JR 11359
97%
1932
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 63673
73%
1939
Satakunta — Nokia
Railonsala, Artturi
JR 15137
72%
1939
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11530
72%
1933
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 23704
69%
1936
Etelä-Savo — Taipalsaari
Kaukonen, Katri
JR 11580
68%
1933
Uusimaa — Mäntsälä
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11312
67%
1932
Uusimaa — Järvenpää
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14294
67%
1939
Varsinais-Suomi — Uusikaupunki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13539
67%
1939
Uusimaa — Mäntsälä
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 73015
67%
1935
Varsinais-Suomi — Uusikaupunki
Salokannel, Tyyne
JR 12518
66%
1933
Varsinais-Suomi — Uusikaupunki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15575
66%
1939
Häme — Riihimäki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15664
66%
1939
Uusimaa — Järvenpää
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11496
66%
1933
Uusimaa — Mäntsälä
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14979
66%
1939
Uusimaa — Mäntsälä
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 72998
66%
1935
Varsinais-Suomi — Uusikaupunki
Salokannel, Tyyne
JR 12348
65%
1933
Satakunta — Ruovesi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11079
65%
1932
Häme — Riihimäki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 69946
65%
1932
Keski-Suomi — Karstula
Saarijärven yhteiskoulu
JR 11927
64%
1933
Satakunta — Rauma
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15188
64%
1939
Satakunta — Rauma
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11078
64%
1932
Uusimaa — Hyvinkää
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 80230
64%
1948
Peräpohjola — Ylitornio
Tuira, Teuvo
JR 49670
64%
1956
Etelä-Savo — Lappeenranta
Paavolainen, Oma Martti
JR 15702
64%
1939
Satakunta — Pori
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 30959
64%
1945
Uusimaa — Ruotsinpyhtää; Häme — Kuusankoski; Häme — Sysmä; Etelä-Karjala — Kanneljärvi; Etelä-Karjala — Uusikirkko Vpl.; Etelä-Karjala — Parikkala
Kuusisto, Inkeri
JR 64997
63%
1968
Peräpohjola — Karunki
Railonsala, Artturi
JR 14155
63%
1939
Satakunta — Kangasala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12570
63%
1933
Häme — Janakkala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15425
62%
1939
Häme — Janakkala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12452
62%
1933
Satakunta — Kauvatsa
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15475
62%
1939
Satakunta — Kauvatsa
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11041
61%
1932
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 10724
61%
1932
Varsinais-Suomi — Turku
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 64371
61%
1968
Peräpohjola — Ranua
Railonsala, Artturi
JR 16874
61%
1944
Häme — Orimattila
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15921
60%
1939
Varsinais-Suomi — Turku
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 73121
60%
1935
Varsinais-Suomi — Uusikaupunki
Salokannel, Tyyne
JR 70162
60%
1932
Keski-Suomi — Karstula
Saarijärven yhteiskoulu
JR 13414
60%
1939
Satakunta — Messukylä
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11667
60%
1933
Häme — Jämsä
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 10598
60%
1932
Satakunta — Kangasala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 23256
60%
1936
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, Lyyli
JR 14918
60%
1939
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13919
59%
1939
Satakunta — Ruovesi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 16022
59%
1943
Häme — Tuulos
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13395
59%
1939
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14869
59%
1939
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Sortavala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12402
59%
1933
Etelä-Karjala — Miehikkälä
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13971
59%
1939
Etelä-Karjala — Miehikkälä
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 31463
59%
1924
Etelä-Savo — Lappee
Kärävä, Aug.
JR 72953
59%
1935
Varsinais-Suomi — Uusikaupunki
Salokannel, Tyyne
JR 57330
59%
1932
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 15574
58%
1939
Uusimaa — Hyvinkää
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 75657
58%
1937
Uusimaa — Porvoo
Silvennoinen, Vieno
JR 21548
58%
1920
Satakunta — Lavia
Kallio, Saima
JR 64437
58%
1968
Peräpohjola — Ranua
Railonsala, Artturi
JR 14633
58%
1939
Pohjois-Savo — Kuopio
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14354
58%
1939
Häme — Jämsä
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15778
58%
1939
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 35115
58%
1951
Häme — Luopioinen
Lahden kansanopiston oppilaat,
JR 13918
58%
1939
Satakunta — Kauvatsa
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 10877
57%
1932
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 73009
57%
1935
Varsinais-Suomi — Uusikaupunki
Salokannel, Tyyne
JR 11595
57%
1933
Pohjois-Savo — Kuopio
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 68621
57%
1925
Pohjois-Savo — Maaninka
Rytkönen, Ahti
JR 72963
56%
1935
Varsinais-Suomi — Uusikaupunki
Salokannel, Tyyne
JR 14949
56%
1939
Häme — Pälkäne
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 16484
56%
1943
Etelä-Pohjanmaa — Ylistaro
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 73420
56%
1938
Varsinais-Suomi — Uusikaupunki
Salokannel, Tyyne
JR 12847
56%
1933
Satakunta — Tampere
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13416
56%
1939
Satakunta — Tampere
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15476
56%
1939
Satakunta — Kauvatsa
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 70431
56%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 14590
56%
1939
Häme — Toijala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 10471
56%
1932
Uusimaa — Hyvinkää
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14039
55%
1939
Uusimaa — Hyvinkää
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 65257
55%
1968
Peräpohjola — Simo
Railonsala, Artturi
JR 12752
55%
1933
Häme — Toijala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14919
55%
1939
Satakunta — Rauma
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 10638
55%
1932
Pohjois-Pohjanmaa — Oulu
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12569
55%
1933
Häme — Janakkala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15835
55%
1939
Pohjois-Pohjanmaa — Oulu
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 03539
55%
1932
Uusimaa — Helsinki
Enäjärvi-Haavio, Elsa
JR 12347
55%
1933
Satakunta — Kauvatsa
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12453
55%
1933
Satakunta — Kauvatsa
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 64451
55%
1968
Peräpohjola — Ranua
Railonsala, Artturi
JR 65531
55%
1968
Peräpohjola — Keminmaa
Railonsala, Artturi
JR 49020
55%
1954
Etelä-Pohjanmaa — Kokkola
Paavolainen, Oma Martti
JR 16315
54%
1943
Pohjois-Savo — Kuopio
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
SKVR XII2 8302.
54%
1933
Kainuu — Kajaani
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15149
54%
1939
Kainuu — Kajaani
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 64728
54%
1968
Peräpohjola — Alatornio
Railonsala, Artturi
JR 10452
54%
1932
None
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 10859
54%
1932
Satakunta — Tampere
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12113
54%
1933
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14713
54%
1939
None
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14898
54%
1939
Satakunta — Tampere
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12093
54%
1933
Uusimaa — Lohja
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 75682
53%
1937
Uusimaa — Porvoo
Silvennoinen, Vieno
JR 78760
53%
1959
Pohjois-Pohjanmaa — Merijärvi
Tervonen, Viljo
JR 73127
53%
1935
Varsinais-Suomi — Uusikaupunki
Salokannel, Tyyne
JR 78816
52%
1959
Pohjois-Pohjanmaa — Merijärvi
Tervonen, Viljo
JR 55472
52%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 00091
52%
1962
Uusimaa — Helsingin pitäjä
Aalto, Anna-Liisa
JR 73303
52%
1935
Etelä-Pohjanmaa — Laihia
Salokannel, Tyyne
JR 00096
52%
1962
Satakunta — Tampere
Aalto, Anna-Liisa
JR 63909
52%
1957
Kainuu — Sotkamo
Railonsala, Artturi
JR 12934
52%
1933
Satakunta — Kiikka
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13702
52%
1939
Satakunta — Kiikka
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 55460
52%
1920
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 78785
52%
1959
Pohjois-Pohjanmaa — Merijärvi
Tervonen, Viljo
JR 42409
51%
1904
Satakunta — Viljakkala
Mattila, Martti
JR 11981
51%
1933
Varsinais-Suomi — Turku
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13564
51%
1939
Varsinais-Suomi — Turku
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 62684
51%
1950
Uusimaa — Kotka
Pöyhönen, Martti
JR 78805
51%
1959
Pohjois-Pohjanmaa — Merijärvi
Tervonen, Viljo
JR 11093
51%
1932
Uusimaa — Nurmijärvi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14835
51%
1939
Uusimaa — Nurmijärvi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 55660
51%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 78746
51%
1959
Pohjois-Pohjanmaa — Merijärvi
Tervonen, Viljo
JR 63672
51%
1939
Satakunta — Nokia
Railonsala, Artturi
JR 64723
51%
1968
Peräpohjola — Alatornio
Railonsala, Artturi
JR 15265
51%
1939
Uusimaa — Lohja
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 55654
51%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 60239
51%
1936
Satakunta — Pomarkku
Porin tyttölyseo
JR 67900
51%
1936
Etelä-Karjala — Saari
Rissanen, Tyyne
JR 12979
50%
1933
Häme — Loppi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 55630
50%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 14735
50%
1939
Varsinais-Suomi — Paattinen
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 56306
50%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 78725
50%
1959
Pohjois-Pohjanmaa — Merijärvi
Tervonen, Viljo
JR 78747
50%
1959
Pohjois-Pohjanmaa — Merijärvi
Tervonen, Viljo
JR 25575
50%
1913
Varsinais-Suomi — Rymättylä
Ketolainen, Eemil
JR 11026
50%
1932
Uusimaa — Elimäki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14772
50%
1939
Uusimaa — Elimäki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 80258
49%
1948
Peräpohjola — Ylitornio
Tuira, Teuvo
JR 10683
49%
1932
Varsinais-Suomi — Paattinen
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 49243
49%
1955
Häme — Kouvola
Paavolainen, Oma Martti
JR 47042
49%
1926
Etelä-Savo — Lappee
Okkola, T. E.
JR 42053
49%
1931
Satakunta — Mänttä
Mäntän kansakoulun oppilaat
JR 12753
49%
1933
Häme — Toijala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14589
49%
1939
Häme — Toijala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 78732
49%
1959
Pohjois-Pohjanmaa — Merijärvi
Tervonen, Viljo
JR 13627
49%
1939
Häme — Loppi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 73481
48%
1939
Häme — Kärkölä
Salokannel, Tyyne
JR 55917
48%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 65530
48%
1968
Peräpohjola — Keminmaa
Railonsala, Artturi
JR 15424
48%
1939
Häme — Janakkala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 56189
48%
1919
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 56281
48%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 55587
48%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 55773
48%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 16203
48%
1943
Satakunta — Rauma
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12635
48%
1933
Satakunta — Tampere
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 56214
48%
1919
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 55801
47%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 11266
47%
1932
Uusimaa — Helsinki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13415
47%
1939
Satakunta — Messukylä
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 39678
47%
1918
Satakunta — Tampere
Lindström, Olga
JR 64370
47%
1968
Peräpohjola — Ranua
Railonsala, Artturi
JR 11581
46%
1933
Pohjois-Savo — Muuruvesi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 55908
46%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 78768
46%
1959
Pohjois-Pohjanmaa — Merijärvi
Tervonen, Viljo
JR 14369
46%
1939
Satakunta — Tampere
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 78820
46%
1959
Pohjois-Pohjanmaa — Merijärvi
Tervonen, Viljo
JR 11783
45%
1933
Satakunta — Nakkila
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14393
45%
1939
Satakunta — Nakkila
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 10878
45%
1932
Satakunta — Rauma
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13566
45%
1939
Varsinais-Suomi — Turku
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13540
45%
1939
Pohjois-Savo — Muuruvesi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 55540
45%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 12600
45%
1933
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15675
44%
1939
Uusimaa — Helsinki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 55516
44%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 39849
44%
1965
Pohjois-Pohjanmaa — Rantsila
Linna, Eino
JR 55698
44%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 82552
44%
1918
Uusimaa
Velho, Osku
JR 78742
44%
1959
Pohjois-Pohjanmaa — Merijärvi
Tervonen, Viljo
JR 11982
44%
1933
Varsinais-Suomi — Turku
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 23175
44%
1936
Pohjois-Savo — Kuopio
Karhu, Lyyli
JR 11983
44%
1933
Varsinais-Suomi — Turku
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 20910
44%
1913
Satakunta — Tampere
Kalliala, Lauri
JR 15381
44%
1939
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 56833
43%
1932
Peräpohjola — Kemijärvi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 67411
43%
1936
Pohjois-Savo — Kiuruvesi
Reinikainen, Aarne
JR 78716
43%
1959
Pohjois-Pohjanmaa — Merijärvi
Tervonen, Viljo
JR 10472
43%
1932
Uusimaa — Hyvinkää
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14040
43%
1939
Uusimaa — Hyvinkää
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13671
42%
1939
Varsinais-Suomi — Perniö
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 60434
42%
1935
Varsinais-Suomi — Lieto
Posti, F. H.
JR 82556
42%
1918
Uusimaa
Velho, Osku
JR 82572
42%
1918
Uusimaa
Velho, Osku
JR 11136
42%
1932
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Sortavala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11955
41%
1933
Varsinais-Suomi — Perniö
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 28211
41%
1930
Satakunta — Tampere
Koskimies, A. V.
JR 46162
41%
1936
Peräpohjola — Rovaniemi
Nuotio, Valo
JR 55764
40%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 10807
40%
1932
Varsinais-Suomi — Perniö
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13565
40%
1939
Varsinais-Suomi — Turku
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 56836
39%
1932
Peräpohjola — Kemijärvi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 10914
39%
1932
Uusimaa — Kotka
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15870
39%
1939
Varsinais-Suomi — Perniö
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 16028
39%
1943
Häme — Tuulos
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 65506
39%
1968
Peräpohjola — Keminmaa
Railonsala, Artturi
SKVR X1 1990 δ.
39%
1931
Satakunta — Mänttä
Mäntän kansakoulun oppilaat
JR 73167
39%
1935
Etelä-Pohjanmaa — Kauhava
Salokannel, Tyyne
JR 25664
39%
1956
Häme — Somero
Kilpelä, Eeva
JR 15943
39%
1939
Uusimaa — Kotka
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12601
38%
1933
Uusimaa — Lapinjärvi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 64312
38%
1968
Peräpohjola — Ranua
Railonsala, Artturi
JR 65126
38%
1968
Peräpohjola — Karunki
Railonsala, Artturi
JR 15382
38%
1939
Uusimaa — Lapinjärvi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 41102
38%
1965
Kainuu — Suomussalmi
Mäklin, Ritva
JR 10995
37%
1932
Häme — Loppi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15863
37%
1939
Häme — Loppi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 45986
37%
1936
Pohjois-Savo — Kiuruvesi
Nivalainen, Juho
JR 64727
36%
1968
Peräpohjola — Alatornio
Railonsala, Artturi
JR 78694
36%
1936
Etelä-Karjala — Kivennapa
Terijoen Yhteislyseon oppilaat
JR 64372
36%
1968
Peräpohjola — Ranua
Railonsala, Artturi
SKVR XIII3 6644.
35%
1917
Etelä-Karjala — Kirvu
Suomalainen, Johannes
JR 56246
35%
1919
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 73564
34%
1939
Etelä-Karjala — Parikkala
Sanakirjasäätiön välityksellä,
JR 48977
34%
1954
Uusimaa — Helsinki
Paavolainen, Oma Martti
JR 56910
34%
1932
Peräpohjola — Kemijärvi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 22860
33%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 56320
32%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 55734
31%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 64447
29%
1968
Peräpohjola — Ranua
Railonsala, Artturi
JR 72699
28%
1912
Häme — Hattula
Salo, Aukusti
JR 47875
27%
1939
Uusimaa — Kymi
Oksman, Juho
JR 49112
27%
1955
Uusimaa — Helsinki
Paavolainen, Oma Martti
JR 22269
27%
1935
Varsinais-Suomi — Halikko
Kantola, Kaisa
JR 47105
26%
1926
Pohjois-Pohjanmaa — Paavola
Okkola, T. E.
JR 42061
26%
1931
Satakunta — Mänttä
Mäntän kansakoulun oppilaat
JR 55715
24%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 42120
22%
1931
Satakunta — Mänttä
Mäntän kansakoulun oppilaat
JR 64446
21%
1968
Peräpohjola — Ranua
Railonsala, Artturi
JR 13828
20%
1939
Satakunta — Kiikoinen
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 52388
20%
1938
Pohjois-Pohjanmaa — Paavola
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 42075
19%
1931
Satakunta — Mänttä
Mäntän kansakoulun oppilaat
JR 12307
19%
1933
Etelä-Savo — Lemi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13879
19%
1939
Etelä-Savo — Lemi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12256
18%
1933
Satakunta — Kiikoinen
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 67970
18%
1958
Kainuu — Sotkamo
Roilas, Matias