JR 24308
60%
1943
Viena — Vuokkiniemi
Kaukonen, Väinö
JR 67927
60%
1962
Viena — Uhtua
Ritoniemi, Jouki
JR 24338
59%
1943
Viena — Vuokkiniemi
Kaukonen, Väinö
JR 17568
57%
1930
Viena
Ievala, Iivari
SKVR I4 2348.
56%
1918
Viena — Uhtua
Kemppainen, Eino
SKVR I3 1940.
55%
1888
Viena — Kiestinki
Meriläinen, Heikki
SKVR I4 2348 a).
55%
1918
Viena — Uhtua
Kemppainen, Eino
JR 34962
53%
1936
Viena — Uhtua
Laiho, Aili
SKVR XII1 1329.
50%
1915
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR I4 2348 b).
50%
1918
Viena — Uhtua
Salminen, Väinö
SKVR I4 2347.
46%
1918
Viena — Vuokkiniemi
Salminen, Väinö
SKVR II 1120.
45%
1926
Aunus — Rukajärvi
Kiirikki, Nikolai
JR 34964
44%
1936
Viena — Uhtua
Laiho, Aili
SKVR I4 2349.
43%
1918
Viena — Uhtua
Salminen, Väinö
SKVR I2 1221.
39%
1845
Viena — Kontokki
Europaeus, D. E. D.
SKVR I3 1938.
39%
1911
Viena — Vuokkiniemi
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 24746
38%
1944
Viena — Vuokkiniemi
Kaukonen, Väinö
JR 85629
37%
1845
Pohjois-Pohjanmaa; Viena
Lönnrot, Elias
JR 24282
34%
1943
Viena — Vuokkiniemi
Kaukonen, Väinö
SKVR I4 804.
34%
1845
Aunus — Kiimaisjärvi
Europaeus, D. E. D.
SKVR I3 1939.
32%
1835
Viena — Uhtua
Lönnrot, Elias
SKVR I2 1230.
28%
1834
Viena — Vuokkiniemi
Lönnrot, Elias
SKVR I2 1218.
27%
1886
Aunus — Kiimaisjärvi
Topelius, Zacharias
JR 02654
27%
1928
Viena — Vuokkiniemi
Bogdanoff, G. H.
SKVR I2 1223.
26%
1894
Viena — Kontokki
Karjalainen, K.
SKVR II 597.
26%
1909
Aunus — Porajärvi
Salminen, Väinö
SKVR I2 1217.
25%
1835
Viena — Jyskyjärvi
Lönnrot, Elias
SKVR I2 1227.
25%
1894
Viena — Kontokki
Inha, I. K.
SKVR XV 627.
24%
1834
Aunus — Repola
Lönnrot, Elias
SKVR I2 1236.
24%
1892
Viena — Vuokkiniemi
Rautell, E. F.
SKVR I2 1222.
24%
1894
Viena — Kontokki
Blomstedt-Ojoinen, Yrjö
SKVR I2 1228.
23%
1892
Viena — Vuokkiniemi
Marttini, Iivana
JR 42678
23%
1936
Pohjois-Karjala — Joensuu
Merikoski, Oskari
JR 24627
23%
1944
Viena — Kontokki
Kaukonen, Väinö
SKVR I2 1224.
23%
1904
Viena — Kontokki
Niemi, A. R.
SKVR I2 1239.
23%
1835
Viena — Uhtua
Lönnrot, Elias
JR 79972
23%
1935
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Suistamo
Tolvanen, Jouko
JR 61894
22%
1953
Pohjois-Karjala — Ilomantsi
Pylkkönen, Maila
SKVR I2 1219.
22%
1894
Aunus — Kiimaisjärvi
Karjalainen, K.
SKVR I2 1232.
22%
1830
Viena — Vuokkiniemi
Liljeblad, J. F.
SKVR VII3 4009.
22%
1908
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Korpiselkä
Mikkonen, Ida
SKVR VII3 4022.
21%
1910
Pohjois-Karjala — Kontiolahti
Lukkarinen, Juho
JR 04435
21%
1932
Aunus — Porajärvi
Haavio, Martti
JR 40479
21%
1900
Pohjois-Karjala — Kontiolahti
Lukkarinen, Juho
SKVR I2 1233.
21%
1836
Viena — Vuokkiniemi
Cajan, J. Fr.
JR 80649
20%
1941
Viena — Vuokkiniemi
Tuomaala, Väinö
SKVR II 598.
20%
1884
Aunus — Porajärvi
Krohn, Kaarle
SKVR I4 840.
20%
1872
Viena — Vuokkiniemi
Borenius, A. A.
JR 53883
20%
1935
Etelä-Savo — Pieksämäki
Pennanen, Olavi
SKVR VII3 4029.
20%
1909
Pohjois-Karjala — Juuka
Kokkonen, Heikki
SKVR VII3 4031.
20%
1914
Pohjois-Karjala — Nurmes
Laitinen, M.
SKVR I2 1234.
19%
1836
Viena — Vuokkiniemi
Cajan, J. Fr.
SKVR VII3 4032.
19%
1890
Pohjois-Karjala — Nurmes
Ollilainen, P.
SKVR I2 1231.
19%
1834
Viena — Vuokkiniemi
Lönnrot, Elias
SKVR I2 1238.
19%
1834
Viena — Uhtua
Lönnrot, Elias
SKVR VI1 2081.
19%
1910
Pohjois-Savo — Kuopio
Hoffrén, J.
JR 69642
19%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
SKVR III2 2208.
19%
1892
Länsi-Inkeri — Narvusi
Alava, Vihtori
JR 21465
18%
1914
Varsinais-Suomi — Uskela
Kallio, Niilo
JR 24458
18%
1944
Aunus — Porajärvi
Kaukonen, Väinö
SKVR I2 1237.
18%
1825
Viena — Uhtua
Sjögrén, A. J.
SKVR I4 851.
18%
1872
Viena — Vuokkiniemi
Borenius, A. A.
SKVR VII3 4007.
18%
1909
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Korpiselkä
Niemi, A. R.
JR 85501
18%
1845
Pohjois-Pohjanmaa; Viena
Lönnrot, Elias
JR 34743
18%
1936
Satakunta — Merikarvia
Laiho, Aili
JR 73267
17%
1935
Etelä-Pohjanmaa — Kauhava
Salokannel, Tyyne
SKVR XIII4 12086.
17%
1938
Etelä-Karjala — Kivennapa
Munne, Anna
JR 32357
17%
1943
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Suistamo
Kärki, Frans
JR 79974
17%
1935
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Suistamo
Tolvanen, Jouko
JR 80540
17%
1936
Etelä-Pohjanmaa — Evijärvi
Tuomaala, Väinö
SKVR XIII2 6567.
17%
1915
Etelä-Karjala — Parikkala
Poutanen, Heikki
JR 84581
17%
1825
Viena — Uhtua
Lönnrot, Elias
JR 21404
17%
1914
Varsinais-Suomi — Uskela
Kallio, Niilo
JR 64643
17%
1968
Peräpohjola — Alatornio
Railonsala, Artturi
JR 68101
17%
1935
Häme — Renko
Röök, Taimi
SKVR XII2 8253.
17%
1931
Kainuu — Sotkamo
Rytkönen, Ahti
JR 64647
17%
1968
Peräpohjola — Alatornio
Railonsala, Artturi
JR 61375
17%
1935
Pohjois-Pohjanmaa — Haapavesi
Putaala, Martti
SKVR III2 2352.
17%
1892
Länsi-Inkeri — Kattila
Alava, Vihtori
Kanteletar 3:20
17%
None
None
None
JR 64646
16%
1968
Peräpohjola — Alatornio
Railonsala, Artturi
SKVR II 901.
16%
1897
Aunus — Repola
Karttunen, Uuno
JR 68996
16%
1935
Pohjois-Karjala — Pielisjärvi
Saarelainen, J. V.
JR 82630
16%
1935
Pohjois-Karjala — Pyhäselkä
Venäläinen, Ida
JR 65248
16%
1968
Peräpohjola — Simo
Railonsala, Artturi
SKVR I2 1220.
16%
1910
Aunus — Kiimaisjärvi
Paulaharju, Samuli ja Jenny
SKVR XIV 1583.
16%
1915
Uusimaa — Porvoo mlk
Velho, Osku
JR 63444
16%
1939
Satakunta — Nokia
Railonsala, Artturi
JR 24520
16%
1944
Viena — Kontokki
Kaukonen, Väinö
JR 64645
16%
1968
Peräpohjola — Alatornio
Railonsala, Artturi
SKVR VII3 4027.
16%
1846
Pohjois-Karjala — Ilomantsi
Ahlqvist, A. E.
JR 66635
16%
1933
Pohjois-Savo — Tuusniemi
Räsänen, Otto
JR 68802
16%
1895
Pohjois-Karjala — Kontiolahti
Rytkönen, Antti
JR 20424
16%
1938
Viena — Kontokki
Jyrinoja, Vasili
JR 61771
16%
1937
Pohjois-Karjala — Nurmes
Puumalainen, Martta
JR 83595
16%
1938
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Suojärvi
Vornanen, Hannes
JR 30511
16%
1936
Pohjois-Karjala — Kaavi
Kuronen, Jalmari
SKVR XIII4 12087.
15%
1936
Etelä-Karjala — Saari
Rissanen, Tyyne
JR 31314
15%
1936
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Suistamo
Kähmi, Martta
JR 41062
15%
1936
Etelä-Savo — Punkaharju
Makkonen, Veikko
SKVR VII3 4008.
15%
1913
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Korpiselkä
Salminen, Väinö
SKVR XIII2 6576.
15%
1890
Etelä-Karjala — Viipuri mlk
Alava, Vihtori
JR 31504
15%
1906
Pohjois-Karjala — Polvijärvi
Kärki, Frans
SKVR XIII4 12095.
15%
1935
Etelä-Karjala — Jaakkima
Nenonen, Martti
SKVR VII3 4033.
15%
1908
Pohjois-Karjala — Nurmes
Collan, Anni
SKVR XIII2 6570.
15%
1908
Etelä-Karjala — Vuoksenranta
Collan, Anni
JR 43727
15%
1913
Varsinais-Suomi — Uskela
Moision kansakoulu
SKVR XII1 1328.
15%
1915
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 77067
15%
1939
Etelä-Savo — Sulkava
Sääski, Sylvi
SKVR XIII2 6560.
15%
1911
Etelä-Karjala — Heinjoki
Järvi, Hanna
JR 32176
15%
1942
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Salmi
Kärki, Frans
SKVR I2 1240.
15%
1836
Viena
Lönnrot, Elias
JR 64644
15%
1968
Peräpohjola — Alatornio
Railonsala, Artturi
SKVR VII3 4026.
15%
1838
Pohjois-Karjala — Tuupovaara
Lönnrot, Elias
SKVR VII3 4021.
15%
1910
Pohjois-Karjala — Kontiolahti
Lukkarinen, Juho
JR 60814
15%
1937
Pohjois-Savo — Pielavesi
Pulkkinen, Hannes
SKVR XII1 1303.
14%
1915
Kainuu — Paltamo
Haataja, Heikki
JR 06490
14%
1939
Viena — Kontokki
Hautala, Jouko
SKVR XII1 1304.
14%
1882
Kainuu — Ristijärvi
Krohn, Kaarle
JR 23389
14%
1962
Pohjois-Karjala — Nurmes
Karjalainen, Elin
JR 00211
14%
1936
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Sortavala
Aalto, Sanni
SKVR VI2 6982.
14%
1934
Etelä-Savo — Heinävesi
Mäkipalo, Tauno
SKVR II 600.
14%
1897
Aunus — Repola
Karttunen, Uuno
JR 26902
14%
1935
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Korpiselkä
Koljonen, Vilho
JR 63442
14%
1939
Satakunta — Nokia
Railonsala, Artturi
SKVR VI1 2076.
14%
1892
Etelä-Savo — Joroinen
Jurva, Hilma
SKVR VII3 4023.
14%
1892
Pohjois-Karjala — Kaavi
Jurva, Hilma
SKVR XII1 1326.
14%
1921
Peräpohjola — Turtola
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 25937
14%
1954
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Sortavala
Kinanen, Hilja
SKVR III2 2209.
14%
1892
Länsi-Inkeri — Narvusi
Alava, Vihtori
SKVR XII1 1317.
14%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 71667
14%
1938
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Sortavala; Itä- ja Pohjois-Inkeri — Toksova
Saikkonen, Juho
SKVR X1 1520.
14%
1902
Satakunta — Tyrvää
Kallio, Väinö
JR 08731
14%
1957
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Korpiselkä
Hirvonen, Irma
JR 64035
14%
1962
Kainuu — Paltamo
Railonsala, Artturi
SKVR VII3 4018.
14%
1919
Pohjois-Karjala — Kontiolahti
Vihervaara, Eemeli
SKVR XIV 1581.
14%
1887
Uusimaa — Askola
Tyyskä, J.
JR 34935
14%
1936
Itä- ja Pohjois-Inkeri — Miikkulainen
Laiho, Aili
SKVR I2 1225.
14%
1872
Viena — Kontokki
Berner, A.
SKVR XIII2 6564.
13%
1933
Etelä-Karjala — Kurkijoki
Haltsonen, Sulo
JR 39135
13%
1961
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Salmi
Lempinen, Nasti
JR 42991
13%
1938
Pohjois-Karjala — Pielisjärvi
Mikkonen, Yrjö
JR 53507
13%
1942
Pohjois-Karjala — Nurmes
Peltonen, Erkki
JR 73023
13%
1935
Varsinais-Suomi — Uusikaupunki
Salokannel, Tyyne
JR 45516
13%
1938
Länsi-Inkeri — Narvusi
Niemi, Osmo
SKVR VII3 4024.
13%
1911
Pohjois-Karjala — Kaavi
Teräsvuori, Konrad
JR 35014
13%
1936
Pohjois-Karjala — Kontiolahti
Laatikainen, Antti
JR 09916
13%
1935
Pohjois-Savo — Riistavesi
Hyvärinen, Martta
SKVR VII3 4028.
13%
1909
Pohjois-Karjala — Juuka
Kokkonen, Heikki
JR 27640
13%
1937
Pohjois-Karjala — Rautavaara
Korhonen, Viljo
SKVR II 599.
13%
1908
Aunus — Repola
Osonen, V.
JR 34939
13%
1936
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Salmi
Laiho, Aili
JR 31502
13%
1906
Pohjois-Karjala — Polvijärvi
Kärki, Frans
SKVR VII3 4034.
13%
1911
Pohjois-Karjala — Pielisjärvi
Valve, Antti
JR 27791
13%
1936
Pohjois-Karjala — Nurmes
Kortelainen, Helmi
SKVR XII1 1325.
13%
1915
Peräpohjola — Turtola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR VIII 3426.
12%
1913
Varsinais-Suomi — Kuusjoki
Pennanen, S.
SKVR VI1 2068.
12%
1913
Etelä-Savo — Mäntyharju
Kantele, Toini
SKVR VI1 2064.
12%
1933
Etelä-Savo — Lappee
Kohvakka, Toini
JR 70560
12%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
SKVR XIV 1588.
12%
1932
Uusimaa — Vihti
Enäjärvi-Haavio, Elsa
SKVR XIV 1584.
12%
1915
Uusimaa — Porvoo mlk
Velho, Osku
JR 70259
12%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
SKVR VI1 2084.
12%
1932
Pohjois-Savo — Maaninka
Pylkkönen, Aaro
JR 64134
12%
1968
Peräpohjola — Ranua
Railonsala, Artturi
JR 65345
12%
1968
Peräpohjola — Keminmaa
Railonsala, Artturi
JR 53884
12%
1935
Etelä-Savo — Heinävesi
Pennanen, Olavi
JR 26278
12%
1967
Etelä-Karjala — Metsäpirtti
Klaus, Helena
JR 07277
12%
1859
Etelä-Karjala — Rautjärvi
Heino-Vares, Olli
JR 18807
12%
1969
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Impilahti
Jaatinen, Elsa
JR 21125
12%
1910
Varsinais-Suomi — Uskela
Kallio, Ilmari
JR 82945
12%
1963
Etelä-Karjala — Muolaa
Virolainen, Aatu
JR 17125
12%
1921
Keski-Suomi — Rautalampi
Hänninen, Laina
JR 64944
12%
1968
Peräpohjola — Karunki
Railonsala, Artturi
JR 77214
12%
1939
Etelä-Savo — Rantasalmi
Sääski, Sylvi
JR 61731
12%
1936
Pohjois-Karjala — Nurmes
Puumalainen, Bertta
SKVR VII3 4015.
12%
1824
Pohjois-Karjala — Liperi
Sjögrén, A. J.
JR 26915
12%
1935
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Suistamo
Koljonen, Vilho
JR 71973
12%
1953
Kainuu — Puolanka
Salminen, Aarne
SKVR XII1 1311.
12%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 53886
12%
1935
Etelä-Savo — Heinävesi
Pennanen, Olavi
SKVR VI1 2077.
12%
1933
Etelä-Savo — Pieksämäki
Kohvakka, Toini
JR 74092
11%
1936
Pohjois-Karjala — Kaavi
Savolainen, Kerttu
JR 53042
11%
1962
Keski-Suomi — Kinnula
Pekkarinen, Miina
JR 40920
11%
1954
Pohjois-Karjala — Tuupovaara
Määttänen, Vieno
SKVR VI2 6981.
11%
1934
Etelä-Savo — Heinävesi
Mäkipalo, Tauno
SKVR XIII4 12098.
11%
1937
Etelä-Karjala — Säkkijärvi
Mannonen, Ulla
JR 81533
11%
1937
Pohjois-Karjala — Nurmes
Tuukkanen, Vappu
JR 64133
11%
1968
Peräpohjola — Ranua
Railonsala, Artturi
JR 20842
11%
1936
Pohjois-Karjala — Pälkjärvi
Kaasinen, Isak
JR 65344
11%
1968
Peräpohjola — Keminmaa
Railonsala, Artturi
JR 27264
11%
1935
Pohjois-Karjala — Liperi
Koponen, Taimi
JR 82341
11%
1936
Etelä-Karjala — Kirvu
Varemo, Otto
JR 21337
11%
1914
Varsinais-Suomi — Salo
Kallio, Niilo
JR 43678
11%
1913
Varsinais-Suomi — Uskela
Moision kansakoulu
JR 44053
11%
1913
Varsinais-Suomi — Uskela
Moision kansakoulu
JR 70495
11%
1932
Keski-Suomi — Kannonkoski
Saarijärven yhteiskoulu
SKVR VI1 2069.
11%
1911
Etelä-Savo — Ristiina
Streng, Harry
JR 65346
11%
1968
Peräpohjola — Keminmaa
Railonsala, Artturi
SKVR XII1 1312.
11%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 76869
11%
1938
Etelä-Savo — Kangaslampi
Sääski, Sylvi
SKVR III2 2126.
11%
1892
Länsi-Inkeri — Narvusi
Alava, Vihtori
SKVR XIII4 12088.
11%
1938
Etelä-Karjala — Koivisto
Mannonen, Ulla
JR 41564
11%
1937
Häme — Iitti
Mannonen, Ulla
JR 08705
11%
1936
Pohjois-Karjala — Rääkkylä
Hirvonen, Iida
JR 71974
11%
1953
Kainuu — Puolanka
Salminen, Aarne
JR 07699
11%
1964
Häme — Kalvola
Helenius, Leena
JR 74899
11%
1936
Etelä-Savo — Savonlinna
Seppänen, Aleks.
SKVR VIII 3408.
11%
1914
Varsinais-Suomi — Perniö
Myrsky, Vilho
JR 72886
11%
1914
Etelä-Savo — Kangasniemi
Salo, Aukusti
JR 63443
11%
1939
Satakunta — Nokia
Railonsala, Artturi
SKVR IV2 2282.
11%
1881
Keski-Inkeri — Serepetta
Porkka, Volmari
JR 70419
11%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
SKVR XIII2 6555.
10%
1927
Etelä-Karjala — Kivennapa
Ruuttu, Maria
JR 25430
10%
1963
Etelä-Karjala — Rautjärvi
Kerminen, Emil
JR 35521
10%
1937
Länsi-Inkeri — Narvusi
Laiho, Aili
JR 36005
10%
1938
Länsi-Inkeri — Narvusi
Laiho, Lauri
JR 63445
10%
1939
Satakunta — Nokia
Railonsala, Artturi
SKVR IX1 2384.
10%
1888
Häme — Luhanka
Lilius, Lilli
KR 42:4169
10%
1842
Uusimaa — Helsinki
Lönnrot, Elias
JR 38367
10%
1967
Etelä-Karjala — Metsäpirtti
Lehtimäki, Aili
SKVR VIII 3442.
10%
1914
Varsinais-Suomi — Laitila
Sonkkila, Linda
JR 05127
10%
1935
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Suojärvi
Haavio, Martti
JR 41467
10%
1936
Etelä-Karjala — Koivisto
Mannonen, Ulla
JR 39284
10%
1935
Pohjois-Savo — Tuusniemi
Leppänen, Simo
JR 72851
10%
1914
Häme — Hattula
Salo, Aukusti
SKVR X1 1536 α.
10%
1931
Satakunta — Mänttä
Mäntän kansakoulun oppilaat
SKVR X1 1519.
10%
1904
Satakunta — Tyrvää
Kullaa, E.
SKVR XIII2 6562.
10%
1880
Etelä-Karjala — Kurkijoki
Koskimies, A. V.
JR 84114
10%
1937
Kainuu — Suomussalmi
Väisänen, Oskari
SKVR VI1 2067.
10%
1913
Etelä-Savo — Mäntyharju
Haronen, Ester
SKVR XIII2 6582.
10%
1935
Etelä-Karjala — Seiskari
Laiho, Aili
JR 09780
10%
1936
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Sortavala
Hyvärinen, Juho
JR 48709
10%
1936
Etelä-Savo — Kangasniemi
Paapponen, Matti
SKVR VI2 6982 a.
10%
1935
Pohjois-Savo — Pielavesi
Tiitinen, Martti
SKVR I3 1456.
10%
1892
Viena — Vuokkiniemi
Rautell, E. F.
SKVR VII3 4017.
10%
1914
Pohjois-Karjala — Kontiolahti
Hotinen, Juho
SKVR IV2 2566.
10%
1893
Keski-Inkeri — Kaprio
Putkonen, Pekka
JR 70088
10%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
SKVR III3 3548.
10%
1909
Länsi-Inkeri — Narvusi
Lukkarinen, Juho
JR 52877
10%
1915
Viena — Vuokkiniemi
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 83128
10%
1948
Keski-Inkeri — Spankkova
Virolainen, Maria
SKVR III3 3505.
10%
1909
Länsi-Inkeri — Soikkola
Lukkarinen, Juho
JR 53888
10%
1935
Etelä-Savo — Heinävesi
Pennanen, Olavi
SKVR V3 liite 29.
10%
1847
Itä- ja Pohjois-Inkeri
Europaeus, D. E. D.
JR 83096
10%
1946
Länsi-Inkeri — Narvusi
Virolainen, Maria
JR 06002
10%
1965
Pohjois-Karjala — Kuusjärvi
Harju, Johan K.
Kanteletar 2:307
10%
None
None
None
JR 08706
10%
1936
Pohjois-Karjala — Rääkkylä
Hirvonen, Iida
JR 44074
10%
1913
Varsinais-Suomi — Uskela
Moision kansakoulu
SKVR V2 1890.
10%
1859
Itä- ja Pohjois-Inkeri — Keltto
Saxbäck, Fr. A.
JR 29165
10%
1884
Kainuu — Säräisniemi
Krohn, Kaarle
JR 47587
10%
1935
Pohjois-Karjala — Nurmes
Okkonen, Emilia
SKVR XIV 1594.
10%
1931
Uusimaa — Sammatti
Ruoppila, Veikko
JR 36567
10%
1938
Etelä-Karjala — Jaakkima
Laine, Elli
SKVR IX1 2364.
10%
1903
Häme — Akaa
Tyyskä, J.
JR 27183
10%
1954
Etelä-Karjala — Uusikirkko Vpl.
Kontunen, Alma
SKVR III2 1886.
10%
1891
Länsi-Inkeri — Narvusi
Alava, Vihtori
JR 69724
10%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
SKVR VIII 3417.
10%
1914
Varsinais-Suomi — Uskela
Kallio, Niilo
JR 43695
10%
1913
Varsinais-Suomi — Uskela
Moision kansakoulu
SKVR VI1 2065.
10%
1848
Etelä-Savo — Savitaipale
Europaeus, Charlotte