsäpirtti
Haltsonen, Sulo
SKVR XII1 680.
30%
1932
Länsipohja — Junosuvanto
Haltsonen, Sulo
JR 83193
30%
1945
Etelä-Karjala — Sakkola
Virolainen, Maria
JR 08832
29%
1962
Pohjois-Karjala — Joensuu
Hirvonen, Olga
JR 06738
29%
1961
Etelä-Karjala — Kanneljärvi
Havia, Katri
SKVR XIII2 5299.
29%
1934
Etelä-Karjala — Vuoksenranta
Haltsonen, Sulo
JR 62133
29%
1948
Etelä-Savo — Virtasalmi
Pöyhönen, Martti
SKVR VIII 2455.
29%
1912
Varsinais-Suomi — Uskela
Kallio, Niilo
JR 76491
29%
1963
Pohjois-Karjala — Rääkkylä
Suomalainen, Lyyli
JR 23574
29%
1952
Etelä-Karjala — Vuoksela
Karppinen, Kyllikki
JR 62953
29%
1952
Etelä-Karjala — Rautu
Pöyhönen, Martti
JR 83298
29%
1964
Etelä-Karjala — Rautu
Virtanen, Leea
JR 26348
28%
1957
Etelä-Karjala — Metsäpirtti
Klaus, Helena
JR 64649
28%
1968
Peräpohjola — Alatornio
Railonsala, Artturi
SKVR VIII 1890.
28%
1915
Varsinais-Suomi — Merimasku
Toivonen, Yrjö
JR 50557
28%
1954
Etelä-Savo — Juva
Paronen, Aili
JR 27220
28%
1962
Etelä-Karjala — Uusikirkko Vpl.
Kontunen, Alma
JR 39937
28%
1935
Etelä-Karjala — Kaukola
Liukkonen, Väinö
SKVR VII2 3568.
28%
1890
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Suistamo
Sivori, E.
SKVR VII2 3585.
28%
1890
Pohjois-Karjala — Pielisjärvi
Sivori, E.
SKVR VIII 1883.
28%
1913
Varsinais-Suomi — Maaria
Isotalo, Paavo
SKVR VIII 1886.
28%
1908
Varsinais-Suomi — Pöytyä
Lehtisalo, T. V.
SKVR VIII 1889.
28%
1913
Varsinais-Suomi — Yläne
Rantasalo, Varma
SKVR IX1 1007.
28%
1913
Häme — Tammela
Vihervaara, Eemeli
SKVR IX1 1009.
28%
1913
Häme — Sääksmäki
Salo, Aukusti
SKVR IX1 1011.
28%
1914
Häme — Hattula
Salo, Aukusti
SKVR IX1 1013.
28%
1914
Häme — Hattula
Salo, Aukusti
SKVR IX1 1016.
28%
1913
Häme — Renko
Salo, Aukusti
SKVR IX1 1034.
28%
1913
Häme — Hauho
Salo, Aukusti
SKVR IX1 1035.
28%
1913
Häme — Hauho
Toivonen, K. K.
SKVR IX1 1037.
28%
1913
Häme — Luopioinen
Salo, Aukusti
SKVR X1 706 α.
28%
1931
Satakunta — Kihniö
Pohjankanervo, T.
SKVR XII1 604.
28%
1926
Pohjois-Pohjanmaa — Kestilä
Myllyoja, Antti
SKVR XII1 685.
28%
1932
Länsipohja — Korpilompolo
Paulaharju, Samuli ja Jenny
SKVR XII2 8214.
28%
1925
Peräpohjola — Inari
Paulaharju, Samuli ja Jenny
SKVR XII2 8219.
28%
1933
Länsipohja — Pajala
Paulaharju, Samuli ja Jenny
SKVR XIII2 5292.
28%
1933
Etelä-Karjala — Kurkijoki
Haltsonen, Sulo
SKVR XIII2 5301.
28%
1934
Etelä-Karjala — Vuoksenranta
Haltsonen, Sulo
JR 23560
28%
1952
Etelä-Karjala — Muolaa
Karppinen, Kyllikki
JR 25872
28%
1957
Itä- ja Pohjois-Inkeri — Lempaala
Kilpelä, Eeva
JR 00675
28%
1969
Varsinais-Suomi — Pertteli
Aitamäki, Kaarlo
JR 36478
28%
1937
Pohjois-Karjala — Tohmajärvi
Laine, Elli
JR 36493
28%
1937
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Ruskeala
Laine, Elli
JR 39171
28%
1936
Satakunta — Pomarkku
Lepistö, Eino
JR 51568
28%
1930
Etelä-Pohjanmaa — Ylihärmä
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 53702
28%
1935
Etelä-Savo — Heinävesi
Pennanen, Olavi
JR 53791
28%
1935
Etelä-Savo — Heinävesi
Pennanen, Olavi
JR 55120
28%
1910
Etelä-Pohjanmaa — Isokyrö
Penttala, Viljo
JR 60223
28%
1936
Satakunta — Pomarkku
Porin tyttölyseo
JR 64942
28%
1968
Peräpohjola — Karunki
Railonsala, Artturi
JR 65174
28%
1968
Peräpohjola — Simo
Railonsala, Artturi
JR 66762
28%
1965
Häme — Janakkala
Ratia, Mildred
JR 67570
28%
1932
Uusimaa — Hyvinkää
Renlund, T.
JR 67794
28%
1937
Kainuu — Posio
Rinne, Reino
JR 73814
28%
1963
Etelä-Karjala — Rautjärvi
Sanakirjasäätiön välityksellä,
JR 74577
28%
1937
Etelä-Pohjanmaa — Laihia
Seppälä, Santeri
JR 76786
28%
1937
Pohjois-Savo — Leppävirta
Sääski, Sylvi
JR 78124
28%
1956
Etelä-Karjala — Lumivaara
Sääski, Sylvi
JR 80104
28%
1935
Etelä-Pohjanmaa — Laihia
Torsti, E. H.
JR 82514
28%
1933
Pohjois-Karjala — Kitee
Vauhkonen, Pekka
JR 34927
27%
1936
Itä- ja Pohjois-Inkeri — Miikkulainen
Laiho, Aili
JR 07721
27%
1965
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Impilahti
Helenius, Mirjam
JR 37927
27%
1963
Etelä-Karjala — Kuolemajärvi
Lattu, Hilma
JR 48487
27%
1959
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Suistamo
Oulasmaa, Siiri
SKVR VI1 1194.
27%
1920
Etelä-Savo — Mäntyharju
Hotinen, Juho
SKVR X1 708 α.
27%
1918
Satakunta — Tampere
Lindström, Olga
JR 43582
27%
1936
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Sortavala mlk
Moilanen, Toini
JR 46552
27%
1962
Etelä-Pohjanmaa — Kaustinen
Ojala, Katri
SKVR XIII4 11316.
27%
1938
Etelä-Karjala — Kivennapa
Munne, Anna
JR 33108
27%
1950
Etelä-Karjala — Pyhäjärvi Vpl.
Kärki, Frans
JR 33110
27%
1950
Etelä-Karjala — Pyhäjärvi Vpl.
Kärki, Frans
JR 59801
27%
1938
Pohjois-Karjala — Joensuu
Pitkänen, Maria
JR 64943
27%
1968
Peräpohjola — Karunki
Railonsala, Artturi
JR 28344
26%
1937
Uusimaa — Hyvinkää
Koskinen, Nanny
JR 39184
26%
1936
Satakunta — Vampula
Lepistö, Eino
JR 18465
26%
1962
Etelä-Karjala — Pyhäjärvi Vpl.
Inkinen, Kaisa
JR 25802
26%
1957
Etelä-Karjala — Muolaa
Kilpelä, Eeva
SKVR XIII2 5248.
26%
1913
Etelä-Karjala — Metsäpirtti
Koskivaara, Aleksanteri
SKVR XIII4 11303.
26%
1936
Etelä-Karjala — Rautu
Pennanen, Olavi
JR 33123
26%
1950
Etelä-Karjala — Pyhäjärvi Vpl.
Kärki, Frans
JR 68905
26%
1962
Etelä-Karjala — Metsäpirtti
Ryyppö, Aulis
JR 83976
26%
1939
Kainuu — Kuhmo
Väänänen, Jorma
JR 38065
26%
1936
Satakunta — Orivesi
Lauttajärvi, Liina
SKVR XIII4 11304.
26%
1936
Etelä-Karjala — Rautu
Pennanen, Olavi
JR 42950
26%
1936
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Salmi
Mikkonen, Mikko
SKVR XIII4 11328.
25%
1937
Etelä-Karjala — Kaukola
Paavilainen, Simo
JR 54773
25%
1946
Etelä-Karjala — Kivennapa
Pennanen, Olavi
SKVR IX1 1012.
25%
1914
Häme — Hattula
Salo, Aukusti
SKVR IX1 1014.
25%
1914
Häme — Hattula
Salo, Aukusti
SKVR XIII4 11314.
25%
1938
Etelä-Karjala — Kivennapa
Mannonen, Ulla
SKVR VIII 1891.
25%
1914
Varsinais-Suomi — Rusko
Saariluoma, Vilho
JR 59259
25%
1962
Itä- ja Pohjois-Inkeri — Toksova
Pesonen, Eeva
JR 75211
25%
1955
Etelä-Karjala — Kivennapa
Seppänen, Hilma
JR 01151
25%
1891
Etelä-Karjala — Sakkola; Itä- ja Pohjois-Inkeri — Lempaala
Alava, Vihtori
JR 33476
25%
1952
Etelä-Karjala — Pyhäjärvi Vpl.
Kärki, Frans
JR 39218
25%
1945
Satakunta — Vampula
Lepistö, Eino
SKVR XIII4 11315.
25%
1938
Etelä-Karjala — Kivennapa
Mannonen, Ulla
JR 56497
25%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XIII2 5270.
25%
1925
Etelä-Karjala — Uusikirkko Vpl.
Högström, Harald
SKVR VIII 1885.
25%
1913
Varsinais-Suomi — Marttila
Vihervaara, Eemeli
JR 33514
25%
1952
Etelä-Karjala — Sakkola
Kärki, Frans
JR 60659
25%
1959
Etelä-Karjala — Johannes
Pukonen, Elsa
SKVR VIII 1893.
24%
1910
Varsinais-Suomi — Uskela
Kallio, Ilmari
SKVR IX1 1015.
24%
1913
Häme — Hattula
Salo, Aukusti
SKVR IX1 1031.
24%
1914
Häme — Koski Hl
Aaltonen, Esko
SKVR IX1 1045.
24%
1914
Häme — Asikkala
Aaltonen, Esko
SKVR IX1 1046.
24%
1914
Häme — Hollola
Aaltonen, Esko
SKVR XII1 679.
24%
1932
Länsipohja — Junosuvanto
Haltsonen, Sulo
SKVR XII2 8224.
24%
1934
Ruija — Porsanki
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 26208
24%
1936
Pohjois-Pohjanmaa — Kalajoki
Kivioja, V. H.
JR 51569
24%
1930
Etelä-Pohjanmaa — Ylihärmä
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 57633
24%
1932
Peräpohjola — Turtola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 63927
24%
1957
Itä- ja Pohjois-Inkeri — Valkeasaari
Railonsala, Artturi
JR 32839
24%
1948
Etelä-Karjala — Sakkola
Kärki, Frans
JR 54450
24%
1937
Etelä-Karjala — Muolaa
Pennanen, Olavi
JR 08249
24%
1932
Viena — Uhtua
Hilippälä, Huoti
JR 73716
24%
1951
Etelä-Karjala — Uusikirkko Vpl.
Sanakirjasäätiön välityksellä,
SKVR VI1 1582.
24%
1884
Etelä-Savo — Joroinen
Kinnunen, A.
JR 42664
24%
1962
Satakunta — Pori
Meri, Kaisa
SKVR XII1 645.
24%
1915
Peräpohjola — Ylitornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 06893
24%
1936
Satakunta — Hämeenkyrö
Heikkilä, Heimo
JR 56915
24%
1932
Peräpohjola — Kemijärvi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 56923
24%
1932
Peräpohjola — Kemijärvi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 57742
24%
1932
Peräpohjola — Turtola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR VII2 3576.
24%
1895
Pohjois-Karjala — Kiihtelysvaara
Rytkönen, Antti
SKVR X1 710.
24%
1913
Satakunta — Virrat
Leander, M.
JR 05976
24%
1936
Etelä-Pohjanmaa — Kauhajoki
Harju, Helmi
JR 38013
24%
1962
Etelä-Karjala — Kanneljärvi
Launiainen, Ida
JR 33814
24%
1959
Etelä-Karjala — Pyhäjärvi Vpl.
Kärki, Frans
JR 54333
24%
1937
Etelä-Karjala — Muolaa
Pennanen, Olavi
SKVR XII1 617.
24%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 620.
24%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 624.
24%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 628.
24%
1915
Peräpohjola — Karunki
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 636.
24%
1920
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 643.
24%
1915
Peräpohjola — Turtola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 652.
24%
1915
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 668.
24%
1920
Peräpohjola — Kittilä
Paulaharju, Samuli ja Jenny
SKVR XII1 697.
24%
1920
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XIII4 11326.
24%
1937
Etelä-Karjala — Heinjoki
Helaharju, Juho
SKVR XIV 675.
24%
1935
Uusimaa — Inkoo
Velho, Osku
JR 18463
24%
1962
Etelä-Karjala — Pyhäjärvi Vpl.
Inkinen, Kaisa
JR 55233
24%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 55425
24%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 55779
24%
1920
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 56509
24%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 56610
24%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 56683
24%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 56694
24%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 56698
24%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 57465
24%
1932
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 57651
24%
1932
Peräpohjola — Turtola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 57673
24%
1932
Peräpohjola — Turtola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 57739
24%
1932
Peräpohjola — Turtola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 57954
24%
1932
Peräpohjola — Sodankylä
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XIII4 11309.
24%
1936
Etelä-Karjala — Rautu
Pennanen, Olavi
SKVR XIII2 5251.
24%
1934
Etelä-Karjala — Metsäpirtti
Haltsonen, Sulo
SKVR XII1 657.
24%
1915
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 27984
23%
1935
Kainuu — Ristijärvi
Koskelo, Katri
JR 59264
23%
1962
Itä- ja Pohjois-Inkeri — Toksova
Pesonen, Eeva
JR 59580
23%
1951
Etelä-Karjala — Kivennapa
Pimiä, Amalia
JR 74970
23%
1954
Etelä-Karjala — Kivennapa
Seppänen, Hilma
JR 32734
23%
1946
Etelä-Karjala — Sakkola
Kärki, Frans
JR 56667
23%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 59390
23%
1957
Etelä-Karjala — Kivennapa
Pessinen, Eeva
JR 59400
23%
1957
Etelä-Karjala — Kuolemajärvi
Pessinen, Eeva
JR 78357
23%
1956
Etelä-Karjala — Metsäpirtti
Sääski, Sylvi
SKVR XIII4 11299.
23%
1936
Etelä-Karjala — Rautu
Pennanen, Olavi
JR 18671
23%
1962
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Impilahti
Jaatinen, Elsa
JR 00680
23%
1969
Varsinais-Suomi — Pertteli
Aitamäki, Kaarlo
SKVR XIII4 11624.
23%
1938
Etelä-Karjala — Uusikirkko Vpl.
Mannonen, Ulla
JR 80465
23%
1936
Etelä-Pohjanmaa — Evijärvi
Tuomaala, Väinö
JR 19098
23%
1935
Pohjois-Savo — Suonenjoki
Jalkanen, Yrjö
JR 08404
23%
1962
Pohjois-Karjala — Nurmes
Hirvonen, Aino
JR 34734
23%
1936
Satakunta — Merikarvia
Laiho, Aili
JR 35878
23%
1936
Varsinais-Suomi — Uusikirkko Tl.
Laiho, Lauri
JR 53827
23%
1935
Etelä-Savo — Heinävesi
Pennanen, Olavi
JR 62815
23%
1952
Etelä-Savo — Mikkeli mlk
Pöyhönen, Martti
JR 78033
23%
1956
Etelä-Karjala — Lumivaara
Sääski, Sylvi
JR 80452
23%
1936
Etelä-Pohjanmaa — Evijärvi
Tuomaala, Väinö
JR 32714
23%
1946
Etelä-Karjala — Sakkola
Kärki, Frans
SKVR XII1 665.
23%
1915
Peräpohjola — Kolari
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XIII4 11320.
23%
1937
Etelä-Karjala — Koivisto
Mannonen, Ulla
JR 32317
23%
1928
Satakunta — Vesilahti
Kärki, Frans
JR 32494
23%
1945
Keski-Inkeri — Skuoritsa
Kärki, Frans
SKVR XIII2 5232.
23%
1932
Etelä-Karjala — Pyhäjärvi Vpl.
Kitunen
JR 59376
23%
1957
Etelä-Karjala — Heinjoki
Pessinen, Eeva
JR 57538
23%
1932
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 31445
22%
1957
Itä- ja Pohjois-Inkeri — Valkeasaari
Kälviäinen, Matti
SKVR XIV 667.
22%
1937
Uusimaa — Hyvinkää
Andelin, Vilho
JR 07033
22%
1936
Pohjois-Savo — Vieremä
Heikkinen, Anna
SKVR IX1 1003.
22%
1913
Häme — Pälkäne
Anttila, Eero
JR 36808
22%
1962
Pohjois-Pohjanmaa — Piippola
Laitila, Elina
JR 37791
22%
1962
Etelä-Karjala — Koivisto
Lankinen, Emma
JR 38777
22%
1962
Etelä-Pohjanmaa — Vimpeli
Lehtimäki, Aleksi
SKVR VI1 1192.
22%
1933
Etelä-Savo — Savitaipale
Kohvakka, Toini
SKVR VI1 1198.
22%
1913
Etelä-Savo — Mäntyharju
Kantele, Toini
SKVR VI1 1199.
22%
1904
Etelä-Savo — Hirvensalmi
Lundqvist, Ingeborg
SKVR VI1 1204.
22%
1886
Etelä-Savo — Kerimäki
Kuopion lyseon toverikunta
SKVR VI2 6649.
22%
1890
Etelä-Savo — Luumäki
Alava, Vihtori
SKVR VI2 6668.
22%
1934
Pohjois-Savo — Sonkajärvi
Kaukonen, Väinö
SKVR VII2 3566.
22%
1913
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Uukuniemi
Tuokko, M.
SKVR VII2 3574.
22%
1895
Pohjois-Karjala — Kiihtelysvaara
Rytkönen, Antti
SKVR VII2 3586.
22%
1910
Laatokan Karjala (Raja-Karjala)
Kallio, Alma
SKVR VIII 1845.
22%
1912
Varsinais-Suomi — Muurla
Saariluoma, Vilho
SKVR VIII 1882.
22%
1914
Varsinais-Suomi — Piikkiö
Häyrinen, Kalle
SKVR VIII 1895.
22%
1909
Varsinais-Suomi — Kuusjoki
Kallio, V. J.
SKVR VIII 1896.
22%
1888
Varsinais-Suomi — Turku
Borenius, A. A.
SKVR VIII 1897.
22%
1914
Varsinais-Suomi — Paattinen
Saariluoma, Vilho
SKVR VIII 1898.
22%
1913
Varsinais-Suomi — Yläne
Rantasalo, Varma
SKVR VIII 1900.
22%
1913
Varsinais-Suomi — Yläne
Vahlberg, K.
SKVR VIII 1903.
22%
1914
Varsinais-Suomi — Vahto
Saariluoma, Vilho
SKVR VIII 2856.
22%
1909
Varsinais-Suomi — Kuusjoki
Kallio, V. J.
SKVR IX1 1006.
22%
1914
Häme
Hämäläis-Osakunta
SKVR IX1 1008.
22%
1913
Häme — Akaa
Salo, Aukusti
SKVR IX1 1010.
22%
1914
Häme — Hattula
Salo, Aukusti
SKVR IX1 1018.
22%
1914
Häme — Janakkala
Aaltonen, Esko
SKVR IX1 1022.
22%
1913
Häme — Hausjärvi
Sykäri, Hilma
SKVR IX1 1026.
22%
1914
Häme — Hausjärvi
Aaltonen, Esko
SKVR IX1 1027.
22%
1914
Häme — Kärkölä
Aaltonen, Esko
SKVR IX1 1029.
22%
1886
Häme — Koski Hl
Leino, A.
SKVR IX1 1033.
22%
1914
Häme — Hauho
Keskitalo, E.
SKVR IX1 1044.
22%
1914
Häme — Asikkala
Groundstroem, Kalervo
SKVR IX1 1048.
22%
1888
Häme — Orimattila
Jakobson, A. V.
SKVR IX1 1050.
22%
1913
Häme — Orimattila
Hardén, Arthur
SKVR IX1 1061.
22%
1888
Häme — Luhanka
Lilius, Lilli
SKVR IX1 1065.
22%
1913
Häme — Jämsä
Sinisalo, Anni
SKVR IX1 1067.
22%
1908
Häme — Korpilahti
Kotikoski, J. W.
SKVR IX1 1068.
22%
1913
Häme — Korpilahti
Kaukoranta, Toivo
SKVR IX1 1071.
22%
1914
Häme — Hattula
Salo, Aukusti
SKVR IX1 1072.
22%
1914
Häme — Hattula
Salo, Aukusti
SKVR IX1 1073.
22%
1913
Häme — Hattula
Salo, Aukusti
SKVR IX1 1074.
22%
1914
Häme — Loppi
Aaltonen, Esko
SKVR IX1 1076.
22%
1914
Häme — Koski Hl
Aaltonen, Esko
SKVR IX1 1078.
22%
1915
Häme — Luopioinen
Vallenius, Niilo
SKVR IX2 123.
22%
1913
Keski-Suomi — Uurainen
Koskenjaakko, Anshelm
SKVR IX2 126.
22%
1914
Keski-Suomi — Sumiainen
Häyrinen, Kalle
SKVR IX2 127.
22%
1913
Keski-Suomi — Konginkangas
Koskenjaakko, Anshelm
SKVR IX2 128.
22%
1913
Keski-Suomi — Konginkangas
Kaukoranta, Toivo
SKVR X1 696 α.
22%
1924
Satakunta — Ahlainen
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
SKVR X1 698.
22%
1889
Satakunta — Noormarkku
Ollinen, J. F.
SKVR X1 703.
22%
1924
Satakunta — Huittinen
Hirsikoski, Anna
SKVR X1 705.
22%
1913
Satakunta — Honkajoki
Kallio, V. J.
SKVR X1 708 β.
22%
1924
Satakunta — Ruovesi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
SKVR XI 80.
22%
1913
Etelä-Pohjanmaa — Isojoki
Kallio, V. J.
SKVR XI 86.
22%
1914
Etelä-Pohjanmaa — Veteli
Salmela, Alfred
SKVR XI 89.
22%
1921
Etelä-Pohjanmaa — Kälviä
Tikanoja, Eevi
SKVR XI 90.
22%
1887
Etelä-Pohjanmaa — Laihia
Kotkanen, Juho
SKVR XI 93.
22%
1900
Etelä-Pohjanmaa — Ylihärmä
Korpi, I.
SKVR XI 2528.
22%
1890
Etelä-Pohjanmaa — Ylihärmä
Takala, E. E.
SKVR XI 2529.
22%
1870
Etelä-Pohjanmaa — Veteli
Aspelin, J. R.
SKVR XII1 622.
22%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 640.
22%
1915
Peräpohjola — Simo
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 654.
22%
1915
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 676.
22%
1932
Länsipohja — Junosuvanto
Haltsonen, Sulo
SKVR XII1 677.
22%
1932
Länsipohja — Vittanki
Haltsonen, Sulo
SKVR XII1 681.
22%
1932
Länsipohja — Vittanki
Haltsonen, Sulo
SKVR XII1 684.
22%
1932
Länsipohja — Täräntö
Paulaharju, Samuli ja Jenny
SKVR XII1 686.
22%
1931
Ruija — Nordkapp
Paulaharju, Samuli ja Jenny
SKVR XII1 695.
22%
1915
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII2 8220.
22%
1933
Länsipohja — Jällivaara
Paulaharju, Samuli ja Jenny
SKVR XIII2 5268.
22%
1903
Etelä-Karjala — Uusikirkko Vpl.
Paulaharju, Samuli ja Jenny
SKVR XIII2 5280.
22%
1935
Etelä-Karjala — Koivisto
Laiho, Lauri
SKVR XIII2 5287.
22%
1911
Etelä-Karjala — Käkisalmi
Komonen, Antti
SKVR XIII2 5298.
22%
1935
Etelä-Karjala — Kirvu
Kirvun Tietävälän nuorisoseuran arkisto
SKVR XIII2 5319.
22%
1935
Etelä-Karjala — Seiskari
Laiho, Aili
SKVR XIII4 11313.
22%
1936
Etelä-Karjala — Kivennapa
Terijoen Yhteislyseon oppilaat
SKVR XIII4 11318.
22%
1938
Etelä-Karjala — Uusikirkko Vpl.
Mannonen, Ulla
SKVR XIII4 11331.
22%
1938
Etelä-Karjala — Kirvu
Kymäläinen, Ensio
SKVR XIII4 11336.
22%
1936
Etelä-Karjala — Suursaari
Laiho, Lauri
SKVR XIV 609.
22%
1920
Uusimaa — Vehkalahti
Vuorisalo, Katri
SKVR XIV 616.
22%
1937
Uusimaa — Sippola
Stenroth, Artur
SKVR XIV 641.
22%
1915
Uusimaa — Lapinjärvi
Salminen, Tyyne
SKVR XIV 644.
22%
1939
Uusimaa — Artjärvi
Saarto, Maila
SKVR XIV 650.
22%
1920
Uusimaa — Askola
Allén, Tyyne
SKVR XIV 652.
22%
1932
Uusimaa — Pukkila
Ollila, Reino
SKVR XIV 654.
22%
1915
Uusimaa — Porvoo mlk
Velho, Osku
SKVR XIV 661.
22%
1922
Uusimaa — Mäntsälä
Kivisoja, Helmi
SKVR XIV 668.
22%
1925
Uusimaa — Hyvinkää
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
SKVR XIV 669.
22%
1925
Uusimaa — Hyvinkää
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
SKVR XIV 670.
22%
1915
Uusimaa — Tuusula
Lindstedt, Armas
SKVR XIV 671.
22%
1915
Uusimaa — Tuusula
Lindstedt, Armas
SKVR XIV 672.
22%
1932
Uusimaa — Tuusula
Renlund, T.
SKVR XIV 674.
22%
1931
Uusimaa — Sammatti
Ruoppila, Veikko
JR 19408
22%
1936
Pohjois-Savo — Sonkajärvi
Juntunen, Liisa
JR 20585
22%
1962
Etelä-Pohjanmaa — Evijärvi
Järvinen, Matti
JR 21929
22%
1909
Etelä-Pohjanmaa — Soini
Kaltiala, J. P.
JR 23500
22%
1962
Etelä-Savo — Sulkava
Karppinen, Helmi
JR 23860
22%
1937
Etelä-Savo — Pertunmaa
Kaukonen, Katri
JR 24932
22%
1932
Uusimaa — Mäntsälä
Kauppinen, Eino
JR 25774
22%
1957
Etelä-Karjala — Muolaa
Kilpelä, Eeva
JR 25790
22%
1957
Etelä-Karjala — Muolaa
Kilpelä, Eeva
JR 25821
22%
1957
Etelä-Karjala — Muolaa
Kilpelä, Eeva
JR 26442
22%
1934
Etelä-Savo — Lappee
Kohvakka, Toini
JR 27716
22%
1935
Pohjois-Pohjanmaa — Raahe
Korpi, Henna
JR 00626
22%
1936
Pohjois-Savo — Vehmersalmi
Airaksinen, Emil
JR 00765
22%
1947
Satakunta — Honkajoki
Alanen, Viljo
JR 01001
22%
1889
Keski-Suomi — Saarijärvi
Alava, Vihtori
JR 04538
22%
1933
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Suistamo
Haavio, Martti
JR 05660
22%
1957
Häme — Asikkala
Halme, Wilhelmina
JR 06911
22%
1938
Pohjois-Pohjanmaa — Oulu
Heikkilä, Heimo
JR 07140
22%
1952
Etelä-Karjala — Räisälä
Heikkonen, Siviä
JR 09115
22%
1938
Etelä-Pohjanmaa — Soini
Hongisto, Tyyne
JR 09306
22%
1962
Häme — Orimattila
Huisko, Aino
JR 10227
22%
1925
Häme — Jämsä
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 10267
22%
1925
Häme — Valkeakoski
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 16394
22%
1943
None
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 16827
22%
1944
Uusimaa — Mäntsälä
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 17030
22%
1959
Häme — Luhanka
Hänninen, Aino
JR 29807
22%
1962
Pohjois-Karjala — Polvijärvi
Kuikka, Inkeri
JR 30533
22%
1936
Etelä-Karjala — Kanneljärvi
Kurppa, Aino
JR 32338
22%
1928
Etelä-Pohjanmaa — Laihia
Kärki, Frans
JR 32428
22%
1944
Keski-Inkeri — Skuoritsa
Kärki, Frans
JR 32474
22%
1936
Satakunta — Vesilahti
Kärki, Frans
JR 32578
22%
1946
Pohjois-Karjala — Pälkjärvi
Kärki, Frans
JR 32710
22%
1946
Etelä-Karjala — Sakkola
Kärki, Frans
JR 33459
22%
1952
Itä- ja Pohjois-Inkeri — Miikkulainen
Kärki, Frans
JR 34737
22%
1936
Satakunta — Merikarvia
Laiho, Aili
JR 35005
22%
1962
Keski-Suomi — Rautalampi
Laapotti, Anja
JR 35758
22%
1936
Satakunta — Merikarvia
Laiho, Lauri
JR 35760
22%
1936
Satakunta — Merikarvia
Laiho, Lauri
JR 39299
22%
1962
Etelä-Pohjanmaa — Lapua
Leppisalo, Eila
JR 39395
22%
1935
Etelä-Pohjanmaa — Isokyrö
Liimakka, Helmi
JR 39425
22%
1939
Keski-Suomi — Karstula
Liimatainen, Pauli
JR 39869
22%
1926
Etelä-Pohjanmaa — Perho
Linna, Eino, S.
JR 40556
22%
1935
Pohjois-Pohjanmaa — Kärsämäki
Luoma, Leander
JR 40814
22%
1924
Satakunta — Ruovesi
Luutonen, Ahto
JR 40945
22%
1954
Keski-Suomi — Viitasaari
Määttänen, Vieno
JR 43314
22%
1937
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Sortavala mlk
Moilanen, Matti
JR 44686
22%
1937
Satakunta — Siikainen
Myllymäki, Emilia
JR 44705
22%
1922
Häme — Orimattila
Myllyvirta, Aili
JR 45160
22%
1962
Etelä-Pohjanmaa — Lohtaja
Niemelä, Ahto
JR 45856
22%
1936
Pohjois-Savo — Pielavesi
Nissinen, Armas
JR 45910
22%
1937
Pohjois-Savo — Pielavesi
Nissinen, Armas
JR 46468
22%
1939
Pohjois-Pohjanmaa — Rantsila
Näsälä, Aune
JR 51571
22%
1930
Kainuu — Pudasjärvi
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 51585
22%
1930
Etelä-Pohjanmaa — Perho
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 52131
22%
1935
Länsipohja — Ruotsin Ylitornio
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 52135
22%
1935
Länsipohja — Jällivaara
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 52242
22%
1937
Länsipohja — Vittanki
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 52244
22%
1937
Länsipohja — Jukkasjärvi
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 53197
22%
1922
Häme — Orimattila
Peltola, Alli
JR 53269
22%
1932
Etelä-Pohjanmaa — Töysä
Peltonen, Erkki
JR 53753
22%
1935
Etelä-Savo — Heinävesi
Pennanen, Olavi
JR 55694
22%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 56138
22%
1915
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 57762
22%
1932
Peräpohjola — Turtola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 57817
22%
1932
Peräpohjola — Turtola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 57912
22%
1932
Peräpohjola — Sodankylä
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 59249
22%
1955
Itä- ja Pohjois-Inkeri — Toksova
Pesonen, Eeva
JR 59579
22%
1951
Etelä-Karjala — Kivennapa
Pimiä, Amalia
JR 59735
22%
1937
Pohjois-Karjala — Ilomantsi
Pirttilahti, Johan
JR 59836
22%
1938
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Suistamo
Plattonen, Niilo
JR 60265
22%
1938
Satakunta — Pori
Porin tyttölyseo
JR 61533
22%
1936
Pohjois-Pohjanmaa — Siikajoki
Putaala, Martti
JR 62114
22%
1948
Etelä-Savo — Virtasalmi
Pöyhönen, Martti
JR 62185
22%
1948
Etelä-Savo — Virtasalmi
Pöyhönen, Martti
JR 62902
22%
1952
Etelä-Savo — Hirvensalmi
Pöyhönen, Martti
JR 63368
22%
1938
Etelä-Pohjanmaa — Lapväärtti
Railonsala, Artturi
JR 63373
22%
1938
Etelä-Pohjanmaa — Lapväärtti
Railonsala, Artturi
JR 64016
22%
1962
Pohjois-Pohjanmaa — Nivala
Railonsala, Artturi
JR 64095
22%
1962
Etelä-Pohjanmaa — Teuva
Railonsala, Artturi
JR 64135
22%
1968
Peräpohjola — Ranua
Railonsala, Artturi
JR 64138
22%
1968
Peräpohjola — Ranua
Railonsala, Artturi
JR 64650
22%
1968
Peräpohjola — Alatornio
Railonsala, Artturi
JR 65339
22%
1968
Peräpohjola — Keminmaa
Railonsala, Artturi
JR 65754
22%
1962
Satakunta — Pihlajavesi
Raivio, Lempi
JR 65795
22%
1921
Häme — Janakkala
Ranki, Aune
JR 66017
22%
1955
Keski-Suomi — Saarijärvi
Rantanen, Saimi
JR 66834
22%
1967
Häme — Janakkala
Ratia, Mildred
JR 67550
22%
1932
Uusimaa — Hyvinkää
Renlund, T.
JR 67605
22%
1932
Uusimaa — Hyvinkää
Renlund, T.
JR 67889
22%
1936
Etelä-Karjala — Kanneljärvi
Rissanen, Tyyne
JR 69321
22%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 69355
22%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 69447
22%
1932
Keski-Suomi — Laukaa
Saarijärven yhteiskoulu
JR 69491
22%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 69537
22%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 69646
22%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 69774
22%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 69779
22%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 69853
22%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 70030
22%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 70083
22%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 70305
22%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 70311
22%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 70322
22%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 70412
22%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 70586
22%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 75524
22%
1953
Keski-Suomi — Pihtipudas
Sevón, Hannes
JR 75605
22%
1953
Varsinais-Suomi — Lappi Tl.
Siltamäki, Markus
JR 75613
22%
1935
Etelä-Savo — Kerimäki
Silvennoinen, Heikki
JR 76737
22%
1922
Etelä-Karjala — Virolahti
Syrjänen, Rauha
JR 76747
22%
1937
Pohjois-Savo — Leppävirta
Sääski, Sylvi
JR 77057
22%
1939
Etelä-Savo — Sulkava
Sääski, Sylvi
JR 77863
22%
1944
Keski-Inkeri — Tuutari
Sääski, Sylvi
JR 78023
22%
1956
Etelä-Karjala — Lumivaara
Sääski, Sylvi
JR 78027
22%
1956
Etelä-Karjala — Lumivaara
Sääski, Sylvi
JR 78069
22%
1956
Etelä-Karjala — Lumivaara
Sääski, Sylvi
JR 78378
22%
1956
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Ruskeala
Sääski, Sylvi
JR 79623
22%
1962
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Uukuniemi
Toiviainen, Eino
JR 80453
22%
1936
Etelä-Pohjanmaa — Evijärvi
Tuomaala, Väinö
JR 80754
22%
1946
Etelä-Pohjanmaa — Töysä
Tuomaala, Väinö
JR 80889
22%
1949
Etelä-Pohjanmaa — Veteli
Tuomaala, Väinö
JR 83102
22%
1948
Keski-Inkeri — Hietamäki
Virolainen, Maria
JR 83130
22%
1948
Keski-Inkeri — Spankkova
Virolainen, Maria
JR 83157
22%
1948
Keski-Inkeri — Tyrö
Virolainen, Maria
JR 83164
22%
1945
Häme — Jämsä
Virolainen, Maria
JR 83769
22%
1946
Etelä-Karjala — Kivennapa
Vuorikoski, Terttu
JR 83930
22%
1935
Etelä-Savo — Hirvensalmi
Väänänen, Jorma
JR 84395
22%
1963
Etelä-Pohjanmaa — Kauhajoki
Äijö, Maija
JR 84434
22%
1962
Satakunta — Ruovesi
Ylämäkipää, Katri
SKVR XII1 616.
22%
1914
Peräpohjola — Alatornio
Hannula, Uuno
SKVR XII1 629.
22%
1915
Peräpohjola — Tervola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 662.
22%
1915
Peräpohjola — Kemijärvi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 669.
22%
1920
Peräpohjola — Kittilä
Paulaharju, Samuli ja Jenny
SKVR XII1 674.
22%
1920
Peräpohjola — Sodankylä
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 39951
22%
1962
Peräpohjola — Alatornio
Lohi, Veera
JR 50441
22%
1964
Peräpohjola — Tervola
Palosaari, Selina
JR 52042
22%
1935
Ruija — Porsanki
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 56552
22%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 57435
22%
1932
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 57592
22%
1932
Peräpohjola — Tervola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 82741
22%
1962
Peräpohjola — Karunki
Viita, Armas
JR 01974
22%
1957
Uusimaa — Hyvinkää
Andelin, Vilho
JR 30505
22%
1936
Pohjois-Karjala — Kaavi
Kuronen, Jalmari
SKVR XIII2 5282.
22%
1935
Etelä-Karjala — Koivisto
Mannonen, Ulla
SKVR XIII4 11608.
22%
1937
Etelä-Karjala — Koivisto
Mannonen, Ulla
JR 27866
22%
1964
Etelä-Karjala — Muolaa
Kortemaa, Sylvi
JR 56450
22%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 32240
22%
1941
Etelä-Karjala — Metsäpirtti
Kärki, Frans
JR 32241
22%
1941
Etelä-Karjala — Metsäpirtti
Kärki, Frans
SKVR XII1 618.
22%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 621.
22%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 623.
22%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 626.
22%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 631.
22%
1915
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 633.
22%
1915
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 642.
22%
1915
Peräpohjola — Turtola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 647.
22%
1915
Peräpohjola — Ylitornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 55924
22%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 56096
22%
1915
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 56373
22%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 56400
22%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 56542
22%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 56632
22%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 56892
22%
1932
Peräpohjola — Kemijärvi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR X1 728.
22%
1904
Satakunta — Orivesi
Aronsson, T.
SKVR XI 84.
22%
1909
Etelä-Pohjanmaa — Lehtimäki
Murtomäki, Kalle
JR 27415
22%
1954
Keski-Suomi — Viitasaari
Korhonen, Elin
JR 00126
22%
1962
Etelä-Savo — Juva
Aalto, Gabriel
JR 55684
22%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 57363
22%
1932
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 57772
22%
1932
Peräpohjola — Turtola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 57809
22%
1932
Peräpohjola — Turtola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 75081
22%
1954
Etelä-Karjala — Kivennapa
Seppänen, Hilma
JR 83270
22%
1937
Etelä-Savo — Sulkava
Virta, Alma
SKVR IX1 1024.
21%
1914
Häme — Hausjärvi
Aaltonen, Esko
JR 37950
21%
1966
Etelä-Karjala — Kuolemajärvi
Lattu, Hilma
JR 70555
21%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 57910
21%
1932
Peräpohjola — Sodankylä
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XIV 649.
21%
1919
Uusimaa — Myrskylä
Salminen, Väinö
SKVR XII1 641.
21%
1915
Peräpohjola — Turtola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 59747
21%
1937
Pohjois-Karjala — Ilomantsi
Pirttilahti, Johan
SKVR XIV 635.
21%
1903
Uusimaa — Elimäki
Kujala, Antti
JR 32834
21%
1948
Etelä-Karjala — Sakkola
Kärki, Frans
SKVR XIII4 11310.
21%
1936
Etelä-Karjala — Rautu
Pennanen, Olavi
JR 19109
21%
1935
Pohjois-Savo — Suonenjoki
Jalkanen, Yrjö
JR 25782
21%
1957
Etelä-Karjala — Muolaa
Kilpelä, Eeva
JR 34831
21%
1936
Etelä-Karjala — Suursaari
Laiho, Aili
SKVR VII2 3583.
21%
1828
Pohjois-Karjala — Pielisjärvi
Lönnrot, Elias
SKVR VI1 1553.
21%
1913
Etelä-Savo — Mäntyharju
Lindeman, Olga
JR 73788
21%
1963
Etelä-Savo — Puumala
Sanakirjasäätiön välityksellä,
JR 31514
21%
1906
Pohjois-Karjala — Polvijärvi
Kärki, Frans
JR 72360
21%
1908
Etelä-Karjala — Rautu
Salminen, Väinö
JR 25059
21%
1831
None
Keckman, K. N.
JR 35857
21%
1936
Varsinais-Suomi — Laitila
Laiho, Lauri
SKVR IX1 1070.
21%
1914
Häme — Hattula
Salo, Aukusti
JR 41075
21%
1957
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Impilahti
Makkula, Aino
JR 83961
20%
1939
Pohjois-Karjala — Nurmes
Väänänen, Jorma
JR 25106
20%
1831
None
Keckman, K. N.
SKVR XIV 603.
20%
1936
Uusimaa — Haapasaari
Laiho, Aili
JR 53479
20%
1942
Pohjois-Karjala — Nurmes
Peltonen, Erkki
JR 55913
20%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR IX1 1030.
20%
1914
Häme — Koski Hl
Aaltonen, Esko
JR 09015
20%
1963
Häme — Heinola mlk
Holstila, Liisa
JR 33776
20%
1958
Satakunta — Tottijärvi
Kärki, Frans
JR 34544
20%
1963
Satakunta — Tyrvää
Kärki, Frans
JR 50719
20%
1911
Häme — Iitti
Pasila, Niilo
JR 57822
20%
1932
Peräpohjola — Turtola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XIII2 5648.
20%
1837
Etelä-Karjala
Lönnrot, Elias
SKVR XII1 630.
20%
1909
Peräpohjola — Kemi
Paloheimo, Anni
SKVR IX1 1075.
20%
1914
Häme — Loppi
Aaltonen, Esko
SKVR XII1 670.
20%
1920
Peräpohjola — Kittilä
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 52368
20%
1937
Peräpohjola — Sodankylä
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 57003
20%
1932
Peräpohjola — Kemijärvi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 70121
20%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
SKVR XIII4 11297.
20%
1936
Etelä-Karjala — Rautu
Pennanen, Olavi
JR 02163
20%
1962
Uusimaa — Artjärvi
Arlin, Kaarlo
JR 32376
20%
1943
Etelä-Karjala — Metsäpirtti
Kärki, Frans
SKVR XIV 647.
20%
1935
Uusimaa — Myrskylä
Koskinen, Anna
SKVR XIII2 5274.
20%
1935
Etelä-Karjala — Koivisto
Haltsonen, Sulo
SKVR XIII2 5275.
20%
1935
Etelä-Karjala — Koivisto
Haltsonen, Sulo
SKVR XIII2 5278.
20%
1935
Etelä-Karjala — Koivisto
Laiho, Lauri
SKVR VI1 1184.
20%
1891
Etelä-Savo — Savitaipale
Jäkälä, Juho
SKVR VI1 1187.
20%
1933
Etelä-Savo — Lappee
Kohvakka, Toini
SKVR VI1 1196.
20%
1913
Etelä-Savo — Mäntyharju
Kantele, Toini
SKVR VI1 1200.
20%
1877
Etelä-Savo — Ristiina
Koskimies, A. V.
SKVR VI1 1214.
20%
1933
Etelä-Savo — Pieksämäki
Kohvakka, Toini
SKVR VI1 1216.
20%
1921
Pohjois-Savo — Suonenjoki
Vehviläinen, Annikki
SKVR VI1 1217.
20%
1914
Pohjois-Savo — Kuopio
Tossavainen, M.
SKVR VI1 1222.
20%
1909
Pohjois-Savo — Kiuruvesi
Tikkanen, Eino
SKVR VI2 6651.
20%
1890
Etelä-Savo — Lemi
Alava, Vihtori
SKVR VI2 6654.
20%
1934
Etelä-Savo — Lappee
Kohvakka, Toini
SKVR VI2 6665 β.
20%
1935
Pohjois-Savo — Kiuruvesi
Nivalainen, Juho
SKVR VI2 6666.
20%
1932
Pohjois-Savo — Vieremä
Rytkönen, Ahti
SKVR IX1 1017.
20%
1911
Häme — Janakkala
Vaara, V. B.
SKVR IX1 1020.
20%
1911
Häme — Hausjärvi
Mikkola, Edv.
SKVR IX1 1028.
20%
1914
Häme — Kärkölä
Aaltonen, Esko
SKVR IX1 1032.
20%
1914
Häme — Koski Hl
Aaltonen, Esko
SKVR IX1 1036.
20%
1913
Häme — Luopioinen
Regnell, Hanna
SKVR IX1 1040.
20%
1913
Häme — Asikkala
Kantele, Toini
SKVR IX1 1042.
20%
1914
Häme — Asikkala
Aaltonen, Esko
SKVR IX1 1049.
20%
1906
Häme — Orimattila
Heporauta, F. A.
SKVR IX1 1053.
20%
1914
Häme — Iitti
Groundstroem, Kalervo
SKVR IX1 1054.
20%
1914
Häme — Iitti
Groundstroem, Kalervo
SKVR IX1 1058.
20%
1909
Häme — Hartola
Koskenjaakko, Anshelm
SKVR IX2 121.
20%
1913
Keski-Suomi — Petäjävesi
Koskenjaakko, Anshelm
SKVR IX2 122.
20%
1913
Keski-Suomi — Jyväskylä mlk
Kaukoranta, Toivo
SKVR IX2 125.
20%
1913
Keski-Suomi — Sumiainen
Kaukoranta, Toivo
SKVR IX2 132.
20%
1913
Keski-Suomi — Saarijärvi
Koskenjaakko, Anshelm
SKVR IX2 136.
20%
1913
Keski-Suomi — Viitasaari
Kaukoranta, Toivo
SKVR X1 700.
20%
1888
Satakunta — Merikarvia
Roslin, M. K.
SKVR XI 2524.
20%
1883
Etelä-Pohjanmaa — Laihia
Tarkkanen, Matti
SKVR XII1 599.
20%
1897
Pohjois-Pohjanmaa — Piippola
Meriläinen, Heikki
SKVR XII1 603.
20%
1921
Pohjois-Pohjanmaa — Kalajoki
Hongell, Aune
SKVR XII1 607.
20%
1892
Pohjois-Pohjanmaa — Revonlahti
Koskimies, A. V.
SKVR XII1 632.
20%
1915
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 637.
20%
1915
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 644.
20%
1921
Peräpohjola — Turtola
Paulaharju, Samuli ja Jenny
SKVR XII1 648.
20%
1916
Peräpohjola — Ylitornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 664.
20%
1915
Peräpohjola — Kolari
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 671.
20%
1920
Peräpohjola — Muonio
Paulaharju, Samuli ja Jenny
SKVR XII1 675.
20%
1932
Länsipohja — Kaaresuvanto
Haltsonen, Sulo
SKVR XII1 678.
20%
1932
Länsipohja — Vittanki
Haltsonen, Sulo
SKVR XII1 682.
20%
1932
Länsipohja — Vittanki
Haltsonen, Sulo
SKVR XII1 687.
20%
1884
Pohjois-Pohjanmaa — Pyhäjärvi Ol.
Krohn, Kaarle
SKVR XII2 8223.
20%
1934
Ruija — Porsanki
Paulaharju, Samuli ja Jenny
SKVR XIII2 5273.
20%
1911
Etelä-Karjala — Koivisto
Vaara, V. B.
SKVR XIII2 5295.
20%
1891
Etelä-Karjala — Rautjärvi
Sirén, Signe
SKVR XIII2 5296.
20%
1917
Etelä-Karjala — Kirvu
Suomalainen, Johannes
SKVR XIII2 5297.
20%
1935
Etelä-Karjala — Kirvu
Kirvun Tietävälän nuorisoseuran arkisto
SKVR XIII2 5312.
20%
1890
Etelä-Karjala — Viipuri mlk
Alava, Vihtori
SKVR XIII4 11323.
20%
1937
Etelä-Karjala — Koivisto
Mannonen, Ulla
SKVR XIII4 11335.
20%
1937
Etelä-Karjala — Virolahti
Korpela, Jaakko
SKVR XIII4 11337.
20%
1936
Etelä-Karjala — Suursaari
Laiho, Lauri
SKVR XIV 610.
20%
1920
Uusimaa — Vehkalahti
Vuorisalo, Katri
SKVR XIV 613.
20%
1893
Uusimaa — Sippola
Rytkönen, Antti
SKVR XIV 617.
20%
1935
Uusimaa — Kotka
Tirronen, Uuno
SKVR XIV 618.
20%
1935
Uusimaa — Kymi
Einola, Viktor
SKVR XIV 634.
20%
1906
Uusimaa — Elimäki
Heporauta, F. A.
SKVR XIV 640.
20%
1913
Uusimaa — Lapinjärvi
Salminen, Tyyne
SKVR XIV 642.
20%
1915
Uusimaa — Lapinjärvi
Salminen, Tyyne
SKVR XIV 655.
20%
1915
Uusimaa — Porvoo mlk
Velho, Osku
SKVR XIV 659.
20%
1915
Uusimaa — Porvoo mlk
Velho, Osku
SKVR XIV 663.
20%
1915
Uusimaa — Mäntsälä
Louhe, Lempi
JR 20721
20%
1941
Peräpohjola — Turtola
Kaakinen, Iikka
JR 20808
20%
1941
Pohjois-Pohjanmaa — Piippola
Kaakinen, Iikka
JR 22424
20%
1936
Etelä-Savo — Mäntyharju
Karhu, J.
JR 23737
20%
1936
Etelä-Savo — Taipalsaari
Kaukonen, Katri
JR 23856
20%
1937
Etelä-Savo — Pertunmaa
Kaukonen, Katri
JR 23866
20%
1937
Etelä-Savo — Hirvensalmi
Kaukonen, Katri
JR 07038
20%
1923
Pohjois-Savo — Siilinjärvi
Heikkinen, Edith
JR 07408
20%
1935
Häme — Hartola
Heino, Arvo
JR 08309
20%
1935
Pohjois-Pohjanmaa — Pyhäjärvi Ol.
Hirvimäki, Aune
JR 10154
20%
1925
Keski-Suomi — Hankasalmi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 16011
20%
1943
Satakunta — Nokia
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 16706
20%
1944
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 16745
20%
1944
Uusimaa — Kymi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 28338
20%
1929
Peräpohjola — Savukoski
Koskinen, Lauri
JR 32401
20%
1935
Etelä-Pohjanmaa — Laihia
Kärki, Frans
JR 32411
20%
1935
Pohjois-Pohjanmaa — Pyhäjoki
Kärki, Frans
JR 32796
20%
1948
Keski-Inkeri — Skuoritsa
Kärki, Frans
JR 33556
20%
1953
Etelä-Pohjanmaa — Töysä
Kärki, Frans
JR 34871
20%
1936
Etelä-Karjala — Tytärsaari
Laiho, Aili
JR 37073
20%
1937
Pohjois-Savo — Kiuruvesi
Lämsä, Antti
JR 39657
20%
1935
Häme — Lahti
Lindsten, Juho
JR 40878
20%
1937
Etelä-Savo — Mikkeli
Lyytikäinen, Veikko
JR 41199
20%
1936
Pohjois-Pohjanmaa — Kestilä
Mannermaa, Ilmari
JR 51382
20%
1916
Peräpohjola — Rovaniemi
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 51570
20%
1930
Etelä-Pohjanmaa — Perho
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 51572
20%
1930
Etelä-Pohjanmaa — Perho
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 51573
20%
1930
Etelä-Pohjanmaa — Perho
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 51576
20%
1930
Ruija — Porsanki
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 52133
20%
1935
Länsipohja — Jällivaara
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 52243
20%
1937
Länsipohja — Pajala
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 54731
20%
1946
Etelä-Karjala — Kivennapa
Pennanen, Olavi
JR 54871
20%
1946
Etelä-Karjala — Kivennapa
Pennanen, Olavi
JR 56169
20%
1915
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 57068
20%
1932
Peräpohjola — Kolari
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 57079
20%
1932
Peräpohjola — Kolari
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 57083
20%
1932
Peräpohjola — Kolari
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 59738
20%
1937
Pohjois-Karjala — Ilomantsi
Pirttilahti, Johan
JR 61458
20%
1935
Pohjois-Pohjanmaa
Putaala, Martti
JR 61468
20%
1936
Pohjois-Pohjanmaa — Oulu
Putaala, Martti
JR 61560
20%
1936
Pohjois-Pohjanmaa — Oulu
Putaala, Martti
JR 61910
20%
1953
Pohjois-Karjala — Pielisjärvi
Pyykkö, Armi
JR 62504
20%
1950
Pohjois-Savo — Suonenjoki
Pöyhönen, Martti
JR 62809
20%
1952
Etelä-Savo — Mikkeli mlk
Pöyhönen, Martti
JR 62924
20%
1952
Etelä-Savo — Ristiina
Pöyhönen, Martti
JR 64021
20%
1962
Pohjois-Pohjanmaa — Nivala
Railonsala, Artturi
JR 64038
20%
1962
Kainuu — Paltamo
Railonsala, Artturi
JR 65333
20%
1968
Peräpohjola — Keminmaa
Railonsala, Artturi
JR 68978
20%
1935
Pohjois-Karjala — Pielisjärvi
Saarelainen, J. V.
JR 69288
20%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 69323
20%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 69385
20%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 69573
20%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 69629
20%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 69802
20%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 69854
20%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 69855
20%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 70343
20%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 70446
20%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 70636
20%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 70649
20%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 70706
20%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 70779
20%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 70790
20%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 70814
20%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 73717
20%
1951
Etelä-Karjala — Uusikirkko Vpl.
Sanakirjasäätiön välityksellä,
JR 76195
20%
1949
Etelä-Karjala — Seiskari
Stauffer, Kirsti
JR 77010
20%
1939
Etelä-Savo — Sulkava
Sääski, Sylvi
JR 77043
20%
1939
Etelä-Savo — Sulkava
Sääski, Sylvi
JR 79045
20%
1966
Etelä-Karjala — Kuolemajärvi
Timonen, Senni
JR 80733
20%
1945
Etelä-Pohjanmaa — Lapua
Tuomaala, Väinö
JR 80907
20%
1949
Etelä-Pohjanmaa — Veteli
Tuomaala, Väinö
JR 81045
20%
1946
Etelä-Pohjanmaa — Soini
Tuomaala, Väinö
JR 82600
20%
1956
Etelä-Karjala — Kirvu
Velling, Rauno
JR 83263
20%
1937
Etelä-Savo — Sulkava
Virta, Alma
JR 83132
20%
1948
Keski-Inkeri — Spankkova
Virolainen, Maria
SKVR XI 83.
20%
1924
Etelä-Pohjanmaa — Töysä
Peltonen, Erkki
JR 59914
20%
1966
Etelä-Pohjanmaa — Alavus
Pohjasniemi, Väinö
JR 35849
20%
1936
Varsinais-Suomi — Laitila
Laiho, Lauri
SKVR XII1 619.
20%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 635.
20%
1920
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 646.
20%
1915
Peräpohjola — Ylitornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 651.
20%
1915
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 673.
20%
1915
Peräpohjola — Sodankylä
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XIII2 5285.
20%
1909
Etelä-Karjala — Heinjoki
Sonkkila, Hilja
JR 57169
20%
1932
Peräpohjola — Muonio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 57181
20%
1932
Peräpohjola — Muonio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 57204
20%
1932
Peräpohjola — Muonio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 57265
20%
1932
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 57285
20%
1932
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 57301
20%
1932
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 57308
20%
1932
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 57359
20%
1932
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 57380
20%
1932
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 57390
20%
1932
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 57423
20%
1932
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 57927
20%
1932
Peräpohjola — Sodankylä
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR VIII 1902.
20%
1909
Varsinais-Suomi — Vahto
Vihervaara, Eemeli
SKVR IX1 1069.
20%
1913
Häme — Korpilahti
Vihervaara, Eemeli
JR 17323
20%
1962
Pohjois-Karjala — Eno
Härkönen, Olavi
SKVR VI1 1183.
20%
1888
Etelä-Savo — Lemi
Kouvo, Henrik
JR 19698
20%
1938
Etelä-Pohjanmaa — Kauhava
Jussila, Matti
JR 23615
20%
1937
Kainuu — Suomussalmi; Peräpohjola — Salla
Karvonen, Aukusti
JR 17172
20%
1936
Pohjois-Karjala — Tohmajärvi
Härkönen, Edvard
JR 37917
20%
1935
Pohjois-Pohjanmaa — Raahe
Lassila, Hilma
JR 56870
20%
1932
Peräpohjola — Kemijärvi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 56880
20%
1932
Peräpohjola — Kemijärvi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 57880
20%
1932
Peräpohjola — Sodankylä
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 61587
20%
1936
Pohjois-Pohjanmaa — Haukipudas
Putaala, Martti
JR 36603
19%
1960
Etelä-Karjala — Rautu
Laine, Ida
JR 46504
19%
1962
Pohjois-Pohjanmaa — Rantsila
Näsänen, Aune
SKVR XII1 627.
19%
1915
Peräpohjola — Karunki
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XIII4 11307.
19%
1936
Etelä-Karjala — Rautu
Pennanen, Olavi
JR 56843
19%
1932
Peräpohjola — Kemijärvi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 62463
19%
1950
Etelä-Savo — Virtasalmi
Pöyhönen, Martti
SKVR VIII 1905.
19%
1914
Varsinais-Suomi — Laitila
Sonkkila, Linda
SKVR VI2 6659.
19%
1890
Etelä-Savo — Joutseno
Alava, Vihtori
SKVR XIII2 5306.
19%
1890
Etelä-Karjala — Jääski
Alava, Vihtori
JR 57500
19%
1932
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR VIII 2974.
19%
1922
Varsinais-Suomi — Uskela
Nyyrikki, Ella
JR 59748
19%
1937
Pohjois-Karjala — Ilomantsi
Pirttilahti, Johan
JR 33061
19%
1950
Etelä-Karjala — Kirvu
Kärki, Frans
JR 02364
19%
1954
Pohjois-Pohjanmaa — Alavieska
Auranen, Helvi
JR 50499
19%
1936
Pohjois-Pohjanmaa — Ii
Palukka, Fiina
SKVR X1 702.
19%
1930
Satakunta — Siikainen
Oksanen Katri
JR 70541
19%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 67055
19%
1962
Etelä-Karjala — Valkjärvi
Ravantti, Aino
SKVR X1 701.
19%
1889
Satakunta — Merikarvia
Romppanen, Eevertti
SKVR X1 706 β.
19%
1889
Satakunta
Arho, A. O.
SKVR XI 2526.
19%
1883
Etelä-Pohjanmaa — Jurva
Tarkkanen, Matti
SKVR XIII2 5258.
19%
1934
Etelä-Karjala — Rautu
Laiho, Lauri
JR 76062
19%
1936
Ruija — Omasvuono
Sommerseth, Anton J.
JR 31349
19%
1937
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Suistamo
Kähmi, Martta
JR 67057
18%
1962
Etelä-Karjala — Valkjärvi
Ravantti, Aino
SKVR XI 82.
18%
1924
Etelä-Pohjanmaa — Töysä
Peltonen, Erkki
JR 34729
18%
1936
Satakunta — Merikarvia
Laiho, Aili
SKVR IX1 1056.
18%
1913
Häme — Heinola
Kekkonen, V.
SKVR XIV 625.
18%
1915
Uusimaa — Anjala
Blomqvist, Erkki
JR 17413
18%
1914
Uusimaa — Kymi
Häyrinen, Kalle
SKVR VI1 1212.
18%
1899
Etelä-Savo — Juva
Pasanen, T.
SKVR XIII2 5272.
18%
1911
Etelä-Karjala — Koivisto
Vaara, V. B.
SKVR XIII2 5277.
18%
1935
Etelä-Karjala — Koivisto
Kansanen, Erkki
SKVR XIII2 5283.
18%
1935
Etelä-Karjala — Koivisto
Väänänen, Jorma
JR 42146
18%
1962
Etelä-Karjala — Uusikirkko Vpl.
Marjamaa, Ester
SKVR VI1 1181.
18%
1922
Etelä-Savo — Luumäki
Puranen, Anni
SKVR VI1 1185.
18%
1889
Etelä-Savo — Lappee
Kemppi, A.
SKVR VI1 1186.
18%
1924
Etelä-Savo — Lappee
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
SKVR VI1 1190.
18%
1914
Etelä-Savo — Taipalsaari
Kotkanen, Väinö
SKVR VI1 1193.
18%
1913
Etelä-Savo — Mäntyharju
Haronen, Ester
SKVR VI1 1195.
18%
1913
Etelä-Savo — Mäntyharju
Kantele, Toini
SKVR VI1 1201.
18%
1890
Etelä-Savo — Ristiina
Tuomala, J. E.
SKVR VI1 1202.
18%
1933
Etelä-Savo — Puumala
Luukkonen, Kerttu
SKVR VI1 1213.
18%
1915
Etelä-Savo — Savonranta
Väisänen, A. O.
SKVR VI1 1218.
18%
1904
Pohjois-Savo — Pielavesi
Nousiainen, V.
SKVR VI2 6650.
18%
1890
Etelä-Savo — Lemi
Alava, Vihtori
SKVR VI2 6652.
18%
1934
Etelä-Savo — Lemi
Kohvakka, Toini
SKVR VI2 6653.
18%
1890
Etelä-Savo — Lappee
Alava, Vihtori
SKVR VI2 6658.
18%
1890
Etelä-Savo — Joutseno
Alava, Vihtori
SKVR VI2 6660.
18%
1890
Etelä-Savo — Savitaipale
Alava, Vihtori
SKVR VI2 6662.
18%
1934
Etelä-Savo — Ristiina
Kohvakka, Toini
SKVR VI2 6663.
18%
1934
Etelä-Savo — Ristiina
Kohvakka, Toini
SKVR VII2 3569.
18%
1895
Pohjois-Karjala — Kontiolahti
Rytkönen, Antti
SKVR VIII 1884.
18%
1892
Varsinais-Suomi — Marttila
Hildén, A.
SKVR IX1 1021.
18%
1914
Häme — Hausjärvi
Aaltonen, Esko
SKVR IX1 1041.
18%
1909
Häme — Asikkala
Koskenjaakko, Anshelm
SKVR IX1 1047.
18%
1914
Häme — Hollola
Aaltonen, Esko
SKVR IX1 1051.
18%
1892
Häme — Iitti
Hildén, A.
SKVR IX1 1066.
18%
1909
Häme — Jämsä
Kotikoski, J. W.
SKVR IX2 130.
18%
1893
Keski-Suomi — Saarijärvi
Liimatainen, A.
SKVR X1 699.
18%
1889
Satakunta — Noormarkku
Ollinen, J. F.
SKVR XI 79.
18%
1904
Etelä-Pohjanmaa — Isojoki
Munck, Edv.
SKVR XI 85.
18%
1928
Etelä-Pohjanmaa — Perho
Paulaharju, Samuli ja Jenny
SKVR XI 2527.
18%
1890
Etelä-Pohjanmaa — Ylihärmä
Takala, E. E.
SKVR XII1 606.
18%
1915
Pohjois-Pohjanmaa — Paavola
Jääskelä, Sakari
SKVR XII1 615 α.
18%
1933
Pohjois-Pohjanmaa — Haukipudas
Paulaharju, Samuli ja Jenny
SKVR XII1 639.
18%
1914
Peräpohjola — Simo
Räsänen, Martti
SKVR XII1 666.
18%
1915
Peräpohjola — Muonio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 691.
18%
1924
Pohjois-Pohjanmaa — Piippola
Haanpää, Pentti
SKVR XIII2 5284.
18%
1909
Etelä-Karjala — Johannes
Paulaharju, Samuli ja Jenny
SKVR XIII2 5302.
18%
1934
Etelä-Karjala — Vuoksenranta
Haltsonen, Sulo
SKVR XIII2 5303.
18%
1934
Etelä-Karjala — Vuoksenranta
Haltsonen, Sulo
SKVR XIII2 5304.
18%
1934
Etelä-Karjala — Vuoksenranta
Haltsonen, Sulo
SKVR XIII2 5307.
18%
1934
Etelä-Karjala — Antrea
Haltsonen, Sulo
SKVR XIII2 5320.
18%
1910
Etelä-Karjala — Suursaari
Porkka, Laina
SKVR XIII4 11338.
18%
1936
Etelä-Karjala — Suursaari
Laiho, Lauri
SKVR XIII4 11339.
18%
1936
Etelä-Karjala — Tytärsaari
Laiho, Lauri
SKVR XIII4 11467.
18%
1936
Etelä-Karjala — Muolaa
Terijoen Yhteislyseon oppilaat
SKVR XIV 602.
18%
1936
Uusimaa — Haapasaari
Laiho, Aili
SKVR XIV 608.
18%
1910
Uusimaa — Vehkalahti
Uski, Anton
SKVR XIV 619.
18%
1916
Uusimaa — Kymi
Husu, Anni
SKVR XIV 651.
18%
1911
Uusimaa — Askola
Laurinmäki, H. J.
SKVR XIV 656.
18%
1915
Uusimaa — Porvoo mlk
Velho, Osku
SKVR XIV 657.
18%
1915
Uusimaa — Porvoo mlk
Velho, Osku
SKVR XIV 662.
18%
1915
Uusimaa — Mäntsälä
Louhe, Lempi
SKVR XIV 666.
18%
1938
Uusimaa — Hyvinkää
Andelin, Ida
JR 19342
18%
1935
Pohjois-Pohjanmaa — Vihanti
Junttila, M. A.
JR 23725
18%
1936
Etelä-Savo — Taipalsaari
Kaukonen, Katri
JR 23748
18%
1936
Etelä-Savo — Taipalsaari
Kaukonen, Katri
JR 23886
18%
1937
Etelä-Savo — Pertunmaa
Kaukonen, Katri
JR 23896
18%
1937
Etelä-Savo — Hirvensalmi
Kaukonen, Katri
JR 24662
18%
1944
Viena — Kontokki
Kaukonen, Väinö
JR 25469
18%
1965
Etelä-Karjala — Koivisto
Kerminen, Emil
JR 25756
18%
1957
Etelä-Karjala — Vuoksenranta
Kilpelä, Eeva
JR 26394
18%
1935
Etelä-Savo — Savitaipale
Kohonen, Eino
JR 26817
18%
1936
Pohjois-Savo — Sonkajärvi
Koljonen, Anni
JR 02340
18%
1962
Etelä-Karjala — Vahviala
Aspinen, Eemil
JR 03747
18%
1922
Keski-Suomi — Hankasalmi
Eskonen, Elsa
JR 04314
18%
1920
Keski-Suomi — Saarijärvi
Haapakoski, Elma
JR 06148
18%
1946
Keski-Suomi — Saarijärvi
Harju, Otto
JR 06861
18%
1936
Satakunta — Hämeenkyrö
Heikkilä, Heimo
JR 07443
18%
1935
Häme — Hartola
Heino, Arvo
JR 08595
18%
1962
Pohjois-Karjala — Ilomantsi
Hirvonen, Aune
JR 08655
18%
1970
Pohjois-Karjala — Rääkkylä
Hirvonen, Aune
JR 09458
18%
1922
Keski-Suomi — Vesanto
Huttunen, Alma
JR 29901
18%
1936
Etelä-Karjala — Kirvu
Kuisma, Helena
JR 32331
18%
1940
Etelä-Pohjanmaa — Ilmajoki
Kärki, Frans
JR 32586
18%
1934
Etelä-Pohjanmaa — Ilmajoki
Kärki, Frans
JR 32708
18%
1946
Etelä-Karjala — Sakkola
Kärki, Frans
JR 32830
18%
1948
Etelä-Karjala — Sakkola
Kärki, Frans
JR 33305
18%
1950
Etelä-Karjala — Muolaa
Kärki, Frans
JR 33607
18%
1957
Pohjois-Pohjanmaa — Vihanti
Kärki, Frans
JR 34854
18%
1936
Etelä-Karjala — Tytärsaari
Laiho, Aili
JR 34859
18%
1936
Etelä-Karjala — Tytärsaari
Laiho, Aili
JR 34869
18%
1936
Etelä-Karjala — Tytärsaari
Laiho, Aili
JR 40168
18%
1963
Etelä-Karjala — Koivisto
Lonka, Anni
JR 44607
18%
1936
Pohjois-Savo — Iisalmi
Mykrä, Anni
JR 45945
18%
1938
Kainuu — Pudasjärvi
Niva, Kalle
JR 45958
18%
1962
Kainuu — Pudasjärvi
Niva, Kalle
JR 46470
18%
1939
Pohjois-Pohjanmaa — Rantsila
Näsälä, Aune
JR 48718
18%
1953
Etelä-Savo — Lappee
Paarmo, Maire
JR 49658
18%
1956
Etelä-Savo — Lappeenranta
Paavolainen, Oma Martti
JR 49711
18%
1956
Etelä-Savo — Savitaipale
Paavolainen, Oma Martti
JR 49743
18%
1956
Kainuu — Kajaani
Paavolainen, Oma Martti
JR 51587
18%
1930
Pohjois-Pohjanmaa — Raahe
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 52362
18%
1937
Peräpohjola — Sodankylä
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 52591
18%
1949
Peräpohjola — Sodankylä
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 53321
18%
1936
Etelä-Pohjanmaa — Töysä
Peltonen, Erkki
JR 53417
18%
1938
Etelä-Pohjanmaa — Töysä
Peltonen, Erkki
JR 53799
18%
1935
Etelä-Savo — Heinävesi
Pennanen, Olavi
JR 57111
18%
1932
Peräpohjola — Muonio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 61192
18%
1936
Pohjois-Savo — Tervo
Puranen, Anna
JR 63485
18%
1939
Satakunta — Nokia
Railonsala, Artturi
JR 64137
18%
1968
Peräpohjola — Ranua
Railonsala, Artturi
JR 65953
18%
1953
Keski-Suomi — Viitasaari
Rantanen, Saimi
JR 67782
18%
1935
Etelä-Savo — Kerimäki
Rikkilä, Toivo
JR 69258
18%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 69467
18%
1932
Keski-Suomi — Rautalampi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 69517
18%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 69563
18%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 69688
18%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 69793
18%
1932
Keski-Suomi — Karstula
Saarijärven yhteiskoulu
JR 69902
18%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 69920
18%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 69962
18%
1932
Keski-Suomi — Karstula
Saarijärven yhteiskoulu
JR 69976
18%
1932
Keski-Suomi — Pylkönmäki
Saarijärven yhteiskoulu
JR 70282
18%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 70474
18%
1932
Keski-Suomi — Karstula
Saarijärven yhteiskoulu
JR 70501
18%
1932
Keski-Suomi — Kannonkoski
Saarijärven yhteiskoulu
JR 70510
18%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 70520
18%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 70741
18%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 70803
18%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 70861
18%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 73033
18%
1935
Varsinais-Suomi — Uusikaupunki
Salokannel, Tyyne
JR 73045
18%
1935
Varsinais-Suomi — Uusikaupunki
Salokannel, Tyyne
JR 76567
18%
1937
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Ruskeala
Suoninen, Marja
JR 77028
18%
1939
Etelä-Savo — Sulkava
Sääski, Sylvi
JR 79068
18%
1966
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Suojärvi
Timonen, Senni
JR 79809
18%
1922
Keski-Suomi — Saarijärvi
Toivonen, Yrjö
SKVR XII1 653.
18%
1915
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 57339
18%
1932
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 57946
18%
1932
Peräpohjola — Sodankylä
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 80164
18%
1957
Etelä-Karjala — Muolaa
Toukkari, Eemil
SKVR XIII2 5254.
18%
1935
Etelä-Karjala — Metsäpirtti
Laiho, Lauri
SKVR XIII2 5300.
18%
1934
Etelä-Karjala — Vuoksenranta
Haltsonen, Sulo
JR 75016
18%
1954
Etelä-Karjala — Kivennapa
Seppänen, Hilma
JR 61639
18%
1936
Pohjois-Pohjanmaa — Oulu
Putaala, Martti
SKVR X1 704 α.
18%
1931
Satakunta — Ikaalinen
Alanen, Viljo
SKVR XIII4 11325.
18%
1936
Etelä-Karjala — Koivisto
Mannonen, Ulla
SKVR XIII4 11333.
18%
1936
Etelä-Karjala — Vahviala
Rissanen, Tyyne
JR 27050
18%
1962
Kainuu — Sotkamo
Komulainen, Reeta
JR 31337
18%
1937
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Suistamo
Kähmi, Martta
JR 48644
18%
1936
Etelä-Savo — Anttola
Paajanen, Elma
JR 56390
18%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 57134
18%
1932
Peräpohjola — Muonio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 61663
18%
1936
Pohjois-Pohjanmaa — Pulkkila
Putaala, Martti
JR 73752
18%
1960
Etelä-Karjala — Vahviala
Sanakirjasäätiön välityksellä,
JR 82469
18%
1937
Pohjois-Pohjanmaa — Nivala
Vauhkala, Juho
JR 84507
18%
1962
Etelä-Karjala — Tytärsaari
Yrjönen, Teodor
SKVR XI 140.
18%
1880
Etelä-Pohjanmaa — Kauhava
Vaasan suomalaisen lyseon konventti
JR 54197
18%
1937
Etelä-Karjala — Äyräpää
Pennanen, Olavi
SKVR V2 1771.
18%
1894
Itä- ja Pohjois-Inkeri — Lempaala
Alava, Vihtori
SKVR XIII2 5257.
18%
1934
Etelä-Karjala — Rautu
Haltsonen, Sulo
SKVR XIII2 5265.
18%
1888
Etelä-Karjala — Valkjärvi
Borenius, A. A.
JR 26239
18%
1962
Etelä-Karjala — Metsäpirtti
Klaus, Helena
SKVR XIII2 5866.
17%
1888
Etelä-Karjala — Sakkola
Neovius, A. D.
SKVR XIV 633.
17%
1906
Uusimaa — Elimäki
Heporauta, F. A.
JR 09298
17%
1961
Kainuu — Taivalkoski
Huhtelin, Jenny
SKVR VII2 3584.
17%
1828
Pohjois-Karjala — Pielisjärvi
Lönnrot, Elias
SKVR VII2 3416.
17%
1895
Pohjois-Karjala — Kiihtelysvaara
Rytkönen, Antti
JR 18113
17%
1962
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Suistamo
Ihatsu, Anna
SKVR VI2 6655.
17%
1934
Etelä-Savo — Lappee
Kohvakka, Toini
SKVR XI 81.
17%
1889
Etelä-Pohjanmaa — Teuva
Korpela, S.
SKVR XII1 659.
17%
1915
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XIII2 3183.
17%
1935
Etelä-Karjala — Rautu
Kaukonen, Katri
JR 32660
17%
1947
Etelä-Karjala — Metsäpirtti
Kärki, Frans
JR 75291
17%
1959
Etelä-Karjala — Kivennapa
Seppänen, Hilma
SKVR VI1 1188.
17%
1933
Etelä-Savo — Lappee
Kohvakka, Toini
SKVR VI1 1189.
17%
1933
Etelä-Savo — Lemi
Kohvakka, Toini
SKVR VI2 6657.
17%
1890
Etelä-Savo — Joutseno
Alava, Vihtori
SKVR VI2 6661.
17%
1934
Etelä-Savo — Ristiina
Kohvakka, Toini
SKVR VI2 6665.
17%
1934
Etelä-Savo — Pieksämäki
Kohvakka, Toini
SKVR IX2 133.
17%
1913
Keski-Suomi — Saarijärvi
Koskenjaakko, Anshelm
SKVR IX2 134.
17%
1913
Keski-Suomi — Saarijärvi
Kaukoranta, Toivo
SKVR XII1 615.
17%
1916
Pohjois-Pohjanmaa — Kiiminki
Paulaharju, Aili
SKVR XII1 672.
17%
1890
Peräpohjola — Sodankylä
Koskimies, A. V.
SKVR XII1 694.
17%
1915
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 696.
17%
1919
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XIV 639.
17%
1915
Uusimaa — Lapinjärvi
Salminen, Tyyne
SKVR XIV 660.
17%
1915
Uusimaa — Porvoo mlk
Velho, Osku
JR 19482
17%
1962
Etelä-Karjala — Muolaa
Jussila, Hilma
JR 23711
17%
1936
Etelä-Savo — Taipalsaari
Kaukonen, Katri
JR 23743
17%
1936
Etelä-Savo — Taipalsaari
Kaukonen, Katri
JR 26119
17%
1928
Etelä-Pohjanmaa — Veteli
Kivelä, Iida
JR 10328
17%
1925
Häme — Orimattila
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 30603
17%
1962
Etelä-Savo — Joutseno
Kutila, Elsa
JR 37153
17%
1936
Pohjois-Pohjanmaa — Kestilä
Hautala, Sigrid
JR 46505
17%
1962
Pohjois-Pohjanmaa — Rantsila
Näsänen, Aune
JR 61194
17%
1936
Pohjois-Savo — Tervo
Puranen, Anna
JR 66040
17%
1955
Etelä-Karjala — Virolahti
Rantanen, Saimi
JR 69574
17%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 80457
17%
1936
Etelä-Pohjanmaa — Evijärvi
Tuomaala, Väinö
JR 80765
17%
1947
Etelä-Pohjanmaa — Alajärvi
Tuomaala, Väinö
JR 81795
17%
1911
Etelä-Karjala — Koivisto
Vaara, V. B.
JR 82366
17%
1936
Etelä-Karjala — Kirvu
Varemo, Otto
SKVR IX1 1043.
17%
1913
Häme — Asikkala
Vanamo, Hilma
SKVR XIV 643.
17%
1937
Uusimaa — Artjärvi
Eerola, Edvard
JR 22440
17%
1936
Etelä-Savo — Mäntyharju
Karhu, J.
JR 24882
17%
1932
Häme — Jaala
Kauppinen, Eino
SKVR X1 697.
17%
1892
Satakunta — Noormarkku
Lindgren, Fredrik
SKVR XIII2 5311.
17%
1890
Etelä-Karjala — Viipuri mlk
Alava, Vihtori
JR 57113
17%
1932
Peräpohjola — Muonio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 48730
17%
1954
Etelä-Savo — Luumäki
Paarmo, Maire
JR 75257
17%
1959
Etelä-Karjala — Kivennapa
Seppänen, Hilma
JR 75268
17%
1959
Etelä-Karjala — Kivennapa
Seppänen, Hilma
JR 65817
16%
1961
Etelä-Karjala — Koivisto
Ranta, Helmi
JR 29296
16%
1884
Pohjois-Pohjanmaa — Pyhäjärvi Ol.
Krohn, Kaarle
JR 46555
16%
1962
Etelä-Pohjanmaa — Kaustinen
Ojala, Katri
JR 19866
16%
1935
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Suistamo
Jänönen, Anna
SKVR VI1 1182.
16%
1884
Etelä-Savo — Lemi
Kouvo, Henrik
JR 34019
16%
1960
Etelä-Karjala — Pyhäjärvi Vpl.
Kärki, Frans
SKVR XIII4 11322.
16%
1936
Etelä-Karjala — Koivisto
Mannonen, Ulla
JR 48734
16%
1954
Etelä-Savo — Luumäki
Paarmo, Maire
JR 28264
16%
1905
Etelä-Pohjanmaa — Veteli
Koskinen, A. R.
SKVR XIII2 5165.
16%
1935
Etelä-Karjala — Metsäpirtti
Laiho, Lauri
SKVR V2 1839.
16%
1877
Itä- ja Pohjois-Inkeri — Valkeasaari
Borenius, A. A.
JR 40056
16%
1964
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Impilahti
Lohi, Veera
SKVR IV3 3905.
16%
1911
Keski-Inkeri — Spankkova
Lukkarinen, Juho
SKVR XI 139.
16%
1886
Etelä-Pohjanmaa — Laihia
Etelä-Pohjanmaan Nuorisoseura
SKVR XII1 655.
16%
1915
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XIII2 5305.
16%
1934
Etelä-Karjala — Kirvu
Kykkänen, Anna
JR 79848
16%
1958
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Suistamo
Tolkki, Aarne
SKVR IV3 3879.
16%
1911
Keski-Inkeri — Moloskovitsa
Lukkarinen, Juho
SKVR VI1 1203.
16%
1933
Etelä-Savo — Puumala
Luukkonen, Kerttu
SKVR VI1 1207.
16%
1911
Etelä-Savo — Kangasniemi
Vallaskangas, Iida
SKVR VII2 3587.
16%
1910
Laatokan Karjala (Raja-Karjala)
Kallio, Alma
SKVR VIII 1879.
16%
1913
Varsinais-Suomi — Salo
Tamminen, Vappu
SKVR IX2 120.
16%
1850
Häme
Rudbäck ja Rothman
SKVR X1 704.
16%
1905
Satakunta — Kauvatsa
Santavirta, K. O.
SKVR XII1 610.
16%
1912
Pohjois-Pohjanmaa — Hailuoto
Paulaharju, Samuli ja Jenny
SKVR XII1 667.
16%
1921
Peräpohjola — Muonio
Paulaharju, Samuli ja Jenny
SKVR XII1 690.
16%
1915
Pohjois-Pohjanmaa — Haapavesi
Puolitaival, MIlja
SKVR XII1 692.
16%
1891
Pohjois-Pohjanmaa — Pyhäjoki
Rautell, E. F.
SKVR XIII2 5256.
16%
9999
Etelä-Karjala — Rautu
Hahl, Hjalmar
SKVR XIII2 5269.
16%
1903
Etelä-Karjala — Uusikirkko Vpl.
Seppälä, Santeri
SKVR XIII2 5271.
16%
1929
Etelä-Karjala — Kanneljärvi
Määttänen, Rebekka
SKVR XIII2 5309.
16%
1890
Etelä-Karjala — Viipuri mlk
Alava, Vihtori
SKVR XIII2 5313.
16%
1890
Etelä-Karjala — Säkkijärvi
Alava, Vihtori
SKVR XIII2 5316.
16%
1890
Etelä-Karjala — Säkkijärvi
Alava, Vihtori
SKVR XIII4 11324.
16%
1937
Etelä-Karjala — Koivisto
Mannonen, Ulla
SKVR XIV 612.
16%
1937
Uusimaa — Sippola
Permanto, Elvi
JR 24247
16%
1943
Viena — Vuokkiniemi
Kaukonen, Väinö
JR 24899
16%
1932
Häme — Kärkölä
Kauppinen, Eino
JR 07225
16%
1935
Pohjois-Savo — Tervo
Heimonen, Anni
JR 07692
16%
1938
Satakunta — Pihlajavesi
Helakaltio, Aini
JR 09591
16%
1953
Etelä-Karjala — Kivennapa
Huurto, Pirkko
JR 33210
16%
1949
Etelä-Karjala — Valkjärvi
Kärki, Frans
JR 34991
16%
1962
Keski-Suomi — Hankasalmi
Laapotti, Anja
JR 36834
16%
1954
Etelä-Pohjanmaa — Lappajärvi
Etelä-Pohjanmaan Nuorisoseura; Laitinen, Nikolai
JR 39729
16%
1964
Pohjois-Pohjanmaa — Rantsila
Linna, Eino
JR 48716
16%
1953
Etelä-Savo — Lappee
Paarmo, Maire
JR 61191
16%
1936
Pohjois-Savo — Tervo
Puranen, Anna
JR 69153
16%
1958
Pohjois-Savo — Pielavesi
Saarela, Olavi
JR 69171
16%
1958
Pohjois-Savo — Pielavesi
Saarela, Olavi
JR 70139
16%
1932
Keski-Suomi — Karstula
Saarijärven yhteiskoulu
JR 73638
16%
1932
Häme — Valkeala
Sanakirjasäätiön välityksellä,
JR 74928
16%
1953
Etelä-Karjala — Terijoki
Seppänen, Anna
JR 74996
16%
1954
Etelä-Karjala — Kivennapa
Seppänen, Hilma
JR 79768
16%
1936
Etelä-Karjala — Uusikirkko Vpl.
Toivonen, Anton
JR 02797
15%
1877
Itä- ja Pohjois-Inkeri — Lempaala
Borenius, A. A.
JR 31914
15%
1942
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Suistamo
Kärki, Frans
SKVR V1 1300.
15%
1884
Itä- ja Pohjois-Inkeri — Lempaala
Borenius, A. A.
SKVR IX1 1063.
15%
1913
Häme — Kuorevesi
Mäkelä, A. E.
JR 32528
15%
1945
Keski-Inkeri — Venjoki
Kärki, Frans
JR 32723
15%
1946
Pohjois-Savo — Leppävirta
Kärki, Frans
JR 33115
15%
1950
Etelä-Karjala — Pyhäjärvi Vpl.
Kärki, Frans
JR 32926
15%
1949
Etelä-Karjala — Sakkola
Kärki, Frans
JR 31961
15%
1942
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Suistamo
Kärki, Frans
JR 71733
15%
1962
Etelä-Karjala — Johannes
Sairanen, Ida
SKVR XIII2 5479.
15%
1934
Etelä-Karjala — Metsäpirtti
Haltsonen, Sulo
SKVR XII1 656.
15%
1915
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR V2 1769.
15%
1847
Itä- ja Pohjois-Inkeri — Lempaala
Reinholm, H. A.
SKVR IX2 137.
14%
1887
Keski-Suomi — Rautalampi
Kuopion lyseon toverikunta
SKVR XII1 613.
14%
1916
Pohjois-Pohjanmaa — Kiiminki
Paulaharju, Aili
SKVR XII1 660.
14%
1920
Peräpohjola — Rovaniemi
Paulaharju, Samuli ja Jenny
SKVR XIV 611.
14%
1921
Uusimaa — Vehkalahti
Vuorisalo, Katri
SKVR XIV 620.
14%
1916
Uusimaa — Kymi
Husu, Anni
SKVR XIV 622.
14%
1937
Uusimaa — Kymi
Oksman, Juho
SKVR XIV 645.
14%
1939
Uusimaa — Artjärvi
Saarto, Maila
SKVR XIV 664.
14%
1915
Uusimaa — Mäntsälä
Louhe, Lempi
JR 32253
14%
1942
Etelä-Karjala — Metsäpirtti
Kärki, Frans
JR 33496
14%
1952
Etelä-Karjala — Pyhäjärvi Vpl.
Kärki, Frans
JR 35161
14%
1920
Uusimaa — Pukkila
Lahden kansanopiston oppilaat,
JR 63936
14%
1957
Etelä-Karjala — Johannes
Railonsala, Artturi
JR 70217
14%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
SKVR XIV 630.
14%
1903
Uusimaa — Anjala
Tyyskä, J.
JR 24837
14%
1932
Häme — Iitti
Kauppinen, Eino
SKVR XI 136.
14%
1903
Etelä-Pohjanmaa — Ilmajoki
Kaukola, F.
JR 73903
14%
1935
Pohjois-Pohjanmaa — Ylikiiminki
Saranen, Selma
JR 27238
14%
1962
Etelä-Karjala — Uusikirkko Vpl.
Kontunen, Alma
JR 33105
14%
1950
Etelä-Karjala — Pyhäjärvi Vpl.
Kärki, Frans
JR 33445
14%
1951
Etelä-Karjala — Pyhäjärvi Vpl.
Kärki, Frans
JR 32352
14%
1943
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Suistamo
Kärki, Frans
SKVR VI2 6664.
14%
1935
Etelä-Savo — Kangasniemi
Hokkanen, Eino
SKVR VI2 6665 a.
14%
1935
Pohjois-Savo — Pielavesi
Pulkkinen, Eino
SKVR VI2 6828.
14%
1890
Etelä-Savo — Luumäki
Alava, Vihtori
SKVR X1 709.
14%
1907
Satakunta — Kihniö
Vegelius, Lyydia
SKVR X1 718.
14%
1910
Satakunta — Punkalaidun
Moisio, Hilja
SKVR XII1 614.
14%
1916
Pohjois-Pohjanmaa — Kiiminki
Paulaharju, Aili
SKVR XII1 688.
14%
1915
Pohjois-Pohjanmaa — Kärsämäki
Pyrrö, Jalmari
SKVR XIV 606.
14%
1893
Uusimaa — Vehkalahti
Rytkönen, Antti
SKVR XIV 631.
14%
1922
Uusimaa — Anjala
Vuorenpää, Kyllikki
JR 23334
14%
1936
Etelä-Savo — Heinävesi
Karhu, Lyyli
JR 07606
14%
1938
Pohjois-Pohjanmaa — Hailuoto
Heino, Ida
JR 34015
14%
1960
Etelä-Karjala — Pyhäjärvi Vpl.
Kärki, Frans
JR 68841
14%
1895
Uusimaa — Vehkalahti
Rytkönen, Antti
JR 68843
14%
1895
Uusimaa — Vehkalahti
Rytkönen, Antti
JR 78963
14%
1922
Keski-Suomi — Rautalampi
Tiitinen, Aili
SKVR XIII2 5281.
13%
1935
Etelä-Karjala — Koivisto
Mannonen, Ulla
JR 63426
13%
1939
Satakunta — Nokia
Railonsala, Artturi
JR 17762
13%
1931
Viena — Pistojärvi
Ievala, Iivari
SKVR XIV 623.
13%
1888
Uusimaa — Kymi
Tyyskä, J.
SKVR XIV 637.
13%
1889
Uusimaa — Elimäki
Tyyskä, J.
SKVR VI1 1219.
13%
1923
Pohjois-Savo — Maaninka
Rytkönen, Ahti
JR 09858
13%
1941
Pohjois-Pohjanmaa — Merijärvi
Hyvärinen, Juho
JR 67813
13%
1935
Etelä-Pohjanmaa — Lapua
Rintamäki, Elina
SKVR XIV 607.
13%
1893
Uusimaa — Vehkalahti
Rytkönen, Antti
SKVR XIV 627.
13%
1888
Uusimaa — Anjala
Multala, M.
SKVR XIV 636.
13%
1920
Uusimaa — Elimäki
Lampinen, Lyydi
SKVR XIV 899.
13%
1894
Uusimaa — Tuusula
Andersson, A. G.
JR 20890
13%
1955
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Suistamo
Kairikko, Maija
SKVR VI1 1221.
13%
1885
Pohjois-Savo — Nilsiä
Krohn, Kaarle
SKVR IX1 1052.
13%
1887
Häme — Iitti
Puttila, T.
SKVR IX2 124.
13%
1910
Keski-Suomi — Sumiainen
Kaukoranta, Toivo
SKVR XI 88.
13%
1932
Etelä-Pohjanmaa — Kaustinen
Luukko, F. A.
SKVR XIII2 5314.
13%
1890
Etelä-Karjala — Säkkijärvi
Alava, Vihtori
JR 26237
12%
1952
Etelä-Karjala — Metsäpirtti
Klaus, Helena
JR 17688
12%
1931
Viena — Uhtua
Ievala, Iivari
SKVR XIV 626.
12%
1893
Uusimaa — Anjala
Holstén, Edv.
SKVR XIV 632.
12%
1920
Uusimaa — Elimäki
Hildén, Siiri
JR 32898
12%
1949
Etelä-Karjala — Metsäpirtti
Kärki, Frans
SKVR XIV 648.
12%
1915
Uusimaa — Myrskylä
Salminen, Tyyne
JR 26721
12%
1957
Etelä-Karjala — Uusikirkko Vpl.
Kokko, Aino
JR 32762
12%
1947
Keski-Inkeri — Liissilä
Kärki, Frans
SKVR XIII2 5317.
12%
1850
Etelä-Karjala
Raussi, Eljas
SKVR XIV 673.
12%
1893
Uusimaa — Siuntio
Valve, J.
JR 32825
12%
1948
Etelä-Karjala — Sakkola
Kärki, Frans
JR 75152
12%
1954
Etelä-Karjala — Kivennapa
Seppänen, Hilma
JR 33146
12%
1950
Etelä-Karjala — Pyhäjärvi Vpl.
Kärki, Frans
JR 66472
12%
1957
Etelä-Karjala — Räisälä
Räsänen, Matti
JR 32377
12%
1943
Etelä-Karjala — Hiitola
Kärki, Frans
JR 33518
12%
1952
Etelä-Karjala — Pyhäjärvi Vpl.
Kärki, Frans
SKVR IX1 1055.
12%
1914
Häme — Iitti
Alatalo, Helmi
SKVR IX1 1057.
12%
1887
Häme — Heinola mlk
Andersson, K. F.
SKVR XIV 628.
12%
1886
Uusimaa — Anjala
Tyyskä, J.
SKVR VI1 1223.
12%
1903
Pohjois-Savo — Iisalmi
Ruotsalainen, Ville
SKVR XIII2 5899 a.
12%
1934
Etelä-Karjala — Rautjärvi
Häyhä, Johannes
JR 05647
12%
1954
Etelä-Karjala — Muolaa
Hallenberg, Ida
JR 74076
12%
1953
Etelä-Karjala — Pyhäjärvi Vpl.
Savolainen, Katri
JR 40061
11%
1964
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Impilahti
Lohi, Veera
SKVR XIV 624.
11%
1889
Uusimaa — Anjala
Alamäntylä, M.
SKVR XIV 604.
11%
1887
Uusimaa — Vehkalahti
Alava, Vihtori
JR 24312
11%
1943
Viena — Vuokkiniemi
Kaukonen, Väinö
JR 32728
11%
1946
Etelä-Karjala — Sakkola
Kärki, Frans
SKVR XII1 689.
11%
1915
Pohjois-Pohjanmaa — Ylivieska
Cajan, Arvi
SKVR XIII2 5294.
11%
1891
Etelä-Karjala — Rautjärvi
Lilius, Lilli
SKVR XIII2 5494.
10%
1932
Etelä-Karjala — Pyhäjärvi Vpl.
Haltsonen, Sulo
Kanteletar 2:175
10%
None
None
None
JR 32725
10%
1946
Etelä-Karjala — Sakkola
Kärki, Frans
JR 33452
10%
1951
Etelä-Karjala — Pyhäjärvi Vpl.
Kärki, Frans
JR 19245
10%
1957
Pohjois-Karjala — Ilomantsi
Jormanainen, Pekka
JR 06175
10%
1946
Keski-Suomi — Kinnula
Harju, Otto