JR 12701
100%
1933
Häme — Janakkala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 22816
92%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 10772
88%
1932
Uusimaa — Helsinki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11939
88%
1933
Satakunta — Rauma
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12976
88%
1933
Häme — Loppi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13624
88%
1939
Häme — Loppi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14189
88%
1939
Uusimaa — Helsinki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14950
88%
1939
Häme — Pälkäne
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15183
88%
1939
Satakunta — Rauma
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15445
88%
1939
Häme — Tyrväntö
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15827
88%
1939
Häme — Koski Hl
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 10505
88%
1932
Häme — Koski Hl
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 48963
84%
1954
Uusimaa — Helsinki
Paavolainen, Oma Martti
JR 68537
84%
1920
Häme — Hausjärvi
Ruusuvuori, Linda
JR 16200
84%
1943
Satakunta — Rauma
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12920
81%
1933
Häme — Tyrväntö
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 26193
81%
1962
Häme — Hämeenlinna
Kivi, Meri
JR 03545
81%
1932
Uusimaa — Helsinki
Enäjärvi-Haavio, Elsa
JR 10540
81%
1932
Keski-Suomi — Vesanto
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 10569
81%
1932
Häme — Lahti
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 10578
81%
1932
Uusimaa — Lohja
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 10828
81%
1932
Häme — Asikkala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 10841
81%
1932
Uusimaa — Mäntsälä
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 10959
81%
1932
Etelä-Savo — Joroinen
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11001
81%
1932
Uusimaa — Hyvinkää
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11229
81%
1932
Etelä-Karjala — Viipuri
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14108
81%
1939
Uusimaa — Mäntsälä
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14167
81%
1939
Keski-Suomi — Vesanto
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14177
81%
1939
Uusimaa — Lohja
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14687
81%
1939
Uusimaa — Hyvinkää
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14875
81%
1939
Etelä-Karjala — Viipuri
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15379
81%
1939
Häme — Lahti
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15715
81%
1939
Etelä-Savo — Joroinen
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15905
81%
1939
Häme — Asikkala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 46354
81%
1915
Uusimaa — Sammatti
Nyberg, Väinö ja Ylänne, Yrjö
JR 40299
81%
1915
Uusimaa — Mäntsälä
Louhe, Lempi
JR 11639
80%
1933
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13397
80%
1939
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 43940
79%
1913
Varsinais-Suomi — Uskela
Moision kansakoulu
SKVR XII1 2822.
79%
1915
Peräpohjola — Sodankylä
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 15772
78%
1939
Häme — Urjala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 72796
77%
1914
Häme — Hattula
Salo, Aukusti
JR 72803
77%
1914
Häme — Hattula
Salo, Aukusti
JR 14110
77%
1939
Häme — Lahti
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11616
76%
1933
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13358
76%
1939
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 72846
76%
1914
Häme — Hattula
Salo, Aukusti
JR 39648
76%
1915
Uusimaa — Tuusula
Lindstedt, Armas
JR 72769
76%
1914
Häme — Hattula
Salo, Aukusti
JR 12112
76%
1933
Häme — Pälkäne
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12719
76%
1933
Häme — Hollola
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 28352
75%
1935
Häme — Hattula
Koskinen, Toivo
JR 12846
74%
1933
Satakunta — Tampere
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13413
74%
1939
Satakunta — Tampere
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11716
74%
1933
Satakunta — Keikyä
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13801
74%
1939
Satakunta — Keikyä
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 22770
73%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 35126
72%
1922
Uusimaa — Nurmijärvi
Lahden kansanopiston oppilaat,
JR 14975
72%
1939
Uusimaa — Mäntsälä
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11305
71%
1932
Satakunta — Kangasala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15656
71%
1939
Satakunta — Kangasala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 10869
71%
1932
Satakunta — Rauma
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14910
71%
1939
Satakunta — Rauma
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 49456
71%
1955
Etelä-Pohjanmaa — Siipyy
Paavolainen, Oma Martti
JR 49838
71%
1956
Peräpohjola — Salla
Paavolainen, Oma Martti
JR 15570
70%
1939
Uusimaa — Hyvinkää
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11976
70%
1933
Varsinais-Suomi — Turku
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12069
70%
1933
Uusimaa — Hyvinkää
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12814
70%
1933
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13559
70%
1939
Varsinais-Suomi — Turku
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 21202
69%
1927
Satakunta — Kokemäki
Kallio, Kaarlo
JR 11023
69%
1932
Uusimaa — Elimäki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11086
69%
1932
Häme — Kuorevesi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11105
69%
1932
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11260
69%
1932
Uusimaa — Helsinki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11493
69%
1933
Uusimaa — Mäntsälä
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12089
69%
1933
Uusimaa — Lohja
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12206
69%
1933
Häme — Lahti
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12598
69%
1933
Häme — Lahti
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13469
69%
1939
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13762
69%
1939
Häme — Lahti
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14768
69%
1939
Uusimaa — Elimäki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14828
69%
1939
Häme — Kuorevesi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14976
69%
1939
Uusimaa — Mäntsälä
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15261
69%
1939
Uusimaa — Lohja
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15954
69%
1939
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 35138
69%
1935
Häme — Lahti
Lahden kansanopiston oppilaat,
JR 56392
69%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 83860
69%
1922
Uusimaa — Helsinki
Vuorio, Toini
JR 11075
69%
1932
Uusimaa — Hyvinkää
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 10466
69%
1932
Häme — Riihimäki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 56378
68%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 11531
68%
1933
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 10512
68%
1932
Pohjois-Karjala — Rääkkylä
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11492
68%
1933
Uusimaa — Mäntsälä
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14049
68%
1939
Pohjois-Karjala — Rääkkylä
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 69029
68%
1935
Pohjois-Karjala — Pielisjärvi
Saarelainen, J. V.
JR 70798
68%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 11035
67%
1932
Häme — Urjala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11774
67%
1933
Satakunta — Nakkila
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14385
67%
1939
Satakunta — Nakkila
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13340
67%
1939
Häme — Riihimäki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11281
66%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 23208
66%
1936
Pohjois-Savo — Kuopio
Karhu, Lyyli
JR 11594
66%
1933
Etelä-Savo — Heinävesi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 16314
66%
1943
Pohjois-Savo — Kuopio
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15070
66%
1939
Häme — Hollola
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 50729
66%
1911
Häme — Iitti
Pasila, Niilo
SKVR VII3 4151.
66%
1906
Pohjois-Karjala — Polvijärvi
Hyvärinen, E. J.
JR 15281
66%
1939
Uusimaa — Hyvinkää
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
SKVR VII3 4149.
66%
1910
Pohjois-Karjala — Kontiolahti
Lukkarinen, Juho
SKVR XII1 2803.
66%
1915
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 40739
66%
1932
Etelä-Pohjanmaa — Kaustinen
Luukko, F. A.
JR 22863
65%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 00016
65%
1962
Uusimaa — Helsingin pitäjä
Aalto, Anna-Liisa
JR 00037
65%
1962
Uusimaa — Helsingin pitäjä
Aalto, Anna-Liisa
JR 00053
65%
1962
Uusimaa — Helsingin pitäjä
Aalto, Anna-Liisa
JR 00070
65%
1962
Uusimaa — Helsingin pitäjä
Aalto, Anna-Liisa
JR 00083
65%
1962
Uusimaa — Helsingin pitäjä
Aalto, Anna-Liisa
JR 00090
65%
1962
Uusimaa — Helsingin pitäjä
Aalto, Anna-Liisa
JR 50085
65%
1956
Uusimaa — Kotka
Paavolainen, Oma Martti
JR 50123
65%
1956
Häme — Riihimäki
Paavolainen, Oma Martti
JR 50154
65%
1956
Häme — Somero
Paavolainen, Oma Martti
JR 62693
65%
1950
Uusimaa — Kotka
Pöyhönen, Martti
JR 70568
65%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 70631
65%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 70674
65%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 70730
65%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 22526
65%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 22593
65%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 22645
65%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 49057
65%
1955
Uusimaa — Anjala
Paavolainen, Oma Martti
JR 83308
65%
1964
Etelä-Karjala — Rautu
Virtanen, Leea
JR 10697
65%
1932
Häme — Riihimäki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15891
65%
1939
Häme — Riihimäki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11977
65%
1933
Varsinais-Suomi — Turku
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13560
65%
1939
Varsinais-Suomi — Turku
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11344
65%
1932
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 69218
65%
1920
Häme — Hattula
Saarento, Iina
JR 51232
65%
1909
Etelä-Karjala — Kivennapa
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 15669
65%
1939
Uusimaa — Helsinki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15608
65%
1939
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 72787
65%
1914
Häme — Hattula
Salo, Aukusti
JR 22610
64%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 09421
64%
1916
Uusimaa — Kymi
Husu, Anni
JR 11270
64%
1932
Häme — Vanaja
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12815
64%
1933
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14817
64%
1939
Häme — Vanaja
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13453
64%
1939
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 17426
64%
1924
Varsinais-Suomi — Piikkiö
Häyrinen, Kalle
JR 49060
64%
1955
Pohjois-Karjala — Eno
Paavolainen, Oma Martti
JR 51220
64%
1909
Etelä-Karjala — Sakkola
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 73501
64%
1944
Häme — Janakkala
Salokannel, Tyyne
JR 67840
64%
1921
Etelä-Savo — Sääminki
Rissanen, Santeri
JR 12989
63%
1933
Etelä-Pohjanmaa — Jalasjärvi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 72702
63%
1912
Häme — Hattula
Salo, Aukusti
JR 12885
63%
1933
Häme — Riihimäki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 23392
63%
1962
Pohjois-Karjala — Nurmes
Karjalainen, Elin
JR 04948
63%
1934
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Salmi
Haavio, Martti
JR 10794
63%
1932
Varsinais-Suomi — Laitila
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 10987
63%
1932
Häme — Janakkala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11728
63%
1933
Häme — Kuusankoski
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14071
63%
1939
Varsinais-Suomi — Laitila
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15012
63%
1939
Häme — Kuusankoski
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15855
63%
1939
Häme — Janakkala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15867
63%
1939
Varsinais-Suomi — Parainen
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 43589
63%
1910
Satakunta — Punkalaidun
Moisio, Hilja
JR 46210
63%
1910
Satakunta — Eurajoki
Nurmi, Frans
JR 47514
63%
1926
Varsinais-Suomi — Kemiö
Okkola, T. E.
JR 49603
63%
1956
Uusimaa — Helsingin pitäjä
Paavolainen, Oma Martti
JR 14034
63%
1939
Häme — Riihimäki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11382
62%
1933
Häme — Asikkala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14479
62%
1939
Häme — Asikkala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 10975
62%
1932
Satakunta — Teisko
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15581
62%
1939
Satakunta — Teisko
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11461
62%
1933
Uusimaa — Helsinki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11578
62%
1933
Uusimaa — Mäntsälä
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13537
62%
1939
Uusimaa — Mäntsälä
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15250
62%
1939
Uusimaa — Helsinki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 68143
62%
1904
Satakunta — Pori
Roosblom, V.
JR 21432
62%
1914
Varsinais-Suomi — Uskela
Kallio, Niilo
JR 07702
62%
1964
Häme — Kalvola
Helenius, Leena
JR 51202
62%
1909
Etelä-Karjala — Käkisalmi
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 15318
62%
1939
Häme — Tuulos
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 51195
62%
1909
Etelä-Karjala — Kaukola
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 16023
62%
1943
Häme — Tuulos
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 49258
62%
1955
Etelä-Pohjanmaa — Kurikka
Paavolainen, Oma Martti
JR 49886
62%
1955
Häme — Iitti
Paavolainen, Oma Martti
JR 12932
61%
1933
Satakunta — Kiikka
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13704
61%
1939
Satakunta — Kiikka
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 16296
61%
1943
Uusimaa — Helsinki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 16516
61%
1943
Etelä-Karjala — Kirvu
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 16613
61%
1944
Etelä-Karjala — Johannes
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 48971
61%
1954
Uusimaa — Helsinki
Paavolainen, Oma Martti
JR 49021
61%
1954
Etelä-Pohjanmaa — Kokkola
Paavolainen, Oma Martti
JR 49465
61%
1955
Keski-Suomi — Suolahti
Paavolainen, Oma Martti
JR 62717
61%
1950
Etelä-Savo — Mikkeli
Pöyhönen, Martti
JR 69651
61%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 81096
61%
1912
Häme — Hattula
Tuomarila, Kalle
JR 70379
61%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 11061
61%
1932
Etelä-Karjala — Koivisto
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15678
61%
1939
Etelä-Karjala — Koivisto
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 49361
61%
1955
Pohjois-Karjala — Nurmes
Paavolainen, Oma Martti
JR 67903
61%
1936
Etelä-Karjala — Saari
Rissanen, Tyyne
JR 21004
61%
1909
Varsinais-Suomi — Uskela
Kallio, Ilmari
JR 21352
61%
1914
Varsinais-Suomi — Salo
Kallio, Niilo
JR 21375
61%
1914
Varsinais-Suomi — Uskela
Kallio, Niilo
JR 21412
61%
1914
Varsinais-Suomi — Salo
Kallio, Niilo
JR 21472
61%
1914
Varsinais-Suomi — Salo
Kallio, Niilo
JR 43671
61%
1913
Varsinais-Suomi — Uskela
Moision kansakoulu
JR 44095
61%
1913
Varsinais-Suomi — Uskela
Moision kansakoulu
JR 11326
61%
1932
Etelä-Pohjanmaa — Kauhajoki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15731
61%
1939
Etelä-Pohjanmaa — Kauhajoki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 09255
60%
1936
Etelä-Pohjanmaa — Halsua
Hotakainen, Eino
JR 49847
60%
1956
Häme — Sääksmäki
Paavolainen, Oma Martti
SKVR VII3 4152.
60%
1910
Pohjois-Karjala — Kaavi
Kallio, Niilo
JR 16881
60%
1944
Häme — Orimattila
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12193
60%
1933
Satakunta — Kokemäki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13750
60%
1939
Satakunta — Kokemäki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14014
59%
1939
Satakunta — Nakkila
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 70041
59%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 28203
59%
1930
Uusimaa — Helsinki
Koskimies, A. V.
JR 12751
59%
1933
Häme — Toijala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14588
59%
1939
Häme — Toijala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 43774
59%
1913
Varsinais-Suomi — Uskela
Moision kansakoulu
JR 56868
59%
1932
Peräpohjola — Kemijärvi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR VII3 4145.
59%
1908
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Impilahti
Härkönen, Jaakko
SKVR VII3 4146.
59%
1908
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Impilahti
Härkönen, Jaakko
SKVR VII3 4147.
59%
1908
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Impilahti
Härkönen, Jaakko
SKVR VII3 4148.
59%
1908
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Impilahti
Härkönen, Jaakko
SKVR XII1 2799.
59%
1915
Peräpohjola — Tervola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 21619
59%
1909
Varsinais-Suomi — Kuusjoki
Kallio, V. J.
JR 22670
59%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 22722
59%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 22732
59%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 22746
59%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 22808
59%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 22849
59%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 22950
59%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 22975
59%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 22995
59%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 26385
59%
1920
Etelä-Savo — Savitaipale
Kohonen, Anni
JR 04947
59%
1934
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Salmi
Haavio, Martti
JR 08336
59%
1955
Pohjois-Karjala — Nurmes
Hirvonen, Aino
JR 10549
59%
1932
Satakunta — Sahalahti
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11228
59%
1932
Etelä-Karjala — Viipuri
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11573
59%
1933
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13277
59%
1939
Etelä-Savo — Haukivuori
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14236
59%
1939
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14636
59%
1939
Etelä-Savo — Heinävesi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14874
59%
1939
Etelä-Karjala — Viipuri
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 31460
59%
1924
Etelä-Savo — Lappee
Kärävä, Aug.
JR 31483
59%
1924
Etelä-Savo — Lappee
Kärävä, Aug.
JR 44345
59%
1932
Etelä-Karjala — Kivennapa
Munne, Anna
JR 48924
59%
1954
Häme — Heinola mlk
Paavolainen, Oma Martti
JR 49348
59%
1955
Satakunta — Multia
Paavolainen, Oma Martti
JR 49791
59%
1956
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Suistamo
Paavolainen, Oma Martti
JR 49826
59%
1956
Pohjois-Savo — Riistavesi
Paavolainen, Oma Martti
JR 51175
59%
1909
Etelä-Karjala — Antrea
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 51247
59%
1909
Etelä-Karjala — Heinjoki
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 51281
59%
1909
Etelä-Karjala — Viipuri
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 57382
59%
1932
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 66556
59%
1946
Pohjois-Savo — Tuusniemi
Räsänen, Otto
JR 68629
59%
1925
Pohjois-Savo — Maaninka
Rytkönen, Ahti
JR 70007
59%
1932
Keski-Suomi — Pylkönmäki
Saarijärven yhteiskoulu
JR 70301
59%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 70434
59%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 70841
59%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 78972
59%
1922
Keski-Suomi — Rautalampi
Tiitinen, Aili
JR 80038
59%
1933
Pohjois-Pohjanmaa — Yli-Ii
Tornion alakouluseminaari
JR 81841
59%
1966
Etelä-Karjala — Viipuri
Vaittinen, Alina
JR 82919
59%
1963
Etelä-Karjala — Muolaa
Virolainen, Aatu
JR 56618
59%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 72765
58%
1914
Häme — Hattula
Salo, Aukusti
SKVR VII3 4142.
58%
1924
Pohjois-Karjala — Kiihtelysvaara
Niittylahden kansanopisto
JR 00032
58%
1962
Uusimaa — Helsingin pitäjä
Aalto, Anna-Liisa
JR 17088
58%
1912
Varsinais-Suomi — Vehmaa
Hänninen, Laina
JR 40720
58%
1932
Etelä-Pohjanmaa — Lehtimäki
Luukko, F. A.
JR 21364
58%
1914
Varsinais-Suomi — Uskela
Kallio, Niilo
JR 55376
58%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 11952
58%
1933
Varsinais-Suomi — Perniö
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 69681
58%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 10756
58%
1932
Satakunta — Pori
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14665
58%
1939
Satakunta — Pori
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 49672
58%
1956
Etelä-Savo — Lappeenranta
Paavolainen, Oma Martti
JR 21005
58%
1909
Varsinais-Suomi — Uskela
Kallio, Ilmari
JR 55345
58%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 56314
58%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 56589
57%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 14664
57%
1939
Satakunta — Pori
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14540
57%
1939
Uusimaa — Kymi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 22512
57%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 22754
57%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 70618
57%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 10755
57%
1932
Satakunta — Pori
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 49041
57%
1954
Pohjois-Pohjanmaa — Kalajoki
Paavolainen, Oma Martti
JR 51178
57%
1909
Etelä-Karjala — Räisälä
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 44038
57%
1913
Varsinais-Suomi — Uskela
Moision kansakoulu
JR 44120
57%
1913
Varsinais-Suomi — Uskela
Moision kansakoulu
JR 55038
57%
1913
Varsinais-Suomi — Kuusjoki
Pennanen, S.
JR 22155
57%
1913
Pohjois-Savo — Kuopio
Kantele, Toini
JR 11666
57%
1933
Häme — Jämsä
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11953
57%
1933
Varsinais-Suomi — Perniö
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13669
57%
1939
Varsinais-Suomi — Perniö
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14355
57%
1939
Häme — Jämsä
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15134
57%
1939
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
SKVR VII3 4150.
56%
1924
Pohjois-Karjala — Kontiolahti
Niittylahden kansanopisto
JR 10491
56%
1932
Pohjois-Savo — Karttula
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14118
56%
1939
Pohjois-Savo — Karttula
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 49172
56%
1955
Etelä-Karjala — Jaakkima
Paavolainen, Oma Martti
JR 14444
56%
1939
Etelä-Karjala — Rautu
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 43616
56%
1913
Varsinais-Suomi — Uskela
Moision kansakoulu
JR 22931
56%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 26132
56%
1928
Etelä-Pohjanmaa — Veteli
Kivelä, Iida
JR 08995
56%
1962
Häme — Heinola mlk
Holstila, Liisa
JR 15749
56%
1939
Keski-Suomi — Saarijärvi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 44448
56%
1909
Etelä-Pohjanmaa — Lehtimäki
Murtomäki, Kalle
JR 49387
56%
1955
Satakunta — Pori
Paavolainen, Oma Martti
JR 44064
56%
1913
Varsinais-Suomi — Uskela
Moision kansakoulu
JR 47565
56%
1926
Häme — Hattula
Okkola, T. E.
JR 70762
56%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 12090
55%
1933
Uusimaa — Lohja
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15262
55%
1939
Uusimaa — Lohja
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 51197
55%
1909
Etelä-Karjala — Kaukola
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 55956
55%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 13588
55%
1939
Etelä-Pohjanmaa — Jalasjärvi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 10134
55%
1925
Satakunta — Ahlainen
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 46440
55%
1922
Varsinais-Suomi — Uskela
Nyyrikki, Ella
JR 69609
55%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 21157
55%
1910
Varsinais-Suomi — Uskela
Kallio, Ilmari
SKVR XII1 2786.
55%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 2801.
55%
1915
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 16410
55%
1943
Satakunta — Nokia
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 56007
55%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 56065
55%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 56088
55%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 56185
55%
1919
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 56651
55%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 56686
55%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 00056
55%
1962
Uusimaa — Helsingin pitäjä
Aalto, Anna-Liisa
JR 82786
55%
1920
Uusimaa — Tuusula
Vikström, Rauha
JR 17374
55%
1907
Etelä-Savo — Puumala
Heporauta, F. A.
JR 10325
55%
1925
Häme — Orimattila
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 22569
55%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 55800
54%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 56300
54%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 12398
54%
1933
Etelä-Karjala — Miehikkälä
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13967
54%
1939
Etelä-Karjala — Miehikkälä
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 44726
54%
1914
Varsinais-Suomi — Perniö
Myrsky, Vilho
JR 74510
54%
1903
Etelä-Karjala — Uusikirkko Vpl.
Seppälä, Santeri
JR 28041
54%
1914
Varsinais-Suomi — Salo
Koskenpää, Martta
JR 56205
54%
1919
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 57933
54%
1932
Peräpohjola — Sodankylä
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 43756
54%
1913
Varsinais-Suomi — Uskela
Moision kansakoulu
SKVR VII3 4143.
54%
1908
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Impilahti
Härkönen, Jaakko
JR 19121
54%
1914
Varsinais-Suomi — Pertteli
Jansen, Alma
JR 11836
54%
1933
Satakunta — Punkalaidun
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14552
54%
1939
Satakunta — Punkalaidun
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 57597
54%
1932
Peräpohjola — Tervola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 56669
54%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 56267
54%
1919
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 12566
54%
1933
Häme — Janakkala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15421
54%
1939
Häme — Janakkala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 40333
54%
1915
Satakunta — Tampere
Loukola, Ludvig
JR 55788
54%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 71110
54%
1913
Varsinais-Suomi — Muurla
Saariluoma, Vilho
JR 49423
54%
1955
Satakunta — Pori
Paavolainen, Oma Martti
JR 51277
53%
1909
Etelä-Karjala — Johannes
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 67829
53%
1921
Etelä-Savo — Hirvensalmi
Ripatti, Sylvi
JR 72292
53%
1915
Uusimaa — Pukkila
Salminen, Tyyne
JR 12302
53%
1933
Etelä-Savo — Joutseno
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13874
53%
1939
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 57964
53%
1932
Peräpohjola — Sodankylä
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 51225
53%
1909
Häme — Valkeala
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 51763
53%
1930
Etelä-Pohjanmaa — Ylihärmä
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 22579
53%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 10482
53%
1932
Etelä-Savo — Mikkeli mlk
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14024
53%
1939
Etelä-Savo — Mikkeli mlk
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 64440
53%
1968
Peräpohjola — Ranua
Railonsala, Artturi
JR 69911
53%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 43882
53%
1913
Varsinais-Suomi — Uskela
Moision kansakoulu
JR 75658
52%
1937
Uusimaa — Porvoo
Silvennoinen, Vieno
JR 11416
52%
1933
Häme — Forssa
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14264
52%
1939
Häme — Forssa
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 56040
52%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 72744
52%
1914
Häme — Hattula
Salo, Aukusti
JR 12700
52%
1933
Etelä-Karjala — Rautu
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 22890
52%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 61252
52%
1922
Etelä-Savo — Luumäki
Puranen, Hilda
JR 43957
52%
1913
Varsinais-Suomi — Uskela
Moision kansakoulu
JR 21334
52%
1914
Varsinais-Suomi — Salo
Kallio, Niilo
JR 44143
52%
1913
Varsinais-Suomi — Uskela
Moision kansakoulu
JR 49733
52%
1956
Etelä-Karjala — Ylämaa
Paavolainen, Oma Martti
JR 51236
52%
1909
Etelä-Karjala — Muolaa
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 70190
52%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 81771
52%
1911
Häme — Janakkala
Vaara, V. B.
JR 18416
52%
1966
Etelä-Karjala — Kurkijoki
Immonen, Toivo
JR 44439
52%
1909
Etelä-Pohjanmaa — Lehtimäki
Murtomäki, Kalle
JR 56240
52%
1919
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 10916
52%
1932
Satakunta — Pori
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11780
52%
1933
Satakunta — Nakkila
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14386
52%
1939
Satakunta — Nakkila
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15689
52%
1939
Satakunta — Pori
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 56255
52%
1919
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 22265
52%
1935
Varsinais-Suomi — Halikko
Kantola, Kaisa
JR 11529
51%
1933
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 52549
51%
1946
Itä- ja Pohjois-Inkeri — Valkeasaari
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 56261
51%
1919
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 56468
51%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 56532
51%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 56599
51%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 2805.
51%
1920
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 16797
51%
1944
Pohjois-Savo — Suonenjoki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 64926
51%
1968
Peräpohjola — Alatornio
Railonsala, Artturi
JR 09284
51%
1934
Satakunta — Ulvila
Huhtala, Hilkka
JR 65127
51%
1968
Peräpohjola — Karunki
Railonsala, Artturi
JR 54052
51%
1936
Etelä-Karjala — Rautu
Pennanen, Olavi
SKVR XII1 2814.
50%
1915
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 57279
50%
1932
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 57414
50%
1932
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 22557
50%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
SKVR XII1 2816.
50%
1915
Peräpohjola — Kemijärvi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 15650
50%
1939
Satakunta — Juupajoki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 18389
50%
1934
Etelä-Karjala — Kurkijoki
Immonen, Katri
JR 22127
50%
1913
Etelä-Savo — Mäntyharju
Kantele, Toini
JR 22659
50%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 08862
50%
1910
Pohjois-Savo — Kuopio
Hoffrén, J.
JR 10422
50%
1932
Satakunta — Tampere
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11062
50%
1932
Satakunta — Juupajoki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11145
50%
1932
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Sortavala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11319
50%
1932
Häme — Kalvola
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12130
50%
1933
Satakunta — Tottijärvi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12207
50%
1933
Häme — Lahti
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12303
50%
1933
Etelä-Savo — Lemi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12567
50%
1933
Häme — Janakkala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13763
50%
1939
Häme — Lahti
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13875
50%
1939
Etelä-Savo — Lemi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14056
50%
1939
Satakunta — Tampere
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14858
50%
1939
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Sortavala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14960
50%
1939
Satakunta — Tottijärvi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15712
50%
1939
Häme — Kalvola
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 16227
50%
1943
None
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 32133
50%
1940
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Suistamo
Kärki, Frans
JR 51210
50%
1909
Etelä-Karjala — Pyhäjärvi Vpl.
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 51545
50%
1930
Etelä-Pohjanmaa — Veteli
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 61237
50%
1936
Pohjois-Savo — Tervo
Puranen, Anna
JR 66901
50%
1935
Etelä-Karjala — Räisälä
Räty, Tyyne
JR 77261
50%
1939
Etelä-Savo — Rantasalmi
Sääski, Sylvi
JR 81739
50%
1926
Etelä-Karjala — Johannes
Uuraan yhteiskoulun toverikunta
JR 82308
50%
1964
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Impilahti
Vanninen, Aino
JR 56580
50%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 76732
50%
1922
Etelä-Karjala — Virolahti
Syrjänen, Rauha
JR 12662
50%
1933
Uusimaa — Kymi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 03831
50%
1957
Etelä-Pohjanmaa — Lappajärvi
Etelä-Pohjanmaan Nuorisoseura; Laitinen, Nikolai
JR 10941
50%
1932
Etelä-Savo — Pieksämäki mlk
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15244
50%
1939
Etelä-Savo — Pieksämäki mlk
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 60415
50%
1913
Etelä-Karjala — Lavansaari
Porkka, Laina
JR 22622
50%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
SKVR VII3 4153.
50%
1909
Pohjois-Karjala — Juuka
Kokkonen, Heikki
SKVR XII1 2817.
50%
1920
Peräpohjola — Kemijärvi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 57471
50%
1932
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 65476
50%
1968
Peräpohjola — Keminmaa
Railonsala, Artturi
JR 05778
50%
1930
Keski-Inkeri
Haltsonen, Aatu
JR 11445
50%
1933
Etelä-Karjala — Heinjoki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14457
50%
1939
Etelä-Karjala — Heinjoki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 72832
50%
1914
Häme — Hattula
Salo, Aukusti
SKVR XII1 2800.
49%
1915
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 2813.
49%
1915
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 27175
49%
1957
Aunus — Vitele
Kontu, Mikko
JR 12019
49%
1933
Häme — Tuulos
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 57356
49%
1932
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 25665
49%
1956
Häme — Somero
Kilpelä, Eeva
SKVR XII1 2807.
49%
1915
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 21394
49%
1914
Varsinais-Suomi — Uskela
Kallio, Niilo
JR 12020
49%
1933
Häme — Tuulos
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 43926
49%
1913
Varsinais-Suomi — Uskela
Moision kansakoulu
JR 56568
49%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 55923
49%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 55092
49%
1913
Varsinais-Suomi — Kuusjoki
Pennanen, S.
JR 04325
49%
1920
Keski-Suomi — Saarijärvi
Haapakoski, Elma
JR 43717
49%
1913
Varsinais-Suomi — Uskela
Moision kansakoulu
JR 10047
49%
1964
Pohjois-Savo — Maaninka
Häiväläinen, Martta
JR 65124
49%
1968
Peräpohjola — Karunki
Railonsala, Artturi
JR 22786
49%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 56636
49%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 46370
49%
1912
Satakunta — Hämeenkyrö
Nyberg, Viivi
JR 43685
49%
1913
Varsinais-Suomi — Uskela
Moision kansakoulu
JR 60993
48%
1962
Etelä-Karjala — Rautu
Pulliainen, Liina
JR 35122
48%
1927
Häme — Janakkala
Lahden kansanopiston oppilaat,
JR 61019
48%
1962
Etelä-Karjala — Kivennapa
Pulliainen, Liina
JR 81553
48%
1961
Etelä-Karjala — Viipuri
Tuukkanen, Vilho
JR 80416
48%
1913
Etelä-Pohjanmaa — Laihia
Tuokko, Auk.
JR 56678
48%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 58101
48%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 14163
48%
1939
Satakunta — Orivesi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 49188
48%
1955
Etelä-Savo — Kangasniemi
Paavolainen, Oma Martti
JR 57506
48%
1932
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 00651
48%
1957
Etelä-Karjala — Johannes
Airikka, Lauri
JR 65980
48%
1953
Keski-Suomi — Saarijärvi
Rantanen, Saimi
JR 49445
48%
1955
Satakunta — Siikainen
Paavolainen, Oma Martti
JR 57270
48%
1932
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 47926
48%
1932
Uusimaa — Vihti
Ollila, Reino
JR 46176
48%
1936
Peräpohjola — Rovaniemi
Nuotio, Valo
JR 60402
47%
1910
Etelä-Karjala — Suursaari
Porkka, Laina
JR 12006
47%
1933
Etelä-Pohjanmaa — Ylistaro
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 64441
47%
1968
Peräpohjola — Ranua
Railonsala, Artturi
SKVR XII1 2804.
47%
1920
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 2823.
47%
1915
Peräpohjola — Sodankylä
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 10823
47%
1932
Varsinais-Suomi — Parainen
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 10498
47%
1932
Varsinais-Suomi — Perniö
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 10680
47%
1932
Varsinais-Suomi — Paattinen
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 10810
47%
1932
Varsinais-Suomi — Perniö
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12070
47%
1933
Uusimaa — Hyvinkää
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12249
47%
1933
Satakunta — Kiikoinen
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14119
47%
1939
Varsinais-Suomi — Perniö
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14738
47%
1939
Varsinais-Suomi — Paattinen
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15282
47%
1939
Uusimaa — Hyvinkää
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15879
47%
1939
Varsinais-Suomi — Perniö
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 43806
47%
1913
Varsinais-Suomi — Uskela
Moision kansakoulu
JR 14911
47%
1939
Peräpohjola — Kemi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 69743
47%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 55387
47%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 21542
46%
1893
Etelä-Karjala — Muolaa
Kallio, Pekka
JR 57620
46%
1932
Peräpohjola — Turtola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 81235
46%
1962
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Sortavala
Tuomola, Marjatta
JR 83538
46%
1905
Satakunta — Nokia
Virtanen, Väinö
JR 22171
46%
1913
Etelä-Savo — Mäntyharju
Kantele, Toini
JR 40766
46%
1933
Etelä-Savo — Juva
Luukkonen, Kerttu
JR 43648
46%
1913
Varsinais-Suomi — Uskela
Moision kansakoulu
JR 49278
46%
1955
Etelä-Pohjanmaa — Lapväärtti
Paavolainen, Oma Martti
SKVR XII1 2798.
46%
1915
Peräpohjola — Karunki
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 45987
46%
1936
Pohjois-Savo — Kiuruvesi
Nivalainen, Juho
SKVR XII1 2802.
46%
1920
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 56663
46%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 65475
46%
1968
Peräpohjola — Keminmaa
Railonsala, Artturi
JR 43912
46%
1913
Varsinais-Suomi — Uskela
Moision kansakoulu
JR 44109
46%
1913
Varsinais-Suomi — Uskela
Moision kansakoulu
JR 46435
46%
1922
Varsinais-Suomi — Uskela
Nyyrikki, Ella
JR 71083
46%
1913
Varsinais-Suomi — Perniö
Saariluoma, Vilho
JR 67409
46%
1936
Pohjois-Savo — Kiuruvesi
Reinikainen, Aarne
JR 56702
46%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 12797
46%
1933
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 49543
46%
1955
Etelä-Karjala — Virolahti
Paavolainen, Oma Martti
JR 61124
46%
1957
Etelä-Karjala — Kivennapa
Pulliainen, Liina
JR 15136
46%
1939
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 58290
45%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 40662
45%
1962
Uusimaa — Pusula
Lusenius, Ida
JR 47247
45%
1926
Satakunta — Eurajoki
Okkola, T. E.
JR 15300
45%
1939
Etelä-Pohjanmaa — Ylistaro
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 22768
45%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 21550
45%
1920
Satakunta — Lavia
Kallio, Saima
JR 47930
45%
1932
Uusimaa — Vihti
Ollila, Reino
JR 80276
45%
1967
Pohjois-Savo — Leppävirta
Tuiremo, Toini
JR 10870
45%
1932
Peräpohjola — Kemi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 17346
45%
1907
Häme — Hollola
Heporauta, F. A.
SKVR XII1 2788.
45%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 49302
44%
1955
Satakunta — Merikarvia
Paavolainen, Oma Martti
SKVR XII1 2783.
44%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 2787.
44%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 2793.
44%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 2794.
44%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 10299
44%
1925
Satakunta — Tampere
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 55420
44%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 55537
44%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 58180
44%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 64783
44%
1968
Peräpohjola — Alatornio
Railonsala, Artturi
JR 70335
44%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 56857
44%
1932
Peräpohjola — Kemijärvi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 11417
44%
1933
Häme — Forssa
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
SKVR XII1 2824.
44%
1915
Peräpohjola — Sodankylä
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 55319
44%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 56607
44%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 64925
44%
1968
Peräpohjola — Alatornio
Railonsala, Artturi
JR 22126
44%
1913
Etelä-Savo — Mäntyharju
Kantele, Toini
JR 16390
44%
1943
None
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 35110
44%
1951
Häme — Lahti
Lahden kansanopiston oppilaat,
JR 57379
44%
1932
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 57291
44%
1932
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XIII3 7639.
44%
1909
Etelä-Karjala — Viipuri mlk
Sonkkila, Hilja
JR 50808
44%
1907
Etelä-Pohjanmaa — Kurikka
Paulaharju, Lyyli
JR 58710
44%
1937
Uusimaa — Sippola
Permanto, Elvi
JR 56526
44%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 10942
43%
1932
Etelä-Karjala — Viipuri
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 43862
43%
1913
Varsinais-Suomi — Uskela
Moision kansakoulu
JR 13821
43%
1939
Satakunta — Kiikoinen
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 63319
43%
1937
Etelä-Pohjanmaa — Alavus
Railonsala, Artturi
JR 57257
43%
1932
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 57530
43%
1932
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 11254
43%
1932
Varsinais-Suomi — Vahto
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15798
43%
1939
Varsinais-Suomi — Vahto
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 49076
43%
1955
Satakunta — Eurajoki
Paavolainen, Oma Martti
JR 56461
43%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 14162
43%
1939
Satakunta — Kangasala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 57973
43%
1932
Peräpohjola — Sodankylä
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 57580
43%
1932
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 12903
43%
1933
Satakunta — Nokia
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14602
43%
1939
Satakunta — Nokia
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 47962
43%
1932
Uusimaa — Nurmijärvi
Ollila, Reino
JR 22504
43%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
SKVR XII1 2784.
42%
1920
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 2812.
42%
1915
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 28298
42%
1935
Pohjois-Savo — Leppävirta
Koskinen, Hannes
JR 13468
42%
1939
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 57475
42%
1932
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 65477
42%
1968
Peräpohjola — Keminmaa
Railonsala, Artturi
SKVR XII1 2795.
42%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 76657
42%
1941
Peräpohjola — Sodankylä
Suvi, Aleksis
JR 56226
42%
1919
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 00064
42%
1962
Uusimaa — Helsingin pitäjä
Aalto, Anna-Liisa
JR 51518
42%
1930
Peräpohjola — Turtola
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 21620
42%
1909
Varsinais-Suomi — Kuusjoki
Kallio, V. J.
JR 55942
42%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 15422
42%
1939
Häme — Janakkala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 23813
41%
1936
Etelä-Savo — Taipalsaari
Kaukonen, Katri
JR 00182
41%
1935
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Sortavala
Aalto, Sanni
JR 10589
41%
1932
Satakunta — Orivesi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 55362
41%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 56962
41%
1932
Peräpohjola — Kemijärvi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 11815
41%
1933
Satakunta — Nakkila
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
SKVR XII1 2815.
41%
1915
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 55409
41%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 55574
41%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 56324
41%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 56449
41%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 57723
41%
1932
Peräpohjola — Turtola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 83879
41%
1921
Uusimaa — Vehkalahti
Vuorisalo, Katri
JR 55406
41%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 55417
41%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 55589
41%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 55602
41%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 55701
41%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 55893
41%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 55292
40%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 55309
40%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 09024
40%
1921
Pohjois-Pohjanmaa — Kalajoki
Hongell, Aune
JR 56896
40%
1932
Peräpohjola — Kemijärvi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 58224
40%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 56849
40%
1932
Peräpohjola — Kemijärvi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 84451
40%
1962
Satakunta — Ruovesi
Ylämäkipää, Katri
JR 56696
40%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 41697
40%
1938
Etelä-Karjala — Hiitola
Mannonen, Ulla
JR 73089
40%
1935
Varsinais-Suomi — Uusikaupunki
Salokannel, Tyyne
JR 11119
40%
1932
Satakunta — Vesilahti
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15630
40%
1939
Satakunta — Vesilahti
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 50033
40%
1956
Etelä-Savo — Ristiina
Paavolainen, Oma Martti
JR 50060
40%
1956
Häme — Kuusankoski
Paavolainen, Oma Martti
JR 55360
40%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 55478
40%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 62703
40%
1951
Etelä-Savo — Mikkeli
Pöyhönen, Martti
JR 72980
40%
1935
Varsinais-Suomi — Uusikaupunki
Salokannel, Tyyne
JR 73437
40%
1938
Varsinais-Suomi — Uusikaupunki
Salokannel, Tyyne
JR 58243
40%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 58362
40%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 58424
40%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 58558
40%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 58640
40%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 2796.
40%
1915
Peräpohjola — Karunki
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 51314
40%
1911
Pohjois-Pohjanmaa — Paavola
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 55878
40%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 08141
39%
1904
Uusimaa — Pyhäjärvi Ul
Hemmi, K.
JR 42066
39%
1931
Satakunta — Mänttä
Mäntän kansakoulun oppilaat
JR 73035
39%
1935
Varsinais-Suomi — Uusikaupunki
Salokannel, Tyyne
JR 73123
39%
1935
Varsinais-Suomi — Uusikaupunki
Salokannel, Tyyne
JR 64449
39%
1968
Peräpohjola — Ranua
Railonsala, Artturi
JR 68691
39%
1929
Uusimaa — Anjala
Rytkönen, Ahti
JR 43998
39%
1913
Varsinais-Suomi — Uskela
Moision kansakoulu
JR 22375
39%
1936
Etelä-Savo — Mäntyharju
Karhu, J.
JR 22640
39%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 20678
39%
1937
Peräpohjola — Tervola
Kaakinen, Iikka
JR 57812
39%
1932
Peräpohjola — Turtola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 14263
39%
1939
Häme — Forssa
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14278
39%
1939
Satakunta — Nakkila
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15245
38%
1939
Etelä-Karjala — Viipuri
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 55816
38%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 20631
38%
1936
Kainuu — Säräisniemi
Kaakinen, Iikka
JR 22717
38%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 68074
38%
1934
Pohjois-Savo
Rönkä, Hilda
JR 43987
38%
1913
Varsinais-Suomi — Uskela
Moision kansakoulu
JR 57228
38%
1932
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 58349
38%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 2785.
38%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 55390
38%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 55431
38%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 55873
38%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 75725
38%
1935
Pohjois-Pohjanmaa — Muhos
Similä, Lyyli
JR 42883
38%
1912
Häme — Tammela
Mikkola, Edv.
JR 57641
38%
1932
Peräpohjola — Turtola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR VII3 4144.
38%
1908
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Impilahti
Härkönen, Jaakko
JR 56220
37%
1919
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 57713
37%
1932
Peräpohjola — Turtola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 58026
37%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 2790.
37%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 05415
37%
1917
Peräpohjola — Tornio
Haggrén, Helmi
JR 10637
37%
1932
Pohjois-Pohjanmaa — Oulu
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15834
37%
1939
Pohjois-Pohjanmaa — Oulu
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 55754
37%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 58066
37%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 58149
37%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 58332
37%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 58612
37%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 10590
37%
1932
Satakunta — Kangasala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 10732
37%
1932
Varsinais-Suomi — Turku
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13914
37%
1939
Satakunta — Kauvatsa
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13915
37%
1939
Satakunta — Kauvatsa
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15976
37%
1939
Varsinais-Suomi — Turku
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 46217
37%
1910
Satakunta — Noormarkku
Nurmi, Frans
JR 55058
37%
1913
Varsinais-Suomi — Kuusjoki
Pennanen, S.
JR 64439
37%
1968
Peräpohjola — Ranua
Railonsala, Artturi
JR 78521
37%
1914
Varsinais-Suomi — Salo
Tamminen, Vappu
JR 57916
37%
1932
Peräpohjola — Sodankylä
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 65532
36%
1968
Peräpohjola — Keminmaa
Railonsala, Artturi
JR 64914
36%
1968
Peräpohjola — Alatornio
Railonsala, Artturi
JR 55315
36%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 55451
36%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 49253
36%
1955
Etelä-Pohjanmaa — Kristiinankaupunki
Paavolainen, Oma Martti
JR 21450
36%
1914
Varsinais-Suomi — Uskela
Kallio, Niilo
JR 58577
36%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 21959
36%
1913
Etelä-Savo — Enonkoski
Kaltiala, J. P.
JR 55367
36%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 55371
36%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 16332
36%
1943
Varsinais-Suomi — Turku
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
SKVR XII1 2821.
36%
1915
Peräpohjola — Sodankylä
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 55052
36%
1913
Varsinais-Suomi — Kuusjoki
Pennanen, S.
JR 57194
36%
1932
Peräpohjola — Muonio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 57452
35%
1932
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 57795
35%
1932
Peräpohjola — Turtola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 55830
35%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 16478
35%
1943
Pohjois-Pohjanmaa — Kalajoki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 22369
35%
1936
Etelä-Savo — Mäntyharju
Karhu, J.
JR 64782
35%
1968
Peräpohjola — Alatornio
Railonsala, Artturi
JR 64443
35%
1968
Peräpohjola — Ranua
Railonsala, Artturi
JR 55971
35%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 80014
35%
1934
Etelä-Karjala — Kirvu
Tomminen, Väinö
JR 55841
35%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 55855
35%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 55862
35%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 55864
35%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 55900
35%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 55931
35%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 64435
35%
1968
Peräpohjola — Ranua
Railonsala, Artturi
JR 57093
34%
1932
Peräpohjola — Muonio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 64432
34%
1968
Peräpohjola — Ranua
Railonsala, Artturi
JR 66372
34%
1913
Varsinais-Suomi — Yläne
Rantasalo, Varma
JR 48688
34%
1936
Etelä-Savo — Virtasalmi
Paajanen, Lyyli
JR 41784
34%
1938
Etelä-Karjala — Kivennapa
Mannonen, Ulla
JR 73119
34%
1935
Varsinais-Suomi — Uusikaupunki
Salokannel, Tyyne
JR 76113
34%
1914
Varsinais-Suomi — Laitila
Sonkkila, Linda
JR 12516
34%
1933
Varsinais-Suomi — Uusikaupunki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14291
34%
1939
Varsinais-Suomi — Uusikaupunki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 22705
34%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 67466
34%
1904
Satakunta — Tottijärvi
Rekola, Jukka
JR 72985
34%
1935
Varsinais-Suomi — Uusikaupunki
Salokannel, Tyyne
JR 73052
34%
1935
Varsinais-Suomi — Uusikaupunki
Salokannel, Tyyne
JR 12341
33%
1933
Satakunta — Kauvatsa
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13912
33%
1939
Satakunta — Kauvatsa
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 50045
33%
1956
Uusimaa — Vihti
Paavolainen, Oma Martti
SKVR XII1 2811.
33%
1915
Peräpohjola — Turtola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 57775
33%
1932
Peräpohjola — Turtola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 23811
33%
1936
Etelä-Savo — Taipalsaari
Kaukonen, Katri
JR 15166
33%
1939
Kainuu — Kajaani
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 55413
33%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 55629
33%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 22243
33%
1935
Varsinais-Suomi — Halikko
Kantola, Kaisa
JR 12342
33%
1933
Satakunta — Kauvatsa
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12343
33%
1933
Satakunta — Kauvatsa
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12344
33%
1933
Satakunta — Kauvatsa
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 80116
33%
1935
Etelä-Pohjanmaa — Laihia
Torsti, E. H.
JR 36620
33%
1893
Satakunta — Pori
Laine, T. V.
JR 14894
33%
1939
Satakunta — Tampere
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 56287
33%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 57323
32%
1932
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 12844
32%
1933
Satakunta — Messukylä
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 57252
32%
1932
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 11837
32%
1933
Satakunta — Punkalaidun
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 22964
32%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 55646
32%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 12448
32%
1933
Satakunta — Kauvatsa
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 64436
31%
1968
Peräpohjola — Ranua
Railonsala, Artturi
JR 11161
31%
1932
Satakunta — Virrat
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11191
31%
1932
Varsinais-Suomi — Paimio
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12248
31%
1933
Satakunta — Kiikoinen
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13820
31%
1939
Satakunta — Kiikoinen
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14692
31%
1939
Satakunta — Virrat
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 49390
31%
1955
Etelä-Savo — Rantasalmi
Paavolainen, Oma Martti
JR 50097
31%
1956
Uusimaa — Vihti
Paavolainen, Oma Martti
JR 55303
31%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 72965
31%
1935
Varsinais-Suomi — Uusikaupunki
Salokannel, Tyyne
JR 82540
31%
1918
Uusimaa
Velho, Osku
JR 10854
31%
1932
Satakunta — Tampere
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 65529
31%
1968
Peräpohjola — Keminmaa
Railonsala, Artturi
JR 63674
31%
1939
Satakunta — Nokia
Railonsala, Artturi
JR 55562
31%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 12845
31%
1933
Satakunta — Messukylä
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13412
31%
1939
Satakunta — Messukylä
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 55807
30%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 58585
30%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 65125
30%
1968
Peräpohjola — Karunki
Railonsala, Artturi
JR 74905
30%
1936
Etelä-Savo — Savonlinna
Seppänen, Aleks.
SKVR XII1 2797.
30%
1915
Peräpohjola — Karunki
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 12449
30%
1933
Satakunta — Kauvatsa
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13913
30%
1939
Satakunta — Kauvatsa
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 10444
30%
1932
Satakunta — Pori
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 73281
29%
1935
Etelä-Pohjanmaa — Kauhava
Salokannel, Tyyne
JR 55350
29%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 11816
29%
1933
Satakunta — Nakkila
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12446
29%
1933
Satakunta — Ruovesi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12633
29%
1933
Satakunta — Tampere
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12957
29%
1933
Satakunta — Tampere
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13637
29%
1939
Satakunta — Tampere
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15470
29%
1939
Satakunta — Ruovesi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15472
29%
1939
Satakunta — Kauvatsa
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 47026
29%
1926
Häme — Kuusankoski
Okkola, T. E.
JR 56653
29%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 81817
29%
1914
Varsinais-Suomi — Yläne
Vahlberg, K.
JR 55552
28%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 14553
28%
1939
Satakunta — Punkalaidun
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 16135
28%
1943
Varsinais-Suomi — Turku
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
SKVR XII1 2781.
28%
1933
Kainuu — Kajaani
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11679
28%
1933
Kainuu — Kajaani
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 64784
28%
1968
Peräpohjola — Alatornio
Railonsala, Artturi
SKVR XII2 8336.
28%
1897
Pohjois-Pohjanmaa — Oulu
Kenttämaa, Matti
JR 13411
28%
1939
Satakunta — Messukylä
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 82880
28%
1940
Pohjois-Pohjanmaa — Hailuoto
Virkkunen, Aili
JR 13013
27%
1933
Satakunta — Kangasala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13506
27%
1939
Satakunta — Kangasala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 73004
27%
1935
Varsinais-Suomi — Uusikaupunki
Salokannel, Tyyne
JR 64450
27%
1968
Peräpohjola — Ranua
Railonsala, Artturi
JR 15471
27%
1939
Satakunta — Kauvatsa
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 65128
27%
1968
Peräpohjola — Karunki
Railonsala, Artturi
JR 16812
27%
1944
Satakunta — Orivesi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 57178
26%
1932
Peräpohjola — Muonio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 47182
26%
1926
Satakunta — Harjavalta
Okkola, T. E.
SKVR XIII3 7644.
26%
1930
Etelä-Karjala — Viipuri mlk
Viipurin suomalaisen lyseon konventti
JR 57553
26%
1932
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 10548
26%
1932
Satakunta — Kangasala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 49039
26%
1954
Pohjois-Pohjanmaa — Kalajoki
Paavolainen, Oma Martti
JR 14276
25%
1939
Satakunta — Nakkila
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14708
25%
1939
Satakunta — Pori
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 55093
24%
1913
Varsinais-Suomi — Kuusjoki
Pennanen, S.
SKVR XII1 3006.
24%
1915
Peräpohjola — Kemijärvi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 64785
24%
1968
Peräpohjola — Alatornio
Railonsala, Artturi
JR 73088
23%
1935
Varsinais-Suomi — Uusikaupunki
Salokannel, Tyyne
JR 14367
23%
1939
Satakunta — Tampere
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15814
23%
1939
Satakunta — Sahalahti
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 64442
22%
1968
Peräpohjola — Ranua
Railonsala, Artturi
JR 64444
22%
1968
Peräpohjola — Ranua
Railonsala, Artturi
JR 65129
20%
1968
Peräpohjola — Karunki
Railonsala, Artturi
JR 47435
15%
1926
Keski-Suomi — Viitasaari
Okkola, T. E.