JR 10498
100%
1932
Varsinais-Suomi — Perniö
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 10810
100%
1932
Varsinais-Suomi — Perniö
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14119
100%
1939
Varsinais-Suomi — Perniö
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 10680
80%
1932
Varsinais-Suomi — Paattinen
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14738
80%
1939
Varsinais-Suomi — Paattinen
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12070
79%
1933
Uusimaa — Hyvinkää
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12249
79%
1933
Satakunta — Kiikoinen
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15282
79%
1939
Uusimaa — Hyvinkää
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13821
76%
1939
Satakunta — Kiikoinen
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11254
76%
1932
Varsinais-Suomi — Vahto
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15798
76%
1939
Varsinais-Suomi — Vahto
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 49076
75%
1955
Satakunta — Eurajoki
Paavolainen, Oma Martti
SKVR XII1 2783.
73%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 2787.
73%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 2793.
73%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 2794.
73%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 10299
73%
1925
Satakunta — Tampere
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 55420
73%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 55537
73%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 58180
73%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 64783
73%
1968
Peräpohjola — Alatornio
Railonsala, Artturi
JR 55319
73%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 21550
72%
1920
Satakunta — Lavia
Kallio, Saima
JR 11976
72%
1933
Varsinais-Suomi — Turku
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12069
72%
1933
Uusimaa — Hyvinkää
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13559
72%
1939
Varsinais-Suomi — Turku
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
SKVR XII1 2784.
72%
1920
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 13915
71%
1939
Satakunta — Kauvatsa
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11815
71%
1933
Satakunta — Nakkila
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
SKVR XII1 2788.
71%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 11977
70%
1933
Varsinais-Suomi — Turku
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13560
70%
1939
Varsinais-Suomi — Turku
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 10975
70%
1932
Satakunta — Teisko
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15581
70%
1939
Satakunta — Teisko
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13914
69%
1939
Satakunta — Kauvatsa
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 58243
69%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 58362
69%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 58424
69%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 58558
69%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 58640
69%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 22243
69%
1935
Varsinais-Suomi — Halikko
Kantola, Kaisa
JR 12343
69%
1933
Satakunta — Kauvatsa
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 58290
69%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 55360
69%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 55478
69%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 14278
69%
1939
Satakunta — Nakkila
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12344
69%
1933
Satakunta — Kauvatsa
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15281
68%
1939
Uusimaa — Hyvinkää
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 58224
68%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 00016
68%
1962
Uusimaa — Helsingin pitäjä
Aalto, Anna-Liisa
JR 00037
68%
1962
Uusimaa — Helsingin pitäjä
Aalto, Anna-Liisa
JR 00053
68%
1962
Uusimaa — Helsingin pitäjä
Aalto, Anna-Liisa
JR 00070
68%
1962
Uusimaa — Helsingin pitäjä
Aalto, Anna-Liisa
JR 00083
68%
1962
Uusimaa — Helsingin pitäjä
Aalto, Anna-Liisa
JR 00090
68%
1962
Uusimaa — Helsingin pitäjä
Aalto, Anna-Liisa
JR 50085
68%
1956
Uusimaa — Kotka
Paavolainen, Oma Martti
JR 50123
68%
1956
Häme — Riihimäki
Paavolainen, Oma Martti
JR 50154
68%
1956
Häme — Somero
Paavolainen, Oma Martti
JR 62693
68%
1950
Uusimaa — Kotka
Pöyhönen, Martti
JR 70568
68%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 70631
68%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 70674
68%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 70730
68%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 12342
68%
1933
Satakunta — Kauvatsa
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 49253
68%
1955
Etelä-Pohjanmaa — Kristiinankaupunki
Paavolainen, Oma Martti
JR 58577
67%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 12932
67%
1933
Satakunta — Kiikka
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13704
67%
1939
Satakunta — Kiikka
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 56589
67%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 81096
67%
1912
Häme — Hattula
Tuomarila, Kalle
SKVR XII1 2790.
67%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 05415
67%
1917
Peräpohjola — Tornio
Haggrén, Helmi
JR 10637
67%
1932
Pohjois-Pohjanmaa — Oulu
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15834
67%
1939
Pohjois-Pohjanmaa — Oulu
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 55754
67%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 58066
67%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 58149
67%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 58332
67%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 58612
67%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 55589
66%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 55701
66%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR VII3 4152.
66%
1910
Pohjois-Karjala — Kaavi
Kallio, Niilo
JR 43774
66%
1913
Varsinais-Suomi — Uskela
Moision kansakoulu
SKVR VII3 4151.
66%
1906
Pohjois-Karjala — Polvijärvi
Hyvärinen, E. J.
JR 11161
66%
1932
Satakunta — Virrat
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12248
66%
1933
Satakunta — Kiikoinen
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13820
66%
1939
Satakunta — Kiikoinen
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14692
66%
1939
Satakunta — Virrat
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 58026
66%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 21432
65%
1914
Varsinais-Suomi — Uskela
Kallio, Niilo
JR 49258
65%
1955
Etelä-Pohjanmaa — Kurikka
Paavolainen, Oma Martti
JR 49886
65%
1955
Häme — Iitti
Paavolainen, Oma Martti
JR 56868
65%
1932
Peräpohjola — Kemijärvi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 49390
65%
1955
Etelä-Savo — Rantasalmi
Paavolainen, Oma Martti
JR 15772
64%
1939
Häme — Urjala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 49387
64%
1955
Satakunta — Pori
Paavolainen, Oma Martti
JR 57795
64%
1932
Peräpohjola — Turtola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 2785.
64%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 55390
64%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 55431
64%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 55873
64%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 57713
64%
1932
Peräpohjola — Turtola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 11281
64%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14894
64%
1939
Satakunta — Tampere
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 55574
64%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 10854
64%
1932
Satakunta — Tampere
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 46217
63%
1910
Satakunta — Noormarkku
Nurmi, Frans
JR 50097
63%
1956
Uusimaa — Vihti
Paavolainen, Oma Martti
JR 12844
63%
1933
Satakunta — Messukylä
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12193
63%
1933
Satakunta — Kokemäki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13750
63%
1939
Satakunta — Kokemäki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 72765
63%
1914
Häme — Hattula
Salo, Aukusti
JR 46440
63%
1922
Varsinais-Suomi — Uskela
Nyyrikki, Ella
JR 21004
63%
1909
Varsinais-Suomi — Uskela
Kallio, Ilmari
JR 21352
63%
1914
Varsinais-Suomi — Salo
Kallio, Niilo
JR 21375
63%
1914
Varsinais-Suomi — Uskela
Kallio, Niilo
JR 21412
63%
1914
Varsinais-Suomi — Salo
Kallio, Niilo
JR 21472
63%
1914
Varsinais-Suomi — Salo
Kallio, Niilo
JR 43671
63%
1913
Varsinais-Suomi — Uskela
Moision kansakoulu
JR 44038
63%
1913
Varsinais-Suomi — Uskela
Moision kansakoulu
JR 44095
63%
1913
Varsinais-Suomi — Uskela
Moision kansakoulu
JR 44120
63%
1913
Varsinais-Suomi — Uskela
Moision kansakoulu
JR 55038
63%
1913
Varsinais-Suomi — Kuusjoki
Pennanen, S.
JR 10756
63%
1932
Satakunta — Pori
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14665
63%
1939
Satakunta — Pori
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11119
63%
1932
Satakunta — Vesilahti
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15630
63%
1939
Satakunta — Vesilahti
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 75725
63%
1935
Pohjois-Pohjanmaa — Muhos
Similä, Lyyli
JR 57831
62%
1932
Peräpohjola — Turtola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 43616
62%
1913
Varsinais-Suomi — Uskela
Moision kansakoulu
JR 55602
62%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 47026
62%
1926
Häme — Kuusankoski
Okkola, T. E.
JR 49423
62%
1955
Satakunta — Pori
Paavolainen, Oma Martti
JR 57194
62%
1932
Peräpohjola — Muonio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 50033
62%
1956
Etelä-Savo — Ristiina
Paavolainen, Oma Martti
SKVR XII1 2782.
62%
1915
Peräpohjola — Tornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 2791.
62%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 55247
62%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 58060
62%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 58129
62%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 58303
62%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 58513
62%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 58533
62%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 58674
62%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 64436
62%
1968
Peräpohjola — Ranua
Railonsala, Artturi
JR 12446
61%
1933
Satakunta — Ruovesi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12633
61%
1933
Satakunta — Tampere
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12957
61%
1933
Satakunta — Tampere
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13637
61%
1939
Satakunta — Tampere
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15470
61%
1939
Satakunta — Ruovesi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 04948
61%
1934
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Salmi
Haavio, Martti
JR 10794
61%
1932
Varsinais-Suomi — Laitila
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 10987
61%
1932
Häme — Janakkala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11728
61%
1933
Häme — Kuusankoski
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14071
61%
1939
Varsinais-Suomi — Laitila
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15012
61%
1939
Häme — Kuusankoski
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15855
61%
1939
Häme — Janakkala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15867
61%
1939
Varsinais-Suomi — Parainen
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 43589
61%
1910
Satakunta — Punkalaidun
Moisio, Hilja
JR 46210
61%
1910
Satakunta — Eurajoki
Nurmi, Frans
JR 47514
61%
1926
Varsinais-Suomi — Kemiö
Okkola, T. E.
JR 49445
61%
1955
Satakunta — Siikainen
Paavolainen, Oma Martti
JR 49603
61%
1956
Uusimaa — Helsingin pitäjä
Paavolainen, Oma Martti
JR 28041
61%
1914
Varsinais-Suomi — Salo
Koskenpää, Martta
JR 10772
61%
1932
Uusimaa — Helsinki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11816
61%
1933
Satakunta — Nakkila
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11939
61%
1933
Satakunta — Rauma
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12976
61%
1933
Häme — Loppi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13624
61%
1939
Häme — Loppi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14189
61%
1939
Uusimaa — Helsinki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14950
61%
1939
Häme — Pälkäne
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15183
61%
1939
Satakunta — Rauma
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15445
61%
1939
Häme — Tyrväntö
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15827
61%
1939
Häme — Koski Hl
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 40739
61%
1932
Etelä-Pohjanmaa — Kaustinen
Luukko, F. A.
JR 43756
61%
1913
Varsinais-Suomi — Uskela
Moision kansakoulu
JR 58101
61%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 11780
60%
1933
Satakunta — Nakkila
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14386
60%
1939
Satakunta — Nakkila
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 72980
60%
1935
Varsinais-Suomi — Uusikaupunki
Salokannel, Tyyne
JR 73437
60%
1938
Varsinais-Suomi — Uusikaupunki
Salokannel, Tyyne
JR 12020
60%
1933
Häme — Tuulos
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15472
60%
1939
Satakunta — Kauvatsa
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 51195
60%
1909
Etelä-Karjala — Kaukola
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 42066
60%
1931
Satakunta — Mänttä
Mäntän kansakoulun oppilaat
JR 73035
60%
1935
Varsinais-Suomi — Uusikaupunki
Salokannel, Tyyne
JR 73123
60%
1935
Varsinais-Suomi — Uusikaupunki
Salokannel, Tyyne
SKVR XII1 2811.
60%
1915
Peräpohjola — Turtola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 64914
60%
1968
Peräpohjola — Alatornio
Railonsala, Artturi
JR 10916
60%
1932
Satakunta — Pori
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15689
60%
1939
Satakunta — Pori
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 55629
60%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 08995
60%
1962
Häme — Heinola mlk
Holstila, Liisa
JR 15749
60%
1939
Keski-Suomi — Saarijärvi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 44439
60%
1909
Etelä-Pohjanmaa — Lehtimäki
Murtomäki, Kalle
JR 44448
60%
1909
Etelä-Pohjanmaa — Lehtimäki
Murtomäki, Kalle
JR 58349
60%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 49554
60%
1955
Satakunta — Ylöjärvi
Paavolainen, Oma Martti
JR 55942
60%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 40795
60%
1922
Satakunta — Ruovesi
Luutonen, Ahto
JR 11716
59%
1933
Satakunta — Keikyä
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13801
59%
1939
Satakunta — Keikyä
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13913
59%
1939
Satakunta — Kauvatsa
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 57093
59%
1932
Peräpohjola — Muonio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 50060
59%
1956
Häme — Kuusankoski
Paavolainen, Oma Martti
JR 55438
59%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 43882
59%
1913
Varsinais-Suomi — Uskela
Moision kansakoulu
JR 55303
59%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 12845
59%
1933
Satakunta — Messukylä
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13412
59%
1939
Satakunta — Messukylä
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
SKVR XII1 2798.
59%
1915
Peräpohjola — Karunki
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 2822.
59%
1915
Peräpohjola — Sodankylä
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 44726
59%
1914
Varsinais-Suomi — Perniö
Myrsky, Vilho
JR 51763
59%
1930
Etelä-Pohjanmaa — Ylihärmä
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 55092
59%
1913
Varsinais-Suomi — Kuusjoki
Pennanen, S.
JR 55331
59%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 58396
59%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 73089
59%
1935
Varsinais-Suomi — Uusikaupunki
Salokannel, Tyyne
JR 43957
58%
1913
Varsinais-Suomi — Uskela
Moision kansakoulu
JR 58477
58%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 11529
58%
1933
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14014
58%
1939
Satakunta — Nakkila
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 55376
58%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 58433
58%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 51314
58%
1911
Pohjois-Pohjanmaa — Paavola
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 55417
58%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 13013
58%
1933
Satakunta — Kangasala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13506
58%
1939
Satakunta — Kangasala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 00032
58%
1962
Uusimaa — Helsingin pitäjä
Aalto, Anna-Liisa
JR 40720
58%
1932
Etelä-Pohjanmaa — Lehtimäki
Luukko, F. A.
JR 21157
57%
1910
Varsinais-Suomi — Uskela
Kallio, Ilmari
JR 44064
57%
1913
Varsinais-Suomi — Uskela
Moision kansakoulu
JR 12006
57%
1933
Etelä-Pohjanmaa — Ylistaro
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14113
57%
1939
Satakunta — Kangasala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 16200
57%
1943
Satakunta — Rauma
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12751
57%
1933
Häme — Toijala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14588
57%
1939
Häme — Toijala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 78492
57%
1916
Peräpohjola — Tornio
Tamelander, Sylvi
JR 62703
57%
1951
Etelä-Savo — Mikkeli
Pöyhönen, Martti
JR 58461
57%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 2800.
57%
1915
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 23208
57%
1936
Pohjois-Savo — Kuopio
Karhu, Lyyli
JR 10732
57%
1932
Varsinais-Suomi — Turku
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11594
57%
1933
Etelä-Savo — Heinävesi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15976
57%
1939
Varsinais-Suomi — Turku
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 16314
57%
1943
Pohjois-Savo — Kuopio
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 17426
57%
1924
Varsinais-Suomi — Piikkiö
Häyrinen, Kalle
JR 40299
57%
1915
Uusimaa — Mäntsälä
Louhe, Lempi
JR 46370
57%
1912
Satakunta — Hämeenkyrö
Nyberg, Viivi
JR 48963
57%
1954
Uusimaa — Helsinki
Paavolainen, Oma Martti
JR 49733
57%
1956
Etelä-Karjala — Ylämaa
Paavolainen, Oma Martti
JR 51220
57%
1909
Etelä-Karjala — Sakkola
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 55058
57%
1913
Varsinais-Suomi — Kuusjoki
Pennanen, S.
JR 55956
57%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 70618
57%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 73501
57%
1944
Häme — Janakkala
Salokannel, Tyyne
JR 81771
57%
1911
Häme — Janakkala
Vaara, V. B.
SKVR XII1 2816.
57%
1915
Peräpohjola — Kemijärvi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 21364
56%
1914
Varsinais-Suomi — Uskela
Kallio, Niilo
JR 55562
56%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 00056
56%
1962
Uusimaa — Helsingin pitäjä
Aalto, Anna-Liisa
JR 11035
56%
1932
Häme — Urjala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11639
56%
1933
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13397
56%
1939
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 57630
56%
1932
Peräpohjola — Turtola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 57803
56%
1932
Peräpohjola — Turtola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 13411
56%
1939
Satakunta — Messukylä
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 49847
56%
1956
Häme — Sääksmäki
Paavolainen, Oma Martti
JR 10505
56%
1932
Häme — Koski Hl
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12920
56%
1933
Häme — Tyrväntö
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
SKVR XII1 2817.
56%
1920
Peräpohjola — Kemijärvi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 55052
56%
1913
Varsinais-Suomi — Kuusjoki
Pennanen, S.
JR 55646
56%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 14664
56%
1939
Satakunta — Pori
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 49456
56%
1955
Etelä-Pohjanmaa — Siipyy
Paavolainen, Oma Martti
JR 55947
56%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 10755
56%
1932
Satakunta — Pori
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 55800
55%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 11616
55%
1933
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13358
55%
1939
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 21394
55%
1914
Varsinais-Suomi — Uskela
Kallio, Niilo
JR 55292
55%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 55816
55%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 09284
55%
1934
Satakunta — Ulvila
Huhtala, Hilkka
JR 69609
55%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 10549
55%
1932
Satakunta — Sahalahti
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 43940
55%
1913
Varsinais-Suomi — Uskela
Moision kansakoulu
JR 48924
55%
1954
Häme — Heinola mlk
Paavolainen, Oma Martti
JR 55309
55%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 10134
55%
1925
Satakunta — Ahlainen
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14276
55%
1939
Satakunta — Nakkila
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 21334
55%
1914
Varsinais-Suomi — Salo
Kallio, Niilo
JR 43685
55%
1913
Varsinais-Suomi — Uskela
Moision kansakoulu
JR 44143
55%
1913
Varsinais-Suomi — Uskela
Moision kansakoulu
JR 10325
55%
1925
Häme — Orimattila
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11774
55%
1933
Satakunta — Nakkila
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14385
55%
1939
Satakunta — Nakkila
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
SKVR XII1 2820.
55%
1915
Peräpohjola — Muonio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 57118
55%
1932
Peräpohjola — Muonio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 12449
55%
1933
Satakunta — Kauvatsa
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 70379
55%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 12846
54%
1933
Satakunta — Tampere
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13413
54%
1939
Satakunta — Tampere
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 56267
54%
1919
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 57723
54%
1932
Peräpohjola — Turtola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 55236
54%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 57826
54%
1932
Peräpohjola — Turtola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 55315
54%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 00064
54%
1962
Uusimaa — Helsingin pitäjä
Aalto, Anna-Liisa
JR 12341
54%
1933
Satakunta — Kauvatsa
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13912
54%
1939
Satakunta — Kauvatsa
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 50045
54%
1956
Uusimaa — Vihti
Paavolainen, Oma Martti
JR 10548
54%
1932
Satakunta — Kangasala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 70041
54%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 43717
54%
1913
Varsinais-Suomi — Uskela
Moision kansakoulu
JR 55367
54%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 58104
54%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 14264
53%
1939
Häme — Forssa
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12019
53%
1933
Häme — Tuulos
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12566
53%
1933
Häme — Janakkala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15421
53%
1939
Häme — Janakkala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 40333
53%
1915
Satakunta — Tampere
Loukola, Ludvig
JR 65529
53%
1968
Peräpohjola — Keminmaa
Railonsala, Artturi
JR 57791
53%
1932
Peräpohjola — Turtola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 12112
53%
1933
Häme — Pälkäne
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12719
53%
1933
Häme — Hollola
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 06947
53%
1938
Pohjois-Pohjanmaa — Oulu
Heikkilä, Heimo
JR 47926
53%
1932
Uusimaa — Vihti
Ollila, Reino
JR 65124
53%
1968
Peräpohjola — Karunki
Railonsala, Artturi
JR 58150
53%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 48971
53%
1954
Uusimaa — Helsinki
Paavolainen, Oma Martti
JR 49021
53%
1954
Etelä-Pohjanmaa — Kokkola
Paavolainen, Oma Martti
JR 49465
53%
1955
Keski-Suomi — Suolahti
Paavolainen, Oma Martti
SKVR XII1 2782 α.
53%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 56378
53%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 09024
53%
1921
Pohjois-Pohjanmaa — Kalajoki
Hongell, Aune
JR 12516
53%
1933
Varsinais-Suomi — Uusikaupunki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14291
53%
1939
Varsinais-Suomi — Uusikaupunki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 66372
53%
1913
Varsinais-Suomi — Yläne
Rantasalo, Varma
JR 14367
53%
1939
Satakunta — Tampere
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 56568
53%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 44109
53%
1913
Varsinais-Suomi — Uskela
Moision kansakoulu
JR 72985
53%
1935
Varsinais-Suomi — Uusikaupunki
Salokannel, Tyyne
JR 73052
53%
1935
Varsinais-Suomi — Uusikaupunki
Salokannel, Tyyne
JR 12903
52%
1933
Satakunta — Nokia
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15136
52%
1939
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 80038
52%
1933
Pohjois-Pohjanmaa — Yli-Ii
Tornion alakouluseminaari
JR 58585
52%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 17088
52%
1912
Varsinais-Suomi — Vehmaa
Hänninen, Laina
JR 57151
52%
1932
Peräpohjola — Muonio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 21005
52%
1909
Varsinais-Suomi — Uskela
Kallio, Ilmari
JR 21450
52%
1914
Varsinais-Suomi — Uskela
Kallio, Niilo
JR 49672
52%
1956
Etelä-Savo — Lappeenranta
Paavolainen, Oma Martti
JR 43862
52%
1913
Varsinais-Suomi — Uskela
Moision kansakoulu
JR 55345
52%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 55788
52%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 56314
52%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 72796
52%
1914
Häme — Hattula
Salo, Aukusti
JR 72803
52%
1914
Häme — Hattula
Salo, Aukusti
JR 12989
52%
1933
Etelä-Pohjanmaa — Jalasjärvi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 46435
52%
1922
Varsinais-Suomi — Uskela
Nyyrikki, Ella
SKVR XII1 2796.
52%
1915
Peräpohjola — Karunki
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 16410
52%
1943
Satakunta — Nokia
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 55265
52%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 11305
52%
1932
Satakunta — Kangasala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15656
52%
1939
Satakunta — Kangasala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15166
52%
1939
Kainuu — Kajaani
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 55413
52%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 22265
51%
1935
Varsinais-Suomi — Halikko
Kantola, Kaisa
JR 78521
51%
1914
Varsinais-Suomi — Salo
Tamminen, Vappu
JR 16516
51%
1943
Etelä-Karjala — Kirvu
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 62717
51%
1950
Etelä-Savo — Mikkeli
Pöyhönen, Martti
JR 10942
51%
1932
Etelä-Karjala — Viipuri
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 72769
51%
1914
Häme — Hattula
Salo, Aukusti
JR 12448
51%
1933
Satakunta — Kauvatsa
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 43998
51%
1913
Varsinais-Suomi — Uskela
Moision kansakoulu
JR 11416
51%
1933
Häme — Forssa
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
SKVR XII1 2803.
51%
1915
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 55552
51%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 15300
51%
1939
Etelä-Pohjanmaa — Ylistaro
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 55855
51%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 55900
51%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 64449
51%
1968
Peräpohjola — Ranua
Railonsala, Artturi
JR 43926
51%
1913
Varsinais-Suomi — Uskela
Moision kansakoulu
JR 65476
50%
1968
Peräpohjola — Keminmaa
Railonsala, Artturi
JR 47930
50%
1932
Uusimaa — Vihti
Ollila, Reino
JR 55878
50%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 68143
50%
1904
Satakunta — Pori
Roosblom, V.
JR 72702
50%
1912
Häme — Hattula
Salo, Aukusti
JR 16142
50%
1943
Varsinais-Suomi — Turku
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 73119
50%
1935
Varsinais-Suomi — Uusikaupunki
Salokannel, Tyyne
JR 57660
50%
1932
Peräpohjola — Turtola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 64435
50%
1968
Peräpohjola — Ranua
Railonsala, Artturi
JR 71110
50%
1913
Varsinais-Suomi — Muurla
Saariluoma, Vilho
JR 35126
50%
1922
Uusimaa — Nurmijärvi
Lahden kansanopiston oppilaat,
JR 14975
50%
1939
Uusimaa — Mäntsälä
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 58663
50%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 26193
50%
1962
Häme — Hämeenlinna
Kivi, Meri
JR 03545
50%
1932
Uusimaa — Helsinki
Enäjärvi-Haavio, Elsa
JR 10540
50%
1932
Keski-Suomi — Vesanto
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 10569
50%
1932
Häme — Lahti
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 10578
50%
1932
Uusimaa — Lohja
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 10828
50%
1932
Häme — Asikkala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 10841
50%
1932
Uusimaa — Mäntsälä
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 10959
50%
1932
Etelä-Savo — Joroinen
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11001
50%
1932
Uusimaa — Hyvinkää
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11229
50%
1932
Etelä-Karjala — Viipuri
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14108
50%
1939
Uusimaa — Mäntsälä
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14167
50%
1939
Keski-Suomi — Vesanto
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14177
50%
1939
Uusimaa — Lohja
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14687
50%
1939
Uusimaa — Hyvinkää
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14875
50%
1939
Etelä-Karjala — Viipuri
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15379
50%
1939
Häme — Lahti
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15715
50%
1939
Etelä-Savo — Joroinen
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15905
50%
1939
Häme — Asikkala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 39648
50%
1915
Uusimaa — Tuusula
Lindstedt, Armas
JR 46354
50%
1915
Uusimaa — Sammatti
Nyberg, Väinö ja Ylänne, Yrjö
JR 28352
50%
1935
Häme — Hattula
Koskinen, Toivo
JR 11191
50%
1932
Varsinais-Suomi — Paimio
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11666
50%
1933
Häme — Jämsä
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14355
50%
1939
Häme — Jämsä
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 17346
50%
1907
Häme — Hollola
Heporauta, F. A.
JR 70335
50%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 72965
50%
1935
Varsinais-Suomi — Uusikaupunki
Salokannel, Tyyne
JR 69911
49%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 57164
49%
1932
Peräpohjola — Muonio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 11531
49%
1933
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 55451
49%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 69218
49%
1920
Häme — Hattula
Saarento, Iina
JR 56392
49%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 11836
49%
1933
Satakunta — Punkalaidun
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14552
49%
1939
Satakunta — Punkalaidun
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 47962
49%
1932
Uusimaa — Nurmijärvi
Ollila, Reino
JR 57813
48%
1932
Peräpohjola — Turtola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 72846
48%
1914
Häme — Hattula
Salo, Aukusti
JR 55672
48%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 2792.
48%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 56580
48%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 10697
48%
1932
Häme — Riihimäki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15891
48%
1939
Häme — Riihimäki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 81817
48%
1914
Varsinais-Suomi — Yläne
Vahlberg, K.
JR 17374
48%
1907
Etelä-Savo — Puumala
Heporauta, F. A.
JR 11319
48%
1932
Häme — Kalvola
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15712
48%
1939
Häme — Kalvola
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 43648
48%
1913
Varsinais-Suomi — Uskela
Moision kansakoulu
JR 70190
48%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 07702
48%
1964
Häme — Kalvola
Helenius, Leena
JR 16613
48%
1944
Etelä-Karjala — Johannes
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 65532
48%
1968
Peräpohjola — Keminmaa
Railonsala, Artturi
JR 14602
48%
1939
Satakunta — Nokia
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 43987
47%
1913
Varsinais-Suomi — Uskela
Moision kansakoulu
SKVR XII1 2797.
47%
1915
Peräpohjola — Karunki
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 10823
47%
1932
Varsinais-Suomi — Parainen
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 76113
47%
1914
Varsinais-Suomi — Laitila
Sonkkila, Linda
JR 78790
47%
1959
Pohjois-Pohjanmaa — Merijärvi
Tervonen, Viljo
JR 15070
47%
1939
Häme — Hollola
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 55448
47%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 22770
47%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 11492
47%
1933
Uusimaa — Mäntsälä
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12701
47%
1933
Häme — Janakkala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14445
47%
1939
Häme — Janakkala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 21620
47%
1909
Varsinais-Suomi — Kuusjoki
Kallio, V. J.
JR 49371
47%
1955
Etelä-Karjala — Parikkala
Paavolainen, Oma Martti
JR 10869
47%
1932
Satakunta — Rauma
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14910
47%
1939
Satakunta — Rauma
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
SKVR VII3 4143.
47%
1908
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Impilahti
Härkönen, Jaakko
JR 14636
47%
1939
Etelä-Savo — Heinävesi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 51175
47%
1909
Etelä-Karjala — Antrea
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 14110
46%
1939
Häme — Lahti
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 10482
46%
1932
Etelä-Savo — Mikkeli mlk
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14024
46%
1939
Etelä-Savo — Mikkeli mlk
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 64440
46%
1968
Peräpohjola — Ranua
Railonsala, Artturi
SKVR XII1 2807.
46%
1915
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 56857
46%
1932
Peräpohjola — Kemijärvi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 57775
46%
1932
Peräpohjola — Turtola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 13588
46%
1939
Etelä-Pohjanmaa — Jalasjärvi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 18849
46%
1911
Varsinais-Suomi — Askainen
Jaatinen, Jalmari
JR 15245
46%
1939
Etelä-Karjala — Viipuri
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 56300
46%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 64450
46%
1968
Peräpohjola — Ranua
Railonsala, Artturi
JR 19121
46%
1914
Varsinais-Suomi — Pertteli
Jansen, Alma
JR 22732
46%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 22746
46%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 22808
46%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 22849
46%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 22950
46%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 22975
46%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 22995
46%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 04947
46%
1934
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Salmi
Haavio, Martti
JR 11573
46%
1933
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14236
46%
1939
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15471
46%
1939
Satakunta — Kauvatsa
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 49348
46%
1955
Satakunta — Multia
Paavolainen, Oma Martti
JR 49791
46%
1956
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Suistamo
Paavolainen, Oma Martti
JR 66556
46%
1946
Pohjois-Savo — Tuusniemi
Räsänen, Otto
JR 68629
46%
1925
Pohjois-Savo — Maaninka
Rytkönen, Ahti
JR 70007
46%
1932
Keski-Suomi — Pylkönmäki
Saarijärven yhteiskoulu
JR 70434
46%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 14444
46%
1939
Etelä-Karjala — Rautu
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15570
45%
1939
Uusimaa — Hyvinkää
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 55841
45%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 55862
45%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 55864
45%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 55931
45%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 64925
45%
1968
Peräpohjola — Alatornio
Railonsala, Artturi
JR 10466
45%
1932
Häme — Riihimäki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 55362
45%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 03831
45%
1957
Etelä-Pohjanmaa — Lappajärvi
Etelä-Pohjanmaan Nuorisoseura; Laitinen, Nikolai
JR 49302
45%
1955
Satakunta — Merikarvia
Paavolainen, Oma Martti
JR 12815
45%
1933
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 36620
45%
1893
Satakunta — Pori
Laine, T. V.
JR 58574
45%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 2781.
45%
1933
Kainuu — Kajaani
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11679
45%
1933
Kainuu — Kajaani
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
SKVR XII1 2789.
45%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 21966
45%
1913
Varsinais-Suomi — Naantali
Kaltiala, J. P.
JR 65980
45%
1953
Keski-Suomi — Saarijärvi
Rantanen, Saimi
JR 56287
45%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 26385
45%
1920
Etelä-Savo — Savitaipale
Kohonen, Anni
JR 31460
45%
1924
Etelä-Savo — Lappee
Kärävä, Aug.
JR 55406
45%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 55893
45%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 11952
45%
1933
Varsinais-Suomi — Perniö
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 10941
45%
1932
Etelä-Savo — Pieksämäki mlk
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11075
45%
1932
Uusimaa — Hyvinkää
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15244
45%
1939
Etelä-Savo — Pieksämäki mlk
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 69651
44%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 40766
44%
1933
Etelä-Savo — Juva
Luukkonen, Kerttu
JR 14034
44%
1939
Häme — Riihimäki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 22155
44%
1913
Pohjois-Savo — Kuopio
Kantele, Toini
JR 56607
44%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 73088
44%
1935
Varsinais-Suomi — Uusikaupunki
Salokannel, Tyyne
JR 11417
44%
1933
Häme — Forssa
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
SKVR XII1 2810.
44%
1915
Peräpohjola — Turtola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 11228
44%
1932
Etelä-Karjala — Viipuri
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14874
44%
1939
Etelä-Karjala — Viipuri
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 49826
44%
1956
Pohjois-Savo — Riistavesi
Paavolainen, Oma Martti
JR 81841
44%
1966
Etelä-Karjala — Viipuri
Vaittinen, Alina
JR 22375
44%
1936
Etelä-Savo — Mäntyharju
Karhu, J.
JR 73004
44%
1935
Varsinais-Suomi — Uusikaupunki
Salokannel, Tyyne
JR 11344
44%
1932
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 25576
44%
1913
Varsinais-Suomi — Rymättylä
Ketolainen, Eemil
JR 71083
44%
1913
Varsinais-Suomi — Perniö
Saariluoma, Vilho
JR 56108
44%
1915
Peräpohjola — Karunki
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 21202
44%
1927
Satakunta — Kokemäki
Kallio, Kaarlo
JR 11023
44%
1932
Uusimaa — Elimäki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11086
44%
1932
Häme — Kuorevesi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11105
44%
1932
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11260
44%
1932
Uusimaa — Helsinki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11493
44%
1933
Uusimaa — Mäntsälä
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12089
44%
1933
Uusimaa — Lohja
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12206
44%
1933
Häme — Lahti
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12598
44%
1933
Häme — Lahti
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13469
44%
1939
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13762
44%
1939
Häme — Lahti
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14768
44%
1939
Uusimaa — Elimäki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14828
44%
1939
Häme — Kuorevesi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14976
44%
1939
Uusimaa — Mäntsälä
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15261
44%
1939
Uusimaa — Lohja
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15954
44%
1939
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 35138
44%
1935
Häme — Lahti
Lahden kansanopiston oppilaat,
JR 51247
44%
1909
Etelä-Karjala — Heinjoki
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 83860
44%
1922
Uusimaa — Helsinki
Vuorio, Toini
JR 15134
44%
1939
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 64443
44%
1968
Peräpohjola — Ranua
Railonsala, Artturi
JR 49278
43%
1955
Etelä-Pohjanmaa — Lapväärtti
Paavolainen, Oma Martti
JR 56678
43%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 20934
43%
1913
Satakunta — Tampere; Häme — Akaa
Kalliala, Lauri
JR 10512
43%
1932
Pohjois-Karjala — Rääkkylä
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14049
43%
1939
Pohjois-Karjala — Rääkkylä
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
SKVR XII1 2786.
43%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 2801.
43%
1915
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 56088
43%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 56261
43%
1919
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 56599
43%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 56226
43%
1919
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 55350
43%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 64441
43%
1968
Peräpohjola — Ranua
Railonsala, Artturi
JR 56185
43%
1919
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 16332
43%
1943
Varsinais-Suomi — Turku
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 57597
43%
1932
Peräpohjola — Tervola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 2809.
43%
1915
Peräpohjola — Turtola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 47565
43%
1926
Häme — Hattula
Okkola, T. E.
JR 15608
43%
1939
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 84451
43%
1962
Satakunta — Ruovesi
Ylämäkipää, Katri
JR 15422
43%
1939
Häme — Janakkala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 16478
43%
1943
Pohjois-Pohjanmaa — Kalajoki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 43806
43%
1913
Varsinais-Suomi — Uskela
Moision kansakoulu
JR 55807
43%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 70301
43%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 80116
43%
1935
Etelä-Pohjanmaa — Laihia
Torsti, E. H.
JR 16135
42%
1943
Varsinais-Suomi — Turku
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 22670
42%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 55923
42%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 12131
42%
1933
Satakunta — Tottijärvi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 56255
42%
1919
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 83538
42%
1905
Satakunta — Nokia
Virtanen, Väinö
JR 42099
42%
1931
Satakunta — Mänttä
Mäntän kansakoulun oppilaat
JR 11953
42%
1933
Varsinais-Suomi — Perniö
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13669
42%
1939
Varsinais-Suomi — Perniö
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12700
42%
1933
Etelä-Karjala — Rautu
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 57812
42%
1932
Peräpohjola — Turtola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 81739
41%
1926
Etelä-Karjala — Johannes
Uuraan yhteiskoulun toverikunta
JR 22557
41%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 04362
41%
1967
Pohjois-Pohjanmaa — Alavieska
Haarala, Anni
JR 55042
41%
1913
Varsinais-Suomi — Kuusjoki
Pennanen, S.
JR 56040
41%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 75658
41%
1937
Uusimaa — Porvoo
Silvennoinen, Vieno
JR 56962
41%
1932
Peräpohjola — Kemijärvi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 11270
41%
1932
Häme — Vanaja
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14817
41%
1939
Häme — Vanaja
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 41100
41%
1965
Kainuu — Suomussalmi
Mäklin, Ritva
JR 08862
41%
1910
Pohjois-Savo — Kuopio
Hoffrén, J.
JR 66901
41%
1935
Etelä-Karjala — Räisälä
Räty, Tyyne
JR 56468
41%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 13453
40%
1939
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 65128
40%
1968
Peräpohjola — Karunki
Railonsala, Artturi
JR 55371
40%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 57964
40%
1932
Peräpohjola — Sodankylä
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 56663
40%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 49474
40%
1955
Satakunta — Tampere
Paavolainen, Oma Martti
JR 78972
40%
1922
Keski-Suomi — Rautalampi
Tiitinen, Aili
JR 51281
40%
1909
Etelä-Karjala — Viipuri
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 58490
40%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 20644
40%
1936
Pohjois-Pohjanmaa — Oulunsalo
Kaakinen, Iikka
SKVR VII3 4144.
40%
1908
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Impilahti
Härkönen, Jaakko
JR 18389
40%
1934
Etelä-Karjala — Kurkijoki
Immonen, Katri
JR 10422
40%
1932
Satakunta — Tampere
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11062
40%
1932
Satakunta — Juupajoki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11145
40%
1932
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Sortavala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12207
40%
1933
Häme — Lahti
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13763
40%
1939
Häme — Lahti
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14056
40%
1939
Satakunta — Tampere
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14858
40%
1939
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Sortavala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 16227
40%
1943
None
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 32133
40%
1940
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Suistamo
Kärki, Frans
JR 61237
40%
1936
Pohjois-Savo — Tervo
Puranen, Anna
JR 82308
40%
1964
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Impilahti
Vanninen, Aino
JR 67466
40%
1904
Satakunta — Tottijärvi
Rekola, Jukka
JR 16296
40%
1943
Uusimaa — Helsinki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 49060
40%
1955
Pohjois-Karjala — Eno
Paavolainen, Oma Martti
JR 49838
40%
1956
Peräpohjola — Salla
Paavolainen, Oma Martti
JR 65475
40%
1968
Peräpohjola — Keminmaa
Railonsala, Artturi
JR 16881
40%
1944
Häme — Orimattila
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 28203
40%
1930
Uusimaa — Helsinki
Koskimies, A. V.
SKVR VII3 4145.
40%
1908
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Impilahti
Härkönen, Jaakko
JR 08336
40%
1955
Pohjois-Karjala — Nurmes
Hirvonen, Aino
JR 10047
40%
1964
Pohjois-Savo — Maaninka
Häiväläinen, Martta
JR 13277
40%
1939
Etelä-Savo — Haukivuori
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 70841
40%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 23811
40%
1936
Etelä-Savo — Taipalsaari
Kaukonen, Katri
JR 55723
40%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 15669
40%
1939
Uusimaa — Helsinki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 57767
40%
1932
Peräpohjola — Turtola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 16023
39%
1943
Häme — Tuulos
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 55093
39%
1913
Varsinais-Suomi — Kuusjoki
Pennanen, S.
JR 57414
39%
1932
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 2802.
39%
1920
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 14263
39%
1939
Häme — Forssa
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
SKVR XII1 2813.
39%
1915
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 67840
39%
1921
Etelä-Savo — Sääminki
Rissanen, Santeri
JR 13340
39%
1939
Häme — Riihimäki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 57650
39%
1932
Peräpohjola — Turtola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 15549
39%
1939
Varsinais-Suomi — Paimio
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 42084
39%
1931
Satakunta — Mänttä
Mäntän kansakoulun oppilaat
JR 72832
39%
1914
Häme — Hattula
Salo, Aukusti
JR 60415
39%
1913
Etelä-Karjala — Lavansaari
Porkka, Laina
JR 11326
39%
1932
Etelä-Pohjanmaa — Kauhajoki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15731
39%
1939
Etelä-Pohjanmaa — Kauhajoki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14961
39%
1939
Satakunta — Tottijärvi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12814
39%
1933
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 57973
39%
1932
Peräpohjola — Sodankylä
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 12797
38%
1933
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 55830
38%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 15318
38%
1939
Häme — Tuulos
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 22512
38%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 22754
38%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
SKVR XII2 8336.
38%
1897
Pohjois-Pohjanmaa — Oulu
Kenttämaa, Matti
JR 76732
38%
1922
Etelä-Karjala — Virolahti
Syrjänen, Rauha
JR 10690
38%
1932
Uusimaa — Helsinki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14081
38%
1939
Uusimaa — Helsinki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
SKVR VII3 4142.
38%
1924
Pohjois-Karjala — Kiihtelysvaara
Niittylahden kansanopisto
SKVR XII1 2804.
38%
1920
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 65477
38%
1968
Peräpohjola — Keminmaa
Railonsala, Artturi
JR 11837
38%
1933
Satakunta — Punkalaidun
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
SKVR XII1 2824.
38%
1915
Peräpohjola — Sodankylä
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 55284
38%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 71279
38%
1910
Varsinais-Suomi — Merimasku
Saarimaa, Eemil
JR 11461
37%
1933
Uusimaa — Helsinki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11578
37%
1933
Uusimaa — Mäntsälä
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13537
37%
1939
Uusimaa — Mäntsälä
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15250
37%
1939
Uusimaa — Helsinki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 55409
37%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 56007
37%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 56651
37%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 64785
37%
1968
Peräpohjola — Alatornio
Railonsala, Artturi
JR 72787
37%
1914
Häme — Hattula
Salo, Aukusti
JR 82540
37%
1918
Uusimaa
Velho, Osku
JR 31483
37%
1924
Etelä-Savo — Lappee
Kärävä, Aug.
JR 82919
37%
1963
Etelä-Karjala — Muolaa
Virolainen, Aatu
JR 57620
37%
1932
Peräpohjola — Turtola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 81235
37%
1962
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Sortavala
Tuomola, Marjatta
JR 22659
37%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 56065
37%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 83879
37%
1921
Uusimaa — Vehkalahti
Vuorisalo, Katri
JR 55444
37%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR VII3 4146.
37%
1908
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Impilahti
Härkönen, Jaakko
JR 56205
36%
1919
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 12885
36%
1933
Häme — Riihimäki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 42062
36%
1931
Satakunta — Mänttä
Mäntän kansakoulun oppilaat
JR 56669
36%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 57178
36%
1932
Peräpohjola — Muonio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 22526
36%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 22593
36%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 22645
36%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 23813
36%
1936
Etelä-Savo — Taipalsaari
Kaukonen, Katri
JR 09255
36%
1936
Etelä-Pohjanmaa — Halsua
Hotakainen, Eino
JR 49057
36%
1955
Uusimaa — Anjala
Paavolainen, Oma Martti
JR 56220
36%
1919
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 69743
36%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 83308
36%
1964
Etelä-Karjala — Rautu
Virtanen, Leea
JR 42052
36%
1931
Satakunta — Mänttä
Mäntän kansakoulun oppilaat
JR 11382
36%
1933
Häme — Asikkala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14479
36%
1939
Häme — Asikkala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 22610
36%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 22816
36%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 56618
36%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 22890
36%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 13468
36%
1939
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12130
35%
1933
Satakunta — Tottijärvi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14960
35%
1939
Satakunta — Tottijärvi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14162
35%
1939
Satakunta — Kangasala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 16390
35%
1943
None
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
SKVR XII2 8338.
35%
1920
Peräpohjola — Turtola
Paulaharju, Samuli ja Jenny
SKVR XII1 2805.
35%
1920
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 56240
35%
1919
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 42176
35%
1913
Satakunta — Ruovesi
Marjanen, Vilho
JR 56449
35%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 22622
35%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 42121
35%
1931
Satakunta — Mänttä
Mäntän kansakoulun oppilaat
JR 22579
35%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 57379
35%
1932
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 10444
35%
1932
Satakunta — Pori
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 27175
35%
1957
Aunus — Vitele
Kontu, Mikko
JR 73419
35%
1938
Varsinais-Suomi — Uusikaupunki
Salokannel, Tyyne
JR 12398
35%
1933
Etelä-Karjala — Miehikkälä
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13967
35%
1939
Etelä-Karjala — Miehikkälä
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14553
34%
1939
Satakunta — Punkalaidun
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 56849
34%
1932
Peräpohjola — Kemijärvi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 64442
34%
1968
Peräpohjola — Ranua
Railonsala, Artturi
JR 82786
34%
1920
Uusimaa — Tuusula
Vikström, Rauha
JR 55971
34%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 56636
34%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 2795.
34%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 65129
34%
1968
Peräpohjola — Karunki
Railonsala, Artturi
JR 22768
34%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 43912
34%
1913
Varsinais-Suomi — Uskela
Moision kansakoulu
JR 11445
34%
1933
Etelä-Karjala — Heinjoki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14457
34%
1939
Etelä-Karjala — Heinjoki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 56532
34%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 00182
34%
1935
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Sortavala
Aalto, Sanni
JR 22717
34%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 14163
34%
1939
Satakunta — Orivesi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 64444
34%
1968
Peräpohjola — Ranua
Railonsala, Artturi
JR 64439
34%
1968
Peräpohjola — Ranua
Railonsala, Artturi
JR 56896
33%
1932
Peräpohjola — Kemijärvi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 14540
33%
1939
Uusimaa — Kymi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 47247
33%
1926
Satakunta — Eurajoki
Okkola, T. E.
JR 05778
33%
1930
Keski-Inkeri
Haltsonen, Aatu
SKVR XIII3 7639.
33%
1909
Etelä-Karjala — Viipuri mlk
Sonkkila, Hilja
JR 57506
33%
1932
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 49039
33%
1954
Pohjois-Pohjanmaa — Kalajoki
Paavolainen, Oma Martti
JR 28298
33%
1935
Pohjois-Savo — Leppävirta
Koskinen, Hannes
JR 63319
33%
1937
Etelä-Pohjanmaa — Alavus
Railonsala, Artturi
SKVR VII3 4147.
32%
1908
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Impilahti
Härkönen, Jaakko
SKVR VII3 4148.
32%
1908
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Impilahti
Härkönen, Jaakko
SKVR VII3 4149.
32%
1910
Pohjois-Karjala — Kontiolahti
Lukkarinen, Juho
SKVR XII1 2799.
32%
1915
Peräpohjola — Tervola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 21619
32%
1909
Varsinais-Suomi — Kuusjoki
Kallio, V. J.
JR 22722
32%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 22863
32%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 23392
32%
1962
Pohjois-Karjala — Nurmes
Karjalainen, Elin
JR 11061
32%
1932
Etelä-Karjala — Koivisto
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15678
32%
1939
Etelä-Karjala — Koivisto
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 44345
32%
1932
Etelä-Karjala — Kivennapa
Munne, Anna
JR 49361
32%
1955
Pohjois-Karjala — Nurmes
Paavolainen, Oma Martti
JR 51202
32%
1909
Etelä-Karjala — Käkisalmi
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 57382
32%
1932
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 67903
32%
1936
Etelä-Karjala — Saari
Rissanen, Tyyne
JR 69029
32%
1935
Pohjois-Karjala — Pielisjärvi
Saarelainen, J. V.
JR 70798
32%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 56324
32%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 57257
32%
1932
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 57279
32%
1932
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 14911
32%
1939
Peräpohjola — Kemi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 63674
32%
1939
Satakunta — Nokia
Railonsala, Artturi
SKVR VII3 4150.
32%
1924
Pohjois-Karjala — Kontiolahti
Niittylahden kansanopisto
JR 10491
32%
1932
Pohjois-Savo — Karttula
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14118
32%
1939
Pohjois-Savo — Karttula
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 57270
32%
1932
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 47188
32%
1926
Satakunta — Harjavalta
Okkola, T. E.
SKVR XII1 2812.
32%
1915
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 22569
32%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 51232
32%
1909
Etelä-Karjala — Kivennapa
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 35122
32%
1927
Häme — Janakkala
Lahden kansanopiston oppilaat,
JR 12090
31%
1933
Uusimaa — Lohja
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15262
31%
1939
Uusimaa — Lohja
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 22931
31%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 26132
31%
1928
Etelä-Pohjanmaa — Veteli
Kivelä, Iida
JR 25577
31%
1913
Varsinais-Suomi — Rymättylä
Ketolainen, Eemil
JR 56035
31%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 22640
31%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 10590
31%
1932
Satakunta — Kangasala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 51277
31%
1909
Etelä-Karjala — Johannes
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 65127
31%
1968
Peräpohjola — Karunki
Railonsala, Artturi
JR 64926
31%
1968
Peräpohjola — Alatornio
Railonsala, Artturi
JR 47182
31%
1926
Satakunta — Harjavalta
Okkola, T. E.
JR 57471
31%
1932
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 51210
30%
1909
Etelä-Karjala — Pyhäjärvi Vpl.
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 49132
30%
1955
Satakunta — Hämeenkyrö
Paavolainen, Oma Martti
JR 56461
30%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 49041
30%
1954
Pohjois-Pohjanmaa — Kalajoki
Paavolainen, Oma Martti
JR 56686
30%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 51178
30%
1909
Etelä-Karjala — Räisälä
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 72997
30%
1935
Varsinais-Suomi — Uusikaupunki
Salokannel, Tyyne
JR 70762
30%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 12662
30%
1933
Uusimaa — Kymi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 50808
30%
1907
Etelä-Pohjanmaa — Kurikka
Paulaharju, Lyyli
JR 84406
29%
1911
Varsinais-Suomi — Lokalahti
Ärfors, Karin
JR 25665
29%
1956
Häme — Somero
Kilpelä, Eeva
JR 10589
29%
1932
Satakunta — Orivesi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 57933
29%
1932
Peräpohjola — Sodankylä
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 49172
29%
1955
Etelä-Karjala — Jaakkima
Paavolainen, Oma Martti
JR 15650
29%
1939
Satakunta — Juupajoki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 20631
29%
1936
Kainuu — Säräisniemi
Kaakinen, Iikka
JR 42883
29%
1912
Häme — Tammela
Mikkola, Edv.
JR 55503
29%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 64784
29%
1968
Peräpohjola — Alatornio
Railonsala, Artturi
JR 22369
29%
1936
Etelä-Savo — Mäntyharju
Karhu, J.
JR 68537
29%
1920
Häme — Hausjärvi
Ruusuvuori, Linda
JR 22126
29%
1913
Etelä-Savo — Mäntyharju
Kantele, Toini
JR 22964
29%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 62708
29%
1950
Etelä-Savo — Mikkeli
Pöyhönen, Martti
JR 22127
29%
1913
Etelä-Savo — Mäntyharju
Kantele, Toini
JR 49460
29%
1955
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Sortavala
Paavolainen, Oma Martti
JR 55710
29%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 18416
28%
1966
Etelä-Karjala — Kurkijoki
Immonen, Toivo
JR 00651
28%
1957
Etelä-Karjala — Johannes
Airikka, Lauri
JR 12302
28%
1933
Etelä-Savo — Joutseno
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12303
28%
1933
Etelä-Savo — Lemi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12567
28%
1933
Häme — Janakkala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13874
28%
1939
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13875
28%
1939
Etelä-Savo — Lemi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 45987
28%
1936
Pohjois-Savo — Kiuruvesi
Nivalainen, Juho
JR 51545
28%
1930
Etelä-Pohjanmaa — Veteli
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 61252
28%
1922
Etelä-Savo — Luumäki
Puranen, Hilda
JR 69681
28%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 77261
28%
1939
Etelä-Savo — Rantasalmi
Sääski, Sylvi
JR 16812
28%
1944
Satakunta — Orivesi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
SKVR XII1 3006.
28%
1915
Peräpohjola — Kemijärvi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 72292
28%
1915
Uusimaa — Pukkila
Salminen, Tyyne
JR 22786
28%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 57252
28%
1932
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 22705
28%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 51197
28%
1909
Etelä-Karjala — Kaukola
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 57356
28%
1932
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 51518
28%
1930
Peräpohjola — Turtola
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 10870
28%
1932
Peräpohjola — Kemi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 60993
27%
1962
Etelä-Karjala — Rautu
Pulliainen, Liina
JR 65474
27%
1968
Peräpohjola — Keminmaa
Railonsala, Artturi
JR 65123
27%
1968
Peräpohjola — Karunki
Railonsala, Artturi
SKVR VII3 4153.
27%
1909
Pohjois-Karjala — Juuka
Kokkonen, Heikki
JR 29887
27%
1938
Etelä-Karjala — Kirvu
Kuisma, Helena
JR 56526
26%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 56702
26%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 35110
26%
1951
Häme — Lahti
Lahden kansanopiston oppilaat,
JR 55387
26%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 63646
26%
1939
Satakunta — Nokia
Railonsala, Artturi
SKVR XII2 8337.
26%
1916
Pohjois-Pohjanmaa — Kiiminki
Paulaharju, Aili
JR 61019
25%
1962
Etelä-Karjala — Kivennapa
Pulliainen, Liina
JR 81553
25%
1961
Etelä-Karjala — Viipuri
Tuukkanen, Vilho
JR 49543
25%
1955
Etelä-Karjala — Virolahti
Paavolainen, Oma Martti
JR 61124
25%
1957
Etelä-Karjala — Kivennapa
Pulliainen, Liina
JR 80276
25%
1967
Pohjois-Savo — Leppävirta
Tuiremo, Toini
JR 74905
25%
1936
Etelä-Savo — Savonlinna
Seppänen, Aleks.
JR 80416
25%
1913
Etelä-Pohjanmaa — Laihia
Tuokko, Auk.
JR 56653
24%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 14708
24%
1939
Satakunta — Pori
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 53527
24%
1942
Pohjois-Karjala — Nurmes
Peltonen, Erkki
JR 56696
23%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 64432
23%
1968
Peräpohjola — Ranua
Railonsala, Artturi
SKVR XIII3 7644.
22%
1930
Etelä-Karjala — Viipuri mlk
Viipurin suomalaisen lyseon konventti
JR 15814
22%
1939
Satakunta — Sahalahti
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 48688
19%
1936
Etelä-Savo — Virtasalmi
Paajanen, Lyyli
JR 78694
17%
1936
Etelä-Karjala — Kivennapa
Terijoen Yhteislyseon oppilaat
JR 18065
17%
1924
Etelä-Pohjanmaa — Kauhava
Salokannel, Tyyne
JR 47504
16%
1926
Satakunta — Merikarvia
Okkola, T. E.
JR 47435
13%
1926
Keski-Suomi — Viitasaari
Okkola, T. E.