JR 11062
88%
1932
Satakunta — Juupajoki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 82308
88%
1964
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Impilahti
Vanninen, Aino
JR 22622
84%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 22526
82%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 22593
82%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 22645
82%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 49057
82%
1955
Uusimaa — Anjala
Paavolainen, Oma Martti
JR 83308
82%
1964
Etelä-Karjala — Rautu
Virtanen, Leea
JR 22786
82%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
SKVR VII3 4150.
80%
1924
Pohjois-Karjala — Kontiolahti
Niittylahden kansanopisto
JR 22659
78%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 09255
78%
1936
Etelä-Pohjanmaa — Halsua
Hotakainen, Eino
JR 16023
77%
1943
Häme — Tuulos
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 22770
76%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 31483
75%
1924
Etelä-Savo — Lappee
Kärävä, Aug.
JR 82919
75%
1963
Etelä-Karjala — Muolaa
Virolainen, Aatu
JR 16390
75%
1943
None
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 67840
75%
1921
Etelä-Savo — Sääminki
Rissanen, Santeri
JR 61237
75%
1936
Pohjois-Savo — Tervo
Puranen, Anna
JR 11344
74%
1932
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15608
74%
1939
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 32133
74%
1940
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Suistamo
Kärki, Frans
JR 11105
73%
1932
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12089
73%
1933
Uusimaa — Lohja
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12206
73%
1933
Häme — Lahti
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13762
73%
1939
Häme — Lahti
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15261
73%
1939
Uusimaa — Lohja
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15954
73%
1939
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 22732
72%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 22746
72%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 22808
72%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 22849
72%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 22950
72%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 22975
72%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 22995
72%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 04947
72%
1934
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Salmi
Haavio, Martti
JR 11573
72%
1933
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14236
72%
1939
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 49348
72%
1955
Satakunta — Multia
Paavolainen, Oma Martti
JR 49791
72%
1956
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Suistamo
Paavolainen, Oma Martti
JR 66556
72%
1946
Pohjois-Savo — Tuusniemi
Räsänen, Otto
JR 70007
72%
1932
Keski-Suomi — Pylkönmäki
Saarijärven yhteiskoulu
JR 70434
72%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 26132
72%
1928
Etelä-Pohjanmaa — Veteli
Kivelä, Iida
JR 10512
72%
1932
Pohjois-Karjala — Rääkkylä
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14049
72%
1939
Pohjois-Karjala — Rääkkylä
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 22931
72%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 26193
71%
1962
Häme — Hämeenlinna
Kivi, Meri
JR 03545
71%
1932
Uusimaa — Helsinki
Enäjärvi-Haavio, Elsa
JR 10540
71%
1932
Keski-Suomi — Vesanto
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 10569
71%
1932
Häme — Lahti
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 10578
71%
1932
Uusimaa — Lohja
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 10828
71%
1932
Häme — Asikkala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 10841
71%
1932
Uusimaa — Mäntsälä
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 10959
71%
1932
Etelä-Savo — Joroinen
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11001
71%
1932
Uusimaa — Hyvinkää
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11229
71%
1932
Etelä-Karjala — Viipuri
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14108
71%
1939
Uusimaa — Mäntsälä
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14167
71%
1939
Keski-Suomi — Vesanto
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14177
71%
1939
Uusimaa — Lohja
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14687
71%
1939
Uusimaa — Hyvinkää
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14875
71%
1939
Etelä-Karjala — Viipuri
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15379
71%
1939
Häme — Lahti
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15715
71%
1939
Etelä-Savo — Joroinen
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15905
71%
1939
Häme — Asikkala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 46354
71%
1915
Uusimaa — Sammatti
Nyberg, Väinö ja Ylänne, Yrjö
JR 81553
71%
1961
Etelä-Karjala — Viipuri
Tuukkanen, Vilho
JR 69029
71%
1935
Pohjois-Karjala — Pielisjärvi
Saarelainen, J. V.
JR 70798
71%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 64440
71%
1968
Peräpohjola — Ranua
Railonsala, Artturi
JR 12207
71%
1933
Häme — Lahti
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13763
71%
1939
Häme — Lahti
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13669
71%
1939
Varsinais-Suomi — Perniö
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12598
70%
1933
Häme — Lahti
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 22670
70%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 10491
70%
1932
Pohjois-Savo — Karttula
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14118
70%
1939
Pohjois-Savo — Karttula
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 47565
69%
1926
Häme — Hattula
Okkola, T. E.
JR 10422
69%
1932
Satakunta — Tampere
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14056
69%
1939
Satakunta — Tampere
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11616
69%
1933
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13358
69%
1939
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14636
69%
1939
Etelä-Savo — Heinävesi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 51175
69%
1909
Etelä-Karjala — Antrea
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 70301
69%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 12398
69%
1933
Etelä-Karjala — Miehikkälä
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13967
69%
1939
Etelä-Karjala — Miehikkälä
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14768
69%
1939
Uusimaa — Elimäki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11952
68%
1933
Varsinais-Suomi — Perniö
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11953
68%
1933
Varsinais-Suomi — Perniö
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 10697
68%
1932
Häme — Riihimäki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15891
68%
1939
Häme — Riihimäki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 23392
68%
1962
Pohjois-Karjala — Nurmes
Karjalainen, Elin
JR 19121
68%
1914
Varsinais-Suomi — Pertteli
Jansen, Alma
JR 12130
68%
1933
Satakunta — Tottijärvi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14960
68%
1939
Satakunta — Tottijärvi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14110
68%
1939
Häme — Lahti
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
SKVR VII3 4145.
68%
1908
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Impilahti
Härkönen, Jaakko
JR 26385
68%
1920
Etelä-Savo — Savitaipale
Kohonen, Anni
JR 08336
68%
1955
Pohjois-Karjala — Nurmes
Hirvonen, Aino
JR 13277
68%
1939
Etelä-Savo — Haukivuori
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 31460
68%
1924
Etelä-Savo — Lappee
Kärävä, Aug.
JR 70841
68%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 65477
67%
1968
Peräpohjola — Keminmaa
Railonsala, Artturi
SKVR VII3 4149.
67%
1910
Pohjois-Karjala — Kontiolahti
Lukkarinen, Juho
JR 11578
67%
1933
Uusimaa — Mäntsälä
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13537
67%
1939
Uusimaa — Mäntsälä
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 39648
67%
1915
Uusimaa — Tuusula
Lindstedt, Armas
JR 51202
67%
1909
Etelä-Karjala — Käkisalmi
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 78972
67%
1922
Keski-Suomi — Rautalampi
Tiitinen, Aili
JR 75658
67%
1937
Uusimaa — Porvoo
Silvennoinen, Vieno
JR 22569
66%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 11061
66%
1932
Etelä-Karjala — Koivisto
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15678
66%
1939
Etelä-Karjala — Koivisto
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 49361
66%
1955
Pohjois-Karjala — Nurmes
Paavolainen, Oma Martti
JR 51232
66%
1909
Etelä-Karjala — Kivennapa
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 67903
66%
1936
Etelä-Karjala — Saari
Rissanen, Tyyne
JR 11382
66%
1933
Häme — Asikkala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14479
66%
1939
Häme — Asikkala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
SKVR XII1 2813.
66%
1915
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 11260
66%
1932
Uusimaa — Helsinki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 83860
66%
1922
Uusimaa — Helsinki
Vuorio, Toini
JR 51247
66%
1909
Etelä-Karjala — Heinjoki
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 56065
66%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 23208
66%
1936
Pohjois-Savo — Kuopio
Karhu, Lyyli
JR 11594
66%
1933
Etelä-Savo — Heinävesi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 16314
66%
1943
Pohjois-Savo — Kuopio
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15712
66%
1939
Häme — Kalvola
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 00651
66%
1957
Etelä-Karjala — Johannes
Airikka, Lauri
JR 22127
65%
1913
Etelä-Savo — Mäntyharju
Kantele, Toini
JR 16227
65%
1943
None
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11145
65%
1932
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Sortavala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14858
65%
1939
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Sortavala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 63674
65%
1939
Satakunta — Nokia
Railonsala, Artturi
JR 14355
65%
1939
Häme — Jämsä
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
SKVR VII3 4143.
65%
1908
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Impilahti
Härkönen, Jaakko
JR 22512
65%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 22754
65%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 10772
65%
1932
Uusimaa — Helsinki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11939
65%
1933
Satakunta — Rauma
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12920
65%
1933
Häme — Tyrväntö
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12976
65%
1933
Häme — Loppi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13624
65%
1939
Häme — Loppi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14189
65%
1939
Uusimaa — Helsinki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14950
65%
1939
Häme — Pälkäne
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15183
65%
1939
Satakunta — Rauma
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15445
65%
1939
Häme — Tyrväntö
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15827
65%
1939
Häme — Koski Hl
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
SKVR VII3 4142.
65%
1924
Pohjois-Karjala — Kiihtelysvaara
Niittylahden kansanopisto
JR 22557
65%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 57597
65%
1932
Peräpohjola — Tervola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 68629
65%
1925
Pohjois-Savo — Maaninka
Rytkönen, Ahti
JR 61019
65%
1962
Etelä-Karjala — Kivennapa
Pulliainen, Liina
JR 11023
64%
1932
Uusimaa — Elimäki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 56686
64%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 60415
64%
1913
Etelä-Karjala — Lavansaari
Porkka, Laina
JR 11228
64%
1932
Etelä-Karjala — Viipuri
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14874
64%
1939
Etelä-Karjala — Viipuri
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 49826
64%
1956
Pohjois-Savo — Riistavesi
Paavolainen, Oma Martti
JR 81841
64%
1966
Etelä-Karjala — Viipuri
Vaittinen, Alina
JR 16797
64%
1944
Pohjois-Savo — Suonenjoki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 35126
64%
1922
Uusimaa — Nurmijärvi
Lahden kansanopiston oppilaat,
JR 21202
63%
1927
Satakunta — Kokemäki
Kallio, Kaarlo
JR 56185
63%
1919
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 65476
63%
1968
Peräpohjola — Keminmaa
Railonsala, Artturi
JR 18389
63%
1934
Etelä-Karjala — Kurkijoki
Immonen, Katri
JR 66901
63%
1935
Etelä-Karjala — Räisälä
Räty, Tyyne
JR 15318
63%
1939
Häme — Tuulos
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 22705
63%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 13874
63%
1939
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
SKVR XII1 2786.
63%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 2801.
63%
1915
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 56088
63%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 11086
62%
1932
Häme — Kuorevesi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11493
62%
1933
Uusimaa — Mäntsälä
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13469
62%
1939
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14828
62%
1939
Häme — Kuorevesi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14976
62%
1939
Uusimaa — Mäntsälä
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 35138
62%
1935
Häme — Lahti
Lahden kansanopiston oppilaat,
JR 51178
62%
1909
Etelä-Karjala — Räisälä
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 69681
62%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 11035
62%
1932
Häme — Urjala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12814
62%
1933
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 49172
62%
1955
Etelä-Karjala — Jaakkima
Paavolainen, Oma Martti
JR 48971
62%
1954
Uusimaa — Helsinki
Paavolainen, Oma Martti
JR 49021
62%
1954
Etelä-Pohjanmaa — Kokkola
Paavolainen, Oma Martti
JR 49465
62%
1955
Keski-Suomi — Suolahti
Paavolainen, Oma Martti
JR 15669
62%
1939
Uusimaa — Helsinki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
SKVR XII1 2807.
62%
1915
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 13340
61%
1939
Häme — Riihimäki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 51281
61%
1909
Etelä-Karjala — Viipuri
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 11666
61%
1933
Häme — Jämsä
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12090
61%
1933
Uusimaa — Lohja
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15262
61%
1939
Uusimaa — Lohja
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 16200
61%
1943
Satakunta — Rauma
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 40333
61%
1915
Satakunta — Tampere
Loukola, Ludvig
JR 15731
61%
1939
Etelä-Pohjanmaa — Kauhajoki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 49838
61%
1956
Peräpohjola — Salla
Paavolainen, Oma Martti
JR 22890
61%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 12885
61%
1933
Häme — Riihimäki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 81235
61%
1962
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Sortavala
Tuomola, Marjatta
JR 22768
61%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 08862
61%
1910
Pohjois-Savo — Kuopio
Hoffrén, J.
JR 10482
60%
1932
Etelä-Savo — Mikkeli mlk
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14024
60%
1939
Etelä-Savo — Mikkeli mlk
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 51210
60%
1909
Etelä-Karjala — Pyhäjärvi Vpl.
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 51545
60%
1930
Etelä-Pohjanmaa — Veteli
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 55807
60%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 12112
60%
1933
Häme — Pälkäne
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 56040
60%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 2804.
60%
1920
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 69743
60%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 15070
60%
1939
Häme — Hollola
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 35110
60%
1951
Häme — Lahti
Lahden kansanopiston oppilaat,
JR 61252
60%
1922
Etelä-Savo — Luumäki
Puranen, Hilda
JR 11461
60%
1933
Uusimaa — Helsinki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15250
60%
1939
Uusimaa — Helsinki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 10505
60%
1932
Häme — Koski Hl
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 67829
60%
1921
Etelä-Savo — Hirvensalmi
Ripatti, Sylvi
JR 22369
60%
1936
Etelä-Savo — Mäntyharju
Karhu, J.
JR 15772
60%
1939
Häme — Urjala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 55345
60%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 56314
60%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 57620
60%
1932
Peräpohjola — Turtola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 11270
59%
1932
Häme — Vanaja
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14817
59%
1939
Häme — Vanaja
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 40299
59%
1915
Uusimaa — Mäntsälä
Louhe, Lempi
JR 56261
59%
1919
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 56599
59%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 10047
59%
1964
Pohjois-Savo — Maaninka
Häiväläinen, Martta
JR 65475
59%
1968
Peräpohjola — Keminmaa
Railonsala, Artturi
JR 65124
59%
1968
Peräpohjola — Karunki
Railonsala, Artturi
JR 11639
59%
1933
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12719
59%
1933
Häme — Hollola
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13397
59%
1939
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 51763
59%
1930
Etelä-Pohjanmaa — Ylihärmä
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 57414
59%
1932
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 12302
59%
1933
Etelä-Savo — Joutseno
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 56300
59%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 11326
59%
1932
Etelä-Pohjanmaa — Kauhajoki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 22863
59%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 10941
58%
1932
Etelä-Savo — Pieksämäki mlk
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15244
58%
1939
Etelä-Savo — Pieksämäki mlk
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 28298
58%
1935
Pohjois-Savo — Leppävirta
Koskinen, Hannes
JR 63319
58%
1937
Etelä-Pohjanmaa — Alavus
Railonsala, Artturi
SKVR XII1 2822.
58%
1915
Peräpohjola — Sodankylä
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 43940
58%
1913
Varsinais-Suomi — Uskela
Moision kansakoulu
JR 56007
58%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 56651
58%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 51197
58%
1909
Etelä-Karjala — Kaukola
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 18416
58%
1966
Etelä-Karjala — Kurkijoki
Immonen, Toivo
JR 22579
58%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 04948
58%
1934
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Salmi
Haavio, Martti
JR 10794
58%
1932
Varsinais-Suomi — Laitila
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 10987
58%
1932
Häme — Janakkala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11728
58%
1933
Häme — Kuusankoski
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14071
58%
1939
Varsinais-Suomi — Laitila
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15012
58%
1939
Häme — Kuusankoski
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15855
58%
1939
Häme — Janakkala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15867
58%
1939
Varsinais-Suomi — Parainen
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 43589
58%
1910
Satakunta — Punkalaidun
Moisio, Hilja
JR 46210
58%
1910
Satakunta — Eurajoki
Nurmi, Frans
JR 47514
58%
1926
Varsinais-Suomi — Kemiö
Okkola, T. E.
JR 49603
58%
1956
Uusimaa — Helsingin pitäjä
Paavolainen, Oma Martti
JR 11305
58%
1932
Satakunta — Kangasala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15656
58%
1939
Satakunta — Kangasala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 82786
58%
1920
Uusimaa — Tuusula
Vikström, Rauha
JR 40662
57%
1962
Uusimaa — Pusula
Lusenius, Ida
JR 51277
57%
1909
Etelä-Karjala — Johannes
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 55376
57%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 77261
57%
1939
Etelä-Savo — Rantasalmi
Sääski, Sylvi
JR 56205
57%
1919
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 22816
57%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 56678
57%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR VII3 4146.
57%
1908
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Impilahti
Härkönen, Jaakko
SKVR VII3 4147.
57%
1908
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Impilahti
Härkönen, Jaakko
SKVR VII3 4148.
57%
1908
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Impilahti
Härkönen, Jaakko
SKVR XII1 2799.
57%
1915
Peräpohjola — Tervola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 21619
57%
1909
Varsinais-Suomi — Kuusjoki
Kallio, V. J.
JR 22722
57%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 10549
57%
1932
Satakunta — Sahalahti
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 17426
57%
1924
Varsinais-Suomi — Piikkiö
Häyrinen, Kalle
JR 44345
57%
1932
Etelä-Karjala — Kivennapa
Munne, Anna
JR 48924
57%
1954
Häme — Heinola mlk
Paavolainen, Oma Martti
JR 51220
57%
1909
Etelä-Karjala — Sakkola
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 56255
57%
1919
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 57382
57%
1932
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 70041
57%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 73501
57%
1944
Häme — Janakkala
Salokannel, Tyyne
JR 80038
57%
1933
Pohjois-Pohjanmaa — Yli-Ii
Tornion alakouluseminaari
JR 51195
57%
1909
Etelä-Karjala — Kaukola
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 12566
57%
1933
Häme — Janakkala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 49041
57%
1954
Pohjois-Pohjanmaa — Kalajoki
Paavolainen, Oma Martti
JR 28352
56%
1935
Häme — Hattula
Koskinen, Toivo
JR 56378
56%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR VII3 4144.
56%
1908
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Impilahti
Härkönen, Jaakko
JR 55788
56%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 56468
56%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 83538
56%
1905
Satakunta — Nokia
Virtanen, Väinö
JR 48963
56%
1954
Uusimaa — Helsinki
Paavolainen, Oma Martti
JR 49060
56%
1955
Pohjois-Karjala — Eno
Paavolainen, Oma Martti
JR 69218
56%
1920
Häme — Hattula
Saarento, Iina
JR 64926
56%
1968
Peräpohjola — Alatornio
Railonsala, Artturi
JR 15570
56%
1939
Uusimaa — Hyvinkää
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 27175
56%
1957
Aunus — Vitele
Kontu, Mikko
JR 76732
56%
1922
Etelä-Karjala — Virolahti
Syrjänen, Rauha
JR 80276
56%
1967
Pohjois-Savo — Leppävirta
Tuiremo, Toini
JR 70762
56%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 12903
55%
1933
Satakunta — Nokia
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14975
55%
1939
Uusimaa — Mäntsälä
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 81739
55%
1926
Etelä-Karjala — Johannes
Uuraan yhteiskoulun toverikunta
JR 12846
55%
1933
Satakunta — Tampere
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13413
55%
1939
Satakunta — Tampere
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 22640
55%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 56240
55%
1919
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 65532
55%
1968
Peräpohjola — Keminmaa
Railonsala, Artturi
JR 49278
55%
1955
Etelä-Pohjanmaa — Lapväärtti
Paavolainen, Oma Martti
JR 60993
55%
1962
Etelä-Karjala — Rautu
Pulliainen, Liina
JR 11075
55%
1932
Uusimaa — Hyvinkää
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14014
55%
1939
Satakunta — Nakkila
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
SKVR XII1 2802.
55%
1920
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 2805.
55%
1920
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 55923
54%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 10823
54%
1932
Varsinais-Suomi — Parainen
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 00056
54%
1962
Uusimaa — Helsingin pitäjä
Aalto, Anna-Liisa
JR 21005
54%
1909
Varsinais-Suomi — Uskela
Kallio, Ilmari
SKVR XII1 2803.
54%
1915
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 10466
54%
1932
Häme — Riihimäki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 16516
54%
1943
Etelä-Karjala — Kirvu
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 62717
54%
1950
Etelä-Savo — Mikkeli
Pöyhönen, Martti
JR 15421
54%
1939
Häme — Janakkala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 51225
54%
1909
Häme — Valkeala
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 56461
54%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 72846
54%
1914
Häme — Hattula
Salo, Aukusti
JR 13875
54%
1939
Etelä-Savo — Lemi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 69651
54%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 56392
54%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 22155
54%
1913
Pohjois-Savo — Kuopio
Kantele, Toini
JR 65127
54%
1968
Peräpohjola — Karunki
Railonsala, Artturi
JR 00032
53%
1962
Uusimaa — Helsingin pitäjä
Aalto, Anna-Liisa
JR 40720
53%
1932
Etelä-Pohjanmaa — Lehtimäki
Luukko, F. A.
JR 64439
53%
1968
Peräpohjola — Ranua
Railonsala, Artturi
JR 11531
53%
1933
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 21542
53%
1893
Etelä-Karjala — Muolaa
Kallio, Pekka
SKVR XII1 2824.
53%
1915
Peräpohjola — Sodankylä
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 14602
53%
1939
Satakunta — Nokia
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 49543
53%
1955
Etelä-Karjala — Virolahti
Paavolainen, Oma Martti
JR 12567
53%
1933
Häme — Janakkala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 60402
53%
1910
Etelä-Karjala — Suursaari
Porkka, Laina
JR 63646
53%
1939
Satakunta — Nokia
Railonsala, Artturi
JR 16881
53%
1944
Häme — Orimattila
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 57279
53%
1932
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 12303
53%
1933
Etelä-Savo — Lemi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15134
53%
1939
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 70379
53%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 17088
53%
1912
Varsinais-Suomi — Vehmaa
Hänninen, Laina
JR 56636
53%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 61124
53%
1957
Etelä-Karjala — Kivennapa
Pulliainen, Liina
JR 11836
52%
1933
Satakunta — Punkalaidun
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14552
52%
1939
Satakunta — Punkalaidun
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 57379
52%
1932
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 72796
52%
1914
Häme — Hattula
Salo, Aukusti
JR 72803
52%
1914
Häme — Hattula
Salo, Aukusti
JR 11492
52%
1933
Uusimaa — Mäntsälä
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14540
52%
1939
Uusimaa — Kymi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 70618
52%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 56653
52%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 57270
52%
1932
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 43926
52%
1913
Varsinais-Suomi — Uskela
Moision kansakoulu
JR 56857
52%
1932
Peräpohjola — Kemijärvi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 16613
52%
1944
Etelä-Karjala — Johannes
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 49456
52%
1955
Etelä-Pohjanmaa — Siipyy
Paavolainen, Oma Martti
JR 68691
52%
1929
Uusimaa — Anjala
Rytkönen, Ahti
JR 11416
52%
1933
Häme — Forssa
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 72832
52%
1914
Häme — Hattula
Salo, Aukusti
JR 04325
52%
1920
Keski-Suomi — Saarijärvi
Haapakoski, Elma
JR 49039
52%
1954
Pohjois-Pohjanmaa — Kalajoki
Paavolainen, Oma Martti
JR 10869
52%
1932
Satakunta — Rauma
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14910
52%
1939
Satakunta — Rauma
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 56226
52%
1919
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 21334
52%
1914
Varsinais-Suomi — Salo
Kallio, Niilo
JR 11319
52%
1932
Häme — Kalvola
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 72769
52%
1914
Häme — Hattula
Salo, Aukusti
JR 14034
51%
1939
Häme — Riihimäki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 22126
51%
1913
Etelä-Savo — Mäntyharju
Kantele, Toini
JR 64449
51%
1968
Peräpohjola — Ranua
Railonsala, Artturi
JR 11976
51%
1933
Varsinais-Suomi — Turku
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12069
51%
1933
Uusimaa — Hyvinkää
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13559
51%
1939
Varsinais-Suomi — Turku
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 67409
51%
1936
Pohjois-Savo — Kiuruvesi
Reinikainen, Aarne
JR 12751
51%
1933
Häme — Toijala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14588
51%
1939
Häme — Toijala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 56663
51%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 14444
51%
1939
Etelä-Karjala — Rautu
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 22610
51%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 64782
51%
1968
Peräpohjola — Alatornio
Railonsala, Artturi
JR 64925
51%
1968
Peräpohjola — Alatornio
Railonsala, Artturi
JR 56532
51%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 14264
51%
1939
Häme — Forssa
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 49672
51%
1956
Etelä-Savo — Lappeenranta
Paavolainen, Oma Martti
JR 51236
51%
1909
Etelä-Karjala — Muolaa
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 57257
50%
1932
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XIII3 7639.
50%
1909
Etelä-Karjala — Viipuri mlk
Sonkkila, Hilja
JR 12701
50%
1933
Häme — Janakkala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14445
50%
1939
Häme — Janakkala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11716
50%
1933
Satakunta — Keikyä
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13801
50%
1939
Satakunta — Keikyä
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 52549
50%
1946
Itä- ja Pohjois-Inkeri — Valkeasaari
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 55873
50%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 22717
50%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 64441
50%
1968
Peräpohjola — Ranua
Railonsala, Artturi
JR 11774
50%
1933
Satakunta — Nakkila
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14385
50%
1939
Satakunta — Nakkila
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 56896
50%
1932
Peräpohjola — Kemijärvi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 35122
50%
1927
Häme — Janakkala
Lahden kansanopiston oppilaat,
JR 68537
50%
1920
Häme — Hausjärvi
Ruusuvuori, Linda
JR 65125
50%
1968
Peräpohjola — Karunki
Railonsala, Artturi
JR 84451
50%
1962
Satakunta — Ruovesi
Ylämäkipää, Katri
JR 47247
50%
1926
Satakunta — Eurajoki
Okkola, T. E.
JR 23813
49%
1936
Etelä-Savo — Taipalsaari
Kaukonen, Katri
JR 17374
49%
1907
Etelä-Savo — Puumala
Heporauta, F. A.
JR 44109
49%
1913
Varsinais-Suomi — Uskela
Moision kansakoulu
JR 56618
49%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 14911
49%
1939
Peräpohjola — Kemi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 65529
49%
1968
Peräpohjola — Keminmaa
Railonsala, Artturi
JR 70190
49%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 74510
49%
1903
Etelä-Karjala — Uusikirkko Vpl.
Seppälä, Santeri
JR 05778
49%
1930
Keski-Inkeri
Haltsonen, Aatu
JR 57356
49%
1932
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 13588
49%
1939
Etelä-Pohjanmaa — Jalasjärvi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 10590
49%
1932
Satakunta — Kangasala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 23811
49%
1936
Etelä-Savo — Taipalsaari
Kaukonen, Katri
JR 56849
48%
1932
Peräpohjola — Kemijärvi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 57252
48%
1932
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 12193
48%
1933
Satakunta — Kokemäki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13750
48%
1939
Satakunta — Kokemäki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 56220
48%
1919
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 28203
48%
1930
Uusimaa — Helsinki
Koskimies, A. V.
JR 55350
48%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 65980
48%
1953
Keski-Suomi — Saarijärvi
Rantanen, Saimi
JR 11977
48%
1933
Varsinais-Suomi — Turku
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13560
48%
1939
Varsinais-Suomi — Turku
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15281
48%
1939
Uusimaa — Hyvinkää
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12815
48%
1933
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 00016
47%
1962
Uusimaa — Helsingin pitäjä
Aalto, Anna-Liisa
JR 00037
47%
1962
Uusimaa — Helsingin pitäjä
Aalto, Anna-Liisa
JR 00053
47%
1962
Uusimaa — Helsingin pitäjä
Aalto, Anna-Liisa
JR 00070
47%
1962
Uusimaa — Helsingin pitäjä
Aalto, Anna-Liisa
JR 00083
47%
1962
Uusimaa — Helsingin pitäjä
Aalto, Anna-Liisa
JR 00090
47%
1962
Uusimaa — Helsingin pitäjä
Aalto, Anna-Liisa
JR 12797
47%
1933
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 50085
47%
1956
Uusimaa — Kotka
Paavolainen, Oma Martti
JR 50123
47%
1956
Häme — Riihimäki
Paavolainen, Oma Martti
JR 50154
47%
1956
Häme — Somero
Paavolainen, Oma Martti
JR 56324
47%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 62693
47%
1950
Uusimaa — Kotka
Pöyhönen, Martti
JR 70568
47%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 70631
47%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 70674
47%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 70730
47%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 12700
47%
1933
Etelä-Karjala — Rautu
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
SKVR XII1 2812.
47%
1915
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 56449
47%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 56702
47%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR VII3 4151.
47%
1906
Pohjois-Karjala — Polvijärvi
Hyvärinen, E. J.
JR 16410
47%
1943
Satakunta — Nokia
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 57767
47%
1932
Peräpohjola — Turtola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 72787
47%
1914
Häme — Hattula
Salo, Aukusti
JR 70335
47%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 00182
47%
1935
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Sortavala
Aalto, Sanni
JR 12019
47%
1933
Häme — Tuulos
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11281
46%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 16296
46%
1943
Uusimaa — Helsinki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12662
46%
1933
Uusimaa — Kymi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 43882
46%
1913
Varsinais-Suomi — Uskela
Moision kansakoulu
JR 40766
46%
1933
Etelä-Savo — Juva
Luukkonen, Kerttu
JR 16332
46%
1943
Varsinais-Suomi — Turku
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 57933
46%
1932
Peräpohjola — Sodankylä
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 21364
46%
1914
Varsinais-Suomi — Uskela
Kallio, Niilo
JR 22171
46%
1913
Etelä-Savo — Mäntyharju
Kantele, Toini
JR 12989
46%
1933
Etelä-Pohjanmaa — Jalasjärvi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 64785
46%
1968
Peräpohjola — Alatornio
Railonsala, Artturi
JR 65128
46%
1968
Peräpohjola — Karunki
Railonsala, Artturi
JR 45987
46%
1936
Pohjois-Savo — Kiuruvesi
Nivalainen, Juho
JR 83879
46%
1921
Uusimaa — Vehkalahti
Vuorisalo, Katri
JR 10870
46%
1932
Peräpohjola — Kemi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 44439
46%
1909
Etelä-Pohjanmaa — Lehtimäki
Murtomäki, Kalle
JR 64784
46%
1968
Peräpohjola — Alatornio
Railonsala, Artturi
JR 64435
45%
1968
Peräpohjola — Ranua
Railonsala, Artturi
JR 55409
45%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 13453
45%
1939
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12932
45%
1933
Satakunta — Kiikka
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13704
45%
1939
Satakunta — Kiikka
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 55956
45%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 81096
45%
1912
Häme — Hattula
Tuomarila, Kalle
JR 21004
45%
1909
Varsinais-Suomi — Uskela
Kallio, Ilmari
JR 21352
45%
1914
Varsinais-Suomi — Salo
Kallio, Niilo
JR 21375
45%
1914
Varsinais-Suomi — Uskela
Kallio, Niilo
JR 21412
45%
1914
Varsinais-Suomi — Salo
Kallio, Niilo
JR 21472
45%
1914
Varsinais-Suomi — Salo
Kallio, Niilo
JR 43671
45%
1913
Varsinais-Suomi — Uskela
Moision kansakoulu
JR 44095
45%
1913
Varsinais-Suomi — Uskela
Moision kansakoulu
JR 08995
45%
1962
Häme — Heinola mlk
Holstila, Liisa
JR 15749
45%
1939
Keski-Suomi — Saarijärvi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 20631
45%
1936
Kainuu — Säräisniemi
Kaakinen, Iikka
JR 56267
45%
1919
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 49445
45%
1955
Satakunta — Siikainen
Paavolainen, Oma Martti
JR 55303
45%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 22265
45%
1935
Varsinais-Suomi — Halikko
Kantola, Kaisa
JR 13468
45%
1939
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 21432
44%
1914
Varsinais-Suomi — Uskela
Kallio, Niilo
JR 10325
44%
1925
Häme — Orimattila
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 69911
44%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 44064
44%
1913
Varsinais-Suomi — Uskela
Moision kansakoulu
JR 49847
44%
1956
Häme — Sääksmäki
Paavolainen, Oma Martti
JR 81817
44%
1914
Varsinais-Suomi — Yläne
Vahlberg, K.
JR 49258
44%
1955
Etelä-Pohjanmaa — Kurikka
Paavolainen, Oma Martti
JR 49886
44%
1955
Häme — Iitti
Paavolainen, Oma Martti
JR 50060
44%
1956
Häme — Kuusankoski
Paavolainen, Oma Martti
JR 03831
44%
1957
Etelä-Pohjanmaa — Lappajärvi
Etelä-Pohjanmaan Nuorisoseura; Laitinen, Nikolai
JR 09421
44%
1916
Uusimaa — Kymi
Husu, Anni
JR 50729
44%
1911
Häme — Iitti
Pasila, Niilo
JR 50808
44%
1907
Etelä-Pohjanmaa — Kurikka
Paulaharju, Lyyli
JR 58710
44%
1937
Uusimaa — Sippola
Permanto, Elvi
JR 15300
44%
1939
Etelä-Pohjanmaa — Ylistaro
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
SKVR VII3 4152.
44%
1910
Pohjois-Karjala — Kaavi
Kallio, Niilo
JR 04362
44%
1967
Pohjois-Pohjanmaa — Alavieska
Haarala, Anni
JR 55042
44%
1913
Varsinais-Suomi — Kuusjoki
Pennanen, S.
JR 55367
44%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 55417
44%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 15422
43%
1939
Häme — Janakkala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
SKVR XII1 2814.
43%
1915
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 72702
43%
1912
Häme — Hattula
Salo, Aukusti
JR 14162
43%
1939
Satakunta — Kangasala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 56696
43%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 22964
43%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 43774
43%
1913
Varsinais-Suomi — Uskela
Moision kansakoulu
JR 73281
43%
1935
Etelä-Pohjanmaa — Kauhava
Salokannel, Tyyne
JR 56669
43%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 57690
43%
1932
Peräpohjola — Turtola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 56868
43%
1932
Peräpohjola — Kemijärvi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 57471
43%
1932
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 74905
42%
1936
Etelä-Savo — Savonlinna
Seppänen, Aleks.
JR 56287
42%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 64914
42%
1968
Peräpohjola — Alatornio
Railonsala, Artturi
JR 11445
42%
1933
Etelä-Karjala — Heinjoki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 47930
42%
1932
Uusimaa — Vihti
Ollila, Reino
JR 55646
42%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 49733
42%
1956
Etelä-Karjala — Ylämaa
Paavolainen, Oma Martti
JR 81771
42%
1911
Häme — Janakkala
Vaara, V. B.
JR 22375
42%
1936
Etelä-Savo — Mäntyharju
Karhu, J.
JR 21157
42%
1910
Varsinais-Suomi — Uskela
Kallio, Ilmari
JR 54052
42%
1936
Etelä-Karjala — Rautu
Pennanen, Olavi
JR 40739
42%
1932
Etelä-Pohjanmaa — Kaustinen
Luukko, F. A.
JR 56589
42%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 57964
42%
1932
Peräpohjola — Sodankylä
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 14263
41%
1939
Häme — Forssa
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 44038
41%
1913
Varsinais-Suomi — Uskela
Moision kansakoulu
JR 44120
41%
1913
Varsinais-Suomi — Uskela
Moision kansakoulu
JR 55038
41%
1913
Varsinais-Suomi — Kuusjoki
Pennanen, S.
JR 64432
41%
1968
Peräpohjola — Ranua
Railonsala, Artturi
JR 21959
41%
1913
Etelä-Savo — Enonkoski
Kaltiala, J. P.
JR 44448
41%
1909
Etelä-Pohjanmaa — Lehtimäki
Murtomäki, Kalle
JR 10756
41%
1932
Satakunta — Pori
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12256
41%
1933
Satakunta — Kiikoinen
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14665
41%
1939
Satakunta — Pori
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 10975
41%
1932
Satakunta — Teisko
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15581
41%
1939
Satakunta — Teisko
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
SKVR XII1 2817.
41%
1920
Peräpohjola — Kemijärvi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 57452
41%
1932
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 14163
41%
1939
Satakunta — Orivesi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 49188
41%
1955
Etelä-Savo — Kangasniemi
Paavolainen, Oma Martti
JR 43616
41%
1913
Varsinais-Suomi — Uskela
Moision kansakoulu
JR 51518
41%
1930
Peräpohjola — Turtola
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 43648
41%
1913
Varsinais-Suomi — Uskela
Moision kansakoulu
JR 44726
41%
1914
Varsinais-Suomi — Perniö
Myrsky, Vilho
JR 46440
41%
1922
Varsinais-Suomi — Uskela
Nyyrikki, Ella
JR 71110
41%
1913
Varsinais-Suomi — Muurla
Saariluoma, Vilho
JR 72765
41%
1914
Häme — Hattula
Salo, Aukusti
JR 46176
41%
1936
Peräpohjola — Rovaniemi
Nuotio, Valo
JR 49387
41%
1955
Satakunta — Pori
Paavolainen, Oma Martti
JR 47188
41%
1926
Satakunta — Harjavalta
Okkola, T. E.
JR 55387
41%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 55942
41%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 44143
41%
1913
Varsinais-Suomi — Uskela
Moision kansakoulu
JR 55971
41%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 69609
41%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 56526
40%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 17346
40%
1907
Häme — Hollola
Heporauta, F. A.
JR 55841
40%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 43957
40%
1913
Varsinais-Suomi — Uskela
Moision kansakoulu
JR 55855
40%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 28328
40%
1929
Peräpohjola — Savukoski
Koskinen, Lauri
SKVR XII1 2800.
40%
1915
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 55284
40%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 56962
40%
1932
Peräpohjola — Kemijärvi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 12516
40%
1933
Varsinais-Suomi — Uusikaupunki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14291
40%
1939
Varsinais-Suomi — Uusikaupunki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 55315
40%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 2792.
40%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 51314
40%
1911
Pohjois-Pohjanmaa — Paavola
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 56568
40%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 73004
40%
1935
Varsinais-Suomi — Uusikaupunki
Salokannel, Tyyne
SKVR VII3 4153.
40%
1909
Pohjois-Karjala — Juuka
Kokkonen, Heikki
JR 73052
39%
1935
Varsinais-Suomi — Uusikaupunki
Salokannel, Tyyne
JR 10589
39%
1932
Satakunta — Orivesi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 55800
39%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 28041
39%
1914
Varsinais-Suomi — Salo
Koskenpää, Martta
JR 15136
39%
1939
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 80116
39%
1935
Etelä-Pohjanmaa — Laihia
Torsti, E. H.
JR 07702
39%
1964
Häme — Kalvola
Helenius, Leena
JR 43756
39%
1913
Varsinais-Suomi — Uskela
Moision kansakoulu
JR 43806
39%
1913
Varsinais-Suomi — Uskela
Moision kansakoulu
JR 11119
39%
1932
Satakunta — Vesilahti
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15630
39%
1939
Satakunta — Vesilahti
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 50033
39%
1956
Etelä-Savo — Ristiina
Paavolainen, Oma Martti
JR 22504
39%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 14457
39%
1939
Etelä-Karjala — Heinjoki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14664
39%
1939
Satakunta — Pori
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 56580
39%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 80014
39%
1934
Etelä-Karjala — Kirvu
Tomminen, Väinö
JR 64442
39%
1968
Peräpohjola — Ranua
Railonsala, Artturi
JR 10755
39%
1932
Satakunta — Pori
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 21394
39%
1914
Varsinais-Suomi — Uskela
Kallio, Niilo
JR 46435
39%
1922
Varsinais-Suomi — Uskela
Nyyrikki, Ella
JR 65474
38%
1968
Peräpohjola — Keminmaa
Railonsala, Artturi
JR 11780
38%
1933
Satakunta — Nakkila
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14386
38%
1939
Satakunta — Nakkila
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 47926
38%
1932
Uusimaa — Vihti
Ollila, Reino
JR 57323
38%
1932
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 64444
38%
1968
Peräpohjola — Ranua
Railonsala, Artturi
JR 10134
38%
1925
Satakunta — Ahlainen
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
SKVR XII1 2808.
38%
1915
Peräpohjola — Turtola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 11417
38%
1933
Häme — Forssa
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 55451
38%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 57506
38%
1932
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 43717
38%
1913
Varsinais-Suomi — Uskela
Moision kansakoulu
JR 55864
38%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 57291
38%
1932
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 46370
37%
1912
Satakunta — Hämeenkyrö
Nyberg, Viivi
JR 13637
37%
1939
Satakunta — Tampere
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
SKVR XII1 2816.
37%
1915
Peräpohjola — Kemijärvi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 15166
37%
1939
Kainuu — Kajaani
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 55413
37%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 55092
37%
1913
Varsinais-Suomi — Kuusjoki
Pennanen, S.
JR 49423
37%
1955
Satakunta — Pori
Paavolainen, Oma Martti
JR 57530
37%
1932
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 21620
37%
1909
Varsinais-Suomi — Kuusjoki
Kallio, V. J.
JR 57580
37%
1932
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 68074
36%
1934
Pohjois-Savo
Rönkä, Hilda
JR 82540
36%
1918
Uusimaa
Velho, Osku
JR 64438
36%
1968
Peräpohjola — Ranua
Railonsala, Artturi
JR 57475
36%
1932
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 43685
36%
1913
Varsinais-Suomi — Uskela
Moision kansakoulu
JR 76657
36%
1941
Peräpohjola — Sodankylä
Suvi, Aleksis
JR 25665
36%
1956
Häme — Somero
Kilpelä, Eeva
JR 55862
36%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 55931
36%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 43862
36%
1913
Varsinais-Suomi — Uskela
Moision kansakoulu
SKVR XII2 8338.
36%
1920
Peräpohjola — Turtola
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 58585
36%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 11529
36%
1933
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 43912
36%
1913
Varsinais-Suomi — Uskela
Moision kansakoulu
JR 71083
36%
1913
Varsinais-Suomi — Perniö
Saariluoma, Vilho
JR 10548
36%
1932
Satakunta — Kangasala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 41784
35%
1938
Etelä-Karjala — Kivennapa
Mannonen, Ulla
JR 42883
35%
1912
Häme — Tammela
Mikkola, Edv.
JR 20678
35%
1937
Peräpohjola — Tervola
Kaakinen, Iikka
JR 57553
35%
1932
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 62703
35%
1951
Etelä-Savo — Mikkeli
Pöyhönen, Martti
SKVR XII1 2815.
35%
1915
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 56035
35%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 12006
35%
1933
Etelä-Pohjanmaa — Ylistaro
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12020
35%
1933
Häme — Tuulos
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 80416
34%
1913
Etelä-Pohjanmaa — Laihia
Tuokko, Auk.
JR 55444
34%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 09284
34%
1934
Satakunta — Ulvila
Huhtala, Hilkka
JR 41697
34%
1938
Etelä-Karjala — Hiitola
Mannonen, Ulla
JR 49302
34%
1955
Satakunta — Merikarvia
Paavolainen, Oma Martti
JR 55878
34%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 16639
34%
1944
Satakunta — Virrat
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11191
34%
1932
Varsinais-Suomi — Paimio
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 08141
34%
1904
Uusimaa — Pyhäjärvi Ul
Hemmi, K.
JR 72980
33%
1935
Varsinais-Suomi — Uusikaupunki
Salokannel, Tyyne
JR 73437
33%
1938
Varsinais-Suomi — Uusikaupunki
Salokannel, Tyyne
JR 15469
33%
1939
Satakunta — Kauvatsa
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 73035
33%
1935
Varsinais-Suomi — Uusikaupunki
Salokannel, Tyyne
JR 73123
33%
1935
Varsinais-Suomi — Uusikaupunki
Salokannel, Tyyne
JR 57228
33%
1932
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 64436
33%
1968
Peräpohjola — Ranua
Railonsala, Artturi
SKVR XII1 2797.
33%
1915
Peräpohjola — Karunki
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 2781.
32%
1933
Kainuu — Kajaani
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11679
32%
1933
Kainuu — Kajaani
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 64450
32%
1968
Peräpohjola — Ranua
Railonsala, Artturi
SKVR XII1 2809.
32%
1915
Peräpohjola — Turtola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 55331
32%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 43998
32%
1913
Varsinais-Suomi — Uskela
Moision kansakoulu
JR 10916
32%
1932
Satakunta — Pori
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15689
32%
1939
Satakunta — Pori
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13411
32%
1939
Satakunta — Messukylä
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 16478
32%
1943
Pohjois-Pohjanmaa — Kalajoki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13013
32%
1933
Satakunta — Kangasala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15470
32%
1939
Satakunta — Ruovesi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 49371
32%
1955
Etelä-Karjala — Parikkala
Paavolainen, Oma Martti
JR 48688
32%
1936
Etelä-Savo — Virtasalmi
Paajanen, Lyyli
JR 57813
32%
1932
Peräpohjola — Turtola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 73089
32%
1935
Varsinais-Suomi — Uusikaupunki
Salokannel, Tyyne
JR 55390
32%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XIII3 7644.
31%
1930
Etelä-Karjala — Viipuri mlk
Viipurin suomalaisen lyseon konventti
JR 47962
31%
1932
Uusimaa — Nurmijärvi
Ollila, Reino
JR 57916
31%
1932
Peräpohjola — Sodankylä
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 42121
31%
1931
Satakunta — Mänttä
Mäntän kansakoulun oppilaat
JR 55503
31%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 57641
31%
1932
Peräpohjola — Turtola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 67466
31%
1904
Satakunta — Tottijärvi
Rekola, Jukka
JR 65129
31%
1968
Peräpohjola — Karunki
Railonsala, Artturi
SKVR XII1 2821.
31%
1915
Peräpohjola — Sodankylä
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 42176
31%
1913
Satakunta — Ruovesi
Marjanen, Vilho
JR 57826
30%
1932
Peräpohjola — Turtola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 15245
30%
1939
Etelä-Karjala — Viipuri
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 57650
30%
1932
Peräpohjola — Turtola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 73419
30%
1938
Varsinais-Suomi — Uusikaupunki
Salokannel, Tyyne
JR 65467
30%
1968
Peräpohjola — Keminmaa
Railonsala, Artturi
JR 64822
30%
1968
Peräpohjola — Alatornio
Railonsala, Artturi
JR 10942
29%
1932
Etelä-Karjala — Viipuri
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 56607
29%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 09024
29%
1921
Pohjois-Pohjanmaa — Kalajoki
Hongell, Aune
JR 55830
29%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 65123
29%
1968
Peräpohjola — Karunki
Railonsala, Artturi
JR 11816
29%
1933
Satakunta — Nakkila
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12446
29%
1933
Satakunta — Ruovesi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 10498
29%
1932
Varsinais-Suomi — Perniö
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 10680
29%
1932
Varsinais-Suomi — Paattinen
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 10810
29%
1932
Varsinais-Suomi — Perniö
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12070
29%
1933
Uusimaa — Hyvinkää
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12249
29%
1933
Satakunta — Kiikoinen
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14119
29%
1939
Varsinais-Suomi — Perniö
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14738
29%
1939
Varsinais-Suomi — Paattinen
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15282
29%
1939
Uusimaa — Hyvinkää
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15879
29%
1939
Varsinais-Suomi — Perniö
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 55562
29%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 78722
29%
1959
Pohjois-Pohjanmaa — Merijärvi
Tervonen, Viljo
SKVR XII1 2783.
29%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 2784.
29%
1920
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 2787.
29%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 2788.
29%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 2793.
29%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 2794.
29%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 18396
29%
1934
Etelä-Karjala — Kurkijoki
Immonen, Katri
JR 21550
29%
1920
Satakunta — Lavia
Kallio, Saima
JR 10299
29%
1925
Satakunta — Tampere
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 10732
29%
1932
Varsinais-Suomi — Turku
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13914
29%
1939
Satakunta — Kauvatsa
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13915
29%
1939
Satakunta — Kauvatsa
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15976
29%
1939
Varsinais-Suomi — Turku
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 46217
29%
1910
Satakunta — Noormarkku
Nurmi, Frans
JR 55058
29%
1913
Varsinais-Suomi — Kuusjoki
Pennanen, S.
JR 55319
29%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 55360
29%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 55420
29%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 55478
29%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 55537
29%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 58180
29%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 64783
29%
1968
Peräpohjola — Alatornio
Railonsala, Artturi
JR 21450
29%
1914
Varsinais-Suomi — Uskela
Kallio, Niilo
JR 64443
29%
1968
Peräpohjola — Ranua
Railonsala, Artturi
JR 57973
29%
1932
Peräpohjola — Sodankylä
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 72985
29%
1935
Varsinais-Suomi — Uusikaupunki
Salokannel, Tyyne
JR 12448
28%
1933
Satakunta — Kauvatsa
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 55431
28%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 42052
28%
1931
Satakunta — Mänttä
Mäntän kansakoulun oppilaat
JR 13828
28%
1939
Satakunta — Kiikoinen
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 55552
28%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 73119
28%
1935
Varsinais-Suomi — Uusikaupunki
Salokannel, Tyyne
JR 76113
28%
1914
Varsinais-Suomi — Laitila
Sonkkila, Linda
SKVR XII1 2785.
27%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 14276
27%
1939
Satakunta — Nakkila
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 16812
27%
1944
Satakunta — Orivesi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 49141
27%
1955
Häme — Iitti
Paavolainen, Oma Martti
JR 55816
27%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 11254
26%
1932
Varsinais-Suomi — Vahto
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15798
26%
1939
Varsinais-Suomi — Vahto
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 49076
26%
1955
Satakunta — Eurajoki
Paavolainen, Oma Martti
JR 62708
26%
1950
Etelä-Savo — Mikkeli
Pöyhönen, Martti
JR 13821
26%
1939
Satakunta — Kiikoinen
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11815
26%
1933
Satakunta — Nakkila
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12633
26%
1933
Satakunta — Tampere
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12957
26%
1933
Satakunta — Tampere
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 47026
26%
1926
Häme — Kuusankoski
Okkola, T. E.
JR 12257
25%
1933
Satakunta — Kiikoinen
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12844
25%
1933
Satakunta — Messukylä
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12845
25%
1933
Satakunta — Messukylä
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13412
25%
1939
Satakunta — Messukylä
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 64556
25%
1968
Peräpohjola — Ranua
Railonsala, Artturi
JR 22243
25%
1935
Varsinais-Suomi — Halikko
Kantola, Kaisa
JR 11161
25%
1932
Satakunta — Virrat
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12248
25%
1933
Satakunta — Kiikoinen
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12342
25%
1933
Satakunta — Kauvatsa
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12343
25%
1933
Satakunta — Kauvatsa
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12344
25%
1933
Satakunta — Kauvatsa
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13820
25%
1939
Satakunta — Kiikoinen
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14692
25%
1939
Satakunta — Virrat
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 49390
25%
1955
Etelä-Savo — Rantasalmi
Paavolainen, Oma Martti
JR 50097
25%
1956
Uusimaa — Vihti
Paavolainen, Oma Martti
JR 72965
25%
1935
Varsinais-Suomi — Uusikaupunki
Salokannel, Tyyne
JR 15471
25%
1939
Satakunta — Kauvatsa
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 72292
25%
1915
Uusimaa — Pukkila
Salminen, Tyyne
JR 11837
25%
1933
Satakunta — Punkalaidun
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 55900
25%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 10444
25%
1932
Satakunta — Pori
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 17420
25%
1924
Varsinais-Suomi — Piikkiö
Häyrinen, Kalle
JR 15549
24%
1939
Varsinais-Suomi — Paimio
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14278
24%
1939
Satakunta — Nakkila
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 16135
24%
1943
Varsinais-Suomi — Turku
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13506
23%
1939
Satakunta — Kangasala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15472
22%
1939
Satakunta — Kauvatsa
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 55093
22%
1913
Varsinais-Suomi — Kuusjoki
Pennanen, S.
JR 53527
22%
1942
Pohjois-Karjala — Nurmes
Peltonen, Erkki
JR 15814
21%
1939
Satakunta — Sahalahti
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 47435
20%
1926
Keski-Suomi — Viitasaari
Okkola, T. E.
JR 29887
19%
1938
Etelä-Karjala — Kirvu
Kuisma, Helena
JR 65382
18%
1968
Peräpohjola — Keminmaa
Railonsala, Artturi
JR 22502
18%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 46896
17%
1926
Kainuu — Ristijärvi
Okkola, T. E.
JR 65140
17%
1968
Peräpohjola — Karunki
Railonsala, Artturi
JR 18404
16%
1934
Etelä-Karjala — Kurkijoki
Immonen, Katri
JR 22817
16%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 12166
16%
1933
Satakunta — Kokemäki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13720
16%
1939
Satakunta — Kokemäki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 66943
16%
1891
Pohjois-Pohjanmaa — Vihanti
Rautell, E. F.
JR 65381
15%
1968
Peräpohjola — Keminmaa
Railonsala, Artturi
JR 27657
15%
1936
Etelä-Karjala — Jaakkima
Kormano, Emilia
JR 51609
15%
1930
Etelä-Pohjanmaa — Ylihärmä
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 66889
15%
1935
Etelä-Karjala — Räisälä
Räty, Tyyne
JR 11054
14%
1932
Etelä-Karjala — Koivisto
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 64885
12%
1968
Peräpohjola — Alatornio
Railonsala, Artturi