JR 12520
100%
1933
Varsinais-Suomi — Uusikaupunki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11387
92%
1933
Häme — Asikkala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14484
91%
1939
Häme — Asikkala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11419
91%
1933
Häme — Forssa
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14261
91%
1939
Häme — Forssa
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11668
90%
1933
Häme — Jämsä
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14353
90%
1939
Häme — Jämsä
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14915
90%
1939
Satakunta — Rauma
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12597
89%
1933
Häme — Lahti
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14182
89%
1939
Häme — Lahti
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 10874
89%
1932
Satakunta — Rauma
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 48936
89%
1894
Häme — Heinola mlk
Paavolainen, Oma Martti
JR 10572
89%
1932
Häme — Lahti
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15383
88%
1939
Häme — Lahti
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12308
88%
1933
Etelä-Savo — Joutseno
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13880
88%
1939
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12958
88%
1933
Satakunta — Tampere
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11870
87%
1933
Etelä-Karjala — Pyhäjärvi Vpl.
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11938
87%
1933
Satakunta — Rauma
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 10689
86%
1932
Uusimaa — Helsinki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 10699
86%
1932
Häme — Riihimäki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12754
86%
1933
Häme — Toijala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14593
86%
1939
Häme — Toijala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15189
85%
1939
Satakunta — Rauma
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15944
85%
1939
Uusimaa — Kotka
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13655
85%
1939
Etelä-Karjala — Pyhäjärvi Vpl.
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 10956
85%
1932
Etelä-Karjala — Viipuri
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14080
84%
1939
Uusimaa — Helsinki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 69892
84%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 15665
83%
1939
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
SKVR VIII 4963.
83%
1924
Varsinais-Suomi — Uusikirkko Tl.
Vinter, Helmer
JR 69555
82%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 11956
82%
1933
Varsinais-Suomi — Perniö
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 70127
81%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 12636
81%
1933
Satakunta — Tampere
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 10271
81%
1925
Häme — Iitti
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
SKVR IX1 2958.
81%
1914
Häme — Asikkala
Aaltonen, Esko
JR 15893
80%
1939
Häme — Riihimäki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12722
80%
1933
Häme — Hollola
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15073
80%
1939
Häme — Hollola
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11497
79%
1933
Uusimaa — Mäntsälä
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 23210
79%
1936
Pohjois-Savo — Kuopio
Karhu, Lyyli
JR 11042
79%
1932
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12756
79%
1933
Häme — Toijala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14591
79%
1939
Häme — Toijala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12403
79%
1933
Etelä-Karjala — Miehikkälä
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14370
79%
1939
Satakunta — Tampere
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14980
79%
1939
Uusimaa — Mäntsälä
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15266
78%
1939
Uusimaa — Lohja
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 69764
78%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 13299
77%
1939
Häme — Forssa
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12094
77%
1933
Uusimaa — Lohja
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 16376
77%
1943
Varsinais-Suomi — Kisko
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
SKVR VI1 2301.
77%
1924
Etelä-Savo — Lappee
Kärävä, Aug.
JR 10448
76%
1932
Uusimaa — Helsinki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13638
76%
1939
Satakunta — Tampere
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 22799
76%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 14295
76%
1939
Varsinais-Suomi — Uusikaupunki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 30956
76%
1945
Etelä-Karjala — Säkkijärvi; Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Salmi; Pohjois-Karjala — Kiihtelysvaara
Kuusisto, Inkeri
JR 11027
76%
1932
Uusimaa — Elimäki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 70836
76%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 12519
76%
1933
Varsinais-Suomi — Uusikaupunki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 22544
75%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 15135
75%
1939
Häme — Vanaja
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 70407
75%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 10903
75%
1932
Uusimaa — Kotka
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14773
75%
1939
Uusimaa — Elimäki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 42054
75%
1931
Satakunta — Mänttä
Mäntän kansakoulun oppilaat
JR 69929
75%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 35142
75%
1935
Häme — Lahti
Lahden kansanopiston oppilaat,
JR 14537
74%
1939
Uusimaa — Kymi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 22616
74%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 11313
74%
1932
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12848
74%
1933
Satakunta — Tampere
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13417
74%
1939
Satakunta — Tampere
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14190
74%
1939
Uusimaa — Helsinki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 00167
74%
1935
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Sortavala
Aalto, Sanni
JR 11532
74%
1933
Häme — Vanaja
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 69966
74%
1932
Keski-Suomi — Karstula
Saarijärven yhteiskoulu
JR 39682
73%
1918
Satakunta — Tampere
Lindström, Olga
JR 09279
73%
1934
Satakunta — Ulvila
Huhtala, Hilkka
JR 12665
73%
1933
Uusimaa — Kymi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13972
73%
1939
Etelä-Karjala — Miehikkälä
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 22668
73%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 13827
73%
1939
Satakunta — Kiikoinen
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14538
72%
1939
Uusimaa — Kotka
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11054
72%
1932
Etelä-Karjala — Koivisto
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 22889
72%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 12723
72%
1933
Häme — Hollola
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15074
72%
1939
Häme — Hollola
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12664
72%
1933
Uusimaa — Kotka
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12255
72%
1933
Satakunta — Kiikoinen
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 47249
71%
1926
Satakunta — Eurajoki
Okkola, T. E.
JR 70148
71%
1932
Keski-Suomi — Karstula
Saarijärven yhteiskoulu
JR 22634
70%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 42394
70%
1904
Satakunta — Viljakkala
Mattila, Martti
JR 12024
70%
1933
Häme — Tuulos
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 47445
70%
1926
Etelä-Karjala — Johannes
Okkola, T. E.
JR 14459
70%
1939
Etelä-Karjala — Heinjoki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 70070
70%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 69677
70%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 16027
70%
1943
Häme — Tuulos
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14555
69%
1939
Satakunta — Punkalaidun
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15779
69%
1939
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11329
69%
1932
Etelä-Pohjanmaa — Kauhajoki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 75625
69%
1935
Etelä-Savo — Kerimäki
Silvennoinen, Heikki
JR 44834
69%
1936
Etelä-Karjala — Jaakkima
Nenonen, Martti
JR 12755
69%
1933
Häme — Toijala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 10760
69%
1932
Satakunta — Pori
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14669
69%
1939
Satakunta — Pori
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 23269
68%
1936
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, Lyyli
JR 15447
68%
1939
Häme — Tyrväntö
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13672
68%
1939
Varsinais-Suomi — Perniö
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 47562
68%
1926
Häme — Hattula
Okkola, T. E.
SKVR VII3 4154.
68%
1924
Pohjois-Karjala — Tuupovaara
Niittylahden kansanopisto
JR 15545
68%
1939
Etelä-Karjala — Viipuri
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 10552
68%
1932
Satakunta — Kangasala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 70482
68%
1932
Keski-Suomi — Karstula
Saarijärven yhteiskoulu
JR 46646
67%
1926
Satakunta — Keuruu
Okkola, T. E.
JR 69242
67%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 12922
67%
1933
Häme — Tyrväntö
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 22643
67%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 11287
67%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 22794
67%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 14592
67%
1939
Häme — Toijala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 75479
67%
1949
Etelä-Savo — Mikkeli
Seppänen, Olga
JR 45291
66%
1935
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Salmi
Niemi, Osmo
JR 48659
66%
1936
Etelä-Savo — Mikkeli mlk
Paajanen, Elma
JR 60351
66%
1938
Satakunta — Pori
Porin tyttölyseo
JR 11729
65%
1933
Häme — Kuusankoski
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15811
64%
1939
Satakunta — Kangasala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 22502
64%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 39649
64%
1915
Uusimaa — Tuusula
Lindstedt, Armas
JR 15322
64%
1939
Häme — Tuulos
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 10778
64%
1932
Uusimaa — Helsinki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
SKVR VI1 2309.
64%
1926
Etelä-Savo — Rantasalmi
Okkola, T. E.
JR 10725
64%
1932
Varsinais-Suomi — Yläne
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14789
64%
1939
Varsinais-Suomi — Yläne
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 46343
64%
1926
Etelä-Savo — Enonkoski
Nurmi, Toivo
JR 66555
64%
1946
Pohjois-Savo — Tuusniemi
Räsänen, Otto
JR 06352
63%
1936
Keski-Suomi — Saarijärvi
Harju, Otto
JR 15738
63%
1939
Etelä-Pohjanmaa — Kauhajoki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 70249
63%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
SKVR VIII 4965.
63%
1924
Varsinais-Suomi — Uusikaupunki
Vinter, Helmer
JR 14202
63%
1939
Uusimaa — Lohja
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 72842
63%
1914
Häme — Hattula
Salo, Aukusti
SKVR VIII 4961.
62%
1913
Varsinais-Suomi — Pöytyä
Vihervaara, Eemeli
SKVR VIII 4966.
62%
1924
Varsinais-Suomi — Uusikaupunki
Vinter, Helmer
JR 22976
62%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 11447
61%
1933
Etelä-Karjala — Heinjoki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 10582
61%
1932
Uusimaa — Lohja
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 47013
60%
1926
Häme — Nastola
Okkola, T. E.
JR 65979
60%
1953
Keski-Suomi — Saarijärvi
Rantanen, Saimi
SKVR IX1 2953.
60%
1914
Häme — Hattula
Salo, Aukusti
SKVR XIII4 12099.
60%
1938
Etelä-Karjala — Säkkijärvi
Mannonen, Ulla
JR 11248
59%
1932
Varsinais-Suomi — Vahto
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15756
59%
1939
Keski-Suomi — Saarijärvi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15013
59%
1939
Häme — Kuusankoski
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 70112
59%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 28278
59%
1935
Pohjois-Savo — Leppävirta
Koskinen, Hannes
SKVR XI 429.
58%
1924
Etelä-Pohjanmaa — Laihia
Vallinmäki, A. J.
JR 11839
57%
1933
Satakunta — Punkalaidun
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15703
56%
1939
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 74812
56%
1938
Etelä-Savo — Savonlinna
Seppänen, Aleks.
JR 28418
56%
1963
Häme — Sääksmäki
Kosonen, Aino
JR 32387
56%
1943
Etelä-Karjala — Metsäpirtti
Kärki, Frans
JR 63675
56%
1939
Satakunta — Nokia
Railonsala, Artturi
JR 22817
56%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 69305
56%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
SKVR VI1 2304.
55%
1919
Etelä-Savo — Sääminki
Rissanen, Santeri
SKVR VI1 2305.
54%
1926
Etelä-Savo — Haukivuori
Okkola, T. E.
JR 14091
54%
1939
Satakunta — Tyrvää
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
SKVR IX1 2952.
54%
1914
Häme — Hattula
Salo, Aukusti
JR 42091
53%
1931
Satakunta — Mänttä
Mäntän kansakoulun oppilaat
JR 51547
53%
1930
Etelä-Pohjanmaa — Perho
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 26134
53%
1928
Etelä-Pohjanmaa — Veteli
Kivelä, Iida
JR 63818
53%
1957
Satakunta — Nokia
Railonsala, Artturi
SKVR VIII 4964.
53%
1924
Varsinais-Suomi — Uusikaupunki
Vinter, Helmer
JR 72937
53%
1935
Varsinais-Suomi — Uusikaupunki
Salokannel, Tyyne
JR 73206
52%
1935
Etelä-Pohjanmaa — Kauhava
Salokannel, Tyyne
JR 12166
52%
1933
Satakunta — Kokemäki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
SKVR VIII 4962.
51%
1924
Varsinais-Suomi — Uusikirkko Tl.
Vinter, Helmer
SKVR IX2 318.
51%
1914
Keski-Suomi — Viitasaari
Salo, Aukusti
JR 13720
51%
1939
Satakunta — Kokemäki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 18404
51%
1934
Etelä-Karjala — Kurkijoki
Immonen, Katri
JR 00263
51%
1912
Häme — Tammela
Aaltonen, Esko
JR 15791
50%
1939
Varsinais-Suomi — Vahto
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 69452
50%
1932
Keski-Suomi — Laukaa
Saarijärven yhteiskoulu
SKVR VI1 2318.
50%
1926
Pohjois-Savo — Kuopio
Okkola, T. E.
JR 34888
49%
1936
Etelä-Karjala — Tytärsaari
Laiho, Aili
JR 63676
49%
1939
Satakunta — Nokia
Railonsala, Artturi
SKVR IX1 2949.
49%
1913
Häme — Jokioinen
Vihervaara, Eemeli
JR 51609
49%
1930
Etelä-Pohjanmaa — Ylihärmä
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 11272
49%
1932
Häme — Vanaja
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14822
49%
1939
Häme — Vanaja
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 10424
48%
1932
Satakunta — Nokia
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14058
48%
1939
Satakunta — Nokia
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
SKVR X1 1702.
47%
1926
Satakunta — Kokemäki
Kallio, Kaarlo
JR 11360
47%
1932
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 10527
47%
1932
Satakunta — Tyrvää
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 49531
47%
1955
Etelä-Karjala — Viipuri mlk
Paavolainen, Oma Martti
JR 10493
46%
1932
Pohjois-Savo — Karttula
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15624
46%
1939
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 66889
46%
1935
Etelä-Karjala — Räisälä
Räty, Tyyne
JR 23807
46%
1936
Etelä-Savo — Taipalsaari
Kaukonen, Katri
JR 27657
45%
1936
Etelä-Karjala — Jaakkima
Kormano, Emilia
JR 14115
44%
1939
Pohjois-Savo — Karttula
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 69105
44%
1935
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Impilahti
Saarela, Niina
SKVR IX1 2954.
43%
1914
Häme — Hattula
Salo, Aukusti
SKVR VI1 2308.
43%
1933
Etelä-Savo — Juva
Luukkonen, Kerttu
JR 72930
43%
1935
Varsinais-Suomi — Uusikaupunki
Salokannel, Tyyne
JR 11448
43%
1933
Etelä-Karjala — Heinjoki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14460
43%
1939
Etelä-Karjala — Heinjoki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 23803
42%
1936
Etelä-Savo — Taipalsaari
Kaukonen, Katri
SKVR IX1 2955.
42%
1914
Häme — Hattula
Salo, Aukusti
SKVR VIII 3746.
42%
1913
Varsinais-Suomi — Kuusjoki
Pennanen, S.
JR 22744
42%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 16627
42%
1944
Satakunta — Virrat
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14804
42%
1939
Uusimaa — Helsinki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 64916
41%
1968
Peräpohjola — Alatornio
Railonsala, Artturi
JR 60240
41%
1936
Satakunta — Pomarkku
Porin tyttölyseo
JR 70009
40%
1932
Keski-Suomi — Pylkönmäki
Saarijärven yhteiskoulu
JR 64346
40%
1968
Peräpohjola — Ranua
Railonsala, Artturi
JR 14232
40%
1939
Etelä-Savo — Savonlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 16617
39%
1944
Etelä-Karjala — Johannes
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 49045
39%
1954
Kainuu — Kuhmo
Paavolainen, Oma Martti
JR 20928
38%
1913
Satakunta — Tampere
Kalliala, Lauri
JR 69867
38%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 22775
38%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 16674
38%
1944
Etelä-Savo — Savonlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 49141
38%
1955
Häme — Iitti
Paavolainen, Oma Martti
JR 65465
37%
1968
Peräpohjola — Keminmaa
Railonsala, Artturi
JR 42055
37%
1931
Satakunta — Mänttä
Mäntän kansakoulun oppilaat
JR 82939
36%
1963
Etelä-Karjala — Muolaa
Virolainen, Aatu
JR 60466
35%
1935
Varsinais-Suomi — Lieto
Posti, F. H.
JR 11201
35%
1932
Varsinais-Suomi — Piikkiö
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
SKVR IX1 2956.
34%
1914
Häme — Hattula
Salo, Aukusti
SKVR XIII4 12093.
34%
1935
Etelä-Karjala — Räisälä
Räty, Tyyne
JR 64270
34%
1968
Peräpohjola — Ranua
Railonsala, Artturi
JR 64345
34%
1968
Peräpohjola — Ranua
Railonsala, Artturi
SKVR VI1 2319.
34%
1933
Pohjois-Savo — Muuruvesi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13541
34%
1939
Pohjois-Savo — Muuruvesi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 64347
34%
1968
Peräpohjola — Ranua
Railonsala, Artturi
SKVR XII1 1686.
34%
1915
Peräpohjola — Kemijärvi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 02592
34%
1938
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Uukuniemi
Berg, L. H.
JR 64420
34%
1968
Peräpohjola — Ranua
Railonsala, Artturi
JR 64917
34%
1968
Peräpohjola — Alatornio
Railonsala, Artturi
JR 62372
33%
1948
Etelä-Karjala — Säkkijärvi
Pöyhönen, Martti
SKVR XII1 1685.
33%
1915
Peräpohjola — Kemijärvi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 64419
33%
1968
Peräpohjola — Ranua
Railonsala, Artturi
JR 23321
32%
1936
Pohjois-Savo — Kuopio
Karhu, Lyyli
JR 49408
32%
1955
Satakunta — Rauma
Paavolainen, Oma Martti
JR 24066
32%
1964
Keski-Inkeri — Venjoki
Kaukonen, Toini-Inkeri
JR 64269
32%
1968
Peräpohjola — Ranua
Railonsala, Artturi
SKVR VI2 7097.
32%
1934
Etelä-Savo — Lemi
Kohvakka, Toini
SKVR VI1 2554.
31%
1925
Pohjois-Savo — Maaninka
Rytkönen, Ahti
JR 60430
31%
1935
Varsinais-Suomi — Lieto
Posti, F. H.
SKVR XII1 1640.
31%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 22528
30%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 65261
30%
1968
Peräpohjola — Simo
Railonsala, Artturi
JR 12797
30%
1933
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13468
30%
1939
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 26198
30%
1962
Keski-Suomi — Vesanto
Kivi, Meri
SKVR VII3 4044.
30%
1910
Laatokan Karjala (Raja-Karjala)
Kallio, Alma
JR 49991
30%
1956
Etelä-Karjala — Kivennapa
Paavolainen, Oma Martti
SKVR VI1 2675.
30%
1933
Etelä-Savo — Savonlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
SKVR VI1 2316.
29%
1926
Etelä-Savo — Joroinen
Okkola, T. E.
SKVR XII1 1690.
29%
1915
Peräpohjola — Kemijärvi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 60419
29%
1935
Varsinais-Suomi — Lieto
Posti, F. H.
JR 16141
29%
1943
Varsinais-Suomi — Turku
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14088
29%
1939
Satakunta — Tyrvää
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
SKVR X1 1296.
29%
1913
Satakunta — Tampere
Kalliala, Lauri
SKVR XII1 1662.
28%
1915
Peräpohjola — Simo
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR IX1 2951.
28%
1911
Häme — Hattula
Tuomarila, Kalle
JR 49070
28%
1955
Satakunta — Eurajoki
Paavolainen, Oma Martti
JR 10520
28%
1932
Satakunta — Tyrvää
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 16255
28%
1943
Satakunta — Virrat
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 64267
28%
1968
Peräpohjola — Ranua
Railonsala, Artturi
JR 65051
28%
1968
Peräpohjola — Karunki
Railonsala, Artturi
JR 64421
27%
1968
Peräpohjola — Ranua
Railonsala, Artturi
JR 68690
27%
1929
Uusimaa — Anjala
Rytkönen, Ahti
JR 15559
27%
1939
Varsinais-Suomi — Piikkiö
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
SKVR VIII 3893.
27%
1909
Varsinais-Suomi — Kuusjoki
Kallio, V. J.
JR 65484
27%
1968
Peräpohjola — Kemi
Railonsala, Artturi
JR 64417
27%
1968
Peräpohjola — Ranua
Railonsala, Artturi
JR 84356
27%
1965
Etelä-Pohjanmaa — Vöyri
Vöyrin seminaari
SKVR XI 342.
26%
1924
Etelä-Pohjanmaa — Kauhava
Vallinmäki, A. J.
JR 61400
26%
1935
Pohjois-Pohjanmaa — Nivala
Putaala, Martti
JR 39312
26%
1962
Etelä-Pohjanmaa — Lapua
Leppisalo, Eila
SKVR XIII4 12097.
26%
1935
Etelä-Karjala — Viipuri
Myllynen, Eine
JR 23941
26%
1937
Etelä-Savo — Hirvensalmi
Kaukonen, Katri
JR 53785
26%
1935
Etelä-Savo — Heinävesi
Pennanen, Olavi
JR 70291
26%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 74000
25%
1962
Keski-Suomi — Vesanto
Savinainen, Hilkka
JR 64080
25%
1962
Peräpohjola — Tervola
Railonsala, Artturi
JR 01072
25%
1890
Etelä-Savo — Luumäki
Alava, Vihtori
JR 10449
25%
1932
Uusimaa — Helsinki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14718
25%
1939
Uusimaa — Helsinki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12809
25%
1933
Häme — Janakkala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 61003
25%
1962
Etelä-Karjala — Kivennapa
Pulliainen, Liina
JR 78262
25%
1956
Etelä-Karjala — Lumivaara
Sääski, Sylvi
JR 23207
24%
1936
Pohjois-Savo — Kuopio
Karhu, Lyyli
JR 63937
24%
1957
Etelä-Karjala — Johannes
Railonsala, Artturi
JR 69151
24%
1958
Etelä-Savo — Joroinen
Saarela, Olavi
JR 70712
24%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
SKVR XIII2 6125.
24%
1890
Etelä-Karjala — Viipuri mlk
Alava, Vihtori
JR 18540
24%
1936
Etelä-Pohjanmaa — Kannus
Isokungas, Yrjö
JR 22705
23%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 63647
23%
1939
Satakunta — Nokia
Railonsala, Artturi
SKVR XII1 1701.
23%
1911
Länsipohja — Hietaniemi
Seppälä, Santeri
SKVR X1 1296 α.
23%
1917
Satakunta — Ruovesi
Lutonen, Ahto
JR 80869
23%
1948
Etelä-Pohjanmaa — Lapua
Tuomaala, Väinö
SKVR X1 1634 β.
23%
1931
Satakunta — Mänttä
Mäntän kansakoulun oppilaat
SKVR XII1 1667.
22%
1921
Peräpohjola — Turtola
Paulaharju, Samuli ja Jenny
SKVR XII1 1671.
22%
1915
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XIII4 12094.
22%
1936
Etelä-Karjala — Kaukola
Paavilainen, Simo
JR 64418
21%
1968
Peräpohjola — Ranua
Railonsala, Artturi
SKVR VIII 3894.
21%
1913
Varsinais-Suomi — Yläne
Vahlberg, K.
JR 13461
21%
1939
Häme — Janakkala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
SKVR XII1 1700.
21%
1920
Peräpohjola — Sodankylä
Paulaharju, Samuli ja Jenny
SKVR X1 1634 δ.
21%
1931
Satakunta — Mänttä
Mäntän kansakoulun oppilaat
SKVR VI1 2300.
21%
1925
Etelä-Savo — Lappee
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
SKVR VI2 7051.
21%
1890
Etelä-Savo — Luumäki
Alava, Vihtori
JR 62722
21%
1950
Etelä-Savo — Mikkeli
Pöyhönen, Martti
SKVR XII1 1687.
20%
1915
Peräpohjola — Kemijärvi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 64289
20%
1968
Peräpohjola — Ranua
Railonsala, Artturi
SKVR X1 1634 α.
20%
1931
Satakunta — Mänttä
Mäntän kansakoulun oppilaat
SKVR XII1 1617.
20%
1915
Pohjois-Pohjanmaa — Nivala
Cajan, Arvi
SKVR VI1 2311.
20%
1884
Etelä-Savo — Joroinen
Kinnunen, A.
JR 65466
20%
1968
Peräpohjola — Keminmaa
Railonsala, Artturi
SKVR XII1 1664.
20%
1915
Peräpohjola — Turtola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 1668.
19%
1915
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 1636.
19%
1916
Peräpohjola — Tornio
Astrén, Ingrid
SKVR XII1 1684.
19%
1915
Peräpohjola — Kemijärvi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 1696.
19%
1920
Peräpohjola — Kittilä
Paulaharju, Samuli ja Jenny
SKVR XII1 1660.
19%
1920
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 1670.
19%
1915
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR X1 744.
19%
1911
Satakunta — Alastaro
Vihervaara, Eemeli
JR 47520
19%
1926
Pohjois-Pohjanmaa — Haapajärvi
Okkola, T. E.
JR 69569
19%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 23811
19%
1936
Etelä-Savo — Taipalsaari
Kaukonen, Katri
SKVR XIII4 12100.
19%
1936
Etelä-Karjala — Tytärsaari
Laiho, Lauri
SKVR XII2 8263.
18%
1933
Länsipohja — Pajala
Paulaharju, Samuli ja Jenny
SKVR XII1 1691.
18%
1915
Peräpohjola — Kemijärvi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR X1 1634 γ.
18%
1931
Satakunta — Mänttä
Mäntän kansakoulun oppilaat
JR 47177
18%
1926
Satakunta — Harjavalta
Okkola, T. E.
JR 65637
18%
1968
Peräpohjola — Keminmaa
Railonsala, Artturi
SKVR XIII2 6126.
18%
1850
Etelä-Karjala
Raussi, Eljas
JR 20543
18%
1912
Etelä-Karjala — Heinjoki
Järvi, Hanna
JR 06279
18%
1935
Keski-Suomi — Saarijärvi
Harju, Otto
JR 51203
18%
1909
Etelä-Karjala — Käkisalmi
Paulaharju, Samuli ja Jenny
SKVR XIII4 12091.
18%
1937
Etelä-Karjala — Koivisto
Mannonen, Ulla
SKVR IX1 2950.
18%
1913
Häme — Tammela
Vihervaara, Eemeli
SKVR XII1 2053.
18%
1916
Kainuu — Hyrynsalmi
Paulaharju, Samuli ja Jenny
SKVR VI1 2317.
17%
1886
Etelä-Savo — Pieksämäki
Tepponen, H.
SKVR XIII2 6123.
17%
1879
Etelä-Karjala — Kirvu
Lönnbohm, O. A. F.
JR 70854
17%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
SKVR XIII2 6120.
17%
1934
Etelä-Karjala — Vuoksenranta
Haltsonen, Sulo
JR 52142
17%
1935
Länsipohja — Jällivaara
Paulaharju, Samuli ja Jenny
SKVR XII1 1695.
17%
1921
Peräpohjola — Kolari
Paulaharju, Samuli ja Jenny
SKVR XIII2 6113.
17%
1848
Etelä-Karjala — Sakkola
Reinholm, H. A.
SKVR XII1 1697.
16%
1915
Peräpohjola — Sodankylä
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR X1 1634.
16%
1926
Satakunta — Kokemäki
Kallio, Kaarlo
JR 80257
16%
1948
Peräpohjola — Ylitornio
Tuira, Teuvo
SKVR XIV 1262.
16%
1939
Uusimaa — Kymi
Oksman, Juho
SKVR XII1 1675.
16%
1915
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR VII3 4041.
16%
1891
Pohjois-Karjala — Kitee
Lilius, Lilli
JR 61646
16%
1936
Pohjois-Pohjanmaa — Oulu
Putaala, Martti
JR 70455
16%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
SKVR IX1 2959.
15%
1914
Häme — Luhanka
Halonen, Helmi
JR 65331
15%
1968
Peräpohjola — Keminmaa
Railonsala, Artturi
JR 27477
15%
1935
Pohjois-Pohjanmaa — Ylikiiminki
Korhonen, Lyyli
SKVR VI1 2321.
15%
1925
Pohjois-Savo — Kiuruvesi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 61610
15%
1936
Kainuu — Pudasjärvi
Putaala, Martti
SKVR XII1 1679.
15%
1915
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 1688.
15%
1915
Peräpohjola — Kemijärvi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 1637.
15%
1915
Peräpohjola — Tornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 1693.
15%
1920
Peräpohjola — Kemijärvi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 1832.
15%
1915
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 1646.
14%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XIII4 12090.
14%
1937
Etelä-Karjala — Koivisto
Mannonen, Ulla
JR 61597
14%
1936
Pohjois-Pohjanmaa — Haukipudas
Putaala, Martti
SKVR XII1 1678.
14%
1915
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR VI1 2314.
14%
1884
Etelä-Savo — Joroinen
Kinnunen, A.
SKVR XII1 1699.
14%
1915
Peräpohjola — Sodankylä
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR VI1 2315.
14%
1885
Etelä-Savo — Joroinen
Tirkkonen, Jussi
SKVR XII1 1698.
14%
1915
Peräpohjola — Sodankylä
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 1689.
14%
1915
Peräpohjola — Kemijärvi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 68356
14%
1936
Etelä-Savo — Lemi
Ruoppila, Veikko
JR 64900
14%
1968
Peräpohjola — Alatornio
Railonsala, Artturi
SKVR VI1 2302.
14%
1891
Etelä-Savo — Ruokolahti
Sirén, Signe
SKVR VI1 2495.
14%
1928
Pohjois-Savo — Muuruvesi
Okkola, T. E.
SKVR XII1 1694.
14%
1920
Peräpohjola — Kolari
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 63982
13%
1957
Pohjois-Pohjanmaa — Tyrnävä
Railonsala, Artturi
JR 63985
13%
1957
Pohjois-Pohjanmaa — Tyrnävä
Railonsala, Artturi
SKVR XII1 1654.
13%
1920
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 1656.
13%
1920
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 1655.
13%
1915
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR VI1 2299.
13%
1924
Etelä-Savo — Lappee
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
SKVR XII1 1623.
13%
1932
Kainuu — Paltamo
Saarijärven yhteiskoulu
JR 65262
13%
1968
Peräpohjola — Simo
Railonsala, Artturi
JR 61552
13%
1936
Pohjois-Pohjanmaa — Oulu
Putaala, Martti
JR 63984
13%
1957
Pohjois-Pohjanmaa — Tyrnävä
Railonsala, Artturi
SKVR VII3 4042.
13%
1895
Pohjois-Karjala — Kontiolahti
Rytkönen, Antti
SKVR XIII2 6494.
13%
1890
Etelä-Karjala — Säkkijärvi
Alava, Vihtori
SKVR XII1 1618.
13%
1915
Pohjois-Pohjanmaa — Ylivieska
Cajan, Arvi
SKVR XII1 2613.
13%
1921
Pohjois-Pohjanmaa — Kalajoki
Hongell, Aune
JR 07635
13%
1957
Etelä-Karjala — Jaakkima
Heinonen, Olga
SKVR XIII2 6580.
13%
1890
Etelä-Karjala — Säkkijärvi
Hultin, Th.
SKVR XII1 1638.
13%
1915
Peräpohjola — Tornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 02175
13%
1936
Kainuu — Pudasjärvi
Aroma, Anna
SKVR XII1 2025.
12%
1926
Pohjois-Pohjanmaa — Merijärvi
Okkola, T. E.
JR 73530
12%
1938
Pohjois-Pohjanmaa — Kalajoki
Sanakirjasäätiön välityksellä,
JR 48762
12%
1955
Etelä-Savo — Savitaipale
Paarmo, Maire
SKVR XII1 1639.
12%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XIII2 6124.
12%
1917
Etelä-Karjala — Kirvu
Suomalainen, Johannes
JR 09290
12%
1961
Kainuu — Taivalkoski
Huhtelin, Jenny
JR 61568
12%
1936
Pohjois-Pohjanmaa — Oulu
Putaala, Martti
SKVR XII1 1669.
12%
1915
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 27486
12%
1935
Pohjois-Pohjanmaa — Ylikiiminki
Korhonen, Lyyli
JR 43013
12%
1938
Kainuu — Puolanka
Moilanen, Katri
JR 76065
12%
1936
Ruija — Omasvuono
Sommerseth, Anton J.
SKVR XII1 1681.
12%
1915
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 26184
12%
1962
Pohjois-Pohjanmaa — Nivala
Kivilahti, Aune
JR 80228
12%
1964
Etelä-Savo — Lappee
Tuhkanen, Tyyne
SKVR VI2 6458.
12%
1890
Etelä-Savo — Lemi
Alava, Vihtori
JR 01044
12%
1890
Etelä-Savo — Lappee
Alava, Vihtori
SKVR VI1 2295.
12%
1838
Etelä-Savo
Arwidsson, A. I.
JR 04394
12%
1921
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Suojärvi
Haavio, Martti
SKVR XII1 1622.
12%
1915
Pohjois-Pohjanmaa — Kalajoki
Mäkelä, Matti
JR 47724
12%
1935
Pohjois-Savo — Karttula
Oksman, Juho
SKVR XII1 1663.
12%
1915
Peräpohjola — Turtola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 1682.
12%
1915
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR VI1 2303.
11%
1920
Etelä-Savo — Savitaipale
Kohonen, Anni
SKVR XII1 1657.
11%
1920
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 1683.
11%
1921
Peräpohjola — Rovaniemi
Yliraudanjoki, Maija
SKVR VI1 2310.
11%
1884
Etelä-Savo — Joroinen
Kinnunen, A.
JR 63986
11%
1957
Pohjois-Pohjanmaa — Tyrnävä
Railonsala, Artturi
SKVR V2 1919.
11%
1859
Itä- ja Pohjois-Inkeri — Toksova
Saxbäck, Fr. A.
SKVR XII1 1653.
11%
1915
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 52141
11%
1935
Länsipohja — Jällivaara
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 84083
11%
1936
Kainuu — Kajaani
Väisänen, Leevi
JR 47107
11%
1926
Etelä-Savo — Joroinen
Okkola, T. E.
JR 50498
11%
1936
Pohjois-Pohjanmaa — Sievi
Palukka, Fiina
SKVR XII1 1650.
11%
1915
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 1647.
11%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 64023
11%
1962
Pohjois-Pohjanmaa — Nivala
Railonsala, Artturi
SKVR IX2 316.
11%
1884
Keski-Suomi — Karstula
Krohn, Kaarle
SKVR I3 1864.
11%
1892
Viena — Uhtua
Rautell, E. F.
SKVR XII1 1626.
11%
1932
Kainuu — Puolanka
Hyttinen, Matti
JR 06912
11%
1938
Pohjois-Pohjanmaa — Oulu
Heikkilä, Heimo
SKVR XIII2 6575.
10%
1890
Etelä-Karjala — Viipuri mlk
Alava, Vihtori
JR 63983
10%
1957
Pohjois-Pohjanmaa — Tyrnävä
Railonsala, Artturi
SKVR XIII2 6619.
10%
1850
Etelä-Karjala
Raussi, Eljas
SKVR VI1 2313.
10%
1884
Etelä-Savo — Joroinen
Kinnunen, A.
SKVR XIII3 7453.
10%
1926
Etelä-Karjala — Sakkola
Okkola, T. E.
JR 61540
10%
1936
Pohjois-Pohjanmaa — Ylivieska
Putaala, Martti
JR 73704
10%
1931
Kainuu — Puolanka
Sanakirjasäätiön välityksellä,
SKVR XII1 1666.
10%
1921
Peräpohjola — Turtola
Paulaharju, Samuli ja Jenny
SKVR XIII2 6572.
10%
1934
Etelä-Karjala — Kirvu
Kykkänen, Anna
JR 19443
10%
1936
Pohjois-Savo — Sonkajärvi
Juntunen, Liisa