JR 10974
96%
1932
Satakunta — Teisko
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15580
96%
1939
Satakunta — Teisko
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 16721
93%
1944
Satakunta — Kiikka
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 35143
91%
1935
Häme — Lahti
Lahden kansanopiston oppilaat,
JR 14180
90%
1939
Uusimaa — Lohja
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 35169
90%
1951
Häme — Asikkala
Lahden kansanopiston oppilaat,
JR 49824
90%
1956
Pohjois-Savo — Riistavesi
Paavolainen, Oma Martti
JR 35148
90%
1935
Häme — Orimattila
Lahden kansanopiston oppilaat,
JR 14169
90%
1939
Keski-Suomi — Vesanto
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 36669
90%
1938
Varsinais-Suomi — Maaria
Laitakari, Kaarle
JR 15065
88%
1939
Häme — Hollola
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15005
86%
1939
Häme — Kuusankoski
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15145
86%
1939
Häme — Hattula
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12588
86%
1933
Häme — Lahti
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15371
86%
1939
Häme — Lahti
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14271
86%
1939
Häme — Forssa
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 46699
84%
1926
Häme — Hattula
Okkola, T. E.
JR 78501
84%
1916
Peräpohjola — Tornio
Tamelander, Sylvi
JR 15546
84%
1939
Varsinais-Suomi — Paimio
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 45830
84%
1937
Pohjois-Savo — Pielavesi
Niskanen, Lauri
JR 14954
84%
1939
Häme — Pälkäne
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11244
83%
1932
Varsinais-Suomi — Vahto
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
SKVR X1 1786.
83%
1904
Satakunta — Rauma
Roosblom, V.
JR 14545
83%
1939
Uusimaa — Kymi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12587
83%
1933
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15249
83%
1939
Uusimaa — Helsinki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 35194
83%
1951
Häme — Lahti
Lahden kansanopiston oppilaat,
JR 12972
82%
1933
Häme — Loppi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15548
82%
1939
Varsinais-Suomi — Paimio
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 18133
82%
1935
Etelä-Pohjanmaa — Veteli
Iho, Aapo
JR 18878
82%
1964
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Harlu
Jaatinen, Maija
JR 37183
82%
1936
Pohjois-Pohjanmaa — Kestilä
Hautala, Sigrid
JR 15064
82%
1939
Häme — Orimattila
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 10843
81%
1932
Uusimaa — Mäntsälä
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13355
81%
1939
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14106
81%
1939
Uusimaa — Mäntsälä
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11867
81%
1933
Etelä-Karjala — Pyhäjärvi Vpl.
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15143
81%
1939
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14851
80%
1939
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Sortavala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13652
80%
1939
Etelä-Karjala — Pyhäjärvi Vpl.
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 10239
79%
1925
Häme — Jämsä
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 16092
79%
1943
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 10757
79%
1932
Satakunta — Pori
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11613
79%
1933
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 49142
79%
1955
Häme — Iitti
Paavolainen, Oma Martti
JR 63669
79%
1939
Satakunta — Nokia
Railonsala, Artturi
JR 16221
78%
1943
Varsinais-Suomi — Turku
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12242
78%
1933
Satakunta — Kiikoinen
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 72764
78%
1914
Häme — Hattula
Salo, Aukusti
JR 13534
77%
1939
Uusimaa — Mäntsälä
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 51548
77%
1930
Etelä-Pohjanmaa — Perho
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 51549
77%
1930
Etelä-Pohjanmaa — Ylihärmä
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 67850
77%
1921
Etelä-Savo — Sääminki
Rissanen, Santeri
JR 16646
77%
1944
Satakunta — Huittinen
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 10541
77%
1932
Keski-Suomi — Vesanto
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
SKVR XII1 2630.
77%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 25579
77%
1913
Varsinais-Suomi — Rymättylä
Ketolainen, Eemil
JR 15955
77%
1939
Uusimaa — Kerava
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 84452
76%
1962
Satakunta — Ruovesi
Ylämäkipää, Katri
JR 11034
76%
1932
Häme — Urjala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 72797
76%
1914
Häme — Hattula
Salo, Aukusti
JR 13008
76%
1933
Satakunta — Kangasala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 46155
76%
1967
Häme — Janakkala
Nuoranen, Liisa
JR 12154
76%
1933
Satakunta — Kokemäki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 80563
76%
1936
Etelä-Pohjanmaa — Evijärvi
Tuomaala, Väinö
JR 11104
76%
1932
Uusimaa — Kerava
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11257
76%
1932
Uusimaa — Helsinki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 48965
76%
1954
Uusimaa — Helsinki
Paavolainen, Oma Martti
JR 07705
75%
1964
Häme — Kalvola
Helenius, Leena
JR 63667
75%
1939
Satakunta — Nokia
Railonsala, Artturi
JR 14889
75%
1939
Uusimaa — Helsinki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15812
75%
1939
Satakunta — Sahalahti
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 73563
75%
1939
Etelä-Karjala — Parikkala
Sanakirjasäätiön välityksellä,
JR 11022
75%
1932
Uusimaa — Elimäki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 72696
75%
1912
Häme — Hattula
Salo, Aukusti
JR 15854
75%
1939
Häme — Loppi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14891
75%
1939
Uusimaa — Helsinki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 80251
75%
1948
Peräpohjola — Ylitornio
Tuira, Teuvo
JR 10819
74%
1932
Varsinais-Suomi — Parainen
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 55653
74%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 63671
74%
1939
Satakunta — Nokia
Railonsala, Artturi
JR 12066
74%
1933
Uusimaa — Hyvinkää
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12882
74%
1933
Häme — Riihimäki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14769
74%
1939
Uusimaa — Elimäki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12900
73%
1933
Satakunta — Nokia
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14605
73%
1939
Satakunta — Nokia
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 10551
73%
1932
Satakunta — Sahalahti
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15918
73%
1939
Varsinais-Suomi — Turku
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 00176
73%
1935
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Sortavala
Aalto, Sanni
JR 15786
73%
1939
Häme — Urjala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 10579
73%
1932
Uusimaa — Lohja
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11486
73%
1933
Uusimaa — Mäntsälä
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14968
73%
1939
Uusimaa — Mäntsälä
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 27453
73%
1936
Pohjois-Karjala — Nurmes
Korhonen, Heikki
JR 60255
73%
1936
Satakunta — Pomarkku
Porin tyttölyseo
JR 53274
73%
1935
Etelä-Pohjanmaa — Töysä
Peltonen, Erkki
JR 72743
73%
1914
Häme — Hattula
Salo, Aukusti
JR 49240
73%
1955
Häme — Kouvola
Paavolainen, Oma Martti
JR 49976
73%
1956
Etelä-Karjala — Parikkala
Paavolainen, Oma Martti
JR 69608
73%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 14111
73%
1939
Häme — Lahti
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 16364
73%
1943
None
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 76418
73%
1917
Etelä-Karjala — Kirvu
Suomalainen, Johannes
JR 13550
72%
1939
Varsinais-Suomi — Turku
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 16428
72%
1943
None
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 70622
72%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 12512
72%
1933
Varsinais-Suomi — Taivassalo
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13814
72%
1939
Satakunta — Kiikoinen
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14548
72%
1939
Satakunta — Punkalaidun
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 10430
72%
1932
Satakunta — Pori
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14015
72%
1939
Satakunta — Pori
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
SKVR XII1 2645.
72%
1919
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 12203
72%
1933
Häme — Lahti
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13759
72%
1939
Häme — Lahti
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11259
72%
1932
Uusimaa — Helsinki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 50108
72%
1956
Häme — Kuusankoski
Paavolainen, Oma Martti
SKVR XII2 8323.
72%
1920
Peräpohjola — Kittilä
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 11322
72%
1932
Häme — Hausjärvi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15707
72%
1939
Häme — Hausjärvi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 74888
72%
1936
Etelä-Savo — Sääminki
Seppänen, Aleks.
JR 56250
72%
1919
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 28974
72%
1938
Keski-Suomi — Kivijärvi
Kotilainen, Elsa
JR 55866
72%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 63816
72%
1957
Etelä-Pohjanmaa — Laihia
Railonsala, Artturi
JR 15748
72%
1939
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
SKVR XII1 2631.
72%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 10367
71%
1925
Häme — Kalvola
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 06158
71%
1946
Keski-Suomi — Saarijärvi
Harju, Otto
JR 55811
71%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 19901
71%
1965
Etelä-Pohjanmaa — Kaustinen
Järvelä, Lyydia
JR 47471
71%
1926
Satakunta — Viljakkala
Okkola, T. E.
JR 27371
71%
1937
Pohjois-Karjala — Liperi
Korhola, Tommi
JR 14666
71%
1939
Satakunta — Pori
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15906
71%
1939
Häme — Asikkala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 10445
71%
1932
Satakunta — Pori
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15465
71%
1939
Satakunta — Kiikoinen
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15866
71%
1939
Varsinais-Suomi — Parainen
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12513
71%
1933
Varsinais-Suomi — Uusikaupunki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 10326
71%
1925
Häme — Orimattila
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
SKVR XII1 2627.
70%
1920
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 64473
70%
1968
Peräpohjola — Ranua
Railonsala, Artturi
JR 72806
70%
1914
Häme — Hattula
Salo, Aukusti
JR 10698
70%
1932
Häme — Riihimäki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15892
70%
1939
Häme — Riihimäki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11937
70%
1933
Satakunta — Rauma
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15179
70%
1939
Satakunta — Rauma
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13337
70%
1939
Häme — Riihimäki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14275
70%
1939
Satakunta — Nakkila
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
SKVR XII1 2641.
70%
1915
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 16163
70%
1943
Varsinais-Suomi — Turku
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12157
69%
1933
Satakunta — Kokemäki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13708
69%
1939
Satakunta — Kokemäki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 64905
69%
1968
Peräpohjola — Alatornio
Railonsala, Artturi
JR 69910
69%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 55556
69%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 55938
69%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 55676
69%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 15464
69%
1939
Satakunta — Kauvatsa
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 68532
69%
1922
Häme — Hausjärvi
Ruusuvuori, Anna-Liisa
SKVR XII1 2626.
69%
1920
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII2 8321.
69%
1915
Pohjois-Pohjanmaa — Kalajoki
Mäkelä, Matti
JR 14709
69%
1939
Satakunta — Pori
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 10830
69%
1932
Häme — Asikkala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12714
69%
1933
Häme — Hollola
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15146
69%
1939
Kainuu — Kajaani
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 10467
68%
1932
Häme — Kuusankoski
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 10871
68%
1932
Satakunta — Rauma
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 20994
68%
1909
Varsinais-Suomi — Uskela
Kallio, Ilmari
JR 27360
68%
1937
None
Korhola, Tommi
SKVR XII1 2662.
68%
1915
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 13297
68%
1939
Häme — Forssa
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 69247
68%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 70672
68%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 12442
68%
1933
Satakunta — Kiikoinen
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14583
68%
1939
Häme — Toijala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 55856
67%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 15369
67%
1939
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 55568
67%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 62397
67%
1948
Etelä-Savo — Virtasalmi
Pöyhönen, Martti
JR 11968
67%
1933
Varsinais-Suomi — Turku
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
SKVR XII1 2637.
67%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 13620
67%
1939
Häme — Loppi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12014
67%
1933
Häme — Tuulos
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 56292
67%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 10513
67%
1932
Pohjois-Karjala — Rääkkylä
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14050
67%
1939
Pohjois-Karjala — Rääkkylä
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
SKVR VII3 4119.
67%
1924
Pohjois-Karjala — Rääkkylä
Niittylahden kansanopisto
JR 10709
67%
1932
Varsinais-Suomi — Turku
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 59642
67%
1952
Etelä-Karjala — Kivennapa
Pimiä, Amalia
JR 15417
67%
1939
Häme — Somerniemi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 48923
66%
1954
Häme — Heinola mlk
Paavolainen, Oma Martti
JR 51309
66%
1911
Pohjois-Pohjanmaa — Paavola
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 70086
66%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 03546
66%
1932
Uusimaa — Helsinki
Enäjärvi-Haavio, Elsa
JR 72850
66%
1914
Häme — Hattula
Salo, Aukusti
SKVR XII1 2665.
66%
1915
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 64456
66%
1968
Peräpohjola — Ranua
Railonsala, Artturi
JR 56853
66%
1932
Peräpohjola — Kemijärvi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 13551
66%
1939
Varsinais-Suomi — Turku
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 69766
65%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 15463
65%
1939
Satakunta — Kauvatsa
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 64476
65%
1968
Peräpohjola — Ranua
Railonsala, Artturi
JR 09276
65%
1934
Satakunta — Ulvila
Huhtala, Hilkka
JR 11188
65%
1932
Varsinais-Suomi — Paimio
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 49804
65%
1956
Häme — Iitti
Paavolainen, Oma Martti
JR 11811
65%
1933
Satakunta — Nakkila
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 48994
65%
1954
Etelä-Karjala — Kivennapa
Paavolainen, Oma Martti
JR 56917
65%
1932
Peräpohjola — Kemijärvi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 10915
65%
1932
Satakunta — Pori
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11658
65%
1933
Häme — Jämsä
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14363
65%
1939
Häme — Jämsä
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 81120
65%
1912
Häme — Hattula
Tuomarila, Kalle
JR 12585
65%
1933
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 44826
65%
1936
Etelä-Karjala — Jaakkima
Nenonen, Martti
JR 56285
65%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 15569
65%
1939
Häme — Riihimäki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 57313
65%
1932
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 43721
65%
1913
Varsinais-Suomi — Uskela
Moision kansakoulu
JR 47929
64%
1932
Uusimaa — Vihti
Ollila, Reino
JR 55513
64%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 18224
64%
1961
Etelä-Karjala — Kaukola
Iivonen, Pekka
SKVR X1 1803 β.
64%
1918
Satakunta — Tampere
Lindström, Olga
JR 69930
64%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 12988
64%
1933
Etelä-Pohjanmaa — Jalasjärvi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13587
64%
1939
Etelä-Pohjanmaa — Jalasjärvi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
SKVR XII2 8325.
64%
1920
Peräpohjola — Kittilä
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 13553
64%
1939
Varsinais-Suomi — Turku
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
SKVR XII1 2640.
64%
1915
Peräpohjola — Tervola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 55658
64%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 56353
64%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 46645
64%
1926
Satakunta — Keuruu
Okkola, T. E.
JR 13635
64%
1939
Satakunta — Tampere
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15629
64%
1939
Satakunta — Vesilahti
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15655
64%
1939
Satakunta — Kangasala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 49153
64%
1955
Satakunta — Ikaalinen
Paavolainen, Oma Martti
JR 10509
64%
1932
Häme — Hollola
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12336
64%
1933
Satakunta — Kauvatsa
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15825
64%
1939
Häme — Hollola
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12713
64%
1933
Häme — Orimattila
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 71275
64%
1910
Varsinais-Suomi — Merimasku
Saarimaa, Eemil
SKVR XII1 2661.
64%
1915
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 16664
64%
1944
Satakunta — Huittinen
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 48983
64%
1954
Häme — Humppila
Paavolainen, Oma Martti
JR 14035
64%
1939
Häme — Kuusankoski
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 21434
63%
1914
Varsinais-Suomi — Uskela
Kallio, Niilo
JR 11523
63%
1933
Häme — Hattula
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11813
63%
1933
Satakunta — Nakkila
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14273
63%
1939
Satakunta — Nakkila
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 55901
63%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 15833
63%
1939
Pohjois-Pohjanmaa — Oulu
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12630
63%
1933
Satakunta — Tampere
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 72819
63%
1914
Häme — Hattula
Salo, Aukusti
SKVR XII1 2629.
63%
1920
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 2642.
63%
1915
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 2654.
63%
1920
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 12299
63%
1933
Etelä-Savo — Joutseno
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 21952
63%
1913
Etelä-Savo — Enonkoski
Kaltiala, J. P.
JR 11190
63%
1932
Varsinais-Suomi — Paimio
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11720
63%
1933
Häme — Kuusankoski
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11522
62%
1933
Häme — Hattula
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14688
62%
1939
Uusimaa — Hyvinkää
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
SKVR XII2 8326.
62%
1920
Peräpohjola — Kittilä
Paulaharju, Samuli ja Jenny
SKVR XII1 2659.
62%
1915
Peräpohjola — Simo
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 47933
62%
1932
Uusimaa — Vihti
Ollila, Reino
JR 15714
62%
1939
Etelä-Karjala — Viipuri
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 70189
62%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 49187
62%
1955
Etelä-Savo — Kangasniemi
Paavolainen, Oma Martti
JR 16444
62%
1943
None
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 10958
62%
1932
Etelä-Karjala — Viipuri
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 70376
62%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 13554
62%
1939
Varsinais-Suomi — Turku
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 57431
62%
1932
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 2671.
62%
1915
Peräpohjola — Sodankylä
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 2634.
62%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 10592
62%
1932
Häme — Kuhmoinen
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 10999
62%
1932
Uusimaa — Hyvinkää
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14286
62%
1939
Varsinais-Suomi — Taivassalo
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 73059
62%
1935
Varsinais-Suomi — Uusikaupunki
Salokannel, Tyyne
JR 57374
62%
1932
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 70059
62%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 10423
61%
1932
Satakunta — Nokia
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11268
61%
1932
Häme — Vanaja
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11304
61%
1932
Satakunta — Kangasala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12127
61%
1933
Satakunta — Vesilahti
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12746
61%
1933
Häme — Toijala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12955
61%
1933
Satakunta — Tampere
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14057
61%
1939
Satakunta — Nokia
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14814
61%
1939
Häme — Vanaja
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11324
61%
1932
Etelä-Pohjanmaa — Kauhajoki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15004
61%
1939
Häme — Kuusankoski
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14689
61%
1939
Uusimaa — Hyvinkää
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14690
61%
1939
Uusimaa — Hyvinkää
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 44000
61%
1913
Varsinais-Suomi — Uskela
Moision kansakoulu
JR 70534
61%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 11118
61%
1932
Satakunta — Vesilahti
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14270
61%
1939
Häme — Forssa
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 82787
61%
1920
Uusimaa — Tuusula
Vikström, Rauha
JR 57416
61%
1932
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 12108
61%
1933
Häme — Pälkäne
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14826
61%
1939
Uusimaa — Pukkila
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15730
61%
1939
Etelä-Pohjanmaa — Kauhajoki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14912
61%
1939
Satakunta — Rauma
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11071
61%
1932
Häme — Riihimäki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 21318
61%
1910
Varsinais-Suomi — Uskela
Kallio, Niilo
JR 14361
61%
1939
Häme — Jämsä
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11460
61%
1933
Uusimaa — Helsinki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
SKVR XII1 2625.
61%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 10636
61%
1932
Pohjois-Pohjanmaa — Oulu
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11574
61%
1933
Uusimaa — Mäntsälä
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 65520
60%
1968
Peräpohjola — Keminmaa
Railonsala, Artturi
JR 65105
60%
1968
Peräpohjola — Karunki
Railonsala, Artturi
JR 55945
60%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 2660.
60%
1915
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 11969
60%
1933
Varsinais-Suomi — Turku
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15688
60%
1939
Satakunta — Pori
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 57288
60%
1932
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 57364
60%
1932
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 64477
60%
1968
Peräpohjola — Ranua
Railonsala, Artturi
SKVR XII1 2674.
60%
1915
Peräpohjola — Turtola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 49415
60%
1955
Satakunta — Rauma
Paavolainen, Oma Martti
JR 11721
60%
1933
Häme — Kuusankoski
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 57397
60%
1932
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 49837
60%
1956
Peräpohjola — Salla
Paavolainen, Oma Martti
JR 73129
60%
1935
Varsinais-Suomi — Uusikaupunki
Salokannel, Tyyne
JR 22172
60%
1913
Etelä-Savo — Mäntyharju
Kantele, Toini
JR 10910
60%
1932
Uusimaa — Kotka
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 67482
60%
1904
Satakunta — Tottijärvi
Rekola, Jukka
JR 77260
60%
1939
Etelä-Savo — Rantasalmi
Sääski, Sylvi
JR 57351
60%
1932
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 56322
60%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 72777
60%
1914
Häme — Hattula
Salo, Aukusti
JR 78751
60%
1959
Pohjois-Pohjanmaa — Merijärvi
Tervonen, Viljo
SKVR XII1 2653.
60%
1920
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 66902
60%
1935
Etelä-Karjala — Räisälä
Räty, Tyyne
JR 49508
59%
1955
Varsinais-Suomi — Vehmaa
Paavolainen, Oma Martti
JR 10940
59%
1932
Etelä-Karjala — Viipuri mlk
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 55861
59%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 47041
59%
1926
Etelä-Savo — Lappee
Okkola, T. E.
JR 18533
59%
1956
Häme — Asikkala
Iso-Heikkilä, Raili
JR 81753
59%
1921
Varsinais-Suomi — Pertteli
Vaahtera, Aino
JR 12973
59%
1933
Häme — Loppi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13621
59%
1939
Häme — Loppi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13501
59%
1939
Satakunta — Kangasala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11000
59%
1932
Uusimaa — Hyvinkää
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14122
59%
1939
Pohjois-Savo — Karttula
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 56799
59%
1932
Peräpohjola — Kemijärvi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 65106
59%
1968
Peräpohjola — Karunki
Railonsala, Artturi
JR 56313
59%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 56776
59%
1932
Peräpohjola — Kemijärvi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 2621.
59%
1933
Kainuu — Kajaani
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 27728
59%
1935
Pohjois-Pohjanmaa — Raahe
Korpi, Henna
JR 70616
59%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 11084
59%
1932
Uusimaa — Pukkila
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 21414
59%
1914
Varsinais-Suomi — Salo
Kallio, Niilo
JR 11971
59%
1933
Varsinais-Suomi — Turku
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 10483
59%
1932
Etelä-Savo — Mikkeli
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13404
59%
1939
Satakunta — Messukylä
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 55084
59%
1913
Varsinais-Suomi — Kuusjoki
Pennanen, S.
JR 63666
59%
1939
Satakunta — Nokia
Railonsala, Artturi
JR 22522
59%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 14739
59%
1939
Varsinais-Suomi — Paattinen
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 60483
59%
1935
Varsinais-Suomi — Lieto
Posti, F. H.
JR 15309
58%
1939
Häme — Tuulos
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12155
58%
1933
Satakunta — Kokemäki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13711
58%
1939
Satakunta — Kokemäki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 26195
58%
1962
Satakunta — Multia
Kivi, Meri
JR 64901
58%
1968
Peräpohjola — Alatornio
Railonsala, Artturi
JR 20936
58%
1913
Satakunta — Tampere; Satakunta — Kuhmalahti; Satakunta — Lempäälä; Häme — Akaa
Kalliala, Lauri
JR 22704
58%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 63670
58%
1939
Satakunta — Nokia
Railonsala, Artturi
JR 11830
58%
1933
Satakunta — Punkalaidun
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 55774
58%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 2632.
58%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 2666.
58%
1915
Peräpohjola — Kemijärvi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 18405
58%
1934
Etelä-Karjala — Kurkijoki
Immonen, Katri
JR 57322
58%
1932
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 2672.
58%
1915
Peräpohjola — Sodankylä
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 12747
58%
1933
Häme — Toijala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14584
58%
1939
Häme — Toijala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 64459
58%
1968
Peräpohjola — Ranua
Railonsala, Artturi
JR 22376
57%
1936
Etelä-Savo — Mäntyharju
Karhu, J.
JR 49891
57%
1955
Pohjois-Savo — Iisalmi mlk
Paavolainen, Oma Martti
JR 11659
57%
1933
Häme — Jämsä
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14362
57%
1939
Häme — Jämsä
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 39650
57%
1915
Uusimaa — Tuusula
Lindstedt, Armas
JR 11280
57%
1932
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14089
57%
1939
Satakunta — Tyrvää
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 72845
57%
1914
Häme — Hattula
Salo, Aukusti
JR 12086
57%
1933
Uusimaa — Lohja
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
SKVR X1 1815.
57%
1931
Satakunta — Mänttä
Mäntän kansakoulun oppilaat
JR 57233
57%
1932
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 22801
57%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 14446
57%
1939
Etelä-Karjala — Rautu
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 10988
57%
1932
Häme — Loppi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12698
57%
1933
Häme — Janakkala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 55499
57%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 55628
57%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 56902
57%
1932
Peräpohjola — Kemijärvi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 16375
57%
1943
Varsinais-Suomi — Kisko
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12067
57%
1933
Uusimaa — Hyvinkää
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11376
57%
1933
Häme — Asikkala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11634
57%
1933
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14473
57%
1939
Häme — Asikkala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 57306
57%
1932
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 57445
57%
1932
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 49871
57%
1956
Etelä-Savo — Ruokolahti
Paavolainen, Oma Martti
JR 10492
57%
1932
Pohjois-Savo — Karttula
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11972
57%
1933
Varsinais-Suomi — Turku
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 47486
57%
1926
Pohjois-Savo — Kuopio mlk
Okkola, T. E.
JR 14364
57%
1939
Satakunta — Tampere
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14815
57%
1939
Häme — Vanaja
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15279
57%
1939
Uusimaa — Hyvinkää
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11343
56%
1932
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11409
56%
1933
Häme — Forssa
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12837
56%
1933
Satakunta — Messukylä
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15607
56%
1939
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15063
56%
1939
Häme — Hollola
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 10939
56%
1932
Etelä-Karjala — Viipuri mlk
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 56219
56%
1919
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 22500
56%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 14827
56%
1939
Uusimaa — Mäntsälä
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 44144
56%
1913
Varsinais-Suomi — Uskela
Moision kansakoulu
JR 55262
56%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 11660
56%
1933
Häme — Jämsä
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 50080
56%
1956
Etelä-Savo — Ristiina
Paavolainen, Oma Martti
JR 78799
56%
1959
Pohjois-Pohjanmaa — Merijärvi
Tervonen, Viljo
SKVR X1 1803 α.
56%
1924
Satakunta — Tampere
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
SKVR XII1 2668.
56%
1920
Peräpohjola — Kemijärvi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 35077
56%
1951
Pohjois-Pohjanmaa — Ylikiiminki
Lahden kansanopiston oppilaat,
JR 55820
56%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 55876
56%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 83395
56%
1967
Pohjois-Savo — Kuopio
Virtanen, Leea
JR 10679
56%
1932
Varsinais-Suomi — Paattinen
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 16158
56%
1943
Häme — Hausjärvi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
SKVR XII1 2644.
56%
1915
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 46442
56%
1922
Varsinais-Suomi — Uskela
Nyyrikki, Ella
JR 11812
56%
1933
Satakunta — Nakkila
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13710
56%
1939
Satakunta — Kokemäki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14274
56%
1939
Satakunta — Nakkila
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 65455
56%
1968
Peräpohjola — Keminmaa
Railonsala, Artturi
JR 26060
56%
1935
Etelä-Karjala — Kirvu
Kirvun Tietävälän nuorisoseuran arkisto
JR 83863
56%
1922
Uusimaa — Helsinki
Vuorio, Toini
JR 12156
56%
1933
Satakunta — Kokemäki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13709
56%
1939
Satakunta — Kokemäki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14381
56%
1939
Satakunta — Nakkila
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 57278
56%
1932
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 15933
55%
1939
Uusimaa — Kotka
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
SKVR VII3 4383.
55%
1924
Pohjois-Karjala — Kontiolahti
Niittylahden kansanopisto
SKVR XII1 2633.
55%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 13802
55%
1939
Satakunta — Keikyä
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
SKVR XII1 2663.
55%
1915
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 34000
55%
1960
Häme — Sääksmäki
Kärki, Frans
JR 56361
55%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 06894
55%
1936
Satakunta — Hämeenkyrö
Heikkilä, Heimo
SKVR X1 1810.
55%
1917
Satakunta — Ruovesi
Lutonen, Ahto
JR 68013
55%
1957
Pohjois-Karjala — Ilomantsi
Romppanen, Pekka
JR 83881
55%
1921
Uusimaa — Vehkalahti
Vuorisalo, Katri
JR 49264
55%
1955
Etelä-Karjala — Käkisalmi
Paavolainen, Oma Martti
SKVR XII1 2621 α.
55%
1933
Kainuu — Kajaani
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
SKVR XII2 8322.
55%
1921
Peräpohjola — Turtola
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 56965
55%
1932
Peräpohjola — Kemijärvi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 65461
55%
1968
Peräpohjola — Keminmaa
Railonsala, Artturi
JR 73000
55%
1935
Varsinais-Suomi — Uusikaupunki
Salokannel, Tyyne
JR 13707
55%
1939
Satakunta — Kiikka
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
SKVR X1 1796.
55%
1926
Satakunta — Kokemäki
Kallio, Kaarlo
JR 11706
55%
1933
Satakunta — Keikyä
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 56873
55%
1932
Peräpohjola — Kemijärvi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 14957
55%
1939
Satakunta — Vesilahti
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 72977
55%
1935
Varsinais-Suomi — Uusikaupunki
Salokannel, Tyyne
JR 16024
55%
1943
Häme — Tuulos
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 55240
54%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 14221
54%
1939
Satakunta — Kuru
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15729
54%
1939
Etelä-Pohjanmaa — Kauhajoki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12699
54%
1933
Etelä-Karjala — Rautu
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13401
54%
1939
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 56909
54%
1932
Peräpohjola — Kemijärvi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 11269
54%
1932
Häme — Vanaja
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15144
54%
1939
Häme — Hattula
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
SKVR XII1 2675.
54%
1915
Peräpohjola — Turtola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 34551
54%
1963
Satakunta — Tyrvää
Kärki, Frans
JR 12657
54%
1933
Uusimaa — Kymi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14955
54%
1939
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 47028
54%
1926
Häme — Kuusankoski
Okkola, T. E.
JR 14441
54%
1939
Häme — Janakkala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 16127
54%
1943
Varsinais-Suomi — Turku
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 64906
54%
1968
Peräpohjola — Alatornio
Railonsala, Artturi
JR 10521
54%
1932
Satakunta — Tyrvää
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11085
54%
1932
Uusimaa — Mäntsälä
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 47439
54%
1926
Pohjois-Pohjanmaa — Pyhäjoki
Okkola, T. E.
JR 10855
54%
1932
Satakunta — Tampere
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12646
54%
1933
Satakunta — Kuru
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14895
54%
1939
Satakunta — Tampere
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
SKVR XII1 2673.
54%
1915
Peräpohjola — Sodankylä
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 19466
54%
1936
Pohjois-Savo — Sonkajärvi
Juntunen, Liisa
JR 20997
54%
1909
Varsinais-Suomi — Uskela
Kallio, Ilmari
SKVR XII1 2655.
54%
1920
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR X1 1801.
54%
1922
Satakunta — Suoniemi
Färm, Katri
JR 21151
54%
1910
Varsinais-Suomi — Uskela
Kallio, Ilmari
JR 13403
54%
1939
Satakunta — Messukylä
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
SKVR X1 1814.
54%
1931
Satakunta — Mänttä
Mäntän kansakoulun oppilaat
JR 26438
54%
1933
Etelä-Savo — Taipalsaari
Kohvakka, Toini
JR 48849
54%
1922
Etelä-Karjala — Kaukola
Paavilainen, Ida
JR 21395
53%
1914
Varsinais-Suomi — Uskela
Kallio, Niilo
JR 11575
53%
1933
Pohjois-Savo — Muuruvesi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 57440
53%
1932
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 57221
53%
1932
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 84485
53%
1921
Peräpohjola — Rovaniemi
Yliraudanjoki, Maija
JR 16191
53%
1943
Häme — Nastola
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 62695
53%
1950
Uusimaa — Kotka
Pöyhönen, Martti
JR 14187
53%
1939
Uusimaa — Helsinki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
SKVR XIII4 12490.
53%
1935
Etelä-Karjala — Kurkijoki
Kyytinen, Pekka
JR 11777
53%
1933
Satakunta — Nakkila
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 50036
53%
1956
Etelä-Karjala — Kivennapa
Paavolainen, Oma Martti
JR 57542
53%
1932
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 2667.
53%
1915
Peräpohjola — Kemijärvi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 11258
53%
1932
Uusimaa — Helsinki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12561
53%
1933
Häme — Somerniemi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 27462
53%
1966
Pohjois-Karjala — Rääkkylä
Korhonen, Hilkka
JR 00095
53%
1962
Satakunta — Tampere
Aalto, Anna-Liisa
JR 22698
53%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 12929
52%
1933
Satakunta — Kiikka
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12441
52%
1933
Satakunta — Kauvatsa
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14890
52%
1939
Uusimaa — Helsinki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 50081
52%
1956
Etelä-Savo — Ristiina
Paavolainen, Oma Martti
JR 58721
52%
1937
Uusimaa — Sippola
Permanto, Elvi
JR 78721
52%
1959
Pohjois-Pohjanmaa — Merijärvi
Tervonen, Viljo
SKVR VII3 4118.
52%
1924
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Sortavala
Niittylahden kansanopisto
JR 14025
52%
1939
Etelä-Savo — Mikkeli
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
SKVR X1 1791 α.
52%
1924
Satakunta — Ahlainen
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 46186
52%
1936
Peräpohjola — Rovaniemi
Nuotio, Valo
SKVR X1 1816.
52%
1931
Satakunta — Mänttä
Mäntän kansakoulun oppilaat
JR 81819
52%
1914
Varsinais-Suomi — Yläne
Vahlberg, K.
JR 16326
52%
1943
Varsinais-Suomi — Turku
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12807
52%
1933
Häme — Janakkala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11970
52%
1933
Varsinais-Suomi — Turku
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13552
52%
1939
Varsinais-Suomi — Turku
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14287
52%
1939
Varsinais-Suomi — Uusikaupunki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 56887
52%
1932
Peräpohjola — Kemijärvi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 72776
52%
1914
Keski-Suomi — Viitasaari
Salo, Aukusti
JR 15258
52%
1939
Uusimaa — Lohja
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 21328
52%
1910
Varsinais-Suomi — Uskela
Kallio, Niilo
JR 70484
52%
1932
Keski-Suomi — Karstula
Saarijärven yhteiskoulu
JR 20636
52%
1936
Pohjois-Karjala — Säyneinen
Kaakinen, Iikka
JR 15440
52%
1939
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 70163
52%
1932
Keski-Suomi — Karstula
Saarijärven yhteiskoulu
SKVR XII1 2635.
52%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 12836
52%
1933
Satakunta — Messukylä
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 56200
51%
1919
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 52387
51%
1938
Etelä-Pohjanmaa — Perho
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 15713
51%
1939
Etelä-Savo — Joroinen
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 10957
51%
1932
Etelä-Savo — Joroinen
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 64815
51%
1968
Peräpohjola — Alatornio
Railonsala, Artturi
JR 12337
51%
1933
Satakunta — Kauvatsa
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 21377
51%
1914
Varsinais-Suomi — Uskela
Kallio, Niilo
JR 10530
51%
1932
Häme — Lahti
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 61005
51%
1962
Etelä-Karjala — Kivennapa
Pulliainen, Liina
JR 64480
51%
1968
Peräpohjola — Ranua
Railonsala, Artturi
JR 57384
51%
1932
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 68475
51%
1921
Häme — Lammi
Ruotsinsalo, Martta
JR 43929
51%
1913
Varsinais-Suomi — Uskela
Moision kansakoulu
JR 22734
51%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 11410
51%
1933
Häme — Forssa
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15416
51%
1939
Häme — Janakkala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
SKVR XII1 2628.
51%
1920
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 12107
51%
1933
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 61119
51%
1957
Etelä-Karjala — Kivennapa
Pulliainen, Liina
SKVR XII1 2670.
50%
1915
Peräpohjola — Sodankylä
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 16226
50%
1943
None
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 70722
50%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 10773
50%
1932
Uusimaa — Helsinki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12562
50%
1933
Häme — Janakkala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12915
50%
1933
Häme — Tyrväntö
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 57832
50%
1932
Peräpohjola — Turtola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 2657.
50%
1915
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 22965
50%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 49385
50%
1955
Satakunta — Pori
Paavolainen, Oma Martti
JR 09426
50%
1916
Uusimaa — Kymi
Husu, Anni
JR 46632
50%
1926
Keski-Suomi — Karstula
Okkola, T. E.
JR 62714
50%
1950
Etelä-Savo — Mikkeli
Pöyhönen, Martti
SKVR XII1 2664.
50%
1915
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 57478
50%
1932
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 15547
50%
1939
Varsinais-Suomi — Paimio
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 26054
50%
1935
Etelä-Karjala — Kirvu
Kirvun Tietävälän nuorisoseuran arkisto
JR 57495
50%
1932
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 64902
50%
1968
Peräpohjola — Alatornio
Railonsala, Artturi
JR 13666
50%
1939
Varsinais-Suomi — Perniö
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 65062
50%
1968
Peräpohjola — Karunki
Railonsala, Artturi
JR 10798
49%
1932
Varsinais-Suomi — Laitila
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15298
49%
1939
Etelä-Pohjanmaa — Ylistaro
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 83859
49%
1922
Uusimaa — Helsinki
Vuorio, Toini
JR 12440
49%
1933
Satakunta — Kauvatsa
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15278
49%
1939
Uusimaa — Hyvinkää
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 63323
49%
1937
Etelä-Pohjanmaa — Alavus
Railonsala, Artturi
JR 08994
49%
1962
Häme — Heinola mlk
Holstila, Liisa
JR 22256
49%
1935
Varsinais-Suomi — Halikko
Kantola, Kaisa
JR 52353
49%
1937
Peräpohjola — Sodankylä
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 63668
49%
1939
Satakunta — Nokia
Railonsala, Artturi
JR 65978
49%
1953
Keski-Suomi — Saarijärvi
Rantanen, Saimi
JR 49026
49%
1954
Pohjois-Pohjanmaa — Kalajoki
Paavolainen, Oma Martti
JR 69952
49%
1932
Keski-Suomi — Karstula
Saarijärven yhteiskoulu
JR 47185
49%
1926
Satakunta — Harjavalta
Okkola, T. E.
JR 50120
49%
1956
Etelä-Savo — Ruokolahti
Paavolainen, Oma Martti
JR 13470
49%
1939
Häme — Janakkala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 66806
49%
1966
Häme — Janakkala
Ratia, Mildred
JR 56681
49%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 10468
48%
1932
Häme — Riihimäki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14036
48%
1939
Häme — Riihimäki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 10406
48%
1927
Etelä-Savo — Haukivuori
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14380
48%
1939
Satakunta — Nakkila
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 73280
48%
1935
Etelä-Pohjanmaa — Kauhava
Salokannel, Tyyne
JR 39305
48%
1962
Etelä-Pohjanmaa — Lapua
Leppisalo, Eila
JR 14160
48%
1939
Häme — Kuhmoinen
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 57521
48%
1932
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII2 8324.
48%
1920
Peräpohjola — Kittilä
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 35162
48%
1951
Keski-Suomi — Pylkönmäki
Lahden kansanopiston oppilaat,
JR 65376
48%
1968
Peräpohjola — Keminmaa
Railonsala, Artturi
JR 12586
48%
1933
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 16201
48%
1943
Satakunta — Rauma
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 16641
48%
1944
Satakunta — Virrat
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 64474
48%
1968
Peräpohjola — Ranua
Railonsala, Artturi
JR 64475
48%
1968
Peräpohjola — Ranua
Railonsala, Artturi
JR 55888
48%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 11072
48%
1932
Häme — Riihimäki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 65107
48%
1968
Peräpohjola — Karunki
Railonsala, Artturi
JR 14382
47%
1939
Satakunta — Nakkila
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15310
47%
1939
Häme — Janakkala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 49846
47%
1956
Häme — Sääksmäki
Paavolainen, Oma Martti
JR 33488
47%
1951
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Sortavala
Kärki, Frans
JR 48970
47%
1954
Uusimaa — Helsinki
Paavolainen, Oma Martti
JR 11189
47%
1932
Varsinais-Suomi — Paimio
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12004
47%
1933
Etelä-Pohjanmaa — Ylistaro
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11949
47%
1933
Varsinais-Suomi — Perniö
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 22779
47%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 49115
47%
1955
Uusimaa — Helsinki
Paavolainen, Oma Martti
JR 16409
47%
1943
Satakunta — Nokia
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 64904
47%
1968
Peräpohjola — Alatornio
Railonsala, Artturi
SKVR XII1 2649.
47%
1920
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 49547
47%
1955
Etelä-Karjala — Virolahti
Paavolainen, Oma Martti
JR 69556
47%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 00036
47%
1962
Uusimaa — Helsingin pitäjä
Aalto, Anna-Liisa
JR 15813
46%
1939
Satakunta — Sahalahti
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 28305
46%
1935
Pohjois-Savo — Leppävirta
Koskinen, Hannes
SKVR X1 1812.
46%
1931
Satakunta — Mänttä
Mäntän kansakoulun oppilaat
JR 61251
46%
1922
Etelä-Savo — Luumäki
Puranen, Hilda
JR 70716
46%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 06404
46%
1954
Pohjois-Karjala — Ilomantsi
Hassinen, Hanna
JR 57570
46%
1932
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 18060
46%
1924
Etelä-Pohjanmaa — Kauhava
Salokannel, Tyyne
JR 47472
46%
1926
Satakunta — Viljakkala
Okkola, T. E.
JR 40301
46%
1915
Uusimaa — Mäntsälä
Louhe, Lempi
JR 12916
46%
1933
Häme — Tyrväntö
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15441
46%
1939
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 65974
46%
1953
Keski-Suomi — Saarijärvi
Rantanen, Saimi
JR 58582
46%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 70430
46%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 06339
45%
1936
Keski-Suomi — Saarijärvi
Harju, Otto
JR 11776
45%
1933
Satakunta — Nakkila
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 49019
45%
1954
Etelä-Pohjanmaa — Kokkola
Paavolainen, Oma Martti
JR 69659
45%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 13533
45%
1939
Pohjois-Savo — Muuruvesi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 20625
45%
1936
Kainuu — Säräisniemi
Kaakinen, Iikka
SKVR XII1 2648.
45%
1920
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 69294
45%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 80074
45%
1933
Etelä-Pohjanmaa — Ylistaro
Tornion alakouluseminaari
JR 70849
45%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 14758
45%
1939
Häme — Lahti
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 43758
45%
1913
Varsinais-Suomi — Uskela
Moision kansakoulu
JR 12394
45%
1933
Etelä-Karjala — Miehikkälä
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11160
45%
1932
Satakunta — Tampere
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14691
45%
1939
Satakunta — Tampere
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 50117
45%
1956
Uusimaa — Pusula
Paavolainen, Oma Martti
JR 73002
45%
1935
Varsinais-Suomi — Uusikaupunki
Salokannel, Tyyne
JR 23191
44%
1936
Pohjois-Savo — Kuopio
Karhu, Lyyli
JR 14546
44%
1939
Satakunta — Punkalaidun
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 22787
44%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 11487
44%
1933
Uusimaa — Mäntsälä
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14969
44%
1939
Uusimaa — Mäntsälä
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 10191
44%
1925
Häme — Pälkäne
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
SKVR XII1 2155.
44%
1926
Pohjois-Pohjanmaa — Temmes
Okkola, T. E.
JR 00089
44%
1962
Uusimaa — Helsingin pitäjä
Aalto, Anna-Liisa
JR 49882
44%
1955
Etelä-Karjala — Heinjoki
Paavolainen, Oma Martti
JR 49338
44%
1955
Etelä-Savo — Mikkeli
Paavolainen, Oma Martti
JR 57736
44%
1932
Peräpohjola — Turtola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 60356
44%
1938
Satakunta — Pori
Porin tyttölyseo
JR 64472
44%
1968
Peräpohjola — Ranua
Railonsala, Artturi
JR 18530
44%
1956
Häme — Asikkala
Iso-Heikkilä, Raili
JR 13451
44%
1939
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 64907
44%
1968
Peräpohjola — Alatornio
Railonsala, Artturi
JR 61235
44%
1936
Pohjois-Savo — Tervo
Puranen, Anna
JR 47458
43%
1926
Etelä-Karjala — Terijoki
Okkola, T. E.
JR 11633
43%
1933
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14161
43%
1939
Satakunta — Orivesi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 43786
43%
1913
Varsinais-Suomi — Uskela
Moision kansakoulu
JR 49998
43%
1956
Etelä-Savo — Ruokolahti
Paavolainen, Oma Martti
JR 10591
43%
1932
Satakunta — Orivesi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 16640
43%
1944
Satakunta — Virrat
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 06939
43%
1938
Pohjois-Pohjanmaa — Oulu
Heikkilä, Heimo
JR 15147
43%
1939
Kainuu — Kajaani
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 49429
43%
1955
Etelä-Savo — Ruokolahti
Paavolainen, Oma Martti
JR 57564
43%
1932
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 22629
43%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 13813
42%
1939
Satakunta — Kiikoinen
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15856
42%
1939
Häme — Janakkala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 21353
42%
1914
Varsinais-Suomi — Salo
Kallio, Niilo
SKVR XII1 2676.
42%
1915
Peräpohjola — Turtola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 49879
42%
1955
Etelä-Karjala — Terijoki
Paavolainen, Oma Martti
SKVR VII3 4420. [[p.o. 4120]]
42%
1924
Pohjois-Karjala — Kiihtelysvaara
Niittylahden kansanopisto
JR 49471
42%
1955
Etelä-Savo — Taipalsaari
Paavolainen, Oma Martti
JR 73211
42%
1935
Etelä-Pohjanmaa — Kauhava
Salokannel, Tyyne
JR 64903
42%
1968
Peräpohjola — Alatornio
Railonsala, Artturi
JR 72824
42%
1914
Häme — Hattula
Salo, Aukusti
SKVR XII1 2669.
42%
1915
Peräpohjola — Sodankylä
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 10570
42%
1932
Häme — Lahti
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12798
42%
1933
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
SKVR XII1 2652.
42%
1920
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 12241
42%
1933
Satakunta — Kiikoinen
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 49686
42%
1956
Etelä-Savo — Lappeenranta
Paavolainen, Oma Martti
JR 70765
42%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 49012
42%
1954
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Korpiselkä
Paavolainen, Oma Martti
SKVR XII1 3057.
41%
1915
Peräpohjola — Sodankylä
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 46852
41%
1926
Keski-Suomi — Jyväskylä
Okkola, T. E.
JR 14850
41%
1939
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Sortavala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 16250
41%
1943
Satakunta — Virrat
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 22564
41%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 20996
41%
1909
Varsinais-Suomi — Uskela
Kallio, Ilmari
JR 17408
41%
1914
Varsinais-Suomi — Piikkiö
Häyrinen, Kalle
JR 10710
41%
1932
Varsinais-Suomi — Turku
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12335
41%
1933
Satakunta — Kokemäki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15370
41%
1939
Häme — Lahti
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
SKVR XII1 2678.
41%
1915
Peräpohjola — Turtola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 71854
41%
1961
Etelä-Savo — Heinävesi
Sallinen, Eeva-Liisa
JR 64479
41%
1968
Peräpohjola — Ranua
Railonsala, Artturi
JR 68613
40%
1925
Pohjois-Savo — Maaninka
Rytkönen, Ahti
JR 73091
40%
1935
Varsinais-Suomi — Uusikaupunki
Salokannel, Tyyne
JR 13908
40%
1939
Satakunta — Kauvatsa
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 22745
40%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 23809
40%
1936
Etelä-Savo — Taipalsaari
Kaukonen, Katri
JR 14873
40%
1939
Etelä-Karjala — Viipuri
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12298
40%
1933
Etelä-Savo — Lemi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11589
40%
1933
Etelä-Savo — Heinävesi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14641
40%
1939
Etelä-Savo — Heinävesi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 80275
40%
1967
Pohjois-Savo — Leppävirta
Tuiremo, Toini
JR 11134
40%
1932
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Sortavala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
SKVR XII1 2658.
40%
1915
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 49287
40%
1955
Pohjois-Savo — Leppävirta
Paavolainen, Oma Martti
JR 14455
40%
1939
Etelä-Karjala — Heinjoki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 57815
40%
1932
Peräpohjola — Turtola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR X2 3280.
39%
1930
Satakunta — Siikainen
Helomaa, Kyllikki
JR 63943
39%
1957
Etelä-Karjala — Uusikirkko Vpl.
Railonsala, Artturi
JR 13871
39%
1939
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 20995
39%
1909
Varsinais-Suomi — Uskela
Kallio, Ilmari
JR 72989
39%
1935
Varsinais-Suomi — Uusikaupunki
Salokannel, Tyyne
JR 21452
39%
1914
Varsinais-Suomi — Uskela
Kallio, Niilo
SKVR X1 1809.
39%
1913
Satakunta — Ruovesi
Lutonen, Ahto
JR 78767
39%
1959
Pohjois-Pohjanmaa — Merijärvi
Tervonen, Viljo
JR 13402
39%
1939
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 48978
38%
1954
Uusimaa — Helsinki
Paavolainen, Oma Martti
JR 49683
38%
1956
Etelä-Savo — Lappeenranta
Paavolainen, Oma Martti
SKVR XII1 2636.
38%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 13276
38%
1939
Etelä-Savo — Haukivuori
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 73092
38%
1935
Varsinais-Suomi — Uusikaupunki
Salokannel, Tyyne
JR 22582
38%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 44040
38%
1913
Varsinais-Suomi — Uskela
Moision kansakoulu
JR 49313
38%
1955
Satakunta — Merikarvia
Paavolainen, Oma Martti
JR 83324
38%
1967
Satakunta — Vesilahti
Virtanen, Leea
JR 11230
38%
1932
Etelä-Karjala — Viipuri
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12015
37%
1933
Häme — Janakkala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14456
37%
1939
Etelä-Karjala — Heinjoki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 49457
37%
1955
Etelä-Pohjanmaa — Siipyy
Paavolainen, Oma Martti
JR 04107
37%
1921
Varsinais-Suomi — Kuusisto
Fingerroos, Ellen
JR 61915
37%
1953
Pohjois-Karjala — Pielisjärvi
Pyykkö, Armi
SKVR XII1 2638.
37%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 11375
37%
1933
Häme — Asikkala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14472
37%
1939
Häme — Asikkala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11444
37%
1933
Etelä-Karjala — Heinjoki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 26202
37%
1962
Keski-Suomi — Vesanto
Kivi, Meri
JR 11325
37%
1932
Etelä-Pohjanmaa — Kauhajoki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 57768
37%
1932
Peräpohjola — Turtola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 12712
37%
1933
Häme — Hollola
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 65454
37%
1968
Peräpohjola — Keminmaa
Railonsala, Artturi
JR 43534
36%
1936
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Sortavala mlk
Moilanen, Toini
SKVR XII1 3249.
36%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 2622 α.
36%
1915
Peräpohjola — Tornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 57722
36%
1932
Peräpohjola — Turtola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 58372
36%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 63815
36%
1957
Satakunta — Nokia
Railonsala, Artturi
JR 10823
36%
1932
Varsinais-Suomi — Parainen
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13588
36%
1939
Etelä-Pohjanmaa — Jalasjärvi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14263
36%
1939
Häme — Forssa
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15070
36%
1939
Häme — Hollola
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15134
36%
1939
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 10989
36%
1932
Häme — Janakkala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 64478
36%
1968
Peräpohjola — Ranua
Railonsala, Artturi
JR 11521
36%
1933
Häme — Hattula
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 64445
35%
1968
Peräpohjola — Ranua
Railonsala, Artturi
JR 22592
35%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 66355
35%
1913
Varsinais-Suomi — Yläne
Rantasalo, Varma
JR 11778
35%
1933
Satakunta — Nakkila
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13964
35%
1939
Etelä-Karjala — Miehikkälä
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14064
35%
1939
Varsinais-Suomi — Laitila
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 32197
35%
1942
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Salmi
Kärki, Frans
JR 58197
35%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 28124
35%
1949
Viena
Koski, Huoti
JR 18071
35%
1924
Etelä-Pohjanmaa — Kauhava
Salokannel, Tyyne
JR 73464
35%
1939
Häme — Kärkölä
Salokannel, Tyyne
JR 20677
35%
1937
Peräpohjola — Tervola
Kaakinen, Iikka
JR 52396
34%
1938
Peräpohjola — Turtola
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 58230
34%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 19385
34%
1935
Pohjois-Pohjanmaa — Vihanti
Junttila, M. A.
JR 13907
34%
1939
Satakunta — Kauvatsa
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
SKVR XII1 2643.
34%
1915
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 44096
34%
1913
Varsinais-Suomi — Uskela
Moision kansakoulu
JR 47741
34%
1935
Pohjois-Savo — Karttula
Oksman, Juho
JR 15677
34%
1939
Etelä-Karjala — Koivisto
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 40825
34%
1924
Satakunta — Ruovesi
Luutonen, Ahto
SKVR XII1 2646.
34%
1920
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 23009
34%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
SKVR X1 1811.
33%
1931
Satakunta — Mänttä
Mäntän kansakoulun oppilaat
JR 10550
33%
1932
Satakunta — Sahalahti
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 44104
33%
1913
Varsinais-Suomi — Uskela
Moision kansakoulu
JR 28315
33%
1929
Peräpohjola — Savukoski
Koskinen, Lauri
JR 47878
33%
1939
Uusimaa — Kymi
Oksman, Juho
SKVR XII1 2622.
33%
1915
Peräpohjola — Tornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 56700
33%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 16417
33%
1943
None
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
SKVR VII3 4469.
33%
1909
Pohjois-Karjala — Juuka
Kokkonen, Heikki
JR 15136
33%
1939
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 58267
33%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 12987
33%
1933
Etelä-Pohjanmaa — Jalasjärvi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13586
33%
1939
Etelä-Pohjanmaa — Jalasjärvi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11060
33%
1932
Etelä-Karjala — Koivisto
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 49831
32%
1956
Etelä-Savo — Lauritsala
Paavolainen, Oma Martti
JR 55590
32%
1925
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 57705
32%
1932
Peräpohjola — Turtola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 58559
32%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 73235
32%
1935
Etelä-Pohjanmaa — Laihia
Salokannel, Tyyne
JR 47517
32%
1926
Varsinais-Suomi — Kemiö
Okkola, T. E.
JR 67906
32%
1936
Etelä-Karjala — Saari
Rissanen, Tyyne
JR 49813
32%
1956
Kainuu — Kajaani
Paavolainen, Oma Martti
JR 09441
32%
1916
Uusimaa — Kymi
Husu, Anni
JR 69738
32%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 72955
32%
1935
Varsinais-Suomi — Uusikaupunki
Salokannel, Tyyne
JR 57756
31%
1932
Peräpohjola — Turtola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 81119
31%
1912
Häme — Hattula
Tuomarila, Kalle
JR 57693
31%
1932
Peräpohjola — Turtola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 21365
31%
1914
Varsinais-Suomi — Uskela
Kallio, Niilo
SKVR XII1 2623.
31%
1915
Peräpohjola — Tornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 2651.
31%
1915
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 05998
31%
1965
Peräpohjola — Kittilä
Harju, Johan K.
JR 56687
30%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 68618
30%
1925
Pohjois-Savo — Maaninka
Rytkönen, Ahti
JR 05799
30%
1930
Viena — Uhtua
Haltsonen, Aatu
SKVR XII1 2650.
30%
1915
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 22872
30%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 49119
30%
1955
Uusimaa — Helsinki
Paavolainen, Oma Martti
JR 17423
30%
1924
Varsinais-Suomi — Piikkiö
Häyrinen, Kalle
JR 49689
29%
1956
Etelä-Savo — Lappeenranta
Paavolainen, Oma Martti
JR 75477
29%
1949
Etelä-Savo — Mikkeli
Seppänen, Olga
JR 14034
29%
1939
Häme — Riihimäki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
SKVR XII1 2677.
29%
1915
Peräpohjola — Turtola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
E 73813 (15)
29%
1927
Virumaa — Väike-Maarja
Klaas, Elise
ERA II 57, 401 (1)
29%
1932
välismaa; Võrumaa — Võru l.
Ariste (Berg), Paul
ERA II 172, 171 (12)
29%
1939
Järvamaa — Ambla
Heinamägi, Harald
JR 43958
29%
1913
Varsinais-Suomi — Uskela
Moision kansakoulu
SKVR XII1 2656.
28%
1920
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 42793
28%
1913
Varsinais-Suomi — Mietoinen
Merilä, Olga
ERA II 183, 511 (96)
28%
0
Järvamaa — Järva-Madise
Lunts, Julius
JR 15924
28%
1939
Varsinais-Suomi — Turku
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 44065
28%
1913
Varsinais-Suomi — Uskela
Moision kansakoulu
JR 73784
27%
1960
Etelä-Karjala — Pyhäjärvi Vpl.
Sanakirjasäätiön välityksellä,
JR 08880
27%
1916
Varsinais-Suomi — Perniö
Höijer E. B.
JR 73025
27%
1935
Varsinais-Suomi — Uusikaupunki
Salokannel, Tyyne
JR 81842
27%
1966
Etelä-Karjala — Viipuri
Vaittinen, Alina
JR 13870
27%
1939
Etelä-Savo — Lemi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 43863
27%
1913
Varsinais-Suomi — Uskela
Moision kansakoulu
JR 47192
27%
1926
Satakunta — Harjavalta
Okkola, T. E.
JR 07652
26%
1921
Etelä-Pohjanmaa — Isokyrö
Heiska, Aili
JR 68073
26%
1934
Pohjois-Savo
Rönkä, Hilda
JR 43639
25%
1913
Varsinais-Suomi — Uskela
Moision kansakoulu
JR 13906
25%
1939
Satakunta — Kokemäki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
SKVR XII1 2647.
25%
1920
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 47242
24%
1926
Satakunta — Alastaro
Okkola, T. E.
JR 58302
24%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 12589
24%
1933
Häme — Lahti
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 43813
24%
1913
Varsinais-Suomi — Uskela
Moision kansakoulu
JR 64892
24%
1968
Peräpohjola — Alatornio
Railonsala, Artturi
JR 56689
24%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 80114
24%
1935
Etelä-Pohjanmaa — Laihia
Torsti, E. H.
JR 43976
24%
1913
Varsinais-Suomi — Uskela
Moision kansakoulu
JR 63646
24%
1939
Satakunta — Nokia
Railonsala, Artturi
JR 64364
24%
1968
Peräpohjola — Ranua
Railonsala, Artturi
JR 11831
24%
1933
Satakunta — Punkalaidun
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 58548
24%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 2624.
23%
1915
Peräpohjola — Tornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 65973
23%
1953
Keski-Suomi — Saarijärvi
Rantanen, Saimi
SKVR XII1 2639.
23%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 23800
22%
1936
Etelä-Savo — Taipalsaari
Kaukonen, Katri
JR 64552
22%
1968
Peräpohjola — Ranua
Railonsala, Artturi
JR 64556
21%
1968
Peräpohjola — Ranua
Railonsala, Artturi
JR 11832
21%
1933
Satakunta — Punkalaidun
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 49815
20%
1956
Etelä-Karjala — Kanneljärvi
Paavolainen, Oma Martti
JR 65474
20%
1968
Peräpohjola — Keminmaa
Railonsala, Artturi
JR 73281
20%
1935
Etelä-Pohjanmaa — Kauhava
Salokannel, Tyyne
JR 11066
19%
1932
Satakunta — Juupajoki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15653
19%
1939
Satakunta — Juupajoki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 55807
19%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 63674
19%
1939
Satakunta — Nokia
Railonsala, Artturi
JR 65124
19%
1968
Peräpohjola — Karunki
Railonsala, Artturi
JR 65125
19%
1968
Peräpohjola — Karunki
Railonsala, Artturi
JR 65477
19%
1968
Peräpohjola — Keminmaa
Railonsala, Artturi
SKVR X1 2024 α.
18%
1918
Satakunta — Tampere
Lindström, Olga
JR 15567
18%
1939
Varsinais-Suomi — Paimio
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 47188
18%
1926
Satakunta — Harjavalta
Okkola, T. E.
JR 47341
17%
1926
Etelä-Pohjanmaa — Jalasjärvi
Okkola, T. E.
JR 10559
17%
1932
Satakunta — Kangasala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 63652
15%
1939
Satakunta — Nokia
Railonsala, Artturi
JR 41009
14%
1927
Satakunta — Noormarkku
Mäkinen, Elma
JR 64880
11%
1968
Peräpohjola — Alatornio
Railonsala, Artturi
JR 64885
11%
1968
Peräpohjola — Alatornio
Railonsala, Artturi
JR 47107
11%
1926
Etelä-Savo — Joroinen
Okkola, T. E.