JR 12479
100%
1933
Satakunta — Kauvatsa
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13941
96%
1939
Satakunta — Kauvatsa
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12392
96%
1933
Satakunta — Kauvatsa
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 03829
71%
1957
Etelä-Pohjanmaa — Lappajärvi
Etelä-Pohjanmaan Nuorisoseura; Laitinen, Nikolai
SKVR XII1 2854.
63%
1891
Pohjois-Pohjanmaa — Pyhäjoki
Rautell, E. F.
JR 03805
55%
1956
Etelä-Pohjanmaa — Lehtimäki
Etelä-Pohjanmaan Nuorisoseura
JR 52389
54%
1938
Pohjois-Pohjanmaa — Paavola
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 51325
53%
1911
Pohjois-Pohjanmaa — Paavola
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 20796
50%
1941
Pohjois-Pohjanmaa — Piippola
Kaakinen, Iikka
JR 52402
49%
1938
Peräpohjola — Turtola
Paulaharju, Samuli ja Jenny
SKVR XII1 2876.
48%
1915
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 50183
48%
1953
Pohjois-Pohjanmaa — Haapajärvi
Pahkala, Rauha
SKVR XII1 2874.
48%
1915
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 51509
48%
1930
Etelä-Pohjanmaa — Perho
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 57350
47%
1932
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 57393
47%
1932
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 2886.
46%
1891
Peräpohjola — Simo
Rautell, E. F.
JR 26670
46%
1937
Kainuu — Pudasjärvi
Koivukangas, Veikko
SKVR XII1 2863.
44%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 71881
44%
1913
Etelä-Pohjanmaa — Veteli
Salmela, Alfred
JR 18549
44%
1936
Etelä-Pohjanmaa — Kannus
Isokungas, Yrjö
JR 46009
42%
1936
Pohjois-Savo — Kiuruvesi
Nivalainen, Juho
SKVR XII1 2879.
42%
1915
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 2890.
42%
1915
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 75764
41%
1936
Pohjois-Pohjanmaa — Rantsila
Simojoki, Janne
JR 40606
41%
1935
Pohjois-Pohjanmaa — Kärsämäki
Luoma, Leander
JR 00952
40%
1908
Etelä-Pohjanmaa — Kauhava
Alanen, Yrjö
SKVR XII1 2869.
40%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 2885.
40%
1915
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 28318
39%
1929
Peräpohjola — Savukoski
Koskinen, Lauri
SKVR XII1 2873.
39%
1915
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 70970
39%
1929
Etelä-Pohjanmaa
Saari, Kustaa
JR 70976
38%
1929
Etelä-Pohjanmaa
Saari, Kustaa
JR 58624
38%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 2884.
36%
1920
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 58487
36%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 57411
36%
1932
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 09026
36%
1921
Pohjois-Pohjanmaa — Kalajoki
Hongell, Aune
JR 57133
35%
1932
Peräpohjola — Muonio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 2882.
35%
1920
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 57158
34%
1932
Peräpohjola — Muonio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 78749
34%
1959
Pohjois-Pohjanmaa — Merijärvi
Tervonen, Viljo
JR 57173
34%
1932
Peräpohjola — Muonio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 80537
34%
1936
Etelä-Pohjanmaa — Evijärvi
Tuomaala, Väinö
SKVR XII1 2857.
34%
1915
Peräpohjola — Tornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 68158
33%
1888
Satakunta — Merikarvia
Roslin, M. K.
JR 67818
33%
1935
Etelä-Pohjanmaa — Lapua
Rintamäki, Elina
JR 26128
33%
1928
Etelä-Pohjanmaa — Veteli
Kivelä, Iida
JR 70958
32%
1929
Etelä-Pohjanmaa
Saari, Kustaa
JR 73322
32%
1935
Etelä-Pohjanmaa — Kauhava
Salokannel, Tyyne
SKVR XII1 2893.
31%
1915
Peräpohjola — Muonio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 57197
31%
1932
Peräpohjola — Muonio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 2872.
31%
1915
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 2877.
29%
1915
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 57123
29%
1932
Peräpohjola — Muonio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 51508
29%
1930
Etelä-Pohjanmaa — Ylihärmä
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 57109
29%
1932
Peräpohjola — Muonio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 2889.
28%
1915
Peräpohjola — Ylitornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 03031
27%
1889
Etelä-Pohjanmaa — Vähäkyrö
Brandt, Herman
JR 58421
27%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 15849
27%
1939
Pohjois-Pohjanmaa — Rantsila
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
SKVR XII1 2897.
27%
1915
Peräpohjola — Muonio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 14798
26%
1939
Pohjois-Pohjanmaa — Sievi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11369
26%
1932
Uusimaa — Helsinki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
SKVR XII1 2894.
26%
1915
Peräpohjola — Muonio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 10652
25%
1932
Pohjois-Pohjanmaa — Rantsila
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14246
25%
1939
Häme — Forssa
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 03759
25%
1886
Etelä-Pohjanmaa — Alavus
Etelä-Pohjanmaan Nuorisoseura
JR 18057
25%
1924
Etelä-Pohjanmaa — Kauhava
Salokannel, Tyyne
JR 11435
25%
1933
Häme — Forssa
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 46215
25%
1910
Satakunta — Eurajoki
Nurmi, Frans
SKVR XII1 2880.
25%
1920
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 2881.
25%
1920
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 2896.
24%
1915
Peräpohjola — Muonio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 00621
24%
1936
Pohjois-Savo — Vehmersalmi
Airaksinen, Emil
JR 06978
23%
1914
Etelä-Pohjanmaa — Laihia
Heikkilä, Jaakko
SKVR XII2 8343.
23%
1921
Peräpohjola — Muonio
Paulaharju, Samuli ja Jenny
SKVR XII1 2855.
22%
1891
Pohjois-Pohjanmaa — Pyhäjoki
Rautell, E. F.
SKVR XII1 2891.
22%
1915
Peräpohjola — Kemijärvi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 2883.
22%
1920
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 2895.
21%
1915
Peräpohjola — Muonio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 2860.
20%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 58266
20%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys