JR 11191
72%
1932
Varsinais-Suomi — Paimio
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12516
66%
1933
Varsinais-Suomi — Uusikaupunki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14291
66%
1939
Varsinais-Suomi — Uusikaupunki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 73052
65%
1935
Varsinais-Suomi — Uusikaupunki
Salokannel, Tyyne
JR 55431
59%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 55390
58%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 55058
57%
1913
Varsinais-Suomi — Kuusjoki
Pennanen, S.
JR 40333
57%
1915
Satakunta — Tampere
Loukola, Ludvig
JR 10697
57%
1932
Häme — Riihimäki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15891
57%
1939
Häme — Riihimäki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 56962
56%
1932
Peräpohjola — Kemijärvi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 12566
56%
1933
Häme — Janakkala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 81817
56%
1914
Varsinais-Suomi — Yläne
Vahlberg, K.
JR 55052
55%
1913
Varsinais-Suomi — Kuusjoki
Pennanen, S.
JR 11816
55%
1933
Satakunta — Nakkila
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12446
55%
1933
Satakunta — Ruovesi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 73089
55%
1935
Varsinais-Suomi — Uusikaupunki
Salokannel, Tyyne
SKVR XII1 2785.
54%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 2816.
54%
1915
Peräpohjola — Kemijärvi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 69218
53%
1920
Häme — Hattula
Saarento, Iina
JR 72980
53%
1935
Varsinais-Suomi — Uusikaupunki
Salokannel, Tyyne
JR 73437
53%
1938
Varsinais-Suomi — Uusikaupunki
Salokannel, Tyyne
JR 73035
53%
1935
Varsinais-Suomi — Uusikaupunki
Salokannel, Tyyne
JR 73123
53%
1935
Varsinais-Suomi — Uusikaupunki
Salokannel, Tyyne
JR 25576
53%
1913
Varsinais-Suomi — Rymättylä
Ketolainen, Eemil
JR 14276
52%
1939
Satakunta — Nakkila
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 66372
52%
1913
Varsinais-Suomi — Yläne
Rantasalo, Varma
JR 12598
52%
1933
Häme — Lahti
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 21450
52%
1914
Varsinais-Suomi — Uskela
Kallio, Niilo
JR 73004
52%
1935
Varsinais-Suomi — Uusikaupunki
Salokannel, Tyyne
JR 08995
52%
1962
Häme — Heinola mlk
Holstila, Liisa
JR 12193
52%
1933
Satakunta — Kokemäki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13750
52%
1939
Satakunta — Kokemäki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15421
52%
1939
Häme — Janakkala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15749
52%
1939
Keski-Suomi — Saarijärvi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 17346
52%
1907
Häme — Hollola
Heporauta, F. A.
JR 16135
52%
1943
Varsinais-Suomi — Turku
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 55093
52%
1913
Varsinais-Suomi — Kuusjoki
Pennanen, S.
JR 57767
52%
1932
Peräpohjola — Turtola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 10823
51%
1932
Varsinais-Suomi — Parainen
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13013
51%
1933
Satakunta — Kangasala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15470
51%
1939
Satakunta — Ruovesi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 55092
51%
1913
Varsinais-Suomi — Kuusjoki
Pennanen, S.
JR 84451
51%
1962
Satakunta — Ruovesi
Ylämäkipää, Katri
JR 15300
51%
1939
Etelä-Pohjanmaa — Ylistaro
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 10732
50%
1932
Varsinais-Suomi — Turku
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15976
50%
1939
Varsinais-Suomi — Turku
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 43957
50%
1913
Varsinais-Suomi — Uskela
Moision kansakoulu
JR 56220
50%
1919
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 12751
50%
1933
Häme — Toijala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14588
50%
1939
Häme — Toijala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12006
50%
1933
Etelä-Pohjanmaa — Ylistaro
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 70335
49%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 11815
49%
1933
Satakunta — Nakkila
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15472
49%
1939
Satakunta — Kauvatsa
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
SKVR XII1 2788.
49%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 12019
49%
1933
Häme — Tuulos
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 70379
49%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 12207
49%
1933
Häme — Lahti
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13763
49%
1939
Häme — Lahti
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14355
49%
1939
Häme — Jämsä
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 57826
49%
1932
Peräpohjola — Turtola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 78521
49%
1914
Varsinais-Suomi — Salo
Tamminen, Vappu
JR 20934
49%
1913
Satakunta — Tampere; Häme — Akaa
Kalliala, Lauri
JR 70190
48%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 55562
48%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 11105
48%
1932
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12089
48%
1933
Uusimaa — Lohja
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12206
48%
1933
Häme — Lahti
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13762
48%
1939
Häme — Lahti
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14264
48%
1939
Häme — Forssa
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15261
48%
1939
Uusimaa — Lohja
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15954
48%
1939
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 43717
48%
1913
Varsinais-Suomi — Uskela
Moision kansakoulu
JR 44109
48%
1913
Varsinais-Suomi — Uskela
Moision kansakoulu
JR 11035
48%
1932
Häme — Urjala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 43926
48%
1913
Varsinais-Suomi — Uskela
Moision kansakoulu
SKVR XII1 2817.
48%
1920
Peräpohjola — Kemijärvi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 55873
48%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 81739
48%
1926
Etelä-Karjala — Johannes
Uuraan yhteiskoulun toverikunta
JR 11416
48%
1933
Häme — Forssa
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 17374
47%
1907
Etelä-Savo — Puumala
Heporauta, F. A.
JR 11319
47%
1932
Häme — Kalvola
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11417
47%
1933
Häme — Forssa
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 64443
47%
1968
Peräpohjola — Ranua
Railonsala, Artturi
JR 12797
47%
1933
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13468
47%
1939
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 72985
47%
1935
Varsinais-Suomi — Uusikaupunki
Salokannel, Tyyne
JR 14263
47%
1939
Häme — Forssa
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14278
47%
1939
Satakunta — Nakkila
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 65980
47%
1953
Keski-Suomi — Saarijärvi
Rantanen, Saimi
JR 12633
47%
1933
Satakunta — Tampere
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12957
47%
1933
Satakunta — Tampere
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 47026
47%
1926
Häme — Kuusankoski
Okkola, T. E.
JR 14768
47%
1939
Uusimaa — Elimäki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 21966
47%
1913
Varsinais-Suomi — Naantali
Kaltiala, J. P.
JR 44143
47%
1913
Varsinais-Suomi — Uskela
Moision kansakoulu
JR 22375
46%
1936
Etelä-Savo — Mäntyharju
Karhu, J.
JR 13411
46%
1939
Satakunta — Messukylä
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
SKVR XII1 2783.
46%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 2784.
46%
1920
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 2787.
46%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 2793.
46%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 2794.
46%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 10299
46%
1925
Satakunta — Tampere
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 55420
46%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 55537
46%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 55816
46%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 58180
46%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 64783
46%
1968
Peräpohjola — Alatornio
Railonsala, Artturi
JR 12815
46%
1933
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13469
46%
1939
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
SKVR VII3 4144.
46%
1908
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Impilahti
Härkönen, Jaakko
JR 09024
46%
1921
Pohjois-Pohjanmaa — Kalajoki
Hongell, Aune
JR 12448
46%
1933
Satakunta — Kauvatsa
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 55319
46%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 43685
46%
1913
Varsinais-Suomi — Uskela
Moision kansakoulu
JR 51763
46%
1930
Etelä-Pohjanmaa — Ylihärmä
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 55303
46%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 22265
46%
1935
Varsinais-Suomi — Halikko
Kantola, Kaisa
SKVR XII1 2802.
46%
1920
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 46435
45%
1922
Varsinais-Suomi — Uskela
Nyyrikki, Ella
JR 56663
45%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 55552
45%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 12903
45%
1933
Satakunta — Nokia
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 72965
45%
1935
Varsinais-Suomi — Uusikaupunki
Salokannel, Tyyne
JR 56589
45%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 55956
45%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 58224
45%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 16023
45%
1943
Häme — Tuulos
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15134
44%
1939
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 76113
44%
1914
Varsinais-Suomi — Laitila
Sonkkila, Linda
JR 44448
44%
1909
Etelä-Pohjanmaa — Lehtimäki
Murtomäki, Kalle
JR 70618
44%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 16881
44%
1944
Häme — Orimattila
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 00064
44%
1962
Uusimaa — Helsingin pitäjä
Aalto, Anna-Liisa
JR 12341
44%
1933
Satakunta — Kauvatsa
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13912
44%
1939
Satakunta — Kauvatsa
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 50045
44%
1956
Uusimaa — Vihti
Paavolainen, Oma Martti
JR 14113
44%
1939
Satakunta — Kangasala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 55360
44%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 55478
44%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 2800.
44%
1915
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 21550
44%
1920
Satakunta — Lavia
Kallio, Saima
JR 00016
44%
1962
Uusimaa — Helsingin pitäjä
Aalto, Anna-Liisa
JR 00032
44%
1962
Uusimaa — Helsingin pitäjä
Aalto, Anna-Liisa
JR 00037
44%
1962
Uusimaa — Helsingin pitäjä
Aalto, Anna-Liisa
JR 00053
44%
1962
Uusimaa — Helsingin pitäjä
Aalto, Anna-Liisa
JR 00070
44%
1962
Uusimaa — Helsingin pitäjä
Aalto, Anna-Liisa
JR 00083
44%
1962
Uusimaa — Helsingin pitäjä
Aalto, Anna-Liisa
JR 00090
44%
1962
Uusimaa — Helsingin pitäjä
Aalto, Anna-Liisa
JR 04948
44%
1934
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Salmi
Haavio, Martti
JR 10794
44%
1932
Varsinais-Suomi — Laitila
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 10987
44%
1932
Häme — Janakkala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11728
44%
1933
Häme — Kuusankoski
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11976
44%
1933
Varsinais-Suomi — Turku
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11977
44%
1933
Varsinais-Suomi — Turku
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12069
44%
1933
Uusimaa — Hyvinkää
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12932
44%
1933
Satakunta — Kiikka
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13559
44%
1939
Varsinais-Suomi — Turku
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13560
44%
1939
Varsinais-Suomi — Turku
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13704
44%
1939
Satakunta — Kiikka
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13914
44%
1939
Satakunta — Kauvatsa
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13915
44%
1939
Satakunta — Kauvatsa
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14071
44%
1939
Varsinais-Suomi — Laitila
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15012
44%
1939
Häme — Kuusankoski
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15281
44%
1939
Uusimaa — Hyvinkää
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15855
44%
1939
Häme — Janakkala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15867
44%
1939
Varsinais-Suomi — Parainen
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 40720
44%
1932
Etelä-Pohjanmaa — Lehtimäki
Luukko, F. A.
JR 43589
44%
1910
Satakunta — Punkalaidun
Moisio, Hilja
JR 46210
44%
1910
Satakunta — Eurajoki
Nurmi, Frans
JR 46217
44%
1910
Satakunta — Noormarkku
Nurmi, Frans
JR 47514
44%
1926
Varsinais-Suomi — Kemiö
Okkola, T. E.
JR 49258
44%
1955
Etelä-Pohjanmaa — Kurikka
Paavolainen, Oma Martti
JR 49445
44%
1955
Satakunta — Siikainen
Paavolainen, Oma Martti
JR 49603
44%
1956
Uusimaa — Helsingin pitäjä
Paavolainen, Oma Martti
JR 49733
44%
1956
Etelä-Karjala — Ylämaa
Paavolainen, Oma Martti
JR 49886
44%
1955
Häme — Iitti
Paavolainen, Oma Martti
JR 50085
44%
1956
Uusimaa — Kotka
Paavolainen, Oma Martti
JR 50123
44%
1956
Häme — Riihimäki
Paavolainen, Oma Martti
JR 50154
44%
1956
Häme — Somero
Paavolainen, Oma Martti
JR 56868
44%
1932
Peräpohjola — Kemijärvi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 62693
44%
1950
Uusimaa — Kotka
Pöyhönen, Martti
JR 70568
44%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 70631
44%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 70674
44%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 70730
44%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 81096
44%
1912
Häme — Hattula
Tuomarila, Kalle
JR 81771
44%
1911
Häme — Janakkala
Vaara, V. B.
JR 13506
44%
1939
Satakunta — Kangasala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 55042
44%
1913
Varsinais-Suomi — Kuusjoki
Pennanen, S.
JR 21394
44%
1914
Varsinais-Suomi — Uskela
Kallio, Niilo
JR 10422
44%
1932
Satakunta — Tampere
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 10482
44%
1932
Etelä-Savo — Mikkeli mlk
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 10941
44%
1932
Etelä-Savo — Pieksämäki mlk
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14024
44%
1939
Etelä-Savo — Mikkeli mlk
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14056
44%
1939
Satakunta — Tampere
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15244
44%
1939
Etelä-Savo — Pieksämäki mlk
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11260
43%
1932
Uusimaa — Helsinki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11305
43%
1932
Satakunta — Kangasala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12112
43%
1933
Häme — Pälkäne
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15656
43%
1939
Satakunta — Kangasala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 83860
43%
1922
Uusimaa — Helsinki
Vuorio, Toini
JR 15070
43%
1939
Häme — Hollola
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11023
43%
1932
Uusimaa — Elimäki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11492
43%
1933
Uusimaa — Mäntsälä
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11531
43%
1933
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12719
43%
1933
Häme — Hollola
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14975
43%
1939
Uusimaa — Mäntsälä
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 56267
43%
1919
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 55574
43%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 58243
43%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 58362
43%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 58424
43%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 58558
43%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 58640
43%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 69911
43%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 10756
43%
1932
Satakunta — Pori
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14665
43%
1939
Satakunta — Pori
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 56849
43%
1932
Peräpohjola — Kemijärvi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 58577
43%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 57093
42%
1932
Peräpohjola — Muonio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 18849
42%
1911
Varsinais-Suomi — Askainen
Jaatinen, Jalmari
JR 00056
42%
1962
Uusimaa — Helsingin pitäjä
Aalto, Anna-Liisa
JR 58290
42%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 14367
42%
1939
Satakunta — Tampere
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 43862
42%
1913
Varsinais-Suomi — Uskela
Moision kansakoulu
SKVR VII3 4152.
42%
1910
Pohjois-Karjala — Kaavi
Kallio, Niilo
JR 13588
42%
1939
Etelä-Pohjanmaa — Jalasjärvi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 55855
42%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 15318
42%
1939
Häme — Tuulos
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15731
42%
1939
Etelä-Pohjanmaa — Kauhajoki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 42066
42%
1931
Satakunta — Mänttä
Mäntän kansakoulun oppilaat
JR 51195
42%
1909
Etelä-Karjala — Kaukola
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 12989
42%
1933
Etelä-Pohjanmaa — Jalasjärvi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 56378
42%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 55646
42%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 65476
42%
1968
Peräpohjola — Keminmaa
Railonsala, Artturi
JR 43648
42%
1913
Varsinais-Suomi — Uskela
Moision kansakoulu
JR 21432
42%
1914
Varsinais-Suomi — Uskela
Kallio, Niilo
JR 10325
42%
1925
Häme — Orimattila
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 57713
41%
1932
Peräpohjola — Turtola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 22717
41%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 21202
41%
1927
Satakunta — Kokemäki
Kallio, Kaarlo
JR 55841
41%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 56857
41%
1932
Peräpohjola — Kemijärvi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 72765
41%
1914
Häme — Hattula
Salo, Aukusti
JR 46440
41%
1922
Varsinais-Suomi — Uskela
Nyyrikki, Ella
JR 65124
41%
1968
Peräpohjola — Karunki
Railonsala, Artturi
JR 16410
41%
1943
Satakunta — Nokia
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
SKVR XII1 2803.
41%
1915
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 44038
41%
1913
Varsinais-Suomi — Uskela
Moision kansakoulu
JR 44120
41%
1913
Varsinais-Suomi — Uskela
Moision kansakoulu
JR 55038
41%
1913
Varsinais-Suomi — Kuusjoki
Pennanen, S.
JR 00182
41%
1935
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Sortavala
Aalto, Sanni
JR 14014
41%
1939
Satakunta — Nakkila
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14602
41%
1939
Satakunta — Nokia
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 43616
41%
1913
Varsinais-Suomi — Uskela
Moision kansakoulu
JR 16142
40%
1943
Varsinais-Suomi — Turku
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11578
40%
1933
Uusimaa — Mäntsälä
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11666
40%
1933
Häme — Jämsä
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13537
40%
1939
Uusimaa — Mäntsälä
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 55589
40%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 55701
40%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 11086
40%
1932
Häme — Kuorevesi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14034
40%
1939
Häme — Riihimäki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14828
40%
1939
Häme — Kuorevesi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 81235
40%
1962
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Sortavala
Tuomola, Marjatta
JR 82786
40%
1920
Uusimaa — Tuusula
Vikström, Rauha
JR 11382
40%
1933
Häme — Asikkala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14479
40%
1939
Häme — Asikkala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 47926
40%
1932
Uusimaa — Vihti
Ollila, Reino
JR 23811
40%
1936
Etelä-Savo — Taipalsaari
Kaukonen, Katri
JR 11145
40%
1932
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Sortavala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14858
40%
1939
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Sortavala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
SKVR VII3 4151.
40%
1906
Pohjois-Karjala — Polvijärvi
Hyvärinen, E. J.
JR 11281
40%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 17426
40%
1924
Varsinais-Suomi — Piikkiö
Häyrinen, Kalle
JR 51220
40%
1909
Etelä-Karjala — Sakkola
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 73501
40%
1944
Häme — Janakkala
Salokannel, Tyyne
JR 58026
40%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 15422
40%
1939
Häme — Janakkala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 43756
40%
1913
Varsinais-Suomi — Uskela
Moision kansakoulu
JR 21004
40%
1909
Varsinais-Suomi — Uskela
Kallio, Ilmari
JR 21005
40%
1909
Varsinais-Suomi — Uskela
Kallio, Ilmari
JR 21352
40%
1914
Varsinais-Suomi — Salo
Kallio, Niilo
JR 21364
40%
1914
Varsinais-Suomi — Uskela
Kallio, Niilo
JR 21375
40%
1914
Varsinais-Suomi — Uskela
Kallio, Niilo
JR 21412
40%
1914
Varsinais-Suomi — Salo
Kallio, Niilo
JR 21472
40%
1914
Varsinais-Suomi — Salo
Kallio, Niilo
JR 43671
40%
1913
Varsinais-Suomi — Uskela
Moision kansakoulu
JR 43774
40%
1913
Varsinais-Suomi — Uskela
Moision kansakoulu
JR 44095
40%
1913
Varsinais-Suomi — Uskela
Moision kansakoulu
JR 11952
40%
1933
Varsinais-Suomi — Perniö
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 64914
40%
1968
Peräpohjola — Alatornio
Railonsala, Artturi
JR 12130
39%
1933
Satakunta — Tottijärvi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14960
39%
1939
Satakunta — Tottijärvi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15136
39%
1939
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 10466
39%
1932
Häme — Riihimäki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 43882
39%
1913
Varsinais-Suomi — Uskela
Moision kansakoulu
JR 13340
39%
1939
Häme — Riihimäki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11326
39%
1932
Etelä-Pohjanmaa — Kauhajoki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 44439
39%
1909
Etelä-Pohjanmaa — Lehtimäki
Murtomäki, Kalle
JR 15712
39%
1939
Häme — Kalvola
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11529
39%
1933
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 67466
39%
1904
Satakunta — Tottijärvi
Rekola, Jukka
JR 22243
39%
1935
Varsinais-Suomi — Halikko
Kantola, Kaisa
JR 10498
39%
1932
Varsinais-Suomi — Perniö
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 10680
39%
1932
Varsinais-Suomi — Paattinen
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 10810
39%
1932
Varsinais-Suomi — Perniö
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11161
39%
1932
Satakunta — Virrat
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11254
39%
1932
Varsinais-Suomi — Vahto
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12070
39%
1933
Uusimaa — Hyvinkää
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12248
39%
1933
Satakunta — Kiikoinen
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12249
39%
1933
Satakunta — Kiikoinen
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12342
39%
1933
Satakunta — Kauvatsa
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12343
39%
1933
Satakunta — Kauvatsa
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12344
39%
1933
Satakunta — Kauvatsa
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13820
39%
1939
Satakunta — Kiikoinen
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13821
39%
1939
Satakunta — Kiikoinen
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14119
39%
1939
Varsinais-Suomi — Perniö
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14692
39%
1939
Satakunta — Virrat
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14738
39%
1939
Varsinais-Suomi — Paattinen
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15282
39%
1939
Uusimaa — Hyvinkää
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15798
39%
1939
Varsinais-Suomi — Vahto
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15879
39%
1939
Varsinais-Suomi — Perniö
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 16478
39%
1943
Pohjois-Pohjanmaa — Kalajoki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 49076
39%
1955
Satakunta — Eurajoki
Paavolainen, Oma Martti
JR 49390
39%
1955
Etelä-Savo — Rantasalmi
Paavolainen, Oma Martti
JR 50097
39%
1956
Uusimaa — Vihti
Paavolainen, Oma Martti
JR 17088
39%
1912
Varsinais-Suomi — Vehmaa
Hänninen, Laina
SKVR XII1 2813.
39%
1915
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 11616
39%
1933
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13358
39%
1939
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15772
39%
1939
Häme — Urjala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 47962
39%
1932
Uusimaa — Nurmijärvi
Ollila, Reino
JR 49387
39%
1955
Satakunta — Pori
Paavolainen, Oma Martti
JR 56392
39%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 66901
39%
1935
Etelä-Karjala — Räisälä
Räty, Tyyne
JR 55438
39%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 2810.
38%
1915
Peräpohjola — Turtola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 2790.
38%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 05415
38%
1917
Peräpohjola — Tornio
Haggrén, Helmi
JR 10637
38%
1932
Pohjois-Pohjanmaa — Oulu
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15834
38%
1939
Pohjois-Pohjanmaa — Oulu
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 43998
38%
1913
Varsinais-Suomi — Uskela
Moision kansakoulu
JR 55754
38%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 58066
38%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 58149
38%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 58332
38%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 58612
38%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 10549
38%
1932
Satakunta — Sahalahti
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 48924
38%
1954
Häme — Heinola mlk
Paavolainen, Oma Martti
JR 15471
38%
1939
Satakunta — Kauvatsa
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 06947
38%
1938
Pohjois-Pohjanmaa — Oulu
Heikkilä, Heimo
JR 44064
38%
1913
Varsinais-Suomi — Uskela
Moision kansakoulu
JR 15669
38%
1939
Uusimaa — Helsinki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 58477
38%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR VII3 4150.
38%
1924
Pohjois-Karjala — Kontiolahti
Niittylahden kansanopisto
SKVR XII1 2811.
38%
1915
Peräpohjola — Turtola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 49423
38%
1955
Satakunta — Pori
Paavolainen, Oma Martti
JR 55864
38%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 57791
38%
1932
Peräpohjola — Turtola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 58349
38%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 2804.
38%
1920
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 13637
38%
1939
Satakunta — Tampere
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 44726
38%
1914
Varsinais-Suomi — Perniö
Myrsky, Vilho
JR 55862
38%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 55931
38%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 57194
38%
1932
Peräpohjola — Muonio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 55331
38%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 08862
37%
1910
Pohjois-Savo — Kuopio
Hoffrén, J.
JR 57650
37%
1932
Peräpohjola — Turtola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 70041
37%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 11270
37%
1932
Häme — Vanaja
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14817
37%
1939
Häme — Vanaja
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 16227
37%
1943
None
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11774
37%
1933
Satakunta — Nakkila
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11780
37%
1933
Satakunta — Nakkila
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14385
37%
1939
Satakunta — Nakkila
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14386
37%
1939
Satakunta — Nakkila
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 73119
37%
1935
Varsinais-Suomi — Uusikaupunki
Salokannel, Tyyne
JR 55672
37%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 55900
37%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 23813
37%
1936
Etelä-Savo — Taipalsaari
Kaukonen, Katri
JR 57812
37%
1932
Peräpohjola — Turtola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 22622
37%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 12885
37%
1933
Häme — Riihimäki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 28041
37%
1914
Varsinais-Suomi — Salo
Koskenpää, Martta
JR 51210
37%
1909
Etelä-Karjala — Pyhäjärvi Vpl.
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 55602
37%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 64441
36%
1968
Peräpohjola — Ranua
Railonsala, Artturi
JR 57620
36%
1932
Peräpohjola — Turtola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 10548
36%
1932
Satakunta — Kangasala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 56324
36%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 12090
36%
1933
Uusimaa — Lohja
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15262
36%
1939
Uusimaa — Lohja
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 80038
36%
1933
Pohjois-Pohjanmaa — Yli-Ii
Tornion alakouluseminaari
JR 57831
36%
1932
Peräpohjola — Turtola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 2820.
36%
1915
Peräpohjola — Muonio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 56568
36%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 57118
36%
1932
Peräpohjola — Muonio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 57660
36%
1932
Peräpohjola — Turtola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 57795
36%
1932
Peräpohjola — Turtola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 12020
36%
1933
Häme — Tuulos
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 47930
36%
1932
Uusimaa — Vihti
Ollila, Reino
JR 57630
36%
1932
Peräpohjola — Turtola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 57803
36%
1932
Peräpohjola — Turtola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 2798.
36%
1915
Peräpohjola — Karunki
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 10590
36%
1932
Satakunta — Kangasala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 40795
36%
1922
Satakunta — Ruovesi
Luutonen, Ahto
JR 82540
36%
1918
Uusimaa
Velho, Osku
JR 56287
36%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 58396
35%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 11461
35%
1933
Uusimaa — Helsinki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15250
35%
1939
Uusimaa — Helsinki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 21542
35%
1893
Etelä-Karjala — Muolaa
Kallio, Pekka
JR 21157
35%
1910
Varsinais-Suomi — Uskela
Kallio, Ilmari
JR 21334
35%
1914
Varsinais-Suomi — Salo
Kallio, Niilo
JR 58101
35%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 2782.
35%
1915
Peräpohjola — Tornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 2791.
35%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 55247
35%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 58060
35%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 58129
35%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 58303
35%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 58513
35%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 58533
35%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 58674
35%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 22127
35%
1913
Etelä-Savo — Mäntyharju
Kantele, Toini
JR 35122
35%
1927
Häme — Janakkala
Lahden kansanopiston oppilaat,
JR 57252
35%
1932
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 43987
35%
1913
Varsinais-Suomi — Uskela
Moision kansakoulu
JR 51545
35%
1930
Etelä-Pohjanmaa — Veteli
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 55800
35%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 75725
35%
1935
Pohjois-Pohjanmaa — Muhos
Similä, Lyyli
JR 65129
34%
1968
Peräpohjola — Karunki
Railonsala, Artturi
JR 09284
34%
1934
Satakunta — Ulvila
Huhtala, Hilkka
JR 58490
34%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 18389
34%
1934
Etelä-Karjala — Kurkijoki
Immonen, Katri
JR 12303
34%
1933
Etelä-Savo — Lemi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 64450
34%
1968
Peräpohjola — Ranua
Railonsala, Artturi
JR 57151
34%
1932
Peräpohjola — Muonio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 10589
34%
1932
Satakunta — Orivesi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14894
34%
1939
Satakunta — Tampere
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11953
34%
1933
Varsinais-Suomi — Perniö
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
SKVR XII1 2822.
34%
1915
Peräpohjola — Sodankylä
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 26193
34%
1962
Häme — Hämeenlinna
Kivi, Meri
JR 03545
34%
1932
Uusimaa — Helsinki
Enäjärvi-Haavio, Elsa
JR 10540
34%
1932
Keski-Suomi — Vesanto
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 10569
34%
1932
Häme — Lahti
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 10578
34%
1932
Uusimaa — Lohja
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 10772
34%
1932
Uusimaa — Helsinki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 10828
34%
1932
Häme — Asikkala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 10841
34%
1932
Uusimaa — Mäntsälä
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 10959
34%
1932
Etelä-Savo — Joroinen
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11001
34%
1932
Uusimaa — Hyvinkää
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11229
34%
1932
Etelä-Karjala — Viipuri
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11639
34%
1933
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11939
34%
1933
Satakunta — Rauma
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12976
34%
1933
Häme — Loppi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13397
34%
1939
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13624
34%
1939
Häme — Loppi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14108
34%
1939
Uusimaa — Mäntsälä
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14110
34%
1939
Häme — Lahti
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14167
34%
1939
Keski-Suomi — Vesanto
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14177
34%
1939
Uusimaa — Lohja
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14189
34%
1939
Uusimaa — Helsinki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14444
34%
1939
Etelä-Karjala — Rautu
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14687
34%
1939
Uusimaa — Hyvinkää
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14875
34%
1939
Etelä-Karjala — Viipuri
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14950
34%
1939
Häme — Pälkäne
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15183
34%
1939
Satakunta — Rauma
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15379
34%
1939
Häme — Lahti
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15445
34%
1939
Häme — Tyrväntö
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15570
34%
1939
Uusimaa — Hyvinkää
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15715
34%
1939
Etelä-Savo — Joroinen
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15827
34%
1939
Häme — Koski Hl
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15905
34%
1939
Häme — Asikkala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 16200
34%
1943
Satakunta — Rauma
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 28352
34%
1935
Häme — Hattula
Koskinen, Toivo
JR 39648
34%
1915
Uusimaa — Tuusula
Lindstedt, Armas
JR 43940
34%
1913
Varsinais-Suomi — Uskela
Moision kansakoulu
JR 46354
34%
1915
Uusimaa — Sammatti
Nyberg, Väinö ja Ylänne, Yrjö
JR 68074
34%
1934
Pohjois-Savo
Rönkä, Hilda
JR 08879
34%
1916
Varsinais-Suomi — Perniö
Höijer E. B.
JR 10854
34%
1932
Satakunta — Tampere
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 55723
34%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 49847
34%
1956
Häme — Sääksmäki
Paavolainen, Oma Martti
JR 58433
34%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 2782 α.
34%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 55236
34%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 55265
34%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 2786.
34%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 2801.
34%
1915
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 11062
34%
1932
Satakunta — Juupajoki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 56088
34%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 56261
34%
1919
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 56599
34%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 82308
34%
1964
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Impilahti
Vanninen, Aino
JR 29887
33%
1938
Etelä-Karjala — Kirvu
Kuisma, Helena
JR 48963
33%
1954
Uusimaa — Helsinki
Paavolainen, Oma Martti
JR 12844
33%
1933
Satakunta — Messukylä
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12845
33%
1933
Satakunta — Messukylä
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13412
33%
1939
Satakunta — Messukylä
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 56185
33%
1919
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 26132
33%
1928
Etelä-Pohjanmaa — Veteli
Kivelä, Iida
JR 58663
33%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 11836
33%
1933
Satakunta — Punkalaidun
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14552
33%
1939
Satakunta — Punkalaidun
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13669
33%
1939
Varsinais-Suomi — Perniö
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14664
33%
1939
Satakunta — Pori
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 57379
33%
1932
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 64925
33%
1968
Peräpohjola — Alatornio
Railonsala, Artturi
JR 55417
33%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 42052
33%
1931
Satakunta — Mänttä
Mäntän kansakoulun oppilaat
JR 04325
33%
1920
Keski-Suomi — Saarijärvi
Haapakoski, Elma
JR 56526
33%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 55971
33%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 11716
33%
1933
Satakunta — Keikyä
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13801
33%
1939
Satakunta — Keikyä
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 40739
33%
1932
Etelä-Pohjanmaa — Kaustinen
Luukko, F. A.
JR 55292
33%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 55309
33%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 10755
33%
1932
Satakunta — Pori
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 40299
33%
1915
Uusimaa — Mäntsälä
Louhe, Lempi
SKVR XII1 2789.
33%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 55947
33%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 56040
33%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 12846
32%
1933
Satakunta — Tampere
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13413
32%
1939
Satakunta — Tampere
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
SKVR VII3 4142.
32%
1924
Pohjois-Karjala — Kiihtelysvaara
Niittylahden kansanopisto
JR 78492
32%
1916
Peräpohjola — Tornio
Tamelander, Sylvi
JR 55629
32%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 11075
32%
1932
Uusimaa — Hyvinkää
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 47188
32%
1926
Satakunta — Harjavalta
Okkola, T. E.
JR 11344
32%
1932
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15608
32%
1939
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13874
32%
1939
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13875
32%
1939
Etelä-Savo — Lemi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 56255
32%
1919
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 72997
32%
1935
Varsinais-Suomi — Uusikaupunki
Salokannel, Tyyne
JR 58150
32%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 56580
32%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 51314
32%
1911
Pohjois-Pohjanmaa — Paavola
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 57178
32%
1932
Peräpohjola — Muonio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 55448
32%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 12302
32%
1933
Etelä-Savo — Joutseno
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 49554
32%
1955
Satakunta — Ylöjärvi
Paavolainen, Oma Martti
JR 57164
32%
1932
Peräpohjola — Muonio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 56678
32%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 22155
32%
1913
Pohjois-Savo — Kuopio
Kantele, Toini
JR 77261
32%
1939
Etelä-Savo — Rantasalmi
Sääski, Sylvi
JR 15245
32%
1939
Etelä-Karjala — Viipuri
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 10942
32%
1932
Etelä-Karjala — Viipuri
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
SKVR XII1 2809.
31%
1915
Peräpohjola — Turtola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 55788
31%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 72796
31%
1914
Häme — Hattula
Salo, Aukusti
JR 72803
31%
1914
Häme — Hattula
Salo, Aukusti
JR 15469
31%
1939
Satakunta — Kauvatsa
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 58585
31%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 2781.
31%
1933
Kainuu — Kajaani
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11679
31%
1933
Kainuu — Kajaani
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 20678
31%
1937
Peräpohjola — Tervola
Kaakinen, Iikka
JR 56468
31%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR VII3 4143.
31%
1908
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Impilahti
Härkönen, Jaakko
JR 14636
31%
1939
Etelä-Savo — Heinävesi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 51175
31%
1909
Etelä-Karjala — Antrea
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 55942
31%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 83538
31%
1905
Satakunta — Nokia
Virtanen, Väinö
JR 56226
31%
1919
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 58461
31%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 49253
31%
1955
Etelä-Pohjanmaa — Kristiinankaupunki
Paavolainen, Oma Martti
JR 56636
30%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 56702
30%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 55350
30%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 55065
30%
1913
Varsinais-Suomi — Kuusjoki
Pennanen, S.
JR 35126
30%
1922
Uusimaa — Nurmijärvi
Lahden kansanopiston oppilaat,
JR 12700
30%
1933
Etelä-Karjala — Rautu
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 55367
30%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 64436
30%
1968
Peräpohjola — Ranua
Railonsala, Artturi
JR 19121
30%
1914
Varsinais-Suomi — Pertteli
Jansen, Alma
JR 22557
30%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 22732
30%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 22746
30%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 22808
30%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 22849
30%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 22950
30%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 22975
30%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 22995
30%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 23208
30%
1936
Pohjois-Savo — Kuopio
Karhu, Lyyli
JR 04362
30%
1967
Pohjois-Pohjanmaa — Alavieska
Haarala, Anni
JR 04947
30%
1934
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Salmi
Haavio, Martti
JR 11573
30%
1933
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11594
30%
1933
Etelä-Savo — Heinävesi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14236
30%
1939
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 16314
30%
1943
Pohjois-Savo — Kuopio
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 16332
30%
1943
Varsinais-Suomi — Turku
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 48971
30%
1954
Uusimaa — Helsinki
Paavolainen, Oma Martti
JR 49021
30%
1954
Etelä-Pohjanmaa — Kokkola
Paavolainen, Oma Martti
JR 49348
30%
1955
Satakunta — Multia
Paavolainen, Oma Martti
JR 49465
30%
1955
Keski-Suomi — Suolahti
Paavolainen, Oma Martti
JR 49791
30%
1956
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Suistamo
Paavolainen, Oma Martti
JR 55345
30%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 55376
30%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 56300
30%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 56314
30%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 57414
30%
1932
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 66556
30%
1946
Pohjois-Savo — Tuusniemi
Räsänen, Otto
JR 68629
30%
1925
Pohjois-Savo — Maaninka
Rytkönen, Ahti
JR 70007
30%
1932
Keski-Suomi — Pylkönmäki
Saarijärven yhteiskoulu
JR 70434
30%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 75658
30%
1937
Uusimaa — Porvoo
Silvennoinen, Vieno
JR 10134
30%
1925
Satakunta — Ahlainen
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 63674
30%
1939
Satakunta — Nokia
Railonsala, Artturi
JR 65477
30%
1968
Peräpohjola — Keminmaa
Railonsala, Artturi
JR 10975
30%
1932
Satakunta — Teisko
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11493
30%
1933
Uusimaa — Mäntsälä
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14976
30%
1939
Uusimaa — Mäntsälä
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15581
30%
1939
Satakunta — Teisko
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 28203
30%
1930
Uusimaa — Helsinki
Koskimies, A. V.
JR 35138
30%
1935
Häme — Lahti
Lahden kansanopiston oppilaat,
JR 46370
30%
1912
Satakunta — Hämeenkyrö
Nyberg, Viivi
JR 69609
30%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 13913
30%
1939
Satakunta — Kauvatsa
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 55807
30%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 71110
30%
1913
Varsinais-Suomi — Muurla
Saariluoma, Vilho
JR 22126
30%
1913
Etelä-Savo — Mäntyharju
Kantele, Toini
JR 12567
30%
1933
Häme — Janakkala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
SKVR XII2 8338.
30%
1920
Peräpohjola — Turtola
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 64440
30%
1968
Peräpohjola — Ranua
Railonsala, Artturi
JR 57813
30%
1932
Peräpohjola — Turtola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 65532
30%
1968
Peräpohjola — Keminmaa
Railonsala, Artturi
JR 72769
30%
1914
Häme — Hattula
Salo, Aukusti
JR 10444
30%
1932
Satakunta — Pori
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 42121
30%
1931
Satakunta — Mänttä
Mäntän kansakoulun oppilaat
JR 54052
30%
1936
Etelä-Karjala — Rautu
Pennanen, Olavi
JR 61252
30%
1922
Etelä-Savo — Luumäki
Puranen, Hilda
JR 26385
29%
1920
Etelä-Savo — Savitaipale
Kohonen, Anni
JR 10505
29%
1932
Häme — Koski Hl
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12920
29%
1933
Häme — Tyrväntö
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 31460
29%
1924
Etelä-Savo — Lappee
Kärävä, Aug.
JR 49456
29%
1955
Etelä-Pohjanmaa — Siipyy
Paavolainen, Oma Martti
JR 65128
29%
1968
Peräpohjola — Karunki
Railonsala, Artturi
JR 55315
29%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 2792.
29%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 56696
29%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 55830
29%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 65475
29%
1968
Peräpohjola — Keminmaa
Railonsala, Artturi
JR 56461
29%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 43806
29%
1913
Varsinais-Suomi — Uskela
Moision kansakoulu
JR 42176
29%
1913
Satakunta — Ruovesi
Marjanen, Vilho
JR 10869
29%
1932
Satakunta — Rauma
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14910
29%
1939
Satakunta — Rauma
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 47247
29%
1926
Satakunta — Eurajoki
Okkola, T. E.
JR 11228
29%
1932
Etelä-Karjala — Viipuri
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14874
29%
1939
Etelä-Karjala — Viipuri
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 16516
29%
1943
Etelä-Karjala — Kirvu
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 49672
29%
1956
Etelä-Savo — Lappeenranta
Paavolainen, Oma Martti
JR 49826
29%
1956
Pohjois-Savo — Riistavesi
Paavolainen, Oma Martti
JR 62717
29%
1950
Etelä-Savo — Mikkeli
Pöyhönen, Martti
JR 81841
29%
1966
Etelä-Karjala — Viipuri
Vaittinen, Alina
JR 58104
29%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 72846
29%
1914
Häme — Hattula
Salo, Aukusti
JR 51247
28%
1909
Etelä-Karjala — Heinjoki
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 72702
28%
1912
Häme — Hattula
Salo, Aukusti
SKVR XII1 2824.
28%
1915
Peräpohjola — Sodankylä
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 56007
28%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 56651
28%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 12447
28%
1933
Satakunta — Kauvatsa
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 51518
28%
1930
Peräpohjola — Turtola
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 12131
28%
1933
Satakunta — Tottijärvi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 57597
28%
1932
Peräpohjola — Tervola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 56065
28%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 73419
28%
1938
Varsinais-Suomi — Uusikaupunki
Salokannel, Tyyne
JR 60993
28%
1962
Etelä-Karjala — Rautu
Pulliainen, Liina
JR 64785
28%
1968
Peräpohjola — Alatornio
Railonsala, Artturi
SKVR XII1 2806.
28%
1920
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 2807.
28%
1915
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 70301
28%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 49460
27%
1955
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Sortavala
Paavolainen, Oma Martti
JR 57723
27%
1932
Peräpohjola — Turtola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 49302
27%
1955
Satakunta — Merikarvia
Paavolainen, Oma Martti
JR 22670
27%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 47565
27%
1926
Häme — Hattula
Okkola, T. E.
JR 42883
27%
1912
Häme — Tammela
Mikkola, Edv.
JR 72832
27%
1914
Häme — Hattula
Salo, Aukusti
JR 12449
27%
1933
Satakunta — Kauvatsa
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 40766
27%
1933
Etelä-Savo — Juva
Luukkonen, Kerttu
JR 11445
27%
1933
Etelä-Karjala — Heinjoki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 00651
27%
1957
Etelä-Karjala — Johannes
Airikka, Lauri
JR 11119
27%
1932
Satakunta — Vesilahti
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15630
27%
1939
Satakunta — Vesilahti
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 32133
27%
1940
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Suistamo
Kärki, Frans
JR 50033
27%
1956
Etelä-Savo — Ristiina
Paavolainen, Oma Martti
JR 61237
27%
1936
Pohjois-Savo — Tervo
Puranen, Anna
JR 69743
27%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 22610
27%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 56205
27%
1919
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 49543
27%
1955
Etelä-Karjala — Virolahti
Paavolainen, Oma Martti
JR 80014
27%
1934
Etelä-Karjala — Kirvu
Tomminen, Väinö
JR 71083
27%
1913
Varsinais-Suomi — Perniö
Saariluoma, Vilho
JR 47182
26%
1926
Satakunta — Harjavalta
Okkola, T. E.
JR 64449
26%
1968
Peräpohjola — Ranua
Railonsala, Artturi
JR 74905
26%
1936
Etelä-Savo — Savonlinna
Seppänen, Aleks.
JR 11837
26%
1933
Satakunta — Punkalaidun
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
SKVR XII2 8336.
26%
1897
Pohjois-Pohjanmaa — Oulu
Kenttämaa, Matti
JR 07702
26%
1964
Häme — Kalvola
Helenius, Leena
JR 60415
26%
1913
Etelä-Karjala — Lavansaari
Porkka, Laina
JR 20644
26%
1936
Pohjois-Pohjanmaa — Oulunsalo
Kaakinen, Iikka
JR 42062
26%
1931
Satakunta — Mänttä
Mäntän kansakoulun oppilaat
JR 57775
26%
1932
Peräpohjola — Turtola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 14961
26%
1939
Satakunta — Tottijärvi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 80116
26%
1935
Etelä-Pohjanmaa — Laihia
Torsti, E. H.
JR 55923
26%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 22705
26%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 16613
26%
1944
Etelä-Karjala — Johannes
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 21620
25%
1909
Varsinais-Suomi — Kuusjoki
Kallio, V. J.
JR 22512
25%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 22754
25%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 78972
25%
1922
Keski-Suomi — Rautalampi
Tiitinen, Aili
JR 55878
25%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 51281
25%
1909
Etelä-Karjala — Viipuri
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 56240
25%
1919
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 57964
25%
1932
Peräpohjola — Sodankylä
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 64439
25%
1968
Peräpohjola — Ranua
Railonsala, Artturi
JR 63319
25%
1937
Etelä-Pohjanmaa — Alavus
Railonsala, Artturi
JR 61124
25%
1957
Etelä-Karjala — Kivennapa
Pulliainen, Liina
JR 56532
25%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 22964
25%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 55451
25%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR VII3 4145.
25%
1908
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Impilahti
Härkönen, Jaakko
SKVR XII1 2805.
25%
1920
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 08336
25%
1955
Pohjois-Karjala — Nurmes
Hirvonen, Aino
JR 10047
25%
1964
Pohjois-Savo — Maaninka
Häiväläinen, Martta
JR 13277
25%
1939
Etelä-Savo — Haukivuori
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 70841
25%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 15166
25%
1939
Kainuu — Kajaani
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 55413
25%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 56653
25%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 22659
25%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 64444
25%
1968
Peräpohjola — Ranua
Railonsala, Artturi
JR 80416
25%
1913
Etelä-Pohjanmaa — Laihia
Tuokko, Auk.
SKVR XII1 2796.
25%
1915
Peräpohjola — Karunki
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 36620
25%
1893
Satakunta — Pori
Laine, T. V.
JR 71279
25%
1910
Varsinais-Suomi — Merimasku
Saarimaa, Eemil
JR 73088
25%
1935
Varsinais-Suomi — Uusikaupunki
Salokannel, Tyyne
JR 65529
25%
1968
Peräpohjola — Keminmaa
Railonsala, Artturi
JR 16390
25%
1943
None
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 50060
24%
1956
Häme — Kuusankoski
Paavolainen, Oma Martti
SKVR XII1 2797.
24%
1915
Peräpohjola — Karunki
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 15650
24%
1939
Satakunta — Juupajoki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 63646
24%
1939
Satakunta — Nokia
Railonsala, Artturi
JR 22890
23%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 14553
23%
1939
Satakunta — Punkalaidun
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 62708
23%
1950
Etelä-Savo — Mikkeli
Pöyhönen, Martti
SKVR XII1 3006.
23%
1915
Peräpohjola — Kemijärvi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 80276
23%
1967
Pohjois-Savo — Leppävirta
Tuiremo, Toini
JR 57323
23%
1932
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 22369
23%
1936
Etelä-Savo — Mäntyharju
Karhu, J.
JR 62703
22%
1951
Etelä-Savo — Mikkeli
Pöyhönen, Martti
JR 64435
22%
1968
Peräpohjola — Ranua
Railonsala, Artturi
JR 12398
22%
1933
Etelä-Karjala — Miehikkälä
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13967
22%
1939
Etelä-Karjala — Miehikkälä
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 10916
22%
1932
Satakunta — Pori
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15689
22%
1939
Satakunta — Pori
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 16812
22%
1944
Satakunta — Orivesi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 65127
21%
1968
Peräpohjola — Karunki
Railonsala, Artturi
JR 64442
21%
1968
Peräpohjola — Ranua
Railonsala, Artturi
JR 21020
21%
1909
Varsinais-Suomi — Uskela
Kallio, Ilmari
JR 14708
20%
1939
Satakunta — Pori
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 53527
19%
1942
Pohjois-Karjala — Nurmes
Peltonen, Erkki
JR 73281
18%
1935
Etelä-Pohjanmaa — Kauhava
Salokannel, Tyyne
JR 64432
18%
1968
Peräpohjola — Ranua
Railonsala, Artturi
SKVR XIII3 7644.
16%
1930
Etelä-Karjala — Viipuri mlk
Viipurin suomalaisen lyseon konventti
JR 65123
16%
1968
Peräpohjola — Karunki
Railonsala, Artturi