JR 11387
98%
1933
Häme — Asikkala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11668
94%
1933
Häme — Jämsä
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14353
94%
1939
Häme — Jämsä
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12520
91%
1933
Varsinais-Suomi — Uusikaupunki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14296
91%
1939
Varsinais-Suomi — Uusikaupunki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14915
90%
1939
Satakunta — Rauma
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11419
90%
1933
Häme — Forssa
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14261
90%
1939
Häme — Forssa
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 10874
89%
1932
Satakunta — Rauma
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14182
89%
1939
Häme — Lahti
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12754
89%
1933
Häme — Toijala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14593
89%
1939
Häme — Toijala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11870
89%
1933
Etelä-Karjala — Pyhäjärvi Vpl.
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12597
88%
1933
Häme — Lahti
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 10572
88%
1932
Häme — Lahti
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11938
88%
1933
Satakunta — Rauma
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12958
87%
1933
Satakunta — Tampere
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 48936
87%
1894
Häme — Heinola mlk
Paavolainen, Oma Martti
JR 12308
87%
1933
Etelä-Savo — Joutseno
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13880
87%
1939
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15944
87%
1939
Uusimaa — Kotka
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15383
87%
1939
Häme — Lahti
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15189
87%
1939
Satakunta — Rauma
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 10689
86%
1932
Uusimaa — Helsinki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13655
86%
1939
Etelä-Karjala — Pyhäjärvi Vpl.
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15665
85%
1939
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 10699
85%
1932
Häme — Riihimäki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 10956
85%
1932
Etelä-Karjala — Viipuri
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14080
84%
1939
Uusimaa — Helsinki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12722
83%
1933
Häme — Hollola
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15073
83%
1939
Häme — Hollola
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 69555
83%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 11497
83%
1933
Uusimaa — Mäntsälä
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
SKVR IX1 2958.
82%
1914
Häme — Asikkala
Aaltonen, Esko
JR 12756
82%
1933
Häme — Toijala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14591
82%
1939
Häme — Toijala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 69892
82%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 15266
82%
1939
Uusimaa — Lohja
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 70127
81%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 11956
81%
1933
Varsinais-Suomi — Perniö
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14980
81%
1939
Uusimaa — Mäntsälä
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11042
81%
1932
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 23210
81%
1936
Pohjois-Savo — Kuopio
Karhu, Lyyli
JR 12403
81%
1933
Etelä-Karjala — Miehikkälä
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12094
80%
1933
Uusimaa — Lohja
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
SKVR VIII 4963.
79%
1924
Varsinais-Suomi — Uusikirkko Tl.
Vinter, Helmer
JR 15893
79%
1939
Häme — Riihimäki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12636
79%
1933
Satakunta — Tampere
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11027
78%
1932
Uusimaa — Elimäki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 42054
78%
1931
Satakunta — Mänttä
Mäntän kansakoulun oppilaat
JR 14537
78%
1939
Uusimaa — Kymi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12519
78%
1933
Varsinais-Suomi — Uusikaupunki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 22544
78%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
SKVR VI1 2301.
77%
1924
Etelä-Savo — Lappee
Kärävä, Aug.
JR 15135
77%
1939
Häme — Vanaja
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 70407
77%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 10448
77%
1932
Uusimaa — Helsinki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14295
77%
1939
Varsinais-Suomi — Uusikaupunki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 39682
77%
1918
Satakunta — Tampere
Lindström, Olga
JR 12665
77%
1933
Uusimaa — Kymi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14773
77%
1939
Uusimaa — Elimäki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 22668
77%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 12848
76%
1933
Satakunta — Tampere
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13417
76%
1939
Satakunta — Tampere
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14370
76%
1939
Satakunta — Tampere
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 30956
76%
1945
Etelä-Karjala — Säkkijärvi; Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Salmi; Pohjois-Karjala — Kiihtelysvaara
Kuusisto, Inkeri
JR 11313
76%
1932
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 22799
76%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 12723
75%
1933
Häme — Hollola
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15074
75%
1939
Häme — Hollola
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 10903
75%
1932
Uusimaa — Kotka
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13299
75%
1939
Häme — Forssa
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13638
75%
1939
Satakunta — Tampere
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 22889
75%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 13972
75%
1939
Etelä-Karjala — Miehikkälä
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 09279
75%
1934
Satakunta — Ulvila
Huhtala, Hilkka
JR 14538
75%
1939
Uusimaa — Kotka
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 69929
75%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 10271
75%
1925
Häme — Iitti
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 69764
75%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 69966
75%
1932
Keski-Suomi — Karstula
Saarijärven yhteiskoulu
JR 12664
74%
1933
Uusimaa — Kotka
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 47249
74%
1926
Satakunta — Eurajoki
Okkola, T. E.
JR 22616
74%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 35142
74%
1935
Häme — Lahti
Lahden kansanopiston oppilaat,
JR 14190
73%
1939
Uusimaa — Helsinki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12024
73%
1933
Häme — Tuulos
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 16376
73%
1943
Varsinais-Suomi — Kisko
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13827
72%
1939
Satakunta — Kiikoinen
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 00167
72%
1935
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Sortavala
Aalto, Sanni
JR 70836
72%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 11532
72%
1933
Häme — Vanaja
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 16027
72%
1943
Häme — Tuulos
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14555
72%
1939
Satakunta — Punkalaidun
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 22634
72%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 12255
71%
1933
Satakunta — Kiikoinen
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14459
71%
1939
Etelä-Karjala — Heinjoki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 44834
71%
1936
Etelä-Karjala — Jaakkima
Nenonen, Martti
JR 12755
71%
1933
Häme — Toijala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 70070
71%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 23269
71%
1936
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, Lyyli
JR 15779
71%
1939
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 10552
70%
1932
Satakunta — Kangasala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
SKVR VII3 4154.
70%
1924
Pohjois-Karjala — Tuupovaara
Niittylahden kansanopisto
JR 11054
70%
1932
Etelä-Karjala — Koivisto
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 47562
70%
1926
Häme — Hattula
Okkola, T. E.
JR 15447
70%
1939
Häme — Tyrväntö
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 46646
69%
1926
Satakunta — Keuruu
Okkola, T. E.
JR 15545
69%
1939
Etelä-Karjala — Viipuri
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 22794
69%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 14592
69%
1939
Häme — Toijala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 75625
69%
1935
Etelä-Savo — Kerimäki
Silvennoinen, Heikki
JR 12922
69%
1933
Häme — Tyrväntö
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 70148
68%
1932
Keski-Suomi — Karstula
Saarijärven yhteiskoulu
JR 47445
68%
1926
Etelä-Karjala — Johannes
Okkola, T. E.
JR 69677
68%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 11729
68%
1933
Häme — Kuusankoski
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 69242
68%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 10760
68%
1932
Satakunta — Pori
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14669
68%
1939
Satakunta — Pori
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 42394
68%
1904
Satakunta — Viljakkala
Mattila, Martti
JR 11329
67%
1932
Etelä-Pohjanmaa — Kauhajoki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 45291
67%
1935
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Salmi
Niemi, Osmo
JR 60351
67%
1938
Satakunta — Pori
Porin tyttölyseo
JR 66555
67%
1946
Pohjois-Savo — Tuusniemi
Räsänen, Otto
JR 11287
67%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15811
66%
1939
Satakunta — Kangasala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 39649
66%
1915
Uusimaa — Tuusula
Lindstedt, Armas
JR 70482
66%
1932
Keski-Suomi — Karstula
Saarijärven yhteiskoulu
JR 48659
66%
1936
Etelä-Savo — Mikkeli mlk
Paajanen, Elma
JR 13672
66%
1939
Varsinais-Suomi — Perniö
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 22643
66%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 15322
65%
1939
Häme — Tuulos
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 10778
65%
1932
Uusimaa — Helsinki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
SKVR VIII 4966.
64%
1924
Varsinais-Suomi — Uusikaupunki
Vinter, Helmer
JR 72842
64%
1914
Häme — Hattula
Salo, Aukusti
JR 14202
64%
1939
Uusimaa — Lohja
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 22976
64%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 06352
63%
1936
Keski-Suomi — Saarijärvi
Harju, Otto
JR 10725
63%
1932
Varsinais-Suomi — Yläne
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14789
63%
1939
Varsinais-Suomi — Yläne
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 22502
63%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
SKVR VI1 2309.
63%
1926
Etelä-Savo — Rantasalmi
Okkola, T. E.
SKVR VIII 4965.
63%
1924
Varsinais-Suomi — Uusikaupunki
Vinter, Helmer
SKVR VIII 4961.
62%
1913
Varsinais-Suomi — Pöytyä
Vihervaara, Eemeli
JR 75479
62%
1949
Etelä-Savo — Mikkeli
Seppänen, Olga
JR 10582
62%
1932
Uusimaa — Lohja
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 65979
62%
1953
Keski-Suomi — Saarijärvi
Rantanen, Saimi
JR 11447
62%
1933
Etelä-Karjala — Heinjoki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15738
61%
1939
Etelä-Pohjanmaa — Kauhajoki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15013
60%
1939
Häme — Kuusankoski
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 46343
60%
1926
Etelä-Savo — Enonkoski
Nurmi, Toivo
JR 15756
60%
1939
Keski-Suomi — Saarijärvi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11839
60%
1933
Satakunta — Punkalaidun
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
SKVR XI 429.
59%
1924
Etelä-Pohjanmaa — Laihia
Vallinmäki, A. J.
SKVR IX1 2953.
59%
1914
Häme — Hattula
Salo, Aukusti
JR 47013
59%
1926
Häme — Nastola
Okkola, T. E.
JR 32387
59%
1943
Etelä-Karjala — Metsäpirtti
Kärki, Frans
JR 15703
59%
1939
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 70112
58%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 70249
58%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 28418
58%
1963
Häme — Sääksmäki
Kosonen, Aino
SKVR XIII4 12099.
57%
1938
Etelä-Karjala — Säkkijärvi
Mannonen, Ulla
JR 63675
57%
1939
Satakunta — Nokia
Railonsala, Artturi
JR 42091
57%
1931
Satakunta — Mänttä
Mäntän kansakoulun oppilaat
SKVR VI1 2304.
57%
1919
Etelä-Savo — Sääminki
Rissanen, Santeri
JR 72937
57%
1935
Varsinais-Suomi — Uusikaupunki
Salokannel, Tyyne
JR 11248
56%
1932
Varsinais-Suomi — Vahto
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 26134
56%
1928
Etelä-Pohjanmaa — Veteli
Kivelä, Iida
JR 73206
56%
1935
Etelä-Pohjanmaa — Kauhava
Salokannel, Tyyne
JR 28278
56%
1935
Pohjois-Savo — Leppävirta
Koskinen, Hannes
SKVR VI1 2305.
55%
1926
Etelä-Savo — Haukivuori
Okkola, T. E.
JR 22817
55%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 74812
55%
1938
Etelä-Savo — Savonlinna
Seppänen, Aleks.
JR 14091
54%
1939
Satakunta — Tyrvää
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
SKVR VI1 2318.
54%
1926
Pohjois-Savo — Kuopio
Okkola, T. E.
SKVR IX1 2952.
54%
1914
Häme — Hattula
Salo, Aukusti
JR 51547
53%
1930
Etelä-Pohjanmaa — Perho
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 69452
53%
1932
Keski-Suomi — Laukaa
Saarijärven yhteiskoulu
JR 11272
52%
1932
Häme — Vanaja
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14822
52%
1939
Häme — Vanaja
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
SKVR VIII 4962.
52%
1924
Varsinais-Suomi — Uusikirkko Tl.
Vinter, Helmer
JR 34888
51%
1936
Etelä-Karjala — Tytärsaari
Laiho, Aili
JR 27657
51%
1936
Etelä-Karjala — Jaakkima
Kormano, Emilia
JR 69305
51%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 12166
51%
1933
Satakunta — Kokemäki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
SKVR IX2 318.
50%
1914
Keski-Suomi — Viitasaari
Salo, Aukusti
JR 51609
50%
1930
Etelä-Pohjanmaa — Ylihärmä
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 63676
50%
1939
Satakunta — Nokia
Railonsala, Artturi
JR 00263
50%
1912
Häme — Tammela
Aaltonen, Esko
JR 13720
49%
1939
Satakunta — Kokemäki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
SKVR IX1 2949.
49%
1913
Häme — Jokioinen
Vihervaara, Eemeli
JR 10424
49%
1932
Satakunta — Nokia
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14058
49%
1939
Satakunta — Nokia
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
SKVR VIII 4964.
48%
1924
Varsinais-Suomi — Uusikaupunki
Vinter, Helmer
JR 18404
48%
1934
Etelä-Karjala — Kurkijoki
Immonen, Katri
JR 72930
47%
1935
Varsinais-Suomi — Uusikaupunki
Salokannel, Tyyne
JR 15791
47%
1939
Varsinais-Suomi — Vahto
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 10493
47%
1932
Pohjois-Savo — Karttula
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 10527
47%
1932
Satakunta — Tyrvää
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 63818
46%
1957
Satakunta — Nokia
Railonsala, Artturi
JR 11448
46%
1933
Etelä-Karjala — Heinjoki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14460
46%
1939
Etelä-Karjala — Heinjoki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 66889
45%
1935
Etelä-Karjala — Räisälä
Räty, Tyyne
JR 11360
45%
1932
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
SKVR VIII 3746.
45%
1913
Varsinais-Suomi — Kuusjoki
Pennanen, S.
JR 14115
44%
1939
Pohjois-Savo — Karttula
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15624
44%
1939
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 23803
44%
1936
Etelä-Savo — Taipalsaari
Kaukonen, Katri
JR 23807
44%
1936
Etelä-Savo — Taipalsaari
Kaukonen, Katri
JR 60240
43%
1936
Satakunta — Pomarkku
Porin tyttölyseo
SKVR IX1 2954.
43%
1914
Häme — Hattula
Salo, Aukusti
JR 22744
43%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
SKVR X1 1702.
43%
1926
Satakunta — Kokemäki
Kallio, Kaarlo
SKVR IX1 2955.
42%
1914
Häme — Hattula
Salo, Aukusti
JR 69105
42%
1935
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Impilahti
Saarela, Niina
JR 49531
41%
1955
Etelä-Karjala — Viipuri mlk
Paavolainen, Oma Martti
JR 42055
40%
1931
Satakunta — Mänttä
Mäntän kansakoulun oppilaat
JR 16674
40%
1944
Etelä-Savo — Savonlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 22775
40%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 14804
40%
1939
Uusimaa — Helsinki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 70009
39%
1932
Keski-Suomi — Pylkönmäki
Saarijärven yhteiskoulu
JR 64346
39%
1968
Peräpohjola — Ranua
Railonsala, Artturi
JR 49141
38%
1955
Häme — Iitti
Paavolainen, Oma Martti
JR 16627
38%
1944
Satakunta — Virrat
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14232
38%
1939
Etelä-Savo — Savonlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 64916
37%
1968
Peräpohjola — Alatornio
Railonsala, Artturi
JR 65465
37%
1968
Peräpohjola — Keminmaa
Railonsala, Artturi
SKVR XII1 1686.
37%
1915
Peräpohjola — Kemijärvi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 02592
37%
1938
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Uukuniemi
Berg, L. H.
SKVR VI1 2308.
36%
1933
Etelä-Savo — Juva
Luukkonen, Kerttu
JR 49045
36%
1954
Kainuu — Kuhmo
Paavolainen, Oma Martti
JR 11201
36%
1932
Varsinais-Suomi — Piikkiö
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 69867
35%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 64345
35%
1968
Peräpohjola — Ranua
Railonsala, Artturi
JR 16617
35%
1944
Etelä-Karjala — Johannes
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
SKVR XII1 1685.
35%
1915
Peräpohjola — Kemijärvi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 20928
35%
1913
Satakunta — Tampere
Kalliala, Lauri
JR 24066
34%
1964
Keski-Inkeri — Venjoki
Kaukonen, Toini-Inkeri
JR 64270
34%
1968
Peräpohjola — Ranua
Railonsala, Artturi
JR 82939
33%
1963
Etelä-Karjala — Muolaa
Virolainen, Aatu
JR 64347
33%
1968
Peräpohjola — Ranua
Railonsala, Artturi
JR 23321
33%
1936
Pohjois-Savo — Kuopio
Karhu, Lyyli
JR 64917
33%
1968
Peräpohjola — Alatornio
Railonsala, Artturi
JR 60466
33%
1935
Varsinais-Suomi — Lieto
Posti, F. H.
SKVR XIII4 12093.
33%
1935
Etelä-Karjala — Räisälä
Räty, Tyyne
SKVR VII3 4044.
33%
1910
Laatokan Karjala (Raja-Karjala)
Kallio, Alma
JR 26198
33%
1962
Keski-Suomi — Vesanto
Kivi, Meri
SKVR IX1 2956.
32%
1914
Häme — Hattula
Salo, Aukusti
SKVR XII1 1640.
32%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR VI1 2316.
31%
1926
Etelä-Savo — Joroinen
Okkola, T. E.
JR 60419
31%
1935
Varsinais-Suomi — Lieto
Posti, F. H.
SKVR VI1 2554.
31%
1925
Pohjois-Savo — Maaninka
Rytkönen, Ahti
SKVR VI2 7097.
31%
1934
Etelä-Savo — Lemi
Kohvakka, Toini
SKVR XII1 1662.
31%
1915
Peräpohjola — Simo
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 1690.
31%
1915
Peräpohjola — Kemijärvi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR VI1 2319.
31%
1933
Pohjois-Savo — Muuruvesi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13541
31%
1939
Pohjois-Savo — Muuruvesi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 64269
31%
1968
Peräpohjola — Ranua
Railonsala, Artturi
SKVR IX1 2951.
30%
1911
Häme — Hattula
Tuomarila, Kalle
JR 12797
30%
1933
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13468
30%
1939
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 22528
30%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 65261
30%
1968
Peräpohjola — Simo
Railonsala, Artturi
JR 16255
30%
1943
Satakunta — Virrat
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 16141
30%
1943
Varsinais-Suomi — Turku
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 49991
30%
1956
Etelä-Karjala — Kivennapa
Paavolainen, Oma Martti
JR 14088
30%
1939
Satakunta — Tyrvää
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 64419
29%
1968
Peräpohjola — Ranua
Railonsala, Artturi
JR 62372
29%
1948
Etelä-Karjala — Säkkijärvi
Pöyhönen, Martti
JR 60430
29%
1935
Varsinais-Suomi — Lieto
Posti, F. H.
JR 10520
29%
1932
Satakunta — Tyrvää
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
SKVR XI 342.
29%
1924
Etelä-Pohjanmaa — Kauhava
Vallinmäki, A. J.
JR 61400
29%
1935
Pohjois-Pohjanmaa — Nivala
Putaala, Martti
JR 64421
28%
1968
Peräpohjola — Ranua
Railonsala, Artturi
JR 49408
28%
1955
Satakunta — Rauma
Paavolainen, Oma Martti
JR 39312
28%
1962
Etelä-Pohjanmaa — Lapua
Leppisalo, Eila
SKVR XIII4 12097.
28%
1935
Etelä-Karjala — Viipuri
Myllynen, Eine
JR 61003
28%
1962
Etelä-Karjala — Kivennapa
Pulliainen, Liina
JR 64080
27%
1962
Peräpohjola — Tervola
Railonsala, Artturi
SKVR X1 1296.
27%
1913
Satakunta — Tampere
Kalliala, Lauri
JR 70291
27%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 64420
27%
1968
Peräpohjola — Ranua
Railonsala, Artturi
SKVR VI1 2675.
27%
1933
Etelä-Savo — Savonlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 49070
27%
1955
Satakunta — Eurajoki
Paavolainen, Oma Martti
JR 53785
27%
1935
Etelä-Savo — Heinävesi
Pennanen, Olavi
SKVR XII1 1701.
27%
1911
Länsipohja — Hietaniemi
Seppälä, Santeri
JR 68690
26%
1929
Uusimaa — Anjala
Rytkönen, Ahti
JR 65051
26%
1968
Peräpohjola — Karunki
Railonsala, Artturi
JR 10449
26%
1932
Uusimaa — Helsinki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14718
26%
1939
Uusimaa — Helsinki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
SKVR XIII2 6125.
26%
1890
Etelä-Karjala — Viipuri mlk
Alava, Vihtori
JR 01072
26%
1890
Etelä-Savo — Luumäki
Alava, Vihtori
SKVR VIII 3893.
26%
1909
Varsinais-Suomi — Kuusjoki
Kallio, V. J.
JR 80869
26%
1948
Etelä-Pohjanmaa — Lapua
Tuomaala, Väinö
JR 70712
25%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
SKVR X1 1296 α.
25%
1917
Satakunta — Ruovesi
Lutonen, Ahto
JR 23207
25%
1936
Pohjois-Savo — Kuopio
Karhu, Lyyli
JR 74000
25%
1962
Keski-Suomi — Vesanto
Savinainen, Hilkka
JR 15559
25%
1939
Varsinais-Suomi — Piikkiö
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 64267
25%
1968
Peräpohjola — Ranua
Railonsala, Artturi
JR 18540
25%
1936
Etelä-Pohjanmaa — Kannus
Isokungas, Yrjö
JR 65484
25%
1968
Peräpohjola — Kemi
Railonsala, Artturi
JR 84356
25%
1965
Etelä-Pohjanmaa — Vöyri
Vöyrin seminaari
JR 64417
25%
1968
Peräpohjola — Ranua
Railonsala, Artturi
JR 69151
25%
1958
Etelä-Savo — Joroinen
Saarela, Olavi
SKVR XII1 1667.
24%
1921
Peräpohjola — Turtola
Paulaharju, Samuli ja Jenny
SKVR XII1 1671.
24%
1915
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 12809
24%
1933
Häme — Janakkala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 23941
24%
1937
Etelä-Savo — Hirvensalmi
Kaukonen, Katri
SKVR X1 1634 α.
24%
1931
Satakunta — Mänttä
Mäntän kansakoulun oppilaat
JR 22705
23%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
SKVR VI2 7051.
23%
1890
Etelä-Savo — Luumäki
Alava, Vihtori
JR 78262
23%
1956
Etelä-Karjala — Lumivaara
Sääski, Sylvi
SKVR VIII 3894.
23%
1913
Varsinais-Suomi — Yläne
Vahlberg, K.
SKVR XIII4 12094.
23%
1936
Etelä-Karjala — Kaukola
Paavilainen, Simo
SKVR XII1 1700.
23%
1920
Peräpohjola — Sodankylä
Paulaharju, Samuli ja Jenny
SKVR X1 1634 β.
23%
1931
Satakunta — Mänttä
Mäntän kansakoulun oppilaat
SKVR XII1 1687.
22%
1915
Peräpohjola — Kemijärvi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR X1 1634 γ.
22%
1931
Satakunta — Mänttä
Mäntän kansakoulun oppilaat
SKVR X1 744.
21%
1911
Satakunta — Alastaro
Vihervaara, Eemeli
SKVR VI1 2300.
21%
1925
Etelä-Savo — Lappee
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
SKVR XII1 1684.
21%
1915
Peräpohjola — Kemijärvi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 1696.
21%
1920
Peräpohjola — Kittilä
Paulaharju, Samuli ja Jenny
SKVR XII1 1617.
21%
1915
Pohjois-Pohjanmaa — Nivala
Cajan, Arvi
SKVR VI1 2311.
21%
1884
Etelä-Savo — Joroinen
Kinnunen, A.
SKVR XII1 1668.
21%
1915
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XIII4 12100.
21%
1936
Etelä-Karjala — Tytärsaari
Laiho, Lauri
SKVR XII1 1636.
21%
1916
Peräpohjola — Tornio
Astrén, Ingrid
JR 62722
20%
1950
Etelä-Savo — Mikkeli
Pöyhönen, Martti
JR 69569
20%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 13461
20%
1939
Häme — Janakkala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
SKVR X1 1634 δ.
20%
1931
Satakunta — Mänttä
Mäntän kansakoulun oppilaat
JR 51203
20%
1909
Etelä-Karjala — Käkisalmi
Paulaharju, Samuli ja Jenny
SKVR XII1 1660.
20%
1920
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 63647
20%
1939
Satakunta — Nokia
Railonsala, Artturi
JR 64418
20%
1968
Peräpohjola — Ranua
Railonsala, Artturi
SKVR XII1 1691.
20%
1915
Peräpohjola — Kemijärvi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 52142
20%
1935
Länsipohja — Jällivaara
Paulaharju, Samuli ja Jenny
SKVR XII1 2053.
20%
1916
Kainuu — Hyrynsalmi
Paulaharju, Samuli ja Jenny
SKVR XII2 8263.
20%
1933
Länsipohja — Pajala
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 47520
20%
1926
Pohjois-Pohjanmaa — Haapajärvi
Okkola, T. E.
SKVR XII1 1664.
19%
1915
Peräpohjola — Turtola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 23811
19%
1936
Etelä-Savo — Taipalsaari
Kaukonen, Katri
SKVR XIII2 6126.
19%
1850
Etelä-Karjala
Raussi, Eljas
SKVR IX1 2950.
19%
1913
Häme — Tammela
Vihervaara, Eemeli
SKVR XII1 1695.
19%
1921
Peräpohjola — Kolari
Paulaharju, Samuli ja Jenny
SKVR VI1 2317.
18%
1886
Etelä-Savo — Pieksämäki
Tepponen, H.
JR 70854
18%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
SKVR XIII2 6123.
18%
1879
Etelä-Karjala — Kirvu
Lönnbohm, O. A. F.
JR 20543
18%
1912
Etelä-Karjala — Heinjoki
Järvi, Hanna
SKVR XIII2 6120.
18%
1934
Etelä-Karjala — Vuoksenranta
Haltsonen, Sulo
SKVR XII1 1670.
18%
1915
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XIII2 6113.
18%
1848
Etelä-Karjala — Sakkola
Reinholm, H. A.
JR 80257
18%
1948
Peräpohjola — Ylitornio
Tuira, Teuvo
JR 65637
17%
1968
Peräpohjola — Keminmaa
Railonsala, Artturi
SKVR XIV 1262.
17%
1939
Uusimaa — Kymi
Oksman, Juho
SKVR XII1 1688.
17%
1915
Peräpohjola — Kemijärvi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 61610
17%
1936
Kainuu — Pudasjärvi
Putaala, Martti
SKVR XII1 1637.
17%
1915
Peräpohjola — Tornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 61597
17%
1936
Pohjois-Pohjanmaa — Haukipudas
Putaala, Martti
JR 65466
17%
1968
Peräpohjola — Keminmaa
Railonsala, Artturi
SKVR XII1 1646.
17%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 1693.
17%
1920
Peräpohjola — Kemijärvi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR IX1 2959.
17%
1914
Häme — Luhanka
Halonen, Helmi
JR 61646
16%
1936
Pohjois-Pohjanmaa — Oulu
Putaala, Martti
SKVR XII1 1832.
16%
1915
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 1675.
16%
1915
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR VII3 4041.
16%
1891
Pohjois-Karjala — Kitee
Lilius, Lilli
JR 70455
16%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 06279
16%
1935
Keski-Suomi — Saarijärvi
Harju, Otto
JR 64900
16%
1968
Peräpohjola — Alatornio
Railonsala, Artturi
JR 63937
16%
1957
Etelä-Karjala — Johannes
Railonsala, Artturi
JR 64289
16%
1968
Peräpohjola — Ranua
Railonsala, Artturi
SKVR XIII4 12091.
16%
1937
Etelä-Karjala — Koivisto
Mannonen, Ulla
JR 65331
16%
1968
Peräpohjola — Keminmaa
Railonsala, Artturi
SKVR XII1 1694.
16%
1920
Peräpohjola — Kolari
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 1697.
16%
1915
Peräpohjola — Sodankylä
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR VI1 2315.
16%
1885
Etelä-Savo — Joroinen
Tirkkonen, Jussi
JR 47177
16%
1926
Satakunta — Harjavalta
Okkola, T. E.
JR 63982
16%
1957
Pohjois-Pohjanmaa — Tyrnävä
Railonsala, Artturi
SKVR XII1 1698.
16%
1915
Peräpohjola — Sodankylä
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 65262
15%
1968
Peräpohjola — Simo
Railonsala, Artturi
SKVR VI1 2314.
15%
1884
Etelä-Savo — Joroinen
Kinnunen, A.
SKVR VI1 2495.
15%
1928
Pohjois-Savo — Muuruvesi
Okkola, T. E.
SKVR XII1 1656.
15%
1920
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 1679.
15%
1915
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 1654.
15%
1920
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR X1 1634.
15%
1926
Satakunta — Kokemäki
Kallio, Kaarlo
SKVR VI1 2302.
15%
1891
Etelä-Savo — Ruokolahti
Sirén, Signe
SKVR XII1 1638.
15%
1915
Peräpohjola — Tornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 68356
15%
1936
Etelä-Savo — Lemi
Ruoppila, Veikko
SKVR XII1 1655.
14%
1915
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 73530
14%
1938
Pohjois-Pohjanmaa — Kalajoki
Sanakirjasäätiön välityksellä,
SKVR XII1 1618.
14%
1915
Pohjois-Pohjanmaa — Ylivieska
Cajan, Arvi
JR 02175
14%
1936
Kainuu — Pudasjärvi
Aroma, Anna
SKVR XII1 1623.
14%
1932
Kainuu — Paltamo
Saarijärven yhteiskoulu
SKVR VII3 4042.
14%
1895
Pohjois-Karjala — Kontiolahti
Rytkönen, Antti
SKVR VI1 2321.
14%
1925
Pohjois-Savo — Kiuruvesi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
SKVR VI1 2299.
14%
1924
Etelä-Savo — Lappee
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
SKVR XII1 2025.
14%
1926
Pohjois-Pohjanmaa — Merijärvi
Okkola, T. E.
SKVR XII1 1639.
14%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 09290
14%
1961
Kainuu — Taivalkoski
Huhtelin, Jenny
SKVR XIII2 6580.
14%
1890
Etelä-Karjala — Säkkijärvi
Hultin, Th.
JR 61568
14%
1936
Pohjois-Pohjanmaa — Oulu
Putaala, Martti
SKVR VI1 2295.
14%
1838
Etelä-Savo
Arwidsson, A. I.
JR 07635
14%
1957
Etelä-Karjala — Jaakkima
Heinonen, Olga
JR 27477
14%
1935
Pohjois-Pohjanmaa — Ylikiiminki
Korhonen, Lyyli
JR 43013
14%
1938
Kainuu — Puolanka
Moilanen, Katri
SKVR V2 1919.
14%
1859
Itä- ja Pohjois-Inkeri — Toksova
Saxbäck, Fr. A.
SKVR XII1 1699.
14%
1915
Peräpohjola — Sodankylä
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XIII2 6124.
13%
1917
Etelä-Karjala — Kirvu
Suomalainen, Johannes
SKVR XII1 1689.
13%
1915
Peräpohjola — Kemijärvi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 63986
13%
1957
Pohjois-Pohjanmaa — Tyrnävä
Railonsala, Artturi
JR 48762
13%
1955
Etelä-Savo — Savitaipale
Paarmo, Maire
JR 64023
13%
1962
Pohjois-Pohjanmaa — Nivala
Railonsala, Artturi
JR 80228
13%
1964
Etelä-Savo — Lappee
Tuhkanen, Tyyne
JR 63985
13%
1957
Pohjois-Pohjanmaa — Tyrnävä
Railonsala, Artturi
SKVR VI2 6458.
13%
1890
Etelä-Savo — Lemi
Alava, Vihtori
SKVR XIII4 12090.
13%
1937
Etelä-Karjala — Koivisto
Mannonen, Ulla
SKVR XII1 1622.
13%
1915
Pohjois-Pohjanmaa — Kalajoki
Mäkelä, Matti
JR 26184
13%
1962
Pohjois-Pohjanmaa — Nivala
Kivilahti, Aune
SKVR XIII2 6494.
13%
1890
Etelä-Karjala — Säkkijärvi
Alava, Vihtori
JR 01044
13%
1890
Etelä-Savo — Lappee
Alava, Vihtori
JR 61552
13%
1936
Pohjois-Pohjanmaa — Oulu
Putaala, Martti
JR 47724
13%
1935
Pohjois-Savo — Karttula
Oksman, Juho
JR 63984
13%
1957
Pohjois-Pohjanmaa — Tyrnävä
Railonsala, Artturi
SKVR VI1 2303.
12%
1920
Etelä-Savo — Savitaipale
Kohonen, Anni
SKVR XII1 1678.
12%
1915
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 50498
12%
1936
Pohjois-Pohjanmaa — Sievi
Palukka, Fiina
JR 04394
12%
1921
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Suojärvi
Haavio, Martti
SKVR VI1 2310.
12%
1884
Etelä-Savo — Joroinen
Kinnunen, A.
SKVR XII1 1647.
12%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 84083
12%
1936
Kainuu — Kajaani
Väisänen, Leevi
JR 71556
12%
1941
Uusimaa — Pyhäjärvi Ul
Saarto, Maila
SKVR XII1 1657.
12%
1920
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 1683.
12%
1921
Peräpohjola — Rovaniemi
Yliraudanjoki, Maija
SKVR XII1 1676.
12%
1915
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 52141
12%
1935
Länsipohja — Jällivaara
Paulaharju, Samuli ja Jenny
SKVR XII1 1653.
12%
1915
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR VI2 7050.
12%
1934
Etelä-Savo — Heinävesi
Mäkipalo, Tauno
JR 47107
12%
1926
Etelä-Savo — Joroinen
Okkola, T. E.
SKVR XII1 1626.
12%
1932
Kainuu — Puolanka
Hyttinen, Matti
JR 63983
12%
1957
Pohjois-Pohjanmaa — Tyrnävä
Railonsala, Artturi
SKVR XII1 1650.
12%
1915
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 64052
12%
1962
Kainuu — Paltamo
Railonsala, Artturi
SKVR XIII2 6575.
11%
1890
Etelä-Karjala — Viipuri mlk
Alava, Vihtori
SKVR I3 1864.
11%
1892
Viena — Uhtua
Rautell, E. F.
JR 63653
11%
1939
Satakunta — Nokia
Railonsala, Artturi
JR 06912
11%
1938
Pohjois-Pohjanmaa — Oulu
Heikkilä, Heimo
SKVR XII1 1663.
11%
1915
Peräpohjola — Turtola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR VI1 2313.
11%
1884
Etelä-Savo — Joroinen
Kinnunen, A.
JR 73704
11%
1931
Kainuu — Puolanka
Sanakirjasäätiön välityksellä,
SKVR XII1 1669.
11%
1915
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 61662
11%
1936
Pohjois-Pohjanmaa — Pulkkila
Putaala, Martti
SKVR XIII2 6619.
11%
1850
Etelä-Karjala
Raussi, Eljas
SKVR XIII3 7453.
11%
1926
Etelä-Karjala — Sakkola
Okkola, T. E.
JR 80244
11%
1948
Peräpohjola — Ylitornio
Tuira, Teuvo
JR 61540
11%
1936
Pohjois-Pohjanmaa — Ylivieska
Putaala, Martti
SKVR IX2 316.
11%
1884
Keski-Suomi — Karstula
Krohn, Kaarle
JR 19443
11%
1936
Pohjois-Savo — Sonkajärvi
Juntunen, Liisa
JR 27486
11%
1935
Pohjois-Pohjanmaa — Ylikiiminki
Korhonen, Lyyli
JR 79389
11%
1935
Etelä-Karjala — Virolahti
Toiviainen, Eino
SKVR XII1 1627.
10%
1909
Pohjois-Pohjanmaa — Ylikiiminki
Merikallio, Lauri
SKVR XII1 1658.
10%
1915
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 1634.
10%
1933
Pohjois-Pohjanmaa — Haukipudas
Paulaharju, Samuli ja Jenny
SKVR XIII2 6577.
10%
1909
Etelä-Karjala — Viipuri mlk
Sonkkila, Hilja
SKVR XIII2 6572.
10%
1934
Etelä-Karjala — Kirvu
Kykkänen, Anna
SKVR XII1 1644.
10%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 1652.
10%
1920
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR VI2 7052.
10%
1890
Etelä-Savo — Lappee
Alava, Vihtori
SKVR XIII2 5841.
10%
1910
Etelä-Karjala — Tytärsaari
Porkka, Laina
JR 42759
10%
1897
Pohjois-Pohjanmaa — Piippola
Meriläinen, Heikki
SKVR XII1 1635.
10%
1910
Pohjois-Pohjanmaa — Ii
Hiivala, J.