JR 11477
95%
1933
Satakunta — Huittinen
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
SKVR X1 354.
83%
1920
Satakunta — Kokemäki
Kujonpää, Lyyli
SKVR X1 353.
80%
1921
Satakunta — Kokemäki
Kujonpää, Lyyli
JR 15526
79%
1939
Satakunta — Kauvatsa
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15979
79%
1939
Satakunta — Kauvatsa
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
SKVR X1 352.
78%
1904
Satakunta — Kokemäki
Lempainen, Frans
JR 12382
77%
1933
Satakunta — Kauvatsa
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 63492
77%
1939
Satakunta — Nokia
Railonsala, Artturi
JR 16584
75%
1944
Satakunta — Kauvatsa
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
SKVR X1 361.
73%
1912
Satakunta — Tyrvää
Pakula, Vihtori
SKVR IX1 3285.
70%
1913
Häme — Somero
Vihervaara, Eemeli
SKVR X1 351.
70%
1888
Satakunta — Huittinen
Vakkila, K. F.
SKVR IX1 3304.
69%
1914
Häme — Humppila
Knuutila, Viljo V.
SKVR X1 365.
68%
1912
Satakunta — Lavia
Nurmi, Frans
JR 25549
68%
1935
Satakunta — Kiikka
Kesti, Hilkka
JR 32993
68%
1949
Satakunta — Tyrvää
Kärki, Frans
SKVR X1 375.
67%
1903
Satakunta — Orivesi
Jokinen, Nestor
SKVR X1 355.
67%
1905
Satakunta — Kiikka
Oksa, Vilho
SKVR X1 370.
66%
1889
Satakunta — Pirkkala
Starck, Anni
JR 76156
66%
1889
Satakunta — Pirkkala
Starck, Anni
JR 32314
65%
1928
Satakunta — Vesilahti
Kärki, Frans
SKVR IX1 3297.
65%
1913
Häme — Tammela
Aaltonen, Esko
SKVR VIII 4137.
65%
1914
Varsinais-Suomi — Rusko
Saariluoma, Vilho
SKVR IX1 3293.
64%
1912
Häme — Tammela
Aaltonen, Esko
SKVR X1 347.
64%
1892
Satakunta — Noormarkku
Lindgren, Fredrik
JR 36790
63%
1936
Satakunta — Mouhijärvi
Laitakari, Kaarle
SKVR IX1 3359.
62%
1908
Häme — Korpilahti
Kotikoski, J. W.
JR 63541
61%
1939
Satakunta — Nokia
Railonsala, Artturi
SKVR IX1 3296.
59%
1913
Häme — Tammela
Aaltonen, Esko
SKVR X1 358.
59%
1902
Satakunta — Tyrvää
Kallio, Väinö
SKVR X1 371.
59%
1905
Satakunta — Pirkkala
Virtanen, Väinö
SKVR X1 363.
59%
1893
Satakunta — Mouhijärvi
Laine, T. V.
SKVR X1 357.
58%
1909
Satakunta — Tyrvää
Vihervaara, Eemeli
SKVR VIII 4138.
57%
1909
Varsinais-Suomi — Pöytyä
Vihervaara, Eemeli
SKVR X1 372.
57%
1905
Satakunta — Pirkkala
Virtanen, Väinö
SKVR XII1 3297.
57%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 06862
57%
1936
Satakunta — Hämeenkyrö
Heikkilä, Heimo
SKVR XI 296.
56%
1889
Etelä-Pohjanmaa — Teuva
Korpela, S.
SKVR IX1 3302.
56%
1913
Häme — Tammela
Vihervaara, Eemeli
JR 26680
55%
1921
Häme — Vanaja
Koivumäki, Esteri
JR 33618
55%
1956
Etelä-Karjala — Valkjärvi
Kärki, Frans
JR 60234
55%
1936
Satakunta — Pori mlk
Porin tyttölyseo
JR 59978
55%
1933
Satakunta — Ulvila
Porin tyttölyseo
JR 28825
54%
1962
Satakunta — Pomarkku
Kosonen, Nelly
SKVR X1 356.
54%
1904
Satakunta — Tyrvää
Katajaranta, Kalle
JR 33045
53%
1950
Satakunta — Tyrvää
Kärki, Frans
JR 75577
53%
1936
Häme — Humppila
Sillanpää, Hilda
SKVR IX1 3351.
52%
1913
Häme — Luopioinen
Regnell, Hanna
SKVR IX1 3331.
52%
1914
Häme — Loppi
Aaltonen, Esko
SKVR VI1 2152.
51%
1933
Etelä-Savo — Lemi
Kohvakka, Toini
SKVR X1 364.
51%
1922
Satakunta — Suoniemi
Färm, Katri
SKVR X1 373.
51%
1902
Satakunta — Kangasala
Kallio, Väinö
JR 12485
51%
1933
Satakunta — Kauvatsa
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
SKVR X1 344.
50%
1890
Satakunta — Ulvila
Tuomi, Tuomas
JR 33977
50%
1959
Satakunta — Punkalaidun
Kärki, Frans
JR 55894
50%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 64751
50%
1968
Peräpohjola — Alatornio
Railonsala, Artturi
JR 58564
50%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 3312.
49%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 58209
49%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR IX1 3292.
49%
1909
Häme — Tammela
Vihervaara, Eemeli
JR 55838
49%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 55884
49%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR IX1 3289.
49%
1913
Häme — Jokioinen
Vihervaara, Eemeli
JR 36788
49%
1936
Satakunta — Mouhijärvi
Laitakari, Kaarle
SKVR X1 374.
48%
1883
Satakunta — Kuhmalahti
Lindroos, J.
JR 48355
48%
1953
Pohjois-Karjala — Valtimo
Oulasmaa, Siiri
SKVR IX1 3290.
48%
1913
Häme — Jokioinen
Vihervaara, Eemeli
SKVR X1 349.
47%
1889
Satakunta — Merikarvia
Romppanen, Eevertti
SKVR XII1 3303.
47%
1920
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XIII2 5902.
47%
1935
Etelä-Karjala — Koivisto
Mannonen, Ulla
SKVR X1 343.
47%
1852
Satakunta — Eura
Kahari, K. E.
JR 36789
47%
1936
Satakunta — Mouhijärvi
Laitakari, Kaarle
SKVR XII1 3301.
46%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 33002
46%
1949
Satakunta — Vesilahti
Kärki, Frans
SKVR XII1 3295.
46%
1915
Peräpohjola — Tornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR IX1 3355.
46%
1914
Häme — Nastola
Groundstroem, Kalervo
SKVR XII1 3306.
46%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 55937
46%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 33901
45%
1959
Satakunta — Tyrvää
Kärki, Frans
SKVR XII1 3302.
45%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 3314.
45%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 23469
44%
1954
Häme — Tammela
Karke, Ida
JR 55673
44%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 55546
44%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR IX1 3333.
44%
1914
Häme — Loppi
Aaltonen, Esko
JR 55591
43%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR X1 367.
43%
1890
Satakunta — Kankaanpää
Laiho, Antto
JR 55415
43%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 3308.
43%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR IX1 3349.
43%
1913
Häme — Pälkäne
Leander, M.
JR 55724
43%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 55250
43%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 56273
43%
1919
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR X1 346.
43%
1904
Satakunta — Noormarkku
Koskilahti, Valfr.
SKVR XII1 3316.
43%
1915
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR X1 350.
43%
1911
Satakunta — Alastaro
Vihervaara, Eemeli
JR 55327
43%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR X1 368.
43%
1924
Satakunta — Honkajoki
Hirsikoski, Anna
SKVR X1 360.
42%
1904
Satakunta — Tyrvää
Kullaa, E.
SKVR XII1 3304.
42%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 55555
42%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR X1 1887.
42%
1888
Satakunta — Kangasala
Lilius, Lilli
JR 55624
42%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 3315.
42%
1915
Peräpohjola — Tervola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 69214
42%
1920
Häme — Hattula
Saarento, Iina
JR 55427
42%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 07414
42%
1935
Häme — Loppi
Heino, Arvo
JR 55564
42%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 56284
42%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 55333
42%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR IX1 3286.
41%
1913
Häme — Somero
Vihervaara, Eemeli
SKVR XII1 3322.
41%
1915
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 3329.
41%
1921
Peräpohjola — Muonio
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 55357
41%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR X1 375 α.
41%
1925
Satakunta — Ruovesi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 58330
41%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 58619
41%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 07011
41%
1962
Häme — Pälkäne
Heikkilä, Kyllikki
JR 56304
41%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 58094
41%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 3300.
41%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 58013
41%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 35865
40%
1936
Varsinais-Suomi — Uusikirkko Tl.
Laiho, Lauri
SKVR XII1 3307.
40%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR X1 366.
40%
1913
Satakunta — Suodenniemi
Mattila, Martti
SKVR XII1 3296.
40%
1916
Peräpohjola — Tornio
Tamelander, Sylvi
SKVR XII1 3317.
40%
1915
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 40860
40%
1935
Satakunta — Ruovesi
Luutonen, Ahto
JR 14865
39%
1939
Etelä-Karjala — Jaakkima
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
SKVR X1 362.
39%
1912
Satakunta — Tyrvää
Pakula, Vihtori
JR 64752
39%
1968
Peräpohjola — Alatornio
Railonsala, Artturi
JR 38876
39%
1922
Häme — Riihimäki
Lehtonen, Lempi
JR 55902
39%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 3299.
39%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 3313.
39%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR X1 372 α.
39%
1921
Satakunta — Lempäälä
Helin, Olga
SKVR IX1 3300.
39%
1910
Häme — Tammela
Vihervaara, Eemeli
JR 11156
39%
1932
Etelä-Karjala — Jaakkima
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
SKVR IX1 3322.
38%
1913
Häme — Hattula
Salo, Aukusti
JR 63540
38%
1939
Satakunta — Nokia
Railonsala, Artturi
SKVR XII1 3298.
38%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 3323.
37%
1915
Peräpohjola — Turtola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR X1 369.
37%
1925
Satakunta — Ulvila
Jussila, K. V.
JR 05896
37%
1936
Satakunta — Viljakkala
Hanhijoki, Helmi
SKVR VIII 5110.
37%
1916
Varsinais-Suomi — Pöytyä
Vihervaara, Eemeli
JR 07435
36%
1935
Häme — Joutsa
Heino, Arvo
JR 63542
36%
1939
Satakunta — Nokia
Railonsala, Artturi
SKVR XII1 3310.
35%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 53334
35%
1936
Etelä-Pohjanmaa — Töysä
Peltonen, Erkki
JR 55609
35%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 55657
35%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 3318.
35%
1915
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 63543
35%
1939
Satakunta — Nokia
Railonsala, Artturi
JR 20667
34%
1937
Pohjois-Pohjanmaa — Ii
Kaakinen, Iikka
SKVR XII1 3319.
34%
1920
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 58311
34%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR IX1 3337.
34%
1914
Häme — Hausjärvi
Aaltonen, Esko
SKVR XIV 1008.
34%
1932
Uusimaa — Pusula
Renlund, T.
SKVR IX1 3299.
34%
1913
Häme — Tammela
Vihervaara, Eemeli
SKVR IX1 3287.
34%
1913
Häme — Jokioinen
Nikula, Suoma
SKVR IX1 3311.
34%
1913
Häme — Tyrväntö
Salo, Aukusti
JR 53485
34%
1942
Pohjois-Karjala — Nurmes
Peltonen, Erkki
SKVR XIII4 11140.
33%
1937
Etelä-Karjala — Säkkijärvi
Mannonen, Ulla
SKVR IX1 3294.
33%
1913
Häme — Tammela
Vihervaara, Eemeli
JR 33057
32%
1950
Satakunta — Viljakkala
Kärki, Frans
JR 10249
32%
1925
Häme — Sääksmäki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
SKVR IX1 3332.
32%
1914
Häme — Loppi
Aaltonen, Esko
JR 10187
31%
1925
Häme — Pälkäne
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
SKVR XII1 3309.
31%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 56050
31%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 39906
30%
1937
Satakunta — Huittinen
Lintunen, Suoma
SKVR XI 297.
30%
1889
Etelä-Pohjanmaa — Teuva
Korpela, S.
JR 55984
30%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 46425
30%
1900
Häme — Hämeenlinna
Nyman, E.
JR 33952
30%
1959
Satakunta — Alastaro
Kärki, Frans
SKVR XIII4 11654.
29%
1937
Etelä-Karjala — Saari
Naukkarinen, Eino
SKVR X1 348.
28%
1889
Satakunta — Noormarkku
Ollinen, J. F.
SKVR IX1 3316.
28%
1914
Häme — Hattula
Salo, Aukusti
JR 80864
28%
1948
Etelä-Pohjanmaa — Lapua
Tuomaala, Väinö
SKVR X1 359.
28%
1903
Satakunta — Tyrvää
Kullaa, E.
JR 55863
28%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 39602
26%
1937
Pohjois-Savo — Iisalmi
Lindman, Yrjö
JR 58407
26%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 56389
26%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 3311.
26%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 07532
25%
1936
Häme — Janakkala
Heino, Arvo
JR 56455
24%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 3305.
24%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 58256
23%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 58368
23%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR IX1 3357.
22%
1891
Häme — Längelmäki
Tunkelo, E. A.
SKVR IX1 3334.
22%
1914
Häme — Loppi
Aaltonen, Esko
SKVR VIII 4139.
22%
1909
Varsinais-Suomi — Pöytyä
Vihervaara, Eemeli
SKVR VII3 3815.
22%
1914
Pohjois-Karjala — Nurmes
Laitinen, M.
SKVR VII3 3813.
21%
1906
Pohjois-Karjala — Kontiolahti
Hyvärinen, E. J.
SKVR IX1 3338.
21%
1914
Häme — Kärkölä
Aaltonen, Esko
JR 50471
20%
1964
Peräpohjola — Tervola
Palosaari, Selina
JR 64747
20%
1968
Peräpohjola — Alatornio
Railonsala, Artturi
JR 82212
20%
1920
Häme — Sääksmäki
Valmu, Aune
SKVR XII1 3331.
19%
1915
Peräpohjola — Sodankylä
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR IX1 3330.
19%
1913
Häme — Janakkala
Salo, Aukusti
SKVR XIV 999.
19%
1932
Uusimaa — Vihti
Ollila, Reino
SKVR XII1 3328.
19%
1915
Peräpohjola — Kemijärvi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 3335.
19%
1915
Peräpohjola — Sodankylä
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 56479
19%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 57305
19%
1932
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 57318
19%
1932
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 57903
19%
1932
Peräpohjola — Sodankylä
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 63416
19%
1939
Satakunta — Nokia
Railonsala, Artturi
SKVR XIV 2233.
18%
1888
Uusimaa — Vihti
Österberg, Mathilda
JR 10653
18%
1932
Pohjois-Pohjanmaa — Oulu
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15850
18%
1939
Pohjois-Pohjanmaa — Oulu
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 35083
18%
1930
Häme — Lahti
Lahden kansanopiston oppilaat,
JR 56921
18%
1932
Peräpohjola — Kemijärvi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 57281
18%
1932
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XIV 1003.
18%
1903
Uusimaa — Pyhäjärvi Ul
Hemmi, K.
SKVR XIV 1283.
18%
1915
Uusimaa — Mäntsälä
Louhe, Lempi
SKVR XII1 3333.
17%
1915
Peräpohjola — Sodankylä
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 39668
17%
1937
Satakunta — Eräjärvi
Lindström, Laina
SKVR XII1 3330.
17%
1915
Peräpohjola — Sodankylä
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 06906
17%
1938
Pohjois-Pohjanmaa — Oulu
Heikkilä, Heimo
SKVR XII1 3325.
17%
1915
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 56912
17%
1932
Peräpohjola — Kemijärvi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 57923
17%
1932
Peräpohjola — Sodankylä
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 80245
17%
1948
Peräpohjola — Ylitornio
Tuira, Teuvo
SKVR XII1 3292.
17%
1915
Pohjois-Pohjanmaa — Kalajoki
Mäkelä, Matti
JR 44499
17%
1954
Pohjois-Pohjanmaa — Oulu
Mustonen, Kerttu
JR 78764
17%
1959
Pohjois-Pohjanmaa — Merijärvi
Tervonen, Viljo
SKVR VI1 2669.
16%
1913
Etelä-Savo — Mäntyharju
Kantele, Toini
JR 56847
16%
1932
Peräpohjola — Kemijärvi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 16485
16%
1943
Pohjois-Pohjanmaa — Kalajoki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
SKVR XIV 997.
16%
1932
Uusimaa — Vihti
Enäjärvi-Haavio, Elsa
SKVR XII1 3320.
15%
1920
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 39989
15%
1962
Pohjois-Pohjanmaa — Oulunsalo
Lohi, Veera
JR 57931
15%
1932
Peräpohjola — Sodankylä
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 57737
15%
1932
Peräpohjola — Turtola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 3321.
15%
1920
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 56989
15%
1932
Peräpohjola — Kemijärvi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 3324.
15%
1915
Peräpohjola — Turtola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII2 8408.
15%
1921
Peräpohjola — Turtola
Paulaharju, Samuli ja Jenny
SKVR XIV 1285.
15%
1913
Uusimaa — Nurmijärvi
Kantele, Toini
JR 56949
15%
1932
Peräpohjola — Kemijärvi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 56838
14%
1932
Peräpohjola — Kemijärvi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 57730
14%
1932
Peräpohjola — Turtola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR IX1 2547.
12%
1910
Häme — Ypäjä
Salonen, S.