JR 81554
61%
1961
Etelä-Karjala — Viipuri
Tuukkanen, Vilho
JR 81874
59%
1966
Etelä-Karjala — Viipuri
Vaittinen, Alina
JR 22241
56%
1935
Varsinais-Suomi — Halikko
Kantola, Kaisa
JR 63651
52%
1939
Satakunta — Nokia
Railonsala, Artturi
JR 10802
51%
1932
Varsinais-Suomi — Perniö
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15878
50%
1939
Varsinais-Suomi — Perniö
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 07180
48%
1935
Pohjois-Savo — Tervo
Heimonen, Anni
JR 63650
46%
1939
Satakunta — Nokia
Railonsala, Artturi
JR 11501
46%
1933
Uusimaa — Mäntsälä
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14984
46%
1939
Uusimaa — Mäntsälä
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12968
46%
1933
Satakunta — Tampere
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 49014
46%
1954
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Suojärvi
Paavolainen, Oma Martti
JR 13353
45%
1939
Häme — Loppi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13648
45%
1939
Satakunta — Tampere
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 16329
45%
1943
Varsinais-Suomi — Turku
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 10629
45%
1932
Häme — Kuhmoinen
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 46523
44%
1967
Pohjois-Pohjanmaa — Rantsila
Näsänen, Aune
JR 10566
44%
1932
Satakunta — Sahalahti
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
SKVR VII3 4431.
43%
1905
Pohjois-Karjala — Kitee
Lonkainen, Jaakko
JR 18877
43%
1964
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Harlu
Jaatinen, Maija
JR 11449
42%
1933
Etelä-Karjala — Heinjoki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14125
42%
1939
Häme — Kuhmoinen
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
SKVR XII1 2535.
42%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 20664
42%
1937
Peräpohjola — Tervola
Kaakinen, Iikka
SKVR VII3 4115.
41%
1910
Pohjois-Karjala — Kontiolahti
Lukkarinen, Juho
JR 67904
41%
1936
Etelä-Karjala — Saari
Rissanen, Tyyne
JR 49577
41%
1956
Uusimaa — Helsinki
Paavolainen, Oma Martti
SKVR XII1 2547.
41%
1915
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 31486
40%
1924
Etelä-Savo — Lappee
Kärävä, Aug.
JR 08640
40%
1964
Pohjois-Karjala — Rääkkylä
Hirvonen, Aune
SKVR XII1 2536.
39%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 12898
39%
1933
Häme — Loppi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
SKVR XIII3 7630.
39%
1909
Etelä-Karjala — Viipuri mlk
Sonkkila, Hilja
JR 15563
39%
1939
Varsinais-Suomi — Paimio
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 47370
38%
1926
Etelä-Pohjanmaa — Ylistaro
Okkola, T. E.
JR 49099
38%
1955
Uusimaa — Helsinki
Paavolainen, Oma Martti
JR 51244
38%
1909
Etelä-Karjala — Heinjoki
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 63887
38%
1957
Kainuu — Ristijärvi
Railonsala, Artturi
JR 68014
38%
1957
Pohjois-Karjala — Ilomantsi
Romppanen, Pekka
SKVR XII1 2498.
37%
1915
Peräpohjola — Tornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 2501.
36%
1915
Peräpohjola — Tornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 2495.
36%
1915
Peräpohjola — Tornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 58305
35%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 62704
35%
1951
Etelä-Savo — Mikkeli
Pöyhönen, Martti
JR 63259
35%
1936
Etelä-Pohjanmaa — Alavus
Railonsala, Artturi
JR 53283
35%
1935
Etelä-Pohjanmaa — Töysä
Peltonen, Erkki
JR 58408
35%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 12383
35%
1933
Satakunta — Kauvatsa
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12480
35%
1933
Satakunta — Kauvatsa
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13950
35%
1939
Satakunta — Kauvatsa
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 16545
34%
1943
Häme — Nastola
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
SKVR XII1 2497.
34%
1915
Peräpohjola — Tornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 10628
34%
1932
Häme — Kuhmoinen
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
SKVR XII1 2523.
33%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 15351
33%
1939
Häme — Tuulos
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 53512
33%
1942
Pohjois-Karjala — Nurmes
Pettonen, Erkki
JR 55828
33%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 2532.
33%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 58292
33%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 28317
33%
1929
Peräpohjola — Savukoski
Koskinen, Lauri
JR 10631
33%
1932
Häme — Kuhmoinen
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 69522
33%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 14019
33%
1939
Satakunta — Nakkila
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 75664
33%
1937
Uusimaa — Porvoo
Silvennoinen, Vieno
JR 42397
33%
1904
Satakunta — Viljakkala
Mattila, Martti
SKVR XII1 2530.
33%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 16634
33%
1944
Satakunta — Virrat
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14124
33%
1939
Häme — Kuhmoinen
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 10434
32%
1932
Satakunta — Nakkila
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
SKVR XII1 2529.
32%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 21052
32%
1909
Varsinais-Suomi — Uskela
Kallio, Ilmari
JR 58545
31%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 2545.
31%
1915
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 14085
31%
1939
Häme — Kärkölä
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 55834
31%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 55927
31%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 2500.
31%
1915
Peräpohjola — Tornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 05400
31%
1917
Peräpohjola — Tornio
Haggrén, Helmi
SKVR XII1 2502.
31%
1915
Peräpohjola — Tornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 49267
30%
1955
Häme — Lahti
Paavolainen, Oma Martti
JR 14176
30%
1939
Satakunta — Sahalahti
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 56060
30%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 57802
30%
1932
Peräpohjola — Turtola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 2499.
30%
1915
Peräpohjola — Tornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 56045
30%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 58475
30%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 56080
30%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 2550.
30%
1919
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 56235
29%
1919
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 2573.
29%
1915
Peräpohjola — Kemijärvi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 2525.
29%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 49163
29%
1955
Etelä-Pohjanmaa — Isojoki
Paavolainen, Oma Martti
JR 80546
29%
1936
Etelä-Pohjanmaa — Evijärvi
Tuomaala, Väinö
SKVR XII1 2522.
29%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 2526.
29%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 2537.
29%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 2518.
29%
1920
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 49006
29%
1954
Etelä-Karjala — Virolahti
Paavolainen, Oma Martti
SKVR XII1 2546.
29%
1915
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 2534.
29%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 2531.
29%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 63324
29%
1937
Etelä-Pohjanmaa — Alavus
Railonsala, Artturi
SKVR XII1 2538.
29%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 2540.
29%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 10639
29%
1932
Pohjois-Pohjanmaa — Oulu
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15836
29%
1939
Pohjois-Pohjanmaa — Oulu
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 51250
29%
1909
Etelä-Karjala — Heinjoki
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 50906
28%
1902
Etelä-Pohjanmaa — Kurikka
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 56990
28%
1932
Peräpohjola — Kemijärvi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 58534
28%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 20951
28%
1913
Etelä-Pohjanmaa — Veteli
Kalliala, Lauri
JR 55991
28%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 12192
28%
1933
Satakunta — Kokemäki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13743
28%
1939
Satakunta — Kokemäki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 57677
28%
1932
Peräpohjola — Turtola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 20486
28%
1911
Etelä-Karjala — Heinjoki
Järvi, Hanna
JR 57645
28%
1932
Peräpohjola — Turtola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 55391
27%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 2577.
27%
1915
Peräpohjola — Kolari
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 2511.
27%
1920
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 57689
27%
1932
Peräpohjola — Turtola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 43057
27%
1936
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Sortavala mlk
Moilanen, Matti
JR 43357
27%
1937
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Sortavala mlk
Moilanen, Matti
SKVR XII1 2581.
27%
1915
Peräpohjola — Sodankylä
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 31118
27%
1934
Etelä-Karjala — Kirvu
Kykkänen, Anna
JR 11205
27%
1932
Varsinais-Suomi — Paimio
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 03830
27%
1957
Etelä-Pohjanmaa — Lappajärvi
Etelä-Pohjanmaan Nuorisoseura; Laitinen, Nikolai
SKVR VII3 4114.
27%
1891
Pohjois-Karjala — Kontiolahti
Räty, A. J.
JR 56033
27%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 2574.
26%
1915
Peräpohjola — Kolari
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 12560
26%
1933
Varsinais-Suomi — Uusikaupunki mlk
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
SKVR XII1 2496.
26%
1915
Peräpohjola — Tornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 2505.
26%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 2528.
26%
1926
Peräpohjola — Alatornio
Okkola, T. E.
JR 55941
26%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 2552.
26%
1915
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 14238
25%
1939
Häme — Forssa
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
SKVR XII1 2542.
25%
1915
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 2504.
25%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 39513
25%
1938
Satakunta — Ruovesi
Lilja, Saima
SKVR XII1 2494.
25%
1915
Peräpohjola — Tornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 56209
25%
1919
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 2516.
25%
1920
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 2570.
25%
1915
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 21970
25%
1938
Etelä-Pohjanmaa — Alajärvi
Kaltiala, J. P.
JR 55839
25%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 55853
25%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 55857
25%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 55874
25%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 55877
25%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 55890
25%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 55899
25%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 58651
25%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 58676
25%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 57049
25%
1932
Peräpohjola — Kolari
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 2508.
25%
1920
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 14461
25%
1939
Etelä-Karjala — Heinjoki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 42994
25%
1938
Pohjois-Karjala — Pielisjärvi
Mikkonen, Yrjö
SKVR X1 1683.
25%
1926
Satakunta — Kokemäki
Kallio, Kaarlo
SKVR XII1 2492.
25%
1915
Peräpohjola — Tornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 58248
25%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 3252.
25%
1920
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 28042
25%
1914
Varsinais-Suomi — Salo
Koskenpää, Martta
JR 63652
25%
1939
Satakunta — Nokia
Railonsala, Artturi
SKVR XII1 2549.
25%
1915
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 11755
24%
1933
Satakunta — Nakkila
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14419
24%
1939
Satakunta — Nakkila
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 10692
24%
1932
Häme — Kärkölä
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12056
24%
1933
Häme — Tuulos
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
SKVR XII1 2565.
24%
1915
Peräpohjola — Turtola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 05973
24%
1936
Etelä-Pohjanmaa — Kauhajoki
Harju, Helmi
SKVR XII2 8315.
24%
1916
Pohjois-Pohjanmaa — Kiiminki
Paulaharju, Aili
JR 10627
24%
1932
Häme — Kuhmoinen
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15436
23%
1939
Häme — Somerniemi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14336
23%
1939
Varsinais-Suomi — Uusikaupunki mlk
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 10890
23%
1932
Varsinais-Suomi — Turku
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14931
23%
1939
Varsinais-Suomi — Turku
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 69960
23%
1932
Keski-Suomi — Karstula
Saarijärven yhteiskoulu
SKVR XII1 2578.
23%
1915
Peräpohjola — Kolari
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 43810
23%
1913
Varsinais-Suomi — Uskela
Moision kansakoulu
JR 55999
23%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 47476
22%
1926
Satakunta — Viljakkala
Okkola, T. E.
SKVR XII1 2543.
22%
1915
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 2575.
22%
1915
Peräpohjola — Kolari
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII2 8316.
22%
1916
Pohjois-Pohjanmaa — Kiiminki
Paulaharju, Aili
JR 58132
22%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 65311
22%
1968
Etelä-Pohjanmaa — Isojoki
Railonsala, Artturi
JR 58363
22%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 20678
22%
1937
Peräpohjola — Tervola
Kaakinen, Iikka
JR 00182
22%
1935
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Sortavala
Aalto, Sanni
JR 04325
22%
1920
Keski-Suomi — Saarijärvi
Haapakoski, Elma
JR 12815
22%
1933
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13469
22%
1939
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15804
22%
1939
Satakunta — Kangasala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 56663
22%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 56849
22%
1932
Peräpohjola — Kemijärvi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 64824
21%
1968
Peräpohjola — Alatornio
Railonsala, Artturi
JR 15519
21%
1939
Satakunta — Kauvatsa
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 75733
20%
1935
Pohjois-Pohjanmaa — Muhos
Similä, Lyyli
SKVR XII1 2566.
20%
1915
Peräpohjola — Turtola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 2544.
20%
1915
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 12442
20%
1933
Satakunta — Kiikoinen
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
SKVR XII1 2554.
20%
1920
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 2621.
20%
1933
Kainuu — Kajaani
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11815
20%
1933
Satakunta — Nakkila
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12581
20%
1933
Häme — Somerniemi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14278
20%
1939
Satakunta — Nakkila
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15472
20%
1939
Satakunta — Kauvatsa
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 56853
20%
1932
Peräpohjola — Kemijärvi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR VI1 2354.
19%
1924
Etelä-Savo — Lappee
Kärävä, Aug.
SKVR XII1 2567.
19%
1915
Peräpohjola — Turtola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 47248
18%
1926
Satakunta — Eurajoki
Okkola, T. E.
JR 64894
16%
1968
Peräpohjola — Alatornio
Railonsala, Artturi
SKVR VI1 2357.
15%
1919
Etelä-Savo — Sääminki
Rissanen, Santeri