JR 11882
100%
1933
Satakunta — Rauma
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
SKVR XII1 3348.
54%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 40835
52%
1924
Satakunta — Ruovesi
Luutonen, Ahto
JR 80963
50%
1948
Satakunta — Ähtäri
Tuomaala, Väinö
JR 72789
48%
1914
Häme — Hattula
Salo, Aukusti
JR 72798
48%
1914
Häme — Hattula
Salo, Aukusti
SKVR IX1 3379.
48%
1913
Häme — Luopioinen
Regnell, Hanna
JR 40836
46%
1924
Satakunta — Ruovesi
Luutonen, Ahto
JR 61566
46%
1936
Pohjois-Pohjanmaa — Haukipudas
Putaala, Martti
JR 72826
45%
1914
Häme — Hattula
Salo, Aukusti
JR 13510
44%
1939
Satakunta — Kangasala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13200
44%
1938
Etelä-Pohjanmaa — Vaasa
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15327
43%
1939
Etelä-Pohjanmaa — Töysä
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
SKVR IX2 434.
42%
1913
Keski-Suomi — Saarijärvi
Koskenjaakko, Anshelm
JR 63922
41%
1957
Etelä-Savo — Sääminki
Railonsala, Artturi
JR 12029
40%
1933
Etelä-Pohjanmaa — Töysä
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11866
40%
1933
Etelä-Karjala — Pyhäjärvi Vpl.
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 72782
40%
1914
Häme — Hattula
Salo, Aukusti
JR 01845
40%
1935
Kainuu — Puolanka
Alopaeus, Aulis
JR 01646
39%
1956
Etelä-Karjala — Hiitola
Alhava, Marja
SKVR VII3 4487.
39%
1885
Pohjois-Karjala — Kaavi
Krohn, Kaarle
JR 62713
39%
1950
Etelä-Savo — Mikkeli
Pöyhönen, Martti
JR 13657
39%
1939
Etelä-Karjala — Pyhäjärvi Vpl.
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
SKVR XII2 8409.
39%
1915
Kainuu — Paltamo
Haataja, Heikki
JR 40537
39%
1936
Kainuu — Pudasjärvi
Lukkari, Olavi
JR 54813
39%
1946
Etelä-Karjala — Kivennapa
Pennanen, Olavi
SKVR XIV 1674.
38%
1915
Uusimaa — Inkoo
Petelius, Juhani
JR 70257
38%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
SKVR XIII3 6666.
38%
1909
Etelä-Karjala — Viipuri mlk
Sonkkila, Hilja
SKVR IX1 3364.
37%
1913
Häme — Hattula
Salo, Aukusti
SKVR IX1 3368.
37%
1913
Häme — Hattula
Salo, Aukusti
SKVR IX1 3376.
37%
1913
Häme — Hauho
Leander, M.
SKVR X1 1929.
37%
1914
Satakunta — Luvia
Salo, Aukusti
SKVR X1 1937.
37%
1913
Satakunta — Lempäälä
Leander, M.
JR 72757
37%
1914
Häme — Hattula
Salo, Aukusti
JR 72768
37%
1914
Häme — Hattula
Salo, Aukusti
SKVR XIV 1666.
37%
1937
Uusimaa — Porvoo
Silvennoinen, Vieno
SKVR IX1 3360.
37%
1913
Häme — Tammela
Vihervaara, Eemeli
JR 12030
36%
1933
Häme — Tuulos
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12031
36%
1933
Häme — Tuulos
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15328
36%
1939
Häme — Tuulos
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15329
36%
1939
Häme — Tuulos
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 16592
36%
1944
Satakunta — Kauvatsa
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 56052
35%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR VII3 4486.
35%
1909
Pohjois-Karjala — Kontiolahti
Lukkarinen, Juho
SKVR VI1 2717.
35%
1894
Pohjois-Savo — Leppävirta
Andersén, V. J.
SKVR XII1 3354.
34%
1915
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 56744
34%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 50643
34%
1936
Pohjois-Savo — Maaninka
Partanen, Jorma
JR 06156
34%
1946
Keski-Suomi — Saarijärvi
Harju, Otto
SKVR XII1 3341.
34%
1915
Peräpohjola — Tornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 12135
34%
1933
Satakunta — Vesilahti
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14965
34%
1939
Satakunta — Vesilahti
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
SKVR XII1 3343.
33%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 11989
33%
1933
Varsinais-Suomi — Turku
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12125
33%
1933
Häme — Lammi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12354
33%
1933
Satakunta — Kauvatsa
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12937
33%
1933
Satakunta — Kiikka
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13572
33%
1939
Varsinais-Suomi — Turku
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13699
33%
1939
Satakunta — Kiikka
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13925
33%
1939
Satakunta — Kauvatsa
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 59703
33%
1933
Pohjois-Karjala — Eno
Pirinen, Kauko
JR 44251
33%
1936
Pohjois-Karjala — Ilomantsi
Mononen, Pekka
SKVR IX1 3366.
33%
1913
Häme — Hattula
Salo, Aukusti
JR 12007
33%
1933
Etelä-Pohjanmaa — Ylistaro
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
SKVR XI 385.
33%
1924
Etelä-Pohjanmaa — Kauhava
Salokannel, Tyyne
JR 15301
33%
1939
Etelä-Pohjanmaa — Ylistaro
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 54698
33%
1946
Etelä-Karjala — Kivennapa
Pennanen, Olavi
JR 60233
33%
1936
Satakunta — Pori mlk
Porin tyttölyseo
SKVR IX1 3380.
33%
1913
Häme — Luopioinen
Regnell, Hanna
SKVR X1 1934.
33%
1917
Satakunta — Kiikka
Numminen, Jalo
SKVR X1 1938.
33%
1917
Satakunta — Ruovesi
Lutonen, Ahto
SKVR IX2 433.
32%
1913
Keski-Suomi — Petäjävesi
Koskenjaakko, Anshelm
JR 72836
32%
1914
Häme — Hattula
Salo, Aukusti
SKVR IX1 3370.
32%
1914
Häme — Loppi
Aaltonen, Esko
JR 12525
32%
1933
Varsinais-Suomi — Uusikirkko Tl.
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
SKVR XIII3 6658.
31%
1935
Etelä-Karjala — Kurkijoki
Kaukonen, Katri
SKVR VIII 4167.
31%
1913
Varsinais-Suomi — Salo
Tamminen, Vappu
SKVR IX1 3363.
31%
1913
Häme — Sääksmäki
Rapola, Martti
JR 09280
31%
1934
Satakunta — Ulvila
Huhtala, Hilkka
JR 32302
30%
1900
Satakunta — Vesilahti
Kärki, Frans
SKVR IX1 3378.
30%
1913
Häme — Hauho
Salo, Aukusti
JR 07482
30%
1936
Häme — Renko
Heino, Arvo
JR 11097
30%
1932
Häme — Kuorevesi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14839
30%
1939
Häme — Kuorevesi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 72771
30%
1914
Häme — Hattula
Salo, Aukusti
JR 10618
30%
1932
Häme — Hattula
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14136
30%
1939
Häme — Hattula
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15430
30%
1939
Häme — Janakkala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
SKVR X1 1932.
30%
1904
Satakunta — Kokemäki
Paasikivi, V.
JR 79821
30%
1922
Keski-Suomi — Saarijärvi
Toivonen, Yrjö
JR 83752
30%
1962
Etelä-Karjala — Rautu
Vuorela, Lilli
JR 07092
30%
1935
Pohjois-Savo — Lapinlahti
Heikkinen, Maija
JR 21420
30%
1914
Varsinais-Suomi — Salo
Kallio, Niilo
SKVR XIV 1680.
29%
1936
Uusimaa — Vihti
Halén, Vilho
JR 12459
29%
1933
Satakunta — Kauvatsa
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14301
29%
1939
Varsinais-Suomi — Uusikirkko Tl.
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15481
29%
1939
Satakunta — Kauvatsa
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 16498
29%
1943
None
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 80544
29%
1936
Etelä-Pohjanmaa — Evijärvi
Tuomaala, Väinö
JR 17145
29%
1936
Pohjois-Karjala — Tohmajärvi
Härkönen, Edvard
SKVR VI1 2710.
29%
1913
Etelä-Savo — Mäntyharju
Kantele, Toini
SKVR XIV 1660.
29%
1937
Uusimaa — Kymi
Oksman, Juho
SKVR VIII 4178.
29%
1913
Varsinais-Suomi — Naantali
Kärnä, Saima
SKVR VI1 2713.
29%
1885
Etelä-Savo — Joroinen
Kinnunen, A.
JR 69248
29%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
SKVR VIII 4147.
29%
1914
Varsinais-Suomi — Uskela
Kallio, Niilo
SKVR VIII 4170.
29%
1913
Varsinais-Suomi — Salo
Koskenpää, Martta
SKVR VIII 4172.
29%
1913
Varsinais-Suomi — Kuusjoki
Pennanen, S.
SKVR IX1 3388.
28%
1913
Häme — Kuorevesi
Mäkelä, A. E.
JR 11789
28%
1933
Satakunta — Nakkila
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14399
28%
1939
Satakunta — Nakkila
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 10617
28%
1932
Satakunta — Orivesi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14137
28%
1939
Satakunta — Orivesi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 50948
28%
1902
Etelä-Pohjanmaa — Kurikka
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 11883
28%
1933
Satakunta — Rauma
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15195
28%
1939
Satakunta — Rauma
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
SKVR VIII 4177.
28%
1913
Varsinais-Suomi — Yläne
Rantasalo, Varma
SKVR X1 1935.
28%
1915
Satakunta — Tyrvää
Petelius, Juhani
JR 11759
28%
1933
Satakunta — Nakkila
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14400
28%
1939
Satakunta — Nakkila
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 59767
28%
1924
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Ruskeala
Pitkänen, Anni
SKVR IX1 3367.
28%
1913
Häme — Hattula
Salo, Aukusti
SKVR XIV 1662.
28%
1915
Uusimaa — Lapinjärvi
Salminen, Tyyne
JR 07569
28%
1937
Uusimaa — Pukkila
Heino, Arvo
JR 67598
28%
1932
Uusimaa — Hyvinkää
Renlund, T.
JR 12575
27%
1933
Häme — Janakkala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
SKVR VIII 4148.
27%
1914
Varsinais-Suomi — Uskela
Kallio, Niilo
SKVR XIV 1671.
27%
1931
Uusimaa — Sammatti
Ruoppila, Veikko
JR 23058
27%
1936
Pohjois-Karjala — Rautavaara
Karhu, Lyyli
SKVR IX1 3386.
27%
1914
Häme — Nastola
Groundstroem, Kalervo
SKVR IX1 3387.
27%
1906
Häme — Iitti
Heporauta, F. A.
SKVR XIV 1661.
27%
1906
Uusimaa — Elimäki
Heporauta, F. A.
SKVR VIII 4144.
27%
1908
Varsinais-Suomi — Uskela
Kallio, Ilmari
JR 26001
27%
1936
Pohjois-Pohjanmaa — Paavola
Kinnunen, Naimi
JR 24920
27%
1932
Uusimaa — Mäntsälä
Kauppinen, Eino
SKVR XI 2645.
27%
1890
Etelä-Pohjanmaa — Ylihärmä
Takala, E. E.
SKVR XIII4 12126.
27%
1938
Etelä-Karjala — Kuolemajärvi
Mannonen, Ulla
JR 54877
26%
1946
Etelä-Karjala — Kivennapa
Pennanen, Olavi
JR 05587
26%
1915
Uusimaa — Vihti
Hakalehto, Mimmi
SKVR VIII 5112.
26%
1913
Varsinais-Suomi — Salo
Halikon Toijalan kansakoulu
SKVR IX1 3371.
26%
1913
Häme — Hausjärvi
Sykäri, Hilma
SKVR XIV 1673.
26%
1915
Uusimaa — Inkoo
Petelius, Juhani
JR 63811
26%
1957
Satakunta — Nokia
Railonsala, Artturi
SKVR X1 1930.
26%
1904
Satakunta — Pori
Roosblom, V.
JR 64193
26%
1968
Peräpohjola — Ranua
Railonsala, Artturi
SKVR XII1 3350.
26%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 49845
26%
1956
Häme — Sääksmäki
Paavolainen, Oma Martti
JR 69998
26%
1932
Keski-Suomi — Pylkönmäki
Saarijärven yhteiskoulu
SKVR IX1 3369.
25%
1913
Häme — Vanaja
Salo, Aukusti
SKVR VIII 4169.
25%
1914
Varsinais-Suomi — Salo
Kallio, Niilo
SKVR VIII 4140.
25%
1913
Varsinais-Suomi — Sauvo
Mannerhovi, N. V.
SKVR VIII 4153.
25%
1913
Varsinais-Suomi — Uskela
Moision kansakoulu
JR 75715
25%
1935
Pohjois-Pohjanmaa — Muhos
Similä, Lyyli
JR 76121
25%
1936
Etelä-Savo — Juva
Sorjonen, Heikki
SKVR XII1 3345.
25%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 65891
24%
1954
Varsinais-Suomi — Suomusjärvi
Rantalaiho, H. A.
JR 82356
24%
1936
Etelä-Karjala — Kirvu
Varemo, Otto
JR 25671
24%
1956
Häme — Somero
Kilpelä, Eeva
SKVR XI 2646.
24%
1924
Etelä-Pohjanmaa — Perho
Linna, Eino, S.
SKVR XII1 3349.
24%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR VIII 4161.
24%
1913
Varsinais-Suomi — Uskela
Moision kansakoulu
SKVR V2 1865.
24%
1916
Itä- ja Pohjois-Inkeri — Lempaala
Räikkönen, Eino
JR 12027
24%
1933
Häme — Lammi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
SKVR VI1 2716.
24%
1933
Etelä-Savo — Heinävesi
Mäkipalo, Tauno
JR 51163
23%
1909
Etelä-Karjala — Antrea
Paulaharju, Samuli ja Jenny
SKVR VIII 4150.
23%
1914
Varsinais-Suomi — Uskela
Kallio, Niilo
SKVR VIII 4155.
23%
1913
Varsinais-Suomi — Uskela
Moision kansakoulu
SKVR VIII 4158.
23%
1913
Varsinais-Suomi — Uskela
Moision kansakoulu
SKVR VIII 4168.
23%
1914
Varsinais-Suomi — Salo
Kallio, Niilo
SKVR VIII 4171.
23%
1913
Varsinais-Suomi — Halikko
Kallio, V. J.
SKVR VIII 5113.
23%
1913
Varsinais-Suomi — Salo
Halikon Toijalan kansakoulu
SKVR VIII 5114.
23%
1913
Varsinais-Suomi — Salo
Halikon Toijalan kansakoulu
SKVR VIII 5116.
23%
1913
Varsinais-Suomi — Halikko
Halikon Toijalan kansakoulu
SKVR VIII 5119.
23%
1913
Varsinais-Suomi — Halikko
Halikon Toijalan kansakoulu
JR 11450
23%
1933
Etelä-Karjala — Heinjoki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14462
23%
1939
Etelä-Karjala — Heinjoki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
SKVR VIII 4157.
23%
1913
Varsinais-Suomi — Uskela
Moision kansakoulu
SKVR VIII 4175.
23%
1913
Varsinais-Suomi — Pöytyä
Vihervaara, Eemeli
SKVR VIII 5121.
23%
1916
Varsinais-Suomi — Pöytyä
Vihervaara, Eemeli
JR 00520
23%
1908
Häme — Kuorevesi
Ahola, Juhani
SKVR IX1 3375.
23%
1914
Häme — Tuulos
Aaltonen, Esko
JR 16166
23%
1943
Varsinais-Suomi — Turku
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
SKVR VIII 4149.
23%
1914
Varsinais-Suomi — Uskela
Kallio, Niilo
SKVR VIII 4164.
23%
1913
Varsinais-Suomi — Uskela
Moision kansakoulu
SKVR VIII 4173.
23%
1913
Varsinais-Suomi — Kuusjoki
Pennanen, S.
SKVR VIII 5117.
23%
1913
Varsinais-Suomi — Halikko
Halikon Toijalan kansakoulu
SKVR XII1 3347.
23%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XIV 1665.
22%
1915
Uusimaa — Pukkila
Salminen, Tyyne
SKVR IX1 3377.
22%
1913
Häme — Hauho
Salo, Aukusti
JR 60966
22%
1962
Etelä-Karjala — Kivennapa
Pulliainen, Liina
SKVR XIII4 12125.
22%
1937
Etelä-Karjala — Kuolemajärvi
Mannonen, Ulla
SKVR IX1 3372.
22%
1914
Häme — Koski Hl
Aaltonen, Esko
SKVR IX1 3374.
22%
1914
Häme — Koski Hl
Aaltonen, Esko
SKVR IX1 3385.
22%
1914
Häme — Hollola
Aaltonen, Esko
SKVR XIV 1663.
22%
1915
Uusimaa — Myrskylä
Salminen, Tyyne
SKVR XIV 1668.
22%
1932
Uusimaa — Mäntsälä
Kauppinen, Eino
JR 07585
22%
1938
Häme — Lammi
Heino, Arvo
JR 11843
22%
1933
Satakunta — Punkalaidun
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14559
22%
1939
Satakunta — Punkalaidun
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
SKVR VIII 4156.
22%
1913
Varsinais-Suomi — Uskela
Moision kansakoulu
JR 20916
21%
1913
Satakunta — Tampere
Kalliala, Lauri
SKVR IX1 3381.
21%
1913
Häme — Luopioinen
Regnell, Hanna
SKVR XIV 1669.
21%
1915
Uusimaa — Mäntsälä
Louhe, Lempi
SKVR XII1 3405 α.
21%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR V3 996.
21%
1892
Itä- ja Pohjois-Inkeri — Lempaala
Neovius, A. D.
SKVR VIII 4160.
21%
1913
Varsinais-Suomi — Uskela
Moision kansakoulu
SKVR VIII 4165.
21%
1913
Varsinais-Suomi — Uskela
Moision kansakoulu
SKVR VIII 4166.
21%
1922
Varsinais-Suomi — Uskela
Nyyrikki, Ella
SKVR XII1 3344.
21%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 71649
20%
1962
Häme — Koskenpää
Sahila, Sulo
JR 11275
20%
1932
Häme — Vanaja
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
SKVR VIII 5115.
20%
1913
Varsinais-Suomi — Salo
Halikon Toijalan kansakoulu
SKVR VIII 5118.
20%
1913
Varsinais-Suomi — Halikko
Halikon Toijalan kansakoulu
JR 15325
20%
1939
Häme — Lammi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
SKVR VIII 4145.
20%
1912
Varsinais-Suomi — Uskela
Kallio, V. J.
SKVR VIII 4154.
20%
1913
Varsinais-Suomi — Uskela
Moision kansakoulu
SKVR VIII 5111.
20%
1913
Varsinais-Suomi — Karuna
Tuominen, Bertel
SKVR VIII 4163.
19%
1913
Varsinais-Suomi — Uskela
Moision kansakoulu
SKVR IX1 3382.
19%
1913
Häme — Asikkala
Vanamo, Hilma
SKVR IX1 3383.
19%
1914
Häme — Asikkala
Aaltonen, Esko
SKVR VIII 4162.
19%
1913
Varsinais-Suomi — Uskela
Moision kansakoulu
SKVR VIII 4180.
19%
1920
Varsinais-Suomi — Uusikaupunki
Vinter, Helmer
JR 38557
19%
1968
Etelä-Karjala — Metsäpirtti
Lehtimäki, Aili
JR 83540
19%
1905
Satakunta — Nokia
Virtanen, Väinö
SKVR XIV 1670.
18%
1935
Uusimaa — Nummi
Saario, Rakel
JR 59274
18%
1962
Itä- ja Pohjois-Inkeri — Toksova
Pesonen, Eeva
SKVR VIII 4146.
18%
1913
Varsinais-Suomi — Uskela
Kallio, V. J.
SKVR VIII 4142.
18%
1908
Varsinais-Suomi — Uskela
Kallio, Ilmari
SKVR XII1 3342.
18%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR VIII 4174.
17%
1900
Varsinais-Suomi — Kakskerta
Laine, Elli
SKVR XII2 8296.
17%
1935
Kainuu — Suomussalmi
Alopaeus, Aulis
SKVR XIII3 6657.
17%
1935
Etelä-Karjala — Koivisto
Mannonen, Ulla
SKVR VI1 2718.
16%
1925
Pohjois-Savo — Maaninka
Rytkönen, Ahti
JR 14820
16%
1939
Häme — Vanaja
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
SKVR IX2 435.
15%
1885
Keski-Suomi — Pihtipudas
Krohn, Kaarle
JR 06715
13%
1957
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Sortavala
Hautala, Sigrid
SKVR XI 369.
11%
1932
Etelä-Pohjanmaa — Soini
Luukko, F. A.