JR 11815
98%
1933
Satakunta — Nakkila
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 10680
86%
1932
Varsinais-Suomi — Paattinen
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14738
86%
1939
Varsinais-Suomi — Paattinen
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12446
83%
1933
Satakunta — Ruovesi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11254
83%
1932
Varsinais-Suomi — Vahto
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15798
83%
1939
Varsinais-Suomi — Vahto
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15470
80%
1939
Satakunta — Ruovesi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14113
79%
1939
Satakunta — Kangasala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 10975
78%
1932
Satakunta — Teisko
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15581
78%
1939
Satakunta — Teisko
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 22243
77%
1935
Varsinais-Suomi — Halikko
Kantola, Kaisa
JR 12343
77%
1933
Satakunta — Kauvatsa
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12633
75%
1933
Satakunta — Tampere
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12957
75%
1933
Satakunta — Tampere
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13411
75%
1939
Satakunta — Messukylä
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 47026
75%
1926
Häme — Kuusankoski
Okkola, T. E.
JR 11161
74%
1932
Satakunta — Virrat
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12248
74%
1933
Satakunta — Kiikoinen
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13820
74%
1939
Satakunta — Kiikoinen
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14692
74%
1939
Satakunta — Virrat
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14894
72%
1939
Satakunta — Tampere
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 10854
72%
1932
Satakunta — Tampere
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12844
71%
1933
Satakunta — Messukylä
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11119
71%
1932
Satakunta — Vesilahti
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15630
71%
1939
Satakunta — Vesilahti
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 40795
71%
1922
Satakunta — Ruovesi
Luutonen, Ahto
JR 15472
71%
1939
Satakunta — Kauvatsa
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13637
69%
1939
Satakunta — Tampere
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 10498
69%
1932
Varsinais-Suomi — Perniö
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 10810
69%
1932
Varsinais-Suomi — Perniö
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14119
69%
1939
Varsinais-Suomi — Perniö
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15879
69%
1939
Varsinais-Suomi — Perniö
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13913
68%
1939
Satakunta — Kauvatsa
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 55431
68%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 14367
67%
1939
Satakunta — Tampere
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12070
66%
1933
Uusimaa — Hyvinkää
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12249
66%
1933
Satakunta — Kiikoinen
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15282
66%
1939
Uusimaa — Hyvinkää
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11816
66%
1933
Satakunta — Nakkila
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 10548
65%
1932
Satakunta — Kangasala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 55390
65%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 14276
64%
1939
Satakunta — Nakkila
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13821
64%
1939
Satakunta — Kiikoinen
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 49076
63%
1955
Satakunta — Eurajoki
Paavolainen, Oma Martti
SKVR XII1 2785.
62%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 2783.
62%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 2787.
62%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 2793.
62%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 2794.
62%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 10299
62%
1925
Satakunta — Tampere
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 55420
62%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 55537
62%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 58180
62%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 64783
62%
1968
Peräpohjola — Alatornio
Railonsala, Artturi
JR 55319
61%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 12193
61%
1933
Satakunta — Kokemäki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13750
61%
1939
Satakunta — Kokemäki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 21550
61%
1920
Satakunta — Lavia
Kallio, Saima
JR 11976
61%
1933
Varsinais-Suomi — Turku
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12069
61%
1933
Uusimaa — Hyvinkää
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13559
61%
1939
Varsinais-Suomi — Turku
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 44448
61%
1909
Etelä-Pohjanmaa — Lehtimäki
Murtomäki, Kalle
SKVR XII1 2784.
60%
1920
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 12815
60%
1933
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 09024
60%
1921
Pohjois-Pohjanmaa — Kalajoki
Hongell, Aune
JR 13915
60%
1939
Satakunta — Kauvatsa
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
SKVR XII1 2816.
60%
1915
Peräpohjola — Kemijärvi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 21394
60%
1914
Varsinais-Suomi — Uskela
Kallio, Niilo
JR 49253
60%
1955
Etelä-Pohjanmaa — Kristiinankaupunki
Paavolainen, Oma Martti
SKVR XII1 2788.
59%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 13013
59%
1933
Satakunta — Kangasala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11977
59%
1933
Varsinais-Suomi — Turku
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13560
59%
1939
Varsinais-Suomi — Turku
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13469
59%
1939
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 58243
59%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 58362
59%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 58424
59%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 58558
59%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 58640
59%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 43957
58%
1913
Varsinais-Suomi — Uskela
Moision kansakoulu
JR 12751
58%
1933
Häme — Toijala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13914
58%
1939
Satakunta — Kauvatsa
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14588
58%
1939
Häme — Toijala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 47962
58%
1932
Uusimaa — Nurmijärvi
Ollila, Reino
JR 08995
58%
1962
Häme — Heinola mlk
Holstila, Liisa
JR 15749
58%
1939
Keski-Suomi — Saarijärvi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 57826
58%
1932
Peräpohjola — Turtola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 58224
58%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 14355
58%
1939
Häme — Jämsä
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 55360
58%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 55478
58%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 58290
58%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 69218
58%
1920
Häme — Hattula
Saarento, Iina
JR 00016
57%
1962
Uusimaa — Helsingin pitäjä
Aalto, Anna-Liisa
JR 00037
57%
1962
Uusimaa — Helsingin pitäjä
Aalto, Anna-Liisa
JR 00053
57%
1962
Uusimaa — Helsingin pitäjä
Aalto, Anna-Liisa
JR 00070
57%
1962
Uusimaa — Helsingin pitäjä
Aalto, Anna-Liisa
JR 00083
57%
1962
Uusimaa — Helsingin pitäjä
Aalto, Anna-Liisa
JR 00090
57%
1962
Uusimaa — Helsingin pitäjä
Aalto, Anna-Liisa
JR 15281
57%
1939
Uusimaa — Hyvinkää
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 50085
57%
1956
Uusimaa — Kotka
Paavolainen, Oma Martti
JR 50123
57%
1956
Häme — Riihimäki
Paavolainen, Oma Martti
JR 50154
57%
1956
Häme — Somero
Paavolainen, Oma Martti
JR 62693
57%
1950
Uusimaa — Kotka
Pöyhönen, Martti
JR 70568
57%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 70631
57%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 70674
57%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 70730
57%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 40333
57%
1915
Satakunta — Tampere
Loukola, Ludvig
JR 58577
57%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 12344
57%
1933
Satakunta — Kauvatsa
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 10697
57%
1932
Häme — Riihimäki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12516
57%
1933
Varsinais-Suomi — Uusikaupunki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14291
57%
1939
Varsinais-Suomi — Uusikaupunki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15891
57%
1939
Häme — Riihimäki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12448
57%
1933
Satakunta — Kauvatsa
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12903
56%
1933
Satakunta — Nokia
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12932
56%
1933
Satakunta — Kiikka
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13704
56%
1939
Satakunta — Kiikka
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 56589
56%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 73052
56%
1935
Varsinais-Suomi — Uusikaupunki
Salokannel, Tyyne
JR 81096
56%
1912
Häme — Hattula
Tuomarila, Kalle
JR 11191
56%
1932
Varsinais-Suomi — Paimio
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12342
56%
1933
Satakunta — Kauvatsa
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12006
56%
1933
Etelä-Pohjanmaa — Ylistaro
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 55092
56%
1913
Varsinais-Suomi — Kuusjoki
Pennanen, S.
JR 56663
56%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR VII3 4152.
56%
1910
Pohjois-Karjala — Kaavi
Kallio, Niilo
JR 50097
56%
1956
Uusimaa — Vihti
Paavolainen, Oma Martti
JR 70618
56%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 11529
56%
1933
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 55589
56%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 55701
56%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 43774
55%
1913
Varsinais-Suomi — Uskela
Moision kansakoulu
JR 55672
55%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 2790.
55%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 05415
55%
1917
Peräpohjola — Tornio
Haggrén, Helmi
JR 10637
55%
1932
Pohjois-Pohjanmaa — Oulu
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15834
55%
1939
Pohjois-Pohjanmaa — Oulu
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 55754
55%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 58066
55%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 58149
55%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 58332
55%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 58612
55%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 12566
55%
1933
Häme — Janakkala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 44143
55%
1913
Varsinais-Suomi — Uskela
Moision kansakoulu
SKVR VII3 4151.
55%
1906
Pohjois-Karjala — Polvijärvi
Hyvärinen, E. J.
JR 11416
55%
1933
Häme — Forssa
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 10942
55%
1932
Etelä-Karjala — Viipuri
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 22265
55%
1935
Varsinais-Suomi — Halikko
Kantola, Kaisa
JR 43685
55%
1913
Varsinais-Suomi — Uskela
Moision kansakoulu
JR 55873
55%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 55816
54%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 21432
54%
1914
Varsinais-Suomi — Uskela
Kallio, Niilo
JR 15136
54%
1939
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 49258
54%
1955
Etelä-Pohjanmaa — Kurikka
Paavolainen, Oma Martti
JR 49886
54%
1955
Häme — Iitti
Paavolainen, Oma Martti
JR 56868
54%
1932
Peräpohjola — Kemijärvi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 58026
54%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 15772
54%
1939
Häme — Urjala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 44439
54%
1909
Etelä-Pohjanmaa — Lehtimäki
Murtomäki, Kalle
JR 46370
54%
1912
Satakunta — Hämeenkyrö
Nyberg, Viivi
JR 49387
54%
1955
Satakunta — Pori
Paavolainen, Oma Martti
JR 11281
54%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 49390
53%
1955
Etelä-Savo — Rantasalmi
Paavolainen, Oma Martti
JR 14014
53%
1939
Satakunta — Nakkila
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 55574
53%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 43717
53%
1913
Varsinais-Suomi — Uskela
Moision kansakoulu
JR 57795
53%
1932
Peräpohjola — Turtola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 46217
53%
1910
Satakunta — Noormarkku
Nurmi, Frans
JR 57713
53%
1932
Peräpohjola — Turtola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 12719
53%
1933
Häme — Hollola
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 10756
53%
1932
Satakunta — Pori
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12598
53%
1933
Häme — Lahti
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14665
53%
1939
Satakunta — Pori
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15300
53%
1939
Etelä-Pohjanmaa — Ylistaro
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 46435
53%
1922
Varsinais-Suomi — Uskela
Nyyrikki, Ella
JR 72765
53%
1914
Häme — Hattula
Salo, Aukusti
JR 46440
52%
1922
Varsinais-Suomi — Uskela
Nyyrikki, Ella
JR 21004
52%
1909
Varsinais-Suomi — Uskela
Kallio, Ilmari
JR 21352
52%
1914
Varsinais-Suomi — Salo
Kallio, Niilo
JR 21375
52%
1914
Varsinais-Suomi — Uskela
Kallio, Niilo
JR 21412
52%
1914
Varsinais-Suomi — Salo
Kallio, Niilo
JR 21472
52%
1914
Varsinais-Suomi — Salo
Kallio, Niilo
JR 43671
52%
1913
Varsinais-Suomi — Uskela
Moision kansakoulu
JR 44038
52%
1913
Varsinais-Suomi — Uskela
Moision kansakoulu
JR 44095
52%
1913
Varsinais-Suomi — Uskela
Moision kansakoulu
JR 44120
52%
1913
Varsinais-Suomi — Uskela
Moision kansakoulu
JR 55038
52%
1913
Varsinais-Suomi — Kuusjoki
Pennanen, S.
JR 15421
52%
1939
Häme — Janakkala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12112
52%
1933
Häme — Pälkäne
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 49423
52%
1955
Satakunta — Pori
Paavolainen, Oma Martti
JR 14602
52%
1939
Satakunta — Nokia
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 43616
52%
1913
Varsinais-Suomi — Uskela
Moision kansakoulu
JR 43862
52%
1913
Varsinais-Suomi — Uskela
Moision kansakoulu
JR 55602
52%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 64436
52%
1968
Peräpohjola — Ranua
Railonsala, Artturi
JR 16478
52%
1943
Pohjois-Pohjanmaa — Kalajoki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15245
52%
1939
Etelä-Karjala — Viipuri
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
SKVR XII1 2782.
52%
1915
Peräpohjola — Tornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 2791.
52%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 55247
52%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 58060
52%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 58129
52%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 58303
52%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 58513
52%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 58533
52%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 58674
52%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 12989
52%
1933
Etelä-Pohjanmaa — Jalasjärvi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 41100
52%
1965
Kainuu — Suomussalmi
Mäklin, Ritva
JR 10823
51%
1932
Varsinais-Suomi — Parainen
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 57831
51%
1932
Peräpohjola — Turtola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 75725
51%
1935
Pohjois-Pohjanmaa — Muhos
Similä, Lyyli
SKVR XII1 2817.
51%
1920
Peräpohjola — Kemijärvi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 15070
51%
1939
Häme — Hollola
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 64914
51%
1968
Peräpohjola — Alatornio
Railonsala, Artturi
JR 56849
51%
1932
Peräpohjola — Kemijärvi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 50033
51%
1956
Etelä-Savo — Ristiina
Paavolainen, Oma Martti
JR 57194
51%
1932
Peräpohjola — Muonio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 43998
51%
1913
Varsinais-Suomi — Uskela
Moision kansakoulu
JR 04948
51%
1934
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Salmi
Haavio, Martti
JR 10794
51%
1932
Varsinais-Suomi — Laitila
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 10987
51%
1932
Häme — Janakkala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11728
51%
1933
Häme — Kuusankoski
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14071
51%
1939
Varsinais-Suomi — Laitila
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15012
51%
1939
Häme — Kuusankoski
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15855
51%
1939
Häme — Janakkala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15867
51%
1939
Varsinais-Suomi — Parainen
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 43589
51%
1910
Satakunta — Punkalaidun
Moisio, Hilja
JR 46210
51%
1910
Satakunta — Eurajoki
Nurmi, Frans
JR 47514
51%
1926
Varsinais-Suomi — Kemiö
Okkola, T. E.
JR 49445
51%
1955
Satakunta — Siikainen
Paavolainen, Oma Martti
JR 49603
51%
1956
Uusimaa — Helsingin pitäjä
Paavolainen, Oma Martti
JR 10772
51%
1932
Uusimaa — Helsinki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11939
51%
1933
Satakunta — Rauma
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12976
51%
1933
Häme — Loppi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13624
51%
1939
Häme — Loppi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14189
51%
1939
Uusimaa — Helsinki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14950
51%
1939
Häme — Pälkäne
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15183
51%
1939
Satakunta — Rauma
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15445
51%
1939
Häme — Tyrväntö
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15827
51%
1939
Häme — Koski Hl
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 55562
51%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 11305
51%
1932
Satakunta — Kangasala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15656
51%
1939
Satakunta — Kangasala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 40739
51%
1932
Etelä-Pohjanmaa — Kaustinen
Luukko, F. A.
JR 11780
51%
1933
Satakunta — Nakkila
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14386
51%
1939
Satakunta — Nakkila
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 43756
51%
1913
Varsinais-Suomi — Uskela
Moision kansakoulu
JR 12019
51%
1933
Häme — Tuulos
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 28041
51%
1914
Varsinais-Suomi — Salo
Koskenpää, Martta
JR 58101
51%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 12020
51%
1933
Häme — Tuulos
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 81739
51%
1926
Etelä-Karjala — Johannes
Uuraan yhteiskoulun toverikunta
JR 13506
51%
1939
Satakunta — Kangasala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11952
50%
1933
Varsinais-Suomi — Perniö
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 72980
50%
1935
Varsinais-Suomi — Uusikaupunki
Salokannel, Tyyne
JR 73437
50%
1938
Varsinais-Suomi — Uusikaupunki
Salokannel, Tyyne
JR 55303
50%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 55855
50%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 13588
50%
1939
Etelä-Pohjanmaa — Jalasjärvi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 56962
50%
1932
Peräpohjola — Kemijärvi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR VII3 4144.
50%
1908
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Impilahti
Härkönen, Jaakko
JR 51763
50%
1930
Etelä-Pohjanmaa — Ylihärmä
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 73035
50%
1935
Varsinais-Suomi — Uusikaupunki
Salokannel, Tyyne
JR 73123
50%
1935
Varsinais-Suomi — Uusikaupunki
Salokannel, Tyyne
JR 00182
50%
1935
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Sortavala
Aalto, Sanni
JR 51195
50%
1909
Etelä-Karjala — Kaukola
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 42066
50%
1931
Satakunta — Mänttä
Mäntän kansakoulun oppilaat
JR 44109
50%
1913
Varsinais-Suomi — Uskela
Moision kansakoulu
JR 14975
50%
1939
Uusimaa — Mäntsälä
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 64443
50%
1968
Peräpohjola — Ranua
Railonsala, Artturi
JR 55942
50%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 10916
50%
1932
Satakunta — Pori
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11716
50%
1933
Satakunta — Keikyä
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13801
50%
1939
Satakunta — Keikyä
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15689
50%
1939
Satakunta — Pori
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 57093
49%
1932
Peräpohjola — Muonio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 12207
49%
1933
Häme — Lahti
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13763
49%
1939
Häme — Lahti
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 43882
49%
1913
Varsinais-Suomi — Uskela
Moision kansakoulu
SKVR XII1 2798.
49%
1915
Peräpohjola — Karunki
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 2811.
49%
1915
Peräpohjola — Turtola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 2822.
49%
1915
Peräpohjola — Sodankylä
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 43648
49%
1913
Varsinais-Suomi — Uskela
Moision kansakoulu
JR 55629
49%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 44726
49%
1914
Varsinais-Suomi — Perniö
Myrsky, Vilho
JR 14264
49%
1939
Häme — Forssa
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 58349
49%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 11531
49%
1933
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11666
49%
1933
Häme — Jämsä
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 17346
49%
1907
Häme — Hollola
Heporauta, F. A.
JR 58396
49%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 10482
49%
1932
Etelä-Savo — Mikkeli mlk
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14024
49%
1939
Etelä-Savo — Mikkeli mlk
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 69911
49%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 70379
49%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 55331
49%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 2802.
49%
1920
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 58663
49%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 21157
49%
1910
Varsinais-Suomi — Uskela
Kallio, Ilmari
JR 50060
49%
1956
Häme — Kuusankoski
Paavolainen, Oma Martti
JR 73089
49%
1935
Varsinais-Suomi — Uusikaupunki
Salokannel, Tyyne
JR 11105
49%
1932
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12089
49%
1933
Uusimaa — Lohja
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12206
49%
1933
Häme — Lahti
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13762
49%
1939
Häme — Lahti
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15261
49%
1939
Uusimaa — Lohja
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15954
49%
1939
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 55438
49%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 12845
48%
1933
Satakunta — Messukylä
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13412
48%
1939
Satakunta — Messukylä
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 55376
48%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 58477
48%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 55417
48%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 11319
48%
1932
Häme — Kalvola
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 49554
48%
1955
Satakunta — Ylöjärvi
Paavolainen, Oma Martti
JR 51314
48%
1911
Pohjois-Pohjanmaa — Paavola
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 55841
48%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 00032
48%
1962
Uusimaa — Helsingin pitäjä
Aalto, Anna-Liisa
JR 40720
48%
1932
Etelä-Pohjanmaa — Lehtimäki
Luukko, F. A.
JR 15134
48%
1939
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 70190
48%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 11035
48%
1932
Häme — Urjala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 84451
48%
1962
Satakunta — Ruovesi
Ylämäkipää, Katri
JR 43926
48%
1913
Varsinais-Suomi — Uskela
Moision kansakoulu
JR 17374
48%
1907
Etelä-Savo — Puumala
Heporauta, F. A.
JR 44064
48%
1913
Varsinais-Suomi — Uskela
Moision kansakoulu
JR 16200
48%
1943
Satakunta — Rauma
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 58433
47%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 69609
47%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 10941
47%
1932
Etelä-Savo — Pieksämäki mlk
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15244
47%
1939
Etelä-Savo — Pieksämäki mlk
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 40299
47%
1915
Uusimaa — Mäntsälä
Louhe, Lempi
JR 55646
47%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 14034
47%
1939
Häme — Riihimäki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 55552
47%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 58461
47%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 23208
47%
1936
Pohjois-Savo — Kuopio
Karhu, Lyyli
JR 11594
47%
1933
Etelä-Savo — Heinävesi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 16314
47%
1943
Pohjois-Savo — Kuopio
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 17426
47%
1924
Varsinais-Suomi — Piikkiö
Häyrinen, Kalle
JR 51220
47%
1909
Etelä-Karjala — Sakkola
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 73501
47%
1944
Häme — Janakkala
Salokannel, Tyyne
SKVR XII1 2800.
47%
1915
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 10732
47%
1932
Varsinais-Suomi — Turku
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15976
47%
1939
Varsinais-Suomi — Turku
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 47926
47%
1932
Uusimaa — Vihti
Ollila, Reino
JR 49733
47%
1956
Etelä-Karjala — Ylämaa
Paavolainen, Oma Martti
JR 55058
47%
1913
Varsinais-Suomi — Kuusjoki
Pennanen, S.
JR 55956
47%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 81771
47%
1911
Häme — Janakkala
Vaara, V. B.
JR 12797
47%
1933
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 48963
47%
1954
Uusimaa — Helsinki
Paavolainen, Oma Martti
JR 11492
47%
1933
Uusimaa — Mäntsälä
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 78492
47%
1916
Peräpohjola — Tornio
Tamelander, Sylvi
JR 21364
47%
1914
Varsinais-Suomi — Uskela
Kallio, Niilo
JR 15549
47%
1939
Varsinais-Suomi — Paimio
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 00056
47%
1962
Uusimaa — Helsingin pitäjä
Aalto, Anna-Liisa
JR 11639
47%
1933
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13397
47%
1939
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 70335
47%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 14664
47%
1939
Satakunta — Pori
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 21334
47%
1914
Varsinais-Suomi — Salo
Kallio, Niilo
JR 14768
46%
1939
Uusimaa — Elimäki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 49847
46%
1956
Häme — Sääksmäki
Paavolainen, Oma Martti
JR 49456
46%
1955
Etelä-Pohjanmaa — Siipyy
Paavolainen, Oma Martti
JR 10505
46%
1932
Häme — Koski Hl
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12920
46%
1933
Häme — Tyrväntö
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 62703
46%
1951
Etelä-Savo — Mikkeli
Pöyhönen, Martti
JR 10755
46%
1932
Satakunta — Pori
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 55052
46%
1913
Varsinais-Suomi — Kuusjoki
Pennanen, S.
JR 55947
46%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 09284
46%
1934
Satakunta — Ulvila
Huhtala, Hilkka
JR 15471
46%
1939
Satakunta — Kauvatsa
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 55900
46%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 57630
46%
1932
Peräpohjola — Turtola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 57803
46%
1932
Peräpohjola — Turtola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 55800
46%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 56857
46%
1932
Peräpohjola — Kemijärvi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 11616
46%
1933
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13358
46%
1939
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 10134
46%
1925
Satakunta — Ahlainen
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 55292
46%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 65124
46%
1968
Peräpohjola — Karunki
Railonsala, Artturi
JR 10325
46%
1925
Häme — Orimattila
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 55862
46%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 55931
46%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 10549
46%
1932
Satakunta — Sahalahti
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11774
46%
1933
Satakunta — Nakkila
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14385
46%
1939
Satakunta — Nakkila
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 48924
46%
1954
Häme — Heinola mlk
Paavolainen, Oma Martti
JR 43940
46%
1913
Varsinais-Suomi — Uskela
Moision kansakoulu
JR 55309
46%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 55864
45%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 55315
45%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 73119
45%
1935
Varsinais-Suomi — Uusikaupunki
Salokannel, Tyyne
JR 10466
45%
1932
Häme — Riihimäki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12846
45%
1933
Satakunta — Tampere
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13413
45%
1939
Satakunta — Tampere
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 65980
45%
1953
Keski-Suomi — Saarijärvi
Rantanen, Saimi
JR 56267
45%
1919
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 16023
45%
1943
Häme — Tuulos
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 21202
45%
1927
Satakunta — Kokemäki
Kallio, Kaarlo
JR 47930
45%
1932
Uusimaa — Vihti
Ollila, Reino
JR 11417
45%
1933
Häme — Forssa
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 72702
45%
1912
Häme — Hattula
Salo, Aukusti
SKVR XII1 2820.
45%
1915
Peräpohjola — Muonio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 57118
45%
1932
Peräpohjola — Muonio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 13468
45%
1939
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 70041
45%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 12449
45%
1933
Satakunta — Kauvatsa
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 00064
45%
1962
Uusimaa — Helsingin pitäjä
Aalto, Anna-Liisa
JR 12341
45%
1933
Satakunta — Kauvatsa
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13912
45%
1939
Satakunta — Kauvatsa
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 50045
45%
1956
Uusimaa — Vihti
Paavolainen, Oma Martti
JR 64435
44%
1968
Peräpohjola — Ranua
Railonsala, Artturi
JR 72985
44%
1935
Varsinais-Suomi — Uusikaupunki
Salokannel, Tyyne
JR 58104
44%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 55367
44%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 64441
44%
1968
Peräpohjola — Ranua
Railonsala, Artturi
JR 25576
44%
1913
Varsinais-Suomi — Rymättylä
Ketolainen, Eemil
JR 14263
44%
1939
Häme — Forssa
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 57723
44%
1932
Peräpohjola — Turtola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 11023
44%
1932
Uusimaa — Elimäki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 57791
44%
1932
Peräpohjola — Turtola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 55236
44%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 48971
44%
1954
Uusimaa — Helsinki
Paavolainen, Oma Martti
JR 49021
44%
1954
Etelä-Pohjanmaa — Kokkola
Paavolainen, Oma Martti
JR 49465
44%
1955
Keski-Suomi — Suolahti
Paavolainen, Oma Martti
JR 56378
44%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 35126
44%
1922
Uusimaa — Nurmijärvi
Lahden kansanopiston oppilaat,
JR 66372
44%
1913
Varsinais-Suomi — Yläne
Rantasalo, Varma
JR 11260
44%
1932
Uusimaa — Helsinki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 83860
44%
1922
Uusimaa — Helsinki
Vuorio, Toini
JR 22375
44%
1936
Etelä-Savo — Mäntyharju
Karhu, J.
JR 58585
43%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 11578
43%
1933
Uusimaa — Mäntsälä
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13537
43%
1939
Uusimaa — Mäntsälä
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 65529
43%
1968
Peräpohjola — Keminmaa
Railonsala, Artturi
JR 80038
43%
1933
Pohjois-Pohjanmaa — Yli-Ii
Tornion alakouluseminaari
JR 06947
43%
1938
Pohjois-Pohjanmaa — Oulu
Heikkilä, Heimo
JR 10422
43%
1932
Satakunta — Tampere
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14056
43%
1939
Satakunta — Tampere
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 17088
43%
1912
Varsinais-Suomi — Vehmaa
Hänninen, Laina
JR 21005
43%
1909
Varsinais-Suomi — Uskela
Kallio, Ilmari
JR 21450
43%
1914
Varsinais-Suomi — Uskela
Kallio, Niilo
JR 49672
43%
1956
Etelä-Savo — Lappeenranta
Paavolainen, Oma Martti
JR 55345
43%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 55788
43%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 56314
43%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 72796
43%
1914
Häme — Hattula
Salo, Aukusti
JR 72803
43%
1914
Häme — Hattula
Salo, Aukusti
SKVR XII1 2782 α.
43%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 15422
43%
1939
Häme — Janakkala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 58150
43%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 16881
43%
1944
Häme — Orimattila
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 56568
43%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 16410
43%
1943
Satakunta — Nokia
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 64449
43%
1968
Peräpohjola — Ranua
Railonsala, Artturi
JR 13669
43%
1939
Varsinais-Suomi — Perniö
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 65476
43%
1968
Peräpohjola — Keminmaa
Railonsala, Artturi
JR 16135
43%
1943
Varsinais-Suomi — Turku
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 16516
42%
1943
Etelä-Karjala — Kirvu
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 62717
42%
1950
Etelä-Savo — Mikkeli
Pöyhönen, Martti
JR 78521
42%
1914
Varsinais-Suomi — Salo
Tamminen, Vappu
JR 22155
42%
1913
Pohjois-Savo — Kuopio
Kantele, Toini
JR 20934
42%
1913
Satakunta — Tampere; Häme — Akaa
Kalliala, Lauri
JR 43987
42%
1913
Varsinais-Suomi — Uskela
Moision kansakoulu
JR 57151
42%
1932
Peräpohjola — Muonio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 82540
42%
1918
Uusimaa
Velho, Osku
JR 66901
42%
1935
Etelä-Karjala — Räisälä
Räty, Tyyne
JR 72769
42%
1914
Häme — Hattula
Salo, Aukusti
SKVR XII1 2796.
42%
1915
Peräpohjola — Karunki
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 2803.
42%
1915
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 2781.
42%
1933
Kainuu — Kajaani
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11679
42%
1933
Kainuu — Kajaani
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 04325
42%
1920
Keski-Suomi — Saarijärvi
Haapakoski, Elma
JR 15318
42%
1939
Häme — Tuulos
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15166
42%
1939
Kainuu — Kajaani
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 55413
42%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 72965
42%
1935
Varsinais-Suomi — Uusikaupunki
Salokannel, Tyyne
JR 55265
42%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 15731
42%
1939
Etelä-Pohjanmaa — Kauhajoki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 16142
42%
1943
Varsinais-Suomi — Turku
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11086
42%
1932
Häme — Kuorevesi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14828
42%
1939
Häme — Kuorevesi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 55878
42%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 71110
41%
1913
Varsinais-Suomi — Muurla
Saariluoma, Vilho
JR 42052
41%
1931
Satakunta — Mänttä
Mäntän kansakoulun oppilaat
JR 26193
41%
1962
Häme — Hämeenlinna
Kivi, Meri
JR 03545
41%
1932
Uusimaa — Helsinki
Enäjärvi-Haavio, Elsa
JR 10540
41%
1932
Keski-Suomi — Vesanto
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 10569
41%
1932
Häme — Lahti
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 10578
41%
1932
Uusimaa — Lohja
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 10828
41%
1932
Häme — Asikkala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 10841
41%
1932
Uusimaa — Mäntsälä
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 10959
41%
1932
Etelä-Savo — Joroinen
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11001
41%
1932
Uusimaa — Hyvinkää
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11229
41%
1932
Etelä-Karjala — Viipuri
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14108
41%
1939
Uusimaa — Mäntsälä
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14167
41%
1939
Keski-Suomi — Vesanto
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14177
41%
1939
Uusimaa — Lohja
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14687
41%
1939
Uusimaa — Hyvinkää
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14875
41%
1939
Etelä-Karjala — Viipuri
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15379
41%
1939
Häme — Lahti
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15715
41%
1939
Etelä-Savo — Joroinen
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15905
41%
1939
Häme — Asikkala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 39648
41%
1915
Uusimaa — Tuusula
Lindstedt, Armas
JR 46354
41%
1915
Uusimaa — Sammatti
Nyberg, Väinö ja Ylänne, Yrjö
JR 28352
41%
1935
Häme — Hattula
Koskinen, Toivo
JR 67466
41%
1904
Satakunta — Tottijärvi
Rekola, Jukka
JR 57813
41%
1932
Peräpohjola — Turtola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 18849
41%
1911
Varsinais-Suomi — Askainen
Jaatinen, Jalmari
JR 55451
41%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 16227
41%
1943
None
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 68143
41%
1904
Satakunta — Pori
Roosblom, V.
JR 11145
41%
1932
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Sortavala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14858
41%
1939
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Sortavala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 57164
41%
1932
Peräpohjola — Muonio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 81817
41%
1914
Varsinais-Suomi — Yläne
Vahlberg, K.
JR 11953
41%
1933
Varsinais-Suomi — Perniö
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 57660
41%
1932
Peräpohjola — Turtola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 55093
41%
1913
Varsinais-Suomi — Kuusjoki
Pennanen, S.
JR 15712
41%
1939
Häme — Kalvola
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 23811
41%
1936
Etelä-Savo — Taipalsaari
Kaukonen, Katri
JR 56392
40%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 11836
40%
1933
Satakunta — Punkalaidun
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14552
40%
1939
Satakunta — Punkalaidun
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 22717
40%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 20678
40%
1937
Peräpohjola — Tervola
Kaakinen, Iikka
JR 64450
40%
1968
Peräpohjola — Ranua
Railonsala, Artturi
JR 12131
40%
1933
Satakunta — Tottijärvi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 65532
40%
1968
Peräpohjola — Keminmaa
Railonsala, Artturi
JR 13340
40%
1939
Häme — Riihimäki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 26132
40%
1928
Etelä-Pohjanmaa — Veteli
Kivelä, Iida
JR 15669
40%
1939
Uusimaa — Helsinki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 72846
40%
1914
Häme — Hattula
Salo, Aukusti
SKVR XII1 2792.
40%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 11382
40%
1933
Häme — Asikkala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14479
40%
1939
Häme — Asikkala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 76113
40%
1914
Varsinais-Suomi — Laitila
Sonkkila, Linda
JR 08862
40%
1910
Pohjois-Savo — Kuopio
Hoffrén, J.
SKVR XII1 2813.
40%
1915
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 64925
39%
1968
Peräpohjola — Alatornio
Railonsala, Artturi
JR 55723
39%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 11270
39%
1932
Häme — Vanaja
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14817
39%
1939
Häme — Vanaja
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11326
39%
1932
Etelä-Pohjanmaa — Kauhajoki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
SKVR XII1 2797.
39%
1915
Peräpohjola — Karunki
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 16613
39%
1944
Etelä-Karjala — Johannes
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 55448
39%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 07702
39%
1964
Häme — Kalvola
Helenius, Leena
JR 56580
39%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR VII3 4142.
39%
1924
Pohjois-Karjala — Kiihtelysvaara
Niittylahden kansanopisto
JR 64440
39%
1968
Peräpohjola — Ranua
Railonsala, Artturi
JR 81235
39%
1962
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Sortavala
Tuomola, Marjatta
JR 65474
39%
1968
Peräpohjola — Keminmaa
Railonsala, Artturi
JR 78790
39%
1959
Pohjois-Pohjanmaa — Merijärvi
Tervonen, Viljo
SKVR XII1 2807.
39%
1915
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 22770
39%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 18389
39%
1934
Etelä-Karjala — Kurkijoki
Immonen, Katri
JR 10869
39%
1932
Satakunta — Rauma
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14910
39%
1939
Satakunta — Rauma
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12701
39%
1933
Häme — Janakkala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14445
39%
1939
Häme — Janakkala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11461
38%
1933
Uusimaa — Helsinki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15250
38%
1939
Uusimaa — Helsinki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 55350
38%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 49371
38%
1955
Etelä-Karjala — Parikkala
Paavolainen, Oma Martti
JR 21620
38%
1909
Varsinais-Suomi — Kuusjoki
Kallio, V. J.
JR 56287
38%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 11837
38%
1933
Satakunta — Punkalaidun
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14553
38%
1939
Satakunta — Punkalaidun
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
SKVR VII3 4143.
38%
1908
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Impilahti
Härkönen, Jaakko
JR 14636
38%
1939
Etelä-Savo — Heinävesi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 51175
38%
1909
Etelä-Karjala — Antrea
Paulaharju, Samuli ja Jenny
SKVR VII3 4150.
38%
1924
Pohjois-Karjala — Kontiolahti
Niittylahden kansanopisto
JR 14110
38%
1939
Häme — Lahti
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 58490
38%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 73088
38%
1935
Varsinais-Suomi — Uusikaupunki
Salokannel, Tyyne
JR 73419
38%
1938
Varsinais-Suomi — Uusikaupunki
Salokannel, Tyyne
JR 12090
38%
1933
Uusimaa — Lohja
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12885
38%
1933
Häme — Riihimäki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15262
38%
1939
Uusimaa — Lohja
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 56300
38%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 73004
38%
1935
Varsinais-Suomi — Uusikaupunki
Salokannel, Tyyne
JR 19121
37%
1914
Varsinais-Suomi — Pertteli
Jansen, Alma
JR 22732
37%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 22746
37%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 22808
37%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 22849
37%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 22950
37%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 22975
37%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 22995
37%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 04947
37%
1934
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Salmi
Haavio, Martti
JR 11573
37%
1933
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14236
37%
1939
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 49348
37%
1955
Satakunta — Multia
Paavolainen, Oma Martti
JR 49791
37%
1956
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Suistamo
Paavolainen, Oma Martti
JR 66556
37%
1946
Pohjois-Savo — Tuusniemi
Räsänen, Otto
JR 68629
37%
1925
Pohjois-Savo — Maaninka
Rytkönen, Ahti
JR 70007
37%
1932
Keski-Suomi — Pylkönmäki
Saarijärven yhteiskoulu
JR 70434
37%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 14444
37%
1939
Etelä-Karjala — Rautu
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 56220
37%
1919
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 15570
37%
1939
Uusimaa — Hyvinkää
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 55362
37%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 03831
37%
1957
Etelä-Pohjanmaa — Lappajärvi
Etelä-Pohjanmaan Nuorisoseura; Laitinen, Nikolai
JR 57775
37%
1932
Peräpohjola — Turtola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 58574
37%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 14961
37%
1939
Satakunta — Tottijärvi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
SKVR XII1 2789.
37%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 10590
37%
1932
Satakunta — Kangasala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 49302
37%
1955
Satakunta — Merikarvia
Paavolainen, Oma Martti
JR 11344
37%
1932
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 21966
37%
1913
Varsinais-Suomi — Naantali
Kaltiala, J. P.
JR 71083
37%
1913
Varsinais-Suomi — Perniö
Saariluoma, Vilho
JR 51210
37%
1909
Etelä-Karjala — Pyhäjärvi Vpl.
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 26385
37%
1920
Etelä-Savo — Savitaipale
Kohonen, Anni
JR 31460
37%
1924
Etelä-Savo — Lappee
Kärävä, Aug.
JR 55406
37%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 55893
37%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 47565
37%
1926
Häme — Hattula
Okkola, T. E.
JR 11493
37%
1933
Uusimaa — Mäntsälä
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14976
37%
1939
Uusimaa — Mäntsälä
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 35138
37%
1935
Häme — Lahti
Lahden kansanopiston oppilaat,
JR 69651
36%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 55830
36%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 11075
36%
1932
Uusimaa — Hyvinkää
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 42062
36%
1931
Satakunta — Mänttä
Mäntän kansakoulun oppilaat
JR 55807
36%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 56607
36%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 2810.
36%
1915
Peräpohjola — Turtola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 36620
36%
1893
Satakunta — Pori
Laine, T. V.
SKVR XII1 2809.
36%
1915
Peräpohjola — Turtola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 11228
36%
1932
Etelä-Karjala — Viipuri
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14874
36%
1939
Etelä-Karjala — Viipuri
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 49826
36%
1956
Pohjois-Savo — Riistavesi
Paavolainen, Oma Martti
JR 81841
36%
1966
Etelä-Karjala — Viipuri
Vaittinen, Alina
JR 15608
36%
1939
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 57620
36%
1932
Peräpohjola — Turtola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 12303
36%
1933
Etelä-Savo — Lemi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 80116
36%
1935
Etelä-Pohjanmaa — Laihia
Torsti, E. H.
JR 23813
36%
1936
Etelä-Savo — Taipalsaari
Kaukonen, Katri
JR 12700
36%
1933
Etelä-Karjala — Rautu
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 51247
36%
1909
Etelä-Karjala — Heinjoki
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 40766
36%
1933
Etelä-Savo — Juva
Luukkonen, Kerttu
JR 82786
36%
1920
Uusimaa — Tuusula
Vikström, Rauha
JR 49278
36%
1955
Etelä-Pohjanmaa — Lapväärtti
Paavolainen, Oma Martti
JR 56678
36%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 10512
35%
1932
Pohjois-Karjala — Rääkkylä
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14049
35%
1939
Pohjois-Karjala — Rääkkylä
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
SKVR XII1 2786.
35%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 2801.
35%
1915
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 56088
35%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 56261
35%
1919
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 56599
35%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 22127
35%
1913
Etelä-Savo — Mäntyharju
Kantele, Toini
JR 56226
35%
1919
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 43806
35%
1913
Varsinais-Suomi — Uskela
Moision kansakoulu
JR 56185
35%
1919
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 16332
35%
1943
Varsinais-Suomi — Turku
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 57597
35%
1932
Peräpohjola — Tervola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 51545
35%
1930
Etelä-Pohjanmaa — Veteli
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 56108
35%
1915
Peräpohjola — Karunki
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 65128
35%
1968
Peräpohjola — Karunki
Railonsala, Artturi
JR 12302
35%
1933
Etelä-Savo — Joutseno
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11445
35%
1933
Etelä-Karjala — Heinjoki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 70301
35%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 35122
35%
1927
Häme — Janakkala
Lahden kansanopiston oppilaat,
JR 22670
35%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 42099
35%
1931
Satakunta — Mänttä
Mäntän kansakoulun oppilaat
JR 56255
34%
1919
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 83538
34%
1905
Satakunta — Nokia
Virtanen, Väinö
JR 55923
34%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 57178
34%
1932
Peräpohjola — Muonio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 77261
34%
1939
Etelä-Savo — Rantasalmi
Sääski, Sylvi
SKVR XII1 2804.
34%
1920
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 56324
34%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 65475
34%
1968
Peräpohjola — Keminmaa
Railonsala, Artturi
JR 13453
34%
1939
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 57379
34%
1932
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 22557
34%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 04362
34%
1967
Pohjois-Pohjanmaa — Alavieska
Haarala, Anni
JR 42121
34%
1931
Satakunta — Mänttä
Mäntän kansakoulun oppilaat
JR 55042
34%
1913
Varsinais-Suomi — Kuusjoki
Pennanen, S.
JR 56040
34%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 75658
34%
1937
Uusimaa — Porvoo
Silvennoinen, Vieno
JR 21542
33%
1893
Etelä-Karjala — Muolaa
Kallio, Pekka
JR 22622
33%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 57812
33%
1932
Peräpohjola — Turtola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 11062
33%
1932
Satakunta — Juupajoki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 32133
33%
1940
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Suistamo
Kärki, Frans
JR 61237
33%
1936
Pohjois-Savo — Tervo
Puranen, Anna
JR 82308
33%
1964
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Impilahti
Vanninen, Aino
JR 28203
33%
1930
Uusimaa — Helsinki
Koskimies, A. V.
JR 12130
33%
1933
Satakunta — Tottijärvi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14960
33%
1939
Satakunta — Tottijärvi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 56468
33%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 55371
33%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 57964
33%
1932
Peräpohjola — Sodankylä
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 13874
33%
1939
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13875
33%
1939
Etelä-Savo — Lemi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 78972
33%
1922
Keski-Suomi — Rautalampi
Tiitinen, Aili
JR 42883
33%
1912
Häme — Tammela
Mikkola, Edv.
JR 51281
33%
1909
Etelä-Karjala — Viipuri
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 57414
33%
1932
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 57650
32%
1932
Peräpohjola — Turtola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 16296
32%
1943
Uusimaa — Helsinki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 49060
32%
1955
Pohjois-Karjala — Eno
Paavolainen, Oma Martti
JR 49838
32%
1956
Peräpohjola — Salla
Paavolainen, Oma Martti
SKVR VII3 4145.
32%
1908
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Impilahti
Härkönen, Jaakko
JR 08336
32%
1955
Pohjois-Karjala — Nurmes
Hirvonen, Aino
JR 10047
32%
1964
Pohjois-Savo — Maaninka
Häiväläinen, Martta
JR 13277
32%
1939
Etelä-Savo — Haukivuori
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 70841
32%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 57767
32%
1932
Peräpohjola — Turtola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 64785
32%
1968
Peräpohjola — Alatornio
Railonsala, Artturi
JR 12814
32%
1933
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 72997
32%
1935
Varsinais-Suomi — Uusikaupunki
Salokannel, Tyyne
JR 47247
32%
1926
Satakunta — Eurajoki
Okkola, T. E.
JR 65477
32%
1968
Peräpohjola — Keminmaa
Railonsala, Artturi
JR 10444
32%
1932
Satakunta — Pori
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 49460
32%
1955
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Sortavala
Paavolainen, Oma Martti
JR 76732
32%
1922
Etelä-Karjala — Virolahti
Syrjänen, Rauha
JR 22512
32%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 22754
32%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 68074
32%
1934
Pohjois-Savo
Rönkä, Hilda
JR 12447
32%
1933
Satakunta — Kauvatsa
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14457
32%
1939
Etelä-Karjala — Heinjoki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 42084
32%
1931
Satakunta — Mänttä
Mäntän kansakoulun oppilaat
JR 67840
32%
1921
Etelä-Savo — Sääminki
Rissanen, Santeri
JR 49474
32%
1955
Satakunta — Tampere
Paavolainen, Oma Martti
JR 72832
31%
1914
Häme — Hattula
Salo, Aukusti
JR 20644
31%
1936
Pohjois-Pohjanmaa — Oulunsalo
Kaakinen, Iikka
JR 60415
31%
1913
Etelä-Karjala — Lavansaari
Porkka, Laina
SKVR XII2 8336.
31%
1897
Pohjois-Pohjanmaa — Oulu
Kenttämaa, Matti
JR 10589
31%
1932
Satakunta — Orivesi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 22126
31%
1913
Etelä-Savo — Mäntyharju
Kantele, Toini
JR 56461
31%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 22659
31%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 61252
31%
1922
Etelä-Savo — Luumäki
Puranen, Hilda
SKVR XII1 2824.
30%
1915
Peräpohjola — Sodankylä
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 29887
30%
1938
Etelä-Karjala — Kirvu
Kuisma, Helena
JR 57973
30%
1932
Peräpohjola — Sodankylä
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 55409
30%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 56007
30%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 56651
30%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 12567
30%
1933
Häme — Janakkala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 60993
30%
1962
Etelä-Karjala — Rautu
Pulliainen, Liina
JR 31483
30%
1924
Etelä-Savo — Lappee
Kärävä, Aug.
JR 82919
30%
1963
Etelä-Karjala — Muolaa
Virolainen, Aatu
JR 57252
30%
1932
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 16390
30%
1943
None
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 55444
30%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 69743
30%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 83879
30%
1921
Uusimaa — Vehkalahti
Vuorisalo, Katri
JR 56065
30%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 22610
30%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
SKVR VII3 4146.
30%
1908
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Impilahti
Härkönen, Jaakko
JR 71279
30%
1910
Varsinais-Suomi — Merimasku
Saarimaa, Eemil
JR 22890
30%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 64444
30%
1968
Peräpohjola — Ranua
Railonsala, Artturi
JR 65129
30%
1968
Peräpohjola — Karunki
Railonsala, Artturi
JR 64442
29%
1968
Peräpohjola — Ranua
Railonsala, Artturi
JR 72787
29%
1914
Häme — Hattula
Salo, Aukusti
JR 22964
29%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 56205
29%
1919
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 56669
29%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 64439
29%
1968
Peräpohjola — Ranua
Railonsala, Artturi
JR 22526
29%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 22593
29%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 22645
29%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 09255
29%
1936
Etelä-Pohjanmaa — Halsua
Hotakainen, Eino
JR 49057
29%
1955
Uusimaa — Anjala
Paavolainen, Oma Martti
JR 83308
29%
1964
Etelä-Karjala — Rautu
Virtanen, Leea
JR 42176
29%
1913
Satakunta — Ruovesi
Marjanen, Vilho
JR 22816
29%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 56618
29%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 56526
29%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 22579
29%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
SKVR XII2 8338.
29%
1920
Peräpohjola — Turtola
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 12398
29%
1933
Etelä-Karjala — Miehikkälä
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13967
29%
1939
Etelä-Karjala — Miehikkälä
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 56702
29%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 61124
28%
1957
Etelä-Karjala — Kivennapa
Pulliainen, Liina
JR 55284
28%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 2805.
28%
1920
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 56240
28%
1919
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 27175
28%
1957
Aunus — Vitele
Kontu, Mikko
JR 14162
28%
1939
Satakunta — Kangasala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 43912
28%
1913
Varsinais-Suomi — Uskela
Moision kansakoulu
JR 08879
28%
1916
Varsinais-Suomi — Perniö
Höijer E. B.
JR 49039
28%
1954
Pohjois-Pohjanmaa — Kalajoki
Paavolainen, Oma Martti
JR 56636
28%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 56449
28%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 55971
27%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 2795.
27%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 49543
27%
1955
Etelä-Karjala — Virolahti
Paavolainen, Oma Martti
JR 22768
27%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 63319
27%
1937
Etelä-Pohjanmaa — Alavus
Railonsala, Artturi
JR 54052
27%
1936
Etelä-Karjala — Rautu
Pennanen, Olavi
SKVR XIII3 7639.
27%
1909
Etelä-Karjala — Viipuri mlk
Sonkkila, Hilja
JR 56896
27%
1932
Peräpohjola — Kemijärvi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 00651
27%
1957
Etelä-Karjala — Johannes
Airikka, Lauri
JR 56532
27%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 14163
27%
1939
Satakunta — Orivesi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 47188
27%
1926
Satakunta — Harjavalta
Okkola, T. E.
JR 63674
27%
1939
Satakunta — Nokia
Railonsala, Artturi
JR 28298
27%
1935
Pohjois-Savo — Leppävirta
Koskinen, Hannes
JR 14540
27%
1939
Uusimaa — Kymi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 57506
27%
1932
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 57257
26%
1932
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 05778
26%
1930
Keski-Inkeri
Haltsonen, Aatu
JR 57279
26%
1932
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 10491
26%
1932
Pohjois-Savo — Karttula
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14118
26%
1939
Pohjois-Savo — Karttula
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
SKVR VII3 4147.
26%
1908
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Impilahti
Härkönen, Jaakko
SKVR VII3 4148.
26%
1908
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Impilahti
Härkönen, Jaakko
SKVR VII3 4149.
26%
1910
Pohjois-Karjala — Kontiolahti
Lukkarinen, Juho
SKVR XII1 2799.
26%
1915
Peräpohjola — Tervola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 21619
26%
1909
Varsinais-Suomi — Kuusjoki
Kallio, V. J.
JR 22722
26%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 22863
26%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 23392
26%
1962
Pohjois-Karjala — Nurmes
Karjalainen, Elin
JR 11061
26%
1932
Etelä-Karjala — Koivisto
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15678
26%
1939
Etelä-Karjala — Koivisto
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 44345
26%
1932
Etelä-Karjala — Kivennapa
Munne, Anna
JR 49361
26%
1955
Pohjois-Karjala — Nurmes
Paavolainen, Oma Martti
JR 51202
26%
1909
Etelä-Karjala — Käkisalmi
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 57382
26%
1932
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 67903
26%
1936
Etelä-Karjala — Saari
Rissanen, Tyyne
JR 69029
26%
1935
Pohjois-Karjala — Pielisjärvi
Saarelainen, J. V.
JR 70798
26%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 51518
26%
1930
Peräpohjola — Turtola
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 74905
26%
1936
Etelä-Savo — Savonlinna
Seppänen, Aleks.
JR 56696
26%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 65127
26%
1968
Peräpohjola — Karunki
Railonsala, Artturi
JR 80276
26%
1967
Pohjois-Savo — Leppävirta
Tuiremo, Toini
JR 47182
26%
1926
Satakunta — Harjavalta
Okkola, T. E.
JR 22931
26%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 14911
26%
1939
Peräpohjola — Kemi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 57270
26%
1932
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 2812.
26%
1915
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 22705
26%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 22640
26%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 49132
26%
1955
Satakunta — Hämeenkyrö
Paavolainen, Oma Martti
JR 16812
25%
1944
Satakunta — Orivesi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 22569
25%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 51232
25%
1909
Etelä-Karjala — Kivennapa
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 80416
25%
1913
Etelä-Pohjanmaa — Laihia
Tuokko, Auk.
JR 56035
25%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 67409
25%
1936
Pohjois-Savo — Kiuruvesi
Reinikainen, Aarne
JR 22369
25%
1936
Etelä-Savo — Mäntyharju
Karhu, J.
JR 80014
25%
1934
Etelä-Karjala — Kirvu
Tomminen, Väinö
JR 15469
25%
1939
Satakunta — Kauvatsa
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 10690
25%
1932
Uusimaa — Helsinki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14081
25%
1939
Uusimaa — Helsinki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 64926
25%
1968
Peräpohjola — Alatornio
Railonsala, Artturi
JR 84406
25%
1911
Varsinais-Suomi — Lokalahti
Ärfors, Karin
SKVR XII1 3252.
25%
1920
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 28042
25%
1914
Varsinais-Suomi — Salo
Koskenpää, Martta
JR 12662
24%
1933
Uusimaa — Kymi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 72292
24%
1915
Uusimaa — Pukkila
Salminen, Tyyne
JR 15650
24%
1939
Satakunta — Juupajoki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 64784
24%
1968
Peräpohjola — Alatornio
Railonsala, Artturi
SKVR XII1 3006.
23%
1915
Peräpohjola — Kemijärvi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 50808
23%
1907
Etelä-Pohjanmaa — Kurikka
Paulaharju, Lyyli
JR 62708
23%
1950
Etelä-Savo — Mikkeli
Pöyhönen, Martti
JR 22786
23%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 18416
23%
1966
Etelä-Karjala — Kurkijoki
Immonen, Toivo
JR 45987
23%
1936
Pohjois-Savo — Kiuruvesi
Nivalainen, Juho
JR 69681
23%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 55503
23%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 14708
23%
1939
Satakunta — Pori
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 55710
22%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 51197
22%
1909
Etelä-Karjala — Kaukola
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 57356
22%
1932
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 15804
22%
1939
Satakunta — Kangasala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 65123
22%
1968
Peräpohjola — Karunki
Railonsala, Artturi
JR 10870
22%
1932
Peräpohjola — Kemi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 35110
22%
1951
Häme — Lahti
Lahden kansanopiston oppilaat,
JR 56653
21%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 15814
21%
1939
Satakunta — Sahalahti
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 53527
20%
1942
Pohjois-Karjala — Nurmes
Peltonen, Erkki
JR 41102
20%
1965
Kainuu — Suomussalmi
Mäklin, Ritva
SKVR XII1 2621.
20%
1933
Kainuu — Kajaani
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
SKVR XIII3 7644.
20%
1930
Etelä-Karjala — Viipuri mlk
Viipurin suomalaisen lyseon konventti
JR 12383
20%
1933
Satakunta — Kauvatsa
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12442
20%
1933
Satakunta — Kiikoinen
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12480
20%
1933
Satakunta — Kauvatsa
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13950
20%
1939
Satakunta — Kauvatsa
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 16219
20%
1943
Varsinais-Suomi — Turku
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 56853
20%
1932
Peräpohjola — Kemijärvi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 64432
19%
1968
Peräpohjola — Ranua
Railonsala, Artturi
JR 48688
16%
1936
Etelä-Savo — Virtasalmi
Paajanen, Lyyli
JR 18065
16%
1924
Etelä-Pohjanmaa — Kauhava
Salokannel, Tyyne
JR 47504
14%
1926
Satakunta — Merikarvia
Okkola, T. E.
JR 47435
11%
1926
Keski-Suomi — Viitasaari
Okkola, T. E.