SKVR XIV 1214.
67%
1937
Uusimaa — Sippola
Permanto, Elvi
JR 64733
61%
1968
Peräpohjola — Alatornio
Railonsala, Artturi
JR 66648
61%
1935
Pohjois-Savo — Tuusniemi
Räsänen, Otto
JR 64732
61%
1968
Peräpohjola — Alatornio
Railonsala, Artturi
JR 53723
61%
1935
Etelä-Savo — Heinävesi
Pennanen, Olavi
SKVR XIV 1212.
61%
1893
Uusimaa — Vehkalahti
Rytkönen, Antti
SKVR XIV 1213.
60%
1921
Uusimaa — Vehkalahti
Vuorisalo, Katri
JR 75703
60%
1935
Pohjois-Pohjanmaa — Muhos
Similä, Lyyli
JR 65266
59%
1968
Peräpohjola — Simo
Railonsala, Artturi
SKVR XII1 1711.
59%
1914
Peräpohjola — Alatornio
Hannula, Uuno
JR 41057
59%
1936
Etelä-Savo — Punkaharju
Makkonen, Veikko
SKVR IX2 88.
58%
1913
Keski-Suomi — Jyväskylä mlk
Kaukoranta, Toivo
SKVR XIV 1246.
58%
1932
Uusimaa — Nummi
Renlund, T.
SKVR VI1 1703.
58%
1913
Etelä-Savo — Mäntyharju
Kantele, Toini
JR 75231
57%
1955
Etelä-Karjala — Kivennapa
Seppänen, Hilma
JR 67559
57%
1932
Uusimaa — Hyvinkää
Renlund, T.
JR 08398
56%
1962
Pohjois-Karjala — Nurmes
Hirvonen, Aino
JR 63345
56%
1938
Satakunta — Nokia
Railonsala, Artturi
JR 64786
56%
1968
Peräpohjola — Alatornio
Railonsala, Artturi
JR 70315
56%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 40318
56%
1935
Etelä-Pohjanmaa — Lappajärvi
Loukola, Jaakko
SKVR XIV 1218.
55%
1916
Uusimaa — Kymi
Husu, Anni
SKVR IX1 898.
55%
1913
Häme — Hausjärvi
Sykäri, Hilma
SKVR XII1 1749.
55%
1920
Peräpohjola — Kittilä
Paulaharju, Samuli ja Jenny
SKVR XIV 1236.
54%
1915
Uusimaa — Mäntsälä
Louhe, Lempi
SKVR XIV 1238.
54%
1938
Uusimaa — Hyvinkää
Andelin, Ida
JR 01962
54%
1962
Uusimaa — Hyvinkää
Andelin, Ida
SKVR VI1 1717.
54%
1926
Pohjois-Savo — Kuopio
Okkola, T. E.
JR 65270
54%
1968
Peräpohjola — Simo
Railonsala, Artturi
SKVR IX1 924.
54%
1913
Häme — Korpilahti
Vihervaara, Eemeli
SKVR VII3 3857.
53%
1914
Pohjois-Karjala — Polvijärvi
Varis, Aino
SKVR XIV 1228.
53%
1919
Uusimaa — Myrskylä
Salminen, Väinö
JR 40935
53%
1954
Keski-Suomi — Viitasaari
Määttänen, Vieno
SKVR VII3 3859.
53%
1927
Pohjois-Karjala — Kaavi
Tiilikainen, P.
JR 64050
53%
1962
Kainuu — Paltamo
Railonsala, Artturi
JR 68113
53%
1935
Häme — Renko
Röök, Taimi
SKVR XII1 1703.
52%
1932
Kainuu — Puolanka
Hyttinen, Matti
JR 64250
52%
1968
Peräpohjola — Ranua
Railonsala, Artturi
JR 64261
52%
1968
Peräpohjola — Ranua
Railonsala, Artturi
JR 40103
52%
1964
Pohjois-Pohjanmaa — Utajärvi
Lohi, Veera
JR 61537
52%
1936
Pohjois-Pohjanmaa — Siikajoki
Putaala, Martti
JR 64256
52%
1968
Peräpohjola — Ranua
Railonsala, Artturi
SKVR XII1 1731.
52%
1915
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 63539
51%
1939
Satakunta — Nokia
Railonsala, Artturi
JR 66782
51%
1965
Häme — Janakkala
Ratia, Mildred
SKVR IX1 910.
51%
1913
Häme — Asikkala
Vanamo, Hilma
JR 08188
51%
1921
Etelä-Pohjanmaa — Oravainen
Hietakangas, Anni
JR 63898
51%
1957
Kainuu — Sotkamo
Railonsala, Artturi
JR 73372
51%
1938
Varsinais-Suomi — Uusikaupunki
Salokannel, Tyyne
SKVR XII1 1726.
51%
1920
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR IX1 915.
51%
1909
Häme — Heinola
Koskenjaakko, Anshelm
JR 41205
51%
1936
Pohjois-Pohjanmaa — Kestilä
Mannermaa, Ilmari
JR 66000
51%
1953
Etelä-Karjala — Virolahti
Rantanen, Saimi
SKVR XIV 1250.
50%
1931
Uusimaa — Sammatti
Ruoppila, Veikko
JR 64254
50%
1968
Peräpohjola — Ranua
Railonsala, Artturi
JR 01709
50%
1935
Kainuu — Suomussalmi
Alopaeus, Aulis
JR 05965
50%
1936
Etelä-Pohjanmaa — Kauhajoki
Harju, Helmi
JR 28982
50%
1938
Keski-Suomi — Kivijärvi
Kotilainen, Elsa
JR 63347
50%
1938
Satakunta — Nokia
Railonsala, Artturi
JR 63460
50%
1939
Satakunta — Nokia
Railonsala, Artturi
JR 65268
50%
1968
Peräpohjola — Simo
Railonsala, Artturi
JR 66802
50%
1965
Häme — Janakkala
Ratia, Mildred
JR 66830
50%
1967
Häme — Janakkala
Ratia, Mildred
JR 69251
50%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 53793
50%
1935
Etelä-Savo — Heinävesi
Pennanen, Olavi
JR 77118
50%
1939
Etelä-Savo — Rantasalmi
Sääski, Sylvi
JR 75263
50%
1959
Etelä-Karjala — Kivennapa
Seppänen, Hilma
JR 64260
50%
1968
Peräpohjola — Ranua
Railonsala, Artturi
JR 54632
50%
1946
Etelä-Karjala — Kivennapa
Pennanen, Olavi
JR 63782
50%
1957
Etelä-Karjala — Viipuri
Railonsala, Artturi
JR 64259
50%
1968
Peräpohjola — Ranua
Railonsala, Artturi
SKVR XII1 1745.
49%
1915
Peräpohjola — Kemijärvi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR X1 1173 α.
49%
1924
Satakunta — Tampere
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
SKVR XIV 1242.
49%
1925
Uusimaa — Helsinki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 49720
49%
1956
Etelä-Karjala — Ylämaa
Paavolainen, Oma Martti
JR 68119
49%
1935
Häme — Renko
Röök, Taimi
JR 61276
49%
1937
Pohjois-Karjala — Ilomantsi
Purmonen, Martta
SKVR VI2 6873.
49%
1935
Etelä-Savo — Kangasniemi
Hokkanen, Eino
SKVR IX1 897.
49%
1914
Häme — Hattula
Salo, Aukusti
JR 65269
49%
1968
Peräpohjola — Simo
Railonsala, Artturi
SKVR XII1 1705.
48%
1930
Pohjois-Pohjanmaa — Hailuoto
Virkkunen, Aili
SKVR XII1 1715.
48%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 64248
48%
1968
Peräpohjola — Ranua
Railonsala, Artturi
SKVR XII1 1708.
48%
1916
Pohjois-Pohjanmaa — Kiiminki
Paulaharju, Aili
JR 25551
48%
1936
Satakunta — Kiikka
Kesti, Hilkka
JR 42666
48%
1962
Satakunta — Pori
Meri, Kaisa
JR 61764
48%
1937
Pohjois-Karjala — Nurmes
Puumalainen, Martta
JR 63537
48%
1939
Satakunta — Nokia
Railonsala, Artturi
JR 64257
48%
1968
Peräpohjola — Ranua
Railonsala, Artturi
JR 65272
48%
1968
Peräpohjola — Simo
Railonsala, Artturi
JR 69666
48%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 83998
48%
1935
Viena — Pistojärvi
Vähä-Muotia, Elma
SKVR XIV 1211.
48%
1936
Uusimaa — Haapasaari
Laiho, Aili
SKVR XIII2 6064.
48%
1928
Etelä-Karjala — Valkjärvi
Okkola, T. E.
JR 61105
48%
1957
Etelä-Karjala — Kivennapa
Pulliainen, Liina
JR 69861
48%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 64999
47%
1968
Peräpohjola — Karunki
Railonsala, Artturi
JR 05597
47%
1965
Etelä-Karjala — Jaakkima
Hakkarainen, Aino
SKVR X1 1167.
47%
1904
Satakunta — Noormarkku
Koskilahti, Valfr.
JR 24895
47%
1932
Häme — Kärkölä
Kauppinen, Eino
JR 41322
47%
1939
Kainuu — Pudasjärvi
Manninen, Pauli
JR 04321
47%
1920
Keski-Suomi — Saarijärvi
Haapakoski, Elma
SKVR XII1 1746.
47%
1920
Peräpohjola — Kemijärvi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 1752.
47%
1915
Peräpohjola — Sodankylä
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 00617
47%
1936
Pohjois-Savo — Vehmersalmi
Airaksinen, Emil
JR 25359
47%
1936
Pohjois-Savo — Kuopio
Kemppainen, Eino
SKVR XI 76.
47%
1932
Etelä-Pohjanmaa — Kaustinen
Vuorela, Toivo
SKVR XIII4 11811.
47%
1937
Etelä-Karjala — Koivisto
Mannonen, Ulla
JR 77129
47%
1939
Etelä-Savo — Rantasalmi
Sääski, Sylvi
JR 64253
47%
1968
Peräpohjola — Ranua
Railonsala, Artturi
SKVR IX1 909.
47%
1913
Häme — Asikkala
Kantele, Toini
JR 53870
47%
1935
Etelä-Savo — Heinävesi
Pennanen, Olavi
JR 64262
47%
1968
Peräpohjola — Ranua
Railonsala, Artturi
JR 69906
47%
1932
Keski-Suomi — Äänekoski
Saarijärven yhteiskoulu
JR 23383
47%
1962
Pohjois-Karjala — Nurmes
Karjalainen, Elin
SKVR XII1 1750.
47%
1920
Peräpohjola — Kittilä
Paulaharju, Samuli ja Jenny
SKVR IX1 900.
47%
1914
Häme — Hausjärvi
Aaltonen, Esko
SKVR XIII4 11804.
47%
1935
Etelä-Karjala — Terijoki
Pelkonen, E.
SKVR XIV 1216.
47%
1935
Uusimaa — Kotka
Tirronen, Uuno
JR 23742
47%
1936
Etelä-Savo — Taipalsaari
Kaukonen, Katri
JR 05665
47%
1957
Häme — Asikkala
Halme, Wilhelmina
JR 09014
47%
1963
Häme — Heinola mlk
Holstila, Liisa
JR 35008
47%
1962
Keski-Suomi — Rautalampi
Laapotti, Anja
JR 66813
47%
1966
Etelä-Karjala — Koivisto
Ratia, Mildred
JR 70579
47%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 82592
46%
1956
Etelä-Karjala — Kirvu
Velling, Rauno
SKVR IX2 87.
46%
1913
Keski-Suomi — Petäjävesi
Koskenjaakko, Anshelm
SKVR XIV 1239.
46%
1915
Uusimaa — Tuusula
Lindstedt, Armas
JR 66819
46%
1966
Häme — Janakkala
Ratia, Mildred
JR 70589
46%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
SKVR VI1 1719.
46%
1914
Pohjois-Savo — Maaninka
Toivonen, Yrjö
SKVR XIV 1245.
46%
1932
Uusimaa — Vihti
Ollila, Reino
SKVR XI 62.
46%
1887
Etelä-Pohjanmaa — Laihia
Kotkanen, Juho
JR 69879
46%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 23297
46%
1936
Pohjois-Savo — Kuopio
Karhu, Lyyli
JR 63790
46%
1957
Etelä-Savo — Sääminki
Railonsala, Artturi
JR 64251
46%
1968
Peräpohjola — Ranua
Railonsala, Artturi
JR 64252
46%
1968
Peräpohjola — Ranua
Railonsala, Artturi
JR 64263
46%
1968
Peräpohjola — Ranua
Railonsala, Artturi
JR 64730
46%
1968
Peräpohjola — Alatornio
Railonsala, Artturi
JR 65458
46%
1968
Peräpohjola — Keminmaa
Railonsala, Artturi
SKVR VII3 3856.
46%
1919
Pohjois-Karjala — Kontiolahti
Vihervaara, Eemeli
JR 46541
46%
1964
Häme — Janakkala
Ojala, Elsa
JR 53682
46%
1935
Etelä-Savo — Heinävesi
Pennanen, Olavi
JR 53778
46%
1935
Etelä-Savo — Heinävesi
Pennanen, Olavi
JR 48082
46%
1936
Etelä-Karjala — Rautu
Onttonen, Helena
JR 64255
46%
1968
Peräpohjola — Ranua
Railonsala, Artturi
JR 66836
45%
1967
Häme — Janakkala
Ratia, Mildred
JR 65267
45%
1968
Peräpohjola — Simo
Railonsala, Artturi
SKVR XII1 1718.
45%
1921
Peräpohjola — Alatornio
Paulaharju, Samuli ja Jenny
SKVR VI1 1702.
45%
1913
Etelä-Savo — Mäntyharju
Kantele, Toini
SKVR IX2 89.
45%
1913
Keski-Suomi — Laukaa
Kaukoranta, Toivo
JR 79754
45%
1937
Kainuu — Sotkamo
Toiviainen, Helmi
SKVR XII1 1744.
45%
1909
Peräpohjola — Kemijärvi
Paloheimo, Anni
JR 64736
45%
1968
Peräpohjola — Alatornio
Railonsala, Artturi
JR 26015
45%
1936
Pohjois-Pohjanmaa — Paavola
Kinnunen, Naimi
JR 64005
45%
1962
Pohjois-Pohjanmaa — Nivala
Railonsala, Artturi
SKVR XII1 1739.
45%
1915
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR IX1 911.
45%
1914
Häme — Asikkala
Aaltonen, Esko
JR 09909
45%
1935
Pohjois-Savo — Riistavesi
Hyvärinen, Martta
JR 23458
45%
1954
Häme — Forssa
Karke, Ida
JR 12833
45%
1933
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13489
45%
1939
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 68025
45%
1957
Pohjois-Karjala — Ilomantsi
Romppanen, Pekka
JR 74001
45%
1962
Keski-Suomi — Vesanto
Savinainen, Hilkka
SKVR XII1 1704.
45%
1912
Pohjois-Pohjanmaa — Hailuoto
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 04351
45%
1921
Etelä-Karjala — Säkkijärvi
Haapasalo, Jalmari
SKVR IX2 93.
45%
1913
Keski-Suomi — Karstula
Pirttinen, Vihtori ja Matilainen, Onni
JR 79980
45%
1935
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Suistamo
Tolvanen, Jouko
JR 63897
45%
1957
Kainuu — Sotkamo
Railonsala, Artturi
JR 66535
44%
1939
Pohjois-Savo — Tuusniemi
Räsänen, Otto
SKVR XI 65.
44%
1880
Etelä-Pohjanmaa — Kauhava
Vaasan suomalaisen lyseon konventti
SKVR IX2 94.
44%
1913
Keski-Suomi — Viitasaari
Koskenjaakko, Anshelm
SKVR XIV 1237.
44%
1916
Uusimaa — Mäntsälä
Teräskivi, Einar
SKVR XII1 1732.
44%
1915
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XIV 1217.
44%
1935
Uusimaa — Kymi
Einola, Viktor
JR 70480
44%
1932
Keski-Suomi — Karstula
Saarijärven yhteiskoulu
JR 32498
44%
1945
Keski-Inkeri — Venjoki
Kärki, Frans
JR 51601
44%
1930
Etelä-Pohjanmaa — Ylihärmä
Paulaharju, Samuli ja Jenny
SKVR XI 70.
44%
1900
Etelä-Pohjanmaa — Ylihärmä
Korpi, I.
JR 81373
44%
1909
Pohjois-Karjala — Eno
Turunen, A.
JR 74601
44%
1937
Etelä-Pohjanmaa — Laihia
Seppälä, Santeri
SKVR XII1 1728 α.
44%
1915
Peräpohjola — Simo
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 18786
44%
1967
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Harlu
Jaatinen, Elsa
JR 55115
44%
1935
Pohjois-Pohjanmaa — Haapavesi
Pentinpuro, Alli
JR 65271
44%
1968
Peräpohjola — Simo
Railonsala, Artturi
JR 64731
44%
1968
Peräpohjola — Alatornio
Railonsala, Artturi
JR 40936
43%
1954
Pohjois-Karjala — Tuupovaara
Määttänen, Vieno
JR 54699
43%
1946
Etelä-Karjala — Kivennapa
Pennanen, Olavi
JR 73031
43%
1935
Varsinais-Suomi — Uusikaupunki
Salokannel, Tyyne
SKVR XI 2523.
43%
1934
Etelä-Pohjanmaa — Perho
Linna, Eino, S.
SKVR IX1 923.
43%
1913
Häme — Korpilahti
Kantele, Toini
JR 65273
43%
1968
Peräpohjola — Simo
Railonsala, Artturi
SKVR XII1 1741.
43%
1920
Peräpohjola — Rovaniemi
Paulaharju, Samuli ja Jenny
SKVR XII1 1743.
43%
1921
Peräpohjola — Rovaniemi
Yliraudanjoki, Maija
SKVR XIV 1241.
43%
1932
Uusimaa — Tuusula
Renlund, T.
JR 46100
43%
1921
Häme — Jämsä
Nummelin, Elli
SKVR XI 60.
43%
1932
Etelä-Pohjanmaa — Soini
Luukko, F. A.
JR 38910
42%
1937
Pohjois-Savo — Maaninka
Leinonen, Aarne
SKVR XII1 1714.
42%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 1729.
42%
1915
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 28283
42%
1935
Pohjois-Savo — Leppävirta
Koskinen, Hannes
JR 30362
42%
1956
Pohjois-Savo — Maaninka
Kuopion Isänmaallinen Seura
SKVR XIII2 6088.
42%
1917
Etelä-Karjala — Lavansaari
Suomalainen, Johannes
JR 80910
42%
1949
Etelä-Pohjanmaa — Veteli
Tuomaala, Väinö
SKVR XII1 1733.
42%
1915
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 82370
42%
1936
Etelä-Karjala — Kirvu
Varemo, Otto
SKVR XII1 1712.
42%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XIII2 6076.
42%
1932
Etelä-Karjala — Parikkala
Soikkeli
SKVR IX2 96.
42%
1913
Keski-Suomi — Rautalampi
Kaukoranta, Toivo
SKVR VI1 1722.
42%
1925
Pohjois-Savo — Maaninka
Rytkönen, Ahti
SKVR VII3 3858.
42%
1906
Pohjois-Karjala — Kaavi
Hyvärinen, E. J.
JR 40523
42%
1935
Pohjois-Karjala — Nurmes
Lukkarinen, Toimi
JR 68994
42%
1935
Pohjois-Karjala — Pielisjärvi
Saarelainen, J. V.
JR 70094
42%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
SKVR XIV 1248.
42%
1915
Uusimaa — Inkoo
Petelius, Juhani
SKVR IX1 917.
42%
1913
Häme — Kuorevesi
Mäkelä, A. E.
SKVR XIII4 11803.
42%
1938
Etelä-Karjala — Kivennapa
Munne, Anna
SKVR VII3 3865.
42%
1913
Pohjois-Karjala — Valtimo
Nevalainen, Mandi
JR 74578
41%
1937
Etelä-Pohjanmaa — Laihia
Seppälä, Santeri
JR 64735
41%
1968
Peräpohjola — Alatornio
Railonsala, Artturi
SKVR XI 53.
41%
1924
Etelä-Pohjanmaa — Töysä
Peltonen, Erkki
SKVR XII1 1730.
41%
1915
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 59625
41%
1952
Etelä-Karjala — Kivennapa
Pimiä, Amalia
SKVR X1 1169.
41%
1909
Satakunta — Loimaa
Hollo, Elias
SKVR XI 58.
41%
1932
Etelä-Pohjanmaa — Soini
Vuorela, Toivo
JR 40244
41%
1917
Pohjois-Savo — Karttula
Lönnbohm, O. A. F.
JR 70210
41%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 64734
41%
1968
Peräpohjola — Alatornio
Railonsala, Artturi
SKVR XI 77.
41%
1932
Etelä-Pohjanmaa — Kaustinen
Vuorela, Toivo
JR 80462
41%
1936
Etelä-Pohjanmaa — Evijärvi
Tuomaala, Väinö
JR 80463
41%
1936
Etelä-Pohjanmaa — Evijärvi
Tuomaala, Väinö
JR 70141
41%
1932
Keski-Suomi — Karstula
Saarijärven yhteiskoulu
SKVR XIV 1249.
41%
1931
Uusimaa — Sammatti
Ruoppila, Veikko
JR 73470
41%
1939
Häme — Kärkölä
Salokannel, Tyyne
JR 64249
41%
1968
Peräpohjola — Ranua
Railonsala, Artturi
JR 40097
41%
1964
Peräpohjola — Ranua
Lohi, Veera
SKVR XI 72.
40%
1932
Etelä-Pohjanmaa — Halsua
Vuorela, Toivo
JR 28236
40%
1930
Etelä-Savo — Mäntyharju
Koskimies, A. V.
SKVR VI1 1716.
40%
1913
Pohjois-Savo — Kuopio
Kantele, Toini
SKVR VI1 1696.
40%
1933
Etelä-Savo — Lemi
Kohvakka, Toini
SKVR VII3 3866.
40%
1890
Pohjois-Karjala — Nurmes
Ollilainen, P.
JR 63893
40%
1957
Kainuu — Sotkamo
Railonsala, Artturi
JR 63536
40%
1939
Satakunta — Nokia
Railonsala, Artturi
SKVR XII1 1742.
40%
1920
Peräpohjola — Rovaniemi
Paulaharju, Samuli ja Jenny
SKVR VI1 1715.
40%
1933
Etelä-Savo — Heinävesi
Mäkipalo, Tauno
JR 31931
40%
1942
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Suistamo
Kärki, Frans
JR 61477
40%
1936
Pohjois-Pohjanmaa — Oulu
Putaala, Martti
JR 63377
40%
1938
Etelä-Pohjanmaa — Lapväärtti
Railonsala, Artturi
SKVR IX1 894.
40%
1912
Häme — Hattula
Salo, Aukusti
SKVR IX1 895.
40%
1914
Häme — Hattula
Salo, Aukusti
SKVR IX1 896.
40%
1914
Häme — Hattula
Salo, Aukusti
JR 73656
40%
1950
Pohjois-Savo — Maaninka
Sanakirjasäätiön välityksellä,
JR 63311
39%
1937
Etelä-Pohjanmaa — Alavus
Railonsala, Artturi
JR 07306
39%
1935
Häme — Hartola
Heino, Arvo
SKVR XIII4 11810.
39%
1938
Etelä-Karjala — Kuolemajärvi
Mannonen, Ulla
SKVR XIII4 11814.
39%
1936
Etelä-Karjala — Koivisto
Mannonen, Ulla
SKVR VI2 6873 α.
39%
1935
Pohjois-Savo — Kiuruvesi
Nivalainen, Juho
SKVR X1 1170.
39%
1920
Satakunta — Lavia
Kallio, Saima
JR 73370
39%
1938
Varsinais-Suomi — Uusikaupunki
Salokannel, Tyyne
SKVR IX1 905.
39%
1914
Häme — Lammi
Aaltonen, Esko
JR 06994
39%
1914
Etelä-Pohjanmaa — Laihia
Heikkilä, Jaakko
SKVR IX2 90.
39%
1913
Keski-Suomi — Sumiainen
Häyrinen, Kalle
JR 61876
39%
1936
Pohjois-Savo — Maaninka
Pylkkönen, Aaro
JR 40063
39%
1964
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Impilahti
Lohi, Veera
JR 77185
39%
1939
Etelä-Savo — Rantasalmi
Sääski, Sylvi
JR 27971
39%
1935
Kainuu — Ristijärvi
Koskelo, Katri
JR 41164
39%
1913
Varsinais-Suomi — Sauvo
Mannerhovi, N. V.
JR 23298
39%
1936
Pohjois-Savo — Kuopio
Karhu, Lyyli
JR 19634
39%
1937
Etelä-Pohjanmaa — Kauhava
Jussila, Matti
JR 69923
39%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 76610
39%
1962
Pohjois-Savo — Varpaisjärvi
Suuntala, Martta
JR 80464
39%
1936
Etelä-Pohjanmaa — Evijärvi
Tuomaala, Väinö
SKVR IX2 91.
39%
1914
Keski-Suomi — Sumiainen
Häyrinen, Kalle
SKVR VI2 6872.
39%
1935
Etelä-Savo — Sulkava
Leppänen, August
JR 82470
39%
1937
Pohjois-Pohjanmaa — Nivala
Vauhkala, Juho
JR 49778
38%
1956
Etelä-Karjala — Uusikirkko Vpl.
Paavolainen, Oma Martti
JR 03424
38%
1937
Uusimaa — Vihti
Ekström, Fanni
JR 53699
38%
1935
Etelä-Savo — Heinävesi
Pennanen, Olavi
JR 40243
38%
1917
Pohjois-Savo — Karttula
Lönnbohm, O. A. F.
SKVR VI1 1721.
38%
1925
Pohjois-Savo — Maaninka
Rytkönen, Ahti
SKVR VIII 1549.
38%
1914
Varsinais-Suomi — Uskela
Kallio, Niilo
SKVR VIII 1557.
38%
1913
Varsinais-Suomi — Uskela
Moision kansakoulu
JR 63892
38%
1957
Kainuu — Sotkamo
Railonsala, Artturi
JR 70037
38%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
SKVR XII1 1722.
38%
1915
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 33549
38%
1953
Etelä-Pohjanmaa — Töysä
Kärki, Frans
JR 64265
38%
1968
Peräpohjola — Ranua
Railonsala, Artturi
JR 70358
38%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 80965
38%
1948
Satakunta — Ähtäri
Tuomaala, Väinö
SKVR VII3 3862.
38%
1915
Pohjois-Karjala — Pälkjärvi
Könönen, Aulis V.
SKVR XII1 1747.
38%
1920
Peräpohjola — Kittilä
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 69763
38%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 78095
38%
1956
Etelä-Karjala — Lumivaara
Sääski, Sylvi
JR 83286
37%
1937
Etelä-Savo — Sulkava
Virta, Alma
JR 64998
37%
1968
Peräpohjola — Karunki
Railonsala, Artturi
JR 65459
37%
1968
Peräpohjola — Keminmaa
Railonsala, Artturi
JR 84391
37%
1967
Satakunta — Karkku
Äärinen, Petteri
JR 37041
37%
1920
Häme — Iitti
Lampinen, Lyydi
JR 60902
37%
1954
Etelä-Karjala — Kivennapa
Pulliainen, Liina
JR 54694
37%
1946
Etelä-Karjala — Kivennapa
Pennanen, Olavi
JR 69833
37%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
SKVR XI 57.
37%
1932
Etelä-Pohjanmaa — Soini
Vuorela, Toivo
JR 21935
37%
1909
Etelä-Pohjanmaa — Lehtimäki
Kaltiala, J. P.
JR 25924
37%
1954
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Sortavala
Kinanen, Hilja
SKVR IX1 903.
37%
1914
Häme — Koski Hl
Aaltonen, Esko
JR 27285
37%
1937
None
Korhola, Tommi
JR 47637
37%
1938
Pohjois-Karjala — Nurmes
Okkonen, Veera
JR 70540
37%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 65460
37%
1968
Peräpohjola — Keminmaa
Railonsala, Artturi
JR 70793
37%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
SKVR IX2 80.
37%
1907
Keski-Suomi — Saarijärvi
Perho, Aino
JR 19427
37%
1936
Pohjois-Savo — Sonkajärvi
Juntunen, Liisa
JR 53266
36%
1932
Etelä-Pohjanmaa — Töysä
Peltonen, Erkki
JR 53609
36%
1935
Etelä-Savo — Heinävesi
Pennanen, Olavi
SKVR VI1 1724.
36%
1925
Pohjois-Savo — Maaninka
Rytkönen, Ahti
JR 73244
36%
1935
Etelä-Pohjanmaa — Jalasjärvi
Salokannel, Tyyne
JR 42616
36%
1954
Varsinais-Suomi — Karjala Tl.
Mattila, Selma
SKVR VI1 1699.
36%
1933
Etelä-Savo — Savitaipale
Kohvakka, Toini
SKVR VI2 6871.
36%
1932
Etelä-Savo — Savitaipale
Jäkälä, O. V.
SKVR IX1 899.
36%
1914
Häme — Hausjärvi
Aaltonen, Esko
SKVR IX2 95.
36%
1913
Keski-Suomi — Viitasaari
Kaukoranta, Toivo
JR 25479
36%
1965
Etelä-Karjala — Koivisto
Kerminen, Emil
SKVR X1 624.
36%
1914
Satakunta — Kihniö
Aulanko, A.
SKVR XII1 1735.
36%
1915
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XIII2 6081.
36%
1935
Etelä-Karjala — Kirvu
Kirvun Tietävälän nuorisoseuran arkisto
SKVR IX1 907.
36%
1913
Häme — Hauho
Salo, Aukusti
JR 54243
36%
1937
Etelä-Karjala — Muolaa
Pennanen, Olavi
JR 63882
36%
1957
Kainuu — Ristijärvi
Railonsala, Artturi
SKVR X1 1174.
36%
1931
Satakunta — Ylöjärvi
Pohjankanervo, T.
JR 61655
36%
1936
Pohjois-Pohjanmaa — Oulu
Putaala, Martti
JR 69768
36%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 70105
36%
1932
Keski-Suomi — Karstula
Saarijärven yhteiskoulu
JR 77178
36%
1939
Etelä-Savo — Rantasalmi
Sääski, Sylvi
SKVR XI 2522.
36%
1890
Etelä-Pohjanmaa — Lappajärvi
Saari, Kustaa
JR 30581
36%
1952
Etelä-Savo — Joutseno
Kutila, Elsa
SKVR XIV 1235.
36%
1915
Uusimaa — Mäntsälä
Louhe, Lempi
JR 40054
36%
1964
Pohjois-Pohjanmaa — Hailuoto
Lohi, Veera
JR 26332
36%
1957
Etelä-Karjala — Metsäpirtti
Klaus, Helena
JR 65419
35%
1968
Peräpohjola — Keminmaa
Railonsala, Artturi
SKVR XI 63.
35%
1900
Etelä-Pohjanmaa — Laihia
Seppälä, Santeri
JR 61623
35%
1936
Kainuu — Pudasjärvi
Putaala, Martti
SKVR VII3 3863.
35%
1895
Pohjois-Karjala — Eno
Rytkönen, Antti
JR 38776
35%
1962
Etelä-Pohjanmaa — Vimpeli
Lehtimäki, Aleksi
JR 51603
35%
1930
Peräpohjola — Turtola
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 69287
35%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 40098
35%
1964
Peräpohjola — Ranua
Lohi, Veera
JR 27766
35%
1936
Pohjois-Karjala — Nurmes
Kortelainen, Helmi
SKVR XII1 1721.
35%
1915
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XIII4 11802.
35%
1938
Etelä-Karjala — Kivennapa
Munne, Anna
JR 51602
35%
1930
Etelä-Pohjanmaa — Perho
Paulaharju, Samuli ja Jenny
SKVR VI1 1709.
35%
1920
Etelä-Savo — Kangasniemi
Kuitunen, Oskari
JR 62918
35%
1952
Etelä-Savo — Ristiina
Pöyhönen, Martti
SKVR XIV 1251.
35%
1931
Uusimaa — Sammatti
Ruoppila, Veikko
JR 62898
35%
1952
Etelä-Savo — Hirvensalmi
Pöyhönen, Martti
JR 71568
35%
1941
Uusimaa — Pyhäjärvi Ul
Saarto, Maila
JR 61300
35%
1962
Etelä-Karjala — Sakkola
Purontaa, Viljo
SKVR VII3 3860.
35%
1885
Pohjois-Karjala — Pälkjärvi
Kuopion lyseon toverikunta
SKVR VII3 3860 a.
35%
1885
Pohjois-Karjala — Pälkjärvi
Kuopion Isänmaallinen Seura
JR 36471
35%
1937
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Ruskeala
Laine, Elli
JR 36482
35%
1937
Pohjois-Karjala — Tohmajärvi
Laine, Elli
SKVR IX2 79.
35%
1913
Keski-Suomi — Konginkangas
Koskenjaakko, Anshelm
JR 77163
35%
1939
Etelä-Savo — Rantasalmi
Sääski, Sylvi
JR 65265
35%
1968
Peräpohjola — Simo
Railonsala, Artturi
JR 21938
35%
1909
Etelä-Pohjanmaa — Soini
Kaltiala, J. P.
JR 63894
35%
1957
Kainuu — Sotkamo
Railonsala, Artturi
JR 34733
35%
1936
Satakunta — Merikarvia
Laiho, Aili
JR 40246
35%
1918
Satakunta — Merikarvia
Lönnbohm, O. A. F.
JR 82439
34%
1937
Pohjois-Karjala — Tohmajärvi
Vatanen, Esteri
SKVR XIV 1230.
34%
1915
Uusimaa — Pukkila
Salminen, Tyyne
JR 54716
34%
1946
Etelä-Karjala — Kivennapa
Pennanen, Olavi
SKVR XII1 1723.
34%
1915
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 17441
34%
1957
Etelä-Karjala — Äyräpää
Hörkkä, Lempi
SKVR VII3 3864.
34%
1885
Pohjois-Karjala — Ilomantsi
Kuopion lyseon toverikunta
SKVR VII3 3864 a.
34%
1885
Pohjois-Karjala — Ilomantsi
Kuopion Isänmaallinen Seura
JR 70306
34%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
SKVR XII1 1727.
34%
1920
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR VI2 6870.
34%
1934
Etelä-Savo — Taipalsaari
Kohvakka, Toini
SKVR XII1 1717.
34%
1920
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 70508
34%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
SKVR XIV 1227.
34%
1939
Uusimaa — Artjärvi
Saarto, Maila
SKVR XII1 1751.
34%
1920
Peräpohjola — Kittilä
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 69233
34%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 61180
34%
1936
Pohjois-Savo — Tervo
Puranen, Anna
JR 74927
34%
1953
Etelä-Karjala — Terijoki
Seppänen, Anna
JR 74937
34%
1957
Etelä-Karjala — Terijoki
Seppänen, Anna
SKVR XI 59.
34%
1932
Etelä-Pohjanmaa — Soini
Luukko, F. A.
JR 70656
34%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 64264
34%
1968
Peräpohjola — Ranua
Railonsala, Artturi
JR 80786
33%
1947
Etelä-Pohjanmaa — Lapua
Tuomaala, Väinö
SKVR VI1 1700.
33%
1913
Etelä-Savo — Mäntyharju
Haronen, Ester
JR 79813
33%
1922
Keski-Suomi — Saarijärvi
Toivonen, Yrjö
JR 40082
33%
1964
Peräpohjola — Karunki
Lohi, Veera
JR 69358
33%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 37895
33%
1936
Pohjois-Karjala — Valtimo
Lasanen, Pekka
SKVR IX1 904.
33%
1914
Häme — Lammi
Aaltonen, Esko
SKVR IX1 906.
33%
1913
Häme — Hauho
Salo, Aukusti
JR 64258
33%
1968
Peräpohjola — Ranua
Railonsala, Artturi
JR 70297
33%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 76363
33%
1954
Etelä-Savo — Puumala
Suomalainen, Alpo
JR 69449
33%
1932
Keski-Suomi — Laukaa
Saarijärven yhteiskoulu
SKVR XII1 1702.
33%
1911
Pohjois-Pohjanmaa — Ylivieska
Mattila, Oskari
JR 06684
33%
1945
Uusimaa — Pyhäjärvi Ul
Hautala, Jouko
SKVR IX1 914.
33%
1913
Häme — Heinola
Vanamo, Hilma
SKVR VI1 1720.
33%
1925
Pohjois-Savo — Maaninka
Rytkönen, Ahti
SKVR VI1 1714.
33%
1920
Etelä-Savo — Virtasalmi
Sievänen, Iida
JR 07694
33%
1938
Satakunta — Pihlajavesi
Helakaltio, Aini
JR 69326
33%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
SKVR IX1 908.
33%
1913
Häme — Luopioinen
Salo, Aukusti
JR 62455
33%
1950
Etelä-Savo — Virtasalmi
Pöyhönen, Martti
JR 53268
33%
1932
Etelä-Pohjanmaa — Töysä
Peltonen, Erkki
JR 32336
33%
1928
Etelä-Pohjanmaa — Laihia
Kärki, Frans
JR 74853
33%
1935
Etelä-Savo — Savonlinna
Seppänen, Aleks.
SKVR VI2 6865.
33%
1934
Etelä-Savo — Lemi
Kohvakka, Toini
JR 65748
32%
1962
Satakunta — Pihlajavesi
Raivio, Lempi
JR 70557
32%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 50516
32%
1936
Pohjois-Pohjanmaa — Ii
Palukka, Fiina
SKVR XIII2 6066.
32%
1903
Etelä-Karjala — Uusikirkko Vpl.
Paulaharju, Samuli ja Jenny
SKVR XII1 1734.
32%
1915
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 1740.
32%
1915
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 1728.
32%
1920
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 45907
32%
1937
Pohjois-Savo — Pielavesi
Nissinen, Armas
SKVR IX1 918.
32%
1913
Häme — Kuorevesi
Mäkelä, A. E.
JR 70413
32%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 69497
32%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
SKVR VI1 1713.
32%
1880
Etelä-Savo — Juva
Tarkiainen, Viljo
SKVR XII1 1748.
32%
1920
Peräpohjola — Kittilä
Paulaharju, Samuli ja Jenny
SKVR XIII4 11818.
32%
1937
Etelä-Karjala — Kirvu
Kuisma, Helena
JR 80055
32%
1933
Etelä-Pohjanmaa — Peräseinäjoki
Tornion alakouluseminaari
SKVR XI 2521.
32%
1890
Etelä-Pohjanmaa — Ylihärmä
Takala, E. E.
JR 74852
32%
1935
Etelä-Savo — Savonlinna
Seppänen, Aleks.
JR 17022
32%
1959
Häme — Luhanka
Hänninen, Aino
SKVR XIV 1215.
31%
1893
Uusimaa — Sippola
Rytkönen, Antti
SKVR IX2 92.
31%
1913
Keski-Suomi — Saarijärvi
Koskenjaakko, Anshelm
SKVR XI 56.
31%
1932
Etelä-Pohjanmaa — Kuortane
Vuorela, Toivo
SKVR VI1 1710.
31%
1922
Etelä-Savo — Kangasniemi
Kuitunen, Oskari
JR 45829
31%
1937
Pohjois-Savo — Pielavesi
Niskanen, Lauri
JR 59570
31%
1938
Pohjois-Karjala — Ilomantsi
Piitulainen, Toivo
SKVR XII1 1719.
31%
1915
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR X1 623.
31%
1914
Satakunta — Kihniö
Aulanko, A.
JR 62743
31%
1951
Etelä-Savo — Mikkeli mlk
Pöyhönen, Martti
SKVR XIII4 11812.
31%
1935
Etelä-Karjala — Koivisto
Hoikkala, Gunilla
JR 06275
31%
1935
Keski-Suomi — Saarijärvi
Harju, Otto
JR 69862
31%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 70120
31%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 73271
31%
1935
Etelä-Pohjanmaa — Kauhava
Salokannel, Tyyne
JR 82925
31%
1963
Etelä-Karjala — Muolaa
Virolainen, Aatu
SKVR XII1 1737.
31%
1915
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR VIII 1550.
31%
1914
Varsinais-Suomi — Uskela
Kallio, Niilo
SKVR VIII 1576.
31%
1913
Varsinais-Suomi — Uskela
Moision kansakoulu
SKVR XI 2515.
31%
1932
Etelä-Pohjanmaa — Jalasjärvi
Vuorela, Toivo
JR 17149
31%
1936
Pohjois-Karjala — Tohmajärvi
Härkönen, Edvard
JR 44791
30%
1924
Häme — Koskenpää
Myrsky, Vilho
SKVR IX1 912.
30%
1914
Häme — Hollola
Aaltonen, Esko
SKVR IX1 922.
30%
1913
Häme — Korpilahti
Kaukoranta, Toivo
SKVR VI1 1718.
30%
1904
Pohjois-Savo — Pielavesi
Nousiainen, V.
SKVR XIII2 6083.
30%
1934
Etelä-Karjala — Vuoksenranta
Haltsonen, Sulo
JR 21936
30%
1909
Varsinais-Suomi — Salo
Kaltiala, J. P.
JR 69844
30%
1932
Keski-Suomi — Pihtipudas
Saarijärven yhteiskoulu
JR 69528
30%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
SKVR XII1 1713.
30%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 39309
30%
1962
Etelä-Pohjanmaa — Lapua
Leppisalo, Eila
SKVR IX1 901.
30%
1914
Häme — Kärkölä
Aaltonen, Esko
SKVR IX1 919.
30%
1908
Häme — Korpilahti
Kotikoski, J. W.
SKVR XII1 1710.
30%
1910
Pohjois-Pohjanmaa — Ii
Hiivala, J.
SKVR X1 1171.
30%
1931
Satakunta — Ikaalinen
Pohjankanervo, T.
JR 06437
30%
1938
Etelä-Pohjanmaa — Isokyrö
Hautala, Jouko
JR 09472
30%
1922
Keski-Suomi — Vesanto
Huttunen, Alma
SKVR XI 61.
30%
1886
Etelä-Pohjanmaa — Laihia
Etelä-Pohjanmaan Nuorisoseura
JR 40055
30%
1964
Pohjois-Pohjanmaa — Hailuoto
Lohi, Veera
JR 17322
30%
1962
Pohjois-Karjala — Eno
Härkönen, Olavi
SKVR IX1 916.
30%
1913
Häme — Heinola
Kekkonen, V.
JR 70696
30%
1932
Keski-Suomi — Kannonkoski
Saarijärven yhteiskoulu
JR 73194
30%
1935
Etelä-Pohjanmaa — Kauhava
Salokannel, Tyyne
SKVR XIV 1222.
30%
1937
Uusimaa — Kymi
Oksman, Juho
JR 06913
30%
1938
Pohjois-Pohjanmaa — Oulu
Heikkilä, Heimo
JR 69690
30%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
SKVR IX2 81.
29%
1913
Keski-Suomi — Saarijärvi
Koskenjaakko, Anshelm
JR 80084
29%
1933
Etelä-Pohjanmaa — Ylistaro
Tornion alakouluseminaari
JR 70786
29%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
SKVR XI 73.
29%
1932
Etelä-Pohjanmaa — Halsua
Vuorela, Toivo
JR 55125
29%
1962
Satakunta — Tyrvää
Pentti, Elsa
JR 69691
29%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 60933
29%
1962
Etelä-Karjala — Kivennapa
Pulliainen, Liina
JR 70738
29%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 79696
29%
1957
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Uukuniemi
Toiviainen, Eino
SKVR XII1 1753.
29%
1915
Peräpohjola — Sodankylä
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR VII3 3855.
29%
1908
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Impilahti
Härkönen, Jaakko
SKVR X1 1173.
29%
1892
Satakunta — Vesilahti
Helsingin Suomalainen normaalilyseon toverikunta
JR 30243
29%
1965
Etelä-Karjala — Antrea
Kukkonen, Väinö
SKVR XI 2520.
29%
1890
Etelä-Pohjanmaa — Ylihärmä
Takala, E. E.
JR 70745
29%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 69640
29%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
SKVR IX2 85.
28%
1909
Keski-Suomi — Viitasaari
Österberg, Maria
SKVR X1 597.
28%
1930
Satakunta — Karvia
Kaukamaa, L.
JR 63979
28%
1957
Etelä-Pohjanmaa — Vimpeli
Railonsala, Artturi
SKVR VI1 1708.
28%
1918
Etelä-Savo — Kangasniemi
Kuitunen, Oskari
JR 53318
28%
1936
Etelä-Pohjanmaa — Töysä
Peltonen, Erkki
SKVR XI 50.
28%
1889
Etelä-Pohjanmaa — Teuva
Korpela, S.
SKVR XII1 1736.
28%
1915
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XIV 1243.
28%
1936
Uusimaa — Vihti
Halén, Vilho
JR 19528
28%
1936
Etelä-Pohjanmaa — Kauhava
Jussila, Matti
JR 70326
28%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
SKVR IX1 876.
28%
1914
Häme — Iitti
Groundstroem, Kalervo
JR 40118
28%
1965
Pohjois-Pohjanmaa — Hailuoto
Lohi, Veera
JR 63896
28%
1957
Kainuu — Sotkamo
Railonsala, Artturi
JR 00890
28%
1948
Satakunta — Kankaanpää
Alanen, Viljo
JR 80050
28%
1933
Pohjois-Pohjanmaa — Yli-Ii
Tornion alakouluseminaari
SKVR XI 52.
28%
1889
Etelä-Pohjanmaa — Teuva
Korpela, S.
JR 73694
28%
1932
Peräpohjola — Alatornio
Sanakirjasäätiön välityksellä,
JR 06147
28%
1946
Keski-Suomi — Saarijärvi
Harju, Otto
JR 06271
28%
1935
Keski-Suomi — Saarijärvi
Harju, Otto
JR 70600
28%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
SKVR XI 2516.
28%
1918
Etelä-Pohjanmaa — Ilmajoki
Teppo, Hannes
JR 79920
28%
1962
Pohjois-Savo — Kuopio
Tolonen, Saimi
JR 24881
28%
1932
Häme — Jaala
Kauppinen, Eino
JR 80767
28%
1947
Etelä-Pohjanmaa — Alajärvi
Tuomaala, Väinö
JR 08192
28%
1937
Etelä-Pohjanmaa — Töysä
Hietanen, Alma
JR 69804
28%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 08648
27%
1970
Pohjois-Karjala — Rääkkylä
Hirvonen, Aune
SKVR IX1 921.
27%
1915
Häme — Korpilahti
Kotikoski, J. W.
SKVR XIII2 6087.
27%
1932
Etelä-Karjala — Virolahti
Korpela
SKVR VI1 1695.
27%
1933
Etelä-Savo — Lemi
Kohvakka, Toini
SKVR VI1 1712.
27%
1921
Etelä-Savo — Kangasniemi
Kuitunen, Oskari
JR 62197
27%
1948
Etelä-Savo — Virtasalmi
Pöyhönen, Martti
SKVR VIII 1748.
27%
1913
Varsinais-Suomi — Muurla
Saariluoma, Vilho
SKVR XII1 1724.
27%
1920
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XI 75.
27%
1932
Etelä-Pohjanmaa — Lestijärvi
Vuorela, Toivo
SKVR XI 71.
27%
1899
Etelä-Pohjanmaa — Veteli
Koskimies, Ilta
JR 54176
27%
1937
Etelä-Karjala — Äyräpää
Pennanen, Olavi
SKVR XI 68.
27%
1924
Etelä-Pohjanmaa — Kauhava
Salokannel, Tyyne
JR 27446
27%
1936
Pohjois-Karjala — Nurmes
Korhonen, Heikki
JR 31798
27%
1942
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Suistamo
Kärki, Frans
SKVR XIV 1025.
26%
1915
Uusimaa — Lapinjärvi
Salminen, Tyyne
SKVR VIII 1747.
26%
1912
Varsinais-Suomi — Muurla
Saariluoma, Vilho
SKVR XIII2 6073.
26%
1911
Etelä-Karjala — Käkisalmi
Komonen, Antti
JR 64092
26%
1962
Etelä-Pohjanmaa — Teuva
Railonsala, Artturi
JR 70816
26%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
SKVR XIII2 6070.
26%
1935
Etelä-Karjala — Koivisto
Mannonen, Ulla
JR 69978
26%
1932
Keski-Suomi — Pylkönmäki
Saarijärven yhteiskoulu
SKVR VI1 1725.
26%
1925
Pohjois-Savo — Maaninka
Rytkönen, Ahti
SKVR XIV 1029.
26%
1915
Uusimaa — Porvoo mlk
Velho, Osku
JR 51149
26%
1907
Etelä-Pohjanmaa — Kurikka
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 19147
26%
1957
Etelä-Pohjanmaa — Ylihärmä
Jaskari, Kaarina
JR 07659
26%
1962
Etelä-Savo — Rantasalmi
Heiskanen, Aino
JR 73294
26%
1935
Etelä-Pohjanmaa — Kauhava
Salokannel, Tyyne
SKVR VI2 6867.
26%
1890
Etelä-Savo — Lappee
Alava, Vihtori
JR 62149
26%
1948
Etelä-Savo — Juva
Pöyhönen, Martti
SKVR VII3 3861.
26%
1885
Pohjois-Karjala — Pälkjärvi
Kuopion lyseon toverikunta
SKVR VII3 3861 a.
26%
1885
Pohjois-Karjala — Pälkjärvi
Kuopion Isänmaallinen Seura
SKVR XII1 1725.
25%
1920
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XIV 1220.
25%
1916
Uusimaa — Kymi
Husu, Anni
SKVR VI1 1704.
25%
1913
Etelä-Savo — Mäntyharju
Kantele, Toini
SKVR XII1 1709.
25%
1916
Pohjois-Pohjanmaa — Kiiminki
Paulaharju, Aili
JR 69676
25%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 69581
25%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 73324
25%
1935
Etelä-Pohjanmaa — Kauhava
Salokannel, Tyyne
JR 73329
25%
1935
Etelä-Pohjanmaa — Kauhava
Salokannel, Tyyne
SKVR XI 2517.
25%
1883
Etelä-Pohjanmaa — Laihia
Tarkkanen, Matti
SKVR XIII4 11962.
25%
1936
Etelä-Karjala — Rautu
Pennanen, Olavi
JR 80380
25%
1934
Etelä-Savo; Pohjois-Savo; Pohjois-Karjala
Tuntematon kerääjä N
JR 09530
25%
1962
Pohjois-Savo — Kiuruvesi
Huttunen, Tyyne
SKVR XIII4 11813.
25%
1936
Etelä-Karjala — Koivisto
Mannonen, Ulla
SKVR XIII4 11819.
24%
1938
Etelä-Karjala — Kirvu
Kymäläinen, Ensio
SKVR XI 2518.
24%
1910
Etelä-Pohjanmaa — Isokyrö
Penttala, Viljo
JR 40104
24%
1964
Pohjois-Pohjanmaa — Utajärvi
Lohi, Veera
JR 06274
24%
1935
Keski-Suomi — Saarijärvi
Harju, Otto
JR 19489
24%
1962
Etelä-Karjala — Muolaa
Jussila, Hilma
SKVR XI 49.
24%
1904
Etelä-Pohjanmaa — Isojoki
Munck, Edv.
SKVR VI1 1698.
24%
1933
Etelä-Savo — Lappee
Kohvakka, Toini
SKVR IX2 74.
24%
1913
Keski-Suomi — Petäjävesi
Koskenjaakko, Anshelm
JR 69427
24%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 69473
24%
1932
Keski-Suomi — Rautalampi
Saarijärven yhteiskoulu
SKVR XI 66.
24%
1908
Etelä-Pohjanmaa — Kauhava
Alanen, Yrjö
JR 64266
24%
1968
Peräpohjola — Ranua
Railonsala, Artturi
SKVR VI1 1707.
24%
1913
Etelä-Savo — Kerimäki
Hänninen, Laina
SKVR VI2 6868.
24%
1890
Etelä-Savo — Lappee
Alava, Vihtori
SKVR X2 3671.
24%
1931
Satakunta — Kihniö
Pohjankanervo, T.
SKVR XI 2519.
23%
1890
Etelä-Pohjanmaa — Ylihärmä
Takala, E. E.
JR 72707
23%
1913
Satakunta — Eräjärvi
Salo, Aukusti
SKVR IX1 875.
23%
1914
Häme — Iitti
Groundstroem, Kalervo
JR 50188
23%
1953
Etelä-Pohjanmaa — Peräseinäjoki
Pahkala, Rauha
SKVR XI 98.
23%
1904
Etelä-Pohjanmaa — Isojoki
Munck, Edv.
JR 21280
23%
1910
Varsinais-Suomi — Uskela
Kallio, Niilo
SKVR VI1 1723.
23%
1925
Pohjois-Savo — Maaninka
Rytkönen, Ahti
JR 13328
23%
1939
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Soanlahti
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
SKVR XI 55.
23%
1932
Etelä-Pohjanmaa — Kuortane
Luukko, F. A.
SKVR XIV 1024.
23%
1915
Uusimaa — Lapinjärvi
Salminen, Tyyne
JR 27182
23%
1954
Etelä-Karjala — Uusikirkko Vpl.
Kontunen, Alma
SKVR VI2 6757.
23%
1934
Etelä-Savo — Lappee
Kohvakka, Toini
JR 63382
23%
1938
Etelä-Pohjanmaa — Lapväärtti
Railonsala, Artturi
SKVR XII1 1720.
23%
1915
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR X1 1168.
23%
1930
Satakunta — Siikainen
Helomaa, Kyllikki
SKVR VI1 1701.
22%
1913
Etelä-Savo — Mäntyharju
Kantele, Toini
JR 06849
22%
1936
Satakunta — Hämeenkyrö
Heikkilä, Heimo
JR 35207
22%
1926
Häme — Jaala
Lahti, Erkki
SKVR XI 74.
22%
1932
Etelä-Pohjanmaa — Lestijärvi
Vuorela, Toivo
JR 68267
22%
1962
Etelä-Pohjanmaa — Alavus
Ruismäki, Lempi
SKVR IX1 888.
22%
1913
Häme — Jämsä
Sinisalo, Anni
JR 44786
22%
1924
Häme — Koskenpää
Myrsky, Vilho
SKVR X1 615.
22%
1906
Satakunta — Eräjärvi
Tyyskä, Eino
SKVR XIII2 6069.
22%
1935
Etelä-Karjala — Koivisto
Kansanen, Erkki
SKVR XIII2 6075.
22%
1933
Etelä-Karjala — Kurkijoki
Haltsonen, Sulo
JR 50334
22%
1928
Keski-Suomi — Rautalampi
Pakarinen, Elvi
JR 79828
22%
1954
Etelä-Karjala — Koivisto
Tokonautio, Ella
JR 05847
22%
1935
Etelä-Karjala — Koivisto
Haltsonen, Sulo
JR 70635
22%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
SKVR IX1 902.
22%
1914
Häme — Kärkölä
Aaltonen, Esko
JR 70940
22%
1929
Etelä-Pohjanmaa
Saari, Kustaa
SKVR VI1 1706.
22%
1914
Etelä-Savo — Ristiina
Toivonen, Yrjö
SKVR XIV 1229.
21%
1909
Uusimaa — Askola
Tyyskä, J.
SKVR XIV 1247.
21%
1932
Uusimaa — Pusula
Renlund, T.
SKVR XI 54.
21%
1932
Etelä-Pohjanmaa — Kuortane
Luukko, F. A.
JR 69805
21%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
SKVR IX2 76.
21%
1914
Keski-Suomi — Jyväskylä mlk
Loukola, Ludvig
JR 71640
21%
1962
Häme — Koskenpää
Sahila, Sulo
JR 54383
21%
1937
Etelä-Karjala — Muolaa
Pennanen, Olavi
JR 18368
21%
1934
Etelä-Karjala — Kurkijoki
Immonen, Katri
JR 43100
21%
1936
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Sortavala mlk
Moilanen, Matti
JR 69904
21%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 81185
21%
1936
Etelä-Pohjanmaa — Vimpeli
Tuomela, Ilmari
JR 40629
21%
1962
Uusimaa — Pusula
Lusenius, Ida
JR 35163
21%
1951
Keski-Suomi — Pylkönmäki
Lahden kansanopiston oppilaat,
SKVR XIII4 11806.
21%
1905
Etelä-Karjala — Uusikirkko Vpl.
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 70211
21%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 50951
21%
1902
Etelä-Pohjanmaa — Kurikka
Paulaharju, Samuli ja Jenny
SKVR XIV 1023.
20%
1886
Uusimaa — Anjala
Tyyskä, J.
JR 09239
20%
1936
Etelä-Pohjanmaa — Halsua
Hotakainen, Eino
JR 20850
20%
1936
Pohjois-Karjala — Pälkjärvi
Kaasinen, Isak
JR 27180
20%
1954
Etelä-Karjala — Uusikirkko Vpl.
Kontunen, Alma
SKVR XIV 1020.
20%
1910
Uusimaa — Vehkalahti
Uski, Anton
SKVR XIV 1224.
20%
1906
Uusimaa — Elimäki
Heporauta, F. A.
SKVR XIV 1252.
20%
1935
Uusimaa — Inkoo
Vesa, Maria
JR 66757
20%
1965
Häme — Janakkala
Ratia, Mildred
JR 07172
20%
1935
Pohjois-Savo — Tervo
Heimonen, Anni
SKVR XIV 1221.
20%
1916
Uusimaa — Kymi
Husu, Anni
SKVR XIV 1223.
20%
1893
Uusimaa — Anjala
Holstén, Edv.
JR 01816
20%
1935
Kainuu — Suomussalmi
Alopaeus, Aulis
JR 54447
19%
1937
Etelä-Karjala — Muolaa
Pennanen, Olavi
JR 73169
19%
1935
Etelä-Pohjanmaa — Kauhava
Salokannel, Tyyne
SKVR XIII2 6072.
19%
1932
Etelä-Karjala — Räisälä
Tenhonen
JR 40630
19%
1962
Uusimaa — Pusula
Lusenius, Ida
JR 31586
19%
1937
Metsäsuomalaisten alue — Nyskoga
Kärki, Frans
JR 19368
19%
1935
Pohjois-Pohjanmaa — Vihanti
Junttila, M. A.
JR 27201
19%
1957
Etelä-Karjala — Uusikirkko Vpl.
Kontunen, Alma
SKVR XIV 1233.
19%
1915
Uusimaa — Mäntsälä
Louhe, Lempi
JR 08786
19%
1963
Häme — Jämsä
Hirvonen, Maire
JR 73320
19%
1935
Etelä-Pohjanmaa — Kauhava
Salokannel, Tyyne
JR 76125
18%
1936
Satakunta — Vilppula
Sorsa, Elma
JR 46280
18%
1892
Etelä-Pohjanmaa — Ilmajoki
Nurmio, M.
SKVR VII2 3680.
18%
1908
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Korpiselkä
Mikkonen, Ida
JR 38948
18%
1939
Pohjois-Karjala — Kitee
Leinonen, Janne
JR 48729
18%
1954
Etelä-Savo — Luumäki
Paarmo, Maire
SKVR XII1 1716.
18%
1920
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 20432
18%
1938
Viena — Kontokki
Jyrinoja, Vasili
SKVR VI2 6866.
18%
1890
Etelä-Savo — Lappee
Alava, Vihtori
SKVR XIII2 6080.
18%
1935
Etelä-Karjala — Kirvu
Kirvun Tietävälän nuorisoseuran arkisto
JR 33386
18%
1951
Etelä-Karjala — Sakkola
Kärki, Frans
JR 13327
18%
1939
Satakunta — Ähtäri
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
SKVR XII1 1706.
18%
1930
Pohjois-Pohjanmaa — Hailuoto
Virkkunen, Aili
JR 08627
17%
1963
Pohjois-Karjala — Rääkkylä
Hirvonen, Aune
JR 73215
17%
1935
Etelä-Pohjanmaa — Kauhava
Salokannel, Tyyne
JR 06498
17%
1939
Viena — Kontokki
Hautala, Jouko
JR 73189
17%
1935
Etelä-Pohjanmaa — Kauhava
Salokannel, Tyyne
JR 06846
17%
1936
Satakunta — Hämeenkyrö
Heikkilä, Heimo
SKVR XIII2 5807.
16%
1837
Etelä-Karjala
Lönnrot, Elias
JR 05482
16%
1957
Etelä-Karjala — Räisälä
Haikonen, Aino
SKVR IX1 824.
16%
1913
Häme — Hausjärvi
Sykäri, Hilma
SKVR XIII2 6062.
16%
1932
Etelä-Karjala — Pyhäjärvi Vpl.
Haltsonen, Sulo
SKVR XIII4 11807.
16%
1937
Etelä-Karjala — Uusikirkko Vpl.
Mannonen, Ulla
SKVR XIII4 11816.
16%
1936
Etelä-Karjala — Hiitola
Mannonen, Ulla
SKVR XIII4 11821.
16%
1938
Etelä-Karjala — Säkkijärvi
Mannonen, Ulla
JR 16539
16%
1943
Häme — Lammi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 40937
16%
1954
Pohjois-Karjala — Tuupovaara
Määttänen, Vieno
JR 63535
16%
1939
Satakunta — Nokia
Railonsala, Artturi
JR 70988
16%
1929
Etelä-Pohjanmaa
Saari, Kustaa
JR 69947
16%
1932
Keski-Suomi — Karstula
Saarijärven yhteiskoulu
SKVR XIV 1296.
16%
1893
Uusimaa — Vehkalahti
Rytkönen, Antti
JR 79812
16%
1922
Keski-Suomi — Saarijärvi
Toivonen, Yrjö
SKVR XIII2 6074.
16%
1935
Etelä-Karjala — Kaukola
Väänänen, Jorma
JR 69625
16%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 73287
15%
1935
Etelä-Pohjanmaa — Kauhava
Salokannel, Tyyne
JR 63538
15%
1939
Satakunta — Nokia
Railonsala, Artturi
JR 63612
15%
1939
Satakunta — Nokia
Railonsala, Artturi
SKVR XIII2 6065.
15%
1903
Etelä-Karjala — Uusikirkko Vpl.
Paulaharju, Samuli ja Jenny
SKVR XIV 1240.
15%
1915
Uusimaa — Tuusula
Lindstedt, Armas
SKVR XI 67.
15%
1908
Etelä-Pohjanmaa — Kauhava
Alanen, Yrjö
SKVR VI1 1697.
15%
1933
Etelä-Savo — Lappee
Kohvakka, Toini
SKVR IX1 889.
14%
1888
Häme — Jämsä
Lilius, Lilli
SKVR XI 2656.
14%
1886
Etelä-Pohjanmaa — Laihia
Tarkkanen, Matti
SKVR XIV 1244.
14%
1892
Uusimaa — Vihti
Alava, Vihtori
SKVR IX1 822.
14%
1914
Häme — Hausjärvi
Aaltonen, Esko
JR 28235
14%
1930
Etelä-Savo — Mäntyharju
Koskimies, A. V.
JR 50515
14%
1936
Pohjois-Pohjanmaa — Ii
Palukka, Fiina
JR 61624
14%
1936
Kainuu — Pudasjärvi
Putaala, Martti
SKVR VI1 1705.
14%
1914
Etelä-Savo — Ristiina
Toivonen, Yrjö
SKVR X1 1172.
14%
1924
Satakunta — Honkajoki
Hirsikoski, Anna
SKVR XII1 1707.
13%
1930
Pohjois-Pohjanmaa — Hailuoto
Virkkunen, Aili
SKVR IX1 868.
13%
1914
Häme — Asikkala
Aaltonen, Esko
SKVR IX1 869.
13%
1914
Häme — Hollola
Aaltonen, Esko
SKVR IX2 78.
13%
1913
Keski-Suomi — Laukaa
Kaukoranta, Toivo
JR 04347
13%
1921
Etelä-Karjala — Säkkijärvi
Haapasalo, Jalmari
JR 31643
13%
1937
Itä- ja Pohjois-Inkeri — Keltto
Kärki, Frans
JR 73691
13%
1929
Kainuu — Pudasjärvi
Sanakirjasäätiön välityksellä,
JR 26811
12%
1936
Pohjois-Savo — Sonkajärvi
Koljonen, Anni
JR 25976
12%
1884
Keski-Suomi — Jyväskylä
Kinnunen, A.
JR 10261
12%
1925
Häme — Kalvola
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 59490
12%
1935
Kainuu — Pudasjärvi
Pihlaja, Maria
SKVR IX1 862.
12%
1913
Häme — Asikkala
Vanamo, Hilma
SKVR IX2 83.
11%
1913
Keski-Suomi — Saarijärvi
Kaukoranta, Toivo
SKVR IX1 884.
11%
1908
Häme — Längelmäki
Tyyskä, J.
SKVR IX1 823.
11%
1913
Häme — Hausjärvi
Sykäri, Hilma
SKVR IX1 860.
11%
1914
Häme — Asikkala
Aaltonen, Esko
JR 65951
11%
1953
Keski-Suomi — Saarijärvi
Rantanen, Saimi
JR 67600
11%
1932
Uusimaa — Hyvinkää
Renlund, T.
SKVR XIII4 11964.
11%
1936
Etelä-Karjala — Rautu
Pennanen, Olavi
JR 32968
11%
1949
Etelä-Karjala — Uusikirkko Vpl.
Kärki, Frans
SKVR VIII 1749.
11%
1913
Varsinais-Suomi — Maaria
Marjanen, Vilho
SKVR IX1 887.
11%
1913
Häme — Kuorevesi
Mäkelä, A. E.
SKVR X1 622.
11%
1913
Satakunta — Ruovesi
Marjanen, Vilho
SKVR IX4 777.
10%
1909
Keski-Suomi — Viitasaari
Österberg, Maria
SKVR IX1 885.
10%
1886
Häme — Längelmäki
Kinnunen, A.