SKVR XIII4 11344.
39%
1936
Etelä-Karjala — Rautu
Pennanen, Olavi
JR 33108
38%
1950
Etelä-Karjala — Pyhäjärvi Vpl.
Kärki, Frans
SKVR XIII2 5247.
37%
1912
Etelä-Karjala — Metsäpirtti
Koskivaara, Aleksanteri
JR 83298
37%
1964
Etelä-Karjala — Rautu
Virtanen, Leea
JR 33123
37%
1950
Etelä-Karjala — Pyhäjärvi Vpl.
Kärki, Frans
SKVR XIII2 5253.
37%
1934
Etelä-Karjala — Metsäpirtti
Laiho, Lauri
SKVR XIII4 11328.
36%
1937
Etelä-Karjala — Kaukola
Paavilainen, Simo
SKVR XIII2 5319.
35%
1935
Etelä-Karjala — Seiskari
Laiho, Aili
JR 32710
35%
1946
Etelä-Karjala — Sakkola
Kärki, Frans
JR 33459
35%
1952
Itä- ja Pohjois-Inkeri — Miikkulainen
Kärki, Frans
JR 77863
35%
1944
Keski-Inkeri — Tuutari
Sääski, Sylvi
JR 78023
35%
1956
Etelä-Karjala — Lumivaara
Sääski, Sylvi
JR 78069
35%
1956
Etelä-Karjala — Lumivaara
Sääski, Sylvi
JR 79623
35%
1962
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Uukuniemi
Toiviainen, Eino
JR 83102
35%
1948
Keski-Inkeri — Hietamäki
Virolainen, Maria
JR 83769
35%
1946
Etelä-Karjala — Kivennapa
Vuorikoski, Terttu
JR 59390
35%
1957
Etelä-Karjala — Kivennapa
Pessinen, Eeva
JR 75613
34%
1935
Etelä-Savo — Kerimäki
Silvennoinen, Heikki
JR 62953
34%
1952
Etelä-Karjala — Rautu
Pöyhönen, Martti
SKVR XIII2 5287.
34%
1911
Etelä-Karjala — Käkisalmi
Komonen, Antti
JR 54374
34%
1937
Etelä-Karjala — Muolaa
Pennanen, Olavi
SKVR XIII2 5268.
34%
1903
Etelä-Karjala — Uusikirkko Vpl.
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 25774
34%
1957
Etelä-Karjala — Muolaa
Kilpelä, Eeva
JR 25790
34%
1957
Etelä-Karjala — Muolaa
Kilpelä, Eeva
JR 25821
34%
1957
Etelä-Karjala — Muolaa
Kilpelä, Eeva
JR 30533
34%
1936
Etelä-Karjala — Kanneljärvi
Kurppa, Aino
JR 59249
34%
1955
Itä- ja Pohjois-Inkeri — Toksova
Pesonen, Eeva
JR 83157
34%
1948
Keski-Inkeri — Tyrö
Virolainen, Maria
SKVR VII2 3575.
34%
1895
Pohjois-Karjala — Kiihtelysvaara
Rytkönen, Antti
JR 32494
34%
1945
Keski-Inkeri — Skuoritsa
Kärki, Frans
JR 54450
34%
1937
Etelä-Karjala — Muolaa
Pennanen, Olavi
SKVR XIII4 11318.
34%
1938
Etelä-Karjala — Uusikirkko Vpl.
Mannonen, Ulla
JR 07140
34%
1952
Etelä-Karjala — Räisälä
Heikkonen, Siviä
JR 83744
34%
1962
Etelä-Karjala — Rautu
Vuorela, Lilli
JR 32578
33%
1946
Pohjois-Karjala — Pälkjärvi
Kärki, Frans
SKVR VI1 1204.
33%
1886
Etelä-Savo — Kerimäki
Kuopion lyseon toverikunta
JR 59286
33%
1957
Itä- ja Pohjois-Inkeri — Miikkulainen
Pesonen, Eeva
JR 73818
33%
1961
Etelä-Karjala — Äyräpää
Sanakirjasäätiön välityksellä,
JR 62963
33%
1952
Etelä-Karjala — Rautu
Pöyhönen, Martti
JR 83130
33%
1948
Keski-Inkeri — Spankkova
Virolainen, Maria
SKVR VII2 3574.
33%
1895
Pohjois-Karjala — Kiihtelysvaara
Rytkönen, Antti
JR 06738
32%
1961
Etelä-Karjala — Kanneljärvi
Havia, Katri
SKVR XIII2 5250.
32%
1934
Etelä-Karjala — Metsäpirtti
Haltsonen, Sulo
JR 32428
32%
1944
Keski-Inkeri — Skuoritsa
Kärki, Frans
SKVR XIII4 11303.
31%
1936
Etelä-Karjala — Rautu
Pennanen, Olavi
SKVR XIII4 11313.
31%
1936
Etelä-Karjala — Kivennapa
Terijoen Yhteislyseon oppilaat
JR 80164
31%
1957
Etelä-Karjala — Muolaa
Toukkari, Eemil
JR 40168
31%
1963
Etelä-Karjala — Koivisto
Lonka, Anni
JR 81795
30%
1911
Etelä-Karjala — Koivisto
Vaara, V. B.
SKVR XIII2 5262.
30%
1934
Etelä-Karjala — Sakkola
Laiho, Lauri
JR 60939
30%
1962
Etelä-Karjala — Kivennapa
Pulliainen, Liina
SKVR XIII2 5265.
30%
1888
Etelä-Karjala — Valkjärvi
Borenius, A. A.
SKVR XIII2 5272.
30%
1911
Etelä-Karjala — Koivisto
Vaara, V. B.
JR 54197
30%
1937
Etelä-Karjala — Äyräpää
Pennanen, Olavi
JR 42146
30%
1962
Etelä-Karjala — Uusikirkko Vpl.
Marjamaa, Ester
JR 32660
30%
1947
Etelä-Karjala — Metsäpirtti
Kärki, Frans
JR 23574
29%
1952
Etelä-Karjala — Vuoksela
Karppinen, Kyllikki
JR 32708
29%
1946
Etelä-Karjala — Sakkola
Kärki, Frans
SKVR XIII2 5269.
29%
1903
Etelä-Karjala — Uusikirkko Vpl.
Seppälä, Santeri
JR 43036
29%
1936
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Sortavala mlk
Moilanen, Matti
JR 32253
29%
1942
Etelä-Karjala — Metsäpirtti
Kärki, Frans
JR 59801
29%
1938
Pohjois-Karjala — Joensuu
Pitkänen, Maria
JR 01151
29%
1891
Etelä-Karjala — Sakkola; Itä- ja Pohjois-Inkeri — Lempaala
Alava, Vihtori
JR 75291
28%
1959
Etelä-Karjala — Kivennapa
Seppänen, Hilma
JR 78357
28%
1956
Etelä-Karjala — Metsäpirtti
Sääski, Sylvi
JR 79768
28%
1936
Etelä-Karjala — Uusikirkko Vpl.
Toivonen, Anton
JR 33496
28%
1952
Etelä-Karjala — Pyhäjärvi Vpl.
Kärki, Frans
SKVR XIII2 5271.
28%
1929
Etelä-Karjala — Kanneljärvi
Määttänen, Rebekka
JR 32945
27%
1949
Etelä-Karjala — Sakkola
Kärki, Frans
SKVR XIII4 11304.
27%
1936
Etelä-Karjala — Rautu
Pennanen, Olavi
SKVR IV3 3693.
27%
1907
Keski-Inkeri — Liissilä
Kärki, Frans
SKVR IV3 3879.
27%
1911
Keski-Inkeri — Moloskovitsa
Lukkarinen, Juho
JR 83132
27%
1948
Keski-Inkeri — Spankkova
Virolainen, Maria
JR 83467
27%
1962
Etelä-Karjala — Vuoksenranta
Virtanen, Lilja
JR 34927
27%
1936
Itä- ja Pohjois-Inkeri — Miikkulainen
Laiho, Aili
JR 04538
27%
1933
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Suistamo
Haavio, Martti
JR 59836
27%
1938
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Suistamo
Plattonen, Niilo
JR 26329
27%
1957
Etelä-Karjala — Metsäpirtti
Klaus, Helena
JR 18463
27%
1962
Etelä-Karjala — Pyhäjärvi Vpl.
Inkinen, Kaisa
JR 54408
27%
1937
Etelä-Karjala — Muolaa
Pennanen, Olavi
JR 74928
27%
1953
Etelä-Karjala — Terijoki
Seppänen, Anna
JR 73788
26%
1963
Etelä-Savo — Puumala
Sanakirjasäätiön välityksellä,
JR 78072
26%
1956
Etelä-Karjala — Lumivaara
Sääski, Sylvi
JR 04970
26%
1935
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Suistamo
Haavio, Martti
JR 32643
26%
1946
Etelä-Karjala — Metsäpirtti
Kärki, Frans
JR 26239
26%
1962
Etelä-Karjala — Metsäpirtti
Klaus, Helena
SKVR XIII2 5733.
26%
1896
Etelä-Karjala — Räisälä
Väkiparta, Eero
JR 32145
26%
1942
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Salmi
Kärki, Frans
JR 09591
25%
1953
Etelä-Karjala — Kivennapa
Huurto, Pirkko
SKVR XIII2 5288.
25%
1935
Etelä-Karjala — Kaukola
Väänänen, Jorma
JR 78324
25%
1956
Etelä-Karjala — Jaakkima
Sääski, Sylvi
JR 32728
25%
1946
Etelä-Karjala — Sakkola
Kärki, Frans
SKVR V3 1008.
24%
1894
Itä- ja Pohjois-Inkeri — Lempaala
Neovius, A. D.
JR 34015
24%
1960
Etelä-Karjala — Pyhäjärvi Vpl.
Kärki, Frans
JR 34928
24%
1936
Itä- ja Pohjois-Inkeri — Miikkulainen
Laiho, Aili
JR 54802
24%
1946
Etelä-Karjala — Kivennapa
Pennanen, Olavi
JR 68192
24%
1935
Etelä-Karjala — Parikkala
Rouhiainen, Anna
JR 31337
24%
1937
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Suistamo
Kähmi, Martta
SKVR XIII4 11312.
24%
1935
Etelä-Karjala — Sakkola
Kinnari, Yrjö
JR 59259
24%
1962
Itä- ja Pohjois-Inkeri — Toksova
Pesonen, Eeva
JR 75152
24%
1954
Etelä-Karjala — Kivennapa
Seppänen, Hilma
SKVR XIII2 5248.
24%
1913
Etelä-Karjala — Metsäpirtti
Koskivaara, Aleksanteri
SKVR XIII2 5322.
24%
1934
Etelä-Karjala — Sakkola
Haltsonen, Sulo
JR 33305
24%
1950
Etelä-Karjala — Muolaa
Kärki, Frans
JR 72360
24%
1908
Etelä-Karjala — Rautu
Salminen, Väinö
JR 25878
23%
1957
Keski-Inkeri — Skuoritsa
Kilpelä, Eeva
JR 32762
23%
1947
Keski-Inkeri — Liissilä
Kärki, Frans
JR 01146
23%
1891
Etelä-Karjala — Sakkola; Itä- ja Pohjois-Inkeri — Lempaala
Alava, Vihtori
SKVR XIII4 11310.
23%
1936
Etelä-Karjala — Rautu
Pennanen, Olavi
JR 33146
23%
1950
Etelä-Karjala — Pyhäjärvi Vpl.
Kärki, Frans
JR 66472
23%
1957
Etelä-Karjala — Räisälä
Räsänen, Matti
JR 78323
23%
1956
Etelä-Karjala — Jaakkima
Sääski, Sylvi
JR 36501
23%
1937
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Sortavala mlk
Laine, Elli
JR 64943
23%
1968
Peräpohjola — Karunki
Railonsala, Artturi
JR 83151
23%
1948
Keski-Inkeri — Kolppana
Virolainen, Maria
JR 73716
23%
1951
Etelä-Karjala — Uusikirkko Vpl.
Sanakirjasäätiön välityksellä,
JR 75211
23%
1955
Etelä-Karjala — Kivennapa
Seppänen, Hilma
SKVR XIII4 11299.
23%
1936
Etelä-Karjala — Rautu
Pennanen, Olavi
JR 79471
23%
1939
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Harlu
Toiviainen, Eino
SKVR XIII2 5323.
23%
1934
Etelä-Karjala — Sakkola
Haltsonen, Sulo
SKVR XIII4 11327.
23%
1935
Etelä-Karjala — Räisälä
Räty, Tyyne
SKVR XIII2 5282.
22%
1935
Etelä-Karjala — Koivisto
Mannonen, Ulla
JR 61825
22%
1936
Pohjois-Savo — Varkaus
Puustinen, Otto
JR 26348
22%
1957
Etelä-Karjala — Metsäpirtti
Klaus, Helena
JR 75039
22%
1954
Etelä-Karjala — Kivennapa
Seppänen, Hilma
JR 19234
22%
1938
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Sortavala
Jormakka, Kaisu
JR 83204
22%
1945
Etelä-Karjala — Sakkola
Virolainen, Maria
SKVR V2 1769.
22%
1847
Itä- ja Pohjois-Inkeri — Lempaala
Reinholm, H. A.
SKVR XII1 657.
22%
1915
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 19990
22%
1938
Satakunta — Mouhijärvi
Järventausta, Eero
JR 77844
22%
1944
Keski-Inkeri — Skuoritsa
Sääski, Sylvi
JR 79848
22%
1958
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Suistamo
Tolkki, Aarne
SKVR VII2 3580.
22%
1912
Pohjois-Karjala — Valtimo
Nevalainen, Mandi
JR 83202
22%
1945
Etelä-Karjala — Sakkola
Virolainen, Maria
JR 31938
21%
1942
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Suistamo
Kärki, Frans
JR 33210
21%
1949
Etelä-Karjala — Valkjärvi
Kärki, Frans
SKVR XIII2 5260.
21%
1889
Etelä-Karjala — Sakkola
Neovius, A. D.
JR 06741
21%
1962
Etelä-Karjala — Kanneljärvi
Havia, Katri
SKVR XIII2 5263.
21%
1854
Etelä-Karjala — Pyhäjärvi Vpl.
Ahlqvist, A. E.
JR 75223
21%
1955
Etelä-Karjala — Kivennapa
Seppänen, Hilma
JR 32898
21%
1949
Etelä-Karjala — Metsäpirtti
Kärki, Frans
JR 33061
21%
1950
Etelä-Karjala — Kirvu
Kärki, Frans
SKVR XIII4 11321.
21%
1938
Etelä-Karjala — Koivisto
Mannonen, Ulla
JR 31349
21%
1937
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Suistamo
Kähmi, Martta
SKVR X1 710.
21%
1913
Satakunta — Virrat
Leander, M.
SKVR XIII2 5279.
21%
1935
Etelä-Karjala — Koivisto
Laiho, Lauri
JR 54628
21%
1946
Etelä-Karjala — Kivennapa
Pennanen, Olavi
SKVR VII2 3568 α.
21%
1877
Pohjois-Karjala — Liperi
Borenius, A. A.
JR 61068
21%
1957
Etelä-Karjala — Kivennapa
Pulliainen, Liina
JR 74968
21%
1954
Etelä-Karjala — Kivennapa
Seppänen, Hilma
SKVR XIII2 5267.
21%
1847
Etelä-Karjala — Uusikirkko Vpl.
Reinholm, H. A.
JR 73918
21%
1957
Etelä-Karjala — Viipuri mlk
Sassi, Mirjam
SKVR VII2 3567.
21%
1884
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Impilahti
Krohn, Kaarle
SKVR XIII4 11330.
21%
1938
Etelä-Karjala — Jaakkima
Tiilikainen, Maikki
JR 78946
21%
1938
Etelä-Karjala — Jaakkima
Tiilikainen, Maikki
SKVR VI2 6667.
21%
1934
Pohjois-Savo — Sonkajärvi
Kaukonen, Väinö
SKVR VII2 3570.
21%
1895
Pohjois-Karjala — Kontiolahti
Rytkönen, Antti
SKVR VII2 3572.
21%
1914
Pohjois-Karjala — Polvijärvi
Varis, Aino
SKVR VII2 3573.
21%
1927
Pohjois-Karjala — Kaavi
Tiilikainen, P.
SKVR VII2 3581.
21%
1890
Pohjois-Karjala — Nurmes
Ollilainen, P.
SKVR VII2 3582.
21%
1914
Pohjois-Karjala — Nurmes
Laitinen, M.
SKVR VIII 1887.
21%
1911
Varsinais-Suomi — Pöytyä
Vihervaara, Eemeli
SKVR XII1 601.
21%
1921
Kainuu — Sotkamo
Niskanen, Hilma
SKVR XII1 602.
21%
1917
Kainuu — Kuhmo
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 23385
21%
1962
Pohjois-Karjala — Nurmes
Karjalainen, Elin
JR 38927
21%
1962
Kainuu — Säräisniemi
Leinonen, Erkki
JR 40813
21%
1924
Satakunta — Ruovesi
Luutonen, Ahto
JR 48183
21%
1936
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Salmi
Orjatsalo, Aleksi
JR 53737
21%
1935
Etelä-Savo — Heinävesi
Pennanen, Olavi
JR 53763
21%
1935
Etelä-Savo — Heinävesi
Pennanen, Olavi
JR 60887
21%
1954
Etelä-Karjala — Kivennapa
Pulliainen, Liina
JR 63425
21%
1939
Satakunta — Nokia
Railonsala, Artturi
JR 64648
21%
1968
Peräpohjola — Alatornio
Railonsala, Artturi
JR 66907
21%
1936
Etelä-Karjala — Räisälä
Räty, Tyyne
JR 71019
21%
1920
Häme — Tuulos
Saarikivi, Signe
JR 76777
21%
1937
Pohjois-Savo — Leppävirta
Sääski, Sylvi
JR 78364
21%
1956
Etelä-Karjala — Valkjärvi
Sääski, Sylvi
JR 79605
21%
1962
Pohjois-Karjala — Kontiolahti
Toiviainen, Eino
JR 79879
21%
1936
Kainuu — Sotkamo
Tolonen, Kaisa
JR 81411
21%
1910
Pohjois-Karjala — Ilomantsi
Turunen, A.
JR 32926
21%
1949
Etelä-Karjala — Sakkola
Kärki, Frans
SKVR XIII2 5254.
20%
1935
Etelä-Karjala — Metsäpirtti
Laiho, Lauri
JR 59731
20%
1937
Pohjois-Karjala — Ilomantsi
Pirttilahti, Johan
JR 32209
20%
1942
Etelä-Karjala — Metsäpirtti
Kärki, Frans
JR 32727
20%
1946
Etelä-Karjala — Sakkola
Kärki, Frans
SKVR X1 708.
20%
1909
Satakunta — Tampere
Kallio, V. J.
JR 17447
20%
1957
Etelä-Karjala — Äyräpää
Hörkkä, Lempi
JR 32941
20%
1949
Etelä-Karjala — Sakkola
Kärki, Frans
JR 29594
20%
1885
Pohjois-Karjala — Nurmes
Krohn, Kaarle
JR 32655
20%
1947
Etelä-Karjala — Metsäpirtti
Kärki, Frans
SKVR VII2 3571.
20%
1909
Pohjois-Karjala — Kontiolahti
Lukkarinen, Juho
JR 26638
20%
1958
Etelä-Savo — Heinävesi
Koistinen, Liisa
JR 69839
20%
1932
Keski-Suomi — Pihtipudas
Saarijärven yhteiskoulu
SKVR XII1 680.
20%
1932
Länsipohja — Junosuvanto
Haltsonen, Sulo
SKVR XIII4 11316.
20%
1938
Etelä-Karjala — Kivennapa
Munne, Anna
JR 33110
20%
1950
Etelä-Karjala — Pyhäjärvi Vpl.
Kärki, Frans
JR 83193
20%
1945
Etelä-Karjala — Sakkola
Virolainen, Maria
JR 00680
20%
1969
Varsinais-Suomi — Pertteli
Aitamäki, Kaarlo
SKVR XIV 670.
20%
1915
Uusimaa — Tuusula
Lindstedt, Armas
SKVR III2 2213.
20%
1892
Länsi-Inkeri — Narvusi
Alava, Vihtori
JR 48487
20%
1959
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Suistamo
Oulasmaa, Siiri
SKVR V2 1771.
20%
1894
Itä- ja Pohjois-Inkeri — Lempaala
Alava, Vihtori
SKVR XIII2 5249.
20%
1934
Etelä-Karjala — Metsäpirtti
Haltsonen, Sulo
JR 27866
20%
1964
Etelä-Karjala — Muolaa
Kortemaa, Sylvi
JR 76602
20%
1962
Pohjois-Savo — Varpaisjärvi
Suuntala, Martta
JR 68991
19%
1935
Pohjois-Karjala — Pielisjärvi
Saarelainen, J. V.
JR 32825
19%
1948
Etelä-Karjala — Sakkola
Kärki, Frans
SKVR V2 1770.
19%
1894
Itä- ja Pohjois-Inkeri — Keltto
Alava, Vihtori
JR 66526
19%
1936
Pohjois-Savo — Tuusniemi
Räsänen, Otto
JR 76888
19%
1938
Etelä-Savo — Kangaslampi
Sääski, Sylvi
SKVR XIII4 11297.
19%
1936
Etelä-Karjala — Rautu
Pennanen, Olavi
JR 54773
19%
1946
Etelä-Karjala — Kivennapa
Pennanen, Olavi
SKVR VIII 1890.
19%
1915
Varsinais-Suomi — Merimasku
Toivonen, Yrjö
SKVR XIII2 5293.
19%
1935
Etelä-Karjala — Kurkijoki
Kaukonen, Katri
SKVR IV3 4074.
19%
1891
Keski-Inkeri — Koprina
Alava, Vihtori
SKVR XIII4 11296.
19%
1936
Etelä-Karjala — Rautu
Pennanen, Olavi
SKVR VII2 3568.
19%
1890
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Suistamo
Sivori, E.
SKVR VII2 3585.
19%
1890
Pohjois-Karjala — Pielisjärvi
Sivori, E.
SKVR VIII 1883.
19%
1913
Varsinais-Suomi — Maaria
Isotalo, Paavo
SKVR VIII 1886.
19%
1908
Varsinais-Suomi — Pöytyä
Lehtisalo, T. V.
SKVR VIII 1889.
19%
1913
Varsinais-Suomi — Yläne
Rantasalo, Varma
SKVR IX1 1007.
19%
1913
Häme — Tammela
Vihervaara, Eemeli
SKVR IX1 1009.
19%
1913
Häme — Sääksmäki
Salo, Aukusti
SKVR IX1 1011.
19%
1914
Häme — Hattula
Salo, Aukusti
SKVR IX1 1012.
19%
1914
Häme — Hattula
Salo, Aukusti
SKVR IX1 1013.
19%
1914
Häme — Hattula
Salo, Aukusti
SKVR IX1 1014.
19%
1914
Häme — Hattula
Salo, Aukusti
SKVR IX1 1016.
19%
1913
Häme — Renko
Salo, Aukusti
SKVR IX1 1034.
19%
1913
Häme — Hauho
Salo, Aukusti
SKVR IX1 1035.
19%
1913
Häme — Hauho
Toivonen, K. K.
SKVR IX1 1037.
19%
1913
Häme — Luopioinen
Salo, Aukusti
SKVR X1 706 α.
19%
1931
Satakunta — Kihniö
Pohjankanervo, T.
SKVR XII1 604.
19%
1926
Pohjois-Pohjanmaa — Kestilä
Myllyoja, Antti
SKVR XII1 685.
19%
1932
Länsipohja — Korpilompolo
Paulaharju, Samuli ja Jenny
SKVR XII2 8214.
19%
1925
Peräpohjola — Inari
Paulaharju, Samuli ja Jenny
SKVR XII2 8219.
19%
1933
Länsipohja — Pajala
Paulaharju, Samuli ja Jenny
SKVR XIII2 5292.
19%
1933
Etelä-Karjala — Kurkijoki
Haltsonen, Sulo
SKVR XIII2 5301.
19%
1934
Etelä-Karjala — Vuoksenranta
Haltsonen, Sulo
JR 23560
19%
1952
Etelä-Karjala — Muolaa
Karppinen, Kyllikki
JR 25872
19%
1957
Itä- ja Pohjois-Inkeri — Lempaala
Kilpelä, Eeva
JR 00675
19%
1969
Varsinais-Suomi — Pertteli
Aitamäki, Kaarlo
JR 36478
19%
1937
Pohjois-Karjala — Tohmajärvi
Laine, Elli
JR 36493
19%
1937
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Ruskeala
Laine, Elli
JR 39171
19%
1936
Satakunta — Pomarkku
Lepistö, Eino
JR 51568
19%
1930
Etelä-Pohjanmaa — Ylihärmä
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 53702
19%
1935
Etelä-Savo — Heinävesi
Pennanen, Olavi
JR 53791
19%
1935
Etelä-Savo — Heinävesi
Pennanen, Olavi
JR 55120
19%
1910
Etelä-Pohjanmaa — Isokyrö
Penttala, Viljo
JR 60223
19%
1936
Satakunta — Pomarkku
Porin tyttölyseo
JR 64942
19%
1968
Peräpohjola — Karunki
Railonsala, Artturi
JR 65174
19%
1968
Peräpohjola — Simo
Railonsala, Artturi
JR 66762
19%
1965
Häme — Janakkala
Ratia, Mildred
JR 67570
19%
1932
Uusimaa — Hyvinkää
Renlund, T.
JR 67794
19%
1937
Kainuu — Posio
Rinne, Reino
JR 73814
19%
1963
Etelä-Karjala — Rautjärvi
Sanakirjasäätiön välityksellä,
JR 74577
19%
1937
Etelä-Pohjanmaa — Laihia
Seppälä, Santeri
JR 76786
19%
1937
Pohjois-Savo — Leppävirta
Sääski, Sylvi
JR 78124
19%
1956
Etelä-Karjala — Lumivaara
Sääski, Sylvi
JR 80104
19%
1935
Etelä-Pohjanmaa — Laihia
Torsti, E. H.
JR 82514
19%
1933
Pohjois-Karjala — Kitee
Vauhkonen, Pekka
JR 54852
19%
1946
Etelä-Karjala — Kivennapa
Pennanen, Olavi
JR 05976
19%
1936
Etelä-Pohjanmaa — Kauhajoki
Harju, Helmi
JR 32528
19%
1945
Keski-Inkeri — Venjoki
Kärki, Frans
SKVR X1 708 α.
19%
1918
Satakunta — Tampere
Lindström, Olga
SKVR XI 2528.
19%
1890
Etelä-Pohjanmaa — Ylihärmä
Takala, E. E.
JR 43582
19%
1936
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Sortavala mlk
Moilanen, Toini
SKVR IV1 423.
19%
1848
Keski-Inkeri — Venjoki
Europaeus, D. E. D.
JR 73834
19%
1961
Keski-Inkeri — Spankkova
Sanakirjasäätiön välityksellä,
JR 78064
19%
1956
Etelä-Karjala — Lumivaara
Sääski, Sylvi
SKVR XIII2 5258.
19%
1934
Etelä-Karjala — Rautu
Laiho, Lauri
JR 70121
19%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 39184
19%
1936
Satakunta — Vampula
Lepistö, Eino
SKVR V2 1839.
19%
1877
Itä- ja Pohjois-Inkeri — Valkeasaari
Borenius, A. A.
JR 28344
19%
1937
Uusimaa — Hyvinkää
Koskinen, Nanny
JR 31153
19%
1937
Aunus — Repola
Kyöttinen, Pekka
JR 39937
19%
1935
Etelä-Karjala — Kaukola
Liukkonen, Väinö
JR 25802
19%
1957
Etelä-Karjala — Muolaa
Kilpelä, Eeva
JR 33814
19%
1959
Etelä-Karjala — Pyhäjärvi Vpl.
Kärki, Frans
JR 54333
19%
1937
Etelä-Karjala — Muolaa
Pennanen, Olavi
JR 77161
19%
1939
Etelä-Savo — Rantasalmi
Sääski, Sylvi
SKVR XIII2 5299.
19%
1934
Etelä-Karjala — Vuoksenranta
Haltsonen, Sulo
JR 62133
19%
1948
Etelä-Savo — Virtasalmi
Pöyhönen, Martti
SKVR XIII4 11305.
18%
1936
Etelä-Karjala — Rautu
Pennanen, Olavi
JR 63426
18%
1939
Satakunta — Nokia
Railonsala, Artturi
SKVR VIII 1891.
18%
1914
Varsinais-Suomi — Rusko
Saariluoma, Vilho
SKVR VIII 1885.
18%
1913
Varsinais-Suomi — Marttila
Vihervaara, Eemeli
SKVR XII1 645.
18%
1915
Peräpohjola — Ylitornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 39218
18%
1945
Satakunta — Vampula
Lepistö, Eino
SKVR VIII 1845.
18%
1912
Varsinais-Suomi — Muurla
Saariluoma, Vilho
SKVR VIII 1893.
18%
1910
Varsinais-Suomi — Uskela
Kallio, Ilmari
SKVR IX1 1015.
18%
1913
Häme — Hattula
Salo, Aukusti
SKVR IX1 1031.
18%
1914
Häme — Koski Hl
Aaltonen, Esko
SKVR IX1 1045.
18%
1914
Häme — Asikkala
Aaltonen, Esko
SKVR IX1 1046.
18%
1914
Häme — Hollola
Aaltonen, Esko
SKVR XII1 679.
18%
1932
Länsipohja — Junosuvanto
Haltsonen, Sulo
SKVR XII2 8224.
18%
1934
Ruija — Porsanki
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 26208
18%
1936
Pohjois-Pohjanmaa — Kalajoki
Kivioja, V. H.
JR 51569
18%
1930
Etelä-Pohjanmaa — Ylihärmä
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 57633
18%
1932
Peräpohjola — Turtola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 63927
18%
1957
Itä- ja Pohjois-Inkeri — Valkeasaari
Railonsala, Artturi
SKVR IV3 4088.
18%
1891
Keski-Inkeri — Koprina
Alava, Vihtori
JR 54742
18%
1946
Etelä-Karjala — Kivennapa
Pennanen, Olavi
SKVR V2 1769 b.
18%
1877
Itä- ja Pohjois-Inkeri — Valkeasaari
Borenius, A. A.
SKVR XIII4 11320.
18%
1937
Etelä-Karjala — Koivisto
Mannonen, Ulla
JR 25762
18%
1957
Etelä-Karjala — Muolaa
Kilpelä, Eeva
JR 05647
18%
1954
Etelä-Karjala — Muolaa
Hallenberg, Ida
SKVR XII1 661.
18%
1915
Peräpohjola — Kemijärvi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 06893
18%
1936
Satakunta — Hämeenkyrö
Heikkilä, Heimo
JR 37927
18%
1963
Etelä-Karjala — Kuolemajärvi
Lattu, Hilma
JR 56915
18%
1932
Peräpohjola — Kemijärvi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 56923
18%
1932
Peräpohjola — Kemijärvi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 57742
18%
1932
Peräpohjola — Turtola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 75022
18%
1954
Etelä-Karjala — Kivennapa
Seppänen, Hilma
SKVR VI1 1194.
18%
1920
Etelä-Savo — Mäntyharju
Hotinen, Juho
JR 33079
18%
1950
Etelä-Karjala — Pyhäjärvi Vpl.
Kärki, Frans
JR 32776
18%
1947
Etelä-Karjala — Metsäpirtti
Kärki, Frans
SKVR XIV 653.
18%
1885
Uusimaa — Porvoo
Tuomala, J. E.
JR 25726
18%
1957
Etelä-Karjala — Sakkola
Kilpelä, Eeva
SKVR XII1 617.
18%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 620.
18%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 624.
18%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 625.
18%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 628.
18%
1915
Peräpohjola — Karunki
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 636.
18%
1920
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 643.
18%
1915
Peräpohjola — Turtola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 652.
18%
1915
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 668.
18%
1920
Peräpohjola — Kittilä
Paulaharju, Samuli ja Jenny
SKVR XII1 697.
18%
1920
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XIII4 11326.
18%
1937
Etelä-Karjala — Heinjoki
Helaharju, Juho
SKVR XIV 675.
18%
1935
Uusimaa — Inkoo
Velho, Osku
JR 55233
18%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 55425
18%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 55779
18%
1920
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 56509
18%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 56610
18%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 56683
18%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 56694
18%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 56698
18%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 57465
18%
1932
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 57651
18%
1932
Peräpohjola — Turtola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 57673
18%
1932
Peräpohjola — Turtola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 57739
18%
1932
Peräpohjola — Turtola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 57954
18%
1932
Peräpohjola — Sodankylä
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 59400
18%
1957
Etelä-Karjala — Kuolemajärvi
Pessinen, Eeva
JR 34019
18%
1960
Etelä-Karjala — Pyhäjärvi Vpl.
Kärki, Frans
JR 32317
18%
1928
Satakunta — Vesilahti
Kärki, Frans
JR 48674
18%
1936
Etelä-Savo — Virtasalmi
Paajanen, Lyyli
SKVR XII1 600.
18%
1915
Kainuu — Kajaani
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 53845
18%
1935
Etelä-Savo — Heinävesi
Pennanen, Olavi
JR 33202
18%
1950
Etelä-Karjala — Sakkola
Kärki, Frans
JR 69573
18%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 37966
18%
1935
Etelä-Karjala — Räisälä
Laukkanen, Anna
SKVR XII2 8215.
17%
1935
Pohjois-Pohjanmaa — Muhos
Lyttinen, Hilda
JR 31445
17%
1957
Itä- ja Pohjois-Inkeri — Valkeasaari
Kälviäinen, Matti
JR 56667
17%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 83120
17%
1948
Keski-Inkeri — Skuoritsa
Virolainen, Maria
JR 07033
17%
1936
Pohjois-Savo — Vieremä
Heikkinen, Anna
JR 33527
17%
1952
Etelä-Karjala — Valkjärvi
Kärki, Frans
SKVR XIII4 11343.
17%
1936
Etelä-Karjala — Rautu
Pennanen, Olavi
SKVR IX1 1003.
17%
1913
Häme — Pälkäne
Anttila, Eero
JR 07721
17%
1965
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Impilahti
Helenius, Mirjam
SKVR IV2 1806.
17%
1877
Keski-Inkeri — Kaprio
Borenius, A. A.
SKVR V2 1772.
17%
1908
Itä- ja Pohjois-Inkeri — Vuole
Salminen, Väinö
SKVR VI1 1180.
17%
1915
Etelä-Savo — Savonranta
Väisänen, A. O.
SKVR IV1 1087.
17%
1859
Keski-Inkeri — Moloskovitsa
Törneroos ja Tallqvist
SKVR VI1 1192.
17%
1933
Etelä-Savo — Savitaipale
Kohvakka, Toini
SKVR VI1 1198.
17%
1913
Etelä-Savo — Mäntyharju
Kantele, Toini
SKVR VI1 1199.
17%
1904
Etelä-Savo — Hirvensalmi
Lundqvist, Ingeborg
SKVR VI2 6649.
17%
1890
Etelä-Savo — Luumäki
Alava, Vihtori
SKVR VI2 6668.
17%
1934
Pohjois-Savo — Sonkajärvi
Kaukonen, Väinö
SKVR VII2 3566.
17%
1913
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Uukuniemi
Tuokko, M.
SKVR VII2 3579.
17%
1909
Pohjois-Karjala — Juuka
Kokkonen, Heikki
SKVR VII2 3586.
17%
1910
Laatokan Karjala (Raja-Karjala)
Kallio, Alma
SKVR VIII 1882.
17%
1914
Varsinais-Suomi — Piikkiö
Häyrinen, Kalle
SKVR VIII 1895.
17%
1909
Varsinais-Suomi — Kuusjoki
Kallio, V. J.
SKVR VIII 1896.
17%
1888
Varsinais-Suomi — Turku
Borenius, A. A.
SKVR VIII 1897.
17%
1914
Varsinais-Suomi — Paattinen
Saariluoma, Vilho
SKVR VIII 1898.
17%
1913
Varsinais-Suomi — Yläne
Rantasalo, Varma
SKVR VIII 1900.
17%
1913
Varsinais-Suomi — Yläne
Vahlberg, K.
SKVR VIII 1903.
17%
1914
Varsinais-Suomi — Vahto
Saariluoma, Vilho
SKVR VIII 2856.
17%
1909
Varsinais-Suomi — Kuusjoki
Kallio, V. J.
SKVR IX1 1006.
17%
1914
Häme
Hämäläis-Osakunta
SKVR IX1 1008.
17%
1913
Häme — Akaa
Salo, Aukusti
SKVR IX1 1010.
17%
1914
Häme — Hattula
Salo, Aukusti
SKVR IX1 1018.
17%
1914
Häme — Janakkala
Aaltonen, Esko
SKVR IX1 1022.
17%
1913
Häme — Hausjärvi
Sykäri, Hilma
SKVR IX1 1026.
17%
1914
Häme — Hausjärvi
Aaltonen, Esko
SKVR IX1 1027.
17%
1914
Häme — Kärkölä
Aaltonen, Esko
SKVR IX1 1029.
17%
1886
Häme — Koski Hl
Leino, A.
SKVR IX1 1033.
17%
1914
Häme — Hauho
Keskitalo, E.
SKVR IX1 1044.
17%
1914
Häme — Asikkala
Groundstroem, Kalervo
SKVR IX1 1048.
17%
1888
Häme — Orimattila
Jakobson, A. V.
SKVR IX1 1050.
17%
1913
Häme — Orimattila
Hardén, Arthur
SKVR IX1 1061.
17%
1888
Häme — Luhanka
Lilius, Lilli
SKVR IX1 1065.
17%
1913
Häme — Jämsä
Sinisalo, Anni
SKVR IX1 1067.
17%
1908
Häme — Korpilahti
Kotikoski, J. W.
SKVR IX1 1068.
17%
1913
Häme — Korpilahti
Kaukoranta, Toivo
SKVR IX1 1071.
17%
1914
Häme — Hattula
Salo, Aukusti
SKVR IX1 1072.
17%
1914
Häme — Hattula
Salo, Aukusti
SKVR IX1 1073.
17%
1913
Häme — Hattula
Salo, Aukusti
SKVR IX1 1074.
17%
1914
Häme — Loppi
Aaltonen, Esko
SKVR IX1 1076.
17%
1914
Häme — Koski Hl
Aaltonen, Esko
SKVR IX1 1078.
17%
1915
Häme — Luopioinen
Vallenius, Niilo
SKVR IX2 123.
17%
1913
Keski-Suomi — Uurainen
Koskenjaakko, Anshelm
SKVR IX2 126.
17%
1914
Keski-Suomi — Sumiainen
Häyrinen, Kalle
SKVR IX2 127.
17%
1913
Keski-Suomi — Konginkangas
Koskenjaakko, Anshelm
SKVR IX2 128.
17%
1913
Keski-Suomi — Konginkangas
Kaukoranta, Toivo
SKVR X1 696 α.
17%
1924
Satakunta — Ahlainen
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
SKVR X1 698.
17%
1889
Satakunta — Noormarkku
Ollinen, J. F.
SKVR X1 703.
17%
1924
Satakunta — Huittinen
Hirsikoski, Anna
SKVR X1 705.
17%
1913
Satakunta — Honkajoki
Kallio, V. J.
SKVR X1 708 β.
17%
1924
Satakunta — Ruovesi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
SKVR XI 80.
17%
1913
Etelä-Pohjanmaa — Isojoki
Kallio, V. J.
SKVR XI 86.
17%
1914
Etelä-Pohjanmaa — Veteli
Salmela, Alfred
SKVR XI 89.
17%
1921
Etelä-Pohjanmaa — Kälviä
Tikanoja, Eevi
SKVR XI 90.
17%
1887
Etelä-Pohjanmaa — Laihia
Kotkanen, Juho
SKVR XI 93.
17%
1900
Etelä-Pohjanmaa — Ylihärmä
Korpi, I.
SKVR XI 2529.
17%
1870
Etelä-Pohjanmaa — Veteli
Aspelin, J. R.
SKVR XII1 622.
17%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 640.
17%
1915
Peräpohjola — Simo
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 654.
17%
1915
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 676.
17%
1932
Länsipohja — Junosuvanto
Haltsonen, Sulo
SKVR XII1 677.
17%
1932
Länsipohja — Vittanki
Haltsonen, Sulo
SKVR XII1 681.
17%
1932
Länsipohja — Vittanki
Haltsonen, Sulo
SKVR XII1 684.
17%
1932
Länsipohja — Täräntö
Paulaharju, Samuli ja Jenny
SKVR XII1 686.
17%
1931
Ruija — Nordkapp
Paulaharju, Samuli ja Jenny
SKVR XII1 695.
17%
1915
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII2 8220.
17%
1933
Länsipohja — Jällivaara
Paulaharju, Samuli ja Jenny
SKVR XIII2 5280.
17%
1935
Etelä-Karjala — Koivisto
Laiho, Lauri
SKVR XIII2 5298.
17%
1935
Etelä-Karjala — Kirvu
Kirvun Tietävälän nuorisoseuran arkisto
SKVR XIII4 11331.
17%
1938
Etelä-Karjala — Kirvu
Kymäläinen, Ensio
SKVR XIII4 11336.
17%
1936
Etelä-Karjala — Suursaari
Laiho, Lauri
SKVR XIV 609.
17%
1920
Uusimaa — Vehkalahti
Vuorisalo, Katri
SKVR XIV 616.
17%
1937
Uusimaa — Sippola
Stenroth, Artur
SKVR XIV 641.
17%
1915
Uusimaa — Lapinjärvi
Salminen, Tyyne
SKVR XIV 644.
17%
1939
Uusimaa — Artjärvi
Saarto, Maila
SKVR XIV 650.
17%
1920
Uusimaa — Askola
Allén, Tyyne
SKVR XIV 652.
17%
1932
Uusimaa — Pukkila
Ollila, Reino
SKVR XIV 654.
17%
1915
Uusimaa — Porvoo mlk
Velho, Osku
SKVR XIV 661.
17%
1922
Uusimaa — Mäntsälä
Kivisoja, Helmi
SKVR XIV 668.
17%
1925
Uusimaa — Hyvinkää
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
SKVR XIV 669.
17%
1925
Uusimaa — Hyvinkää
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
SKVR XIV 671.
17%
1915
Uusimaa — Tuusula
Lindstedt, Armas
SKVR XIV 672.
17%
1932
Uusimaa — Tuusula
Renlund, T.
SKVR XIV 674.
17%
1931
Uusimaa — Sammatti
Ruoppila, Veikko
JR 19408
17%
1936
Pohjois-Savo — Sonkajärvi
Juntunen, Liisa
JR 20585
17%
1962
Etelä-Pohjanmaa — Evijärvi
Järvinen, Matti
JR 21929
17%
1909
Etelä-Pohjanmaa — Soini
Kaltiala, J. P.
JR 23500
17%
1962
Etelä-Savo — Sulkava
Karppinen, Helmi
JR 23860
17%
1937
Etelä-Savo — Pertunmaa
Kaukonen, Katri
JR 24932
17%
1932
Uusimaa — Mäntsälä
Kauppinen, Eino
JR 26442
17%
1934
Etelä-Savo — Lappee
Kohvakka, Toini
JR 27716
17%
1935
Pohjois-Pohjanmaa — Raahe
Korpi, Henna
JR 00626
17%
1936
Pohjois-Savo — Vehmersalmi
Airaksinen, Emil
JR 00765
17%
1947
Satakunta — Honkajoki
Alanen, Viljo
JR 01001
17%
1889
Keski-Suomi — Saarijärvi
Alava, Vihtori
JR 05660
17%
1957
Häme — Asikkala
Halme, Wilhelmina
JR 06911
17%
1938
Pohjois-Pohjanmaa — Oulu
Heikkilä, Heimo
JR 09115
17%
1938
Etelä-Pohjanmaa — Soini
Hongisto, Tyyne
JR 09306
17%
1962
Häme — Orimattila
Huisko, Aino
JR 10227
17%
1925
Häme — Jämsä
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 10267
17%
1925
Häme — Valkeakoski
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 16394
17%
1943
None
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 16827
17%
1944
Uusimaa — Mäntsälä
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 17030
17%
1959
Häme — Luhanka
Hänninen, Aino
JR 29807
17%
1962
Pohjois-Karjala — Polvijärvi
Kuikka, Inkeri
JR 32338
17%
1928
Etelä-Pohjanmaa — Laihia
Kärki, Frans
JR 32474
17%
1936
Satakunta — Vesilahti
Kärki, Frans
JR 34737
17%
1936
Satakunta — Merikarvia
Laiho, Aili
JR 35005
17%
1962
Keski-Suomi — Rautalampi
Laapotti, Anja
JR 35758
17%
1936
Satakunta — Merikarvia
Laiho, Lauri
JR 35760
17%
1936
Satakunta — Merikarvia
Laiho, Lauri
JR 39299
17%
1962
Etelä-Pohjanmaa — Lapua
Leppisalo, Eila
JR 39395
17%
1935
Etelä-Pohjanmaa — Isokyrö
Liimakka, Helmi
JR 39425
17%
1939
Keski-Suomi — Karstula
Liimatainen, Pauli
JR 39869
17%
1926
Etelä-Pohjanmaa — Perho
Linna, Eino, S.
JR 40556
17%
1935
Pohjois-Pohjanmaa — Kärsämäki
Luoma, Leander
JR 40814
17%
1924
Satakunta — Ruovesi
Luutonen, Ahto
JR 40945
17%
1954
Keski-Suomi — Viitasaari
Määttänen, Vieno
JR 43314
17%
1937
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Sortavala mlk
Moilanen, Matti
JR 44686
17%
1937
Satakunta — Siikainen
Myllymäki, Emilia
JR 44705
17%
1922
Häme — Orimattila
Myllyvirta, Aili
JR 45160
17%
1962
Etelä-Pohjanmaa — Lohtaja
Niemelä, Ahto
JR 45856
17%
1936
Pohjois-Savo — Pielavesi
Nissinen, Armas
JR 45910
17%
1937
Pohjois-Savo — Pielavesi
Nissinen, Armas
JR 46468
17%
1939
Pohjois-Pohjanmaa — Rantsila
Näsälä, Aune
JR 50557
17%
1954
Etelä-Savo — Juva
Paronen, Aili
JR 51571
17%
1930
Kainuu — Pudasjärvi
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 51585
17%
1930
Etelä-Pohjanmaa — Perho
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 52131
17%
1935
Länsipohja — Ruotsin Ylitornio
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 52135
17%
1935
Länsipohja — Jällivaara
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 52242
17%
1937
Länsipohja — Vittanki
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 52244
17%
1937
Länsipohja — Jukkasjärvi
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 53197
17%
1922
Häme — Orimattila
Peltola, Alli
JR 53269
17%
1932
Etelä-Pohjanmaa — Töysä
Peltonen, Erkki
JR 53479
17%
1942
Pohjois-Karjala — Nurmes
Peltonen, Erkki
JR 53684
17%
1935
Etelä-Savo — Heinävesi
Pennanen, Olavi
JR 53753
17%
1935
Etelä-Savo — Heinävesi
Pennanen, Olavi
JR 55694
17%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 56138
17%
1915
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 57762
17%
1932
Peräpohjola — Turtola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 57817
17%
1932
Peräpohjola — Turtola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 57912
17%
1932
Peräpohjola — Sodankylä
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 59579
17%
1951
Etelä-Karjala — Kivennapa
Pimiä, Amalia
JR 59735
17%
1937
Pohjois-Karjala — Ilomantsi
Pirttilahti, Johan
JR 60265
17%
1938
Satakunta — Pori
Porin tyttölyseo
JR 61533
17%
1936
Pohjois-Pohjanmaa — Siikajoki
Putaala, Martti
JR 62114
17%
1948
Etelä-Savo — Virtasalmi
Pöyhönen, Martti
JR 62185
17%
1948
Etelä-Savo — Virtasalmi
Pöyhönen, Martti
JR 62902
17%
1952
Etelä-Savo — Hirvensalmi
Pöyhönen, Martti
JR 63368
17%
1938
Etelä-Pohjanmaa — Lapväärtti
Railonsala, Artturi
JR 63373
17%
1938
Etelä-Pohjanmaa — Lapväärtti
Railonsala, Artturi
JR 64016
17%
1962
Pohjois-Pohjanmaa — Nivala
Railonsala, Artturi
JR 64095
17%
1962
Etelä-Pohjanmaa — Teuva
Railonsala, Artturi
JR 64135
17%
1968
Peräpohjola — Ranua
Railonsala, Artturi
JR 64138
17%
1968
Peräpohjola — Ranua
Railonsala, Artturi
JR 64650
17%
1968
Peräpohjola — Alatornio
Railonsala, Artturi
JR 65339
17%
1968
Peräpohjola — Keminmaa
Railonsala, Artturi
JR 65754
17%
1962
Satakunta — Pihlajavesi
Raivio, Lempi
JR 65795
17%
1921
Häme — Janakkala
Ranki, Aune
JR 66017
17%
1955
Keski-Suomi — Saarijärvi
Rantanen, Saimi
JR 66834
17%
1967
Häme — Janakkala
Ratia, Mildred
JR 67550
17%
1932
Uusimaa — Hyvinkää
Renlund, T.
JR 67605
17%
1932
Uusimaa — Hyvinkää
Renlund, T.
JR 67889
17%
1936
Etelä-Karjala — Kanneljärvi
Rissanen, Tyyne
JR 69321
17%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 69355
17%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 69447
17%
1932
Keski-Suomi — Laukaa
Saarijärven yhteiskoulu
JR 69491
17%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 69537
17%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 69646
17%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 69774
17%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 69779
17%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 69853
17%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 70030
17%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 70083
17%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 70305
17%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 70311
17%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 70322
17%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 70412
17%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 70586
17%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 75524
17%
1953
Keski-Suomi — Pihtipudas
Sevón, Hannes
JR 75605
17%
1953
Varsinais-Suomi — Lappi Tl.
Siltamäki, Markus
JR 76737
17%
1922
Etelä-Karjala — Virolahti
Syrjänen, Rauha
JR 76747
17%
1937
Pohjois-Savo — Leppävirta
Sääski, Sylvi
JR 77057
17%
1939
Etelä-Savo — Sulkava
Sääski, Sylvi
JR 78027
17%
1956
Etelä-Karjala — Lumivaara
Sääski, Sylvi
JR 78378
17%
1956
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Ruskeala
Sääski, Sylvi
JR 80453
17%
1936
Etelä-Pohjanmaa — Evijärvi
Tuomaala, Väinö
JR 80465
17%
1936
Etelä-Pohjanmaa — Evijärvi
Tuomaala, Väinö
JR 80754
17%
1946
Etelä-Pohjanmaa — Töysä
Tuomaala, Väinö
JR 80889
17%
1949
Etelä-Pohjanmaa — Veteli
Tuomaala, Väinö
JR 83164
17%
1945
Häme — Jämsä
Virolainen, Maria
JR 83930
17%
1935
Etelä-Savo — Hirvensalmi
Väänänen, Jorma
JR 84395
17%
1963
Etelä-Pohjanmaa — Kauhajoki
Äijö, Maija
JR 84434
17%
1962
Satakunta — Ruovesi
Ylämäkipää, Katri
JR 38065
17%
1936
Satakunta — Orivesi
Lauttajärvi, Liina
JR 69467
17%
1932
Keski-Suomi — Rautalampi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 32240
17%
1941
Etelä-Karjala — Metsäpirtti
Kärki, Frans
JR 32241
17%
1941
Etelä-Karjala — Metsäpirtti
Kärki, Frans
SKVR XIII4 11315.
17%
1938
Etelä-Karjala — Kivennapa
Mannonen, Ulla
JR 56497
17%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 616.
17%
1914
Peräpohjola — Alatornio
Hannula, Uuno
SKVR XII1 629.
17%
1915
Peräpohjola — Tervola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 662.
17%
1915
Peräpohjola — Kemijärvi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 669.
17%
1920
Peräpohjola — Kittilä
Paulaharju, Samuli ja Jenny
SKVR XII1 674.
17%
1920
Peräpohjola — Sodankylä
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 39951
17%
1962
Peräpohjola — Alatornio
Lohi, Veera
JR 50441
17%
1964
Peräpohjola — Tervola
Palosaari, Selina
JR 52042
17%
1935
Ruija — Porsanki
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 56552
17%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 57435
17%
1932
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 57592
17%
1932
Peräpohjola — Tervola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 82741
17%
1962
Peräpohjola — Karunki
Viita, Armas
JR 32523
17%
1945
Keski-Inkeri — Venjoki
Kärki, Frans
JR 53612
17%
1935
Etelä-Savo — Heinävesi
Pennanen, Olavi
JR 83801
17%
1946
Etelä-Karjala — Kivennapa
Vuorikoski, Terttu
SKVR X1 728.
17%
1904
Satakunta — Orivesi
Aronsson, T.
SKVR XI 84.
17%
1909
Etelä-Pohjanmaa — Lehtimäki
Murtomäki, Kalle
JR 27415
17%
1954
Keski-Suomi — Viitasaari
Korhonen, Elin
JR 00126
17%
1962
Etelä-Savo — Juva
Aalto, Gabriel
JR 55684
17%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 57363
17%
1932
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 57772
17%
1932
Peräpohjola — Turtola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 57809
17%
1932
Peräpohjola — Turtola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 75081
17%
1954
Etelä-Karjala — Kivennapa
Seppänen, Hilma
JR 83270
17%
1937
Etelä-Savo — Sulkava
Virta, Alma
SKVR IX1 1024.
17%
1914
Häme — Hausjärvi
Aaltonen, Esko
SKVR XIV 646.
17%
1939
Uusimaa — Artjärvi
Saarto, Maila
JR 32834
17%
1948
Etelä-Karjala — Sakkola
Kärki, Frans
JR 57910
17%
1932
Peräpohjola — Sodankylä
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR V2 1769 a.
17%
1877
Itä- ja Pohjois-Inkeri — Lempaala
Borenius, A. A.
JR 56450
17%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 618.
17%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 621.
17%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 623.
17%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 626.
17%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 631.
17%
1915
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 633.
17%
1915
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 642.
17%
1915
Peräpohjola — Turtola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 647.
17%
1915
Peräpohjola — Ylitornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 650.
17%
1915
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 55924
17%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 56096
17%
1915
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 56373
17%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 56400
17%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 56542
17%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 56632
17%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 56892
17%
1932
Peräpohjola — Kemijärvi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XIII2 5326.
17%
1891
Etelä-Karjala — Jaakkima
Lilius, Lilli
JR 38039
17%
1957
Etelä-Karjala — Metsäpirtti
Laurila, Maria
SKVR III2 1831.
17%
1891
Länsi-Inkeri — Narvusi
Alava, Vihtori
JR 33033
17%
1950
Etelä-Karjala — Muolaa
Kärki, Frans
SKVR V3 1007.
17%
1891
Itä- ja Pohjois-Inkeri — Lempaala
Neovius, A. D.
JR 07060
17%
1938
Kainuu — Kuhmo
Heikkinen, Eetu
SKVR XII1 641.
17%
1915
Peräpohjola — Turtola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 55913
17%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XI 83.
17%
1924
Etelä-Pohjanmaa — Töysä
Peltonen, Erkki
SKVR IX1 1070.
17%
1914
Häme — Hattula
Salo, Aukusti
SKVR XIV 667.
17%
1937
Uusimaa — Hyvinkää
Andelin, Vilho
JR 32734
17%
1946
Etelä-Karjala — Sakkola
Kärki, Frans
JR 19098
17%
1935
Pohjois-Savo — Suonenjoki
Jalkanen, Yrjö
JR 08404
17%
1962
Pohjois-Karjala — Nurmes
Hirvonen, Aino
JR 34734
17%
1936
Satakunta — Merikarvia
Laiho, Aili
JR 35878
17%
1936
Varsinais-Suomi — Uusikirkko Tl.
Laiho, Lauri
JR 53827
17%
1935
Etelä-Savo — Heinävesi
Pennanen, Olavi
JR 62815
17%
1952
Etelä-Savo — Mikkeli mlk
Pöyhönen, Martti
JR 78033
17%
1956
Etelä-Karjala — Lumivaara
Sääski, Sylvi
JR 80452
17%
1936
Etelä-Pohjanmaa — Evijärvi
Tuomaala, Väinö
SKVR XIII4 11467.
17%
1936
Etelä-Karjala — Muolaa
Terijoen Yhteislyseon oppilaat
SKVR XII1 665.
16%
1915
Peräpohjola — Kolari
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 02361
16%
1963
Satakunta — Luvia
Auramo, Vilho
JR 32944
16%
1949
Etelä-Karjala — Sakkola
Kärki, Frans
SKVR XIII2 5264.
16%
1932
Etelä-Karjala — Pyhäjärvi Vpl.
Haltsonen, Sulo
SKVR XIV 649.
16%
1919
Uusimaa — Myrskylä
Salminen, Väinö
JR 02364
16%
1954
Pohjois-Pohjanmaa — Alavieska
Auranen, Helvi
JR 50499
16%
1936
Pohjois-Pohjanmaa — Ii
Palukka, Fiina
JR 35857
16%
1936
Varsinais-Suomi — Laitila
Laiho, Lauri
JR 75090
16%
1954
Etelä-Karjala — Kivennapa
Seppänen, Hilma
SKVR VIII 1902.
16%
1909
Varsinais-Suomi — Vahto
Vihervaara, Eemeli
SKVR IX1 1069.
16%
1913
Häme — Korpilahti
Vihervaara, Eemeli
JR 17323
16%
1962
Pohjois-Karjala — Eno
Härkönen, Olavi
JR 37791
16%
1962
Etelä-Karjala — Koivisto
Lankinen, Emma
JR 38777
16%
1962
Etelä-Pohjanmaa — Vimpeli
Lehtimäki, Aleksi
JR 01974
16%
1957
Uusimaa — Hyvinkää
Andelin, Vilho
SKVR VI1 1184.
16%
1891
Etelä-Savo — Savitaipale
Jäkälä, Juho
SKVR VI1 1187.
16%
1933
Etelä-Savo — Lappee
Kohvakka, Toini
SKVR VI1 1196.
16%
1913
Etelä-Savo — Mäntyharju
Kantele, Toini
SKVR VI1 1200.
16%
1877
Etelä-Savo — Ristiina
Koskimies, A. V.
SKVR VI1 1214.
16%
1933
Etelä-Savo — Pieksämäki
Kohvakka, Toini
SKVR VI1 1216.
16%
1921
Pohjois-Savo — Suonenjoki
Vehviläinen, Annikki
SKVR VI1 1217.
16%
1914
Pohjois-Savo — Kuopio
Tossavainen, M.
SKVR VI1 1222.
16%
1909
Pohjois-Savo — Kiuruvesi
Tikkanen, Eino
SKVR VI2 6651.
16%
1890
Etelä-Savo — Lemi
Alava, Vihtori
SKVR VI2 6654.
16%
1934
Etelä-Savo — Lappee
Kohvakka, Toini
SKVR VI2 6665 β.
16%
1935
Pohjois-Savo — Kiuruvesi
Nivalainen, Juho
SKVR VI2 6666.
16%
1932
Pohjois-Savo — Vieremä
Rytkönen, Ahti
SKVR IX1 1017.
16%
1911
Häme — Janakkala
Vaara, V. B.
SKVR IX1 1020.
16%
1911
Häme — Hausjärvi
Mikkola, Edv.
SKVR IX1 1028.
16%
1914
Häme — Kärkölä
Aaltonen, Esko
SKVR IX1 1032.
16%
1914
Häme — Koski Hl
Aaltonen, Esko
SKVR IX1 1036.
16%
1913
Häme — Luopioinen
Regnell, Hanna
SKVR IX1 1040.
16%
1913
Häme — Asikkala
Kantele, Toini
SKVR IX1 1042.
16%
1914
Häme — Asikkala
Aaltonen, Esko
SKVR IX1 1049.
16%
1906
Häme — Orimattila
Heporauta, F. A.
SKVR IX1 1053.
16%
1914
Häme — Iitti
Groundstroem, Kalervo
SKVR IX1 1054.
16%
1914
Häme — Iitti
Groundstroem, Kalervo
SKVR IX1 1058.
16%
1909
Häme — Hartola
Koskenjaakko, Anshelm
SKVR IX2 121.
16%
1913
Keski-Suomi — Petäjävesi
Koskenjaakko, Anshelm
SKVR IX2 122.
16%
1913
Keski-Suomi — Jyväskylä mlk
Kaukoranta, Toivo
SKVR IX2 125.
16%
1913
Keski-Suomi — Sumiainen
Kaukoranta, Toivo
SKVR IX2 132.
16%
1913
Keski-Suomi — Saarijärvi
Koskenjaakko, Anshelm
SKVR IX2 136.
16%
1913
Keski-Suomi — Viitasaari
Kaukoranta, Toivo
SKVR X1 700.
16%
1888
Satakunta — Merikarvia
Roslin, M. K.
SKVR XI 82.
16%
1924
Etelä-Pohjanmaa — Töysä
Peltonen, Erkki
SKVR XI 2524.
16%
1883
Etelä-Pohjanmaa — Laihia
Tarkkanen, Matti
SKVR XII1 599.
16%
1897
Pohjois-Pohjanmaa — Piippola
Meriläinen, Heikki
SKVR XII1 603.
16%
1921
Pohjois-Pohjanmaa — Kalajoki
Hongell, Aune
SKVR XII1 607.
16%
1892
Pohjois-Pohjanmaa — Revonlahti
Koskimies, A. V.
SKVR XII1 632.
16%
1915
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 637.
16%
1915
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 644.
16%
1921
Peräpohjola — Turtola
Paulaharju, Samuli ja Jenny
SKVR XII1 648.
16%
1916
Peräpohjola — Ylitornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 664.
16%
1915
Peräpohjola — Kolari
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 671.
16%
1920
Peräpohjola — Muonio
Paulaharju, Samuli ja Jenny
SKVR XII1 675.
16%
1932
Länsipohja — Kaaresuvanto
Haltsonen, Sulo
SKVR XII1 678.
16%
1932
Länsipohja — Vittanki
Haltsonen, Sulo
SKVR XII1 682.
16%
1932
Länsipohja — Vittanki
Haltsonen, Sulo
SKVR XII1 687.
16%
1884
Pohjois-Pohjanmaa — Pyhäjärvi Ol.
Krohn, Kaarle
SKVR XII2 8223.
16%
1934
Ruija — Porsanki
Paulaharju, Samuli ja Jenny
SKVR XIII2 5273.
16%
1911
Etelä-Karjala — Koivisto
Vaara, V. B.
SKVR XIII2 5295.
16%
1891
Etelä-Karjala — Rautjärvi
Sirén, Signe
SKVR XIII2 5296.
16%
1917
Etelä-Karjala — Kirvu
Suomalainen, Johannes
SKVR XIII2 5297.
16%
1935
Etelä-Karjala — Kirvu
Kirvun Tietävälän nuorisoseuran arkisto
SKVR XIII2 5312.
16%
1890
Etelä-Karjala — Viipuri mlk
Alava, Vihtori
SKVR XIII4 11323.
16%
1937
Etelä-Karjala — Koivisto
Mannonen, Ulla
SKVR XIII4 11335.
16%
1937
Etelä-Karjala — Virolahti
Korpela, Jaakko
SKVR XIII4 11337.
16%
1936
Etelä-Karjala — Suursaari
Laiho, Lauri
SKVR XIV 610.
16%
1920
Uusimaa — Vehkalahti
Vuorisalo, Katri
SKVR XIV 613.
16%
1893
Uusimaa — Sippola
Rytkönen, Antti
SKVR XIV 617.
16%
1935
Uusimaa — Kotka
Tirronen, Uuno
SKVR XIV 618.
16%
1935
Uusimaa — Kymi
Einola, Viktor
SKVR XIV 634.
16%
1906
Uusimaa — Elimäki
Heporauta, F. A.
SKVR XIV 640.
16%
1913
Uusimaa — Lapinjärvi
Salminen, Tyyne
SKVR XIV 642.
16%
1915
Uusimaa — Lapinjärvi
Salminen, Tyyne
SKVR XIV 655.
16%
1915
Uusimaa — Porvoo mlk
Velho, Osku
SKVR XIV 659.
16%
1915
Uusimaa — Porvoo mlk
Velho, Osku
SKVR XIV 663.
16%
1915
Uusimaa — Mäntsälä
Louhe, Lempi
JR 20721
16%
1941
Peräpohjola — Turtola
Kaakinen, Iikka
JR 20808
16%
1941
Pohjois-Pohjanmaa — Piippola
Kaakinen, Iikka
JR 22424
16%
1936
Etelä-Savo — Mäntyharju
Karhu, J.
JR 23737
16%
1936
Etelä-Savo — Taipalsaari
Kaukonen, Katri
JR 23856
16%
1937
Etelä-Savo — Pertunmaa
Kaukonen, Katri
JR 23866
16%
1937
Etelä-Savo — Hirvensalmi
Kaukonen, Katri
JR 07038
16%
1923
Pohjois-Savo — Siilinjärvi
Heikkinen, Edith
JR 07408
16%
1935
Häme — Hartola
Heino, Arvo
JR 08309
16%
1935
Pohjois-Pohjanmaa — Pyhäjärvi Ol.
Hirvimäki, Aune
JR 10154
16%
1925
Keski-Suomi — Hankasalmi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 16011
16%
1943
Satakunta — Nokia
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 16706
16%
1944
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 16745
16%
1944
Uusimaa — Kymi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 28338
16%
1929
Peräpohjola — Savukoski
Koskinen, Lauri
JR 32401
16%
1935
Etelä-Pohjanmaa — Laihia
Kärki, Frans
JR 32411
16%
1935
Pohjois-Pohjanmaa — Pyhäjoki
Kärki, Frans
JR 32796
16%
1948
Keski-Inkeri — Skuoritsa
Kärki, Frans
JR 33556
16%
1953
Etelä-Pohjanmaa — Töysä
Kärki, Frans
JR 34729
16%
1936
Satakunta — Merikarvia
Laiho, Aili
JR 34871
16%
1936
Etelä-Karjala — Tytärsaari
Laiho, Aili
JR 37073
16%
1937
Pohjois-Savo — Kiuruvesi
Lämsä, Antti
JR 39657
16%
1935
Häme — Lahti
Lindsten, Juho
JR 40878
16%
1937
Etelä-Savo — Mikkeli
Lyytikäinen, Veikko
JR 41199
16%
1936
Pohjois-Pohjanmaa — Kestilä
Mannermaa, Ilmari
JR 51382
16%
1916
Peräpohjola — Rovaniemi
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 51570
16%
1930
Etelä-Pohjanmaa — Perho
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 51572
16%
1930
Etelä-Pohjanmaa — Perho
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 51573
16%
1930
Etelä-Pohjanmaa — Perho
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 51576
16%
1930
Ruija — Porsanki
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 52133
16%
1935
Länsipohja — Jällivaara
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 52243
16%
1937
Länsipohja — Pajala
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 54731
16%
1946
Etelä-Karjala — Kivennapa
Pennanen, Olavi
JR 54871
16%
1946
Etelä-Karjala — Kivennapa
Pennanen, Olavi
JR 56169
16%
1915
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 57068
16%
1932
Peräpohjola — Kolari
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 57079
16%
1932
Peräpohjola — Kolari
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 57083
16%
1932
Peräpohjola — Kolari
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 59738
16%
1937
Pohjois-Karjala — Ilomantsi
Pirttilahti, Johan
JR 61458
16%
1935
Pohjois-Pohjanmaa
Putaala, Martti
JR 61468
16%
1936
Pohjois-Pohjanmaa — Oulu
Putaala, Martti
JR 61560
16%
1936
Pohjois-Pohjanmaa — Oulu
Putaala, Martti
JR 61910
16%
1953
Pohjois-Karjala — Pielisjärvi
Pyykkö, Armi
JR 62504
16%
1950
Pohjois-Savo — Suonenjoki
Pöyhönen, Martti
JR 62809
16%
1952
Etelä-Savo — Mikkeli mlk
Pöyhönen, Martti
JR 62924
16%
1952
Etelä-Savo — Ristiina
Pöyhönen, Martti
JR 64021
16%
1962
Pohjois-Pohjanmaa — Nivala
Railonsala, Artturi
JR 64038
16%
1962
Kainuu — Paltamo
Railonsala, Artturi
JR 65333
16%
1968
Peräpohjola — Keminmaa
Railonsala, Artturi
JR 68978
16%
1935
Pohjois-Karjala — Pielisjärvi
Saarelainen, J. V.
JR 69288
16%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 69323
16%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 69385
16%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 69629
16%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 69802
16%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 69854
16%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 69855
16%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 70343
16%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 70446
16%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 70636
16%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 70649
16%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 70706
16%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 70779
16%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 70790
16%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 70814
16%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 73717
16%
1951
Etelä-Karjala — Uusikirkko Vpl.
Sanakirjasäätiön välityksellä,
JR 76195
16%
1949
Etelä-Karjala — Seiskari
Stauffer, Kirsti
JR 77010
16%
1939
Etelä-Savo — Sulkava
Sääski, Sylvi
JR 77043
16%
1939
Etelä-Savo — Sulkava
Sääski, Sylvi
JR 79045
16%
1966
Etelä-Karjala — Kuolemajärvi
Timonen, Senni
JR 80733
16%
1945
Etelä-Pohjanmaa — Lapua
Tuomaala, Väinö
JR 80907
16%
1949
Etelä-Pohjanmaa — Veteli
Tuomaala, Väinö
JR 81045
16%
1946
Etelä-Pohjanmaa — Soini
Tuomaala, Väinö
JR 82600
16%
1956
Etelä-Karjala — Kirvu
Velling, Rauno
JR 83263
16%
1937
Etelä-Savo — Sulkava
Virta, Alma
SKVR IX1 1075.
16%
1914
Häme — Loppi
Aaltonen, Esko
SKVR XII1 670.
16%
1920
Peräpohjola — Kittilä
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 52368
16%
1937
Peräpohjola — Sodankylä
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 57003
16%
1932
Peräpohjola — Kemijärvi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR X1 696.
16%
1914
Satakunta — Luvia
Salo, Aukusti
JR 67057
16%
1962
Etelä-Karjala — Valkjärvi
Ravantti, Aino
JR 55209
16%
1963
Etelä-Pohjanmaa — Alavus
Perälä, Tauno
SKVR VI1 1183.
16%
1888
Etelä-Savo — Lemi
Kouvo, Henrik
SKVR IX2 135.
16%
1913
Keski-Suomi — Saarijärvi
Salo, Aukusti
SKVR XIV 658.
16%
1915
Uusimaa — Porvoo mlk
Velho, Osku
JR 19698
16%
1938
Etelä-Pohjanmaa — Kauhava
Jussila, Matti
JR 23615
16%
1937
Kainuu — Suomussalmi; Peräpohjola — Salla
Karvonen, Aukusti
JR 17172
16%
1936
Pohjois-Karjala — Tohmajärvi
Härkönen, Edvard
JR 33776
16%
1958
Satakunta — Tottijärvi
Kärki, Frans
JR 34544
16%
1963
Satakunta — Tyrvää
Kärki, Frans
JR 37917
16%
1935
Pohjois-Pohjanmaa — Raahe
Lassila, Hilma
JR 56870
16%
1932
Peräpohjola — Kemijärvi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 56880
16%
1932
Peräpohjola — Kemijärvi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 57822
16%
1932
Peräpohjola — Turtola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 57880
16%
1932
Peräpohjola — Sodankylä
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 61587
16%
1936
Pohjois-Pohjanmaa — Haukipudas
Putaala, Martti
SKVR VI2 6659.
16%
1890
Etelä-Savo — Joutseno
Alava, Vihtori
SKVR XIII2 5230.
16%
1934
Etelä-Karjala — Rautu
Laiho, Lauri
SKVR XIII2 5306.
16%
1890
Etelä-Karjala — Jääski
Alava, Vihtori
SKVR XII1 619.
16%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 627.
16%
1915
Peräpohjola — Karunki
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 635.
16%
1920
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 646.
16%
1915
Peräpohjola — Ylitornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 651.
16%
1915
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 673.
16%
1915
Peräpohjola — Sodankylä
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XIII2 5285.
16%
1909
Etelä-Karjala — Heinjoki
Sonkkila, Hilja
JR 57169
16%
1932
Peräpohjola — Muonio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 57181
16%
1932
Peräpohjola — Muonio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 57204
16%
1932
Peräpohjola — Muonio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 57265
16%
1932
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 57285
16%
1932
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 57301
16%
1932
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 57308
16%
1932
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 57359
16%
1932
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 57380
16%
1932
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 57390
16%
1932
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 57423
16%
1932
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 57927
16%
1932
Peräpohjola — Sodankylä
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR I3 1807.
16%
1904
Viena — Kontokki
Niemi, A. R.
JR 33813
16%
1959
Etelä-Karjala — Pyhäjärvi Vpl.
Kärki, Frans
SKVR XIV 635.
16%
1903
Uusimaa — Elimäki
Kujala, Antti
JR 59747
16%
1937
Pohjois-Karjala — Ilomantsi
Pirttilahti, Johan
JR 35753
16%
1936
Satakunta — Noormarkku
Laiho, Lauri
SKVR XIII2 5259.
16%
1848
Etelä-Karjala — Sakkola
Reinholm, H. A.
JR 09597
16%
1953
Etelä-Karjala — Kivennapa
Huurto, Pirkko
JR 19342
16%
1935
Pohjois-Pohjanmaa — Vihanti
Junttila, M. A.
JR 56843
16%
1932
Peräpohjola — Kemijärvi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 31914
16%
1942
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Suistamo
Kärki, Frans
JR 70541
16%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
SKVR X1 701.
16%
1889
Satakunta — Merikarvia
Romppanen, Eevertti
SKVR X1 706 β.
16%
1889
Satakunta
Arho, A. O.
SKVR XI 2526.
16%
1883
Etelä-Pohjanmaa — Jurva
Tarkkanen, Matti
JR 57500
16%
1932
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 76062
16%
1936
Ruija — Omasvuono
Sommerseth, Anton J.
JR 19109
16%
1935
Pohjois-Savo — Suonenjoki
Jalkanen, Yrjö
JR 25782
16%
1957
Etelä-Karjala — Muolaa
Kilpelä, Eeva
JR 34831
16%
1936
Etelä-Karjala — Suursaari
Laiho, Aili
JR 31514
16%
1906
Pohjois-Karjala — Polvijärvi
Kärki, Frans
SKVR IV1 509.
16%
1853
Keski-Inkeri — Tyrö
Europaeus, D. E. D.
SKVR XIII4 11311.
16%
1938
Etelä-Karjala — Sakkola
Kinnari, Yrjö
JR 45576
16%
1936
Etelä-Karjala — Säkkijärvi
Nieminen, Aino
SKVR VIII 2974.
16%
1922
Varsinais-Suomi — Uskela
Nyyrikki, Ella
SKVR VII2 3757.
16%
1915
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Suistamo
Hannikainen, Lauri
JR 32839
16%
1948
Etelä-Karjala — Sakkola
Kärki, Frans
SKVR IV3 3886.
16%
1911
Keski-Inkeri — Moloskovitsa
Lukkarinen, Juho
SKVR VIII 1905.
16%
1914
Varsinais-Suomi — Laitila
Sonkkila, Linda
JR 54747
16%
1946
Etelä-Karjala — Kivennapa
Pennanen, Olavi
SKVR VI1 1181.
15%
1922
Etelä-Savo — Luumäki
Puranen, Anni
SKVR VI1 1185.
15%
1889
Etelä-Savo — Lappee
Kemppi, A.
SKVR VI1 1186.
15%
1924
Etelä-Savo — Lappee
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
SKVR VI1 1190.
15%
1914
Etelä-Savo — Taipalsaari
Kotkanen, Väinö
SKVR VI1 1193.
15%
1913
Etelä-Savo — Mäntyharju
Haronen, Ester
SKVR VI1 1195.
15%
1913
Etelä-Savo — Mäntyharju
Kantele, Toini
SKVR VI1 1201.
15%
1890
Etelä-Savo — Ristiina
Tuomala, J. E.
SKVR VI1 1202.
15%
1933
Etelä-Savo — Puumala
Luukkonen, Kerttu
SKVR VI1 1213.
15%
1915
Etelä-Savo — Savonranta
Väisänen, A. O.
SKVR VI1 1218.
15%
1904
Pohjois-Savo — Pielavesi
Nousiainen, V.
SKVR VI2 6650.
15%
1890
Etelä-Savo — Lemi
Alava, Vihtori
SKVR VI2 6652.
15%
1934
Etelä-Savo — Lemi
Kohvakka, Toini
SKVR VI2 6653.
15%
1890
Etelä-Savo — Lappee
Alava, Vihtori
SKVR VI2 6658.
15%
1890
Etelä-Savo — Joutseno
Alava, Vihtori
SKVR VI2 6660.
15%
1890
Etelä-Savo — Savitaipale
Alava, Vihtori
SKVR VI2 6662.
15%
1934
Etelä-Savo — Ristiina
Kohvakka, Toini
SKVR VI2 6663.
15%
1934
Etelä-Savo — Ristiina
Kohvakka, Toini
SKVR VII2 3569.
15%
1895
Pohjois-Karjala — Kontiolahti
Rytkönen, Antti
SKVR VIII 1884.
15%
1892
Varsinais-Suomi — Marttila
Hildén, A.
SKVR IX1 1021.
15%
1914
Häme — Hausjärvi
Aaltonen, Esko
SKVR IX1 1041.
15%
1909
Häme — Asikkala
Koskenjaakko, Anshelm
SKVR IX1 1047.
15%
1914
Häme — Hollola
Aaltonen, Esko
SKVR IX1 1051.
15%
1892
Häme — Iitti
Hildén, A.
SKVR IX1 1066.
15%
1909
Häme — Jämsä
Kotikoski, J. W.
SKVR IX2 130.
15%
1893
Keski-Suomi — Saarijärvi
Liimatainen, A.
SKVR X1 699.
15%
1889
Satakunta — Noormarkku
Ollinen, J. F.
SKVR XI 79.
15%
1904
Etelä-Pohjanmaa — Isojoki
Munck, Edv.
SKVR XI 85.
15%
1928
Etelä-Pohjanmaa — Perho
Paulaharju, Samuli ja Jenny
SKVR XI 2527.
15%
1890
Etelä-Pohjanmaa — Ylihärmä
Takala, E. E.
SKVR XII1 606.
15%
1915
Pohjois-Pohjanmaa — Paavola
Jääskelä, Sakari
SKVR XII1 615 α.
15%
1933
Pohjois-Pohjanmaa — Haukipudas
Paulaharju, Samuli ja Jenny
SKVR XII1 639.
15%
1914
Peräpohjola — Simo
Räsänen, Martti
SKVR XII1 649.
15%
1915
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 666.
15%
1915
Peräpohjola — Muonio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 691.
15%
1924
Pohjois-Pohjanmaa — Piippola
Haanpää, Pentti
SKVR XIII2 5284.
15%
1909
Etelä-Karjala — Johannes
Paulaharju, Samuli ja Jenny
SKVR XIII2 5302.
15%
1934
Etelä-Karjala — Vuoksenranta
Haltsonen, Sulo
SKVR XIII2 5303.
15%
1934
Etelä-Karjala — Vuoksenranta
Haltsonen, Sulo
SKVR XIII2 5304.
15%
1934
Etelä-Karjala — Vuoksenranta
Haltsonen, Sulo
SKVR XIII2 5307.
15%
1934
Etelä-Karjala — Antrea
Haltsonen, Sulo
SKVR XIII2 5320.
15%
1910
Etelä-Karjala — Suursaari
Porkka, Laina
SKVR XIII4 11338.
15%
1936
Etelä-Karjala — Suursaari
Laiho, Lauri
SKVR XIII4 11339.
15%
1936
Etelä-Karjala — Tytärsaari
Laiho, Lauri
SKVR XIV 602.
15%
1936
Uusimaa — Haapasaari
Laiho, Aili
SKVR XIV 608.
15%
1910
Uusimaa — Vehkalahti
Uski, Anton
SKVR XIV 619.
15%
1916
Uusimaa — Kymi
Husu, Anni
SKVR XIV 651.
15%
1911
Uusimaa — Askola
Laurinmäki, H. J.
SKVR XIV 656.
15%
1915
Uusimaa — Porvoo mlk
Velho, Osku
SKVR XIV 657.
15%
1915
Uusimaa — Porvoo mlk
Velho, Osku
SKVR XIV 662.
15%
1915
Uusimaa — Mäntsälä
Louhe, Lempi
SKVR XIV 666.
15%
1938
Uusimaa — Hyvinkää
Andelin, Ida
JR 23725
15%
1936
Etelä-Savo — Taipalsaari
Kaukonen, Katri
JR 23748
15%
1936
Etelä-Savo — Taipalsaari
Kaukonen, Katri
JR 23886
15%
1937
Etelä-Savo — Pertunmaa
Kaukonen, Katri
JR 23896
15%
1937
Etelä-Savo — Hirvensalmi
Kaukonen, Katri
JR 24662
15%
1944
Viena — Kontokki
Kaukonen, Väinö
JR 25469
15%
1965
Etelä-Karjala — Koivisto
Kerminen, Emil
JR 25756
15%
1957
Etelä-Karjala — Vuoksenranta
Kilpelä, Eeva
JR 26394
15%
1935
Etelä-Savo — Savitaipale
Kohonen, Eino
JR 26817
15%
1936
Pohjois-Savo — Sonkajärvi
Koljonen, Anni
JR 02340
15%
1962
Etelä-Karjala — Vahviala
Aspinen, Eemil
JR 03747
15%
1922
Keski-Suomi — Hankasalmi
Eskonen, Elsa
JR 04314
15%
1920
Keski-Suomi — Saarijärvi
Haapakoski, Elma
JR 06148
15%
1946
Keski-Suomi — Saarijärvi
Harju, Otto
JR 06861
15%
1936
Satakunta — Hämeenkyrö
Heikkilä, Heimo
JR 07443
15%
1935
Häme — Hartola
Heino, Arvo
JR 08595
15%
1962
Pohjois-Karjala — Ilomantsi
Hirvonen, Aune
JR 08655
15%
1970
Pohjois-Karjala — Rääkkylä
Hirvonen, Aune
JR 09458
15%
1922
Keski-Suomi — Vesanto
Huttunen, Alma
JR 29901
15%
1936
Etelä-Karjala — Kirvu
Kuisma, Helena
JR 32331
15%
1940
Etelä-Pohjanmaa — Ilmajoki
Kärki, Frans
JR 32586
15%
1934
Etelä-Pohjanmaa — Ilmajoki
Kärki, Frans
JR 32830
15%
1948
Etelä-Karjala — Sakkola
Kärki, Frans
JR 33607
15%
1957
Pohjois-Pohjanmaa — Vihanti
Kärki, Frans
JR 34854
15%
1936
Etelä-Karjala — Tytärsaari
Laiho, Aili
JR 34859
15%
1936
Etelä-Karjala — Tytärsaari
Laiho, Aili
JR 34869
15%
1936
Etelä-Karjala — Tytärsaari
Laiho, Aili
JR 44607
15%
1936
Pohjois-Savo — Iisalmi
Mykrä, Anni
JR 45945
15%
1938
Kainuu — Pudasjärvi
Niva, Kalle
JR 45958
15%
1962
Kainuu — Pudasjärvi
Niva, Kalle
JR 46470
15%
1939
Pohjois-Pohjanmaa — Rantsila
Näsälä, Aune
JR 48718
15%
1953
Etelä-Savo — Lappee
Paarmo, Maire
JR 49658
15%
1956
Etelä-Savo — Lappeenranta
Paavolainen, Oma Martti
JR 49711
15%
1956
Etelä-Savo — Savitaipale
Paavolainen, Oma Martti
JR 49743
15%
1956
Kainuu — Kajaani
Paavolainen, Oma Martti
JR 51587
15%
1930
Pohjois-Pohjanmaa — Raahe
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 52362
15%
1937
Peräpohjola — Sodankylä
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 52591
15%
1949
Peräpohjola — Sodankylä
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 53321
15%
1936
Etelä-Pohjanmaa — Töysä
Peltonen, Erkki
JR 53417
15%
1938
Etelä-Pohjanmaa — Töysä
Peltonen, Erkki
JR 53799
15%
1935
Etelä-Savo — Heinävesi
Pennanen, Olavi
JR 57111
15%
1932
Peräpohjola — Muonio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 59748
15%
1937
Pohjois-Karjala — Ilomantsi
Pirttilahti, Johan
JR 61192
15%
1936
Pohjois-Savo — Tervo
Puranen, Anna
JR 63485
15%
1939
Satakunta — Nokia
Railonsala, Artturi
JR 64137
15%
1968
Peräpohjola — Ranua
Railonsala, Artturi
JR 65953
15%
1953
Keski-Suomi — Viitasaari
Rantanen, Saimi
JR 67782
15%
1935
Etelä-Savo — Kerimäki
Rikkilä, Toivo
JR 69258
15%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 69517
15%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 69563
15%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 69688
15%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 69793
15%
1932
Keski-Suomi — Karstula
Saarijärven yhteiskoulu
JR 69902
15%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 69920
15%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 69962
15%
1932
Keski-Suomi — Karstula
Saarijärven yhteiskoulu
JR 69976
15%
1932
Keski-Suomi — Pylkönmäki
Saarijärven yhteiskoulu
JR 70282
15%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 70474
15%
1932
Keski-Suomi — Karstula
Saarijärven yhteiskoulu
JR 70501
15%
1932
Keski-Suomi — Kannonkoski
Saarijärven yhteiskoulu
JR 70510
15%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 70520
15%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 70741
15%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 70803
15%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 70861
15%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 73033
15%
1935
Varsinais-Suomi — Uusikaupunki
Salokannel, Tyyne
JR 73045
15%
1935
Varsinais-Suomi — Uusikaupunki
Salokannel, Tyyne
JR 76567
15%
1937
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Ruskeala
Suoninen, Marja
JR 77028
15%
1939
Etelä-Savo — Sulkava
Sääski, Sylvi
JR 79068
15%
1966
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Suojärvi
Timonen, Senni
JR 79809
15%
1922
Keski-Suomi — Saarijärvi
Toivonen, Yrjö
SKVR XIII2 5274.
15%
1935
Etelä-Karjala — Koivisto
Haltsonen, Sulo
SKVR XIII2 5275.
15%
1935
Etelä-Karjala — Koivisto
Haltsonen, Sulo
SKVR XIII2 5278.
15%
1935
Etelä-Karjala — Koivisto
Laiho, Lauri
JR 27984
15%
1935
Kainuu — Ristijärvi
Koskelo, Katri
JR 41075
15%
1957
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Impilahti
Makkula, Aino
SKVR IX1 1030.
15%
1914
Häme — Koski Hl
Aaltonen, Esko
SKVR XIII4 11345.
15%
1904
Etelä-Karjala — Uusikirkko Vpl.
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 09015
15%
1963
Häme — Heinola mlk
Holstila, Liisa
JR 50719
15%
1911
Häme — Iitti
Pasila, Niilo
SKVR XIII2 5291.
15%
1933
Etelä-Karjala — Kurkijoki
Haltsonen, Sulo
SKVR XIV 603.
15%
1936
Uusimaa — Haapasaari
Laiho, Aili
JR 23653
15%
1935
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Suistamo
Kaukonen, Katri
SKVR XII1 659.
15%
1915
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XIV 648.
15%
1915
Uusimaa — Myrskylä
Salminen, Tyyne
JR 54389
15%
1937
Etelä-Karjala — Muolaa
Pennanen, Olavi
JR 61639
15%
1936
Pohjois-Pohjanmaa — Oulu
Putaala, Martti
SKVR XII1 653.
15%
1915
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XIII4 11325.
15%
1936
Etelä-Karjala — Koivisto
Mannonen, Ulla
SKVR XIII4 11333.
15%
1936
Etelä-Karjala — Vahviala
Rissanen, Tyyne
JR 27050
15%
1962
Kainuu — Sotkamo
Komulainen, Reeta
JR 48644
15%
1936
Etelä-Savo — Anttola
Paajanen, Elma
JR 56390
15%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 57134
15%
1932
Peräpohjola — Muonio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 57339
15%
1932
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 57946
15%
1932
Peräpohjola — Sodankylä
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 61663
15%
1936
Pohjois-Pohjanmaa — Pulkkila
Putaala, Martti
JR 73752
15%
1960
Etelä-Karjala — Vahviala
Sanakirjasäätiön välityksellä,
JR 82469
15%
1937
Pohjois-Pohjanmaa — Nivala
Vauhkala, Juho
JR 84507
15%
1962
Etelä-Karjala — Tytärsaari
Yrjönen, Teodor
SKVR VII2 3456.
15%
1888
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Sortavala
Hainari, O. A.
SKVR XIII2 5289.
15%
1895
Etelä-Karjala — Hiitola
Heinonen, I. J.
SKVR XIV 638.
15%
1938
Uusimaa — Lapinjärvi
Eteläsuomalainen osakunta
SKVR X1 702.
15%
1930
Satakunta — Siikainen
Oksanen Katri
SKVR VII2 3576.
15%
1895
Pohjois-Karjala — Kiihtelysvaara
Rytkönen, Antti
JR 33533
15%
1952
Etelä-Karjala — Lumivaara
Kärki, Frans
SKVR VIII 1892.
15%
1909
Varsinais-Suomi — Laitila
Saarimaa, Eemil
SKVR XIII2 5324.
15%
1932
Etelä-Karjala — Pyhäjärvi Vpl.
Kitunen
JR 09298
15%
1961
Kainuu — Taivalkoski
Huhtelin, Jenny
SKVR IV3 3354.
15%
1907
Keski-Inkeri — Koprina
Salminen, Väinö
SKVR XI 81.
15%
1889
Etelä-Pohjanmaa — Teuva
Korpela, S.
JR 31965
15%
1942
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Suistamo
Kärki, Frans
JR 57890
15%
1932
Peräpohjola — Sodankylä
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 55166
15%
1945
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Suistamo
Penttilä, Aarni
JR 59914
15%
1966
Etelä-Pohjanmaa — Alavus
Pohjasniemi, Väinö
JR 62463
15%
1950
Etelä-Savo — Virtasalmi
Pöyhönen, Martti
SKVR XIII2 3183.
15%
1935
Etelä-Karjala — Rautu
Kaukonen, Katri
SKVR XIV 647.
15%
1935
Uusimaa — Myrskylä
Koskinen, Anna
JR 59376
15%
1957
Etelä-Karjala — Heinjoki
Pessinen, Eeva
SKVR VI1 1188.
15%
1933
Etelä-Savo — Lappee
Kohvakka, Toini
SKVR VI1 1189.
15%
1933
Etelä-Savo — Lemi
Kohvakka, Toini
SKVR VI2 6657.
15%
1890
Etelä-Savo — Joutseno
Alava, Vihtori
SKVR VI2 6661.
15%
1934
Etelä-Savo — Ristiina
Kohvakka, Toini
SKVR VI2 6665.
15%
1934
Etelä-Savo — Pieksämäki
Kohvakka, Toini
SKVR IX2 133.
15%
1913
Keski-Suomi — Saarijärvi
Koskenjaakko, Anshelm
SKVR IX2 134.
15%
1913
Keski-Suomi — Saarijärvi
Kaukoranta, Toivo
SKVR X1 704 α.
15%
1931
Satakunta — Ikaalinen
Alanen, Viljo
SKVR XII1 615.
15%
1916
Pohjois-Pohjanmaa — Kiiminki
Paulaharju, Aili
SKVR XII1 672.
15%
1890
Peräpohjola — Sodankylä
Koskimies, A. V.
SKVR XII1 694.
15%
1915
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 696.
15%
1919
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XIV 639.
15%
1915
Uusimaa — Lapinjärvi
Salminen, Tyyne
SKVR XIV 660.
15%
1915
Uusimaa — Porvoo mlk
Velho, Osku
JR 19482
15%
1962
Etelä-Karjala — Muolaa
Jussila, Hilma
JR 23711
15%
1936
Etelä-Savo — Taipalsaari
Kaukonen, Katri
JR 23743
15%
1936
Etelä-Savo — Taipalsaari
Kaukonen, Katri
JR 26119
15%
1928
Etelä-Pohjanmaa — Veteli
Kivelä, Iida
JR 10328
15%
1925
Häme — Orimattila
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 30603
15%
1962
Etelä-Savo — Joutseno
Kutila, Elsa
JR 37153
15%
1936
Pohjois-Pohjanmaa — Kestilä
Hautala, Sigrid
JR 46505
15%
1962
Pohjois-Pohjanmaa — Rantsila
Näsänen, Aune
JR 61194
15%
1936
Pohjois-Savo — Tervo
Puranen, Anna
JR 66040
15%
1955
Etelä-Karjala — Virolahti
Rantanen, Saimi
JR 69574
15%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 80457
15%
1936
Etelä-Pohjanmaa — Evijärvi
Tuomaala, Väinö
JR 80765
15%
1947
Etelä-Pohjanmaa — Alajärvi
Tuomaala, Väinö
JR 82366
15%
1936
Etelä-Karjala — Kirvu
Varemo, Otto
SKVR X1 697.
15%
1892
Satakunta — Noormarkku
Lindgren, Fredrik
JR 35849
15%
1936
Varsinais-Suomi — Laitila
Laiho, Lauri
JR 73609
15%
1932
Etelä-Karjala — Pyhäjärvi Vpl.
Sanakirjasäätiön välityksellä,
SKVR VI1 1212.
15%
1899
Etelä-Savo — Juva
Pasanen, T.
SKVR VII2 3588.
15%
1915
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Sortavala mlk
Väisänen, A. O.
SKVR XIII2 5277.
15%
1935
Etelä-Karjala — Koivisto
Kansanen, Erkki
SKVR XIII2 5283.
15%
1935
Etelä-Karjala — Koivisto
Väänänen, Jorma
SKVR XIII4 11309.
15%
1936
Etelä-Karjala — Rautu
Pennanen, Olavi
JR 05182
15%
1936
Länsi-Inkeri — Narvusi
Haavio, Martti
JR 32377
15%
1943
Etelä-Karjala — Hiitola
Kärki, Frans
SKVR IX1 1056.
15%
1913
Häme — Heinola
Kekkonen, V.
SKVR XIV 625.
15%
1915
Uusimaa — Anjala
Blomqvist, Erkki
JR 17413
15%
1914
Uusimaa — Kymi
Häyrinen, Kalle
SKVR XI 87.
15%
1932
Etelä-Pohjanmaa — Halsua
Vuorela, Toivo
JR 70555
15%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
SKVR VI1 1182.
15%
1884
Etelä-Savo — Lemi
Kouvo, Henrik
JR 29296
15%
1884
Pohjois-Pohjanmaa — Pyhäjärvi Ol.
Krohn, Kaarle
SKVR XIII4 11319.
14%
1937
Etelä-Karjala — Koivisto
Mannonen, Ulla
JR 40691
14%
1963
Uusimaa — Pusula
Lusenius, Ida
JR 36603
14%
1960
Etelä-Karjala — Rautu
Laine, Ida
JR 57113
14%
1932
Peräpohjola — Muonio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 658.
14%
1915
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XIV 633.
14%
1906
Uusimaa — Elimäki
Heporauta, F. A.
SKVR XIII2 5246.
14%
1912
Etelä-Karjala — Metsäpirtti
Koskivaara, Aleksanteri
JR 46555
14%
1962
Etelä-Pohjanmaa — Kaustinen
Ojala, Katri
JR 36178
14%
1938
Viena — Kontokki
Laiho, Lauri
JR 28264
14%
1905
Etelä-Pohjanmaa — Veteli
Koskinen, A. R.
SKVR VI1 1223.
14%
1903
Pohjois-Savo — Iisalmi
Ruotsalainen, Ville
JR 57145
14%
1932
Peräpohjola — Muonio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XIII2 5290.
14%
1895
Etelä-Karjala — Hiitola
Heinonen, I. J.
SKVR X1 718.
14%
1910
Satakunta — Punkalaidun
Moisio, Hilja
SKVR VI1 1203.
14%
1933
Etelä-Savo — Puumala
Luukkonen, Kerttu
SKVR VI1 1207.
14%
1911
Etelä-Savo — Kangasniemi
Vallaskangas, Iida
SKVR VII2 3587.
14%
1910
Laatokan Karjala (Raja-Karjala)
Kallio, Alma
SKVR VIII 1879.
14%
1913
Varsinais-Suomi — Salo
Tamminen, Vappu
SKVR IX2 120.
14%
1850
Häme
Rudbäck ja Rothman
SKVR X1 704.
14%
1905
Satakunta — Kauvatsa
Santavirta, K. O.
SKVR XII1 610.
14%
1912
Pohjois-Pohjanmaa — Hailuoto
Paulaharju, Samuli ja Jenny
SKVR XII1 667.
14%
1921
Peräpohjola — Muonio
Paulaharju, Samuli ja Jenny
SKVR XII1 690.
14%
1915
Pohjois-Pohjanmaa — Haapavesi
Puolitaival, MIlja
SKVR XII1 692.
14%
1891
Pohjois-Pohjanmaa — Pyhäjoki
Rautell, E. F.
SKVR XIII2 5256.
14%
9999
Etelä-Karjala — Rautu
Hahl, Hjalmar
SKVR XIII2 5309.
14%
1890
Etelä-Karjala — Viipuri mlk
Alava, Vihtori
SKVR XIII2 5313.
14%
1890
Etelä-Karjala — Säkkijärvi
Alava, Vihtori
SKVR XIII2 5316.
14%
1890
Etelä-Karjala — Säkkijärvi
Alava, Vihtori
SKVR XIII4 11324.
14%
1937
Etelä-Karjala — Koivisto
Mannonen, Ulla
SKVR XIV 612.
14%
1937
Uusimaa — Sippola
Permanto, Elvi
JR 24247
14%
1943
Viena — Vuokkiniemi
Kaukonen, Väinö
JR 24899
14%
1932
Häme — Kärkölä
Kauppinen, Eino
JR 07225
14%
1935
Pohjois-Savo — Tervo
Heimonen, Anni
JR 07692
14%
1938
Satakunta — Pihlajavesi
Helakaltio, Aini
JR 34991
14%
1962
Keski-Suomi — Hankasalmi
Laapotti, Anja
JR 36834
14%
1954
Etelä-Pohjanmaa — Lappajärvi
Etelä-Pohjanmaan Nuorisoseura; Laitinen, Nikolai
JR 39729
14%
1964
Pohjois-Pohjanmaa — Rantsila
Linna, Eino
JR 48716
14%
1953
Etelä-Savo — Lappee
Paarmo, Maire
JR 61191
14%
1936
Pohjois-Savo — Tervo
Puranen, Anna
JR 69153
14%
1958
Pohjois-Savo — Pielavesi
Saarela, Olavi
JR 69171
14%
1958
Pohjois-Savo — Pielavesi
Saarela, Olavi
JR 70139
14%
1932
Keski-Suomi — Karstula
Saarijärven yhteiskoulu
JR 73638
14%
1932
Häme — Valkeala
Sanakirjasäätiön välityksellä,
JR 74996
14%
1954
Etelä-Karjala — Kivennapa
Seppänen, Hilma
SKVR XIII4 11307.
14%
1936
Etelä-Karjala — Rautu
Pennanen, Olavi
SKVR XII1 663.
14%
1915
Peräpohjola — Kolari
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XIII2 5518.
14%
1885
Etelä-Karjala — Seiskari
Laiho, Aili
SKVR XII1 655.
14%
1915
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 35943
14%
1938
Länsi-Inkeri — Narvusi
Laiho, Lauri
SKVR IV3 3905.
14%
1911
Keski-Inkeri — Spankkova
Lukkarinen, Juho
SKVR IX1 1043.
14%
1913
Häme — Asikkala
Vanamo, Hilma
SKVR XIV 643.
14%
1937
Uusimaa — Artjärvi
Eerola, Edvard
JR 22440
14%
1936
Etelä-Savo — Mäntyharju
Karhu, J.
JR 24882
14%
1932
Häme — Jaala
Kauppinen, Eino
SKVR IV3 3904.
14%
1911
Keski-Inkeri — Spankkova
Lukkarinen, Juho
SKVR VII2 3455.
14%
1888
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Sortavala
Hainari, O. A.
SKVR XII1 638.
14%
1915
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 73934
14%
1963
Pohjois-Pohjanmaa — Merijärvi
Saukko, Antti
SKVR XIII2 5251.
14%
1934
Etelä-Karjala — Metsäpirtti
Haltsonen, Sulo
JR 65817
14%
1961
Etelä-Karjala — Koivisto
Ranta, Helmi
SKVR XII1 630.
14%
1909
Peräpohjola — Kemi
Paloheimo, Anni
JR 02163
14%
1962
Uusimaa — Artjärvi
Arlin, Kaarlo
JR 33115
14%
1950
Etelä-Karjala — Pyhäjärvi Vpl.
Kärki, Frans
SKVR XIII2 5266.
14%
1847
Etelä-Karjala — Uusikirkko Vpl.
Reinholm, H. A.
JR 48058
14%
1936
Etelä-Karjala — Rautu
Onttonen, Helena
JR 60574
14%
1935
Etelä-Karjala — Uusikirkko Vpl.
Poutanen, Else
JR 79493
14%
1939
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Uukuniemi
Toiviainen, Eino
SKVR XIV 645.
14%
1939
Uusimaa — Artjärvi
Saarto, Maila
SKVR I4 2279.
14%
1915
Kainuu — Suomussalmi
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 20967
14%
1910
Pohjois-Savo — Kuopio; Pohjois-Karjala — Joensuu; Pohjois-Karjala — Nurmes
Kallio, Alma
SKVR XIII4 11322.
14%
1936
Etelä-Karjala — Koivisto
Mannonen, Ulla
JR 48734
14%
1954
Etelä-Savo — Luumäki
Paarmo, Maire
SKVR VII2 3504 a.
14%
1916
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Suistamo
Väisänen, A. O.
SKVR IX2 137.
14%
1887
Keski-Suomi — Rautalampi
Kuopion lyseon toverikunta
SKVR XII1 613.
14%
1916
Pohjois-Pohjanmaa — Kiiminki
Paulaharju, Aili
SKVR XII1 660.
14%
1920
Peräpohjola — Rovaniemi
Paulaharju, Samuli ja Jenny
SKVR XIV 611.
14%
1921
Uusimaa — Vehkalahti
Vuorisalo, Katri
SKVR XIV 620.
14%
1916
Uusimaa — Kymi
Husu, Anni
SKVR XIV 622.
14%
1937
Uusimaa — Kymi
Oksman, Juho
SKVR XIV 664.
14%
1915
Uusimaa — Mäntsälä
Louhe, Lempi
JR 17762
14%
1931
Viena — Pistojärvi
Ievala, Iivari
JR 35161
14%
1920
Uusimaa — Pukkila
Lahden kansanopiston oppilaat,
JR 35532
14%
1937
Länsi-Inkeri — Narvusi
Laiho, Aili
JR 63936
14%
1957
Etelä-Karjala — Johannes
Railonsala, Artturi
JR 70217
14%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 83961
14%
1939
Pohjois-Karjala — Nurmes
Väänänen, Jorma
SKVR XIII2 5479.
13%
1934
Etelä-Karjala — Metsäpirtti
Haltsonen, Sulo
JR 08249
13%
1932
Viena — Uhtua
Hilippälä, Huoti
JR 31961
13%
1942
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Suistamo
Kärki, Frans
JR 48116
13%
1951
Etelä-Karjala — Rautu
Onttonen, Helena
SKVR XIII2 5305.
13%
1934
Etelä-Karjala — Kirvu
Kykkänen, Anna
JR 37950
13%
1966
Etelä-Karjala — Kuolemajärvi
Lattu, Hilma
SKVR XII1 656.
13%
1915
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 33105
13%
1950
Etelä-Karjala — Pyhäjärvi Vpl.
Kärki, Frans
SKVR XIII2 5727.
13%
1935
Etelä-Karjala — Pyhäjärvi Vpl.
Kaukonen, Katri
SKVR XII1 605.
13%
1915
Pohjois-Pohjanmaa — Pyhäjoki
Pisilä, Fanni
JR 46552
13%
1962
Etelä-Pohjanmaa — Kaustinen
Ojala, Katri
JR 20724
13%
1941
Peräpohjola — Turtola
Kaakinen, Iikka
SKVR IX1 1059.
13%
1912
Häme — Hartola
Vihervaara, Eemeli
SKVR XIII2 5300.
13%
1934
Etelä-Karjala — Vuoksenranta
Haltsonen, Sulo
SKVR XIII2 5321.
13%
1935
Etelä-Karjala — Rautu
Kaukonen, Katri
JR 32723
13%
1946
Pohjois-Savo — Leppävirta
Kärki, Frans
SKVR V2 1827.
13%
1854
Itä- ja Pohjois-Inkeri — Lempaala
Ahlqvist, A. E.
JR 32382
13%
1943
Etelä-Karjala — Metsäpirtti
Kärki, Frans
SKVR XI 92.
13%
1924
Etelä-Pohjanmaa — Kauhava
Salokannel, Tyyne
JR 35204
13%
1926
Häme — Jaala
Lahti, Erkki
SKVR XIII4 11261.
13%
1936
Etelä-Karjala — Rautu
Pennanen, Olavi
SKVR XIII2 5494.
13%
1932
Etelä-Karjala — Pyhäjärvi Vpl.
Haltsonen, Sulo
SKVR VII2 3669 α.
13%
1877
Pohjois-Karjala — Tohmajärvi
Borenius, A. A.
SKVR I3 1808.
13%
1911
Viena — Vuokkiniemi
Paulaharju, Samuli ja Jenny
SKVR VIII 1888.
13%
1911
Varsinais-Suomi — Pöytyä
Vihervaara, Eemeli
SKVR VIII 2454.
13%
1909
Varsinais-Suomi — Uskela
Kallio, Ilmari
SKVR XII1 1079.
13%
1915
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 25938
13%
1954
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Sortavala
Kinanen, Hilja
JR 56730
13%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 57325
13%
1932
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 67099
13%
1966
Pohjois-Karjala — Liperi
Reijonen, Aino
SKVR VIII 2455.
13%
1912
Varsinais-Suomi — Uskela
Kallio, Niilo
JR 46307
13%
1937
Etelä-Savo — Taipalsaari
Nurmi, Toivo
JR 55128
13%
1962
Satakunta — Tyrvää
Pentti, Elsa
JR 33617
13%
1956
Etelä-Karjala — Valkjärvi
Kärki, Frans
SKVR I4 2280.
13%
1915
Kainuu — Suomussalmi
Paulaharju, Samuli ja Jenny
SKVR VI2 6664.
13%
1935
Etelä-Savo — Kangasniemi
Hokkanen, Eino
SKVR VI2 6665 a.
13%
1935
Pohjois-Savo — Pielavesi
Pulkkinen, Eino
SKVR VI2 6828.
13%
1890
Etelä-Savo — Luumäki
Alava, Vihtori
SKVR X1 709.
13%
1907
Satakunta — Kihniö
Vegelius, Lyydia
SKVR XI 140.
13%
1880
Etelä-Pohjanmaa — Kauhava
Vaasan suomalaisen lyseon konventti
SKVR XII1 614.
13%
1916
Pohjois-Pohjanmaa — Kiiminki
Paulaharju, Aili
SKVR XII1 688.
13%
1915
Pohjois-Pohjanmaa — Kärsämäki
Pyrrö, Jalmari
SKVR XIV 606.
13%
1893
Uusimaa — Vehkalahti
Rytkönen, Antti
SKVR XIV 631.
13%
1922
Uusimaa — Anjala
Vuorenpää, Kyllikki
JR 17688
13%
1931
Viena — Uhtua
Ievala, Iivari
JR 23334
13%
1936
Etelä-Savo — Heinävesi
Karhu, Lyyli
JR 07606
13%
1938
Pohjois-Pohjanmaa — Hailuoto
Heino, Ida
JR 68841
13%
1895
Uusimaa — Vehkalahti
Rytkönen, Antti
JR 68843
13%
1895
Uusimaa — Vehkalahti
Rytkönen, Antti
JR 78963
13%
1922
Keski-Suomi — Rautalampi
Tiitinen, Aili
JR 27220
13%
1962
Etelä-Karjala — Uusikirkko Vpl.
Kontunen, Alma
SKVR VI1 1219.
13%
1923
Pohjois-Savo — Maaninka
Rytkönen, Ahti
JR 09858
13%
1941
Pohjois-Pohjanmaa — Merijärvi
Hyvärinen, Juho
JR 67813
13%
1935
Etelä-Pohjanmaa — Lapua
Rintamäki, Elina
JR 71148
13%
1914
Varsinais-Suomi — Muurla
Saariluoma, Vilho
SKVR XIII2 5394.
13%
1925
Etelä-Karjala — Uusikirkko Vpl.
Högström, Harald
JR 45818
13%
1921
Kainuu — Sotkamo
Niskanen, Hilma
SKVR XIII4 11308.
13%
1936
Etelä-Karjala — Rautu
Pennanen, Olavi
JR 71733
13%
1962
Etelä-Karjala — Johannes
Sairanen, Ida
JR 73903
13%
1935
Pohjois-Pohjanmaa — Ylikiiminki
Saranen, Selma
SKVR XIV 630.
13%
1903
Uusimaa — Anjala
Tyyskä, J.
JR 24837
13%
1932
Häme — Iitti
Kauppinen, Eino
JR 42950
13%
1936
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Salmi
Mikkonen, Mikko
SKVR X1 707.
13%
1887
Satakunta — Lempäälä
Lindqvist, Aleksander
JR 64649
13%
1968
Peräpohjola — Alatornio
Railonsala, Artturi
JR 60659
13%
1959
Etelä-Karjala — Johannes
Pukonen, Elsa
SKVR XIII4 11329.
13%
1936
Etelä-Karjala — Hiitola
Mannonen, Ulla
JR 19866
13%
1935
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Suistamo
Jänönen, Anna
JR 63040
12%
1952
Pohjois-Karjala — Rääkkylä
Pöyhönen, Martti
SKVR XIII2 5314.
12%
1890
Etelä-Karjala — Säkkijärvi
Alava, Vihtori
JR 48730
12%
1954
Etelä-Savo — Luumäki
Paarmo, Maire
SKVR VI1 1221.
12%
1885
Pohjois-Savo — Nilsiä
Krohn, Kaarle
SKVR IX1 1052.
12%
1887
Häme — Iitti
Puttila, T.
SKVR IX2 124.
12%
1910
Keski-Suomi — Sumiainen
Kaukoranta, Toivo
SKVR XI 88.
12%
1932
Etelä-Pohjanmaa — Kaustinen
Luukko, F. A.
JR 18671
12%
1962
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Impilahti
Jaatinen, Elsa
SKVR XIII4 11334.
12%
1938
Etelä-Karjala — Säkkijärvi
Mannonen, Ulla
SKVR XIII2 5311.
12%
1890
Etelä-Karjala — Viipuri mlk
Alava, Vihtori
SKVR XIV 607.
12%
1893
Uusimaa — Vehkalahti
Rytkönen, Antti
JR 32352
12%
1943
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Suistamo
Kärki, Frans
SKVR III3 2918.
12%
1900
Länsi-Inkeri — Narvusi
Ruotsalainen, J. Fr.
SKVR IX1 1038.
12%
1915
Häme — Padasjoki
Rapola, Martti
SKVR X1 706.
12%
1930
Satakunta — Karvia
Kaukamaa, L.
JR 31926
12%
1942
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Suistamo
Kärki, Frans
SKVR VI2 6655.
12%
1934
Etelä-Savo — Lappee
Kohvakka, Toini
SKVR IX2 117.
12%
1910
Keski-Suomi — Sumiainen
Kaukoranta, Toivo
JR 69585
12%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
SKVR XIV 623.
12%
1888
Uusimaa — Kymi
Tyyskä, J.
SKVR XIV 637.
12%
1889
Uusimaa — Elimäki
Tyyskä, J.
SKVR XIV 665.
12%
1916
Uusimaa — Mäntsälä
Teräskivi, Einar
JR 17506
12%
1930
Viena — Pistojärvi
Ievala, Iivari
JR 17581
12%
1931
Viena — Vuokkiniemi
Ievala, Iivari
JR 17801
12%
1931
Viena
Ievala, Iivari
JR 26237
12%
1952
Etelä-Karjala — Metsäpirtti
Klaus, Helena
SKVR XII1 683.
12%
1932
Länsipohja — Täräntö
Tuovinen, Inkeri
SKVR XIII2 5192.
12%
1932
Etelä-Karjala — Pyhäjärvi Vpl.
Haltsonen, Sulo
SKVR V2 1768.
12%
1895
Itä- ja Pohjois-Inkeri — Toksova
Pajula, Fanny M.
SKVR IX1 1063.
12%
1913
Häme — Kuorevesi
Mäkelä, A. E.
JR 78994
12%
1954
Pohjois-Pohjanmaa — Ylivieska
Tikkala, Eeva
SKVR XI 139.
12%
1886
Etelä-Pohjanmaa — Laihia
Etelä-Pohjanmaan Nuorisoseura
SKVR XIII2 5317.
12%
1850
Etelä-Karjala
Raussi, Eljas
SKVR XIV 673.
12%
1893
Uusimaa — Siuntio
Valve, J.
JR 26721
12%
1957
Etelä-Karjala — Uusikirkko Vpl.
Kokko, Aino
SKVR XIII2 5281.
12%
1935
Etelä-Karjala — Koivisto
Mannonen, Ulla
SKVR XIV 627.
12%
1888
Uusimaa — Anjala
Multala, M.
SKVR XIV 636.
12%
1920
Uusimaa — Elimäki
Lampinen, Lyydi
SKVR XIII4 11314.
12%
1938
Etelä-Karjala — Kivennapa
Mannonen, Ulla
JR 32663
12%
1947
Etelä-Karjala — Metsäpirtti
Kärki, Frans
JR 48744
12%
1954
Etelä-Savo — Luumäki
Paarmo, Maire
SKVR VIII 1881.
12%
1909
Varsinais-Suomi — Kuusjoki
Kallio, V. J.
SKVR XIV 899.
12%
1894
Uusimaa — Tuusula
Andersson, A. G.
SKVR XI 136.
12%
1903
Etelä-Pohjanmaa — Ilmajoki
Kaukola, F.
JR 08654
12%
1970
Pohjois-Karjala — Rääkkylä
Hirvonen, Aune
JR 29912
12%
1960
Etelä-Karjala — Rautu
Kuisma, Maija-Liisa
SKVR VIII 3109.
12%
1909
Varsinais-Suomi — Kuusjoki
Kallio, V. J.
JR 09240
12%
1936
Etelä-Pohjanmaa — Halsua
Hotakainen, Eino
JR 33000
12%
1949
Etelä-Karjala — Sakkola
Kärki, Frans
JR 17931
12%
1931
Viena
Ievala, Iivari
JR 29920
12%
1957
Etelä-Karjala — Käkisalmi
Kuisma, Maria
SKVR XIV 626.
12%
1893
Uusimaa — Anjala
Holstén, Edv.
SKVR XIV 632.
12%
1920
Uusimaa — Elimäki
Hildén, Siiri
JR 09207
12%
1936
Pohjois-Savo — Nilsiä
Horttanainen, Erkki
JR 69712
12%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
SKVR IV3 3295.
12%
1906
Keski-Inkeri — Liissilä
Salminen, Väinö
SKVR VII2 3599.
12%
1927
Pohjois-Karjala — Kaavi
Tiilikainen, P.
SKVR III3 3536.
12%
1909
Länsi-Inkeri — Soikkola
Lukkarinen, Juho
SKVR VII2 3486.
12%
1917
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Suistamo
Väisänen, A. O.
SKVR XIV 604.
11%
1887
Uusimaa — Vehkalahti
Alava, Vihtori
JR 24312
11%
1943
Viena — Vuokkiniemi
Kaukonen, Väinö
JR 64143
11%
1968
Peräpohjola — Ranua
Railonsala, Artturi
SKVR IV1 1086.
11%
1859
Keski-Inkeri — Moloskovitsa
Törneroos ja Tallqvist
SKVR IX2 138.
11%
1904
Keski-Suomi — Rautalampi
Harlin, Otto
SKVR VII2 3596.
11%
1916
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Korpiselkä
Väisänen, A. O.
SKVR XII1 1078.
11%
1915
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 33514
11%
1952
Etelä-Karjala — Sakkola
Kärki, Frans
JR 35529
11%
1937
Länsi-Inkeri — Narvusi
Laiho, Aili
SKVR XII2 8221.
11%
1934
Ruija — Moseija
Paulaharju, Samuli ja Jenny
SKVR V1 1000.
11%
1854
Itä- ja Pohjois-Inkeri — Lempaala
Slöör, Kaarlo
SKVR XIII4 11272.
11%
1936
Etelä-Karjala — Rautu
Pennanen, Olavi
SKVR XIII4 11347.
11%
1938
Etelä-Karjala — Kivennapa
Munne, Anna
JR 35670
11%
1942
Länsi-Inkeri — Narvusi
Laiho, Aili
JR 70688
11%
1932
Keski-Suomi — Kannonkoski
Saarijärven yhteiskoulu
JR 70809
11%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 33501
11%
1952
Etelä-Karjala — Sakkola
Kärki, Frans
JR 34924
11%
1936
Itä- ja Pohjois-Inkeri — Miikkulainen
Laiho, Aili
SKVR IX1 1055.
11%
1914
Häme — Iitti
Alatalo, Helmi
SKVR IX1 1057.
11%
1887
Häme — Heinola mlk
Andersson, K. F.
SKVR XIV 628.
11%
1886
Uusimaa — Anjala
Tyyskä, J.
JR 66088
11%
1935
Etelä-Pohjanmaa — Nurmo
Ranta, Sylvi
JR 72708
11%
1913
Satakunta — Eräjärvi
Salo, Aukusti
SKVR XII1 689.
11%
1915
Pohjois-Pohjanmaa — Ylivieska
Cajan, Arvi
SKVR XIII2 5294.
11%
1891
Etelä-Karjala — Rautjärvi
Lilius, Lilli
JR 31956
11%
1942
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Suistamo
Kärki, Frans
SKVR VIII 1848.
11%
1909
Varsinais-Suomi — Kuusjoki
Kallio, V. J.
JR 40505
11%
1935
Pohjois-Karjala — Nurmes
Lukkarinen, Toimi
SKVR IX2 139.
11%
1895
Keski-Suomi — Vesanto
Fri, Iivari
SKVR XIV 624.
11%
1889
Uusimaa — Anjala
Alamäntylä, M.
SKVR IX1 1064.
11%
1913
Häme — Kuorevesi
Mäkelä, A. E.
SKVR X1 780.
11%
1930
Satakunta — Karvia
Kaukamaa, L.
SKVR XI 91.
11%
1924
Etelä-Pohjanmaa — Kauhava
Salokannel, Tyyne
JR 05518
11%
1935
Etelä-Pohjanmaa — Ilmajoki
Hakala, Eino
JR 68256
11%
1962
Etelä-Pohjanmaa — Alavus
Ruismäki, Lempi
JR 33103
11%
1950
Etelä-Karjala — Pyhäjärvi Vpl.
Kärki, Frans
JR 64164
11%
1968
Peräpohjola — Ranua
Railonsala, Artturi
EÜS VI 552/3 (149)
11%
1909
Pärnumaa — Häädemeeste
Juhanson, E.; Martin, Artur
JR 70776
11%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
SKVR IX1 1060.
11%
1890
Häme — Hartola
Öfverling, J.
JR 66419
11%
1944
Keski-Inkeri — Venjoki
Rapola, Lyyli
SKVR VI1 1241.
11%
1891
Etelä-Savo — Savitaipale
Jäkälä, Juho
SKVR VI1 1246.
11%
1915
Etelä-Savo — Savonranta
Väisänen, A. O.
SKVR VII2 3601.
11%
1895
Pohjois-Karjala — Kiihtelysvaara
Rytkönen, Antti
SKVR III3 3212.
11%
1906
Länsi-Inkeri — Narvusi
Salminen, Väinö
JR 40061
10%
1964
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Impilahti
Lohi, Veera
SKVR XIII2 5475.
10%
1913
Etelä-Karjala — Metsäpirtti
Koskimies, A. V.
SKVR XIII4 11317.
10%
1938
Etelä-Karjala — Kivennapa
Munne, Anna
SKVR XIII2 5257.
10%
1934
Etelä-Karjala — Rautu
Haltsonen, Sulo
SKVR IX2 129.
10%
1859
Keski-Suomi — Saarijärvi
Taipale, Matti
JR 06175
10%
1946
Keski-Suomi — Kinnula
Harju, Otto
SKVR IV2 1805.
10%
1877
Keski-Inkeri — Kaprio
Borenius, A. A.
JR 53476
10%
1942
Pohjois-Karjala — Nurmes
Peltonen, Erkki
SKVR XIII2 5721.
10%
1934
Etelä-Karjala — Metsäpirtti
Laiho, Lauri
JR 32714
10%
1946
Etelä-Karjala — Sakkola
Kärki, Frans
JR 77858
10%
1944
Länsi-Inkeri — Soikkola
Sääski, Sylvi
SKVR XIII2 5468.
10%
1912
Etelä-Karjala — Heinjoki
Järvi, Hanna
JR 21600
10%
1909
Varsinais-Suomi — Uskela
Kallio, V. J.
JR 73968
10%
1962
Pohjois-Pohjanmaa — Kalajoki
Sauvula, Iivari
SKVR IV3 3697.
10%
1907
Keski-Inkeri — Liissilä
Kärki, Frans
JR 32509
10%
1945
Keski-Inkeri — Kupanitsa
Kärki, Frans
SKVR VI1 1240.
10%
1888
Etelä-Savo — Lemi
Kouvo, Henrik
SKVR XIII2 5327.
10%
1890
Etelä-Karjala — Viipuri mlk
Alava, Vihtori
SKVR VI2 6685.
10%
1934
Etelä-Savo — Lappee
Kohvakka, Toini
SKVR XII1 1076.
10%
1915
Peräpohjola — Ylitornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 74850
10%
1935
Etelä-Savo — Savonlinna
Seppänen, Aleks.
SKVR III3 3198.
10%
1906
Länsi-Inkeri — Narvusi
Salminen, Väinö
SKVR VII2 3505.
10%
1916
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Suistamo
Väisänen, A. O.
E 56040 (76)
10%
1925
Tartumaa — Sangaste
Päss, Elmar
JR 18361
10%
1936
Satakunta — Orivesi
Iltanen, A. F.
JR 67282
10%
1851
Etelä-Karjala — Antrea
Reinholm, H. A.
JR 81678
10%
1961
Pohjois-Karjala — Ilomantsi
Utriainen, Helka
JR 63424
10%
1939
Satakunta — Nokia
Railonsala, Artturi
JR 33235
10%
1951
Etelä-Karjala — Metsäpirtti
Kärki, Frans
JR 18987
10%
1890
Keski-Suomi — Kivijärvi
Jalkanen, K. J.
SKVR IX1 1039.
10%
1915
Häme — Padasjoki
Rapola, Martti
JR 41814
10%
1938
Länsi-Inkeri — Soikkola
Mannonen, Ulla
JR 33152
10%
1950
Etelä-Karjala — Pyhäjärvi Vpl.
Kärki, Frans
KR 43:324
10%
1880
Uusimaa — Helsinki
Lönnrot, Elias
SKVR IX1 2173.
10%
1914
Häme — Asikkala
Groundstroem, Kalervo
H III 14, 764 (13)
10%
1891
Viljandimaa — Kolga-Jaani
Pihlak, Anton
SKVR XIII4 11346.
10%
1936
Etelä-Karjala — Räisälä
Räty, Tyyne
JR 72170
10%
1931
Länsi-Inkeri — Narvusi
Salminen, Kaarina
SKVR VII2 3578.
10%
1885
Pohjois-Karjala — Ilomantsi
Kuopion lyseon toverikunta
SKVR VII2 3578 a.
10%
1885
Pohjois-Karjala — Ilomantsi
Kuopion Isänmaallinen Seura