JR 11245
67%
1932
Varsinais-Suomi — Vahto
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 80248
64%
1948
Peräpohjola — Ylitornio
Tuira, Teuvo
JR 72990
50%
1935
Varsinais-Suomi — Uusikaupunki
Salokannel, Tyyne
JR 64864
50%
1968
Peräpohjola — Alatornio
Railonsala, Artturi
JR 55895
49%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 73145
49%
1935
Varsinais-Suomi — Uusikaupunki
Salokannel, Tyyne
JR 68159
49%
1888
Satakunta — Tampere
Roslin, M. K.
JR 21038
48%
1909
Varsinais-Suomi — Uskela
Kallio, Ilmari
JR 52349
48%
1937
Peräpohjola — Sodankylä
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 33781
48%
1958
Satakunta — Tottijärvi
Kärki, Frans
JR 73404
48%
1938
Varsinais-Suomi — Uusikaupunki
Salokannel, Tyyne
JR 66824
48%
1966
Keski-Suomi — Karstula
Ratia, Mildred
JR 61009
47%
1962
Etelä-Karjala — Kivennapa
Pulliainen, Liina
JR 66827
47%
1966
Häme — Janakkala
Ratia, Mildred
JR 73318
46%
1935
Etelä-Pohjanmaa — Laihia
Salokannel, Tyyne
JR 28837
46%
1964
Etelä-Karjala — Saari
Kosonen, Nelly
JR 65084
46%
1968
Peräpohjola — Karunki
Railonsala, Artturi
JR 73466
46%
1939
Häme — Kärkölä
Salokannel, Tyyne
JR 15692
46%
1939
Häme — Hattula
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 55872
46%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 13555
45%
1939
Varsinais-Suomi — Turku
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 64491
45%
1968
Peräpohjola — Ranua
Railonsala, Artturi
JR 55870
45%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 80414
44%
1913
Etelä-Pohjanmaa — Laihia
Tuokko, Auk.
JR 43603
44%
1913
Varsinais-Suomi — Uskela
Moision kansakoulu
JR 56564
44%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 16139
44%
1943
Varsinais-Suomi — Turku
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 43890
44%
1913
Varsinais-Suomi — Uskela
Moision kansakoulu
JR 55854
43%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 21333
43%
1914
Varsinais-Suomi — Salo
Kallio, Niilo
JR 21344
43%
1914
Varsinais-Suomi — Salo
Kallio, Niilo
JR 21359
43%
1914
Varsinais-Suomi — Uskela
Kallio, Niilo
JR 21373
43%
1914
Varsinais-Suomi — Uskela
Kallio, Niilo
JR 21389
43%
1914
Varsinais-Suomi — Uskela
Kallio, Niilo
JR 21406
43%
1914
Varsinais-Suomi — Salo
Kallio, Niilo
JR 21425
43%
1914
Varsinais-Suomi — Uskela
Kallio, Niilo
JR 21440
43%
1914
Varsinais-Suomi — Uskela
Kallio, Niilo
JR 21468
43%
1914
Varsinais-Suomi — Salo
Kallio, Niilo
JR 43667
43%
1913
Varsinais-Suomi — Uskela
Moision kansakoulu
JR 43681
43%
1913
Varsinais-Suomi — Uskela
Moision kansakoulu
JR 43710
43%
1913
Varsinais-Suomi — Uskela
Moision kansakoulu
JR 43992
43%
1913
Varsinais-Suomi — Uskela
Moision kansakoulu
JR 44031
43%
1913
Varsinais-Suomi — Uskela
Moision kansakoulu
JR 44101
43%
1913
Varsinais-Suomi — Uskela
Moision kansakoulu
JR 44139
43%
1913
Varsinais-Suomi — Uskela
Moision kansakoulu
JR 09273
43%
1934
Satakunta — Ulvila
Huhtala, Hilkka
JR 64866
43%
1968
Peräpohjola — Alatornio
Railonsala, Artturi
JR 22625
43%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 43613
43%
1913
Varsinais-Suomi — Uskela
Moision kansakoulu
JR 50095
43%
1956
Uusimaa — Pusula
Paavolainen, Oma Martti
JR 73435
43%
1938
Varsinais-Suomi — Uusikaupunki
Salokannel, Tyyne
JR 64867
43%
1968
Peräpohjola — Alatornio
Railonsala, Artturi
JR 55836
43%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 44721
43%
1914
Varsinais-Suomi — Perniö
Myrsky, Vilho
JR 44059
43%
1913
Varsinais-Suomi — Uskela
Moision kansakoulu
JR 71079
43%
1913
Varsinais-Suomi — Perniö
Saariluoma, Vilho
JR 43918
42%
1913
Varsinais-Suomi — Uskela
Moision kansakoulu
JR 65444
42%
1968
Peräpohjola — Keminmaa
Railonsala, Artturi
JR 55617
42%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 60345
42%
1938
Satakunta — Harjavalta
Porin tyttölyseo
JR 13229
42%
1939
Etelä-Pohjanmaa — Laihia
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 55502
42%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 55521
42%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 55543
42%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 55558
42%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 55611
42%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 55681
42%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 55721
42%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 15631
42%
1939
Satakunta — Vesilahti
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 44133
42%
1913
Varsinais-Suomi — Uskela
Moision kansakoulu
JR 18838
42%
1911
Varsinais-Suomi — Askainen
Jaatinen, Jalmari
JR 46138
42%
1917
Varsinais-Suomi — Mynämäki
Numminen, Jalo
JR 55645
42%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 16168
42%
1943
Varsinais-Suomi — Turku
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 22020
41%
1910
Varsinais-Suomi — Turku
Kangastus, A.
JR 24948
41%
1932
Uusimaa — Pukkila
Kauppinen, Eino
JR 16271
41%
1943
Varsinais-Suomi — Piikkiö
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 19118
41%
1914
Varsinais-Suomi — Pertteli
Jansen, Alma
JR 65443
41%
1968
Peräpohjola — Keminmaa
Railonsala, Artturi
JR 44125
41%
1913
Varsinais-Suomi — Uskela
Moision kansakoulu
JR 43767
41%
1913
Varsinais-Suomi — Uskela
Moision kansakoulu
JR 72960
41%
1935
Varsinais-Suomi — Uusikaupunki
Salokannel, Tyyne
JR 55677
41%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 04076
40%
1922
Satakunta — Suoniemi
Färm, Katri
JR 13557
40%
1939
Varsinais-Suomi — Turku
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 17070
40%
1912
Varsinais-Suomi — Turku
Hänninen, Laina
JR 39913
40%
1937
Satakunta — Huittinen
Lintunen, Suoma
JR 13556
40%
1939
Varsinais-Suomi — Turku
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 43635
40%
1913
Varsinais-Suomi — Uskela
Moision kansakoulu
JR 44443
40%
1909
Etelä-Pohjanmaa — Lehtimäki
Murtomäki, Kalle
JR 56746
40%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 64859
40%
1968
Peräpohjola — Alatornio
Railonsala, Artturi
JR 64862
40%
1968
Peräpohjola — Alatornio
Railonsala, Artturi
JR 65097
40%
1968
Peräpohjola — Karunki
Railonsala, Artturi
JR 55512
40%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 64578
40%
1968
Peräpohjola — Ranua
Railonsala, Artturi
JR 65445
40%
1968
Peräpohjola — Keminmaa
Railonsala, Artturi
JR 55730
40%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 55932
39%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 64869
39%
1968
Peräpohjola — Alatornio
Railonsala, Artturi
JR 81761
39%
1928
Satakunta — Rauma
Vaahtoranta, Into
JR 55858
39%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 55943
39%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 65093
39%
1968
Peräpohjola — Karunki
Railonsala, Artturi
JR 65096
39%
1968
Peräpohjola — Karunki
Railonsala, Artturi
JR 72815
39%
1914
Häme — Hattula
Salo, Aukusti
JR 22520
39%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 43884
39%
1913
Varsinais-Suomi — Uskela
Moision kansakoulu
JR 65083
39%
1968
Peräpohjola — Karunki
Railonsala, Artturi
JR 13356
39%
1939
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 64503
38%
1968
Peräpohjola — Ranua
Railonsala, Artturi
JR 69250
38%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 09134
38%
1936
Satakunta — Lempäälä
Haavisto, Elsa
JR 10441
38%
1932
Uusimaa — Helsinki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14705
38%
1939
Uusimaa — Helsinki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 47422
38%
1926
Etelä-Pohjanmaa — Mustasaari
Okkola, T. E.
JR 11614
38%
1933
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 48980
38%
1954
Uusimaa — Kymi
Paavolainen, Oma Martti
JR 53272
38%
1935
Etelä-Pohjanmaa — Töysä
Peltonen, Erkki
JR 42786
37%
1913
Varsinais-Suomi — Mietoinen
Merilä, Olga
JR 65565
37%
1968
Peräpohjola — Keminmaa
Railonsala, Artturi
JR 21943
37%
1909
Varsinais-Suomi — Salo
Kaltiala, J. P.
JR 64492
37%
1968
Peräpohjola — Ranua
Railonsala, Artturi
JR 64580
37%
1968
Peräpohjola — Ranua
Railonsala, Artturi
JR 07326
37%
1935
Uusimaa — Pukkila
Heino, Arvo
JR 35057
37%
1935
Satakunta — Metsämaa
Lahden kansanopiston oppilaat,
JR 82537
37%
1918
Uusimaa
Velho, Osku
JR 68130
37%
1935
Häme — Renko
Röök, Taimi
JR 60995
37%
1962
Etelä-Karjala — Kivennapa
Pulliainen, Liina
JR 64494
37%
1968
Peräpohjola — Ranua
Railonsala, Artturi
JR 64496
37%
1968
Peräpohjola — Ranua
Railonsala, Artturi
JR 64857
37%
1968
Peräpohjola — Alatornio
Railonsala, Artturi
JR 64865
37%
1968
Peräpohjola — Alatornio
Railonsala, Artturi
JR 46558
37%
1962
Satakunta — Loimaa
Ojala, Sulho
JR 49394
37%
1955
Satakunta — Rauma
Paavolainen, Oma Martti
JR 50140
36%
1956
Uusimaa — Nurmijärvi
Paavolainen, Oma Martti
JR 49857
36%
1956
Häme — Ypäjä
Paavolainen, Oma Martti
JR 55739
36%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 49832
36%
1956
Etelä-Savo — Lauritsala
Paavolainen, Oma Martti
JR 61121
36%
1957
Etelä-Karjala — Kivennapa
Pulliainen, Liina
JR 19501
36%
1926
Satakunta — Teisko
Jussila, K. V.
JR 10204
36%
1925
Satakunta — Teisko
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 43754
36%
1913
Varsinais-Suomi — Uskela
Moision kansakoulu
JR 11722
36%
1933
Häme — Kuusankoski
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15006
36%
1939
Häme — Kuusankoski
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 50047
36%
1956
Uusimaa — Vihti
Paavolainen, Oma Martti
JR 15571
36%
1939
Uusimaa — Hyvinkää
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 58696
36%
1921
Häme — Tammela
Paakkonen, Elli
JR 63627
36%
1939
Satakunta — Nokia
Railonsala, Artturi
JR 64498
36%
1968
Peräpohjola — Ranua
Railonsala, Artturi
JR 65086
36%
1968
Peräpohjola — Karunki
Railonsala, Artturi
JR 65087
36%
1968
Peräpohjola — Karunki
Railonsala, Artturi
JR 65088
36%
1968
Peräpohjola — Karunki
Railonsala, Artturi
JR 65091
36%
1968
Peräpohjola — Karunki
Railonsala, Artturi
JR 65447
36%
1968
Peräpohjola — Keminmaa
Railonsala, Artturi
JR 13558
36%
1939
Varsinais-Suomi — Turku
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 64508
36%
1968
Peräpohjola — Ranua
Railonsala, Artturi
JR 64861
36%
1968
Peräpohjola — Alatornio
Railonsala, Artturi
JR 49407
36%
1955
Satakunta — Rauma
Paavolainen, Oma Martti
JR 21614
35%
1909
Varsinais-Suomi — Kuusjoki
Kallio, V. J.
JR 27532
35%
1935
Pohjois-Pohjanmaa — Ylikiiminki
Korhonen, Lyyli
JR 50124
35%
1956
Häme — Riihimäki
Paavolainen, Oma Martti
JR 47245
35%
1926
Satakunta — Alastaro
Okkola, T. E.
JR 11036
35%
1932
Häme — Urjala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15774
35%
1939
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 16511
35%
1943
Varsinais-Suomi — Aura
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 39536
35%
1936
Satakunta — Rauma
Limnell, Aarne
JR 40332
35%
1915
Satakunta — Tampere
Loukola, Ludvig
JR 64501
35%
1968
Peräpohjola — Ranua
Railonsala, Artturi
JR 65089
35%
1968
Peräpohjola — Karunki
Railonsala, Artturi
JR 65094
35%
1968
Peräpohjola — Karunki
Railonsala, Artturi
JR 84354
35%
1965
Etelä-Pohjanmaa — Vöyri
Vöyrin seminaari
JR 65085
35%
1968
Peräpohjola — Karunki
Railonsala, Artturi
JR 55714
34%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 64858
34%
1968
Peräpohjola — Alatornio
Railonsala, Artturi
JR 28410
34%
1963
Etelä-Savo — Kerimäki
Kosonen, Aino
JR 15750
34%
1939
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 49307
34%
1955
Satakunta — Merikarvia
Paavolainen, Oma Martti
JR 36768
34%
1936
Satakunta — Mouhijärvi
Laitakari, Kaarle
JR 64577
34%
1968
Peräpohjola — Ranua
Railonsala, Artturi
JR 66807
34%
1966
Häme — Janakkala
Ratia, Mildred
JR 65092
34%
1968
Peräpohjola — Karunki
Railonsala, Artturi
JR 64873
34%
1968
Peräpohjola — Alatornio
Railonsala, Artturi
JR 10577
34%
1932
Uusimaa — Lohja
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14109
34%
1939
Uusimaa — Lohja
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 60366
33%
1938
Satakunta — Harjavalta
Porin tyttölyseo
JR 16597
33%
1944
Etelä-Pohjanmaa — Isojoki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 39515
33%
1938
Satakunta — Ruovesi
Lilja, Saima
JR 40851
33%
1926
Satakunta — Ruovesi
Luutonen, Ahto
JR 65446
33%
1968
Peräpohjola — Keminmaa
Railonsala, Artturi
JR 15690
33%
1939
Satakunta — Pori
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 65099
33%
1968
Peräpohjola — Karunki
Railonsala, Artturi
JR 33929
33%
1959
Satakunta — Tyrvää
Kärki, Frans
JR 15752
33%
1939
Keski-Suomi — Saarijärvi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 65101
33%
1968
Peräpohjola — Karunki
Railonsala, Artturi
JR 30990
33%
1945
Etelä-Karjala — Antrea
Kuusisto, Inkeri
JR 64877
33%
1968
Peräpohjola — Alatornio
Railonsala, Artturi
JR 65563
33%
1968
Peräpohjola — Keminmaa
Railonsala, Artturi
JR 64497
33%
1968
Peräpohjola — Ranua
Railonsala, Artturi
JR 15442
33%
1939
Häme — Tyrväntö
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 18427
33%
1895
Satakunta — Ahlainen
Inberg, W.
JR 75683
32%
1937
Uusimaa — Porvoo
Silvennoinen, Vieno
JR 11024
32%
1932
Uusimaa — Elimäki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12917
32%
1933
Häme — Tyrväntö
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 63913
32%
1957
Kainuu — Sotkamo
Railonsala, Artturi
JR 10529
32%
1932
Häme — Lahti
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14757
32%
1939
Häme — Lahti
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 64581
32%
1968
Peräpohjola — Ranua
Railonsala, Artturi
JR 64868
32%
1968
Peräpohjola — Alatornio
Railonsala, Artturi
JR 64870
32%
1968
Peräpohjola — Alatornio
Railonsala, Artturi
JR 65562
32%
1968
Peräpohjola — Keminmaa
Railonsala, Artturi
JR 06902
32%
1936
Satakunta — Hämeenkyrö
Heikkilä, Heimo
JR 50166
32%
1956
Etelä-Karjala — Kivennapa
Paavolainen, Oma Martti
JR 11125
32%
1932
Satakunta — Vesilahti
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 51762
32%
1930
Etelä-Pohjanmaa — Ylihärmä
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 10867
32%
1932
Satakunta — Rauma
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14908
32%
1939
Satakunta — Rauma
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 22132
32%
1913
Etelä-Savo — Mäntyharju
Kantele, Toini
JR 50972
32%
1903
Etelä-Karjala — Uusikirkko Vpl.
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 64509
32%
1968
Peräpohjola — Ranua
Railonsala, Artturi
JR 64874
32%
1968
Peräpohjola — Alatornio
Railonsala, Artturi
JR 65450
32%
1968
Peräpohjola — Keminmaa
Railonsala, Artturi
JR 47546
32%
1926
Häme — Ypäjä
Okkola, T. E.
JR 03807
32%
1956
Etelä-Pohjanmaa — Lehtimäki
Etelä-Pohjanmaan Nuorisoseura
JR 65082
32%
1968
Peräpohjola — Karunki
Railonsala, Artturi
JR 13284
32%
1939
Peräpohjola — Rovaniemi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 65448
32%
1968
Peräpohjola — Keminmaa
Railonsala, Artturi
JR 65090
31%
1968
Peräpohjola — Karunki
Railonsala, Artturi
JR 65098
31%
1968
Peräpohjola — Karunki
Railonsala, Artturi
JR 14770
31%
1939
Uusimaa — Elimäki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11348
31%
1932
Uusimaa — Vihti
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15611
31%
1939
Uusimaa — Vihti
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 64836
31%
1968
Peräpohjola — Alatornio
Railonsala, Artturi
JR 64875
31%
1968
Peräpohjola — Alatornio
Railonsala, Artturi
JR 64876
31%
1968
Peräpohjola — Alatornio
Railonsala, Artturi
JR 65370
31%
1968
Peräpohjola — Keminmaa
Railonsala, Artturi
JR 65561
31%
1968
Peräpohjola — Keminmaa
Railonsala, Artturi
JR 65564
31%
1968
Peräpohjola — Keminmaa
Railonsala, Artturi
JR 64863
31%
1968
Peräpohjola — Alatornio
Railonsala, Artturi
JR 10922
31%
1932
Häme — Hattula
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12930
31%
1933
Satakunta — Kiikka
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13706
31%
1939
Satakunta — Kiikka
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14704
31%
1939
Satakunta — Pori
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 26199
31%
1962
Keski-Suomi — Vesanto
Kivi, Meri
JR 64493
31%
1968
Peräpohjola — Ranua
Railonsala, Artturi
JR 08680
31%
1970
Pohjois-Karjala — Rääkkylä
Hirvonen, Aune
JR 46356
31%
1915
Uusimaa — Sammatti
Nyberg, Väinö ja Ylänne, Yrjö
JR 10546
30%
1932
Satakunta — Kangasala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 63255
30%
1936
Etelä-Pohjanmaa — Alavus
Railonsala, Artturi
JR 63325
30%
1937
Etelä-Pohjanmaa — Alavus
Railonsala, Artturi
JR 07703
30%
1964
Häme — Kalvola
Helenius, Leena
JR 10753
30%
1932
Satakunta — Pori
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14662
30%
1939
Satakunta — Pori
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 73236
30%
1935
Etelä-Pohjanmaa — Laihia
Salokannel, Tyyne
JR 13761
30%
1939
Häme — Hartola
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 63826
30%
1957
Satakunta — Nokia
Railonsala, Artturi
JR 15646
30%
1939
None
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 63657
30%
1939
Satakunta — Nokia
Railonsala, Artturi
JR 64507
30%
1968
Peräpohjola — Ranua
Railonsala, Artturi
JR 49196
29%
1955
Satakunta — Kankaanpää
Paavolainen, Oma Martti
JR 49590
29%
1956
Uusimaa — Helsinki
Paavolainen, Oma Martti
JR 10943
29%
1932
Etelä-Karjala — Viipuri mlk
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15531
29%
1939
Etelä-Karjala — Viipuri mlk
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 64500
29%
1968
Peräpohjola — Ranua
Railonsala, Artturi
JR 53517
29%
1942
Pohjois-Karjala — Nurmes
Peltonen, Erkki
JR 70760
29%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 16505
29%
1943
None
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 30999
29%
1945
Pohjois-Karjala — Pielisensuu
Kuusisto, Inkeri
JR 64505
29%
1968
Peräpohjola — Ranua
Railonsala, Artturi
JR 76106
29%
1914
Varsinais-Suomi — Laitila
Sonkkila, Linda
JR 47928
29%
1932
Uusimaa — Vihti
Ollila, Reino
JR 42081
29%
1931
Satakunta — Mänttä
Mäntän kansakoulun oppilaat
JR 60248
29%
1936
Satakunta — Pomarkku
Porin tyttölyseo
JR 22697
29%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 69742
29%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 26129
29%
1928
Etelä-Pohjanmaa — Veteli
Kivelä, Iida
JR 49080
29%
1955
Häme — Heinola
Paavolainen, Oma Martti
SKVR VII3 4088.
29%
1924
Pohjois-Karjala — Pielisjärvi
Niittylahden kansanopisto
JR 10440
28%
1932
Satakunta — Pori
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 10791
28%
1932
Varsinais-Suomi — Laitila
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 50799
28%
1916
Pohjois-Pohjanmaa — Kiiminki
Paulaharju, Aili
JR 60256
28%
1936
Satakunta — Pomarkku
Porin tyttölyseo
JR 65440
28%
1968
Peräpohjola — Keminmaa
Railonsala, Artturi
JR 12563
28%
1933
Häme — Somerniemi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15418
28%
1939
Häme — Somerniemi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 65441
28%
1968
Peräpohjola — Keminmaa
Railonsala, Artturi
JR 08985
28%
1962
Häme — Heinola mlk
Holstila, Liisa
JR 47419
28%
1926
Etelä-Pohjanmaa — Mustasaari
Okkola, T. E.
JR 51504
28%
1930
Etelä-Pohjanmaa — Ylihärmä
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 67465
28%
1904
Satakunta — Tottijärvi
Rekola, Jukka
JR 12300
28%
1933
Etelä-Savo — Lemi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 28051
28%
1914
Varsinais-Suomi — Salo
Koskenpää, Martta
JR 68504
28%
1964
Pohjois-Savo — Kuopio
Rutanen, Terttu
JR 37027
28%
1962
Satakunta — Juupajoki
Lampinen, Aino
JR 44444
28%
1909
Etelä-Pohjanmaa — Lehtimäki
Murtomäki, Kalle
JR 64860
28%
1968
Peräpohjola — Alatornio
Railonsala, Artturi
JR 11488
27%
1933
Uusimaa — Mäntsälä
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14970
27%
1939
Uusimaa — Mäntsälä
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11707
27%
1933
Satakunta — Keikyä
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13803
27%
1939
Satakunta — Keikyä
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12840
27%
1933
Häme — Pälkäne
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13409
27%
1939
Häme — Pälkäne
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 19919
27%
1936
Satakunta — Mouhijärvi
Järventausta, Eero
JR 64871
27%
1968
Peräpohjola — Alatornio
Railonsala, Artturi
JR 13965
27%
1939
Etelä-Karjala — Miehikkälä
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14892
27%
1939
Satakunta — Tampere
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 83858
27%
1922
Uusimaa — Helsinki
Vuorio, Toini
JR 11277
27%
1932
Häme — Vanaja
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14819
27%
1939
Häme — Vanaja
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 18063
27%
1924
Etelä-Pohjanmaa — Kauhava
Salokannel, Tyyne
JR 47181
27%
1926
Satakunta — Harjavalta
Okkola, T. E.
JR 64872
27%
1968
Peräpohjola — Alatornio
Railonsala, Artturi
JR 49372
27%
1955
Satakunta — Parkano
Paavolainen, Oma Martti
JR 14474
27%
1939
Häme — Asikkala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 28303
27%
1935
Pohjois-Savo — Leppävirta
Koskinen, Hannes
JR 49018
27%
1954
Etelä-Pohjanmaa — Kokkola
Paavolainen, Oma Martti
JR 65095
27%
1968
Peräpohjola — Karunki
Railonsala, Artturi
JR 27363
27%
1937
None
Korhola, Tommi
JR 65559
27%
1968
Peräpohjola — Keminmaa
Railonsala, Artturi
SKVR VII3 4096.
27%
1910
Pohjois-Karjala — Kontiolahti
Lukkarinen, Juho
JR 24905
27%
1932
Häme — Kärkölä
Kauppinen, Eino
JR 10439
27%
1932
Uusimaa — Helsinki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14703
27%
1939
Uusimaa — Helsinki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15717
27%
1939
Pohjois-Karjala — Joensuu
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 47470
27%
1926
Satakunta — Viljakkala
Okkola, T. E.
JR 22236
27%
1935
Varsinais-Suomi — Halikko
Kantola, Kaisa
JR 11377
26%
1933
Häme — Asikkala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13192
26%
1938
Etelä-Pohjanmaa — Vaasa
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15679
26%
1939
Etelä-Karjala — Koivisto
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11002
26%
1932
Uusimaa — Hyvinkää
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 30969
26%
1945
Häme — Kuusankoski
Kuusisto, Inkeri
JR 46096
26%
1921
Häme — Jämsä
Nummelin, Elli
JR 10290
26%
1925
Satakunta — Alastaro
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 64490
26%
1968
Peräpohjola — Ranua
Railonsala, Artturi
JR 44249
26%
1936
Pohjois-Karjala — Ilomantsi
Mononen, Pekka
JR 35121
26%
1927
Häme — Janakkala
Lahden kansanopiston oppilaat,
JR 49546
26%
1955
Etelä-Karjala — Virolahti
Paavolainen, Oma Martti
JR 65100
26%
1968
Peräpohjola — Karunki
Railonsala, Artturi
JR 11880
26%
1933
Satakunta — Rauma
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15180
26%
1939
Satakunta — Rauma
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 49186
26%
1955
Häme — Kalvola
Paavolainen, Oma Martti
JR 64485
26%
1968
Peräpohjola — Ranua
Railonsala, Artturi
JR 57304
26%
1932
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 14383
26%
1939
Satakunta — Nakkila
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 36773
26%
1936
Satakunta — Mouhijärvi
Laitakari, Kaarle
JR 20935
26%
1913
Satakunta — Tampere; Satakunta — Lempäälä; Häme — Akaa
Kalliala, Lauri
JR 21026
26%
1909
Varsinais-Suomi — Uskela
Kallio, Ilmari
JR 72693
25%
1912
Häme — Kalvola
Salo, Aukusti
JR 12109
25%
1933
Häme — Tuulos
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12591
25%
1933
Häme — Lahti
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12161
25%
1933
Satakunta — Kokemäki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 63806
25%
1957
Satakunta — Nokia
Railonsala, Artturi
JR 15680
25%
1939
Etelä-Karjala — Koivisto
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 65560
25%
1968
Peräpohjola — Keminmaa
Railonsala, Artturi
JR 13713
25%
1939
Satakunta — Kokemäki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15751
25%
1939
Etelä-Pohjanmaa — Veteli
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11216
25%
1932
Uusimaa — Vehkalahti
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 49563
25%
1955
Satakunta — Ylöjärvi
Paavolainen, Oma Martti
JR 73405
25%
1938
Varsinais-Suomi — Uusikaupunki
Salokannel, Tyyne
JR 49476
25%
1955
Satakunta — Tampere
Paavolainen, Oma Martti
JR 64572
25%
1968
Peräpohjola — Ranua
Railonsala, Artturi
JR 16793
25%
1944
Pohjois-Savo — Suonenjoki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 16373
25%
1943
Varsinais-Suomi — Kisko
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12087
25%
1933
Uusimaa — Lohja
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15259
25%
1939
Uusimaa — Lohja
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12883
25%
1933
Häme — Riihimäki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13338
25%
1939
Häme — Riihimäki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 16030
25%
1943
Häme — Tuulos
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14953
25%
1939
Häme — Tuulos
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11814
24%
1933
Satakunta — Nakkila
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14283
24%
1939
Satakunta — Nakkila
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 64889
24%
1968
Peräpohjola — Alatornio
Railonsala, Artturi
JR 15373
24%
1939
Häme — Lahti
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 64571
24%
1968
Peräpohjola — Ranua
Railonsala, Artturi
SKVR VII3 4218.
24%
1891
Pohjois-Karjala — Nurmes
Nurmio, M.
JR 10634
24%
1932
Etelä-Savo — Savonlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15831
24%
1939
Etelä-Savo — Savonlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 48967
24%
1954
Uusimaa — Helsinki
Paavolainen, Oma Martti
JR 10517
24%
1932
Satakunta — Tyrvää
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14086
24%
1939
Satakunta — Tyrvää
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 35082
24%
1935
Häme — Tammela
Lahden kansanopiston oppilaat,
JR 73279
24%
1935
Etelä-Pohjanmaa — Kauhava
Salokannel, Tyyne
JR 84449
24%
1962
Satakunta — Ruovesi
Ylämäkipää, Katri
JR 49092
24%
1955
Uusimaa — Helsinki
Paavolainen, Oma Martti
SKVR VII3 4095.
24%
1910
Pohjois-Karjala — Kontiolahti
Lukkarinen, Juho
JR 11037
24%
1932
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15773
24%
1939
Häme — Urjala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 61245
24%
1922
Etelä-Savo — Luumäki
Puranen, Anni
JR 82820
24%
1921
Uusimaa — Kymi
Vilola, Saima
JR 16688
23%
1944
Etelä-Savo — Pieksämäki mlk
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 57874
23%
1932
Peräpohjola — Sodankylä
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 73207
23%
1935
Etelä-Pohjanmaa — Kauhava
Salokannel, Tyyne
JR 34548
23%
1963
Satakunta — Tyrvää
Kärki, Frans
JR 16483
23%
1943
Etelä-Pohjanmaa — Ylistaro
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 43070
23%
1936
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Sortavala mlk
Moilanen, Matti
JR 15647
23%
1939
Satakunta — Juupajoki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12068
23%
1933
Uusimaa — Hyvinkää
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11775
23%
1933
Satakunta — Nakkila
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 46187
23%
1936
Peräpohjola — Rovaniemi
Nuotio, Valo
JR 16504
23%
1943
Satakunta — Suodenniemi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 64776
23%
1968
Peräpohjola — Alatornio
Railonsala, Artturi
JR 15280
23%
1939
Uusimaa — Hyvinkää
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 65081
22%
1968
Peräpohjola — Karunki
Railonsala, Artturi
JR 16262
22%
1943
Etelä-Karjala — Johannes
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11881
22%
1933
Satakunta — Rauma
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15181
22%
1939
Satakunta — Rauma
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 16130
22%
1943
Varsinais-Suomi — Turku
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 10547
22%
1932
Satakunta — Sahalahti
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 52395
22%
1938
Etelä-Pohjanmaa — Ylihärmä
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 57965
22%
1932
Peräpohjola — Sodankylä
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 72971
22%
1935
Varsinais-Suomi — Uusikaupunki
Salokannel, Tyyne
JR 35190
22%
1951
Häme — Lahti
Lahden kansanopiston oppilaat,
JR 07727
22%
1904
Satakunta — Sahalahti
Helin, Eevert
JR 14686
22%
1939
Uusimaa — Hyvinkää
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 60972
22%
1962
Etelä-Karjala — Terijoki
Pulliainen, Liina
JR 11687
22%
1933
Kainuu — Kajaani
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 64576
22%
1968
Peräpohjola — Ranua
Railonsala, Artturi
JR 64879
22%
1968
Peräpohjola — Alatornio
Railonsala, Artturi
JR 31453
21%
1924
Etelä-Savo — Lappee
Kärävä, Aug.
JR 47154
21%
1926
Etelä-Savo — Virtasalmi
Okkola, T. E.
JR 68249
21%
1965
Satakunta — Ruovesi
Röykkee, Sylvi
JR 10696
21%
1932
Häme — Riihimäki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15890
21%
1939
Häme — Riihimäki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 67977
21%
1958
Kainuu — Sotkamo
Roilas, Matias
SKVR XI 427.
21%
1932
Etelä-Pohjanmaa — Kaustinen
Vuorela, Toivo
JR 10438
21%
1932
Uusimaa — Helsinki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14702
21%
1939
Uusimaa — Helsinki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11779
21%
1933
Satakunta — Nakkila
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14384
21%
1939
Satakunta — Nakkila
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13502
21%
1939
Satakunta — Kangasala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 64878
21%
1968
Peräpohjola — Alatornio
Railonsala, Artturi
JR 12005
21%
1933
Etelä-Pohjanmaa — Ylistaro
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15299
21%
1939
Etelä-Pohjanmaa — Ylistaro
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 10852
21%
1932
Satakunta — Tampere
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13010
21%
1933
Satakunta — Kangasala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 68525
21%
1922
Häme — Hausjärvi
Ruusuvuori, Anna-Liisa
JR 64886
21%
1968
Peräpohjola — Alatornio
Railonsala, Artturi
JR 16093
20%
1943
Etelä-Pohjanmaa — Isokyrö
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 57902
20%
1932
Peräpohjola — Sodankylä
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 49260
20%
1955
Etelä-Pohjanmaa — Kurikka
Paavolainen, Oma Martti
JR 14178
20%
1939
Satakunta — Kangasala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14365
20%
1939
Satakunta — Tampere
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 49574
20%
1956
Uusimaa — Helsinki
Paavolainen, Oma Martti
JR 64884
20%
1968
Peräpohjola — Alatornio
Railonsala, Artturi
JR 16445
20%
1943
Etelä-Karjala — Virolahti
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11525
20%
1933
Häme — Luopioinen
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 65102
20%
1968
Peräpohjola — Karunki
Railonsala, Artturi
JR 40797
20%
1922
Satakunta — Ruovesi
Luutonen, Ahto
JR 14216
19%
1939
Satakunta — Kuru
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13009
19%
1933
Satakunta — Kangasala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 39307
19%
1962
Etelä-Pohjanmaa — Lapua
Leppisalo, Eila
JR 16815
19%
1944
Satakunta — Orivesi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11327
19%
1932
Etelä-Pohjanmaa — Kauhajoki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 10976
19%
1932
Satakunta — Teisko
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15583
19%
1939
Satakunta — Teisko
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12839
19%
1933
Satakunta — Tampere
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12841
19%
1933
Satakunta — Tampere
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 64888
19%
1968
Peräpohjola — Alatornio
Railonsala, Artturi
JR 11345
19%
1932
Uusimaa — Vihti
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15609
19%
1939
Uusimaa — Vihti
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15148
19%
1939
Kainuu — Kajaani
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 72938
19%
1935
Varsinais-Suomi — Uusikaupunki
Salokannel, Tyyne
JR 12654
19%
1933
Satakunta — Kuru
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13653
19%
1939
Etelä-Karjala — Pyhäjärvi Vpl.
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12838
19%
1933
Satakunta — Messukylä
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13408
19%
1939
Satakunta — Messukylä
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12128
18%
1933
Satakunta — Vesilahti
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14958
18%
1939
Satakunta — Vesilahti
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12631
18%
1933
Satakunta — Tampere
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12956
18%
1933
Satakunta — Tampere
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13636
18%
1939
Satakunta — Tampere
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 64882
18%
1968
Peräpohjola — Alatornio
Railonsala, Artturi
JR 13407
18%
1939
Satakunta — Messukylä
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 57886
18%
1932
Peräpohjola — Sodankylä
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 13406
18%
1939
Satakunta — Tampere
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15142
18%
1939
Häme — Luopioinen
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12842
18%
1933
Satakunta — Tampere
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 64881
18%
1968
Peräpohjola — Alatornio
Railonsala, Artturi
JR 64883
17%
1968
Peräpohjola — Alatornio
Railonsala, Artturi
JR 64885
17%
1968
Peräpohjola — Alatornio
Railonsala, Artturi
JR 13405
17%
1939
Satakunta — Nokia
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 73737
17%
1934
Peräpohjola — Sodankylä
Sanakirjasäätiön välityksellä,
JR 64887
17%
1968
Peräpohjola — Alatornio
Railonsala, Artturi
JR 19918
16%
1936
Satakunta — Mouhijärvi
Järventausta, Eero
JR 10557
16%
1932
Satakunta — Sahalahti
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15805
16%
1939
Satakunta — Sahalahti
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 47682
16%
1905
Satakunta — Kiikka
Oksa, Vilho
JR 82557
16%
1918
Uusimaa
Velho, Osku
JR 65299
14%
1968
Peräpohjola — Simo
Railonsala, Artturi
JR 47199
13%
1926
Satakunta — Kullaa
Okkola, T. E.
JR 63662
13%
1939
Satakunta — Nokia
Railonsala, Artturi
JR 63663
13%
1939
Satakunta — Nokia
Railonsala, Artturi
JR 47192
13%
1926
Satakunta — Harjavalta
Okkola, T. E.
JR 64880
13%
1968
Peräpohjola — Alatornio
Railonsala, Artturi
JR 46667
12%
1926
Satakunta — Ruovesi
Okkola, T. E.
JR 46852
12%
1926
Keski-Suomi — Jyväskylä
Okkola, T. E.