JR 14265
91%
1939
Häme — Forssa
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11411
88%
1933
Häme — Forssa
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 55060
85%
1913
Varsinais-Suomi — Kuusjoki
Pennanen, S.
JR 16433
78%
1943
Häme — Muurame
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 55046
77%
1913
Varsinais-Suomi — Kuusjoki
Pennanen, S.
JR 78481
67%
1914
Varsinais-Suomi — Maaria
Tallgren, Jenny Maria
JR 58673
64%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 11415
63%
1933
Häme — Forssa
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 31013
60%
1945
Satakunta — Köyliö
Kuusisto, Inkeri
JR 31480
56%
1924
Etelä-Savo — Lappee
Kärävä, Aug.
JR 60256
55%
1936
Satakunta — Pomarkku
Porin tyttölyseo
JR 11413
55%
1933
Häme — Forssa
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 46740
55%
1926
Häme — Renko
Okkola, T. E.
JR 49529
54%
1955
Etelä-Karjala — Viipuri
Paavolainen, Oma Martti
JR 68137
54%
1904
Satakunta — Pori
Roosblom, V.
JR 81140
52%
1912
Häme — Hattula
Tuomarila, Kalle
JR 20556
51%
1912
Etelä-Savo — Luumäki
Järvi, Hanna
JR 55526
51%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 55530
51%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 08334
51%
1955
Pohjois-Karjala — Nurmes
Hirvonen, Aino
SKVR VII3 4101.
50%
1913
Pohjois-Karjala — Valtimo
Nevalainen, Mandi
JR 56182
49%
1919
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 46221
48%
1910
Satakunta — Noormarkku
Nurmi, Frans
JR 57247
48%
1932
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 58398
48%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 35082
48%
1935
Häme — Tammela
Lahden kansanopiston oppilaat,
JR 70152
47%
1932
Keski-Suomi — Karstula
Saarijärven yhteiskoulu
JR 81541
47%
1937
Pohjois-Karjala — Nurmes
Tuukkanen, Vappu
JR 81111
47%
1912
Häme — Hattula
Tuomarila, Kalle
JR 10917
47%
1932
Satakunta — Pori
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 31466
46%
1924
Etelä-Savo — Lappee
Kärävä, Aug.
JR 78596
46%
1935
Etelä-Karjala — Kivennapa
Taponen, Ida
JR 55872
46%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR VII3 4094.
46%
1895
Pohjois-Karjala — Kontiolahti
Rytkönen, Antti
SKVR VII3 4098.
46%
1914
Pohjois-Karjala — Polvijärvi
Varis, Aino
JR 15690
45%
1939
Satakunta — Pori
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 60447
44%
1935
Varsinais-Suomi — Lieto
Posti, F. H.
JR 55870
44%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR VII3 4102.
43%
1914
Pohjois-Karjala — Nurmes
Laitinen, M.
JR 55854
43%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 70382
43%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 69757
43%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
SKVR XIII3 7620.
42%
1909
Etelä-Karjala — Viipuri mlk
Sonkkila, Hilja
JR 11488
42%
1933
Uusimaa — Mäntsälä
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14970
42%
1939
Uusimaa — Mäntsälä
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 60420
42%
1935
Varsinais-Suomi — Lieto
Posti, F. H.
SKVR VII3 4218.
42%
1891
Pohjois-Karjala — Nurmes
Nurmio, M.
JR 55858
42%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 55943
42%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 82820
42%
1921
Uusimaa — Kymi
Vilola, Saima
JR 16793
41%
1944
Pohjois-Savo — Suonenjoki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 49051
41%
1955
Satakunta — Ahlainen
Paavolainen, Oma Martti
JR 41452
41%
1936
Etelä-Karjala — Hiitola
Mannonen, Ulla
JR 57274
40%
1932
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 39640
40%
1915
Uusimaa — Tuusula
Lindstedt, Armas
JR 58327
40%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 08982
40%
1962
Häme — Heinola mlk
Holstila, Liisa
JR 56179
40%
1919
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 55836
40%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 57251
40%
1932
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 57304
40%
1932
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 57311
40%
1932
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 57337
40%
1932
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 2444.
39%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 65101
39%
1968
Peräpohjola — Karunki
Railonsala, Artturi
JR 81732
39%
1926
Etelä-Karjala — Johannes
Uuraan yhteiskoulun toverikunta
JR 57231
39%
1932
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 49372
39%
1955
Satakunta — Parkano
Paavolainen, Oma Martti
SKVR XII1 2449.
39%
1919
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 22026
39%
1962
Pohjois-Pohjanmaa — Kalajoki
Kankaanpää, Saimi
SKVR XII1 2447.
38%
1915
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 56242
38%
1919
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 11073
38%
1932
Uusimaa — Hyvinkää
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 09134
38%
1936
Satakunta — Lempäälä
Haavisto, Elsa
JR 11662
38%
1933
Häme — Jämsä
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14359
38%
1939
Häme — Jämsä
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 22520
38%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 14640
38%
1939
Etelä-Savo — Heinävesi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 16514
38%
1943
Etelä-Karjala — Kirvu
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 69663
38%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 10323
38%
1925
Häme — Orimattila
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 10753
38%
1932
Satakunta — Pori
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11277
38%
1932
Häme — Vanaja
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14662
38%
1939
Satakunta — Pori
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14819
38%
1939
Häme — Vanaja
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 81236
38%
1962
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Sortavala
Tuomola, Marjatta
JR 57598
38%
1932
Peräpohjola — Tervola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 64499
38%
1968
Peräpohjola — Ranua
Railonsala, Artturi
JR 22536
38%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 22625
38%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 11591
38%
1933
Etelä-Savo — Heinävesi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13334
38%
1939
Pohjois-Savo — Suonenjoki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14474
38%
1939
Häme — Asikkala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 32858
38%
1948
Etelä-Karjala — Sakkola
Kärki, Frans
JR 39515
38%
1938
Satakunta — Ruovesi
Lilja, Saima
JR 49128
38%
1955
Satakunta — Hämeenkyrö
Paavolainen, Oma Martti
JR 49186
38%
1955
Häme — Kalvola
Paavolainen, Oma Martti
JR 49327
38%
1955
Etelä-Savo — Mikkeli
Paavolainen, Oma Martti
JR 49447
38%
1955
Satakunta — Siikainen
Paavolainen, Oma Martti
JR 50100
38%
1956
Uusimaa — Vihti
Paavolainen, Oma Martti
JR 14267
37%
1939
Häme — Forssa
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 55932
37%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 11576
37%
1933
Uusimaa — Mäntsälä
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11377
37%
1933
Häme — Asikkala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 56290
37%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 69250
37%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 64502
37%
1968
Peräpohjola — Ranua
Railonsala, Artturi
JR 65099
37%
1968
Peräpohjola — Karunki
Railonsala, Artturi
JR 32882
37%
1949
Pohjois-Karjala — Kontiolahti
Kärki, Frans
SKVR XII1 2448.
36%
1915
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 40664
36%
1962
Uusimaa — Pusula
Lusenius, Ida
JR 06710
36%
1957
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Sortavala
Hautala, Sigrid
JR 17033
36%
1959
Häme — Luhanka
Hänninen, Aino
JR 11703
36%
1933
Häme — Hauho
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 44443
36%
1909
Etelä-Pohjanmaa — Lehtimäki
Murtomäki, Kalle
JR 81093
36%
1912
Häme — Hattula
Tuomarila, Kalle
JR 70055
36%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 12161
36%
1933
Satakunta — Kokemäki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 39913
36%
1937
Satakunta — Huittinen
Lintunen, Suoma
JR 10922
36%
1932
Häme — Hattula
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 16001
36%
1943
Varsinais-Suomi — Turku
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13713
35%
1939
Satakunta — Kokemäki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14164
35%
1939
Satakunta — Orivesi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 22599
35%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 70181
35%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 58622
35%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 72790
35%
1914
Häme — Hattula
Salo, Aukusti
JR 12158
35%
1933
Satakunta — Kokemäki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13716
35%
1939
Satakunta — Kokemäki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 42863
35%
1912
Häme — Pälkäne
Mikkola, Edv.
JR 14210
35%
1939
Satakunta — Punkalaidun
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 42786
35%
1913
Varsinais-Suomi — Mietoinen
Merilä, Olga
JR 12715
35%
1933
Häme — Hollola
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 55521
35%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 55543
35%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 47928
35%
1932
Uusimaa — Vihti
Ollila, Reino
JR 49122
35%
1955
Uusimaa — Helsinki
Paavolainen, Oma Martti
JR 17070
35%
1912
Varsinais-Suomi — Turku
Hänninen, Laina
JR 72971
35%
1935
Varsinais-Suomi — Uusikaupunki
Salokannel, Tyyne
JR 27532
34%
1935
Pohjois-Pohjanmaa — Ylikiiminki
Korhonen, Lyyli
JR 33193
34%
1950
Etelä-Karjala — Pyhäjärvi Vpl.
Kärki, Frans
JR 37027
34%
1962
Satakunta — Juupajoki
Lampinen, Aino
JR 43007
34%
1904
Satakunta — Mouhijärvi
Mohell, Karl
JR 46374
34%
1912
Satakunta — Hämeenkyrö
Nyberg, Viivi
JR 50377
34%
1903
Satakunta — Hämeenkyrö
Pakula, Vihtori
JR 80414
34%
1913
Etelä-Pohjanmaa — Laihia
Tuokko, Auk.
JR 82537
34%
1918
Uusimaa
Velho, Osku
JR 13491
34%
1939
Häme — Hauho
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 16563
34%
1943
None
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 50799
34%
1916
Pohjois-Pohjanmaa — Kiiminki
Paulaharju, Aili
JR 12563
34%
1933
Häme — Somerniemi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15418
34%
1939
Häme — Somerniemi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 21197
34%
1927
Satakunta — Kokemäki
Kallio, Kaarlo
JR 04076
34%
1922
Satakunta — Suoniemi
Färm, Katri
JR 12974
34%
1933
Häme — Loppi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13622
34%
1939
Häme — Loppi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 35121
34%
1927
Häme — Janakkala
Lahden kansanopiston oppilaat,
JR 47371
34%
1926
Etelä-Pohjanmaa — Ylistaro
Okkola, T. E.
JR 55502
34%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 55558
34%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 55611
34%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 55721
34%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 56746
34%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 80994
34%
1948
Satakunta — Ähtäri
Tuomaala, Väinö
JR 22508
34%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 55681
34%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 69913
34%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 07326
34%
1935
Uusimaa — Pukkila
Heino, Arvo
JR 42534
34%
1936
Satakunta — Viljakkala
Mattila, Martti
JR 15710
34%
1939
Häme — Kalvola
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 50696
34%
1936
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Soanlahti
Partanen, Lyyli
JR 09410
34%
1916
Uusimaa — Kymi
Husu, Anni
JR 42081
34%
1931
Satakunta — Mänttä
Mäntän kansakoulun oppilaat
JR 65092
34%
1968
Peräpohjola — Karunki
Railonsala, Artturi
JR 48980
34%
1954
Uusimaa — Kymi
Paavolainen, Oma Martti
JR 16525
34%
1943
None
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12594
33%
1933
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15376
33%
1939
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 08997
33%
1962
Häme — Heinola mlk
Holstila, Liisa
JR 58201
33%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 71855
33%
1961
Etelä-Savo — Heinävesi
Sallinen, Eeva-Liisa
JR 78504
33%
1917
Peräpohjola — Tornio
Tamelander, Sylvi
JR 10962
33%
1932
Satakunta — Keuruu
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15718
33%
1939
Satakunta — Keuruu
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 55730
33%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 55645
33%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 56750
33%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 22578
33%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 10588
33%
1932
Satakunta — Orivesi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15141
33%
1939
Häme — Luopioinen
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 58472
33%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 23179
33%
1936
Pohjois-Savo — Kuopio
Karhu, Lyyli
JR 57395
33%
1932
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 12109
33%
1933
Häme — Tuulos
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11318
33%
1932
Häme — Kalvola
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11569
32%
1933
Satakunta — Punkalaidun
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 49196
32%
1955
Satakunta — Kankaanpää
Paavolainen, Oma Martti
JR 49307
32%
1955
Satakunta — Merikarvia
Paavolainen, Oma Martti
JR 49394
32%
1955
Satakunta — Rauma
Paavolainen, Oma Martti
JR 49832
32%
1956
Etelä-Savo — Lauritsala
Paavolainen, Oma Martti
JR 49857
32%
1956
Häme — Ypäjä
Paavolainen, Oma Martti
JR 61121
32%
1957
Etelä-Karjala — Kivennapa
Pulliainen, Liina
JR 16130
32%
1943
Varsinais-Suomi — Turku
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11590
32%
1933
Etelä-Savo — Heinävesi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14639
32%
1939
Etelä-Savo — Heinävesi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 49453
32%
1955
Satakunta — Siikainen
Paavolainen, Oma Martti
JR 49517
32%
1955
Häme — Viiala
Paavolainen, Oma Martti
JR 50047
32%
1956
Uusimaa — Vihti
Paavolainen, Oma Martti
JR 50124
32%
1956
Häme — Riihimäki
Paavolainen, Oma Martti
JR 63677
32%
1939
Satakunta — Nokia
Railonsala, Artturi
JR 64577
32%
1968
Peräpohjola — Ranua
Railonsala, Artturi
JR 65082
32%
1968
Peräpohjola — Karunki
Railonsala, Artturi
JR 84354
32%
1965
Etelä-Pohjanmaa — Vöyri
Vöyrin seminaari
JR 14953
32%
1939
Häme — Tuulos
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 49407
32%
1955
Satakunta — Rauma
Paavolainen, Oma Martti
JR 07703
31%
1964
Häme — Kalvola
Helenius, Leena
JR 42074
31%
1931
Satakunta — Mänttä
Mäntän kansakoulun oppilaat
JR 60480
31%
1935
Varsinais-Suomi — Lieto
Posti, F. H.
JR 16262
31%
1943
Etelä-Karjala — Johannes
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 64491
30%
1968
Peräpohjola — Ranua
Railonsala, Artturi
JR 65445
30%
1968
Peräpohjola — Keminmaa
Railonsala, Artturi
JR 16021
30%
1943
Häme — Tuulos
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 58097
30%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 58525
30%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 12068
30%
1933
Uusimaa — Hyvinkää
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 65982
30%
1953
Keski-Suomi — Saarijärvi
Rantanen, Saimi
JR 23178
29%
1936
Pohjois-Savo — Kuopio
Karhu, Lyyli
JR 14383
29%
1939
Satakunta — Nakkila
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15531
29%
1939
Etelä-Karjala — Viipuri mlk
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 39677
29%
1918
Satakunta — Tampere
Lindström, Olga
JR 60458
29%
1935
Varsinais-Suomi — Lieto
Posti, F. H.
JR 73896
29%
1964
Keski-Suomi — Petäjävesi
Saraste, Leena-Marjatta
JR 49495
29%
1955
Etelä-Pohjanmaa — Vaasa
Paavolainen, Oma Martti
JR 11088
29%
1932
Häme — Kuorevesi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14830
29%
1939
Häme — Kuorevesi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 08680
29%
1970
Pohjois-Karjala — Rääkkylä
Hirvonen, Aune
JR 58189
29%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 11064
29%
1932
None
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11524
29%
1933
Häme — Luopioinen
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11722
29%
1933
Häme — Kuusankoski
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15006
29%
1939
Häme — Kuusankoski
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 19384
29%
1935
Pohjois-Pohjanmaa — Vihanti
Junttila, M. A.
JR 19387
29%
1935
Pohjois-Pohjanmaa — Vihanti
Junttila, M. A.
JR 21972
29%
1938
Etelä-Pohjanmaa — Alajärvi
Kaltiala, J. P.
JR 13011
29%
1933
Satakunta — Kangasala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 64579
29%
1968
Peräpohjola — Ranua
Railonsala, Artturi
JR 61245
29%
1922
Etelä-Savo — Luumäki
Puranen, Anni
JR 16303
29%
1943
Uusimaa — Lapinjärvi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11525
29%
1933
Häme — Luopioinen
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12514
29%
1933
Varsinais-Suomi — Uusikaupunki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14288
29%
1939
Varsinais-Suomi — Uusikaupunki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14360
29%
1939
Häme — Jämsä
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 47640
29%
1938
Pohjois-Karjala — Nurmes
Okkonen, Veera
JR 10714
29%
1932
Satakunta — Punkalaidun
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15926
29%
1939
Satakunta — Punkalaidun
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 62388
28%
1948
Etelä-Karjala — Säkkijärvi
Pöyhönen, Martti
JR 64580
28%
1968
Peräpohjola — Ranua
Railonsala, Artturi
JR 65562
28%
1968
Peräpohjola — Keminmaa
Railonsala, Artturi
JR 22830
28%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 12917
28%
1933
Häme — Tyrväntö
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 16093
28%
1943
Etelä-Pohjanmaa — Isokyrö
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 16771
28%
1944
Häme — Luhanka
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 48950
28%
1954
Uusimaa — Helsinki
Paavolainen, Oma Martti
JR 48961
28%
1954
Uusimaa — Helsinki
Paavolainen, Oma Martti
JR 64576
28%
1968
Peräpohjola — Ranua
Railonsala, Artturi
JR 11147
28%
1932
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Sortavala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14860
28%
1939
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Sortavala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 16635
28%
1944
Satakunta — Virrat
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14908
28%
1939
Satakunta — Rauma
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11037
28%
1932
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15773
28%
1939
Häme — Urjala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15280
28%
1939
Uusimaa — Hyvinkää
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 60345
28%
1938
Satakunta — Harjavalta
Porin tyttölyseo
JR 72775
28%
1914
Keski-Suomi — Viitasaari
Salo, Aukusti
JR 22852
28%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 10696
28%
1932
Häme — Riihimäki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 10852
28%
1932
Satakunta — Tampere
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11635
28%
1933
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15890
28%
1939
Häme — Riihimäki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 16408
28%
1943
Satakunta — Nokia
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 35137
28%
1935
Häme — Lahti
Lahden kansanopiston oppilaat,
JR 49127
28%
1955
Satakunta — Hämeenkyrö
Paavolainen, Oma Martti
JR 49260
28%
1955
Etelä-Pohjanmaa — Kurikka
Paavolainen, Oma Martti
JR 49885
28%
1955
Häme — Iitti
Paavolainen, Oma Martti
JR 10867
28%
1932
Satakunta — Rauma
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 49578
28%
1956
Uusimaa — Helsinki
Paavolainen, Oma Martti
JR 51263
28%
1909
Etelä-Karjala — Koivisto
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 11779
28%
1933
Satakunta — Nakkila
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14384
28%
1939
Satakunta — Nakkila
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11348
28%
1932
Uusimaa — Vihti
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15611
28%
1939
Uusimaa — Vihti
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 06902
27%
1936
Satakunta — Hämeenkyrö
Heikkilä, Heimo
JR 49590
27%
1956
Uusimaa — Helsinki
Paavolainen, Oma Martti
JR 22545
27%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 12005
27%
1933
Etelä-Pohjanmaa — Ylistaro
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 24948
27%
1932
Uusimaa — Pukkila
Kauppinen, Eino
JR 15571
27%
1939
Uusimaa — Hyvinkää
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15692
27%
1939
Häme — Hattula
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 50166
27%
1956
Etelä-Karjala — Kivennapa
Paavolainen, Oma Martti
JR 58696
27%
1921
Häme — Tammela
Paakkonen, Elli
JR 60995
27%
1962
Etelä-Karjala — Kivennapa
Pulliainen, Liina
JR 63627
27%
1939
Satakunta — Nokia
Railonsala, Artturi
JR 64494
27%
1968
Peräpohjola — Ranua
Railonsala, Artturi
JR 64496
27%
1968
Peräpohjola — Ranua
Railonsala, Artturi
JR 64498
27%
1968
Peräpohjola — Ranua
Railonsala, Artturi
JR 64857
27%
1968
Peräpohjola — Alatornio
Railonsala, Artturi
JR 64864
27%
1968
Peräpohjola — Alatornio
Railonsala, Artturi
JR 64865
27%
1968
Peräpohjola — Alatornio
Railonsala, Artturi
JR 65083
27%
1968
Peräpohjola — Karunki
Railonsala, Artturi
JR 65086
27%
1968
Peräpohjola — Karunki
Railonsala, Artturi
JR 65087
27%
1968
Peräpohjola — Karunki
Railonsala, Artturi
JR 65088
27%
1968
Peräpohjola — Karunki
Railonsala, Artturi
JR 65091
27%
1968
Peräpohjola — Karunki
Railonsala, Artturi
JR 65447
27%
1968
Peräpohjola — Keminmaa
Railonsala, Artturi
JR 65448
27%
1968
Peräpohjola — Keminmaa
Railonsala, Artturi
JR 68130
27%
1935
Häme — Renko
Röök, Taimi
JR 72990
27%
1935
Varsinais-Suomi — Uusikaupunki
Salokannel, Tyyne
JR 73318
27%
1935
Etelä-Pohjanmaa — Laihia
Salokannel, Tyyne
JR 13010
26%
1933
Satakunta — Kangasala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 33781
26%
1958
Satakunta — Tottijärvi
Kärki, Frans
JR 12443
26%
1933
Satakunta — Kauvatsa
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 40725
26%
1932
Etelä-Pohjanmaa — Soini
Luukko, F. A.
JR 70530
26%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 11814
26%
1933
Satakunta — Nakkila
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11707
26%
1933
Satakunta — Keikyä
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13803
26%
1939
Satakunta — Keikyä
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11024
26%
1932
Uusimaa — Elimäki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11775
26%
1933
Satakunta — Nakkila
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 40332
26%
1915
Satakunta — Tampere
Loukola, Ludvig
JR 46436
26%
1922
Varsinais-Suomi — Uskela
Nyyrikki, Ella
JR 12128
26%
1933
Satakunta — Vesilahti
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13009
26%
1933
Satakunta — Kangasala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13502
26%
1939
Satakunta — Kangasala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14283
26%
1939
Satakunta — Nakkila
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14958
26%
1939
Satakunta — Vesilahti
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15142
26%
1939
Häme — Luopioinen
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 16719
26%
1944
Satakunta — Kiikka
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 49231
26%
1955
Etelä-Karjala — Koivisto
Paavolainen, Oma Martti
JR 49331
26%
1955
Etelä-Savo — Mikkeli
Paavolainen, Oma Martti
JR 47181
26%
1926
Satakunta — Harjavalta
Okkola, T. E.
JR 11063
25%
1932
Satakunta — Juupajoki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11125
25%
1932
Satakunta — Vesilahti
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11868
25%
1933
Etelä-Karjala — Pyhäjärvi Vpl.
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14604
25%
1939
Satakunta — Nokia
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15299
25%
1939
Etelä-Pohjanmaa — Ylistaro
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 35091
25%
1951
Häme — Loppi
Lahden kansanopiston oppilaat,
JR 47466
25%
1926
Satakunta — Viljakkala
Okkola, T. E.
JR 13247
25%
1939
Keski-Suomi — Hankasalmi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 28121
25%
1949
Viena
Koski, Huoti
JR 10634
25%
1932
Etelä-Savo — Savonlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11661
25%
1933
Häme — Jämsä
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15831
25%
1939
Etelä-Savo — Savonlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 64509
25%
1968
Peräpohjola — Ranua
Railonsala, Artturi
JR 14179
25%
1939
Satakunta — Sahalahti
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 49563
25%
1955
Satakunta — Ylöjärvi
Paavolainen, Oma Martti
JR 67977
25%
1958
Kainuu — Sotkamo
Roilas, Matias
JR 83858
25%
1922
Uusimaa — Helsinki
Vuorio, Toini
JR 11002
25%
1932
Uusimaa — Hyvinkää
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 73145
25%
1935
Varsinais-Suomi — Uusikaupunki
Salokannel, Tyyne
JR 49574
25%
1956
Uusimaa — Helsinki
Paavolainen, Oma Martti
JR 15442
25%
1939
Häme — Tyrväntö
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 22697
25%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 13192
25%
1938
Etelä-Pohjanmaa — Vaasa
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14585
25%
1939
Häme — Toijala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14892
25%
1939
Satakunta — Tampere
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 48967
25%
1954
Uusimaa — Helsinki
Paavolainen, Oma Martti
JR 64574
25%
1968
Peräpohjola — Ranua
Railonsala, Artturi
JR 64575
25%
1968
Peräpohjola — Ranua
Railonsala, Artturi
JR 84449
25%
1962
Satakunta — Ruovesi
Ylämäkipää, Katri
JR 61914
25%
1953
Pohjois-Karjala — Pielisjärvi
Pyykkö, Armi
JR 52349
25%
1937
Peräpohjola — Sodankylä
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 25564
25%
1913
Varsinais-Suomi — Rymättylä
Ketolainen, Eemil
JR 47546
24%
1926
Häme — Ypäjä
Okkola, T. E.
JR 11306
24%
1932
Satakunta — Kangasala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11327
24%
1932
Etelä-Pohjanmaa — Kauhajoki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15658
24%
1939
Satakunta — Kangasala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 16483
24%
1943
Etelä-Pohjanmaa — Ylistaro
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 16271
24%
1943
Varsinais-Suomi — Piikkiö
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15732
24%
1939
Etelä-Pohjanmaa — Kauhajoki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 10529
24%
1932
Häme — Lahti
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 10577
24%
1932
Uusimaa — Lohja
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14109
24%
1939
Uusimaa — Lohja
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14757
24%
1939
Häme — Lahti
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 28837
24%
1964
Etelä-Karjala — Saari
Kosonen, Nelly
JR 40851
24%
1926
Satakunta — Ruovesi
Luutonen, Ahto
JR 61009
24%
1962
Etelä-Karjala — Kivennapa
Pulliainen, Liina
JR 63913
24%
1957
Kainuu — Sotkamo
Railonsala, Artturi
JR 64581
24%
1968
Peräpohjola — Ranua
Railonsala, Artturi
JR 64868
24%
1968
Peräpohjola — Alatornio
Railonsala, Artturi
JR 64870
24%
1968
Peräpohjola — Alatornio
Railonsala, Artturi
JR 65084
24%
1968
Peräpohjola — Karunki
Railonsala, Artturi
JR 65085
24%
1968
Peräpohjola — Karunki
Railonsala, Artturi
JR 65446
24%
1968
Peräpohjola — Keminmaa
Railonsala, Artturi
JR 65559
24%
1968
Peräpohjola — Keminmaa
Railonsala, Artturi
JR 66824
24%
1966
Keski-Suomi — Karstula
Ratia, Mildred
JR 66827
24%
1966
Häme — Janakkala
Ratia, Mildred
JR 73466
24%
1939
Häme — Kärkölä
Salokannel, Tyyne
JR 13504
23%
1939
Satakunta — Kangasala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14178
23%
1939
Satakunta — Kangasala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14586
23%
1939
Häme — Urjala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15466
23%
1939
Satakunta — Kauvatsa
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11345
23%
1932
Uusimaa — Vihti
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15609
23%
1939
Uusimaa — Vihti
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 16300
23%
1943
None
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14365
23%
1939
Satakunta — Tampere
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 47419
23%
1926
Etelä-Pohjanmaa — Mustasaari
Okkola, T. E.
JR 64573
23%
1968
Peräpohjola — Ranua
Railonsala, Artturi
JR 11162
23%
1932
Satakunta — Virrat
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12654
23%
1933
Satakunta — Kuru
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13400
23%
1939
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13653
23%
1939
Etelä-Karjala — Pyhäjärvi Vpl.
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14216
23%
1939
Satakunta — Kuru
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14693
23%
1939
Satakunta — Virrat
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 49564
23%
1955
Satakunta — Ähtäri
Paavolainen, Oma Martti
JR 57893
23%
1932
Peräpohjola — Sodankylä
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 57902
23%
1932
Peräpohjola — Sodankylä
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 57965
23%
1932
Peräpohjola — Sodankylä
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 68525
23%
1922
Häme — Hausjärvi
Ruusuvuori, Anna-Liisa
JR 82070
23%
1921
Satakunta — Ikaalinen
Valkama, Sylvi
JR 12839
23%
1933
Satakunta — Tampere
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13291
23%
1939
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Sortavala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14033
23%
1939
Häme — Riihimäki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 67465
22%
1904
Satakunta — Tottijärvi
Rekola, Jukka
JR 57922
22%
1932
Peräpohjola — Sodankylä
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 13910
22%
1939
Satakunta — Kauvatsa
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 10420
22%
1932
Satakunta — Nokia
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12591
22%
1933
Häme — Lahti
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14054
22%
1939
Satakunta — Nokia
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 17140
22%
1957
Etelä-Karjala — Heinjoki
Hanninen, Raili
JR 11687
22%
1933
Kainuu — Kajaani
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 47470
22%
1926
Satakunta — Viljakkala
Okkola, T. E.
JR 10465
22%
1932
Häme — Riihimäki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 57886
22%
1932
Peräpohjola — Sodankylä
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 57904
22%
1932
Peräpohjola — Sodankylä
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 08985
22%
1962
Häme — Heinola mlk
Holstila, Liisa
JR 12749
22%
1933
Häme — Toijala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 42401
22%
1904
Satakunta — Viljakkala
Mattila, Martti
JR 49018
22%
1954
Etelä-Pohjanmaa — Kokkola
Paavolainen, Oma Martti
JR 16445
22%
1943
Etelä-Karjala — Virolahti
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 64863
22%
1968
Peräpohjola — Alatornio
Railonsala, Artturi
JR 40797
22%
1922
Satakunta — Ruovesi
Luutonen, Ahto
JR 13408
21%
1939
Satakunta — Messukylä
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15373
21%
1939
Häme — Lahti
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15631
21%
1939
Satakunta — Vesilahti
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15646
21%
1939
None
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 63657
21%
1939
Satakunta — Nokia
Railonsala, Artturi
JR 64866
21%
1968
Peräpohjola — Alatornio
Railonsala, Artturi
JR 64867
21%
1968
Peräpohjola — Alatornio
Railonsala, Artturi
JR 65443
21%
1968
Peräpohjola — Keminmaa
Railonsala, Artturi
JR 65444
21%
1968
Peräpohjola — Keminmaa
Railonsala, Artturi
JR 13503
21%
1939
Satakunta — Kangasala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 44249
21%
1936
Pohjois-Karjala — Ilomantsi
Mononen, Pekka
JR 12748
21%
1933
Häme — Urjala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 07727
20%
1904
Satakunta — Sahalahti
Helin, Eevert
JR 10976
20%
1932
Satakunta — Teisko
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12339
20%
1933
Satakunta — Kauvatsa
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12631
20%
1933
Satakunta — Tampere
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12956
20%
1933
Satakunta — Tampere
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13636
20%
1939
Satakunta — Tampere
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15583
20%
1939
Satakunta — Teisko
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 46852
20%
1926
Keski-Suomi — Jyväskylä
Okkola, T. E.
SKVR VII3 4089.
20%
1924
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Sortavala
Niittylahden kansanopisto
JR 12901
20%
1933
Satakunta — Nokia
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 80885
20%
1948
Etelä-Pohjanmaa — Lapua
Tuomaala, Väinö
JR 49476
20%
1955
Satakunta — Tampere
Paavolainen, Oma Martti
JR 10546
20%
1932
Satakunta — Kangasala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 68504
20%
1964
Pohjois-Savo — Kuopio
Rutanen, Terttu
JR 14686
20%
1939
Uusimaa — Hyvinkää
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13406
20%
1939
Satakunta — Tampere
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 73435
20%
1938
Varsinais-Suomi — Uusikaupunki
Salokannel, Tyyne
JR 15148
20%
1939
Kainuu — Kajaani
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 10547
20%
1932
Satakunta — Sahalahti
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 20663
20%
1936
Pohjois-Pohjanmaa — Ylivieska
Kaakinen, Iikka
JR 11614
19%
1933
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13356
19%
1939
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14704
19%
1939
Satakunta — Pori
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 47245
19%
1926
Satakunta — Alastaro
Okkola, T. E.
JR 51504
19%
1930
Etelä-Pohjanmaa — Ylihärmä
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 53272
19%
1935
Etelä-Pohjanmaa — Töysä
Peltonen, Erkki
JR 64869
19%
1968
Peräpohjola — Alatornio
Railonsala, Artturi
JR 64871
19%
1968
Peräpohjola — Alatornio
Railonsala, Artturi
JR 47422
19%
1926
Etelä-Pohjanmaa — Mustasaari
Okkola, T. E.
JR 65931
19%
1920
Häme — Ypäjä
Rantanen, Helvi
JR 28303
19%
1935
Pohjois-Savo — Leppävirta
Koskinen, Hannes
JR 11881
19%
1933
Satakunta — Rauma
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15181
19%
1939
Satakunta — Rauma
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 34604
19%
1964
Satakunta — Kiikka
Kärki, Frans
JR 10290
18%
1925
Satakunta — Alastaro
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11036
18%
1932
Häme — Urjala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15774
18%
1939
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 39536
18%
1936
Satakunta — Rauma
Limnell, Aarne
JR 46187
18%
1936
Peräpohjola — Rovaniemi
Nuotio, Valo
JR 51762
18%
1930
Etelä-Pohjanmaa — Ylihärmä
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 65565
18%
1968
Peräpohjola — Keminmaa
Railonsala, Artturi
JR 52395
17%
1938
Etelä-Pohjanmaa — Ylihärmä
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 63806
16%
1957
Satakunta — Nokia
Railonsala, Artturi
JR 64572
16%
1968
Peräpohjola — Ranua
Railonsala, Artturi
JR 63255
15%
1936
Etelä-Pohjanmaa — Alavus
Railonsala, Artturi
JR 63325
15%
1937
Etelä-Pohjanmaa — Alavus
Railonsala, Artturi
JR 68249
14%
1965
Satakunta — Ruovesi
Röykkee, Sylvi