JR 63670
90%
1939
Satakunta — Nokia
Railonsala, Artturi
JR 12900
84%
1933
Satakunta — Nokia
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14605
84%
1939
Satakunta — Nokia
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11104
80%
1932
Uusimaa — Kerava
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 10551
79%
1932
Satakunta — Sahalahti
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15955
79%
1939
Uusimaa — Kerava
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 64459
78%
1968
Peräpohjola — Ranua
Railonsala, Artturi
JR 15748
77%
1939
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15464
76%
1939
Satakunta — Kauvatsa
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15812
76%
1939
Satakunta — Sahalahti
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14111
76%
1939
Häme — Lahti
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13008
76%
1933
Satakunta — Kangasala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 63669
76%
1939
Satakunta — Nokia
Railonsala, Artturi
JR 47472
76%
1926
Satakunta — Viljakkala
Okkola, T. E.
JR 13404
75%
1939
Satakunta — Messukylä
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12154
75%
1933
Satakunta — Kokemäki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 10855
74%
1932
Satakunta — Tampere
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12646
74%
1933
Satakunta — Kuru
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14895
74%
1939
Satakunta — Tampere
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15440
74%
1939
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 72776
74%
1914
Keski-Suomi — Viitasaari
Salo, Aukusti
JR 11343
74%
1932
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12837
74%
1933
Satakunta — Messukylä
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15607
74%
1939
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 51548
74%
1930
Etelä-Pohjanmaa — Perho
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 51549
74%
1930
Etelä-Pohjanmaa — Ylihärmä
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 64815
73%
1968
Peräpohjola — Alatornio
Railonsala, Artturi
JR 12915
73%
1933
Häme — Tyrväntö
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13403
73%
1939
Satakunta — Messukylä
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12337
72%
1933
Satakunta — Kauvatsa
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 00036
72%
1962
Uusimaa — Helsingin pitäjä
Aalto, Anna-Liisa
JR 06894
72%
1936
Satakunta — Hämeenkyrö
Heikkilä, Heimo
JR 12836
72%
1933
Satakunta — Messukylä
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12916
72%
1933
Häme — Tyrväntö
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15441
72%
1939
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13710
71%
1939
Satakunta — Kokemäki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14583
71%
1939
Häme — Toijala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11812
71%
1933
Satakunta — Nakkila
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14274
71%
1939
Satakunta — Nakkila
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15465
71%
1939
Satakunta — Kiikoinen
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 00095
71%
1962
Satakunta — Tampere
Aalto, Anna-Liisa
JR 22698
71%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 12156
71%
1933
Satakunta — Kokemäki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13709
71%
1939
Satakunta — Kokemäki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 10191
70%
1925
Häme — Pälkäne
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 63323
70%
1937
Etelä-Pohjanmaa — Alavus
Railonsala, Artturi
JR 10679
70%
1932
Varsinais-Suomi — Paattinen
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13635
70%
1939
Satakunta — Tampere
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15629
70%
1939
Satakunta — Vesilahti
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15655
70%
1939
Satakunta — Kangasala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 16646
70%
1944
Satakunta — Huittinen
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13534
70%
1939
Uusimaa — Mäntsälä
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14221
70%
1939
Satakunta — Kuru
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14739
70%
1939
Varsinais-Suomi — Paattinen
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 18533
69%
1956
Häme — Asikkala
Iso-Heikkilä, Raili
JR 13666
69%
1939
Varsinais-Suomi — Perniö
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 10591
69%
1932
Satakunta — Orivesi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11268
69%
1932
Häme — Vanaja
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11304
69%
1932
Satakunta — Kangasala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12746
69%
1933
Häme — Toijala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12955
69%
1933
Satakunta — Tampere
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14814
69%
1939
Häme — Vanaja
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15730
69%
1939
Etelä-Pohjanmaa — Kauhajoki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
SKVR X1 1810.
69%
1917
Satakunta — Ruovesi
Lutonen, Ahto
JR 65461
69%
1968
Peräpohjola — Keminmaa
Railonsala, Artturi
JR 16375
69%
1943
Varsinais-Suomi — Kisko
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15688
68%
1939
Satakunta — Pori
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11118
68%
1932
Satakunta — Vesilahti
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15714
68%
1939
Etelä-Karjala — Viipuri
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 65520
68%
1968
Peräpohjola — Keminmaa
Railonsala, Artturi
JR 55653
68%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 12155
68%
1933
Satakunta — Kokemäki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13711
68%
1939
Satakunta — Kokemäki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 19901
68%
1965
Etelä-Pohjanmaa — Kaustinen
Järvelä, Lyydia
JR 47185
68%
1926
Satakunta — Harjavalta
Okkola, T. E.
JR 63667
68%
1939
Satakunta — Nokia
Railonsala, Artturi
JR 14161
67%
1939
Satakunta — Orivesi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15063
67%
1939
Häme — Hollola
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
SKVR X1 1816.
67%
1931
Satakunta — Mänttä
Mäntän kansakoulun oppilaat
JR 14955
67%
1939
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11324
67%
1932
Etelä-Pohjanmaa — Kauhajoki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15004
67%
1939
Häme — Kuusankoski
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 16191
67%
1943
Häme — Nastola
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13402
67%
1939
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12086
67%
1933
Uusimaa — Lohja
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 08994
67%
1962
Häme — Heinola mlk
Holstila, Liisa
JR 15143
67%
1939
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 47041
67%
1926
Etelä-Savo — Lappee
Okkola, T. E.
JR 57542
67%
1932
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 11706
66%
1933
Satakunta — Keikyä
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 16024
66%
1943
Häme — Tuulos
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12067
66%
1933
Uusimaa — Hyvinkää
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13501
66%
1939
Satakunta — Kangasala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 65105
66%
1968
Peräpohjola — Karunki
Railonsala, Artturi
JR 12513
66%
1933
Varsinais-Suomi — Uusikaupunki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 22629
66%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 11633
66%
1933
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 57564
66%
1932
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 64901
66%
1968
Peräpohjola — Alatornio
Railonsala, Artturi
JR 11269
65%
1932
Häme — Vanaja
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 70163
65%
1932
Keski-Suomi — Karstula
Saarijärven yhteiskoulu
JR 10988
65%
1932
Häme — Loppi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15463
65%
1939
Satakunta — Kauvatsa
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 70484
65%
1932
Keski-Suomi — Karstula
Saarijärven yhteiskoulu
JR 10423
65%
1932
Satakunta — Nokia
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12127
65%
1933
Satakunta — Vesilahti
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14057
65%
1939
Satakunta — Nokia
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14815
65%
1939
Häme — Vanaja
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 16664
65%
1944
Satakunta — Huittinen
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15065
65%
1939
Häme — Hollola
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 36669
65%
1938
Varsinais-Suomi — Maaria
Laitakari, Kaarle
JR 16127
65%
1943
Varsinais-Suomi — Turku
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
SKVR VII3 4118.
65%
1924
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Sortavala
Niittylahden kansanopisto
JR 10958
65%
1932
Etelä-Karjala — Viipuri
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13451
65%
1939
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11949
64%
1933
Varsinais-Suomi — Perniö
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14169
64%
1939
Keski-Suomi — Vesanto
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12441
64%
1933
Satakunta — Kauvatsa
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15729
64%
1939
Etelä-Pohjanmaa — Kauhajoki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15147
64%
1939
Kainuu — Kajaani
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 57478
64%
1932
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 15547
64%
1939
Varsinais-Suomi — Paimio
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 49415
64%
1955
Satakunta — Rauma
Paavolainen, Oma Martti
JR 12107
64%
1933
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 22582
64%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 63816
63%
1957
Etelä-Pohjanmaa — Laihia
Railonsala, Artturi
JR 65107
63%
1968
Peräpohjola — Karunki
Railonsala, Artturi
JR 12335
63%
1933
Satakunta — Kokemäki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12298
63%
1933
Etelä-Savo — Lemi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14826
63%
1939
Uusimaa — Pukkila
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13707
63%
1939
Satakunta — Kiikka
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14271
63%
1939
Häme — Forssa
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 20936
63%
1913
Satakunta — Tampere; Satakunta — Kuhmalahti; Satakunta — Lempäälä; Häme — Akaa
Kalliala, Lauri
JR 11258
62%
1932
Uusimaa — Helsinki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 64473
62%
1968
Peräpohjola — Ranua
Railonsala, Artturi
JR 57570
62%
1932
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 14455
62%
1939
Etelä-Karjala — Heinjoki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13470
62%
1939
Häme — Janakkala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 16444
62%
1943
None
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15548
62%
1939
Varsinais-Suomi — Paimio
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12972
62%
1933
Häme — Loppi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12798
62%
1933
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
SKVR XII1 2670.
62%
1915
Peräpohjola — Sodankylä
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 16250
62%
1943
Satakunta — Virrat
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14890
62%
1939
Uusimaa — Helsinki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11084
62%
1932
Uusimaa — Pukkila
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12929
62%
1933
Satakunta — Kiikka
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 62695
62%
1950
Uusimaa — Kotka
Pöyhönen, Martti
JR 15258
62%
1939
Uusimaa — Lohja
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 66806
62%
1966
Häme — Janakkala
Ratia, Mildred
SKVR X1 1803 α.
61%
1924
Satakunta — Tampere
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11072
61%
1932
Häme — Riihimäki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11280
61%
1932
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14827
61%
1939
Uusimaa — Mäntsälä
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11060
61%
1932
Etelä-Karjala — Koivisto
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 60356
61%
1938
Satakunta — Pori
Porin tyttölyseo
JR 61119
61%
1957
Etelä-Karjala — Kivennapa
Pulliainen, Liina
JR 15677
61%
1939
Etelä-Karjala — Koivisto
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 63668
61%
1939
Satakunta — Nokia
Railonsala, Artturi
JR 15546
61%
1939
Varsinais-Suomi — Paimio
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 27728
61%
1935
Pohjois-Pohjanmaa — Raahe
Korpi, Henna
JR 12440
61%
1933
Satakunta — Kauvatsa
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 61915
60%
1953
Pohjois-Karjala — Pielisjärvi
Pyykkö, Armi
JR 35143
60%
1935
Häme — Lahti
Lahden kansanopiston oppilaat,
JR 39305
60%
1962
Etelä-Pohjanmaa — Lapua
Leppisalo, Eila
JR 21952
60%
1913
Etelä-Savo — Enonkoski
Kaltiala, J. P.
JR 65455
60%
1968
Peräpohjola — Keminmaa
Railonsala, Artturi
JR 69952
60%
1932
Keski-Suomi — Karstula
Saarijärven yhteiskoulu
JR 59642
60%
1952
Etelä-Karjala — Kivennapa
Pimiä, Amalia
JR 10974
60%
1932
Satakunta — Teisko
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15298
60%
1939
Etelä-Pohjanmaa — Ylistaro
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15580
60%
1939
Satakunta — Teisko
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11085
60%
1932
Uusimaa — Mäntsälä
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11487
59%
1933
Uusimaa — Mäntsälä
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14969
59%
1939
Uusimaa — Mäntsälä
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12807
59%
1933
Häme — Janakkala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 49012
59%
1954
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Korpiselkä
Paavolainen, Oma Martti
JR 11574
59%
1933
Uusimaa — Mäntsälä
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14957
59%
1939
Satakunta — Vesilahti
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 35169
59%
1951
Häme — Asikkala
Lahden kansanopiston oppilaat,
JR 61235
59%
1936
Pohjois-Savo — Tervo
Puranen, Anna
JR 10468
59%
1932
Häme — Riihimäki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11189
59%
1932
Varsinais-Suomi — Paimio
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12004
59%
1933
Etelä-Pohjanmaa — Ylistaro
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15310
59%
1939
Häme — Janakkala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 45830
59%
1937
Pohjois-Savo — Pielavesi
Niskanen, Lauri
JR 27360
58%
1937
None
Korhola, Tommi
JR 64476
58%
1968
Peräpohjola — Ranua
Railonsala, Artturi
JR 14954
58%
1939
Häme — Pälkäne
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 35148
58%
1935
Häme — Orimattila
Lahden kansanopiston oppilaat,
JR 12698
58%
1933
Häme — Janakkala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 46699
58%
1926
Häme — Hattula
Okkola, T. E.
JR 14180
58%
1939
Uusimaa — Lohja
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 81819
58%
1914
Varsinais-Suomi — Yläne
Vahlberg, K.
JR 15005
57%
1939
Häme — Kuusankoski
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 18133
57%
1935
Etelä-Pohjanmaa — Veteli
Iho, Aapo
JR 15146
57%
1939
Kainuu — Kajaani
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 73091
57%
1935
Varsinais-Suomi — Uusikaupunki
Salokannel, Tyyne
JR 16409
57%
1943
Satakunta — Nokia
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 49824
57%
1956
Pohjois-Savo — Riistavesi
Paavolainen, Oma Martti
JR 14287
57%
1939
Varsinais-Suomi — Uusikaupunki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 10550
57%
1932
Satakunta — Sahalahti
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13551
57%
1939
Varsinais-Suomi — Turku
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 67850
57%
1921
Etelä-Savo — Sääminki
Rissanen, Santeri
JR 14441
57%
1939
Häme — Janakkala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 61005
57%
1962
Etelä-Karjala — Kivennapa
Pulliainen, Liina
JR 18878
56%
1964
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Harlu
Jaatinen, Maija
JR 12588
56%
1933
Häme — Lahti
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15371
56%
1939
Häme — Lahti
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 27453
56%
1936
Pohjois-Karjala — Nurmes
Korhonen, Heikki
JR 16721
56%
1944
Satakunta — Kiikka
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 47458
56%
1926
Etelä-Karjala — Terijoki
Okkola, T. E.
JR 22965
56%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 49385
56%
1955
Satakunta — Pori
Paavolainen, Oma Martti
JR 69659
56%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 16417
56%
1943
None
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
SKVR XII1 2672.
56%
1915
Peräpohjola — Sodankylä
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 15064
56%
1939
Häme — Orimattila
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15787
56%
1939
Varsinais-Suomi — Vahto
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 00176
56%
1935
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Sortavala
Aalto, Sanni
JR 55084
56%
1913
Varsinais-Suomi — Kuusjoki
Pennanen, S.
JR 73002
56%
1935
Varsinais-Suomi — Uusikaupunki
Salokannel, Tyyne
JR 28305
55%
1935
Pohjois-Savo — Leppävirta
Koskinen, Hannes
JR 12712
55%
1933
Häme — Hollola
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 64904
55%
1968
Peräpohjola — Alatornio
Railonsala, Artturi
JR 47933
55%
1932
Uusimaa — Vihti
Ollila, Reino
JR 70086
55%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 13276
55%
1939
Etelä-Savo — Haukivuori
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 16364
55%
1943
None
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 63671
55%
1939
Satakunta — Nokia
Railonsala, Artturi
JR 78501
55%
1916
Peräpohjola — Tornio
Tamelander, Sylvi
JR 15144
55%
1939
Häme — Hattula
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
SKVR X1 1815.
55%
1931
Satakunta — Mänttä
Mäntän kansakoulun oppilaat
JR 70716
55%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 11523
55%
1933
Häme — Hattula
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14036
55%
1939
Häme — Riihimäki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 03546
55%
1932
Uusimaa — Helsinki
Enäjärvi-Haavio, Elsa
JR 10698
55%
1932
Häme — Riihimäki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15892
55%
1939
Häme — Riihimäki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14275
54%
1939
Satakunta — Nakkila
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14709
54%
1939
Satakunta — Pori
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14851
54%
1939
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Sortavala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 84452
54%
1962
Satakunta — Ruovesi
Ylämäkipää, Katri
SKVR XII1 2664.
54%
1915
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 15249
54%
1939
Uusimaa — Helsinki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
SKVR XII1 2665.
54%
1915
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 11660
54%
1933
Häme — Jämsä
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 06339
54%
1936
Keski-Suomi — Saarijärvi
Harju, Otto
JR 47878
54%
1939
Uusimaa — Kymi
Oksman, Juho
JR 50120
54%
1956
Etelä-Savo — Ruokolahti
Paavolainen, Oma Martti
JR 12587
54%
1933
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 70849
54%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
SKVR X1 1786.
53%
1904
Satakunta — Rauma
Roosblom, V.
JR 56292
53%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 64456
53%
1968
Peräpohjola — Ranua
Railonsala, Artturi
JR 67906
53%
1936
Etelä-Karjala — Saari
Rissanen, Tyyne
JR 11969
53%
1933
Varsinais-Suomi — Turku
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14666
53%
1939
Satakunta — Pori
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15416
53%
1939
Häme — Janakkala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
SKVR XII2 8322.
53%
1921
Peräpohjola — Turtola
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 14758
53%
1939
Häme — Lahti
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 35077
53%
1951
Pohjois-Pohjanmaa — Ylikiiminki
Lahden kansanopiston oppilaat,
SKVR XII1 2640.
53%
1915
Peräpohjola — Tervola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 14381
53%
1939
Satakunta — Nakkila
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
SKVR XII1 2662.
53%
1915
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 12066
53%
1933
Uusimaa — Hyvinkää
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12882
53%
1933
Häme — Riihimäki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13802
53%
1939
Satakunta — Keikyä
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 66902
53%
1935
Etelä-Karjala — Räisälä
Räty, Tyyne
JR 22801
53%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 73280
53%
1935
Etelä-Pohjanmaa — Kauhava
Salokannel, Tyyne
JR 70376
52%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 11322
52%
1932
Häme — Hausjärvi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15707
52%
1939
Häme — Hausjärvi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12586
52%
1933
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 57440
52%
1932
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 12015
52%
1933
Häme — Janakkala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 10445
52%
1932
Satakunta — Pori
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 52387
52%
1938
Etelä-Pohjanmaa — Perho
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 22592
52%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 37183
52%
1936
Pohjois-Pohjanmaa — Kestilä
Hautala, Sigrid
JR 11658
51%
1933
Häme — Jämsä
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14363
51%
1939
Häme — Jämsä
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
SKVR XII1 2631.
51%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 14361
51%
1939
Häme — Jämsä
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15145
51%
1939
Häme — Hattula
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11325
51%
1932
Etelä-Pohjanmaa — Kauhajoki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13620
51%
1939
Häme — Loppi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 10541
51%
1932
Keski-Suomi — Vesanto
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13554
51%
1939
Varsinais-Suomi — Turku
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
SKVR VII3 4119.
51%
1924
Pohjois-Karjala — Rääkkylä
Niittylahden kansanopisto
JR 76418
51%
1917
Etelä-Karjala — Kirvu
Suomalainen, Johannes
JR 64902
51%
1968
Peräpohjola — Alatornio
Railonsala, Artturi
JR 10939
51%
1932
Etelä-Karjala — Viipuri mlk
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13550
51%
1939
Varsinais-Suomi — Turku
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 70622
51%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 47741
51%
1935
Pohjois-Savo — Karttula
Oksman, Juho
JR 65106
51%
1968
Peräpohjola — Karunki
Railonsala, Artturi
JR 13908
51%
1939
Satakunta — Kauvatsa
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15786
50%
1939
Häme — Urjala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11257
50%
1932
Uusimaa — Helsinki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 48965
50%
1954
Uusimaa — Helsinki
Paavolainen, Oma Martti
JR 15417
50%
1939
Häme — Somerniemi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11160
50%
1932
Satakunta — Tampere
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14691
50%
1939
Satakunta — Tampere
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 69247
50%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 70672
50%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 10915
50%
1932
Satakunta — Pori
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13553
50%
1939
Varsinais-Suomi — Turku
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14891
50%
1939
Uusimaa — Helsinki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 35194
50%
1951
Häme — Lahti
Lahden kansanopiston oppilaat,
JR 73025
50%
1935
Varsinais-Suomi — Uusikaupunki
Salokannel, Tyyne
SKVR X1 1803 β.
50%
1918
Satakunta — Tampere
Lindström, Olga
JR 46155
50%
1967
Häme — Janakkala
Nuoranen, Liisa
JR 14889
50%
1939
Uusimaa — Helsinki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 49153
50%
1955
Satakunta — Ikaalinen
Paavolainen, Oma Martti
JR 56909
50%
1932
Peräpohjola — Kemijärvi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 10326
50%
1925
Häme — Orimattila
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14548
50%
1939
Satakunta — Punkalaidun
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 10239
50%
1925
Häme — Jämsä
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 72696
50%
1912
Häme — Hattula
Salo, Aukusti
JR 14545
50%
1939
Uusimaa — Kymi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15866
50%
1939
Varsinais-Suomi — Parainen
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12590
49%
1933
Uusimaa — Lapinjärvi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 22787
49%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 70059
49%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 57521
49%
1932
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 12973
49%
1933
Häme — Loppi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13621
49%
1939
Häme — Loppi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12562
49%
1933
Häme — Janakkala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12299
49%
1933
Etelä-Savo — Joutseno
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 51309
49%
1911
Pohjois-Pohjanmaa — Paavola
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 27371
49%
1937
Pohjois-Karjala — Liperi
Korhola, Tommi
JR 14270
49%
1939
Häme — Forssa
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11444
49%
1933
Etelä-Karjala — Heinjoki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11000
49%
1932
Uusimaa — Hyvinkää
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11259
49%
1932
Uusimaa — Helsinki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 10819
49%
1932
Varsinais-Suomi — Parainen
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 73211
49%
1935
Etelä-Pohjanmaa — Kauhava
Salokannel, Tyyne
JR 11811
49%
1933
Satakunta — Nakkila
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11190
49%
1932
Varsinais-Suomi — Paimio
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 69930
49%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 70189
49%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 55556
49%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 55938
49%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 13337
49%
1939
Häme — Riihimäki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 10710
49%
1932
Varsinais-Suomi — Turku
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15370
49%
1939
Häme — Lahti
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
SKVR XII1 2629.
49%
1920
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 81120
49%
1912
Häme — Hattula
Tuomarila, Kalle
JR 10709
49%
1932
Varsinais-Suomi — Turku
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 19385
48%
1935
Pohjois-Pohjanmaa — Vihanti
Junttila, M. A.
JR 64475
48%
1968
Peräpohjola — Ranua
Railonsala, Artturi
JR 46645
48%
1926
Satakunta — Keuruu
Okkola, T. E.
JR 64474
48%
1968
Peräpohjola — Ranua
Railonsala, Artturi
JR 10843
48%
1932
Uusimaa — Mäntsälä
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13355
48%
1939
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14106
48%
1939
Uusimaa — Mäntsälä
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 16163
48%
1943
Varsinais-Suomi — Turku
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12336
48%
1933
Satakunta — Kauvatsa
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15854
48%
1939
Häme — Loppi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 56285
48%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 12014
48%
1933
Häme — Tuulos
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 48983
48%
1954
Häme — Humppila
Paavolainen, Oma Martti
JR 15918
48%
1939
Varsinais-Suomi — Turku
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 57397
48%
1932
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 14364
48%
1939
Satakunta — Tampere
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
SKVR XII1 2621 α.
48%
1933
Kainuu — Kajaani
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 10430
48%
1932
Satakunta — Pori
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14015
48%
1939
Satakunta — Pori
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 16092
48%
1943
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 57233
48%
1932
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 35162
48%
1951
Keski-Suomi — Pylkönmäki
Lahden kansanopiston oppilaat,
JR 12157
48%
1933
Satakunta — Kokemäki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13708
48%
1939
Satakunta — Kokemäki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 69910
48%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
SKVR XII1 2663.
48%
1915
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 22734
48%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 11034
48%
1932
Häme — Urjala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13870
48%
1939
Etelä-Savo — Lemi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 34000
48%
1960
Häme — Sääksmäki
Kärki, Frans
JR 55676
48%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 00089
47%
1962
Uusimaa — Helsingin pitäjä
Aalto, Anna-Liisa
JR 13297
47%
1939
Häme — Forssa
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 47929
47%
1932
Uusimaa — Vihti
Ollila, Reino
JR 14122
47%
1939
Pohjois-Savo — Karttula
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 10757
47%
1932
Satakunta — Pori
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11613
47%
1933
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 49142
47%
1955
Häme — Iitti
Paavolainen, Oma Martti
JR 11972
47%
1933
Varsinais-Suomi — Turku
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11776
47%
1933
Satakunta — Nakkila
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
SKVR XII1 2649.
47%
1920
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 11968
47%
1933
Varsinais-Suomi — Turku
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 55856
47%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 09276
47%
1934
Satakunta — Ulvila
Huhtala, Hilkka
JR 11071
47%
1932
Häme — Riihimäki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 55811
47%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 2666.
47%
1915
Peräpohjola — Kemijärvi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 12630
46%
1933
Satakunta — Tampere
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 28974
46%
1938
Keski-Suomi — Kivijärvi
Kotilainen, Elsa
JR 72764
46%
1914
Häme — Hattula
Salo, Aukusti
JR 10467
46%
1932
Häme — Kuusankoski
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12988
46%
1933
Etelä-Pohjanmaa — Jalasjärvi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13587
46%
1939
Etelä-Pohjanmaa — Jalasjärvi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 64480
46%
1968
Peräpohjola — Ranua
Railonsala, Artturi
JR 70430
46%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
SKVR X1 1814.
46%
1931
Satakunta — Mänttä
Mäntän kansakoulun oppilaat
JR 34551
46%
1963
Satakunta — Tyrvää
Kärki, Frans
SKVR XII2 8323.
46%
1920
Peräpohjola — Kittilä
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 57384
46%
1932
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 46186
46%
1936
Peräpohjola — Rovaniemi
Nuotio, Valo
JR 64479
46%
1968
Peräpohjola — Ranua
Railonsala, Artturi
JR 21414
46%
1914
Varsinais-Suomi — Salo
Kallio, Niilo
JR 11971
46%
1933
Varsinais-Suomi — Turku
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 10492
46%
1932
Pohjois-Savo — Karttula
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 47486
46%
1926
Pohjois-Savo — Kuopio mlk
Okkola, T. E.
JR 10871
46%
1932
Satakunta — Rauma
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 07705
46%
1964
Häme — Kalvola
Helenius, Leena
JR 14688
46%
1939
Uusimaa — Hyvinkää
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 22500
46%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 11867
46%
1933
Etelä-Karjala — Pyhäjärvi Vpl.
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 73563
46%
1939
Etelä-Karjala — Parikkala
Sanakirjasäätiön välityksellä,
JR 10940
45%
1932
Etelä-Karjala — Viipuri mlk
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 55568
45%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 71854
45%
1961
Etelä-Savo — Heinävesi
Sallinen, Eeva-Liisa
JR 11937
45%
1933
Satakunta — Rauma
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15179
45%
1939
Satakunta — Rauma
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 52353
45%
1937
Peräpohjola — Sodankylä
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 16428
45%
1943
None
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 71275
45%
1910
Varsinais-Suomi — Merimasku
Saarimaa, Eemil
SKVR XII1 2625.
45%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 39650
45%
1915
Uusimaa — Tuusula
Lindstedt, Armas
JR 55240
45%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 11188
45%
1932
Varsinais-Suomi — Paimio
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 10406
45%
1927
Etelä-Savo — Haukivuori
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
SKVR XII1 2628.
45%
1920
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 2630.
45%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 72797
45%
1914
Häme — Hattula
Salo, Aukusti
JR 16221
45%
1943
Varsinais-Suomi — Turku
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 10579
45%
1932
Uusimaa — Lohja
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11486
45%
1933
Uusimaa — Mäntsälä
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14968
45%
1939
Uusimaa — Mäntsälä
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
SKVR XII1 2621.
45%
1933
Kainuu — Kajaani
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
SKVR XII1 2653.
45%
1920
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 11409
45%
1933
Häme — Forssa
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
SKVR XII1 2641.
45%
1915
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 11721
45%
1933
Häme — Kuusankoski
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 55262
45%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 78799
45%
1959
Pohjois-Pohjanmaa — Merijärvi
Tervonen, Viljo
JR 11813
45%
1933
Satakunta — Nakkila
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14273
45%
1939
Satakunta — Nakkila
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
SKVR XII1 2637.
45%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 56250
45%
1919
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 62397
45%
1948
Etelä-Savo — Virtasalmi
Pöyhönen, Martti
JR 48923
45%
1954
Häme — Heinola mlk
Paavolainen, Oma Martti
JR 64472
45%
1968
Peräpohjola — Ranua
Railonsala, Artturi
JR 49240
45%
1955
Häme — Kouvola
Paavolainen, Oma Martti
JR 49976
45%
1956
Etelä-Karjala — Parikkala
Paavolainen, Oma Martti
JR 55866
45%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 69608
45%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 15372
44%
1939
Uusimaa — Lapinjärvi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15278
44%
1939
Uusimaa — Hyvinkää
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 06158
44%
1946
Keski-Suomi — Saarijärvi
Harju, Otto
JR 56361
44%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 12442
44%
1933
Satakunta — Kiikoinen
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 80563
44%
1936
Etelä-Pohjanmaa — Evijärvi
Tuomaala, Väinö
JR 10509
44%
1932
Häme — Hollola
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15825
44%
1939
Häme — Hollola
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 55774
44%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 2626.
44%
1920
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 49998
44%
1956
Etelä-Savo — Ruokolahti
Paavolainen, Oma Martti
JR 57221
44%
1932
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 12561
44%
1933
Häme — Somerniemi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 16640
44%
1944
Satakunta — Virrat
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
SKVR XII2 8321.
44%
1915
Pohjois-Pohjanmaa — Kalajoki
Mäkelä, Matti
JR 69766
44%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 82787
44%
1920
Uusimaa — Tuusula
Vikström, Rauha
JR 17423
44%
1924
Varsinais-Suomi — Piikkiö
Häyrinen, Kalle
JR 56965
44%
1932
Peräpohjola — Kemijärvi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 12512
44%
1933
Varsinais-Suomi — Taivassalo
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 74888
44%
1936
Etelä-Savo — Sääminki
Seppänen, Aleks.
JR 57445
44%
1932
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 72989
44%
1935
Varsinais-Suomi — Uusikaupunki
Salokannel, Tyyne
JR 14912
44%
1939
Satakunta — Rauma
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 56873
44%
1932
Peräpohjola — Kemijärvi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 15813
44%
1939
Satakunta — Sahalahti
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 57278
44%
1932
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 2627.
44%
1920
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 73059
43%
1935
Varsinais-Suomi — Uusikaupunki
Salokannel, Tyyne
JR 64905
43%
1968
Peräpohjola — Alatornio
Railonsala, Artturi
JR 20995
43%
1909
Varsinais-Suomi — Uskela
Kallio, Ilmari
JR 55658
43%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 56353
43%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 20994
43%
1909
Varsinais-Suomi — Uskela
Kallio, Ilmari
JR 10367
43%
1925
Häme — Kalvola
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 80275
43%
1967
Pohjois-Savo — Leppävirta
Tuiremo, Toini
JR 64477
43%
1968
Peräpohjola — Ranua
Railonsala, Artturi
JR 12713
43%
1933
Häme — Orimattila
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 48994
43%
1954
Etelä-Karjala — Kivennapa
Paavolainen, Oma Martti
JR 11244
43%
1932
Varsinais-Suomi — Vahto
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 50080
43%
1956
Etelä-Savo — Ristiina
Paavolainen, Oma Martti
JR 55499
43%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 55628
43%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 57288
43%
1932
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 18224
43%
1961
Etelä-Karjala — Kaukola
Iivonen, Pekka
JR 12714
43%
1933
Häme — Hollola
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13652
43%
1939
Etelä-Karjala — Pyhäjärvi Vpl.
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 70722
43%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 11521
43%
1933
Häme — Hattula
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 53274
43%
1935
Etelä-Pohjanmaa — Töysä
Peltonen, Erkki
JR 57374
43%
1932
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 50108
43%
1956
Häme — Kuusankoski
Paavolainen, Oma Martti
JR 69294
43%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 10513
43%
1932
Pohjois-Karjala — Rääkkylä
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14050
43%
1939
Pohjois-Karjala — Rääkkylä
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14769
43%
1939
Uusimaa — Elimäki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
SKVR VII3 4383.
43%
1924
Pohjois-Karjala — Kontiolahti
Niittylahden kansanopisto
JR 11778
43%
1933
Satakunta — Nakkila
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 43721
43%
1913
Varsinais-Suomi — Uskela
Moision kansakoulu
JR 12242
42%
1933
Satakunta — Kiikoinen
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 57306
42%
1932
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 55820
42%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 55876
42%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR X1 1812.
42%
1931
Satakunta — Mänttä
Mäntän kansakoulun oppilaat
JR 13401
42%
1939
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14380
42%
1939
Satakunta — Nakkila
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 55513
42%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 63666
42%
1939
Satakunta — Nokia
Railonsala, Artturi
JR 72743
42%
1914
Häme — Hattula
Salo, Aukusti
JR 11970
42%
1933
Varsinais-Suomi — Turku
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13552
42%
1939
Varsinais-Suomi — Turku
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 46632
42%
1926
Keski-Suomi — Karstula
Okkola, T. E.
JR 64907
42%
1968
Peräpohjola — Alatornio
Railonsala, Artturi
SKVR XII1 2678.
42%
1915
Peräpohjola — Turtola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 14035
42%
1939
Häme — Kuusankoski
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 21434
42%
1914
Varsinais-Suomi — Uskela
Kallio, Niilo
JR 55888
42%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 56776
42%
1932
Peräpohjola — Kemijärvi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 15369
42%
1939
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 22704
42%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 13814
42%
1939
Satakunta — Kiikoinen
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
SKVR X1 1796.
42%
1926
Satakunta — Kokemäki
Kallio, Kaarlo
JR 11659
42%
1933
Häme — Jämsä
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14362
42%
1939
Häme — Jämsä
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 22779
42%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 77260
42%
1939
Etelä-Savo — Rantasalmi
Sääski, Sylvi
JR 15309
42%
1939
Häme — Tuulos
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 28124
42%
1949
Viena
Koski, Huoti
JR 11376
42%
1933
Häme — Asikkala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11634
42%
1933
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14473
42%
1939
Häme — Asikkala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 10483
42%
1932
Etelä-Savo — Mikkeli
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
SKVR XII1 2654.
41%
1920
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 10999
41%
1932
Uusimaa — Hyvinkää
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 57431
41%
1932
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 10592
41%
1932
Häme — Kuhmoinen
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 49837
41%
1956
Peräpohjola — Salla
Paavolainen, Oma Martti
SKVR XII1 2643.
41%
1915
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 14689
41%
1939
Uusimaa — Hyvinkää
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14690
41%
1939
Uusimaa — Hyvinkää
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 25579
41%
1913
Varsinais-Suomi — Rymättylä
Ketolainen, Eemil
JR 81753
41%
1921
Varsinais-Suomi — Pertteli
Vaahtera, Aino
JR 58721
41%
1937
Uusimaa — Sippola
Permanto, Elvi
SKVR X1 1801.
41%
1922
Satakunta — Suoniemi
Färm, Katri
JR 22522
41%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 18071
41%
1924
Etelä-Pohjanmaa — Kauhava
Salokannel, Tyyne
JR 16326
41%
1943
Varsinais-Suomi — Turku
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 61251
41%
1922
Etelä-Savo — Luumäki
Puranen, Hilda
JR 22564
41%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 12585
41%
1933
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 73000
41%
1935
Varsinais-Suomi — Uusikaupunki
Salokannel, Tyyne
JR 11022
41%
1932
Uusimaa — Elimäki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15833
41%
1939
Pohjois-Pohjanmaa — Oulu
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
SKVR XII1 2645.
41%
1919
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 2661.
41%
1915
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 12203
41%
1933
Häme — Lahti
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13759
41%
1939
Häme — Lahti
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 49846
41%
1956
Häme — Sääksmäki
Paavolainen, Oma Martti
JR 72819
41%
1914
Häme — Hattula
Salo, Aukusti
SKVR XII1 2634.
40%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 48849
40%
1922
Etelä-Karjala — Kaukola
Paavilainen, Ida
JR 11460
40%
1933
Uusimaa — Helsinki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 47242
40%
1926
Satakunta — Alastaro
Okkola, T. E.
JR 57322
40%
1932
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 12394
40%
1933
Etelä-Karjala — Miehikkälä
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15906
40%
1939
Häme — Asikkala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11777
40%
1933
Satakunta — Nakkila
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12108
40%
1933
Häme — Pälkäne
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15279
40%
1939
Uusimaa — Hyvinkää
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 78751
40%
1959
Pohjois-Pohjanmaa — Merijärvi
Tervonen, Viljo
JR 26195
40%
1962
Satakunta — Multia
Kivi, Meri
JR 55945
40%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 57351
40%
1932
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 2652.
40%
1920
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 49019
40%
1954
Etelä-Pohjanmaa — Kokkola
Paavolainen, Oma Martti
JR 44826
40%
1936
Etelä-Karjala — Jaakkima
Nenonen, Martti
JR 20636
40%
1936
Pohjois-Karjala — Säyneinen
Kaakinen, Iikka
JR 56322
40%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 57736
40%
1932
Peräpohjola — Turtola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 56887
39%
1932
Peräpohjola — Kemijärvi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 68532
39%
1922
Häme — Hausjärvi
Ruusuvuori, Anna-Liisa
JR 70616
39%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
SKVR XII1 2659.
39%
1915
Peräpohjola — Simo
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 10636
39%
1932
Pohjois-Pohjanmaa — Oulu
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
SKVR XII1 2644.
39%
1915
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 15569
39%
1939
Häme — Riihimäki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 56313
39%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 73092
39%
1935
Varsinais-Suomi — Uusikaupunki
Salokannel, Tyyne
JR 49508
39%
1955
Varsinais-Suomi — Vehmaa
Paavolainen, Oma Martti
JR 58582
39%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 60255
39%
1936
Satakunta — Pomarkku
Porin tyttölyseo
JR 78721
39%
1959
Pohjois-Pohjanmaa — Merijärvi
Tervonen, Viljo
JR 55861
39%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 10830
39%
1932
Häme — Asikkala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 18530
39%
1956
Häme — Asikkala
Iso-Heikkilä, Raili
JR 10530
39%
1932
Häme — Lahti
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 16226
39%
1943
None
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 57313
39%
1932
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 72806
39%
1914
Häme — Hattula
Salo, Aukusti
JR 26060
39%
1935
Etelä-Karjala — Kirvu
Kirvun Tietävälän nuorisoseuran arkisto
JR 72845
39%
1914
Häme — Hattula
Salo, Aukusti
JR 72850
39%
1914
Häme — Hattula
Salo, Aukusti
SKVR VII3 4420. [[p.o. 4120]]
39%
1924
Pohjois-Karjala — Kiihtelysvaara
Niittylahden kansanopisto
JR 65978
39%
1953
Keski-Suomi — Saarijärvi
Rantanen, Saimi
JR 56681
39%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 49338
39%
1955
Etelä-Savo — Mikkeli
Paavolainen, Oma Martti
JR 64906
39%
1968
Peräpohjola — Alatornio
Railonsala, Artturi
JR 80251
39%
1948
Peräpohjola — Ylitornio
Tuira, Teuvo
JR 60483
38%
1935
Varsinais-Suomi — Lieto
Posti, F. H.
JR 49804
38%
1956
Häme — Iitti
Paavolainen, Oma Martti
JR 50117
38%
1956
Uusimaa — Pusula
Paavolainen, Oma Martti
JR 49187
38%
1955
Etelä-Savo — Kangasniemi
Paavolainen, Oma Martti
JR 22256
38%
1935
Varsinais-Suomi — Halikko
Kantola, Kaisa
JR 49264
38%
1955
Etelä-Karjala — Käkisalmi
Paavolainen, Oma Martti
JR 22745
38%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
SKVR XII1 2671.
38%
1915
Peräpohjola — Sodankylä
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 47471
38%
1926
Satakunta — Viljakkala
Okkola, T. E.
JR 49871
38%
1956
Etelä-Savo — Ruokolahti
Paavolainen, Oma Martti
SKVR XII1 2660.
38%
1915
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 2674.
38%
1915
Peräpohjola — Turtola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 52396
38%
1938
Peräpohjola — Turtola
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 69556
38%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 15856
38%
1939
Häme — Janakkala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 28315
38%
1929
Peräpohjola — Savukoski
Koskinen, Lauri
JR 49882
38%
1955
Etelä-Karjala — Heinjoki
Paavolainen, Oma Martti
JR 04107
38%
1921
Varsinais-Suomi — Kuusisto
Fingerroos, Ellen
JR 47439
38%
1926
Pohjois-Pohjanmaa — Pyhäjoki
Okkola, T. E.
SKVR XII1 2635.
38%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 72977
38%
1935
Varsinais-Suomi — Uusikaupunki
Salokannel, Tyyne
JR 57495
38%
1932
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 21353
38%
1914
Varsinais-Suomi — Salo
Kallio, Niilo
JR 11410
38%
1933
Häme — Forssa
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 56200
38%
1919
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 2642.
38%
1915
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII2 8326.
38%
1920
Peräpohjola — Kittilä
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 11066
38%
1932
Satakunta — Juupajoki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15653
38%
1939
Satakunta — Juupajoki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 26054
37%
1935
Etelä-Karjala — Kirvu
Kirvun Tietävälän nuorisoseuran arkisto
JR 27462
37%
1966
Pohjois-Karjala — Rääkkylä
Korhonen, Hilkka
JR 15924
37%
1939
Varsinais-Suomi — Turku
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14025
37%
1939
Etelä-Savo — Mikkeli
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 23191
37%
1936
Pohjois-Savo — Kuopio
Karhu, Lyyli
JR 22872
37%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 73129
37%
1935
Varsinais-Suomi — Uusikaupunki
Salokannel, Tyyne
SKVR X1 1791 α.
37%
1924
Satakunta — Ahlainen
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 62714
37%
1950
Etelä-Savo — Mikkeli
Pöyhönen, Martti
JR 48970
37%
1954
Uusimaa — Helsinki
Paavolainen, Oma Martti
JR 49115
37%
1955
Uusimaa — Helsinki
Paavolainen, Oma Martti
JR 57416
37%
1932
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 22172
37%
1913
Etelä-Savo — Mäntyharju
Kantele, Toini
JR 44096
37%
1913
Varsinais-Suomi — Uskela
Moision kansakoulu
JR 12747
37%
1933
Häme — Toijala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14584
37%
1939
Häme — Toijala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 67482
37%
1904
Satakunta — Tottijärvi
Rekola, Jukka
JR 55901
37%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 18405
37%
1934
Etelä-Karjala — Kurkijoki
Immonen, Katri
JR 20625
37%
1936
Kainuu — Säräisniemi
Kaakinen, Iikka
JR 64478
37%
1968
Peräpohjola — Ranua
Railonsala, Artturi
JR 56799
36%
1932
Peräpohjola — Kemijärvi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 19466
36%
1936
Pohjois-Savo — Sonkajärvi
Juntunen, Liisa
JR 10570
36%
1932
Häme — Lahti
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 40301
36%
1915
Uusimaa — Mäntsälä
Louhe, Lempi
JR 14187
36%
1939
Uusimaa — Helsinki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 33488
36%
1951
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Sortavala
Kärki, Frans
JR 47028
36%
1926
Häme — Kuusankoski
Okkola, T. E.
JR 68013
36%
1957
Pohjois-Karjala — Ilomantsi
Romppanen, Pekka
JR 63646
36%
1939
Satakunta — Nokia
Railonsala, Artturi
JR 64364
36%
1968
Peräpohjola — Ranua
Railonsala, Artturi
JR 17408
36%
1914
Varsinais-Suomi — Piikkiö
Häyrinen, Kalle
JR 49457
36%
1955
Etelä-Pohjanmaa — Siipyy
Paavolainen, Oma Martti
JR 65973
36%
1953
Keski-Suomi — Saarijärvi
Rantanen, Saimi
JR 14286
36%
1939
Varsinais-Suomi — Taivassalo
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 47192
36%
1926
Satakunta — Harjavalta
Okkola, T. E.
JR 11375
36%
1933
Häme — Asikkala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14472
36%
1939
Häme — Asikkala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 26438
36%
1933
Etelä-Savo — Taipalsaari
Kohvakka, Toini
JR 10989
36%
1932
Häme — Janakkala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11830
36%
1933
Satakunta — Punkalaidun
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11575
35%
1933
Pohjois-Savo — Muuruvesi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 44000
35%
1913
Varsinais-Suomi — Uskela
Moision kansakoulu
JR 49026
35%
1954
Pohjois-Pohjanmaa — Kalajoki
Paavolainen, Oma Martti
JR 56917
35%
1932
Peräpohjola — Kemijärvi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 10910
35%
1932
Uusimaa — Kotka
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
SKVR XII1 2675.
35%
1915
Peräpohjola — Turtola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 13906
35%
1939
Satakunta — Kokemäki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14446
35%
1939
Etelä-Karjala — Rautu
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 64556
35%
1968
Peräpohjola — Ranua
Railonsala, Artturi
JR 21151
35%
1910
Varsinais-Suomi — Uskela
Kallio, Ilmari
SKVR XII2 8325.
35%
1920
Peräpohjola — Kittilä
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 21365
35%
1914
Varsinais-Suomi — Uskela
Kallio, Niilo
JR 12987
35%
1933
Etelä-Pohjanmaa — Jalasjärvi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13586
35%
1939
Etelä-Pohjanmaa — Jalasjärvi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 63815
35%
1957
Satakunta — Nokia
Railonsala, Artturi
SKVR XII1 2639.
35%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 57364
35%
1932
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 3057.
35%
1915
Peräpohjola — Sodankylä
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 06404
35%
1954
Pohjois-Karjala — Ilomantsi
Hassinen, Hanna
JR 10773
34%
1932
Uusimaa — Helsinki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 46852
34%
1926
Keski-Suomi — Jyväskylä
Okkola, T. E.
JR 83881
34%
1921
Uusimaa — Vehkalahti
Vuorisalo, Katri
SKVR XII1 2646.
34%
1920
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XIII4 12490.
34%
1935
Etelä-Karjala — Kurkijoki
Kyytinen, Pekka
JR 56853
34%
1932
Peräpohjola — Kemijärvi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 2673.
34%
1915
Peräpohjola — Sodankylä
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 20997
34%
1909
Varsinais-Suomi — Uskela
Kallio, Ilmari
JR 11720
34%
1933
Häme — Kuusankoski
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 56902
34%
1932
Peräpohjola — Kemijärvi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 83863
34%
1922
Uusimaa — Helsinki
Vuorio, Toini
SKVR XII1 2648.
34%
1920
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 70534
34%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 12699
34%
1933
Etelä-Karjala — Rautu
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15713
34%
1939
Etelä-Savo — Joroinen
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 57768
34%
1932
Peräpohjola — Turtola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 57756
34%
1932
Peräpohjola — Turtola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 83859
33%
1922
Uusimaa — Helsinki
Vuorio, Toini
JR 12657
33%
1933
Uusimaa — Kymi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
SKVR XII1 2667.
33%
1915
Peräpohjola — Kemijärvi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 11589
33%
1933
Etelä-Savo — Heinävesi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14641
33%
1939
Etelä-Savo — Heinävesi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 06939
33%
1938
Pohjois-Pohjanmaa — Oulu
Heikkilä, Heimo
JR 23009
33%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 14089
33%
1939
Satakunta — Tyrvää
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 64552
33%
1968
Peräpohjola — Ranua
Railonsala, Artturi
JR 43786
33%
1913
Varsinais-Suomi — Uskela
Moision kansakoulu
JR 10521
32%
1932
Satakunta — Tyrvää
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 70765
32%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
SKVR XII1 2657.
32%
1915
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 11522
32%
1933
Häme — Hattula
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 50036
32%
1956
Etelä-Karjala — Kivennapa
Paavolainen, Oma Martti
JR 55590
32%
1925
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 21395
32%
1914
Varsinais-Suomi — Uskela
Kallio, Niilo
JR 49891
32%
1955
Pohjois-Savo — Iisalmi mlk
Paavolainen, Oma Martti
JR 55807
32%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 63674
32%
1939
Satakunta — Nokia
Railonsala, Artturi
JR 65124
32%
1968
Peräpohjola — Karunki
Railonsala, Artturi
JR 65125
32%
1968
Peräpohjola — Karunki
Railonsala, Artturi
JR 65477
32%
1968
Peräpohjola — Keminmaa
Railonsala, Artturi
JR 21452
32%
1914
Varsinais-Suomi — Uskela
Kallio, Niilo
SKVR XII1 2623.
32%
1915
Peräpohjola — Tornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 2658.
32%
1915
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 83395
32%
1967
Pohjois-Savo — Kuopio
Virtanen, Leea
JR 72955
32%
1935
Varsinais-Suomi — Uusikaupunki
Salokannel, Tyyne
JR 44065
32%
1913
Varsinais-Suomi — Uskela
Moision kansakoulu
JR 10957
32%
1932
Etelä-Savo — Joroinen
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 43929
31%
1913
Varsinais-Suomi — Uskela
Moision kansakoulu
JR 46442
31%
1922
Varsinais-Suomi — Uskela
Nyyrikki, Ella
JR 14873
31%
1939
Etelä-Karjala — Viipuri
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 07652
31%
1921
Etelä-Pohjanmaa — Isokyrö
Heiska, Aili
SKVR XII1 2633.
31%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 15933
31%
1939
Uusimaa — Kotka
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14160
31%
1939
Häme — Kuhmoinen
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 49547
31%
1955
Etelä-Karjala — Virolahti
Paavolainen, Oma Martti
JR 57832
31%
1932
Peräpohjola — Turtola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 16201
31%
1943
Satakunta — Rauma
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 64892
30%
1968
Peräpohjola — Alatornio
Railonsala, Artturi
JR 65474
30%
1968
Peräpohjola — Keminmaa
Railonsala, Artturi
JR 73281
30%
1935
Etelä-Pohjanmaa — Kauhava
Salokannel, Tyyne
JR 21377
30%
1914
Varsinais-Suomi — Uskela
Kallio, Niilo
JR 64903
30%
1968
Peräpohjola — Alatornio
Railonsala, Artturi
JR 26202
30%
1962
Keski-Suomi — Vesanto
Kivi, Meri
JR 10798
30%
1932
Varsinais-Suomi — Laitila
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12589
30%
1933
Häme — Lahti
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 05998
30%
1965
Peräpohjola — Kittilä
Harju, Johan K.
JR 57693
30%
1932
Peräpohjola — Turtola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 11230
30%
1932
Etelä-Karjala — Viipuri
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 43534
30%
1936
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Sortavala mlk
Moilanen, Toini
SKVR XII1 2668.
30%
1920
Peräpohjola — Kemijärvi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 80074
30%
1933
Etelä-Pohjanmaa — Ylistaro
Tornion alakouluseminaari
JR 48978
30%
1954
Uusimaa — Helsinki
Paavolainen, Oma Martti
JR 49287
30%
1955
Pohjois-Savo — Leppävirta
Paavolainen, Oma Martti
JR 10559
29%
1932
Satakunta — Kangasala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 16641
29%
1944
Satakunta — Virrat
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14382
29%
1939
Satakunta — Nakkila
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 58548
29%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 44144
29%
1913
Varsinais-Suomi — Uskela
Moision kansakoulu
JR 56219
29%
1919
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 75477
29%
1949
Etelä-Savo — Mikkeli
Seppänen, Olga
SKVR XII1 2632.
29%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 69738
29%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 57815
29%
1932
Peräpohjola — Turtola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 21318
29%
1910
Varsinais-Suomi — Uskela
Kallio, Niilo
JR 13964
29%
1939
Etelä-Karjala — Miehikkälä
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 65376
29%
1968
Peräpohjola — Keminmaa
Railonsala, Artturi
JR 05799
29%
1930
Viena — Uhtua
Haltsonen, Aatu
SKVR XII1 2622 α.
28%
1915
Peräpohjola — Tornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 22376
28%
1936
Etelä-Savo — Mäntyharju
Karhu, J.
JR 16704
28%
1944
Etelä-Karjala — Viipuri
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14085
28%
1939
Häme — Kärkölä
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14176
28%
1939
Satakunta — Sahalahti
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
SKVR XII1 2647.
27%
1920
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 14456
27%
1939
Etelä-Karjala — Heinjoki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 09426
27%
1916
Uusimaa — Kymi
Husu, Anni
JR 49686
27%
1956
Etelä-Savo — Lappeenranta
Paavolainen, Oma Martti
JR 43758
27%
1913
Varsinais-Suomi — Uskela
Moision kansakoulu
JR 23809
27%
1936
Etelä-Savo — Taipalsaari
Kaukonen, Katri
JR 81842
27%
1966
Etelä-Karjala — Viipuri
Vaittinen, Alina
JR 65062
27%
1968
Peräpohjola — Karunki
Railonsala, Artturi
SKVR X1 1811.
27%
1931
Satakunta — Mänttä
Mäntän kansakoulun oppilaat
JR 14546
27%
1939
Satakunta — Punkalaidun
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
SKVR XII1 2155.
27%
1926
Pohjois-Pohjanmaa — Temmes
Okkola, T. E.
SKVR XII1 2677.
27%
1915
Peräpohjola — Turtola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 12105
26%
1933
Uusimaa — Lohja
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 68475
26%
1921
Häme — Lammi
Ruotsinsalo, Martta
JR 83324
26%
1967
Satakunta — Vesilahti
Virtanen, Leea
SKVR XII1 2676.
26%
1915
Peräpohjola — Turtola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 2669.
26%
1915
Peräpohjola — Sodankylä
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 44040
26%
1913
Varsinais-Suomi — Uskela
Moision kansakoulu
JR 49313
26%
1955
Satakunta — Merikarvia
Paavolainen, Oma Martti
JR 84485
26%
1921
Peräpohjola — Rovaniemi
Yliraudanjoki, Maija
JR 13533
26%
1939
Pohjois-Savo — Muuruvesi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13813
26%
1939
Satakunta — Kiikoinen
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
SKVR XII1 2655.
26%
1920
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 64445
26%
1968
Peräpohjola — Ranua
Railonsala, Artturi
JR 43976
25%
1913
Varsinais-Suomi — Uskela
Moision kansakoulu
JR 63652
25%
1939
Satakunta — Nokia
Railonsala, Artturi
JR 80114
25%
1935
Etelä-Pohjanmaa — Laihia
Torsti, E. H.
JR 65962
25%
1953
Keski-Suomi — Saarijärvi
Rantanen, Saimi
SKVR XII1 2636.
25%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR X1 1809.
25%
1913
Satakunta — Ruovesi
Lutonen, Ahto
JR 58559
25%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 68613
25%
1925
Pohjois-Savo — Maaninka
Rytkönen, Ahti
JR 47517
25%
1926
Varsinais-Suomi — Kemiö
Okkola, T. E.
JR 49429
25%
1955
Etelä-Savo — Ruokolahti
Paavolainen, Oma Martti
JR 72777
25%
1914
Häme — Hattula
Salo, Aukusti
JR 49813
24%
1956
Kainuu — Kajaani
Paavolainen, Oma Martti
JR 11831
24%
1933
Satakunta — Punkalaidun
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
SKVR XII2 8324.
24%
1920
Peräpohjola — Kittilä
Paulaharju, Samuli ja Jenny
SKVR XII1 2656.
24%
1920
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 16390
24%
1943
None
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13907
24%
1939
Satakunta — Kauvatsa
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 73464
24%
1939
Häme — Kärkölä
Salokannel, Tyyne
SKVR XII1 2638.
24%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 22369
24%
1936
Etelä-Savo — Mäntyharju
Karhu, J.
JR 50081
24%
1956
Etelä-Savo — Ristiina
Paavolainen, Oma Martti
JR 56653
24%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 21328
24%
1910
Varsinais-Suomi — Uskela
Kallio, Niilo
JR 14064
23%
1939
Varsinais-Suomi — Laitila
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 32197
23%
1942
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Salmi
Kärki, Frans
JR 65974
23%
1953
Keski-Suomi — Saarijärvi
Rantanen, Saimi
JR 65454
23%
1968
Peräpohjola — Keminmaa
Railonsala, Artturi
JR 52598
23%
1949
Peräpohjola — Sodankylä
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 13871
22%
1939
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 43619
22%
1913
Varsinais-Suomi — Uskela
Moision kansakoulu
JR 12241
22%
1933
Satakunta — Kiikoinen
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 18060
22%
1924
Etelä-Pohjanmaa — Kauhava
Salokannel, Tyyne
JR 68618
22%
1925
Pohjois-Savo — Maaninka
Rytkönen, Ahti
JR 20996
22%
1909
Varsinais-Suomi — Uskela
Kallio, Ilmari
JR 58197
22%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 47188
22%
1926
Satakunta — Harjavalta
Okkola, T. E.
SKVR X2 3280.
22%
1930
Satakunta — Siikainen
Helomaa, Kyllikki
JR 09441
22%
1916
Uusimaa — Kymi
Husu, Anni
JR 63943
22%
1957
Etelä-Karjala — Uusikirkko Vpl.
Railonsala, Artturi
JR 73784
22%
1960
Etelä-Karjala — Pyhäjärvi Vpl.
Sanakirjasäätiön välityksellä,
JR 58267
22%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 72824
21%
1914
Häme — Hattula
Salo, Aukusti
JR 13649
21%
1939
Satakunta — Tampere
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 65140
21%
1968
Peräpohjola — Karunki
Railonsala, Artturi
JR 42793
21%
1913
Varsinais-Suomi — Mietoinen
Merilä, Olga
JR 14850
21%
1939
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Sortavala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 43958
21%
1913
Varsinais-Suomi — Uskela
Moision kansakoulu
JR 11134
21%
1932
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Sortavala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 66355
21%
1913
Varsinais-Suomi — Yläne
Rantasalo, Varma
JR 63866
20%
1957
Kainuu — Kuhmo
Railonsala, Artturi
SKVR XII1 2651.
20%
1915
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 58372
20%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 43863
20%
1913
Varsinais-Suomi — Uskela
Moision kansakoulu
JR 44104
20%
1913
Varsinais-Suomi — Uskela
Moision kansakoulu
JR 10823
20%
1932
Varsinais-Suomi — Parainen
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13588
20%
1939
Etelä-Pohjanmaa — Jalasjärvi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14263
20%
1939
Häme — Forssa
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15070
20%
1939
Häme — Hollola
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15134
20%
1939
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 58230
20%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 75659
20%
1937
Uusimaa — Porvoo
Silvennoinen, Vieno
JR 21970
20%
1938
Etelä-Pohjanmaa — Alajärvi
Kaltiala, J. P.
JR 35110
20%
1951
Häme — Lahti
Lahden kansanopiston oppilaat,
JR 73235
20%
1935
Etelä-Pohjanmaa — Laihia
Salokannel, Tyyne
JR 64885
20%
1968
Peräpohjola — Alatornio
Railonsala, Artturi
JR 14547
20%
1939
Satakunta — Punkalaidun
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 49471
19%
1955
Etelä-Savo — Taipalsaari
Paavolainen, Oma Martti
JR 64880
19%
1968
Peräpohjola — Alatornio
Railonsala, Artturi
JR 63319
19%
1937
Etelä-Pohjanmaa — Alavus
Railonsala, Artturi
SKVR XII1 2650.
19%
1915
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 47341
19%
1926
Etelä-Pohjanmaa — Jalasjärvi
Okkola, T. E.
JR 65381
19%
1968
Peräpohjola — Keminmaa
Railonsala, Artturi
JR 58302
19%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 49831
19%
1956
Etelä-Savo — Lauritsala
Paavolainen, Oma Martti
JR 49683
19%
1956
Etelä-Savo — Lappeenranta
Paavolainen, Oma Martti
SKVR XII1 3249.
19%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 49879
18%
1955
Etelä-Karjala — Terijoki
Paavolainen, Oma Martti
JR 57690
18%
1932
Peräpohjola — Turtola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR VII3 4469.
18%
1909
Pohjois-Karjala — Juuka
Kokkonen, Heikki
JR 15136
18%
1939
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 49815
18%
1956
Etelä-Karjala — Kanneljärvi
Paavolainen, Oma Martti
JR 78767
17%
1959
Pohjois-Pohjanmaa — Merijärvi
Tervonen, Viljo
JR 11790
16%
1933
Satakunta — Nakkila
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14402
16%
1939
Satakunta — Nakkila
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 47107
10%
1926
Etelä-Savo — Joroinen
Okkola, T. E.