JR 11890
97%
1933
Satakunta — Rauma
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 10965
45%
1932
Etelä-Karjala — Viipuri
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15720
45%
1939
Etelä-Karjala — Viipuri
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 07181
45%
1935
Pohjois-Savo — Tervo
Heimonen, Anni
JR 18392
40%
1934
Etelä-Karjala — Kurkijoki
Immonen, Katri
JR 40765
40%
1933
Etelä-Savo — Juva
Luukkonen, Kerttu
JR 39245
38%
1935
Etelä-Savo — Sulkava
Leppänen, August
JR 11649
38%
1933
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 43068
37%
1936
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Sortavala mlk
Moilanen, Matti
JR 35111
37%
1951
Häme — Lahti
Lahden kansanopiston oppilaat,
JR 46341
37%
1937
Etelä-Savo — Enonkoski
Nurmi, Toivo
JR 12186
37%
1933
Satakunta — Tampere
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13739
37%
1939
Satakunta — Tampere
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 73224
36%
1935
Etelä-Pohjanmaa — Kauhava
Salokannel, Tyyne
JR 75627
36%
1935
Etelä-Savo — Kerimäki
Silvennoinen, Heikki
JR 05825
33%
1932
Etelä-Karjala — Kirvu
Haltsonen, Sulo
JR 10270
33%
1925
Häme — Iitti
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 04382
32%
1915
Etelä-Savo — Ruokolahti
Haataja, Heikki
JR 21195
32%
1927
Satakunta — Kokemäki
Kallio, Kaarlo
JR 10950
32%
1932
Etelä-Karjala — Viipuri mlk
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12468
32%
1933
Satakunta — Kokemäki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15497
32%
1939
Satakunta — Kokemäki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 10594
32%
1932
Häme — Kuhmoinen
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 77262
31%
1939
Etelä-Savo — Rantasalmi
Sääski, Sylvi
JR 40605
31%
1935
Pohjois-Pohjanmaa — Kärsämäki
Luoma, Leander
JR 82349
31%
1936
Etelä-Karjala — Kirvu
Varemo, Otto
JR 13940
31%
1939
Satakunta — Kokemäki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 55570
30%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 16397
29%
1943
None
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 44103
29%
1913
Varsinais-Suomi — Uskela
Moision kansakoulu
JR 46208
29%
1910
Satakunta — Eurajoki
Nurmi, Frans
JR 71401
29%
1939
Uusimaa — Artjärvi
Saarto, Maila
JR 56274
29%
1919
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 48990
29%
1954
Pohjois-Savo — Kuopio
Paavolainen, Oma Martti
JR 12803
29%
1933
Häme — Janakkala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11310
29%
1932
Häme — Hollola
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15662
29%
1939
Häme — Hollola
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 10858
28%
1932
Satakunta — Tampere
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14899
28%
1939
Satakunta — Tampere
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 50347
28%
1935
Pohjois-Karjala — Nurmes
Pakarinen, Helli
JR 33396
28%
1951
Etelä-Karjala — Sakkola
Kärki, Frans
JR 22498
28%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 68066
28%
1934
Pohjois-Savo
Rönkä, Hilda
JR 26057
28%
1935
Etelä-Karjala — Kirvu
Kirvun Tietävälän nuorisoseuran arkisto
JR 21427
28%
1914
Varsinais-Suomi — Uskela
Kallio, Niilo
JR 05407
28%
1917
Peräpohjola — Tornio
Haggrén, Helmi
JR 15908
28%
1939
Häme — Asikkala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 58515
28%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 61815
27%
1936
Pohjois-Savo — Nilsiä
Puustinen, Eino
JR 83981
27%
1915
Pohjois-Pohjanmaa — Haapavesi
Väätäinen, Jalmari
JR 11597
27%
1933
Etelä-Savo — Heinävesi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 38297
27%
1922
Uusimaa — Pyhäjärvi Ul
Lehmusto, Alma
JR 11587
27%
1933
Pohjois-Savo — Muuruvesi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 68722
26%
1934
Pohjois-Savo — Nilsiä
Rytkönen, Ahti
JR 11109
26%
1932
Uusimaa — Kerava
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 81805
26%
1936
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Harlu
Vaarna, Siiri
JR 48944
26%
1954
Uusimaa — Anjala
Paavolainen, Oma Martti
JR 58634
26%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 72800
26%
1914
Häme — Hattula
Salo, Aukusti
JR 35145
26%
1951
Häme — Lahti
Lahden kansanopiston oppilaat,
JR 11738
26%
1933
Häme — Kuusankoski
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12413
26%
1933
Etelä-Karjala — Virolahti
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13979
26%
1939
Etelä-Karjala — Virolahti
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15022
26%
1939
Häme — Kuusankoski
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 57978
26%
1932
Peräpohjola — Sodankylä
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 26053
26%
1935
Etelä-Karjala — Kirvu
Kirvun Tietävälän nuorisoseuran arkisto
JR 44138
26%
1913
Varsinais-Suomi — Uskela
Moision kansakoulu
JR 61239
25%
1936
Pohjois-Savo — Tervo
Puranen, Anna
JR 06126
25%
1938
Keski-Suomi — Kyyjärvi
Harju, Otto
JR 37193
25%
1936
Pohjois-Pohjanmaa — Kestilä
Hautala, Sigrid
JR 49357
25%
1955
Pohjois-Karjala — Nurmes
Paavolainen, Oma Martti
JR 26051
25%
1935
Etelä-Karjala — Kirvu
Kirvun Tietävälän nuorisoseuran arkisto
JR 08868
24%
1910
Pohjois-Savo — Kuopio
Hoffrén, J.
JR 46660
20%
1926
Keski-Suomi — Pylkönmäki
Okkola, T. E.
JR 47427
19%
1926
Keski-Suomi — Keitele
Okkola, T. E.
JR 44249
19%
1936
Pohjois-Karjala — Ilomantsi
Mononen, Pekka
JR 63629
19%
1939
Satakunta — Nokia
Railonsala, Artturi
JR 74904
19%
1936
Etelä-Savo — Sääminki
Seppänen, Aleks.
JR 13175
18%
1938
Pohjois-Savo — Leppävirta
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 46725
16%
1926
Häme — Lammi
Okkola, T. E.
JR 47435
16%
1926
Keski-Suomi — Viitasaari
Okkola, T. E.