JR 11774
100%
1933
Satakunta — Nakkila
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15772
89%
1939
Häme — Urjala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
SKVR VII3 4152.
87%
1910
Pohjois-Karjala — Kaavi
Kallio, Niilo
JR 11639
84%
1933
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13397
84%
1939
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 28352
84%
1935
Häme — Hattula
Koskinen, Toivo
JR 49258
83%
1955
Etelä-Pohjanmaa — Kurikka
Paavolainen, Oma Martti
JR 49886
83%
1955
Häme — Iitti
Paavolainen, Oma Martti
JR 40299
83%
1915
Uusimaa — Mäntsälä
Louhe, Lempi
SKVR XII1 2822.
82%
1915
Peräpohjola — Sodankylä
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 11977
82%
1933
Varsinais-Suomi — Turku
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13560
82%
1939
Varsinais-Suomi — Turku
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11780
81%
1933
Satakunta — Nakkila
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14386
81%
1939
Satakunta — Nakkila
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12846
81%
1933
Satakunta — Tampere
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13413
81%
1939
Satakunta — Tampere
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 43940
81%
1913
Varsinais-Suomi — Uskela
Moision kansakoulu
JR 12932
81%
1933
Satakunta — Kiikka
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13704
81%
1939
Satakunta — Kiikka
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 81096
81%
1912
Häme — Hattula
Tuomarila, Kalle
JR 12815
80%
1933
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 10772
80%
1932
Uusimaa — Helsinki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11939
80%
1933
Satakunta — Rauma
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12976
80%
1933
Häme — Loppi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13453
80%
1939
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13624
80%
1939
Häme — Loppi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14189
80%
1939
Uusimaa — Helsinki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14950
80%
1939
Häme — Pälkäne
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15183
80%
1939
Satakunta — Rauma
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15445
80%
1939
Häme — Tyrväntö
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15827
80%
1939
Häme — Koski Hl
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 56868
79%
1932
Peräpohjola — Kemijärvi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 21004
79%
1909
Varsinais-Suomi — Uskela
Kallio, Ilmari
JR 21352
79%
1914
Varsinais-Suomi — Salo
Kallio, Niilo
JR 21375
79%
1914
Varsinais-Suomi — Uskela
Kallio, Niilo
JR 21412
79%
1914
Varsinais-Suomi — Salo
Kallio, Niilo
JR 21472
79%
1914
Varsinais-Suomi — Salo
Kallio, Niilo
JR 43671
79%
1913
Varsinais-Suomi — Uskela
Moision kansakoulu
JR 44095
79%
1913
Varsinais-Suomi — Uskela
Moision kansakoulu
JR 10756
78%
1932
Satakunta — Pori
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14665
78%
1939
Satakunta — Pori
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 09284
78%
1934
Satakunta — Ulvila
Huhtala, Hilkka
SKVR VII3 4151.
78%
1906
Pohjois-Karjala — Polvijärvi
Hyvärinen, E. J.
JR 21432
78%
1914
Varsinais-Suomi — Uskela
Kallio, Niilo
JR 16200
78%
1943
Satakunta — Rauma
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 49387
77%
1955
Satakunta — Pori
Paavolainen, Oma Martti
JR 56589
77%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 11616
77%
1933
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13358
77%
1939
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 72796
77%
1914
Häme — Hattula
Salo, Aukusti
JR 72803
77%
1914
Häme — Hattula
Salo, Aukusti
JR 21364
77%
1914
Varsinais-Suomi — Uskela
Kallio, Niilo
JR 11976
76%
1933
Varsinais-Suomi — Turku
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12069
76%
1933
Uusimaa — Hyvinkää
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13559
76%
1939
Varsinais-Suomi — Turku
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 72769
76%
1914
Häme — Hattula
Salo, Aukusti
JR 10869
76%
1932
Satakunta — Rauma
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14910
76%
1939
Satakunta — Rauma
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11035
76%
1932
Häme — Urjala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 43774
76%
1913
Varsinais-Suomi — Uskela
Moision kansakoulu
JR 56378
76%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 44038
75%
1913
Varsinais-Suomi — Uskela
Moision kansakoulu
JR 44120
75%
1913
Varsinais-Suomi — Uskela
Moision kansakoulu
JR 55038
75%
1913
Varsinais-Suomi — Kuusjoki
Pennanen, S.
JR 12920
75%
1933
Häme — Tyrväntö
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 49423
75%
1955
Satakunta — Pori
Paavolainen, Oma Martti
JR 00016
74%
1962
Uusimaa — Helsingin pitäjä
Aalto, Anna-Liisa
JR 00037
74%
1962
Uusimaa — Helsingin pitäjä
Aalto, Anna-Liisa
JR 00053
74%
1962
Uusimaa — Helsingin pitäjä
Aalto, Anna-Liisa
JR 00070
74%
1962
Uusimaa — Helsingin pitäjä
Aalto, Anna-Liisa
JR 00083
74%
1962
Uusimaa — Helsingin pitäjä
Aalto, Anna-Liisa
JR 00090
74%
1962
Uusimaa — Helsingin pitäjä
Aalto, Anna-Liisa
JR 50085
74%
1956
Uusimaa — Kotka
Paavolainen, Oma Martti
JR 50123
74%
1956
Häme — Riihimäki
Paavolainen, Oma Martti
JR 50154
74%
1956
Häme — Somero
Paavolainen, Oma Martti
JR 62693
74%
1950
Uusimaa — Kotka
Pöyhönen, Martti
JR 70568
74%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 70631
74%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 70674
74%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 70730
74%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
SKVR XII1 2800.
74%
1915
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 48963
74%
1954
Uusimaa — Helsinki
Paavolainen, Oma Martti
JR 46440
74%
1922
Varsinais-Suomi — Uskela
Nyyrikki, Ella
JR 26193
74%
1962
Häme — Hämeenlinna
Kivi, Meri
JR 03545
74%
1932
Uusimaa — Helsinki
Enäjärvi-Haavio, Elsa
JR 10540
74%
1932
Keski-Suomi — Vesanto
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 10569
74%
1932
Häme — Lahti
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 10578
74%
1932
Uusimaa — Lohja
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 10828
74%
1932
Häme — Asikkala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 10841
74%
1932
Uusimaa — Mäntsälä
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 10959
74%
1932
Etelä-Savo — Joroinen
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11001
74%
1932
Uusimaa — Hyvinkää
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11229
74%
1932
Etelä-Karjala — Viipuri
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14108
74%
1939
Uusimaa — Mäntsälä
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14167
74%
1939
Keski-Suomi — Vesanto
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14177
74%
1939
Uusimaa — Lohja
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14687
74%
1939
Uusimaa — Hyvinkää
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14875
74%
1939
Etelä-Karjala — Viipuri
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15379
74%
1939
Häme — Lahti
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15715
74%
1939
Etelä-Savo — Joroinen
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15905
74%
1939
Häme — Asikkala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 46354
74%
1915
Uusimaa — Sammatti
Nyberg, Väinö ja Ylänne, Yrjö
SKVR XII1 2803.
73%
1915
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 43882
73%
1913
Varsinais-Suomi — Uskela
Moision kansakoulu
JR 10505
73%
1932
Häme — Koski Hl
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 72765
73%
1914
Häme — Hattula
Salo, Aukusti
JR 43616
73%
1913
Varsinais-Suomi — Uskela
Moision kansakoulu
JR 11305
73%
1932
Satakunta — Kangasala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15656
73%
1939
Satakunta — Kangasala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15570
73%
1939
Uusimaa — Hyvinkää
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 72702
73%
1912
Häme — Hattula
Salo, Aukusti
JR 15281
72%
1939
Uusimaa — Hyvinkää
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 56392
72%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 11075
72%
1932
Uusimaa — Hyvinkää
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 44064
72%
1913
Varsinais-Suomi — Uskela
Moision kansakoulu
JR 11531
72%
1933
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 49456
72%
1955
Etelä-Pohjanmaa — Siipyy
Paavolainen, Oma Martti
JR 44726
71%
1914
Varsinais-Suomi — Perniö
Myrsky, Vilho
JR 72846
71%
1914
Häme — Hattula
Salo, Aukusti
JR 04948
70%
1934
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Salmi
Haavio, Martti
JR 10794
70%
1932
Varsinais-Suomi — Laitila
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 10987
70%
1932
Häme — Janakkala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11728
70%
1933
Häme — Kuusankoski
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14071
70%
1939
Varsinais-Suomi — Laitila
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15012
70%
1939
Häme — Kuusankoski
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15855
70%
1939
Häme — Janakkala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15867
70%
1939
Varsinais-Suomi — Parainen
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 28041
70%
1914
Varsinais-Suomi — Salo
Koskenpää, Martta
JR 43589
70%
1910
Satakunta — Punkalaidun
Moisio, Hilja
JR 43756
70%
1913
Varsinais-Suomi — Uskela
Moision kansakoulu
JR 46210
70%
1910
Satakunta — Eurajoki
Nurmi, Frans
JR 47514
70%
1926
Varsinais-Suomi — Kemiö
Okkola, T. E.
JR 49603
70%
1956
Uusimaa — Helsingin pitäjä
Paavolainen, Oma Martti
JR 55800
70%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 11281
70%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14664
70%
1939
Satakunta — Pori
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14110
70%
1939
Häme — Lahti
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 39648
70%
1915
Uusimaa — Tuusula
Lindstedt, Armas
JR 49733
69%
1956
Etelä-Karjala — Ylämaa
Paavolainen, Oma Martti
JR 51195
69%
1909
Etelä-Karjala — Kaukola
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 81771
69%
1911
Häme — Janakkala
Vaara, V. B.
JR 69218
69%
1920
Häme — Hattula
Saarento, Iina
JR 51763
69%
1930
Etelä-Pohjanmaa — Ylihärmä
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 00032
69%
1962
Uusimaa — Helsingin pitäjä
Aalto, Anna-Liisa
JR 40720
69%
1932
Etelä-Pohjanmaa — Lehtimäki
Luukko, F. A.
JR 21157
69%
1910
Varsinais-Suomi — Uskela
Kallio, Ilmari
JR 43957
68%
1913
Varsinais-Suomi — Uskela
Moision kansakoulu
JR 12112
68%
1933
Häme — Pälkäne
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12719
68%
1933
Häme — Hollola
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 56568
68%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 12020
68%
1933
Häme — Tuulos
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 49847
68%
1956
Häme — Sääksmäki
Paavolainen, Oma Martti
JR 55345
68%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 55956
68%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 56314
68%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 14014
67%
1939
Satakunta — Nakkila
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
SKVR XII1 2816.
67%
1915
Peräpohjola — Kemijärvi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 21334
67%
1914
Varsinais-Suomi — Salo
Kallio, Niilo
JR 00056
67%
1962
Uusimaa — Helsingin pitäjä
Aalto, Anna-Liisa
JR 44143
67%
1913
Varsinais-Suomi — Uskela
Moision kansakoulu
JR 12701
67%
1933
Häme — Janakkala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14445
67%
1939
Häme — Janakkala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 10325
67%
1925
Häme — Orimattila
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11344
67%
1932
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 22770
67%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 10755
66%
1932
Satakunta — Pori
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14975
66%
1939
Uusimaa — Mäntsälä
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 17426
66%
1924
Varsinais-Suomi — Piikkiö
Häyrinen, Kalle
JR 51220
66%
1909
Etelä-Karjala — Sakkola
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 73501
66%
1944
Häme — Janakkala
Salokannel, Tyyne
JR 55092
66%
1913
Varsinais-Suomi — Kuusjoki
Pennanen, S.
JR 10697
66%
1932
Häme — Riihimäki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15891
66%
1939
Häme — Riihimäki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
SKVR XII1 2817.
66%
1920
Peräpohjola — Kemijärvi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 76732
66%
1922
Etelä-Karjala — Virolahti
Syrjänen, Rauha
JR 07702
66%
1964
Häme — Kalvola
Helenius, Leena
JR 47926
66%
1932
Uusimaa — Vihti
Ollila, Reino
JR 21394
65%
1914
Varsinais-Suomi — Uskela
Kallio, Niilo
JR 12193
65%
1933
Satakunta — Kokemäki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13750
65%
1939
Satakunta — Kokemäki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 56267
65%
1919
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 43926
65%
1913
Varsinais-Suomi — Uskela
Moision kansakoulu
JR 35126
65%
1922
Uusimaa — Nurmijärvi
Lahden kansanopiston oppilaat,
JR 10512
65%
1932
Pohjois-Karjala — Rääkkylä
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14049
65%
1939
Pohjois-Karjala — Rääkkylä
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 43685
65%
1913
Varsinais-Suomi — Uskela
Moision kansakoulu
JR 55788
65%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 72787
65%
1914
Häme — Hattula
Salo, Aukusti
JR 16410
64%
1943
Satakunta — Nokia
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 22557
64%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 10134
64%
1925
Satakunta — Ahlainen
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 73089
64%
1935
Varsinais-Suomi — Uusikaupunki
Salokannel, Tyyne
JR 72980
64%
1935
Varsinais-Suomi — Uusikaupunki
Salokannel, Tyyne
JR 73437
64%
1938
Varsinais-Suomi — Uusikaupunki
Salokannel, Tyyne
JR 15608
64%
1939
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 56580
64%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 10549
64%
1932
Satakunta — Sahalahti
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 48924
64%
1954
Häme — Heinola mlk
Paavolainen, Oma Martti
JR 73035
64%
1935
Varsinais-Suomi — Uusikaupunki
Salokannel, Tyyne
JR 73123
64%
1935
Varsinais-Suomi — Uusikaupunki
Salokannel, Tyyne
JR 44109
64%
1913
Varsinais-Suomi — Uskela
Moision kansakoulu
JR 08995
64%
1962
Häme — Heinola mlk
Holstila, Liisa
JR 15749
64%
1939
Keski-Suomi — Saarijärvi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 44448
64%
1909
Etelä-Pohjanmaa — Lehtimäki
Murtomäki, Kalle
JR 23208
63%
1936
Pohjois-Savo — Kuopio
Karhu, Lyyli
JR 11594
63%
1933
Etelä-Savo — Heinävesi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 16314
63%
1943
Pohjois-Savo — Kuopio
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11492
63%
1933
Uusimaa — Mäntsälä
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 17088
63%
1912
Varsinais-Suomi — Vehmaa
Hänninen, Laina
JR 21202
63%
1927
Satakunta — Kokemäki
Kallio, Kaarlo
JR 11023
63%
1932
Uusimaa — Elimäki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11086
63%
1932
Häme — Kuorevesi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11105
63%
1932
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11260
63%
1932
Uusimaa — Helsinki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11493
63%
1933
Uusimaa — Mäntsälä
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12089
63%
1933
Uusimaa — Lohja
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12206
63%
1933
Häme — Lahti
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12598
63%
1933
Häme — Lahti
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13469
63%
1939
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13762
63%
1939
Häme — Lahti
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14768
63%
1939
Uusimaa — Elimäki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14828
63%
1939
Häme — Kuorevesi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14976
63%
1939
Uusimaa — Mäntsälä
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15261
63%
1939
Uusimaa — Lohja
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15954
63%
1939
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 35138
63%
1935
Häme — Lahti
Lahden kansanopiston oppilaat,
JR 83860
63%
1922
Uusimaa — Helsinki
Vuorio, Toini
JR 21005
63%
1909
Varsinais-Suomi — Uskela
Kallio, Ilmari
JR 43717
63%
1913
Varsinais-Suomi — Uskela
Moision kansakoulu
JR 03831
63%
1957
Etelä-Pohjanmaa — Lappajärvi
Etelä-Pohjanmaan Nuorisoseura; Laitinen, Nikolai
JR 56185
63%
1919
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 67840
63%
1921
Etelä-Savo — Sääminki
Rissanen, Santeri
JR 21550
63%
1920
Satakunta — Lavia
Kallio, Saima
JR 16881
62%
1944
Häme — Orimattila
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 10466
62%
1932
Häme — Riihimäki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 43806
62%
1913
Varsinais-Suomi — Uskela
Moision kansakoulu
JR 28203
62%
1930
Uusimaa — Helsinki
Koskimies, A. V.
JR 55376
62%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 48971
62%
1954
Uusimaa — Helsinki
Paavolainen, Oma Martti
JR 49021
62%
1954
Etelä-Pohjanmaa — Kokkola
Paavolainen, Oma Martti
JR 49465
62%
1955
Keski-Suomi — Suolahti
Paavolainen, Oma Martti
JR 70379
61%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 14264
61%
1939
Häme — Forssa
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 22816
61%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 43648
61%
1913
Varsinais-Suomi — Uskela
Moision kansakoulu
JR 12751
61%
1933
Häme — Toijala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14588
61%
1939
Häme — Toijala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 22526
61%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 22593
61%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 22645
61%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 49057
61%
1955
Uusimaa — Anjala
Paavolainen, Oma Martti
JR 70041
61%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 83308
61%
1964
Etelä-Karjala — Rautu
Virtanen, Leea
JR 14444
61%
1939
Etelä-Karjala — Rautu
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 49445
60%
1955
Satakunta — Siikainen
Paavolainen, Oma Martti
JR 56678
60%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 80038
60%
1933
Pohjois-Pohjanmaa — Yli-Ii
Tornion alakouluseminaari
JR 15134
60%
1939
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 44439
60%
1909
Etelä-Pohjanmaa — Lehtimäki
Murtomäki, Kalle
JR 22265
60%
1935
Varsinais-Suomi — Halikko
Kantola, Kaisa
JR 12566
60%
1933
Häme — Janakkala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15421
60%
1939
Häme — Janakkala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 40333
60%
1915
Satakunta — Tampere
Loukola, Ludvig
JR 11416
60%
1933
Häme — Forssa
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 46435
60%
1922
Varsinais-Suomi — Uskela
Nyyrikki, Ella
JR 12814
60%
1933
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 22569
60%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 15070
60%
1939
Häme — Hollola
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 16023
59%
1943
Häme — Tuulos
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 70190
59%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 70335
59%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
SKVR XII1 2786.
59%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 2801.
59%
1915
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 56088
59%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 15669
59%
1939
Uusimaa — Helsinki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
SKVR XII1 2807.
59%
1915
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 65476
59%
1968
Peräpohjola — Keminmaa
Railonsala, Artturi
JR 12700
59%
1933
Etelä-Karjala — Rautu
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 56300
59%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 11270
59%
1932
Häme — Vanaja
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11716
59%
1933
Satakunta — Keikyä
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13340
59%
1939
Häme — Riihimäki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13801
59%
1939
Satakunta — Keikyä
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14636
59%
1939
Etelä-Savo — Heinävesi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14817
59%
1939
Häme — Vanaja
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 51175
59%
1909
Etelä-Karjala — Antrea
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 75658
58%
1937
Uusimaa — Porvoo
Silvennoinen, Vieno
JR 17346
58%
1907
Häme — Hollola
Heporauta, F. A.
JR 69609
58%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 14034
58%
1939
Häme — Riihimäki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 22512
58%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 22754
58%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 31483
58%
1924
Etelä-Savo — Lappee
Kärävä, Aug.
JR 82919
58%
1963
Etelä-Karjala — Muolaa
Virolainen, Aatu
JR 43862
58%
1913
Varsinais-Suomi — Uskela
Moision kansakoulu
SKVR XII1 2788.
58%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 22610
58%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 10975
58%
1932
Satakunta — Teisko
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15581
58%
1939
Satakunta — Teisko
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 22732
58%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 22746
58%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 22808
58%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 22849
58%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 22950
58%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 22975
58%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 22995
58%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 04947
58%
1934
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Salmi
Haavio, Martti
JR 11573
58%
1933
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14236
58%
1939
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 49348
58%
1955
Satakunta — Multia
Paavolainen, Oma Martti
JR 49791
58%
1956
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Suistamo
Paavolainen, Oma Martti
JR 66556
58%
1946
Pohjois-Savo — Tuusniemi
Räsänen, Otto
JR 70007
58%
1932
Keski-Suomi — Pylkönmäki
Saarijärven yhteiskoulu
JR 70434
58%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 11952
58%
1933
Varsinais-Suomi — Perniö
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
SKVR XII1 2783.
57%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 2787.
57%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 2793.
57%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 2794.
57%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 10299
57%
1925
Satakunta — Tampere
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 55420
57%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 55537
57%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 58180
57%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 64783
57%
1968
Peräpohjola — Alatornio
Railonsala, Artturi
JR 56040
57%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 55319
57%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 47930
57%
1932
Uusimaa — Vihti
Ollila, Reino
JR 70618
57%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 12019
57%
1933
Häme — Tuulos
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 09255
57%
1936
Etelä-Pohjanmaa — Halsua
Hotakainen, Eino
JR 16516
57%
1943
Etelä-Karjala — Kirvu
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 40739
57%
1932
Etelä-Pohjanmaa — Kaustinen
Luukko, F. A.
JR 62717
57%
1950
Etelä-Savo — Mikkeli
Pöyhönen, Martti
SKVR XII1 2784.
57%
1920
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 10732
57%
1932
Varsinais-Suomi — Turku
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13914
57%
1939
Satakunta — Kauvatsa
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13915
57%
1939
Satakunta — Kauvatsa
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15976
57%
1939
Varsinais-Suomi — Turku
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 42066
57%
1931
Satakunta — Mänttä
Mäntän kansakoulun oppilaat
JR 46217
57%
1910
Satakunta — Noormarkku
Nurmi, Frans
JR 55058
57%
1913
Varsinais-Suomi — Kuusjoki
Pennanen, S.
JR 55360
57%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 55478
57%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 64441
56%
1968
Peräpohjola — Ranua
Railonsala, Artturi
JR 82786
56%
1920
Uusimaa — Tuusula
Vikström, Rauha
JR 11417
56%
1933
Häme — Forssa
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12885
56%
1933
Häme — Riihimäki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 56255
56%
1919
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 56261
56%
1919
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 56599
56%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 12006
56%
1933
Etelä-Pohjanmaa — Ylistaro
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 47962
56%
1932
Uusimaa — Nurmijärvi
Ollila, Reino
JR 56857
56%
1932
Peräpohjola — Kemijärvi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 72744
56%
1914
Häme — Hattula
Salo, Aukusti
JR 55052
56%
1913
Varsinais-Suomi — Kuusjoki
Pennanen, S.
JR 49672
56%
1956
Etelä-Savo — Lappeenranta
Paavolainen, Oma Martti
JR 49302
56%
1955
Satakunta — Merikarvia
Paavolainen, Oma Martti
JR 22670
56%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 65124
56%
1968
Peräpohjola — Karunki
Railonsala, Artturi
JR 71110
56%
1913
Varsinais-Suomi — Muurla
Saariluoma, Vilho
JR 11382
55%
1933
Häme — Asikkala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14479
55%
1939
Häme — Asikkala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
SKVR VII3 4142.
55%
1924
Pohjois-Karjala — Kiihtelysvaara
Niittylahden kansanopisto
JR 43998
55%
1913
Varsinais-Suomi — Uskela
Moision kansakoulu
JR 22622
55%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 10941
55%
1932
Etelä-Savo — Pieksämäki mlk
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15244
55%
1939
Etelä-Savo — Pieksämäki mlk
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11326
55%
1932
Etelä-Pohjanmaa — Kauhajoki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15731
55%
1939
Etelä-Pohjanmaa — Kauhajoki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 68629
55%
1925
Pohjois-Savo — Maaninka
Rytkönen, Ahti
JR 12516
55%
1933
Varsinais-Suomi — Uusikaupunki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14291
55%
1939
Varsinais-Suomi — Uusikaupunki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11461
55%
1933
Uusimaa — Helsinki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11578
55%
1933
Uusimaa — Mäntsälä
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13537
55%
1939
Uusimaa — Mäntsälä
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15250
55%
1939
Uusimaa — Helsinki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 51247
55%
1909
Etelä-Karjala — Heinjoki
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 21450
55%
1914
Varsinais-Suomi — Uskela
Kallio, Niilo
JR 16613
55%
1944
Etelä-Karjala — Johannes
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 10498
55%
1932
Varsinais-Suomi — Perniö
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 10680
55%
1932
Varsinais-Suomi — Paattinen
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 10810
55%
1932
Varsinais-Suomi — Perniö
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12070
55%
1933
Uusimaa — Hyvinkää
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12249
55%
1933
Satakunta — Kiikoinen
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14119
55%
1939
Varsinais-Suomi — Perniö
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14738
55%
1939
Varsinais-Suomi — Paattinen
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15282
55%
1939
Uusimaa — Hyvinkää
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15879
55%
1939
Varsinais-Suomi — Perniö
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
SKVR VII3 4143.
55%
1908
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Impilahti
Härkönen, Jaakko
JR 11319
55%
1932
Häme — Kalvola
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15712
55%
1939
Häme — Kalvola
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 47565
55%
1926
Häme — Hattula
Okkola, T. E.
JR 57414
55%
1932
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 65980
55%
1953
Keski-Suomi — Saarijärvi
Rantanen, Saimi
JR 17374
55%
1907
Etelä-Savo — Puumala
Heporauta, F. A.
JR 72985
55%
1935
Varsinais-Suomi — Uusikaupunki
Salokannel, Tyyne
JR 73052
55%
1935
Varsinais-Suomi — Uusikaupunki
Salokannel, Tyyne
JR 15318
55%
1939
Häme — Tuulos
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11953
54%
1933
Varsinais-Suomi — Perniö
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13669
54%
1939
Varsinais-Suomi — Perniö
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11666
54%
1933
Häme — Jämsä
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14355
54%
1939
Häme — Jämsä
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 26385
54%
1920
Etelä-Savo — Savitaipale
Kohonen, Anni
JR 11836
54%
1933
Satakunta — Punkalaidun
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14552
54%
1939
Satakunta — Punkalaidun
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 31460
54%
1924
Etelä-Savo — Lappee
Kärävä, Aug.
JR 56962
54%
1932
Peräpohjola — Kemijärvi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 15300
54%
1939
Etelä-Pohjanmaa — Ylistaro
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 70301
54%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 56065
54%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 00064
54%
1962
Uusimaa — Helsingin pitäjä
Aalto, Anna-Liisa
JR 12341
54%
1933
Satakunta — Kauvatsa
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13912
54%
1939
Satakunta — Kauvatsa
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 50045
54%
1956
Uusimaa — Vihti
Paavolainen, Oma Martti
JR 19121
54%
1914
Varsinais-Suomi — Pertteli
Jansen, Alma
JR 11254
53%
1932
Varsinais-Suomi — Vahto
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15798
53%
1939
Varsinais-Suomi — Vahto
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 49076
53%
1955
Satakunta — Eurajoki
Paavolainen, Oma Martti
JR 12398
53%
1933
Etelä-Karjala — Miehikkälä
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13967
53%
1939
Etelä-Karjala — Miehikkälä
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 58290
53%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 56007
53%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 56651
53%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 57630
53%
1932
Peräpohjola — Turtola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 57803
53%
1932
Peräpohjola — Turtola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 58224
53%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 22890
53%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
SKVR VII3 4149.
53%
1910
Pohjois-Karjala — Kontiolahti
Lukkarinen, Juho
JR 78972
53%
1922
Keski-Suomi — Rautalampi
Tiitinen, Aili
JR 55923
53%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 69911
53%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 11228
53%
1932
Etelä-Karjala — Viipuri
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14874
53%
1939
Etelä-Karjala — Viipuri
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 49826
53%
1956
Pohjois-Savo — Riistavesi
Paavolainen, Oma Martti
JR 57093
53%
1932
Peräpohjola — Muonio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 81841
53%
1966
Etelä-Karjala — Viipuri
Vaittinen, Alina
JR 10482
53%
1932
Etelä-Savo — Mikkeli mlk
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14024
53%
1939
Etelä-Savo — Mikkeli mlk
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 64440
53%
1968
Peräpohjola — Ranua
Railonsala, Artturi
SKVR VII3 4150.
53%
1924
Pohjois-Karjala — Kontiolahti
Niittylahden kansanopisto
JR 10491
53%
1932
Pohjois-Savo — Karttula
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14118
53%
1939
Pohjois-Savo — Karttula
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 10823
53%
1932
Varsinais-Suomi — Parainen
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 58243
53%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 58362
53%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 58424
53%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 58558
53%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 58640
53%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 66372
53%
1913
Varsinais-Suomi — Yläne
Rantasalo, Varma
JR 43987
53%
1913
Varsinais-Suomi — Uskela
Moision kansakoulu
JR 56205
52%
1919
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 83538
52%
1905
Satakunta — Nokia
Virtanen, Väinö
JR 64914
52%
1968
Peräpohjola — Alatornio
Railonsala, Artturi
JR 51232
52%
1909
Etelä-Karjala — Kivennapa
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 60415
52%
1913
Etelä-Karjala — Lavansaari
Porkka, Laina
JR 22375
52%
1936
Etelä-Savo — Mäntyharju
Karhu, J.
JR 22931
52%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 26132
52%
1928
Etelä-Pohjanmaa — Veteli
Kivelä, Iida
SKVR VII3 4145.
52%
1908
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Impilahti
Härkönen, Jaakko
JR 08336
52%
1955
Pohjois-Karjala — Nurmes
Hirvonen, Aino
JR 13277
52%
1939
Etelä-Savo — Haukivuori
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 70841
52%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
SKVR XII1 2824.
52%
1915
Peräpohjola — Sodankylä
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 56896
52%
1932
Peräpohjola — Kemijärvi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 78521
52%
1914
Varsinais-Suomi — Salo
Tamminen, Vappu
JR 68537
52%
1920
Häme — Hausjärvi
Ruusuvuori, Linda
JR 13821
51%
1939
Satakunta — Kiikoinen
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 46370
51%
1912
Satakunta — Hämeenkyrö
Nyberg, Viivi
JR 56468
51%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 23392
51%
1962
Pohjois-Karjala — Nurmes
Karjalainen, Elin
JR 56663
51%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 69651
51%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 12903
51%
1933
Satakunta — Nokia
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 56240
51%
1919
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 2804.
51%
1920
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 10870
51%
1932
Peräpohjola — Kemi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 55574
50%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 51202
50%
1909
Etelä-Karjala — Käkisalmi
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 76113
50%
1914
Varsinais-Suomi — Laitila
Sonkkila, Linda
JR 08862
50%
1910
Pohjois-Savo — Kuopio
Hoffrén, J.
JR 12989
50%
1933
Etelä-Pohjanmaa — Jalasjärvi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 66901
50%
1935
Etelä-Karjala — Räisälä
Räty, Tyyne
JR 81739
50%
1926
Etelä-Karjala — Johannes
Uuraan yhteiskoulun toverikunta
JR 55409
50%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 68143
50%
1904
Satakunta — Pori
Roosblom, V.
JR 57270
50%
1932
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 15650
50%
1939
Satakunta — Juupajoki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 55331
50%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 55589
50%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 55701
50%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 57964
50%
1932
Peräpohjola — Sodankylä
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 49278
50%
1955
Etelä-Pohjanmaa — Lapväärtti
Paavolainen, Oma Martti
JR 56636
49%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 22155
49%
1913
Pohjois-Savo — Kuopio
Kantele, Toini
JR 18389
49%
1934
Etelä-Karjala — Kurkijoki
Immonen, Katri
JR 10422
49%
1932
Satakunta — Tampere
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11062
49%
1932
Satakunta — Juupajoki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11145
49%
1932
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Sortavala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12207
49%
1933
Häme — Lahti
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13763
49%
1939
Häme — Lahti
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14056
49%
1939
Satakunta — Tampere
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14858
49%
1939
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Sortavala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 16227
49%
1943
None
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 32133
49%
1940
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Suistamo
Kärki, Frans
JR 61237
49%
1936
Pohjois-Savo — Tervo
Puranen, Anna
JR 82308
49%
1964
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Impilahti
Vanninen, Aino
JR 56461
49%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 11529
49%
1933
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14540
49%
1939
Uusimaa — Kymi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
SKVR XII1 2785.
49%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 51281
49%
1909
Etelä-Karjala — Viipuri
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 55390
49%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 55431
49%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 55873
49%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 14263
49%
1939
Häme — Forssa
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 57597
49%
1932
Peräpohjola — Tervola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 22243
49%
1935
Varsinais-Suomi — Halikko
Kantola, Kaisa
JR 11161
49%
1932
Satakunta — Virrat
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12248
49%
1933
Satakunta — Kiikoinen
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12343
49%
1933
Satakunta — Kauvatsa
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13820
49%
1939
Satakunta — Kiikoinen
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14692
49%
1939
Satakunta — Virrat
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14911
49%
1939
Peräpohjola — Kemi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 57194
49%
1932
Peräpohjola — Muonio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 57713
49%
1932
Peräpohjola — Turtola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 2805.
49%
1920
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 2813.
49%
1915
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 12090
49%
1933
Uusimaa — Lohja
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15262
49%
1939
Uusimaa — Lohja
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 23813
49%
1936
Etelä-Savo — Taipalsaari
Kaukonen, Katri
SKVR XII1 2790.
48%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 05415
48%
1917
Peräpohjola — Tornio
Haggrén, Helmi
JR 10637
48%
1932
Pohjois-Pohjanmaa — Oulu
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11191
48%
1932
Varsinais-Suomi — Paimio
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12342
48%
1933
Satakunta — Kauvatsa
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12344
48%
1933
Satakunta — Kauvatsa
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15834
48%
1939
Pohjois-Pohjanmaa — Oulu
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 49390
48%
1955
Etelä-Savo — Rantasalmi
Paavolainen, Oma Martti
JR 50097
48%
1956
Uusimaa — Vihti
Paavolainen, Oma Martti
JR 55303
48%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 55646
48%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 55754
48%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 58066
48%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 58149
48%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 58332
48%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 58612
48%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 72965
48%
1935
Varsinais-Suomi — Uusikaupunki
Salokannel, Tyyne
JR 40662
48%
1962
Uusimaa — Pusula
Lusenius, Ida
JR 58577
48%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 10916
48%
1932
Satakunta — Pori
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15689
48%
1939
Satakunta — Pori
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 49060
48%
1955
Pohjois-Karjala — Eno
Paavolainen, Oma Martti
JR 55942
48%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 11815
48%
1933
Satakunta — Nakkila
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 49838
48%
1956
Peräpohjola — Salla
Paavolainen, Oma Martti
JR 57620
48%
1932
Peräpohjola — Turtola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 81235
48%
1962
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Sortavala
Tuomola, Marjatta
JR 21620
48%
1909
Varsinais-Suomi — Kuusjoki
Kallio, V. J.
SKVR XII1 2823.
48%
1915
Peräpohjola — Sodankylä
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 22863
48%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
SKVR XII1 2820.
48%
1915
Peräpohjola — Muonio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 06947
48%
1938
Pohjois-Pohjanmaa — Oulu
Heikkilä, Heimo
JR 55438
48%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 57118
48%
1932
Peräpohjola — Muonio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 57660
48%
1932
Peräpohjola — Turtola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 57795
48%
1932
Peräpohjola — Turtola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 57831
48%
1932
Peräpohjola — Turtola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 58026
48%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 16296
48%
1943
Uusimaa — Helsinki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 51236
48%
1909
Etelä-Karjala — Muolaa
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 56226
48%
1919
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 22659
48%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 71083
48%
1913
Varsinais-Suomi — Perniö
Saariluoma, Vilho
JR 14602
47%
1939
Satakunta — Nokia
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15422
47%
1939
Häme — Janakkala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 40766
47%
1933
Etelä-Savo — Juva
Luukkonen, Kerttu
JR 47182
47%
1926
Satakunta — Harjavalta
Okkola, T. E.
JR 16142
47%
1943
Varsinais-Suomi — Turku
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 40795
47%
1922
Satakunta — Ruovesi
Luutonen, Ahto
SKVR XII1 2802.
47%
1920
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 56686
47%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 56618
47%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 57279
47%
1932
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 72832
46%
1914
Häme — Hattula
Salo, Aukusti
JR 51178
46%
1909
Etelä-Karjala — Räisälä
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 55602
46%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 22717
46%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 56532
46%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 14278
46%
1939
Satakunta — Nakkila
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 49041
46%
1954
Pohjois-Pohjanmaa — Kalajoki
Paavolainen, Oma Martti
JR 56669
46%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 64925
46%
1968
Peräpohjola — Alatornio
Railonsala, Artturi
JR 14894
46%
1939
Satakunta — Tampere
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 18849
45%
1911
Varsinais-Suomi — Askainen
Jaatinen, Jalmari
JR 22786
45%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 57791
45%
1932
Peräpohjola — Turtola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 49253
45%
1955
Etelä-Pohjanmaa — Kristiinankaupunki
Paavolainen, Oma Martti
JR 56324
45%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 81817
45%
1914
Varsinais-Suomi — Yläne
Vahlberg, K.
JR 10854
45%
1932
Satakunta — Tampere
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12797
45%
1933
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 51314
45%
1911
Pohjois-Pohjanmaa — Paavola
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 10942
45%
1932
Etelä-Karjala — Viipuri
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 16332
45%
1943
Varsinais-Suomi — Turku
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 49188
45%
1955
Etelä-Savo — Kangasniemi
Paavolainen, Oma Martti
JR 12844
45%
1933
Satakunta — Messukylä
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 51277
45%
1909
Etelä-Karjala — Johannes
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 58349
45%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 55417
45%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 2811.
45%
1915
Peräpohjola — Turtola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 04325
45%
1920
Keski-Suomi — Saarijärvi
Haapakoski, Elma
JR 69743
45%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 51197
45%
1909
Etelä-Karjala — Kaukola
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 00182
45%
1935
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Sortavala
Aalto, Sanni
JR 12130
44%
1933
Satakunta — Tottijärvi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14960
44%
1939
Satakunta — Tottijärvi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 75725
44%
1935
Pohjois-Pohjanmaa — Muhos
Similä, Lyyli
JR 57933
44%
1932
Peräpohjola — Sodankylä
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 22504
44%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 12845
44%
1933
Satakunta — Messukylä
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13412
44%
1939
Satakunta — Messukylä
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 56849
44%
1932
Peräpohjola — Kemijärvi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR VII3 4146.
44%
1908
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Impilahti
Härkönen, Jaakko
SKVR XII1 2792.
44%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 11061
44%
1932
Etelä-Karjala — Koivisto
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15678
44%
1939
Etelä-Karjala — Koivisto
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 49361
44%
1955
Pohjois-Karjala — Nurmes
Paavolainen, Oma Martti
JR 67903
44%
1936
Etelä-Karjala — Saari
Rissanen, Tyyne
JR 21966
44%
1913
Varsinais-Suomi — Naantali
Kaltiala, J. P.
JR 56220
44%
1919
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 16797
44%
1944
Pohjois-Savo — Suonenjoki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 35122
44%
1927
Häme — Janakkala
Lahden kansanopiston oppilaat,
JR 57257
44%
1932
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 04362
44%
1967
Pohjois-Pohjanmaa — Alavieska
Haarala, Anni
JR 55042
44%
1913
Varsinais-Suomi — Kuusjoki
Pennanen, S.
JR 55367
44%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 73119
44%
1935
Varsinais-Suomi — Uusikaupunki
Salokannel, Tyyne
JR 10047
44%
1964
Pohjois-Savo — Maaninka
Häiväläinen, Martta
JR 69029
44%
1935
Pohjois-Karjala — Pielisjärvi
Saarelainen, J. V.
JR 70798
44%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 13588
44%
1939
Etelä-Pohjanmaa — Jalasjärvi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
SKVR VII3 4147.
44%
1908
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Impilahti
Härkönen, Jaakko
SKVR VII3 4148.
44%
1908
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Impilahti
Härkönen, Jaakko
SKVR XII1 2799.
44%
1915
Peräpohjola — Tervola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 21619
44%
1909
Varsinais-Suomi — Kuusjoki
Kallio, V. J.
JR 22722
44%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 15136
44%
1939
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 44345
44%
1932
Etelä-Karjala — Kivennapa
Munne, Anna
JR 57382
44%
1932
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 55562
44%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 10444
43%
1932
Satakunta — Pori
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 43912
43%
1913
Varsinais-Suomi — Uskela
Moision kansakoulu
JR 47026
43%
1926
Häme — Kuusankoski
Okkola, T. E.
SKVR XII1 2812.
43%
1915
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 65477
43%
1968
Peräpohjola — Keminmaa
Railonsala, Artturi
JR 84451
43%
1962
Satakunta — Ruovesi
Ylämäkipää, Katri
JR 16390
43%
1943
None
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 28298
43%
1935
Pohjois-Savo — Leppävirta
Koskinen, Hannes
JR 12302
43%
1933
Etelä-Savo — Joutseno
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13874
43%
1939
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 22768
43%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 12662
43%
1933
Uusimaa — Kymi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 57151
43%
1932
Peräpohjola — Muonio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 58433
43%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 14163
43%
1939
Satakunta — Orivesi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 56287
43%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 12446
43%
1933
Satakunta — Ruovesi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12633
43%
1933
Satakunta — Tampere
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12957
43%
1933
Satakunta — Tampere
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13637
43%
1939
Satakunta — Tampere
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15470
43%
1939
Satakunta — Ruovesi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
SKVR XII1 2782.
43%
1915
Peräpohjola — Tornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 2791.
43%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 55247
43%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 58060
43%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 58129
43%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 58303
43%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 58513
43%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 58533
43%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 58674
43%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 58477
43%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 11119
43%
1932
Satakunta — Vesilahti
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15630
43%
1939
Satakunta — Vesilahti
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 50033
43%
1956
Etelä-Savo — Ristiina
Paavolainen, Oma Martti
JR 55816
43%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 49172
42%
1955
Etelä-Karjala — Jaakkima
Paavolainen, Oma Martti
JR 65475
42%
1968
Peräpohjola — Keminmaa
Railonsala, Artturi
JR 11816
42%
1933
Satakunta — Nakkila
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13013
42%
1933
Satakunta — Kangasala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13506
42%
1939
Satakunta — Kangasala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15472
42%
1939
Satakunta — Kauvatsa
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 73004
42%
1935
Varsinais-Suomi — Uusikaupunki
Salokannel, Tyyne
JR 80116
42%
1935
Etelä-Pohjanmaa — Laihia
Torsti, E. H.
JR 27175
42%
1957
Aunus — Vitele
Kontu, Mikko
JR 47247
42%
1926
Satakunta — Eurajoki
Okkola, T. E.
SKVR XII1 2789.
42%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 55947
42%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 58396
42%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 18416
42%
1966
Etelä-Karjala — Kurkijoki
Immonen, Toivo
JR 13468
42%
1939
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 55448
42%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 78492
42%
1916
Peräpohjola — Tornio
Tamelander, Sylvi
JR 05778
42%
1930
Keski-Inkeri
Haltsonen, Aatu
JR 50060
42%
1956
Häme — Kuusankoski
Paavolainen, Oma Martti
JR 14162
42%
1939
Satakunta — Kangasala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 57471
41%
1932
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 55629
41%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR VII3 4144.
41%
1908
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Impilahti
Härkönen, Jaakko
JR 70762
41%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
SKVR XII1 2810.
41%
1915
Peräpohjola — Turtola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 25576
41%
1913
Varsinais-Suomi — Rymättylä
Ketolainen, Eemil
JR 49554
41%
1955
Satakunta — Ylöjärvi
Paavolainen, Oma Martti
JR 57164
41%
1932
Peräpohjola — Muonio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 2814.
41%
1915
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 22579
41%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 13913
41%
1939
Satakunta — Kauvatsa
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 42176
41%
1913
Satakunta — Ruovesi
Marjanen, Vilho
SKVR XII1 2782 α.
41%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 55236
41%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 55265
41%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 57379
41%
1932
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 20934
40%
1913
Satakunta — Tampere; Häme — Akaa
Kalliala, Lauri
JR 57826
40%
1932
Peräpohjola — Turtola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 57506
40%
1932
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 55315
40%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 22640
40%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 50729
40%
1911
Häme — Iitti
Pasila, Niilo
JR 21542
40%
1893
Etelä-Karjala — Muolaa
Kallio, Pekka
JR 14276
40%
1939
Satakunta — Nakkila
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 58461
40%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 56449
40%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 54052
40%
1936
Etelä-Karjala — Rautu
Pennanen, Olavi
JR 58101
40%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 15245
40%
1939
Etelä-Karjala — Viipuri
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 83879
40%
1921
Uusimaa — Vehkalahti
Vuorisalo, Katri
JR 64436
40%
1968
Peräpohjola — Ranua
Railonsala, Artturi
JR 65532
40%
1968
Peräpohjola — Keminmaa
Railonsala, Artturi
JR 60993
39%
1962
Etelä-Karjala — Rautu
Pulliainen, Liina
JR 58150
39%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 55292
39%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 55309
39%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 13411
39%
1939
Satakunta — Messukylä
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 56607
39%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 16135
39%
1943
Varsinais-Suomi — Turku
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 67466
39%
1904
Satakunta — Tottijärvi
Rekola, Jukka
JR 76657
39%
1941
Peräpohjola — Sodankylä
Suvi, Aleksis
JR 80276
39%
1967
Pohjois-Savo — Leppävirta
Tuiremo, Toini
JR 57767
39%
1932
Peräpohjola — Turtola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 14113
38%
1939
Satakunta — Kangasala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 08141
38%
1904
Uusimaa — Pyhäjärvi Ul
Hemmi, K.
JR 55387
38%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 58104
38%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 55855
38%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 55900
38%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR VII3 4153.
38%
1909
Pohjois-Karjala — Juuka
Kokkonen, Heikki
JR 09421
38%
1916
Uusimaa — Kymi
Husu, Anni
SKVR XII1 2798.
38%
1915
Peräpohjola — Karunki
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 58585
38%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 22127
38%
1913
Etelä-Savo — Mäntyharju
Kantele, Toini
JR 51210
38%
1909
Etelä-Karjala — Pyhäjärvi Vpl.
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 61252
38%
1922
Etelä-Savo — Luumäki
Puranen, Hilda
JR 64449
38%
1968
Peräpohjola — Ranua
Railonsala, Artturi
JR 72292
38%
1915
Uusimaa — Pukkila
Salminen, Tyyne
JR 80416
38%
1913
Etelä-Pohjanmaa — Laihia
Tuokko, Auk.
JR 22964
38%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 23811
38%
1936
Etelä-Savo — Taipalsaari
Kaukonen, Katri
JR 55093
38%
1913
Varsinais-Suomi — Kuusjoki
Pennanen, S.
JR 62703
38%
1951
Etelä-Savo — Mikkeli
Pöyhönen, Martti
JR 69681
38%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
SKVR XIII3 7639.
38%
1909
Etelä-Karjala — Viipuri mlk
Sonkkila, Hilja
JR 12303
37%
1933
Etelä-Savo — Lemi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12567
37%
1933
Häme — Janakkala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13875
37%
1939
Etelä-Savo — Lemi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 47188
37%
1926
Satakunta — Harjavalta
Okkola, T. E.
JR 51545
37%
1930
Etelä-Pohjanmaa — Veteli
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 77261
37%
1939
Etelä-Savo — Rantasalmi
Sääski, Sylvi
JR 55552
37%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 55971
37%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 15549
37%
1939
Varsinais-Suomi — Paimio
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11445
37%
1933
Etelä-Karjala — Heinjoki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14457
37%
1939
Etelä-Karjala — Heinjoki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 57252
37%
1932
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 55451
37%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 64439
37%
1968
Peräpohjola — Ranua
Railonsala, Artturi
JR 57356
37%
1932
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 10589
37%
1932
Satakunta — Orivesi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 41697
37%
1938
Etelä-Karjala — Hiitola
Mannonen, Ulla
JR 12449
37%
1933
Satakunta — Kauvatsa
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 57650
37%
1932
Peräpohjola — Turtola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 63319
37%
1937
Etelä-Pohjanmaa — Alavus
Railonsala, Artturi
JR 56702
36%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 55672
36%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 64450
36%
1968
Peräpohjola — Ranua
Railonsala, Artturi
JR 46176
36%
1936
Peräpohjola — Rovaniemi
Nuotio, Valo
JR 61019
36%
1962
Etelä-Karjala — Kivennapa
Pulliainen, Liina
JR 81553
36%
1961
Etelä-Karjala — Viipuri
Tuukkanen, Vilho
JR 56526
36%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 64926
36%
1968
Peräpohjola — Alatornio
Railonsala, Artturi
JR 15166
36%
1939
Kainuu — Kajaani
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 55413
36%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 57291
36%
1932
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 57813
36%
1932
Peräpohjola — Turtola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 65127
36%
1968
Peräpohjola — Karunki
Railonsala, Artturi
JR 10590
36%
1932
Satakunta — Kangasala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14367
35%
1939
Satakunta — Tampere
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 67829
35%
1921
Etelä-Savo — Hirvensalmi
Ripatti, Sylvi
JR 22705
35%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 20644
35%
1936
Pohjois-Pohjanmaa — Oulunsalo
Kaakinen, Iikka
JR 22126
35%
1913
Etelä-Savo — Mäntyharju
Kantele, Toini
JR 20631
35%
1936
Kainuu — Säräisniemi
Kaakinen, Iikka
JR 10548
35%
1932
Satakunta — Kangasala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
SKVR XII1 2795.
35%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 55878
35%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 52549
35%
1946
Itä- ja Pohjois-Inkeri — Valkeasaari
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 51518
35%
1930
Peräpohjola — Turtola
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 42883
35%
1912
Häme — Tammela
Mikkola, Edv.
JR 25665
35%
1956
Häme — Somero
Kilpelä, Eeva
JR 00651
34%
1957
Etelä-Karjala — Johannes
Airikka, Lauri
JR 22369
34%
1936
Etelä-Savo — Mäntyharju
Karhu, J.
JR 65529
34%
1968
Peräpohjola — Keminmaa
Railonsala, Artturi
JR 45987
34%
1936
Pohjois-Savo — Kiuruvesi
Nivalainen, Juho
JR 71279
34%
1910
Varsinais-Suomi — Merimasku
Saarimaa, Eemil
SKVR XII1 2809.
34%
1915
Peräpohjola — Turtola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 57530
34%
1932
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 64432
34%
1968
Peräpohjola — Ranua
Railonsala, Artturi
JR 09024
34%
1921
Pohjois-Pohjanmaa — Kalajoki
Hongell, Aune
JR 57475
34%
1932
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 35110
34%
1951
Häme — Lahti
Lahden kansanopiston oppilaat,
SKVR XII1 2796.
33%
1915
Peräpohjola — Karunki
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 58663
33%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 55841
33%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 55862
33%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 55864
33%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 55931
33%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 67409
33%
1936
Pohjois-Savo — Kiuruvesi
Reinikainen, Aarne
JR 49543
33%
1955
Etelä-Karjala — Virolahti
Paavolainen, Oma Martti
JR 61124
33%
1957
Etelä-Karjala — Kivennapa
Pulliainen, Liina
JR 73088
33%
1935
Varsinais-Suomi — Uusikaupunki
Salokannel, Tyyne
JR 57812
33%
1932
Peräpohjola — Turtola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 20678
33%
1937
Peräpohjola — Tervola
Kaakinen, Iikka
JR 49039
33%
1954
Pohjois-Pohjanmaa — Kalajoki
Paavolainen, Oma Martti
JR 49371
33%
1955
Etelä-Karjala — Parikkala
Paavolainen, Oma Martti
JR 63674
33%
1939
Satakunta — Nokia
Railonsala, Artturi
JR 55807
33%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 74510
32%
1903
Etelä-Karjala — Uusikirkko Vpl.
Seppälä, Santeri
JR 65129
32%
1968
Peräpohjola — Karunki
Railonsala, Artturi
JR 21959
32%
1913
Etelä-Savo — Enonkoski
Kaltiala, J. P.
JR 56696
32%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 68074
32%
1934
Pohjois-Savo
Rönkä, Hilda
JR 64435
32%
1968
Peräpohjola — Ranua
Railonsala, Artturi
JR 55350
31%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 68691
31%
1929
Uusimaa — Anjala
Rytkönen, Ahti
JR 72997
31%
1935
Varsinais-Suomi — Uusikaupunki
Salokannel, Tyyne
JR 50808
31%
1907
Etelä-Pohjanmaa — Kurikka
Paulaharju, Lyyli
JR 51225
31%
1909
Häme — Valkeala
Paulaharju, Samuli ja Jenny
SKVR XII1 2781.
31%
1933
Kainuu — Kajaani
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11679
31%
1933
Kainuu — Kajaani
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 82540
31%
1918
Uusimaa
Velho, Osku
JR 64443
30%
1968
Peräpohjola — Ranua
Railonsala, Artturi
JR 16812
30%
1944
Satakunta — Orivesi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 58710
30%
1937
Uusimaa — Sippola
Permanto, Elvi
SKVR XII1 2797.
30%
1915
Peräpohjola — Karunki
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 65128
30%
1968
Peräpohjola — Karunki
Railonsala, Artturi
JR 74905
30%
1936
Etelä-Savo — Savonlinna
Seppänen, Aleks.
JR 56653
29%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 14708
29%
1939
Satakunta — Pori
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12448
29%
1933
Satakunta — Kauvatsa
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 64785
29%
1968
Peräpohjola — Alatornio
Railonsala, Artturi
JR 12131
29%
1933
Satakunta — Tottijärvi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 65125
29%
1968
Peräpohjola — Karunki
Railonsala, Artturi
JR 55723
28%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 73281
27%
1935
Etelä-Pohjanmaa — Kauhava
Salokannel, Tyyne
JR 58490
27%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 14961
26%
1939
Satakunta — Tottijärvi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
SKVR XIII3 7644.
26%
1930
Etelä-Karjala — Viipuri mlk
Viipurin suomalaisen lyseon konventti
JR 64442
26%
1968
Peräpohjola — Ranua
Railonsala, Artturi
JR 49460
25%
1955
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Sortavala
Paavolainen, Oma Martti
JR 64782
25%
1968
Peräpohjola — Alatornio
Railonsala, Artturi
JR 64444
24%
1968
Peräpohjola — Ranua
Railonsala, Artturi
SKVR XII1 3006.
23%
1915
Peräpohjola — Kemijärvi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 29887
23%
1938
Etelä-Karjala — Kirvu
Kuisma, Helena
JR 53527
22%
1942
Pohjois-Karjala — Nurmes
Peltonen, Erkki
JR 48688
21%
1936
Etelä-Savo — Virtasalmi
Paajanen, Lyyli
JR 47504
18%
1926
Satakunta — Merikarvia
Okkola, T. E.
JR 47435
14%
1926
Keski-Suomi — Viitasaari
Okkola, T. E.