JR 17510
86%
1930
Viena — Pistojärvi
Ievala, Iivari
JR 17584
80%
1931
Viena — Vuokkiniemi
Ievala, Iivari
JR 17805
79%
1931
Viena
Ievala, Iivari
JR 17934
75%
1931
Viena
Ievala, Iivari
JR 17995
33%
1932
Viena
Ievala, Iivari
JR 17515
32%
1930
Viena
Ievala, Iivari
SKVR X1 1343.
32%
1904
Satakunta — Kokemäki
Lempainen, Frans
JR 06436
31%
1938
Etelä-Pohjanmaa — Isokyrö
Hautala, Jouko
SKVR IX1 2421.
29%
1911
Häme — Hattula
Tuomarila, Kalle
JR 17570
28%
1930
Viena
Ievala, Iivari
JR 11705
27%
1933
Satakunta — Karvia
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
SKVR VI1 2048.
27%
1913
Etelä-Savo — Mäntyharju
Kantele, Toini
JR 46593
27%
1926
Häme — Jokioinen
Okkola, T. E.
SKVR X1 1354 α.
26%
1923
Satakunta — Tampere
Jussila, K. V.
SKVR X1 1344.
26%
1905
Satakunta — Kiikka
Oksa, Vilho
JR 10615
26%
1932
Häme — Hattula
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
SKVR XI 293.
25%
1858
Etelä-Pohjanmaa — Alajärvi
Fellman, J.
JR 03328
25%
1839
Etelä-Pohjanmaa — Alajärvi
Castrén, M. A.
SKVR IX1 2489.
25%
1914
Häme — Heinola mlk
Hämäläis-Osakunta
SKVR IX1 2466.
24%
1913
Häme — Hauho
Salo, Aukusti
SKVR XI 294.
24%
1888
Etelä-Pohjanmaa — Lappajärvi
Saari, Kustaa
SKVR II 1265.
24%
1895
Tveri — Maksuatiha
Alava, Vihtori
SKVR X1 1350.
23%
1888
Satakunta — Tottijärvi
Lindroos, J.
JR 61216
23%
1936
Pohjois-Savo — Tervo
Puranen, Anna
JR 46590
23%
1926
Häme — Jokioinen
Okkola, T. E.
JR 28076
23%
1935
Viena — Kiestinki
Koski, Huoti
JR 03307
23%
1839
None
Castrén, A.
SKVR IX1 2410.
23%
1913
Häme — Somero
Vihervaara, Eemeli
SKVR IX1 2418.
23%
1913
Häme — Tammela
Vihervaara, Eemeli
SKVR X1 1338.
22%
1852
Satakunta — Eura
Kahari, K. E.
SKVR II 1271.
22%
1895
Tveri — Sandova
Alava, Vihtori
SKVR VIII 3263.
21%
1885
Varsinais-Suomi — Uusikirkko Tl.
Tamminen, Emanuel
JR 35768
21%
1936
Satakunta — Merikarvia
Laiho, Lauri
SKVR XIV 1541.
21%
1916
Uusimaa — Sammatti
Teräskivi, Einar
SKVR XIV 1573.
21%
1915
Uusimaa — Vihti
Hakalehto, Mimmi
SKVR VIII 3237.
20%
1909
Varsinais-Suomi — Nousiainen
Saarimaa, Eemil
JR 35183
20%
1951
Viena
Lahden kansanopiston oppilaat,
JR 73727
20%
1955
Etelä-Karjala — Parikkala
Sanakirjasäätiön välityksellä,
SKVR IX1 525.
19%
1914
Häme — Loppi
Aaltonen, Esko
SKVR VI1 2051.
19%
1913
Etelä-Savo — Mäntyharju
Kantele, Toini
SKVR X1 1352.
19%
1897
Satakunta — Lempäälä
Kingelin, Adele
SKVR XIV 1481.
19%
1936
Uusimaa — Vihti
Halén, Vilho
JR 02669
19%
1928
Viena — Kontokki
Bogdanoff, G. H.
SKVR X1 1390.
19%
1930
Satakunta — Karvia
Kaukamaa, L.
SKVR IX1 2422.
19%
1911
Häme — Hattula
Tuomarila, Kalle
SKVR II 1268.
19%
1895
Tveri — Veśśi
Alava, Vihtori
SKVR XIV 1492.
18%
1903
Uusimaa — Pyhäjärvi Ul
Hemmi, K.
SKVR XI 278.
18%
1889
Etelä-Pohjanmaa — Jalasjärvi
Koski, Samuli
JR 01611
18%
1895
Tveri — Voločka
Alava, Vihtori
SKVR IX1 2409.
18%
1909
Häme — Somero
Vihervaara, Eemeli
SKVR VIII 3197.
18%
1912
Varsinais-Suomi — Muurla
Saariluoma, Vilho
SKVR XI 288.
18%
1908
Etelä-Pohjanmaa — Kauhava
Alanen, Yrjö
SKVR X1 1372.
18%
1917
Satakunta — Huittinen
Saarelainen, Kalle
JR 08732
18%
1957
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Korpiselkä
Hirvonen, Irma
SKVR IX1 2445.
18%
1914
Häme — Loppi
Aaltonen, Esko
JR 42429
18%
1934
Satakunta — Viljakkala
Mattila, Martti
SKVR II 1260.
18%
1895
Tveri — Tolmačču
Alava, Vihtori
SKVR IX1 2417.
18%
1913
Häme — Tammela
Vihervaara, Eemeli
JR 02672
18%
1928
Viena — Vuokkiniemi
Bogdanoff, G. H.
JR 80654
18%
1941
Viena — Vuokkiniemi
Tuomaala, Väinö
JR 10885
18%
1932
Varsinais-Suomi — Turku
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
SKVR XIV 1498.
18%
1915
Uusimaa — Inkoo
Petelius, Juhani
SKVR I3 1895.
18%
1911
Viena — Vuokkiniemi
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 05964
18%
1936
Etelä-Pohjanmaa — Kauhajoki
Harju, Helmi
JR 74733
18%
1936
Etelä-Savo — Savonlinna
Seppänen, Aleks.
JR 26161
18%
1913
Varsinais-Suomi — Kisko
Kivialho, Kaaperi
SKVR X1 1354.
17%
1887
Satakunta — Lempäälä
Lindqvist, Aleksander
SKVR IX1 2412.
17%
1909
Häme — Jokioinen
Vihervaara, Eemeli
SKVR X1 1348.
17%
1930
Satakunta — Karvia
Kaukamaa, L.
SKVR VIII 3207.
17%
1909
Varsinais-Suomi — Kuusjoki
Kallio, V. J.
SKVR II 1266.
17%
1895
Tveri — Maksuatiha
Alava, Vihtori
JR 01525
17%
1895
Tveri — Spiirova
Alava, Vihtori
SKVR II 1264.
17%
1895
Tveri — Spiirova
Alava, Vihtori
JR 64995
17%
1968
Peräpohjola — Karunki
Railonsala, Artturi
SKVR X1 1360.
17%
1890
Satakunta — Pori
Sandholm, W.
SKVR IX2 312.
16%
1914
Keski-Suomi — Viitasaari
Salo, Aukusti
SKVR IX1 2416.
16%
1913
Häme — Tammela
Vihervaara, Eemeli
SKVR IX1 2415.
16%
1913
Häme — Tammela
Vihervaara, Eemeli
JR 37008
16%
1938
Etelä-Pohjanmaa — Laihia
Lampen, E.
SKVR IX1 2411.
16%
1913
Häme — Somero
Vihervaara, Eemeli
SKVR XI 291.
16%
1924
Etelä-Pohjanmaa — Kauhava
Vallinmäki, A. J.
JR 23844
16%
1937
Etelä-Savo — Rantasalmi
Kaukonen, Katri
JR 65885
16%
1954
Varsinais-Suomi — Suomusjärvi
Rantalaiho, H. A.
SKVR IX1 457.
16%
1910
Häme — Somerniemi
Vihervaara, Eemeli
SKVR IX2 53.
16%
1850
Häme
Rudbäck ja Rothman
SKVR II 1261.
16%
1895
Tveri — Tolmačču
Alava, Vihtori
JR 79886
16%
1936
Kainuu — Sotkamo
Tolonen, Kaisa
JR 29011
16%
1888
Etelä-Pohjanmaa — Laihia
Kotkanen, Juho
JR 40278
16%
1922
Länsi-Inkeri — Narvusi
Loorits, O.
SKVR VII3 3998.
15%
1889
Pohjois-Karjala — Kitee
Brander, G. A.
SKVR X1 1353.
15%
1907
Satakunta — Lempäälä
Perho, Aino
SKVR VIII 3185.
15%
1909
Varsinais-Suomi — Uskela
Kallio, V. J.
SKVR IX1 2408.
15%
1913
Häme — Somero
Vihervaara, Eemeli
SKVR IX1 2414.
15%
1913
Häme — Tammela
Vihervaara, Eemeli
SKVR VIII 3199.
15%
1914
Varsinais-Suomi — Muurla
Saariluoma, Vilho
SKVR II 1274.
15%
1895
Tveri — Veśśi
Alava, Vihtori
SKVR VIII 3259.
15%
1914
Varsinais-Suomi — Paattinen
Saariluoma, Vilho
JR 47394
15%
1926
Satakunta — Teisko
Okkola, T. E.
SKVR IX1 2425.
15%
1914
Häme — Hattula
Salo, Aukusti
SKVR VIII 3177.
15%
1913
Varsinais-Suomi — Suomusjärvi
Saariluoma, Vilho
SKVR VII3 3996.
15%
1915
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Suistamo
Kemppainen, Eino
SKVR VI2 6975.
15%
1934
Pohjois-Savo — Vieremä
Rönkä, Hilda
SKVR IX2 310.
15%
1913
Keski-Suomi — Saarijärvi
Koskenjaakko, Anshelm
SKVR VIII 3191.
15%
1913
Varsinais-Suomi — Uskela
Moision kansakoulu
JR 72949
15%
1935
Varsinais-Suomi — Uusikaupunki
Salokannel, Tyyne
JR 74636
15%
1964
Pohjois-Savo — Vieremä
Seppälä, Vilho
SKVR IX2 313.
14%
1888
Keski-Suomi — Pihtipudas
Nyberg, V.
SKVR XIV 1496.
14%
1931
Uusimaa — Sammatti
Ruoppila, Veikko
JR 73561
14%
1939
Satakunta — Ruovesi
Sanakirjasäätiön välityksellä,
JR 16510
14%
1943
Varsinais-Suomi — Aura
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
SKVR X1 1358.
14%
1930
Satakunta — Parkano
Räisä, K.
JR 80836
14%
1946
Etelä-Pohjanmaa — Jurva
Tuomaala, Väinö
SKVR XI 287.
14%
1880
Etelä-Pohjanmaa — Kauhava
Vaasan suomalaisen lyseon konventti
SKVR VI1 2052.
14%
1913
Etelä-Savo — Mäntyharju
Lindeman, Olga
JR 07619
14%
1937
Pohjois-Pohjanmaa — Pyhäjärvi Ol.
Heinonen, Hiski
SKVR IX1 2433.
14%
1913
Häme — Hattula
Salo, Aukusti
SKVR II 1263.
14%
1895
Tveri — Ruameška
Alava, Vihtori
SKVR IX1 2440.
14%
1914
Häme — Loppi
Aaltonen, Esko
SKVR VIII 3216.
14%
1913
Varsinais-Suomi — Karinainen
Vihervaara, Eemeli
SKVR X1 1356.
14%
1906
Satakunta — Eräjärvi
Tyyskä, Eino
JR 13742
14%
1939
Satakunta — Kokemäki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
SKVR II 1270.
14%
1895
Tveri — Maksuatiha
Alava, Vihtori
SKVR IX1 2436.
14%
1903
Häme — Renko
Tallimäki, Emil
SKVR IX1 463.
14%
1913
Häme — Somero
Vihervaara, Eemeli
JR 64054
14%
1962
Kainuu — Paltamo
Railonsala, Artturi
SKVR IX1 2427.
14%
1914
Häme — Hattula
Salo, Aukusti
JR 55275
14%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 60709
14%
1935
Pohjois-Savo — Pielavesi
Pulkkinen, Eino
SKVR II 1269.
13%
1895
Tveri — Veśśi
Alava, Vihtori
SKVR XI 279.
13%
1914
Etelä-Pohjanmaa — Kurikka
Avinen, Matti
JR 22364
13%
1936
Etelä-Savo — Mäntyharju
Karhu, J.
SKVR VIII 3229.
13%
1913
Varsinais-Suomi — Rymättylä
Koisaari, Alli
SKVR VI1 2394.
13%
1926
Pohjois-Savo — Maaninka
Okkola, T. E.
JR 22225
13%
1935
Varsinais-Suomi — Halikko
Kantola, Kaisa
JR 11657
13%
1933
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13379
13%
1939
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 80737
13%
1945
Etelä-Pohjanmaa — Lapua
Tuomaala, Väinö
JR 80903
13%
1949
Etelä-Pohjanmaa — Veteli
Tuomaala, Väinö
JR 27969
13%
1935
Kainuu — Ristijärvi
Koskelo, Katri
JR 81215
13%
1935
Varsinais-Suomi — Vehmaa
Tuominen, Gunnar
SKVR VIII 3203.
13%
1912
Varsinais-Suomi — Pertteli
Saariluoma, Vilho
SKVR II 1273.
13%
1895
Tveri — Veśśi
Alava, Vihtori
JR 07499
13%
1936
Häme — Loppi
Heino, Arvo
SKVR II 1267.
13%
1895
Tveri — Maksuatiha
Alava, Vihtori
SKVR VIII 3262.
13%
1890
Varsinais-Suomi — Karjala Tl.
Sjöros, J.
SKVR VIII 3186.
13%
1912
Varsinais-Suomi — Uskela
Kallio, V. J.
JR 46746
13%
1926
Häme — Renko
Okkola, T. E.
SKVR II 1429.
13%
1906
Novgorodin alue — Njebelitsa
Salminen, Väinö
SKVR X1 1340 α.
13%
1924
Satakunta — Alastaro
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11713
13%
1933
Satakunta — Keikyä
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12190
13%
1933
Satakunta — Kokemäki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12777
13%
1933
Häme — Toijala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13520
13%
1939
Satakunta — Kangasala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
SKVR IX1 2424.
13%
1914
Häme — Hattula
Salo, Aukusti
SKVR IX1 2496.
13%
1908
Häme — Korpilahti
Kotikoski, J. W.
SKVR IX1 2443.
13%
1914
Häme — Loppi
Aaltonen, Esko
SKVR XI 2608.
13%
1890
Etelä-Pohjanmaa — Ylihärmä
Takala, E. E.
JR 71613
13%
1936
Pohjois-Savo — Kiuruvesi
Saastamoinen, Mauri
SKVR XI 282.
13%
1904
Etelä-Pohjanmaa — Kuortane
Vesala, W.
JR 46502
13%
1962
Pohjois-Pohjanmaa — Rantsila
Näsänen, Aune
JR 64007
13%
1962
Pohjois-Pohjanmaa — Nivala
Railonsala, Artturi
SKVR IX1 2423.
13%
1914
Häme — Hattula
Salo, Aukusti
JR 40360
13%
1909
Länsi-Inkeri — Soikkola
Lukkarinen, Juho
SKVR IX4 1032.
12%
1893
Keski-Suomi — Viitasaari
Jäntti, Auk.
JR 68522
12%
1922
Häme — Hausjärvi
Ruusuvuori, Anna-Liisa
JR 53506
12%
1942
Pohjois-Karjala — Nurmes
Peltonen, Erkki
SKVR IX1 2428.
12%
1914
Häme — Hattula
Salo, Aukusti
SKVR VIII 3194.
12%
1913
Varsinais-Suomi — Uskela
Moision kansakoulu
SKVR IX1 2491.
12%
1888
Häme — Sysmä
Lilius, Lilli
SKVR II 1258.
12%
1848
Tveri
Europaeus, D. E. D.
JR 70619
12%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
SKVR IX1 2407.
12%
1913
Häme — Somero
Aaltonen, Esko
SKVR IX1 2429.
12%
1914
Häme — Hattula
Salo, Aukusti
SKVR IX2 308.
12%
1907
Keski-Suomi — Saarijärvi
Perho, Aino
SKVR IX1 2468.
12%
1913
Häme — Hauho
Salo, Aukusti
JR 40934
12%
1954
Keski-Suomi — Viitasaari
Määttänen, Vieno
SKVR IX1 2413.
12%
1913
Häme — Jokioinen
Aaltonen, Esko
SKVR VI2 6964.
12%
1890
Etelä-Savo — Luumäki
Alava, Vihtori
SKVR VIII 4895.
12%
1921
Varsinais-Suomi — Paimio
Vihervaara, Eemeli
SKVR VIII 3176.
12%
1914
Varsinais-Suomi — Kisko
Kivialho, Kaaperi
JR 59980
12%
1933
Satakunta — Ulvila
Porin tyttölyseo
SKVR VIII 3214.
12%
1892
Varsinais-Suomi — Marttila
Hildén, A.
JR 40671
12%
1962
Uusimaa — Pusula
Lusenius, Ida
JR 26849
12%
1933
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Korpiselkä
Koljonen, Vilho
SKVR X1 1339.
12%
1914
Satakunta — Luvia
Salo, Aukusti
SKVR VIII 4899.
12%
1924
Varsinais-Suomi — Uusikirkko Tl.
Vinter, Helmer
JR 13494
12%
1939
Satakunta — Karvia
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
SKVR IX1 462.
12%
1913
Häme — Somero
Vihervaara, Eemeli
SKVR VIII 3178.
12%
1909
Varsinais-Suomi — Kiikala
Kallio, V. J.
SKVR IX2 307.
12%
1910
Keski-Suomi — Sumiainen
Kaukoranta, Toivo
SKVR IX1 2419.
12%
1907
Häme — Urjala
Perho, Aino
SKVR IX1 2476.
12%
1903
Häme — Asikkala
Salminen, Väinö
SKVR XIV 1493.
12%
1920
Uusimaa — Pusula
Nyholm, Anni
SKVR VIII 3209.
12%
1914
Varsinais-Suomi — Piikkiö
Kallio, Niilo
JR 63440
11%
1939
Satakunta — Nokia
Railonsala, Artturi
JR 40133
11%
1966
Viena — Kiestinki
Lohi, Veera
JR 80466
11%
1936
Etelä-Pohjanmaa — Evijärvi
Tuomaala, Väinö
SKVR IX1 2439.
11%
1914
Häme — Loppi
Aaltonen, Esko
SKVR X1 1336.
11%
1891
Satakunta — Rauma
Rauvola, T. E.
SKVR VIII 3205.
11%
1919
Varsinais-Suomi — Halikko
Vihervaara, Eemeli
SKVR VIII 3240.
11%
1913
Varsinais-Suomi — Taivassalo
Hänninen, Laina
JR 44447
11%
1909
Etelä-Pohjanmaa — Lehtimäki
Murtomäki, Kalle
JR 18983
11%
1890
Keski-Suomi — Kivijärvi
Jalkanen, K. J.
SKVR II 1259.
11%
1848
Tveri
Europaeus, D. E. D.
SKVR VIII 3183.
11%
1909
Varsinais-Suomi — Uskela
Kallio, Ilmari
SKVR XI 281.
11%
1886
Etelä-Pohjanmaa — Ilmajoki
Pirilä, S.
SKVR IX1 2492.
11%
1913
Häme — Sysmä
Vanamo, Hilma
SKVR IX4 1012.
11%
1893
Keski-Suomi — Karstula
Jyväskylän lyseon konventti
JR 22227
11%
1935
Varsinais-Suomi — Halikko
Kantola, Kaisa
JR 71970
11%
1953
Kainuu — Puolanka
Salminen, Aarne
JR 63236
11%
1936
Etelä-Pohjanmaa — Alavus
Railonsala, Artturi
SKVR XIV 1489.
11%
1932
Uusimaa — Vihti
Ollila, Reino
SKVR VIII 3220.
11%
1913
Varsinais-Suomi — Pöytyä
Vihervaara, Eemeli
JR 14139
11%
1939
Häme — Hattula
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
SKVR VIII 3218.
11%
1909
Varsinais-Suomi — Pöytyä
Vihervaara, Eemeli
SKVR VIII 3195.
11%
1913
Varsinais-Suomi — Uskela
Moision kansakoulu
JR 63998
11%
1962
Etelä-Pohjanmaa — Ilmajoki
Railonsala, Artturi
SKVR VIII 3202.
11%
1909
Varsinais-Suomi — Halikko
Petersen, Anna
SKVR VIII 3210.
11%
1914
Varsinais-Suomi — Paimio
Kallio, Niilo
SKVR IX1 2472.
11%
1913
Häme — Asikkala
Regnell, Hanna
SKVR XIV 1488.
11%
1915
Uusimaa — Vihti
Hakalehto, Mimmi
SKVR IX2 309.
11%
1907
Keski-Suomi — Saarijärvi
Perho, Aino
SKVR XI 292.
11%
1900
Etelä-Pohjanmaa — Ylihärmä
Korpi, I.
SKVR IX1 2469.
10%
1913
Häme — Hauho
Salo, Aukusti
JR 53267
10%
1932
Etelä-Pohjanmaa — Töysä
Peltonen, Erkki
SKVR IX2 288.
10%
1884
Keski-Suomi — Kivijärvi
Krohn, Kaarle
JR 47384
10%
1926
Satakunta — Sahalahti
Okkola, T. E.
JR 19723
10%
1947
Etelä-Pohjanmaa — Kauhava
Jussila, Matti
SKVR VIII 3184.
10%
1909
Varsinais-Suomi — Uskela
Kallio, V. J.
SKVR XIV 1483.
10%
1937
Uusimaa — Vihti
Ekström, Fanni
SKVR X1 1349.
10%
1892
Satakunta — Vesilahti
Helsingin Suomalainen normaalilyseon toverikunta
JR 46605
10%
1926
Satakunta — Punkalaidun
Okkola, T. E.
JR 35870
10%
1936
Varsinais-Suomi — Uusikirkko Tl.
Laiho, Lauri
JR 36830
10%
1954
Etelä-Pohjanmaa — Lappajärvi
Etelä-Pohjanmaan Nuorisoseura; Laitinen, Nikolai
SKVR XI 284.
10%
1885
Etelä-Pohjanmaa — Laihia
Tarkkanen, Matti
JR 00610
10%
1921
Häme — Ypäjä
Ainonen, Anna
JR 00611
10%
1921
Häme — Ypäjä
Ainonen, Anna
SKVR XI 2603.
10%
1932
Etelä-Pohjanmaa — Jalasjärvi
Vuorela, Toivo
SKVR IX1 2449.
10%
1914
Häme — Hausjärvi
Aaltonen, Esko
SKVR VIII 3188.
10%
1913
Varsinais-Suomi — Uskela
Moision kansakoulu
SKVR XI 2604.
10%
1932
Etelä-Pohjanmaa — Ilmajoki
Teppo, Hannes
SKVR VIII 3187.
10%
1913
Varsinais-Suomi — Uskela
Moision kansakoulu
SKVR X1 1387.
10%
1852
Satakunta — Karvia
Paldani, P. A.
JR 19636
10%
1937
Etelä-Pohjanmaa — Kauhava
Jussila, Matti
JR 16673
10%
1944
Etelä-Savo — Savonlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 73361
10%
1938
Varsinais-Suomi — Uusikaupunki
Salokannel, Tyyne
JR 37037
10%
1920
Häme — Iitti
Lampinen, Lyydi
SKVR VIII 3196.
10%
1914
Varsinais-Suomi — Salo
Koskenpää, Martta
JR 48865
10%
1891
Etelä-Pohjanmaa — Kuortane
Paavo-Kallio, Esa
JR 68268
10%
1962
Etelä-Pohjanmaa — Alavus
Ruismäki, Lempi
JR 50941
10%
1902
Etelä-Pohjanmaa — Kurikka
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 25977
10%
1884
Etelä-Savo
Kinnunen, A.
JR 35860
10%
1936
Varsinais-Suomi — Laitila
Laiho, Lauri