JR 10653
100%
1932
Pohjois-Pohjanmaa — Oulu
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 56921
96%
1932
Peräpohjola — Kemijärvi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 57281
95%
1932
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 3328.
92%
1915
Peräpohjola — Kemijärvi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 56949
92%
1932
Peräpohjola — Kemijärvi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 56912
91%
1932
Peräpohjola — Kemijärvi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 56838
88%
1932
Peräpohjola — Kemijärvi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 35083
88%
1930
Häme — Lahti
Lahden kansanopiston oppilaat,
JR 56479
87%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 3292.
86%
1915
Pohjois-Pohjanmaa — Kalajoki
Mäkelä, Matti
JR 44499
86%
1954
Pohjois-Pohjanmaa — Oulu
Mustonen, Kerttu
JR 57318
84%
1932
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 63416
84%
1939
Satakunta — Nokia
Railonsala, Artturi
JR 57903
82%
1932
Peräpohjola — Sodankylä
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 56847
82%
1932
Peräpohjola — Kemijärvi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 57305
82%
1932
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 57737
81%
1932
Peräpohjola — Turtola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII2 8408.
81%
1921
Peräpohjola — Turtola
Paulaharju, Samuli ja Jenny
SKVR XII1 3324.
80%
1915
Peräpohjola — Turtola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 57931
79%
1932
Peräpohjola — Sodankylä
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 20667
78%
1937
Pohjois-Pohjanmaa — Ii
Kaakinen, Iikka
JR 57716
77%
1932
Peräpohjola — Turtola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 2716.
75%
1915
Peräpohjola — Kemijärvi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 3325.
75%
1915
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 57730
75%
1932
Peräpohjola — Turtola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 56989
74%
1932
Peräpohjola — Kemijärvi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 57779
74%
1932
Peräpohjola — Turtola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 3335.
72%
1915
Peräpohjola — Sodankylä
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 06906
71%
1938
Pohjois-Pohjanmaa — Oulu
Heikkilä, Heimo
SKVR XII1 3331.
71%
1915
Peräpohjola — Sodankylä
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 57627
70%
1932
Peräpohjola — Turtola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 3330.
70%
1915
Peräpohjola — Sodankylä
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 57774
70%
1932
Peräpohjola — Turtola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 57923
70%
1932
Peräpohjola — Sodankylä
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 3333.
70%
1915
Peräpohjola — Sodankylä
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 64747
69%
1968
Peräpohjola — Alatornio
Railonsala, Artturi
JR 57966
66%
1932
Peräpohjola — Sodankylä
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 3334.
65%
1915
Peräpohjola — Sodankylä
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 3318.
65%
1915
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 3327.
64%
1915
Peräpohjola — Kemijärvi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 56824
64%
1932
Peräpohjola — Kemijärvi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 39989
63%
1962
Pohjois-Pohjanmaa — Oulunsalo
Lohi, Veera
JR 80245
61%
1948
Peräpohjola — Ylitornio
Tuira, Teuvo
JR 57975
60%
1932
Peräpohjola — Sodankylä
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 3319.
60%
1920
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 3303.
60%
1920
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 3326.
59%
1915
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 3320.
58%
1920
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 57771
57%
1932
Peräpohjola — Turtola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 57952
57%
1932
Peräpohjola — Sodankylä
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 3332.
56%
1915
Peräpohjola — Sodankylä
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 56304
53%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 78764
52%
1959
Pohjois-Pohjanmaa — Merijärvi
Tervonen, Viljo
SKVR XII1 3293.
52%
1916
Pohjois-Pohjanmaa — Kiiminki
Paulaharju, Aili
SKVR XII1 3317.
51%
1915
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII2 8406.
51%
1915
Pohjois-Pohjanmaa — Kalajoki
Mäkelä, Matti
SKVR XII1 3304.
49%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 3316.
49%
1915
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 3322.
49%
1915
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 55555
49%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 56284
49%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 55673
49%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 55333
48%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 56273
48%
1919
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 11156
48%
1932
Etelä-Karjala — Jaakkima
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 55624
48%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 55564
48%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 58209
47%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 55415
47%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 14865
46%
1939
Etelä-Karjala — Jaakkima
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 59978
46%
1933
Satakunta — Ulvila
Porin tyttölyseo
SKVR XII1 3305.
45%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 55724
45%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR VIII 5110.
45%
1916
Varsinais-Suomi — Pöytyä
Vihervaara, Eemeli
SKVR XII1 3300.
44%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 64752
44%
1968
Peräpohjola — Alatornio
Railonsala, Artturi
JR 56389
44%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 2709.
43%
1915
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 50807
43%
1907
Etelä-Pohjanmaa — Kurikka
Paulaharju, Lyyli
SKVR VII3 3815.
43%
1914
Pohjois-Karjala — Nurmes
Laitinen, M.
JR 56455
43%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR IX1 3322.
43%
1913
Häme — Hattula
Salo, Aukusti
JR 51323
42%
1911
Pohjois-Pohjanmaa — Paavola
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 53485
42%
1942
Pohjois-Karjala — Nurmes
Peltonen, Erkki
JR 55546
42%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 3312.
42%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 57365
41%
1932
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 55902
41%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 57399
41%
1932
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 2699.
41%
1915
Peräpohjola — Tervola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 56798
41%
1932
Peräpohjola — Kemijärvi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 56897
41%
1932
Peräpohjola — Kemijärvi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 57649
41%
1932
Peräpohjola — Turtola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 57731
41%
1932
Peräpohjola — Turtola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 57800
41%
1932
Peräpohjola — Turtola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 57979
41%
1932
Peräpohjola — Sodankylä
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 56227
40%
1919
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 57814
40%
1932
Peräpohjola — Turtola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 07435
40%
1935
Häme — Joutsa
Heino, Arvo
JR 57175
40%
1932
Peräpohjola — Muonio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 3309.
40%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 56813
40%
1932
Peräpohjola — Kemijärvi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 75727
40%
1935
Pohjois-Pohjanmaa — Muhos
Similä, Lyyli
SKVR VII3 3813.
40%
1906
Pohjois-Karjala — Kontiolahti
Hyvärinen, E. J.
JR 56334
40%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 57140
40%
1932
Peräpohjola — Muonio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR VI1 2669.
40%
1913
Etelä-Savo — Mäntyharju
Kantele, Toini
SKVR XII1 2685.
40%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 2711.
40%
1915
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 56964
40%
1932
Peräpohjola — Kemijärvi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 57295
40%
1932
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 3307.
40%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 55357
39%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 56867
39%
1932
Peräpohjola — Kemijärvi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 57148
39%
1932
Peräpohjola — Muonio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 58014
39%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 2715.
39%
1915
Peräpohjola — Kemijärvi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 57165
39%
1932
Peräpohjola — Muonio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 57787
39%
1932
Peräpohjola — Turtola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 3295.
39%
1915
Peräpohjola — Tornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR IX1 3351.
39%
1913
Häme — Luopioinen
Regnell, Hanna
JR 57446
39%
1932
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 57524
39%
1932
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR IX1 3287.
39%
1913
Häme — Jokioinen
Nikula, Suoma
SKVR XII1 2696.
39%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 2712.
39%
1915
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 56036
39%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 57634
39%
1932
Peräpohjola — Turtola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 57807
39%
1932
Peräpohjola — Turtola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 57838
39%
1932
Peräpohjola — Turtola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 57692
39%
1932
Peräpohjola — Turtola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 2718.
38%
1915
Peräpohjola — Muonio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 57192
38%
1932
Peräpohjola — Muonio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 3297.
38%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 64751
38%
1968
Peräpohjola — Alatornio
Railonsala, Artturi
SKVR XII2 8407.
38%
1921
Peräpohjola — Turtola
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 56050
38%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 3329.
38%
1921
Peräpohjola — Muonio
Paulaharju, Samuli ja Jenny
SKVR IX1 3330.
37%
1913
Häme — Janakkala
Salo, Aukusti
SKVR XII1 2710.
37%
1915
Peräpohjola — Turtola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 57827
37%
1932
Peräpohjola — Turtola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 58407
37%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 2697.
37%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 40860
37%
1935
Satakunta — Ruovesi
Luutonen, Ahto
JR 56295
37%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 2713.
37%
1915
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 84486
37%
1921
Peräpohjola — Rovaniemi
Yliraudanjoki, Maija
JR 57268
37%
1932
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 58535
37%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 57821
36%
1932
Peräpohjola — Turtola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 2707.
36%
1920
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 57678
36%
1932
Peräpohjola — Turtola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 57559
36%
1932
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 2686.
36%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 57744
36%
1932
Peräpohjola — Turtola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 55327
36%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 58564
36%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 57658
36%
1932
Peräpohjola — Turtola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 2683.
36%
1915
Peräpohjola — Tornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 2720.
36%
1915
Peräpohjola — Kittilä
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 52401
36%
1938
Peräpohjola — Kolari
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 55823
36%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 58215
36%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 58306
36%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 58401
36%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 58565
36%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 2706.
36%
1920
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 3301.
36%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 57092
36%
1932
Peräpohjola — Muonio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 57790
36%
1932
Peräpohjola — Turtola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 58330
35%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 57596
35%
1932
Peräpohjola — Tervola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 2698.
35%
1915
Peräpohjola — Karunki
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR IX1 3293.
35%
1912
Häme — Tammela
Aaltonen, Esko
SKVR XII1 2682.
35%
1915
Peräpohjola — Tornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 2719.
35%
1915
Peräpohjola — Kittilä
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII2 8329.
35%
1920
Peräpohjola — Kittilä
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 57063
35%
1932
Peräpohjola — Kolari
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 58426
35%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 56005
35%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 55786
35%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 2717.
34%
1915
Peräpohjola — Kolari
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII2 8330.
34%
1920
Peräpohjola — Kittilä
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 57372
34%
1932
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 57383
34%
1932
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 57577
34%
1932
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 58619
34%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 58668
34%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 78495
34%
1916
Peräpohjola — Tornio
Tamelander, Sylvi
JR 57911
34%
1932
Peräpohjola — Sodankylä
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 57054
34%
1932
Peräpohjola — Kolari
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 57824
34%
1932
Peräpohjola — Turtola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 58376
34%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 20665
34%
1937
Peräpohjola — Tervola
Kaakinen, Iikka
JR 56241
34%
1919
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 2708.
34%
1920
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII2 8328.
34%
1920
Peräpohjola — Kittilä
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 56691
34%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 56701
34%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 57513
34%
1932
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 57610
34%
1932
Peräpohjola — Turtola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 58065
34%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 58194
34%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 58653
34%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 05398
34%
1917
Peräpohjola — Tornio
Haggrén, Helmi
JR 57310
34%
1932
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 58659
33%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 3294.
33%
1891
Pohjois-Pohjanmaa — Oulu
Kenttämaa, Matti
SKVR XII1 2688.
33%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 57016
33%
1932
Peräpohjola — Kittilä
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 58460
33%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 57664
33%
1932
Peräpohjola — Turtola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 26680
33%
1921
Häme — Vanaja
Koivumäki, Esteri
SKVR XII1 3314.
33%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 2684.
33%
1915
Peräpohjola — Tornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 3323.
33%
1915
Peräpohjola — Turtola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 55427
32%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 2694.
32%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 57088
32%
1932
Peräpohjola — Kolari
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR IX1 3296.
32%
1913
Häme — Tammela
Aaltonen, Esko
SKVR XII1 3299.
32%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 3313.
32%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 58153
32%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 55984
32%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR IX1 3299.
32%
1913
Häme — Tammela
Vihervaara, Eemeli
JR 56176
31%
1919
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 2721.
31%
1915
Peräpohjola — Sodankylä
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 33002
31%
1949
Satakunta — Vesilahti
Kärki, Frans
SKVR XII1 3296.
31%
1916
Peräpohjola — Tornio
Tamelander, Sylvi
JR 57829
31%
1932
Peräpohjola — Turtola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 55657
31%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 58166
31%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 58293
31%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 2702.
31%
1915
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 56046
31%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 63542
31%
1939
Satakunta — Nokia
Railonsala, Artturi
JR 58590
31%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 58615
31%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR IX1 3311.
30%
1913
Häme — Tyrväntö
Salo, Aukusti
SKVR IX1 3332.
30%
1914
Häme — Loppi
Aaltonen, Esko
SKVR XII1 3310.
30%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 33901
30%
1959
Satakunta — Tyrvää
Kärki, Frans
JR 56376
30%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 3315.
30%
1915
Peräpohjola — Tervola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 33057
30%
1950
Satakunta — Viljakkala
Kärki, Frans
JR 55591
30%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 58350
30%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 57045
30%
1932
Peräpohjola — Kolari
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 80864
30%
1948
Etelä-Pohjanmaa — Lapua
Tuomaala, Väinö
JR 23323
30%
1936
Pohjois-Savo — Kuopio
Karhu, Lyyli
JR 82877
29%
1940
Pohjois-Pohjanmaa — Hailuoto
Virkkunen, Aili
JR 55884
29%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 55863
29%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR X1 374.
29%
1883
Satakunta — Kuhmalahti
Lindroos, J.
SKVR IX1 3300.
28%
1910
Häme — Tammela
Vihervaara, Eemeli
JR 58013
28%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 57900
28%
1932
Peräpohjola — Sodankylä
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 57686
28%
1932
Peräpohjola — Turtola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 57725
28%
1932
Peräpohjola — Turtola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 2701.
28%
1915
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 56581
28%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 04945
28%
1934
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Salmi
Haavio, Martti
JR 63540
28%
1939
Satakunta — Nokia
Railonsala, Artturi
SKVR XI 296.
27%
1889
Etelä-Pohjanmaa — Teuva
Korpela, S.
JR 51979
27%
1932
Länsipohja — Korpilompolo
Paulaharju, Samuli ja Jenny
SKVR XII1 3302.
27%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR IX1 3349.
27%
1913
Häme — Pälkäne
Leander, M.
SKVR XII1 3321.
27%
1920
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XIV 1283.
26%
1915
Uusimaa — Mäntsälä
Louhe, Lempi
SKVR X1 364.
26%
1922
Satakunta — Suoniemi
Färm, Katri
JR 63541
26%
1939
Satakunta — Nokia
Railonsala, Artturi
SKVR XI 2663.
26%
1890
Etelä-Pohjanmaa — Ylihärmä
Takala, E. E.
SKVR VI1 2152.
26%
1933
Etelä-Savo — Lemi
Kohvakka, Toini
JR 07532
26%
1936
Häme — Janakkala
Heino, Arvo
SKVR X1 350.
26%
1911
Satakunta — Alastaro
Vihervaara, Eemeli
JR 55952
26%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 27515
26%
1935
Pohjois-Pohjanmaa — Ylikiiminki
Korhonen, Lyyli
JR 55937
26%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR X1 352.
26%
1904
Satakunta — Kokemäki
Lempainen, Frans
JR 55838
26%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 58331
25%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR IX1 3338.
25%
1914
Häme — Kärkölä
Aaltonen, Esko
SKVR XII1 3306.
25%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 55378
25%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 56567
25%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 56677
25%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR X1 354.
25%
1920
Satakunta — Kokemäki
Kujonpää, Lyyli
JR 32314
25%
1928
Satakunta — Vesilahti
Kärki, Frans
SKVR X1 361.
25%
1912
Satakunta — Tyrvää
Pakula, Vihtori
JR 39602
25%
1937
Pohjois-Savo — Iisalmi
Lindman, Yrjö
SKVR XIII4 11654.
25%
1937
Etelä-Karjala — Saari
Naukkarinen, Eino
JR 60234
25%
1936
Satakunta — Pori mlk
Porin tyttölyseo
SKVR IX1 3331.
25%
1914
Häme — Loppi
Aaltonen, Esko
JR 52361
25%
1937
Peräpohjola — Sodankylä
Paulaharju, Samuli ja Jenny
SKVR IX1 3297.
25%
1913
Häme — Tammela
Aaltonen, Esko
JR 55894
24%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 78811
24%
1959
Pohjois-Pohjanmaa — Merijärvi
Tervonen, Viljo
JR 33045
24%
1950
Satakunta — Tyrvää
Kärki, Frans
JR 33618
24%
1956
Etelä-Karjala — Valkjärvi
Kärki, Frans
JR 10249
24%
1925
Häme — Sääksmäki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
SKVR X1 353.
24%
1921
Satakunta — Kokemäki
Kujonpää, Lyyli
JR 23469
24%
1954
Häme — Tammela
Karke, Ida
SKVR IX1 3355.
24%
1914
Häme — Nastola
Groundstroem, Kalervo
JR 07414
24%
1935
Häme — Loppi
Heino, Arvo
JR 57347
24%
1932
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 57405
24%
1932
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 2704.
24%
1915
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 63543
23%
1939
Satakunta — Nokia
Railonsala, Artturi
JR 56756
23%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR X1 349.
23%
1889
Satakunta — Merikarvia
Romppanen, Eevertti
SKVR XIII2 5902.
23%
1935
Etelä-Karjala — Koivisto
Mannonen, Ulla
SKVR IX1 3359.
23%
1908
Häme — Korpilahti
Kotikoski, J. W.
SKVR X1 358.
23%
1902
Satakunta — Tyrvää
Kallio, Väinö
SKVR X1 375.
23%
1903
Satakunta — Orivesi
Jokinen, Nestor
JR 50184
22%
1953
Pohjois-Pohjanmaa — Haapajärvi
Pahkala, Rauha
JR 12382
22%
1933
Satakunta — Kauvatsa
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15526
22%
1939
Satakunta — Kauvatsa
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15979
22%
1939
Satakunta — Kauvatsa
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 38876
22%
1922
Häme — Riihimäki
Lehtonen, Lempi
SKVR IX1 3289.
22%
1913
Häme — Jokioinen
Vihervaara, Eemeli
SKVR IX1 3333.
22%
1914
Häme — Loppi
Aaltonen, Esko
SKVR X1 367.
22%
1890
Satakunta — Kankaanpää
Laiho, Antto
JR 36789
22%
1936
Satakunta — Mouhijärvi
Laitakari, Kaarle
SKVR X1 344.
22%
1890
Satakunta — Ulvila
Tuomi, Tuomas
SKVR IX1 3316.
22%
1914
Häme — Hattula
Salo, Aukusti
JR 36788
22%
1936
Satakunta — Mouhijärvi
Laitakari, Kaarle
SKVR X1 370.
22%
1889
Satakunta — Pirkkala
Starck, Anni
JR 76156
22%
1889
Satakunta — Pirkkala
Starck, Anni
JR 69214
22%
1920
Häme — Hattula
Saarento, Iina
SKVR X1 343.
22%
1852
Satakunta — Eura
Kahari, K. E.
SKVR XII1 2703.
22%
1915
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR IX1 3290.
22%
1913
Häme — Jokioinen
Vihervaara, Eemeli
JR 48355
22%
1953
Pohjois-Karjala — Valtimo
Oulasmaa, Siiri
JR 58311
22%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 36790
22%
1936
Satakunta — Mouhijärvi
Laitakari, Kaarle
SKVR X1 360.
21%
1904
Satakunta — Tyrvää
Kullaa, E.
SKVR X1 371.
21%
1905
Satakunta — Pirkkala
Virtanen, Väinö
SKVR X1 351.
21%
1888
Satakunta — Huittinen
Vakkila, K. F.
SKVR X1 375 α.
21%
1925
Satakunta — Ruovesi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
SKVR X1 372 α.
21%
1921
Satakunta — Lempäälä
Helin, Olga
SKVR X1 347.
21%
1892
Satakunta — Noormarkku
Lindgren, Fredrik
SKVR X1 365.
21%
1912
Satakunta — Lavia
Nurmi, Frans
SKVR X1 373.
20%
1902
Satakunta — Kangasala
Kallio, Väinö
SKVR X1 355.
20%
1905
Satakunta — Kiikka
Oksa, Vilho
SKVR X1 363.
20%
1893
Satakunta — Mouhijärvi
Laine, T. V.
JR 63492
20%
1939
Satakunta — Nokia
Railonsala, Artturi
SKVR X1 372.
20%
1905
Satakunta — Pirkkala
Virtanen, Väinö
JR 04944
20%
1934
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Salmi
Haavio, Martti
JR 28825
20%
1962
Satakunta — Pomarkku
Kosonen, Nelly
JR 33952
20%
1959
Satakunta — Alastaro
Kärki, Frans
SKVR IX1 3292.
20%
1909
Häme — Tammela
Vihervaara, Eemeli
JR 55250
19%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR IX1 3285.
19%
1913
Häme — Somero
Vihervaara, Eemeli
JR 33977
19%
1959
Satakunta — Punkalaidun
Kärki, Frans
SKVR IX1 3304.
19%
1914
Häme — Humppila
Knuutila, Viljo V.
JR 11477
19%
1933
Satakunta — Huittinen
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 16584
19%
1944
Satakunta — Kauvatsa
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
SKVR IX1 3286.
19%
1913
Häme — Somero
Vihervaara, Eemeli
SKVR X1 356.
18%
1904
Satakunta — Tyrvää
Katajaranta, Kalle
SKVR IX1 3334.
18%
1914
Häme — Loppi
Aaltonen, Esko
SKVR XII1 3308.
18%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR X1 362.
18%
1912
Satakunta — Tyrvää
Pakula, Vihtori
JR 16485
18%
1943
Pohjois-Pohjanmaa — Kalajoki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
SKVR XII1 3298.
18%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 04118
18%
1937
Häme — Pälkäne
Franssila, Juho
JR 25549
18%
1935
Satakunta — Kiikka
Kesti, Hilkka
JR 15981
18%
1939
Satakunta — Huittinen
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 39906
18%
1937
Satakunta — Huittinen
Lintunen, Suoma
JR 55609
18%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR X1 357.
18%
1909
Satakunta — Tyrvää
Vihervaara, Eemeli
SKVR VIII 4138.
18%
1909
Varsinais-Suomi — Pöytyä
Vihervaara, Eemeli
JR 32993
18%
1949
Satakunta — Tyrvää
Kärki, Frans
JR 53334
17%
1936
Etelä-Pohjanmaa — Töysä
Peltonen, Erkki
SKVR X1 369.
17%
1925
Satakunta — Ulvila
Jussila, K. V.
SKVR VIII 4139.
16%
1909
Varsinais-Suomi — Pöytyä
Vihervaara, Eemeli
SKVR XII1 3311.
16%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 58094
16%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR X1 346.
16%
1904
Satakunta — Noormarkku
Koskilahti, Valfr.
SKVR VIII 4137.
15%
1914
Varsinais-Suomi — Rusko
Saariluoma, Vilho
JR 75577
15%
1936
Häme — Humppila
Sillanpää, Hilda
SKVR X1 1770.
15%
1905
Satakunta — Pirkkala
Rekola, Jukka
SKVR IX1 3294.
15%
1913
Häme — Tammela
Vihervaara, Eemeli
SKVR X1 1887.
15%
1888
Satakunta — Kangasala
Lilius, Lilli
SKVR IX1 3357.
14%
1891
Häme — Längelmäki
Tunkelo, E. A.
SKVR XIII4 11140.
14%
1937
Etelä-Karjala — Säkkijärvi
Mannonen, Ulla
JR 06862
13%
1936
Satakunta — Hämeenkyrö
Heikkilä, Heimo
SKVR X1 348.
11%
1889
Satakunta — Noormarkku
Ollinen, J. F.
JR 07011
10%
1962
Häme — Pälkäne
Heikkilä, Kyllikki