JR 14804
91%
1939
Uusimaa — Helsinki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14232
82%
1939
Etelä-Savo — Savonlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
SKVR VI1 2675.
69%
1933
Etelä-Savo — Savonlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11201
68%
1932
Varsinais-Suomi — Piikkiö
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15559
65%
1939
Varsinais-Suomi — Piikkiö
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
SKVR VI2 7097.
62%
1934
Etelä-Savo — Lemi
Kohvakka, Toini
JR 16141
50%
1943
Varsinais-Suomi — Turku
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11956
43%
1933
Varsinais-Suomi — Perniö
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13655
43%
1939
Etelä-Karjala — Pyhäjärvi Vpl.
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11668
42%
1933
Häme — Jämsä
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14353
42%
1939
Häme — Jämsä
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 10689
42%
1932
Uusimaa — Helsinki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14182
42%
1939
Häme — Lahti
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12520
42%
1933
Varsinais-Suomi — Uusikaupunki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14296
42%
1939
Varsinais-Suomi — Uusikaupunki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 70836
41%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 75625
41%
1935
Etelä-Savo — Kerimäki
Silvennoinen, Heikki
JR 10572
41%
1932
Häme — Lahti
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 69555
41%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 11870
41%
1933
Etelä-Karjala — Pyhäjärvi Vpl.
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12754
41%
1933
Häme — Toijala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12756
41%
1933
Häme — Toijala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14591
41%
1939
Häme — Toijala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14593
41%
1939
Häme — Toijala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11497
41%
1933
Uusimaa — Mäntsälä
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12308
41%
1933
Etelä-Savo — Joutseno
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13880
41%
1939
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14980
40%
1939
Uusimaa — Mäntsälä
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14915
40%
1939
Satakunta — Rauma
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 69764
40%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
SKVR VIII 4963.
40%
1924
Varsinais-Suomi — Uusikirkko Tl.
Vinter, Helmer
JR 15266
39%
1939
Uusimaa — Lohja
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 70482
39%
1932
Keski-Suomi — Karstula
Saarijärven yhteiskoulu
JR 11387
39%
1933
Häme — Asikkala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14080
39%
1939
Uusimaa — Helsinki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 39682
39%
1918
Satakunta — Tampere
Lindström, Olga
JR 10874
39%
1932
Satakunta — Rauma
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 10271
38%
1925
Häme — Iitti
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12597
38%
1933
Häme — Lahti
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
SKVR IX1 2958.
38%
1914
Häme — Asikkala
Aaltonen, Esko
JR 14484
38%
1939
Häme — Asikkala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11938
38%
1933
Satakunta — Rauma
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14370
38%
1939
Satakunta — Tampere
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11419
37%
1933
Häme — Forssa
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14261
37%
1939
Häme — Forssa
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12094
37%
1933
Uusimaa — Lohja
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13299
37%
1939
Häme — Forssa
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15383
37%
1939
Häme — Lahti
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15944
37%
1939
Uusimaa — Kotka
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15189
37%
1939
Satakunta — Rauma
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 70070
37%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 22775
36%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 10699
36%
1932
Häme — Riihimäki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 16027
36%
1943
Häme — Tuulos
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 69929
36%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 12636
35%
1933
Satakunta — Tampere
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14190
35%
1939
Uusimaa — Helsinki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 23210
35%
1936
Pohjois-Savo — Kuopio
Karhu, Lyyli
JR 69677
35%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 15665
35%
1939
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12755
34%
1933
Häme — Toijala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 42394
34%
1904
Satakunta — Viljakkala
Mattila, Martti
JR 10903
34%
1932
Uusimaa — Kotka
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12958
34%
1933
Satakunta — Tampere
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 47249
34%
1926
Satakunta — Eurajoki
Okkola, T. E.
JR 82939
33%
1963
Etelä-Karjala — Muolaa
Virolainen, Aatu
JR 13672
33%
1939
Varsinais-Suomi — Perniö
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 30956
33%
1945
Etelä-Karjala — Säkkijärvi; Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Salmi; Pohjois-Karjala — Kiihtelysvaara
Kuusisto, Inkeri
JR 48936
33%
1894
Häme — Heinola mlk
Paavolainen, Oma Martti
JR 12723
33%
1933
Häme — Hollola
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15074
33%
1939
Häme — Hollola
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 69892
33%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 10956
33%
1932
Etelä-Karjala — Viipuri
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 49531
33%
1955
Etelä-Karjala — Viipuri mlk
Paavolainen, Oma Martti
JR 70148
33%
1932
Keski-Suomi — Karstula
Saarijärven yhteiskoulu
JR 42054
33%
1931
Satakunta — Mänttä
Mäntän kansakoulun oppilaat
JR 13827
33%
1939
Satakunta — Kiikoinen
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14592
33%
1939
Häme — Toijala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 64270
32%
1968
Peräpohjola — Ranua
Railonsala, Artturi
JR 15893
32%
1939
Häme — Riihimäki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 49045
32%
1954
Kainuu — Kuhmo
Paavolainen, Oma Martti
JR 00167
32%
1935
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Sortavala
Aalto, Sanni
JR 11042
32%
1932
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12255
32%
1933
Satakunta — Kiikoinen
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 22799
32%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 12024
32%
1933
Häme — Tuulos
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 22668
31%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 70127
31%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 22544
31%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 11313
31%
1932
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 22502
31%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
SKVR IX1 2953.
30%
1914
Häme — Hattula
Salo, Aukusti
JR 12848
30%
1933
Satakunta — Tampere
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13417
30%
1939
Satakunta — Tampere
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 70407
30%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 23269
30%
1936
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, Lyyli
JR 15135
30%
1939
Häme — Vanaja
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 64346
30%
1968
Peräpohjola — Ranua
Railonsala, Artturi
JR 10760
30%
1932
Satakunta — Pori
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14669
30%
1939
Satakunta — Pori
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 69966
30%
1932
Keski-Suomi — Karstula
Saarijärven yhteiskoulu
JR 11054
30%
1932
Etelä-Karjala — Koivisto
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 39649
30%
1915
Uusimaa — Tuusula
Lindstedt, Armas
JR 12403
30%
1933
Etelä-Karjala — Miehikkälä
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 42091
30%
1931
Satakunta — Mänttä
Mäntän kansakoulun oppilaat
JR 22794
30%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 22889
29%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 65465
29%
1968
Peräpohjola — Keminmaa
Railonsala, Artturi
JR 64269
29%
1968
Peräpohjola — Ranua
Railonsala, Artturi
JR 65261
29%
1968
Peräpohjola — Simo
Railonsala, Artturi
SKVR VI1 2301.
29%
1924
Etelä-Savo — Lappee
Kärävä, Aug.
JR 22976
29%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 09279
29%
1934
Satakunta — Ulvila
Huhtala, Hilkka
JR 10448
29%
1932
Uusimaa — Helsinki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 22744
29%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 14459
29%
1939
Etelä-Karjala — Heinjoki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 22616
29%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
SKVR VII3 4154.
29%
1924
Pohjois-Karjala — Tuupovaara
Niittylahden kansanopisto
JR 14555
29%
1939
Satakunta — Punkalaidun
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14088
29%
1939
Satakunta — Tyrvää
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 47562
29%
1926
Häme — Hattula
Okkola, T. E.
JR 35142
29%
1935
Häme — Lahti
Lahden kansanopiston oppilaat,
JR 64916
29%
1968
Peräpohjola — Alatornio
Railonsala, Artturi
JR 11329
28%
1932
Etelä-Pohjanmaa — Kauhajoki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 22817
28%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 00263
28%
1912
Häme — Tammela
Aaltonen, Esko
JR 12722
28%
1933
Häme — Hollola
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15073
28%
1939
Häme — Hollola
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 64267
28%
1968
Peräpohjola — Ranua
Railonsala, Artturi
JR 74000
28%
1962
Keski-Suomi — Vesanto
Savinainen, Hilkka
JR 32387
28%
1943
Etelä-Karjala — Metsäpirtti
Kärki, Frans
JR 27657
28%
1936
Etelä-Karjala — Jaakkima
Kormano, Emilia
JR 10520
28%
1932
Satakunta — Tyrvää
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11027
28%
1932
Uusimaa — Elimäki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15322
28%
1939
Häme — Tuulos
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 69242
28%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 10778
28%
1932
Uusimaa — Helsinki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 48659
28%
1936
Etelä-Savo — Mikkeli mlk
Paajanen, Elma
SKVR VIII 4961.
28%
1913
Varsinais-Suomi — Pöytyä
Vihervaara, Eemeli
JR 14295
28%
1939
Varsinais-Suomi — Uusikaupunki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11532
28%
1933
Häme — Vanaja
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 66555
28%
1946
Pohjois-Savo — Tuusniemi
Räsänen, Otto
JR 14538
27%
1939
Uusimaa — Kotka
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14773
27%
1939
Uusimaa — Elimäki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12166
27%
1933
Satakunta — Kokemäki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 16617
27%
1944
Etelä-Karjala — Johannes
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13720
27%
1939
Satakunta — Kokemäki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 75479
27%
1949
Etelä-Savo — Mikkeli
Seppänen, Olga
JR 12664
27%
1933
Uusimaa — Kotka
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 72930
27%
1935
Varsinais-Suomi — Uusikaupunki
Salokannel, Tyyne
JR 22643
27%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
SKVR VI1 2554.
27%
1925
Pohjois-Savo — Maaninka
Rytkönen, Ahti
JR 12519
27%
1933
Varsinais-Suomi — Uusikaupunki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 64345
27%
1968
Peräpohjola — Ranua
Railonsala, Artturi
JR 64917
27%
1968
Peräpohjola — Alatornio
Railonsala, Artturi
JR 16376
27%
1943
Varsinais-Suomi — Kisko
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 22634
27%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
SKVR XIII4 12099.
27%
1938
Etelä-Karjala — Säkkijärvi
Mannonen, Ulla
JR 13972
27%
1939
Etelä-Karjala — Miehikkälä
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11729
26%
1933
Häme — Kuusankoski
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
SKVR VI1 2309.
26%
1926
Etelä-Savo — Rantasalmi
Okkola, T. E.
JR 10424
26%
1932
Satakunta — Nokia
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14058
26%
1939
Satakunta — Nokia
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 46646
26%
1926
Satakunta — Keuruu
Okkola, T. E.
SKVR VI1 2305.
26%
1926
Etelä-Savo — Haukivuori
Okkola, T. E.
JR 64347
26%
1968
Peräpohjola — Ranua
Railonsala, Artturi
JR 15779
26%
1939
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 44834
26%
1936
Etelä-Karjala — Jaakkima
Nenonen, Martti
JR 28418
26%
1963
Häme — Sääksmäki
Kosonen, Aino
SKVR XI 429.
26%
1924
Etelä-Pohjanmaa — Laihia
Vallinmäki, A. J.
SKVR IX1 2954.
26%
1914
Häme — Hattula
Salo, Aukusti
JR 11183
25%
1932
Satakunta — Virrat
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13638
25%
1939
Satakunta — Tampere
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 70112
25%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 45291
25%
1935
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Salmi
Niemi, Osmo
JR 47445
25%
1926
Etelä-Karjala — Johannes
Okkola, T. E.
JR 74812
25%
1938
Etelä-Savo — Savonlinna
Seppänen, Aleks.
JR 14656
25%
1939
Satakunta — Virrat
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 60466
25%
1935
Varsinais-Suomi — Lieto
Posti, F. H.
JR 46343
25%
1926
Etelä-Savo — Enonkoski
Nurmi, Toivo
JR 65484
24%
1968
Peräpohjola — Kemi
Railonsala, Artturi
JR 11248
24%
1932
Varsinais-Suomi — Vahto
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 62372
24%
1948
Etelä-Karjala — Säkkijärvi
Pöyhönen, Martti
JR 49408
24%
1955
Satakunta — Rauma
Paavolainen, Oma Martti
JR 60351
24%
1938
Satakunta — Pori
Porin tyttölyseo
SKVR IX1 2955.
24%
1914
Häme — Hattula
Salo, Aukusti
JR 15703
24%
1939
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14091
24%
1939
Satakunta — Tyrvää
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 72842
24%
1914
Häme — Hattula
Salo, Aukusti
JR 10725
24%
1932
Varsinais-Suomi — Yläne
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14789
24%
1939
Varsinais-Suomi — Yläne
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
SKVR VIII 4965.
24%
1924
Varsinais-Suomi — Uusikaupunki
Vinter, Helmer
SKVR VI1 2308.
24%
1933
Etelä-Savo — Juva
Luukkonen, Kerttu
JR 11447
24%
1933
Etelä-Karjala — Heinjoki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 65979
24%
1953
Keski-Suomi — Saarijärvi
Rantanen, Saimi
JR 18404
24%
1934
Etelä-Karjala — Kurkijoki
Immonen, Katri
JR 15013
23%
1939
Häme — Kuusankoski
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 06352
23%
1936
Keski-Suomi — Saarijärvi
Harju, Otto
JR 10527
23%
1932
Satakunta — Tyrvää
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 66889
23%
1935
Etelä-Karjala — Räisälä
Räty, Tyyne
JR 39312
23%
1962
Etelä-Pohjanmaa — Lapua
Leppisalo, Eila
SKVR IX2 318.
23%
1914
Keski-Suomi — Viitasaari
Salo, Aukusti
JR 15545
22%
1939
Etelä-Karjala — Viipuri
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 69452
22%
1932
Keski-Suomi — Laukaa
Saarijärven yhteiskoulu
JR 73206
22%
1935
Etelä-Pohjanmaa — Kauhava
Salokannel, Tyyne
JR 49070
22%
1955
Satakunta — Eurajoki
Paavolainen, Oma Martti
JR 64419
22%
1968
Peräpohjola — Ranua
Railonsala, Artturi
JR 64420
22%
1968
Peräpohjola — Ranua
Railonsala, Artturi
JR 70249
22%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 11287
22%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12665
22%
1933
Uusimaa — Kymi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14537
22%
1939
Uusimaa — Kymi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 63675
22%
1939
Satakunta — Nokia
Railonsala, Artturi
JR 34888
22%
1936
Etelä-Karjala — Tytärsaari
Laiho, Aili
JR 26198
22%
1962
Keski-Suomi — Vesanto
Kivi, Meri
JR 10493
22%
1932
Pohjois-Savo — Karttula
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 51609
21%
1930
Etelä-Pohjanmaa — Ylihärmä
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 10552
21%
1932
Satakunta — Kangasala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11839
21%
1933
Satakunta — Punkalaidun
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 02592
21%
1938
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Uukuniemi
Berg, L. H.
JR 69151
21%
1958
Etelä-Savo — Joroinen
Saarela, Olavi
JR 72937
21%
1935
Varsinais-Suomi — Uusikaupunki
Salokannel, Tyyne
JR 12809
21%
1933
Häme — Janakkala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14202
21%
1939
Uusimaa — Lohja
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 49991
21%
1956
Etelä-Karjala — Kivennapa
Paavolainen, Oma Martti
JR 12616
21%
1933
Häme — Lahti
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15400
21%
1939
Häme — Lahti
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 61003
21%
1962
Etelä-Karjala — Kivennapa
Pulliainen, Liina
JR 15738
21%
1939
Etelä-Pohjanmaa — Kauhajoki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 80257
21%
1948
Peräpohjola — Ylitornio
Tuira, Teuvo
JR 28278
21%
1935
Pohjois-Savo — Leppävirta
Koskinen, Hannes
SKVR IX1 2949.
21%
1913
Häme — Jokioinen
Vihervaara, Eemeli
JR 16674
21%
1944
Etelä-Savo — Savonlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15756
21%
1939
Keski-Suomi — Saarijärvi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11272
20%
1932
Häme — Vanaja
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14822
20%
1939
Häme — Vanaja
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 64421
20%
1968
Peräpohjola — Ranua
Railonsala, Artturi
JR 63818
20%
1957
Satakunta — Nokia
Railonsala, Artturi
SKVR VI1 2304.
20%
1919
Etelä-Savo — Sääminki
Rissanen, Santeri
JR 23803
20%
1936
Etelä-Savo — Taipalsaari
Kaukonen, Katri
JR 12922
20%
1933
Häme — Tyrväntö
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15447
20%
1939
Häme — Tyrväntö
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 10449
20%
1932
Uusimaa — Helsinki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14718
20%
1939
Uusimaa — Helsinki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 65662
20%
1968
Peräpohjola — Keminmaa
Railonsala, Artturi
SKVR VIII 4962.
20%
1924
Varsinais-Suomi — Uusikirkko Tl.
Vinter, Helmer
JR 20928
20%
1913
Satakunta — Tampere
Kalliala, Lauri
JR 16194
20%
1943
Häme — Nastola
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 68690
20%
1929
Uusimaa — Anjala
Rytkönen, Ahti
JR 65051
20%
1968
Peräpohjola — Karunki
Railonsala, Artturi
SKVR IX1 2952.
20%
1914
Häme — Hattula
Salo, Aukusti
SKVR X1 1702.
20%
1926
Satakunta — Kokemäki
Kallio, Kaarlo
JR 22528
20%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 63676
20%
1939
Satakunta — Nokia
Railonsala, Artturi
JR 14115
20%
1939
Pohjois-Savo — Karttula
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 10582
20%
1932
Uusimaa — Lohja
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 08153
20%
1904
Uusimaa — Pyhäjärvi Ul
Hemmi, K.
JR 64417
19%
1968
Peräpohjola — Ranua
Railonsala, Artturi
SKVR VIII 4966.
19%
1924
Varsinais-Suomi — Uusikaupunki
Vinter, Helmer
JR 15791
19%
1939
Varsinais-Suomi — Vahto
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 69305
19%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 11360
18%
1932
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15624
18%
1939
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
SKVR VIII 3746.
18%
1913
Varsinais-Suomi — Kuusjoki
Pennanen, S.
JR 26134
18%
1928
Etelä-Pohjanmaa — Veteli
Kivelä, Iida
SKVR VIII 4964.
18%
1924
Varsinais-Suomi — Uusikaupunki
Vinter, Helmer
JR 51547
18%
1930
Etelä-Pohjanmaa — Perho
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 15811
18%
1939
Satakunta — Kangasala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 23321
18%
1936
Pohjois-Savo — Kuopio
Karhu, Lyyli
JR 62722
18%
1950
Etelä-Savo — Mikkeli
Pöyhönen, Martti
JR 65262
18%
1968
Peräpohjola — Simo
Railonsala, Artturi
JR 24066
18%
1964
Keski-Inkeri — Venjoki
Kaukonen, Toini-Inkeri
JR 10477
17%
1932
Häme — Riihimäki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14045
17%
1939
Häme — Riihimäki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 53785
17%
1935
Etelä-Savo — Heinävesi
Pennanen, Olavi
SKVR XIII4 12100.
17%
1936
Etelä-Karjala — Tytärsaari
Laiho, Lauri
JR 04323
17%
1920
Keski-Suomi — Saarijärvi
Haapakoski, Elma
JR 65637
17%
1968
Peräpohjola — Keminmaa
Railonsala, Artturi
SKVR IX1 3249.
16%
1914
Häme — Hausjärvi
Aaltonen, Esko
JR 69105
16%
1935
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Impilahti
Saarela, Niina
SKVR IX1 2950.
16%
1913
Häme — Tammela
Vihervaara, Eemeli
JR 13461
16%
1939
Häme — Janakkala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 47013
16%
1926
Häme — Nastola
Okkola, T. E.
SKVR XII1 1686.
16%
1915
Peräpohjola — Kemijärvi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 84356
16%
1965
Etelä-Pohjanmaa — Vöyri
Vöyrin seminaari
JR 42055
16%
1931
Satakunta — Mänttä
Mäntän kansakoulun oppilaat
JR 78262
16%
1956
Etelä-Karjala — Lumivaara
Sääski, Sylvi
JR 23807
15%
1936
Etelä-Savo — Taipalsaari
Kaukonen, Katri
JR 12061
15%
1933
Häme — Tuulos
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15355
15%
1939
Häme — Tuulos
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 68102
15%
1935
Häme — Renko
Röök, Taimi
JR 64418
15%
1968
Peräpohjola — Ranua
Railonsala, Artturi
JR 10609
15%
1932
Satakunta — Orivesi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14145
15%
1939
Satakunta — Orivesi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
SKVR VI1 2318.
15%
1926
Pohjois-Savo — Kuopio
Okkola, T. E.
JR 70009
15%
1932
Keski-Suomi — Pylkönmäki
Saarijärven yhteiskoulu
JR 50094
14%
1956
Uusimaa — Pusula
Paavolainen, Oma Martti
JR 64289
14%
1968
Peräpohjola — Ranua
Railonsala, Artturi
JR 65466
14%
1968
Peräpohjola — Keminmaa
Railonsala, Artturi
SKVR IX1 3248.
14%
1914
Häme — Loppi
Aaltonen, Esko
SKVR X1 1634 γ.
14%
1931
Satakunta — Mänttä
Mäntän kansakoulun oppilaat
SKVR IX1 2951.
14%
1911
Häme — Hattula
Tuomarila, Kalle
SKVR XIII4 12093.
14%
1935
Etelä-Karjala — Räisälä
Räty, Tyyne
SKVR VII3 4044.
14%
1910
Laatokan Karjala (Raja-Karjala)
Kallio, Alma
SKVR IX1 2956.
14%
1914
Häme — Hattula
Salo, Aukusti
JR 16255
14%
1943
Satakunta — Virrat
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 07470
14%
1935
Häme — Loppi
Heino, Arvo
SKVR X1 1634 δ.
14%
1931
Satakunta — Mänttä
Mäntän kansakoulun oppilaat
SKVR XII1 1690.
13%
1915
Peräpohjola — Kemijärvi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 60419
13%
1935
Varsinais-Suomi — Lieto
Posti, F. H.
SKVR XIV 2004.
13%
1915
Uusimaa — Tuusula
Lindstedt, Armas
JR 71556
13%
1941
Uusimaa — Pyhäjärvi Ul
Saarto, Maila
SKVR XIII4 12091.
13%
1937
Etelä-Karjala — Koivisto
Mannonen, Ulla
SKVR XI 342.
12%
1924
Etelä-Pohjanmaa — Kauhava
Vallinmäki, A. J.
SKVR IX1 3246.
12%
1911
Häme — Hattula
Tuomarila, Kalle
SKVR VIII 3893.
12%
1909
Varsinais-Suomi — Kuusjoki
Kallio, V. J.
SKVR X1 1296 α.
12%
1917
Satakunta — Ruovesi
Lutonen, Ahto
SKVR VI1 2311.
12%
1884
Etelä-Savo — Joroinen
Kinnunen, A.
JR 60430
12%
1935
Varsinais-Suomi — Lieto
Posti, F. H.
JR 64080
12%
1962
Peräpohjola — Tervola
Railonsala, Artturi
SKVR XII1 1685.
12%
1915
Peräpohjola — Kemijärvi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR X1 1634 α.
11%
1931
Satakunta — Mänttä
Mäntän kansakoulun oppilaat
SKVR XII1 1668.
11%
1915
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 2616.
11%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 1832.
11%
1915
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XIII4 12097.
11%
1935
Etelä-Karjala — Viipuri
Myllynen, Eine
JR 61400
11%
1935
Pohjois-Pohjanmaa — Nivala
Putaala, Martti
JR 64900
11%
1968
Peräpohjola — Alatornio
Railonsala, Artturi
JR 18625
11%
1903
Häme — Hämeenlinna
Jaakkola, E.
SKVR XII1 1700.
11%
1920
Peräpohjola — Sodankylä
Paulaharju, Samuli ja Jenny
SKVR X1 1296.
11%
1913
Satakunta — Tampere
Kalliala, Lauri
SKVR VI1 2316.
11%
1926
Etelä-Savo — Joroinen
Okkola, T. E.
SKVR VII3 4041.
11%
1891
Pohjois-Karjala — Kitee
Lilius, Lilli
JR 07635
10%
1957
Etelä-Karjala — Jaakkima
Heinonen, Olga
SKVR XIII2 6116.
10%
1925
Etelä-Karjala — Uusikirkko Vpl.
Högström, Harald
SKVR XII1 1684.
10%
1915
Peräpohjola — Kemijärvi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 1679.
10%
1915
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 63653
10%
1939
Satakunta — Nokia
Railonsala, Artturi
SKVR XIII2 6125.
10%
1890
Etelä-Karjala — Viipuri mlk
Alava, Vihtori
JR 47520
10%
1926
Pohjois-Pohjanmaa — Haapajärvi
Okkola, T. E.
SKVR XIII4 12090.
10%
1937
Etelä-Karjala — Koivisto
Mannonen, Ulla
JR 65331
10%
1968
Peräpohjola — Keminmaa
Railonsala, Artturi