JR 46217
91%
1910
Satakunta — Noormarkku
Nurmi, Frans
SKVR XII1 2783.
85%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 2787.
85%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 2793.
85%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 2794.
85%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 10299
85%
1925
Satakunta — Tampere
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 55420
85%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 55537
85%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 58180
85%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 64783
85%
1968
Peräpohjola — Alatornio
Railonsala, Artturi
JR 55319
84%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 2788.
83%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 49423
83%
1955
Satakunta — Pori
Paavolainen, Oma Martti
JR 49387
82%
1955
Satakunta — Pori
Paavolainen, Oma Martti
SKVR XII1 2784.
81%
1920
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 12932
81%
1933
Satakunta — Kiikka
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13704
81%
1939
Satakunta — Kiikka
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 56589
81%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 81096
81%
1912
Häme — Hattula
Tuomarila, Kalle
JR 14664
80%
1939
Satakunta — Pori
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 58243
80%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 58362
80%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 58424
80%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 58558
80%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 58640
80%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 58224
80%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 10755
80%
1932
Satakunta — Pori
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 58290
79%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 13915
79%
1939
Satakunta — Kauvatsa
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 55360
79%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 55478
79%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 00016
79%
1962
Uusimaa — Helsingin pitäjä
Aalto, Anna-Liisa
JR 00037
79%
1962
Uusimaa — Helsingin pitäjä
Aalto, Anna-Liisa
JR 00053
79%
1962
Uusimaa — Helsingin pitäjä
Aalto, Anna-Liisa
JR 00070
79%
1962
Uusimaa — Helsingin pitäjä
Aalto, Anna-Liisa
JR 00083
79%
1962
Uusimaa — Helsingin pitäjä
Aalto, Anna-Liisa
JR 00090
79%
1962
Uusimaa — Helsingin pitäjä
Aalto, Anna-Liisa
JR 50085
79%
1956
Uusimaa — Kotka
Paavolainen, Oma Martti
JR 50123
79%
1956
Häme — Riihimäki
Paavolainen, Oma Martti
JR 50154
79%
1956
Häme — Somero
Paavolainen, Oma Martti
JR 62693
79%
1950
Uusimaa — Kotka
Pöyhönen, Martti
JR 70568
79%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 70631
79%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 70674
79%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 70730
79%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 21432
78%
1914
Varsinais-Suomi — Uskela
Kallio, Niilo
JR 58577
78%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 11977
77%
1933
Varsinais-Suomi — Turku
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13560
77%
1939
Varsinais-Suomi — Turku
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 56868
77%
1932
Peräpohjola — Kemijärvi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 72980
77%
1935
Varsinais-Suomi — Uusikaupunki
Salokannel, Tyyne
JR 73437
77%
1938
Varsinais-Suomi — Uusikaupunki
Salokannel, Tyyne
SKVR XII1 2790.
77%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 05415
77%
1917
Peräpohjola — Tornio
Haggrén, Helmi
JR 10637
77%
1932
Pohjois-Pohjanmaa — Oulu
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15834
77%
1939
Pohjois-Pohjanmaa — Oulu
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 55754
77%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 58066
77%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 58149
77%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 58332
77%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 58612
77%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 13914
77%
1939
Satakunta — Kauvatsa
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 73035
77%
1935
Varsinais-Suomi — Uusikaupunki
Salokannel, Tyyne
JR 73123
77%
1935
Varsinais-Suomi — Uusikaupunki
Salokannel, Tyyne
JR 55589
76%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 55701
76%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 58026
76%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 72765
76%
1914
Häme — Hattula
Salo, Aukusti
JR 57713
76%
1932
Peräpohjola — Turtola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 21004
76%
1909
Varsinais-Suomi — Uskela
Kallio, Ilmari
JR 21352
76%
1914
Varsinais-Suomi — Salo
Kallio, Niilo
JR 21375
76%
1914
Varsinais-Suomi — Uskela
Kallio, Niilo
JR 21412
76%
1914
Varsinais-Suomi — Salo
Kallio, Niilo
JR 21472
76%
1914
Varsinais-Suomi — Salo
Kallio, Niilo
JR 11780
76%
1933
Satakunta — Nakkila
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14386
76%
1939
Satakunta — Nakkila
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 43671
76%
1913
Varsinais-Suomi — Uskela
Moision kansakoulu
JR 44038
76%
1913
Varsinais-Suomi — Uskela
Moision kansakoulu
JR 44095
76%
1913
Varsinais-Suomi — Uskela
Moision kansakoulu
JR 44120
76%
1913
Varsinais-Suomi — Uskela
Moision kansakoulu
JR 46440
76%
1922
Varsinais-Suomi — Uskela
Nyyrikki, Ella
JR 55038
76%
1913
Varsinais-Suomi — Kuusjoki
Pennanen, S.
JR 11254
76%
1932
Varsinais-Suomi — Vahto
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15798
76%
1939
Varsinais-Suomi — Vahto
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 49076
76%
1955
Satakunta — Eurajoki
Paavolainen, Oma Martti
JR 43616
75%
1913
Varsinais-Suomi — Uskela
Moision kansakoulu
JR 55574
75%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 10134
75%
1925
Satakunta — Ahlainen
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11976
74%
1933
Varsinais-Suomi — Turku
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12069
74%
1933
Uusimaa — Hyvinkää
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13559
74%
1939
Varsinais-Suomi — Turku
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 73089
74%
1935
Varsinais-Suomi — Uusikaupunki
Salokannel, Tyyne
JR 11281
74%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 43756
73%
1913
Varsinais-Suomi — Uskela
Moision kansakoulu
SKVR VII3 4152.
73%
1910
Pohjois-Karjala — Kaavi
Kallio, Niilo
JR 12020
73%
1933
Häme — Tuulos
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 43774
73%
1913
Varsinais-Suomi — Uskela
Moision kansakoulu
SKVR XII1 2785.
72%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 55390
72%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 55431
72%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 55873
72%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 57194
72%
1932
Peräpohjola — Muonio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR VII3 4151.
72%
1906
Pohjois-Karjala — Polvijärvi
Hyvärinen, E. J.
JR 10498
72%
1932
Varsinais-Suomi — Perniö
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 10680
72%
1932
Varsinais-Suomi — Paattinen
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 10810
72%
1932
Varsinais-Suomi — Perniö
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12070
72%
1933
Uusimaa — Hyvinkää
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12249
72%
1933
Satakunta — Kiikoinen
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14119
72%
1939
Varsinais-Suomi — Perniö
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14738
72%
1939
Varsinais-Suomi — Paattinen
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15282
72%
1939
Uusimaa — Hyvinkää
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15879
72%
1939
Varsinais-Suomi — Perniö
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 10756
72%
1932
Satakunta — Pori
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14665
72%
1939
Satakunta — Pori
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 75725
72%
1935
Pohjois-Pohjanmaa — Muhos
Similä, Lyyli
JR 55602
72%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 43882
72%
1913
Varsinais-Suomi — Uskela
Moision kansakoulu
JR 57831
71%
1932
Peräpohjola — Turtola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 44726
71%
1914
Varsinais-Suomi — Perniö
Myrsky, Vilho
JR 09284
71%
1934
Satakunta — Ulvila
Huhtala, Hilkka
JR 40739
71%
1932
Etelä-Pohjanmaa — Kaustinen
Luukko, F. A.
SKVR XII1 2782.
71%
1915
Peräpohjola — Tornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 2791.
71%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 55247
71%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 58060
71%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 58129
71%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 58303
71%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 58513
71%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 58533
71%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 58674
71%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 2811.
71%
1915
Peräpohjola — Turtola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 58349
71%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 15772
71%
1939
Häme — Urjala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 21364
70%
1914
Varsinais-Suomi — Uskela
Kallio, Niilo
JR 44064
70%
1913
Varsinais-Suomi — Uskela
Moision kansakoulu
JR 15281
70%
1939
Uusimaa — Hyvinkää
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
SKVR XII1 2800.
70%
1915
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 49258
70%
1955
Etelä-Pohjanmaa — Kurikka
Paavolainen, Oma Martti
JR 49886
70%
1955
Häme — Iitti
Paavolainen, Oma Martti
JR 58101
70%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 42066
70%
1931
Satakunta — Mänttä
Mäntän kansakoulun oppilaat
JR 57093
69%
1932
Peräpohjola — Muonio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 51763
69%
1930
Etelä-Pohjanmaa — Ylihärmä
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 55092
69%
1913
Varsinais-Suomi — Kuusjoki
Pennanen, S.
JR 55438
69%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 49302
69%
1955
Satakunta — Merikarvia
Paavolainen, Oma Martti
JR 00032
69%
1962
Uusimaa — Helsingin pitäjä
Aalto, Anna-Liisa
JR 40720
69%
1932
Etelä-Pohjanmaa — Lehtimäki
Luukko, F. A.
JR 58477
69%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 43957
69%
1913
Varsinais-Suomi — Uskela
Moision kansakoulu
JR 55629
69%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 13821
69%
1939
Satakunta — Kiikoinen
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 49253
69%
1955
Etelä-Pohjanmaa — Kristiinankaupunki
Paavolainen, Oma Martti
JR 49445
68%
1955
Satakunta — Siikainen
Paavolainen, Oma Martti
JR 58396
68%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 11161
68%
1932
Satakunta — Virrat
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11639
68%
1933
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12248
68%
1933
Satakunta — Kiikoinen
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13397
68%
1939
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13820
68%
1939
Satakunta — Kiikoinen
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14692
68%
1939
Satakunta — Virrat
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 49390
68%
1955
Etelä-Savo — Rantasalmi
Paavolainen, Oma Martti
JR 50097
68%
1956
Uusimaa — Vihti
Paavolainen, Oma Martti
JR 55376
68%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 55942
68%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 68143
68%
1904
Satakunta — Pori
Roosblom, V.
SKVR XII1 2798.
68%
1915
Peräpohjola — Karunki
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 49847
68%
1956
Häme — Sääksmäki
Paavolainen, Oma Martti
JR 00056
67%
1962
Uusimaa — Helsingin pitäjä
Aalto, Anna-Liisa
JR 08995
67%
1962
Häme — Heinola mlk
Holstila, Liisa
JR 15749
67%
1939
Keski-Suomi — Saarijärvi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 44439
67%
1909
Etelä-Pohjanmaa — Lehtimäki
Murtomäki, Kalle
JR 44448
67%
1909
Etelä-Pohjanmaa — Lehtimäki
Murtomäki, Kalle
JR 55331
67%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 57795
67%
1932
Peräpohjola — Turtola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 55800
67%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 51314
67%
1911
Pohjois-Pohjanmaa — Paavola
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 55417
67%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 56568
66%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 2816.
66%
1915
Peräpohjola — Kemijärvi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 12516
66%
1933
Varsinais-Suomi — Uusikaupunki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14291
66%
1939
Varsinais-Suomi — Uusikaupunki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 04948
66%
1934
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Salmi
Haavio, Martti
JR 10732
66%
1932
Varsinais-Suomi — Turku
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 10794
66%
1932
Varsinais-Suomi — Laitila
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 10987
66%
1932
Häme — Janakkala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11728
66%
1933
Häme — Kuusankoski
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14071
66%
1939
Varsinais-Suomi — Laitila
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15012
66%
1939
Häme — Kuusankoski
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15855
66%
1939
Häme — Janakkala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15867
66%
1939
Varsinais-Suomi — Parainen
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15976
66%
1939
Varsinais-Suomi — Turku
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 43589
66%
1910
Satakunta — Punkalaidun
Moisio, Hilja
JR 46210
66%
1910
Satakunta — Eurajoki
Nurmi, Frans
JR 47514
66%
1926
Varsinais-Suomi — Kemiö
Okkola, T. E.
JR 49603
66%
1956
Uusimaa — Helsingin pitäjä
Paavolainen, Oma Martti
JR 49733
66%
1956
Etelä-Karjala — Ylämaa
Paavolainen, Oma Martti
JR 55058
66%
1913
Varsinais-Suomi — Kuusjoki
Pennanen, S.
JR 55956
66%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 57630
66%
1932
Peräpohjola — Turtola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 57803
66%
1932
Peräpohjola — Turtola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 58433
66%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 81771
66%
1911
Häme — Janakkala
Vaara, V. B.
JR 12846
66%
1933
Satakunta — Tampere
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13413
66%
1939
Satakunta — Tampere
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 28041
66%
1914
Varsinais-Suomi — Salo
Koskenpää, Martta
SKVR XII1 2817.
66%
1920
Peräpohjola — Kemijärvi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 72985
66%
1935
Varsinais-Suomi — Uusikaupunki
Salokannel, Tyyne
JR 73052
66%
1935
Varsinais-Suomi — Uusikaupunki
Salokannel, Tyyne
JR 16200
66%
1943
Satakunta — Rauma
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 36620
65%
1893
Satakunta — Pori
Laine, T. V.
JR 64914
65%
1968
Peräpohjola — Alatornio
Railonsala, Artturi
JR 21394
65%
1914
Varsinais-Suomi — Uskela
Kallio, Niilo
JR 58461
65%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 51195
65%
1909
Etelä-Karjala — Kaukola
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 55052
65%
1913
Varsinais-Suomi — Kuusjoki
Pennanen, S.
JR 10325
65%
1925
Häme — Orimattila
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 48963
65%
1954
Uusimaa — Helsinki
Paavolainen, Oma Martti
JR 21334
65%
1914
Varsinais-Suomi — Salo
Kallio, Niilo
JR 43685
65%
1913
Varsinais-Suomi — Uskela
Moision kansakoulu
JR 44143
65%
1913
Varsinais-Suomi — Uskela
Moision kansakoulu
JR 78492
65%
1916
Peräpohjola — Tornio
Tamelander, Sylvi
SKVR XII1 2820.
65%
1915
Peräpohjola — Muonio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 57118
65%
1932
Peräpohjola — Muonio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 12006
64%
1933
Etelä-Pohjanmaa — Ylistaro
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 56267
64%
1919
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 22243
64%
1935
Varsinais-Suomi — Halikko
Kantola, Kaisa
JR 12342
64%
1933
Satakunta — Kauvatsa
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12343
64%
1933
Satakunta — Kauvatsa
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12344
64%
1933
Satakunta — Kauvatsa
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 43940
64%
1913
Varsinais-Suomi — Uskela
Moision kansakoulu
JR 55562
64%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 55646
64%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 2822.
64%
1915
Peräpohjola — Sodankylä
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 55303
64%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 57791
64%
1932
Peräpohjola — Turtola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 06947
64%
1938
Pohjois-Pohjanmaa — Oulu
Heikkilä, Heimo
JR 49456
64%
1955
Etelä-Pohjanmaa — Siipyy
Paavolainen, Oma Martti
JR 12193
64%
1933
Satakunta — Kokemäki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13750
64%
1939
Satakunta — Kokemäki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 55947
64%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 43717
63%
1913
Varsinais-Suomi — Uskela
Moision kansakoulu
JR 69609
63%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 11815
63%
1933
Satakunta — Nakkila
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 55345
63%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 55788
63%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 56314
63%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 72796
63%
1914
Häme — Hattula
Salo, Aukusti
JR 72803
63%
1914
Häme — Hattula
Salo, Aukusti
JR 14014
63%
1939
Satakunta — Nakkila
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 00064
63%
1962
Uusimaa — Helsingin pitäjä
Aalto, Anna-Liisa
JR 12341
63%
1933
Satakunta — Kauvatsa
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13912
63%
1939
Satakunta — Kauvatsa
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 50045
63%
1956
Uusimaa — Vihti
Paavolainen, Oma Martti
JR 56378
63%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 11774
63%
1933
Satakunta — Nakkila
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14385
63%
1939
Satakunta — Nakkila
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 17088
62%
1912
Varsinais-Suomi — Vehmaa
Hänninen, Laina
JR 55816
62%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 57723
62%
1932
Peräpohjola — Turtola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 55315
62%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 44109
62%
1913
Varsinais-Suomi — Uskela
Moision kansakoulu
JR 55236
62%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 47926
62%
1932
Uusimaa — Vihti
Ollila, Reino
JR 72769
62%
1914
Häme — Hattula
Salo, Aukusti
JR 66372
62%
1913
Varsinais-Suomi — Yläne
Rantasalo, Varma
JR 49554
62%
1955
Satakunta — Ylöjärvi
Paavolainen, Oma Martti
JR 21157
62%
1910
Varsinais-Suomi — Uskela
Kallio, Ilmari
JR 40299
62%
1915
Uusimaa — Mäntsälä
Louhe, Lempi
SKVR XII1 2782 α.
62%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 16410
61%
1943
Satakunta — Nokia
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 43862
61%
1913
Varsinais-Suomi — Uskela
Moision kansakoulu
JR 70379
61%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 10772
61%
1932
Uusimaa — Helsinki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11939
61%
1933
Satakunta — Rauma
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12976
61%
1933
Häme — Loppi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13624
61%
1939
Häme — Loppi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14189
61%
1939
Uusimaa — Helsinki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14950
61%
1939
Häme — Pälkäne
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15183
61%
1939
Satakunta — Rauma
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15445
61%
1939
Häme — Tyrväntö
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15827
61%
1939
Häme — Koski Hl
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 56580
61%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 46435
61%
1922
Varsinais-Suomi — Uskela
Nyyrikki, Ella
JR 72702
61%
1912
Häme — Hattula
Salo, Aukusti
JR 12845
61%
1933
Satakunta — Messukylä
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13412
61%
1939
Satakunta — Messukylä
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 17426
61%
1924
Varsinais-Suomi — Piikkiö
Häyrinen, Kalle
JR 51220
61%
1909
Etelä-Karjala — Sakkola
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 73501
61%
1944
Häme — Janakkala
Salokannel, Tyyne
JR 07702
61%
1964
Häme — Kalvola
Helenius, Leena
JR 71110
61%
1913
Varsinais-Suomi — Muurla
Saariluoma, Vilho
JR 10975
61%
1932
Satakunta — Teisko
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15581
61%
1939
Satakunta — Teisko
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 57151
61%
1932
Peräpohjola — Muonio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 55367
61%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 21005
61%
1909
Varsinais-Suomi — Uskela
Kallio, Ilmari
JR 21450
61%
1914
Varsinais-Suomi — Uskela
Kallio, Niilo
JR 72965
61%
1935
Varsinais-Suomi — Uusikaupunki
Salokannel, Tyyne
JR 14278
61%
1939
Satakunta — Nakkila
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 48971
61%
1954
Uusimaa — Helsinki
Paavolainen, Oma Martti
JR 49021
61%
1954
Etelä-Pohjanmaa — Kokkola
Paavolainen, Oma Martti
JR 49465
61%
1955
Keski-Suomi — Suolahti
Paavolainen, Oma Martti
JR 58150
61%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 47930
61%
1932
Uusimaa — Vihti
Ollila, Reino
JR 57826
60%
1932
Peräpohjola — Turtola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 11035
60%
1932
Häme — Urjala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 22265
60%
1935
Varsinais-Suomi — Halikko
Kantola, Kaisa
JR 16142
60%
1943
Varsinais-Suomi — Turku
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
SKVR XII1 2796.
60%
1915
Peräpohjola — Karunki
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 11119
60%
1932
Satakunta — Vesilahti
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15630
60%
1939
Satakunta — Vesilahti
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 50033
60%
1956
Etelä-Savo — Ristiina
Paavolainen, Oma Martti
JR 43998
60%
1913
Varsinais-Suomi — Uskela
Moision kansakoulu
JR 78521
60%
1914
Varsinais-Suomi — Salo
Tamminen, Vappu
JR 55265
60%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 64436
60%
1968
Peräpohjola — Ranua
Railonsala, Artturi
JR 43926
60%
1913
Varsinais-Suomi — Uskela
Moision kansakoulu
JR 55292
60%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 55309
60%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 11716
60%
1933
Satakunta — Keikyä
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13801
60%
1939
Satakunta — Keikyä
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 58585
60%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 49672
60%
1956
Etelä-Savo — Lappeenranta
Paavolainen, Oma Martti
JR 13013
59%
1933
Satakunta — Kangasala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13506
59%
1939
Satakunta — Kangasala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 58104
59%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 2803.
59%
1915
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 11616
59%
1933
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13358
59%
1939
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 73119
59%
1935
Varsinais-Suomi — Uusikaupunki
Salokannel, Tyyne
JR 28352
59%
1935
Häme — Hattula
Koskinen, Toivo
JR 65476
59%
1968
Peräpohjola — Keminmaa
Railonsala, Artturi
JR 10549
59%
1932
Satakunta — Sahalahti
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15166
59%
1939
Kainuu — Kajaani
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 48924
59%
1954
Häme — Heinola mlk
Paavolainen, Oma Martti
JR 55413
59%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 65124
59%
1968
Peräpohjola — Karunki
Railonsala, Artturi
JR 16516
59%
1943
Etelä-Karjala — Kirvu
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 62717
59%
1950
Etelä-Savo — Mikkeli
Pöyhönen, Martti
JR 57660
59%
1932
Peräpohjola — Turtola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 14894
58%
1939
Satakunta — Tampere
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 56392
58%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 11531
58%
1933
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 64449
58%
1968
Peräpohjola — Ranua
Railonsala, Artturi
JR 69218
58%
1920
Häme — Hattula
Saarento, Iina
JR 10854
58%
1932
Satakunta — Tampere
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 55878
58%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 49371
58%
1955
Etelä-Karjala — Parikkala
Paavolainen, Oma Martti
JR 47962
58%
1932
Uusimaa — Nurmijärvi
Ollila, Reino
JR 70041
58%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 21620
58%
1909
Varsinais-Suomi — Kuusjoki
Kallio, V. J.
JR 10916
57%
1932
Satakunta — Pori
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12844
57%
1933
Satakunta — Messukylä
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15689
57%
1939
Satakunta — Pori
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14264
57%
1939
Häme — Forssa
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
SKVR XII1 2792.
57%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 50060
57%
1956
Häme — Kuusankoski
Paavolainen, Oma Martti
JR 76113
57%
1914
Varsinais-Suomi — Laitila
Sonkkila, Linda
JR 43648
57%
1913
Varsinais-Suomi — Uskela
Moision kansakoulu
JR 55855
57%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 55900
57%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 40795
57%
1922
Satakunta — Ruovesi
Luutonen, Ahto
JR 12751
57%
1933
Häme — Toijala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14588
57%
1939
Häme — Toijala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 16332
57%
1943
Varsinais-Suomi — Turku
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11191
57%
1932
Varsinais-Suomi — Paimio
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12019
57%
1933
Häme — Tuulos
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12566
57%
1933
Häme — Janakkala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15421
57%
1939
Häme — Janakkala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 17346
57%
1907
Häme — Hollola
Heporauta, F. A.
JR 40333
57%
1915
Satakunta — Tampere
Loukola, Ludvig
JR 55552
57%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 70335
57%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 23208
56%
1936
Pohjois-Savo — Kuopio
Karhu, Lyyli
JR 11594
56%
1933
Etelä-Savo — Heinävesi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 16314
56%
1943
Pohjois-Savo — Kuopio
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 70618
56%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 11529
56%
1933
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11816
56%
1933
Satakunta — Nakkila
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12446
56%
1933
Satakunta — Ruovesi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12633
56%
1933
Satakunta — Tampere
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12957
56%
1933
Satakunta — Tampere
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13637
56%
1939
Satakunta — Tampere
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15470
56%
1939
Satakunta — Ruovesi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15472
56%
1939
Satakunta — Kauvatsa
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 47026
56%
1926
Häme — Kuusankoski
Okkola, T. E.
JR 55451
56%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 58663
56%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 14975
56%
1939
Uusimaa — Mäntsälä
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 57164
56%
1932
Peräpohjola — Muonio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 80038
56%
1933
Pohjois-Pohjanmaa — Yli-Ii
Tornion alakouluseminaari
JR 72846
56%
1914
Häme — Hattula
Salo, Aukusti
JR 55448
56%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 69911
56%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 43987
56%
1913
Varsinais-Suomi — Uskela
Moision kansakoulu
JR 56678
56%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 10505
55%
1932
Häme — Koski Hl
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12920
55%
1933
Häme — Tyrväntö
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 81817
55%
1914
Varsinais-Suomi — Yläne
Vahlberg, K.
JR 11305
55%
1932
Satakunta — Kangasala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12903
55%
1933
Satakunta — Nokia
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15656
55%
1939
Satakunta — Kangasala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 09024
55%
1921
Pohjois-Pohjanmaa — Kalajoki
Hongell, Aune
SKVR XII1 2807.
55%
1915
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 2810.
55%
1915
Peräpohjola — Turtola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 57775
55%
1932
Peräpohjola — Turtola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 16613
54%
1944
Etelä-Karjala — Johannes
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 55672
54%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 11416
54%
1933
Häme — Forssa
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 43806
54%
1913
Varsinais-Suomi — Uskela
Moision kansakoulu
JR 62703
54%
1951
Etelä-Savo — Mikkeli
Pöyhönen, Martti
JR 78790
54%
1959
Pohjois-Pohjanmaa — Merijärvi
Tervonen, Viljo
JR 57812
54%
1932
Peräpohjola — Turtola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 18849
54%
1911
Varsinais-Suomi — Askainen
Jaatinen, Jalmari
JR 56607
54%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 57813
53%
1932
Peräpohjola — Turtola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 2797.
53%
1915
Peräpohjola — Karunki
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 10869
53%
1932
Satakunta — Rauma
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14910
53%
1939
Satakunta — Rauma
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 46370
53%
1912
Satakunta — Hämeenkyrö
Nyberg, Viivi
JR 26193
53%
1962
Häme — Hämeenlinna
Kivi, Meri
JR 03545
53%
1932
Uusimaa — Helsinki
Enäjärvi-Haavio, Elsa
JR 10540
53%
1932
Keski-Suomi — Vesanto
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 10569
53%
1932
Häme — Lahti
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 10578
53%
1932
Uusimaa — Lohja
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 10828
53%
1932
Häme — Asikkala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 10841
53%
1932
Uusimaa — Mäntsälä
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 10959
53%
1932
Etelä-Savo — Joroinen
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11001
53%
1932
Uusimaa — Hyvinkää
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11229
53%
1932
Etelä-Karjala — Viipuri
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13913
53%
1939
Satakunta — Kauvatsa
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14108
53%
1939
Uusimaa — Mäntsälä
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14167
53%
1939
Keski-Suomi — Vesanto
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14177
53%
1939
Uusimaa — Lohja
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14444
53%
1939
Etelä-Karjala — Rautu
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14687
53%
1939
Uusimaa — Hyvinkää
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14875
53%
1939
Etelä-Karjala — Viipuri
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15379
53%
1939
Häme — Lahti
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15570
53%
1939
Uusimaa — Hyvinkää
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15715
53%
1939
Etelä-Savo — Joroinen
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15905
53%
1939
Häme — Asikkala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 39648
53%
1915
Uusimaa — Tuusula
Lindstedt, Armas
JR 46354
53%
1915
Uusimaa — Sammatti
Nyberg, Väinö ja Ylänne, Yrjö
JR 15300
53%
1939
Etelä-Pohjanmaa — Ylistaro
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 65532
53%
1968
Peräpohjola — Keminmaa
Railonsala, Artturi
JR 56857
53%
1932
Peräpohjola — Kemijärvi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 65980
53%
1953
Keski-Suomi — Saarijärvi
Rantanen, Saimi
JR 11492
53%
1933
Uusimaa — Mäntsälä
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
SKVR XII1 2789.
53%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 12112
53%
1933
Häme — Pälkäne
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12719
53%
1933
Häme — Hollola
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 56300
52%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 58574
52%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 21966
52%
1913
Varsinais-Suomi — Naantali
Kaltiala, J. P.
JR 11344
52%
1932
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 70190
52%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 71083
52%
1913
Varsinais-Suomi — Perniö
Saariluoma, Vilho
JR 56226
52%
1919
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 11836
52%
1933
Satakunta — Punkalaidun
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14552
52%
1939
Satakunta — Punkalaidun
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 64450
52%
1968
Peräpohjola — Ranua
Railonsala, Artturi
JR 11075
52%
1932
Uusimaa — Hyvinkää
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 49278
52%
1955
Etelä-Pohjanmaa — Lapväärtti
Paavolainen, Oma Martti
JR 10482
52%
1932
Etelä-Savo — Mikkeli mlk
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14024
52%
1939
Etelä-Savo — Mikkeli mlk
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 64440
52%
1968
Peräpohjola — Ranua
Railonsala, Artturi
JR 55362
52%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 56287
52%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 73004
52%
1935
Varsinais-Suomi — Uusikaupunki
Salokannel, Tyyne
SKVR XII1 2786.
52%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 2801.
52%
1915
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 56088
52%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 56261
52%
1919
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 56599
52%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 14113
52%
1939
Satakunta — Kangasala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 56185
51%
1919
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 55406
51%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 55893
51%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 73088
51%
1935
Varsinais-Suomi — Uusikaupunki
Salokannel, Tyyne
JR 55841
51%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 55862
51%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 55864
51%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 55931
51%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 12989
51%
1933
Etelä-Pohjanmaa — Jalasjärvi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 10466
51%
1932
Häme — Riihimäki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15134
51%
1939
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 10697
51%
1932
Häme — Riihimäki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15891
51%
1939
Häme — Riihimäki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14276
51%
1939
Satakunta — Nakkila
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 64441
51%
1968
Peräpohjola — Ranua
Railonsala, Artturi
JR 69651
51%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 17374
51%
1907
Etelä-Savo — Puumala
Heporauta, F. A.
JR 11319
51%
1932
Häme — Kalvola
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11417
51%
1933
Häme — Forssa
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15712
51%
1939
Häme — Kalvola
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
SKVR XII1 2781.
51%
1933
Kainuu — Kajaani
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11679
51%
1933
Kainuu — Kajaani
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12815
51%
1933
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 25576
50%
1913
Varsinais-Suomi — Rymättylä
Ketolainen, Eemil
JR 13411
50%
1939
Satakunta — Messukylä
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 10941
50%
1932
Etelä-Savo — Pieksämäki mlk
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15244
50%
1939
Etelä-Savo — Pieksämäki mlk
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 55350
50%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 15136
50%
1939
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 64443
50%
1968
Peräpohjola — Ranua
Railonsala, Artturi
JR 20934
50%
1913
Satakunta — Tampere; Häme — Akaa
Kalliala, Lauri
JR 56962
50%
1932
Peräpohjola — Kemijärvi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 22375
50%
1936
Etelä-Savo — Mäntyharju
Karhu, J.
JR 10823
50%
1932
Varsinais-Suomi — Parainen
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 10512
49%
1932
Pohjois-Karjala — Rääkkylä
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14049
49%
1939
Pohjois-Karjala — Rääkkylä
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14602
49%
1939
Satakunta — Nokia
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 56108
49%
1915
Peräpohjola — Karunki
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 12449
49%
1933
Satakunta — Kauvatsa
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
SKVR VII3 4143.
49%
1908
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Impilahti
Härkönen, Jaakko
JR 14636
49%
1939
Etelä-Savo — Heinävesi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 51175
49%
1909
Etelä-Karjala — Antrea
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 56255
49%
1919
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 83538
49%
1905
Satakunta — Nokia
Virtanen, Väinö
JR 15608
49%
1939
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14034
49%
1939
Häme — Riihimäki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 84451
49%
1962
Satakunta — Ruovesi
Ylämäkipää, Katri
JR 12700
49%
1933
Etelä-Karjala — Rautu
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14110
49%
1939
Häme — Lahti
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 35126
49%
1922
Uusimaa — Nurmijärvi
Lahden kansanopiston oppilaat,
JR 55923
49%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 56468
49%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 72787
49%
1914
Häme — Hattula
Salo, Aukusti
SKVR XII1 2809.
48%
1915
Peräpohjola — Turtola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 11666
48%
1933
Häme — Jämsä
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14355
48%
1939
Häme — Jämsä
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 16135
48%
1943
Varsinais-Suomi — Turku
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 19121
48%
1914
Varsinais-Suomi — Pertteli
Jansen, Alma
JR 22557
48%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 22732
48%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 22746
48%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 22808
48%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 22849
48%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 22950
48%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 22975
48%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 22995
48%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 04362
48%
1967
Pohjois-Pohjanmaa — Alavieska
Haarala, Anni
JR 04947
48%
1934
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Salmi
Haavio, Martti
JR 11573
48%
1933
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14236
48%
1939
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 49348
48%
1955
Satakunta — Multia
Paavolainen, Oma Martti
JR 49791
48%
1956
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Suistamo
Paavolainen, Oma Martti
JR 55042
48%
1913
Varsinais-Suomi — Kuusjoki
Pennanen, S.
JR 56040
48%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 66556
48%
1946
Pohjois-Savo — Tuusniemi
Räsänen, Otto
JR 68629
48%
1925
Pohjois-Savo — Maaninka
Rytkönen, Ahti
JR 70007
48%
1932
Keski-Suomi — Pylkönmäki
Saarijärven yhteiskoulu
JR 70434
48%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 75658
48%
1937
Uusimaa — Porvoo
Silvennoinen, Vieno
JR 65529
48%
1968
Peräpohjola — Keminmaa
Railonsala, Artturi
JR 10942
48%
1932
Etelä-Karjala — Viipuri
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 03831
48%
1957
Etelä-Pohjanmaa — Lappajärvi
Etelä-Pohjanmaan Nuorisoseura; Laitinen, Nikolai
JR 10548
48%
1932
Satakunta — Kangasala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 80116
48%
1935
Etelä-Pohjanmaa — Laihia
Torsti, E. H.
JR 14367
47%
1939
Satakunta — Tampere
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 26385
47%
1920
Etelä-Savo — Savitaipale
Kohonen, Anni
JR 31460
47%
1924
Etelä-Savo — Lappee
Kärävä, Aug.
JR 57414
47%
1932
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 55807
47%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 72832
47%
1914
Häme — Hattula
Salo, Aukusti
JR 60415
47%
1913
Etelä-Karjala — Lavansaari
Porkka, Laina
JR 40766
47%
1933
Etelä-Savo — Juva
Luukkonen, Kerttu
JR 64435
47%
1968
Peräpohjola — Ranua
Railonsala, Artturi
JR 20644
47%
1936
Pohjois-Pohjanmaa — Oulunsalo
Kaakinen, Iikka
JR 81739
47%
1926
Etelä-Karjala — Johannes
Uuraan yhteiskoulun toverikunta
JR 57964
46%
1932
Peräpohjola — Sodankylä
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 57650
46%
1932
Peräpohjola — Turtola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 11228
46%
1932
Etelä-Karjala — Viipuri
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14874
46%
1939
Etelä-Karjala — Viipuri
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 49826
46%
1956
Pohjois-Savo — Riistavesi
Paavolainen, Oma Martti
JR 81841
46%
1966
Etelä-Karjala — Viipuri
Vaittinen, Alina
JR 55409
46%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 56663
46%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 15070
46%
1939
Häme — Hollola
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13453
46%
1939
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 51247
46%
1909
Etelä-Karjala — Heinjoki
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 55371
45%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 21202
45%
1927
Satakunta — Kokemäki
Kallio, Kaarlo
JR 11023
45%
1932
Uusimaa — Elimäki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11086
45%
1932
Häme — Kuorevesi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11105
45%
1932
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11260
45%
1932
Uusimaa — Helsinki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11493
45%
1933
Uusimaa — Mäntsälä
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12089
45%
1933
Uusimaa — Lohja
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12206
45%
1933
Häme — Lahti
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12598
45%
1933
Häme — Lahti
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13469
45%
1939
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13762
45%
1939
Häme — Lahti
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14768
45%
1939
Uusimaa — Elimäki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14828
45%
1939
Häme — Kuorevesi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14976
45%
1939
Uusimaa — Mäntsälä
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15261
45%
1939
Uusimaa — Lohja
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15954
45%
1939
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 16881
45%
1944
Häme — Orimattila
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 28203
45%
1930
Uusimaa — Helsinki
Koskimies, A. V.
JR 35138
45%
1935
Häme — Lahti
Lahden kansanopiston oppilaat,
JR 83860
45%
1922
Uusimaa — Helsinki
Vuorio, Toini
JR 57767
45%
1932
Peräpohjola — Turtola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 16296
45%
1943
Uusimaa — Helsinki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 49060
45%
1955
Pohjois-Karjala — Eno
Paavolainen, Oma Martti
JR 49838
45%
1956
Peräpohjola — Salla
Paavolainen, Oma Martti
JR 22770
45%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 12448
45%
1933
Satakunta — Kauvatsa
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 55284
45%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 57597
45%
1932
Peräpohjola — Tervola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 57973
45%
1932
Peräpohjola — Sodankylä
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 47565
45%
1926
Häme — Hattula
Okkola, T. E.
JR 11837
45%
1933
Satakunta — Punkalaidun
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 42099
45%
1931
Satakunta — Mänttä
Mäntän kansakoulun oppilaat
JR 12701
45%
1933
Häme — Janakkala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14445
45%
1939
Häme — Janakkala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 67466
45%
1904
Satakunta — Tottijärvi
Rekola, Jukka
JR 56007
45%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 56651
45%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 70301
45%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 13588
45%
1939
Etelä-Pohjanmaa — Jalasjärvi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15422
45%
1939
Häme — Janakkala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 16478
44%
1943
Pohjois-Pohjanmaa — Kalajoki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 22670
44%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
SKVR XII1 2802.
44%
1920
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 65128
44%
1968
Peräpohjola — Karunki
Railonsala, Artturi
SKVR XII1 2804.
44%
1920
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 14263
44%
1939
Häme — Forssa
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
SKVR XII1 2824.
44%
1915
Peräpohjola — Sodankylä
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 56065
44%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 64925
44%
1968
Peräpohjola — Alatornio
Railonsala, Artturi
JR 55093
44%
1913
Varsinais-Suomi — Kuusjoki
Pennanen, S.
JR 65475
44%
1968
Peräpohjola — Keminmaa
Railonsala, Artturi
SKVR XII2 8336.
44%
1897
Pohjois-Pohjanmaa — Oulu
Kenttämaa, Matti
JR 10444
44%
1932
Satakunta — Pori
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 55830
44%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 71279
44%
1910
Varsinais-Suomi — Merimasku
Saarimaa, Eemil
JR 57620
44%
1932
Peräpohjola — Turtola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 81235
44%
1962
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Sortavala
Tuomola, Marjatta
JR 15549
44%
1939
Varsinais-Suomi — Paimio
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 56205
44%
1919
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR VII3 4144.
43%
1908
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Impilahti
Härkönen, Jaakko
JR 11952
43%
1933
Varsinais-Suomi — Perniö
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15245
43%
1939
Etelä-Karjala — Viipuri
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 55723
43%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 11270
42%
1932
Häme — Vanaja
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14817
42%
1939
Häme — Vanaja
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
SKVR VII3 4142.
42%
1924
Pohjois-Karjala — Kiihtelysvaara
Niittylahden kansanopisto
JR 22155
42%
1913
Pohjois-Savo — Kuopio
Kantele, Toini
JR 58490
42%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 56896
42%
1932
Peräpohjola — Kemijärvi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 08862
42%
1910
Pohjois-Savo — Kuopio
Hoffrén, J.
JR 66901
42%
1935
Etelä-Karjala — Räisälä
Räty, Tyyne
JR 12131
42%
1933
Satakunta — Tottijärvi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 78972
42%
1922
Keski-Suomi — Rautalampi
Tiitinen, Aili
JR 22622
42%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 56449
42%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 51281
42%
1909
Etelä-Karjala — Viipuri
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 82540
42%
1918
Uusimaa
Velho, Osku
JR 55444
42%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 56669
42%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 23811
41%
1936
Etelä-Savo — Taipalsaari
Kaukonen, Katri
JR 72997
41%
1935
Varsinais-Suomi — Uusikaupunki
Salokannel, Tyyne
JR 56636
41%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 14553
41%
1939
Satakunta — Punkalaidun
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 18389
41%
1934
Etelä-Karjala — Kurkijoki
Immonen, Katri
JR 23813
41%
1936
Etelä-Savo — Taipalsaari
Kaukonen, Katri
JR 10422
41%
1932
Satakunta — Tampere
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11062
41%
1932
Satakunta — Juupajoki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11145
41%
1932
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Sortavala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12207
41%
1933
Häme — Lahti
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13763
41%
1939
Häme — Lahti
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14056
41%
1939
Satakunta — Tampere
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14858
41%
1939
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Sortavala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 16227
41%
1943
None
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 32133
41%
1940
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Suistamo
Kärki, Frans
JR 56220
41%
1919
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 61237
41%
1936
Pohjois-Savo — Tervo
Puranen, Anna
JR 69743
41%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 82308
41%
1964
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Impilahti
Vanninen, Aino
SKVR VII3 4145.
41%
1908
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Impilahti
Härkönen, Jaakko
SKVR XII1 2805.
41%
1920
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 08336
41%
1955
Pohjois-Karjala — Nurmes
Hirvonen, Aino
JR 10047
41%
1964
Pohjois-Savo — Maaninka
Häiväläinen, Martta
JR 13277
41%
1939
Etelä-Savo — Haukivuori
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 56240
41%
1919
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 70841
41%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 42176
41%
1913
Satakunta — Ruovesi
Marjanen, Vilho
JR 65477
41%
1968
Peräpohjola — Keminmaa
Railonsala, Artturi
JR 56618
41%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 22610
41%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 15669
41%
1939
Uusimaa — Helsinki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 16023
41%
1943
Häme — Tuulos
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 43912
41%
1913
Varsinais-Suomi — Uskela
Moision kansakoulu
JR 57178
41%
1932
Peräpohjola — Muonio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 56532
40%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 64785
40%
1968
Peräpohjola — Alatornio
Railonsala, Artturi
JR 67840
40%
1921
Etelä-Savo — Sääminki
Rissanen, Santeri
JR 56849
40%
1932
Peräpohjola — Kemijärvi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 2813.
40%
1915
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 82786
40%
1920
Uusimaa — Tuusula
Vikström, Rauha
SKVR XII2 8338.
40%
1920
Peräpohjola — Turtola
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 55971
40%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 13340
40%
1939
Häme — Riihimäki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12814
40%
1933
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12797
40%
1933
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 42084
40%
1931
Satakunta — Mänttä
Mäntän kansakoulun oppilaat
JR 76732
40%
1922
Etelä-Karjala — Virolahti
Syrjänen, Rauha
JR 11326
40%
1932
Etelä-Pohjanmaa — Kauhajoki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11953
40%
1933
Varsinais-Suomi — Perniö
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13669
40%
1939
Varsinais-Suomi — Perniö
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15731
40%
1939
Etelä-Pohjanmaa — Kauhajoki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15318
40%
1939
Häme — Tuulos
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 22512
40%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 22754
40%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 41100
39%
1965
Kainuu — Suomussalmi
Mäklin, Ritva
JR 49474
39%
1955
Satakunta — Tampere
Paavolainen, Oma Martti
SKVR XII1 2795.
39%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 14163
39%
1939
Satakunta — Orivesi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15471
39%
1939
Satakunta — Kauvatsa
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 57279
39%
1932
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 22579
39%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 64442
39%
1968
Peräpohjola — Ranua
Railonsala, Artturi
JR 00182
39%
1935
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Sortavala
Aalto, Sanni
JR 22717
38%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 11461
38%
1933
Uusimaa — Helsinki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11578
38%
1933
Uusimaa — Mäntsälä
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13537
38%
1939
Uusimaa — Mäntsälä
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15250
38%
1939
Uusimaa — Helsinki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 57270
38%
1932
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 47188
38%
1926
Satakunta — Harjavalta
Okkola, T. E.
JR 31483
38%
1924
Etelä-Savo — Lappee
Kärävä, Aug.
JR 82919
38%
1963
Etelä-Karjala — Muolaa
Virolainen, Aatu
JR 83879
38%
1921
Uusimaa — Vehkalahti
Vuorisalo, Katri
JR 14961
38%
1939
Satakunta — Tottijärvi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 22659
38%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 57257
38%
1932
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 42062
38%
1931
Satakunta — Mänttä
Mäntän kansakoulun oppilaat
SKVR VII3 4146.
38%
1908
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Impilahti
Härkönen, Jaakko
JR 65129
38%
1968
Peräpohjola — Karunki
Railonsala, Artturi
JR 57506
37%
1932
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 42052
37%
1931
Satakunta — Mänttä
Mäntän kansakoulun oppilaat
JR 12885
37%
1933
Häme — Riihimäki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 56324
37%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 2812.
37%
1915
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 22526
37%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 22569
37%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 22593
37%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 22645
37%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 09255
37%
1936
Etelä-Pohjanmaa — Halsua
Hotakainen, Eino
JR 49057
37%
1955
Uusimaa — Anjala
Paavolainen, Oma Martti
JR 83308
37%
1964
Etelä-Karjala — Rautu
Virtanen, Leea
JR 49132
37%
1955
Satakunta — Hämeenkyrö
Paavolainen, Oma Martti
JR 13468
37%
1939
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11382
37%
1933
Häme — Asikkala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14479
37%
1939
Häme — Asikkala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 22816
37%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 57471
37%
1932
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 56035
37%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 22890
36%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 14162
36%
1939
Satakunta — Kangasala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 42121
36%
1931
Satakunta — Mänttä
Mäntän kansakoulun oppilaat
JR 49041
36%
1954
Pohjois-Pohjanmaa — Kalajoki
Paavolainen, Oma Martti
JR 56686
36%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 12130
36%
1933
Satakunta — Tottijärvi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14960
36%
1939
Satakunta — Tottijärvi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 64439
36%
1968
Peräpohjola — Ranua
Railonsala, Artturi
JR 64444
36%
1968
Peräpohjola — Ranua
Railonsala, Artturi
JR 16390
36%
1943
None
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 63674
36%
1939
Satakunta — Nokia
Railonsala, Artturi
JR 14911
36%
1939
Peräpohjola — Kemi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 49172
36%
1955
Etelä-Karjala — Jaakkima
Paavolainen, Oma Martti
JR 80416
36%
1913
Etelä-Pohjanmaa — Laihia
Tuokko, Auk.
JR 20631
36%
1936
Kainuu — Säräisniemi
Kaakinen, Iikka
JR 47247
36%
1926
Satakunta — Eurajoki
Okkola, T. E.
JR 47182
35%
1926
Satakunta — Harjavalta
Okkola, T. E.
JR 57379
35%
1932
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 57933
35%
1932
Peräpohjola — Sodankylä
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 22863
35%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 27175
35%
1957
Aunus — Vitele
Kontu, Mikko
JR 12398
35%
1933
Etelä-Karjala — Miehikkälä
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13967
35%
1939
Etelä-Karjala — Miehikkälä
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 56461
35%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 64926
35%
1968
Peräpohjola — Alatornio
Railonsala, Artturi
JR 22768
35%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 84406
34%
1911
Varsinais-Suomi — Lokalahti
Ärfors, Karin
JR 65127
34%
1968
Peräpohjola — Karunki
Railonsala, Artturi
JR 14540
34%
1939
Uusimaa — Kymi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 10589
34%
1932
Satakunta — Orivesi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 05778
33%
1930
Keski-Inkeri
Haltsonen, Aatu
JR 25665
33%
1956
Häme — Somero
Kilpelä, Eeva
SKVR XIII3 7639.
33%
1909
Etelä-Karjala — Viipuri mlk
Sonkkila, Hilja
JR 73419
33%
1938
Varsinais-Suomi — Uusikaupunki
Salokannel, Tyyne
JR 51277
33%
1909
Etelä-Karjala — Johannes
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 57228
33%
1932
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 62708
33%
1950
Etelä-Savo — Mikkeli
Pöyhönen, Martti
JR 63319
33%
1937
Etelä-Pohjanmaa — Alavus
Railonsala, Artturi
JR 49039
33%
1954
Pohjois-Pohjanmaa — Kalajoki
Paavolainen, Oma Martti
JR 14708
33%
1939
Satakunta — Pori
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 51518
32%
1930
Peräpohjola — Turtola
Paulaharju, Samuli ja Jenny
SKVR VII3 4150.
32%
1924
Pohjois-Karjala — Kontiolahti
Niittylahden kansanopisto
JR 10491
32%
1932
Pohjois-Savo — Karttula
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14118
32%
1939
Pohjois-Savo — Karttula
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 64784
32%
1968
Peräpohjola — Alatornio
Railonsala, Artturi
JR 55503
32%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 22964
32%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 57252
32%
1932
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 22640
32%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 49460
32%
1955
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Sortavala
Paavolainen, Oma Martti
JR 35122
32%
1927
Häme — Janakkala
Lahden kansanopiston oppilaat,
JR 12090
32%
1933
Uusimaa — Lohja
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15262
32%
1939
Uusimaa — Lohja
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 22931
32%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 26132
32%
1928
Etelä-Pohjanmaa — Veteli
Kivelä, Iida
JR 28298
32%
1935
Pohjois-Savo — Leppävirta
Koskinen, Hannes
JR 55710
32%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 3006.
31%
1915
Peräpohjola — Kemijärvi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 72292
31%
1915
Uusimaa — Pukkila
Salminen, Tyyne
JR 10590
31%
1932
Satakunta — Kangasala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 56526
31%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 56702
31%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 55387
31%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 11445
31%
1933
Etelä-Karjala — Heinjoki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14457
31%
1939
Etelä-Karjala — Heinjoki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 61019
31%
1962
Etelä-Karjala — Kivennapa
Pulliainen, Liina
JR 81553
31%
1961
Etelä-Karjala — Viipuri
Tuukkanen, Vilho
JR 29887
31%
1938
Etelä-Karjala — Kirvu
Kuisma, Helena
JR 51210
30%
1909
Etelä-Karjala — Pyhäjärvi Vpl.
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 10870
30%
1932
Peräpohjola — Kemi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 63646
30%
1939
Satakunta — Nokia
Railonsala, Artturi
JR 12662
29%
1933
Uusimaa — Kymi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 50808
29%
1907
Etelä-Pohjanmaa — Kurikka
Paulaharju, Lyyli
JR 42883
29%
1912
Häme — Tammela
Mikkola, Edv.
JR 15650
29%
1939
Satakunta — Juupajoki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 22369
29%
1936
Etelä-Savo — Mäntyharju
Karhu, J.
JR 22126
29%
1913
Etelä-Savo — Mäntyharju
Kantele, Toini
JR 22127
28%
1913
Etelä-Savo — Mäntyharju
Kantele, Toini
JR 16812
28%
1944
Satakunta — Orivesi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 22705
28%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 22786
28%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 56696
27%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 56653
27%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 35110
26%
1951
Häme — Lahti
Lahden kansanopiston oppilaat,
JR 65123
25%
1968
Peräpohjola — Karunki
Railonsala, Artturi
JR 74905
24%
1936
Etelä-Savo — Savonlinna
Seppänen, Aleks.
JR 65474
24%
1968
Peräpohjola — Keminmaa
Railonsala, Artturi
JR 47504
23%
1926
Satakunta — Merikarvia
Okkola, T. E.
SKVR XIII3 7644.
22%
1930
Etelä-Karjala — Viipuri mlk
Viipurin suomalaisen lyseon konventti
JR 64432
22%
1968
Peräpohjola — Ranua
Railonsala, Artturi
JR 48688
20%
1936
Etelä-Savo — Virtasalmi
Paajanen, Lyyli
JR 18065
20%
1924
Etelä-Pohjanmaa — Kauhava
Salokannel, Tyyne
JR 47435
12%
1926
Keski-Suomi — Viitasaari
Okkola, T. E.