JR 11416
92%
1933
Häme — Forssa
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11035
84%
1932
Häme — Urjala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 43926
82%
1913
Varsinais-Suomi — Uskela
Moision kansakoulu
JR 40333
79%
1915
Satakunta — Tampere
Loukola, Ludvig
JR 44109
77%
1913
Varsinais-Suomi — Uskela
Moision kansakoulu
JR 11977
76%
1933
Varsinais-Suomi — Turku
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13560
76%
1939
Varsinais-Suomi — Turku
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12193
76%
1933
Satakunta — Kokemäki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13750
76%
1939
Satakunta — Kokemäki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12566
75%
1933
Häme — Janakkala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 70379
75%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 12751
75%
1933
Häme — Toijala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14588
75%
1939
Häme — Toijala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12932
73%
1933
Satakunta — Kiikka
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13704
73%
1939
Satakunta — Kiikka
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 81096
73%
1912
Häme — Hattula
Tuomarila, Kalle
JR 43957
73%
1913
Varsinais-Suomi — Uskela
Moision kansakoulu
JR 08995
73%
1962
Häme — Heinola mlk
Holstila, Liisa
JR 15749
73%
1939
Keski-Suomi — Saarijärvi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12516
72%
1933
Varsinais-Suomi — Uusikaupunki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14291
72%
1939
Varsinais-Suomi — Uusikaupunki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11976
72%
1933
Varsinais-Suomi — Turku
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12069
72%
1933
Uusimaa — Hyvinkää
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13559
72%
1939
Varsinais-Suomi — Turku
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 10697
72%
1932
Häme — Riihimäki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15891
72%
1939
Häme — Riihimäki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
SKVR VII3 4152.
72%
1910
Pohjois-Karjala — Kaavi
Kallio, Niilo
SKVR XII1 2816.
72%
1915
Peräpohjola — Kemijärvi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 73052
72%
1935
Varsinais-Suomi — Uusikaupunki
Salokannel, Tyyne
JR 14355
72%
1939
Häme — Jämsä
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
SKVR VII3 4151.
72%
1906
Pohjois-Karjala — Polvijärvi
Hyvärinen, E. J.
JR 51763
71%
1930
Etelä-Pohjanmaa — Ylihärmä
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 15421
71%
1939
Häme — Janakkala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12903
71%
1933
Satakunta — Nokia
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 69218
71%
1920
Häme — Hattula
Saarento, Iina
JR 44143
71%
1913
Varsinais-Suomi — Uskela
Moision kansakoulu
JR 55092
71%
1913
Varsinais-Suomi — Kuusjoki
Pennanen, S.
JR 21432
71%
1914
Varsinais-Suomi — Uskela
Kallio, Niilo
JR 11305
71%
1932
Satakunta — Kangasala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15656
71%
1939
Satakunta — Kangasala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 21004
71%
1909
Varsinais-Suomi — Uskela
Kallio, Ilmari
JR 21352
71%
1914
Varsinais-Suomi — Salo
Kallio, Niilo
JR 21375
71%
1914
Varsinais-Suomi — Uskela
Kallio, Niilo
JR 21412
71%
1914
Varsinais-Suomi — Salo
Kallio, Niilo
JR 21472
71%
1914
Varsinais-Suomi — Salo
Kallio, Niilo
JR 15772
71%
1939
Häme — Urjala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 43671
71%
1913
Varsinais-Suomi — Uskela
Moision kansakoulu
JR 44095
71%
1913
Varsinais-Suomi — Uskela
Moision kansakoulu
JR 56589
71%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 10823
70%
1932
Varsinais-Suomi — Parainen
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 56868
70%
1932
Peräpohjola — Kemijärvi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 70618
70%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 11105
70%
1932
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12089
70%
1933
Uusimaa — Lohja
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12206
70%
1933
Häme — Lahti
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13762
70%
1939
Häme — Lahti
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15261
70%
1939
Uusimaa — Lohja
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15954
70%
1939
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 81739
70%
1926
Etelä-Karjala — Johannes
Uuraan yhteiskoulun toverikunta
JR 43774
70%
1913
Varsinais-Suomi — Uskela
Moision kansakoulu
JR 12130
70%
1933
Satakunta — Tottijärvi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14960
70%
1939
Satakunta — Tottijärvi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 43717
69%
1913
Varsinais-Suomi — Uskela
Moision kansakoulu
JR 11952
69%
1933
Varsinais-Suomi — Perniö
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
SKVR XII1 2817.
69%
1920
Peräpohjola — Kemijärvi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 11953
69%
1933
Varsinais-Suomi — Perniö
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 21364
69%
1914
Varsinais-Suomi — Uskela
Kallio, Niilo
JR 00016
68%
1962
Uusimaa — Helsingin pitäjä
Aalto, Anna-Liisa
JR 00037
68%
1962
Uusimaa — Helsingin pitäjä
Aalto, Anna-Liisa
JR 00053
68%
1962
Uusimaa — Helsingin pitäjä
Aalto, Anna-Liisa
JR 00070
68%
1962
Uusimaa — Helsingin pitäjä
Aalto, Anna-Liisa
JR 00083
68%
1962
Uusimaa — Helsingin pitäjä
Aalto, Anna-Liisa
JR 00090
68%
1962
Uusimaa — Helsingin pitäjä
Aalto, Anna-Liisa
JR 15281
68%
1939
Uusimaa — Hyvinkää
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 50085
68%
1956
Uusimaa — Kotka
Paavolainen, Oma Martti
JR 50123
68%
1956
Häme — Riihimäki
Paavolainen, Oma Martti
JR 50154
68%
1956
Häme — Somero
Paavolainen, Oma Martti
JR 62693
68%
1950
Uusimaa — Kotka
Pöyhönen, Martti
JR 70568
68%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 70631
68%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 70674
68%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 70730
68%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 46440
68%
1922
Varsinais-Suomi — Uskela
Nyyrikki, Ella
JR 43862
68%
1913
Varsinais-Suomi — Uskela
Moision kansakoulu
JR 12598
68%
1933
Häme — Lahti
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 44064
68%
1913
Varsinais-Suomi — Uskela
Moision kansakoulu
JR 44038
68%
1913
Varsinais-Suomi — Uskela
Moision kansakoulu
JR 44120
68%
1913
Varsinais-Suomi — Uskela
Moision kansakoulu
JR 55038
68%
1913
Varsinais-Suomi — Kuusjoki
Pennanen, S.
JR 11319
67%
1932
Häme — Kalvola
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11531
67%
1933
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14602
67%
1939
Satakunta — Nokia
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 46435
67%
1922
Varsinais-Suomi — Uskela
Nyyrikki, Ella
JR 12112
67%
1933
Häme — Pälkäne
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 56962
67%
1932
Peräpohjola — Kemijärvi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 12207
67%
1933
Häme — Lahti
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13763
67%
1939
Häme — Lahti
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 16023
67%
1943
Häme — Tuulos
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 28041
67%
1914
Varsinais-Suomi — Salo
Koskenpää, Martta
JR 04948
67%
1934
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Salmi
Haavio, Martti
JR 10482
67%
1932
Etelä-Savo — Mikkeli mlk
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 10794
67%
1932
Varsinais-Suomi — Laitila
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 10987
67%
1932
Häme — Janakkala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11728
67%
1933
Häme — Kuusankoski
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14024
67%
1939
Etelä-Savo — Mikkeli mlk
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14071
67%
1939
Varsinais-Suomi — Laitila
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15012
67%
1939
Häme — Kuusankoski
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15300
67%
1939
Etelä-Pohjanmaa — Ylistaro
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15855
67%
1939
Häme — Janakkala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15867
67%
1939
Varsinais-Suomi — Parainen
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 43589
67%
1910
Satakunta — Punkalaidun
Moisio, Hilja
JR 46210
67%
1910
Satakunta — Eurajoki
Nurmi, Frans
JR 47514
67%
1926
Varsinais-Suomi — Kemiö
Okkola, T. E.
JR 49603
67%
1956
Uusimaa — Helsingin pitäjä
Paavolainen, Oma Martti
JR 84451
67%
1962
Satakunta — Ruovesi
Ylämäkipää, Katri
JR 15070
66%
1939
Häme — Hollola
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 51210
66%
1909
Etelä-Karjala — Pyhäjärvi Vpl.
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 69911
66%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 49847
66%
1956
Häme — Sääksmäki
Paavolainen, Oma Martti
JR 11666
66%
1933
Häme — Jämsä
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12719
66%
1933
Häme — Hollola
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14768
66%
1939
Uusimaa — Elimäki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 72765
66%
1914
Häme — Hattula
Salo, Aukusti
JR 49258
66%
1955
Etelä-Pohjanmaa — Kurikka
Paavolainen, Oma Martti
JR 49886
66%
1955
Häme — Iitti
Paavolainen, Oma Martti
JR 51195
66%
1909
Etelä-Karjala — Kaukola
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 43616
66%
1913
Varsinais-Suomi — Uskela
Moision kansakoulu
JR 13669
66%
1939
Varsinais-Suomi — Perniö
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 43685
65%
1913
Varsinais-Suomi — Uskela
Moision kansakoulu
JR 43756
65%
1913
Varsinais-Suomi — Uskela
Moision kansakoulu
JR 15134
65%
1939
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 10422
65%
1932
Satakunta — Tampere
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14056
65%
1939
Satakunta — Tampere
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12019
65%
1933
Häme — Tuulos
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 17346
65%
1907
Häme — Hollola
Heporauta, F. A.
SKVR XII1 2800.
65%
1915
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 55562
65%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 10941
65%
1932
Etelä-Savo — Pieksämäki mlk
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15244
65%
1939
Etelä-Savo — Pieksämäki mlk
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 43882
64%
1913
Varsinais-Suomi — Uskela
Moision kansakoulu
JR 44726
64%
1914
Varsinais-Suomi — Perniö
Myrsky, Vilho
JR 70190
64%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 21157
64%
1910
Varsinais-Suomi — Uskela
Kallio, Ilmari
JR 12006
64%
1933
Etelä-Pohjanmaa — Ylistaro
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11578
64%
1933
Uusimaa — Mäntsälä
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13537
64%
1939
Uusimaa — Mäntsälä
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 56568
64%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 14014
64%
1939
Satakunta — Nakkila
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 65980
64%
1953
Keski-Suomi — Saarijärvi
Rantanen, Saimi
JR 11281
64%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 40299
64%
1915
Uusimaa — Mäntsälä
Louhe, Lempi
JR 12020
64%
1933
Häme — Tuulos
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 48924
63%
1954
Häme — Heinola mlk
Paavolainen, Oma Martti
JR 00032
63%
1962
Uusimaa — Helsingin pitäjä
Aalto, Anna-Liisa
JR 40720
63%
1932
Etelä-Pohjanmaa — Lehtimäki
Luukko, F. A.
JR 11639
63%
1933
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13397
63%
1939
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
SKVR XII1 2802.
63%
1920
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 2822.
63%
1915
Peräpohjola — Sodankylä
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 14975
63%
1939
Uusimaa — Mäntsälä
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12846
63%
1933
Satakunta — Tampere
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13413
63%
1939
Satakunta — Tampere
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 16410
63%
1943
Satakunta — Nokia
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 55390
63%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 00056
63%
1962
Uusimaa — Helsingin pitäjä
Aalto, Anna-Liisa
JR 11260
62%
1932
Uusimaa — Helsinki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13588
62%
1939
Etelä-Pohjanmaa — Jalasjärvi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 83860
62%
1922
Uusimaa — Helsinki
Vuorio, Toini
JR 10756
62%
1932
Satakunta — Pori
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14665
62%
1939
Satakunta — Pori
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 43648
62%
1913
Varsinais-Suomi — Uskela
Moision kansakoulu
JR 55345
62%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 56314
62%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR VII3 4150.
62%
1924
Pohjois-Karjala — Kontiolahti
Niittylahden kansanopisto
JR 22127
62%
1913
Etelä-Savo — Mäntyharju
Kantele, Toini
JR 51545
62%
1930
Etelä-Pohjanmaa — Veteli
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 17426
62%
1924
Varsinais-Suomi — Piikkiö
Häyrinen, Kalle
JR 51220
62%
1909
Etelä-Karjala — Sakkola
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 73501
62%
1944
Häme — Janakkala
Salokannel, Tyyne
JR 17374
62%
1907
Etelä-Savo — Puumala
Heporauta, F. A.
JR 21334
62%
1914
Varsinais-Suomi — Salo
Kallio, Niilo
JR 10772
62%
1932
Uusimaa — Helsinki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11939
62%
1933
Satakunta — Rauma
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12976
62%
1933
Häme — Loppi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13624
62%
1939
Häme — Loppi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14189
62%
1939
Uusimaa — Helsinki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14263
62%
1939
Häme — Forssa
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14950
62%
1939
Häme — Pälkäne
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15183
62%
1939
Satakunta — Rauma
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15445
62%
1939
Häme — Tyrväntö
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15827
62%
1939
Häme — Koski Hl
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 10325
62%
1925
Häme — Orimattila
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 10549
62%
1932
Satakunta — Sahalahti
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 21394
62%
1914
Varsinais-Suomi — Uskela
Kallio, Niilo
JR 12989
62%
1933
Etelä-Pohjanmaa — Jalasjärvi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 65124
61%
1968
Peräpohjola — Karunki
Railonsala, Artturi
JR 11023
61%
1932
Uusimaa — Elimäki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 22265
61%
1935
Varsinais-Suomi — Halikko
Kantola, Kaisa
JR 70335
61%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 11774
61%
1933
Satakunta — Nakkila
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14385
61%
1939
Satakunta — Nakkila
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11191
61%
1932
Varsinais-Suomi — Paimio
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 16881
61%
1944
Häme — Orimattila
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11616
61%
1933
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13358
61%
1939
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 80038
61%
1933
Pohjois-Pohjanmaa — Yli-Ii
Tornion alakouluseminaari
JR 14034
61%
1939
Häme — Riihimäki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15422
61%
1939
Häme — Janakkala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
SKVR XII1 2813.
61%
1915
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 44448
61%
1909
Etelä-Pohjanmaa — Lehtimäki
Murtomäki, Kalle
JR 23208
61%
1936
Pohjois-Savo — Kuopio
Karhu, Lyyli
JR 11594
61%
1933
Etelä-Savo — Heinävesi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 16314
61%
1943
Pohjois-Savo — Kuopio
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 43940
61%
1913
Varsinais-Suomi — Uskela
Moision kansakoulu
JR 11417
61%
1933
Häme — Forssa
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11145
61%
1932
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Sortavala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14858
61%
1939
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Sortavala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 49733
61%
1956
Etelä-Karjala — Ylämaa
Paavolainen, Oma Martti
JR 81771
61%
1911
Häme — Janakkala
Vaara, V. B.
JR 55956
61%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 11344
60%
1932
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15712
60%
1939
Häme — Kalvola
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 28352
60%
1935
Häme — Hattula
Koskinen, Toivo
JR 10466
60%
1932
Häme — Riihimäki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11382
60%
1933
Häme — Asikkala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14479
60%
1939
Häme — Asikkala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 70041
60%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 11492
60%
1933
Uusimaa — Mäntsälä
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 22375
60%
1936
Etelä-Savo — Mäntyharju
Karhu, J.
JR 55788
59%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 56580
59%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 21005
59%
1909
Varsinais-Suomi — Uskela
Kallio, Ilmari
JR 16516
59%
1943
Etelä-Karjala — Kirvu
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 62717
59%
1950
Etelä-Savo — Mikkeli
Pöyhönen, Martti
JR 10590
59%
1932
Satakunta — Kangasala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 21620
59%
1909
Varsinais-Suomi — Kuusjoki
Kallio, V. J.
JR 73089
59%
1935
Varsinais-Suomi — Uusikaupunki
Salokannel, Tyyne
JR 11086
59%
1932
Häme — Kuorevesi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14828
59%
1939
Häme — Kuorevesi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15318
59%
1939
Häme — Tuulos
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15731
59%
1939
Etelä-Pohjanmaa — Kauhajoki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 66901
59%
1935
Etelä-Karjala — Räisälä
Räty, Tyyne
JR 72980
59%
1935
Varsinais-Suomi — Uusikaupunki
Salokannel, Tyyne
JR 73437
59%
1938
Varsinais-Suomi — Uusikaupunki
Salokannel, Tyyne
JR 56267
58%
1919
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 55431
58%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 15669
58%
1939
Uusimaa — Helsinki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 21202
58%
1927
Satakunta — Kokemäki
Kallio, Kaarlo
JR 12920
58%
1933
Häme — Tyrväntö
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15608
58%
1939
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 55800
58%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 73035
58%
1935
Varsinais-Suomi — Uusikaupunki
Salokannel, Tyyne
JR 73123
58%
1935
Varsinais-Suomi — Uusikaupunki
Salokannel, Tyyne
JR 11270
58%
1932
Häme — Vanaja
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14817
58%
1939
Häme — Vanaja
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 65476
58%
1968
Peräpohjola — Keminmaa
Railonsala, Artturi
SKVR XII1 2785.
58%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 12090
58%
1933
Uusimaa — Lohja
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15262
58%
1939
Uusimaa — Lohja
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 16200
58%
1943
Satakunta — Rauma
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 64441
58%
1968
Peräpohjola — Ranua
Railonsala, Artturi
JR 22155
58%
1913
Pohjois-Savo — Kuopio
Kantele, Toini
JR 11062
58%
1932
Satakunta — Juupajoki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 82308
58%
1964
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Impilahti
Vanninen, Aino
JR 49445
58%
1955
Satakunta — Siikainen
Paavolainen, Oma Martti
JR 13340
58%
1939
Häme — Riihimäki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 08862
58%
1910
Pohjois-Savo — Kuopio
Hoffrén, J.
JR 47962
58%
1932
Uusimaa — Nurmijärvi
Ollila, Reino
JR 11228
57%
1932
Etelä-Karjala — Viipuri
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14874
57%
1939
Etelä-Karjala — Viipuri
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 17088
57%
1912
Varsinais-Suomi — Vehmaa
Hänninen, Laina
JR 49826
57%
1956
Pohjois-Savo — Riistavesi
Paavolainen, Oma Martti
JR 81841
57%
1966
Etelä-Karjala — Viipuri
Vaittinen, Alina
JR 16227
57%
1943
None
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 21550
57%
1920
Satakunta — Lavia
Kallio, Saima
JR 15470
57%
1939
Satakunta — Ruovesi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 48971
57%
1954
Uusimaa — Helsinki
Paavolainen, Oma Martti
JR 49021
57%
1954
Etelä-Pohjanmaa — Kokkola
Paavolainen, Oma Martti
JR 49465
57%
1955
Keski-Suomi — Suolahti
Paavolainen, Oma Martti
JR 56378
57%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 47926
57%
1932
Uusimaa — Vihti
Ollila, Reino
JR 77261
57%
1939
Etelä-Savo — Rantasalmi
Sääski, Sylvi
JR 10505
57%
1932
Häme — Koski Hl
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 44439
57%
1909
Etelä-Pohjanmaa — Lehtimäki
Murtomäki, Kalle
JR 48963
57%
1954
Uusimaa — Helsinki
Paavolainen, Oma Martti
JR 49672
57%
1956
Etelä-Savo — Lappeenranta
Paavolainen, Oma Martti
JR 57826
57%
1932
Peräpohjola — Turtola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 11716
56%
1933
Satakunta — Keikyä
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13801
56%
1939
Satakunta — Keikyä
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 55376
56%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 26193
56%
1962
Häme — Hämeenlinna
Kivi, Meri
JR 03545
56%
1932
Uusimaa — Helsinki
Enäjärvi-Haavio, Elsa
JR 10540
56%
1932
Keski-Suomi — Vesanto
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 10569
56%
1932
Häme — Lahti
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 10578
56%
1932
Uusimaa — Lohja
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 10828
56%
1932
Häme — Asikkala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 10841
56%
1932
Uusimaa — Mäntsälä
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 10959
56%
1932
Etelä-Savo — Joroinen
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11001
56%
1932
Uusimaa — Hyvinkää
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11229
56%
1932
Etelä-Karjala — Viipuri
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14108
56%
1939
Uusimaa — Mäntsälä
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14167
56%
1939
Keski-Suomi — Vesanto
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14177
56%
1939
Uusimaa — Lohja
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14687
56%
1939
Uusimaa — Hyvinkää
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14875
56%
1939
Etelä-Karjala — Viipuri
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15379
56%
1939
Häme — Lahti
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15715
56%
1939
Etelä-Savo — Joroinen
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15905
56%
1939
Häme — Asikkala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 46354
56%
1915
Uusimaa — Sammatti
Nyberg, Väinö ja Ylänne, Yrjö
JR 81235
56%
1962
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Sortavala
Tuomola, Marjatta
JR 11461
56%
1933
Uusimaa — Helsinki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15250
56%
1939
Uusimaa — Helsinki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14636
56%
1939
Etelä-Savo — Heinävesi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 43806
56%
1913
Varsinais-Suomi — Uskela
Moision kansakoulu
JR 51175
56%
1909
Etelä-Karjala — Antrea
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 51247
56%
1909
Etelä-Karjala — Heinjoki
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 55552
56%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 03831
56%
1957
Etelä-Pohjanmaa — Lappajärvi
Etelä-Pohjanmaan Nuorisoseura; Laitinen, Nikolai
SKVR XII1 2804.
56%
1920
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 12815
56%
1933
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12885
56%
1933
Häme — Riihimäki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 69609
56%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 72796
56%
1914
Häme — Hattula
Salo, Aukusti
JR 72803
56%
1914
Häme — Hattula
Salo, Aukusti
JR 49456
56%
1955
Etelä-Pohjanmaa — Siipyy
Paavolainen, Oma Martti
JR 16613
56%
1944
Etelä-Karjala — Johannes
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 56678
56%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 13013
56%
1933
Satakunta — Kangasala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 57620
55%
1932
Peräpohjola — Turtola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 82786
55%
1920
Uusimaa — Tuusula
Vikström, Rauha
JR 22732
55%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 22746
55%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 22808
55%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 22849
55%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 22950
55%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 22975
55%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 22995
55%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 04947
55%
1934
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Salmi
Haavio, Martti
JR 11326
55%
1932
Etelä-Pohjanmaa — Kauhajoki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11573
55%
1933
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14236
55%
1939
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 49348
55%
1955
Satakunta — Multia
Paavolainen, Oma Martti
JR 49791
55%
1956
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Suistamo
Paavolainen, Oma Martti
JR 55873
55%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 66556
55%
1946
Pohjois-Savo — Tuusniemi
Räsänen, Otto
JR 68629
55%
1925
Pohjois-Savo — Maaninka
Rytkönen, Ahti
JR 70007
55%
1932
Keski-Suomi — Pylkönmäki
Saarijärven yhteiskoulu
JR 70434
55%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 71110
55%
1913
Varsinais-Suomi — Muurla
Saariluoma, Vilho
SKVR XII1 2807.
55%
1915
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 11816
55%
1933
Satakunta — Nakkila
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12446
55%
1933
Satakunta — Ruovesi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13874
55%
1939
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13875
55%
1939
Etelä-Savo — Lemi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 72769
55%
1914
Häme — Hattula
Salo, Aukusti
SKVR VII3 4142.
55%
1924
Pohjois-Karjala — Kiihtelysvaara
Niittylahden kansanopisto
SKVR VII3 4144.
55%
1908
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Impilahti
Härkönen, Jaakko
JR 26385
55%
1920
Etelä-Savo — Savitaipale
Kohonen, Anni
JR 31460
55%
1924
Etelä-Savo — Lappee
Kärävä, Aug.
JR 56185
55%
1919
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 12567
54%
1933
Häme — Janakkala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 64925
54%
1968
Peräpohjola — Alatornio
Railonsala, Artturi
JR 82540
54%
1918
Uusimaa
Velho, Osku
SKVR XII1 2786.
54%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 2801.
54%
1915
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 56088
54%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 18389
54%
1934
Etelä-Karjala — Kurkijoki
Immonen, Katri
JR 14276
54%
1939
Satakunta — Nakkila
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
SKVR XII1 2803.
54%
1915
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 11836
54%
1933
Satakunta — Punkalaidun
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14552
54%
1939
Satakunta — Punkalaidun
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12303
54%
1933
Etelä-Savo — Lemi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 56220
54%
1919
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 22670
54%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 13469
54%
1939
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 51281
54%
1909
Etelä-Karjala — Viipuri
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 10498
53%
1932
Varsinais-Suomi — Perniö
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 10680
53%
1932
Varsinais-Suomi — Paattinen
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 10810
53%
1932
Varsinais-Suomi — Perniö
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12070
53%
1933
Uusimaa — Hyvinkää
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12249
53%
1933
Satakunta — Kiikoinen
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14119
53%
1939
Varsinais-Suomi — Perniö
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14738
53%
1939
Varsinais-Suomi — Paattinen
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15282
53%
1939
Uusimaa — Hyvinkää
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15879
53%
1939
Varsinais-Suomi — Perniö
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 72702
53%
1912
Häme — Hattula
Salo, Aukusti
JR 61252
53%
1922
Etelä-Savo — Luumäki
Puranen, Hilda
JR 22717
53%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
SKVR XII1 2788.
53%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 23813
53%
1936
Etelä-Savo — Taipalsaari
Kaukonen, Katri
JR 56392
53%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 39648
53%
1915
Uusimaa — Tuusula
Lindstedt, Armas
JR 14110
53%
1939
Häme — Lahti
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 56324
53%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 64440
53%
1968
Peräpohjola — Ranua
Railonsala, Artturi
SKVR VII3 4143.
53%
1908
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Impilahti
Härkönen, Jaakko
JR 47565
53%
1926
Häme — Hattula
Okkola, T. E.
JR 70301
53%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
SKVR XII1 2783.
53%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 2787.
53%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 2793.
53%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 2794.
53%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 10299
53%
1925
Satakunta — Tampere
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 55420
53%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 55537
53%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 58180
53%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 64783
53%
1968
Peräpohjola — Alatornio
Railonsala, Artturi
JR 47930
53%
1932
Uusimaa — Vihti
Ollila, Reino
JR 13411
52%
1939
Satakunta — Messukylä
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 35126
52%
1922
Uusimaa — Nurmijärvi
Lahden kansanopiston oppilaat,
JR 65475
52%
1968
Peräpohjola — Keminmaa
Railonsala, Artturi
JR 22770
52%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 12701
52%
1933
Häme — Janakkala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14445
52%
1939
Häme — Janakkala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11445
52%
1933
Etelä-Karjala — Heinjoki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 40739
52%
1932
Etelä-Pohjanmaa — Kaustinen
Luukko, F. A.
JR 55319
52%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 22622
52%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 19121
52%
1914
Varsinais-Suomi — Pertteli
Jansen, Alma
JR 42066
52%
1931
Satakunta — Mänttä
Mäntän kansakoulun oppilaat
JR 57379
52%
1932
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 56261
52%
1919
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 56599
52%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 12302
51%
1933
Etelä-Savo — Joutseno
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11815
51%
1933
Satakunta — Nakkila
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
SKVR XII1 2784.
51%
1920
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 56040
51%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 56300
51%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 56857
51%
1932
Peräpohjola — Kemijärvi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 42883
51%
1912
Häme — Tammela
Mikkola, Edv.
JR 75658
51%
1937
Uusimaa — Porvoo
Silvennoinen, Vieno
JR 12797
51%
1933
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 72985
51%
1935
Varsinais-Suomi — Uusikaupunki
Salokannel, Tyyne
JR 56663
51%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 47026
51%
1926
Häme — Kuusankoski
Okkola, T. E.
JR 31483
51%
1924
Etelä-Savo — Lappee
Kärävä, Aug.
JR 82919
51%
1963
Etelä-Karjala — Muolaa
Virolainen, Aatu
JR 11254
51%
1932
Varsinais-Suomi — Vahto
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15650
51%
1939
Satakunta — Juupajoki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15798
51%
1939
Varsinais-Suomi — Vahto
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 49076
51%
1955
Satakunta — Eurajoki
Paavolainen, Oma Martti
JR 55574
51%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 78972
50%
1922
Keski-Suomi — Rautalampi
Tiitinen, Aili
JR 57414
50%
1932
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 13821
50%
1939
Satakunta — Kiikoinen
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15570
50%
1939
Uusimaa — Hyvinkää
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 21542
50%
1893
Etelä-Karjala — Muolaa
Kallio, Pekka
JR 46217
50%
1910
Satakunta — Noormarkku
Nurmi, Frans
JR 12633
50%
1933
Satakunta — Tampere
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12957
50%
1933
Satakunta — Tampere
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 56255
50%
1919
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 49387
50%
1955
Satakunta — Pori
Paavolainen, Oma Martti
JR 55589
50%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 55701
50%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 23811
50%
1936
Etelä-Savo — Taipalsaari
Kaukonen, Katri
JR 15136
50%
1939
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 56526
50%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 55816
50%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR VII3 4146.
50%
1908
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Impilahti
Härkönen, Jaakko
JR 13453
50%
1939
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
SKVR VII3 4145.
50%
1908
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Impilahti
Härkönen, Jaakko
JR 08336
50%
1955
Pohjois-Karjala — Nurmes
Hirvonen, Aino
JR 13277
50%
1939
Etelä-Savo — Haukivuori
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 70841
50%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 69651
49%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 11075
49%
1932
Uusimaa — Hyvinkää
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 22557
49%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 09024
49%
1921
Pohjois-Pohjanmaa — Kalajoki
Hongell, Aune
JR 11493
49%
1933
Uusimaa — Mäntsälä
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14976
49%
1939
Uusimaa — Mäntsälä
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 35138
49%
1935
Häme — Lahti
Lahden kansanopiston oppilaat,
JR 58224
49%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 14278
49%
1939
Satakunta — Nakkila
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 10869
49%
1932
Satakunta — Rauma
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14910
49%
1939
Satakunta — Rauma
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 10589
49%
1932
Satakunta — Orivesi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 40766
49%
1933
Etelä-Savo — Juva
Luukkonen, Kerttu
JR 55303
49%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 56065
49%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 42121
49%
1931
Satakunta — Mänttä
Mäntän kansakoulun oppilaat
JR 57597
49%
1932
Peräpohjola — Tervola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 72846
49%
1914
Häme — Hattula
Salo, Aukusti
JR 57767
49%
1932
Peräpohjola — Turtola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 10512
49%
1932
Pohjois-Karjala — Rääkkylä
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14049
49%
1939
Pohjois-Karjala — Rääkkylä
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 16296
49%
1943
Uusimaa — Helsinki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 49060
49%
1955
Pohjois-Karjala — Eno
Paavolainen, Oma Martti
JR 49838
49%
1956
Peräpohjola — Salla
Paavolainen, Oma Martti
JR 65477
49%
1968
Peräpohjola — Keminmaa
Railonsala, Artturi
JR 55923
49%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 58243
48%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 58362
48%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 58424
48%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 58558
48%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 58640
48%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 83538
48%
1905
Satakunta — Nokia
Virtanen, Väinö
JR 56468
48%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 32133
48%
1940
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Suistamo
Kärki, Frans
JR 61237
48%
1936
Pohjois-Savo — Tervo
Puranen, Anna
JR 60415
48%
1913
Etelä-Karjala — Lavansaari
Porkka, Laina
JR 81817
48%
1914
Varsinais-Suomi — Yläne
Vahlberg, K.
JR 56007
48%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 56651
48%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 60993
48%
1962
Etelä-Karjala — Rautu
Pulliainen, Liina
JR 15549
48%
1939
Varsinais-Suomi — Paimio
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 55855
48%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 43998
48%
1913
Varsinais-Suomi — Uskela
Moision kansakoulu
JR 71083
48%
1913
Varsinais-Suomi — Perniö
Saariluoma, Vilho
JR 80416
48%
1913
Etelä-Pohjanmaa — Laihia
Tuokko, Auk.
JR 13468
48%
1939
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 67840
48%
1921
Etelä-Savo — Sääminki
Rissanen, Santeri
JR 35122
48%
1927
Häme — Janakkala
Lahden kansanopiston oppilaat,
JR 58290
48%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 22126
48%
1913
Etelä-Savo — Mäntyharju
Kantele, Toini
JR 76732
48%
1922
Etelä-Karjala — Virolahti
Syrjänen, Rauha
JR 13915
48%
1939
Satakunta — Kauvatsa
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 55360
48%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 55478
48%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 16478
48%
1943
Pohjois-Pohjanmaa — Kalajoki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 55409
48%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 55841
48%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 10732
48%
1932
Varsinais-Suomi — Turku
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11529
48%
1933
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13914
48%
1939
Satakunta — Kauvatsa
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15976
48%
1939
Varsinais-Suomi — Turku
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 55058
48%
1913
Varsinais-Suomi — Kuusjoki
Pennanen, S.
JR 00651
48%
1957
Etelä-Karjala — Johannes
Airikka, Lauri
JR 56205
47%
1919
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 58577
47%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 49543
47%
1955
Etelä-Karjala — Virolahti
Paavolainen, Oma Martti
JR 49423
47%
1955
Satakunta — Pori
Paavolainen, Oma Martti
JR 43987
47%
1913
Varsinais-Suomi — Uskela
Moision kansakoulu
SKVR VII3 4147.
47%
1908
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Impilahti
Härkönen, Jaakko
SKVR VII3 4148.
47%
1908
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Impilahti
Härkönen, Jaakko
SKVR VII3 4149.
47%
1910
Pohjois-Karjala — Kontiolahti
Lukkarinen, Juho
SKVR XII1 2799.
47%
1915
Peräpohjola — Tervola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 21619
47%
1909
Varsinais-Suomi — Kuusjoki
Kallio, V. J.
JR 22526
47%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 22593
47%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 22645
47%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 22722
47%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 22816
47%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 23392
47%
1962
Pohjois-Karjala — Nurmes
Karjalainen, Elin
JR 11061
47%
1932
Etelä-Karjala — Koivisto
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12814
47%
1933
Häme — Hämeenlinna
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15678
47%
1939
Etelä-Karjala — Koivisto
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 44345
47%
1932
Etelä-Karjala — Kivennapa
Munne, Anna
JR 49057
47%
1955
Uusimaa — Anjala
Paavolainen, Oma Martti
JR 49361
47%
1955
Pohjois-Karjala — Nurmes
Paavolainen, Oma Martti
JR 51202
47%
1909
Etelä-Karjala — Käkisalmi
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 57382
47%
1932
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 67903
47%
1936
Etelä-Karjala — Saari
Rissanen, Tyyne
JR 69029
47%
1935
Pohjois-Karjala — Pielisjärvi
Saarelainen, J. V.
JR 70798
47%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 83308
47%
1964
Etelä-Karjala — Rautu
Virtanen, Leea
JR 26132
47%
1928
Etelä-Pohjanmaa — Veteli
Kivelä, Iida
JR 22659
47%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 55052
47%
1913
Varsinais-Suomi — Kuusjoki
Pennanen, S.
JR 56702
47%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 57713
47%
1932
Peräpohjola — Turtola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 76113
47%
1914
Varsinais-Suomi — Laitila
Sonkkila, Linda
JR 13506
47%
1939
Satakunta — Kangasala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 54052
46%
1936
Etelä-Karjala — Rautu
Pennanen, Olavi
JR 57252
46%
1932
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 22512
46%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 22754
46%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 56896
46%
1932
Peräpohjola — Kemijärvi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 58026
46%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 72787
46%
1914
Häme — Hattula
Salo, Aukusti
SKVR XII1 2824.
46%
1915
Peräpohjola — Sodankylä
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 00064
46%
1962
Uusimaa — Helsingin pitäjä
Aalto, Anna-Liisa
JR 16390
46%
1943
None
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 51232
46%
1909
Etelä-Karjala — Kivennapa
Paulaharju, Samuli ja Jenny
SKVR XII1 2790.
46%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 05415
46%
1917
Peräpohjola — Tornio
Haggrén, Helmi
JR 10637
46%
1932
Pohjois-Pohjanmaa — Oulu
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15834
46%
1939
Pohjois-Pohjanmaa — Oulu
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 55754
46%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 58066
46%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 58149
46%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 58332
46%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 58612
46%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 49041
46%
1954
Pohjois-Pohjanmaa — Kalajoki
Paavolainen, Oma Martti
JR 51518
46%
1930
Peräpohjola — Turtola
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 56686
46%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 56849
46%
1932
Peräpohjola — Kemijärvi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 55602
46%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 56618
46%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 67409
46%
1936
Pohjois-Savo — Kiuruvesi
Reinikainen, Aarne
JR 07702
46%
1964
Häme — Kalvola
Helenius, Leena
JR 51277
45%
1909
Etelä-Karjala — Johannes
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 22863
45%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 22890
45%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 73004
45%
1935
Varsinais-Suomi — Uusikaupunki
Salokannel, Tyyne
JR 64914
45%
1968
Peräpohjola — Alatornio
Railonsala, Artturi
JR 57194
45%
1932
Peräpohjola — Muonio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 57933
45%
1932
Peräpohjola — Sodankylä
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 11780
45%
1933
Satakunta — Nakkila
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14386
45%
1939
Satakunta — Nakkila
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12341
45%
1933
Satakunta — Kauvatsa
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13912
45%
1939
Satakunta — Kauvatsa
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 50045
45%
1956
Uusimaa — Vihti
Paavolainen, Oma Martti
JR 56669
45%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 61124
45%
1957
Etelä-Karjala — Kivennapa
Pulliainen, Liina
JR 21450
45%
1914
Varsinais-Suomi — Uskela
Kallio, Niilo
JR 72832
45%
1914
Häme — Hattula
Salo, Aukusti
JR 56240
45%
1919
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 00182
45%
1935
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Sortavala
Aalto, Sanni
SKVR XIII3 7639.
45%
1909
Etelä-Karjala — Viipuri mlk
Sonkkila, Hilja
JR 43912
45%
1913
Varsinais-Suomi — Uskela
Moision kansakoulu
JR 55646
45%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 10975
44%
1932
Satakunta — Teisko
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15581
44%
1939
Satakunta — Teisko
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 49253
44%
1955
Etelä-Pohjanmaa — Kristiinankaupunki
Paavolainen, Oma Martti
JR 66372
44%
1913
Varsinais-Suomi — Yläne
Rantasalo, Varma
JR 69743
44%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 55900
44%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 65127
44%
1968
Peräpohjola — Karunki
Railonsala, Artturi
JR 56696
44%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 70762
44%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 12398
44%
1933
Etelä-Karjala — Miehikkälä
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13967
44%
1939
Etelä-Karjala — Miehikkälä
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 57093
44%
1932
Peräpohjola — Muonio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 55864
44%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 56226
44%
1919
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 57279
44%
1932
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 56532
44%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 14162
44%
1939
Satakunta — Kangasala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 57795
44%
1932
Peräpohjola — Turtola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 22768
44%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 51178
44%
1909
Etelä-Karjala — Räisälä
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 57270
44%
1932
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 68074
44%
1934
Pohjois-Savo
Rönkä, Hilda
JR 49172
44%
1955
Etelä-Karjala — Jaakkima
Paavolainen, Oma Martti
SKVR XII1 2811.
44%
1915
Peräpohjola — Turtola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 55629
44%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 09255
44%
1936
Etelä-Pohjanmaa — Halsua
Hotakainen, Eino
JR 67466
44%
1904
Satakunta — Tottijärvi
Rekola, Jukka
JR 72965
44%
1935
Varsinais-Suomi — Uusikaupunki
Salokannel, Tyyne
JR 57964
44%
1932
Peräpohjola — Sodankylä
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 22243
43%
1935
Varsinais-Suomi — Halikko
Kantola, Kaisa
JR 11161
43%
1932
Satakunta — Virrat
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12248
43%
1933
Satakunta — Kiikoinen
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12342
43%
1933
Satakunta — Kauvatsa
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12343
43%
1933
Satakunta — Kauvatsa
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 12344
43%
1933
Satakunta — Kauvatsa
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13820
43%
1939
Satakunta — Kiikoinen
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14692
43%
1939
Satakunta — Virrat
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 28203
43%
1930
Uusimaa — Helsinki
Koskimies, A. V.
JR 55093
43%
1913
Varsinais-Suomi — Kuusjoki
Pennanen, S.
JR 56636
43%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 14457
43%
1939
Etelä-Karjala — Heinjoki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 55862
43%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 55931
43%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 73119
43%
1935
Varsinais-Suomi — Uusikaupunki
Salokannel, Tyyne
JR 12448
43%
1933
Satakunta — Kauvatsa
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
SKVR XII1 2805.
43%
1920
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 55942
43%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 64443
43%
1968
Peräpohjola — Ranua
Railonsala, Artturi
JR 22579
43%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 11837
43%
1933
Satakunta — Punkalaidun
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 10047
42%
1964
Pohjois-Savo — Maaninka
Häiväläinen, Martta
JR 25576
42%
1913
Varsinais-Suomi — Rymättylä
Ketolainen, Eemil
JR 57471
42%
1932
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 15472
42%
1939
Satakunta — Kauvatsa
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 16142
42%
1943
Varsinais-Suomi — Turku
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 63319
42%
1937
Etelä-Pohjanmaa — Alavus
Railonsala, Artturi
JR 78521
42%
1914
Varsinais-Suomi — Salo
Tamminen, Vappu
SKVR XII1 2814.
42%
1915
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 58349
42%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 63674
42%
1939
Satakunta — Nokia
Railonsala, Artturi
JR 64436
42%
1968
Peräpohjola — Ranua
Railonsala, Artturi
JR 51236
42%
1909
Etelä-Karjala — Muolaa
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 14664
42%
1939
Satakunta — Pori
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 16332
42%
1943
Varsinais-Suomi — Turku
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14367
42%
1939
Satakunta — Tampere
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 10134
42%
1925
Satakunta — Ahlainen
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 10755
42%
1932
Satakunta — Pori
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 49390
42%
1955
Etelä-Savo — Rantasalmi
Paavolainen, Oma Martti
JR 50097
42%
1956
Uusimaa — Vihti
Paavolainen, Oma Martti
JR 27175
41%
1957
Aunus — Vitele
Kontu, Mikko
JR 64439
41%
1968
Peräpohjola — Ranua
Railonsala, Artturi
JR 75725
41%
1935
Pohjois-Pohjanmaa — Muhos
Similä, Lyyli
JR 15469
41%
1939
Satakunta — Kauvatsa
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 55417
41%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 56461
41%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 57831
41%
1932
Peräpohjola — Turtola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 14444
41%
1939
Etelä-Karjala — Rautu
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 51314
41%
1911
Pohjois-Pohjanmaa — Paavola
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 55438
41%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 2820.
41%
1915
Peräpohjola — Muonio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 06947
41%
1938
Pohjois-Pohjanmaa — Oulu
Heikkilä, Heimo
JR 57118
41%
1932
Peräpohjola — Muonio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 57660
41%
1932
Peräpohjola — Turtola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 22786
41%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 56287
41%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 22931
41%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 10491
41%
1932
Pohjois-Savo — Karttula
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14118
41%
1939
Pohjois-Savo — Karttula
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14540
41%
1939
Uusimaa — Kymi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 49302
41%
1955
Satakunta — Merikarvia
Paavolainen, Oma Martti
JR 69681
41%
1932
Keski-Suomi — Saarijärvi
Saarijärven yhteiskoulu
JR 22569
41%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 13637
41%
1939
Satakunta — Tampere
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 14163
41%
1939
Satakunta — Orivesi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 16797
41%
1944
Pohjois-Savo — Suonenjoki
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 49188
41%
1955
Etelä-Savo — Kangasniemi
Paavolainen, Oma Martti
JR 58477
41%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 64449
41%
1968
Peräpohjola — Ranua
Railonsala, Artturi
SKVR XII1 2782.
41%
1915
Peräpohjola — Tornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 2791.
41%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 55247
41%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 58060
41%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 58129
41%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 58303
41%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 58513
41%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 58533
41%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 58674
41%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 09284
41%
1934
Satakunta — Ulvila
Huhtala, Hilkka
JR 57323
41%
1932
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 05778
41%
1930
Keski-Inkeri
Haltsonen, Aatu
JR 10942
41%
1932
Etelä-Karjala — Viipuri
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11119
41%
1932
Satakunta — Vesilahti
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15630
41%
1939
Satakunta — Vesilahti
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 50033
41%
1956
Etelä-Savo — Ristiina
Paavolainen, Oma Martti
JR 52549
41%
1946
Itä- ja Pohjois-Inkeri — Valkeasaari
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 67829
41%
1921
Etelä-Savo — Hirvensalmi
Ripatti, Sylvi
JR 64450
41%
1968
Peräpohjola — Ranua
Railonsala, Artturi
JR 42052
40%
1931
Satakunta — Mänttä
Mäntän kansakoulun oppilaat
JR 51197
40%
1909
Etelä-Karjala — Kaukola
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 57356
40%
1932
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 21966
40%
1913
Varsinais-Suomi — Naantali
Kaltiala, J. P.
JR 15245
40%
1939
Etelä-Karjala — Viipuri
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 80276
40%
1967
Pohjois-Savo — Leppävirta
Tuiremo, Toini
JR 35110
40%
1951
Häme — Lahti
Lahden kansanopiston oppilaat,
JR 40795
40%
1922
Satakunta — Ruovesi
Luutonen, Ahto
JR 57506
40%
1932
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 2781.
40%
1933
Kainuu — Kajaani
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 11679
40%
1933
Kainuu — Kajaani
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 68537
40%
1920
Häme — Hausjärvi
Ruusuvuori, Linda
JR 57630
40%
1932
Peräpohjola — Turtola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 57803
40%
1932
Peräpohjola — Turtola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 18849
40%
1911
Varsinais-Suomi — Askainen
Jaatinen, Jalmari
JR 55331
40%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 58396
40%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 64926
40%
1968
Peräpohjola — Alatornio
Railonsala, Artturi
JR 73419
40%
1938
Varsinais-Suomi — Uusikaupunki
Salokannel, Tyyne
JR 56449
40%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 10854
40%
1932
Satakunta — Tampere
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 55387
40%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 46176
40%
1936
Peräpohjola — Rovaniemi
Nuotio, Valo
JR 14553
39%
1939
Satakunta — Punkalaidun
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 47247
39%
1926
Satakunta — Eurajoki
Okkola, T. E.
SKVR XII1 2812.
39%
1915
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 57791
39%
1932
Peräpohjola — Turtola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 50808
39%
1907
Etelä-Pohjanmaa — Kurikka
Paulaharju, Lyyli
JR 22369
39%
1936
Etelä-Savo — Mäntyharju
Karhu, J.
JR 14894
39%
1939
Satakunta — Tampere
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 16135
39%
1943
Varsinais-Suomi — Turku
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 74905
39%
1936
Etelä-Savo — Savonlinna
Seppänen, Aleks.
JR 25665
38%
1956
Häme — Somero
Kilpelä, Eeva
JR 50060
38%
1956
Häme — Kuusankoski
Paavolainen, Oma Martti
JR 55807
38%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 12844
38%
1933
Satakunta — Messukylä
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 57257
38%
1932
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 61019
38%
1962
Etelä-Karjala — Kivennapa
Pulliainen, Liina
JR 81553
38%
1961
Etelä-Karjala — Viipuri
Tuukkanen, Vilho
JR 18416
38%
1966
Etelä-Karjala — Kurkijoki
Immonen, Toivo
JR 45987
38%
1936
Pohjois-Savo — Kiuruvesi
Nivalainen, Juho
JR 55672
38%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 04325
38%
1920
Keski-Suomi — Saarijärvi
Haapakoski, Elma
JR 80014
38%
1934
Etelä-Karjala — Kirvu
Tomminen, Väinö
JR 12700
38%
1933
Etelä-Karjala — Rautu
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15471
37%
1939
Satakunta — Kauvatsa
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 20678
37%
1937
Peräpohjola — Tervola
Kaakinen, Iikka
JR 55315
37%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 65532
37%
1968
Peräpohjola — Keminmaa
Railonsala, Artturi
JR 22610
37%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 47188
37%
1926
Satakunta — Harjavalta
Okkola, T. E.
JR 58585
37%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 76657
37%
1941
Peräpohjola — Sodankylä
Suvi, Aleksis
JR 22171
37%
1913
Etelä-Savo — Mäntyharju
Kantele, Toini
JR 74510
37%
1903
Etelä-Karjala — Uusikirkko Vpl.
Seppälä, Santeri
JR 58101
37%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 55830
37%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 10548
37%
1932
Satakunta — Kangasala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
SKVR XII1 2810.
37%
1915
Peräpohjola — Turtola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 58433
37%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 57151
37%
1932
Peräpohjola — Muonio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 56607
37%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 58461
37%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 57973
37%
1932
Peräpohjola — Sodankylä
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 12662
37%
1933
Uusimaa — Kymi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 55367
36%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 12845
36%
1933
Satakunta — Messukylä
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 13412
36%
1939
Satakunta — Messukylä
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 04362
36%
1967
Pohjois-Pohjanmaa — Alavieska
Haarala, Anni
JR 55042
36%
1913
Varsinais-Suomi — Kuusjoki
Pennanen, S.
SKVR XII1 2792.
36%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 14911
36%
1939
Peräpohjola — Kemi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 21959
36%
1913
Etelä-Savo — Enonkoski
Kaltiala, J. P.
JR 57291
36%
1932
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 72997
36%
1935
Varsinais-Suomi — Uusikaupunki
Salokannel, Tyyne
JR 49554
36%
1955
Satakunta — Ylöjärvi
Paavolainen, Oma Martti
JR 57164
36%
1932
Peräpohjola — Muonio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 2789.
36%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 55947
36%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 55350
36%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 14113
36%
1939
Satakunta — Kangasala
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 55723
36%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 57475
36%
1932
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 78492
36%
1916
Peräpohjola — Tornio
Tamelander, Sylvi
JR 20934
36%
1913
Satakunta — Tampere; Häme — Akaa
Kalliala, Lauri
JR 62703
36%
1951
Etelä-Savo — Mikkeli
Pöyhönen, Martti
SKVR VII3 4153.
35%
1909
Pohjois-Karjala — Juuka
Kokkonen, Heikki
JR 09421
35%
1916
Uusimaa — Kymi
Husu, Anni
JR 50729
35%
1911
Häme — Iitti
Pasila, Niilo
JR 51225
35%
1909
Häme — Valkeala
Paulaharju, Samuli ja Jenny
JR 56653
35%
1932
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 58710
35%
1937
Uusimaa — Sippola
Permanto, Elvi
JR 10916
35%
1932
Satakunta — Pori
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15689
35%
1939
Satakunta — Pori
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 49278
35%
1955
Etelä-Pohjanmaa — Lapväärtti
Paavolainen, Oma Martti
SKVR XII1 2798.
35%
1915
Peräpohjola — Karunki
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 22964
35%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 58663
35%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 64435
35%
1968
Peräpohjola — Ranua
Railonsala, Artturi
JR 13913
35%
1939
Satakunta — Kauvatsa
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 15166
35%
1939
Kainuu — Kajaani
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 55413
35%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 65128
35%
1968
Peräpohjola — Karunki
Railonsala, Artturi
SKVR XII1 2782 α.
35%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 55236
35%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 55265
35%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 58490
35%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 64432
35%
1968
Peräpohjola — Ranua
Railonsala, Artturi
JR 46370
34%
1912
Satakunta — Hämeenkyrö
Nyberg, Viivi
JR 57530
34%
1932
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 22504
34%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 55878
34%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 57650
34%
1932
Peräpohjola — Turtola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 2815.
34%
1915
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 72744
34%
1914
Häme — Hattula
Salo, Aukusti
JR 65129
34%
1968
Peräpohjola — Karunki
Railonsala, Artturi
JR 64442
34%
1968
Peräpohjola — Ranua
Railonsala, Artturi
SKVR XII1 2809.
34%
1915
Peräpohjola — Turtola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 58150
33%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 40662
33%
1962
Uusimaa — Pusula
Lusenius, Ida
JR 55362
33%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 10870
33%
1932
Peräpohjola — Kemi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 55451
33%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 57813
33%
1932
Peräpohjola — Turtola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 55406
33%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 55893
33%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 72292
33%
1915
Uusimaa — Pukkila
Salminen, Tyyne
JR 57580
33%
1932
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 57812
33%
1932
Peräpohjola — Turtola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 73088
33%
1935
Varsinais-Suomi — Uusikaupunki
Salokannel, Tyyne
JR 42062
33%
1931
Satakunta — Mänttä
Mäntän kansakoulun oppilaat
JR 60402
32%
1910
Etelä-Karjala — Suursaari
Porkka, Laina
JR 57228
32%
1932
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 12449
32%
1933
Satakunta — Kauvatsa
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 55292
32%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 55309
32%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 65529
32%
1968
Peräpohjola — Keminmaa
Railonsala, Artturi
JR 41697
32%
1938
Etelä-Karjala — Hiitola
Mannonen, Ulla
JR 55971
32%
1915
Peräpohjola — Alatornio; Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 68143
32%
1904
Satakunta — Pori
Roosblom, V.
JR 58104
32%
1932
Peräpohjola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 49371
32%
1955
Etelä-Karjala — Parikkala
Paavolainen, Oma Martti
JR 28298
32%
1935
Pohjois-Savo — Leppävirta
Koskinen, Hannes
JR 64782
31%
1968
Peräpohjola — Alatornio
Railonsala, Artturi
JR 20631
31%
1936
Kainuu — Säräisniemi
Kaakinen, Iikka
JR 64785
31%
1968
Peräpohjola — Alatornio
Railonsala, Artturi
JR 41784
31%
1938
Etelä-Karjala — Kivennapa
Mannonen, Ulla
JR 22705
31%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 63646
31%
1939
Satakunta — Nokia
Railonsala, Artturi
JR 57775
31%
1932
Peräpohjola — Turtola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 16812
31%
1944
Satakunta — Orivesi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 57916
31%
1932
Peräpohjola — Sodankylä
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 57723
31%
1932
Peräpohjola — Turtola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 73281
31%
1935
Etelä-Pohjanmaa — Kauhava
Salokannel, Tyyne
JR 22640
31%
1950
Pohjois-Savo — Leppävirta
Karhu, J.
JR 42176
30%
1913
Satakunta — Ruovesi
Marjanen, Vilho
SKVR XII1 2796.
30%
1915
Peräpohjola — Karunki
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 57178
30%
1932
Peräpohjola — Muonio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 08141
30%
1904
Uusimaa — Pyhäjärvi Ul
Hemmi, K.
JR 55448
30%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
SKVR XII1 2806.
30%
1920
Peräpohjola — Kemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 57641
30%
1932
Peräpohjola — Turtola
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 83879
29%
1921
Uusimaa — Vehkalahti
Vuorisalo, Katri
JR 29887
29%
1938
Etelä-Karjala — Kirvu
Kuisma, Helena
JR 36620
29%
1893
Satakunta — Pori
Laine, T. V.
SKVR XII1 2821.
29%
1915
Peräpohjola — Sodankylä
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 28328
29%
1929
Peräpohjola — Savukoski
Koskinen, Lauri
SKVR XIII3 7644.
29%
1930
Etelä-Karjala — Viipuri mlk
Viipurin suomalaisen lyseon konventti
JR 64444
29%
1968
Peräpohjola — Ranua
Railonsala, Artturi
JR 57452
29%
1932
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 12131
29%
1933
Satakunta — Tottijärvi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 49141
28%
1955
Häme — Iitti
Paavolainen, Oma Martti
JR 80116
28%
1935
Etelä-Pohjanmaa — Laihia
Torsti, E. H.
SKVR XII1 2823.
28%
1915
Peräpohjola — Sodankylä
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 55371
28%
1915
Peräpohjola — Alatornio
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 65125
28%
1968
Peräpohjola — Karunki
Railonsala, Artturi
JR 68691
28%
1929
Uusimaa — Anjala
Rytkönen, Ahti
JR 62708
28%
1950
Etelä-Savo — Mikkeli
Pöyhönen, Martti
SKVR XII2 8338.
27%
1920
Peräpohjola — Turtola
Paulaharju, Samuli ja Jenny
SKVR XII1 2797.
27%
1915
Peräpohjola — Karunki
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 41100
26%
1965
Kainuu — Suomussalmi
Mäklin, Ritva
JR 14961
26%
1939
Satakunta — Tottijärvi
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 64784
26%
1968
Peräpohjola — Alatornio
Railonsala, Artturi
JR 57023
25%
1932
Peräpohjola — Kolari
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 10444
25%
1932
Satakunta — Pori
Hämeenlinnan alakansakouluseminaari
JR 48688
24%
1936
Etelä-Savo — Virtasalmi
Paajanen, Lyyli
JR 49039
24%
1954
Pohjois-Pohjanmaa — Kalajoki
Paavolainen, Oma Martti
JR 57553
23%
1932
Peräpohjola — Rovaniemi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 49460
22%
1955
Laatokan Karjala (Raja-Karjala) — Sortavala
Paavolainen, Oma Martti
JR 65474
22%
1968
Peräpohjola — Keminmaa
Railonsala, Artturi
JR 65123
21%
1968
Peräpohjola — Karunki
Railonsala, Artturi
JR 53527
21%
1942
Pohjois-Karjala — Nurmes
Peltonen, Erkki
SKVR XII1 3006.
20%
1915
Peräpohjola — Kemijärvi
Perä-Pohjolan ja Lapin Kotiseutuyhdistys
JR 47435
15%
1926
Keski-Suomi — Viitasaari
Okkola, T. E.
JR 47504
14%
1926
Satakunta — Merikarvia
Okkola, T. E.