JR 10697
100%
1932
Häme — Riihimäki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12598
97%
1933
Häme — Lahti
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11105
92%
1932
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12089
92%
1933
Uusimaa — Lohja
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12206
92%
1933
Häme — Lahti
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13762
92%
1939
Häme — Lahti
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15261
92%
1939
Uusimaa — Lohja
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15954
92%
1939
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14768
91%
1939
Uusimaa — Elimäki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13469
90%
1939
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 40333
90%
1915
Satakunta — Tampere
Loukola, Ludvig
JR 16023
89%
1943
Häme — Tuulos
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12566
88%
1933
Häme — Janakkala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11260
87%
1932
Uusimaa — Helsinki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 83860
87%
1922
Uusimaa — Helsinki
Vuorio, Toini
JR 11023
87%
1932
Uusimaa — Elimäki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11578
86%
1933
Uusimaa — Mäntsälä
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13537
86%
1939
Uusimaa — Mäntsälä
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11616
85%
1933
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13358
85%
1939
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12207
85%
1933
Häme — Lahti
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13763
85%
1939
Häme — Lahti
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 21202
84%
1927
Satakunta — Kokemäki
Kallio, Kaarlo
JR 15421
84%
1939
Häme — Janakkala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11382
84%
1933
Häme — Asikkala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14479
84%
1939
Häme — Asikkala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
SKVR VII3 4150.
83%
1924
Pohjois-Karjala — Kontiolahti
Niittylahden kansanopisto
JR 11086
83%
1932
Häme — Kuorevesi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14828
83%
1939
Häme — Kuorevesi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 69218
83%
1920
Häme — Hattula
Saarento, Iina
JR 15669
83%
1939
Uusimaa — Helsinki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13340
83%
1939
Häme — Riihimäki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15318
83%
1939
Häme — Tuulos
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 26193
82%
1962
Häme — Hämeenlinna
Kivi, Meri
JR 03545
82%
1932
Uusimaa — Helsinki
Enäjärvi-Haavio, Elsa
JR 10540
82%
1932
Keski-Suomi — Vesanto
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 10569
82%
1932
Häme — Lahti
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 10578
82%
1932
Uusimaa — Lohja
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 10828
82%
1932
Häme — Asikkala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 10841
82%
1932
Uusimaa — Mäntsälä
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 10959
82%
1932
Etelä-Savo — Joroinen
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11001
82%
1932
Uusimaa — Hyvinkää
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11229
82%
1932
Etelä-Karjala — Viipuri
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14108
82%
1939
Uusimaa — Mäntsälä
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14167
82%
1939
Keski-Suomi — Vesanto
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14177
82%
1939
Uusimaa — Lohja
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14687
82%
1939
Uusimaa — Hyvinkää
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14875
82%
1939
Etelä-Karjala — Viipuri
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15379
82%
1939
Häme — Lahti
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15715
82%
1939
Etelä-Savo — Joroinen
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15905
82%
1939
Häme — Asikkala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 46354
82%
1915
Uusimaa — Sammatti
Nyberg, Väinö ja Ylänne, Yrjö
JR 11035
82%
1932
Häme — Urjala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12112
81%
1933
Häme — Pälkäne
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12719
81%
1933
Häme — Hollola
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11461
81%
1933
Uusimaa — Helsinki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15250
81%
1939
Uusimaa — Helsinki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12885
81%
1933
Häme — Riihimäki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15731
81%
1939
Etelä-Pohjanmaa — Kauhajoki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12090
80%
1933
Uusimaa — Lohja
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15262
80%
1939
Uusimaa — Lohja
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 10823
80%
1932
Varsinais-Suomi — Parainen
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 04948
79%
1934
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Salmi
Haavio, Martti
JR 10794
79%
1932
Varsinais-Suomi — Laitila
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 10987
79%
1932
Häme — Janakkala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11319
79%
1932
Häme — Kalvola
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11728
79%
1933
Häme — Kuusankoski
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14071
79%
1939
Varsinais-Suomi — Laitila
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15012
79%
1939
Häme — Kuusankoski
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15855
79%
1939
Häme — Janakkala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15867
79%
1939
Varsinais-Suomi — Parainen
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 43589
79%
1910
Satakunta — Punkalaidun
Moisio, Hilja
JR 46210
79%
1910
Satakunta — Eurajoki
Nurmi, Frans
JR 47514
79%
1926
Varsinais-Suomi — Kemiö
Okkola, T. E.
JR 49603
79%
1956
Uusimaa — Helsingin pitäjä
Paavolainen, Oma Martti
JR 14355
79%
1939
Häme — Jämsä
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11270
79%
1932
Häme — Vanaja
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12751
79%
1933
Häme — Toijala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14588
79%
1939
Häme — Toijala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14817
79%
1939
Häme — Vanaja
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12193
79%
1933
Satakunta — Kokemäki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13750
79%
1939
Satakunta — Kokemäki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 17374
79%
1907
Etelä-Savo — Puumala
Heporauta, F. A.
JR 14110
79%
1939
Häme — Lahti
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 10422
79%
1932
Satakunta — Tampere
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14056
79%
1939
Satakunta — Tampere
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 70190
79%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 11305
79%
1932
Satakunta — Kangasala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15656
79%
1939
Satakunta — Kangasala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 51195
79%
1909
Etelä-Karjala — Kaukola
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 39648
78%
1915
Uusimaa — Tuusula
Lindstedt, Armas
JR 26132
78%
1928
Etelä-Pohjanmaa — Veteli
Kivelä, Iida
JR 14975
78%
1939
Uusimaa — Mäntsälä
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12019
77%
1933
Häme — Tuulos
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11326
77%
1932
Etelä-Pohjanmaa — Kauhajoki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 65980
77%
1953
Keski-Suomi — Saarijärvi
Rantanen, Saimi
JR 15070
77%
1939
Häme — Hollola
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14014
77%
1939
Satakunta — Nakkila
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11952
76%
1933
Varsinais-Suomi — Perniö
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 17426
76%
1924
Varsinais-Suomi — Piikkiö
Häyrinen, Kalle
JR 51220
76%
1909
Etelä-Karjala — Sakkola
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 73501
76%
1944
Häme — Janakkala
Salokannel, Tyyne
JR 22622
76%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 10772
76%
1932
Uusimaa — Helsinki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11939
76%
1933
Satakunta — Rauma
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12976
76%
1933
Häme — Loppi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13624
76%
1939
Häme — Loppi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14189
76%
1939
Uusimaa — Helsinki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14950
76%
1939
Häme — Pälkäne
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15183
76%
1939
Satakunta — Rauma
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15445
76%
1939
Häme — Tyrväntö
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15827
76%
1939
Häme — Koski Hl
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11531
76%
1933
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15772
76%
1939
Häme — Urjala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 08995
76%
1962
Häme — Heinola mlk
Holstila, Liisa
JR 15749
76%
1939
Keski-Suomi — Saarijärvi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 70379
75%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 00032
75%
1962
Uusimaa — Helsingin pitäjä
Aalto, Anna-Liisa
JR 40720
75%
1932
Etelä-Pohjanmaa — Lehtimäki
Luukko, F. A.
JR 12815
75%
1933
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11145
75%
1932
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Sortavala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11492
75%
1933
Uusimaa — Mäntsälä
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14858
75%
1939
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Sortavala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 21005
75%
1909
Varsinais-Suomi — Uskela
Kallio, Ilmari
JR 00056
74%
1962
Uusimaa — Helsingin pitäjä
Aalto, Anna-Liisa
JR 12130
74%
1933
Satakunta — Tottijärvi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14960
74%
1939
Satakunta — Tottijärvi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
SKVR XII1 2813.
74%
1915
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 10466
74%
1932
Häme — Riihimäki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 56962
74%
1932
Peräpohjola — Kemijärvi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 10549
74%
1932
Satakunta — Sahalahti
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 48924
74%
1954
Häme — Heinola mlk
Paavolainen, Oma Martti
JR 16881
74%
1944
Häme — Orimattila
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15422
74%
1939
Häme — Janakkala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 43926
74%
1913
Varsinais-Suomi — Uskela
Moision kansakoulu
SKVR XII1 2816.
74%
1915
Peräpohjola — Kemijärvi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 66901
73%
1935
Etelä-Karjala — Räisälä
Räty, Tyyne
JR 11976
73%
1933
Varsinais-Suomi — Turku
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12069
73%
1933
Uusimaa — Hyvinkää
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13559
73%
1939
Varsinais-Suomi — Turku
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 81739
73%
1926
Etelä-Karjala — Johannes
Uuraan yhteiskoulun toverikunta
JR 67840
73%
1921
Etelä-Savo — Sääminki
Rissanen, Santeri
JR 11416
73%
1933
Häme — Forssa
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 21542
72%
1893
Etelä-Karjala — Muolaa
Kallio, Pekka
JR 56378
72%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 16200
72%
1943
Satakunta — Rauma
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11493
72%
1933
Uusimaa — Mäntsälä
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13874
72%
1939
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14976
72%
1939
Uusimaa — Mäntsälä
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 35138
72%
1935
Häme — Lahti
Lahden kansanopiston oppilaat,
JR 15300
72%
1939
Etelä-Pohjanmaa — Ylistaro
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14264
72%
1939
Häme — Forssa
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12920
72%
1933
Häme — Tyrväntö
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 08862
72%
1910
Pohjois-Savo — Kuopio
Hoffrén, J.
JR 22265
72%
1935
Varsinais-Suomi — Halikko
Kantola, Kaisa
JR 16227
72%
1943
None
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12302
72%
1933
Etelä-Savo — Joutseno
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 82786
72%
1920
Uusimaa — Tuusula
Vikström, Rauha
JR 22816
72%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 84451
71%
1962
Satakunta — Ruovesi
Ylämäkipää, Katri
JR 12797
71%
1933
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 22526
71%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 22593
71%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 22645
71%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 49057
71%
1955
Uusimaa — Anjala
Paavolainen, Oma Martti
JR 81235
71%
1962
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Sortavala
Tuomola, Marjatta
JR 83308
71%
1964
Etelä-Karjala — Rautu
Virtanen, Leea
JR 70041
71%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 80038
71%
1933
Pohjois-Pohjanmaa — Yli-Ii
Tornion alakouluseminaari
JR 17346
71%
1907
Häme — Hollola
Heporauta, F. A.
JR 43957
71%
1913
Varsinais-Suomi — Uskela
Moision kansakoulu
JR 10505
71%
1932
Häme — Koski Hl
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 17088
71%
1912
Varsinais-Suomi — Vehmaa
Hänninen, Laina
JR 12814
71%
1933
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14034
71%
1939
Häme — Riihimäki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 22127
70%
1913
Etelä-Savo — Mäntyharju
Kantele, Toini
JR 51210
70%
1909
Etelä-Karjala — Pyhäjärvi Vpl.
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 40299
70%
1915
Uusimaa — Mäntsälä
Louhe, Lempi
JR 11953
70%
1933
Varsinais-Suomi — Perniö
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15712
70%
1939
Häme — Kalvola
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
SKVR XII1 2803.
70%
1915
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 44143
70%
1913
Varsinais-Suomi — Uskela
Moision kansakoulu
JR 51545
70%
1930
Etelä-Pohjanmaa — Veteli
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 10482
70%
1932
Etelä-Savo — Mikkeli mlk
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11639
70%
1933
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11977
70%
1933
Varsinais-Suomi — Turku
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13397
70%
1939
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13560
70%
1939
Varsinais-Suomi — Turku
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14024
70%
1939
Etelä-Savo — Mikkeli mlk
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15134
70%
1939
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12303
69%
1933
Etelä-Savo — Lemi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14636
69%
1939
Etelä-Savo — Heinävesi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15281
69%
1939
Uusimaa — Hyvinkää
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 51175
69%
1909
Etelä-Karjala — Antrea
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 56392
69%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 11666
69%
1933
Häme — Jämsä
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 65476
69%
1968
Peräpohjola — Keminmaa
Railonsala, Artturi
SKVR XII1 2822.
69%
1915
Peräpohjola — Sodankylä
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 00016
69%
1962
Uusimaa — Helsingin pitäjä
Aalto, Anna-Liisa
JR 00037
69%
1962
Uusimaa — Helsingin pitäjä
Aalto, Anna-Liisa
JR 00053
69%
1962
Uusimaa — Helsingin pitäjä
Aalto, Anna-Liisa
JR 00070
69%
1962
Uusimaa — Helsingin pitäjä
Aalto, Anna-Liisa
JR 00083
69%
1962
Uusimaa — Helsingin pitäjä
Aalto, Anna-Liisa
JR 00090
69%
1962
Uusimaa — Helsingin pitäjä
Aalto, Anna-Liisa
JR 50085
69%
1956
Uusimaa — Kotka
Paavolainen, Oma Martti
JR 50123
69%
1956
Häme — Riihimäki
Paavolainen, Oma Martti
JR 50154
69%
1956
Häme — Somero
Paavolainen, Oma Martti
JR 62693
69%
1950
Uusimaa — Kotka
Pöyhönen, Martti
JR 70568
69%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 70631
69%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 70674
69%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 70730
69%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
SKVR XII1 2802.
69%
1920
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 43940
69%
1913
Varsinais-Suomi — Uskela
Moision kansakoulu
JR 70618
69%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 13669
69%
1939
Varsinais-Suomi — Perniö
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 48963
69%
1954
Uusimaa — Helsinki
Paavolainen, Oma Martti
JR 10590
69%
1932
Satakunta — Kangasala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 44109
69%
1913
Varsinais-Suomi — Uskela
Moision kansakoulu
JR 31483
69%
1924
Etelä-Savo — Lappee
Kärävä, Aug.
JR 82919
69%
1963
Etelä-Karjala — Muolaa
Virolainen, Aatu
SKVR VII3 4144.
69%
1908
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Impilahti
Härkönen, Jaakko
JR 22732
69%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 22746
69%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 22808
69%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 22849
69%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 22950
69%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 22975
69%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 22995
69%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 04947
69%
1934
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Salmi
Haavio, Martti
JR 11573
69%
1933
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13468
69%
1939
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14236
69%
1939
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 49348
69%
1955
Satakunta — Multia
Paavolainen, Oma Martti
JR 49791
69%
1956
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Suistamo
Paavolainen, Oma Martti
JR 66556
69%
1946
Pohjois-Savo — Tuusniemi
Räsänen, Otto
JR 70007
69%
1932
Keski-Suomi — Pylkönmäki
Saarijärven yhteiskoulu
JR 70434
69%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 12516
69%
1933
Varsinais-Suomi — Uusikaupunki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14291
69%
1939
Varsinais-Suomi — Uusikaupunki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 18389
68%
1934
Etelä-Karjala — Kurkijoki
Immonen, Katri
JR 11191
68%
1932
Varsinais-Suomi — Paimio
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 73052
68%
1935
Varsinais-Suomi — Uusikaupunki
Salokannel, Tyyne
JR 15650
68%
1939
Satakunta — Juupajoki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 55092
68%
1913
Varsinais-Suomi — Kuusjoki
Pennanen, S.
SKVR VII3 4142.
68%
1924
Pohjois-Karjala — Kiihtelysvaara
Niittylahden kansanopisto
JR 49456
68%
1955
Etelä-Pohjanmaa — Siipyy
Paavolainen, Oma Martti
JR 10941
68%
1932
Etelä-Savo — Pieksämäki mlk
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15244
68%
1939
Etelä-Savo — Pieksämäki mlk
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 70335
68%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 11417
68%
1933
Häme — Forssa
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11062
68%
1932
Satakunta — Juupajoki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 82308
68%
1964
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Impilahti
Vanninen, Aino
JR 12846
67%
1933
Satakunta — Tampere
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13413
67%
1939
Satakunta — Tampere
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 28352
67%
1935
Häme — Hattula
Koskinen, Toivo
JR 22512
67%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 22754
67%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 43717
67%
1913
Varsinais-Suomi — Uskela
Moision kansakoulu
JR 35126
67%
1922
Uusimaa — Nurmijärvi
Lahden kansanopiston oppilaat,
JR 13875
67%
1939
Etelä-Savo — Lemi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 57620
67%
1932
Peräpohjola — Turtola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 09255
67%
1936
Etelä-Pohjanmaa — Halsua
Hotakainen, Eino
JR 12932
67%
1933
Satakunta — Kiikka
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13704
67%
1939
Satakunta — Kiikka
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 55956
67%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 81096
67%
1912
Häme — Hattula
Tuomarila, Kalle
JR 22670
67%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 15570
67%
1939
Uusimaa — Hyvinkää
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 49445
67%
1955
Satakunta — Siikainen
Paavolainen, Oma Martti
JR 44448
67%
1909
Etelä-Pohjanmaa — Lehtimäki
Murtomäki, Kalle
JR 77261
66%
1939
Etelä-Savo — Rantasalmi
Sääski, Sylvi
JR 21364
66%
1914
Varsinais-Suomi — Uskela
Kallio, Niilo
JR 68629
66%
1925
Pohjois-Savo — Maaninka
Rytkönen, Ahti
JR 51763
66%
1930
Etelä-Pohjanmaa — Ylihärmä
Paulaharju, Samuli ja Jenny
SKVR VII3 4151.
66%
1906
Pohjois-Karjala — Polvijärvi
Hyvärinen, E. J.
JR 51247
66%
1909
Etelä-Karjala — Heinjoki
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 10325
66%
1925
Häme — Orimattila
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 69911
66%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
SKVR XII1 2817.
66%
1920
Peräpohjola — Kemijärvi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 11774
66%
1933
Satakunta — Nakkila
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14385
66%
1939
Satakunta — Nakkila
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 35122
66%
1927
Häme — Janakkala
Lahden kansanopiston oppilaat,
JR 49258
66%
1955
Etelä-Pohjanmaa — Kurikka
Paavolainen, Oma Martti
JR 49886
66%
1955
Häme — Iitti
Paavolainen, Oma Martti
JR 56663
66%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 11075
66%
1932
Uusimaa — Hyvinkää
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 47565
66%
1926
Häme — Hattula
Okkola, T. E.
JR 11281
66%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
SKVR VII3 4152.
66%
1910
Pohjois-Karjala — Kaavi
Kallio, Niilo
JR 26385
66%
1920
Etelä-Savo — Savitaipale
Kohonen, Anni
JR 31460
66%
1924
Etelä-Savo — Lappee
Kärävä, Aug.
JR 70301
66%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 12989
65%
1933
Etelä-Pohjanmaa — Jalasjärvi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 21004
65%
1909
Varsinais-Suomi — Uskela
Kallio, Ilmari
JR 21352
65%
1914
Varsinais-Suomi — Salo
Kallio, Niilo
JR 21375
65%
1914
Varsinais-Suomi — Uskela
Kallio, Niilo
JR 21412
65%
1914
Varsinais-Suomi — Salo
Kallio, Niilo
JR 21472
65%
1914
Varsinais-Suomi — Salo
Kallio, Niilo
JR 43671
65%
1913
Varsinais-Suomi — Uskela
Moision kansakoulu
JR 44095
65%
1913
Varsinais-Suomi — Uskela
Moision kansakoulu
SKVR VII3 4143.
65%
1908
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Impilahti
Härkönen, Jaakko
JR 12701
65%
1933
Häme — Janakkala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14263
65%
1939
Häme — Forssa
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14445
65%
1939
Häme — Janakkala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 43685
65%
1913
Varsinais-Suomi — Uskela
Moision kansakoulu
JR 22770
65%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 11836
65%
1933
Satakunta — Punkalaidun
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14552
65%
1939
Satakunta — Punkalaidun
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 61252
65%
1922
Etelä-Savo — Luumäki
Puranen, Hilda
SKVR VII3 4149.
65%
1910
Pohjois-Karjala — Kontiolahti
Lukkarinen, Juho
JR 21432
65%
1914
Varsinais-Suomi — Uskela
Kallio, Niilo
JR 56868
65%
1932
Peräpohjola — Kemijärvi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 68537
65%
1920
Häme — Hausjärvi
Ruusuvuori, Linda
JR 78972
65%
1922
Keski-Suomi — Rautalampi
Tiitinen, Aili
JR 12567
65%
1933
Häme — Janakkala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 21394
64%
1914
Varsinais-Suomi — Uskela
Kallio, Niilo
JR 11228
64%
1932
Etelä-Karjala — Viipuri
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14874
64%
1939
Etelä-Karjala — Viipuri
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 49826
64%
1956
Pohjois-Savo — Riistavesi
Paavolainen, Oma Martti
JR 72846
64%
1914
Häme — Hattula
Salo, Aukusti
JR 81841
64%
1966
Etelä-Karjala — Viipuri
Vaittinen, Alina
JR 19121
64%
1914
Varsinais-Suomi — Pertteli
Jansen, Alma
JR 55431
64%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 04325
64%
1920
Keski-Suomi — Saarijärvi
Haapakoski, Elma
JR 11344
64%
1932
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12006
64%
1933
Etelä-Pohjanmaa — Ylistaro
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 47930
64%
1932
Uusimaa — Vihti
Ollila, Reino
JR 43648
64%
1913
Varsinais-Suomi — Uskela
Moision kansakoulu
JR 49733
64%
1956
Etelä-Karjala — Ylämaa
Paavolainen, Oma Martti
JR 81771
64%
1911
Häme — Janakkala
Vaara, V. B.
JR 22717
64%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 51232
64%
1909
Etelä-Karjala — Kivennapa
Paulaharju, Samuli ja Jenny
SKVR VII3 4145.
64%
1908
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Impilahti
Härkönen, Jaakko
JR 08336
64%
1955
Pohjois-Karjala — Nurmes
Hirvonen, Aino
JR 12398
64%
1933
Etelä-Karjala — Miehikkälä
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13277
64%
1939
Etelä-Savo — Haukivuori
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13967
64%
1939
Etelä-Karjala — Miehikkälä
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15608
64%
1939
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 70841
64%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 16410
64%
1943
Satakunta — Nokia
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 43774
64%
1913
Varsinais-Suomi — Uskela
Moision kansakoulu
JR 56589
63%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 56849
63%
1932
Peräpohjola — Kemijärvi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 56267
63%
1919
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 22890
63%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 10756
63%
1932
Satakunta — Pori
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13588
63%
1939
Etelä-Pohjanmaa — Jalasjärvi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14665
63%
1939
Satakunta — Pori
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 72796
63%
1914
Häme — Hattula
Salo, Aukusti
JR 72803
63%
1914
Häme — Hattula
Salo, Aukusti
JR 46435
63%
1922
Varsinais-Suomi — Uskela
Nyyrikki, Ella
JR 55390
63%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 75658
63%
1937
Uusimaa — Porvoo
Silvennoinen, Vieno
JR 23392
63%
1962
Pohjois-Karjala — Nurmes
Karjalainen, Elin
JR 43862
63%
1913
Varsinais-Suomi — Uskela
Moision kansakoulu
JR 10491
63%
1932
Pohjois-Savo — Karttula
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14118
63%
1939
Pohjois-Savo — Karttula
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 72769
62%
1914
Häme — Hattula
Salo, Aukusti
JR 22931
62%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 51202
62%
1909
Etelä-Karjala — Käkisalmi
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 22375
62%
1936
Etelä-Savo — Mäntyharju
Karhu, J.
JR 23208
62%
1936
Pohjois-Savo — Kuopio
Karhu, Lyyli
JR 11594
62%
1933
Etelä-Savo — Heinävesi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 16314
62%
1943
Pohjois-Savo — Kuopio
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 56185
62%
1919
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 14444
62%
1939
Etelä-Karjala — Rautu
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 44038
62%
1913
Varsinais-Suomi — Uskela
Moision kansakoulu
JR 44120
62%
1913
Varsinais-Suomi — Uskela
Moision kansakoulu
JR 55038
62%
1913
Varsinais-Suomi — Kuusjoki
Pennanen, S.
JR 12903
62%
1933
Satakunta — Nokia
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
SKVR XII1 2800.
62%
1915
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 11816
62%
1933
Satakunta — Nakkila
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12446
62%
1933
Satakunta — Ruovesi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 56568
62%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 57379
62%
1932
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 43616
61%
1913
Varsinais-Suomi — Uskela
Moision kansakoulu
JR 51281
61%
1909
Etelä-Karjala — Viipuri
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 22557
61%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 10869
61%
1932
Satakunta — Rauma
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14910
61%
1939
Satakunta — Rauma
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 10512
61%
1932
Pohjois-Karjala — Rääkkylä
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14049
61%
1939
Pohjois-Karjala — Rääkkylä
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14540
61%
1939
Uusimaa — Kymi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 44064
61%
1913
Varsinais-Suomi — Uskela
Moision kansakoulu
JR 00182
61%
1935
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Sortavala
Aalto, Sanni
JR 60415
61%
1913
Etelä-Karjala — Lavansaari
Porkka, Laina
JR 22155
61%
1913
Pohjois-Savo — Kuopio
Kantele, Toini
JR 65124
61%
1968
Peräpohjola — Karunki
Railonsala, Artturi
JR 46440
60%
1922
Varsinais-Suomi — Uskela
Nyyrikki, Ella
JR 57597
60%
1932
Peräpohjola — Tervola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 2804.
60%
1920
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 47926
60%
1932
Uusimaa — Vihti
Ollila, Reino
JR 43882
60%
1913
Varsinais-Suomi — Uskela
Moision kansakoulu
JR 40766
60%
1933
Etelä-Savo — Juva
Luukkonen, Kerttu
JR 72765
60%
1914
Häme — Hattula
Salo, Aukusti
JR 32133
60%
1940
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Suistamo
Kärki, Frans
JR 61237
60%
1936
Pohjois-Savo — Tervo
Puranen, Anna
JR 56324
60%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 21157
60%
1910
Varsinais-Suomi — Uskela
Kallio, Ilmari
JR 14276
60%
1939
Satakunta — Nakkila
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 56857
59%
1932
Peräpohjola — Kemijärvi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 22659
59%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 22126
59%
1913
Etelä-Savo — Mäntyharju
Kantele, Toini
SKVR XII1 2785.
59%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 72702
59%
1912
Häme — Hattula
Salo, Aukusti
JR 11815
59%
1933
Satakunta — Nakkila
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 28041
59%
1914
Varsinais-Suomi — Salo
Koskenpää, Martta
SKVR XII1 2786.
59%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 2801.
59%
1915
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 56088
59%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 43756
59%
1913
Varsinais-Suomi — Uskela
Moision kansakoulu
JR 14602
59%
1939
Satakunta — Nokia
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 57826
59%
1932
Peräpohjola — Turtola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 60993
58%
1962
Etelä-Karjala — Rautu
Pulliainen, Liina
JR 48971
58%
1954
Uusimaa — Helsinki
Paavolainen, Oma Martti
JR 49021
58%
1954
Etelä-Pohjanmaa — Kokkola
Paavolainen, Oma Martti
JR 49465
58%
1955
Keski-Suomi — Suolahti
Paavolainen, Oma Martti
JR 12700
58%
1933
Etelä-Karjala — Rautu
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 44726
58%
1914
Varsinais-Suomi — Perniö
Myrsky, Vilho
JR 56580
58%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 23811
58%
1936
Etelä-Savo — Taipalsaari
Kaukonen, Katri
JR 11716
58%
1933
Satakunta — Keikyä
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13801
58%
1939
Satakunta — Keikyä
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 72787
58%
1914
Häme — Hattula
Salo, Aukusti
JR 00651
58%
1957
Etelä-Karjala — Johannes
Airikka, Lauri
JR 28203
58%
1930
Uusimaa — Helsinki
Koskimies, A. V.
JR 64441
58%
1968
Peräpohjola — Ranua
Railonsala, Artturi
JR 56220
58%
1919
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 23813
58%
1936
Etelä-Savo — Taipalsaari
Kaukonen, Katri
JR 13013
58%
1933
Satakunta — Kangasala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15470
58%
1939
Satakunta — Ruovesi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 49543
57%
1955
Etelä-Karjala — Virolahti
Paavolainen, Oma Martti
JR 22786
57%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 54052
57%
1936
Etelä-Karjala — Rautu
Pennanen, Olavi
JR 55562
57%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 44439
57%
1909
Etelä-Pohjanmaa — Lehtimäki
Murtomäki, Kalle
JR 21334
57%
1914
Varsinais-Suomi — Salo
Kallio, Niilo
SKVR VII3 4146.
57%
1908
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Impilahti
Härkönen, Jaakko
JR 11061
57%
1932
Etelä-Karjala — Koivisto
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15678
57%
1939
Etelä-Karjala — Koivisto
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 49361
57%
1955
Pohjois-Karjala — Nurmes
Paavolainen, Oma Martti
JR 67903
57%
1936
Etelä-Karjala — Saari
Rissanen, Tyyne
JR 69743
57%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 56255
57%
1919
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 22768
57%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 56461
57%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 69029
57%
1935
Pohjois-Karjala — Pielisjärvi
Saarelainen, J. V.
JR 70798
57%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 14278
57%
1939
Satakunta — Nakkila
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
SKVR VII3 4147.
57%
1908
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Impilahti
Härkönen, Jaakko
SKVR VII3 4148.
57%
1908
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Impilahti
Härkönen, Jaakko
SKVR XII1 2799.
57%
1915
Peräpohjola — Tervola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 21619
57%
1909
Varsinais-Suomi — Kuusjoki
Kallio, V. J.
JR 22722
57%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 44345
57%
1932
Etelä-Karjala — Kivennapa
Munne, Anna
JR 57382
57%
1932
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 49387
57%
1955
Satakunta — Pori
Paavolainen, Oma Martti
JR 56040
57%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 15549
57%
1939
Varsinais-Suomi — Paimio
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12020
56%
1933
Häme — Tuulos
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 47962
56%
1932
Uusimaa — Nurmijärvi
Ollila, Reino
JR 83538
56%
1905
Satakunta — Nokia
Virtanen, Väinö
JR 55345
56%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 56314
56%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 49847
56%
1956
Häme — Sääksmäki
Paavolainen, Oma Martti
JR 61124
56%
1957
Etelä-Karjala — Kivennapa
Pulliainen, Liina
JR 11529
56%
1933
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 51197
56%
1909
Etelä-Karjala — Kaukola
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 56261
56%
1919
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 56599
56%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 22569
56%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 72832
56%
1914
Häme — Hattula
Salo, Aukusti
JR 80276
56%
1967
Pohjois-Savo — Leppävirta
Tuiremo, Toini
JR 14162
56%
1939
Satakunta — Kangasala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15472
56%
1939
Satakunta — Kauvatsa
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 10047
55%
1964
Pohjois-Savo — Maaninka
Häiväläinen, Martta
JR 57414
55%
1932
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 69609
55%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 72980
55%
1935
Varsinais-Suomi — Uusikaupunki
Salokannel, Tyyne
JR 73437
55%
1938
Varsinais-Suomi — Uusikaupunki
Salokannel, Tyyne
JR 56300
55%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 73035
55%
1935
Varsinais-Suomi — Uusikaupunki
Salokannel, Tyyne
JR 73123
55%
1935
Varsinais-Suomi — Uusikaupunki
Salokannel, Tyyne
JR 15136
55%
1939
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 55552
55%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 67466
55%
1904
Satakunta — Tottijärvi
Rekola, Jukka
JR 56065
54%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 64440
54%
1968
Peräpohjola — Ranua
Railonsala, Artturi
JR 67409
54%
1936
Pohjois-Savo — Kiuruvesi
Reinikainen, Aarne
JR 22610
54%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 11780
54%
1933
Satakunta — Nakkila
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13411
54%
1939
Satakunta — Messukylä
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14386
54%
1939
Satakunta — Nakkila
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 16516
54%
1943
Etelä-Karjala — Kirvu
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 62717
54%
1950
Etelä-Savo — Mikkeli
Pöyhönen, Martti
JR 12662
54%
1933
Uusimaa — Kymi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 56007
54%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 56651
54%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 70762
54%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 16390
54%
1943
None
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 55800
54%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 13453
54%
1939
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 27175
54%
1957
Aunus — Vitele
Kontu, Mikko
JR 05778
54%
1930
Keski-Inkeri
Haltsonen, Aatu
JR 55376
54%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 73089
53%
1935
Varsinais-Suomi — Uusikaupunki
Salokannel, Tyyne
JR 55816
53%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 51178
53%
1909
Etelä-Karjala — Räisälä
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 20678
53%
1937
Peräpohjola — Tervola
Kaakinen, Iikka
JR 50729
53%
1911
Häme — Iitti
Pasila, Niilo
JR 56678
53%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 56205
53%
1919
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 56526
53%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 49172
53%
1955
Etelä-Karjala — Jaakkima
Paavolainen, Oma Martti
JR 64925
53%
1968
Peräpohjola — Alatornio
Railonsala, Artturi
JR 49423
53%
1955
Satakunta — Pori
Paavolainen, Oma Martti
JR 18416
53%
1966
Etelä-Karjala — Kurkijoki
Immonen, Toivo
JR 12633
53%
1933
Satakunta — Tampere
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12957
53%
1933
Satakunta — Tampere
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 47026
53%
1926
Häme — Kuusankoski
Okkola, T. E.
JR 57252
53%
1932
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 16613
53%
1944
Etelä-Karjala — Johannes
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 55788
53%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 11445
52%
1933
Etelä-Karjala — Heinjoki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 55303
52%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 63319
52%
1937
Etelä-Pohjanmaa — Alavus
Railonsala, Artturi
JR 55873
52%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 56468
52%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 43806
51%
1913
Varsinais-Suomi — Uskela
Moision kansakoulu
JR 51277
51%
1909
Etelä-Karjala — Johannes
Paulaharju, Samuli ja Jenny
SKVR XIII3 7639.
51%
1909
Etelä-Karjala — Viipuri mlk
Sonkkila, Hilja
JR 09421
51%
1916
Uusimaa — Kymi
Husu, Anni
JR 56240
51%
1919
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 49672
51%
1956
Etelä-Savo — Lappeenranta
Paavolainen, Oma Martti
JR 10589
51%
1932
Satakunta — Orivesi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 40662
51%
1962
Uusimaa — Pusula
Lusenius, Ida
JR 56702
51%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 68074
51%
1934
Pohjois-Savo
Rönkä, Hilda
SKVR XII1 2783.
51%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 2784.
51%
1920
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 2787.
51%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 2788.
51%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 2793.
51%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 2794.
51%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 21550
51%
1920
Satakunta — Lavia
Kallio, Saima
JR 09024
51%
1921
Pohjois-Pohjanmaa — Kalajoki
Hongell, Aune
JR 10299
51%
1925
Satakunta — Tampere
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 10732
51%
1932
Varsinais-Suomi — Turku
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 10975
51%
1932
Satakunta — Teisko
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13914
51%
1939
Satakunta — Kauvatsa
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13915
51%
1939
Satakunta — Kauvatsa
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15581
51%
1939
Satakunta — Teisko
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15976
51%
1939
Varsinais-Suomi — Turku
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 46217
51%
1910
Satakunta — Noormarkku
Nurmi, Frans
JR 55058
51%
1913
Varsinais-Suomi — Kuusjoki
Pennanen, S.
JR 55319
51%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 55360
51%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 55420
51%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 55478
51%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 55537
51%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 58180
51%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 64783
51%
1968
Peräpohjola — Alatornio
Railonsala, Artturi
JR 55923
51%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 51518
51%
1930
Peräpohjola — Turtola
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 47247
51%
1926
Satakunta — Eurajoki
Okkola, T. E.
JR 67829
51%
1921
Etelä-Savo — Hirvensalmi
Ripatti, Sylvi
JR 51236
51%
1909
Etelä-Karjala — Muolaa
Paulaharju, Samuli ja Jenny
SKVR XII1 2805.
51%
1920
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 76732
50%
1922
Etelä-Karjala — Virolahti
Syrjänen, Rauha
JR 52549
50%
1946
Itä- ja Pohjois-Inkeri — Valkeasaari
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 43998
50%
1913
Varsinais-Suomi — Uskela
Moision kansakoulu
JR 03831
50%
1957
Etelä-Pohjanmaa — Lappajärvi
Etelä-Pohjanmaan Nuorisoseura; Laitinen, Nikolai
JR 07702
50%
1964
Häme — Kalvola
Helenius, Leena
JR 09284
50%
1934
Satakunta — Ulvila
Huhtala, Hilkka
JR 14664
50%
1939
Satakunta — Pori
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12448
50%
1933
Satakunta — Kauvatsa
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 42066
50%
1931
Satakunta — Mänttä
Mäntän kansakoulun oppilaat
JR 55052
50%
1913
Varsinais-Suomi — Kuusjoki
Pennanen, S.
JR 49302
50%
1955
Satakunta — Merikarvia
Paavolainen, Oma Martti
SKVR XII1 2807.
50%
1915
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 10755
50%
1932
Satakunta — Pori
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 69681
50%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 55855
50%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 22705
50%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
SKVR XII1 2824.
50%
1915
Peräpohjola — Sodankylä
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 16478
50%
1943
Pohjois-Pohjanmaa — Kalajoki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 40739
49%
1932
Etelä-Pohjanmaa — Kaustinen
Luukko, F. A.
JR 10942
49%
1932
Etelä-Karjala — Viipuri
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 55841
49%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 81817
49%
1914
Varsinais-Suomi — Yläne
Vahlberg, K.
JR 21450
49%
1914
Varsinais-Suomi — Uskela
Kallio, Niilo
JR 57270
49%
1932
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 25576
49%
1913
Varsinais-Suomi — Rymättylä
Ketolainen, Eemil
JR 69651
49%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 13506
49%
1939
Satakunta — Kangasala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 65475
49%
1968
Peräpohjola — Keminmaa
Railonsala, Artturi
JR 65477
49%
1968
Peräpohjola — Keminmaa
Railonsala, Artturi
JR 28298
49%
1935
Pohjois-Savo — Leppävirta
Koskinen, Hannes
JR 57356
49%
1932
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 00064
49%
1962
Uusimaa — Helsingin pitäjä
Aalto, Anna-Liisa
JR 56636
49%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 82540
48%
1918
Uusimaa
Velho, Osku
JR 56686
48%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 10498
48%
1932
Varsinais-Suomi — Perniö
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 10680
48%
1932
Varsinais-Suomi — Paattinen
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 10810
48%
1932
Varsinais-Suomi — Perniö
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12070
48%
1933
Uusimaa — Hyvinkää
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12249
48%
1933
Satakunta — Kiikoinen
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14119
48%
1939
Varsinais-Suomi — Perniö
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14738
48%
1939
Varsinais-Suomi — Paattinen
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15282
48%
1939
Uusimaa — Hyvinkää
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15879
48%
1939
Varsinais-Suomi — Perniö
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 57279
48%
1932
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 12341
48%
1933
Satakunta — Kauvatsa
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13912
48%
1939
Satakunta — Kauvatsa
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 50045
48%
1956
Uusimaa — Vihti
Paavolainen, Oma Martti
JR 56226
48%
1919
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 55646
48%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 72985
48%
1935
Varsinais-Suomi — Uusikaupunki
Salokannel, Tyyne
JR 74905
48%
1936
Etelä-Savo — Savonlinna
Seppänen, Aleks.
JR 55093
48%
1913
Varsinais-Suomi — Kuusjoki
Pennanen, S.
JR 15245
48%
1939
Etelä-Karjala — Viipuri
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 16142
47%
1943
Varsinais-Suomi — Turku
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 49041
47%
1954
Pohjois-Pohjanmaa — Kalajoki
Paavolainen, Oma Martti
JR 58290
47%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 66372
47%
1913
Varsinais-Suomi — Yläne
Rantasalo, Varma
JR 56696
47%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 57093
47%
1932
Peräpohjola — Muonio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 56532
47%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 81553
47%
1961
Etelä-Karjala — Viipuri
Tuukkanen, Vilho
JR 46370
47%
1912
Satakunta — Hämeenkyrö
Nyberg, Viivi
JR 10134
47%
1925
Satakunta — Ahlainen
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 63674
47%
1939
Satakunta — Nokia
Railonsala, Artturi
JR 49060
47%
1955
Pohjois-Karjala — Eno
Paavolainen, Oma Martti
JR 73119
47%
1935
Varsinais-Suomi — Uusikaupunki
Salokannel, Tyyne
JR 58224
47%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 58243
47%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 58362
47%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 58424
47%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 58558
47%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 58640
47%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 76113
47%
1914
Varsinais-Suomi — Laitila
Sonkkila, Linda
JR 49838
47%
1956
Peräpohjola — Salla
Paavolainen, Oma Martti
JR 35110
47%
1951
Häme — Lahti
Lahden kansanopiston oppilaat,
JR 16296
46%
1943
Uusimaa — Helsinki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 73004
46%
1935
Varsinais-Suomi — Uusikaupunki
Salokannel, Tyyne
JR 78521
46%
1914
Varsinais-Suomi — Salo
Tamminen, Vappu
JR 22369
46%
1936
Etelä-Savo — Mäntyharju
Karhu, J.
JR 56896
46%
1932
Peräpohjola — Kemijärvi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 61019
46%
1962
Etelä-Karjala — Kivennapa
Pulliainen, Liina
JR 57933
46%
1932
Peräpohjola — Sodankylä
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 55672
46%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 22504
46%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 57767
46%
1932
Peräpohjola — Turtola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 22171
46%
1913
Etelä-Savo — Mäntyharju
Kantele, Toini
JR 45987
46%
1936
Pohjois-Savo — Kiuruvesi
Nivalainen, Juho
JR 57257
46%
1932
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 22640
46%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 55864
46%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 14113
45%
1939
Satakunta — Kangasala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11254
45%
1932
Varsinais-Suomi — Vahto
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15798
45%
1939
Varsinais-Suomi — Vahto
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 49076
45%
1955
Satakunta — Eurajoki
Paavolainen, Oma Martti
JR 42883
45%
1912
Häme — Tammela
Mikkola, Edv.
JR 43987
45%
1913
Varsinais-Suomi — Uskela
Moision kansakoulu
JR 55862
45%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 55931
45%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 64914
45%
1968
Peräpohjola — Alatornio
Railonsala, Artturi
JR 13821
45%
1939
Satakunta — Kiikoinen
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 55331
45%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 56287
45%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 50808
45%
1907
Etelä-Pohjanmaa — Kurikka
Paulaharju, Lyyli
JR 71110
45%
1913
Varsinais-Suomi — Muurla
Saariluoma, Vilho
JR 14367
45%
1939
Satakunta — Tampere
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 51225
45%
1909
Häme — Valkeala
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 55574
45%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 55589
45%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 55701
45%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 14911
45%
1939
Peräpohjola — Kemi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 20631
44%
1936
Kainuu — Säräisniemi
Kaakinen, Iikka
JR 22243
44%
1935
Varsinais-Suomi — Halikko
Kantola, Kaisa
JR 11161
44%
1932
Satakunta — Virrat
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12248
44%
1933
Satakunta — Kiikoinen
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12342
44%
1933
Satakunta — Kauvatsa
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12343
44%
1933
Satakunta — Kauvatsa
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12344
44%
1933
Satakunta — Kauvatsa
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13820
44%
1939
Satakunta — Kiikoinen
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14692
44%
1939
Satakunta — Virrat
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 49390
44%
1955
Etelä-Savo — Rantasalmi
Paavolainen, Oma Martti
JR 50097
44%
1956
Uusimaa — Vihti
Paavolainen, Oma Martti
JR 72965
44%
1935
Varsinais-Suomi — Uusikaupunki
Salokannel, Tyyne
SKVR XII1 2790.
44%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 2820.
44%
1915
Peräpohjola — Muonio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 05415
44%
1917
Peräpohjola — Tornio
Haggrén, Helmi
JR 06947
44%
1938
Pohjois-Pohjanmaa — Oulu
Heikkilä, Heimo
JR 10637
44%
1932
Pohjois-Pohjanmaa — Oulu
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15834
44%
1939
Pohjois-Pohjanmaa — Oulu
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 55438
44%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 55754
44%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 57118
44%
1932
Peräpohjola — Muonio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 57194
44%
1932
Peräpohjola — Muonio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 57660
44%
1932
Peräpohjola — Turtola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 57713
44%
1932
Peräpohjola — Turtola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 57795
44%
1932
Peräpohjola — Turtola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 57831
44%
1932
Peräpohjola — Turtola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 58026
44%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 58066
44%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 58149
44%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 58332
44%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 58612
44%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 49278
44%
1955
Etelä-Pohjanmaa — Lapväärtti
Paavolainen, Oma Martti
JR 22863
44%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
SKVR XII1 2812.
44%
1915
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 56618
44%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 58710
44%
1937
Uusimaa — Sippola
Permanto, Elvi
JR 55900
44%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 68143
44%
1904
Satakunta — Pori
Roosblom, V.
JR 64443
44%
1968
Peräpohjola — Ranua
Railonsala, Artturi
JR 68691
43%
1929
Uusimaa — Anjala
Rytkönen, Ahti
JR 57323
43%
1932
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 2814.
43%
1915
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 57630
43%
1932
Peräpohjola — Turtola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 57803
43%
1932
Peräpohjola — Turtola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 65127
43%
1968
Peräpohjola — Karunki
Railonsala, Artturi
JR 14457
43%
1939
Etelä-Karjala — Heinjoki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 58577
43%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 74510
43%
1903
Etelä-Karjala — Uusikirkko Vpl.
Seppälä, Santeri
JR 56669
43%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 57964
43%
1932
Peräpohjola — Sodankylä
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 80014
43%
1934
Etelä-Karjala — Kirvu
Tomminen, Väinö
JR 64439
43%
1968
Peräpohjola — Ranua
Railonsala, Artturi
JR 56449
43%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 57471
43%
1932
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 42052
43%
1931
Satakunta — Mänttä
Mäntän kansakoulun oppilaat
JR 16332
42%
1943
Varsinais-Suomi — Turku
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13637
42%
1939
Satakunta — Tampere
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15471
42%
1939
Satakunta — Kauvatsa
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 57791
42%
1932
Peräpohjola — Turtola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 16135
42%
1943
Varsinais-Suomi — Turku
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 16797
42%
1944
Pohjois-Savo — Suonenjoki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 10916
42%
1932
Satakunta — Pori
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15689
42%
1939
Satakunta — Pori
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 10870
42%
1932
Peräpohjola — Kemi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 10548
42%
1932
Satakunta — Kangasala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 55409
42%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 14894
41%
1939
Satakunta — Tampere
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 72997
41%
1935
Varsinais-Suomi — Uusikaupunki
Salokannel, Tyyne
JR 22579
41%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 42121
41%
1931
Satakunta — Mänttä
Mäntän kansakoulun oppilaat
JR 40795
41%
1922
Satakunta — Ruovesi
Luutonen, Ahto
JR 55602
41%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 14163
41%
1939
Satakunta — Orivesi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 49188
41%
1955
Etelä-Savo — Kangasniemi
Paavolainen, Oma Martti
JR 18849
41%
1911
Varsinais-Suomi — Askainen
Jaatinen, Jalmari
JR 58349
41%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 75725
41%
1935
Pohjois-Pohjanmaa — Muhos
Similä, Lyyli
JR 10854
41%
1932
Satakunta — Tampere
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
SKVR XII1 2811.
41%
1915
Peräpohjola — Turtola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 55942
41%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 12844
41%
1933
Satakunta — Messukylä
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12845
41%
1933
Satakunta — Messukylä
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13412
41%
1939
Satakunta — Messukylä
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 46176
41%
1936
Peräpohjola — Rovaniemi
Nuotio, Valo
JR 55387
41%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 72744
41%
1914
Häme — Hattula
Salo, Aukusti
JR 20934
41%
1913
Satakunta — Tampere; Häme — Akaa
Kalliala, Lauri
JR 22964
41%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 83879
40%
1921
Uusimaa — Vehkalahti
Vuorisalo, Katri
JR 60402
40%
1910
Etelä-Karjala — Suursaari
Porkka, Laina
JR 21966
40%
1913
Varsinais-Suomi — Naantali
Kaltiala, J. P.
JR 57151
40%
1932
Peräpohjola — Muonio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 58433
40%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 2792.
40%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 04362
40%
1967
Pohjois-Pohjanmaa — Alavieska
Haarala, Anni
JR 51314
40%
1911
Pohjois-Pohjanmaa — Paavola
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 55042
40%
1913
Varsinais-Suomi — Kuusjoki
Pennanen, S.
JR 55367
40%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 55417
40%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 2781.
40%
1933
Kainuu — Kajaani
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11679
40%
1933
Kainuu — Kajaani
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15469
40%
1939
Satakunta — Kauvatsa
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 55350
40%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 49141
39%
1955
Häme — Iitti
Paavolainen, Oma Martti
JR 73419
39%
1938
Varsinais-Suomi — Uusikaupunki
Salokannel, Tyyne
JR 49253
39%
1955
Etelä-Pohjanmaa — Kristiinankaupunki
Paavolainen, Oma Martti
JR 64926
39%
1968
Peräpohjola — Alatornio
Railonsala, Artturi
SKVR XII1 2782.
39%
1915
Peräpohjola — Tornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 2789.
39%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 2791.
39%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 55247
39%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 55947
39%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 58060
39%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 58129
39%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 58303
39%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 58396
39%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 58513
39%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 58533
39%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 58674
39%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 71083
39%
1913
Varsinais-Suomi — Perniö
Saariluoma, Vilho
JR 21620
39%
1909
Varsinais-Suomi — Kuusjoki
Kallio, V. J.
JR 55723
39%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 64782
39%
1968
Peräpohjola — Alatornio
Railonsala, Artturi
SKVR XII1 2810.
39%
1915
Peräpohjola — Turtola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 49554
39%
1955
Satakunta — Ylöjärvi
Paavolainen, Oma Martti
JR 57164
39%
1932
Peräpohjola — Muonio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 58477
39%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 78492
39%
1916
Peräpohjola — Tornio
Tamelander, Sylvi
JR 47188
39%
1926
Satakunta — Harjavalta
Okkola, T. E.
JR 80116
38%
1935
Etelä-Pohjanmaa — Laihia
Torsti, E. H.
JR 55629
38%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 64450
38%
1968
Peräpohjola — Ranua
Railonsala, Artturi
JR 64436
38%
1968
Peräpohjola — Ranua
Railonsala, Artturi
JR 57506
38%
1932
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 2782 α.
38%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 55236
38%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 55265
38%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 55448
38%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 80416
38%
1913
Etelä-Pohjanmaa — Laihia
Tuokko, Auk.
JR 58663
38%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 57291
38%
1932
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 2823.
38%
1915
Peräpohjola — Sodankylä
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 13913
37%
1939
Satakunta — Kauvatsa
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 10444
37%
1932
Satakunta — Pori
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 55807
37%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 57530
37%
1932
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 16812
37%
1944
Satakunta — Orivesi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 58461
37%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 56653
37%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 57580
37%
1932
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 58490
37%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 2809.
37%
1915
Peräpohjola — Turtola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 55971
37%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 58150
37%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 16639
37%
1944
Satakunta — Virrat
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11837
36%
1933
Satakunta — Punkalaidun
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 57475
36%
1932
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 76657
36%
1941
Peräpohjola — Sodankylä
Suvi, Aleksis
JR 65129
36%
1968
Peräpohjola — Karunki
Railonsala, Artturi
JR 25665
36%
1956
Häme — Somero
Kilpelä, Eeva
JR 55315
36%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 58585
36%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 58104
36%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 21959
36%
1913
Etelä-Savo — Enonkoski
Kaltiala, J. P.
JR 11119
36%
1932
Satakunta — Vesilahti
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15630
36%
1939
Satakunta — Vesilahti
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 50033
36%
1956
Etelä-Savo — Ristiina
Paavolainen, Oma Martti
JR 55292
36%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 55309
36%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 58101
36%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 57813
36%
1932
Peräpohjola — Turtola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 12447
36%
1933
Satakunta — Kauvatsa
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 65532
36%
1968
Peräpohjola — Keminmaa
Railonsala, Artturi
JR 43912
36%
1913
Varsinais-Suomi — Uskela
Moision kansakoulu
JR 41784
35%
1938
Etelä-Karjala — Kivennapa
Mannonen, Ulla
JR 49039
35%
1954
Pohjois-Pohjanmaa — Kalajoki
Paavolainen, Oma Martti
JR 64449
35%
1968
Peräpohjola — Ranua
Railonsala, Artturi
JR 50060
35%
1956
Häme — Kuusankoski
Paavolainen, Oma Martti
SKVR XII1 2815.
35%
1915
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 65125
35%
1968
Peräpohjola — Karunki
Railonsala, Artturi
JR 42062
35%
1931
Satakunta — Mänttä
Mäntän kansakoulun oppilaat
JR 55830
35%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 55284
34%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 42176
34%
1913
Satakunta — Ruovesi
Marjanen, Vilho
JR 57650
34%
1932
Peräpohjola — Turtola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 72292
34%
1915
Uusimaa — Pukkila
Salminen, Tyyne
JR 64785
34%
1968
Peräpohjola — Alatornio
Railonsala, Artturi
JR 65128
34%
1968
Peräpohjola — Karunki
Railonsala, Artturi
SKVR XII1 2798.
34%
1915
Peräpohjola — Karunki
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 29887
34%
1938
Etelä-Karjala — Kirvu
Kuisma, Helena
JR 12449
34%
1933
Satakunta — Kauvatsa
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 41697
34%
1938
Etelä-Karjala — Hiitola
Mannonen, Ulla
JR 57178
34%
1932
Peräpohjola — Muonio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 15166
34%
1939
Kainuu — Kajaani
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 55413
34%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 2795.
33%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XIII3 7644.
33%
1930
Etelä-Karjala — Viipuri mlk
Viipurin suomalaisen lyseon konventti
JR 20644
33%
1936
Pohjois-Pohjanmaa — Oulunsalo
Kaakinen, Iikka
JR 55451
33%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 14553
33%
1939
Satakunta — Punkalaidun
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 64432
33%
1968
Peräpohjola — Ranua
Railonsala, Artturi
SKVR VII3 4153.
33%
1909
Pohjois-Karjala — Juuka
Kokkonen, Heikki
JR 56607
33%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 57228
33%
1932
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 71279
33%
1910
Varsinais-Suomi — Merimasku
Saarimaa, Eemil
JR 57812
32%
1932
Peräpohjola — Turtola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 63646
32%
1939
Satakunta — Nokia
Railonsala, Artturi
JR 73281
32%
1935
Etelä-Pohjanmaa — Kauhava
Salokannel, Tyyne
JR 65529
32%
1968
Peräpohjola — Keminmaa
Railonsala, Artturi
JR 12131
31%
1933
Satakunta — Tottijärvi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 62703
31%
1951
Etelä-Savo — Mikkeli
Pöyhönen, Martti
JR 55878
31%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 57916
31%
1932
Peräpohjola — Sodankylä
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 47182
31%
1926
Satakunta — Harjavalta
Okkola, T. E.
JR 08879
31%
1916
Varsinais-Suomi — Perniö
Höijer E. B.
JR 57452
31%
1932
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 57641
31%
1932
Peräpohjola — Turtola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 2821.
31%
1915
Peräpohjola — Sodankylä
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 84406
30%
1911
Varsinais-Suomi — Lokalahti
Ärfors, Karin
JR 64435
30%
1968
Peräpohjola — Ranua
Railonsala, Artturi
JR 57690
30%
1932
Peräpohjola — Turtola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 28328
29%
1929
Peräpohjola — Savukoski
Koskinen, Lauri
JR 49460
29%
1955
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Sortavala
Paavolainen, Oma Martti
SKVR XII1 2796.
29%
1915
Peräpohjola — Karunki
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 36620
29%
1893
Satakunta — Pori
Laine, T. V.
JR 57723
29%
1932
Peräpohjola — Turtola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 73088
29%
1935
Varsinais-Suomi — Uusikaupunki
Salokannel, Tyyne
JR 14961
29%
1939
Satakunta — Tottijärvi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 57973
29%
1932
Peräpohjola — Sodankylä
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 2797.
29%
1915
Peräpohjola — Karunki
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 2806.
28%
1920
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 64444
28%
1968
Peräpohjola — Ranua
Railonsala, Artturi
JR 64784
28%
1968
Peräpohjola — Alatornio
Railonsala, Artturi
JR 49371
28%
1955
Etelä-Karjala — Parikkala
Paavolainen, Oma Martti
JR 13828
28%
1939
Satakunta — Kiikoinen
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 64442
28%
1968
Peräpohjola — Ranua
Railonsala, Artturi
JR 12256
28%
1933
Satakunta — Kiikoinen
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 57023
27%
1932
Peräpohjola — Kolari
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 08141
27%
1904
Uusimaa — Pyhäjärvi Ul
Hemmi, K.
SKVR XII2 8338.
27%
1920
Peräpohjola — Turtola
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 62708
26%
1950
Etelä-Savo — Mikkeli
Pöyhönen, Martti
SKVR XII2 8336.
26%
1897
Pohjois-Pohjanmaa — Oulu
Kenttämaa, Matti
SKVR XII1 2808.
25%
1915
Peräpohjola — Turtola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 14708
25%
1939
Satakunta — Pori
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 53527
25%
1942
Pohjois-Karjala — Nurmes
Peltonen, Erkki
JR 17420
25%
1924
Varsinais-Suomi — Piikkiö
Häyrinen, Kalle
JR 48688
23%
1936
Etelä-Savo — Virtasalmi
Paajanen, Lyyli
JR 57553
23%
1932
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 15814
23%
1939
Satakunta — Sahalahti
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11224
23%
1932
Uusimaa — Vehkalahti
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15601
23%
1939
Uusimaa — Vehkalahti
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
SKVR XII1 3006.
22%
1915
Peräpohjola — Kemijärvi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 65474
22%
1968
Peräpohjola — Keminmaa
Railonsala, Artturi
JR 65123
21%
1968
Peräpohjola — Karunki
Railonsala, Artturi
JR 47435
19%
1926
Keski-Suomi — Viitasaari
Okkola, T. E.
JR 22502
18%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 46896
17%
1926
Kainuu — Ristijärvi
Okkola, T. E.
JR 18404
16%
1934
Etelä-Karjala — Kurkijoki
Immonen, Katri
JR 22817
16%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 12166
16%
1933
Satakunta — Kokemäki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13720
16%
1939
Satakunta — Kokemäki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 66943
16%
1891
Pohjois-Pohjanmaa — Vihanti
Rautell, E. F.
JR 27657
15%
1936
Etelä-Karjala — Jaakkima
Kormano, Emilia
JR 51609
15%
1930
Etelä-Pohjanmaa — Ylihärmä
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 66889
15%
1935
Etelä-Karjala — Räisälä
Räty, Tyyne
JR 11054
14%
1932
Etelä-Karjala — Koivisto
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari